Diskuse » Archiv 2019 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 02. 07. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 02. 07. 2019

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 01. července 2019 - 09:28:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 996
Registrován: 9-2016
Garfield: Byly doby, kdy se pražce měnily hezky mezi 1:00 a 3:00 v noci. To nikdo nepoznal, že se mění. Až poslední dobou si k tomu obsadili víkendy a dnes i pracovní dny. Zde je krásně vidět vývoj. Čím dál tím horší.
Pondělí, 01. července 2019 - 10:49:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8110
Registrován: 6-2004
Dj_la_défense: Docela mazec... Ale znáš to, udělá se porada, vyhodnotí to a hotovo :D

Garfield: Fuj rekola :D Jedině Anytime :D Klimatizovaný hybridní Yaris :D
Pondělí, 01. července 2019 - 11:17:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3378
Registrován: 4-2007
Celej dopravní podnik by zasloužil nakopat do prdele. Kačerov vypadá hrozně a Pražák taky, na Budějovický a na Pankráci se nedá nastoupit. Banda neschopnejch drzejch kokotů, jsem vytočen neuvěřitelně. Hlavně, že se na všem roztahaly intervaly.[angry] Pevně věřím, že to bude večer v televizi.
Pondělí, 01. července 2019 - 11:19:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 997
Registrován: 9-2016
Dnešní Pražského povstání - kolaps stanice
Prý za to mohou cestující, že nezvolili náhradní dopravu
Pondělí, 01. července 2019 - 11:44:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8037
Registrován: 2-2006
Vemte si prášek, hysterky... [proud][proud][proud]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Steve Guesshow
Pondělí, 01. července 2019 - 11:46:18  
Neregistrovaný host
Pražského povstání nedlouho po začátku výluky kolabuje. Stanice je příliš úzká a má nedostatečnou kapacitu a lidé nestačí odcházet. Začínám mít docela strach, jak bude koncipováno metro D, zdali budou převažovat stanice typu Ládví (malá úzká) anebo typu Letňany (velká široká)...
Pondělí, 01. července 2019 - 11:52:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3379
Registrován: 4-2007
Demon3: Ty bys taky potřeboval přes držku, jak sůl... hysterko[lol]
Je to frustrující dělat pro firmu, jejíž vedoucí pozice jsou obsazený kreténama, co?
Petr_k
Pondělí, 01. července 2019 - 12:16:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12733
Registrován: 4-2003
Nejsou šoféři + IAD ucpala Pangrác všude možně, ve spolupráci s kvalitní antipreferencí SSZ zpoždění až 40 minut. S tím (a s debilním substrátem, co se zajímá i přes neuvěřitelnou mediální masáž až v okamžiku, kdy ho vyženou z mašiny) neudělá nic ani nejlepší manager světa.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Pondělí, 01. července 2019 - 12:20:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3380
Registrován: 4-2007
petr_k: Zlá IAD, ani se nedivím, já pojedu taky dneska autem. NAD XC si strčte do prdele naštorc i s vuřtama. Tohle je jen test, kolik se toho dá vydržet. No nedá. Bude to naposledy zavřít metro v tejdnu.
Petr_k
Pondělí, 01. července 2019 - 12:31:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12734
Registrován: 4-2003
A přitom je to jednoduchý: čím víc zpoždění, tím víc prachů z toho máme Narozdíl od tebe nás za poskakování v kolonách dobře platěj, tak proč neposkakovat? Každý jednotlivý auto, co bude brzdit a blokovat provoz, se hodí [biggrin][biggrin][biggrin]

Ještě soudruhovi nedochází absurdní debilita jeho zdejšího projevu?
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Pondělí, 01. července 2019 - 12:35:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3381
Registrován: 4-2007
petr_k: Prej soudruh[lol] Autobusák pobavil. Když platíte tak dobře, proč máte málo šoférů?[lol] A všude, "pojď řídit autobus za 35 a příspěvek na dovču?"

Já jen nechápu, proč tady furt vy zaměstnanci máte potřebu obhajovat šlendrián? Vedoucí ví, jak tady vystupujete, nebo jste úplně neschopný přiznat, že někdo zase něco posral?
McBain
Pondělí, 01. července 2019 - 12:49:43  
Administrátor
Číslo příspěvku: 26179
Registrován: 5-2002
Makus:
"Prý za to mohou cestující, že nezvolili náhradní dopravu"

Jako náhradní dopravu [auto][auto][auto][auto][auto]?
Pondělí, 01. července 2019 - 12:51:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 998
Registrován: 9-2016
Ono to chce trochu zapnout mozkovnu. Pokud budou dva svátky uprostřed týdne, tak se lidem vyplatí vzít si dovolenou a nebýt týden v Praze (tedy těm, u kterých to jde). Pokud je svátek jen v pátek, dovolená tento týden není atraktivní (moc se neušetří). Podle toho pak lze/nelze počítat s úbytkem cestujících. Tento týden je jen zkrácen o jeden pracovní den, nějaký masívní úbytek tedy nebylo možno očekávat.

Někteří v ROPID či DPP mají dojem, že MHD je zde zejména proto, aby bylo co fotit. Někteří další se řídí "nějak bylo, nějak bude". Jen málo ale přemýšlí, zda to bude pro cestujícího výhodné. Možná byla masívní kampaň, ale to neznamená, že jí musí každý zaregistrovat. A nazvat ho "debilním substrátem" je silně za hranou. Tento dotyčný by neměl v rámci dopravce pracovat ani v kantýně. Mnozí sice výluku zaregistrovali, ale kudy jinudy měly jet? Ono existuje X posílených souběžných tras MHD? Spíš minimum a navíc ještě v osekaném (letním) provozu!

Až tam odpoledne pojedu, prosím o radu, jak ze Sokolovské poblíž Florence se dostat k domu poblíž soudu na Pankráci? Objížďka 24 + 18 je sice možná, ale jaký je poměr času?
Pondělí, 01. července 2019 - 12:52:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8111
Registrován: 6-2004
Petr_k: Jenže to je kouzlo IAD... Nemusíš jet kudy jede MHD... Takže ani MHD neomezíš a jsi v cíli rychleji...
Pondělí, 01. července 2019 - 12:58:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3382
Registrován: 4-2007
Jen útržek z DPP Změny v provozu autobusů

Po dobu výluky je posílen provoz linek číslo 135 a 196.


Takže 196 má ve špičce 10 minut, místo 6, od 8 hodin!!! Kdy je největší špička 12-15. Kdo tohle obhajuje, tak je kretén. Prostě DPP opět posral, co mohl a dva zaměstnanci, kteří za to sice nemohou, tu trollí (trotlí?) a obhajují to. To je už hodně silné "sžití s firmou", nebo spíš hranice asi úplné oddanosti až debility.

Hlavně, že pan dispečer, píše do idnesu, že lidi měli zvolit alternativu. Tomu pánovi nakopat prdel. A ukázat mi alternativu.
Pondělí, 01. července 2019 - 14:00:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14967
Registrován: 10-2004
Makus: Přesně. Letos je v týdnu jen jeden svátek, tudíž i měně dovolených. A pokud se celá výluka vyřešila nejjednoduším možným způsobem, tedy fakticky jenom X-C a ze všeho ostatního se musí přestoupit, tak to muselo takto dopadnout. Už z Kačerova odjížděly autobusy na stupni 5N a lidi na Budějovické a Pankráci měli smolíka.
Taky by mě zajímalo, co je posíleného na linkách 135 a 196, když tam prázdninový provoz, na 196 ještě osekaný ráno na 10 minut. Ale hlavně, že zůstala 10 minuta v sedle na linkách 136 a 213, což je totální zbytečnost a vyhozené peníze, které mohly posloužit smysluplněji, třeba na lepší řešení výluky céčka.
Pondělí, 01. července 2019 - 16:10:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 835
Registrován: 1-2015
Makus:
"Až tam odpoledne pojedu, prosím o radu, jak ze Sokolovské poblíž Florence se dostat k domu poblíž soudu na Pankráci? Objížďka 24 + 18 je sice možná, ale jaký je poměr času?"
Hele, pokud se nechceš úplně tlačit v metru na PP, tak spíše bych doporučoval využít právě tuto kombinaci. Ono, ač se to nezdá, je to mnohem výhodnější, než když přijedeš na PP a budeš se muset prodírat davy lidí.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Pondělí, 01. července 2019 - 17:07:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8039
Registrován: 2-2006
Dj_la_défense:
"Je to frustrující dělat pro firmu, jejíž vedoucí pozice jsou obsazený kreténama, co?"
To já nevim, já s tebou nedělam. Povíš nám to ? [proud]
Makus:
"...nějaký masívní úbytek tedy nebylo možno očekávat..."
Nevim jak je to masivní, ale standardně jsme na polovině obvyklýho stavu.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Fkam
Pondělí, 01. července 2019 - 17:20:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3508
Registrován: 3-2011
Ono už před koncem června bylo znát úbytek lidi v Praze. Děláte zbytečná drama. Tak strašné to není. Řekl bych, že to DPP zvládá dobře. Jen je problém neschopnost města a lenosti lidí, kteří pak holt město ucpou 😊
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pondělí, 01. července 2019 - 17:21:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3383
Registrován: 4-2007
D
Demon3:
"Demon3
Nevim jak je to masivní, ale standardně jsme na polovině obvyklýho stavu."

[lol][lol] Větší blbost jsem tu nečetl ani od tebe. Když je to polovina, tak interval by ve špičce měl bejt 16 minut a v sedle teda 20. Město je úplně prázdný, to je vidět na těch fotkách.
Přestaň už hltat ty sračky, kterejma vás krmí DP. Teď jsem měl v ruce 10 DP kontaktů, železničář ČD je proti tomu objektivní čtivo.[lol]
Pondělí, 01. července 2019 - 17:23:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3384
Registrován: 4-2007
Fkam:
"Ono už před koncem června bylo znát úbytek lidi v Praze. Děláte zbytečná drama. Tak strašné to není. Řekl bych, že to DPP zvládá dobře. Jen je problém neschopnost města a lenosti lidí, kteří pak holt město ucpou 😊"
Zvládá dobře. [lol][lol] A proto se o tom píše všude na netu. Máš recht, je to tam jedna pochvala za druhou.
Pondělí, 01. července 2019 - 17:36:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3385
Registrován: 4-2007
Jen abyste se trollové (trotlové) vzpamatovali, jak to ten váš milovanej podnik "skvěle zvládá".
Na Kačerově před 8 se čekalo 20 minut na autobus. Na Pankráci a Budějovické se nedaly použít.
Tak už se vzpamatujte.


A zázračné posílení 196 zkrácené na Kačerov po 8. hodině intervalu 12-15 minut. Tohle je totálně nezvládnutá akce.
Petr_k
Pondělí, 01. července 2019 - 17:50:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12735
Registrován: 4-2003
Jasně, autobusíky tu rostou na stromech, stačí sklidit. [lol][rofl][biggrin][lol]
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Pondělí, 01. července 2019 - 17:59:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3386
Registrován: 4-2007
Chapu. Pak ale nezaviram metro v pracovni dny. Kdyz na to nemam kapacitu.
Pondělí, 01. července 2019 - 18:08:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9733
Registrován: 4-2003
Dneska jsem se vyskytoval v půl desáté dopoledne (tedy již mimo špičku) na Kačerově, kde autobusy X-C byly zaplněny tak, že jsem si v pohodě sedl a jako sedící jsem dojel až na PP. Ovšem zde při přestupu na trasu C bylo vidět, že stanice je pro takový provoz silně poddimenzována. Jeden výstup nestačí - všichni se tlačili na schodišti a říkal jsem si, že když mimo špičku je to takhle divoké, jak to asi vypadalo během špičky?!?

Taktéž mi přišlo ujeté, že na křižovatce, kde zatáčí autobusy X-C z ulice Na Pankráci do ulice Děkanská vinice I se vesele asfaltovalo a vyloženě tam překážel asfaltérský vůz. Opravdu bylo třeba asfaltovat teď, nešlo to až o týden později?!?
Pondělí, 01. července 2019 - 18:28:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14968
Registrován: 10-2004
Myslím si, že k žádnému zázračnému posílení 135+196 nedošlo, že jde o prázdninový jízdní řád, jen to pánové z DPP zapomněli smazat z jiné výluky.
Jestli byl problém IAD, tak při tomto konceptu X-C se měla vyparkovat ulice na Pankráci a z Budějovické až po Pražského Povstání udělat buspruh. Pokud nezvládá Pražského Povstání, což by si průměrný dopravní inženýr měl být schopen spočítat, měla část X-C jezdit třeba až na Pavlák, nebo někam, kde by se dalo otáčet.
Řešení by pak mohlo vypadat třeba takto:
Všechny linky ukončené na Kačerově prodloužit přes Brumlovku (bez zastavení) na Budějovickou a dále na Pražského Povstání, případně posílit X-C1. X-C2 rychlíkově Roztyly - I.P.Pavlova, bez zastávek ulicí 5.května.

Petr_k: Autobusíky nerostou na stromech a řidiči taky ne. Ale pokud by se omezilo ještě víc na jiných místech, viz právě nesmyslný 10 minutových intreval na 136 a 213 v sedlech, nebo podobné posílení na 118, kde je dražší vymyšlené pásmo na Brumlovce, než ponechání 15 minuty apod. Celá situace se dala řešit líp bez navýšení nad dojednané výkony prázdninového provozu.

Bram: Protože v ranní špičce má X-C interval 1,5 minuty a v sedle 2 minuty, což je opět ukázkový nesmysl. Poptávka špička vs. sedlo na sídlištích může být někde na úrovni 3:1 no a výlukový projektant vypotil 1,33:1. Opět ukázkové dopravněinženýrské selhání.
Pondělí, 01. července 2019 - 18:37:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9734
Registrován: 4-2003
Orky:Protože v ranní špičce má X-C interval 1,5 minuty a v sedle 2 minuty, což je opět ukázkový nesmysl.

To je opravdu ukázkový nesmysl.


Poptávka špička vs. sedlo na sídlištích může být někde na úrovni 3:1 no a výlukový projektant vypotil 1,33:1. Opět ukázkové dopravněinženýrské selhání.


Ale tak asi zase dobře vycházely směny řidičům...[coze][crazy].

Jiný důvod pro tenhle ukázkový nesmysl mne nenapadá...
Vilma
Pondělí, 01. července 2019 - 19:07:51  
Neregistrovaný host
Dj_la_défense:
"Demon3: Ty bys taky potřeboval přes držku, jak sůl... hysterko[lol]
Je to frustrující dělat pro firmu, jejíž vedoucí pozice jsou obsazený kreténama, co?"
Tak běž jinam, silné řeči a skutek utekl, doprava pro sociálně slabé a retardovane jako jses ty plně stačí.
Pondělí, 01. července 2019 - 19:08:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 325
Registrován: 7-2010
Vtipné je, že pracující se do práce nedostanou, ale pak si mohou jet v neděli pohodlně zapařit v neděli na koncert – prý výluka končí v sobotu právě kvůli tomu.
Petr_k
Pondělí, 01. července 2019 - 19:20:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12736
Registrován: 4-2003
Orky - 196 se nechala v tom 10min intervalu po osmé proto, aby se hmota rozvezla mimo trasu výluky, tj. kdo by potřeboval od Jižáku na Smíchof, měl přestoupit na Kačáku a místo přes centrum přes Novodvorskou a Barranďák [biggrin] což je jasně dost naivní představa, tak "komplikovaně" a pomalu nikdo cestovat nebude.

Tak mě napadá, že by možná stálo 196 ohnout místo do Michelský na Vyskočilku a nabídnout kapacitu lidojemům na Brumlofce z druhé strany bez lezení do kanálu. Ráno ten návoz probíhá prostě opačně. Michelskou bez gympláků 139 a 150 zvládnou.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Vilma
Pondělí, 01. července 2019 - 19:30:12  
Neregistrovaný host
Bram:
"Dneska jsem se vyskytoval v půl desáté dopoledne (tedy již mimo špičku) na Kačerově, kde autobusy X-C byly zaplněny tak, že jsem si v pohodě sedl a jako sedící jsem dojel až na PP. Ovšem zde při přestupu na trasu C bylo vidět, že stanice je pro takový provoz silně poddimenzována. Jeden výstup nestačí - všichni se tlačili na schodišti a říkal jsem si, že když mimo špičku je to takhle divoké, jak to asi vypadalo během špičky?!?
Taktéž mi přišlo ujeté, že na křižovatce, kde zatáčí autobusy X-C z ulice Na Pankráci do ulice Děkanská vinice I se vesele asfaltovalo a vyloženě tam překážel asfaltérský vůz. Opravdu bylo třeba asfaltovat teď, nešlo to až o týden později?!?"
No a jsme u toho, DP nikdo slepě nehaji, DP a spol. Lezou do každé prdele a ve strachu aby nepřišli o fkek, vymysleji ptakoviny typu x11 a podobně, jen aby náhodou někdo nemusel udělat krok navíc, a přitom čekají i pul hodiny kvůli par metrům.
Zkrátka kdyby na Vas kaslali a popravu, tak zavřou úsek už od Florence a bylo by to. Ne snaží se az pod nos co to dá a Vy priblblo obecné je ještě hanite.
Pondělí, 01. července 2019 - 19:33:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9735
Registrován: 4-2003
Vilma:Ne snaží se az pod nos co to dá a Vy priblblo obecné je ještě hanite.


Vilminko, nechtěla bys nejen mne prozradit, co se mi snažíš sdělit? Mám se těšit na popravu?!? [biggrin][biggrin][biggrin]
Fkam
Pondělí, 01. července 2019 - 19:36:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3509
Registrován: 3-2011
Tak obecně je známo, že v Čechach se rádo kritizuje. Koneckonců jestli se chce někdo pobavit, tak FB DPP je dobre místo [biggrin]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pondělí, 01. července 2019 - 19:41:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 836
Registrován: 1-2015
Vilma: nechcete se náhodou takhle uklidnit? Věcné argumenty nula, zatímco arogance až do výšin!!![ko] Jediná hysterka jste tady Vy!

Jinak fakt je tato výluka zprzněná. A Hřib zase tvrdí, že zítra bude vše v naprostém pořádku.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Pondělí, 01. července 2019 - 19:47:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9736
Registrován: 4-2003
Fkam:Tak obecně je známo, že v Čechach se rádo kritizuje.

Kritika je mnohdy oprávněná a nebýt kritiky, nejezdily by tu dodnes ani tramvaje a o metru bychom si mohli nechat jen zdát. Všem by totiž stačilo chodit pěšky.

Ovšem tohle Fkamové a jiní experti nikdy nepochopí...[crazy]
Ploki
Pondělí, 01. července 2019 - 19:52:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 795
Registrován: 2-2012
Vy naděláte! Jednou nejede metro a hned tolik nových příspěvků. To nemáte auto?
3xx jsou zkáza pražské MHD! Resp. pro ty, kteří cestují pouze po Praze. Koho baví čekat frontu na autobus? A pak vytahovat tramvajenku?
Pondělí, 01. července 2019 - 19:58:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3387
Registrován: 4-2007
Vilmo, ty jsi taky nejaka frustrovana trubka od DPP?
Pondělí, 01. července 2019 - 20:05:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1767
Registrován: 4-2011
Na Kačerově před 8 se čekalo 20 minut na autobus. Na Pankráci a Budějovické se nedaly použít.

Z Pankráce na PP je to asi 600 metrů. Kontrolní otázka: jak dlouho půjde zdravý člověk, co jde ráno do práce, vzdálenost cca 600 metrů, v porovnání s 20minutovým čekáním?
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
EuroŠvestka
Pondělí, 01. července 2019 - 22:01:31  
Neregistrovaný host
Nechci přilívat naftu do ohně ale 196ky jsou ráno dost plný, minulej tejden jsem si většinou sedl, ted se pořádně mačkám. V čem tedy spočíváto posilnění provozu? [rofl]
McBain
Pondělí, 01. července 2019 - 22:23:38  
Administrátor
Číslo příspěvku: 26182
Registrován: 5-2002
Focus1976:
"Na Kačerově před 8 se čekalo 20 minut na autobus. Na Pankráci a Budějovické se nedaly použít.

Z Pankráce na PP je to asi 600 metrů. Kontrolní otázka: jak dlouho půjde zdravý člověk, co jde ráno do práce, vzdálenost cca 600 metrů, v porovnání s 20minutovým čekáním?"

Tak za 40 minut se dá v pohodě dojít až na Kačerov. Takže v čem je problém?

Ale hlavně šlo o to, že ti nešťastníci na Povstání čekali 20 minut ne na autobus, ale na vyfárání ze stanice. Což musel být fakt super zážitek.

[crazy]
Úterý, 02. července 2019 - 06:39:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8041
Registrován: 2-2006
Dj_la_défense:
"A proto se o tom píše všude na netu. Máš recht, je to tam jedna pochvala za druhou."
No to je fakt objektivní zdroj informací. Ale do tvýho naturelu to zapadá... [lol]
Dj_la_défense:
"Větší blbost jsem tu nečetl ani od tebe. "
Asi nečteš po sobě (ne že by to nebylo dost znát), to je fakt největší žrádlo...
Svobodnik18:
"Vtipné je, že pracující se do práce nedostanou, ale pak si mohou jet v neděli pohodlně zapařit v neděli na koncert – prý výluka končí v sobotu právě kvůli tomu."
Asi se na magoši dealovaly lístky...
Pepan.1981:
"Věcné argumenty nula...Jinak fakt je tato výluka zprzněná."
Mno zatímco ze zdejších internetových hrdinů, včetně tebe, těch neprůstřelných argumentů vypadlo, žejo… [proud]
Všechna čest Orkymu, kterej se aspoň snaží, ale taky na žádný vylepšení nepřišel. [wink]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Úterý, 02. července 2019 - 07:26:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3388
Registrován: 4-2007
Demon3: A proč si teda na to všude lidi stěžujou? Je to pro tebe nějak osobně potupný, přiznat, že to je prostě zase celý zkurvený, nebo proč za tím tak stojíš?

Prostě když už jsi se tu pasoval do jakéhosi ochránce podniku, tak prostě naposledy. POSRALI jste to a ty debilní kydy o polovině Prahy na prázdninách si taky strč do prdele. Z 15 lidí na oddělení jich 7,5 pryč nemám. Jsou na dovče 4 a z toho jeden, který rekonstruuje koupelnu. Tudíž je doma. Žádný celozávodní dovolený taky nejsou, takže není náznak důvodu, aby MHD byla na léto zprasená, jako je. Za tohle měla dozorčí rada odvolat předsedu představenstva DP. Ale doba je taková, jaká je.

P.S. Jel jsi včera tou dobytčárnou, co jste vyrobili, nebo trotlíš jen u káčka?
Petrpes
Úterý, 02. července 2019 - 07:53:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 651
Registrován: 8-2005
Alespoň si máte vo čem psát ne 🤩
A lidi mají důvod zanadávat si, to je u nás velice populární 🤣
Petrpes
Úterý, 02. července 2019 - 07:54:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 652
Registrován: 8-2005
PS: Demon3 je náš stínový mluvčí, na toho bacha, ten má nejlepší informace 😻
Fkam
Úterý, 02. července 2019 - 08:00:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3510
Registrován: 3-2011
Dneska si lidi stěžují na vsechno možné a opravdu je překvapující, že jdou jako stádo aniž by mysleli. To je naše společnost na tom docela zle
V Budapešti kdoví jak dlouho mají už zavřenou celou linku metra a taky to přežijí
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Úterý, 02. července 2019 - 08:12:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14969
Registrován: 10-2004
Dj_la_défense: Přesto všechno, co píšeš, tak valná většina linek, co jsem měl možnost vidět a co není zasažená výlukou jezdí s menším vytížením, než přes rok.

Fkam: A já se těm lidem vůbec nedivím. Pokud by ta výluka byla připravená pořádně s ohledem přepravní poptávku, tak by si neměli důvod hromadně stěžovat. Ale DPP bezhlavě provedl nejjednodušší opatření v podobě X-C se špatně zvolenými provozními parametry s výmluvou, že to jinak řešit neumí. Tak když to neumí, ať to nedělá a předá tuto činnost externí organizaci, třeba ROPIDu.
Úterý, 02. července 2019 - 08:26:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 837
Registrován: 1-2015
Fkam: Ale zase v Budapešti tolik nenadávají jako my. To je ta naše česká nátura, stěžovat si na všechno a všude.

Mimochodem, z Pankráce na PP jsem šel v neděli, neb se mi nechtělo se pařit v těch horkovzdušných troubách. A normálně jsem to ušel za osm minut. Někteří to chodí déle, ale nebudu se kvůli jedné stanici mačkat.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pepan.1981.)
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Úterý, 02. července 2019 - 08:44:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1001
Registrován: 9-2016
Nejlepší je, že podle mnohých za to mohou cestující. Prostě měly podle odhadu DPP být mimo Praha a oni se vrátili. Jak jsem již psal, vzhledem k umístění svátků v pátek a sobotu celkem očekávatelné. Včera to byl první pracovní den, kdy metro plánovaně nejelo (když nepočítám rok 2002). Protože DPP hlásal, jak zajistí X-C, málokoho napadlo, že PP nebude stíhat. Problém je také v tom, že výstup/nástup je na jedné hraně, tudíž se výstup/nástup komplikuje. Chodník pro nástup/výstup X-C malý, opět důvod zpoždění. Nemyslím si, že důvodem 20 minut výstupu byly schody. Spíš zahlcení prostoru pro přestup. Což je ale chyba plánovače (anebo absencí plánovače).

Rada některých zde i mluvčího DPP je nad zlato: použít alternativní trasu. Jenže jakou? Např. 193 odpoledne po 10 minutách přijela od Kačerova na PP totálně plná. A směrem NBS se moc nevyprázdnila. A to je v podstatě alternativní trasa. Odpoledne vedro k padnutí, malé procento klimatizovaných VHD, opět důvod proč nevolit delší náhradní trasu. Ráno se moc cestujícím nechce vstávat o 15 minut dřív a jet např. z JM do centra bůhví jakým obloukem. Toto je celkem předvídatelné chování dopravního proudu, které ten, kdo se tím živí a trasy navrhuje, by měl znát. Takže nic výjimečného.

Na PP odpoledne zavřený jeden pruh z Děkanské vinice, uprostřed silnice ohražený nový asfalt. Spolu s absencí PČR řídící dopravu: kolona v Děkanské vinici + Na Pankráci směr od Budějovické. Dva KB za sebou odbočující doleva = skoro nic dalšího neprojelo.

Celkem shrnuto: absolutně podceněná situace. Jenže to není ani první, a obávám se, že ani poslední podceněná situace. Podobně to vypadá v zimě při ohňostroji, v červnu při Letné aj. O to smutnější je, že nejen, že DPP(ROPID, MHMP, MŘM aj.) si z toho nevezme ponaučení, ale ještě jeho tiskový mluvčí z toho obviňuje cestující.
Úterý, 02. července 2019 - 08:51:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8114
Registrován: 6-2004
Fkam: Po povodních toho z metra taky moc nejezdilo, ale to lidi dokázali pochopit.. Sorry tohle je debilně naplánovaná výluka... Tohle je fušařina...

Orky: Ano silnice jsou trochu prázdnější, ale o kolik? 10% max?

Demon: Smíchov no :D http://www.dpp.cz/mimoradne-udalosti/1_7442/ Asi moc to lepší není co...

(Příspěvek byl editován uživatelem 9001.)
Úterý, 02. července 2019 - 09:03:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3389
Registrován: 4-2007
Orky: Uznávám, že ve svém okolí mám jenom výluky. Mě přijde, že vše je výrazně plnější. Když jsem čekal dnes deset minut na "posílenou" linku 196, viděl jsem asi 5 spojů XC odjíždějících k prasknutí, takže na Budějovické opět smolík, 196 nařezaná už ze Zálesí.

Ale ano, jednou se bude vzpomínat v kronikách a análech na to, jak davy kaštanů a substrátu (jak rádo používá tiskové švícko) vytrvale vyčkávaly desítky minut v zástupech, aby osobně potřásly pravicí a poblahopřáli zástupcům DPP v podobě dispečerů za neuvěřitelně dobře zvládnutou výluku metra. Dobový tisk se vyjadřoval pochvalně, fakt ovšem kazí to, že si jednotky nespokojených stěžovatelů založily tisíce falešných účtů a v diskusích hanily dobře odvedenou práci vedení DPP.
Úterý, 02. července 2019 - 09:39:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 475
Registrován: 11-2008
To, že je výluka ve špičky absolutně nezvládnutá je jedna věc.

Zaráží mě však, že se za její trvaní vymění pouze cca 500 pražců (tj. ani ne celý mezistaniční úsek v jednom směru). To se opravu dokáže vyměnit maximálně jeden pražec za 20 minut výluky??
Proč se napříkald nepracuje souběžně na více místech?
poznámka
Úterý, 02. července 2019 - 09:44:18  
Neregistrovaný host
Tušíte vůbec, jaký je technologický postup?
Možná byste jim to mohl předvést... [proud]
McBain
Úterý, 02. července 2019 - 10:07:05  
Administrátor
Číslo příspěvku: 26185
Registrován: 5-2002
poznámka:
"Tušíte vůbec, jaký je technologický postup? "

No určitě ten nejlepší možný [biggrin].
Úterý, 02. července 2019 - 10:42:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1003
Registrován: 9-2016
Předpokládám, postup (neboť není moc prostoru): vyndat kolejnice, vyndat pražce, urovnat podloží, nandat pražce, upevnit kolejnice. Nové pražce je nutno někde mít, staré někam vozit. Navézt si je na Pankrác a Budějovickou, pak tam rozsázet mechanizaci a může se začít. Jsou tam dvě koleje, od každé stanice je možno pracovat na dvě strany tj. na 2 * 2 * 2 úsecích = 8 úseků dělat najednou, aniž by si překáželi.
Když budu počítat první a poslední den na návoz/odvoz, zbývá 6 dnů na výměnu pražců. 500 / 6 = 83,3. Na jednom úseku pak 10,42 pražců za den. To je 2,3 hodiny na jeden pražec. To by jej i bobr vykousal dřív. Nebo se na tak důležité stavbě nepracuje ve třech směnách?
Úterý, 02. července 2019 - 10:53:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9737
Registrován: 4-2003
Přečtěte si Drakův příspěvek 1738 ve vedlejší diskusi a pochopíte: https://www.k-report.net/discus/messages/48/127.html?1562028699


Skoro si říkám, že to snad ani není možné a DPP si dělá z lidí legraci [crazy].
Petrpes
Úterý, 02. července 2019 - 11:21:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 653
Registrován: 8-2005
Tak ono to všechno nebude tak jednoduché a jednoznačné, jak si představují diskutující na různých fórech a sociálních sítích...
A že si spoustu problémů způsobují cestující samy je prokázáno dávno 🤣
Úterý, 02. července 2019 - 11:35:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 326
Registrován: 7-2010
Napadla mě jedna alternativní možnost, jak vyměnit za léto více pražců a nedělat celodenní výluky během pracovních dní. Přes rok se pražce mění jen v noci a taky to nějak jde – co takhle na prázdniny zavést výluku jen každý den večer a brzy ráno + pár celých víkendů? Byl by to podobný princip jako nedávné sedlové výluky [tramvaj] do Modřan a do Řep. [vypravci]
Úterý, 02. července 2019 - 11:42:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9739
Registrován: 4-2003
Petrpes: Tak ono to všechno nebude tak jednoduché a jednoznačné, jak si představují diskutující na různých fórech a sociálních sítích...

Ovšem minimálně by měla snaha být vyměnit co nejvíce pražců, tedy dvojnásobek v současné výluce měněného počtu.


A že si spoustu problémů způsobují cestující samy je prokázáno dávno

Ono je hlavně prokázáno, že necestují jen ženy, ale též muži, milý chytrolíne [proud].

A těžko cestující mohou za to, že stanice PP je málo kapacitní, respektive její jediný výstup na povrch.

Je docela na zamyšlení, bude li se někdy stanice Pražského povstání rekonstruovat, zda neudělat výstup i na druhé straně. Samozřejmě je otázka, jak moc je to reálné technicky a hlavně finančně...
Úterý, 02. července 2019 - 11:51:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14971
Registrován: 10-2004
Svobodnik18: Výhodou dlouhé výluky je to, že není třeba nic uklízet, což znamená v rámci většího množství krátkých výluk poměrně dost času navíc. Zásadní problém téhle výluky je v tom, že DPP nebyl schopen kloudně připravit výluková opatření s ohledem na přepravní proudy a kapacitní možnosti infrastruktury. V autobusech a řidičích to není, to řešit šlo.
Úterý, 02. července 2019 - 11:52:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8043
Registrován: 2-2006
Dj_la_défense:
"POSRALI jste to a ty debilní kydy o polovině Prahy na prázdninách si taky strč do prdele. "
Já bych hrozně rád slyšel aspoň jeden argument, co je dle tebe konkrétně "posraný". Myslíš že jsi něco takovýho schopnej splodit zrovna ty, když už se to nepovedlo definovat nikomu z ostatních ?
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.