Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Trať Zdice - Protivín a blatenské lokálky » Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 06. 09. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 06. 09. 2019

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 02. září 2019 - 15:07:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 338
Registrován: 9-2014
Mořepetr:
"Jak jsem slíbil, počkal jsem týden. Zde jsou tedy odpovědi od ČD i od SŽDC, na ujetí R 1242 a informovanost cestujících R 1242, při MU Beroun-Zdice dne 4.8.2019.
SŽDC

ČD
"
Odpověď SŽDC je sice hodně vyhýbavá, ale je třeba uznat, že je alespoň jakžtakž v souladu s fakty. U ČD se autor dopisu patrně ani nenamáhal fakta MÚ zjišťovat a poslal nějakou univerzální odpověď, do které doplnil jen pár slov. V souladu s realitou v zaslané odpovědi je pouze jediná skutečnost, a to nečekání vlaků na NAD.
Já se vždy domníval, že mám-li jízdenku na přímý spoj z bodu A do bodu B, tak dopravce musí garantovat, že mě tam přepraví, byť třeba s nějakým mimořádným přestupem či za použití NAD, pokud si to vyžádají provozní podmínky. Opatření ve stylu "Zde si vystoupíte a dál si jeďte jak chcete" je podle mě v rozporu s uzavřenou přepravní smlouvou (která vzniká nákupem jízdenky). Ostatně uvědomuje si někdo, že vlakem cestují i třeba lidé pohybově či zrakově handicapovaní? Pro takového člověka je situace, kdy průvodčí vysype cestující z vlaku a dále je nedoprovází[ko], ještě mnohem náročnější, než pro zdravého člověka. Pořád vzpomínám na toho nešťastného dědu, který jel do Fr.Lázní a ocitl se ve Zdicích úplně ztracen. A to byl člověk, kterému to normálně myslelo a chodil bez holí.
Zajištění opatření při MÚ je samozřejmě náročné, to nechci zpochybňovat, ale mělo by se při něm myslet v prvé řadě na cestující a nejen na optimalizaci obratu souprav.
Pondělí, 02. září 2019 - 15:53:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4260
Registrován: 3-2006
Ad Honza_V.: Proto jsem počkal týden, abych vyloučil možnost. že došlo u ČD k mylnému zaslání odpovědi na jinou stížnost.

To, že pracovníci od dráhy, moc neberou v potaz omezení cestujících, je bohužel dlouhodobá tradice, ale dnes už se to velmi zlepšilo.

Ad honzaklonfar: Stane se, to bych jim nevyčítal.[happy]

Bohužel na odpovědích, je vidět, že selfmonitoring nefunguje na 100% ani u jednoho. Jeden to hází na druhého. Kdyby se aspoň domluvili. Bude zajímavé, jak to bude fungovat u Arrivy.
Pondělí, 02. září 2019 - 18:38:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4262
Registrován: 3-2006
Tak zas ubude, nějaká nákladní doprava na Protivínce [sad]
Od prosince končí teplárna v Příbrami s uhlím. Snad budou alespoň to dřevo vozit po železnici.[kecal]
Pondělí, 02. září 2019 - 18:55:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1923
Registrován: 4-2014
Mořepetr - v předsevzetí nasadili vysokou laťku, tak u vidíme jak to splní. Aby nedopadly ja JITEX v Písku, tam taky dali uhlí do pryč, začali topit štěpkou a moc dlouho jim to tam nevydrželo, opět jsem tam viděl hromadu uhlí, ale to bylo cca před dvěma lety, možná že už je to zase jinak. No tak ať to Příbramské teplárně dobře dopadne.
Podle článku by se něco mělo vozit kamiony a něco vlakem, takže nákladní doprava na Příbramském nádraží určitě poklesne, ale nákladka z Milína to pořád jistí.Jo bývávali časy, kdy Příbramské nádraží bylo plné nákladních vozů určených pro úpravnu rud, která pokud si to ještě dobře pamatuji bývala na Březových Horách a plus další vozy určené pro Stroják a Příbramské nádraží bylo pod vládou sergejů ze Zdického depa, bohužel již také bývalého.



(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)
Pondělí, 02. září 2019 - 19:08:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1924
Registrován: 4-2014
Mořepetr - - a proč Žst. Zdice, nebyla obsazena při mimořádné události výpravčím?, protože šetří, to jaksi do té zprávy zapoměli napsat. Opět jsou ty časy, dávno pryč, kdyve Zdicích bývali tři výpravčí - jeden na peronech, druhý -panelista na stavědle a třetí jako hlavní, + ještě vechtr, ale to bylo v dobách, kdy tam byla ještě klasika RZZ AŽD 71 s číslicovou volbou. Bohužel dnešní DOZ (DZZ), již tyto pracovníky v dálkově ovládané stanici nepotřebuje.
Ve čtvrtek a v pátek jsem jel přes Rokycany a místo výpravčího sedí v DK pouze vechtr, tak proč by nemohl sedět také ve Zdicích, když v Rokycanech to jde a pomoci koordinovat tuto mimořádnou situaci, která ve Zdicích nastala.
Pondělí, 02. září 2019 - 19:09:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4263
Registrován: 3-2006
Ad Luboš_3.21: Když jsem to od oka počítal, vzhledem k výhřevnosti štěpky, tak v sezoně spálí, víc jak 24 vagonů dřeva denně. Vzhledem k tomu, že teplárna v Plzni bere štěpku z lesů až k Vltavě, budou mít docela honičku sehnat palivo.
Snad aspoň udělají jeden kotel na spalování TKO i když konec skládkování je až za deset let, když to aktuálně posunuli.
škoda, že plánované překladiště odpadu ve Stašově, nemá plánovanou vlečku, ostatně hodila by se i při převozu berounské skládky do Stašova.

Ad Luboš_3.21: Ve Zdicích výpravčí je pořád, jen sedí až u skladiště.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mořepetr.)
Pondělí, 02. září 2019 - 19:16:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1925
Registrován: 4-2014
Mořepetr - já jsem tam projížděl minulý týden ve črvrtek a v pátek a v domku u skladiště bylo zavřeno, nikoho jsem tam neviděl. Asi výpračím skončila povinnost chodit se dívat na vláčky. To samé, Karlštejn, Řevnice, Dobřichovice, Radotín tam také výpravčí tuto povinnost již asi nemají. Za to při minulé čvrteční návštěvě Nýřan, tak výpravčí byl na peroně u každého zastavujícího i projíždějícího vlaku vždy, i když je tam zavedena výprava vlaku návěstidlem.

Během večera vám něco pošlu na váš soukromý e-mail. S pozdravem Luboš_3.21

(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)
Zelený_petr
Pondělí, 02. září 2019 - 19:38:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 209
Registrován: 7-2005
Povíme si zanedlouho. Laťka od GWTR je nasazena hodně nízko.
Škoda, že pro prachatickou tohle bude poslední rána z milosti. [sad] Teď už pojede vlakem jen dobrodruh. S kolem jen šílenec, co neví, jak vyhodit peníze. Už nyní se to pořádně prodraží (GWTR za kolo 50 korun), nově navíc s vazbou na dopravce na návazné trati.
Náhradní soupravu GWTR nepoužívá (i když by k dispozici v ČB byla), u Arrivy nejspíš ani nebude co použít, tak se bude zpoždění vozit tam a zpátky.
Nic není tak, jak se na první pohled může zdát.
Pondělí, 02. září 2019 - 19:50:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4264
Registrován: 3-2006
Luboš_3.21: No nevím, ale pochybuji, že by už Zdice byli neobsazené. Jasně pošlete.
Pondělí, 02. září 2019 - 20:18:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2740
Registrován: 3-2015
Také se mi zdá že už ve Zdicích nikdo není ani v tom objektu u skladiště, kdykoliv tam jdu ticho po pěšině to samé když jedu ve vlaku.
Pondělí, 02. září 2019 - 20:33:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1926
Registrován: 4-2014
Jeník H.. ano, naprostý souhlas,po přepnutí do Prahy už tam v domku u skladiště asi opravdu není. Jen nechápu, proč výpravčí SŽDC ve Zdicích nezůstal v bývalé kanceláři bývalého peronového výpravčího, která se nacházela v přízemí výpravní budovy, zajímavé je, to, že na Plzni - Chebu ty dopravní kanceláře zůstali na svých místech ve výpravních budovách, kde se nacházeli i původní dopravní kanceláře ještě za ruské dálkařiny.
Pisecan
Pondělí, 02. září 2019 - 21:03:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1332
Registrován: 2-2009
Luboš_3.21: podle mých informací Jitex (Komterm) s teplárnou už skončil úplně...
1+1 se ne vždy rovná 2
Pondělí, 02. září 2019 - 21:05:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1927
Registrován: 4-2014
Pisečan - díky za nové informace.
Pondělí, 02. září 2019 - 21:06:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4265
Registrován: 3-2006
Tak to pak ano, myslel jsem, že ho tam nechají, dokud nebude hotový Beroun a že pak přesunou do Prahy jak Zdice, tak Beroun. Přemýšlím, kdy jsem ho tam viděl naposledy.
Takže došlo na to čím se před čtvrt stoletím zlobili místní, že ze Zdic stane dálkově ovládaná odbočka.[sad]
Pondělí, 02. září 2019 - 21:16:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1928
Registrován: 4-2014
Mořepetr - bohužel smutná realita, ale po lepší náladu- dva odkazy na video, kdy bylo ještě ve Zdicích vše v pořádku. Pojedeme zrušeným rychlíkem Otava již z neexistujícího Berouna do již neexistujících Zdic a ve druhém videu, pojedeme ze Zdic a dojedeme až za Lochovice.
odkaz na video:https://www.youtube.com/watch?v=2GbSsaTjbVY
odkaz na video:https://www.youtube.com/watch?v=plQPyfZjnC4
Úterý, 03. září 2019 - 07:05:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2741
Registrován: 3-2015
To samé sousední Hořovice jako přes kopírák a to je ještě menší nádraží než jsou Zdice, tam jsou všechny dveře zamřížovaný kde bývala dopravní kancelář. Na staré hořovické nádraží máme aspoň seriály které se tam natáčely např. Dynastie Nováků.
Úterý, 03. září 2019 - 08:27:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4266
Registrován: 3-2006
Bohužel bez automatizace to nejde. Nejdražší je stále lidská práce. Ostatně i ten fíra za čas bude minulostí, však je divné, že se všichni pouštějí do autonomních aut, když jednoduší verze pohybu (vlak do strany běžně neuhne, když ho vedou koleje), ještě nejsou běžně automatizované.
Ale prostě to chce vychytat mouchy v té informační stránce, máme plno informačních kanálů pro cestující, bohužel je neumíme využívat. Takže se sice dozvíme, že vlak přijede a odjede, že má zpoždění, jakého je dopravce, ale pokud je něco co nepadne přímo do škatulky, tak je informovanost na draka.
Takže bych viděl nutnost posílení informační části řízení a provozování dopravy.
Úterý, 03. září 2019 - 12:26:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4267
Registrován: 3-2006
Tak koukám, že už Protivínka úplně zanikla. Po přejmenování došlo nyní i k přetrasování vlaků na Zdice-Blatná. Pokud tedy budou vůbec jezdit z Březnice někam dál, ať už na Blatnou, nebo na Písek.Protože výhružná poznámka je zachovaná.[sad]

odkaz

Edit: Ale název se příští rok zase vrací k původnímu.[crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Mořepetr.)
Úterý, 03. září 2019 - 13:40:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1120
Registrován: 8-2017
Copak Protivínka, ta se bude dát projet aspoň s přestupem. Ale Blatná je úplně zabitá - jak pro tranzit, tak pro cestu od Prahy.
Úterý, 03. září 2019 - 13:46:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4269
Registrován: 3-2006
No jo vlastně, kdo bude chtít frčet na Prahu, musí až do Zdic, nebo do Berouna osobákem (pokud bude jezdit). Takže dvě tratě jednou ranou.
Úterý, 03. září 2019 - 14:50:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 339
Registrován: 9-2014
M250.0:
"Copak Protivínka, ta se bude dát projet aspoň s přestupem. Ale Blatná je úplně zabitá - jak pro tranzit, tak pro cestu od Prahy."

A proč myslíte? Jízdní doba Blatná-Praha zůstane de facto stejná jako nyní a naopak dojde k navýšení počtu spojení. Je třeba si uvědomit, že díky redukci švejků dnes nejméně 1/2 osobáků na trati 203 dojede do Březnice, aniž by tam měla jakýkoliv přípoj. To se změní. Cestující si navíc budou moci vybrat, jestli přestoupí ve Zdicích/Berouně na rychlík, nebo v Příbrami na bus.
Omezení projíždění Blatnou může být samozřejmě problém, na druhou stranu dnes je v Blatné výměna min. 90 % cestujících, projíždí jen zanedbatelný počet lidí.
Úterý, 03. září 2019 - 15:13:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4270
Registrován: 3-2006
Ad Honza_V.: A je již známo kdy se rozhodne, zda budou vlaky v úsecích Březnice – Myslín a Březnice – Blatná, profinancované? Zřejmě dosud k dohodě nedošlo.
Samozřejmě je možné i vydání JŘ s tímto omezením a pak by se zřejmě vyhlašovalo, zda vlak v určitém časovém úseku (den, týden, měsíc) pojede, nebo ne. Obdobně bylo vyznačeno na trati Plzeň - Železná Ruda tzv. sněhuláci, jedoucí pouze za příznivých sněhových podmínek. Ale to bych považoval za krajní řešení.
Úterý, 03. září 2019 - 15:46:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1929
Registrován: 4-2014
Co se týče toho přečíslování tratí, tak je vidět , že SŽDC místo,aby konečně začala stavět potřebný tunel do Berouna a také již desítky let slibovanou VRT, která nebude ani za 100 let, tak se zabývá akorát zbytečnýma kravinama přečíslováním nástupišť v Plzni a všech tratí, kdy ty SŽDC přečíslovací krávoviny stejně cestujícím žádný přínos v cestování nepřinesou, na rozdíl od tunelu Beroun, který již měl dávno být v provozu.

Jeník_H - to je bohužel negativní stránka DOZ (DZZ), že ze stanic zmizí personál, ale přínosem je to, že dispečer vidí na monitoru celou trať a může si rozvrhnou operativně křižování vlaků na celé trati, což přináší efektivnější řízení provozu

(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)
Úterý, 03. září 2019 - 18:06:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4271
Registrován: 3-2006
Ad Luboš_3.21: Spíš se člověk diví, že v zájmu sjednocení značení, nepoužijí služební číslování tratí, nebo nevymyslí nové číslování, aby šlo použít jak pro potřebu cestujících, tak pro služební potřebu. Lidi by nejdřív trochu brblali, ale to už bylo i při přechodu od čísel s písemným indexem na celočíselné označení.[happy]
Úterý, 03. září 2019 - 18:08:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 340
Registrován: 9-2014
Mořepetr:
"Ad Honza_V.: A je již známo kdy se rozhodne, zda budou vlaky v úsecích Březnice – Myslín a Březnice – Blatná, profinancované? Zřejmě dosud k dohodě nedošlo.
"

Tak úplně aktuální informace nemám, ale myslím že varianta, že by vlaky končily v Myslíně a v Bělčicích[blush] snad nehrozí[wink]. Je to asi spíše o tom, zda bude jezdit vše v tom rozsahu, jak je to v návrhu JŘ. Do vydání konečné verze JŘ toto už snad bude vyřešeno, cestující přece musí mít závazné info o tom, zda vlak jede či nikoliv.
Jinak bych ještě doplnil, že roztržení Os na trati 200 není co vím z důvodu přímého spojení Blatná-Beroun (to bylo roztržením pouze umožněno), ale z důvodu odlišných požadavků na vozidla ze strany obou krajů. Kdyby jezdily švejci v původních jízdních dobách a ve 2 hod. taktu, tak by se o projíždění do Blatné asi ani tak neuvažovalo, ale za stávající situace švejků se toto jeví jako lepší řešení. Uvidíme, jak bude tato novinka fungovat a jak si na to cestující zvyknou.
Úterý, 03. září 2019 - 18:46:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4272
Registrován: 3-2006
Ad Honza_V.: Díky za informaci. Vzhledem k vysokému datu, bych už předpokládal, že je to konečný návrh. Ale je pravda, že tam ještě chybí časy u Příbram-sídliště, která se má otevírat, dle SŽDC 1.7.2020, takže nějaké grafické úpravy, určitě ještě budou.

Jen podotknu, nevěřím ani datu otevření a bohužel ani tomu, že by nemohl nastat stav, že vlaky budou končit v zastávkách. Ale jsem takový "železniční ateista".[blush]

Mimochodem, jsem zvědav, jak bude IDSK tlačit na Jikord, ohledně výbavy vlaků pro odbavení PID, kvůli jedné zastávce. A další psina je, že Esko je až do Mirovic a pokud si dobře pamatuji, tak je kupodivu slíbeno, že u Eska, bude požadováno zlepšení kvality souprav a tady to vypadá, že to bude něco vysokopodlažního.
No pokud Jikord nepovolí na 200, dovedl bych si představit, že by 810 z Rožmitálky, kmitala v trase Rožmitál-Mirovice (oba úseky jsou dost podobné z pohledu množství cestujících).

Ještě jedna informace k víkendu. Pořadatelé Hrnčířských trhů v Berouně, žádají návštěvníky, aby přijeli vlakem. Ale dopravci to samozřejmě určitě nikdo neřekl. [rofl]odkaz

(Příspěvek byl editován uživatelem Mořepetr.)
Rybák
Úterý, 03. září 2019 - 19:41:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1308
Registrován: 5-2008
Pisecan:
"já to myslel jako ilustraci stavu I/4, kdy přibližně ta 1.5 dne dochází k nehodě s asistencí IZS. Co se týká autobusové dopravy, tak si nedělám iluze o její spolehlivost... "
To si iluze opravdu dělat nemusíte viz dnešek...
Úterý, 03. září 2019 - 21:10:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1124
Registrován: 8-2017
Honza V.: z důvodu odlišných požadavků na vozidla ze strany obou krajů
Můžete být, prosím, konkrétnější? Některému z krajů nebyly dost recht regíny, nebo naopak požadoval nasazení šukafonů? Z poznámek to není moc poznat, když se ještě navíc mění po přejezdu z jedné tratě na druhou.

Kdyby jezdily švejci v původních jízdních dobách a ve 2 hod. taktu
Nic nebránilo krajům je do té dvouhodiny doobjednat, o víkendu by to dokonce mohlo být v původních jízdních dobách podél vody. Ani jeden z nich nouzí očividně netrpí, když může jeden platit všemožné motorrráčky a rrrychlíky a ten druhý zase metro do Dívčic.
Středa, 04. září 2019 - 06:54:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2742
Registrován: 3-2015
Vždyť ty trhy byly nedávno a už jsou zase ty velký hlavní v Berouně, nešel bych tam chraň buh. Potřeboval bych někam vypadnout z Berouna, přemýšlím že udělám výlet do Příbrami, cítím zase mraky lidí do Berouna vlakem hlavně v sobotu ze všech směrů.
Dnes obíhá Švejka brejlovec snad vydrží celý den.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jeník H...)
Pisecan
Středa, 04. září 2019 - 07:29:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1333
Registrován: 2-2009
Tak snad za týden vypukne budování Jihu: https://m.cd.cz/aktualne/vyluka.html?id=7512&datum=17.09.2019
1+1 se ne vždy rovná 2
Středa, 04. září 2019 - 08:08:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4273
Registrován: 3-2006
Tochovice, také už budou mít výluku, zase v provedení, že díky úseku Milín-Březnice zaříznou provoz až do Prahy. Skoro na tři neděle. Docela bude zajímavé, jak se bude pracovat hned první dva dny výluky (svátek a neděle) odkaz [satan]
Středa, 04. září 2019 - 08:09:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 341
Registrován: 9-2014
Ad M250.0: Já úplně detailní a aktuální informace nemám, takže to neberte prosím jako 100 % věc. Co jsem slyšel, tak jde o to, že by snad v úseku Protivín-Březnice měla do několika let jezdit nová vozidla, zatímco ve Středočeském kraji + na Blatenských lokálkách zůstanou regionovy. Šukafony by se měly asi postupně vymísťovat a zůstanou pouze na Rožmitálce.
Středa, 04. září 2019 - 08:17:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 342
Registrován: 9-2014
Mořepetr:
"Tochovice, také už budou mít výluku, zase v provedení, že díky úseku Milín-Březnice zaříznou provoz až do Prahy. Skoro na tři neděle. Docela bude zajímavé, jak se bude pracovat hned první dva dny výluky (svátek a neděle) odkaz [satan]"

No to už je taková hezká tradice, snad lépe se k tomu ani nevyjadřovat...[ko]
Jinak by mě docela zajímalo, jak se k těmto výlukám bude stavět Arriva. Jelikož předpokládám, že bude mít zázemí v Praze, tak tipuji, že nechají jezdit švejky v úseku Praha-Příbram a busem naopak nahradí úsek Příbram-ČB.
Středa, 04. září 2019 - 08:28:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1130
Registrován: 8-2017
Pak zůstává otázka, proč to trhat teď, když nová vozidla mají přijít až za několik let.
Středa, 04. září 2019 - 08:35:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4274
Registrován: 3-2006
Honza_V.:
"Ad M250.0: Já úplně detailní a aktuální informace nemám, takže to neberte prosím jako 100 % věc. Co jsem slyšel, tak jde o to, že by snad v úseku Protivín-Březnice měla do několika let jezdit nová vozidla, zatímco ve Středočeském kraji + na Blatenských lokálkách zůstanou regionovy. Šukafony by se měly asi postupně vymísťovat a zůstanou pouze na Rožmitálce."

V Jihočeském kraji, pokud si pamatuji, zůstal požadavek na vozidla dle zrušené soutěže na motorovou trakci, bohužel jsem si to neuložil.

Honza_V.: Tradice se musí dodržovat, to je pravda.U Arrivy, bych předpokládal systém, že pokud budu mít fíru a jednotku, musí se obracet, aby to vydělávalo, pokud nebude jedno nebo druhé a budu mít volný autobus a řidiče, pošlou tam autobus. Bohužel se obávám ještě třetí varianty, ale to uvidíme. Rozhodně to neudělají jako ČD, že si najmou autobusy a řidiče od externisty a vlastní náležitosti jim budou stát v depu, místo aby z nich byl nějaký zisk.
Středa, 04. září 2019 - 08:57:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22649
Registrován: 1-2006
Mn dnes ...

742 083 Beroun – Příbram a zpět
743 008 Protivín – Rožmitál a zpět
743 005 Protivín – Záhoří a zpět

R dnes – zatím ...

1241 – 854 010
1243 – 754 007
1250 – 854 021
1246 – 754 007

bez záruky ... [happy]
ICQ 191300062
Středa, 04. září 2019 - 09:45:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 343
Registrován: 9-2014
M250.0:
"Pak zůstává otázka, proč to trhat teď, když nová vozidla mají přijít až za několik let."

To je otázka, já myslím, že ve smlouvě bude asi nějaké přechodné období, dokdy bude nutné požadavky objednatele splnit. Tím ale není řečeno, že nová či modernizovaná vozidla nebudou postupně nasazována dříve.
Středa, 04. září 2019 - 10:24:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4275
Registrován: 3-2006
Rybák:
"Pisecan:
"já to myslel jako ilustraci stavu I/4, kdy přibližně ta 1.5 dne dochází k nehodě s asistencí IZS. Co se týká autobusové dopravy, tak si nedělám iluze o její spolehlivost... "To si iluze opravdu dělat nemusíte viz dnešek...
"

On je bohužel trochu rozdíl, když nejede jeden spoj, který nahradí další jedoucí za deset minut, proti tomu, že když nejede Švejk, jedoucí v "taktu" čtyř hodin, tak další jede v lepším případě za dvě hodiny v horším případě i za delší časový úsek. Tomu co je u autobusů PID výpadek, se říká na dráze zpoždění.[rofl]
Článek o výpadku autobusů PID
Středa, 04. září 2019 - 10:30:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 775
Registrován: 10-2011
Chápu to správně, že ty pravidelné rychlíky ČB - Písek město vzaly za své dřív, než stihli vůbec udělat zastávku Písek jih? A já se těšil na přímé a docela svižné spojení do této oblasti...
Středa, 04. září 2019 - 15:40:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4276
Registrován: 3-2006
Teď jsem zjistil, že CykloBrdy se podívají letos do Blatné, až poslední dva víkendy na konci října. Od pátku je výluka na Blatence a pak výluka na Protivínce.[kecal]
Ještě, že neudělají výluku Os na Protivínce, už od pátku, když se nedostanou do "hnízda".
Kdo se těšil příští sobotu na Kyklopa v Blatné, má smůlu.[sad]
Pisecan
Středa, 04. září 2019 - 16:01:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1334
Registrován: 2-2009
Kotec: chápete to úplně správně. Nicméně dva páry vlaků někdy uprostřed dne (vlastně totálně proti poptávce, snad kromě R 634), nemohly být úspěšným konceptem... To už by bylo lepší R26 roztrhnout na dvě ramena a jezdit dvouhodinu (nebo hodinu) ČB - Písek město a dvouhodinu Praha - Písek s těsným přestupem na město a z města.

Mimochodem pokud jste si všimli, žlutý démon umožňuje rezervaci z/do Písku ve špičce jen pár hodin dopředu (aby zaplácl jinak nevyužitá místa) a preferuje Krumlov/Budějovice.
1+1 se ne vždy rovná 2
Středa, 04. září 2019 - 16:28:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1134
Registrován: 8-2017
Mořepetr: Pokud myslíte dokument zhruba z dubna 2018, tak v něm jsou požadavky na vozidla šité regionovám na míru - 80km/h, 6kW/t, 25% hnaných dvoukolí, 70 osob, jeden nízkopodlažní vstup atd. a to i u typu 3, který je přípustný po celou dobu trvání smlouvy.
Stačilo by akorát dodělat WiFi a zásuvky.
Středa, 04. září 2019 - 17:42:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4277
Registrován: 3-2006
M250.0:
"Mořepetr: Pokud myslíte dokument zhruba z dubna 2018, tak v něm jsou požadavky na vozidla šité regionovám na míru - 80km/h, 6kW/t, 25% hnaných dvoukolí, 70 osob, jeden nízkopodlažní vstup atd. a to i u typu 3, který je přípustný po celou dobu trvání smlouvy.
Stačilo by akorát dodělat WiFi a zásuvky."

Pravděpodobně to bude on. Byl v tom i palubní portál, který později zadavatel škrtl. No uvidíme. Smlouvu mohou podepsat až za měsíc, takže se pak objeví ve zveřejněných smlouvách, tak uvidíme.
Je pravda, že to budou zřejmě muset časem splňovat i vlaky, které budou zajíždět do Blatné.
Středa, 04. září 2019 - 18:07:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 527
Registrován: 7-2009
Pisecan

Mimochodem pokud jste si všimli, žlutý démon umožňuje rezervaci z/do Písku ve špičce jen pár hodin dopředu (aby zaplácl jinak nevyužitá místa) a preferuje Krumlov/Budějovice.

Zatím nevšiml, v pohodě jsem začátkem srpna rezervoval svá oblíbená místa (3,4) na 17.09 tam i zpátky (9:30;17:00) [happy][happy]
Středa, 04. září 2019 - 19:11:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 63
Registrován: 2-2013
Ty krátké R do Písku jsou sice zrušené, ale místo nich jsou tam OS.
Středa, 04. září 2019 - 19:32:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1906
Registrován: 11-2009
Kdo se těšil příští sobotu na Kyklopa v Blatné, má smůlu.[sad]

No to jste mě nepotěšil. Nicméně - to ta výluka je taková hurá akce, že se to při plánování toho Kyklopa nevědělo?
Středa, 04. září 2019 - 20:42:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 11-2012
Poznámky 99 a 98 v tom návrhu mi teda fakt odbouraly... A mám dotaz ohledně trati 192 (sic!): kdopa tam zase dopsal ten pár večerních spojů Blatná-Kasejovice a zpět? Koloval tady před časem návrh, kde tyhle spoje chyběly - to je lobby průmyslových podniků se směnným provozem v Blatné tak silná - resp., on tím opravdu někdo jezdí?
Středa, 04. září 2019 - 20:42:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4280
Registrován: 3-2006
Paul2no:
"Kdo se těšil příští sobotu na Kyklopa v Blatné, má smůlu.[sad]

No to jste mě nepotěšil. Nicméně - to ta výluka je taková hurá akce, že se to při plánování toho Kyklopa nevědělo?"

Dle odpovědi od RPD na FB, zřejmě něco podobného. odkaz
Středa, 04. září 2019 - 21:33:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4281
Registrován: 3-2006
Tak už je Kyklop zrušen úplně. ČD nasadí T478.1010 + 4 vozy retro Ostravan. [kecal] odkaz
Středa, 04. září 2019 - 22:21:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 584
Registrován: 12-2007
K tématu V__F: Onehdá, asi rok zpátky, jsem vzal stopaře z Blatné do Lnář. Ten mi tvrdil, že poslední spoj z Blatné mu ujel těsně před nosem a s mírným předstihem. Na reklamaci v dopravní kanceláři mu prý bylo sděleno, že "všichni už tu byli, tak se jelo". [biggrin]
Nevím, neprověřoval jsem, jen dávám historku k dobru.
Čtvrtek, 05. září 2019 - 07:44:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 344
Registrován: 9-2014
V____F:
"A mám dotaz ohledně trati 192 (sic!): kdopa tam zase dopsal ten pár večerních spojů Blatná-Kasejovice a zpět? Koloval tady před časem návrh, kde tyhle spoje chyběly - to je lobby průmyslových podniků se směnným provozem v Blatné tak silná - resp., on tím opravdu někdo jezdí?"

Byla zvažována náhrada autobusem. To nevyšlo, proto návrat k vlaku.
Čtvrtek, 05. září 2019 - 09:13:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22652
Registrován: 1-2006
Mn dnes – zatím ...

742 083 Beroun – Milín a zpět
708 703 Strakonice – Blatná a zpět
742 184 Zdice – Neumětely - Beroun

R dnes – zatím ...

1241 – 854 021
1243 – 754 031
1250 – 854 010 / bus / 814 173
1246 – 754 031 / bus / 814 173

bez záruky ... [happy]
ICQ 191300062
Čtvrtek, 05. září 2019 - 14:57:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2744
Registrován: 3-2015
Tak nebude Kyklop nebude ani Štokr aspoň ta Barča, budu rád když si to vyfotím tentokrát někde na trati poblíž odpoledne když mi vychází na sobotu dopoledne šichta[blush].
Čtvrtek, 05. září 2019 - 16:08:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 54
Registrován: 6-2013
K JŘ 2020:
Na obou mezikrajských úsecích z Březnice budou vlaky Os zachovány minimálně v rozsahu dle letošního JŘ 2019. Během vyjednávání o JŘ mezi oběma objednateli (JČK a SČK) nikdy nebyla uvažována varianta, že by se mezikrajská regionální železniční doprava zrušila.

Na všech vlacích Os na ramenech Beroun - Blatná, Březnice - Protivín ale i Blatná - Strakonice a Blatná - Nepomuk budou jezdit regionovy. MV 810 zůstanou jen na trati 204.

K zářijovo/říjnové výluce:
Ve dnech 4. až 13. a pak také 15. (odpoledne) října bude výluka v úseku Březnice až Lochovice. Kromě zastávky se bude opravovat i několik propustků.
Čtvrtek, 05. září 2019 - 17:12:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4285
Registrován: 3-2006
PeKo:
"K JŘ 2020:
Na obou mezikrajských úsecích z Březnice budou vlaky Os zachovány minimálně v rozsahu dle letošního JŘ 2019. Během vyjednávání o JŘ mezi oběma objednateli (JČK a SČK) nikdy nebyla uvažována varianta, že by se mezikrajská regionální železniční doprava zrušila. "

Pak je otázka komu prospívají a k jakému účelu slouží poznámky 98 a 99. Ke všemu ještě zachované po projednání s objednateli. [pozor]

PeKo:
" Na všech vlacích Os na ramenech Beroun - Blatná, Březnice - Protivín ale i Blatná - Strakonice a Blatná - Nepomuk budou jezdit regionovy. MV 810 zůstanou jen na trati 204. "

Na rameni Březnice - Protivín, budou tedy turnusované, nikoliv však zaručené, což by jasně značila poznámka vozíku ve sloupci vlaku. Po schválení této garance na úseku Beroun-Březnice (vzpomeňme si, že ještě den předem, nebyl schopen dopravce sdělit zda na 7904 pojede 814) , dochází k rozpůlení zaručené kvality spoje. Dále připomeňme, že vozidlo na úseku Březnice-Dobrá Voda, by mělo v dohledné době umožňovat odbavení PID a plnit standardy pro ESKO do Mirovic a PID do Dobré Vody.

PeKo:
" K zářijovo/říjnové výluce:
Ve dnech 4. až 13. a pak také 15. (odpoledne) října bude výluka v úseku Březnice až Lochovice. Kromě zastávky se bude opravovat i několik propustků."

Což se zřejmě zpracovatel VJŘ od SŽDC nedozvěděl, protože jasně deklaruje hned v úvodu textu:
"provozovatel dráhy SŽDC, s.o. informuje, že od 28. září 2019 3:00 hod. nepřetržitě do 16. října 2019 0:40 hod.proběhne výluka v úseku Milín – Březnice na trati 200 Beroun – Písek. Dopravce České dráhy, a.s. proto musí přijmout následující opatření."
Čtvrtek, 05. září 2019 - 17:57:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 345
Registrován: 9-2014
PeKo:
"Na všech vlacích Os na ramenech Beroun - Blatná, Březnice - Protivín ale i Blatná - Strakonice a Blatná - Nepomuk budou jezdit regionovy. MV 810 zůstanou jen na trati 204.
"

Já žil v domnění, že na úsek Protivín-Březnice bude nejpozději od skončení přechodného období nasazeno něco modernějšího. Jak uváděl jiz dříve Mořepetr, až bude uzavřena a zveřejněna smlouva mezi Jihočeským krajem a ČD, tak se to dozvíme přesně.


Mořepetr:
"
Pak je otázka komu prospívají a k jakému účelu slouží poznámky 98 a 99. Ke všemu ještě zachované po projednání s objednateli. [pozor]
"

Myslím že to nebude tak horké, jak to z té poznámky vypadá. Jednání mezi JčĶ a StčK, co jsem se doslechl, probíhala asi opravdu v tom duchu, jak uvádí PeKo. Jde tedy nejspíše pouze o odsouhlasení konečných vlk/km na mezikrajských úsecích obou tratí.
Čtvrtek, 05. září 2019 - 18:16:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4286
Registrován: 3-2006
Ad Honza_V.: Nemyslím, že by se nedohodli. Jde spíš o samotnou formu prezentace, tohoto běžně řešeného problému. Bohužel to vzbuzuje jen špatné asociace.
Čtvrtek, 05. září 2019 - 22:33:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 704
Registrován: 12-2007
Já si stojím za tím, že roztržení v Březnici je jedině správně, protože v situaci kdy čekání na přípoje v Protivíně kvůli jihočeské frekvenci má zejména při výlukách na 190 za následek často brutální sekery a dopravu na [zadnice] na středočeské větvi...
Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Pátek, 06. září 2019 - 07:56:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4287
Registrován: 3-2006
Ad Cisalpino: Což moc nepomůže, protože buď se bude čekat v Březnici, nebo s tím přestane jezdit i ten zbytek cestujících.
Spíš je potěšující, že zmizela omezující poznámka pro víkendy u odpoledních vlaků od Březnice na jih, což potěší zejména ty co jsem potkával na silnici, jak šlapou od nebo k vlaku do Březnice, když jim ani autobus nejede.
Pátek, 06. září 2019 - 08:22:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22655
Registrován: 1-2006
Mn dnes ...

742 369 Beroun – Březnice a zpět
743 008 Protivín – Rožmitál a zpět


R dnes – zatím ...

1241 – 754 031
1243 – 854 021
1250 – 854 031
1246 – 854 021

bez záruky ... [happy]
ICQ 191300062