Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » „Vlára“ a okolí » Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 27. 09. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 27. 09. 2019

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 24. srpna 2019 - 21:25:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 300
Registrován: 7-2017
"Brodensis" . . .Dík za hezké povídání. Mohu jen potvrdit, že prodavačky na "Maďarech", většinou v bufetech za stanicemi byly velmi "čudné". Jezdil jsem tehdy na bratislavské dispečerce stroji T669 1012. Jednou jsme přivezli vl. Sn 44230 do Štúrova. Bylo devět ráno a nastupovali jsme v 17 hod. předchozího dne. Chtěli jsme vzít ještě nějaký zpáteční vlak na Žilinu, ale "rušňový" dispečer nám to rozmluvil, že "vraj už máme dost hodin".
Odstavili jsme Čmeláka do šturcu, odevzdali klíče strojmistrovi, a šli jsme za stanici. I tam byl bufet, ve kterém vyčkávala na svou oběť korpulentní prodavačka. Já jsem si objednal půllitrovou kofolu, a pro kolegu "zlatého bažanta". Kupodivu prodavačka mé objednávce rozuměla a splnila ji. Když jsem se jí ale zeptal, kolik platím, počala něco mlít v maďarštině. Chvilku jsem ji poslouchal, zalovil jsem v peněžence a podal jí tehdejší kovovou tříkorunu, a šli jsme pryč. Hned za námi vyběhla , a "pýtala" si po slovensky ještě deset korun.
Jednou jsme stáli chvilku s vlakem stáli v Galantě.Tam byl přímo na prvním peroně bufet. Slezl jsem z mašiny koupit si něco k snědku. Prodavačka tam měla vystavené škvarkové pagáče, vedle nich langoše, které jsem měl velmi rád, jenže. . . .tehdy jsem nevěděl, že se to jmenuje langoš, vše byl u mě pagáč.
Řekl jsem prodavačce, že si prosím pagáč, ale ten velký. Podívala se divně na mě, a zalovila mezi škvarkovými pagáčky. Řekl jsem jí, že chci ten velký, ona mi odvětila "ale pán moj, veď sú všetky rovnaké". Nakonec jsme se přeci jen domluvili, že to co chci je langoš a s úsměvem mi jej podala.
Vzpomínal jsem dispečerku. Ale před tím, než jsme na ní začali jezdit, museli jsme si udělat poznání všech bratislavských stanic a spojek, a že jich bylo. Bratislavští fírové nás při poznání varovali, že pokud povezeme vlak na "Maďary", ať v žádném případě nejezdíme do maďarské Rajky, ale jen do naší pohraniční stanice Petržalky. Bratislavští fírové(ne všichni), měli tehdy kartičky, které je opravňovaly k jízdě do této maďarské stanice. Pokud ale maďarští celníci chytili nějakého fíru, či lok.četu bez ní, šli prý za trest "drevo píliť", a to po dobu šesti hodin. U stanice byla hromada dřeva a u ní koza a pilka. Metrové kláty se "porcovaly" na 5 dílů. Tak měli Maďaři zajištěný bezpracný otop na zimu.
Jen malá poznámka k "Brodensis". . . .Pamatuji si velmi dobře, že v "první vlně okupace" v srpnu 1968, byly povětšinou šikomoocí vojáci kteří podle mě ani nechápali co se vůbec děje a kde jsou. Později, po pár měsících byli postupně vyměněni za jiné vojáky. Proč to tak tehdy bylo, můžeme si jen domýšlet. . . . [masinka]
Pondělí, 26. srpna 2019 - 20:35:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 301
Registrován: 7-2017
Kamarád a kolega E.Bajza mi poslal jedno historické foto z r.1974, které zde s jeho laskavým svolením zveřejňuji. Je na něm "Štokr" 041 s legendární lok četou, fíra Josef K.alias "Joža Paseka" a jeho věrný pomocník Vincko Mikula alias "Pytlák" před odjezdem s veselským Mn.vl.
Na tomto stroji jsem sloužil zhruba jeden rok, když jsem pro tehdejší nedostatek pomocníků jako mot.fíra absolvoval týdenní topičský zácvik.
041 byla skvělá mašinka, dobře pařila. Jen trochu hřála pátá osa a přikladač mlel uhlí na drobno. To ale nemělo na její výkon žádný vliv. . . . . . . . . .[masinka]
Pátek, 30. srpna 2019 - 19:10:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1686
Registrován: 5-2007
https://zdopravy.cz/arriva-posili-spojeni-mezi-prahou-a-nitrou-na -dva-vlaky-denne-33454/
Dva spoje tam a zpět každý den, od září.
Lofofor
Pátek, 30. srpna 2019 - 23:44:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 149
Registrován: 7-2010
Priatelia, práve som sa dočítal, že Slovácké slavnosti vína budú tento rok bez parnej lokomotívy, akcia bola zrušená bez náhrady. Neviete prosím, či sa to týka aj T478.1002, ktorá zvykla posilovať osobné vlaky na Vláre?

Martin475
Neděle, 01. září 2019 - 20:02:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 265
Registrován: 6-2009
Lofofor - "dvojka" letos určitě nebude dělat posilové vlaky. Ještě se nachází v Lužné.
Pondělí, 02. září 2019 - 19:24:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10015
Registrován: 6-2004
v Bylnici už údajně nemají být "přestupy" z 283 na 341
Pondělí, 02. září 2019 - 19:31:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 421
Registrován: 3-2018
Fany: Přestupy budou jako dosud.
Úterý, 03. září 2019 - 16:03:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 121
Registrován: 7-2018
Přečíslovali nám tratě. Trať 283 Horní Lideč – Bylnice bude nově součást trati 280.

https://zdopravy.cz/prehledne-szdc-odtajnila-nova-cisla-trati-v-j izdnich-radech-zmeny-jsou-hlavne-na-morave-33747/
Úterý, 10. září 2019 - 19:05:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 762
Registrován: 1-2014
Ono uz to tak kdysi v 90.letech v GVD bylo. Myslim tim trat 280 Hranice- Bylnice/Strelna. Je to logicke, nechapu proc se to pak opet prekopalo na 283.
Úterý, 10. září 2019 - 20:58:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 425
Registrován: 3-2018
Portáš: Protože nejezdily skoro žádné přímé vlaky a zbytečně tím narůstal počet stránek 280.
Středa, 11. září 2019 - 21:27:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 124
Registrován: 7-2018
Jak vidíte poslední návrh GVD? Pokusím se o několik postřehů.

Aktuální návrh JŘ se více podobá současnému JŘ než návrhu z června. Je to dáno ústupem od nových linek Zlín - Veselí, Bylnice - Rožnov a dokonce i přímé linky Brod - Luhačovice, která měla odstranit přestupy v Újezdci. Nejsou navrženy ani Sp vlaky Bylnice - Staré Město.

Ohledně Horní Vláry. Pozitivem je patrný pokrok v překonávání chaosu vzniklého roku 2016, kdy se linka R18, dnešní Slovácký expres, trefila do časů Os vlaků, což zcela rozbilo pravidelnost dopravy. Spoje Staré Město - Uherský Brod a Uherský Brod - Bylnice jsou opět sjednoceny. V úseku UH - Bojkovice je u Os vlaků obnoven pravidelnější takt (hodinový). I když v opačném směru je to méně pravidelné. Je navrženo více spojů o víkendu, kde je rovněž hodinový takt, což nebylo ani do roku 2016. Je to pořád jenom návrh a nakreslit kladívka není žádný velký problém. Takže možnost rozšíření víkendové dopravy pořád beru s rezervou.

U Sp vlaků Bojkovice - Brno a opačně byla zachována koncepce z června; méně spojů, zato rychlejší.

https://www.szdc.cz/navrh-jizdniho-radu-pro-obdobi-od-15.-12.-201 9-do-12.-12.-2020?fbclid=IwAR07OEUIZEnkG6UO3gUnS0kf8a3mHZrc2FheVU 1eU0nJKrz8vm5l_ohUKW4
Pátek, 13. září 2019 - 06:08:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10026
Registrován: 6-2004
Vnímám pozitivně zlepšení spojení Uherské Hradiště-Holešov, teď jede poslední solidní spoj v 19:30 (z UH) a potom nic... V návrhu je plno dalších pozdějších spojů (návrat z kulturních akcí apod.)

Jinak Arriva zcela vycouvala? Vůbec výkony (psalo se o tom hodně) nepřevezme? Nemá personál, vozový park, zázemí, peníze? Co je hlavním důvodem?
Pátek, 13. září 2019 - 07:29:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 49
Registrován: 6-2017
Fany: asi mi neco uniklo. Arriva v navrhu ma prece vsechny vlaky objednane zlk..
Pátek, 13. září 2019 - 17:55:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10027
Registrován: 6-2004
jadris: ano, už to vidím...
Sobota, 14. září 2019 - 09:23:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 50
Registrován: 6-2017
Tuší někdo, co se má dělat při nepřetržité výluce mezi UhB a Bojkovicemi?
Sobota, 14. září 2019 - 14:33:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10028
Registrován: 6-2004
jadris: proč to trvá tak dlouho? ARRIVA bude bus z Hradiště do TT ?
Priapos
Sobota, 14. září 2019 - 20:56:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1655
Registrován: 10-2012
Fany:
"ARRIVA bude bus z Hradiště do TT ?"


Bus UH - NMV
Sobota, 14. září 2019 - 22:43:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 337
Registrován: 12-2006
Lze vůbec uvěřit, že plánovači z KOVED dokáží "vyrobit" v nejexponovanější ranní špičce mezi Bojkovicemi a Kunovicemi přepravní díru HODINU A ČTVRT ???
V trase současného, snad nejvíce frekvenčně obsazeného vlaku na horní Vláře, Sp1722 SANTON pojede SP 1762. JENŽE BEZ CESTUJÍCÍCH !!! Nebude zastavovat od Bojkovic-města po Kunovice (mimo UH.Brod). Samozřejmě bez jakékoli dopravní alternativy, jediná možnost použití invidiuální automobilové dopravy.
Je to kvalitativní znehodnocení dopravní obslužnosti v nejžádanějším čase a směru.
Shane
Neděle, 15. září 2019 - 18:36:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 235
Registrován: 12-2006
jadris:
"Tuší někdo, co se má dělat při nepřetržité výluce mezi UhB a Bojkovicemi?"
Hlavně se bude bourat část nádraží v Újezdci u Luhačovic (objekt stavědlové ústředny - je v havarijním stavu, zezadu podepřeno dřevěnou konstrukcí) a přesouvat současné dopravní technologie do nové stavby (dvě spojené technologické budovy o celkovém rozměru 10x3 m z lehčeného betonu s valbovou střechou bez oken, které budou stát samostatně), která se postaví na místě původního nádraží...nevím ovšem jak to bude s místem pro cestující, zda současná čekárna zůstane a nějak se opraví, nebo bude nějaký nový "přístřešek"?
Javorina
Neděle, 15. září 2019 - 22:41:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 586
Registrován: 9-2007
Loko:
Nemusíte mít strach, Sp 1762 bude opět zastávkový vlak v cca dnešní poloze. Všechny vlaky, které v době vydání návrhu JŘ neměly dořešenu trasu, byly opatřeny vtipnou poznámkou "99", že kapacita dráhy bude teprve přidělana.

Chápu, že nejjednodušší je nadávat na KOVED, ale ten je pouze nástrojem krajských politiků. Příčinu hledejte ve vedení kraje (Čunek, Botek a spol.), které si nechalo u externí firmy zpracovat megalomanský plán dopravní obslužnosti (a zadarmo to nebylo). Vybrali dopravce, podepsali smlouvy. Následně jsme byli všichni ujišťováni, jaký úžasný systém veřejné dopravy budeme mít ve ZK.

Uplynulo půl roku, nepovedlo se výběrko na autobusové dopravce, neprošla nemocnice a najednou se v létě (!) rozhodli, že žádný dopravní systém nebude. Zatímco v jiných krajích se v tuto dobu dokončuje JŘ, ve Zlínském kraji se vše smetlo ze stolu a začalo se od nuly. Hmm, co teď rychle vymyslet?! Nic. Takže se vrátíme k současnému JŘ a přidáme pár vlaků. Jenže pánům evidentně nedochází, že jizdní řád se neudělá za měsíc, že jsou tady vazby na další kraje, že existuje dálková doprava, že všichni počítají s červnovým návrhem JŘ jako výchozím bodem atd.
Prostě svět nekončí hranicemi Zlínského kraje a to by si měli ve Zlíně uvědomit.
Pondělí, 16. září 2019 - 09:23:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 51
Registrován: 6-2017
Shane: diky za informace. Javorina: 1773 je bez poznamky a neni k nemu zadny pripoj. Tento zustane? To snad ne. U 1769 mi to tak nevadi, spis bych uvital protazeni do TT. Jeste porad se najdou nejake vlastovky, ktere prestupuji v Prusmyku. Taktez hodinove cekani na zpatecni trase v nedeli zavani likvidaci spojeni TT- Brno.[angry]
Priapos
Pondělí, 16. září 2019 - 11:33:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1656
Registrován: 10-2012
jadris:
"1773 je bez poznamky a neni k nemu zadny pripoj. Tento zustane? To snad ne. "


A kde tedy k Sp 1773 není přípoj a měl by být?
Pondělí, 16. září 2019 - 12:19:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 52
Registrován: 6-2017
Priapos: Pokud bude v soucasnem stavu, ze nestavi, tak treba cesta Brno - Sumice je 19:41 vystoupit v UB a cekat do 21:06
Priapos
Pondělí, 16. září 2019 - 14:04:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1657
Registrován: 10-2012
jadris:
"Pokud bude v soucasnem stavu, ze nestavi, tak treba cesta Brno - Sumice je 19:41 vystoupit v UB a cekat do 21:06"



V Šumicích zastaví v 19.53, nebude třeba čekat v UB.
Pondělí, 16. září 2019 - 14:07:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 53
Registrován: 6-2017
Priapos:
"V Šumicích zastaví v 19.53, nebude třeba čekat v UB."
Ano, ale neni u nej poznamka 99, kterou zminoval Javorina, proto se ptam
Pondělí, 16. září 2019 - 14:13:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5458
Registrován: 6-2010
Chápu, že nejjednodušší je nadávat na KOVED, ale ten je pouze nástrojem krajských politiků.
Jako by to bylo lepší, když tam Botek nebyl.

Hmm, co teď rychle vymyslet?! Nic. Takže se vrátíme k současnému JŘ a přidáme pár vlaků.
Hlavně přidáme bez rozmyslu.

A kde tedy k Sp 1773 není přípoj a měl by být?
min. od Hradiště, ne-li jako přípoj z 330
Priapos
Pondělí, 16. září 2019 - 18:28:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1658
Registrován: 10-2012
Tom754:
"A kde tedy k Sp 1773 není přípoj a měl by být?
min. od Hradiště, ne-li jako přípoj z 330"



Návrh JŘ, který byl zveřejněn 02.09, už v tu dobu nebyl platný. Přípoj pravděpodobně bude.
Středa, 18. září 2019 - 12:37:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 338
Registrován: 12-2006
re Javorina: V žádném případě nenadávám na pana Botka. To jsme si nerozuměli.

Ačkoli ho osobně neznám, s jeho příchodem na dopravu je konečně vidět snaha něco dělat k lepšímu i ve Zlínském kraji. S jeho prezentovanými názory pro veřejnost v oblasti veřejné dopravy jsem seznámen a po dlouhém období rok od roku se zhoršující situace, bude velmi těžké zde něco prosadit, natož takový kvalitativní skok, co byl ještě na začátku roku v plánu.
Že se za tuto dobu podařilo vyhnat značnou část cestující z vlaků je neoddiskutovatelný fakt.

Díky i za tuto "osekanou"podobu na Vláře.
Jen mně bylo nepochopitelné, že nejvíce obsazený vlak a v nejžádanějším čase se vykašle na cestující a poveze raději vzduch.
Pokud vím, před časem přibližně v tuto dobu jezdil Sp. do Brna bez zastavení mezi Uh. Brodem a Kunovicemi, ale tam byl k dispozici o pár minut posunutý zastávkový Os.
Javorina
Středa, 18. září 2019 - 17:45:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 587
Registrován: 9-2007
Jadris:
Přípoje ve Vlárském průsmyku v pátek a neděli budou, stejně tak v Kunovicích k Sp 1733.

Loko:
V žádném případě nenadávám na pana Botka.
No, možná byste měl [proud], když zvládáte nadávat na KOVED, kterému nadálku vládne.
Snaha, co to je? Že jako politik slíbím modré z nebe, zlaté prase, mnoho vlaků, skvělý IDS a pak řeknu: "Sorry jako, ale nepovedlo se!" Na závěr ještě zahrát chudáčka, že za to můžou "ti druzí" a mediální obraz bude dokonalý. Ten plánovaný skok měl být hlavně kvantitativní, proto jej nezvládli prosadit. Dokonce bych řekl, že za hodně peněz nemělo být zas tolik muziky.

Podle mě vnesli Botek a Čunek do dopravy spíše chaos. Červnový návrh JŘ neplatí, srpnový návrh neplatí, IDS nebude, předprodej jízdenek končí, jaký bude tarif, nikdo neví. Hlásné trouby kraje najednou mlčí. Zvláště na Vláře bude radost cestovat, když nebude existovat státní ani krajský tarif. Hromada lidí kombinuje R/Os nebo dojíždějící jezdí jednu cestu osobním a zpět rychlíkem, jak si asi koupí měsíční/čtvrtletní jízdenku? [uhoh]

Takže...
1) Kraj dá na dopravu více peněz, bude více vlaků, ale o efektivitě některých by se dalo polemizovat.
2) Nebude IDS = nutnost kupovat jízdenky dle dopravce, možná ještě další tarifní "vychytávky".
Sečteno, podtrženo: Příliv cestujících se opět nekoná.

Na Zlínském kraji je bohužel nejsmutnější to, že vůbec vznikl [biggrin] Protože za téměř 20 let nikdo nevymyslel, jak by zde měla vypadat krajská doprava [sad]
Středa, 18. září 2019 - 18:13:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5460
Registrován: 6-2010
2) Nebude IDS = nutnost kupovat jízdenky dle dopravce, možná ještě další tarifní "vychytávky".
Není náhodou ve smlouvách, že nebude platit tarif dopravce?
Středa, 18. září 2019 - 18:50:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7060
Registrován: 12-2011
Arriva má samozřejmě vlastní tarif, který je dle dopravce na úrovni IN25 a bez žádných IN kartiček.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Javorina
Středa, 18. září 2019 - 19:06:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 588
Registrován: 9-2007
Tom754:
Ano, to jsem taky slyšel a je to dost pravděpodobné. Na to naráží mnou napsané ...předprodej jízdenek končí, jaký bude tarif, nikdo neví. [proud]

Intelpetr:
Viz, co píše Tom754, kdo ví, zda se bude uznávat tarif dopravce.
Zadruhé, k čemu Ti bude dobrý tarif dopravce, když budeš kombinovat vlaky dvou dopravců, ať už při jedné cestě nebo při pravidelném dojíždění [crazy][uhoh]
Středa, 18. září 2019 - 19:09:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10037
Registrován: 6-2004
Protože za téměř 20 let nikdo nevymyslel, jak by zde měla vypadat krajská doprava

kéž by se gvd opět sestavoval centrálně, tyto všechny různé dohady by odpadly...
Středa, 18. září 2019 - 20:23:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7062
Registrován: 12-2011
No zakázaný. Dopravci bude uloženo objednavatelem, které jízdní doklady má akceptovat. A když tarif IDS ZK neexistuje, musí jeho tarif nahradit jiný tarif. Čekal bych, že to bude právě již existující tarif dopravce. Možná cenově upraven dle požadavků objednavatele. Předpokládám, že smlouva zůstane stále brutto.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Čtvrtek, 19. září 2019 - 07:41:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5463
Registrován: 6-2010
S tarifem to bude zajimavé. Nikdo ještě neví co bude. Existují jen představy [sad]
Pátek, 20. září 2019 - 07:28:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 128
Registrován: 7-2018
Předně Botek chaos na Horní Vláře vyfasoval a překonával ho. Do prosince 2016 jezdila linka Staré Město - Bylnice doplněná v pracovní dny linkou Uherské Hradiště - Bojkovice. Obě tvořily vzájemný proklad. Od prosince 2016 se ministerské rychlíky Praha - Luhačovice strefily do jízdních dob Os vlaků Staré Město - Bylnice.

Řešení situace bylo naprosto chaotické. Náhradou měla být linka Újezdec - Bylnice. A osobáky Brno - Uherský Brod. Botek nastoupil do funkce na podzim 2016 a na JŘ platný od prosince neměl žádný vliv. Chaos byl velký. Pokud jel někdo třeba jen z Uherského Brodu do Šumic musel do Újezdce dojet pražským rychlíkem a přesednout na linku Újezdec - Bylnice. Při zpožďování rychlíků to nebyla žádná legrace. Osobáky nemohly dlouho čekat kvůli obratu v Bylnici, protože musely stíhat přípoj k rychlíku v opačném směru. Čekárna v Újezdci byla uzavřená, dokud nezajistili její otevření, zůstat v Újezdci viset bylo drsné. Pro některé cestující to byla krutá zima. Zkušenost s takovým cestováním pořídila i neuvolněná místostarostka Bojkovic dojíždějící za prací do Kunovic. Prvním opatřením bylo po půl roce protažení linky Bylnice - Újezdec až do Uherského Brodu. Do Brodu se posunuly i přestupy. Ono ztvrdnout v Brodě na terminálu je o něčem jiném než v Újezdci.

Kdo by nechtěl vlaky do Brna? Ale ty 4 páry osobáků se zastavováním u každé stodoly, navíc v nevhodné časové poloze, byly opravdu zbytečné. Po roce byla linka Uherský Brod - Brno nahrazena spoji jedoucími klasicky z Brna směrem na Uh. Hradiště a Staré Město a linkou Staré Město - Uherský Brod.

Když se dívám na návrh, pokračuje v dosavadní koncepci, ale opět je patrný posun v překonávání chaosu z roku 2016. Linka Staré Město - Bylnice má být obnovena a osobáky jsou rovnoměrněji rozloženy. Dnes je to tak, že jede vlak Staré Město - Bojkovice, za 25 minut vlak Staré Město - Uherský Brod a pak 1,5 hodiny žádný Os vlak. Tady bych nějaký pokrok viděl.

Pokud jde o slibovanou reformu je zřejmé, že slib nebude uskutečněn. Asi to bylo opravdu velké sousto, navíc bez důkladné přípravy a ve spěchu. Problém je i ve státním systému, protože máloktrerému kraji se daří bezproblémově vysoutěžit dopravce.

Chaos je z hlediska šotoušů a lidí co dělají jizdní řády. Obyčejný cestující opravdu nečte červnové, srpnové a kdovíjaké návrhy. Pokud jezdí pravidelně, nebo často, sedne si v listopadu, prosinci k Idosu a čte toto nechali, toto také nechali, toto posunuli a tady cosi přidali. Samozřejmě netvrdím, že všechno je super a nebudou problémy, např. s jízdenkami Arriva vs. ČD. Souhlasím i s tím, že chybou byl už samotný vznik Zlínského kraje.
Javorina
Pátek, 20. září 2019 - 18:33:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 589
Registrován: 9-2007
Brodensis:
Chaos, chaos, chaos...když čtu Váš příspěvek, tak si říkám, jaké je štěstí, že jsem vůbec někam dojel a dodnes nebloudím v Újezdci [coze][biggrin] Nejste s Botkem ve stejné straně?[proud] Já myslel, že nás z toho chaosu vyvedl KOVED a on to byl Botek [ok][biggrin]

Ne, vážně, ty přestupy v Újezdci byly totální blbost, která asi vznikla z tragické konfigurace stanice v Brodě a honbou za minimalizací vlakových kilometrů. Prvním řešením bylo opatření, že v případě zpoždění R jel osobák z Újezdce dál do Brodu. Jinak je ta koncepce stále stejná, rychlý obrat od rychlíku do Bylnice a zpět k rychlíku.

Ve směru UH - Bojkovice se doprava přiblížila taktu, ale je to opět něco za něco, takže se opustily přípoje od rychlíků ve Starém Městě v sudou hodinu, nově pojedou do Veselí. V opačném směru je sice linka Bylnice - UH, ale s pobytem v UB, takže vlastně dnešní stav.

Shrnul bych to asi tak, že Zlínský kraj se stále hledá, zkouší, které přípoje navázat, které opustit, v jednom směru je spojení rychlé, v opačném tragédie apod. Pro regionální cesty možná použitelné, ale při cestách mimo kraj lidi už dávno jezdí autem do Starého Města nebo Otrokovic.

A že lidi nečtou návrh JŘ, to je normální jev v naší společnosti. Ale měly se o ně zajímat aspoň odpovědní lidi na úřadech apod. Cestující si ty výsledky chaosu užijí od prosince [jidlo]
Sobota, 21. září 2019 - 14:21:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 129
Registrován: 7-2018
Javorina: Nejsem, ani jsem nikdy nebyl, v žádné politické straně. A věřte nevěřte dokonce jsem v krajských volbách Čunka, Botka a KDU-ČSL ani nevolil.

Trochu se mi zdá, že si protiřečíte. V předchozím příspěvku píšete, že Botek Koved ovládá a nejde kritizovat Koved bez Botka. Tady zase píšete, že to vyřešil Koved a ne Botek. Takže jednou vidíte úzkou spojitost Botka a Kovedu, podruhé nikoli. Ale možná jsem tu sofistikovanou vazbu nepochopil.

Ale věcně. Botek tam sedí 3 roky a já ho zatím neodsuzuju. Čekám na jeho výsledky. Jasno bude v prosinci. U předchozího náměstka Jaroslava Kučery jsem nabyl dojmu, že dopravě vůbec nerozumí. Máte nějakého favorita na náměstka pro dopravu? Pokud ano, tak sem s ním abych mohl popřemýšlet jestli ho podpořím ve volbách. Z krajských politiků se v poslední době k dopravě "zasvěceně" vyjadřovali Pajonk (svobodní), Dvouletý (soukromníci) a Gajdůšková (ČSSD). Pak tu máme zkušeného exnáměstka Kučeru (KSČM). Je to někdo z nich?

K jízdním řádům. Pokud máte nějakou vlastní koncepci, můžete ji sem vyvěsit, rád si prostuduju.
Sobota, 21. září 2019 - 20:31:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10041
Registrován: 6-2004
v jednom směru je spojení rychlé, v opačném tragédie apod. čili netrvat na taktu a kreslit to tak, aby tu byl přípoj tímto směrem, tu jiným, lidé si "své" přípoje rádi najdou...
Takt je jeden koncept téměř celý den...
Sobota, 21. září 2019 - 22:49:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20124
Registrován: 5-2002
Fany: čili netrvat na taktu a kreslit to tak, aby tu byl přípoj tímto směrem, tu jiným
Kulhavej takt je taky takt...

lidé si "své" přípoje rádi najdou...
Jo, najdou - pé dvojkou do garáže.
Neděle, 22. září 2019 - 09:16:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 54
Registrován: 6-2017
Neco malo z reprezentacnich jizd Arrivy. Jednotka od LE vypada, ze ji zrovna privezli. Osoupane sedacky, napisy i informacni system strojvedouciho v Nemcine, bez WiFi. Na druhou stranu je to hezke svezeni, rozdil oproti 810/814 je markantni. [masinka]


Neděle, 22. září 2019 - 12:57:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 269
Registrován: 12-2017
To zvládnou. Ještě na to mají skoro tři měsíce. Nový korporátní lak a bonbónky na WC budou?
Neděle, 22. září 2019 - 13:27:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7074
Registrován: 12-2011
Vozidlo je poskytnuto Leo Expressem, proto ten lak. Možná ještě dojde na polep. Těším se.


(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Neděle, 22. září 2019 - 22:05:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 595
Registrován: 2-2009
Před několika hodinami v Bojkovicích, že si to [fotic]a ono se to chystalo k odjezdu[masinka]



http://marek275.rajce.idnes.cz/
Pondělí, 23. září 2019 - 05:14:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10044
Registrován: 6-2004
Malé ohlédnutí proti proudu času aneb jř čsd z r. 1972/73:


to jezdil i krokoš 1411 10:40 z Luhačovic do Přerova a potom odpoledne zpět Přerov-Bojkovice... v tomto jř ze 70. let ale u něj je i poznámka "přímý vůz" Luhač-Praha, což patrně asi nemohl být myšlen nějaký přímý motorový vůz, osvětlí někdo?
---
A přímý motor 3:55 z Uherského Brodu až do Otrokovic je dosti jasné, koho do Barumu vozil, jen mě tam "zarazilo" to 30minutové čekání ve Staráku, chudáci ti, co jeli na šichtu třeba z Popovic, museli jistě nadávat za takové půlhodinové "stání"... nebo kopli ranní pivko v bufetu?

----
a žst. NAPAJEDLA - jak moc a kým tam byl "využíván" bufet v tamní žst. a kdy jeho provoz skončil?


díky za INFO
Pondělí, 23. září 2019 - 13:50:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 327
Registrován: 11-2008
Dnes jede na 1725/1730 staronová bondovka 754.007.
Pondělí, 23. září 2019 - 14:29:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 72
Registrován: 11-2014
Fany: přímý vůz=přímý vagon.
Javorina
Pondělí, 23. září 2019 - 20:03:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 590
Registrován: 9-2007
Brodensis:
...možná jsem tu sofistikovanou vazbu nepochopil.
Nepochopil, byla to ironie [coze][satan][andel][proud][wink]

Máte nějakého favorita na náměstka pro dopravu?
Nemám, cestu vidím jinde. Kraj je zřizovatelem KOVEDu, do něj má dosadit odborníky, dát jim pravomoce, definovat zadání a následně kontrolovat plnění cílů. V případě jejich neplnění, vyměnit lidi. To je ve zkratce, jak by to mělo fungovat.
Pondělí, 23. září 2019 - 20:33:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 442
Registrován: 3-2018
Fany: Luhačovice - Přerov / Přerov - Bojkovice si pamatuju jako klasiku. T 478.1 LD Veselí nad Moravou a míchaná souprava dom. st. Brno.
Lajos
Pondělí, 23. září 2019 - 22:08:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 163
Registrován: 8-2014
Fany: Starý Hanák to píše správně, ale AŽ počínaje rokem 1981. Do té doby jezdil motorák z luhačovické lokálky i tamní strojovky do Přerova. A šlo o řadu M 262.0, ponejvíce snad číslo 020. Souprava do Přerova byla vratná, z druhé strany bývala rovněž M 262.0, po roce 1975 už M 286.1. No a někde v té soupravě býval zařazen i vůz klasické stavby jako kursovní do Prahy. Někdy v půli 80. let tak jezdil na ranním 4103/14103 i "koksák" WLAB, ten se tím poledním Sp 936 z Luhačovic odvážel zase ven. Jmenovitě v GVD 1985/1986 se odpojoval v Otrokovicích, odtud se na osobním vlaku s přípřežním "pištou" převezl do Gottwaldova a odtud večer jako "kursák" do Prahy, přičemž se v Otrokovicích připojoval k R 178 "Devín", jezdící tehdy netypickou trasou Bratislava - Čachtická spojka - VNM - Staré Město - Přerov - Praha.
https://www.railtrains.sk/
http://www.zdankoweb.estranky.cz/
http://www.lignitove-drahy.estranky.cz/
Úterý, 24. září 2019 - 04:12:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10047
Registrován: 6-2004
No a někde v té soupravě býval zařazen i vůz klasické stavby jako kursovní do Prahy.

v dětství jsem tento spoj 12:06 pozoroval na průjezdu Záhlinicemi, tehdy Zv
Ale žádný vůz klasické stavby si nevybavuji...

22:29 noční vlak ze Zlína (Gottwaldova) měl v poznámce přímý vůz do Prahy... to je známá info, ale jinak díky za další podrobnosti [wink]
Úterý, 24. září 2019 - 21:07:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 446
Registrován: 3-2018
Lajos: Taky díky za upřesnění.
Středa, 25. září 2019 - 07:53:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 783
Registrován: 4-2007
Ten přímý vůz býval na konci soupravy, asi jen v sobotu nebo neděli a prý to souviselo se střídáním turnusů pacientů v lázních. Dívával jsem se na to z 10. patra hradišťského "věžáku" u hasičárny, bohužel žádné foto nemám.
Ferdinandka přežije!
Středa, 25. září 2019 - 12:14:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 34
Registrován: 7-2017
Dnešní Sp1725
Středa, 25. září 2019 - 17:37:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 339
Registrován: 12-2006
V 80 letech jen v letní sezónu dovezl do Brna R571 vůz ABa Praha - Luhačovice, tam byl převěšen na R725, v Ujezdci si ho vzala M262 do Luhačovic. Zpět odpoledne na na R722 do Brna pak na R570 do Prahy. Noční lůžkáč se bral v Brně od rychlíku hned za mašinu na 4303 do Luhačovic, pak jej dopoledne odvážel do Otrokovic , zde již uvedený vlak do Přerova. /snad jsem uvedl č.v. správně, už je to nějaký čas.
Středa, 25. září 2019 - 18:56:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10050
Registrován: 6-2004
Jak mohl být tento vůz součástí motorového vlaku 10:40 z Luhačovic do Přerova?

S_123: proč ve Slavkově na obou zhlavích ta hlavní odj. mech. návěstidla nemají rameno nahoře NADORAZ?? Je to tak jen "napůl", řekl bych... Nevadí to?

(Příspěvek byl editován uživatelem Fany.)
Středa, 25. září 2019 - 21:45:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2695
Registrován: 5-2008
Fany: nejspíš nenamazaný odbočný kladky drátovodů a jejich těžké chod a ty drátovody asi nikdo nereguluje
Don Parmezano
Pátek, 27. září 2019 - 07:00:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 129
Registrován: 1-2019
Od 15. prosince 2019 bude ukončen provoz osobních vlaků na trase Horní Lideč - Púchov. Zlínský kraj a Arriva se nedohodly s ŽSSK na podmínkách provozu.

https://zdopravy.cz/preshranicni-osobni-vlaky-na-valassku-skonci- zlinsky-kraj-se-nedohodl-se-zssk-34952/
Priapos
Pátek, 27. září 2019 - 10:09:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1659
Registrován: 10-2012
Ještě do 13.12.2019 bude jezdit Os 4171 jako přímý vlak z Kyjova do Uherského Hradiště. Od nového GVD bude ukončen ve Veselí nad Moravou a „přípoj", tedy vlak Arrivy 12211, mu těsně ujede. Chápu, že příchodem soukromého dopravce vznikly problémy, ale přesto tvrdím, že příslušný konstruktér, který nedokáže upravit vzájemnou polohu těchto vlaků tak, aby přípoj byl, nemá na svém místě co dělat.
Pátek, 27. září 2019 - 11:34:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1199
Registrován: 8-2017
To je zase nějaký návrh aktuálnější než tento?