Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Aktuální informace z provozu » Archiv diskuse Aktuální informace z provozu do 09. 02. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Aktuální informace z provozu do 09. 02. 2019

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 08. února 2019 - 07:15:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 2-2018
Další info zde: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ceske-drahy-porucha-namraza.A1 90208_061627_domaci_niv
Petr_hradecký
Pátek, 08. února 2019 - 08:07:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2567
Registrován: 4-2015
Ano, podle ČD, citovaných právě zmíněným Idnes, to "nemá nějaký zásadní vliv na dopravu". Vždyť přece něco jelo [uhoh] Jasně, pane mluvčí, teď mě zatahajete za tu druhou, na ní mám rolničku [lol]. Řečená MU ovšem není do deváté, ale minimálně do 10:00, jak to ofic. uvádí web ČD mimo:


Trať 011 | V úseku: Praha hl.n. – Kolín
Trať 231 | V úseku: Praha hl.n. – Kolín

04:30 - 10:00

Následek poruchy trakčního vedení v depu - není možné vystavit soupravu.

A začíná se vám ten nedůležitý problém přelévat i do dálkové, neboť:

vlak EC 273 Metropolitan bude asi 30 - 50 minut opožděn. Zpoždění vlaků je pouze orientačního charakteru a může se v průběhu měnit.

A kdybych chytil ČD za slovo, ona se z depa od 4:30 do 10:00 vystavuje jen jedna souprava?
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Ghost
Pátek, 08. února 2019 - 08:27:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2032
Registrován: 1-2011
Přestává mě to tady trochu už bavit Hradecký, mot a spol.
Když už musíte celodenně viset na netu a podávat tady ihned online zpravodajství protože vám to dělá dobře a já vám to neberu, tak si alespoň nechte ty chytré kecy k tomu od cesty. Chytání za slovíčka, rádoby vtipné poznámky atd. - naprosto zbytečné.
Za prvé nevíte zjevně nic o tom kdo a za jakých okolností dává informace na internet. Za druhé, místo abyste byli rádi, že vůbec dopravce má poměrně dobrý systém informování o mimořádnostech, lepší než mnohé okolní země, tak jen ryjete do maličkostí a vysmíváte se práci lidí co za tím stojí.
Jak české. Díky, nechte si to.
Pátek, 08. února 2019 - 09:04:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 702
Registrován: 5-2013
Ghost: musím souhlasit, taky už sem si tuhle říkal, že tu někteří snad i bydlí [rofl][biggrin][rofl] ..

A zajímalo by mě jestli je to skutečně ta porucha TV v depu ve Vrškách, nebo to opět spadlo přeúdržbou EŽetů na ONJ [biggrin] .. Ono máte teploty krásně kolem nuly a to holt ty keramické izolátory, někdy už nedávají. A pak rádi praskají. Sám sem jednu takovou krásnou poruchu na ONJ zažil [proud] .. Na středu jako od odjezdu myslím to bylo si izík v převesu od UO řekl, že to vzdá a při tom jak padal přepálil ještě tři nosná lana [lol] .. Práce pro spoustu lidí na celý den a to byl k tomu ještě pátek ..

A ještě abych jen nesvinil [lol] .. Na ČT24 již bylo řečeno, že by vše mělo být už opraveno ..
Pátek, 08. února 2019 - 09:37:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6373
Registrován: 8-2006
Ja tedy absenci Os5806 za malickost nepovazuju.[uhoh] Notabene, kdyz 9115 jel klasicky 1x471, takze Indie hadr.[uhoh]
Ghost
Pátek, 08. února 2019 - 09:44:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2033
Registrován: 1-2011
čelakovičan:
Nerozumíme si, já nezpochybňuji důvody a snahu sem dávat/kopírovat mimořádnosti, to je v pořádku a ať to dělá kdo chce, jedině dobře.
Co mi vadí je ta výsměšná omáčka okolo: vysmívání se překlepům, chytré kecy o tom kdy kdo měl pauzu na oběd aniž by vlastně věděli kdo a za jakých okolností systém obsluhuje atd.
Kopírujete, vkládejte, to je v pořádku.
Pátek, 08. února 2019 - 09:47:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 822
Registrován: 7-2017
Trať 047: úsek Janovice u Trutnova – Teplice nad Metují
Mimořádnost: V úseku Janovice u Trutnova - Teplice nad Metují překážka na trati. Provoz zastaven.
Počátek: 08.02.2019 07:00/ Plánovaný konec: 08.02.2019 16:00
Zavedena náhradní autobusová doprava mezi stanicemi Adršpach – Teplice nad Metují a Janovice u Trutnova – Teplice nad Metují.
Pátek, 08. února 2019 - 09:51:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 518
Registrován: 7-2009
Ghost

místo abyste byli rádi, že vůbec dopravce má poměrně dobrý systém informování o mimořádnostech, lepší než mnohé okolní země, tak jen ryjete do maličkostí a vysmíváte se práci lidí co za tím stojí.

Tak a teď tu o Červené Karkulce ať to máme komplet [happy][happy][happy]
Ghost
Pátek, 08. února 2019 - 10:01:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2034
Registrován: 1-2011
Nekran: Je to asi věc názoru. Nějaké přehledné nezávislé srovnání středoevropských dopravců ve věci systému informování o mimořádnostech samozřejmě k dispozici nemám [happy]
Pátek, 08. února 2019 - 10:03:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12540
Registrován: 5-2004
Tak ono velmi záhy to už nebude na jednom webu ale bude nutno pátrat s kým že to jedu, jakej že má web a zda vůbec a v jaký formě že zveřejňuje mimořádnosti a jejich řešení. Pak budete ještě vzpomínat na současný, jistěže ne dokonalý ale poměrně funkční systém.

První vlaštovka bude už příští rok. Zejména třeba mezi Turnovem a Prahou bude super zjišťovat co tenhle udělá s rychlíkama a ten druhej s osobákama.
Petr_hradecký
Pátek, 08. února 2019 - 10:15:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2568
Registrován: 4-2015
@Ghost: tak mně poučte pane duchu, jak se dávají MU na internet. Já se totiž okolo internetu pohybuju pracovně, tak se rád poučím. "Kopírujte, vkládejte" ale hlavně nekritizujte, co? [uhoh] Až bude co chválit, tak budu chválit. Je snad moje vina, že státní dvojdomek SŽDC/ČD je v takovém stavu, kdy jaksi není co ke chválení??
A z jiného oboru, když přijdete do krámu, a nebudou mít vaše oblíbené pivo, bude vám stačit vysvětlení, které jste použil na mně, že nic nevíte o tom, jakým způsobem se řečené pivo dostává až do krámu a že lidi, kteří za tím stojí, dělali co mohli? Asi ne, že? Budete jako x dalších povykovat, co je to firmu, že neuspokojila požadavek zákazníka...

@Nekran: pan Ghost zřejmě nebyl na stránkách bahn.de (kupříkladu), TAM je skutečný systém informování o mimořádnostech. Ano a teď opravdu ryju úmyslně [wink].

A víte co, ať si pan Ghost referuje sám, já se na to můžu, v přestávkách mezi prací dělat zadarmo informační kancelář. Hezký víkend přeji.
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
balik
Pátek, 08. února 2019 - 10:25:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2423
Registrován: 11-2002
Ghost [ok]
Pátek, 08. února 2019 - 10:59:48  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73123
Registrován: 4-2003
Smutné akorát je, že zatímco SŽDC o mimořádnostech standardně nijak neinformuje, informace z webu ČD používat nehodlá, takže cestujícím ve stanicích předkládá bláboly a dušují se, že zlý dopravce jim nic neřekl. Takže systém je hezký (fakt!), ale stejně plat prdný. [sad]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pátek, 08. února 2019 - 11:02:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1674
Registrován: 4-2005
Petr_hradecky: jste jako uražené děcko. To, že sem vkládáte mimořádnosti Ghost nezpochybňoval, jestli jste si nevšiml. Ono v provozu je to trošku jiné než jízlivé komentáře v teplíčku u počítače... Skoro bych řekl, že jste dokonce rád, když je nějaká "situace" a vy se do toho můžete pořádně obout... Tím nepopírám, že se mnohdy opravdu nezadaří. Ale že byste někdy ocenil úsilí a snahu lidí, kteří se snaží dopady MU řešit, to ne. Lepší je si kopnout. Takže za mě souhlas s Ghostem.
Pátek, 08. února 2019 - 11:12:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 667
Registrován: 9-2009
No jo, umí ctrl+c ctrl+v a už si myslí, že sežral Šalamounovo lejno...
http://railspotting.webnode.cz/
Petr_hradecký
Pátek, 08. února 2019 - 11:33:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2569
Registrován: 4-2015
Michal_Ř: z označení "děcko" jsem vyrostl před 40 lety... [wink] Jinak se ovšem mýlíte, nemám škodolibou radost z něčích problémů. Nesuďte, abyste nebyl souzen....
Ono se totiž mnohdy opravdu "nezadaří". A když už se nezadaří, tak tomu komunikace s veřejností od ČD nejenže nepomáhá, ale spíše to zhoršuje.

Michal_Ř:
" Ale že byste někdy ocenil úsilí a snahu lidí, kteří se snaží dopady MU řešit, to ne."

To bych řečené úsilí musel vidět nebo o něm alespoň vědět. Ona řekněme nakopírovaná prostá větička "SŽDC s.o. pracuje na odstranění problému" není nic k ocenění. Správa dopravní cesty je i odstraňování problémů a řečená větička je prosté konstatování toho, že dělají co mají v popisu práce. Myslíte, že mně nějak oceňovali lidé, že jsem vstával x let v 5:00, aby si třeba pan Ghost mohl koupit svačinu do práce? Nikoliv, měl jsem to v popisu práce a oceňoval(=platil) mně zaměstnavatel. A nikoho nezajímaly interní potíže zaměstnavatele a byl jsem to já, kdo to od lidí schytal v případě těchto potíži. A to jsem opravdu v popisu práce neměl...

A mimochodem kritika je motorem pokroku, což si současní sluníčkáři jaksi odmítají připustit. Buď chval nebo mlč, je jejich krédo.

Lukyncz: tak jste předvedl, že nadávat umíte... Dál umíte co, když neumíte ani přepsat dvě klávesové zkratky? P.S.: Ctrl+c a Ctrl+v [wink]

Howgh.

[satan]
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 08. února 2019 - 12:42:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 703
Registrován: 5-2013
Pane přechytralý z Hradce: myslíte, že se dá srovnávat práce v shopu pod střechou s prací venku v zimě v létě, v kolejích a třeba i výškách nad zemí ?? Tak si jděte skusit opravit např. přepálené nosné lano a podobné .. Vůbec nevíte o čem to je, že to prostě nejde jako nekomu namarkovat nákup nebo vrazit párek do rohlíku [crazy] .. Berte to jako reakci na Vás vážený, jako odpověď na to, že nemáte potuchy o čem to je a že to nejde všechno hned [wink] .. Prosím ostatní za zdržení komentářů [wink] .. Obhajuji ty zaměstnance SŽDC, kteří se venku snaží udržet provoz na tratích za jakéhokoli počasí [wink] ..
Pátek, 08. února 2019 - 13:24:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2656
Registrován: 6-2016
Brodacek: Důvodně se domnívám, že nikterak nebyla kritizována práce "venkovních" zaměstnanců SŽDC. Kritika směřovala na ty, kteří "sedí v teple pod střechou" a do infosystému nedávají buď vůbec nic, nebo informace zmatečné, či zastaralé.

Jako člověk, který skoro 40 let dojíždí vlakem o tom něco vím. Něco málo i o fungování těch infosystémů (pravda, 15 let zpátky).

Něco ze stránek "Dobré správy"[rofl]

"Do cíle s náskokem
Zvyšujeme rychlost
a kapacitu železniční
infrastruktury
Už teď je jisté, že doprava po železnici bude mít v jednadvacátém století stále větší význam. Děláme vše pro to, abychom byli v České republice na budoucnost připraveni. Modernizujeme stávající tratě, budujeme nové a navyšujeme na nich rychlost"
Petr_hradecký
Pátek, 08. února 2019 - 15:30:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2570
Registrován: 4-2015
Pro uživatele Brodacek: je to tak, jak říká honzaklonfar. To není kritika "venkovních" zaměstnanců, tedy těch, na kterých dráha stojí. Chraň bůh a jestli jsem se vás osobně dotknul komentářem směřovaným na pana Ghosta (který mi samozřejmě na otázku, jak se dávají MU na internet neodpověděl, ale kopat mu šlo dobře...) tak se Vám omlouvám. (oprava)
Nejsem za zelena utržený študák a vím jako to za 30 let praxe chodí Tohle směřuje na střední "menežment" a obsluhu infosystémů, který je v teple pod střechou, kafíčko, cigárko, obídek. On se pan Ghost asi v tomto buď nějak zřejmě našel nebo je jedním z nich... Znám takové, za pětikilo navíc buzerují lidi a zadržují veškeré negativní info, směřující k vyššímu vedení, těm kteří skutečně rozhodují.
A není to tak jen v SŽDC, je to snad v každé větší společnosti, kde tihle "menežeři" jsou špunt mezi provozem a těmi, kdo rozhodují. Jmenovaní totiž jen vykonávají ordre, co dostanou zvrchu, ale myslí si o sobě, že to oni rozhodují a řídí. [nene] Nikoliv.
Kvůli těmhle lidem jsem skoro po dvaceti letech praxe (i ve vedení kolektivu) odešel z obchodu naprosto znechucený do soukroma...

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_hradecký.)
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Michal_novotny
Pátek, 08. února 2019 - 16:00:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1990
Registrován: 11-2002
Qěcy: No já viděl poměrně jasně co nešlo - pokud by nešla jen ta spojka, tak se dalo jezdit minimálně Vysočany - Masaryčka/Hlavák po jedné koleji + Holešovice - Hlavák/Masaryčka po jiné koleji. Realita byla taková, že se nedala otočit ani jedna výhybka rozdělující mezi Masaryčkou/Hlavním + ta spojka s výsledkem stojícího a následně staženého osobáku z Hlaváku do Všetat + stojícího rychlíku z Holešovic na Hlavní.
Pátek, 08. února 2019 - 16:03:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2065
Registrován: 12-2009
Petr Hradecky: A když už se nezadaří, tak tomu komunikace s veřejností od ČD nejenže nepomáhá, ale spíše to zhoršuje.

Jistě lepší žádné informace než alespoň nějaké. Systém mimo ČD ocenovalo i spoustu zahraničních správ a patří k evropské špičce, pokud Vám to nestačí tak máte smolíka. Dočkáme se Však možná soukromníků kteří Vam pro jistotu neřeknou radši vůbec nic pak budete spokojen.... Baví te mě dobře!

Tím neříkám, že se občas chybka nevloudi, ale pozor vážení, i toto dělají od přírody omylní lidé!
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Pátek, 08. února 2019 - 16:17:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 806
Registrován: 7-2017
P_h: Kde to můžu podepsat? (já to vydržel do předčasného důchodu, peníze, nepeníze, vem je čert)
Ghost: Moje chytré poznámky? No, jestli jste si nevšiml, tak jsem se vždy snažil zastávat "lopat", na rozdíl od jiných, kteří mají vizi, že mávnutím kouzelného proutku zmiznou popadané stromy, uvolní se výhybky.... Jestli někdo není schopen během hodiny aktualizovat stav na PC, tak co si o tom mám asi myslet. A nechtějte mi tvrdit, že ty informace nemá. Tím nemám na mysli nějaký celo/půl státní průšvih (kalamitní sníh), ale třeba konkrétně tu Paku.
Ale co, Paka je 150 km od Prahy, koho by to zajímalo.

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Pátek, 08. února 2019 - 16:30:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3446
Registrován: 3-2006
Je pravda, že můžeme být rádi za vůbec nějaké informace. Někteří busníci, na to dlabou úplně a zejména o víkendech, nebo mimo pracovní dobu, má člověk jedině to nadávánía nikam se nedovolá, ani se nic nedozví.
Na druhou stranu, je ten "co sedí v teple", zcela odkázán na informace od těch, kteří to řeší a mají plnou hlavu a ruce co s tím. V tomhle, opravdu je jediné na co se lze (jakž takž) spolehnout, hlášení IS, telemetrie atd.
Tam ovšem nastává další věc, že IS, umí například predikovat zpoždění, ale nebere v potaz například křižování vlaků.
Ale ono se to časem vylepší, jen ten "lidský faktor" tam bude stále dělat tu určitou nejistotu .[happy]
Takže můžeme se o tom hádat a můžeme s tím i nesouhlasit, ale informace o železniční dopravě pro cestující jsou nadstandardní, jen někdy [cunik] aby se v nich vyznalo a je jen dobře že Petr Hradecký a další sem ty mimořádnosti dávají a klidně i se svým komentářem (každý má právo na názor), protože jedním ze slabších míst je zpětná dohledatelnost mimořádností, pro běžného cestujícího.[vypravci]
Pátek, 08. února 2019 - 16:36:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7458
Registrován: 2-2006
Pátek odpoledne a:

Trať 090 | Praha - Ústí nad Labem - Děčín (-Berlin - Hamburg - Kiel, Dresden - Leipzig)
V úseku: Praha hl.n. – Ústí nad Labem hl.n.

Trať 010 | (Praha -) Kolín - Česká Třebová (a zpět)
V úseku: Praha hl.n. – Kolín

Probíhající mimořádnost

08. února 2019
16:02

08. února 2019
18:02

Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Ústecký kraj

Porucha trakčního vedení

Obecné opatření v dálkové dopravě
Vzhledem k rozsáhlé poruše nelze navážet soupravy z depa pro odjezdové vlaky.

Poznámka
Porucha trakčního vedení ve stanici Praha hl.n.
Pátek, 08. února 2019 - 16:38:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7459
Registrován: 2-2006
A další pražská:

Trať 171 | Praha - Beroun (a zpět)
V úseku: Praha hl.n. – Praha-Smíchov

Probíhající mimořádnost

08. února 2019
15:40

08. února 2019
17:31

Hlavní město Praha

Porucha trakčního vedení

Obecné opatření v dálkové dopravě
Provoz velmi omezen.

Obecné opatření v regionální dopravě
Provoz velmi omezen.

Vlaky Os na svém příjezdu/odjezdu z/do stanice Praha hl.n. zpoždění cca 10-20 minut.

Odřeknutí vlaků v úseku Dobřichovice – Řevnice
Os 9950

Odřeknutí vlaků v úseku Praha hl.n. – Praha-Smíchov
Os 9956 Os 9954

Odřeknutí vlaků v úseku Praha-Smíchov – Praha hl.n.
Os 9951 Os 9949

Poznámka
Porucha trakčního vedení ve stanici Praha hl.n..
Pátek, 08. února 2019 - 16:40:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7460
Registrován: 2-2006
Trať 180 | Plzeň - Domažlice - Furth im Wald (- München)
V úseku: Schwandorf – Plzeň hl.n.

Probíhající mimořádnost

08. února 2019
14:58

08. února 2019
18:40

Plzeňský kraj

Nepravidelnosti v dopravě

Obecné opatření v dálkové dopravě
Z důvodu poruchy lokomotivy německého partnera (die Länderbahn) jsou zavedena následující opatření

1) Vlak Ex 359 (München - Praha)

- je veden v úseku Schwandorf - Plzeň hl.n. autobusem náhradní dopravy

- v úseku Plzeň hl.n. - Praha hl.n. je vlak Ex 359 veden bez omezení a včas dle jízdního řádu, vlak nebude čekat ve stanici Plzeň hl.n. na autobus ze stanice Schwandorf, cestující ve směru Praha využijí další vlaky

2) Vlak Ex 352 (Praha - München)

- je v úseku Plzeň hl.n. (odj.:17:10) - Holýšov - Domažlice - Furth im Wald - Cham - Schwandorf nahrazen autobusem

- v úseku Domažlice (odj.: 18:01 hod.) - Furth im Wald - Cham - Schwandorf bude vypraven další autobus

- vlak Ex 352 ve stanici Schwandorf nebude čekat na přípojné vlaky ze směru Plzeň a Domažlice, cestující směr München využjí další vlaky

Náhradní autobusová doprava mezi stanicemi Plzeň hl.n. – Schwandorf
Ex 352 Západní expres

Náhradní autobusová doprava mezi stanicemi Schwandorf – Plzeň hl.n.
Ex 359 Západní expres

Poznámka
Porucha lokomotivy partnerského dopravce Länderbahn u vlaku Ex 359 ve stanici Schwandorf.
Pátek, 08. února 2019 - 16:43:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7461
Registrován: 2-2006
Trať 090 | Praha - Ústí nad Labem - Děčín (-Berlin - Hamburg - Kiel, Dresden - Leipzig)
V úseku: Praha hl.n. – Ústí nad Labem hl.n.

Trať 010 | (Praha -) Kolín - Česká Třebová (a zpět)
V úseku: Praha hl.n. – Kolín

Probíhající mimořádnost

08. února 2019
16:02

08. února 2019
18:02

Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Ústecký kraj

Výpadek dodávky elektrického proudu

Obecné opatření v dálkové dopravě
Provoz velmi omezen.

Vzhledem k rozsáhlé poruše nelze přistavovat soupravy vlaků dálkové dopravy do stanice Praha hl.n. - soupravové vlaky v úseku Praha Jih (depo / odstavné nádraží pro soupravy vlaků) - Praha hl.n. nemohou jet.

Obecné opatření v regionální dopravě
Provoz velmi omezen.

Vzhledem k rozsáhlé poruše nelze přistavovat soupravy vlaků dálkové dopravy do stanice Praha hl.n. - soupravové vlaky v úseku Praha Jih (depo / odstavné nádraží pro soupravy vlaků) - Praha hl.n. nemohou jet.

Poznámka
Výpadek napájení trakčního vedení ve stanici Praha hl.n. a Praha-Vršovice.
Pátek, 08. února 2019 - 17:12:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 825
Registrován: 7-2017
Ten hlavák to při pátku pěkně komplikuje. Některé vlaky zrušeny (odřeknuty bez náhrady), některé nahrazeny busy (v nedostatečné kapacitě), to co se podaří vypravit, tak prý pěkně přecpané a zpožděné.
Pátek, 08. února 2019 - 17:55:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 84
Registrován: 8-2017
R a OS směr ČB jezdí. Teď R723 pouze 10 min. Je vtipné, že ho táhne 362.057 a pořád má urvanej jeden smeták od pondělni mu. Prostě dokud to jezdí tak co [ok][crazy]
Pátek, 08. února 2019 - 18:28:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7462
Registrován: 2-2006
EC 145 Ostravan odjel z Prahy s +120 minutami (v čase Ex 545 Ostravan). IC 513 Opavan odjel z Prahy s +96 minutami.
Pátek, 08. února 2019 - 18:39:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2066
Registrován: 12-2009
Mořepetr: Hlavně tam ten člověk určitě nemá na starosti jen jednu mimoradnost. Dispečer ktery ten postup určuje má práce mnohem více. Může místo informování cestujících třeba řešit oběh vlakových čet, případně třeba dávat sokupy provoz po jiné další mimoradnosti aby se o ni cestující dozvěděli. Má ten člověk (dispečer) plné právo třeba taky něco nestihnout nebo neudělat. Furt se tu sachuje s lidmi, nemejte naivní představu v samotném provozu je těch lidí jen akorát když se pak něco stane bývá problém.

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Pátek, 08. února 2019 - 18:49:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3448
Registrován: 3-2006
Ad Honnzok: Ano přesně tak, proto co nejvíc věcí ohledně informací svěřit technice.
Pátek, 08. února 2019 - 19:12:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2658
Registrován: 6-2016
Něco reálné informovanosti kaštanstva - jel jsem do Prahy 8849. Jako po másle až za Vyšehrad, kde jsme plynule zastavili. Po 10 minutách ticha volám synka, zda stránky železné dráhy neudávají nějaký důvod. Neudávaly... Za dalších 8 minut přišel pan průvodčí a zahlásil, že vypadlo napájení na hlaváku... Po cca 20 minutách čekání poskokama na hlavák. Celkem 25 minut.
A teď ta perla - před výstupem jsem s panem průvodčím vlídně hovořil a on měl najednou telefon. Pochopil jsem, že Českobroďák na hlaváku buď otočí, nebo se rozdělí. Špatně, pan průvodči mi sdělil, že otáčet budou v Úvalech.
Proč to píšu - když může být informován průvodčí, PROČ KURWA NEDOSTANE STEJNOU INFORMACI FÍRA, ABY TO ZAHLÁSIL VLAKOVÝM ROZHLASEM??? Proč musí být průvodčí ten, který odsírá problémy, které nezavinil a lidi musí jako ovce čekat??? V 21. století, kdy je na soupravě služební mobil a vysílačka??? To je takový problém poslat SMS všem fírům, aby to ohlásili?

Asi jo a proto si většina kaštanstva o dráze (oni ji berou furt jako unitární) myslí to, co si myslí, A není to nic pěkného! Odposlechnuto na zpáteční cestě: "Milane, počkej na mě u pump na Smíchově! Oni hlásili nějaké zrušené vlaky, v našem vlaku se nehlásí nic. Musím být včas v tělocvičně"! (Mladá půvabná dáma).

Brodacek: můj komentář není ANI NÁHODOU proti těm, kteří v pátek odpoledne odstraňují závadu/nehodu! Týká se jen "kreativních managerů", kteří nastavili takový systém informovanosti. Patrně je to naučili na Vysoké škole kreativní komunikace. Taková věc opravdu existuje: https://www.vskk.cz/cz/specializace/management-v-kreativnim-prumy slu/
Pátek, 08. února 2019 - 19:19:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33
Registrován: 5-2014
Železnice opět pobavila [rofl]
Pátek, 08. února 2019 - 19:29:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3037
Registrován: 7-2006
Proč to píšu - když může být informován průvodčí, PROČ KURWA NEDOSTANE STEJNOU INFORMACI FÍRA, ABY TO ZAHLÁSIL VLAKOVÝM ROZHLASEM??? Proč musí být průvodčí ten, který odsírá problémy, které nezavinil a lidi musí jako ovce čekat??? V 21. století, kdy je na soupravě služební mobil a vysílačka??? To je takový problém poslat SMS všem fírům, aby to ohlásili?

Tuto informaci může na vlaku vyhlásit ihned i ten průvodčí,bo fíra řeší prvotně dopravní úkony .. [vypravci]
Zklamání změní člověka k nepoznání ..
Pátek, 08. února 2019 - 19:44:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 807
Registrován: 7-2017
h-k: myslím, že se tady probíralo, že fíra NESMÍ hlásit. No a ten průvodčí, jak píšete, měl telefonát, až když jste téměř vystupovali. Takže to, asi nejen on, nevěděl dřív.
Pátek, 08. února 2019 - 19:48:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3449
Registrován: 3-2006
Někde je vlakový doprovod rád, že mu svítí na panelu IS aspoň "WC v poruše"[blush] A když je vlak neprůchozí tak ani ústní informace není reálná. Nemají to opravdu lehké mezi cestujícími.
Pátek, 08. února 2019 - 19:55:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2661
Registrován: 6-2016
Láďa: Ano, 20 minut bedlivě sleduje návěstidlo na "Stůj"[rofl] Průvodčí musí dojit k ovládací skříňce, vzpomenout si na postup ovládání a vyhlásit. Poté (z mé zkušenosti) následuje jedna ze dvou reakcí cestujících:

1) "Pane průvodčí, bylo to moc potichu a nebylo rozumět"
2) "Pane průvodčí, bylo to moc nahlas a nebylo rozumět"

Celý ten systém je zcela špatný. A ryba, jak známo, smrdí od hlavy. U "dráhy" je ale problém určit tu správnou hlavu vícehlavé saně...

Zase si musím vzpomenout na "superkorektní" hlášení o "domažličákách", kde se čekajícímu kaštanstvu dostávalo seznamu všech stanic a zastávek z Prahy do Domažlic. Když jsem to tenkrát kritizoval jako nesmyslné a matoucí, tak jsem byl za blba a destruktora drážní dokonalosti. Uplynulo pár let (asi tak 10) a najednou to šlo[biggrin] Takže si budeme muset zase počkat, až stejné požadavky jako já vznese hlava o několik řádů pomazanější než ta moje...
Ale dráha nespí, v ešusu jsou reklamy na stažení "Můj vlak", následné slevy a slosování výher. To lidi, stojící bez udání důvodu jistě potěší!
Pátek, 08. února 2019 - 20:00:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2662
Registrován: 6-2016
mot: Že fíra nesmí (předpisově) hlásit nevím. Nebyl by odkaz? Fakt mě to zajímá.
Zkušenost říká, že někteří přesto flagrantně předpis poruší[biggrin] (když vlak dlouho stojí) a občas něco zahlásí.

Při bedlivém čtení mého příspěvku se dá zjistit, že průvodčí měl telefonáty 2[happy]
"Za dalších 8 minut přišel pan průvodčí a zahlásil"
Doplním pro pořádek, že ústně.
Pátek, 08. února 2019 - 20:10:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2067
Registrován: 12-2009
No hlavně když si představíte takovou klasickou poruchu vyhybky ve stanici, křižování přijede protismerny vlak na 1 kolej, výpravčí telefonem dá odhlasku a nabídne vlak ve stanici na 3. koleji. Pak se pokusí přestavit výhybku teď zjistí že mu to nejde. Tak honem co. V rychlosti nabízí vlak na 1. dál aby ten zbytecne nezpozdil, pak obvolava ze prijmutej vlak ze 3. nemůže odjet v tom čase. Vybiha v rychlosti z dopravy k problémové vyhybce. Zjišťuje že s tim asi nic neudělá. Letí zpátky. Volá nadřízenému, volá zabezpecovaky atd.... Kdypak se asi dostane na to zavolat dispecerum, že se děje to a to, nebo alespoň na to aby to řekl strojvedoucimu / vlakvedoucimu stojiciho vlaku, který ještě stále nic neví. Mezitím bude ještě určitě snaha toho vypravciho vyzkoušet zda mu půjde postavit vlaková cesta přes 1. kolej zda by vlak mohl přestavit posunem přes opačné zhlaví atd.

Proc to pisi: Doba po kterou ani dispečer nemusí vědět nic je dlouhá stejnak jako doba než se to dozví první zaměstnanec na vlaku. V ten moment ovšem neví nic víc než že se rozbila vyhybka stejně málo ví dispečer ale co dál. Proto mi pak připadají pláče nad 20 minut dlouhým bezprávím (nebo nepřesnýma informacema) poněkud komické. Jak se to má stihnout??? Nejsme na dráze věštci.


(Priklad je velmi ilustrativni a nemusi presne odpovídat žádnému případu a ani není zcela přesný, některé věci zamlčuje jiné neřeší)

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Pátek, 08. února 2019 - 20:10:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 808
Registrován: 7-2017
A i kdyby fíra chtěl hlásit, tak asi takhle?: "Právě jsme zastavili na červenou před tunelem. Budeme-li zde stát déle než 5 minut, tak se vám zase ozvu."
Pátek, 08. února 2019 - 21:40:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20
Registrován: 3-2018
ad mot 808: což by zajisté šlo naprogramovat i do IS, aby každých 5 minut hlásil, "že jsme právě zastavili na červenou. Budeme-li zde stát déle než 5 minut, tak se vám zase ozvu." A po pěti minutách: "Vážení cestující - stále stojíme na červenou. Budeme-li zde stát déle než 5 minut, tak se vám zase ozvu." A tak stále dokola dokud se vlak nerozjede. :-D To by mi přišlo jako u pacientů.. Ale co, doba si žádá pacienty, doba pacienty dokonce produkuje - tak vlastně proč ne? [happy]
Ghost
Pátek, 08. února 2019 - 22:54:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2035
Registrován: 1-2011
Hlavák opět stojí, tentokrát na všechny strany, opět dráty.
Sobota, 09. února 2019 - 06:38:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 157
Registrován: 2-2013
Hlavák stojí, furt porucha TV....asi něco většího. Neví někdo detaily? Díky
Sobota, 09. února 2019 - 08:05:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12543
Registrován: 5-2004
Jsem zvedavej jestli letos bude jeste den kdy na 171 odjede vse dle gvd bez odrikani. A to nejsou ani neustale letni vyluky.
Sobota, 09. února 2019 - 08:26:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2664
Registrován: 6-2016
Modřanskej: Jako fór dobrý. Vzpomeň si na něj, až budeš někde hnít ve vlaku, bát se ujetí jediného/posledního přípoje a nebudeš vědět vůbec nic... V lepším případě budeš mít jako na potvoru vybitej mobil[rofl]

Musím vzpomenout "przypad autobuszowy" cca 15 let starý. Vraceli jsme se z Itálie a zůstali stát v návalu vloček kalamitek mezi Innsbruckem a Kufsteinem. Po půlhodině stání začali být moravští účastníci zájezdu "trochu nervozní". Řidič zavolal svůj dispečink, pohovořil a pak oznámil autobusovým rozhlasem, že:

1) Dálnici blokuje převrácený kamion
2) Moravští účastníci zájezdu se nemusí bát odjetého přípoje v Praze, cestovka zajistí náhradní stroj
3) Chcete pustit nějaké video?

Pro skalní nádražáky uvádím explicitně, že nikterak nepožaduji video ve dlouho stojících vlacích národního i lokálních dopravců[biggrin]
Sobota, 09. února 2019 - 09:13:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 981
Registrován: 7-2005
A vy si myslíte,že fíra vždy ví proč stojí před červenou.To jste velcí snílci.Ten případ s autobusem je zajímalý,ale nereálný.Ono starat se o jeden autobus a hodně vlaků je rozdíl.Jinak pokud se děje něco většího,tak trvá delší dobu než se dozvím co se děje.Při dnešní hustotě vlaků jsem v pořadí,nejsem sám kdo čeká na info.
Sobota, 09. února 2019 - 09:17:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 810
Registrován: 7-2017
Nevím teda, jestli je to zrovna nejlepší přirovnání. Jedna kancelář, v klidu jeden ouřada, jeden autobus. Nádraží bez šťávy, dispečeři řeší co a jak, na vjezdech/odjezdech X mrtvých vlaků... Co byste asi tak chtěl vědět? A před tím tunelem vás ven stejně nepustí. Spíš teda byla blbost, pustit to ze Smíchova (jestli se už vědělo).
Petr_hradecký
Sobota, 09. února 2019 - 09:54:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2571
Registrován: 4-2015
Aby bylo jasno: pokud to neví fíra a vlaková četa, je samozřejmě bl.b.ost chtít informovanost pro klienty na ČD mimo.

Ale chytím se konkrétního případu - té Staré Paky: když i já, jakožto soukromá osoba z veřejných zdrojů (Grapp) vím, že vlak je na cestě, jak to, že skoro dalších 40 minut visí na ČD mimo informace, že řečený vlak vyčká obnovení provozu kdesi, kde už dávno není? A o 45 minut později je celá informace raději smazána a nahrazena větou: ve 12:00 provoz ve stanici obnoven [uhoh]. A tím jsou hotovi. Taková informace má informační hodnotu mínus milion a spouští u lidí všeobecnou nasr...

Tohle je kritika konkrétních lidí někde v teple pod střechou, ne firmy jako celku. A už vůbec to není kritika těch, co makají v dešti/sněhu/mraze, atd. aby někde obnovili provoz.

Ale něco zasvěceného vám k tomu možná poví uživatel Ghost, i když moji otázku (opakovanou), aby vysvětlil, jak tedy jdou MU na internet zcela ignoroval. Ale kopat a prskat mu šlo dobře. Já netvrdím, že jsem ředitel zeměkoule a rád se nechám poučit, když něco nevím...

Abych taky něco k tématu: u 171 (P.hl.n - P.Smích.) postupně podle vývoje prací přiskakuje čas ukončení MU (porucha TV) až se zastavil na aktuálních 12:00. Ale moje informace si tu někteří lidé nepřejí, tak jsem se s tím vypořádal také jednou větou jako výše zmíněný...

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_hradecký.)
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Sobota, 09. února 2019 - 10:02:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7468
Registrován: 2-2006
Pokračování včerejška:

Trať 221 | Souhrnná doprava Praha - Benešov u Prahy (a zpět)
V úseku: Praha-Vršovice – Praha hl.n.

Probíhající mimořádnost

09. února 2019
05:05

09. února 2019
10:00

Hlavní město Praha

Porucha trakčního vedení

Obecné opatření v regionální dopravě
Provoz omezen.

Odřeknutí vlaků v úseku Praha hl.n. – Praha-Hostivař
Os 2527

Poznámka:
Cestující mohou využít vlak R 709, který mimořádně zastaví v zastávce Praha-Strašnice zast. a ve stanici Praha-Hostivař.
R 709 odjede ze stanice Praha hl. n. v čase odjezdu vlaku Os 2519 (9:35 hod.).

Odřeknutí vlaků v úseku Praha-Hostivař – Praha hl.n.
Os 2520

Poznámka:
Cestující do zastávky Praha-Strašnice zast. a stanice Praha-Vršovice mohou využít vlak R 724, který mimořádně zastaví ve stanici Praha-Hostivař pro nástup cestujících.

Poznámka
Porucha trakčního vedení ve stanici Praha hl. n. SŽDC, s. o. pracuje na odstranění závady.
Sobota, 09. února 2019 - 10:03:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7469
Registrován: 2-2006
Němcům se nedaří:

Trať 180 | Plzeň - Domažlice - Furth im Wald (- München)
V úseku: Domažlice – Furth im Wald

Probíhající mimořádnost

09. února 2019
00:13

11. února 2019
21:00

Plzeňský kraj

Porucha vozidla

Obecné opatření v dálkové dopravě
1) Opatření pro vlaky ve směru Praha hl.n. - München:

- vlak Ex 362 jede dne 9. února v celé trase bez omezení.

- u vlaků Ex 360, 358, 356, 354, 352, 350 si cestující ve stanici Plzeň hl.n. přestoupí do náhradní soupravy, tato náhradní souprava pojede v úseku Plzeň hl.n. - Domažlice (nebude dodrženo plánované řazení vlaku, bude snížená kapacita)

- v úseku Domažlice - Schwandorf budou cestující přepravení náhradní autobusovou dopravou; zpoždění za úsekem s náhradní dopravou se může zvýšit o cca 20 - 30 min., vlaky ve stanici Schwandorf nečekají na příjezd autobusů náhradní dopravy


2) Opatření pro vlaky směru München - Praha hl.n.:

- vlaky Ex 351, 353, 355, 357, 359, 361 a 363 v úseku Schwandorf - Domažlice nahrazeny autobusy náhradní dopravy; zpoždění za úsekem s náhradní dopravou se může zvýšit o cca 20 - 30 min.

- v úseku Domažlice - Plzeň hl.n. budou cestující u vlaků Ex 351, 353, 355, 357, 359, 361 a 363 přepraveni náhradní soupravou, u které nebude dodrženo plánované řazení vlaku a bude snížena kapacita; vlaky Ex 351, 353, 355, 357, 359 a 361 ve stanici Domažlice nečekají na příjezd autobusů ze stanice Schwandorf, cestující použijí v úseku Domažlice - Plzeň hl.n. osobní vlak, který odjíždí za 33 min. po pravidelném odjezdu vlaku Ex z Domažlic

- cestující ve stanici Plzeň hl.n. si přestoupí do jiné soupravy, v úseku Plzeň hl.n. - Praha hl.n. jsou vlaky Ex vedeny bez omezení

Obecné opatření v regionální dopravě
Provoz vlaků regionální dopravy není omezen.

Náhradní autobusová doprava mezi stanicemi Schwandorf – Domažlice
Ex 351 Západní expres Ex 353 Západní expres Ex 355 Západní expres Ex 357 Západní expres Ex 359 Západní expres Ex 361 Západní expres Ex 363 Západní expres

Náhradní autobusová doprava mezi stanicemi Domažlice – Schwandorf
Ex 360 Západní expres Ex 358 Západní expres Ex 356 Západní expres Ex 354 Západní expres Ex 352 Západní expres Ex 350 Západní expres

Poznámka
Z důvodu poruchy většího počtu lokomotiv partnerského dopravce Länderbahn není k dispozici dostatečný počet lokomotiv pro provoz všech vlaků v úseku Plzeň - Domažlice - Schwandorf.
Sobota, 09. února 2019 - 10:06:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7470
Registrován: 2-2006
Trať 171 | Praha - Beroun (a zpět)
V úseku: Praha hl.n. – Praha-Smíchov

Probíhající mimořádnost

09. února 2019
04:31

09. února 2019
12:00

Hlavní město Praha

Porucha trakčního vedení

Obecné opatření v dálkové dopravě
Provoz ve stanici Praha hl.n. omezen.

Opatření pro vlak R 759:
- vlak v úseku Praha Smíchov - Praha hl.n. nejede. Cestující mohou využít vlaky R 865 nebo R 979

Opatření pro vlak R 772:
- vlak v úseku Praha hl.n. - Praha-Smíchov nejede. Cestující mohou využít vlak Os 8820, s odjezdem v 08:20 hod.

Opatření pro vlak R 770:
- vlak v úseku Praha hl.n. - Praha-Smíchov nejede. Cestující mohou využít vlak Os 8828, s odjezdem v 10:20 hod.

Obecné opatření v regionální dopravě
Provoz ve stanici Praha hl. n. omezen.

Odřeknutí vlaků v úseku Praha hl.n. – Praha-Smíchov
R 772 Berounka
Poznámka:
Cestující mohou využít vlak Os 8820, s odjezdem v 07:20 hod.

Odřeknutí vlaků v úseku Praha hl.n. – Praha-Smíchov
R 770 Berounka

Odřeknutí vlaků v úseku Praha-Smíchov – Praha hl.n.
R 759 Berounka

Poznámka
Porucha trakčního vedení ve stanici Praha hl. n. SŽDC pracuje na odstranění závady.

---
Trať 231 | Praha - Lysá nad Labem - Kolín (a zpět)
V úseku: Nymburk hl.n. – Kostomlaty nad Labem

Probíhající mimořádnost

09. února 2019
06:57

09. února 2019
10:57

Středočeský kraj

Porucha trakčního vedení

Obecné opatření v dálkové dopravě
Provoz v úseku Nymburk hl. n. - Kostomlaty nad Labem veden po jedné traťové koleji (ze dvou).

Za místem omezení může docházet ke zpoždění vlaků cca 0-5 min.

Obecné opatření v regionální dopravě
Provoz v úseku Nymburk hl. n. - Kostomlaty nad Labem veden po jedné traťové koleji (ze dvou).

Za místem omezení může docházet ke zpoždění vlaků cca 0-5 min.

Odřeknutí vlaků v úseku Kamenné Zboží – Praha Masarykovo nádraží
Os 5806

Poznámka
Porucha trolejového vedení - stržení sběrače jednotky vlaku Os 5806 v zastávce Kamenné Zboží.
Sobota, 09. února 2019 - 10:12:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2665
Registrován: 6-2016
Přátelé, kamarádi! Vy si fakt myslíte, že velká cestovka má v sobotu v sezoně na cestách jeden autobus? Musím vás informovat, že se krutě mýlíte...

Ještě jeden skutečný příběh - před lety v kterémsi tunelu za Mittersillem (dál na jih) upadlo našemu autobusu jedno zadní kolo (pod mojí sedačkou[biggrin]). V tunelu jsme strávili 2,5 hodiny, než přijel náhradní autobus (Mercedes místo Karosy), víkendová konzumace italských vín po večeři byla účet cestovky[rofl]

Opět prohlašuji, že nechci po dopravcích a SŽDC víno zdarma. Ale ať se mi nikdo nesnaží vnutit informaci, že o problémech na dráze

a) nikdo z dispečerského aparátu v reálném čase neví
b) informace o vzniku problému není nikde v interním informačním systému zaznamenána
c) informace o ukončení problému není nikde v interním informačním systému zaznamenána

Jako příklad uvedu tzv. "dopravní závadu" - o projetí klacku nic neví zabzař ani obsluha??? Jsem si vysloužilý sdělovák, ale mám i "trochu ponětí" o zabzař, takže se důvodně domnívám, že tato informace "je k dispozici".
Uznávám, že se musí dát dýchnout, vyšetřit, zaprotokolovat, atd., což nějakou tu hodinku trvá. Ale když se to kaštanům po nějakých 10 - 15 minutách sdělí, tak alespoň někteří si zajistí VND (vlastní náhradní dopravu) a nemusí čekat na oficielní NAD, všichni mohou zavolat domů/do práce "dráha má průser, přijedu o hodně později", a tak podobně.
Sobota, 09. února 2019 - 10:59:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12544
Registrován: 5-2004
To je supr cestovka s popelnicej ktery v rakouskejch tunelech odpadaj kola:-D

To radsi budu sedet ve vlaku kterymu kola neodpadaj a vedet hovno...
Petr_hradecký
Sobota, 09. února 2019 - 11:19:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2572
Registrován: 4-2015
Petr_vlček: nespouštějte flejm, nevíte kam může dojít... [wink]

Vlaku možná neodpadají kola, ale můžou odpadávat jiné věci, třeba kusy ledu z nákladů ad.

A když jsme u toho, i když někteří busníci (napadá mne jistý JUDr. H.) dokážou provozovat strašné vraky, tak to otočím proti vám: řada 810 to je supr vozidlo, který by už dávno mělo být v muzeu nebo ve šrotu, humanizace sem, humanizace tam. Když do žebřiňáku dáte vysoký sedačky, furt to bude žebřiňák. S vysokými sedačkami... Ale to samo není popelnice, že?
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Sobota, 09. února 2019 - 11:45:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2666
Registrován: 6-2016
Petr_vlček: S tou cestovkou jsem jel předtím i potom - oni si autobusovou dopravu najímají... Vzpomeň na mě, až se zase někde rozpadne autobus NAD[rofl]
Sobota, 09. února 2019 - 12:22:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12545
Registrován: 5-2004
No asi se jim vyplsti najmout levnej strep a cas od casu zacalovat vino:-)
Sobota, 09. února 2019 - 15:00:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3450
Registrován: 3-2006
Ad Petr_vlček: A když se nemusí platit ani víno, a do hodiny ani odškodné, je to ještě lepší.[proud]
Sobota, 09. února 2019 - 16:24:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8617
Registrován: 5-2002
ad Petr_Vlček:
To radsi budu sedet ve vlaku kterymu kola neodpadaj a vedet hovno...


Brzdil bych...
http://www.dicr.cz/uploads/Zpravy/MU/DI_Klenci_130425.pdf

A nejenom kola:
http://www.dicr.cz/uploads/Zpravy/MU/DI_Nepomuk_130520.pdf

Mediálně známý případ o lítajícím brzdícím špalku sem snad ani dávat nemusím...
Chodec
Sobota, 09. února 2019 - 17:25:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 451
Registrován: 9-2007
dnes uvázl Ex554 v praze na hl.n. na nást 3S/2S za neschpnou jednotkou vlaku 506 ..nejspíš nějaké zahoření, u pendolina pobíhali hasiči a auťáky měli za sedmým peronem


Ex554 byl vysunut pod vítkov a kolem druhého peronu po koleji 7. vyrazil ku chebu s +10[ok]