Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Elektrizace tratí » Archiv diskuse Elektrizace tratí do 16. 08. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Elektrizace tratí do 16. 08. 2019

dolů
   autor příspěvek
Pezos
Čtvrtek, 01. srpna 2019 - 22:34:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1441
Registrován: 4-2014
Němci na to jdou od lesa. Doslova.
Pátek, 02. srpna 2019 - 10:23:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3553
Registrován: 9-2003
Durynsko přece považuje Fkam z tramvajové diskuse v rámci úpadkového Německa za ráj na zemi [rofl] .
NOBLE BRICKS
Martyss
Sobota, 03. srpna 2019 - 09:20:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1632
Registrován: 10-2007
Ale jsem zvědav, jak se popasují s tím, že ani výroba baterií, ani samotného "štrómu" není tak úplně "kohlendioxidfrei" (a vzhledem k německému přístupu k jaderné energetice asi ani hned tak nebude).
Což u ropy platí naprosto stejně. Od jejího vytahání ze země po výtok tanktovací pistole...
Pondělí, 05. srpna 2019 - 10:41:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19657
Registrován: 5-2002
Mss: však on u té ropy taky nikdo nic nepředstírá...
Pezos
Pondělí, 05. srpna 2019 - 19:10:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1447
Registrován: 4-2014
‚Setkání mozků‘ na Sicílii. Světové celebrity řešily klima, přiletěly svými tryskáči
[rofl]

A mezi pojídáním kaviáru a popíjením šampáňa páchali dobro.
Martyss
Pondělí, 05. srpna 2019 - 19:20:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1633
Registrován: 10-2007
Mss: však on u té ropy taky nikdo nic nepředstírá...
Osobně mi to přijde stejná situace jako při přechodu na železnici z páry na elektrifikaci.
Myslím, že bychom se mohli shodnout na tom, že elektromobily v současném technologickém stavu na některé aplikace vhodné jsou a na některé nejsou....ne?

Ale vzhledem k místním mzdám má tahle země na nějakou větší elektromobilitu rozhodně 10 let čas. Spíše bych investoval maximum úsilí a energie do rychlého zavedení ETCS. Slon v Ústí nestačil, tak teď se u nás na západě sklízely cibule...uvidíme, jestli bude muset přejít něco jako Studénka s pendolinem, aby se to zrychlilo...Jinak pozitivně hodnotím záměr instalce závor na silnice I.třidy...[ok]
Úterý, 06. srpna 2019 - 00:58:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19661
Registrován: 5-2002
Mss: Myslím, že bychom se mohli shodnout na tom, že elektromobily v současném technologickém stavu na některé aplikace vhodné jsou a na některé nejsou....ne?
Na tom ano.

Ale svět má teď zjevně jiné starosti, než nějaký klima - viz ten pulovr od Gucciho.
Úterý, 06. srpna 2019 - 08:07:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9183
Registrován: 4-2003
k místním mzdám má tahle země na nějakou větší elektromobilitu

Kdekoliv na světě kupují ze 60-80 % nových aut firmy a dá se předpokládat, že elektromobilitu potáhnou hlavně ony, koneckonců Čína budiž důkazem.

investoval maximum úsilí a energie do rychlého zavedení ETCS

Krásná hraběcí rada.[ok]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 06. srpna 2019 - 08:32:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9185
Registrován: 4-2003
Durynsko přece považuje Fkam z tramvajové diskuse

Jojo, to jsem fakt přečetl spolu s těmi "odbornými názory" na KTčko s přilepeným laminátovým čelem doslova jedním dechem, zejména pak ta teorie o regulaci trakce v Pchongjangu stahováním tyčového sběrače mi málem přetrhla bránici.[biggrin] Celý to má od té doby čestné místo v kolonce "to nevymyslíš".[proud]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Martyss
Úterý, 06. srpna 2019 - 18:36:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1634
Registrován: 10-2007
Krásná hraběcí rada.
Ano, v ČR jsou některé rady hraběcí. Třeba, že trať by měla skutečnou zabezpečovačku, že pokud se ojebe podloží silnice, tak se do pár let rozpadne.


Kdekoliv na světě kupují ze 60-80 % nových aut firmy
Vy opradu věříte, že VW si nechá utéct šanci na poslední recyklaci spalovacích technologií nalepením okřídlenéného šípu a ještě jednou a naposledy na nich vydělat, když na západě je skoro nikdo nebude chtít?
Úterý, 06. srpna 2019 - 20:22:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19675
Registrován: 5-2002
Mss: poslední recyklaci spalovacích technologií
Svatá Ty prostoto...
Spalovací technologie nejsou ještě ani zdaleka tak mrtvé, jak by někteří hlupáci rádi viděli.
Nepopírám, že pro určitý segment dopravy je elektromobil ideálním řešením. Ale pro jiné je to hybrid - někdy plug-in, jindy light (nebo "mild"), a někde to holt bez spalováku nepůjde asi nikdy.

když na západě je skoro nikdo nebude chtít?
Nebude je chtít nebo mu nikdo nepovolí je chtít? Mezi tím je dost velký rozdíl...
Středa, 07. srpna 2019 - 06:15:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9194
Registrován: 4-2003
Mtss: chlape, dyť vy reagujete na nějaký vlastní smyšlenky a nikoliv na podstatu mého příspěvku - totiž že aspekty pořízení elektromobilů budou nejspíš úplně jiný než kupní síla domácnosti.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Martyss
Sobota, 10. srpna 2019 - 10:33:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1635
Registrován: 10-2007
chlape, dyť vy reagujete na nějaký vlastní smyšlenky
Ale vždyť se protínáme. Přesně jak jste řekl, tak se v ČR majorita nových vozidel prodá do firem. Němci do svých firem zde a i Češi opět majoritně kupují výrobky Škoda MB. Ta slouží k recyklaci zastaralých technologií, které mateřský VW už nechce nebo k prodeji různě osekaných technologií za relativně "drahé" ceny. Tím financují vývoj skupiny vozidel ID.
Sobota, 10. srpna 2019 - 15:27:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 10-2018
Ta slouží k recyklaci zastaralých technologií, které mateřský VW už nechce nebo k prodeji různě osekaných technologií za relativně "drahé" ceny.

A jakých třeba?
... a kromě toho... a kromě toho... já jsem vedoucí...
Martyss
Sobota, 10. srpna 2019 - 17:22:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1636
Registrován: 10-2007
A jakých třeba?

Recyklace - Citigo-e, již neprodávaný Rapid

Osekané - Scala, Octavia III v porovnání s Golfem (zadní náprava, interiér)
Pikehead
Sobota, 10. srpna 2019 - 17:57:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5340
Registrován: 3-2007
Člověk by nevěřil jak může automobilka, vůči které má Martyss tak kartinální výhrady, být tak úspěšná. [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem Pikehead.)
Martyss
Sobota, 10. srpna 2019 - 18:19:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1637
Registrován: 10-2007
Člověk by nevěřil jak může automobilka, vůči které má Martyss tak kartinální výhrady, být tak úspěšná. [biggrin]
Tím, že popíšete model něčího podnikání máte k někomu kardinální výhrady?
Sobota, 10. srpna 2019 - 18:43:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1714
Registrován: 7-2017
Martyss: A jak jinak chcete ten nesmyslný přechod finacovat, než takhle? Pokud teda ne 100% ze státního… [crazy]
Pikehead
Sobota, 10. srpna 2019 - 18:46:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5342
Registrován: 3-2007
No ten "popis podnikání" se slovy recyklace a osekaný zní poněkud pejorativně a čtu v tom vnitřní odpor k tomu, co Škodovka (podle vás) dělá.
Sobota, 10. srpna 2019 - 18:48:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 10-2018
Recyklace - Citigo-e, již neprodávaný Rapid

Osekané - Scala, Octavia III v porovnání s Golfem (zadní náprava, interiér)


A ty zastaralé a osekané technologie?
... a kromě toho... a kromě toho... já jsem vedoucí...
Sobota, 10. srpna 2019 - 18:49:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19717
Registrován: 5-2002
Mss: Tím, že popíšete model něčího podnikání...
...o sobě dokážeš ostatním prozradit, jestli jsi schopen stvořit věcný popis a nebo jestli máš tzv. Farquadův syndrom... [biggrin]
Martyss
Neděle, 11. srpna 2019 - 08:04:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1638
Registrován: 10-2007
...o sobě dokážeš ostatním prozradit, jestli jsi schopen stvořit věcný popis a nebo jestli máš tzv. Farquadův syndrom...

Takový argument bych čekal od někoho s humatnitním vzděláním....
Neděle, 11. srpna 2019 - 12:09:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19726
Registrován: 5-2002
Mss: Takový argument bych čekal od někoho s humatnitním vzděláním...
...pravil jeden, co by hrozně rád vypadal jako echt kovanej technik, ale lidi ho kdovíproč maj´ za rohatý zvíře. [rofl][rofl][rofl]
Martyss
Neděle, 11. srpna 2019 - 12:18:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1641
Registrován: 10-2007

...pravil jeden, co by hrozně rád vypadal jako echt kovanej technik, ale lidi ho kdovíproč maj´ za rohatý zvíře. [rofl][rofl]


Technické agumenty došly, tak zase začala klasická argumentace...[happy]
Neděle, 11. srpna 2019 - 22:25:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19730
Registrován: 5-2002
Mss: Technické agumenty došly
Zato Tobě dojít nemělo ani co. [nene]
Pondělí, 12. srpna 2019 - 02:49:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8906
Registrován: 9-2002
Martyss:
"
...pravil jeden, co by hrozně rád vypadal jako echt kovanej technik, ale lidi ho kdovíproč maj´ za rohatý zvíře. [rofl][rofl]"

Nedělá Martyss náhodou ve výkupu lahví ? - jestli teda vůbec tuší, o co vlastně kráčí...

Nevím proč, ale já Hajnýho za vola fakt nemám. Za domácí úkol si zjisti proč a pak přijď kázat, mladej... Jestli na to budeš mít. Anebo skoč do zdi.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pondělí, 12. srpna 2019 - 12:34:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 37
Registrován: 10-2018
To snad jsou spíš byznysový a marketingový argumenty. Jednak recyklace platforem i dílčích uzlů samozřejmě probíhá už od tý doby kdy to VW převzal, a pak si nebudou dělat dvě stejný auta, která by se navzájem na trhu kanibalizovala, tak holt je ta Kokta vždycky trošku "levnější" než Golf. #sestimsmiř
Pikehead
Úterý, 13. srpna 2019 - 10:01:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5362
Registrován: 3-2007
Jojo, kdo chce, může si VW koupit a poměrně dost lidí to tak i dělá, je to třetí nejznámější značka. Zbytek příznivců koncernu ušetří ty 2-4 tisíce EUR a koupí si škodovku.
Úterý, 13. srpna 2019 - 16:14:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3563
Registrován: 9-2003
Tak já jsem na těch "zastaralých a osekaných technologiích" doteďka oceňoval, že si třeba s logem létajícího penisu můžu koupit levnějšího Prasáka s klasickou ruční brzdou, normáníma ručičkovejma budíkama a manuální převodovkou ale bohužel ty moderní technologie, co je VW škodovce nechce dát, už dorážejí i k ní, takže třeba manuál už jen předokolky do 350 Nm, L&K automaticky displej místo budíků etc..
Martyss tomu prostě za mák nerozumí, má načteno ze šotomotoristických magazínů, kde je škodovka sprosté slovo a pak tady ze sebe dělá fachmana
NOBLE BRICKS
Martyss
Úterý, 13. srpna 2019 - 20:07:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1642
Registrován: 10-2007
Nevím proč, ale já Hajnýho za vola fakt nemám
Nepletete si trochu, kdo komu nadává?

tak holt je ta Kokta vždycky trošku "levnější" než Golf. #sestimsmiř
To je taková obecná představa Venci a Máni, že vlastně očurají koncern a dostanou Golfa ze menší prachy. Pravdou je, že je to koncern, kdo vyhrává, protože malinko menší peníz dostanou o dost horší techniku (zadní náprava u některých verzí, ošklivější interiér a horší + další osekání).

Jojo, kdo chce, může si VW koupit a poměrně dost lidí to tak i dělá, je to třetí nejznámější značka.
Přesně, přijde mi, že se ten drobný příplatek je velmi znát na kvalitě.

si třeba s logem létajícího penisu můžu koupit levnějšího Prasáka
Teď ano, ale v minulé generaci to třeba nešlo.

klasickou ruční brzdou, normáníma ručičkovejma budíkama a manuální převodovkou ale bohužel ty moderní technologie,
No a nemělo by to mít třeba ještě karbec na lanko jako Fávo, protože stříkačka se jasně pohnojí? Nebo rovnou nastavování předstihu na palubce jako model T?

Proč by někdo chtěl ve 3. tisiletí chtěl kvedlat klackem a tahat za ručku. Ještě bych to s přivřenýma očima pochopil u vašeho RS, kdyby bylo čistě jenom na okruh, ale v normální provozu?
Úterý, 13. srpna 2019 - 22:49:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3567
Registrován: 9-2003
Ty seš úplně vypatlanej blb. Proto, že to tak prostě chci a po důvodech je ti hovno.
NOBLE BRICKS
Středa, 14. srpna 2019 - 08:19:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9231
Registrován: 4-2003
Mtss: Vy řada věci evidentně nerozumíte a jste na úrovni jednodušších hochů, kteří zaníceně plácají jednu blbost za druhou na různých autoserverech, protože Kruger-Dunning.

Tohleto je ovšem fórum o železnici a naštěstí přes všechny snahy zatím nespadlo na tak děsivou úrověň.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 14. srpna 2019 - 08:19:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19747
Registrován: 5-2002
Mss: Proč by někdo chtěl ve 3. tisiletí chtěl kvedlat klackem a tahat za ručku.
Tak třeba přiměřené zatažení za ručku mi (pro někoho možná těžko pochopitelně) párkrát setsakra pomohlo na náledí. Pokud je ovšem podle někoho lepší řešit až následky ABSem, tak je to těžký...
P_v
Středa, 14. srpna 2019 - 13:57:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2205
Registrován: 5-2002
S4991023: Ty ručičkový budíky už dávno normální nejsou. Žádný magnetoelektrický přístroj či co v tom bejvalo, ale krokový motor, který ukazuje, co mu OBU nakáže.
M_g
Středa, 14. srpna 2019 - 15:11:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1142
Registrován: 6-2006
P_v: Vy poznáte pohledem na panel, co ty ručičkový budíky pohání?

(Příspěvek byl editován uživatelem M_G.)
Středa, 14. srpna 2019 - 15:26:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 194
Registrován: 11-2012
tak holt je ta Kokta vždycky trošku "levnější" než Golf. #sestimsmiř
To je taková obecná představa Venci a Máni, že vlastně očurají koncern a dostanou Golfa ze menší prachy. Pravdou je, že je to koncern, kdo vyhrává, protože malinko menší peníz dostanou o dost horší techniku (zadní náprava u některých verzí, ošklivější interiér a horší + další osekání).

Jojo, kdo chce, může si VW koupit a poměrně dost lidí to tak i dělá, je to třetí nejznámější značka.
Přesně, přijde mi, že se ten drobný příplatek je velmi znát na kvalitě.


Vidím to stejně....
Středa, 14. srpna 2019 - 16:45:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3569
Registrován: 9-2003
P_v: Fakt nepotřebuji technickou osvětu. Prostě chci ručkový budíky. Stejně jako mám ručičkový hodinky, i když v nich už není péro ale krokový motorek.
Jackub: Že tu výhodnost drobného příplatku za mnohem lepší auto masově nechápou třeba Švýcaři.
NOBLE BRICKS
Martyss
Středa, 14. srpna 2019 - 19:16:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1643
Registrován: 10-2007
Tohleto je ovšem fórum o železnici
Sprcha sprostých nadávek, když dojdou argumenty, mě v tom vždy utvrdí..

Tak třeba přiměřené zatažení za ručku mi (pro někoho možná těžko pochopitelně) párkrát setsakra pomohlo na náledí. Pokud je ovšem podle někoho lepší řešit až následky ABSem, tak je to těžký...

Pane doktore, pokud nějaký řidič nepřízpůsobí svoji jízdu pravidlům provozu (v tomto případě stavu a povaze vozovky) a dostane se do problému byť ne vlastní vinou, nerad bych opakoval výrazy, kterými je tady na fóru titulován. Myslím, že technologie ruční brzdy s tím nemá nic společného...
Středa, 14. srpna 2019 - 23:17:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19759
Registrován: 5-2002
Mss: pokud nějaký řidič nepřizpůsobí svoji jízdu pravidlům provozu
Opět jsi propásl jednu šanci držet hubu a nebejt za vola.
Vždyť píšu o tom, že mi právě ta ručka umožnila tu jízdu stavu vozovky přizpůsobit a do žádného problému jsem se nedostal. Pokud ovšem nechápeš, jak to funguje, tak je to Tvoje smůla, ne moje.
Ythomas_ct
Čtvrtek, 15. srpna 2019 - 11:00:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2784
Registrován: 10-2009
Ad Martyss:

Proč by někdo chtěl ve 3. tisiletí chtěl kvedlat klackem a tahat za ručku.

Důvod "je na to zvyklej a naprosto mu to vyhovuje" asi pochopit nedokážete, co? Já mám třeba na palubce ručičkovej mj. i voltmetr, ukazující napětí baterky/alternátoru... ;-)
Čtvrtek, 15. srpna 2019 - 11:40:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6279
Registrován: 9-2011
Kolega míval v žigulíku dodělanej ručičkovej (samozřejmě [happy]) ničehometr, aneb podtlakoměr vakua v sacím potrubí. Fungovalo to velmi podobně jako ukazatel poměrnýho tahu [happy].
Všichni jste volové. Servít
Čtvrtek, 15. srpna 2019 - 13:42:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 195
Registrován: 11-2012
@ S4991023 Jackub: Že tu výhodnost drobného příplatku za mnohem lepší auto masově nechápou třeba Švýcaři.

Třeba proto, že seberou to, co vyhodí Holanďan, který to předtím sebral poté, co to zahodil Skot. [wink] Ony ne náhodou spořivé národy bývají ty nejbohatší...
Martyss
Čtvrtek, 15. srpna 2019 - 18:14:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1644
Registrován: 10-2007
Důvod "je na to zvyklej a naprosto mu to vyhovuje" asi pochopit nedokážete, co? Já mám třeba na palubce ručičkovej mj. i voltmetr, ukazující napětí baterky/alternátoru... ;-)
Digitální přístrojový štít samozřejmě umožňuje i zobrazení budíků - https://www.autorevue.cz/getthumbnail.aspx?crop=1&w=640&h=320&q=6 0&id_file=515235856


Já mám třeba na palubce ručičkovej mj. i voltmetr, ukazující napětí
Což si vytáhnete společně s dalšími parametry přes OBD u každého auta a můžete si to zobrazit v digitálně, grafem nebo analogově, dle vaší chuti.

Já si třeba takhle vytáhl data o bohatosti směsi, abych zjistil v jakých režimech se začíná dochlazovat kat přebytkem benzínu...
Martyss
Čtvrtek, 15. srpna 2019 - 18:49:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1645
Registrován: 10-2007
Vždyť píšu o tom, že mi právě ta ručka umožnila tu jízdu stavu vozovky přizpůsobit a do žádného problému jsem se nedostal. Pokud ovšem nechápeš, jak to funguje, tak je to Tvoje smůla, ne moje.

Pane doktore, bohužel je chyba na vaší straně. Prostě jezdím tak, abych tahat za ručku nepotřeboval.
M_g
Čtvrtek, 15. srpna 2019 - 19:19:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1143
Registrován: 6-2006
Prominou mi.
K čemu mi bude ABS a další podobný zkratky, když mám podle vás jezdit tak, aby mi do vedení vozidla zasahovaly?

Což si vytáhnete společně s dalšími parametry přes OBD u každého auta a můžete si to zobrazit v digitálně, grafem nebo analogově, dle vaší chuti.
A to je nějakej pokrok?

Digitální přístrojový štít samozřejmě umožňuje i zobrazení budíků
A co má být?
Čtvrtek, 15. srpna 2019 - 19:20:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19772
Registrován: 5-2002
Mss: Prostě jezdím tak, abych tahat za ručku nepotřeboval.
Vypadá to, že ze svejch mlamodyjních motočasopisů nemáš načteno, že je rozdělení brzdicího účinku auta spočítaný na přitížení klopným momentem při intenzívním brzdění na suchu. Jenže při hodně malý adhezi tohle přitížení nenastane, takže je auto vpředu de facto přebrzděný a jako první se začnou blokovat přední kola, kterejma ale bohužel potřebuješ taky rejdovat. Proto se tou ručkou trochu přibrzdí zadek, aby ta mizerná adheze byla líp využitá.
Pokud tedy to Tvoje nabubřelé "jezdím tak, abych..." nemá být jen prázdná póza, ale účinnej recept, tak v daném případě má kupodivu podobu právě té lehce přitažené ručky. A na to je dobrý, když je ta ručka opravdu ručka a ne nějakej dvoustavovej servovehement.
Martyss
Čtvrtek, 15. srpna 2019 - 20:05:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1646
Registrován: 10-2007
Jenže při hodně malý adhezi tohle přitížení nenastane, takže je auto vpředu de facto přebrzděný a jako první se začnou blokovat přední kola
Asi jezdíte s nějakou historií. Moderní vozidlo s ABS vám na každé kolo maximum brzdného účinku, který adheze dovolí.

A osobně bych se u něčeho s ESP bych tohoto chování také vyvaroval.
Čtvrtek, 15. srpna 2019 - 21:05:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19775
Registrován: 5-2002
Mss: Moderní vozidlo s ABS vám na každé kolo maximum brzdného účinku, který adheze dovolí.
Jako bych to v #19747 nepsal: "Pokud je ovšem podle někoho lepší řešit až následky ABSem, tak je to těžký..." [proud]
Vono totiž to ABS něco pozná, až když to ta adheze NEdovolí. Do tý doby ví víceméně prd. Přinejmenším u vagónu to takto funguje a nevidím žádný fyzikální důvod, proč by to u auta mělo být jinak.

V podstatě jsem tou ručkou dělal něco podobnýho, jako když se u drážních hnacích vozidel dělá rozvážení pohonů po podvozcích (nebo i po jednotlivých nápravách), aby se rozdělení tažné síly přizpůsobilo vlivu klopných momentů (a na tom nic nemění, že jsem tady naopak korigoval překompenzaci na moment, kterej se nedostavil).
A tak třeba taková 744.001 vytáhla za májového deště Čerťákama 600 tun, zatímco norma pro stejně těžkou Bangli je tam 480 tun.
Divný je, že se s tím všichni zalamujou, když by podle Mártyho stačilo nechat to na skluzovku. Asi nečtou ty správný časopisy...
Martyss
Čtvrtek, 15. srpna 2019 - 22:18:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1647
Registrován: 10-2007
Jako bych to v #19747 nepsal: "Pokud je ovšem podle někoho lepší řešit až následky ABSem, tak je to těžký..." [proud]
Vono totiž to ABS něco pozná, až když to ta adheze NEdovolí. Do tý doby ví víceméně prd. Přinejmenším u vagónu to takto funguje a nevidím žádný fyzikální důvod, proč by to u auta mělo být jinak.

V podstatě jsem tou ručkou dělal něco podobnýho, jako když se u drážních hnacích vozidel dělá rozvážení pohonů po podvozcích (nebo i po jednotlivých nápravách), aby se rozdělení tažné síly přizpůsobilo vlivu klopných momentů (a na tom nic nemění, že jsem tady naopak korigoval překompenzaci na moment, kterej se nedostavil).
A tak třeba taková 744.001 vytáhla za májového deště Čerťákama 600 tun, zatímco norma pro stejně těžkou Bangli je tam 480 tun.
Divný je, že se s tím všichni zalamujou, když by podle Mártyho stačilo nechat to na skluzovku. Asi nečtou ty správný časopisy...


Pane doktore, nezlobte se, bavili jsme se o silnici.
Ythomas_ct
Čtvrtek, 15. srpna 2019 - 22:19:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2786
Registrován: 10-2009
Ad Martyss:
Digitální přístrojový štít samozřejmě umožňuje i zobrazení budíků...
Aha, takže namísto původního (plně funkčního) vybavení doporučujete dát si tam něco úplně jinýho, co se ale bude tvářit stejně. Tak to pak jo, už tomu rozumím. Ale stejně se mi ty "digitální budíky" prostě nelíbí a považuju je za hnusný (byť tedy teď očekávám, že budu nařčen ze špatného vkusu)...

Což si vytáhnete společně s dalšími parametry přes OBD u každého auta...
Ale já když sednu v zimě do auta a chci vidět, jak je na tom baterka, tak fakt nechci namísto mrknutí na palubku něco tahat společně s dalšími parametry přes OBD...

Ad Hajnej:
Mss: Prostě jezdím tak, abych tahat za ručku nepotřeboval.
Vypadá to, že...

...anebo jezdí Destou... ;-)
Martyss
Čtvrtek, 15. srpna 2019 - 23:12:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1648
Registrován: 10-2007
Aha, takže namísto původního (plně funkčního) vybavení doporučujete dát si tam něco úplně jinýho, co se ale bude tvářit stejně. Tak to pak jo, už tomu rozumím. Ale stejně se mi ty "digitální budíky" prostě nelíbí a považuju je za hnusný (byť tedy teď očekávám, že budu nařčen ze špatného vkusu)...
Spíše jde to, že poskytovaná data jsou filtrována. Doby, kdy se na teploměru Fáva dalo sledovat reálná data, jsou pryč.

Ale já když sednu v zimě do auta a chci vidět, jak je na tom baterka, tak fakt nechci namísto mrknutí na palubku něco tahat společně s dalšími parametry přes OBD...
Jestli v době pokročilého nabíjení to není jedno? To se prostě baterie nikdy nenabije pořádně...
Čtvrtek, 15. srpna 2019 - 23:34:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19779
Registrován: 5-2002
Mss: Pane doktore, nezlobte se, bavili jsme se o silnici.
Fyzika je jen jedna, pane nýmande.

Jestli v době pokročilého nabíjení to není jedno? To se prostě baterie nikdy nenabije pořádně...
Tím spíš je potřeba vědět, jak na tom ta baterka je, když se nenabila pořádně, ne...?
Idiota, kterej vymyslel, že si s půlkilowattovým altíkem bude hrát na rekuperaci, bych hrozně rád pověsil za koule do průvanu. Na hodně tenkejch špagátkách.
Pátek, 16. srpna 2019 - 09:57:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3570
Registrován: 9-2003
Hajnej: Blb podle mne vůbec netušil, proč se za špatné adheze dává ručka na jedne zub a myslel si, že chceš jezdit sideways.
NOBLE BRICKS
Pátek, 16. srpna 2019 - 10:01:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3571
Registrován: 9-2003
Martyss: Blb, který si myslí, že chci klasickou ručku a mechanický budíky kvůli spolehlivost a začne do toho motat karburátory a ruční stavení předstihu, si nic jiného, než spršku nadávek nezaslouží.
Co třeba fakt, že muziku doma poslouchám ze zdrojů gramofon, CD přehrávač, kazetový magnetofon a kotoučový magnetofon. To si tak myslíš, že dělám proto, že NAS-ka se může rozbít?
Tvůj problém totiž spočívá v tom, že by ses hrozně rád uplatnil mezi velkejma jako rovnocennej spoludiskutér, tak se jim cpeš do hovoru, i když netušíš, o čem je řeč. Něco jako poručík Dub, co o všem mluvil již před válkou s okresním hejtmanem.
NOBLE BRICKS
Pátek, 16. srpna 2019 - 11:13:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9247
Registrován: 4-2003
původního (plně funkčního) vybavení doporučujete dát si tam něco úplně jinýho, co se ale bude tvářit stejně.

Ale mám zato skvělou příležitost utratit víc peněz a přispět akcionářům výrobce. [biggrin]

Nevím proč jsem si při tomhle vzpomněl na "Grafomanovu definici manželství" (má to tu výhodu, že člověk může ******* , i když se mu nechce).[crazy]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 16. srpna 2019 - 12:19:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 39
Registrován: 10-2018
M_g:
"Prominou mi.
K čemu mi bude ABS a další podobný zkratky, když mám podle vás jezdit tak, aby mi do vedení vozidla zasahovaly?

"
Když budete jezdit tak, aby tyhle krámy zasahovaly, tak se pak velmi snadno dostanete za mírně změněných podmínek do situace, kdy proti fyzikálnim zákonům a silám jimi vyvolaným už zasahnout nedokážou. To jsou ty smutný případy kdy moderní a plně elektronizovaný vozidlo najednou skončí v pankejtě na hlavě. A díky těm systémům ani leckterá blondýna nepozná, že jela už nějakej čas kousek za hranou možnýho.
M_g
Pátek, 16. srpna 2019 - 12:49:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1144
Registrován: 6-2006
To já vím.
Vysvětlete to tomu, co považuje použití "ručky" za pirátství, ale zafungování ABS a podobných vehementů ovlivňující trakci bere jako normální jízdu moderním vozidlem.
Pátek, 16. srpna 2019 - 14:16:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19791
Registrován: 5-2002
S499: Blb podle mne vůbec netušil, proč se za špatné adheze dává ručka na jedne zub a myslel si, že chceš jezdit sideways.
Přesně proto jsem mu tu udičku házel a jak vidno mi to sežral i s navijákem. [proud]
Pátek, 16. srpna 2019 - 14:49:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6287
Registrován: 9-2011
Radek: nějak spíš znám lidi, co maj to manželství definovaný přesně vobráceně [sad].
Všichni jste volové. Servít
Pátek, 16. srpna 2019 - 16:08:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3573
Registrován: 9-2003
AL: To tak máte jen vy ze škol, kdy byla o ženský nouze [biggrin] .
NOBLE BRICKS