Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Historické vozy osobní a nákladní » Archiv diskuse Historické vozy osobní a nákladní do 19. 02. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Historické vozy osobní a nákladní do 19. 02. 2019

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 20. ledna 2019 - 22:59:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1099
Registrován: 5-2002
Aklman: Ten šestiosý kotel je v HO od Brawy, nebo TT od Karsei?
From station to station, back to Düsseldorf City
Meet Iggy Pop and David Bowie
Trans-Europe Express
Pondělí, 21. ledna 2019 - 02:39:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 881
Registrován: 1-2012
Barchy, vyber si který chceš
Pondělí, 21. ledna 2019 - 08:07:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 705
Registrován: 7-2017
Drake: jak píše tt, taky jsem myslel spíš ty 3n podvozky a možná i l=14,5m.
Ale názor snad mít můžeme, ne?
Pondělí, 21. ledna 2019 - 12:14:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 261
Registrován: 7-2017
mot: Ano, samozřejmě vlastní názor je vítán [happy] Pokud něco vyznělo nepatřičně tak se omlouvám. Otázka zní, proč ho Tempotaxi označuje za velký. Nápravový tlak jsme už vyřadili. Délka vozu? Z našich dvounápravových: Nd, Pd mají 16m, Zdv má 15,2 m, čtyřnápravový Zav 20,6 m atd. Takže spíš kratší vůz. Třínápravové podvozky přeci nejsou problém, není to hnací vozidlo.
Pondělí, 21. ledna 2019 - 12:35:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 708
Registrován: 7-2017
OK. Kdo ví. Možná i vzhledem k přepravovaným komoditám (louh a chlor) byly kotle v nevyhovujícím stavu, možná byly novější bezpečnostní normy, možná v tom hrála roli válečná výroba?????
Úterý, 22. ledna 2019 - 08:35:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2114
Registrován: 6-2004
Když jsem byl v létě 1971 na brigádě v Ústí nad Labem, viděl jsem tam nejméně jednu šestinápravovou cisternu na západním nádraží při posunu na vlečku chemičky. Bohužel je to dávno a nad detaily jsem tehdy nebádal; možná těch vozů bylo i víc.
Regpetrs
Úterý, 22. ledna 2019 - 13:13:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 174
Registrován: 2-2007
Oboz
Ale je to bukvama.
Úterý, 22. ledna 2019 - 17:08:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3167
Registrován: 7-2006
Slovník:
oboz - něco jako prostředky kolující v nějakém provozu, tedy slovo označující ten provoz?

Křížovky:
VOZATAJSTVO = OBOZ
TRÉN = OBOZ
TRÉN (ŘÍDCE) = OBOZ
VOJENSKÝ OBOZ = TRÉN
VOZOVÝ PARK = OBOZ
VOZATAJSTVO ZASTARALE = OBOZ
VOJENSKÉ VOZATAJSTVO (ŘÍDCE) = OBOZ
ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Úterý, 22. ledna 2019 - 17:44:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 720
Registrován: 7-2017
Oboz. Taky hezky česky [biggrin][lol][rofl]https://cs.wikipedia.org/wiki/Oboz
Ta ruská verze má vlevo dole překladač do AJ, NJ, FJ, IJ... Zajímavé, že je to uváděné v souvislosti s vojskem. Já to nepřechroustám, tak kdyby někdo....

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Středa, 23. ledna 2019 - 10:52:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3412
Registrován: 5-2002
Asi nejbližší překlad pro OBOZ je vozový park v tom nejširším slova smyslu od saní po tank...
Pondělí, 28. ledna 2019 - 13:04:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 12-2017
Dovolím si doplnit na vysvětlenou k významu slova OBOZ - to co zde bylo uvedeno je samozřejmě správně, podobně jako u jiných slov ale používá železnice slovo oboz v mírně posunutém nebo specializovaném významu (na vysvětlenou - civilní osoby používají slova "doprava" a "přeprava" jako synonyma, pro železničáře mají ale obě slova odlišný, velmi určitý význam). Tak slovo oboz používaly předválečné i poválečné ČSD ve spojení "vozy v obozu ČSD", což znamenalo, že se jedná o všechny vozy, které mají na skříni zkratku ČSD a ve vztahu k cizím železničním správám se považují za "naše", ne všechny ale skutečně byly vozy čsl. st. drah. Šlo tedy o vozy v majetku ČSD, ale například i o vozy v majetku menších lokálkových společností, jejichž tratě provozovaly ČSD vlastním personálem a na účet vlastníka - vozy na těchto tratích měly na skříni značku ČSD a používaly se - v případě nákladních - jako běžné vozy volného oběhu, ale na konci podélníku byla litá tabulka se skutečným majitelem vozu (obdobně i dnes při registraci u DÚ se rozlišuje "majitel" a "držitel" vozu, což nemusí být totožná osoba či firma). ČSD tyto vozy běžně používaly a prováděly i běžnou údržbu atd. ale vůz byl stále majetkem jiné společnosti a např. v případě jeho vyřazení a nahrazení novým už to nebyla starost ČSD. Dále se do obozu ČSD počítaly i nákladní vozy soukromé (P), patřící různým chemičkám, továrnám atd., které ČSD nemohly využívat ve volném oběhu tak jako vozy lokálek, ale měly je v evidenci a při styku na hranicích se považovaly za vozy ČSD. To je tedy dobový význam slova "oboz ČSD".
Pondělí, 28. ledna 2019 - 13:42:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1041
Registrován: 7-2017
Starej_pes:
"Dovolím si doplnit na vysvětlenou k významu slova OBOZ - to co zde bylo uvedeno je samozřejmě správně, podobně jako u jiných slov ale používá železnice slovo oboz v mírně posunutém nebo specializovaném významu (na vysvětlenou - civilní osoby používají slova "doprava" a "přeprava" jako synonyma, pro železničáře mají ale obě slova odlišný, velmi určitý význam). Tak slovo oboz používaly předválečné i poválečné ČSD ve spojení "vozy v obozu ČSD", což znamenalo, že se jedná o všechny vozy, které mají na skříni zkratku ČSD a ve vztahu k cizím železničním správám se považují za "naše", ne všechny ale skutečně byly vozy čsl. st. drah. Šlo tedy o vozy v majetku ČSD, ale například i o vozy v majetku menších lokálkových společností, jejichž tratě provozovaly ČSD vlastním personálem a na účet vlastníka - vozy na těchto tratích měly na skříni značku ČSD a používaly se - v případě nákladních - jako běžné vozy volného oběhu, ale na konci podélníku byla litá tabulka se skutečným majitelem vozu (obdobně i dnes při registraci u DÚ se rozlišuje "majitel" a "držitel" vozu, což nemusí být totožná osoba či firma). ČSD tyto vozy běžně používaly a prováděly i běžnou údržbu atd. ale vůz byl stále majetkem jiné společnosti a např. v případě jeho vyřazení a nahrazení novým už to nebyla starost ČSD. Dále se do obozu ČSD počítaly i nákladní vozy soukromé (P), patřící různým chemičkám, továrnám atd., které ČSD nemohly využívat ve volném oběhu tak jako vozy lokálek, ale měly je v evidenci a při styku na hranicích se považovaly za vozy ČSD. To je tedy dobový význam slova "oboz ČSD"."

Jinými slovy, všechny železniční vozy registrované v ČS(S)R, bez ohledu na to, kdo byl jejich majitelem.
Pondělí, 28. ledna 2019 - 15:41:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 268
Registrován: 7-2017
inými slovy, všechny železniční vozy registrované v ČS(S)R, bez ohledu na to, kdo byl jejich majitelem.

To zase ne, to Starej pes netvrdí (má naprostou pravdu, aby nedošlo k mýlce). Pořád tu ještě byly dráhy, které měly vlastní číslovací systém a vlastní vozové parky. Takové vozy byly mimo oboz ČSD, ale ministerstvo o jejich existenci a počtech ponětí mělo. Velice rádo tahalo majitele za ouško, když třeba počet vozů nedosahoval čísla stanoveného koncesí. Baťa by mohl vyprávět. V obozu byly vozy, které nesly na skříni značku ČSD a zároveň tím dráhy přebíraly všechny záležitosti plynoucí ze zúčtování oběhů těchto vozů.
Pondělí, 28. ledna 2019 - 16:11:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 12-2017
Díky že ses mě zastal předsedo[happy]
Pondělí, 28. ledna 2019 - 19:41:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1043
Registrován: 7-2017
drake:
"inými slovy, všechny železniční vozy registrované v ČS(S)R, bez ohledu na to, kdo byl jejich majitelem.

To zase ne, to Starej pes netvrdí (má naprostou pravdu, aby nedošlo k mýlce). Pořád tu ještě byly dráhy, které měly vlastní číslovací systém a vlastní vozové parky. Takové vozy byly mimo oboz ČSD, ale ministerstvo o jejich existenci a počtech ponětí mělo. Velice rádo tahalo majitele za ouško, když třeba počet vozů nedosahoval čísla stanoveného koncesí. Baťa by mohl vyprávět. V obozu byly vozy, které nesly na skříni značku ČSD a zároveň tím dráhy přebíraly všechny záležitosti plynoucí ze zúčtování oběhů těchto vozů."

No dobře, ale to popisuješ situaci před r. 1948. Po r. 1948 snad už nesly značku ČSD všechny vozy - i ty v režimu "P" - s povoleným přechodem na síť ČSD? Takže po r. 1948 například vozy KND nebo VZD na síť ČSD nepřecházely, měly vlastní číslování a do obozu se nepočítaly?

Já to nechci nijak zpochybňovat, já se jenom chci dozvědět, jak to bylo. (Asi jsem na konec toho minulého postu měl dát taky otazník, protože jsem to taky myslel jako otázku...)
Pondělí, 28. ledna 2019 - 22:30:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 269
Registrován: 7-2017
Ano, vozy KND, VZD nepatřily do obozu ČSD. Stejně tak do roku 1948 existující soukromých drah OZVD, Studénka-Štramberk a další. Měly vlastní parky s vlastním značením, tedy vlastní obozy.

Značka P v rámečku označovala režim zařazení nákladního vozu. To nemá nic společného s přechodem na síť ČSD.
Čtvrtek, 07. února 2019 - 17:32:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 481
Registrován: 4-2010
Prosím Vás, nemáte někdo po ruce dobovou fotografii vozu řady St (Talbot) z provozu, ideálně 50.-60. léta? Může být klidně do mailu. Mám doma "ostrou" jen jednu (St 7.84239). Jinak jsem narazil pouze na snímky současné.
Mám to hlavně kvůli detailům a rozmístění nápisů.
A byly také mimo ČSD např. u NHKG, VZD atd?
Děkuji všem. [wink]
[masinka] Bakovští příznivci železnice: http:/www.zeleznice-bakov.wz.cz/
[masinka] videa na YouTube: https://www.youtube.com/user/JamesC7x
Statistik
Čtvrtek, 07. února 2019 - 18:06:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6216
Registrován: 6-2004
Já mám pouze jednu neostrou s nečitelnými popisy ve třetí epoše ještě s číslem z běžného vozového parku ČSD a pak jen pár fotek s označením ČSD pro zvláštní účely. Ale to asi nechcete.

Nicméně rozmístění popisu se dá odvodit z podobných vozů (například St československé výroby) a porovnat s obecnými parametry danými Oborovou normou pro označování nákladních vozů. Zásadní chyby se v tomto případě nemůžete dopustit.
Statistik
Čtvrtek, 07. února 2019 - 18:14:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6217
Registrován: 6-2004
Akorát po opakovaném přečtení Vašeho příspěvku si nejsem jist, zda se bavíme o tom samém... St 784239 je totiž vůz československé výroby, ne Talbot. Já jsem psal o kořistních Talbotech.

Československé poválečné vozy řady St (a Stz - neplést se sladovnickými Stz) samozřejmě jezdily i u VZD (patrně tedy i u NHKG), SHR a u podobných podniků. Některé z nich byly zařazené u ČSD jako P-vozy, některé byly zcela mimo oboz ČSD (vozy VZD, SHR) - viz přechozí diskuze na téma "oboz ČSD".
Čtvrtek, 07. února 2019 - 19:39:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 243
Registrován: 7-2011
Koupeno na ebay. Ústí nad Labem, 10.08.1927.
Čtvrtek, 07. února 2019 - 20:02:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 244
Registrován: 7-2011
dtto
Čtvrtek, 07. února 2019 - 20:03:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 482
Registrován: 4-2010
Statistik:
Díky za informace. [wink]
Měl jsem na mysli tuto fotku: http://zubrnickazeleznice.cz/wp-content/gallery/st-talbot/Brzdeny _vuz_St_7.84239_CSD_50.leta_.jpg
Jinak by mě nenapadlo/nevěděl jsem, že se nemusí jednat o Talbot, ale o vůz "naší" výroby. Člověk se stále dozvídá něco nové. [happy]

Honza411:
No to je teda [bomba][ok][jidlo]
[masinka] Bakovští příznivci železnice: http:/www.zeleznice-bakov.wz.cz/
[masinka] videa na YouTube: https://www.youtube.com/user/JamesC7x
Statistik
Čtvrtek, 07. února 2019 - 21:02:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6218
Registrován: 6-2004
Ano, je to Talbot. Mě zmátlo to číslo, protože zapadá do série vozů St z československých vagónek.
Lepších fotek takového Talbotu asi moc nebude.
Čtvrtek, 07. února 2019 - 21:21:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 923
Registrován: 7-2009
Včera, dnes a zítra - byl/je/a bude - v Rosicích u Pardubic k zahlédnutí legendární třínápravový tárovací /dnes nazýván kalibrační/ vůz 99 54 936 0 602-5 zařaditele VAHY PRO s.r.o. Bořislav. Tohoto exota na kolejích jsem osobně naháněl circa 15 let :-) Přestože je silně zasprejován, stojí rozhodně za fotografii. Dnes jsme jej přistavili ke kalibraci mostní kolejové váhy na vlečku Jarý. Zítra bude během dne odsunut jinam. Pokud jsou údaje +- správné, jednat by se mělo o výrobek vagonky Ringhoffer Smichow kolem roku 1900. Za jakékoliv další údaje k historii zmíněného vozu bude velice povděčen. Fotku wylepim dodateczne :-)
Pátek, 08. února 2019 - 00:03:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 484
Registrován: 4-2010
Statistik:
V pořádku. Hlavně, že už si rozumíme, měl jsem ho sem vložit hned na začátku. [wink]
[masinka] Bakovští příznivci železnice: http:/www.zeleznice-bakov.wz.cz/
[masinka] videa na YouTube: https://www.youtube.com/user/JamesC7x
Pátek, 08. února 2019 - 11:28:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 130
Registrován: 2-2016
S těmi čísly vozů po válce, to je pro nás modeláře hotové peklo. Vím z článku o výsypných vozech (stránka vagony.cz) rozsah čísel St. Ta fotka vozu Talbot, modely od Tillig a několik málo dalších "zdrojů" ukazuje na to, že v daném intervalu tedy byly všechny St (předválečné, Talboty, první poválečná konstrukce). Takže jsem se snažil v rámci intervalu nějak čísla první poválečné konstrukce odhadnout. Tak to jsem zvědav, jak jsem se trefil. Netušil jsem, že tedy číslo na tom Talbotu ze Zubrnic není správné a kdoví, jak je to tedy s číslem na modelu Tilliga. Nechci zde škemrat o čísla každou chvíli, ale asi mi nic jiného nezbude. Dnes budu stavět Oppeln ČSD. Rád bych všechny verze, leptané díly na to mám připravené. Pokud tedy mohu poprosit znalce, rád bych alespoň jedno číslo verze Zrsc. Mám čísla pro verze Z, Zr i Zt. Zrsc nemám. Děkuji.
Pátek, 08. února 2019 - 12:33:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 270
Registrován: 7-2017
Fardy: Co máš namysli pod řadou Zrsc? Skutečně jen Oppeln s rozvoren 6 m?

Dnes už podpobné věci nejde zjistit. Podle sčítání v roce 1947 tu bylo 13 ks vozů označených touto řadou. Ale jestli byly všechny nebo dokonce vůbec nějaký z nich typu Oppeln už nelze zjistit. Po roce 1949 c z označení kořistních vozů zmizelo. Neexistuje žádný zdroj ucelený zdroj s čísly nebo technickými parametry vozů po roce 1945. Poslední seznam nákladních vozů vyšel v roce 1935 a jakž takž se udržoval až do konce války. Pak nastává celkem tma, která se lehce prosvětluje v půlce 60.let s příchodem nového číslovaní podle UIC.


(Příspěvek byl editován uživatelem drake.)
Pátek, 08. února 2019 - 16:29:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1513
Registrován: 8-2006
Máme jen jediný obrázek vozu v pravidelném provozu na vlaku v Rosicích. odkaz
Jenomže tam čísla patrná nejsou. Fotka je to ve formátu 4,5 x 6, kontakt.
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
Pátek, 08. února 2019 - 17:35:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2743
Registrován: 7-2005
Jelikož prototyp lokomotivy T211.0 (nebo jeho varianta s hydro převodem) byl půjčen a zkoušen na stavebním vlaku, tak někde proběhly fotky z těchto zkoušek. A ta pár těchto vozů bylo. Jen si vzpomenout, kde to bylo? železničář ? knížka o loko ČKD z NADASu?
Radar007
Pátek, 08. února 2019 - 20:56:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 442
Registrován: 7-2010
Zdepa Tady je.

Pátek, 08. února 2019 - 23:18:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 1-2018
St 6. skupiny ala ROCO 60.l
St 6. skupiny ala Fleischmann rok 1968
Sobota, 09. února 2019 - 00:17:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 485
Registrován: 4-2010
Radar007 a rkwa:
Moc díky za parádní fotografie[pozor][ok]
Jdu sehnat model Fleischmann, abych měl i tento typ. [lol][wink]
[masinka] Bakovští příznivci železnice: http:/www.zeleznice-bakov.wz.cz/
[masinka] videa na YouTube: https://www.youtube.com/user/JamesC7x
Sobota, 09. února 2019 - 11:21:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 131
Registrován: 2-2016
Drake: Ano, mám na mysli Oppeln Zrsc. Z různých materiálů vím, že po roce 1949 měly Oppelny bez ohledu na výbavu řadu Z, Zr. Takže se nedá nic dělat. Dostane to řadu Zr. Na vláknu modely.biz už jsou fotky ze stavby modelu.
Trainspot
Úterý, 12. února 2019 - 20:34:25  
Moderátor
Číslo příspěvku: 4710
Registrován: 5-2002
Netuší zde někdo, zdali k nám skutečně byly dovezeny vozy OGLL? Uveřejněno ve škodováckém Ventilu v roce 1959.
Úterý, 12. února 2019 - 20:56:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1387
Registrován: 10-2007
https://www.k-report.net/diskuse/archiv2017/28/1307-archiv-13.htm l#POST3825318

http://img.e15.cz/img/11/full/3652997.jpg

Na fotce je skutečně vůz Ogll DR, ovšem podle

http://parostroj.net/katalog/nv/clanky/Preprava_aut/jednotka_PP.p hp3

jsme je nakonec nedovezli, ale postavili si vlastní.
Mcx
Středa, 13. února 2019 - 14:22:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2282
Registrován: 2-2006
V rámci vzájemné hospodářské pomoci byla nám předána dokumentace, která byly přizpůsobena standardům ČSD - dvojkolí, lož. skříně, brzda.... a tak naše PP vypadají až na popis a tyto díly jak kdyby z oka vypadly vozům DR OGLL - viz. foto v uvedeném článku na Parostroji, kde je vůz ČSD PP.
Web:
parostroj.net
ostramo.parostroj.net
Statistik
Středa, 13. února 2019 - 15:29:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6221
Registrován: 6-2004
Milane a ty "skalpované" Laaeksy s doplněnou konstrukcí pro přepravy skeletů Favoritů, ty opravdu vznikly z PP a ne ze zústavších u nás Ogll, jak se občas tvrdívá?
Mcx
Středa, 13. února 2019 - 17:12:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2283
Registrován: 2-2006
Ahoj Michale, to nevím ale, že by automobilka z NDR potratila své vozy k nám, to dost pochybuji i v té době to byl majetek. Podle brzdy by to mělo jít poznat.
Web:
parostroj.net
ostramo.parostroj.net
Statistik
Středa, 13. února 2019 - 18:57:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6223
Registrován: 6-2004
Já k nim moc materiálu nemám, detailní fotky bohužel vůbec. Takže brzdu těžko prověřím.
Středa, 13. února 2019 - 22:11:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1332
Registrován: 2-2012
http://tydenikpolicie.cz/pozar-historickeho-vagonu-v-jaromeri-zpu sobil-skodu-temer-100-tisic-korun/?fbclid=IwAR37hZFhKUJ6zdUMHGI-v gUA0E-nvG2Wj7ij80xwkHDNQdL18c0DjWfIFzw
[sad] [sad]
Středa, 13. února 2019 - 22:16:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1388
Registrován: 10-2007
rakouské ABačko... https://colonel32.rajce.idnes.cz/Jaromer_-_Muzeum/#J184.jpg
Čtvrtek, 14. února 2019 - 14:26:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2049
Registrován: 7-2017
hm...[sad][sad][sad][sad]
Trainspot
Čtvrtek, 14. února 2019 - 18:11:23  
Moderátor
Číslo příspěvku: 4711
Registrován: 5-2002
Díky za postřehy k autovozům. Tomu teda říkám postřeh - ty fotky s oktávkama jsem také viděl, ale že to není klasický PP by mě nenapadlo. Tušíte, kam se vezou ty chassis ložené na sousedním voze? To je nějaká přeprava do Kvasin/Vrchlabí?
Pátek, 15. února 2019 - 20:28:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 930
Registrován: 7-2009
Nesmrtelný veterán pro kalibraci kolejové váhy vlečky Jarý v Rosicích nad Labem. Celé roky jsem po něm šel, nakonec mi přistál přímo u huby !!!
Rosice 7. - 11.2.2019
Statistik
Pátek, 15. února 2019 - 22:25:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6228
Registrován: 6-2004
Odkud se vzala informace, že vůz je ze Smíchova z roku 1900? Nerozporuji, že třeba rám vozu a možná i kostra skříně z roku 1900 mohly zůstat původní, ale jinak se mi tedy zdá dost přestavěný; minimálně celý pojezd je stoprocentně mnohem mladší. Nárazníky a podobně ani nepočítám.
Neděle, 17. února 2019 - 14:24:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1132
Registrován: 7-2017
Můžete prosím někdo identifikovat předlohu, podle které byl vyroben tento model nákladního vozu?



(zdroj: Modelbazar)
Regpetrs
Neděle, 17. února 2019 - 19:38:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 189
Registrován: 2-2007
Dedek Hank:
Tady

(Příspěvek byl editován uživatelem Regpetrs.)
Neděle, 17. února 2019 - 20:34:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1134
Registrován: 7-2017
Regpetrs 189: Děkuji. Dobrej globetrotter: USA - Francie - Polsko - Německo. Já jsem to původně tipoval na pohrobka USATC po WWII nebo na dodávku UNRRA, vůbec mě nenapadlo, že si GI-Joes poprvé přivezli svůj železniční materiál do Evropy už v roce 1917...
Regpetrs
Neděle, 17. února 2019 - 20:55:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 190
Registrován: 2-2007
Dva stojí (nebo stávaly) v depu v Českých Budějovicích.
Neděle, 17. února 2019 - 21:35:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 272
Registrován: 7-2017
Petr165: Přidávám se ke Statistikovi s dotazem, odkud pochází informace, že byl vyroben u Ringhoffera v roce 1900?

V tom roce nebyl vyroben u Ringhoffera žádný takový vůz, až série vozů z roku 1902. Z té u nás skončily dva vozy, jenomže ty mohou mít se současným vozem společný jen rám, všechno ostatní je zcela jistě nové. Rám je sice nýtovaný, ale moc tehdejšímu provedení neodpovídá.
Statistik
Pondělí, 18. února 2019 - 09:16:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6230
Registrován: 6-2004
Když jsem ho před lety prohlížel, tak jsem na něm žádné stopy po štítku, původním čísle a tak podobně nenašel. O to víc mě zajímá, odkud se ta informace vzala. Teoreticky by se to dalo dohledat podle původního třímístného čísla v nějakém starším soupisu, třeba v poválečném z roku 47, ale třímístné číslo tohoto vozu před pozdějším pětimístným, bohužel neznám.
Pondělí, 18. února 2019 - 12:33:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 931
Registrován: 7-2009
Před cca 10 lety jsem oslovil dřívějšího majitele vozu s dotazem k historii zmíněného vozu. Dostala se mi právě tato informace o Ringhofferovi a roce 1900. Rovněž vám oběma musím dát zapravdu v tom, že ani já jsem na rámu nic nenašel. Mohl jsem jej sice teoreticky oškrábat z obou stran (nátěru vozu by to vážně neublížilo s vyjímkou nápisů), ale protože zjevně ani pod lakem žádné číslo neprosvítalo, na celou "akci" jsem rezignoval i s ohledem na stáří vozu. Už vzhledem k pitomcům sprejerům, kteří se předtím na skříni vyřádili. Každopádně i já bych se jednou rád dozvěděl skutečnou historii tohoto veterána...
Pondělí, 18. února 2019 - 13:48:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 932
Registrován: 7-2009
Ještě se zeptám znalých - v jakém stavu je dnes další trojosý tárovací vůz (29 t) firmy Jirkovský Záhořany s žebříčkem na střechu ? Nesl označení 80 54 340 0007-3. Ten se mi taky dlouho vyhýbá.
Pondělí, 18. února 2019 - 15:52:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 856
Registrován: 10-2012
A nepatřil tento (602-5) tárovací vůz dříve firmě SEVA Plzeň??
Někde mám doma fotku, musím jí vyhrabat....
Pondělí, 18. února 2019 - 15:59:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 933
Registrován: 7-2009
Qua : Je to přesně tak. Tehdy nesl označení 09 54 004 6602-5.
Vzhledem k datu jeho poslední kalibrace 28.6.18 se s ním ještě budeme nějaký čas vídat.
Pondělí, 18. února 2019 - 22:37:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2744
Registrován: 7-2005
předpis D 125 z roku 1948 zná v síti ČSD 6 cejchovacích vozů a u žádného není rok výroby 1900.
číslo staré (nové neuvedeno) - služebna - rok - vl.váha - rozvor - počet os
40 - TMS Košice - 1913 - 15,2 - 4 - 3
41 - TMS Trnava - 1928 - 19,9 - 4 - 3
400 - TMS Kladno - 1925 - 15,4 - 4 - 3
410 - TMS Kladno - 1902 - 15,2 - 4 - 3
413 - TMS Plzeň - 1912 - ? - ? - 3
416 - TMS Hr.Králové - 1918 - 15 - 4 - 3
Pondělí, 18. února 2019 - 23:08:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 857
Registrován: 10-2012
Tak jak vidno, já stále potkávám jen ten jeden stejný tárovací vůz, a to vždy v Libni.
První snímek ještě coby majetek fy. Seva Plzeň je ze 17.6.2013 a druhý již v majetku Váhy pro
z 31.5.2016.
Pondělí, 18. února 2019 - 23:36:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 274
Registrován: 7-2017
Zdepa: Jasný z nich je 413, to je ex kkStB 669, Ringhoffer vč. 81956/1912. 410 i 416 jsou s velkou pravděpodobností také vozy vyrobené u Ringhoffera pro kkStB.
Pondělí, 18. února 2019 - 23:54:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2745
Registrován: 7-2005

využití vozů Z, Zss, Zsb voj v osobní dopravě bylo nárazové....
Úterý, 19. února 2019 - 12:00:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 9-2017
Petr165:Tak pod tímto číslem už uvedený vůz nenajdeme,naposled měl číslo 40 54 950 1 001-0 a letos v lednu mu končila revize.Jinak se vůz pyšní i číslem 170 4020 a je z Královopolské strojírny 1925 č.14783.Naposled jsem ho viděl v provozu vloni v létě s dalším jeho 4nápr. kolegou.