Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Železniční uzel Praha » Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 18. 12. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 18. 12. 2019

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 13. prosince 2019 - 13:21:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 12-2019
Železniční most na Edenu má 4 části a z toho jsou 3 rekonstruovány, jeden je ale původní. Máte někdo tušení, zda je v plánu měnit i tento čtvrtý? Díky.
Pátek, 13. prosince 2019 - 13:25:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2082
Registrován: 12-2007
Zůstanou jen tři nové mosty, čtvrtý - původní půjde dolů, ale až se po něm v roce 2021 přestane jezdit...
Stejně tak V Korytech a Průběžná [vypravci]
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Pátek, 13. prosince 2019 - 19:49:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 641
Registrován: 5-2013
PeVa
Čtvrtá kolej Vysočany - Skály vyžaduje změnu Územního plánu Prahy. Investor (SSZ) o ni prvně žádal v roce 2008, MHMP v roce 2014 schválil její pořizování - a to je do dnešního dne vše.
Čtyřkolejka Rajská Zahrada - Skály by se mi zejména líbila ve variantě s přesmykem na Skalách (byl nakreslený)... Nicméně v aktuálně schvalované SP Praha - MB - Liberec přesmyk (ani čtvrtá kolej z RZ) není.

No a když se vrátím na zem, budu docela rád, pokud MD zamítne odvolání proti stavebnímu povolení stavby Mstětice - Vysočany a zrekonstruuje se aspoň dnešní dvoj- a tříkolejka.
Pátek, 13. prosince 2019 - 20:01:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10091
Registrován: 4-2003
K. A. F.:No a když se vrátím na zem, budu docela rád, pokud MD zamítne odvolání proti stavebnímu povolení stavby Mstětice - Vysočany a zrekonstruuje se aspoň dnešní dvoj- a tříkolejka.

Dle stylu odvolání, které dotyčný napsal, je zřejmé, že jde akorát o prudiče, či spíše o cvoka. Takového jedince mám v domě a dá se s ním většinou provést krátký proces. Mám za to, že s odvolávajícím se si Ministerstvo dopravy lehce poradí. Byl bych tedy v klidu [wink].

Horší by to bylo s jiným jedincem, za kterého by vystupoval jeho právní zástupce a odvolání by mělo zcela jinou formu. To už byl konec legrace...
Sobota, 14. prosince 2019 - 19:57:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 444
Registrován: 7-2015
Pár dokumentačních fotek z dnešních Vršovic a okolí.





nové AHr mezi Krčí a Vrškama

Sobota, 14. prosince 2019 - 21:03:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3435
Registrován: 5-2002
Je aktuální výhled, že se S3 po ukončení modernizace Vršovic vrátí tam, nebo to zůstane na TGM sjednocené s S34 nafurt?
Sobota, 14. prosince 2019 - 21:20:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1395
Registrován: 5-2002
To záleží na tom, zda na Ropidu aktuálně zvítězí myšlenkový proud "z každého nádraží něco", nebo proud "všechno ze stejného". Oba mají své zásadní nevýhody...
Blanka
Sobota, 14. prosince 2019 - 21:50:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1285
Registrován: 12-2014
Ad Vršovice: Můžu se zeptat, to nové zastřešení ještě bude něčím zespodu obloženo, nebo už je to finální podoba?
Můj Youtube kanál BlanCamCZ s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
Pikehead
Sobota, 14. prosince 2019 - 21:57:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5755
Registrován: 3-2007
Blanka: Na vizualizacích to je jen takhle syrový. Ale čekal bych, že tam natáhnou zespoda protiholubí síť (má to oka 2x2 nebo 3x3).
Blanka
Sobota, 14. prosince 2019 - 22:10:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1286
Registrován: 12-2014
Škoda, trochu jsem doufala, že by se to mohlo třeba obložit dřevem, jak je to v některých stanicích nebo něco podobného, když už se dělala pěkná dlažba a obklady... [happy]
Můj Youtube kanál BlanCamCZ s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
P_v
Sobota, 14. prosince 2019 - 22:19:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2304
Registrován: 5-2002
Na fotce je vidět, že se pod zastřešením montují tenké příčné lišty. Na ně asi přijde nějaký podhled.
Sobota, 14. prosince 2019 - 22:31:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1862
Registrován: 4-2010
Bude na Mararykové nádraží kapacita až se vratí vlaky od Kladna?
Sobota, 14. prosince 2019 - 22:38:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3436
Registrován: 5-2002
Sants: Spíš asi jestli zvítězí filozofie, že S3 je prokladem R27, nebo S34. Varianta R27 na TGM asi moc reálně nevypadá, to jsou tedy dilemata...[happy]
Sobota, 14. prosince 2019 - 22:46:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1300
Registrován: 4-2009
A teď si ještě ještě vemte, že od léta budeme ve velkém jezdit po Negrelliho viaduktu s nákladními vlaky Hrabovskou spojkou 😉
Sobota, 14. prosince 2019 - 23:58:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1865
Registrován: 4-2010
Quenya
Výluka na Holešovické trati?
Neděle, 15. prosince 2019 - 00:21:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3439
Registrován: 5-2002
Je na spadnutí most přes Vltavu nebo přes Rokytku?
Neděle, 15. prosince 2019 - 00:41:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20708
Registrován: 5-2002
Q: od léta budeme ve velkém jezdit po Negrelliho viaduktu s nákladními vlaky Hrabovskou spojkou
Kde budete dělat úvrať a jak ji zapojíte na Hlavák...? [coze]
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Schmitz
Neděle, 15. prosince 2019 - 01:16:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35
Registrován: 9-2017
Q: Jen si tipnu - není to náhodou dočasné řešení neexistence libeňského přesmyku, které umožnila rekonstrukce Negreláku (D4)?
Neděle, 15. prosince 2019 - 06:44:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10093
Registrován: 4-2003
Quenya:A teď si ještě ještě vemte, že od léta budeme ve velkém jezdit po Negrelliho viaduktu s nákladními vlaky Hrabovskou spojkou

Quenya myslí patrně spojovací oblouk Negrelliho viaduktu, který umožňuje přímou jízdu Bubny - Libeň/Balabenka. To ale samozřejmě není Hrabovská spojka [nene].
Neděle, 15. prosince 2019 - 08:06:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8956
Registrován: 5-2002
Problém S3 na Masaryčce je, že tam byly soupravy, kdy se muselo objíždět a tedy manipulovat tak, že to často překáželo plynulosti i na S1 a S2.
Neděle, 15. prosince 2019 - 08:26:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1304
Registrován: 4-2009
Ano, je to kvůli Libni. A ten oblouk se fakt jmenuje Hrabovská spojka, což jsem ani já netušil, než jsem byl že strany SŽDC poučen. 😊 Ale ještě jsem si to neověřoval 😂😂
Neděle, 15. prosince 2019 - 08:52:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9703
Registrován: 4-2003
Výluka na Holešovické trati?...Ano, je to kvůli Libni.

Teď už jsem z toho jelen.[uhoh]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 15. prosince 2019 - 08:58:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1305
Registrován: 4-2009
Aha. Tak pro vysvětlení : v Libni je velký problém dostat nákladní vlaky od Holešovic do Malešic. Zprovoznění Negrelaku to řeší, protože se vlaky dostanou tímto způsobem od Stromovky doprava do liché skupiny kolejí zst. Praha-Libeň. Tedy je to prozatímní řešení neexistence přesmyku.
Neděle, 15. prosince 2019 - 09:14:21  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73463
Registrován: 4-2003
Quenya:
"Ano, je to kvůli Libni. A ten oblouk se fakt jmenuje Hrabovská spojka, což jsem ani já netušil, než jsem byl že strany SŽDC poučen. 😊 Ale ještě jsem si to neověřoval 😂😂"
Když se může stavědlu v cípu mezi spojovací kolejí a kolejemi od Dvorany říkat hradlo, proč by se spojovací koleji nemohlo říkat Hrabovská spojka, když ta už neexistuje. [proud]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Neděle, 15. prosince 2019 - 09:35:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1924
Registrován: 7-2017
Není to spíš Sluncová? Taky by to mohla být Karlínská spojka [wink].
Na S3 by teď snad měly být nasazovány vratné soupravy (954).

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Neděle, 15. prosince 2019 - 09:55:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1306
Registrován: 4-2009
Ono je to nakonec úplně jedno, podstatné je, že se ta spojka dá využít. Akorát čekám pozdvižení na vsi (v Karlíně) typu: "vy jste tvrdili, že to je rekonstrukce kvůli rychlovlakum na letiště a místo toho tady dělaji kravál náklaďáky" Úplně to vidím... 😊
draceane
Neděle, 15. prosince 2019 - 10:14:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 86
Registrován: 12-2017
P_v:
"Na fotce je vidět, že se pod zastřešením montují tenké příčné lišty. Na ně asi přijde nějaký podhled."

Podhled bude, jen ne hned, aby se rovnou po instalaci nezasvinil.
Neděle, 15. prosince 2019 - 10:28:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5949
Registrován: 9-2005
Quenya: Proč se přes Negrellák nejezdilo nákladama i dřív? Jezdily tam jen ty, co musely. Třeba od Vysočan dříví a cisterny, pravidelně manipulák z Libně do Hostivice.

(Příspěvek byl editován uživatelem qěcy.)
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Neděle, 15. prosince 2019 - 10:46:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1927
Registrován: 7-2017
K těm názvům. Z Grappu: cílová stanice Praha M.n.-dvorana
Neděle, 15. prosince 2019 - 10:46:19  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73465
Registrován: 4-2003
Qěcy:
Občas i (od Stromovky) na Libeň něco jelo. Výrazně méně toho asi bylo především kvůli přechodnosti...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Neděle, 15. prosince 2019 - 12:02:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 554
Registrován: 1-2006
Tak jsem se byl podívat na vršovickém čtvrtém nástupišti po spuštění provozu s cestujícími. Dopoledne mne přivítal zatarasený příchod, který teprve když plot lidé začali obcházet, někdo odstranil. V podchodu je jen označovač jízdenek PID. Nic jiného. Ani automat na ty jízdenky. Kromě už diskutovaných tabulek je nástupiště holé - žádný panel o odjíždějících a přijíždějících vlacích, dokonce ani ten obyčejný papírový jízdní řád, který je na každé zastávce v okolí Prahy. Prostě nic. Rozhlas představují čtyři reproduktory nasměrované pod sebe a na příchozí cestu. Pod nimi je slyšet, kousek dál už ne. Jsou jen v kryté části nástupiště, na nekryté není nic. A také tam není nic slyšet, pochopitelně. Zato lavičky jsou jen na nekryté části, takže za deště, jako dnes ráno, jsou nepoužitelné. Na dvacet minut seklý 9059 se čekalo ve stoje. Tohle není zrovna zákaznicky laskavé provedení. Detaily viz foto.

P_v
Neděle, 15. prosince 2019 - 12:08:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2305
Registrován: 5-2002
Quenya: Aha, a proto ona se ta spojovací větev zjednokolejnila. Aby ty náklady mohly lépe překážet při čekání na míjení. [lol]
Jchqs: Na 5. fotce ty lišty vypadají jako svodiče zatékající vody pod střechu [uhoh]

(Příspěvek byl editován uživatelem P_V.)
Neděle, 15. prosince 2019 - 12:22:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1160
Registrován: 8-2007
Tabulky A-C a C-A u schodiště na druhé fotce jsou zdá se vzájemně prohozeny
A není to spíš tak, že u výstupu z podchodu je sektor A, za ním sektor B a jako poslední sektor C? Podle tabulek vidím, že k C to mám od podchodu nejdál.
Na předposlední fotce je to stejné se sektory E a D.
Neděle, 15. prosince 2019 - 12:37:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2083
Registrován: 12-2007
Jchqs: je to vlastně zatím jen provisorní nástupiště [crazy]
Ale každopádně řada věcí mohla být dořešena už teď...

Bkv: sektor A je na začátku nástupiště, C je u schodiště, D nad rampou a E na konci nástupiště...

Koukal jsem na Beroun a Plzeň a tam je vlevo i vpravo vždy "A-C"
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Neděle, 15. prosince 2019 - 12:40:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5951
Registrován: 9-2005
MZ: ta přechodnost mě taky napadla. Ale před rekonstrukcí jsem ani nepátral po tom, proč tamtudy nejezdí víc vlaků a bere se všechno v Libni křížem.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Neděle, 15. prosince 2019 - 13:06:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1929
Registrován: 7-2017
Aby ty náklady mohly lépe překážet při čekání na míjení
Předpokládám, že tam nepoženou veškerou nákladku.
Neděle, 15. prosince 2019 - 13:31:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5952
Registrován: 9-2005
No ono to přetrasovávání stejně nebude nijak oslnivě operativní. A bezkolizní to taky není. Dvakrát křížit protisměr, byť na dvou místech a s nižší četností výskytu kolizního vlaku. Přijde mi baj voko lepší tahat přes Negrellák spíš směr od Malešic (před kolizními místy s protisměrem jsou staniční koleje, nikoliv traťové a stání u vjezdu).
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Michal_novotny
Neděle, 15. prosince 2019 - 13:55:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1999
Registrován: 11-2002
Qěci: No, z hlediska průjezdu Libní je o něco lepší jet přes Negrellák směrem do Malešic. Pokud se nepovede vlak do Malešic překřížit na holešovickým zhlaví, tak pak je to křížem přes 3 směry od Kolína + kolize na jednokolejce + na vjezdu kolize s plzeňskými soupravami (a jako na potvoru to zrovna dost často vychází tak, že buď je volno jen na trati do Malešic a nebo naopak to jde křížem, ale zase jede něco od Malešic). V opačném směru odpadá ta kolize na jednokolejce a pokud to nejde překřížit na vjezdu, tak se dá vzít na 5. kolej. Nebo to vzít do peronu a překřížit nejdřív směr do Běchovic a následně směr hlavní/Masaryčka.

Průjezd Negrellákem bych až tak problematicky neviděl. Kratší vlaky se vejdou na spojovací kolej (kolik vlastně bude mít?) a delší můžou počkat v Bubnech na vhodn7 čas. A za Negrellákem to lze teoreticky projet bezkolizně v případě, že nepojede vlak od Libně a nebudou se tam potkávat současně dva vlaky od/do Balabenky (což by po navrácení všetatských a kralupských osobáků do původních tras moc často nastávat nemělo).

Ale operativně se to trasovat mezi Holešovicema/Hrabovkou určitě nebude, jen v případě nějakých mimořádnosti.
Neděle, 15. prosince 2019 - 14:18:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1307
Registrován: 4-2009
Pojedou tam jen vlaky do Malešic a rozhodně je to dobrý nápad. Nijak to nesouvisí s jednokolejněním spojky, protože to se jednak projednávalo dávno před vznikem ŽESNAD.CZ a před nápadem spojku využít pro NEx, a jednak to bude pro tento jednosměrný provoz, který bude snad trvale, z hlediska propustnosti a dopravní technologie bohatě stačit.
Mladějov
Neděle, 15. prosince 2019 - 14:36:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14313
Registrován: 3-2007
Jchqs: Kdybyste napsal : Všechno stojí za houno , bylo by to kratší a vyšlo nastejno.

Kdy vy jste tady naposledy něco nového pochválil ?
Neděle, 15. prosince 2019 - 14:49:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5954
Registrován: 9-2005
Spojka na viaduktu nebude mít víc jak 490 metrů.
Problém je v zacpanosti predjízdných a odstavných kolejí v Libni. Kdyby na nich nestály ty soupravy, tak by se standardně braly náklady od Holešovic do Malešic na tyto koleje a čekat na dirku. Na 5. se zase objíždí, nebo objíždělo.
Když pojedu od Bubenče, tak první proitisměr mám na masaryčském zghlaví Buben. Další hned na druhém konci Negrelláku s vlaky MasNa - Bubny (- Bubeneč). A další na Hrabovce. Samože můžu jezdit i vlevo, ale to si asi pomůžu jen v sedle. Každopádně před těmi třemi kolizními místy nemám víc než jedinou kolej, na které ten vlak bude čekat (kromě Buben). A pak často čekat v Libni na uvoolnění jednokolejky.
Pojedu-li opačně po téže trase (pokud možno pravostranně), pak první protisměr mám buď na vjezdu do Libně, nebo na odjezdu z Libně (nebo napůl) (v Libni se ten protisměr od Hlaváku a Masny) dá považovat za dvojnásobný oproti zbytku), druhý pak až ve Stromovce a to naprosto nicotný a to i když si bude křížit sám sebe. Takže asi jo, Michale, asi máš pravdu, protože ten dvojproud osobní dopravy Běchovice - Hlavák/Masaryčka budu křížit pouze při jízdě od Malešic na Bubna. Ledaže bych jel po levé traťové, což je ale také velká kolize.

Pro odklony jo, zejména pro ty pod 490 m délky. Pro operativní řízení to nebude. I kdyby to bylo povoleno jako variantní trasy, tak stejně nic moc. Ale chápu, že je jednodušší jezdit
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
MartinM
Neděle, 15. prosince 2019 - 14:58:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 183
Registrován: 12-2017
P_v:
"Quenya: Aha, a proto ona se ta spojovací větev zjednokolejnila. Aby ty náklady mohly lépe překážet při čekání na míjení. [lol]
Jchqs: Na 5. fotce ty lišty vypadají jako svodiče zatékající vody pod střechu [uhoh]
"
Tak ona ta spojka byla jednokolejná už před rekonstrukcí, rekonstrukcí se pouze zkrátila vedlejší kusá kolej o pár metrů.
Michal_novotny
Neděle, 15. prosince 2019 - 15:16:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2000
Registrován: 11-2002
Qěcy: Od Malešic na Masaryčku se v 95% případů jezdí po 5. koleji a dále vlevo po 201. (i ve špičkách), protože jediná kolize je tam co půl hodiny osobák od MasNy (a na Sluncové je to co se týče kolizí úplně jedno, po které TK to jede). Takže max. 10 minut čekání na 5. koleji. Jezdit po 202. koleji vůbec nemá smysl, to už se rovnou může jet do Holešovic, ta kolize navíc je minimální.

Dále v Libni prakticky žádné klasické předjízdné/odstavné koleje nejsou - 104. + 110.-116. jsou primárně vjezdové koleje seřaďovacího nádraží! A čekání na jedné z těch kolejí až takový problém většinou není, problém je hlavně dostat ten z těch kolejí dál do Malešic (ve špičce klidně i hodinu a víc). Zato na 5. koleji bude čekat tak max. do 15 minut, běžně ale i méně. Jízdní doba do Malešic je cca 5 minut, navíc díky vysunutému vjezdu v Malešicích se dá od Libně jezdit za sebou prakticky jako na autobloku. Objíždění tam až tak časté není, většinu času je 5. kolej volná. Z Buben přes Negrellák to tak tragický na průjezd ani ve špičce nebude.
Neděle, 15. prosince 2019 - 15:41:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3441
Registrován: 5-2002
Tak ono by se taky dalo jet v protisměru z Libně na Sluncovou (pokud je jasně nejkritičtější ten kříž v Libni, ať už na kterémkoliv zhlaví, a není-li problém čekat na "jižním objezdu" v Libni na správnou chvíli v centru). Viz některé Lv v nejnovějším Multikonu. [happy]

EDIT: MN byl rychlejší.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tomáš Záruba.)
Neděle, 15. prosince 2019 - 16:08:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 555
Registrován: 1-2006
Mladějov: Dávám přednost faktům. Takže výčet, podle mého, nepovedeného, nebo nedotaženého. To opravdu není všechno. To ostatní je snad samozřejmost a když se to musí chválit, je nejspíš něco v nepořádku. Ostatně na chválu jsou tu křídové papíry. To snad stačí, ne?
Pondělí, 16. prosince 2019 - 12:28:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 51
Registrován: 9-2015
Kasme: bude ještě do vánoc nějaké rajče, nebo už prakticky nic nového k vidění není?
Pondělí, 16. prosince 2019 - 13:07:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 7-2019
Karlos K:
Dnes jsem jel přes Průběžnou a na mostě Průběžná jsou nově nainstalovány nosníky na střední části mostu. Dávali to tam o víkendu. Asi 14.12.
Plus si myslím že tento týden se bude betonovat jižní mostovka (pokud již není zabetonovaná, ze země to není vidět).
Poctivě se pracuje i na bednění severního nosníku západní části. Takže hned po novém roce se asi bude betonovat.
Pondělí, 16. prosince 2019 - 13:23:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2084
Registrován: 12-2007
KarlosK: do Vánoc možná nějaké zveřejnit stihnu, momentálně mám ale jiné priority než zadarmo třídit, upravovat a zveřejňovat fotky [andel]

Deutschmann: jak jsem tu psal, plán byl 14.12.

Jinak asi opravdu nic převratného nelze čekat ani v lednu... [vypravci]
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Pondělí, 16. prosince 2019 - 18:36:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2085
Registrován: 12-2007
Čtvrté nástupiště opravdu provisorně zprovozněno [vypravci]

4. nástupiště a podchod https://youtu.be/I2ysQLiukJg

Regionovy https://youtu.be/VyEy68_abXU





Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

draceane
Pondělí, 16. prosince 2019 - 20:54:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 88
Registrován: 12-2017
Fotky Vršovic už jsou teď nošením dříví do lesa, ale jednu skoro poslední před uvedením 4. nástupiště do provozu si neodpustím. Plus rampa na 3. nástupišti.



Ve Vršovicích by se měla objevit provizorní lávka z 1. na 2. a 3. nástupiště, zatím se předpokládá zprovoznění někdy v květnu.

Potom ještě rychlá fotka z Průběžné.


Nosníky na 2. etapě přistály za dvě noci pá/so, so/ne; další nosníky budou až v lednu. Jižní most už je vybetonovaný a pod plachtou. Začínají se připravovat podklaďáky pod západní eskalátory.
Pikehead
Úterý, 17. prosince 2019 - 05:56:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5769
Registrován: 3-2007
dracenae: Jak ten zázrak vypadá od východu? Je reálné to v dohledné době začít zasypávat?
Úterý, 17. prosince 2019 - 07:53:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2721
Registrován: 3-2004
Můžu se zeptat, k čemu sloučí ty červenobílé tyče, co se tam vyrojily jak houby po dešti? To jsou nějaké výtyčky?
Úterý, 17. prosince 2019 - 08:23:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2086
Registrován: 12-2007
[crazy][masinka][vypravci]

640. Návěst Pískejte (kolík se střídavě červenými a bílými pruhy, v červených
pruzích bílé odrazky nebo střídavě červené a bílé pruhy z odrazek) přikazuje
strojvedoucímu (zaměstnanci v čele sunutého vlaku nebo sunutého posuno-
vého dílu) dávat návěst Pozor.
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Úterý, 17. prosince 2019 - 12:10:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2723
Registrován: 3-2004
Jo to je pískáček... Díky! Já byl vždycky zvyklý na ten hranolový sloupek [wink]
Úterý, 17. prosince 2019 - 17:34:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2087
Registrován: 12-2007
Pikehead: pod kolejemi 201 a 202 je zasypáno už dlouho, stál tam jeřáb už při ukládání prvních nosníků...
Přibyly patky TV u budoucího čekačkového zhlaví





Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Středa, 18. prosince 2019 - 07:22:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3557
Registrován: 6-2016
Maďaři a Slováci zřejmě nemají Památkový ústav a krajinný ráz[biggrin]

https://mapy.cz/turisticka?x=18.0970082&y=47.7510418&z=14&l=0

https://www.stavebni-technika.cz/clanky/jak-se-stavi-most-vyzvou- bylo-kotveni-jerabu-pri-vztycovani-obriho-pylonu?utm_source=www.s eznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

"Do konstrukce pilíře P3 a na něm umístěného pylonu se spotřebovalo 7 137 m3 betonu a 713 t výztuže. Celkem, nepočítáme-li zakládání podpěry, trvaly práce 282 dní. Výstavba si vyžádala nejen dobrou techniku, ale též vysoké pracovní nasazení a profesionalitu celého realizačního týmu."
Středa, 18. prosince 2019 - 12:58:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2088
Registrován: 12-2007
draceane: jižní most Průběžná betonují až dnes [andel]


Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Středa, 18. prosince 2019 - 18:26:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2089
Registrován: 12-2007
Eden a osobní...





Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Středa, 18. prosince 2019 - 20:47:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 52
Registrován: 9-2015
nějaké post pragotrony (nevím jak se teď tomu nadává) se montovat na čtyřku nebudou?
Jinak podhled Edenu by chtěl aplikovat i na ty Vršovice...
Středa, 18. prosince 2019 - 21:12:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2090
Registrován: 12-2007
Znovu...

Vršovická čtyřka je vlastně provisorní nástupiště postavené v definitivní stavební podobě...
Pragotrony není kam připojit, není dokončena technologická budova...
Podhledy by být měly, ale až natahají všechny kabely...

Jo a v podchodu visí papírový jízdní řád a o přístupu z Bartoškovy informoval i staniční rozhlas [ok]

Viz https://youtu.be/HhkV7xJsAeU
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz