Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Železniční uzel Praha » Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 09. 08. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 09. 08. 2019

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 02. srpna 2019 - 20:09:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 620
Registrován: 8-2017
Hajnej 19647:
Tak nemůžu vědět o úplně všech. [wink]
Pikehead
Sobota, 03. srpna 2019 - 20:53:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5312
Registrován: 3-2007
K.S.: No to už je hotový, takže nemám do čeho píchnout a řeším Hlubočepy. [proud]
Neděle, 04. srpna 2019 - 16:00:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 31
Registrován: 10-2017
Dnešní ZM:


S protlakem plynu ještě nejsou skrz:

Jeffer
Neděle, 04. srpna 2019 - 16:16:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 869
Registrován: 1-2005
Ešte dodám, že V Korytech a na Slávii sa postupne zasypávajú opery mostov a od V Korytech po Eden už je väčšina pláne zasypaná štrkom.
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14. 2. 2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Pondělí, 05. srpna 2019 - 09:29:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 8-2018
K6S31ODR:
"Takž to bude vlastně na opačné straně ulice - Průběžné?"
Ano, na opačné - západní straně Průběžné.
Pikehead
Pondělí, 05. srpna 2019 - 10:17:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5316
Registrován: 3-2007
Sice jsou prázdniny, ale i dlouho před nimi nějak spalo téma železničního mostu na Vyšehradě. Poslední zprávy před půl rokem říkaly, že:
a) k záchraně mostu se má vyjádřit švýcarská kapacita na nýtované konstrukce prof. Eugen Brühwiler
b) žádá se o zrušení památkové ochrany, o čemž rozhoduje Ministerstvo kultury

Od té doby žádná informace - je tam něco nového?
Pondělí, 05. srpna 2019 - 16:01:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3233
Registrován: 6-2016
Pikehead:

Zkoušel jsem hledat na stránkách magistrátu odbor památkové péče a jeho činnost. Našel jsem jen jakýsi "sekretariát", relevantní informace žádné. Na některých odkazech je jenom "error 404"[biggrin]Ale nejsem dobrý hledač, třeba to tam někde je... Od doktora informačních technologií bych čekal přehlednější a informativnější stránky!

http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/odbory/index.html?di visionId=177

U nás "na vsi" je to přehlednější, např. https://www.mestocernosice.cz/urad/informace-a-agendy-odboru/odbo r-vedeni-mesta/usek-kultury/

Ale nemáme odbor památkové péče, tak se nemám koho zeptat.
Pondělí, 05. srpna 2019 - 20:45:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 829
Registrován: 6-2015
adamos: Díky.

signalista1: Kde vlastně je ten óbruzávěr?

Pikehead: Já nevím co furt na tom mostu chtěj řešit. Starej most s únavovými trhlinami a z nevhodného materiálu, sežraný rzí, který už X let přesluhuje na důležité trati a ještě mají drzost s tím otravovat až ve Švýcarsku[crazy]
Pondělí, 05. srpna 2019 - 21:14:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 372
Registrován: 7-2015
Dnes jen na skok kolem Průběžné.


Edit: dnes kolem 17.hodiny jela od Malešic červenožlutá 810 s nějakým přípojákem, nebo Hurvajzem. Neví někdo co to bylo?

(Příspěvek byl editován uživatelem Milancer.)
Pondělí, 05. srpna 2019 - 21:24:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33
Registrován: 10-2017
Foto uzávěru z dálky nemám, ale Street View z doby před rekonstrukcí ukazuje toto místo takto:

https://www.google.cz/maps/@50.0615733,14.5037349,3a,75y,196.29h, 75.51t/data=!3m6!1e1!3m4!1swMFXin4KSkawXEl_H0FhFw!2e0!7i13312!8i6 656
Je mi podezřelé, že starou plynovou rouru ještě neodvezli, aby se nechystala její opětovná instalace zpět [uhoh]


(Příspěvek byl editován uživatelem signalista1.)
Pondělí, 05. srpna 2019 - 21:42:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1938
Registrován: 12-2007
a nebo tady https://hostivar-hlavni.rajce.idnes.cz/190720#IMG_9315.jpg

protlak pro přeložku plynu pod Čekačkama je roura vlevo a pažení pro protlak pod tratí na Benešov v pozadí uprostřed
https://hostivar-hlavni.rajce.idnes.cz/190720#IMG_9354.jpg


všem [fotic][ok]
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Pondělí, 05. srpna 2019 - 21:46:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 830
Registrován: 6-2015
Aha, už je mi to jasné, díky.
Pikehead
Pondělí, 05. srpna 2019 - 22:49:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5317
Registrován: 3-2007
Vyšehradský most - taky mi není jasné, co od Brühwilera čekají - most je sice původně nýtovaná konstrukce, ale aktuálně to má blíž k zrezlému železnému šrotu. Brühwiler je profesor na technice, ne kouzelník.

A velmi se mi nelíbí, že se tak zásadní téma na půl roku odloží a není o něm slyšet naprosto nic - ten most to má v podtsatě za sebou a zatím není ani definitivně potvrzena strategie rekonstukce tvořící bod nula pro další snažení...
Pondělí, 05. srpna 2019 - 23:38:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1444
Registrován: 7-2017
Vedení magistrátu řeší důležitější věci než nějaký most.
Úterý, 06. srpna 2019 - 08:04:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 4-2018
https://hostivar-hlavni.rajce.idnes.cz/190720#IMG_9315.jpg

Aha, tak v tom kopečku je plynový uzávěr.
Faktem je, že čas od času tam stálo pracovní auto s montérama okolo a před x-lety tam
pamatuju stavební práce, možná měnili uzávěr samotný.
George
Úterý, 06. srpna 2019 - 08:44:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1541
Registrován: 5-2002
S tím mostem se to má tak, že letos se opravuje druhá lávka pro pěší.[blush]
A jelikož oprava první lávky trvala rok, letos se patrně stihne opravit druhá, tak za dva roky máme železniční most opravený pro pěší. Kdy a jestli vůbec bude opravený i pro železniční provoz, to je ve hvězdách.
Když to porovnám s tempem jakým naši předci most od projektu po konečnou montáž řešili před cca 100 lety, je mi z naší doby na zvracení.
Úterý, 06. srpna 2019 - 09:24:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4870
Registrován: 9-2005
Když vidím tu vlajku na fotce, připomíná mi to dotaz kupujícího ve vietnamské tržnici:
"To je originál Adidas? Mají tam být 3 pruhy a ne 4."
"Víc pruh, víc Adidas"
Pikehead
Úterý, 06. srpna 2019 - 09:43:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5322
Registrován: 3-2007
Ok, tak proběhl povinný hejt na buzeranty, ale jejich vliv na odpoutání pozornosti od dopravních staveb je opravdu minimální...
Úterý, 06. srpna 2019 - 10:39:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19666
Registrován: 5-2002
George: Když to porovnám s tempem jakým naši předci most od projektu po konečnou montáž řešili před cca 100 lety, je mi z naší doby na zvracení.
Mně je zase na zvracení z hlupáků, kteří pro oči nevidí, co všechno se za těch cca 100 let změnilo, a srovnávají nesrovnatelné.
Zajímavé je, že jiných "výdobytků" tehdejší doby si už dotyční užívat nechtějí...
Úterý, 06. srpna 2019 - 11:49:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 3-2019
pikehead: to neni hejt na buzeranty. To je sdeleni, cim se voleny zastupce zabyva a cim by se zabyvat mel a cim by se z podstaty zabyvat nemel.
Úterý, 06. srpna 2019 - 12:04:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8763
Registrován: 5-2002
Už se těším až vyvěsí duhovku s tibetskou. To nabije město takovou energií, že na železnici nebudou potřeba pro pohon vlaků sloupy podél trati, natož u tramvají, kde postačí dát do oken vlaječky a pojede to. Jen budou muset cestujcí povinně cestou mávat. Zdá se mi, že ta doba tu už někdy byla...
Úterý, 06. srpna 2019 - 14:13:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19671
Registrován: 5-2002
vj: To je sdeleni, cim se voleny zastupce zabyva a cim by se zabyvat mel a cim by se z podstaty zabyvat nemel.
Nikdo se na 100% nezabývá jenom tím, co má v popisu práce.

To je podobné, jak když někdo "poskytne záštitu", což v praxi neznamená nic jiného, že dotyčný milostivě nechá zaznít své jméno, ale nedá na to ani korunu (zní to divně, ale funguje to - díky tomu, že tím poskytne větší "lesk" jménu skutečného sponzora).
George
Úterý, 06. srpna 2019 - 14:34:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1542
Registrován: 5-2002
Hajnej: to je docela hloupé cos napsal, nemyslíš? Já se nebavím o jiných výdobytcích, já se bavím o tom že před 100 lety bylo třeba vyměnit most, a ten se za cca rok naprojektoval a vyměnil. A podotýkám že naši předci neměli počítače s AutoCadem, těžkou techniku ani další vymoženosti. Tohle je to co mě zaráží, jsme daleko dál co se týče techniky, znalostí, vědomostí atd. ale co se týče rychlosti staveb jsme tak ve 14.stol. A docela by mě zajímalo v čem je takový problém nakreslit a vyrobit most pro železnici, který je z hlediska montáže i demontáže takřka na ideálním místě (všude dost místa, práce neruší moc obyvatel, techniku je možné přivést po vodě atd.).
Nebo jinak, pokud tak hloupě srovnáváme: 14.8.2018 se zřítil Morandiho most v Janově, 28.6.2019 byl odstřelen zbytek (a to most vede nad městem, to je něco jako kdyby v Praze spadl dejme tomu Nuselský most) a na místě původního Morandiho mostu začal ihned po pádu vznikat nový projekt. Čili oni už staví.
A ČR? Trojská lávka se zřítila 2.12.2017, a nějak jsem si nevšiml že by se tam cokoli stavělo. A podotýkám že Italové staví de facto dálniční most, zatímco Češi pouze lávku pro pěší. [wink]
Tohle tedy také patří mezi ty výdobytky?[wink]
Úterý, 06. srpna 2019 - 15:34:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9190
Registrován: 4-2003
a na místě původního Morandiho mostu začal ihned po pádu vznikat nový projekt. Čili oni už staví.

Stejně jako se po povodních v Praze začalo hned obnovovat metro.

zatímco Češi pouze lávku pro pěší.

Asi protože ta lávka pro pěší není tak urgentní, nekolabuje kvůli ní doprava v půlce města a je hluboko v kategorii "Nice to have".

-----------

Mimochodem - argumentovat "Češi" je docela divný.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 06. srpna 2019 - 15:44:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9191
Registrován: 4-2003
v čem je takový problém nakreslit a vyrobit most pro železnici, který je z hlediska montáže i demontáže takřka na ideálním místě

V tom že se lidi musí nějakou většinou shodnout na tom "co tam vlastně bude" následované územním rozhodnutím a stavebním povolením.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 06. srpna 2019 - 16:08:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1447
Registrován: 7-2017
Když se lávka zdá málo, tak co takový libeňák či nadjezd nad Vltavskou?
Nezapomenutelný je nápad Pirátů, shodit nadjezd a udělat tam úrovňovou křižovatku.


V tom že se lidi musí nějakou většinou shodnout na tom "co tam vlastně bude" následované územním rozhodnutím a stavebním povolením
Čili který brach dá a který dostane.

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Úterý, 06. srpna 2019 - 16:39:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3235
Registrován: 6-2016
mot: Libeňák a Výtoňák jsou tak neuvěřitelné památky (nikde na světe nic takového nemají), takže je třeba to řádně promyslet a projednat. Někteří z nás se domnívají, že oba mosty dříve spadnou/budou zavřené, než se na slovo vzatí odborníci konečně dohodnou[biggrin]

Lávka v Troji je taky pěkný technický oříšek - překonat cca 70 matrů širokou řeku tak, aby se zachovaly původní nájezdy (cca 270 metrů) je srovnatelné s mostem v Millau - řeka Tarn pod ním má jen o 10 metrů menší šířku[rofl]
P_v
Úterý, 06. srpna 2019 - 17:15:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2201
Registrován: 5-2002
Lávka v Troji narazila na to, že není v územním plánu. Takže se vymýšlelo jak na to a žhavili se právníci. Nakonec se vymyslelo, že to bude oficiálně dočasná stavba, ale se životností 30 let.
Úterý, 06. srpna 2019 - 17:59:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3237
Registrován: 6-2016
P_v: Normální dočasnost byla 21 let[rofl] Jinak souhlas, na katastru je vodní plocha.
MartinM
Úterý, 06. srpna 2019 - 19:11:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 166
Registrován: 12-2017
v čem je takový problém nakreslit a vyrobit most pro železnici, který je z hlediska montáže i demontáže takřka na ideálním místě

Tak v nakreslení a vyrobení mostu zpravidla není žádnej problém, v dnešní době to lze v pohodě stihnout za půl roku. To platí prakticky pro každou stavbu, že projektování a výroba jsou nejkratšími částmi v přípravě většiny staveb.
Úterý, 06. srpna 2019 - 19:46:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19674
Registrován: 5-2002
George: to je docela hloupé cos napsal, nemyslíš?
Nemyslím. Naopak je hloupé to, cos psal Ty. Ono se totiž za těch 100 let změnily především priority. Kupříkladu byl vyšehradský most v té době jediný pro směr od BWB i od PDE (jen BEB si mohla vybrat).

A docela by mě zajímalo v čem je takový problém nakreslit a vyrobit most pro železnici, který je z hlediska montáže i demontáže takřka na ideálním místě (všude dost místa, práce neruší moc obyvatel, techniku je možné přivést po vodě atd.).
V tom nakreslení ani vyrobení ten problém zjevně není, jak jsme poměrně nedávno měli možnost vidět u Pňovan. Tedy přesněji: kdo chtěl, ten to viděl.

Čili oni už staví.
Jak už Ti připomněl Radek: když byly povodně, tak se u nás ve firmě začaly vyšívat nové reléové stojany ještě dřív, než opadla voda (natož než byla vyčerpána).

A ČR? Trojská lávka se zřítila 2.12.2017, a nějak jsem si nevšiml že by se tam cokoli stavělo
Asi proto, že ta lávka má X substitutů a její význam pro pražskou dopravu je zanedbatelný.
Troufám si vidět poměrně značný rozdíl mezi ní a pobřežní dálnicí - pokud Ty ho nevidíš, je další debata marná...
draceane
Úterý, 06. srpna 2019 - 19:52:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 65
Registrován: 12-2017
Pár fotek z Nuslí-Vršovic



K zemi se dnes poroučelo jedno z feťáckých doupat.
Úterý, 06. srpna 2019 - 21:03:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19677
Registrován: 5-2002
Není ta záhada nějaký prehistorický vn kabel - ještě z dob, kdy se izolovalo olejem...?
Úterý, 06. srpna 2019 - 21:45:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1754
Registrován: 1-2005
Hajnej - Určitě. Podobně řešené kabelové spojky se roky válely podél tratě Harrachov - Szklarska Poręba Górna (před rekonstrukcí v letech 2009-2010), akorát již bez oleje. Tam to ale jistě nebylo VN.


(Příspěvek byl editován uživatelem Wool.)
Jediné slušné vlakové spojení z Prahy a Severních Čech do Polska a Vy ho chcete zpochybňovat. Ekonomie zničí vše užitečné s šetřily jako jste Vy. - M. Š., obhájce rychlíku Praha - Jelenia Góra a zpět.
draceane
Úterý, 06. srpna 2019 - 21:49:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 12-2017
Právě proto byla záhada v uvozovkách – resp. bylo mi jasné, že jde o nějaký kabel (že je VN jsem nevěděl), olej či něco podobného jsem si podle konzistence také domyslel. Způsob, jakým to vytékalo, mi připomněl https://en.wikipedia.org/wiki/Pitch_drop_experiment [wink]
George
Středa, 07. srpna 2019 - 09:28:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1543
Registrován: 5-2002
Hajnej: tak jinak.28.11. 2018 vyšel tento článek https://www.idnes.cz/praha/zpravy/praha-zeleznicni-most-oprava-sz dc-pamatkari-klokneruv-ustav-predstavil-studii.A181128_111513_pra ha-zpravy_nuc z kterého plyne že železniční most má životnost max 5 let (tedy ta železná konstrukce).A mě zaráží že se zatím opravují lávky pro pěší víceméně s vizí že to celé se zbourá a udělá znova. Proč?
Priority: pakliže ten most v budoucnu nebude tolik potřebný, proč je tedy potřeba jej ztrojkolejnit?
Povodně: právě díky nim se dost institucí poučilo, že jsou věci které nelze řešit až situace nastane a je třeba je řešit v předstihu (protipovodňové zábrany apod.). A předpokládal bych, logicky, že pokud mi odborná firma řekne že do 5ti let ten most by mohl způsobit vážný problém, tak s tím něco budu už dopředu dělat aby ten problém nebyl tak velký. Chápeš to až sem?[wink] Čili říkat že se v tomto případě změnily priority je sice moc príma ale za 5 let po případném zastavení provozu na železničním mostě mám ve směru od Berouna -2 koleje, protože prostě nemám zatím kudy se dostat na Hl.n. Přijde mi to jako by všichni byli v klidu protože " vždyť ten most stojí, tak natřeme lávky, dáme tam nová prkna aby cyklisti byli v pohodě a nazdar, ty čtyři roky to ještě vydrží a po volbách bude kdovíco". V momentě problému se bude dít co?
Lávka v Troji: zatímco všichni říkali že je třeba jí urychleně postavit tak tempo tomu příliš neodpovídá.
A za těch třicet let nebyl nikdo schopný udělat změnu v územním plánu a tu lávku tam dodat? Fascinující! Tahle civilizace je opravdu na konci [sad]....
Středa, 07. srpna 2019 - 11:41:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19684
Registrován: 5-2002
George: A mě zaráží že se zatím opravují lávky pro pěší víceméně s vizí že to celé se zbourá a udělá znova. Proč?
A životnost té opravené lávky je asi tak jaká...?

Priority: pakliže ten most v budoucnu nebude tolik potřebný, proč je tedy potřeba jej ztrojkolejnit?
Buď nepochopení a/nebo pokus o podsun - priority byly zmiňovány v souvislosti s tím, jak jsi tohle vlákno začal, tedy s debilním srovnáváním tempa dříve a nyní.
Neboli nikde netvrdím, že není potřeba ten most opravit, pouze konstatuji, že už holt není takový tlak to dělat hektickým nasazením během pár dnů.
Bdlm
Středa, 07. srpna 2019 - 12:05:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1768
Registrován: 3-2007
No ten tlak teprve bude až se z toho poserou[zadnice].
Středa, 07. srpna 2019 - 12:08:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8764
Registrován: 5-2002
Jsou dvě možnosti. Buď na železničním mostě bude doprava přerušena po dobu stavby. Nebo bude přerušena po havárii do doby stavby a po dobu stavby. Zatím to spěje k druhé možnosti. A možná to tak bude i u dalších pražských mostů, kdy můžeme jen doufat, že se ta přerušení nesejdou najednou.
Středa, 07. srpna 2019 - 12:56:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19687
Registrován: 5-2002
Bdlm: No ten tlak teprve bude až se z toho poserou
A teď ještě tu o Karkulce...
George
Středa, 07. srpna 2019 - 13:17:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1544
Registrován: 5-2002
Hajnej: tak buď je to dopředu odfláknuté a vydrží to těch 5 let do konce životnosti mostu, nebo je to udělané kvalitně a vydrží to dalších 100 let. Vzhledem k tomu že oprava jedné lávky trvala rok, soudím že se to dělalo kvalitně. Anebo; se počítá s tím, že skončí železniční most, lávky se odstraní a použijí někde jinde.[proud]
Aha, takže čas sice běží, ale pohoda říkalo se 5 let (v roce 2017,takže ono to na podzim bude už jen 3). Cit:O možném zbourání mostu se mluvilo už v roce 2015, a to nejen kvůli jeho špatnému stavu.
Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/vytonsky-most-zeleznicni-spatny -stav-bourat.A180524_403442_praha-zpravy_rsr Takže ono už se prakticky od roku 2015 ví že most je ve velmi špatném stavu. V roce 2017 uzavřu lávky, za rok jednu opravím, za druhý rok další ( za cenu 50 mil). Ale pořád mám hlavní část mostu po kterém jezdí vlaky ve velmi špatném stavu. Stavba kopie mostu je podle SŽDC možná v letech 2022 až 2024.Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/praha-zeleznicni-most-oprava-sz dc-pamatkari-klokneruv-ustav-predstavil-studii.A181128_111513_pra ha-zpravy_nuc A když vidím jakou rychlostí se všechny stavby chystají (4-5 let je víceméně minimum), tak mám obavy aby si jednoho dne neudělali statici procházku kolem nábřeží a jeden most po druhým nezačali zavírat. Protože pak by stavy funkčních mostů povážlivě prořídly.[ko]
Neber to jako útočení na Tebe, mě prostě jen "fascinuje" to jak rychle, kvalitně a s poměrně primitivními prostředky (vzhledem k dnešní době) dokázali naši předci vyřešit problémy, které my s nejmodernější technikou a s výrazně většími znalostmi řešíme léta.
Bdlm
Středa, 07. srpna 2019 - 13:35:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1769
Registrován: 3-2007
Hajnej. Myslíš o 725.255?
Středa, 07. srpna 2019 - 13:42:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1298
Registrován: 12-2003
Tak jsem si dovolil při té příležitosti něco natočit a sem vložit
Jízda z Jihu do 101.koleje
Jízda z koleje 101 do Malešic
Gatto nero
NEJHEZČÍ ŽABOTLAM BYL POLOMÁČENÝ!
Na ČD pracují dva druhy lidí. Jedni chodí do práce a druzí chodí pracovat. Bohužel, těch prvních je víc.
www.pendolino.cz
Středa, 07. srpna 2019 - 13:59:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1450
Registrován: 7-2017
, tak mám obavy aby si jednoho dne neudělali statici procházku kolem nábřeží a jeden most po druhým nezačali zavírat. Protože pak by stavy funkčních mostů povážlivě prořídly.[ko]
Si tak říkám, "už aby se tak stalo".
Středa, 07. srpna 2019 - 14:22:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12351
Registrován: 4-2003
Honzík

[ok][fotic]
Středa, 07. srpna 2019 - 14:40:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 621
Registrován: 8-2017
Pikehead 5316:
Myslím že ideální stav by byl kdyby se most odstranil a nahradil pohledově podobným trojkolejným s průběžným ložem, to by snad prošlo i přes památkáře. Jenom by asi bylo třeba nějak posílit pilíře, možná by se jimi daly provrtat betonové piloty až do skla pod Vltavou, které by pak nesly větší část váhy mostu.

Hajnej 19677:
Olejem asi těžko, ale připomíná mi to mrchy co nedávno vykopali v Brně při reko elektrické stě, to ale byly kabely telefonní. Tomu by asi odpovídal i ten papír v izolaci. Ta olejovitá směs by pak mohla být ta impregnace, olej jako olej to není, je to něco na způsob hmoty na mucholapce, lepí to velmi podobně. Alternativně je možné že je to sajrajt z toho moderního vlevo, jestli je to telefon, tak ty se tahaly v takových pevných trubičkách z plastu s kovovým (hliník?) pancířem a vevnitř byla nějaká lepivá a mírně kluzká hmota odporné chuti. (Jako malé dítě jsem si se zbytkem hrál a pak si olízl ruky) Ještě je možné že by to mohl být spíš NN kabel. VN se myslím izolovaly asfaltem a měly pancéřování, tady visím jenom papír.

Ale možná kecám, tady je celá práce o VN kabelech.
Mladějov
Středa, 07. srpna 2019 - 14:46:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14048
Registrován: 3-2007
>Olejem asi těžko

Já bych řekl, že dost lehko. Problémem předválečné doby byla (téměř úplná - pro slovíčkáře) absence plastických hmot a VN kabely 6kV typicky rozvod ve větších městech) se dělaly opravdu plněné olejem, spojky ještě o dost déle. Vyšší napětí se do kabelů (téměř) nedávaly.
Středa, 07. srpna 2019 - 16:13:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4178
Registrován: 3-2006
On i takový ANKTOYPV 3x120mm2, je pěkný hnus, zvlášť když má dolévací koncovky, aby byl papír pořád pěkně nasáklý.[proud]
Středa, 07. srpna 2019 - 19:00:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3731
Registrován: 5-2002
nahradil pohledově podobným trojkolejným s průběžným ložem, to by snad prošlo i přes památkáře.

Snad by bylo dobré si vyhledat a pročíst jejich stanovisko a nespekulovat ...
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Středa, 07. srpna 2019 - 19:13:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1862
Registrován: 4-2014
K.S. - pokud je řeč o mostě mezi Smíchovem a Žst. Vyšehrad, tak tam památkáři jiný než stejný dvojkolejný most nepovolí. Jediné řešení je ten most z památkové ochrany vyjmout a pak by to šlo, udělat úplně stejnou repliku toho mostu, třeba pro čtyři koleje.
Jenže to, že by ten most ztratil památkovou ochranu, by někteří památkáři asi nerozdýchali a dostali by záchvaty vzteku. (Viz nedávné čištění Karlova mostu, expertíza ukázala že to rychločištění té malůvky most nepoškodilo, jenže památkářům to stejně vadí, neboť o způsobu čištění těch malůvek nerozhodovali oni)
Středa, 07. srpna 2019 - 19:57:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 831
Registrován: 6-2015
K té kabelové spojce: Nevím jaký měl tento kabel účel, ale pro zajímavost:
Na napouštění papírových izolací vn kabelů se používal tzv "Kabelový olej", který byl velmi hustý aby co nejméně stékal. Protože pokud by došlo ke stečení oleje a vyschnutí papírové izolace jádra, nebo v koncovce utvoření volného vzduchového prostoru a obnažení spoje došlo by k průrazu izolace.
Ke kontrole stavu sloužily dolévací koncovky, byly i skleněné aby bylo vidět hladinu zda ubývá nebo ne.
Takovéto litinové kabelové spojky se plnily izolační zalévací hmotou aby se do izolace a spojů nedostala zemní vlhkost.
Kolega z práce kdysi pracoval na kabelech vn, 22kV a spojky starých papírových vn kabelů se izolovaly ovíjením izolačního papíru kolem spoje pod olejem.
draceane
Středa, 07. srpna 2019 - 23:01:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 12-2017
Pár fotek z dnešní Průběžné.






Co vím, tak Otakarova se konečně dnes začala tryskat.
Čtvrtek, 08. srpna 2019 - 01:17:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19690
Registrován: 5-2002
G: mě prostě jen "fascinuje" to jak rychle, kvalitně a s poměrně primitivními prostředky (vzhledem k dnešní době) dokázali naši předci vyřešit problémy
Nikoliv vyřešit, ale realizovat - to je to, co dnes vidíme. A ta krátká realizace byla umožněna právě těmi primitivními prostředky a dostatkem (nekvalifikované) pracovní síly, kterou bylo možno rychle nabrat a stejně rychle po skončení akce kopnout do zadku.
Dneska už takto fungovat nelze, potřeba kvalifikace je mnohem vyšší a tudíž je potřeba takové lidi rovnoměrně využívat. Proto se do huráakcí nikdo kdovíjak ochotně nehrne...

KS: Olejem asi těžko
Naopak - papír nacamranej olejem. Podobně jako v trafu, tam ten olej nebyl zdaleka jen pro chlazení. Podrobněji se rozepsali už jiní...
Čtvrtek, 08. srpna 2019 - 13:21:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8948
Registrován: 5-2007
George: Nemali také technické možnosti. V ostatných prípadoch mali naopak možnosti ďaleko väčšie, napr. záujmová štruktúra spoločnosti bola výrazne jednoduchšia (neexistoval záujem na pamiatkovej ochrane, ani na ochrane životného prostredia) a železnica bola v úplne inom postavení (NIMBY existovalo už tou dobou, ale zároveň ak sa kvôli NIMBY postavila stanica 5km za dedinou, nijak to nevadilo, dnes by taká železnica nemala zmysel).
Desiro
Čtvrtek, 08. srpna 2019 - 15:28:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3413
Registrován: 2-2004
Díky výrobě papírové izolace v devadesátkách přežila kladenská kablovka. Ta exportovala takové, v té době již zastaralé, kabely do SSSR. Po otevření trhů a zániku RVHP tam vtrhli západní výrobci s umělohmotnou izolací, která ale nevydržela místní podmínky, takže se místní zase vrátili k původnímu řešení a továrna byla zachráněna. V mezičase pak vyvinuli novou izolaci, umělohmotnou i pro místní podmínky.
Pikehead
Čtvrtek, 08. srpna 2019 - 18:50:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5331
Registrován: 3-2007
dracenae: dodatečně díky za fotky. Kdy se tak asi odhaduje, že by se mosty Průběžná mohly dokončit? Na letošek to teda moc nevidím...

A ještě jedna novinka z pondělí - patkovalo se před Hostivaří.
Čtvrtek, 08. srpna 2019 - 21:11:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 12-2009
Možná se to tady už mnohokrát řešilo... Ale proč je zastávka Eden tak daleko od ulice a nedali ji na přemostění ulice U Slavie? Kvůli oblouku?
Čtvrtek, 08. srpna 2019 - 21:40:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1061
Registrován: 9-2016
Ferri_brodge: Promiňte, ale nahrál jste mi na smeč: Proto, aby se kaštanstvo prošlo. A nebo jako parafráze na Cimrmanna: Postavil si zastávku a oni mu tam chodili lidi na vlak. Tak si postavil novou na mýtince.
Čtvrtek, 08. srpna 2019 - 23:47:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19697
Registrován: 5-2002
FB: proč je zastávka Eden tak daleko od ulice a nedali ji na přemostění ulice U Slavie? Kvůli oblouku?
Nejspíš ano. Ono dělat perón v oblouku se 140 mm převýšením není nic, oč by se mělo stát...

Promiňte, ale nahrál jste mi na smeč: Proto, aby se kaštanstvo prošlo.
Jojo. Na každou otázku existuje jedna stručná, snadno pochopitelná a zcela nesprávná odpověď...
Pátek, 09. srpna 2019 - 00:21:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6998
Registrován: 12-2011
Ono dělat perón v oblouku se 140 mm převýšením není nic, oč by se mělo stát...

Takové převýšení u nástupiště je už mimo normy. A obecně je lepší se pokusit návrhu nástupiště v oblouku úplně vyhnout.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz