Diskuse » Archiv 2019 » Autobusy a trolejbusy » Tykadláci v Plzni » Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 02. 09. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 02. 09. 2019

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 23. srpna 2019 - 15:10:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 685
Registrován: 11-2004
Také se kdysi někde psalo, že na semaforu bude nastavena preference pro trolejbusy tak, aby nemusely na mostě brzdit... Ale je otázka, zda tato myšlenka ještě platí...
Neděle, 25. srpna 2019 - 19:57:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1364
Registrován: 1-2009
Sorry za OT, ale popíšu vám páteční výluku ČD z Plzně do Budějovic. Jestli jsem někdy vrčel na PMDP, že neumí zorganizovat výluku, tak tímto se omlouvám, protože to co jsem zažil s ČD, marně přemýšlím, jestli to ještě něco někdy překoná [proud]. Toto vyprávění berte jako návod jak to nedělat.
Prvním ranním rychlíkem jedeme z Plzně na Hlubokou, dostáváme informaci od průvodčí, že vlak v Číčenicích končí, zavedeny náhradní busy do Budějovic, my máme mít speciální s konečnou ve Veselí nad Lužnicí (protože odtamtud vlak pokračuje přes Jihlavu na Brno). Vlak je kvůli Zemi živitelce hodně plný, desítky lidí postávají na chodbách. V Číčenicích končíme. Průvodčí jde z vlaku, ale místo organizování se vykecává se strojvůdcem. Davy lidí jdou za budovu, kde jako jediný jiný pracovník je asi výpravčí ze stanice v uniformě, nicméně tam jen pobíhá, usmívá se, nic neví a nic neumí poradit [coze] I bez něj jdeme k autobusům, jaké to překvapení, že ty stovky lidí z vlaku mají pobrat 2 obyčejné karosy [biggrin] Speciální autobus nikde nevidíme, když odjíždíme, tak za rohem stojí třetí, asi ten speciál. Jenže je nám prd platný, protože je přecpaný až ke dveřím, nikdo se tam už nevejde. My jedeme jedním z těch dvou na Budějovice. V životě jsem takhle natřískaným autobusem nejel, překonává to i legendární páteční nočky z doby, kdy to jezdilo po hodině. Jsme tam namačkaní jak sardinky a čicháme výfukové plyny autobusu před námi. Výpravčí je celý zmatený, takže aspoň řidič vystupuje ven a organizuje to. Ještě pouští 2 důchodce si sednout na místa vepředu vyhrazená vlakové četě. Nicméně cca 30 lidí zůstává na peronu, 2 autobusy nejsou nafukovací a víc lidí se tam nevejde. Ještě volá na dispečink, ale dostává se mu odpovědi ve stylu "nepruď, vic autobusů nebude, beztak to máš poloprázdný". Lidi na nástupišti jsou naštvaní a tomu přitrouble se usmívajícímu výpravčímu sebrali čepici a hodili jí do kopřiv [biggrin]. Řidič zavírá dveře a odjíždí se slovy "já se na nějakou vlakovou četu s prominutím vy*eru, ať si do Budějic dojde pěšky[biggrin] což je asi tak 25 km a 45 minut jízdy. Někdo poznamenává, že pokud takhle přetížený autobus chytne policie, tak to bude pěkně mastná pokuta. Jiný se ptá řidiče, zdali přes něj vidí do zrcátek, když je namačkaný na dveřích. Řidič odpovídá že ne, ale že si nějak musí poradit.
Pavel2
Neděle, 25. srpna 2019 - 22:32:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17276
Registrován: 8-2002
007: že ty jsi měl sen z roku 1987? [rofl]
ale jo, já věřím, že je to možný v CZ i roku 2019, na ČD se totiž zastavil čas.

stejně to bude nejspíš bude tvoje chyba [wink], měl sis detailně nastudovat trasu včetně výluk. jestli to jde nevím, já jezdím autem [happy]

moji radu znáš: vyser se na vlak a pokud je to možný, jeď autem [satan]
sice jsou některý trasy taky občas dobrodružný (aktuálně např. PM - Podbořany nebo D1 Pha - BM), ale máš většinou aspoň dojem, že jsi pánem situace a umíš vymyslet plán B, C i D ve vlastní režii.
Pondělí, 26. srpna 2019 - 14:20:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2676
Registrován: 2-2005
ad OO7:
Brečíš na špatném hrobě, chlapče. Výluky si organizuje SŽDC a to je už dnes absolutně cizí subjekt.
I výpravčí je zaměstnanec SŽDC!
Možná by tam ČD mohlo mít svého koordinátora, když to vlakvedoucí nedával.
A co si SŽDC objednalo za busy, tak s tím jste jeli [rofl][rofl][rofl]

Takže zážitkovou turistiku jsi nezažil s ČD, ale s dokonalou SŽDC [vypravci][vypravci][vypravci] ČD jsou dnes už pouze dopravce [wink]

A toto soudruzi chtěli, rozsekat bývalé ČSD na desítky firem, dnes už absolutně cizích firem v pseudokapitalistické době.
Pondělí, 26. srpna 2019 - 14:57:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1140
Registrován: 8-2007
Výluky si organizuje SŽDC
Opravdu chceš říct, že v době výluky SŽDC funguje místo ČD jako dopravce? [coze] Náhradní dopravu si sjednávají a organizují ČD.
Pondělí, 26. srpna 2019 - 15:09:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2677
Registrován: 2-2005
ad Bkv:
Možná někdo upřesní, ale já žiju v přesvědčení, že plánování výluk včetně jízdních řádů a dopravce jde vrub SŽDC. Ale na stopro říci nemohu.
Martinmarilynmanson
Pondělí, 26. srpna 2019 - 16:11:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10935
Registrován: 12-2007
Pokud vím, tak ČD (a jiné společnosti, třeba GWTR) stále soutěží firmy na výluky a organizují též VJŘ. Podnět k výluce dává samozřejmě SŽDC.
Be clever - use public transport!
petřík pilsenů
Pondělí, 26. srpna 2019 - 18:26:56  
Neregistrovaný host
Otázka: starší autobusy solarisy byly štyřkvalty, novější snad šestikvalty, teď poslední 6xx vypadají zas na štyřkvalty. Jaká je strategie pmdp ohledně typu převodovek? Kupujou co zrovna je, nebo si explicitně přejí konkrétní převodovku? Šestikvalty se neosvědčily? Víc kopou při rozjezdu (sou kratší)? Na spotřebě nic neušetřily?

Díky.
Pondělí, 26. srpna 2019 - 19:14:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1365
Registrován: 1-2009
Jo Pavle, ten nápad měly spousty dalších lidí, takže páteční Budějovice rovná se totální dopravní kolaps. Třeba od jejich nádraží na Hlubokou jsme to autobusem jeli hodinu [proud] Což nebylo až tak na škodu, protože se slečna po časném ranním vstávání dospala.
Z jiného soudku: Na Slovanský v noci z neděle na pondělí povalené pletivo asi tak na půlce délky ulice, resp. někde je do výkop i metr pod úrovní vozovky. Pletivo dáno až dneska. Holt je ta ulice na obousměrný provoz 50 km/hod moc ÚZKÁ. A Policie rychlost nesníží, zato na daleko širší vozovce tu rychlost z 90 mimo obec sníží na 50 kvůli technice zaparkované v poli (někde u Plané o velikonocích, kdy stejně na stavbě nikdo nepracoval).
Pavel2
Pondělí, 26. srpna 2019 - 20:41:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17281
Registrován: 8-2002
dnes jsme byli s kolegou pro jeho opravený auto a mimojiné hlásil, že má ze Slovanský uražený další zrcátko. povídal že o5 značka vypíčená do cesty, protijedoucí tramvajačka prej děs v očích aby se vešli, pak cink a pravej špígl off.

ráno prej jel někam daleko, možná i s vlekem, a kdo si to někdy zkusil, ví že jezdit s dodávkou po dálnici nebo po Praze bez pravýho čulibrka je docela nahouby. takže prej prošel pěšky místo kde se to mohlo stát, našel svoje trsátko a nalepil ho zpátky. sice prej tam všechno viděl 3x, ale pořád lepší než bez něj.

zajímavý že vždycky uletí jen to "sklo", plastovej obal zrcadla vč. integrovanýho blinkru zůstal bez poškození.

vůbec bych se nedivil kdyby se v noci objevil pirátskej náklaďák a do výkopu jim zvrhnul třeba náklad eternitu, ať mají radost ze života i jiní [biggrin]
myslím že ta hovadská stavba už nasrala hodně lidí a konec stále v nedohlednu [blesk]
Úterý, 27. srpna 2019 - 01:12:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 668
Registrován: 12-2007
Poslední provozní plzeňská B 931 ev.č. 442, se dnes a ve čtvrtek odpoledne objeví na lince 31(kurs 22/6). Odjezd jako linka 22 Karlov-Slovany 14:11, odjezdy jako linka 31 ze Slovan do Hradiště 14:45, 15:30, 16:30,17:30 a 18:30.Tento týden je poslední, kdy vůz můze být v provozu. Od 1.9.2019 bude vyřazen a převeden do stavu historických vozů.
Úterý, 27. srpna 2019 - 07:48:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1141
Registrován: 8-2007
já žiju v přesvědčení, že plánování výluk včetně jízdních řádů a dopravce jde vrub SŽDC
Samotné výluky plánuje SŽDC a podle jejich velikosti je až s dvouletým předstihem projednává s dopravci. Na dopravci je pak jak si při výluce upraví oběhy, popř. odklony vlaků nebo náhradní dopravu. To za dopravce těžko bude dělat SŽDC.
Pavel2
Úterý, 27. srpna 2019 - 12:54:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17283
Registrován: 8-2002
a proto se ten mamutí podnik rozsekl, aby nikdo z obyčejných lidí nevěděl kdo za co odpovídá [biggrin]

rozředění kompetencí mezi x subjektů je vždycky cesta jak situaci spolehlivě zkomplikovat, zvlášť když jsou vlastněný státem kde nikdo za nic neručí a nikdo nechce nic rozhodovat. člověk musí mít manuál, aby věděl co komu patří.

říkají tomu vyšší místa pokrok? [happy]
Úterý, 27. srpna 2019 - 15:20:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1142
Registrován: 8-2007
a proto se ten mamutí podnik rozsekl, aby nikdo z obyčejných lidí nevěděl kdo za co odpovídá
říkají tomu vyšší místa pokrok?

No ještě že kdysi státní ČSAD nezajišťovalo opravy a stavbu silnic a bylo opravdu jen dopravcem. [lol]
Úterý, 27. srpna 2019 - 17:40:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 677
Registrován: 12-2007
Na Saskem moste dnes probehlo odstraneni stareho povrchu, asi uz se bude finishovat?

Úterý, 27. srpna 2019 - 19:14:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1366
Registrován: 1-2009
Dneska jsem si Slovanskou projel autem a řeknu vám, s protijedoucími auty se tam 50 km/hod fakt jet nedá, vzhledem k vypičeným značkám, i to pletivo a jeho uchycení něco místa zabírá, tam jako max. vidím tak 30 km/hod. Opravdu Policii nechápu podle jakého hlediska kde snižuje rychlost a kde jí nechává. U Plané na rovném úseku to sníží z 90 na 50 či 60 km/hod, přestože je tam vozovka normálně široká (akorát kvůli výjezdu vozidel ze stavby). Stejně široké je to i na Třemošnou, jen svodidla na straně ke stavbě, přesto tam je padesátka až na začátek třemošenského mostu. Ale Slovanská má poloviční šíři, musí se tam vejít tramvaj i protijedoucí auta, ale oni tam nechají 50, přestože již 2x tam bylo shozené to pletivo na docela dlouhém úseku. V tomto ohledu myšlenkové pochody Policie (ta se snad k tomu taky musí vyjádřit, příp. navrhnout opatření jako snížení rychlosti atd.) jsou mi stejnou záhadou, jako na jakém principu je pohon mimozemských UFO lodí [biggrin]
A navíc denně tam strávím jen ty minuty, kdy jdu na tramvaj do práce. Přesto prakticky obden tam potkám vozidlo co tam nemá nic dělat, tj. nad 7,5 tuny (zájezdový autobus, kamion, jednou tam byl i kombajn). Za tohle by Policie měla rozdávat pokuty, je to zlatý důl, a ostatní by si dali pozor.
Martinmarilynmanson
Úterý, 27. srpna 2019 - 19:36:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10936
Registrován: 12-2007
a proto se ten mamutí podnik rozsekl, aby nikdo z obyčejných lidí nevěděl kdo za co odpovídá
A kdyby nerozeskl, tak bude určitě celosíťový dopravce jednak tak, aby Jančura a jiní nemohli jemu konkurovat...
Be clever - use public transport!
Úterý, 27. srpna 2019 - 19:57:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 686
Registrován: 11-2004
Pavel2
rozředění kompetencí mezi x subjektů je vždycky cesta jak situaci spolehlivě zkomplikovat

Dost to připomíná dva subjekty (PMDP a Bammer)... když si vozový park opravovaly samy PMDP, byla situace jiná...
Pavel2
Úterý, 27. srpna 2019 - 20:50:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17284
Registrován: 8-2002
Bkv + MMM:
kupodivu za dob vlády jedný strany jsem si nevšiml, že by ve velkým TP našeho osobního auta bylo zapsáno, že majitelem je nějaký ČSAD [wink]

jestli on nebude problém spíš v tom, že SŽDC řadu věcí jaxi nestíhá uhlídat, stačí si projít přestavěný plzeňský Hlavní nádraží a uvidíte tolik nepořádku, ochcaných rohů, zdí, nepřizpůsobivých osob atd. až vám z toho bude nevolno. a to se nejedná jen o Plzeň. do přestaveb stanic se lejou stovky MKč, ale na údržbu se sere úplně stejně jak za těch komančů.

taky když si přečtete předlouhou diskuzi o tom nedávno vysypaným vápenci na trati u ML, i laik zvenku si udělá obrázek o tom, jak SŽDC (ne)funguje...
Pavel2
Úterý, 27. srpna 2019 - 20:53:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17285
Registrován: 8-2002
ale abych taky něco pochválil:
Wilsonův most je otevřenej! Americká průjezdná[pozor]
no já jsem nevěřil svým očím. asi se stal zázrak [happy]
Úterý, 27. srpna 2019 - 21:43:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 148
Registrován: 8-2016
James_bond:
"Dneska jsem si Slovanskou projel autem a řeknu vám, s protijedoucími auty se tam 50 km/hod fakt jet nedá, vzhledem k vypičeným značkám, i to pletivo a jeho uchycení něco místa zabírá, tam jako max. vidím tak 30 km/hod. Opravdu Policii nechápu podle jakého hlediska kde snižuje rychlost a kde jí nechává. U Plané na rovném úseku to sníží z 90 na 50 či 60 km/hod, přestože je tam vozovka normálně široká (akorát kvůli výjezdu vozidel ze stavby). Stejně široké je to i na Třemošnou, jen svodidla na straně ke stavbě, přesto tam je padesátka až na začátek třemošenského mostu. Ale Slovanská má poloviční šíři, musí se tam vejít tramvaj i protijedoucí auta, ale oni tam nechají 50, přestože již 2x tam bylo shozené to pletivo na docela dlouhém úseku. V tomto ohledu myšlenkové pochody Policie (ta se snad k tomu taky musí vyjádřit, příp. navrhnout opatření jako snížení rychlosti atd.) jsou mi stejnou záhadou, jako na jakém principu je pohon mimozemských UFO lodí [biggrin]
A navíc denně tam strávím jen ty minuty, kdy jdu na tramvaj do práce. Přesto prakticky obden tam potkám vozidlo co tam nemá nic dělat, tj. nad 7,5 tuny (zájezdový autobus, kamion, jednou tam byl i kombajn). Za tohle by Policie měla rozdávat pokuty, je to zlatý důl, a ostatní by si dali pozor."

To pletivo bylo dílem několika opilých idiotů. S vozidly nad 7,5 tuny, která tam nemají co dělat, souhlasím. Nevím na co 30. Nechápu jak tam někdo s obyčejným autem nemůže jet 50 km/h.
Úterý, 27. srpna 2019 - 22:03:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5692
Registrován: 2-2005
P2: Smiř se s tím, že za organizaci dopravního opatření při výlukách si dopravce zodpovídá sám. Snaha na někoho to hodit ve snaze obhájit si tím svůj světonázor je úplně mimo.

Slovanská: Že tam je MAXIMÁLNÍ (!!!) rychlost 50 ještě neznamená, že tam musíš 50 jet. Máš jet tak, abys "přizpůsobiů rychlost stavu a povaze vozovky" a to bez ohledu na značky.
Pokud tohle nechápeš a navíc evidentně nechápeš rozdíl mezi značkou s maximální a s minimální rychlostí, pak raději jezdi tou tramvají
MHD je pro lidi ! ! !
Úterý, 27. srpna 2019 - 22:24:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6998
Registrován: 5-2002
Wilsonův most je otevřenej! Americká průjezdná

Jo, zrovna jsem to chtěl napsat jako první zázrak :-D

Někdy dneska to museli otevřít, já snad zítra pojedu ten kilometr do práce autem abych to zkusil...:-)
Pavel2
Úterý, 27. srpna 2019 - 22:52:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17286
Registrován: 8-2002
t_15:
to byl Liborovo nápad, že výluku organizuje a autobusy najímá správce kolejí [happy]
já jen přidávám svůj pohled na to, že ve vlakový dopravě jsou taky zmatky. ale jinak je mi to celkem volný, já tím nejezdím, tak ať si dělají co chtějí.

Slovanská:
rozumím tomu, že 007 se podivuje nad tím, že skoro na 100% staveb mimo město je rychlost snížená, přestože k tomu na první ani na druhej pohled není důvod.

na druhou stranu pokud je někde vjezd/výjezd stavby a občas se použije, tak to snížení rychlosti svůj smysl má, páč brzdit z 90 km/h a z 50 km/h je trochu rozdíl. sklápěčka 8x4, osobák, osobák, já, jedeme 80-90, pak najednou náklaďák vyhodí blinkr doprava, přibrzdí, najede si úplně vlevo a odbočuje doprava do prostoru stavby a leckdo v osobáku nečumí nebo nechápe ten manévr a vyvádí blbosti. někdy stačí chvilička nepozornosti a je malér. snížení rychlosti omezuje možný následky a varuje všechny řidiče, aby jízdě věnovali zvýšenou pozornost.

na Slovanský je v pracovní době pohyb lidí a techniky plus ty tramvaje který jaxi neuhnou, je to tam dost úzký a rychlost nesnížená, že jako 50 je dostatečně nízká? měli tam jednoznačně nasázet 30, protože ono se tam fakticky těch 50 dá jet jen málokdy. třeba když je po pracovní době, je tam malej provoz a tramvaj v nedohlednu. ale i tak ti tam přes můstek přes výkop může před auto skočit nepozornej chodec a z 50 budeš mít delší brzdnou dráhu než z 30. a to se bavím o situaci kdy je sucho, slunečno, nesnížená viditelnost. navíc za plotem a za hranou asfaltu může být 5m hluboká jáma a skočit při nějaký krizový situaci s autem do díry může být až moc snadný, od výkopu provoz dělí jen pár decimetrů a psychlogická zábrana - drátěnej plot + červenobílý vodící desky, na nějaký betonový citybloky tam není místo, navíc by to stálo čas + práci + peníze je osadit a zase odvézt, případně s nima v průběhu prací nějak manipulovat.

pokud bych to DIO projektoval já, byla by tam 30 a pustil bych tam provoz pouze jedním směrem a ten druhej ať jede jinudy (Koterovská, Doudlevecká).

další věc je samotná organizace stavby, ale to je na jinej příběh, rozebereme později.
Pavel2
Středa, 28. srpna 2019 - 08:17:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17287
Registrován: 8-2002
Wilsonův most včera - důkaz místo slipů [happy]

MHD na mostě skutečně až od pondělí 02.09.
to jsou paradoxy.
Pavel2
Středa, 28. srpna 2019 - 08:41:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17288
Registrován: 8-2002
Slovanská včera navečer:

fa Conti-RSC Postřelmov. asi byl prázdnej [lol]

jinak stavba je asi trochu ve skluzu...
jak ve spodním úseku Sladkovského - Částkova, tak i nad Částkovkou.

postup prací prazvláštní - nejřív položíme asfalt na tram trati z centra, umístíme panely i s kolejema a pak zjistíme, že nám chybí dodělat asi 20 přípojek do baráků? takže se dělají i pětimetrový jámy který někdy zasahujou pod panely. to se určitě dostatečně zhutní a do dvou let po vpuštění tramvají nepropadne [crazy]

ta stavba vyvolává dojem, že je to jedna velká prasečina. v režii fy Berger, za účasti mnoha pro něj pracujících subdodavatelů a za přihlížení Vodárny + magistrátu. a to jsem jen šel kolem s aparátem a vím o tom úplnej prd [blesk]

navíc tedy termín ukončení stavby má být 02/2020 a ještě by se měla dělat druhá polovina ulice? kdyby napsali 02/2021 tak bych tomu i věřil. asi se nepočítá s tím, že v zimě bude mrznout a sněžit [wink]
Středa, 28. srpna 2019 - 14:29:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1143
Registrován: 8-2007
kupodivu za dob vlády jedný strany jsem si nevšiml, že by ve velkým TP našeho osobního auta bylo zapsáno, že majitelem je nějaký ČSAD
Ono to bylo myšleno trochu jinak...
Pokud by byla dřív situace v silniční dopravě stejná jako v železniční, jistě by někteří dnes lkali nad tím, že opravy a výstavbu silnic nedělá ten jediný správný národní dopravce, ale nějaké soukromé firmy, a že existuje ŘSD a krajské správy silnic. Vždyť to ČSAD by to všechno zajistilo nejlíp.
Pořád nechápu proč by jeden z několika cca desítek osobních dopravců měl na železnici zajišťovat i řízení provozu a údržbu dopravní cesty.
Středa, 28. srpna 2019 - 19:48:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1367
Registrován: 1-2009
Trollino 15: Já to ale chápu a vím, že můžu jet tolik, kolik mi situace dovolí. Když je mlha na dálnici, tak to taky nekalím 130, ale jedu třeba 60, dle rozhledových poměrů, abych mohl včas zastavit před překážkou. Teď jde i o to, jestli to chápou ostatní. I já si potřebuju s osobákem nadjet, když mám někde na Slovanské zaparkovat a stát rovně. Zažil jsem tam i "borce", co jedou ještě rychleji než 50. Dneska jsem už ohledně slovanské napsal na MP a dal jsem jim týden na vyřešení, jinak asi budu muset dát echo do televizí, neboť se to asi bez toho nikdy nezlepší.

V 8:45 jedu tramvají do centra Na křižovatce s Plzeneckou stojíme, protože autokar z Lučence s asiaty na palubě se s námi nemůže vyminout. Za ním kolona, takže nemůže ani couvat, nakonec se ozve kovový zvuk a autobus naráží do plotu, ale po pár minutách ho po cm mineme a jedeme dál. O pár aut dál v koloně čeká náklaďák s přívěsem a opakuje se to samé. Na konci kolony stojí polský TIR, který se tam určitě nevejde. Řidič tramvaje už je zoufale vyje jak vlk na měsíc o úplňku [biggrin] Naštěstí TIR couvá, vypadá to, že bude couvat po kolejích až k nádraží, po posuncích pochopí, že s tím má odjet do Papírnické ulice. V 11 hodin jedu zpátky, na křižovatce s Částkovo ulicí opět je v protisměru kamion. A odpoledne ve 14 hodin největší perlička na závěr. Dlouhá kolona z obou směrů, před Liliovou stojí tramvaj, naproti bílý autokar z ústeckého kraje, s reklamou na teplický fotbalový klub. Nejde to, prostě neprojede, nakonec couvá a s autokarem zajíždí přímo na zastávku Liliová, která je v tu chvíli plná lidí, naštěstí všichni ustoupí včas.

Takže tímto můj pohár trpělivosti přetekl. MP má můj mail s pár požadavky: 1) Vyměnit značky za žlutý retroreflex, aby to každého přespolního zajíce uhodilo do očí. A větší značky osadit na sloupy.
2) Přes den na začátku a na konec úseku policajta, co tam bude čekat a vybírat pokuty. Je to zlatý důl a po pár exemplářích si ten zbytek snad dá pokoj.

Na splnění jsem dal týden. Pokud ne, tak asi nezbyde nic jiného než celostátní TV, protože jinak se to asi nepohne do konce stavby.

A vzkaz pro nadměrnou přepravu typu TIR a zájezďáky: Když jsem tlustý perský kocour, tak nelezu do úzké myší díry a nedivím se, když v ní uvíznu [angry]
Pavel2
Čtvrtek, 29. srpna 2019 - 13:16:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17290
Registrován: 8-2002
007: fakt si myslíš, že se MP nechá úkolovat? závidím ti ten optimimus [happy] [happy]
Čtvrtek, 29. srpna 2019 - 17:41:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 3-2019
Ahoj, bude zítra jezdit Karosa B931? Případně, na jakých linkách? Díky moc za odpověď. [happy]
Čtvrtek, 29. srpna 2019 - 19:02:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1368
Registrován: 1-2009
Dneska jsem devítikilo karosu viděl na lince 31 do Hradiště. Linku 31 jezdí přejezd z 22, takže ten samý vůz jezdil i na té 22.
Pavle, asi nenechá, na druhou stranu rozumná instituce se bojí, že skončí v pořadu typu Události nebo Černé ovce. A navíc se blbě vysvětluje, proč se nevybírají pokutu za ucpání rekonstruované důležité silnice, když kolem náměstí jsou kontroly velmi časté.
Pavel2
Čtvrtek, 29. srpna 2019 - 19:31:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17292
Registrován: 8-2002
fávo:
go to úterý 27.08.19, 01:12:43: https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=4097713
Čtvrtek, 29. srpna 2019 - 19:33:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5702
Registrován: 2-2005
007: Blbost. První mluvčí řekne do TV, že tam kontrolují namátkově a nazdar.
MHD je pro lidi ! ! !
Pátek, 30. srpna 2019 - 10:48:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1369
Registrován: 1-2009
V tom případě asi nezbyde nic jiného, než fotit a natáčet videa. Jak ten autobus pak musel zaparkovat na zastávce, tak řidič říkal, že to posílá dispečinku. Pokud se v pondělí nic nestane, tak je někde porucha na trase řidič - dispečink - policie. Jinak dneska při 2 cestách tramvají jsme na 2 místech stály, aby mohl kamion se sklopenými zrcátky projet rychlostí chůze. Zajímavé je, že většinou ve směru z města, ve směru do centra se to skoro nestává, aby jel kamion Slovanskou. Jak je to třeba značeno z průtahu? Já vidím akorát značku na křižovatce se Sladkovského, u nádraží jsem tu značky neviděl.
A víte proč mě to nejvíc štve? Protože takhle se na pokutách mohly vybrat už statisíce korun, možná i miliony (za každé ucpání bych dal 10 000 Kč). Ale ne, my nic neděláme, zato za pár let možná dřív rozšíříme parkovací zóny na Slovany a skasírujeme místní.
Pavel2
Pátek, 30. srpna 2019 - 11:49:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17293
Registrován: 8-2002
mám dojem že na místě lze dát max. sankci 2.500 nebo možná 5.000 Kč, pokud je to víc, musí to jít do správního řízení. a ještě jiná situace nastává pokud je řidič zároveň OSVČ nebo vlastník fy, v takovým případě má jednak flastr pro řidiče a druhak i pro dopravce.

do Postřelmova jsem fotky poslal, taková jsem kurva [proud]
napsal jsem jim ve smyslu aby i ostatní řidiče upozornili že je zbytečný aby riskovali na Slovanský když můžou jet Koterovskou nebo Doudleveckou.
a jak to dopadlo? ani se neozvali.

označený to je ve velkým předstihu, ale já už jsem na to tak zvyklej, že nevnímám ten kontext značek po cestě jestli dává smysl a navíc jsem místní.

tramvaják si sám nemůže zavolat PČR/MP a musí vždycky přes dispečink?
pokud se to děje často, měli by si je tramvajáci volat, aby i PČR přestala věc brát na lehkou váhu.

pravidla sice máme, ale nikdo nekontroluje jejich dodržování, případně ani nemáme stanovený sankce. i proto si lidi dělaj z lecčeho holubník, jelikož se to týká všemožných oblastí života, nejenom dopravy.
Pátek, 30. srpna 2019 - 13:04:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18673
Registrován: 5-2002
rozumná instituce se bojí, že skončí v pořadu typu Události nebo Černé ovce.

I ty naivko [biggrin] Takových výhružek jsem za svůj život slyšel a četl tolik - a splnila jí jen jedna jediná slečna, která čistě náhodou byla fakt reportérka z Novy. Její rádoby skandální reportáž ovšem televize stejně neodvysílala a slečna tam naopak krátce poté skončila.

tramvaják si sám nemůže zavolat PČR/MP a musí vždycky přes dispečink?

No a dispečink ti třeba taky řekne, že nemají čas to řešit. Osobní zkušenost.

pokud se to děje často, měli by si je tramvajáci volat, aby i PČR přestala věc brát na lehkou váhu.

Už jsem to jako řidič taky zkoušel. Výsledky dost neuspokojivé.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
kv
Pátek, 30. srpna 2019 - 19:03:58  
Neregistrovaný host
Autobus Karosa B 931 č. 442 byl včera po skončení svého výkonu na lince 31 operativně využit jako náhradní doprava
za tramvajovou linku č. 3...
Zcela obsazený vůz byl zachycen před křižovatkou Klatovská x Dobrovského.

Dneškem se jeho pravidelný provoz pravděpodobně uzavírá zatažením z ranního šejdru linky 22.

Končí tak i éra vysokopodlažních autobusů v Plzni...

Pátek, 30. srpna 2019 - 19:54:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5704
Registrován: 2-2005
kv: Paráda, to museli mít lidi radost [happy]

Taky by mě, Bonde, zajímalo, na základě čeho jsi dospěl k názoru, že o tom PČR/MP neví?
I u těchto institucí dělají jen lidi, kteří po šichtě chodí po městě a všimnou si toho stejně, jako ty. Navíc tam jsou určitě kamery.

Smiř se s tím, že to prostě nikoho nezajímá.
MHD je pro lidi ! ! !
kv
Pátek, 30. srpna 2019 - 20:11:13  
Neregistrovaný host
Trollino_15:

Tu čistou, ničím nezkaženou radost z cestování na linkách 3 a 4 lidi teprve zažijí od 2. září [happy]
kv
Pátek, 30. srpna 2019 - 22:23:28  
Neregistrovaný host
Možná se sluší dodat, že provoz vysokopodlažních autobusů skončil u PMDP de facto kolem roku 2014/2015, kdy byl ukončen provoz ostatních Karos B 931 této série.

Poslední mohykán B 931 č. 442 přežil do dnešních dnů jen díky svému řidiči a byl nasazován do běžného provozu velmi vzácně již delší dobu.

Před ním již byly vyřazeny či odstaveny doslova desítky nízkopodlažních autobusů, počínaje vozy 21 Ab, přes Citybusy, Solarisy Urbino 15 a nyní již i první SU 18...
T_m
Pátek, 30. srpna 2019 - 23:21:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3340
Registrován: 5-2002
Prosím vás, jak vypadá aktuálně křižovatka na Borech Klatovská X Kaplířova? Děje se tam něco nebo je 3 měsíce neměnná situace?
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Neděle, 01. září 2019 - 10:56:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 149
Registrován: 8-2016
kv - nevíte, prosím, o jaký SU 18 se jedná? 511? Díky.
Neděle, 01. září 2019 - 12:03:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5706
Registrován: 2-2005
511 a 512 řekl bych
MHD je pro lidi ! ! !
Progress
Neděle, 01. září 2019 - 20:40:00  
Neregistrovaný host
A já si myslel že navýší počet 18ti metrových autobusů. No nic.


Jinak přece jen NS dostali žlutá čísla bez rámečkůhttps://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/231061?carId=84191#photo
Akorát bych je dal pod ten stříbrný trojúhelník.
kv
Neděle, 01. září 2019 - 20:57:03  
Neregistrovaný host
T_M:

Z křižovatky Klatovská x Kaplířova jsem dal pár fotek na Tramvaje v Plzni.
Pracuje se stále pouze na sítích pod vozovkou před křižovatkou napravo od kolejí směr ven z města.

18Alex, Trollino_15:

Ano, odstaveny SU 18 č. 511, 512.
Neděle, 01. září 2019 - 23:48:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 150
Registrován: 8-2016
Kluci, děkuji. Achjo - 512. Toho jsem měl nejraději :/
Pavel2
Pondělí, 02. září 2019 - 08:44:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17306
Registrován: 8-2002
to je teda fofr, prvním kloubákům 511-513 je teprve 13 let, jsou v provozu od vánoc 2006.
ale na takových PIDových linkách Kladno - Zličín atp. se určitě ještě uživí [wink]
Progress
Pondělí, 02. září 2019 - 09:16:49  
Neregistrovaný host
Já bych řekl že už to PMDP s tím omlazováním vozového parku trochu přehánějí.

18AlexSyky18
512 bylo také moje nejoblíbenější Urbino.
Progress
Pondělí, 02. září 2019 - 09:24:17  
Neregistrovaný host
A neplánuje si třeba PMDP ponechat 494 jako historickou?
autobus 392
Pondělí, 02. září 2019 - 11:09:07  
Neregistrovaný host
Ano, letošní nakupování vozů je bezprecedentní. Vyřazují se vozy, které by ještě několik let mohly bez problémů sloužit. Zajímalo by mě, jestli je současný stav nějak zohledněn při platbách provozovateli vozovny na Karlově. Uzavřená zakázka na 12 mld. vycházela z úplné jiných podmínek, kdy vozový park byl zastaralý, musely se dělat generální opravy atp. Z kupních smluv na nové vozy je patrné, že výrobci (prodejci) odpovídají za to, že náklady na údržbu nových vozů po celou dobu předpokládané životnosti budou minimální. Má někdo o této problematice přehled?
Malý_fotograf
Pondělí, 02. září 2019 - 11:19:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6973
Registrován: 5-2002
Progress:
"A já si myslel že navýší počet 18ti metrových autobusů. No nic.


Jinak přece jen NS dostali žlutá čísla bez rámečkůhttps://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/231061?carId=84191#photo
Akorát bych je dal pod ten stříbrný trojúhelník."

Taky bych čekal navýšení počtu kloubů. Obzvlášť v čase nedostatku řidičů se každá sedačka navíc hodí...

Jinak je super, že u evidenčních čísel v případě NovýchSorek někdo myslel. Ale Vozíme Plzeň PMDP bílé v černém poli, když kousek dál začíná bílé pole... [crazy]
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Pavel2
Pondělí, 02. září 2019 - 11:20:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17307
Registrován: 8-2002
aspoň vidíte jaxe to dělá. voliči budou jistě spokojeni - jezdí novýma vozama a to B v pozadí už si každej neuvědomí.

btw všimněte si dovezených Karos Recreo i různých 9xx z českých zdrojů. ty vozy se většinou vyhazujou po 18 až 20 letech, některý se dožijou i vyššího věku.
Pondělí, 02. září 2019 - 13:21:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5707
Registrován: 2-2005
Obzvlášť v čase nedostatku řidičů se každá sedačka navíc hodí

Tenhle argument by obstál, kdyby se kvůli nedostatku řidičů rušily spoje. To se ale neděje, jezdí standardní počet spojů o standardní kapacitě.
Kromě toho řidičů je dost.

Mimochodem u trolejbusů došlo počínaje dneškem k navýšení vypravenosti o dva odpolední šejdry, na t-12 a t-16, čili k zahuštění intervalu.
MHD je pro lidi ! ! !
Progress
Pondělí, 02. září 2019 - 15:37:22  
Neregistrovaný host
Totéž nechápu proč se nenakupují 12m Urbina aby se vozopark sjednotil, jako to dělají u trolejbusů.
Přece jen se mi zdá že Solarisy vydrží více než SORy.
kv
Pondělí, 02. září 2019 - 16:31:06  
Neregistrovaný host
Tak se omlouvám, k ne úplně ověřeným informacím jak vidno přistupovat obezřetně.
Oba zmíněné SU 18 jsou zařazeny ve stavu.
Autobus 511 je právě na 30/21. [happy]
Solarisy SU 15
Pondělí, 02. září 2019 - 17:21:46  
Neregistrovaný host
Spíš by se měly prodat poslední dvě "prkna" 536 + 537, aby se sjednotil park velkokapacitních vozů. Ty vozy by udělaly ještě dost práce u jiných dopravců, kteří nepotřebují vyloženě 18 metrový vozy.
Pondělí, 02. září 2019 - 18:55:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18676
Registrován: 5-2002
Tam si kladu úplně jinou otázku: Proč se ty dva vozy vlastně kupovaly?
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 02. září 2019 - 19:16:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5708
Registrován: 2-2005
Ad 536 a 537: Otázka, jestli už jsou odepsané...
MHD je pro lidi ! ! !
Solarisy SU 15
Pondělí, 02. září 2019 - 21:06:43  
Neregistrovaný host
536 a 537 jezdí od začátku roku 2011, takže tady ještě minimálně dva roky budou [ko] Ano, to je otázka, proč se to tehdy kupovalo, když už DP bral výhradně jen klouby...Nebyla to nějaká odřeknutá objednávka pro jiný podnik? Třeba byla dobrá cena, nebo si tehdy Pmdp chtěl prostě přilepšit možností vzít ještě dva velký vozy "navíc". A když už se tak masivně obnovuje, raději bych vyhodil první Sorky (532 a spol...) než Citelisy, podle mě jsou to pořád držáci a rozhodně spolehlivější než ty křápy z JZD.
Martinmarilynmanson
Pondělí, 02. září 2019 - 21:17:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10942
Registrován: 12-2007
btw všimněte si dovezených Karos Recreo i různých 9xx z českých zdrojů. ty vozy se většinou vyhazujou po 18 až 20 letech, některý se dožijou i vyššího věku.
Ale to fakt není výhra, když do vsi jezdí C9xx Karosy místo třeba Crosswaye, notabene toho nízkopodlažního...

Taky bych čekal navýšení počtu kloubů. Obzvlášť v čase nedostatku řidičů se každá sedačka navíc hodí...
Zase ale musí někoho vozit. Ten kloub víc bere než dvanáctimetr, ne všude se třeba otočí, nebo vjede do zastávky.
Be clever - use public transport!