Diskuse » Archiv 2018 » Automobily, lodě a letadla » Historická vozidla » Archiv diskuse Historická vozidla do 17. 07. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Historická vozidla do 17. 07. 2018

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 02. června 2018 - 17:52:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4335
Registrován: 11-2006
To je otázka a docela by mě to zajímalo. Fakt je ten, že když člověk vidí nějaké historické barevné fotografie, tak často barevná auta jsou. Jenže to jsou fotky třeba z padesátých a šedesátých let, kdy ještě tyto vozy v provozu dožívaly a otázka je, jestli to byly originál laky a nebo prostě někdo šel a štětkou to přetřel. Spíše si myslím, že než dvoubarevné bývaly jednobarevné, tím ale nemyslím, že byly nutně jen černé.
Kapitán
Neděle, 03. června 2018 - 08:17:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2514
Registrován: 6-2012
Bagr_poclain:
Nemáš tu modrou Volhu 09V vyfocenou zepředu tak, aby byla vidět RZ? [happy]
Neustále toužíme po nových zážitcích a brzy se k nim staneme lhostejnými. Včerejší zázraky jsou dnes běžné jevy. (Nikola Tesla)
Neděle, 03. června 2018 - 14:17:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 411
Registrován: 2-2009
Kapitán: mám[happy]

http://marek275.rajce.idnes.cz/
Sobota, 09. června 2018 - 19:03:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9419
Registrován: 5-2002
Hromady šlapacích moskvičů z dnešní akce v Náchodě:
https://moskvich.rajce.idnes.cz/7._Mezinarodni_sraz_slapacich_voz itek_-_album_1/

Nám už pilotka přerostla a tak se náš šlapák jen vozil. Velký moskvič pak měl tu čest dělat doprovod spanilce šlapáků po pěší zóně.


Středa, 13. června 2018 - 22:35:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 300
Registrován: 7-2017
Středa, 13. června 2018 - 23:16:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1928
Registrován: 10-2007
Tatra 57a po nějaké starší renovaci, protože takové zrcátko nebo blikače by na to asi dnes nikdo nedal. Doufejme, že ji chudinku nečeká zase nějaký dvoubarevný lak [wink].
Středa, 13. června 2018 - 23:29:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 301
Registrován: 7-2017
No doufejme že ne. Byla přitažena před technickou, tak hádám že kdyby jí majitel chtěl přelakovat, tak to už udělá [happy]
Čtvrtek, 14. června 2018 - 00:32:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7277
Registrován: 12-2005
Nechal bych jí jak je ... odkazuje na šedesátá léta kdy to byl 30 let starej levnej střep na běžný ježdění. Takový doklady těžkýho života starých aut mam moc rád. [jidlo]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Čtvrtek, 14. června 2018 - 08:19:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 633
Registrován: 10-2014
Přesně tak Martine! Nechal bych jí tak, jak je...ostatně sedmdesátá a částečně i osmdesátá léta byla na tyto střepy poměrně bohatá [jidlo]



zdroj Pozor II
Čtvrtek, 14. června 2018 - 09:27:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1929
Registrován: 10-2007
Imitace cukrářských výrobků stále frčí. Viz například zde. A o příspěvek dál někdo další obdivuje a chce udělat něco podobného.
Čtvrtek, 14. června 2018 - 17:59:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4345
Registrován: 11-2006
To víš, nudná černá by na srazu nebyla tak zajímavá. Švagr má v garáži tři takové Tatry (2x 57, 1x 75), těžko říct, jestli jsou laky původní, 20 a více let na ně nikdo nešáhl. Ale jedna je celo modrá, druhá celo žluá a třetí tuším lahvově zelená, ale to si už nejsem jistý.
Neděle, 17. června 2018 - 06:11:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 810
Registrován: 8-2015
Zlin Malenovice exkurze ZPS 2018-06-16 Aero
Pondělí, 18. června 2018 - 20:24:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 425
Registrován: 2-2009
Kopřivnické dny techniky[auto]
Tatrovky[jidlo]









http://marek275.rajce.idnes.cz/
Vechtr
Pondělí, 18. června 2018 - 21:33:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 92
Registrován: 12-2015
Jožin z bažin: Ty fotky jsou úplně halucinogenní. Přiznám se, že o tom černém autě na předposlední fotce se mi dnes zdál docela dlouhý a podivný sen. Těžko věřit tomu, že stodvacítky stávaly na ulici vedle takovýchto aut.
Úterý, 19. června 2018 - 08:43:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1934
Registrován: 10-2007
Vechtr: už to tady asi proběhlo - pro obdivovatele českých normalizačních ulic vyšly už dva díly obrázkových knížek v Holandsku. Odkaz: http://www.pozor.nl/
Úterý, 19. června 2018 - 09:47:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3497
Registrován: 9-2006
Risan (1934): ... pro obdivovatele českých normalizačních ulic vyšly už dva díly obrázkových knížek v Holandsku.

Díky moc za upozornění, byl bych nerad, kdyby mi druhý díl utekl [ok][wink]. Obratem jsem ho koupil [jidlo].
.
S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
-OndraS
Úterý, 26. června 2018 - 18:06:49  
Neregistrovaný host
Pomalé pokračování horroru jménem Zimmer. Po dlouhé době jsem zase chvíli stihl pokračovat v interiéru a konečně ho defakto dodělat. Všechno by tak nějak bylo a vypadalo k světu, jenom řidičovo sedátko mě trápí. Sylvester ho úplně zhuntoval [happy]. A tak zatímco pravá židle už je v autě viz. foto a nechal jsem ji tak jak je, ta patina mi vyhovuje, řidičovu jsem si vzal domů a postupně rozdělával. Je to teda běs. Jmenuje se to Recaro Ideal C a je to a) kožený, b) z půlky elektrický i s vyhříváním. Rozklad se mi až na horní čast opěrátka podařil, a včil mě čeká návštěva nějakýho čalouníka, kde se mnou doufám nevyrazijou dveře, až to uvidí. Doporučení na žádnýho nemám, a tak jsem si vyhlídl na netu dva a za jedním se stavím a uvidíme.

Středa, 27. června 2018 - 12:36:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 764
Registrován: 10-2007
Já vždycky zírám, co lidi provedou se sedačkami. Co na tom proboha dělají?
Středa, 27. června 2018 - 14:13:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1937
Registrován: 10-2007
Dáme si povídání z historie šestsettřináctek, snad to někoho zaujme. Připomíná mi to totiž sedačky Recaro Ergomed DS, které se montovaly na přání do T613-4Mi a Mi long. Jedna byla za příplatek asi 100 tis. Kč. A to byl v polovině devadesátých let opravdu balík. Pochopitelně bylo třeba koupit obě přední, jinak to vypadalo divně. Alespoň jsem neviděl nikdy auto, kde by nebyly obě. Střed byl provedený v látce se vzorem "Artista", protože sedačka nebyla jen vyhřívaná, ale i ventilovaná. Zajímavé bylo, že tu látku uměla příborská čalounická dílna aplikovat i na středy zadních sedadel a výplně dveří (což byly výrobky přímo z Tatry). K černé palubní desce bylo možno mít černou kůži v kombinaci s černošedou látkou Artista, případně šedou kůži s šedou látkou Artista, k hnědé palubní desce pak hnědou kůži a látku Artista v hnědých odstínech. S příchodem modelů 95, 96 a 97 už to bylo jedno, protože palubní deska se také čalounila do kůže. Například Nejvyšší kontrolní úřad kupoval za éry prezidenta Voleníka (pro mladší odkaz) pro něj jako složební auta zásadně Tatry. Měl určitě Mi longy modelové řady 93/94 (vím o stříbrném s hnědým interiérem a modrém s šedým), model 95 asi vynechal, ale určitě tam byly modely 96 a 97 (lidově zvané sedmistovky - byly tam asi tři - stříbrná, zelená a frajerská černá, jedna z posledních, to byla opravdu pěkná kára a černých bylo fakt málo, tak asi čtyři). Všechna auta měla tyhle sedačky Recaro Ergomed DS, protože prezident Voleník měl problémy se zády a nevydržel v ničem jiném dlouho sedět.

Kdo si to chce lépe představit, dám ještě odkaz na stránku s nějakými obrázky konkrétního auta. V interiéru je dobře vidět světle šedá verze. Zde sice tvrdí, že jde o auto z roku 95, ale model 95 to není. Uvnitř by asi všechno sedělo, ale zvenku tomu cosi do modelu 95 chybí. Například to má staré kliky, starou okapničku, větrací mřížku na C sloupku, která tam nemá být, čelní sklo v gumě atd.

Nakonec jeden z Mi longů z NKÚ byl takový a ve velmi podobné barvě (modrých zas tolik nebylo). Zajímavý detail je retro tahový vypínač na maják s kontrolkou ve stylu Zetor, který je na dřevěném panýlku ve středové konzoli mezi voličem cyklovače a ovladačem na zrcátka (zrcátka jsou z Cadillacu DeVille). Tohle určitě nemontovali všem zákazníkům, majáky měla vesměs jen ministerstva a právě NKÚ. Možná je to přímo on, ten z NKÚ. Pravděpodobné to je, protože tahle auta se dala počítat na prstech.

Pro zajímavost přidám snímek tohoto detailu, pořízený ještě když auto bylo v NKÚ. Zároveň můžete lépe vidět panely ovládání sedaček. Dva kolébkové přepínače vpředu ovládají dvě bederní opěrky, další dvojice zvedá sedák vpředu a vzadu (tj. nastavení výšky sezení a záreveň sklonu sedáku), ten první přepínač napříč ovládá sklon opěradla, další zapíná vyhřívání a poslední zapíná větrání.
-OndraS
Středa, 27. června 2018 - 16:02:54  
Neregistrovaný host
Ten středovej panýlek je hroznej [proud]. Mě to přijde, že v našem průmyslu devět lidí vždycky dělalo tak, aby to za něco stálo, a přišel desátej a zasadil tomu nějakou ránu, aby bylo poznat, že to je České republiky.
Středa, 27. června 2018 - 17:00:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4908
Registrován: 10-2008
-OndraS: Krásne si to vystihol.
Ten otočný ovládač je neodškriepiteľným znakom, že to vozidlo má pôvod v ČR [kladivo]
Keď už vedeli použiť ostatné tlačidlá z kadejakých vozidiel, nerozumiem tomuto počinu?
Akože aspoň čosi musí byť zo Škodovky? [uhoh]
21 rokov vydávania slovenských EČV 1.4.1997 - 1.4.2018
Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá spz.unas RZ - maximá
Vechtr
Středa, 27. června 2018 - 18:55:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 93
Registrován: 12-2015
Když jsem kdysi seděl v T613 z 80. let, velice intenzivně mi interiér připomínal poněkud jinou tatru, a sice 815, případně autobus Karosa řady 700. Ty čtvercové kontrolky (mimochodem naprosto chaoticky rozmístěné, ale to bylo stejné i v jiných tuzemských vozidlech, např. jsem nikdy nepochopil, proč je v Š120 kontrolka dobíjení v "budíku" a mazání je zvlášť bokem), otočné přepínače, sdružený "budík" s indikátory...
Středa, 27. června 2018 - 22:20:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4358
Registrován: 11-2006
Risan: lidově zvané sedmistovky
Lidově? Vždyť sedmistovky měly oficiálně označení T700 ne?

Ten cyklovač je opravdu úžasný prvek. To je vůbec na Tatře zajímavé. Na jednu stranu klobouk dolů, že se celkem rychle po revoluci, nejspíše neznalý těchto prvků, poprali se vší tou elektronikou a snažili se dohnat konkurenci moderní výbavou. Pak to ale zabili takovým příšerným detailem. Přitom to už v té době Felicia měla na tu dobu krásný interiér, prostý takovýchto výstřelků. A to se jednalo o "lidové" vozítko.
Vždy když sednu do Tatry, líbí se mi ten pocit, kdy na stranu jednu se snažili o vrchol luxusu, na stranu druhou to ale dělali strašně neohrabaně a to auto vlastně působí trošku jako zpatlanina.

No a ve výsledku, i o tom pohodlí se dá v případech některých jedinců trošku polemizovat, protože já mám 192 cm na výšku a na zadních sedadlech už téměř škrtám o strop, o kolik tam člověk sedí výše než vpředu. Nemluvě o tom, že na delší cesty už musel být otravný ten hluk od motoru. Já si ho samozřejmě užívám, ale věřím, že jezdit s tím denně pracovně, začně to člověka otravovat. Ne každý je blázen do hlučných motorů..}
Středa, 27. června 2018 - 22:24:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 311
Registrován: 7-2017
Mirous: Myslím že sedmistovky měli v techničáku napsáno Tatra T613-4 Mi Long MODEL 96, jelikož Tatra neměla peníze na homologování nového auta (bylo to bráno jako úprava stávajícího auta). Jinak ale všecky nápisy i brožury auto znali pod názvem Tatra T700, v tom máš pravdu [happy]
Čtvrtek, 28. června 2018 - 10:19:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1938
Registrován: 10-2007
Mirous: tak já jsem chtěl trochu popíchnout s tou sedmistofkou. Obchodní označení je samozřejmě Tatra 700, ale to je prostě jen jméno. Jinak je to pořád typ T613.

Cyklovač tam byl už dávno, od 70. let, prostě jej nechali. Nechtělo se jim předělávat zrovna tuto část nebo alespoň řešit jiný knoflík. A asi toho měli plný sklad. Ono se to dělalo už pro zde populární vozidlo Škoda 100. Jen pro stodvacítky byl udělaný facelift knoflíku (stovka měla plošší). Je to jeden díl, ovladač s cyklovačem. A to zase sedí s celou stírací soupravou. Proto se jim nechtělo do toho zasáhnout. Jen "ovladač" vyměnit by tak snadno nešlo. Vypadá to asi takto (obrázek převzat ze Škoda virtu):



Pokud jde o sezení vzadu, střechu tam zvedali oproti Vignaleho řešení hned u prvních prototypů. Tím dost zhoršili siluetu. Kdyby ji ještě zvedli, tak by to designově zabili úplně. A tehdy asi zase tolik čahounů mezi tajemníky a řediteli nebylo.
Čtvrtek, 28. června 2018 - 20:38:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4364
Registrován: 11-2006
Jo tak já jsem doposud netušil, že T700 byl ofiko typ T613. No do dneška jsem ani netušil, že ten čudlík na cyklovač je cyklovač. Furt jsem si říkal, k čemu je to dobré.

Že nezvedli střechu je logické, ale moc mi nejde do hlavy, proč zadní sedačky jsou oproti předním tak vysoko. Kvůli pohodlí? nebo kvůli konstrukci? No mně osobně se v tom sedí moc pohodlně.
Pátek, 29. června 2018 - 11:32:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1939
Registrován: 10-2007
Mirku, to jsem si myslel, že je již notoricky známé. Nešlo jen o administrativní věc, to auto je fakt stejné. Celý skelet karoserie je stejný, na něm jsou přišroubovány nové blatníky a kapota (plus maska a přední světla, zadní jsou "stará"), na díru pro to trojúhelníkové okénko vzadu navařili kus vystřihnutého plechu a vlepili tam to zakulacené. Lem zadního blatníku zakulatili a na zadní kapotu dali laminátový spoiler. I ty stěrače, když už jsme u toho, jsou namontovány do původního šestsettřináctkového torpéda, které se zjeví, když se otevře kapota. Kompletní podvozek, brzdy, řízení, motor a převodovka, všechno je stejné jako na předchozích šestsettřináctkách. Největší změny doznal systém topení a větrání. Namísto teplovzdušného topení je tam vodní. Je tam nabastlený extra vodní okruh jen kvůli topení a klimatizaci, protože motor je stále stejný vzduchem chlazený. Palubní deska je z naohýbaného plechu a laminátu a očalouněná, ta je teda taky nová. Přístrojový štít je z Felicie. Ovšem protože Felicia měla náhon na rychloměr bovdenem a šestsettřináctky již od sedmdesátých let elektronický, tak je tam udělaný pod palubní deskou motorek, který roztáčí pahýl bovdenu pro rychloměr. Sedačky jsou stejné jako u předchozích T613. A to jsme probrali celé auto.

Pokud jde o výšku zadního sedáku, nevím, jestli je nějak extra vysoko, ani si neuvědomuji, že by byla. Samozřejmě je pohodlnější vysoký sedák s dobrým odpružením. Vždy je pohodlnější mít při sezení stehna na sedáku než sedět v podřepu na nízké židli. Ale pod ním nic není, jen nádrže. Povšimněte si siluety prototypů, jak Vignale chtěl, aby silueta auta dozadu klesala, dobře je to vidět například zde. Jenže vzadu byl pak strop opravdu nízko. Na sériových autech je vidět, jak se střecha nenápadně narovnala. Už myslím pátý prototyp to měl a pak všechna sériová auta. Není to tak hezké, ale holt krása ustoupila funkci.
Neděle, 01. července 2018 - 23:05:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4910
Registrován: 10-2008
Risan: Ďakujem za všetky informácie s ktorými si sa podelil.[kladivo]
Ja som o tomto tiež nevedel.
21 rokov vydávania slovenských EČV 1.4.1997 - 1.4.2018
Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá spz.unas RZ - maximá
Pondělí, 02. července 2018 - 18:18:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1597
Registrován: 11-2007
Dost často je T700 mylně označována i jako T613-5, což je samozřejmě taky nesmysl... Jinak ano, ten cyklovač mám ve svém plasťáku z roku 1990 taky a ten tahací čudlík na maják jakbysmet. A to se ním pouštěl tehdy neuvěřitelně drahý a moderní maják Federal Signal Aerodynic, kterej stál jak půlka šestsettřináctky [biggrin] [proud]
-OndraS
Pondělí, 02. července 2018 - 18:33:06  
Neregistrovaný host
Dovršil jsem montáž zadní části interiéru. Vypadá to jednoduše. Ale ten zadní díl kolem okna, to je věc. Musel jsem ho očalounit novou látkou a hlavně ho tam dostat zpátky. Použité vybavení: kladívko, flexa, slovník sprostých slov, ruce, násilí. Ale je tam. Pasuje tam zhruba tak, jak by člověk očekával, že budou věci na prototypu pasovat [crazy]. Teď mě čeká se asi naučit čalounit kůži, protože to zatím vypadá, že v okruhu 1500km +- 100m od Brna nemá žádnej autočalouník čas na opravu té rozervané sedačky [kladivo]

Mauricio
Úterý, 03. července 2018 - 12:47:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8969
Registrován: 4-2005
Zkoušel jsi to tady? Je to na Moravanské před Modřicema, jak je autosalon Subaru. Osobně tam dávám všechna tři auta (Punto je tam teď dokonce na větší generálce) a není žádný problém, co neumí sami, zařídí jinde. Řekl bych, že i s tak specifickou prací, jako je očalounění sedačky, tě nepošlou hned k šípku, ale budou aspoň chvilku přemýšlet, zda někoho neznají - vím, že komusi obšívali volant a řadičku kůží a dopadlo to moc pěkně (nebo teda spíše nějaký jejich člověk) a sem tam dělají i do starších aut - teď tam měli ukázkový kilo. Hlavně to tam dělají proto, že je to baví, a ne pro to, aby vyždímali co nejvíc lovů a a měsíc ses tam ukázal na reklamačce, se kterou tě pošlou do pryč. Jen teda tento týden mají celozávodní dovolenou [proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)
Pajzák
Úterý, 03. července 2018 - 13:22:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1893
Registrován: 6-2015
A hlavně se nelekni, až tam budeš vjíždět a míjet hromady nepojízdných vraků, které příjezdovou cestu lemují...
Středa, 04. července 2018 - 00:20:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4367
Registrován: 11-2006
Risan: no, vlastně je to spíše tak, že jsem nad tím nikdy nepřemýšlel. Prostě T700 pro mě byla vždy T700 a nikdy jsem neměl důvod řešit, co má v TP. Logické to je, protože to vlastně je pořád stejné auto.
Hynek: to fakt byl tak drahý? co na trochu plastu stálo tolik peněz?

A teď trochu psaní před spaním o mém "modrém mauriciu".

Dlouho jsem už nezmínil co je s mým povozem. Transit se vedle rozčiluje, že veterán je hrozná věc. Částečně má pravdu. Veterán má hlavně jednu nevýhodu, resp. ty, které člověk kupuje nepojízdné. Nemůžete to při koupi projet, a tak nevíte, co vše je v hajzlu. V mém případě bylo v hajzlu snad úplně všechno a zatím mě nenapadá jediná věc, která by správně fungovala (chtěl jsem napsat, že ostřikovače, ale vlastně ne..ty jsou tam dobastlený a nefunkční).

Před rokem a čtvrt to vypadalo jen na elektriku. Tu jsem opravil. Pak to vypadalo jen na špatné brzdy, které jsem rozhýbal. Následoval šok, kdy prakticky nešly řadit kvalty. A nebo šly, ale nešla zpátečka. Následoval odtah k pánovi, který tu pro široké okolí opravuje takovéhle staré křápy. Jsou to dva bratři, stará poctivá škola a fakt nevím, co bych bez nich dělal. Vlastně vím, nic. Stál by v garáži a čekal by nevím na co. Totiž stále se nabalovaly další a další věci.

Dodělaly se brzdy, sešteloval se motor a opravilo uložení řadící páky. Resp. vyměnilo za nové. Tím se eliminovala největší vůle a šlo řadit. A tak se jelo na STK, jenže v první zatáčce se přišlo na problém se slavnou převodkou řízení. Po dvou měsících beznaděje a shánění, kdo to umí opravit, popř. jiného kusu, mi přišel balíček z Polska s repasovanou převodkou. Hurá! Již nestálo nic v cestě na STK. Když už byla rozebraná náprava kvůli převodce, tak se kompletně zrepasovala. Nové čepy, řídící tyč, ložiska.

Na STK s tím jel výše zmíněný Pan Mechanik. Já byl služebně na dálnici mezi Boleslaví a Libercem, když mi zvoní telefon. Natěšený jsem ho zvednul a už podle hlasu jsem věděl, že je to v...pytli. A bylo! To jsem musel zastavit a jít to rozdejchat. Pán mi řekl, že dojel k STK, ale zaboha tam nenacpal zpátečku. Takže to vytlačili a odjel zpět s tím, že se bude muset shodit celá převodovka a kdo ví, co v tom bude za problém. Těch pár minut jsem si v hlavě nadával do všech možných debilů, co že jsem to koupil za šrot a že to raději prodám prvnímu Polákovi, co o to projeví zájem a za peníze odjedeme se ženou někam na dovču se nervově uklidnit. A Pana mechanika asi vezmeme sebou, protože ten si to také zaslouží. Ono navíc to auto je zespod natřený nějakým sajrajtem, o který se otřete a v životě to nesmejete. No zkrátka auto jakš takš hezké na pohled, ale jinak bída, bída a bída. Český kutil se vyřádil, protože kde měly být silonové podložky, tam byl vražený kus motance z izolepy nebo z čeho a podobné chuťovky. No nakonec se snad převodovka sundavat nemusí, je tam ještě taková nějaká prapodivná tyčka řazení, kde chybí takové plastové silentbloky. Takže čistě teoreticky je zakopaný pes v této krávovině.

Kromě toho občas jede jen na tři válce, vymění se svíčka a je to ok, ale tak nějak nevíme, proč to dělá. Svíčky nový, kontakty nový, karbec vyčištěn, palivo nový, filtry nový, tlaky ve válcích relativně v pořádku (jeden je trochu slabší, ale v toleranci). Dneska mě napadlo, že jsme ještě nedali nové kabely od svíček a víčko rozdělovače. Jinak nevím, jestli může být problém někde ve ventilech? Čert aby si to vzal.

No takže pokud se vše povede s řazením, tak příští týden bude třetí pokus o STK. Pak budu doufat, že se motor rozjezdí. Na tachometru to auto má 40 tisíc km, ale podle technického stavu má tak 400 tisíc km. Zajímavé je, že karoserie i podvozek jsou v dobré kondici. Paradoxně na polácích dříve odcházela kastle a podlaha, než technika... Přesto všechno mu stále dávám šanci, protože je to 45 let starý auto a vím, že za tyhle peníze bych jiného nesehnal. I když už jsem do něho jednou tolik nasolil a to není konečný účet. Ano, mohl jsem ho prodat a sehnat lepšího žigulíka, který je tak nějak i na servis jednodušší. Ale měl bych ho rád?



(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
transit01
Středa, 04. července 2018 - 04:59:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2508
Registrován: 9-2012
Já bych se smál kdyby to kilo nastartovalo a jelo [lol] Kdyby to nebyl polák tak by odpovídala u nás na ucilisti oblibená anglická fráze "Fucking Italians Ain't Trustworthy". Stovka je na tom uplne stejne akorat byla za jinej peniz = tomu odpovida stav karoserie a tak.. Taky tam je snad vsechno nefuknčni, jedina vec co jsem dal dokupy jsou predni svetla, novy zarovky a predelat kabelaz. Ale je fakt ze takovou smulu jako mas ty fakt nemam, a kdyby to nestalo patnact let venku ale nekde v garazi tak to bude lepsi nez ten tvuj fiat.. Lituju te jak se s tim trapis, chybi ti mladistvi elan. Aneb mam auto za 500 v garazi za kterou platim rocne 300 a vlastne nemusim vubec nic a muze to tam stat jak dlouho chce protoze ty znacky jsou po smrti. Taky jsem si moh koupit krasny kilo na zivych papirech za 40 000 ale nemel bych z toho ty zazitky a pribeh jako mam s tim mym hajzlem. Navic jak jsme se bavili na ksichtoknizce, je to paradni odreagovani, protoze smradi jako já v dnesni dobe nevedi co s casem, a na tom kilu je furt co delat, a kdyz se mi nechce delat tak si koupim ruma a sednu si dovnitr a to ve me vyvolala intenzivni pocit euforie, coz je jedine dobre. osud to tak vsechno chtel :D
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Středa, 04. července 2018 - 16:13:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 294
Registrován: 10-2014
MirousNeříkám,že to bude to samý,ale asi před měsícem jsem občasný tříválec řešil také-za studena normál za tepla třívál,po výměně kabelu,koncovky,svíčky vše ok,po ohřátí opět pupupupu na tři.Řešení- nevím proč,ale v rozdělovači jeden hrb na vačce víc opotřebovaný,po ohřátí už nezvedl kladívko,stačilo nastavit odtrh na něm a bylo po problému.Jak snadné[proud]Ještě jedna možnost,pokud jde na tři ve volnoběhu a v nízkých otáčkách,tak může někde přisávat falešný vzduch-za karburátorem.Na 1203 mi to dělala spuchřelá hadice k posolovačům brzd...
Středa, 04. července 2018 - 19:26:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 637
Registrován: 10-2014
Mirous,Transit: Já asi nemám veterána, jelikož jsem s Kachnou žádné problémy výše popisovaného typu neměl. První Kachna, co jsem měl (modrá), měla shnilou kastli natolik, že jsem se mohl za jízdy odrážet nohama, všude tam teklo, ale to nejdůležitější, rám (šasí), má pozinkovanou, takže byla v pohodě pojízdná. Pořídil jsem si ji v r. 2009, kdy jsem si tím plnil svůj sen a v té době šly dělat technické tak, že se daly známému papíry a za menší obolus dostala obě známky. Motoricky byla naprosto spolehlivá, jen jednou mě nechala na dálnici, kdy se mi rozsypaly kontakty zapalování a auto zůstalo stát na krajnici. Chvíli jsem okukoval a hodnotil nepříjemnou situaci s vyhybajícími se mi kamiony (stál jsem na D1 u Mirošovic ve stoupání v pruhu pro pomalá vozidla) a za chvilku mi zastavil týpek a bez zbytečných keců mě odtáhl ven z automobilového pekla. V Jesenici u Nerudy byla Kachna za hodinku zas v cajku a dnes si tuto "banalitu" dokáži opravit úplně sám, včetně seřízení předstihu, klidně i u krajnice. A to se mi u tohoto auta líbí, že je naprosto blbuvzdorné, a i techničtí analfabetové mého typu si dokáží se spoustou věcí poradit. [happy]

Druhou Kachnu (zelenou) jsem koupil,když byla modrá v renovaci, a tak jak je, s ní jezdím furt. Né že by neměla žádné závady, ale většinou jsou to věci tak jednoduché, že opravy zvládnu sám (a to je co říct), v horším případě mi pomáhá brácha (ale je to vždy spíše společenská událost, takže oprava, která by zabrala maximálně hodinu, se s pívem a pokecem obvykle protáhne na hóóódně dlouho) [wink]

Mirousi, k tobě si už nic jiného, než Poláka, představit nedokážu, tak vydrž, on se ti za tvou lásku a péči nastokrát odvděčí. A propos: Až půjdeš na STK, tak ať ti neslupují zelenou známku, ta barevná kombinace s pražskou ACR je [jidlo]

Transite, popsal jsi to trefně, tebe nic netlačí, můžeš se realizovat a navíc, posouváš se někam dál..[happy]
-OndraS
Středa, 04. července 2018 - 20:02:35  
Neregistrovaný host
Měli jste si koupit něco spolehlivějšího, třeba ameriku [rofl]
Středa, 04. července 2018 - 20:53:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1129
Registrován: 3-2011
transit01: a ty máš mimo toho kufru ešte niekde niečo zhnité? Písal si, že zvyšok je celkom OK.
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

transit01
Středa, 04. července 2018 - 21:42:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2509
Registrován: 9-2012
Joo podlaha je totiz krasna, ale jinak jsou shnile okapnicky, levy podbeh (jakoby torpedo cele) a prahy, cert vem prahy ktery se daji vymenit, okapnicky jsou horsi a podbeh se da zavarit s trochou prace..
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Sobota, 07. července 2018 - 09:53:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4369
Registrován: 11-2006
Sberatel: jak vypada vacka vim, ale co si predstavit pod pojmem hrb? Tady je to vzdy po vymene svicky na chvili ok, takze to nejaka takova kravina bude.

Jozin: no vidis, jeste, ze jsi mi to pripomnel. Celou dobu myslim na to, aby mi zelena nalepka zustala a ted, kdyz malem doslo na STK jsem na to zapomnel.
Sobota, 07. července 2018 - 19:04:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 295
Registrován: 10-2014
hrbem na vačce míním jeden ze čtyř nejvyšších bodů,který zvedá kladívko.Míněna jest vačka v ROZDĚLOVAČI.[wink]
Neděle, 08. července 2018 - 01:17:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3917
Registrován: 3-2005
Jedna "stejšna", zřejmě nikoliv veterán, ale stále běžně provozní auto
Středa, 11. července 2018 - 22:48:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4373
Registrován: 11-2006
Po roce...jsou tady Vánoce [happy]. Dneska Fiat úspěšně absolvoval STK a tak jsem se poprvé projel. Bohužel až k večeru, tak "zakwasím" později. No první hodnocení...motor táhne překvapivě hezky. Řekl bych, že v rozmezí 0 - 100 km/h strčí do kapsy o desítky let novější Feldu. Jinak je to samozřejmě téměř 50 let staré auto, takže tam něco rachtá, vrže, při rejdu do prava jakoby drhlo kolo o podběh (což nedělá, takže kdo ví, co to je), rachtá vejfuk (vyhnilá přepážka), pedál brzdy má slušnou vůli (ale po citelném zmačknutí brzdí hezky a na válcích prošel), řízení má krapet taky vůli, nepřišel jsem na to, jak se seřizují pásy a nejdou mi zvenčí zamknout řidičovi dveře...ale jinak jsem nadšen :D Musím říct, že na tu dobu hezky svítí no a křesla, to je obýváček...potřeboval bych se projet nějakým jiným, abych věděl, co je v toleranci a co ne [kladivo].



(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Středa, 11. července 2018 - 23:07:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 529
Registrován: 8-2012
Mirousi -tak přece jen se to povedlo. Gratulace. Až si na to zvykneš tak se Ti bude zdát, že to přestalo rachtat a bejt divný a bude to uplně v normální auto. A nějaký práce si nech na později ať máš co dělat. Tak jezdi a jezdi.
Středa, 11. července 2018 - 23:16:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7323
Registrován: 12-2005
Gratuluju!!!! [ok]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Středa, 11. července 2018 - 23:22:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 638
Registrován: 10-2014
Vítej v klubu [auto]
transit01
Čtvrtek, 12. července 2018 - 08:04:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2521
Registrován: 9-2012
hezky pěkně míro
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Čtvrtek, 12. července 2018 - 09:33:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1944
Registrován: 10-2007
Mirku, blahopřeju. Jsem rád, že auto je formálně schopné provozu. Ony se hned líp vychytávají mouchy, když víš, že jakmile konkrétní věc opravíš, můžeš hned jezdit.
Čtvrtek, 12. července 2018 - 16:33:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4374
Registrován: 11-2006
Děkuji pánové, teď si připadám tak nějak...členem místního klubu stejně postižených [proud]. No tak mouchy se budou vychytávat furt, ale důležité je, že jezdí a legálně. Protože dělat na autě s propadlou STK je špatný, člověk to potřebuje ozkoušet a bojí se s tím vyjet. Dneska jsem zjistil, že do auta teče ze všech stran, takže až budou nějaký prašule, tak musím přetěsnit okna a dveře. Zcela zřetelně teče přes gumy oken. Taky jsem zjistil, že na jednom místě je téměř díra v prahu (říkám téměř, ale kdybych víc dloubnul, byla by dokonalá). Zajímavé, že před rokem tam nebyla [proud]. Jinak má šrám na spolujezdcových dveří, nějaké orezlinky, ale krom toho prahu asi nic zásadního. Kastle je relativně zdravá, no po technický stránce to byl šrot a vlastně tak trochu ještě je a chvíli bude. Teď je první krok za mnou = zprovoznění a teď zase musím peníze chvíli cpát jinam, nebo bude rozvod [crazy].

Dneska jsem auto po sedmi letech umyl, tak nějak nahrubo, bude to chtít ještě důkladněji. A tak si poprvé "zakwasím", alespoň fotkami z mobilu. Stejně je hezký, jak fotka udělá z ničeho něco..ve skutečnosti tak krásně nevypadá..


Čtvrtek, 12. července 2018 - 20:18:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 297
Registrován: 10-2014
Ale vypadá[lol].Do většiny werglů teče,jde jen o to, jestli víc nebo míň,okna se dají utěsnit v pohodě,horší jsou gumy ve dveřích,tam někdy nepomůže ani výměna.Já mám téměřdíry na několika původních strojích spoustu let a když na ně při mytí nezaútočím wapkou nebo nebudu tlačit při mytí na houbu tak v tom somnambulním stádiu budou dál beze změn[wink]Vrzání ,vibrace specifické pazvuky jsou nezaměnitelnou součástí každé stařešiny,už v publikaci Škoda 440 až octavia opravy a údržba svépomocí je jedna kapitola věnována rozlišení zvuků a pazvuků na běžné a nebezpečné,takže schovej vyplašenku a užívej krásné kilometry bez závad a pomalu se sžívej s novým kámošem.[ok]
Čtvrtek, 12. července 2018 - 20:39:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 329
Registrován: 7-2017
Tyyyjo, ten je ale kráásnej! Dobrá práce! [jidlo]
-OndraS
Čtvrtek, 12. července 2018 - 20:48:26  
Neregistrovaný host
Moc hezký to je! A na tu kouli aby se člověk bál pověsit vozejk, jak je to nalakovaný, aby to nepoškrabal [proud]
Čtvrtek, 12. července 2018 - 22:35:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7328
Registrován: 12-2005
Na to ser že tam teče. Na ulici to nebydlí, v zimě to asi jezdit nebude a občas pár kapek při mytí nebo když tě chytne déšť tomu neublíží.
Do dutin nastříkej řídkou vazelínu a máš pokoj...

A kecy že jsi konečně členem stejně postižených? Jak jako konečně? Mam ti připomenout tvoje rozborky feldy kdy v interieru zbyla akorát tak barva? [biggrin]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Čtvrtek, 12. července 2018 - 23:34:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4376
Registrován: 11-2006
Martin: máš dobrého pamatováka [proud]. Jo na Feldu jsem nešáhnul ani nepamatuju a jak by to potřebovala...
V zimě Fiat jezdit určo nebude a veškeré dutiny jsou vystříkany [wink].

Ondra: no ta koule je hrozná, protože jsem jí lakoval sprejem, jenže jsem trefoval v drogerce odstín auta z fotky. No a ten Fiat má takový divný lak, že na každé fotce vypadá jinak a ve skutečnosti je úplně jiný. Výsledek nepovedeného výběru modré je vidět na první pohled. Ale už nebyl čas to přestříkat, protože se muselo na STK [proud].

Sběratel: no a to je právě to..rozlišit, které pazvuky vadí a které nevadí. Totiž něco klepe na přední nápravě, jako čep, jenže ta byla kompletně rozebrána a udělána z nových dílů. Občas tam něco šíleně vrže u kola..no ale asi dokud to neupadne, tak to nebudu řešit [proud]

Jen tak pro pobavení. Dneska jsem tankoval (nevím jak se mi to povedlo, ale přelil jsem a tak půl litru vyteklo nevím odkud na zem [proud]), pak jsem popojel na parkoviště, abych to utřel a zastavila dodávka a vylezl pán, začal obcházet auto a praví: ,,no móóc hezké, já měl taky asi 10 žigulíků...á tady Vám chybí čepička na ventilku...a kuláky v pohodě? ty mě furt zlobily...za kolik se to dá koupit?" ... no, na podobné si asi musím zvyknout [smrt]

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Čtvrtek, 12. července 2018 - 23:41:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7331
Registrován: 12-2005
Na guli dej tenisák a je po hehe.
Na ty fandy žigulů by to asi chtělo za okno nějakou hezky ztvárněnou cedulku. "Nejsem žigulík slepoune." Ideálně polsky .... [biggrin]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pajzák
Čtvrtek, 12. července 2018 - 23:45:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1914
Registrován: 6-2015
Měl jsi mu říct, že jsi měl taky 10 žigulů, a právě kvůli tomu, co říká, sis teď pořídil Fiata. (Aby ses mohl sr*t s něčím jiným...)
Neděle, 15. července 2018 - 20:12:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5794
Registrován: 11-2009
9.Křenovická jízda 2018

Bechyně • 14.7.2018
Neděle, 15. července 2018 - 22:07:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4377
Registrován: 11-2006
Tak o víkendu jsem Fiatu trošku prohnal pérka. Po sedmi letech odstavení najel svých prvních 300 km. Motor šlape krásně, stovka je na tachometru jako prd a nebyl by problém daleko více, což už nedovoluje můj strach. A navíc ani není důvod. Každopádně krásně tahá i do kopců. Kdo zná trasu do Krkonoš, před Novou Pakou je tzv. kopec "babák" a naprosto bez problému ho dal celý na čtyřku ve 100km/h. Felda nahoře chytá druhý dech.
Nedostatky: pořád to pitomé řazení. Včera super, dneska jsem zase nemohl v jednu chvíli zařadit zpátečku a už zase je na heslo. To budu muset nějak řešit. Při brždění to brutálně táhne doprava a prostě mám pocit, že na auto, které má kotouče na všech kolech to brzdí slabě. Přitom brzdy jsem dělal poctivě. Tak nevím. Teď jsem je dělal kamarádovi na Trabantu a brzdí to jako ďas. Nevýhoda další - něco hodně vrže u předního pravého kola, hlavně při couvání a při brždění z kopce v zatáčce. Zrovna u tohoto kola jsem zjistil, že nosník, co drží tlumič je skrz na skrz. Celý motorový prosto vyvařený a jediné tohle místo je sežrané. Jinak je poježdění fajn, docela budí obdiv, což jsem u Fiata ani moc nečekal.
S kamarádem jsme dneska výletovali a na chvíli si vozy prohodili. Trabant je fajn, ale prostě Fiat je oproti němu auto [happy] - i když řazení pod volantem je super.

Úterý, 17. července 2018 - 09:45:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1475
Registrován: 1-2013
transit01
Úterý, 17. července 2018 - 12:09:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2526
Registrován: 9-2012

vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán