Diskuse » Archiv 2018 » Automobily, lodě a letadla » Historická vozidla » Archiv diskuse Historická vozidla do 11. 09. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Historická vozidla do 11. 09. 2018

dolů
   autor příspěvek
-OndraS
Úterý, 17. července 2018 - 21:25:01  
Neregistrovaný host
Průběžná zpráva od Zimmerů. Dobastlil jsem interiér, řidičova sedačka teda ještě chybí, ale už jsem našel volnýho čalouníka, tak uvidíme co s tím vyvede. Funguje mi už i centrální zamykaní, což vyžadovalo nákup dvou motorků Keetec á 150 korun [proud].
Přesunul jsem se k zadní části auta. Psychicky se připravuji na sundání nádrže, ve které 1) je x let starý palivo 2) nefunguje palivoměr. Až po sundání zjistím, že nádrž pravděpodobně není z Mustangu jako zbytek auta, ale vypadá to na nějakej Fordí pickup. Uvidíme.
Z hlediska historie vozu jsou nejzajímavější rubové strany dílů obložení kufru, nebo třeba laminatový dekl u stěračů.



Číslo 005 koresponduje s výrobním štítkem, a vše (rok výroby kastle, hrůzné dílenské zpracování, nepoužití chromování atd.) zapadá do sebe tak, že se domnívám že vůz je jedním z prototypů.
-OndraS
Úterý, 17. července 2018 - 21:28:48  
Neregistrovaný host
Jinak teď vypadáme nějak takhle. Tak dlouho už se s tím drbu, a furt to není nikde vidět. Zato je na zadním blatníku krásně vidět ten nádech metalízy do modra. Budu muset sehnat lakýrníka, kterýho z toho nešvihne, až to uvidí.

Sobota, 21. července 2018 - 00:52:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4379
Registrován: 11-2006
Kolem té nádrže to vypadá spíše jak olízlé plamenem [proud]

Já se při dlouhém letním večeru trošku nudil a tak jsem si hrál v malování [andel] Třeba se s tím Photoshopem v důchodu konečně naučím...



(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Sobota, 21. července 2018 - 12:27:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 298
Registrován: 10-2014
To je jak prospekt z Mototechny[proud]
Sobota, 21. července 2018 - 18:19:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1136
Registrován: 3-2011
Mirous: super fotky, ale zabudol si zapnúť blinkre, obrysové a brzdové svetlá[lol]
Na nejakých prospektoch k Š100/110 hádam na každom bol záber na rozsvietenú zadnú skupinovú lampu.
Ale inač ako pekné[ok]
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Sobota, 21. července 2018 - 19:21:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 645
Registrován: 10-2014
Při prohrabávání krabice s fotkami jsem narazil na obrázky pojízdného včelína, který si na počátku osmdesátých let můj otec s kamarádem vyrobili z vyřazeného radiokomunikačního vozu sovětské výroby. Jednalo se pravděpodobně o modifikaci PAZu 672 - zasvěcení mě jistě poopraví [happy]. Byl to benzíňák, žralo to jako letadlo a nádherně to vonělo kůží a včelami...[happy]

V důsledku rozšíření včelí nemoci-varroázy-jsme po několika letech museli kočování zanechat a autobus zůstal stát dlouhá léta v jednom remízku,kde postupně chátral a někdy na přelomu devadesátých a nultých let šel do šrotu..

(Příspěvek byl editován uživatelem jožin_z_bažin.)
-OndraS
Sobota, 21. července 2018 - 20:26:47  
Neregistrovaný host
Já se zeptám jako laik, k čemu je dobré včely přemísťovat? Zajímavý vůz.
Sobota, 21. července 2018 - 22:55:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 647
Registrován: 10-2014
Se včelami se kočovalo (a kočuje) kvůli lepší snůšce. Když kvetly akáty a vrby, jelo se za nimi, když kvetla řepka, stěhovalo se zas k ní, když byl potřeba medovicový med, přesouvalo se k lesu...V polovině osmdesátých let bylo kočování v rámci boje proti varroáze načas zakázáno a dnes může včelař cestovat se svolením veterinární správy.
Neděle, 22. července 2018 - 07:17:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 838
Registrován: 8-2015
Sraz veteránů Zlín u Samohýla 2018-07-21 a jízda mé Škody 120 pro náhradní díly do Lipné u Potštátu včetně průjezdu Slavíčským tunelem [happy] https://www.facebook.com/groups/1434574796794186/
Neděle, 22. července 2018 - 10:47:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 339
Registrován: 7-2017
Můj děda si na podobné akce postavil v 80. letech přívěs za auto. Samozřejmě s kapacitou asi šesti úlů to nemělo nejspíš na snůšku takový vliv jako Jožinův archivní nález.

Bohužel lepší obrázek nebyl možný
Neděle, 22. července 2018 - 12:05:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1230
Registrován: 5-2009
Ahoj, včera jsem ve Znojmě potkal staré auto typu Jeep, ale postavené na podvozku Škoda Spartak nebo něčeho takového. Provedení Cabrio s plachtou, žluté barvy, 4 dveře, benzínový motor, přihlášeno na normální SPZ.
Nevíte, co to bylo zač?
-OndraS
Neděle, 22. července 2018 - 14:15:00  
Neregistrovaný host
Předpokládám že to nebyla Trekka? A) je dost medialně známá, b) má dveře dvoje c) myslím že je na Veteznačkách.
Nemohl to bejt nějakej samodomorobohyb?
-OndraS
Neděle, 22. července 2018 - 14:20:02  
Neregistrovaný host
Nebo toto?
http://i1.wp.com/racem.org/wp-content/uploads/parser/Skoda-1101-1 .jpg
Neděle, 22. července 2018 - 18:00:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7349
Registrován: 12-2005
Boják nebo Babeta to moh bejt.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Úterý, 24. července 2018 - 20:39:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 118
Registrován: 2-2014
Ten včelí PAZ je pěknej. Škoda že se ale nedochoval. Dneska už v ČR nevím o žádném autobusu značky PAZ. A jen jeden KAvZ [sad]
www.avtoexport.cz
Úterý, 24. července 2018 - 21:05:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 843
Registrován: 8-2015
Kavz je vyfocen zde: Vuhlehirsk 2012: https://imhd.sk/transport/galeria-media/update/11960/doprava-vo-v ychodoukrajinskom-vuhlehirsku-pred-vojnou-pocas-ktorej-prisiel-aj -o-trolejbusy/134496/Autobus-KAvZ-685-na-Ul-Nekrasova
Neděle, 29. července 2018 - 21:55:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 119
Registrován: 2-2014
V Hradci Králové parkuje jeden KAvZ-685/3270 na veteránských značkách...zelenošedý.
www.avtoexport.cz
Pondělí, 30. července 2018 - 14:26:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 64
Registrován: 6-2016
Peugeot r. v. 1928, 600ccm obsah, 10 koní výkonu, max. rychlost 55 km/h, Hardy spojka, vůz nemá diferenciál. Foto ze sobotního srazu hist. drezín v žel. muzeum Zubrnice.
Pondělí, 30. července 2018 - 20:50:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1954
Registrován: 10-2007
Je to pěkný, ale nechtěl bych to ani zadarmo. Toto je fakt pro lidi, co jsou opravdu zaťatí nadšenci a stačí jim do toho rvát prachy jen proto, aby to někam dovezli na vozejku a pak vystavili na místě. Nebo si dokáží užívat v křupanském módu “kašlu na ostatní, teď jedu já a ostatní ať dělají, co umí”. Kdekoli v dnešním provozu to bude jenom stres a utrpení. Včetně letních silnic II. a III. třídy, protože tam už je dneska bohužel provoz taky. Odbočit z vedlejší doprava? Nejlíp počkat do večera, až trochu opadne provoz. Odbočit doleva? Tak to raději rovnou zapomeňte.
-OndraS
Pondělí, 30. července 2018 - 21:20:11  
Neregistrovaný host
Já trochu nerozumím tomu popisu hardy spojka a absence diferáku. Hardy spojka je ze špajzky na nějakou spojovací hnací tyč a pak už je jenom pastorek a talířovvý kolo na nápravě a hotovo?
Pondělí, 30. července 2018 - 22:38:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 65
Registrován: 6-2016
OndraS: ano, dle sdělení majitele je to tak. Jinak vůz nemá bubnové brzdy na kolech ale brzděná je náprava (a to pouze zadní).
Středa, 01. srpna 2018 - 11:37:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7374
Registrován: 12-2005
Nebo si dokáží užívat v křupanském módu “kašlu na ostatní, teď jedu já a ostatní ať dělají, co umí”. Kdekoli v dnešním provozu to bude jenom stres a utrpení.

Ač se tvýma názorama většinou ztotožňuju tak tady se rozcházíme. Co je křupanskýho jezdit veteránem na akce po ose nebo jen tak pro radost se projet? Že to nejede rychle? A to vadí? Traktory jedou rychle? Mopedy a skůtry jedou rychle? Cyklisti jedou rychle? Linkový autobusy jedou rychle? Naložený náklaďáky do kopce či v zatáčkách jedou rychle? Padesátiletý vystrašený báby jedou rychle? Autoškola jede rychle?
Ne nejedou rychle pletou se úplně stejně, někteří i víc než veterán. Když jedeme na sraz tak taky jedeme v minikoloně 60-70km/h. jedeme u kraje s rozestupy aby se případní spěchavci mohli zařadit. Nevidim v tom problém. Naopak jsou mi silně nesympatický machýrci co přitahnou tuctovej veterán (nějakou umrdanou aerovku nebo žehličku tatru kterých jsou tisíce) na akci na podválu a jsou dšěsně namachrovaný jak jezdí veteránem. Za sezonu s tim najedou 200 dohromady a jsou děěěěěsný veteránisti až na dřeň.
Kurva jednou je to auto, je to dělaný na ježdění. Kdyby to bylo dělaný na koukání tak je to obraz nebo socha. Kdyby to bylo dělaný na opečovávání tak je to mimino. kdyby to bylo dělaný na převážení na vlečče tak je to kupa hnoje nebo balík slámy. Ne je to dělaný na ježdění a tak je v pořádku že se s tim jezdí.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Středa, 01. srpna 2018 - 14:20:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 6-2016
Risan: takového historika ti taky zadarmo nikdo NEDÁ!!! Proč by měl? Mimochodem...toto je vlákno o veteránech a historikách, vlákno "typyčojámámnadupanoukáru" je úplně někde jinde!
Středa, 01. srpna 2018 - 15:10:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1955
Registrován: 10-2007
Martine, jízda ustálenou rychlostí je na většině cest asi celkem v pohodě, i když ta rychlost je nízká. Měl jsem na mysli hlavně křižovatky, to je dle mého názoru problém. Já souhlasím, že auto je dělaný na ježdění, ale dneska se holt jezdí, jak se jezdí. S traktorem je to lepší, protože k tomu mají lidi respekt a dobře to vidí (a akceleruje a zatáčí líp než toto), s mopedem je to lepší, protože se ledaskam vejdeš (a akceleruje a zatáčí rozhodně líp než toto). Báby a autoškoly jsou na tom líp, protože jim to nedochází [wink]. Jenže Tobě to dochází, i když máš s takovým autem taky trochu nejistoty (přece jen se s tím jezdí svátečně), takže si ty situace fakt sotva můžeš užít. Většina brouků je někde jinde, to se nedá srovnat s takovým autem, jako je to na obrázku výše.

Hlodavec: díky za upozornění [proud]
Středa, 01. srpna 2018 - 18:38:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 67
Registrován: 6-2016
Risan: není zač.
Čtvrtek, 02. srpna 2018 - 01:52:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7375
Registrován: 12-2005
Nebavím se o broukách. Brouk je moderní kára která v provozu stíhá v pohodě. Bavím se o naší koloně kurníků [wink]



Jinak ty křižovatky mi nepřijdou tak strašný. S naloženou 19tunou taky musím počkat až bude dostatek místa abych tam někomu neskočil před čumák.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Čtvrtek, 02. srpna 2018 - 10:01:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68
Registrován: 6-2016
Další brzda provozu. Praga Piccolo 1926 na letošním veteránském rojení v Lobči.
Čtvrtek, 02. srpna 2018 - 11:16:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1956
Registrován: 10-2007
Já myslím, že to je zase nedorozumění. Nevím, kdo z Vás má jakou zkušenost s provozováním takového auta. Jezdit s tím technicky jistě jde, já jsem chtěl ve skutečnosti jen sdělit, že z mého pohledu a z mé zkušenosti mi plyne, že provozovat auto z 20. let a starší netoužím, že by mi to přinášelo málo radosti a hodně starostí. U aut z 30. let a novějších to ještě celkem jde (prosím jde o hrubé dělení, spíše mám na mysli konstrukci než rok výroby konkrétního kusu). Za diskusi o tomto bych byl rád, ale nechtěl jsem vyhrocení do stavu, jaký tady máme. Pokud se někdo našel v mých výrocích a cítí se dotčen, tak se omlouvám.
Čtvrtek, 02. srpna 2018 - 16:11:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7377
Registrován: 12-2005
Mě trošku nadzvedl a tuta pasáž :
Nebo si dokáží užívat v křupanském módu “kašlu na ostatní, teď jedu já a ostatní ať dělají, co umí”. [wink]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
-OndraS
Čtvrtek, 02. srpna 2018 - 18:59:21  
Neregistrovaný host
Hele ale má tak trochu pravdu. Nemusí se ale nutně jednat o křupansky mód, já jednou jel z nějaké akce s ŠMkou a na trase Svitavy - Brno jsem za sebou vezl šílenej vláček. Snažil jsem se na vhodných místech zastavit a pustit to před sebe, ale za chvíli jsem to za sebou vezl zase. Kolik lidí jsem musel srát, ani nevim, a já trpěl za ně. Byla to snad nejhorší jízda s veteránem co jsem kdy jel.
Předpokladám že o tomhle Risan mluví.
Čtvrtek, 02. srpna 2018 - 23:11:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7378
Registrován: 12-2005
V tom případě bych si na státovkách musel ve křupanským módu připadat denně když mě omezovač přes 90 nepustí. A trpím za ty za sebou? Netrpim. Pospicháš? Tak si jeď jestli máš výkon....
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pátek, 03. srpna 2018 - 06:55:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 650
Registrován: 10-2014
Hele Martine, Risan se ti omluvil, tak omluvu přijmi, křupanský mód smaž a jedeme dál..[happy]
Pátek, 03. srpna 2018 - 09:23:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1957
Registrován: 10-2007
Ach jo, když jede kamion 80 a do kopce 60, tak to je celkem normální. Ale vzpomeňme si, jak to začalo. Začalo to autem, které má maximální rychlost 55, takže pojede po rovině tak 40, do kopce 20. To je něco jako Zetor UŘ 1. Jenže s tím nikdo dneska nejede dál než do vedlejší vesnice. Ano, Zetor se objíždí o chlup hůře. Ale neměl bych teda dobrý pocit, když bych musel jet v tom Peugeotku a lidi se mě snažili předjíždět všude možně. Protože tam, kde si netroufnou předjet ŠMku, Iveco nebo Zetora, nějak to přijmou a plouží se za ním na nějaké vhodné místo, vedle Peugeotka se určitě dvě auta vejdou vždycky, že. O zážitkové situace nebude nouze. Je tak těžký pochopit, že bych to nechtěl, že bych si ježdění s tím neužil?
Pátek, 03. srpna 2018 - 13:46:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4382
Registrován: 11-2006
Přesně to se mi líbí na Tatře, že je to starý auto, ale když na to člověk šlápne, tak jede. Koneckonců ani ten Fiat není brzda provozu. Švagr má Tatru 57 a těším se, až to zprovozní, jak se svezem, ale jen u něho na vesnici a popřípadě v okolí. Ale abych jel takovým autem někam dál po hlavních silnicích, to bych se i bál a přesně jak popisuje Ondra, bylo by mi to i blbé. Navíc měřím 192 cm a kombinace velkého volantu a mála místa na nohy by mi cestu nijak příjemnou nedělala. Taková auta patří někam na silnice třetí třídy, ale abych s tím jel z Plzně do Jičína, to fakt ne. Hlavně když jede vláček kamionů, tak nějak s tím řidiči počítají a jsou vidět z dálky. Ale když Vás náhle překvapí extrémně pomalu jedoucí auto, je to často problém. Takové vozy pak předjíždí už i kamiony a autobusy a to jsou už často nebezpečné situace. Takže souhlasím s Risanem, nejde o "křupanský mód", na tu silnici mají tak nějak právo všichni. Ale jde o to, vybírat na to silnice vhodné..

Ondro, a zrovna ta ešelka ještě celkem jede ne? Nebo se to nějak oproti klasické sedmistovce o hodně liší?
Pátek, 03. srpna 2018 - 13:57:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1958
Registrován: 10-2007
Psal o ŠMce, to je ta věc s automatem do města. B R I II A N. Jede pomalu.
-OndraS
Pátek, 03. srpna 2018 - 14:25:01  
Neregistrovaný host
Ano, ŠMka z TMB, je to automat, dá se s tím jet tak 70, ale vlastně ne dlouho, jinak by se to celý asi roztavilo [proud]
Sobota, 04. srpna 2018 - 15:23:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3498
Registrován: 1-2005
Ondra S.: Odkud kam jsi tu ŠM vezl? S B 731 na malých kolech (maximální rychlost je něco málo pod 70 km/h, ale jet se s tím dalo do 60 km/h, aby převodovka neodešla už cestou) jsem absolvoval trasu České Budějovice - Pardubice, a při pohledu do zrcátka jsem se normálně styděl... [happy]
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
-OndraS
Neděle, 05. srpna 2018 - 09:48:22  
Neregistrovaný host
Člověče má dojem že to byla moje první daleká cesta po získání Dčka. Brno - Liberec a zpátky. V čele kolony jsou vždy nejrychlejší vozidla. Thalie, fabie, avie nebo ŠMky [proud]
Neděle, 05. srpna 2018 - 13:43:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 656
Registrován: 10-2014
Šikovné autíčko do dnešních horkých dnů...[happy]
Neděle, 05. srpna 2018 - 19:03:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 6-2016
Ještě lepší pro dnešní horké dny. Swimmwageny a jiní obojživelníci na srazu v Úštěku.
Pondělí, 06. srpna 2018 - 22:04:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4371
Registrován: 4-2003
Risan:
"Kdekoli v dnešním provozu to bude jenom stres a utrpení. Včetně letních silnic II. a III. třídy, protože tam už je dneska bohužel provoz taky. Odbočit z vedlejší doprava? Nejlíp počkat do večera, až trochu opadne provoz. Odbočit doleva? Tak to raději rovnou zapomeňte."
Pro ty, již se rádi toulají s volantem v ruce po opuštěných silnicích, doporučuji zamířit na východ, na Slovensko. Tato země skýtá množství silniček vinoucích se řídce osídlenými oblastmi mezi lazy a malými osadami. Naprosto minimální provoz, běžně nepotkáte jiné vozidlo dlouhé kilometry, k tomu nádherná slovenská krajina.

Pravda, na ježdění starým Peugeotem stojícím na počátku debaty to není, přeci jen silnice bývají i strmé a s prudkými zákrutami, no berte to jako tip na výlety bytelnějšími veterány či youngtimery nebo i běžnými vozy. Zájemcům rád doporučím výletní trasy.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 07. srpna 2018 - 17:18:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 657
Registrován: 10-2014
Doktor: Naprostý souhlas! Možná, až budu budovat itinerář, tak se ti ozvu. Děkuji [happy]
Sobota, 11. srpna 2018 - 18:31:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 855
Registrován: 8-2015
Zlín 2018-08-11 sraz Amerik


Neděle, 12. srpna 2018 - 06:54:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 856
Registrován: 8-2015
Druhá část



Sobota, 18. srpna 2018 - 11:22:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 356
Registrován: 7-2017
Neděle, 19. srpna 2018 - 22:31:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5820
Registrován: 11-2009

Klenovice • 19.8.2018
Čtvrtek, 23. srpna 2018 - 19:37:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 252
Registrován: 8-2014
Pár fotek ze soboty v Dresden.Bylo tam plno parních strojů i stříkačka, fotit ale bohužel moc nešlo.


Pondělí, 27. srpna 2018 - 00:31:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3924
Registrován: 3-2005
Black & White [happy]


Jinak více: https://svatebni-rollsroyce.cz/
-OndraS
Pondělí, 27. srpna 2018 - 20:19:49  
Neregistrovaný host
Švagr se švagřicí jeli na svatební cestu do Itálie, a tak jsem je zaúkoloval, aby fotili ameriky. Vyfotili toto [lol]



což jsem vygůglil doufam že dobře jako Fiat 1100 E Camioncio. Ameriky tam žádný prý nejsou, ale nechtěli zklamat. Líp vyfotit nešlo.
Pajzák
Pátek, 31. srpna 2018 - 10:40:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2047
Registrován: 6-2015
Před chvílí na D1 u Vyškova. Matematicky vyjádřeno T1916.
Pátek, 31. srpna 2018 - 22:20:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 494
Registrován: 5-2013
OndaS, pikápek pěknej, jinak to když jsme s kámošema oprášili a provětrali jednu "ameriku", tak se mě zase jedna paní ptala, zda si může pro vnoučka vyfotit toho "gázíka"...[proud]
Pátek, 31. srpna 2018 - 23:21:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 467
Registrován: 2-2009
Taky jsem minulou sobotu vyblejskl nějaké GAZíky[proud][biggrin]


http://marek275.rajce.idnes.cz/
Neděle, 02. září 2018 - 16:14:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3534
Registrován: 9-2006
Bagr_poclain: Nedoručená správa vrátená odosielateľovi - Undelivered Mail Returned to Sender

Rád bych Tě požádal o laskavost, ale Tvůj e-mail pod nickem nefunguje. Můžeš mi poslat na můj ten správný? Děkuji.
.
S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Neděle, 02. září 2018 - 21:48:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 469
Registrován: 2-2009
Je to tak tajné, že to nejde napsat sem?[lol]
http://marek275.rajce.idnes.cz/
Neděle, 02. září 2018 - 23:31:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3535
Registrován: 9-2006
Bagr_poclain: No, nechtěl jsem zaplevelovat diskusi soukromými potřebami ... chtěl jsem tě pouze požádat, coby bývalý ortodoxní jeepař, o laskavost. Mohl bys mi, pro moji osobní potřebu, čili do mého archivu, poskytnout snímky těch jeepů v plném rozlišení a případně i s poznámkou, kde a při jaké příležitosti byly fotografovány? [happy]
.
S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Pondělí, 03. září 2018 - 19:05:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 675
Registrován: 10-2014
Feudal: Krásné povídání[jidlo][happy] A ta pééfka jsou také [ok]
To muselo být těžké rozhodnutí se miláčka zbavit..
A propos: Jaké měl ten Jeep zadní lampy? Vojenské celočervené?
Pondělí, 03. září 2018 - 21:49:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3538
Registrován: 9-2006
Jožin_z_bažin: No, tenkrát jsem to i obrečel, z části lítostí a z části ze vzteku. Ale vyřazeného jeepa z provozu nebylo, bohužel, kam dát, protože jsem zároveň musel vyklidit i garáž, jelikož majitel této bývalé prvorepublikové autodílny zemřel a pozůstalí mne vyobcovali.

Tyhle neoriginální celočervené stoplampy už na voze byly při koupi (je to vidět na prvním snímku) a já je tam nechal, protože mne tehdy nijak neurážely a docela mu po vybroušení kytu a nalakování zadní části karosérie, i slušely. Jaký ale měly původ, fakt nevím.
.
S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Úterý, 11. září 2018 - 09:35:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1979
Registrován: 10-2007
Málo dávám obrázky, tak alespoň jeden ze soboty. Oba stroje jsou přibližně stejně staré jak rokem výroby, tak konstrukčně, a mohly se v Československu v prvních poválečných letech docela dobře setkávat, protože jich tu bylo dost. V podstatě byly svými konstruktéry i určeny pro podobnou cílovou skupinu, ale válka přinesla oběma strojům jejich vojenské konverze a udržení výroby až do poválečného období. Po válce u nás oba stroje měly skoro i srovnatelnou pořizovací cenu. Piper J3 "Cub" a Tatra 57b "Hadimrška". V "nylonovém věku" konce 40. let byla u nás řada lidí, kteří si je kupovali i jako soukromé osoby. Zatímco 50. léta přinesla soukromým Cubům zabavování příslušníky STB a dožívání v socialistických aeroklubech, kde byly všechny buď zlikvidovány (prostě to polili benzínem, který měly aerokluby zadarmo, zapálili a co zbylo, odvezli do šrotu) nebo jako nepotřebné a zastaralé prodány na západ (jednu věc mají komunisti ještě raději než maminku: peníze), takže nezbyl u nás z několika stovek ani jeden, Hadimršky jezdily v poměrně slušných počtech v soukromých rukách až do 70. a 80. let a řada se jich dočkala zaslouženého stavu veteránského.

Úterý, 11. září 2018 - 13:18:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7422
Registrován: 12-2005
Fuj taková moderna.... [biggrin]
Dám něco z neděle sušák na prádlo a peřiňák [satan]

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Úterý, 11. září 2018 - 15:51:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1980
Registrován: 10-2007
Zdánlivě moderna, ale mezi peřiňákem a tím Cubem je rozdíl jen 15 let. Což z dnešního pohledu, 80-90 let vzdáleného, vlastně není zas tak moc. Kdybych chtěl být kousavý, tak ještě podotknu, že ty dva stroje na snímcích od Martina jsou na rozdíl od Cuba nové repliky a nikoliv originály. Nechci tady kecat o letadlech, to sem nepatří, ale narazili jsme na věc, která platí velmi dobře i pro auta. Už jsme to tady vlastně řešili - jezdit s opravdu starým autem není vždycky jenom zábavné a nedá se to denně. Musí být na to počasí, čas, nálada a musíte být připraveni zpomalit životní tempo na tehdejší. Což není v současném světě vždycky snadné. Podobně je to peřiňák vs. Cub. Znám trochu majitele peřiňáka, tak vím, že to se mu líbí. Ale s Cubem lze všude a vždycky. Je to jako byste si vybírali, jestli si jako veterána pořídíte aerovku 500 nebo žigulíka.