Diskuse » Archiv 2018 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 10. 07. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 10. 07. 2018

dolů
   autor příspěvek
Emil Švec
Sobota, 30. června 2018 - 21:04:55  
Neregistrovaný host
Ale oprava těch 2 T3 bude stát v nadsázce totéž, co čelní sklo k 15T [proud]
Neděle, 01. července 2018 - 02:59:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 815
Registrován: 4-2006
V tom Brně to bylo dost šílený. Srážka v pouhých 15 km/h skončila smrtelným zraněním. V zásadě to byl normální ťukes dvou TRAM v nízké rychlosti, který nastávaj pořád. Kolik takovejch nehod v ČR za rok je? 5-10?

To nebylo jak ta jednokolejka v Ostravě, kde to byl masivní náraz s těžkými defomacemi vozů.
Neděle, 01. července 2018 - 03:31:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 816
Registrován: 4-2006
ad nehoda 9230 + 9224

https://praha.idnes.cz/havarie-tramvaji-v-braniku-d0a-/praha-zpra vy.aspx?c=A150911_083512_praha-zpravy_bur

No, docela tedy síla, že tohle si vyžádá nové články.

Vyřezání poškozených částí (a následné navaření nových) je proti předepsanému postupu oprav?

Ale jako já tomu nerozumim. Předpokládám, že diagnostika rozsahu poškození je věc max. na měsíc. Formálně zadám výběrko s jediným možným vítězem a ve Škode by tedy vyrobily jeden A článek a jeden B článek původní 15T (lišej se vůbec nějak od 15T4?), do nichž se pak umístí komponenty z původních článků. Nemělo to bejt vyřešený tak do začátku léta 2016?
Neděle, 01. července 2018 - 05:02:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4986
Registrován: 7-2011
Fricoolinek:
"No, docela tedy síla, že tohle si vyžádá nové články. "
Jenže tohle nejsou Tétrojky, který maj pevnej rám a jediný "deformační zóny" jsou tak maximálně kuple a lamináty na čele/zadku. 15T to má převážně v kloubech a je otázka, co přesně se tam zmačkalo a nakolik to půjde opravit s ohledem na předepsanou pevnost.
Neděle, 01. července 2018 - 07:13:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 817
Registrován: 4-2006
Jasně, no.

Ale i třeba osobák se opravuje pomocí řezaní a navařování. Podotýkám, že myslim tu CERTIFIKOVANOU opravu.

https://www.youtube.com/watch?v=aD_Ehx2vreM

P.S.: Myslel jsem C článek a ne B článek (post z 3:31)
Neděle, 01. července 2018 - 07:15:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 818
Registrován: 4-2006


Jeden jemný šotofórek. [wink]
Neděle, 01. července 2018 - 07:56:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4988
Registrován: 7-2011
Já vím, že jsem jinej, ale nechápu....[uhoh]
Neděle, 01. července 2018 - 09:23:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7417
Registrován: 6-2004
Bobik :-) Odpověď
Mladějov
Neděle, 01. července 2018 - 09:32:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12538
Registrován: 3-2007
Autismus koukám jen kvete [proud]
Neděle, 01. července 2018 - 14:51:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1224
Registrován: 5-2009
pokud vím, tak v Taškentu tramvaje zrušili.
Neděle, 01. července 2018 - 20:10:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7786
Registrován: 8-2003
[fotic] [new] [tramvaj] ev.čísla 9434...[wink]


World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Rem
Neděle, 01. července 2018 - 20:17:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1115
Registrován: 11-2008
Fricoolinek: Bomba! [happy]
Mkzb: Myslím že ten vtípek nemá s Taškentem nic společného [wink]
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Cogwheel
Pondělí, 02. července 2018 - 13:00:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5614
Registrován: 1-2012
Ukázka, jak v předvolebním plátku TOP 09 (v koalici se STAN) pro Prahu 8 demagogicky brojí proti tramvaji do Bohnic:

Z oné propagandistické tiskoviny bych zmínil ještě jeden kouzelný citát z článku, který pojednává o proměnách Karlína, změnách sociálního složení tamního obyvatelstva (gentrifikaci) - čímž v Karlíně mizí tradiční "lidové" hospody:
"Mladý hipster místo hospody nadšeně vítá bistro, podávající avokádový toust."
Takže, mládeži - hrr na avokádo, ať jste in!
Fkam
Pondělí, 02. července 2018 - 13:15:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3205
Registrován: 3-2011
Hluk a prašnost z tramvají ? [biggrin]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pondělí, 02. července 2018 - 13:59:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2741
Registrován: 12-2007
Elektrobusy do Bohnic jsou nesmyslem, pokud bohničtí nechtějí tramvaje, tak potom tam jsou jedině vhodné trolejbusy. Elektrobusy nejsou vhodné pro frekventované spoje, a to zejména tam, kde se jedná o kloubové busy. Tam je vhodnější buď klasický anebo parciální trolejbus.
Pondělí, 02. července 2018 - 18:42:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7421
Registrován: 6-2004
Cogwheel: Kupodivu se nám styl Karlína ještě vyhýbá a taková smažárna tu není [wink]

Ale bohužel debilita lidí je v mnoha směrech dnes stádoidní a jsou proti všemu. Stejně jako se měla přestavovat Odra a zvedl se řev... Takže stačí skupina pár xxxx a už to jede ve vlně...

Tramvaje nevidím jako ideální způsob obsluhy, to už jsem tu psal mnohokrát včetně důvodů, ale petici fakt podepisovat nebudu...

Wagon: Naprostý souhlas, ale tak stejné stádo začne hýkat dráty...

(Příspěvek byl editován uživatelem 9001.)
Pondělí, 02. července 2018 - 18:53:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2747
Registrován: 12-2007
https://www.novinky.cz/ekonomika/476795-srazkam-tramvaji-by-mohl- zabranit-autopilot-dpp-vyviji-system-s-cvut.html
Boris
Pondělí, 02. července 2018 - 19:32:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3334
Registrován: 6-2002
Hm. A co kdyby se řidiči plně věnovali řízení, nebo, což taky není až tak vzácné, nejezdili kupl na kupl? Já nevím, ale trendem dnešní doby je opravdu z už tak intelektuálně upadající populace vychovávat úplné debily, kteří nebudou schopní používat nic jiného než mobil, protože mozek se jim scvrkne na velikost vlašského ořechu, a to ještě bez kůry.
Fkam
Pondělí, 02. července 2018 - 19:46:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3206
Registrován: 3-2011
V tom pražském provozu si myslim, že je zázrak, ze takové nehody nejsou častěji.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pondělí, 02. července 2018 - 19:46:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4989
Registrován: 7-2011
Boris:
"...nebo, což taky není až tak vzácné, nejezdili kupl na kupl? "
Moc složitý a málo "in". Navíc by to znamenalo řešit dopravu hlavně v centru, kdy si tramvaje překáží navzájem, mnohdy i vlastní linky...[crazy]
Krom toho, ta "umělá inteligence" je bohužel zatím stále spíše umělá, než inteligence. Zkrátka další krám navíc, kterej musí řidič víc hlídat, než aby mu pomáhal. Jo kdyby to třeba umělo (jak někde psal Demon), že v případě vexle "jinam" to hodí brzdu a nedovolí vjet do nesprávnýho směru, prosím. Jenže tohle to neumí a hned tak umět nebude, zdali vůbec někdy.
Pondělí, 02. července 2018 - 22:25:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 492
Registrován: 1-2006
Wagon: Když si z té tabulky spočítáte procento nehod zaviněných řidičem tramvaje, tak zjistíte, že zůstává prakticky konstantní mezi 13 až 17%. Nárůst je jinde.
Pondělí, 02. července 2018 - 22:52:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7422
Registrován: 6-2004
Bobik: Tak ono je hlavní otázka jak to bude reagovat... Pokud to hodí magnety natrvdo, tak je pak skoro jedno jestli ty tramvaje do sebe vlítnou a nebo to vyhodnotí magnety a prásk...

Pak je otázka, jestli s tím systémem není ještě větší riziko nehod ala Brno, kde paní zemřela spíš kvůli pádu v salonu než kvůli rozsahu nehody...

Jchqs: Roste provoz... :-(.
Pondělí, 02. července 2018 - 23:18:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2751
Registrován: 12-2007
Váš názor nepopírám, řidiče tramvají z ničeho nijak neobviňuji. Odkaz jsem uvedl jenom proto, abych viděl reakci diskutujících na to řešení vyvíjené DPP s ČVUT.
Pondělí, 02. července 2018 - 23:30:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4991
Registrován: 7-2011
Jchqs:
"procento nehod zaviněných řidičem tramvaje...že zůstává prakticky konstantní mezi 13 až 17%."
Přičemž největší procento z těch zaviněných dělá neodhadnutí profilu.
Pondělí, 02. července 2018 - 23:34:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4992
Registrován: 7-2011
9001:
"Tak ono je hlavní otázka jak to bude reagovat..."
No, jestli to bude něco na způsob co teď zkouší v Ově, tak podle popisu v onom článku se obávám, že se tramvaje v centru nehne z místa...[crazy]
[biggrin]
janoro
Úterý, 03. července 2018 - 09:22:17  
Neregistrovaný host
Dneska má skoro každý auto adaptivní tempomat nebo aspoň něco co zapípá když se blíží překážka moc rychle. Třeba Golf od druhý nejlevnější úrovně výbavy. 15T ničím takovým nedisponuje?
Úterý, 03. července 2018 - 23:46:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1474
Registrován: 10-2010
Řekl bych, že použití různých antikolizních systémů u tramvají dost omezují brzdné schopnosti tramvaje. Tramvaj má ve srovnání s osobním autem cca trojnásobnou brzdnou dráhu a cca třetinové zpomalení, takže aby měl antikolizní systém smysl, musel by reagovat s násobně delším předstihem, než dnes reaguje u osobních vozidel.

Jestli by to mohlo něčemu pomoct, tak asi třeba najetím do stojící překážky.
Středa, 04. července 2018 - 07:35:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5044
Registrován: 11-2007
Tramvaj má sice dlouhou brzdnou vzdálenost a menší zpomalení, než automobil, ale při prudkém a náhlém brzdění je stejně schopna položit na zem stojící cestující a ty sedící narazit do sedadel před nimi. Chybí zde prostě bezpečnostní pásy a obložení cestujících airbagy, přičemž tohle v tramvaji nikdy nebude. Navíc se zvyšuje nebezpečí falešného poplachu (např. překážka. pohybující se kolmo k tramvaji, která opustí její profil před jejím příjezdem). Správné postavení výměn asi taky nebude zjišťováno. Mám dojem, že jde o více rizik, než zvýšení bezpečnosti, a nebo o peníze výrobců takových zařízení.
yardam
Středa, 04. července 2018 - 11:07:31  
Neregistrovaný host
Na zmatení takového čidla jistě by stačil obyčejný pták nebo sáček, či v zimě sněhová vločka.
Středa, 04. července 2018 - 12:46:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2128
Registrován: 9-2005
a ty sedící narazit do sedadel před nimi. Chybí zde prostě bezpečnostní pásy a obložení cestujících airbagy, přičemž tohle v tramvaji nikdy nebude.
A co otočit všechny sedadla proti směru jízdy ?
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák - napiš na mail pod nickem
janoro
Středa, 04. července 2018 - 13:09:47  
Neregistrovaný host
yardam:
"Na zmatení takového čidla jistě by stačil obyčejný pták nebo sáček, či v zimě sněhová vločka."
To asi sotva. Nejak jsem si nevsiml, ze by moje nebo stovky aut pohybujicich se po Praze, ktera jsou dnes vybavena antikoliznim systemem, zniceho nic na fleku brzdila kvuli ptakum nebo snehovym vlockam. U spousty modelu je tohle jiz zcela standardni vybava (treba u toho lidoveho VW Golfa), takze takovych aut se po meste pohybuje mozna vice, nez by se mohlo zdat a k zadnym nebezpecnym situacim nedochazi.

U te tramvaje to rozhodne nemusi automaticky brzdit. Mozna by te nehode z minuleho tydne zabranilo, kdyby to jenom zapipalo, nemyslite?
Středa, 04. července 2018 - 18:27:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4997
Registrován: 7-2011
janoro:
" Mozna by te nehode z minuleho tydne zabranilo, kdyby to jenom zapipalo, nemyslite?"
Nemyslím. Možná by akorát náraz nebyl tak silnej.
Houmr:
"A co otočit všechny sedadla proti směru jízdy ?"
Neblbni, třeba já (a takovejch je víc) proti směru sedět moc nemůžu, protože se mi dělá špatně.
Středa, 04. července 2018 - 21:59:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 214
Registrován: 9-2012
Co to zase plácáte za mentální odpad? Já s těma bednama jezdil 9,5 roku. Za tu dobu jsem musel brzdit natvrdo magnetama z různejch rychlostí nesčetněkrát. A NIKDY NIKDO kvůli takovému brzdění neupadl. Cestující padali v podstatě jenom na schodech a při občas rozjezdu během průkazkovýho mariáše o invalidní místa.

Zábrzdná vzdálenost tramvaje se od osobního auta liší různě v závislosti na obsazení vozu, stavu koleje apod. Ale s určitostí lze říct, že to ani omylem není trojnásobek. Spíše lze hovořit o desetinásobku.
Komu tykám? Zpravidla všem. Buď se s tím vyrovnej a tykej mi taky nebo se jdi třeba zabít.
TomasBurian
Středa, 04. července 2018 - 22:23:09  
Neregistrovaný host
Hm, možná by stálo za to nevysvětlovat to o té zábrzdné dráze jen kaštanům, ale taky ševcům, co jezdí přilepený na zadku gumokolům nebo kolegům.
Čtvrtek, 05. července 2018 - 00:43:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 586
Registrován: 3-2009
Koukám, jakou tady máte duchaplnou, skoro až odbornou diskuzi...[crazy]
Videa z let 1998-2003: www.youtube.com/strassenbahnfahrer1
Čtvrtek, 05. července 2018 - 21:05:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2129
Registrován: 9-2005
Neblbni, třeba já (a takovejch je víc) proti směru sedět moc nemůžu, protože se mi dělá špatně.
Tak ti by mohli klidně stát. Mně se zase dělá špatně z toho, když musím mého syna vždycky, i na kilometrové vzdálenosti kurtovat do dětské sedačky jak do rakety, zejména když si vzpomenu, co jsem se s bráchou nablbnul, naležel a jinak vydováděl na zadním sedadle tátovo Moskviče během dlouhých cest na dovolenou, "za našima" atd.
Holt pro bezpečnost se musí něco obětovat...
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák - napiš na mail pod nickem
Pátek, 06. července 2018 - 11:49:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2904
Registrován: 3-2004
Včera to bylo dost pestrý. [jidlo]

Nejdříve krasavice na výletě v Braníku, pak jsem se patlal se zlobícími dveřmi, které samozřejmě závadu vykazovaly pouze do příjezdu technické, zlobil zcela šílený cyklus na Strossu, kde tři minuty na světlech nebyly problémem, všude zmatení harleyáři... Nakonec byl zázrak, že jsem zkraje druhého kola na 3/6 dorazil na Stross DC vcelku v čase. Proti mně kolega s 26, tak ho nechávám prvního, stanicuji na Dlouhé třídě, divím se, že mám k cestě na Republiku celé dvě minuty, zavírám, ovšem kolega s onou 26 přede mnou se nějak nehýbe ze světel. Vidím nějaký šrumec na křižovatce Dlouhou a ventilace mi do kabiny začíná táhnout vcelku intenzivní zápach plynu.

Takže lezu ven a prakticky hned u mě brzdí stylem Kobry 11 PaCh a instruují k okamžitému vypnutí tramvaje a rychlému odeslání cestujících k mostu. V protisměru projíždí tramvaj. Přijíždí za mě kolega s busem, vycouvat tedy už též nepůjde, projíždí ještě jedna tramvaj v protisměru, vypíná se trolej, další příslušník mě promptně odesílá též k mostu, chvíli se nemohu dostat z tramvaje, nakonec beru pár švestek, zamykám nouzově otevřené první dveře a s kolegou z tramvaje přede mnou mizíme za pásku.

Tam se dozvídáme, že to bude na dýl, což je celkem zjevné, a k našemu velkému štěstí zjišťujeme, že kolegyně v protisměru, která jako poslední projela křižovatku, skončila bez proudu na začátku mostu. Ideální útulna. [happy] Nakonec bivakujeme na místě v KT tři hodiny. Naštěstí se sešla milá společnost, tak to celkem uteklo, speciální díky vysílám jakési vinárně v Klimentské, kde mě ti dobráci podarovali kolou, ať nám to prý odsýpá, to bylo milé. Zajímavá mimořádnost, hlavně že to neřachlo, už jsem pár úniků zažil a tohle byl tedy vcelku extrém. Tolik tedy ze včerejšího klidného svátečního čtvrtka. [tramvaj]



Slovan!
Sobota, 07. července 2018 - 00:31:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7793
Registrován: 8-2003
2X -> d-23...[proud] 7/2018


World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Sobota, 07. července 2018 - 07:51:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 540
Registrován: 1-2015
Autopilot v tramvaji, jste se posrali v kině? Myslím si, že nejlepší prevence je přezkoušení řidičů a dbát na to, aby se věnoval opravdu jenom řízení a ne aby se zabýval chujovinami.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Fkam
Sobota, 07. července 2018 - 08:13:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3208
Registrován: 3-2011
A nastavit lepší pracovní podmínky. Se vůbec nedivím, jestli třeba i na pár vteřin zavřel oči. Jako když mi kamarád ukazoval jeho turnus a služby.... po noční záloze, dostat ještě kolečko na ranní službě a za 7 hodin jít na odpolední [coze]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
janoro
Sobota, 07. července 2018 - 09:33:50  
Neregistrovaný host
Pepan.1981:
"Autopilot v tramvaji, jste se posrali v kině? Myslím si, že nejlepší prevence je přezkoušení řidičů a dbát na to, aby se věnoval opravdu jenom řízení a ne aby se zabýval chujovinami."
Ne autopilot, ale system varovani pred hrozici srazkou.
Sobota, 07. července 2018 - 12:43:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5001
Registrován: 7-2011
janoro:
"...system varovani pred hrozici srazkou."
Jo, 90% času to bude řvát úplně zbytečně a vyvolávat planý poplachy kvůli skokanům a myškařům, takže další krám, kterej bude akorát na vztek. A pokud se nějakej trouba co nečumí rozhodne pod tu tramvaj skočit či vjet, nějaký varování tu tramvaj beztak nezastaví. Nebo to snad i bude umět ohnout zákony fyziky?
Sobota, 07. července 2018 - 13:23:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7429
Registrován: 6-2004
Fkam: A že odbory mlčí [biggrin], tak to asi tak hrozné nebude...

Bobík: Asi tak... Tam bude mraky činitelů co tomu dají zabrat... Musí to zareagovat třeba na 5 leté dítě, ale taky to neřvat při jiných případech....
Sobota, 07. července 2018 - 13:31:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7794
Registrován: 8-2003
Fkam: dle ZP musí být mininálně devět hodin pauza..[happy]
World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Fkam
Sobota, 07. července 2018 - 14:19:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3209
Registrován: 3-2011
ZP je teoreticky super. Ale praxe je stejně jiná.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Sobota, 07. července 2018 - 22:29:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7431
Registrován: 6-2004
Fkam: Tohle mi přijde jako přehánění... Zrovna přes tohle by DP podle mě nešel, protože při nehodě to může být sakra problém...
..
Sobota, 07. července 2018 - 22:55:51  
Neregistrovaný host
Sice to možná není úplně přesně k věci, ale dělám řidiče dodávky pro jednu nejmenovanou nadnárodní společnost (rozvoz zboží zákazníkům) a mými kolegy jsou lidi ve všech věkových kategoriích i národních příslušností. Jsou u nás i dva odněkud z východu, co dělají sedm dní v týdnu celodenní zátahy od půl osmé ráno do desíti večer. Pravda, je to se dvěma návraty na základnu a teoretickým časem k obědu či oddechu, ale kolikrát dostáváme naloženo takový pálky (max tolik, abychom si nehráli na náklaďák) a takový jízdní řády, že se člověk někdy ani nažrat nestihne, naháže další várku do auta, položí cihlu na pedál a jede, co to dá, jakože to moc nedá. Nejsem schopnej pochopit, jak to ti dva dělají, celej den prosedět za volantem, do toho tahat ty zásilky, doma se vychrápat a druhý den znova. Jednou za čas CD také vezmu a nestačím se divit, co to s člověkem udělá. Já jsem mladej, takže to vcelku dávám, ale jim už není pětadvacet a prostě nechápu, jak to zvládají. A nevím nevím, co by na to říkala nějaká inspekce z ouřadu.
Sobota, 07. července 2018 - 23:14:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7432
Registrován: 6-2004
..: Inspekce asi nic... Dodávky nemají tachografy a dopravci toho náležitě zneužívají...
Pondělí, 09. července 2018 - 09:29:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 541
Registrován: 1-2015
Fkam:
"ZP je teoreticky super. Ale praxe je stejně jiná."
Bohužel to tak v reálu je a n i k d o s tím nic nedělá.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Pondělí, 09. července 2018 - 10:14:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 542
Registrován: 1-2015
Jenom připomínka toho, co jsme mohli mít, a nemáme [cunik][zadnice]

odkaz
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Pondělí, 09. července 2018 - 10:19:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 543
Registrován: 1-2015
janoro:
"Ne autopilot, ale system varovani pred hrozici srazkou."
To myslíte vážně? Z 90% to bude řvát zcela zbytečně. Takhle se vychovávají z lidí tupé, nemyslící, ovce.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Jižan
Pondělí, 09. července 2018 - 10:41:36  
Neregistrovaný host
Ad Pepan, 542: Vážně mohli mít? V roce 2010 si Praha půjčovala na splácení úroků z předchozích půjček. K tom se stavěla Blanka, VA1 se splácelo asi až do r.2016.

Z čeho by Praha platila další hodinky s vodotryskem?
Pondělí, 09. července 2018 - 11:36:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 544
Registrován: 1-2015
Jižan:
"Ad Pepan, 542: Vážně mohli mít? V roce 2010 si Praha půjčovala na splácení úroků z předchozích půjček. K tom se stavěla Blanka, VA1 se splácelo asi až do r.2016.

Z čeho by Praha platila další hodinky s vodotryskem?"
Kdyby nebyla na Magistrátu neschopná koalice s Krndou v čele, i metro D se mohlo stavět!
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Pondělí, 09. července 2018 - 11:46:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7659
Registrován: 2-2006
Tohle ovšem spadá do neomezeného panování "modrých ptáků", takže ohánění se Krndou je dost mimo mísu.
Zaspalo se už za Béma, protože trasování bylo dávno známý, ale o pozemky se nikdo nestaral.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Jirka
Pondělí, 09. července 2018 - 20:14:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 451
Registrován: 5-2002
Naopak, o pozemky se někteří postarali velmi dobře.
Jirka.
Úterý, 10. července 2018 - 09:43:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 545
Registrován: 1-2015
Čekal jsem nějaké info ohledně zácpy v centru města, ale tady ani ťuk, ani zmínka.
Prý to bylo včera výživné. Ono se nelze divit, když se frézuje Jiráskův most, opravuje se na Bulharu.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Jef
Úterý, 10. července 2018 - 10:02:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5762
Registrován: 5-2002
Já včera míjel po páté hodině stojící frontu tramvají od Jindřišské až za Bílou Labuť a v opačném (mém) směru z centra nejelo nic, takže zřejmě stálo kdeco.

A do toho ještě prý po šesté tahle arogance v Lidické - ti policejní mluvčí jsou fakt bezelstní, jak asi mám chápat, že celých 40 minut "nebylo nutné" Range Rover zasahující do kolejí odtáhnout?! To jako snad že to auto patřilo takové šajbě ukrajinské mafie, že měli "orgáni" strach jakkoli zasáhnout?
Úterý, 10. července 2018 - 11:14:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2906
Registrován: 3-2004
Průser to byl prakticky všude a rozjíždělo se to do pozdního večera, relativní klid byl jen na levém břehu (s 12 jsem měl vyloženě štěstí), dle letmého pozorování šla i 1 nebo 25. A co říct k té Lidické. Od policie naprostá nehoráznost, nevím, jak to jinak popsat. Snaží se to tam z profilu vycukat sami cestující, stojí to ví bůh kam, odklony, ale PaCh necítí potřebu odtahovat. Ať jdou do [zadnice]. Ovšem co čekat, když se k provozu staví, jak se staví. Zabukařit mezi Poliklinikou Modřany a Čechovou čtvrtí za ohbem protihlukové stěny a měřit na padesátce v místě, kde je odstavnej pruh a čtyřproudovka bez chodníku (a onou protihlukovkou), to jo, tam piráty pochytáme do posledního, ale tady nezájem, stejně jako známe tradiční nezájem například na zákazu odbočení Na Knížecí, u přikázaného směru jízdy u divadla, u zákazů zastavení kolem NBS, nemluvě o tom, co se dělo o prodlouženém víkendu po celém městě ze strany motorkářů. To se samozřejmě jen "monitorovalo". Škoda slov. [ko]
Slovan!
Úterý, 10. července 2018 - 13:07:47  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72850
Registrován: 4-2003
Neřešilo by to sice vše, ale na pár místech stačilo řídit provoz (=nepouštět [auto] na koleje, když nemá kudy odject, když už to ty bezmozci za volantem nepochopí sami, co tím způsobujou). Směrem na Žižkov to před šestou stálo od Husinecký dolů, ale prej se to pozdějš štosovalo až k Nákladovýmu. [angry]

Ale to už tu bylo několikrát, aniž by se nad tím vůbec někdo obtěžoval pozastavit, natož to aspoň nějak řešit. Bandu čuráků to je. [angry]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
pan KarosáK
Úterý, 10. července 2018 - 19:04:08  
Neregistrovaný host
Hlavně prostě nevidíš policajta, z toho mě může vzít čert!! Není potřeba ani brutálních restrikcí, stačilo by v první fázi usměrňovat a vést stádo ke kázni - aby byl volný přejezd Odborů, na kritických místech aby se dodržovalo řazení v pruzích. 3x MP na Seifertově a jak to pomohlo. Největší paralýzu podle mě způsobuje tato totální nekázeň. Ale jak píše Ústečák, k zblití!!