Diskuse » Archiv 2018 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 19. 04. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 19. 04. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 13. dubna 2018 - 12:52:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8213
Registrován: 5-2002
Z médií:
Vedení Prahy odmítá návrh radnice Prahy 1, aby na Malostranském náměstí jezdila auta zkušebně po tramvajových kolejích. "Je to absolutní hloupost," řekl náměstek primátorky Petr Dolínek. Pustit auta na koleje chtěla městská část zkušebně na měsíc buď před prázdninami, či po nich.

Zelená automatová rakovina prorůstá nepozorovaně městem. Kupujte si proto místo lítačky raději kola či elektrokola a také se připojistěte proti úrazu při cestě do práce. Včera zrovna jeden kolega přišel s působivou vizáží obličeje.
Pátek, 13. dubna 2018 - 13:33:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 977
Registrován: 2-2006
Zkoušel jsem si to i nakreslit, ale nepovedlo se mi odhalit, jak spolu oba odstavce souvisí.
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Pátek, 13. dubna 2018 - 14:03:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7115
Registrován: 6-2004
Ono nás asi nic moc lepšího nečeká... ANO tlačí do křesla primátora Nachera... To bude snad ještě větší průser než Krnda...
Cogwheel
Pátek, 13. dubna 2018 - 15:10:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5425
Registrován: 1-2012
Patrik Nacher - co mi to jméno připomíná?
Aha, už jsem si vzpomněl - raketový letoun Bachem Natter: https://www.fronta.cz/bachem-ba-349-natter z doby posledních křečí "Třetí Říše". [lol]
Při jediném testovacím letu s člověkem v kabině vyletěl rychle vzhůru, aby se po chvíli neméně rychle zaryl do země a z pilota mnoho nezbylo. [smrt]
Slušný Cizinec
Pátek, 13. dubna 2018 - 16:54:38  
Neregistrovaný host
89.176.37.17
krutak, děkuji.
Neděle, 15. dubna 2018 - 07:54:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7714
Registrován: 8-2003
Nejnovější stroj [wink] -> 9431


World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Neděle, 15. dubna 2018 - 14:48:12  
Administrátor
Číslo příspěvku: 8714
Registrován: 6-2002
Koukám na modrých na plánek rekonstrukce Nádražní a marně přemýšlím, proč součástí chystaného projektu nejsou koleje až na zastávku nad metrem. Nevíte někdo? Chystá se tam nějaká prostorová změna, sanace desky metra nebo nic?
čítatel
Neděle, 15. dubna 2018 - 19:09:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 199
Registrován: 4-2012
V pátek jsem měl poprvé štěstí na "novou wanu" (8284 na lince 2), a protože jsem měl chvilku času k dobru, pár stanic jsem se svezl. Za sebe:

1) LED pásek je celkem fajn věc, zejména však kdyby byl použit u 14+15T a nahradil u automatu to neuvěřitelně otravné neustálé pištění střidavě od dveří při postupném zavírání a znovuotvírání. U .PLF ho hodnotím neutrálně.
Nicméně na 3. dveřích už několik částí vynechává a nesvítí, což pak úplně dobře nepůsobí

2) Toto není jen otázka posledních dvou kusů, ale všech van - opravdu by byla tak velká finanční položka dát pod strop displej i do zadní části? Teploměr je na druhém okně a prakticky na jeho úrovni je i panel pod stropem. V zadní části člověk neví NIC.

3) (zcela subjektivní hodnocení) interiér působí strašně studeně a ponuře.
Neděle, 15. dubna 2018 - 21:53:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7590
Registrován: 2-2006
1) je to zkušební provoz a s dalším rozšířením se nepočítá. Rozhodně ne na vozy s dveřním automatem, protože tam naopak to pištění pomáhá k urychlení výměny cestujících, což je pozitivum, který i za těch pár fakáčů stojí...
2) obávám se, že chybí prachy na podstatně důležitější výbavu
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Neděle, 15. dubna 2018 - 22:59:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7116
Registrován: 6-2004
Demon3: Dveřní automat je slušný bolehlav zvlášt při delší cestě...

2) Upřímně nevím jestli se smát a nebo brečet... To je opravdu takový problém tam dát ten panel, když na dvoře stojí x T6, které jsou vykuchat... A sorry jako, ale DP provozuje přes 300 vozů T3R.P, které všechny tento panel mají, takže by snad neměl být problém 2 sehnat mininmálně z náhradních dílů...

Navíc ani se ani moc nejde vymlouvat na papírování... DVC taky dostaly panely vykuchané...

Jinak na chujoviny peníze jsou, viz obnova Letnanské měnírny pro "trolejbusy".[crazy]
Smithers
Pondělí, 16. dubna 2018 - 05:53:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 588
Registrován: 12-2007
Nešlo by tam dát aspoň vytěžený LED panel z rušených autobusů?
Pondělí, 16. dubna 2018 - 06:22:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7591
Registrován: 2-2006
9001: ad 2) každej zřejmě píšete o jinym panelu a nejsem si ani jistej, jestli jsi vůbec nějakou wanou kdy jel. V opačnym případě nechápu, co k čemu ti pomůžou ty 2 kusy...
Na dvoře stojí x T6, který nejdou vykuchat. Zbytek jsou zase tvoje oblíbený jablka a hrušky.

Smithers: Pokud jsou shodný, nevytěžujou se pro busy a pokud kapacita sběrnice umožňuje připojení víc kusů, tak asi šlo.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
čítatel
Pondělí, 16. dubna 2018 - 11:22:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 200
Registrován: 4-2012
každej zřejmě píšete o jinym panelu
Asi píšeme [happy] V prvním příspěvku jsem já myslel vnitřní jednořádkový panel pod strop (červené diodky). Takový homemade jako u M2DVC bych do van teda nepatlal [satan]

Ale když čtu ty (finanční) komplikace a přemýšlím o tom, dal by se technicky bez nějakých výrazných komplikací třeba na druhé okno od středních dveří dát právě nějaký boční (s teploměrem uvnitř)?

Demon3: Technický dotaz
Přiznávám, že jsem si to představoval jako jednoduchou úlohu - dát pod strop panel s duplikováním informací/dat toho prvního - to lze? Jen na skladě není ten shodný panel?

S tím bočním by to tak technicky šlo - "zapojit jen dráty", nebo je to o předělání infokabelů v půl tramvaji?

A můžete jen pro představu nastínit cenu takového panelu? Řádově... Dík [vypravci]
Malý_fotograf
Pondělí, 16. dubna 2018 - 11:50:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6588
Registrován: 5-2002
Ledková lišta samozřejmě namontovat jde. Třeba v Plzni to ve Wanách máme. Cena za jednu ledkovou lištu by snad nemusela udělat takový průvan v peněžence na výměnu vozové skříně (btw autobusová lišta je užší, tam nevytěžíš). Problém vidím spíš v tvorbě precedentu, že když se povolí doplnit tohle, roztrhne se pytel s dalšími zlepšováky a celý systém "skříň jako náhradní díl, do kterého se přemontuje původní tramvaj" může jít do kopru.
Ale stejně by mě zajímalo kdo určuje, že chromová madla se koupí všechna nová (i když by se ze stávajících asi něco dalo použít) a na info systém doplněný ve vztahu ke kastli nezbyde.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
čítatel
Pondělí, 16. dubna 2018 - 12:17:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 201
Registrován: 4-2012
Malý fotograf #legislativa
To mě vůbec nenapadlo [blush] Takže když teď chvíli odhlédnu od T3R.PLF - on by byl problém třeba do "normálních" .RP dodělat dozadu druhý panel z pohledu papírů? Jasně - tam situaci není třeba nějak zlepšovat, ale principiálně hrozí i v tomto problém?

#technika
No ale v Plzni (a jinde) je to hned od doby rekonstrukce na vanu, tedy tomu byly uzpůsobeny kabely i vše okolo. Já měl na mysli konkrétně Prahu, kde to nyní není - zda by to šlo dodělat bez větších zásahů i do těch vozů opravenými "před lety"

(Příspěvek byl editován uživatelem čítatel.)
pan KarosáK
Pondělí, 16. dubna 2018 - 14:05:37  
Neregistrovaný host
37.188.237.249
Ve wane bych rád vzadu viděl nějaký infosystem. Boční s teploměrem je asi nemyslitelný, ale právě ten červený diodový doprostřed pod strop, který by mohl být těžen i z busů. Ano, je menší, ale 14T mají v interiéru právě také ty malé autobusové.
pan KarosáK
Pondělí, 16. dubna 2018 - 14:08:22  
Neregistrovaný host
37.188.237.249
9001: Ty T6 opravdu z drtivé většiny těžit nejde. Většina co dojezdí spadne pod útvar Likvidace majetku a nesmí se na to sahat. Jestli s tím mají úmysly k odprodeji, tak to i chápu. Pokud JSVT požádá, lze tu a tam nějaký vůz vybrat ke kanibalizaci....
Pondělí, 16. dubna 2018 - 16:15:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7592
Registrován: 2-2006
čítatel: cca 15 litrů samotný panel. Lze udělat samozřejmě všechno (akorát snad jalovici tele ne), vše je jen o penězích. Tohle by byla z pohledu homologace drobnost, takže asi bez potřeby změn v projektu. Pokud by to skousla stejná sběrnice a budu počítat jen kabely, tak by se to asi do 50 litrů na vůz mohlo zvládnout, tj. na všechny wany do 2 mega....
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pondělí, 16. dubna 2018 - 21:37:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1455
Registrován: 10-2010
Malý_fotograf:
"Ledková lišta samozřejmě namontovat jde. Třeba v Plzni to ve Wanách máme...."
Druhý LED panel v zadní části Wany/Varia mají v ČR všichni provozovatelé kromě Prahy a Mostu...
Pondělí, 16. dubna 2018 - 22:23:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7118
Registrován: 6-2004
Kondra89: Což v Mostě při "složitosti" jeho sítě není asi až takový problém...

Demon: Takže při celkové ceně zanedbatelná částka (50k)... Jenom se na to prostě zapomnělo...[uhoh]
Úterý, 17. dubna 2018 - 06:24:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7595
Registrován: 2-2006
No zanedbatelný dva miliony (s vědomim, že potřebnějších věcí jsou tam další desítky) bych opravdu chtěl mít... [proud]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Úterý, 17. dubna 2018 - 08:40:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7120
Registrován: 6-2004
Demon3: Minimálně do nových Wan se to dát mohlo... 100 000 už je opravdu zanedbatelné...

No upřímně, pokud by to měla být moderní tramvaj tak jsme na cenovce 10 mega +...
Úterý, 17. dubna 2018 - 12:12:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7597
Registrován: 2-2006
Minimálně do nových wan BY se to dát mohlo.
Jsou tu ale drobné nesrovnalosti - nebudou to NOVÉ wany, nebudou dvě, takže nejde o 100 litrů a jedna ani zdaleka nestojí 10 mega.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Úterý, 17. dubna 2018 - 14:38:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7123
Registrován: 6-2004
Demon: Nemusíš mě chytat za slovo :D Wana po faceliftu? Druhá série? [biggrin]

Vím, že to je hubičku. Bavil jsem se o cenovce, pokud by to měla být opravdu moderní tramvají na úrovní Brna a nebo Plzně ;-).
Fkam
Úterý, 17. dubna 2018 - 15:32:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3145
Registrován: 3-2011
Kolik nových Wan bude ? Já slyšel už různá čísla. Každopádně krok dopředu, hlavně na sólo a noční linky [ok]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Wanowlk
Úterý, 17. dubna 2018 - 18:04:55  
Neregistrovaný host
89.233.139.70
To je jasný, v noci je venku nejvíc maminek s kočárky a důchodců o holích.
Úterý, 17. dubna 2018 - 18:08:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4752
Registrován: 7-2011
Wanowlk - přesně, ono je žrádlo, když se ti motaj opilci po rovný podlaze, natož ve Waně se schodama. [crazy]
Alex7
Úterý, 17. dubna 2018 - 20:02:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 156
Registrován: 6-2016
Dnes v podvečer se v Nuslích stala zajímavá mimořádnost, zřejmě byla stržena trolej pod železničním mostem u zastávky Divadlo Na Fidlovačce. Linka 7 jezdila odklonem po trase Radlická – Albertov – Karlovo náměstí – I. P. Pavlova – Otakarova – Černokostelecká. Linky 14 a 18 jezdily odklonem přes IPP. 24 jezdila tak nějak různě, jedna si dala kolečko přes Albertov a Palačák, druhá jela na Nádraží Braník. Z Karláku na Otakarovu jezdil náhradní autobus X24.

Pár postřehů:
- na Karláku stál informátor v reflexní vestě [ok], jinde ale byla informovanost špatná (na webu DPP nebyly vypsány odklony)
- na lince 7 cestující nadávali na řidičku, která neohlásila odklon (ohlásila ústně do předního vozu T3)
- trať přes I. P. Pavlovu měla problém pobrat všechny tramvaje (před magistrálou se tvořila fronta, na křižovatce u Tylova náměstí se tramky vzájemně blokovaly)

Co by se mohlo zlepšit?
- lepší informace na webu DPP a Ropidu (vypsání odklonů)
- WiFi na zastávkách (aby se cestujících, co nemá na mobilu data, mohl kouknout na web)
- odjezdové tabule pracující s aktuálními polohami spojů, které by zároveň hlásily výluku/mimořádnost
- odstranit plot na IPP (příp. na dalších místech), aby mohly odbavovat 3 tramvaje najednou
yardam
Úterý, 17. dubna 2018 - 22:04:20  
Neregistrovaný host
213.220.240.31
Wi-Fi na zastávkách je těžká zbytečnost, stejně jako v metru. Data má dneska prakticky každý, kdo má "chytrý" telefon. Že se za ně u nás málem platí krví, je věc jiná. To ostatní jsou celkem věcné připomínky. Elektronické informační tabule ale nemusí nutně znamenat výhru, třeba v Otakarově je, ale zobrazuje výhradně odjezdy pravidelných linek. Žádné výluky, snad ani zatahující tramvaje do Strašnic/na Žižkov/do dílen to nezná.

Mimochodem, ze zvědavosti, co bylo za autobus 6xxx?
Alex7
Úterý, 17. dubna 2018 - 22:27:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 157
Registrován: 6-2016
yardam: Na X-24 jel autobus č. 6348. Co se týče Otakarky, tak ta snad zátahy zobrazit umí, viděl jsem 24 směr Vozovna Žižkov (dobré pro cestující, protože zátahové 24 vozovnu nezobrazují). Já osobně jinak rozšiřování WiFi vítám, na volání šetřím, jak můžu, a data proto nemám. Možnost vyhledat spojení je obzvlášť ve večerních hodinách praktická.
Rutak11
Úterý, 17. dubna 2018 - 23:40:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1265
Registrován: 9-2009
Jestli je tam stejná tabule jako např. na Kavalírce, tak to umí číslo, čas do odjezdu a případně poznámku “vozovna”. 🙂
Princezny by měly zůstat zazděný.
Úterý, 17. dubna 2018 - 23:41:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4458
Registrován: 12-2007
vyhledat spojení můžeš jakoukoli offline appkou, na to wifi nepotřebuješ

rutak: neni

(Příspěvek byl editován uživatelem gabuliatko.)
Úterý, 17. dubna 2018 - 23:50:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 768
Registrován: 1-2013
Alex7
Co by se mohlo zlepšit?
- ...
- odstranit plot na IPP (příp. na dalších místech), aby mohly odbavovat 3 tramvaje najednou


Domníváte se, že (z hlediska zejména nastupujících cestujících) by odbavování tří tramvají najednou bylo zlepšením?
Středa, 18. dubna 2018 - 04:21:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4753
Registrován: 7-2011
Alex7:
"...zřejmě byla stržena trolej pod železničním mostem u zastávky Divadlo Na Fidlovačce... "
Ano, byla. To už je tam takový evergreen. Bohužel.
Alex7:
"- odstranit plot na IPP (příp. na dalších místech), aby mohly odbavovat 3 tramvaje najednou.."
Bez urážky, ale to je nesmysl. Jednak díky množství lidí je to tam masakr, když odbavují "jenom" dvě tramvaje za sebou a jednak platí předpis, že třetí a každá další stanicující tram musí znovu zastavit u sloupku, takže by to stejně moc nepomohlo, spíš naopak.
yardam:
"...třeba v Otakarově je, ale zobrazuje výhradně odjezdy pravidelných linek. Žádné výluky, snad ani zatahující tramvaje do Strašnic/na Žižkov/do dílen to nezná."
Otakarka zátahy umí. Mimořádnosti ne, ale to bohužel neumí vůbec nic. Všechny tabule umí tak akorát odečítat čas podle JŘ, maximálně aktualizovaný podle průjezdu čidly. Takže když se např. sedmička zasekne před strženou Fidlovačkou, na Otakarce bude odpočítávat čas až skončí na jedné minutě a ten čas minuta do příjezdu tam pak bude svítit klidně půl hodiny.
qwe5
Středa, 18. dubna 2018 - 08:59:27  
Neregistrovaný host
89.24.232.16
Ještě doplním postřehy ze včera. Okolo 17:15 bylo okolí Palackého náměstí totálně ucpané. Na výtoni stáli v stanici na kolejích dopraváci, sanitka + doktor a u přechodu zastavená 21. Patrně se tam něco událo a spolu s výpadkem v Nuslích a špičkou z toho byl solidní kolaps vzhledem k tomu, že část 14 se točila na Dvorcích, v koloně jsem zahlédl i nějaké 24. Jel jsem do centra, tam se to ještě dalo, ale opačný směr stál od výtoně až přes palackého most (kam oko dohlédlo) a karlák. Jinak informace ze strany DPP prakticky nulová.
Lc_736__c_954
Středa, 18. dubna 2018 - 09:02:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6185
Registrován: 6-2006
A dnes pro změnu další tradiční místo...

Alex7
Středa, 18. dubna 2018 - 12:20:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 158
Registrován: 6-2016
Bobik:
"Bez urážky, ale to je nesmysl. Jednak díky množství lidí je to tam masakr, když odbavují "jenom" dvě tramvaje za sebou a jednak platí předpis, že třetí a každá další stanicující tram musí znovu zastavit u sloupku, takže by to stejně moc nepomohlo, spíš naopak."
Když jsem viděl na Pavláku, jak tramvaje stojí ve frontě, aby mohly odbavit cestující, tak jsem si říkal, jak by pomohlo, kdyby mohly stanicovat tři najednou. Tramvaj 3. v pořadí by nemusela zbytečně čekat 2 minuty, než odstanicují předchozí dvě tramvaje. Mohla by rovnou vysadit cestující, pak popojet ke sloupku, nabrat pár opozdilců a rovnou vyrazit. To by podle mě na uzlových místech typu Anděl, I. P. Pavlova nebo Národní třída moc pomohlo.

Mimochodem, bude 30. dubna a 7. května (pondělí před svátky) platit prázdninový jízdní řád (co znám Ropid, tak se obávám, že nikoli)?
Wanowlk
Středa, 18. dubna 2018 - 13:07:01  
Neregistrovaný host
89.233.139.70
Mimochodem, ze zvědavosti, co bylo za autobus 6xxx?

Na X24 kroužily i 6922 nebo 3594, asi co se zrovna podařilo poslat.
Lc_736__c_954
Středa, 18. dubna 2018 - 13:21:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6186
Registrován: 6-2006
Bohužel zrovna na IPP znamená "nabrat pár opozdilců" stanicování minimálně dalších 20-30s, protože tam by prostě někdo nastupoval pořád.
Středa, 18. dubna 2018 - 13:34:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7125
Registrován: 6-2004
Tři soupravy na IPP jsou k ničemu, když SSZ umí jenom dvě...

Bohužel informovanost i přes určitá dílčí zlepšení je pořád mizerná... [crazy]
Martan2
Středa, 18. dubna 2018 - 13:47:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 312
Registrován: 11-2010
V Praze přibude dalších 65 wan. Oficiální zdůvodnění je zajištění NP spojů na nočních linkách.
Středa, 18. dubna 2018 - 14:21:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7126
Registrován: 6-2004
Jak psal Bobík, spíš se v tom unavení a opojení klienti pomlátí [biggrin].

Soutěž je taky spíš na oko :D Nebo snad někdo jiný než správný výrobce, má papíry na waní kastly vyjma Ruska?
watslaw
Středa, 18. dubna 2018 - 15:18:53  
Neregistrovaný host
194.228.62.204
Wanowlk:
"To je jasný, v noci je venku nejvíc maminek s kočárky a důchodců o holích."
Když ale ty vozy na noční jezdí i večer a o víkendu třeba celý den (a bylo by i plýtvání, kdyby přes celý den stály ve vozovně) a to ty kočárky a důchodci docela jezdí. A nízkopodlažnost na víkendových sólo linkách je dnes opravdu mizerná. (Ano, mnozí namítnou, že sóla v Praze vůbec jezdit nemají, ale jednak, pokud se s nimi počítá, ať jsou na ně vozy, a jednak na ty noci a víkendové tangenty jako 7 a 11 se celkem i hodí)
watslaw
Středa, 18. dubna 2018 - 15:24:53  
Neregistrovaný host
194.228.62.204
Alex7:
"Já osobně jinak rozšiřování WiFi vítám, na volání šetřím, jak můžu, a data proto nemám. Možnost vyhledat spojení je obzvlášť ve večerních hodinách praktická."
Já osobně nevidím smysl v tom, aby se veřejné miliony (pokrytí většího množství zastávek, opravy po vandalismu, odolnost vůči počasí) investovaly jen na to, aby jednostlivci ušetřili pár halířů (na vyhledání spojení přes IDOS spotřebuji cca 1MB, tj. 65 haléřů - a žádný drahý paušál neplatím)


Gabuliatko:
"vyhledat spojení můžeš jakoukoli offline appkou, na to wifi nepotřebuješ "
Ta offline appka tak nějak z principu nemůže vědět o těch zpožděních a mimořádnostech (v souvislosti s nima to bylo zmíněno). A to nemluvím o tom, že dnes znám jen jednu (a to placenou), která má své nedostatky.
Středa, 18. dubna 2018 - 15:45:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7127
Registrován: 6-2004
watslaw: Ono pokud bude snaha vypráskat solo vozy, což aspon podle vyjádření ROPIDu i článku je celkem reálné, tak ty vozy opravdu vyjedou mezi 20-22 hodinou ;-).
Středa, 18. dubna 2018 - 16:48:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 662
Registrován: 11-2008
Touhle krasavicí jsme se vozili v Praze podle všeho [happy]

Pane tvůrčí, se vší pokorou k Vašemu dílu, Vám však musím oznámit, že mne trápíte více, než mi přinášíte radosti. Opravdu si nestěžuji na radost, kterou jste pro mne napsal doposud, ona byla nečekaná a přinesla do mého příběhu zvláštně barevné odlesky ze všech koutů, ze kterých mohla.
Středa, 18. dubna 2018 - 17:36:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4754
Registrován: 7-2011
Alex7:
"Tramvaj 3. v pořadí by nemusela zbytečně čekat 2 minuty, než odstanicují předchozí dvě tramvaje. Mohla by rovnou vysadit cestující, pak popojet ke sloupku, nabrat pár opozdilců a rovnou vyrazit..."
Jenže takhle to bohužel nefunguje. Ti cestující musí nejdřív k tý tramvaji dojít (30m má souprava x 3), pak se většina tlačí nejbližšími dveřmi (aby jim to neujelo) což ještě víc zdržuje. Jeden jde rychleji, jeden pomalu, někdo ví, že zastaví podruhý, tak zůstane u sloupku, někdo to neví, tak se žene aby to stihl, rychlejší drží dveře pomalejším, aby jim to neujelo, dost lidí nečumí a všimne si pozdě i druhé v pořadí, natož třetí, načež se splaší a přispívá ke všeobecnému zmatku, vystupující se pletou s nastupujícíma.... Prostě bordel. Navíc právě stanice typu IPP patří mezi takové, kdy kdybys půl dne stál s otevřenejma dveřma, tak furt bude někdo dobíhat.
Zkus někdy pozorovat to hemžení a proplejtání davu, když tam stojí "jenom" dvě tramvaje za sebou.
watslaw
Středa, 18. dubna 2018 - 18:06:45  
Neregistrovaný host
194.228.62.204
9001:
"watslaw: Ono pokud bude snaha vypráskat solo vozy, což aspon podle vyjádření ROPIDu i článku je celkem reálné, tak ty vozy opravdu vyjedou mezi 20-22 hodinou ;-)."
A nebylo by ekonomičtější je mít před tou 20 hodinou spřažené do souprav, než je mít ve vozovně?
Středa, 18. dubna 2018 - 19:16:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4459
Registrován: 12-2007
"Ta offline appka tak nějak z principu nemůže vědět o těch zpožděních a mimořádnostech (v souvislosti s nima to bylo zmíněno). A to nemluvím o tom, že dnes znám jen jednu (a to placenou), která má své nedostatky.

Ona nějaká appka umí zpoždění? Jo, stojí asi 100 na rok, to je fakt děs a běs.
krutak
Středa, 18. dubna 2018 - 20:08:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 125
Registrován: 1-2012
K těm včerejším postřehům: Opět se ukázalo, jak nedostačující a zranitelná je infrastruktura v centru, kdy je téměř jisté, že pokud se zbortí jedna část, velice rychle se zbortí i zbytek - jako domeček z karet.

Pro upřesnění: v 15:59 na Fidlovačce byla poškozena izolační deska, ne stržena trolej, obnoveno 17:36.
Na objízdné trase (Pod Karlovem) v 16:25 zhebnula souprava T3M, která se po 25 minutách marného snažení skuplovala s RP za ní a celé čtyřspřeží odjelo. Mezitím vznikla fronta až kdo ví kam. Snaha otočit něco přes Zámeckou byla lichá, neboť tam byla odstavena 8277+8577 s poškozeným parožím z Fidlovačky.

qwe5:
"Okolo 17:15 bylo okolí Palackého náměstí totálně ucpané. Na Výtoni stáli v stanici na kolejích dopraváci, sanitka + doktor a u přechodu zastavená 21."
Prý pád osoby. Mně se líbilo, jak tam byly vlaky tak najeté, že 21 od Anděla nemohla pokračovat a ucpala to, takže stála šňůra z Pala až na Anděl. Nevím, jaké měl řidič instrukce, ale kdyby mu dovolili jet rovně nebo vlevo, tak by tam ta šňůra nevznikla. Třeba na Míráku směr Šumavská museli být kaštani nadšeni.

19:56-21:00 byla porucha trakčního vedení na Fidlovačce opět[proud]

Plusy:
+ informátoři na Karláku (pokud si dobře vzpomínám, viděl jsem minimálně dva).
+ NAD byla zavedena rychle a viděl jsem i 2 kusy kloubáků

Mínusy:
- tragická informovanost - na webu dpp.cz byla jen informace o té Fidlovačce, ale že je v [zadnice] celá síť v centru a některé linky, které s Fidlovačkou nesouvisejí (např. 5 a 16 na Palackého mostě), půl hodiny nepojedou, se tam jaksi člověk nedozvěděl.
- nepropustnost křižovatek v centru
- s tím souvisí i chybějící tratě v centru, kam by bylo možné odklánět, aby se do už tak narvaného IPP necpaly další 4 linky.
- antipreference, která dokáže tramvaje zdržet i 3 minuty v momentě, kdy se hraje o každou vteřinu, aby se netvořily kolony a neblokovaly křižovatky
Středa, 18. dubna 2018 - 20:42:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7128
Registrován: 6-2004
krutak: A přepokládám, že couvnout s 21 bylo nereálné, pač šnůra za ní...

G: Třeba idos.cz to umí ;-). Zkus třeba dát brněnskou MHD. Ale to jsme u toho kolotoče dat z DPP...

Ještě se vrátím k wanám. Vychází to cca 13 vozů ročně. Jaká bude vlastně strategie?
15T chybí už jenom 18 kousků, takže to se dá očekávat, že odnesou T6 a co dál?

Všechny R.P si dají ještě minimálně jednu PO s tím, že vetší nehody a "vraky" půjdou na PLF?
krutak
Středa, 18. dubna 2018 - 22:21:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 126
Registrován: 1-2012
9001: Ta 21 byla už dost za výhybkou, tak asi jo. Spíš byla ještě mezera mezi vláčkem před Výtoní a zastávkou Pala nábř. Tam kdyby se posunuly ty tři vlaky, co čekaly v zasávce Pala nábř. ZC, tak ta 21 mohla dojet po své trase aspoň na konec zastávky a nepřekážet v křižovatce. Ale řikám - nevím, jaké měl kdo instrukce. Pokud měli řidiči na nábřeží pokyn nenajíždět do kolony před Výtoní, tak chápu, že zůstali stát v zastávce, i když před sebou měli ještě mezeru na 2 vlaky.

Celou situaci ještě "podpořilo" SSZ, které zbytečně pouštělo neprůjezdné směry, takže volné směry musely minutu stát a čumět, jak nic nikam nejede.


Ad zpoždění v appce - no IDOS to sice "umí", ale spojení ti stejně najde podle papíru a jenom ti k němu připíše informaci, že ten první spoj má vlastně 20 minut sekeru, takže ten přestup nestihneš, tedy ti to nalezené spojení je vlastně k ničemu [proud]
Středa, 18. dubna 2018 - 22:37:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1922
Registrován: 12-2007
krutak:
"Pro upřesnění: v 15:59 na Fidlovačce byla poškozena izolační deska, ne stržena trolej, obnoveno 17:36.

19:56-21:00 byla porucha trakčního vedení na Fidlovačce opět[proud]

Plusy:
+ informátoři na Karláku (pokud si dobře vzpomínám, viděl jsem minimálně dva).
+ NAD byla zavedena rychle a viděl jsem i 2 kusy kloubáků "

Pro upřesnění: ta večerní výluka byla jen pokračováním provizorní odpolední opravy. Protože byla předhlášena, byly autobusy už v 19:50 připraveny a nebylo je potřeba teprve shánět.

Vozy nasazené na X-24 si nepamatuji, ale vím zcela jistě, že večer byla jediným kloubákem B941 6251 (po výkonu na 136/32).

krutak
Středa, 18. dubna 2018 - 23:14:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 127
Registrován: 1-2012
5735: o té večerní výluce vím jen co bylo na webu, komentář jsem směřoval k odpolední výluce, tam jezdily (jen z toho, co jsem viděl): krátký Citybus, kloubová SORka a kloubová Karosa.
watslaw
Čtvrtek, 19. dubna 2018 - 00:04:10  
Neregistrovaný host
89.176.22.102
Gabuliatko:
"Ona nějaká appka umí zpoždění? Jo, stojí asi 100 na rok, to je fakt děs a běs."
Tak mimo DPP umí zpoždění minimálně IDOS a myslím i někdy ten CG transit (ale včera mi to tam nejelo, i když jsem byl online a měl to zapnuté). O tom, aby šla data i od DPP se tu bavíme už dlouho.

100 na rok není moc, ale když je pro někoho moc ta necelá koruna na data, tak asi těch 100 platit nebude :-), nehledě na nepohodlí s placením.
Alex7
Čtvrtek, 19. dubna 2018 - 08:50:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 160
Registrován: 6-2016
watslaw:
"100 na rok není moc, ale když je pro někoho moc ta necelá koruna na data, tak asi těch 100 platit nebude :-), nehledě na nepohodlí s placením."
Nesmějte se mi. Ta "necelá koruna na data" je u mě fixní částka na 24 hodin, neb používám klasický kredit (s výdaji cca. 100 Kč měsíčně se mi modernější tarif nevyplatí). To radši ten internet oželím a pojedu v MHD "naslepo", což na metrolinkách ani večer není problém. Tou jednou korunou to nebude. [nene]

Bobik: OK. Uznávám, že to, co se laikovi jeví jako naprostá hračka, může být v reálném provozu problém.

(Příspěvek byl editován uživatelem Alex7.)
watslaw
Čtvrtek, 19. dubna 2018 - 11:02:01  
Neregistrovaný host
194.228.62.204
Alex7: Tak se omlouvám, ale já mám taky předplaceno, výdaje často i pod 100 Kč za měsíc a data po kB bez ohledu na nějakých 24 hodin (A ani nejde o žádný neveřejný firemní tarif). Takže dříve, než investovat desítky milionů z eráru na wifi, bych Vám doporučil změnit operátora :-). A ty peníze z eráru bych nechal na něco, co jednotlivec nemůže tak snadno vyřešit.
Smithers
Čtvrtek, 19. dubna 2018 - 12:03:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 589
Registrován: 12-2007
9001: čekal bych, že přednostně na wany půjdou analogy - sjednocení výzbroje, viz 8285.
Jinak se stále věří ve zprovoznění 14T (a jejich budoucí životaschopnost), takže padat se zprovozňováním 14T bude zbytek T6 a nejspíš i DVC.
Čtvrtek, 19. dubna 2018 - 12:45:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7600
Registrován: 2-2006
Smithers: Analogy (primárně šumperáci) a krnovy. Proto se na nich nedělají PO, jen udržovací PÚ a VKP-PÚ.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Čtvrtek, 19. dubna 2018 - 21:07:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7130
Registrován: 6-2004
Demon: Takže všechny Krnovy jsou prohnilé?