Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Parní lokomotivy » Archiv diskuse Parní lokomotivy do 11. 01. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Parní lokomotivy do 11. 01. 2018

dolů
   autor příspěvek
JNi
Pondělí, 01. ledna 2018 - 12:31:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 104
Registrován: 7-2017
Žmz: No já si nejsem jistý, jestli to není ještě málo. Ale i tak by se to dalo, kdyby se našlo dohromady 100 stejně smýšlejících. Organizátor to zajišťuje hlavně podle návaznosti na jiné akce a flexibilitu účastníků, čili pondělí-pátek je to jaksi k ničemu i za desetinu, to se pak opravdu vozí jen ten vzduch. :-)
Pondělí, 01. ledna 2018 - 13:12:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3853
Registrován: 9-2007
JNi: Tak jestli šlo jen o to, najít si důvod (teoretický, protože to vše jsou jen jakési dohady), proč nic nejde, tak to je pak těžká věc...
JNi
Pondělí, 01. ledna 2018 - 13:59:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 105
Registrován: 7-2017
Žmz: Nechápu, co je jen dohad a zástupný problém?
- Najít 100 platících? U některých akcí poslední dobou je to ohromný problém.
- Dát bianco kolem 100 litrů a nevědět, jestli se někdo přidá? Popřípadě jet sám? To nezní moc rozumně.
- Nebo se dohadovat s někým nad cenou dopravní cesty v určitý termín, kdy se účastníci mohou dostavit?

Tohle není dohad, ale reál. Zatím jediná věc je jistá - kdo je ochoten objednat parní vlak, Zlonice ho očekávají.
Pondělí, 01. ledna 2018 - 18:17:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1045
Registrován: 5-2002
Ale připouštím, že běžné skupiny si objednávají častěji M131ku nebo tak něco

Litr nafty stojí míň, než jediná lopata kvalitního černého uhlí a GO 131tky stojí řádově desetinu toho, co stojí GO parní mašiny a soupravy vozů.
Polabský
Pondělí, 01. ledna 2018 - 21:45:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 963
Registrován: 10-2010
JNi: "Když se chce, najde se určitě způsob,když se nechce, blbec zná důvod" !!
P.F. 2018
Pondělí, 01. ledna 2018 - 23:09:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3854
Registrován: 9-2007
Petr_barchánek: Především, když chce udělat netradiční výlet (sama pro sebe) běžná nešotoušská skupina starým vlakem, tak jí jde především o to, že to má dřevěné lavice a málo která taková skupina přesahuje motorák či motorák s vlekem. Vůbec je nenapadne vlak v jejich pojetí smyslu slova, tedy mašina a kaloun vagónů. Napadne je jedině posilovej vůz na Cyklohráčku nebo motorák, případně motorák + vůz. Opravdu ne třeba pára s jednou bajkou.
Každopádně, já tu přece nemůžu dělat nabídky za nějakého dopravce, proto jsem jen doporučil co nejmenší vlak/mašinu blízko "ležící", tedy 213ku - maj email, telefon, já za ně mluvit vůbec přece nemohu... Pak jsem se snažil už jen naznačit (neznám předmět poptávky), že třeba u parní mašiny obecně se třeba vyplatí trefit neděli po sobotě, když jezdí jinou akci. Jde taky udělat vlak tak, že souprava se vrací z nějaké komerční akce (nebo jede na ni) a já se rozhodnu (podle toho, co mi nabídne dopravce), že třeba svůj záměr realizuju tak, že "můj" vlak jede jen jednosměrně a lidé se od něj vrátí samostatně veřejnou dopravou (vlakem ČD).
Příklad: Náš (námi objednaný) poslední vlak parní byla 423.009 Zlonice - Slaný a zpět. Bylo to v časovém prostoru mezi příjezdem obcemi objednaného vlaku Benátky - Zlonice a odjezdem tohoto vlaku zpět do Benátek. Prostě se Bejček s částí soupravy vydal do Slaného pro běžnou veřejnost a nás stál opravdu málo, protože jsme za to platili přírůstkové náklady. O motorácích (jízdách pro skupiny sem) tady psát nebudu, nepatří to sem.
Pondělí, 01. ledna 2018 - 23:18:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1046
Registrován: 5-2002
...proto jsem jen doporučil ... 213ku

A to je správně. [ok]
JNi
Úterý, 02. ledna 2018 - 00:06:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 106
Registrován: 7-2017
Polabský: Zajímavé heslo pro všechny nedokončené projekty a neuspořádané akce v poslední době... Vy víte, jak potěšit.

Žmz: Celé to je o Vašich heslech "Už sis objednal svůj vlak do Zlonic" a "nemám tušení, kolik takový vlak stojí". Já už jen přidávám, že nevím, kdo by s takovým vlakem jel tak, aby ty náklady byly uhrazeny. Po komunikaci s "Organizátory" a potencionálními sponzory jak je uvozujete tvrdím, že ty náklady na podobné akce jsou skutečně ohromné a nelze jet jen tak někam, kam si vymyslím. A tak mi jako Vám nezbývá, než zaujmout stejný postoj: "Přijeď ke mně parním vlakem, zaplať ho, těším se. Objednej ho třeba ve Strasshofu, určitě se dohodnete."
Úterý, 02. ledna 2018 - 00:33:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3855
Registrován: 9-2007
JNi: Pak zbývá jen drobná otázka: Kdybyste byl ve spojení s Výtopnou Zlíchov a objednal si na 26. 12. 2017 pouhý vůz navíc s tím, že chcete něco třeba navíc (fotozastávka, nevím prostě), stálo by Vás to 100 tisíc?
Já jdu pravidelně (kvůli parnímu vlaku) do celkem velkého rizika - měřeno v hodnotách socky, což celkem jsem. Když sem třeba jede Sv. Jiří, tak je podmínkou sleva, voda a autobus bez jízdného. A navíc, že zahájím sezónu nesmyslně v době konání největší kulturní akce v okolí, na kterou pořadatel/dopravce zve - Řípská pouť. Věřte tomu, že při hnusném počasí a nutnosti objednat bus komerčně je to do mínusu. Když je bus sponzorsky a venku hezky, tak je to do plusu, ale fakt nic moc. Já sice nevím, co by se stalo ve Straškově (ve Ctiněvsi to už vůbec otočit nejde), kdybych řekl, že nesplním požadavky, ale 10 let to tak prostě funguje. Já to splním rád, protože se těším na sdělení fotičů, jací jsme všichni kokoti, páč to má vpředu lůžkáč nebo vzadu Bangladéšku. Že bych si troufl říct, ať to jede jednou (pro změnu) sem uhlím napřed, to už vůbec [happy]
Já opravdu nemám jako spolek odkud vlak zavádět už kvůli konkurenci KŽC v Roudnici a ČD/ROPID v Praze. Já jsem na tom tak "blbě", že dokonce vlaky odmítám. Když jsem byl požádán o prodloužení otvírací doby pro Cyklohráček (to neplatil nikdo externí, to si vyžádali občané od Magistrátu/Ropidu) byl jsem to já, kdo chtěl jen jednou za měsíc. Ono (obecně) ani pro nás není žádný štěstí být tu 4 na 2 hodiny = beztak zabitý celý odpoledne pro ty 3 jen proto, aby tržba byla třeba 700. A přesto to tu celé přiměřeně uklidíme mimo sezónu a přijmeme ušatý vlak na Štěpána s dobrovolným vstupným. A nebečím, za ten zážitek páry v mrazu a mlze to stálo [andel]
P.S. Heslo zní na "vlak", o parním tam není slova - z těch 11 byly parní je ty 2 na obrázku...
Úterý, 02. ledna 2018 - 10:48:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 377
Registrován: 7-2017
498.106_1978.09.21_Hostěrádky
Polabský
Úterý, 02. ledna 2018 - 22:22:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 964
Registrován: 10-2010
JNi: Vážený kolego,
nechtěl jsem Vás novoročně rozladit ale Vaše úvahy: "Kdyby" a končí to u jihočeských rybníků, mne trošku překvapují.
Pro vysvětlení:
Před časem jsem potřeboval uspořádat soukromou parní akci. Obrátil jsem se proto na jednu velmi slušnou zavedenou soukromou společnost, které tady nemohu dělat reklamu.
Oni zajistili menší akci s [masinka] lokomotivou a za cenu rozumnou. Všem zúčastněným se to moc líbilo, i když to nebyli šotouši [happy].
Proto bych slovy básníka řekl: "Až budeš potřebovat, sokola zavolej".
Věřím, že najdete přímého poskytovatele služby za solidní cenu a ne pořadatele - zprostředkovatele za hříšný peníz.
P.F. 2018 Všem !!
Úterý, 02. ledna 2018 - 23:19:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 80
Registrován: 7-2017
Viki59- nádhera.
Nebylo by ještě něco z trati 300?
Moc prosím :-)
Úterý, 02. ledna 2018 - 23:26:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 282
Registrován: 7-2017
Docela mě ta diskuse zaujala.

Před 10 lety jsme dělali u JHMD soukromou firemní akci s jízdou U 37.002 JH - Hůrky a zpět; souprava se skládala ze 4 rakouských 2osáků a v Hůrkách na nás čekala celý den (asi 8 nebo 10 hodin, to už si nepamatuju) včetně zatopené lokomotivy s četou (Fajfka + Hugo; to si naopak budu pamatovat nadosmrti [biggrin]). Zatopení a přistavení lokomotivy a vlastní jízda vlaku včetně pobytu tehdy vyšly asi kolem 30 000,-. Pokoušel jsem se vygooglit dnešní nabídky a kromě některých úzkorozchodných tratí a spolků nikdo konkrétní odhady nebo dokonce jednotkové sazby za km a/nebo hodinu, případně sazby za jednotlivé činnosti/úkony nechce dopředu vykecat. Na těch úzkých to kupodivu i dnes vychází v řádu desítek tisíc Kč za jednotky až nízké desítky km a jednotky hodin (nejnižší ceny uvádí Mladějov), ale pro "velkou" dráhu jsem žádnou rozumnou informaci na netu nesehnal. Asi nezbude, než aby si každý zájemce nechal rovnou udělat konkrétní nabídku.
Blanka
Středa, 03. ledna 2018 - 00:11:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 596
Registrován: 12-2014
Hank: Jedinou výjimkou je kolínská řepařka: http://reparskadrazka.cz/cs/cenik/
Jinak by mě to také zajímalo...[happy]

Zajímavá je také sponzorská jízda KPKV v rámci startovače...
https://www.startovac.cz/projekty/probuzeni-parniho-obra-aneb-zac iname-od-tendru/podporit/29557/

Nevíte někdo, koho by se dalo na tuto nabídku navnadit? Bylo by super, kdyby se podařilo vybrat celou částku a pomoci Němce zase blíž k návratu na koleje...[masinka]
Můj Youtube kanál BlanCamCZ s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
Středa, 03. ledna 2018 - 03:59:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7139
Registrován: 9-2003
Nabídka a kalkulace cen se nyní řeší pokud vím alespoň u ČD případ od případu.Sic před lety byl vytvořen jistý katalog prací a cen za různé lokomotivy a jejich sazby za provoz,ale už tehdy bylo podivné,že za stejný typ lokomotivy se ceny lišily,aneb není pětasedma jako pětasedma nebo bejček a bejček..[wink] Každopádně jeden den provozu menšího stroje vyjde počítám minimálně na desítky tisíc a to nemluvě o přepravě na místo konání a také souprava vozů,která většinou v místě není k mání a též se musí nějak dopravit..Píši spíše obecně ,znalci nemusí komentovat..víme,je to drahý špás..Externí dopravci jsou v cenotvorbě poněkud pružnější [wink]
..pořádná mašina má kotel a komín..
Středa, 03. ledna 2018 - 10:08:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2369
Registrován: 5-2008
Blanka: mluvil jsem s klukama z Bratislavy co dávali dohromady mazutovou" Němku" a makali na ní 12 roků
Blanka
Středa, 03. ledna 2018 - 12:13:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 598
Registrován: 12-2014
Parmezano: Tak to mám ještě dobré šance, že se dožiju šťastného konce [biggrin]

Je mi jasné, že je to běh na dlouhou trať, ale každá naděje na návrat je vítaná, zvlášť když tolik krásných strojů stojí. Navíc po několika výjimečných setkáních s 555.0153 mám tuhle řadu opravdu ráda. [happy]
Můj Youtube kanál BlanCamCZ s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
Středa, 03. ledna 2018 - 22:15:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 380
Registrován: 7-2017
524.1109_477.040_475.149_524.1110_1978.06.03_Rumburk


524.102_1978.06.03_Rumburk


556.0193_1978.06.03_Rumburk
Středa, 03. ledna 2018 - 23:25:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 34
Registrován: 7-2017
Viki59 : to je nádhera. Není to nějaké výročí?
Středa, 03. ledna 2018 - 23:46:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 11-2017
Zdravim,

na Aukru nabizim neco nepotrebneho ze sve zeleznicni knihovny:

https://aukro.cz/borsig--stavitel-lokomotiv-6920899070

https://aukro.cz/ten-o-severn-drze-ferdinandov-6920901758

https://aukro.cz/osudov-vlak-6921053234
Čtvrtek, 04. ledna 2018 - 00:18:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3856
Registrován: 9-2007
Alf: a to nemluvě o přepravě na místo konání a také souprava vozů, která většinou v místě není k mání a též se musí nějak dopravit

No právě proto jsem to několikrát dokola psal tak, jak jsem to psal. JNi dle všeho chce jízdu po PDE/PDD. Tedy reálně (původní trať je v úseku Rudná - Středokluky nesjízdná) to jde Smíchov (Rudná) - Hostivice (objet) - Hostivice - Zlonice. Jeho skupina by dle všeho byla do 100 osob, spíše o fous méně. Tedy to mé psaní nebyla reklama na jednu konkrétní průmyslovou mašinu, nýbrž na nulový návoz a vozidlo přiměřeného výkonu. Souprava je na fotce za 464.102, tedy taktéž.
Je klidně možné, že by samotná jízda třeba s 310.134 (zas jen příklad) vyšla laciněji, ale návoz by byl delší, nežli samotná jízda, takže by to stálo dvojnásobek.
Čtvrtek, 04. ledna 2018 - 20:56:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 38
Registrován: 11-2012
Na stránkách 433.002 je odkaz na dlouhé youtube video z Mikulášské jízdy. Tuším se velmi povedlo, Mikuláš před vlakem, Mikuláš ve vlaku, [satan] ve vlaku, vlak na trati, vlak ve stanici, vlak v tunelu, [andel] na stanovišti...a tak dále a tak podobně :-) Autorovi velký dík.
Pátek, 05. ledna 2018 - 12:36:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 386
Registrován: 7-2017
387.043_1995.08.26_Česká Třebová
JNi
Pátek, 05. ledna 2018 - 21:26:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 107
Registrován: 7-2017
Viki59: českotřebovská kavalkáda při oslavách 150 let Olomouc-Praha - to byla opravdu paráda
JNi
Pátek, 05. ledna 2018 - 22:59:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 7-2017
Omlouvám se za zpoždění odpovědi kvůli roční uzávěrce.

Žmz: Pak zbývá jen drobná otázka: Kdybyste byl ve spojení s Výtopnou Zlíchov a objednal si na 26. 12. 2017 pouhý vůz navíc s tím, že chcete něco třeba navíc (fotozastávka, nevím prostě), stálo by Vás to 100 tisíc?
Určitě ne. Problém ale je, že to podle Vás byla soukromá akce. Ke mně se nedoneslo, že něco podobného proběhne. Kdybych to byl věděl, poptám jízdu ve vlaku za XX-násobek TR10 a je po starosti. Co s vlastním vagónem?

P.S. Heslo zní na "vlak", o parním tam není slova - z těch 11 byly parní je ty 2 na obrázku...

Ano, bavili jsme se o párovkách na PDD, na obrázku máte 2 páry a jsme na fóru o parních lokomotivách. Netušil jsem, že myslíte třeba M131.1, ale shodneme se, že by byl levnější. [happy]

JNi dle všeho chce jízdu po PDE/PDD....Jeho skupina by dle všeho byla do 100 osob, spíše o fous méně
Vy nečtete, co píšu. [happy] Vlak na PDD samozřejmě chci. Nemusím se ale stát "organizátorem" nebo zprostředkovatelem jízdy, zvláště když o takových lidech máte svoje mínění. Jak jsem 2x psal - sehnat 100 lidí, co jsou ochotni zaplatit jízdu parního vlaku není v dnešní době jednoduché a neznám 100 párařů, co by se v jeden termín shodli na konkrétní páře, soupravě, rozchodu, datumu jízdy, a jestli fotozastávky gumokolem nebo se jen svézt. Zaplatit páru a nevědět, jestli nepojedu sám, nepovažuji za zdravý rozum.

Tedy reálně (původní trať je v úseku Rudná - Středokluky nesjízdná) to jde Smíchov (Rudná) - Hostivice (objet) - Hostivice - Zlonice.
To je zhruba 140-150km na parní vlak.

Polabský: Já poskytovatele nehledám. Kdybych si opravdu objednával parní vlak, řeknu kamarádům u parních spolků. Právě u nich nebo u "Pořadatelů" jsem poslední dobou téměř vždy vrbou, kdy poslouchám co kolik stojí, kde museli jet, kolik opravdu utržili, kolik na tom jiný vydělal nebo kolik nakonec museli zaplatit z vlastních peněz (něco podobného co píše Žmz nahoře). Co se týče Vaší jízdy - nevím, co je rozumný peníz. Já se bavím vždy o konkrétních nákladech, ne o tom za kolik někdo kývl na jízdu a díky čemu jí uhradil. A všechna "kdyby" jsou u takových nákladů velmi důležité a nelze je ignorovat, naopak.

Pro vysvětlení - především diskutujeme nad reálností dotazu muzejníka, jestli jsem si objednal svůj vlak na fóru o parních lokomotivách ve chvíli, kdy provozuschopnou lokomotivu nevlastní a nejbližší je 70km od cíle, kam láká. Ptal jsem se, kde se vlaky objednávají a za kolik. Na místě objednání bychom se shodli, na odhadech nákladů ne.
Pátek, 05. ledna 2018 - 23:02:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 388
Registrován: 7-2017
534.0323_1992.09.20_Nové Strašecí
Pátek, 05. ledna 2018 - 23:29:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3857
Registrován: 9-2007
JNi: Text: "Letos se to díky organizátorům speciálních vlaků nějak povedlo, že první a poslední den ozdobil vlak s parní mašinou, které spolu navíc pěkně ladí. Tak snad se bude náš rekapitulační obrázek líbit" znamenal, že sem to sem dal jako veselý obrázek - není sem určený výrobně a je spíše legrační, než realistický. Při mé povaze bych lidem asi ani vůbec netykal, kdybych jej pojal pro 10 milionů občanů, resp. několik desítek tisíc, kteří vlezou na náš web [wink]
Tedy prosím, opusťme tuto debatu a nechme to tak, jak to bylo původně s umístěním sem zamýšleno: Koláž 464.008 (22.4.) a 464.102 (26.12.) na nádraží Zlonice. Děkuji za pochopení [andel]
Blanka
Sobota, 06. ledna 2018 - 00:19:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 605
Registrován: 12-2014
Žmz: Obrázek se povedl. Text dával prostor ke snění [happy]
Můj Youtube kanál BlanCamCZ s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
Sobota, 06. ledna 2018 - 00:52:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3858
Registrován: 9-2007
Blanka: A já si stejnak myslím, že si někdo vlak objedná [satan]
Říkám to ve špatné skupině, ale mně by udělal největší radost beztak Stříbrnej šíp (nejsem snílek, relevantní je 354.7 nebo 365.0) [vypravci]
Sobota, 06. ledna 2018 - 12:30:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1047
Registrován: 5-2002
Vlak na PDD samozřejmě chci. Nemusím se ale stát "organizátorem" nebo zprostředkovatelem jízdy

Aneb dejte mi někdo do pusy zapálené cigáro, kouřit už budu sám.
JNi
Sobota, 06. ledna 2018 - 19:44:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 109
Registrován: 7-2017
Žmz: to jste mě zklamal [happy]. Já myslel, že tam ten vlak skutečně dojede, a ne že mi na tajňačku zase zakouří pod okny, protože úhradou setiny nákladů na takovou akci nejsem pro Vás správná skupina, která ten vlak společnými silami do cíle doveze. [vypravci]

Petr_barchánek: No konečně někdo, kdo nám předvede, jak se to dělá. Že Vám to ale trvalo. [biggrin] Já jsem po cca 7 letém studiu témat jako prognostika, plánování, finanční analýza projektů, risk management, investování, atd. u předních odborníků v oboru shrnul a zhodnotil svoje možnosti v takové výzvě, jakou dal Žmz (prý z legrace). Neřekl bych, že investicí 1/100 nákladů (podle odhadu Žmz) na takovou akci dávám ruce dozadu.
A abych Vám odpověděl na Vaši poznámku k mému příspěvku, který byl vytržen z kontextu - Ne, vždy a u všeho dávám ruku k dílu. Možná jsem pro ostatní posera, ale nejsem cvok, co vyhodí x-desítek tisíc za vlastní parní vlak, protože kromě chytráku kolem bez konkrétních faktů nenašel nikoho, kdo by se na tom podílel.
Bdlm
Sobota, 06. ledna 2018 - 19:48:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1455
Registrován: 3-2007
Ty Vole to je materiál.😂
Sobota, 06. ledna 2018 - 22:31:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 835
Registrován: 10-2006
Žmz: neber mě za hnidopicha, ale 310.134 ti asi na moc akcí nepřijede. Musel bys do ní nějaký ten milión nalejt, aby zas jezdila (otázka je jestli by to ovšem vlastník chtěl). Takže pozor, 310.134 není 310.0134. [crazy]
Sobota, 06. ledna 2018 - 22:36:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1411
Registrován: 4-2005
JNi: nechci Vám do toho kecat, ale za x desítek tisíc je to spíš na motorák u kohokoli jiného, než ČD. Když po mně chtěli před 10 lety za M 262 z Lužné do Kolešovic a zpět 18. 000,- Kč, tak jsem se s radostí obrátil na mé dnešní kamarády a byla to úplně jiná liga... Ale páru, i malou typu 310 nebo 213, to bude nákladově výš, než Hurvajz. Tipuji za pade minimálně jedna jízda tam a zpět s minimálním návozem. Tedy pokud se stále bavíme o trase Praha - Zlonice. Nerad to říkám, ale ČD s podobnými taškařicemi snad ani nemá cenu oslovovat... Jsou prostě drazí, protože živí x desítek darmožroutů...
Sobota, 06. ledna 2018 - 23:47:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3859
Registrován: 9-2007
BDlm: Nenech prchlivost cloumat svým majestátem [andel] Já si taky nevšímám korektora a smířím se s tím, že až na něj všichni pochopili, že šlo o překlep [satan]
Michal_Ř: Jenže to je těžký, ty už sis (i k nám) vlak objednal, tak víš, o čem mluvíš [proud]
JNi
Neděle, 07. ledna 2018 - 01:00:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 110
Registrován: 7-2017
Michal_Ř: Motorákem to mám jednou měsíčně gratis a špunt si může hrát cestou s ostatníma dětma. [wink] . Páry jsou opravdu drahé, protože vše kolem toho je ohromně drahé. Kdo s tím přišel někdy do kontaktu, musí to dobře vědět. Kdo tvrdí něco jiného a utrácel by cizí peníze, nezbývá, než být prchlivý. [happy]
Neděle, 07. ledna 2018 - 11:05:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1048
Registrován: 5-2002
Pokud chcete utrácet cizí peníze, tak s prchlivostí dojdete tak akorát do [zadnice] a ještě budete všem pro smích. Ale jinak je Vaše chování Vaše volba a Vaše vizitka.
Neděle, 07. ledna 2018 - 21:31:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 695
Registrován: 6-2010
Video-vzpomínka na zátěžové zkoušky v Českých Velenicích s 498.022 a 556.0506 30.10.2009 https://youtu.be/AGqwzrdGM2w


Neděle, 07. ledna 2018 - 22:13:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2342
Registrován: 11-2006
Když už jsme u té 556.0506, tak dám také jednu "archivní" z roku 1985.

Jsem první a zároveň i poslední bobina ve státních službách . . . E 499.001
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Pondělí, 08. ledna 2018 - 12:15:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4350
Registrován: 5-2002
Aby to nezapadlo [masinka] :
https://www.startovac.cz/projekty/probuzeni-parniho-obra-aneb-zac iname-od-tendru/
JNi
Pondělí, 08. ledna 2018 - 17:24:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 111
Registrován: 7-2017
Petr_barchánek: Jsem rád, že se na tom shodneme. Jen nevím, jestli Vám došlo, že těmi cizími penězi v mém příspěvku myslím vlastní peníze, které bych zaplatil za prázdný vlak při ignorování podstatným věcí, které někteří považují za hledání zástupných problémů, proč něco nejde.
Jak předpokládám, tak nám asi taky nepředvedete, jak takovou akci na PDD s parním vlakem uspořádat.
Pondělí, 08. ledna 2018 - 19:34:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 698
Registrován: 6-2010
Video-vzpomínka na zátěžové zkoušky v Českých Velenicích s 498.022 a 556.0506 31.10.2009 část druhá https://youtu.be/WofN1MU_nDg


Pondělí, 08. ledna 2018 - 20:19:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 392
Registrován: 7-2017
534.0323_1992.09.20_Nové Strašecí
Bdlm
Pondělí, 08. ledna 2018 - 20:26:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1457
Registrován: 3-2007
Koukám JNi furt mele jako mlýnek😂.
jagg
Úterý, 09. ledna 2018 - 14:18:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 523
Registrován: 5-2012
Kdysi tady pokud se nepletu byla diskuze ohledně experimentů s předehřívačem vody v Rakousku, na FB jsem ohledně toho narazil na celkem pěknou fotku:
jagg
Úterý, 09. ledna 2018 - 14:32:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 524
Registrován: 5-2012
A když už jsme u těch experimentů tak jedna z počátků vývoje studeného pohonu:
Úterý, 09. ledna 2018 - 18:03:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 712
Registrován: 8-2015
Tady je další vzduchová důlní lokomotiva na rozchod 750 mm: http://hellertal.startbilder.de/bild/deutschland~grubenloks~div-j ungloks/188574/kirchen-am-01042012-druckluftlokomotive-typ-pz.htm l
A další na rozchodu 600 mm ve Frankfurter Feldbahnmuseum: http://www.bahnbilder.de/bild/deutschland~klein--feld--und-parkba hnen~frankfurter-feldbahnmuseum-ev/424636/ffm-feldbahnfest---35j- ffm--.html
Jaký to má dojezd na plnou bombu? Díky Kwasi
Cogwheel
Středa, 10. ledna 2018 - 09:12:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5252
Registrován: 1-2012
Naše výroba: http://www.zdarbuh.cz/technika/doprava/tlakovzdusna-lokomotiva-ty pu-bvd-40/
Stroj tohoto typu mají např. i v Rajnochovicích (předpokládám, že pouze jako exponát, ne na ježdění).
Středa, 10. ledna 2018 - 21:46:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 396
Registrován: 7-2017
434.2186_2004.08.14_Ledečko
Středa, 10. ledna 2018 - 22:21:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3175
Registrován: 6-2007
Cogwheel: Bohužel, již delší čas BVD40 nemáme. Pro nevyužitelnost a nemožnost provozu byla již nějaký čas tomu odprodána.
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 11:37:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 724
Registrován: 10-2012
Nevěděl by někdo číslo Štokra který topil ve Veselí n.L. pod K777??? Děkuji!!!
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 12:02:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 300
Registrován: 7-2017
Quadrophonia:
"Nevěděl by někdo číslo Štokra který topil ve Veselí n.L. pod K777??? Děkuji!!!"

K 777 ex 556.0142; lok. zrušena 20. 10. 1980, na kotel přeznačena 10. 02. 1981. (Jestli mně dostupné anály nekecají, tak do Bulharska přišla těsně před zrušením ze Sokolova. Tato info je ale bez záruky.)

Technická: V Bulharsku to ovšem nebyl štokr, ale bugatka... [rofl]
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 18:08:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 150
Registrován: 12-2007
takto jí fotografoval pan Vladimír Truxa ještě v provozu v roce 1976
Boris
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 19:06:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3276
Registrován: 6-2002
A to je štokr? [uhoh]
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 20:08:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 2-2017
Ad Boris: určitě kolega Ivo kapl směroval svůj příspěvek k Viki59 na této straně.Jinak je to Rumburský "pětikolák" 524.102 u žst.Mikulášovice.
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 20:34:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2343
Registrován: 11-2006
556.0142 alias K777 byl jedním z těch několika málo samohybných káček, která si sama jezdila na popel a zbrojit ještě v roce 1983.
Jsem první a zároveň i poslední bobina ve státních službách . . . E 499.001
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Boris
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 21:23:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3277
Registrován: 6-2002
rododo: Ono je asi vhodné při reakci s takovým odstupem a navíc při vkročení do zcela jiného uceleně se rozvíjejícího tématu trochu naznačit, čeho se příspěvek týká, nicméně 524.102 není tak těžké identifikovat i přes značné znečištění čelní tabulky. Vzhledem ke svému skoro aristokratickému původu ve srovnání s pozdějšími stroji této řady a zároveň i osamocenosti (kdy vlastně zaniklo ostatních 5 strojů bývalé buštěhradské řady Va?) byla snadno rozpoznatelná.
jagg
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 21:27:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 525
Registrován: 5-2012
Ivo kapl: moc pěkná fotka
Blanka
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 22:03:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 607
Registrován: 12-2014
Konečně dobré zprávy, Startovač překročil dnes večer 100%! Tendr brněnské Němky bude! [vypravci][masinka]
Můj Youtube kanál BlanCamCZ s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
Boris
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 22:15:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3278
Registrován: 6-2002
Teď už jenom pár mega na žárnice, kouřovky, články, klenbu, roštnice....a zbytek si doplňte sami [biggrin] A může se vyjet!