Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 13. 01. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 13. 01. 2018

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 19:10:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1260
Registrován: 11-2005
Doktore, jsi s tou misí tak obeznámený a víš jistě, že žádný z těch joudů neletěl z Northwoodu do Somálska na "kontrolu"??? Navíc mise řešila nakládání se zadrženými piráty a právní záležitosti kolem toho...nejspíš i na souši [wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 19:12:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2417
Registrován: 9-2003
Doktor, Mladějov: A fakt si myslíte, že má sebemenší smysl snažit se argumentovat naprostým vymaštěncům jako jsou MegaSulfit a Miram? Leda byste to napsali do Parlamentních Listů nebo jiného nezávislého médyja pro neoffce se 120 Plzněmi v kufru Ochcáfky, co nemůže mít adaptivní tempomat [biggrin] .
NOBLE BRICKS
Mladějov
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 19:18:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11899
Registrován: 3-2007
No, nedávno jsi tady se Sulfitem diskutoval, jen to fičelo..
Hele, úplně upřímně - mně docela fascinujou někteří jedinci s těmi vzduchotěsnými komůrkami v mozku, jak jsou strašně urputný a strašní mistři světa, pak vezmou těch 120 Plzní a jedou v červenci do Chorvatska - země dobrého a levného červeného vína dělat obrázek echt Čechů v exJugo- pivem nafouknutej namachrovanej Čech v Oktávce, co si všechno veze z domu, včetně té pověstné paštiky [wink]
Takový obrázek, filmovou postavu, kdyby někdo podle Jirky Sulfita napsal, tak kritik řekne - klišé.





(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 20:15:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2418
Registrován: 9-2003
Mladějov: Přiznávám, diskutoval. Nechtěl jsem věřit, že může být fíra až tak vymaštěnej. A pak už jen z hecu - jako Ty [biggrin].
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 21:09:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4123
Registrován: 4-2003
S4991023:
"A fakt si myslíte, že má sebemenší smysl snažit se argumentovat naprostým vymaštěncům jako jsou MegaSulfit a Miram?"
Mně je jasné, že veškeré argumenty po nich stečou jako po teflonu, no mám to jako vy dva. Fascinuje mě, co jsou schopni vymyslet a očekávám, s jakou další fantasmagorií přijdou.

--- --- ---

Mirame, chápeš rozdíl mezi pozemní a námořní operací?

Operační prostor mise, cituji přímo ze stránek operace: EU NAVFOR operates in an Area of Operations covering the Southern Red Sea, the Gulf of Aden and a large part of the Indian Ocean, including the Seychelles, Mauritius and Comoros. The Area of Operations also includes the Somali coastal territory, as well as its territorial and internal waters. This represents an area of about 4,700,000 square nautical miles (approximately 8,700,000 square kilometres).

A teď mi řekni, co a kde v Somálsku by ti joudové kontrolovali?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 22:35:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1261
Registrován: 11-2005
Chápu ten rozdíl, přesto to nevylučuje, že noha našich pozorovatelů, poradců nebo jak tomu teď rozkošně zelené peklo říká, nešlápla při výkonu své funkce na Somálskou půdu[happy] A protože to nejde popřít ani "Doktorem", má Jirkaxxl pravdu [happy]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 22:57:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4124
Registrován: 4-2003
Protože nelze vyloučit, že nikdy žádný český voják nešlápl na somálskou půdu, proto má Jirkaxxxl pravdu, když tvrdí, že v Somálsku působí čeští žoldáci. Přičemž nedokáže říci, kolik jich tam je a kvůli čemu tam jsou. Jo, Mirame, tomu se říká logika.

Jestliže chápeš rozdíl mezí pozemní a námořní operací, pak mi pověz, kde ve výčtu operačního prostoru (Area of Operations) vidíš somálskou půdu. Já ji tam nevidím.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 23:17:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1262
Registrován: 11-2005
Já už to pochopil, Doktore, Ty jsi ten voják z vtipu, kde bez pravidelných rozkazů "nádech" a "výdech" umřeš...[proud]

...Ta loď, kde řeší "právní náležitosti" snad taky někdy zakotvit musí...[rofl][rofl][rofl][wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 23:59:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 8-2017
Dohodnuto: na SŽDC vzroste průměrná mzda o 4,4 procenta
Pátek, 12. ledna 2018 - 00:09:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4126
Registrován: 4-2003
Miram: "Právní náležitosti" řeší loď? Neřeší je třeba velitelství? A když je třeba, aby řešila "právní náležitosti" loď, musí být tato loď v přístavu a její posádka na souši? Loď nemůže řešit "právní náležitosti" na moři?

Zadržené osoby podezřelé z pirátství jsou předávány místním autoritám k následnému řešení (Suspected pirates may be detained with the aim to transfer them to competent national authorities for prosecution). Toto předání musí proběhnout v přístavu s posádkou na souši? Nemůže se tak udát na moři z lodě na loď?

A když už loď někde zakotví, třeba i v somálském přístavu, tak to znamená, že najednou posádka působí na půdě státu, u jehož břehů loď zakotvila? Když zakotví v italském přístavu, najednou je polem působnosti mise Itálie? Když pak zakotví u egyptských břehů, je jím Egypt?

A hlavně, na lodi nejsou čeští vojáci, přičemž řeč je o českých žoldácích v Somálsku, tudíž důkaz kotvící lodí, nakolik je absurdní, je hlavně nepostihující podstatu.

Ty rozdíl mezi pozemní a námořní operací rozhodně nechápeš. Stejně tak nechápeš význam pojmů operační prostor a mandát operace (obé jsem pro operaci EU NAVFOR SOMALIA vypsal), jinak bys nepsal nesmysly, které píšeš.

Jinak citovaný článek musí být podvrh, neboť říká, že operace je zaměřena proti pirátství. A Jirkaxxxl říká, že to není proti pirátům (Čeští žoldáci jsou v Somálsku kvůli pirátům? Kam na ty špeky chodíš? Opravdu, nech už toho, seš trapnej). A Jirkaxxxl má přeci pravdu. Říkal to Miram. A ten má přeci taky pravdu.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 12. ledna 2018 - 00:10:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15537
Registrován: 5-2002
Miram: A protože to nejde popřít ani "Doktorem", má Jirkaxxl pravdu
Jenže takhle to nefunguje. I když připustíme, že to Doktor s naprostou jistotou nevyvrátil, tak samo toto nevyvrácení ještě pořád nijak nezakládá pravdivost. V logice prostě žádné "in dubio pro reo" neplatí, to si pleteš se soudním jednáním...
Jirkovo tvrzení tedy i nadále zůstává pouhým tvrzením a jeho pravdivost zatím není známa. Speciálně pak zatím nebyl předložen žádný důkaz, že je to pravda.
Pátek, 12. ledna 2018 - 12:56:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1263
Registrován: 11-2005
Doktore, já si už zvykl, že před rokem 89 byl bílý kůň opravdu jen bílý, zatímco nyní je do šeda, béžový nebo někdy žlutý, jak je právě potřeba[wink] Proto kanadu našeho vojáka stojící na Somálském betonu v Mogadišu dokážeš okecat tak, že tam nikdy nebyl a ještě ti demokrati budou tleskat, jak si s námi, s čerty z vesnice geniálně vyjebal[happy] Navíc v textu se kromě pirátství píše o dobroserství - dodávky potravin a o pomoci utečencům...děs.
----------------------------
Hajnej, sílí hlasy hnutí proti kulatosti Země, neb je to jen tvrzení, podpořené výpočty, fotkami a videosoubory, jež lze podle potřeby zmanipulovat [rofl]
Hurá zpátky do středověku...
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Pátek, 12. ledna 2018 - 13:27:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3660
Registrován: 3-2010
Myslel jsem, že už to tady skončilo a ono ne. Takže naposled. Ona současná česká účast na EU NAVFOR v Somálsku není jedinou. Před lety tam probíhala operace Resorte Hope, které se účastnily jednotky OSN pod velením USA. tehdy nešlo o piráty, ale o občanskou válku a hladomor. Jednotky OSN ale v roce 1995 ze Somálska odešly a nechaly zemi napospas klanům. No a ještě drobnost, pro zastánce našeho členství v teroristickém spolku zvaném NATO. Jen kariérní komunista generál Pavel, podržtaška ve štábu NATO, stojí české daňové poplatníky 100 000 000 korun ročně. Slovy STO MILIONŮ. Jen on sám. A takových parazitů tam sedí desítky. Na dětskou onkologii se sbírají víčka od Pet-lahví. Tak si to srovnejte v hlavinkách, příznivci armády.
Pátek, 12. ledna 2018 - 13:46:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3179
Registrován: 6-2007
Díky vynálezu internetu dnes může každý blbec hlásat veřejně své nesmysly před ostatními, a ještě si myslí že jedině on má tu "správnou" pravdu. Zdejší diskuse je toho důkazem... [crazy] Dříve byl někdo takový pro smích leda obecenstvu v hospodě, dnes se můžou ztrapnit před tisíci lidí.
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Petr_hradecký
Pátek, 12. ledna 2018 - 14:03:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1313
Registrován: 4-2015
Jirka extra nadměrný:
Tedy to je slušný matroš, co hulíte... [lol]
Máte ale slušně zaděláno na prů..., pokud by toto někdo náhodou oznámil s vaším plným jménem.
To už není svoboda slova, ale naplnění § 184 TZ (pomluva).

Mimochodem mise UNOSOM byla ukončena proto, že členské státy nechtěly přicházet o draze vycvičené vojáky. CQB není nic pro pravidelnou armádu. Ale to vy stejně nepochopíte, když si myslíte že NATO jsou imperialisti...

A sbírání víček od PETek sem pletete proč? Jako že místo do armády půjdou peníze úplně jinam a když nás někdo napadne, budem po nich házet kameny (nebo víčka od PET láhví)??

[nene] Opravdu se v těch zcestných blábolech stále zlepšujte [nene]
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 12. ledna 2018 - 14:05:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7747
Registrován: 4-2003
Jirkaxxxl Na dětskou onkologii se sbírají víčka od Pet-lahví. Tak si to srovnejte v hlavinkách.

Já si nic srovnávat v hlavě nepotřebuju, pokud si vážně myslíte, že onkologii pomůže sbírání PET víček , tak jste skutečně velmi jednoduchý, ba až omezený člověk.

Pokud mi nerozumíte, tak se nic neděje, ve Vašem stavu je to normální.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 12. ledna 2018 - 14:30:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5308
Registrován: 9-2011
před rokem 89 byl bílý kůň opravdu jen bílý
Ano. A když Rudé právo napsalo, že v Černobylu nic nevybouchlo a že zprávy o výbuchu jsou jen imperijálistická propaganda, tak to byla pravda.

nyní je do šeda, béžový nebo někdy žlutý,
To závisí na tom, jakou barvu má výrobce šachových figurek zrovna k dispozici (či spíš "jak to dyzajnér vydyzajnoval"). Nicméně, ani před r. 89 jsem fakt neviděl šachy, kde by bílý kůň byl opravdu bílý [proud]. Zato šedé, béžové, ba i žluté koně jsem vídal.
Má doma šachy skleněné (pravda, už "porevoluční"), kde jsou jedny figurky matné a druhé křišťálové. Co je černá a co bílá?
Pátek, 12. ledna 2018 - 14:39:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1264
Registrován: 11-2005
Aleš_Liesk.:
"před rokem 89 byl bílý kůň opravdu jen bílý
Ano. A když Rudé právo napsalo, že v Černobylu nic nevybouchlo a že zprávy o výbuchu jsou jen imperijálistická propaganda, tak to byla pravda."

Dtto Fukušima v Japonsku, že...
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Pátek, 12. ledna 2018 - 14:43:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7748
Registrován: 4-2003
á si už zvykl, že před rokem 89 byl bílý kůň opravdu jen bílý

Ačkoliv byl ve skutečnosti černý.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 12. ledna 2018 - 14:50:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1265
Registrován: 11-2005
No a??? Já tam zpochybnění havárie nevidím....možná jako Pithart slyšíš trávu růst[rofl][wink]
Jo vlastně chápu, nebylo to hned na fejsu a instagramu[proud][lol]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Pátek, 12. ledna 2018 - 14:52:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3661
Registrován: 3-2010
PH1: Máte ale slušně zaděláno na prů..., pokud by toto někdo náhodou oznámil s vaším plným jménem.
No tak mě udej, blbečku se zeleným mozečkem, svoje předky nezapřeš. Konstatování doložitelného faktu je pomluva pouze podle toho,, kdo má velký mozek malý a malý žádný, tedy tvůj případ.
PH2: když nás někdo napadne, budem po nich házet kameny (nebo víčka od PET láhví)??
A co jiného by nám zbylo, když žoldáci parazitující na občanech republiky budou někde v Antarktidě hájit zájmy tučňáků?
Šnóbl: pokud si vážně myslíte, že onkologii pomůže sbírání PET víček ...
Právě že JÁ si to nemyslím, ty složitý a neomezený nadčlověče, stejně jako nepomůže žebrání o desetikorunové příspěvky před supermarkety...
Petr_hradecký
Pátek, 12. ledna 2018 - 15:45:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1314
Registrován: 4-2015
A) Tak proč sem ty víčka taháš jako argument?

B) Proč bych s tím měl ztrácet čas, ty federantská existence? Jednak mně tvoje jméno nezajímá, tudíž ho druhak ani nevím. Třeba ale někdo z těch, co tě nemají až tak rádi... A narážel jsem na tu pasáž o gen. Pavlovi, na nic jiného. Protože toto:
Jirkaxxxl:
" Jen kariérní komunista generál Pavel, podržtaška ve štábu NATO, stojí české daňové poplatníky 100 000 000 korun ročně. Slovy STO MILIONŮ. Jen on sám. A takových parazitů tam sedí desítky. "

je přesně to, co se píše v TZ:

C) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

D) Gen. Pavel byl sice v KSČ, ale jen proto aby mohl být u paragánů. Tedy stejně jako minimálně tři čtvrtiny lidí, protože to jinak nešlo.
Podmínkou, abych mohl dělat, co jsem chtěl, byla červená knížka, bral jsem to jako realitu, která prorůstala všude. Alternativou bylo nebýt u výsadkářů a tím pro mě u armády, ale to jsem nechtěl. Citace, gen. Pavel, pro Respekt, 2015.

E) Jen jsem tě chtěl přibrzdit, na své vyjadřování dojeli větší střelci. Ale komu není rady...
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Němec_z_ova
Pátek, 12. ledna 2018 - 16:01:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3768
Registrován: 4-2009
Ad sběr víček.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Pátek, 12. ledna 2018 - 16:08:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15539
Registrován: 5-2002
Miram: Hajnej, sílí hlasy hnutí proti kulatosti Země, neb je to jen tvrzení, podpořené výpočty, fotkami a videosoubory, jež lze podle potřeby zmanipulovat
Zase vedle - kulatost Země je vcelku dobře prokázána. Za to, že jsi trubka, která to nedokáže rozlišit, fakt nemohu...
Pátek, 12. ledna 2018 - 16:46:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1266
Registrován: 11-2005
Jen tvé tvrzení[proud][wink]
Čeče, Hajnej, výše gen. Pavel musel do strany, Ty si hrdinně odmítl a vydržel...[rofl][rofl][rofl] To jsou poudačky[proud]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Pátek, 12. ledna 2018 - 18:28:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3662
Registrován: 3-2010
PH Proč bych s tím měl ztrácet čas, ty federantská existence?
=================
Aha, jsme doma. Komplex méněcennosti. Ale asi tě zklamu, hlupáčku, já ve Federaci strojtupců nejsem.Tu bandu , která leze zaměstnavateli do [zadnice]nepodporuji. Ale ty máš ve vztahu ke strojvedoucím asi nějaké bebínko, viď? Copak ti udělali? Přebral ti s nad někdo z nich tvého gayboje?
Petr_hradecký
Pátek, 12. ledna 2018 - 19:08:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1318
Registrován: 4-2015
Ty možná doma jsi, ale jinak jsi zcela mimo mísu. Nemám nic proti strojvůdcům (ani proti průvodčím, vlakvedoucím, výpravčím, atd). Na to jsi přišel jak?
Jak strojvůdce jsi zcela jistě kvalifikovaný odborník, ale bohužel rozumíš jen své práci. V ostatním blábolíš neověřené lži nebo úplné nesmysly.
Jo a co příjde dál? Tak tu byly urážky mé inteligence, teď zase mé sexuální orientace... [lol] Takhle se chováš ke každému, kdo ti nepřikyvuje na tvé zcestné názory?

YHBT. YHL. HAND.
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 12. ledna 2018 - 19:38:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4127
Registrován: 4-2003
Mirame, už v reakci na Jirkuxxxl jsem jasně uvedl, že v Somálsku žádní čeští vojáci nepůsobí (ani nepůsobili) a nepůsobí tam ani žádní jiní vojáci operace EU NAVFOR SOMALIA, a to už jen z toho důvodu, že se jedná o operaci námořní, nikoliv pozemní. Operační prostor jsem vyjmenoval a logicky v něm somálská půda nefiguruje. Ostatně, ono by se po souši s loděmi pohybovalo ztěžka. To, že někde spočinou kanady vojáka, ještě neznamená, že v dané zemí voják působí. Zkus konečně pochopit, že každá operace má svůj mandát (co má dělat) a operační prostor (kde to má dělat).

Marně se snažíš řešit již vyřešené. A při tom se do toho jen zamotáváš a ztrácíš se v tom.

--- --- ---
Jirkoxxxl, na tobě mě fascinuje, jak dokážeš sám sobě vyvracet své vlastní výroky, aniž si to zřejmě uvědomuješ:
Jirkaxxxl:
" ...tehdy nešlo o piráty, ale o občanskou válku a hladomor."
Tehdy nešlo o piráty, tedy teď o ně jde? Před tím ses ale vyjadřoval v duchu, že v Somálsku čeští žoldáci nejsou kvůli pirátům.
Jirkaxxxl:
" Jednotky OSN ale v roce 1995 ze Somálska odešly a nechaly zemi napospas klanům."
A to ti vadí, že cizí jednotky odešly ze země? Doposud pro tebe byli cizí vojáci okupanty a cizí mocnosti se dle tebe neměly starat do záležitostí jiných států. Mimochodem, klanové války v Somálsku zuřily již před příchodem cizích vojsk, takže zde se tvá rétorika imperialistického štváče USA a jejich přisluhovačů neuplatní.

Jirkaxxxl:
" kariérní komunista generál Pavel, podržtaška ve štábu NATO"
Generál Petr Pavel zastává funkci předsedy vojenského výboru NATO, což je nejvyšší vojenská funkce v NATO. Ve štábu tedy tašky nedrží, štábu totiž "šéfuje". Jinak to, cos zde o něm napsal, to bys mu do očí neřekl, co? Ani generálce Šmerdové bys asi do očí neřekl to, cos o ní psal v komentářích na Novinky.cz pod článkem o jejím jmenováním do generálské hodnosti, že? Myslím, že bys ani žádnému vojákovi neřekl do očí to, co o nich píšeš ať už zde, nebo v komentářích u článků v novinách, o kterých tvrdíš, že vůbec nečteš.
Jirkaxxxl:
"žoldáci parazitující na občanech republiky"
Jak si tedy představuješ koncepci obrany a zejména její financování, když placení armády ze státní kasy je dle tebe parazitování na občanech? Proč si však myslím, že se dočkám pouze invektiv a odpovědi na otázku nikoliv...
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 12. ledna 2018 - 19:41:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 63
Registrován: 12-2014
Miram:
"Hajnej, sílí hlasy hnutí proti kulatosti Země, neb je to jen tvrzení, podpořené výpočty, fotkami a videosoubory, jež lze podle potřeby zmanipulovat [rofl]
Hurá zpátky do středověku..."
(OT) Žádné zpátky do středověku, ve středověku si v podstatě nikdo relevantní (včetně církevních autorit) nemyslel, že Země není kulatá. Mýtus o tom, že ve středověku lidé věřili na placatou Zemi, vznikl v 19. století v rámci širšího mýtu o temném zaostalém středověku svázaném tmářskou církví. A náramně se to chytlo. S trochou nadsázky lze říci (dost možná to bude odpovídat realitě), že v dnešní době věří větší procento lidí na to, že lidé ve středověku věřili na placatou zemi (a myslí si přitom, jak nejsou vzdělaní), než jaké ve středověku věřilo na placatou zemi [wink] .
Pátek, 12. ledna 2018 - 19:51:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3432
Registrován: 11-2008
K těm "žoldákům". V roce 1983 jsem sloužil s kolegou výpravčím, který ZVS( asi 5 let předtím) z větší části vykonával v Africe v Libyi. "Trénoval" tam, jak říkal, ještě s několika kolegy ty "kluky černý bojovat".....[andel] Kromě prostřelené brigadýrky a jizvy od kulky na temeni hlavy, si přinesl docela slušné "devizové konto". Byl to taky žoldák ???[andel][happy]
Pátek, 12. ledna 2018 - 19:55:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1267
Registrován: 11-2005
No myslím, že hlavně ve středověku řešili úplně jiné problémy (muslimové ještě dnes, Evropané brzo zase taky[angry])...ale jinak zajímavé, díky[wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Pátek, 12. ledna 2018 - 20:02:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1268
Registrován: 11-2005
Výpravčíxy:
"K těm "žoldákům". V roce 1983 jsem sloužil s kolegou výpravčím, který ZVS( asi 5 let předtím) z větší části vykonával v Africe v Libyi. "Trénoval" tam, jak říkal, ještě s několika kolegy ty "kluky černý bojovat".....[andel] Kromě prostřelené brigadýrky a jizvy od kulky na temeni hlavy, si přinesl docela slušné "devizové konto". Byl to taky žoldák ???[andel][happy]"
Nebyl[wink] No hlavně ten kolega by to dnes od "demokratů" schytal...viz všeobecné vnímání třeba STB jako zla, zatímco agenti jiných služeb také díky mainstreamu jsou hrdinové...[crazy][wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Mladějov
Pátek, 12. ledna 2018 - 20:13:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11926
Registrován: 3-2007
>No hlavně ten kolega by to dnes od "demokratů" schytal..

No, každý inteligentní člověk ví, že voják ZVS neměl moc na výběr, kde a jako co bude sloužit, takže..blábol.

StB - tak normální lidi řeší její "boj" proti VNITŘNÍMU nepříteli (tedy 10. správu SNB) a nedodržování ani vlastních, totalitních a komunistických zákonů (!!!!), nikoli rozvědku.

Čím víc sem , pánové, napíšete, tím víc vyplouvá vaše neznalost smíchaná s demagogií.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pátek, 12. ledna 2018 - 20:28:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1269
Registrován: 11-2005
Krásně to rezonuje s honem na poslance Ondráčka, že...[lol]
Jinak USA má něco přes třicet tajných služeb, složek, agentur - vážně nic z toho neřeší boj s vnitřním nepřítelem???[proud]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Pátek, 12. ledna 2018 - 20:38:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3433
Registrován: 11-2008
Ten kolega tam šel dobrovolně, to jsem zapomenul dodat.[happy]
Pátek, 12. ledna 2018 - 20:40:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1415
Registrován: 6-2016
Slušný PŠM... Začínám přemýšlet, zda taky nejsem Putinův agent - na vojně jsem podle sovětské dokumentace udržoval a opravoval sovětský radar P - 35, který vyrobili polští soudruzi podle americké dokumentace, ukradené sovětskými špiony[rofl]
Mladějov
Pátek, 12. ledna 2018 - 20:40:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11928
Registrován: 3-2007
No, já si třeba z těsně poválečné historie a v době afér s Rosenbergovými a doby, kdy svět věřil, že bude třetí světová, atomová válka pamatuji McCarthysmus..a ten byl tím demokratickým systémem záhy zkorigován a porušování zákonů též.

Právě proto, že demokracie má na rozdíl od vámi obdivovaného hnědého nebo rudého totáče zpětnou vazbu, ale to vy, Mirame, nebo šukafonní Jirka nikdy nepochopíte a máte ji za slabost (stejně jako vaši nenávidění muslimové !) - to jsou ty vzduchotěsné komůrky...



(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pátek, 12. ledna 2018 - 20:43:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4437
Registrován: 7-2011
Miram:
"Jinak USA má něco přes třicet tajných služeb, složek, agentur - vážně nic z toho neřeší boj s vnitřním nepřítelem???[proud]"
Ale jistěže řeší, nějaký FB pro I. Ovšem rozdíl a to podstatný, je v tomhle:
Mladějov:
"...a nedodržování ani vlastních, totalitních a komunistických zákonů (!!!!)..."
Ale to jsi předpokládám přehlédl, bo se nehodilo. [wink]
Petr_hradecký
Pátek, 12. ledna 2018 - 21:01:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1319
Registrován: 4-2015
Heleďte, já byl u PVOS vojska a jeden ze strýců býval za komárů velitelem posádky. Kam se mám jít udat? [lol]
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 12. ledna 2018 - 21:05:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1270
Registrován: 11-2005
Nepřehlédl, jen nejsem naivní a věřím, že tyto "služby" porušují zákony podle potřeby...Snowden, WikiLeaks - znáte? nehodí se???[proud]
Mladějov:
"
No, já si třeba z těsně poválečné historie a v době afér s Rosenbergovými a doby, kdy svět věřil, že bude třetí světová, atomová válka pamatuji McCarthysmus..a ten byl tím demokratickým systémem záhy zkorigován a porušování zákonů též.

Právě proto, že demokracie má na rozdíl od vámi obdivovaného hnědého nebo rudého totáče zpětnou vazbu, ale to vy, Mirame, nebo šukafonní Jirka nikdy nepochopíte a máte ji za slabost (stejně jako vaši nenávidění muslimové !) - to jsou ty vzduchotěsné komůrky...

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)"

Včera tu vaši zpětnou vazbu demokracie ukazovali v tv: pacientovi odmítli proplatit léčbu rakoviny, obrátil se na soud, ten po své smrti nyní vyhrál...pěkně děkuji za takovou demokracii, ale úplně vás chápu a slyším jak se rozčilujete, že "přece vyhrál"...
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Mladějov
Pátek, 12. ledna 2018 - 21:13:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11929
Registrován: 3-2007
Mirame, vy opravdu nechápete hrozně moc věcí..takže vám tohle vysvětlovat fakt nebudu, nejsem ve speciální pedagogice tak jistý v kramflecích.

Jen si tak vzpomínám, jak za komárů neměl nárok na dialýzu nikdo nad 45 let věku, a bez omezení cukrovkář, kardiak, diabetik.

A kdyby si někdo dovezl svoje léky a chtěl by je proplatit..[rofl]

Ten bolševik mu tu léčbu ANI NEUMOŽNIL, natož aby mu něco proplácel, vy..woe.

Holt zase jeden DřívByloLíp - a rychle jste uhnul od StB, co..?

[crazy]
Pátek, 12. ledna 2018 - 21:18:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1271
Registrován: 11-2005
Opakuji, viz výše, že věřím, že dnešní tajné služby porušují podle potřeby zákony stejně jako "nenáviděná" STB a ano, dřív bylo líp! [wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Mladějov
Pátek, 12. ledna 2018 - 21:20:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11930
Registrován: 3-2007
A ještě poslední doušku - vy koukám nikdy nepochopíte, že to, že někdo rozumí a ctí demokratické zásady, neznamená automaticky třeba to, že je tzv. sluníčkář, nebo třeba to, že voják ZVS v Libyi "za bolševika" by to měl "schytávat".

Takhle uvažují opravdu akorát jednodušší jedinci - na obou pólech politického spektra, pochopitelně.
Pátek, 12. ledna 2018 - 21:40:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 610
Registrován: 6-2015
Tady je nějaká šestistránková komplexní zpráva CIA o ČKD Sokolovo.
https://archive.org/stream/CIA-RDP82-00457R008600250013-0#page/n0 /mode/2up

Výroba pístů:
https://archive.org/stream/CIA-RDP82-00457R009300430001-8#page/n0 /mode/1up

Američtí špióni se činili...[fotic]


(Příspěvek byl editován uživatelem K6S31ODR.)
Pátek, 12. ledna 2018 - 21:43:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1272
Registrován: 11-2005
teď jste mě teda obohatil..."...někdo rozumí a ctí demokratické zásady..."...to je nějaký bílý jednorožec???Drahoš hadr[rofl] Jinak snad konečně na moudrá stará kolena vidíte, že jsem od STBáků neuhnul...[wink] Zdraví král Miram[happy]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Pátek, 12. ledna 2018 - 21:56:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4128
Registrován: 4-2003
Miram:
"Nepřehlédl, jen nejsem naivní a věřím, že tyto "služby" porušují zákony podle potřeby..."
Miram:
"Opakuji, viz výše, že věřím, že dnešní tajné služby porušují podle potřeby zákony stejně jako "nenáviděná" STB"
Tak on je docela podstatný rozdíl v možnosti a pravděpodobnosti odhalení "přešlapů" a hlavně, jaké to pak má dopady pro aktéry jak odhalující, tak "přešlapující".
Miram:
""...někdo rozumí a ctí demokratické zásady..."...to je nějaký bílý jednorožec???"
Pokud nejsi bílý jednorožec, tak to lze vyložit jedině tak, že nectíš demokratické zásady. Myslíš, že je to něco na chlubení?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
BmbČ
Pátek, 12. ledna 2018 - 22:07:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7711
Registrován: 1-2007
Do Libye chodili záklaďáci dobrovolně. Pamatuju z doby mé ZVS v roce 1980 nábor do těch končin asi na jeden rok. Že hlavní motivací byly peníze, o tom žádná. Jako dnes. Pak ještě nábor na pilota vrtulníku.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Pikehead
Pátek, 12. ledna 2018 - 22:19:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3637
Registrován: 3-2007
dnešní tajné služby porušují podle potřeby zákony stejně jako "nenáviděná" STB

To je pronikavá myšlenka, nicméně rozsah těch porušení je o několik řádů jiný, lidé porušující zákony jsou za ně odpovědní před nezávislou soudní moci a taky porušování zákonů tajnými službami se netýká omezování občanských svobod v tak masovém měřítku, jak to prováděla StB.

Nějak jsem nezaznamenal, že by FBI inscenovala čihošťský zázrak, internovala duchovní, mlátila lidi při demonstracích, nebo někomu zakazovala opustit tábor míru a socialismu (ech, čo to táram, tábor válečných štváčů a imperialismu). Přeci jen udržovat totalitní režim je trochu větší fuška než nějaký demokratický bordel, Miriame.
Pátek, 12. ledna 2018 - 22:43:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1273
Registrován: 11-2005
To jsem rád, že píšete o Čihošti...takže se tam jako stal zázrak???[blush]
Aha, a kde je potom Vatikánská, případně židozednářská suita a davy věřících poutníků???[rofl][rofl][proud]
A prosím, jsem ten Miram, ne genderově nevyhraněné Miriam, díky[wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Sobota, 13. ledna 2018 - 02:56:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 8-2017
... inscenovala čihošťský zázrak ...

Obvykle se do těhle fundamentalistických diskusí nepouštím, ale tady se někdo šeredně mýlí.
Hýbání kříže v Číhošti se nikdy nepodařilo vysvětlit, StB pouze události využila k boji proti církvím.

Cituji: Číhošťský zázrak tak dodnes zůstává nevysvětlen. Často se sice označuje za provokaci StB, ta však nikdy nedokázala předvést funkční a zároveň skrytý mechanismus uvádějící křížek do pohybu. Rovněž nejsou známy žádné dokumenty svědčící o tom, že by StB číhošťské události předem připravovala jako „řízenou provokaci“. Vkomponovala je do svého proticírkevního tažení, to je zřejmé, podobně jako to, že je Josef Toufar mučedníkem, nicméně samotný jev zatím nikdo uspokojivě neobjasnil. Postoj církve k celé věci je pak až překvapivě zdrženlivý.

Číhošťský zázrak
Sobota, 13. ledna 2018 - 06:16:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4438
Registrován: 7-2011
Miram:
"...takže se tam jako stal zázrak???[blush]"
Vzhledem k tomu, že jako "zázrak" bývá označován "nevysvětlitelný jev", tak pravděpodobně ano. Byť nejčastěji bývá tento jev spojován s vírou.
Co jsem vygůglil, tak pánbíčkáři k tomu uvádí, že: "Pro Písmo svaté je zázrak něco, v čem vidí člověk jednat Boha....Jde o zvláštní věci, které vzbuzují údiv a které něco naznačují. Bývají nazývány „zázraky“, „znamení“, „skutky“, „mocné činy“." Nicméně k tomu dále uvádí: "Je pochopitelné, že my, moderní lidé, kteří víme něco víc o přírodě a jejích zákonitostech, se v této souvislosti ptáme: Dějí se tato znamení „mimo přírodní zákony“?".
Je vcelku pochopitelné, že "nevěřící" na zázraky jaxi nevěří, nicméně v zásadě je šumák, zdali se onen jev nazve "zázrakem", nebo "nevysvětlitelným jevem", zkrátka došlo k něčemu, co se (zatím) nepodařilo vysvětlit.
Sobota, 13. ledna 2018 - 06:20:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4439
Registrován: 7-2011
BmbČ:
"Pamatuju z doby mé ZVS v roce 1980 nábor do těch končin asi na jeden rok."
Já to nezažil, ale to bylo "v rámci", nebo "místo" ZVS? Tedy buď 2 roky v ČSSR, nebo 1 rok v Lybyi a ještě "slušně" zaplacenej?
Sobota, 13. ledna 2018 - 08:37:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6759
Registrován: 8-2012
Opakuji se, ale opravdu vám připadá, že má smysl o jednoduchých pravdách Mirama a XXXLa "diskutovat"?
(Na druhou stranu je dobře, že alternativní hovínky.cz se udělaly jen z jednoho tématu a zatím ta žumpa nepřetéká jinam.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pikehead
Sobota, 13. ledna 2018 - 08:45:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3639
Registrován: 3-2007
Miriame kromě problému s chápáním jako takovým máš problém udržet úroveň kontextu. Pokud někdo mluví o zmrzlinách, např. jahodové, pistáciové, vanilkové a čokoládové, nemá v úmyslu diskutovat o letošní úrodě pistácií v Iránu.

Stejně tak já jsem neměl v úmyslu diskutovat o zázracích a "Čihošťský zázrak" jsem bral jako označení události, během kterých československá tajná policie mučila zcela nevinného člověka, který v důsledku nelidského zacházení následně zemřel. Stejně tak zatkla desítky dalších lidí. Já noviny už moc nečtu, ale podobný případ jsem za posledních 25 let na našem území nezaznamenal, takže bych to s dovolením bral jako podporu své hypotézy, že míra porušování zákonů StB byla o dost jinde než u "současných tajných služeb" ČR, Německa, Velké Británie, USA atd.

Mimochodem, bylo roztomilé, jak jsi dal "nenáviděnou" StB do uvozovek. To je docela dobrý bod. Proč bylo "nenáviděné" třeba takové Gestapo? Byli to taky jen chlapi pracující pro svůj stát, aby byl ordnung a jejich děti se měly líp, nebo ne?

A je dobře, že nejsi genderově nevyhraněné, ale "Miriame" jsem použil jako vokativ vzoru "pán". Pokud kromě používání ženského jména pro muže potřebuješ ke své existenci i výjimku z gramatiky, uveď nám prosím do podpisu tahák.
Pikehead
Sobota, 13. ledna 2018 - 08:47:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3640
Registrován: 3-2007
T.H.: Sorry [happy] V neděli končím.
Sobota, 13. ledna 2018 - 09:00:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3663
Registrován: 3-2010
No, já asi jako záklaďák nesloužil u té správně politicky prověřené jednotky, u nás se žádný nábor do Libye nekonal. Zato na průmce nás verbovali z Plynostavu na hledání studní vrtání studní v severní Africe..

Mlaď: Jen si tak vzpomínám, jak za komárů neměl nárok na dialýzu nikdo nad 45 let věku, a bez omezení cukrovkář, kardiak, diabetik.
Manželka v té době na dialýze pracovala a ty seš odporný lhář.
Sobota, 13. ledna 2018 - 10:29:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4129
Registrován: 4-2003
Jirkaxxxl:
"a ty seš odporný lhář"
Říká ten, který tu dlouhodobě a opakovaně šíří nepravdy a při vyvrácení jeho bludů napadá ty, kteří poukázali na to, že lže. Jirkoxxxl, ty máš skutečně nulovou schopnost sebereflexe.

Jirkoxxxl, opakuji - jak si představuješ koncepci obrany a zejména její financování, když placení armády ze státní kasy je dle tebe parazitování na občanech?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Petr_hradecký
Sobota, 13. ledna 2018 - 10:42:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1323
Registrován: 4-2015
@Doktor: stejně vám neodpoví, maximálně bude urážet...
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Sobota, 13. ledna 2018 - 11:54:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3664
Registrován: 3-2010
doktore, nemohl bys být konkrétnější ohledně mnou šířených nepravd? Nebo snad si osobuješ právo tvrdit, že jen tvé vygůglované žvanění je pravdivé?

PH tobě odpovídat má smysl asi jako mlátit prázdnou slámu. A urážet tě? Nebuď tak namyšlený. Za to nestojíš.
BmbČ
Sobota, 13. ledna 2018 - 12:59:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7712
Registrován: 1-2007
Bobik: K náboru do Libye - bylo to v rámci a někdy i nad rámec. [wink] To, když Lybii podepsal ten, který měl u nás odslouženo třeba rok a půl ZVS. Nábor do Lybie se týkal i vojáků z povolání. Sloužil jsem na letišti, tak popisuji stav odtud. Nevím, zdali nábor existoval i u jiného druhu vojsk.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!