Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 17. 01. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 17. 01. 2018

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 13. ledna 2018 - 13:15:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3665
Registrován: 3-2010
Doktore, o koncepci obrany si myslím asi tolik, že armáda, která má víc generálů než tanků je k ničemu. Jinak , proti komu nás má bránit? Odkud nám hrozí napadení? Jestli tak jako mnozí pitomci za nepřítele považuješ Putinovo Rusko, je to nesmysl uměle živený proamerickou propagandou. Co by z toho asi Putin měl? A i kdyby to byla pravda, což není, tahle armáda by se při ruském ataku vypařila dřív , než by se na něco vůbec zmohla.
Petr_hradecký
Sobota, 13. ledna 2018 - 13:45:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1324
Registrován: 4-2015
A toto je co? Opravdu za to nestojím? [biggrin]

Jirkaxxxl:
"PH1:
No tak mě udej, blbečku se zeleným mozečkem, svoje předky nezapřeš. Konstatování doložitelného faktu je pomluva pouze podle toho,, kdo má velký mozek malý a malý žádný, tedy tvůj případ. "


Jirkaxxxl:
"PH
=================
Ale asi tě zklamu, hlupáčku,...
Přebral ti s nad někdo z nich tvého gayboje?"

Ty už nevíš, ani co jsi kde napsal, ani kdy a co lžeš... Ještě že cestující neví, kdo sedí na mašině, s tebou se bych bál jet, co kdybys náhodou zapomněl, jak se zastavuje [lol] (Jasně a teď napíšeš, že jseš Cargo. Neunavuj se, nezájem)
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Sobota, 13. ledna 2018 - 13:47:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4130
Registrován: 4-2003
Jirkaxxxl:
"doktore, nemohl bys být konkrétnější ohledně mnou šířených nepravd?"
Z poslední doby takhle z hlavy třeba tvé výroky o vojenských lékařích. Bod po bodu vyvráceno jako nepravda. Nebo tvrzení o přítomnosti českých žoldáků v Somálsku a o mandátu operace EU NAVFOR SOMALIA. Sebereflexe z tvé strany samozřejmě nulová.
Jirkaxxxl:
"Nebo snad si osobuješ právo tvrdit, že jen tvé vygůglované žvanění je pravdivé?"
To nejsi ani schopný své invektivy uzpůsobit tomu, komu je adresuješ a omezuješ se na opakování dokola těch stejných klišé, ať jsou určené komukoliv? To se pak stane, jako právě teď, že narazíš. V armádě sloužím, k vojenským lékařům mám hodně blízko, mimo jiné jsem součástí zásobovacího řetězce misí, tudíž mám o nich přehled. A ty přijdeš s vygůglovaným žvaněním. To, že jsem voják, víš. Víš, že jsem tedy u zdroje, a přesto píšeš o vygůglovaném žvanění či hledání na Wiki. To ti ta absurdita nedochází, nebo je tvé nutkání urážet natolik silné, že zkrátka vypustíš i invektivu, o níž víš, že je nesmyslná?

Jirkaxxxl:
"Doktore, o koncepci obrany si myslím asi tolik, že armáda, která má víc generálů než tanků je k ničemu. ... A i kdyby to byla pravda, což není, tahle armáda by se při ruském ataku vypařila dřív , než by se na něco vůbec zmohla."
To jsi napsal svůj názor, proč je současná armáda na nic. Na to jsem se neptal, ptal jsem se na něco zcela jiného. Já se tě ptám, jak si představuješ koncepci obrany a zejména její financování, když placení armády ze státní kasy je dle tebe parazitování na občanech. Nuže?

Konstatovat, že armáda, která má víc generálů než tanků je k ničemu, opravdu není koncepce.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Sobota, 13. ledna 2018 - 15:22:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1276
Registrován: 11-2005
Proč ti psát, jak si představujeme koncepci naší zbídačené armády, když stejně musíte jet podle notiček paktu NATO od nějakých opiček z Pentagonu???[wink] Nevím jestli se mám smát nebo brečet, když vidím reportáže o modernizaci našich houfnic Dana...ale co, Poláci taky jeli proti Hitlerovi na koních se šavlema [proud] Ano vím, že vědecké kapacity za moje prachy tvrdě pracují na tom, aby tento důležitý "mýtus" vyvrátili...[rofl] Zdraví král Miram[happy]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Sobota, 13. ledna 2018 - 15:40:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6762
Registrován: 8-2012
ale co, Poláci taky jeli proti Hitlerovi na koních se šavlema
Tenhle mýtus je už dávno vyvrácen.
(On se vlastně rozšířil díky nacistické a komunistické propagandě, jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet, takže je jasné, proč ho papouškují zrovna konkrétní papoušci [happy] .)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 13. ledna 2018 - 15:42:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4131
Registrován: 4-2003
Mirame, ještě kdybys tak pochopil obsah otázky. Neptám se na představu koncepce naší zbídačené armády, ale na koncepci obrany státu s ohledem na Jirkův postoj k armádě. Už to chápeš, nebo pořád nic?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Sobota, 13. ledna 2018 - 15:43:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1277
Registrován: 11-2005
Jsem moc rád, že právě Vy, milý T.H., na to reagujete, dnes boduju..[rofl][biggrin][wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem miram.)
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Sobota, 13. ledna 2018 - 15:52:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1278
Registrován: 11-2005
Chápu a v první řadě je potřeba se zbavit různých Doktorů a gen.Pavlů...[biggrin][wink]
Jinak perlička...kamarád voják dostal PŠM o tom, jak je Zeman bezpečnostní riziko a jak může jako vrchní velitel ozbrojených sil naší zemi uškodit!!!Jako správná guma volí proti němu, ale myslíte demokrati, že je ta masírka v pořádku???Vlastně myslíte, tak nic...[wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Sobota, 13. ledna 2018 - 16:04:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7975
Registrován: 5-2007
Miram: A čo je zlé na tom, že Poliaci vybehli proti Nemcom na koňoch a so šablami? Vybehli na nich v okamihu, keď zistili, že tam Nemci nemajú žiadnu bojovú techniku. Takže naopak, zaslúžili o historický zápis ako posledného úspešného nasadenia klasického jazdectva v boji. Pobili tam tých Nemcov dosť. Jediná škoda bola, že sa nestihli stiahnuť dosť rýchlo v okamihu keď tým Nemcom tie tanky konečne dorazili.
Sobota, 13. ledna 2018 - 16:34:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4132
Registrován: 4-2003
Miram:
"Chápu a v první řadě je potřeba se zbavit různých Doktorů a gen.Pavlů..."
Ne, nechápeš. Ptám se na koncepci obrany bez existence národní armády. Tvá odpověď tak postrádá smysl a nepostihuje to, na co se ptám.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Sobota, 13. ledna 2018 - 17:00:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1280
Registrován: 11-2005
Policejní stát se umí obejít při obraně státu bez armády, když státní policie převezme její úlohu...[wink][proud] Netřeba mít dvě debilní složky státu, stačí bohatě jedna, ale každý darmožrout v ní nenajde uplatnění, no...[happy]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Sobota, 13. ledna 2018 - 17:25:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2584
Registrován: 1-2006
Koukám, že tou jedinou potřebnou složkou státu bude zdravotnictví, konkrétně psychiatrie [crazy]
Sobota, 13. ledna 2018 - 17:40:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4133
Registrován: 4-2003
Miram:
"Policejní stát se umí obejít při obraně státu bez armády, když státní policie převezme její úlohu."
Opravdu? Dokážeš uvést příklad státu, který je policejním státem a současně funguje bez armády, kdy je územní obrana vykonávána policií? Dokážeš vůbec definovat pojem policejní stát? Mám totiž pocit, že v terminologii značně plaveš, viz Zeman jako bezpečnostní riziko.

Každopádně toto řešení stále neodpovídá na položenou otázku, neboť jak armáda, tak policie jsou placeny ze státní kasy, tedy parazitují na občanech.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Sobota, 13. ledna 2018 - 20:27:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 611
Registrován: 6-2015
Zajímavá auto-dráha:
https://www.youtube.com/watch?v=r4u1tL1MmoA
Pondělí, 15. ledna 2018 - 20:31:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 580
Registrován: 5-2008
Zdravím, mám dotaz.

Bohužel jsem jedním z lidí, kterým byl diagnostikován Diabetes I. typu. Má otázka je, jestli je tato nemoc překážkou k přijetí na pozici strojvedoucího?

Díky za odpověď,
JS
Pondělí, 15. ledna 2018 - 20:38:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7980
Registrován: 5-2007
Maurícius: Bohužiaľ je. Je známy prípad, že to niekto s pomocou lekára obišiel (tam sa teda teda jednalo o II. typ), a dopadlo to takto a takto.
Pondělí, 15. ledna 2018 - 21:02:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 581
Registrován: 5-2008
To byl neléčený cukrovkář, to je ještě horší, to chápu, že je nepřijatelné. Škoda, že to je bez rozdílu konečná stanice. [sad]
Pondělí, 15. ledna 2018 - 21:04:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4134
Registrován: 4-2003
Mauricius: Vyhláška č. 101/1995 Sb. udává diabetes melitus jako nemoc, která podmiňuje zdravotní nezpůsobilost při vstupní prohlídce. Což je logické, neboť režim strojvedoucího koliduje s režimem diabetika. Jako diabetik s DM I. typu budeš muset dodržovat dietu, sledovat stravu, budeš si muset píchat inzulín, sledovat si hladinu cukru, která může "lítat" v závislosti na fyzické aktivitě, psychické zátěži, příjmu stravy a její vyváženosti. A když se "to sejde", může to vést k nevolnosti až kómatu. Důležitá pro diabetika je pravidelnost. Proto bych se být tebou vyvaroval i jiných zaměstnání, byť na ně nebudou kladeny takové podmínky na zdravotní stav, ale neumožní ti dodržovat pravidelný režim. Je to pro tvé dobro.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pondělí, 15. ledna 2018 - 21:22:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2379
Registrován: 3-2006
U ostatních profesí je konečná při léčbě inzulínem, pokud se někdo potácí na lécích ještě do kolejiště může s inzulínem se v drážní dopravě nesmí nic, ani vstoupit do kolejiště. Bohužel. Mluvím z vlastní zkušenosti. Ale klidně jde řídit náklaďák. To je ta logika našich poslanců.[sad]
Pondělí, 15. ledna 2018 - 21:46:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4135
Registrován: 4-2003
A když řídí náklaďák diabetik, pak to může dopadnout kupříkladu takto.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pondělí, 15. ledna 2018 - 21:58:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2380
Registrován: 3-2006
Doktor:
"A když řídí náklaďák diabetik, pak to může dopadnout kupříkladu takto."

Ale řídit ho může. Ostatně pokud dostane řidič infarkt, je v tom pangejtu dřív než se otočí.
Já jsem třeba přesedlal na tohle Ne že bych to řídil, to mám trochu z ruky, ale zakázat pohyb všem diabetikům s inzulínem v kolejišti spíš zavání kolektivní vinou.[vypravci]

Ještě doplním a takto to dopadne u "zdravého" pracovníka.[sad]

(Příspěvek byl editován uživatelem Mořepetr.)
Pikehead
Pondělí, 15. ledna 2018 - 22:46:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3650
Registrován: 3-2007
Mořepetr: Je to naprosto jalová diskuse. Je nespočet jiných a podobně honorovaných profesí, které jako diabetik vykonávat můžeš, nebudeš mít stres, noční směny a budeš mít podobné peníze. Doporučuju, aby sis všiml závěrečných slov Doktora: je to pro tvé dobro a víc k tomu fakt není co dodat.
Pondělí, 15. ledna 2018 - 23:00:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2382
Registrován: 3-2006
Pikehead:
"Mořepetr: Je to naprosto jalová diskuse. Je nespočet jiných a podobně honorovaných profesí, které jako diabetik vykonávat můžeš, nebudeš mít stres, noční směny a budeš mít podobné peníze. Doporučuju, aby sis všiml závěrečných slov Doktora: je to pro tvé dobro a víc k tomu fakt není co dodat."

Však 17 let pracuji mimo železnici.
Chápu to u turnusových prací, výpravčí, strojvedoucí atd.
Jen nechápu tu logiku, že pracovník na dráze, která pracuje v 8 hodinové pracovní době, převážně v kanceláři, nemůžu mít vstup do kolejiště (ke kontrolní činnosti), kvůli tomu, že si poctivě léčí cukrovku inzulínem. To mi nějak uniká.

A pokud jde o stres, v současné práci odešel kolega k profi hasičům, protože tam má klid a čistou hlavu bez stresu.[vypravci]
Pondělí, 15. ledna 2018 - 23:06:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4453
Registrován: 7-2011
Mořepetr:
"Jen nechápu tu logiku, že pracovník na dráze, která pracuje v 8 hodinové pracovní době, převážně v kanceláři, nemůžu mít vstup do kolejiště (ke kontrolní činnosti), kvůli tomu, že si poctivě léčí cukrovku inzulínem. To mi nějak uniká."
Esli vono to nebude kvůli tomu, že kdyby ho z nějakýho důvodu "šlehlo" a on si v těch kolejích ustlal, aby přes něj něco nepředrncalo. Možná je to víc alibismus, než reálná obava, nicméně to riziko tu je a stejnětak je riziko, že jinak poctivej "píchač" si zrovna, třeba v návalu práce, píchnout zapomene.
Pondělí, 15. ledna 2018 - 23:19:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2383
Registrován: 3-2006
Bobik:
"Mořepetr:
"Jen nechápu tu logiku, že pracovník na dráze, která pracuje v 8 hodinové pracovní době, převážně v kanceláři, nemůžu mít vstup do kolejiště (ke kontrolní činnosti), kvůli tomu, že si poctivě léčí cukrovku inzulínem. To mi nějak uniká." Esli vono to nebude kvůli tomu, že kdyby ho z nějakýho důvodu "šlehlo" a on si v těch kolejích ustlal, aby přes něj něco nepředrncalo. Možná je to víc alibismus, než reálná obava, nicméně to riziko tu je a stejnětak je riziko, že jinak poctivej "píchač" si zrovna, třeba v návalu práce, píchnout zapomene."

A co se stane, když sebou šlehne na ulici před tramvaj, když zametá ulice? Nebezpečnější je právě tvrdohlavé setrvávání na dietě jen s léky, když už potřebuje inzulín, viz ta nehoda ešusu. Chápal bych to kdyby byl diabetik okamžitě postaven "mimo službu" ale kategorizovat léky ano, inzulín ne, je blbost. Chápal bych i nutnost potvrzení od diabetologa , že člověk nemá hypoglykemie, ale kategorické rozdělení, je věc, která by se měla diskutovat nejen na tomto fóru, ale i mezi zákonodárci.

Mimochodem, nebezpečný je moc píchnutí, ne málo, takže když zapomene, tak se nic neděje.[vypravci]

(Příspěvek byl editován uživatelem Mořepetr.)
Úterý, 16. ledna 2018 - 00:47:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6371
Registrován: 8-2007
Mám kolegu,který si již 20 let píchá inzulín a stále vykonává funkci strojvedoucího.Jiný zase musel odejít a dělat jen v kanceláři(nesmí do kolejiště).Asi záleží i na doktorovi.
Úterý, 16. ledna 2018 - 08:23:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7755
Registrován: 4-2003
Má otázka je, jestli je tato nemoc překážkou k přijetí na pozici strojvedoucího?

Má otázka je, proč se na to někdo ptá tady a nejde se zeptat doktora.[uhoh]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 16. ledna 2018 - 09:39:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 582
Registrován: 5-2008
RadekŠ:

Protože jdu na kontrolu až 30. a toto mi už dva dny vrtalo hlavou, skrz google jsem se nedostal k jednoznačné odpovědi.
Úterý, 16. ledna 2018 - 12:19:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 958
Registrován: 9-2014
Poznám prípad, kde už návestný majster musel odísť do invalidity. Pritom v práci mal na starosti návestný obvod, používal služobné auto. V čase, kedy už bol mimo zamestnania, si kúpil osobné vozidlo a jazdil na nom. A pracoval pre občianske združenie diabetikov.
Úterý, 16. ledna 2018 - 12:50:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3667
Registrován: 3-2010
Před Vánocemi jsem při pokuřování na nástupišti uviděl jednoho známého, bezva chlapa, kdysi dělal dozorce spádoviště. Šel jsem si s ním potřást rukou, čekal na vnučku, vlak měl zpoždění. Tak jsme si trochu zavzpomínali. Nedávno oslavil 78 let, v důchodu je třicet let, právě kvůli cukrovce šel o dva roky dřív. Píchá si čtyřikrát za den, ale panáčka i pivko má pořád rád. Jezdí na zahradu na kole, ta zahrada ho drží. Takže zakazovat diabetikům jakoukoli činnost je stupidní, každý to snáší jinak. Je to pustý alibismus, "co kdyby"...
Úterý, 16. ledna 2018 - 14:16:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3668
Registrován: 3-2010
Jo, pardon, ten známý je v důchodu ne třicet, ale dvacet let....
Úterý, 16. ledna 2018 - 15:35:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15549
Registrován: 5-2002
JxL: to máš podobný, jako s brejlema. Kdo má trochu silnější brejle na dálku, má smolíka - přitom s nimi vidí dobře jako ten, co brejle nenosí.
(tedy pokud se něco nezměnilo)
Úterý, 16. ledna 2018 - 15:55:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3669
Registrován: 3-2010
Hajnej, no právě. Myslím, že je to čistě individuální. Já požírám prášky na hypertenzi víc než třicet let a podle doktora jsem "jura". Přitom, když jsem šel ke dráze jako "náctiletý", honili mě po doktorech kvůli tomu, že jsem měl jako puberťák komplikovaný zánět středního ucha. Zánět odezněl, bez následků , puberta mi zůstala, ale to mi nevadí. Dneska berou na strojvedoucí kluky , kteří mají brejle, budiž jim to přáno, mě ten trouba doktor málem dal stop kvůli jednomu obrázku testu na barvocit, pak se zjistilo, že má v ordinaci blbý světlo. Přesto jsem musel oběhat další vyšetření, jako oční pozadí a podobně. Letos mi bude třiašedesát, čtu bez brejlí a vidím a slyším i to co nemám. Takže, nejhorší je, alespoň podle mě, když adept ucházející se o zaměstnání natrefí na tabulkového doktora alibistu.No, já jdu jednatřicátého na výstupní prohlídku, tak mě snad do důchodu pustí[lol]
Mladějov
Úterý, 16. ledna 2018 - 17:47:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11940
Registrován: 3-2007
Připomněl bych rozlišovat požadavky na prohlídku VSTUPNÍ a prohlídku periodickou (kde jsou požadavky méně přísné).

Zdá se to nelogické, ale logiku to má např. u očních vad, ale i u jiných nemocí, a totiž že se počítalo, že dotyčný bude dělat onu smyslově náročnou práci x (desítek) lek a ta nemoc, vada se mu bude, logicky, zhoršovat, takže přijmout někoho "na hraně" persky může znamenat, že za pár let už neprojde a investice do něj vložené se (firmě) znehodnotí.

Dneska se to dá ošetřit jinak, smlouvou.

Jinak o doktorském alibismu včetně persek bychom se mohli bavit někde u skleničky celý večer, to je téma na román.
Včetně toho, že takovýhle buzerační "systém" vede k zatajování neduhů atd.
Ne moc povedený systém.
Úterý, 16. ledna 2018 - 20:15:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15551
Registrován: 5-2002
JxL: Zánět odezněl, bez následků , puberta mi zůstala, ale to mi nevadí. ... Jdu jednatřicátého na výstupní prohlídku, tak mě snad do důchodu pustí
S pubertou do důchodu? Není to luxus...? [wink]
Úterý, 16. ledna 2018 - 20:53:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1734
Registrován: 4-2006
Hajnej: Luxus? Třeba to je výhoda, pořád má chuť a sílu honit baby a současně už i dostatek času [proud]
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Úterý, 16. ledna 2018 - 22:10:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4137
Registrován: 4-2003
Mořepetr:
"A co se stane, když sebou šlehne na ulici před tramvaj, když zametá ulice?"
Při zametání ulice se nepohybuje v kolejišti.
Mořepetr:
"ale kategorizovat léky ano, inzulín ne, je blbost"
Je třeba rozlišovat mezi vstupní prohlídkou a periodickou prohlídkou. A taky je třeba rozlišovat mezi DM I. typu a DM II. typu se vším, co se tím pojí. U DM I. typu je vždy léčba inzulínem, DM II. typu se dá kompenzovat dietou a perorálními antidiabetiky.
Mořepetr:
"Chápal bych i nutnost potvrzení od diabetologa , že člověk nemá hypoglykemie"
Takové potvrzení žádný lékař nevystaví, protože takové potvrzení ani vystavit nelze. Hypoglykémie znamená nízkou hladinu cukru v krvi a tento stav nelze predikovat. Stačí si píchnout víc inzulínu, vynechat jídlo či udělat dietní chybu, vykonat zvýšenou fyzickou aktivitu a hypoglykémie je na světě.

Apollo_17:
"Mám kolegu,který si již 20 let píchá inzulín a stále vykonává funkci strojvedoucího."
Asi takhle... ;-)

Jirkaxxxl:
"Takže zakazovat diabetikům jakoukoli činnost je stupidní"
Diabetikům není zakazována jakákoliv činnost. Pouze ty činnosti, při jejichž vykonávání by při projevech stavů spojených s touto chorobou mohlo dojít ke vzniku škod na zdraví a majetku, kdy současně tyto činnosti svojí povahou mají potenciál tyto stavy vyvolávat. A to není alibismus, to je minimalizace rizik.
Jirkaxxxl:
"Myslím, že je to čistě individuální. Já požírám prášky na hypertenzi víc než třicet let a podle doktora jsem "jura"."
Myslíš si to správně, je to individuální. Choroby je třeba posuzovat individuálně. S hypertenzí, navíc kompenzovanou léky, bez přídavných efektů jako kupř. hyperlipidémie nehrozí žádné nenadálé příhody. Kdežto diabetik, zejména trpící DM I. typu, má "rozhašený" metabolismus cukrů, což může vést k náhlým kolapsovým stavům.
Jirkaxxxl:
"Přitom, když jsem šel ke dráze jako "náctiletý", honili mě po doktorech kvůli tomu, že jsem měl jako puberťák komplikovaný zánět středního ucha."
Nevím, jak to bylo, když ti bylo"-náct", no předpokládám, že obdobně jako dnes a jednou z vad, na kterou se zaměřuje a která podmiňuje nezpůsobilost při vstupní prohlídce, je porucha rovnováhy a závraťové stavy. A kde je uloženo rovnovážné ústrojí? No ve středním uchu. A co může vyvolat poruchy rovnovážného ústrojí a tím i rovnováhy? Záněty a infekce. Takže brzdi v soudech v oblastech, o kterých moc nevíš. Ale to ti snad ani nemusím psát. Takový ty nejsi, ty se držíš zpátky a jsi charakter, který vždy přizná chybu, že?


Tím nepopírám možné přehmaty u lékařských prohlídek, tu způsobené alibismem, tu neschopností či leností. Mohu vzpomenout lékaře, kteří při periodických prohlídkách lpí na hodnotě BMI, aniž by ji hodnotili komplexně. Pak se stává, že posílají na přezkum kvůli obezitě borce, kteří mají sice vysoký BMI, ale hmotnost jim tvoří svaly, nikoliv tuky. Znám i jednoho, který vyčítá vysoký BMI i těhotným.

Hajnej:
"Kdo má trochu silnější brejle na dálku, má smolíka - přitom s nimi vidí dobře jako ten, co brejle nenosí."
Do doby, než si brýle rozbije či ztratí ;-)
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pikehead
Úterý, 16. ledna 2018 - 22:39:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3653
Registrován: 3-2007
Doktore, jelikož jste asi opravdu doktor, tak Vám tímto děkuji za čas, který věnujete uvádění blábolů ze IV. cenové na pravou míru.
Úterý, 16. ledna 2018 - 22:46:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1281
Registrován: 11-2005
Pikehead:
"Doktore, jelikož jste asi opravdu doktor, tak Vám tímto děkuji za čas, který věnujete uvádění blábolů ze IV. cenové na pravou míru."
Běžte spolu na rande[wink] Já neděkuji[biggrin][rofl]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Pikehead
Úterý, 16. ledna 2018 - 22:56:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3655
Registrován: 3-2007
Vůbec mě nepřekvapuje, že prostomyslná existence žijící ve světě prostopravd a polopravd není zvědavá na něco tak nudného a komplikovaného, jako cílevědomá a trpělivá snaha o pochopení reality.

Zde například pokus (byť podle všeho marný) o vysvětlení rozdílu mezi diabetem a hypertenzí, nebo pozemní a námořní operací.

A velmi mě těší, že sem takoví inteligentní lidi vůbec chodí a něco tu píšou.
Úterý, 16. ledna 2018 - 22:57:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2384
Registrován: 3-2006
Ad Doktor:
Mořepetr:
A co se stane, když sebou šlehne na ulici před tramvaj, když zametá ulice?Při zametání ulice se nepohybuje v kolejišti.

No to by to třeba v Praze vypadalo, pokud by se v prostoru dráhy vedoucí po pozemní komunikaci, která je dle zákona o drahách přístupná veřejnosti neuklízelo.[happy]

Jinak "kolejiště" jako obvod dráhy, nevedoucí po pozemní komunikaci se zákazem přístupu veřejnosti, má několik kolizních částí s možností přístupem veřejnosti také, ale to je odborná diskuze a vzhledem k tomu že mám za sebou seminář o budoucnosti Středočeského kraje a před sebou zítřejší jednání na elektrárně, raději půjdu spát, což diabetu svědčí.[vypravci]

Ještě, drobnost neexistuje pouze typ I a typ II sám mám typ MODY.Který se dělí na další podtypy a inzulín se používá dnes i pro typ II.

Potvrzení, že nemáte hypoglykemie, potřebujete od lékaře diabetologa při návratu zadrženého řidičáku z důvodu diabetického záchvatu. Takže se běžně vydává. Ke kontrolám dnes slouží dlouhodobé senzory (cca 10 dní) a hodnoty glykovaného hemoglobinu (tam ovšem pro kontrolu střední hodnoty glykémie a zjištění hyperglykemií).

A opravdu dnes už toho je dost.Dobrou.
Pikehead
Úterý, 16. ledna 2018 - 23:05:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3657
Registrován: 3-2007
Tak znovu: PROČ potřebujete jako diabetik pracovat v rizikové profesi, která je rizikem i pro Vás samotného? Za co nebo proti komu vedete tenhle boj "proti systému"? Chybí vám, že nemůžete jezdit na mašince?
Úterý, 16. ledna 2018 - 23:11:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15558
Registrován: 5-2002
Doktor: Do doby, než si brýle rozbije či ztratí
Brýle se dají celkem snadno nosit náhradní, v některých zemích je to při řízení auta vyžadováno.
Takže třeba já mám jedny náhradní v brašně na notebook a druhé náhradní v autě (ty dokonce se šňůrkou za uši, abych je tak snadno neztratil).
Úterý, 16. ledna 2018 - 23:27:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4139
Registrován: 4-2003
Pikehead:
"Doktore, jelikož jste asi opravdu doktor, tak Vám tímto děkuji za čas, který věnujete uvádění blábolů ze IV. cenové na pravou míru."
Socialistickou osvětou k lepším zítřkům! Doktor jako Dr. nejsem, graduoval jsem jako Mgr. o fous vedle - farmacie.

--- --- ---
Miram:
"Já neděkuji"
Ano, to jsme již postřehli, že (nejen) sociální interakce nejsou tvojí silnou stránkou.

--- --- ---
Mořepetr:
"No to by to třeba v Praze vypadalo, pokud by se v prostoru dráhy vedoucí po pozemní komunikaci, která je dle zákona o drahách přístupná veřejnosti neuklízelo. Jinak "kolejiště" jako obvod dráhy, nevedoucí po pozemní komunikaci se zákazem přístupu veřejnosti, má několik kolizních částí s možností přístupem veřejnosti také"
Tak pro vstup do prostoru dráhy vedoucí po pozemní komunikaci není třeba povolení. A veřejnost, která může ve vymezených případech vstupovat do "kolejiště" tak nečiní (většinou) v přímé souvislosti s výkonem povolání. Ale vím, je to takové slovíčkaření.
Mořepetr:
"Ke kontrolám dnes slouží dlouhodobé senzory (cca 10 dní) a hodnoty glykovaného hemoglobinu (tam ovšem pro kontrolu střední hodnoty glykémie a zjištění hyperglykemií)."
No vida, díky za rozšíření obzorů. Přeci jen, s diabetiky a terapií diabetu se, logicky, nesetkávám. Dlouhodobým sledováním by se dala vypozorovat náchylnost k výkyvům hladiny glykémie. No s jistotou nelze nikdy říci, že se hypoglykémie nedostaví. Po dobu sledovaných cca deseti dnů jsou cíleně vyvolávány mimořádné situace typu vyšší dávka inzulínu, porušení diety či zvýšená fyzická aktivita? Tedy činnosti, které obvykle stojí n počátku hypoglykémie. Nebo se "jede" ve standardním kontrolovaném režimu?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 17. ledna 2018 - 06:50:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4456
Registrován: 7-2011
Mořepetr:
"A co se stane, když sebou šlehne na ulici před tramvaj, když zametá ulice? "
Pokud nebudem řešit případy, kdy sebou šlehne před přijíždějící vozidlo, tak zásadní rozdíl je v tom, že za a) tramvaje na rozdíl od dráhy jezdí vždy "na rozhled" a za b) bude to na pozemní komunikaci, takže je šance, že se tam nebude válet "půl dne", ale někdo si ho všimne. A tram. trať mimo poz. komunikaci je podle zákona "dráha", takže tam nesmí jen tak kdo co lozit.

Ale v zásadě ti rozumím, chceš říct, že je to u každýho individuální a nedá se zobecňovat. Bohužel zákon a některý doktoři to vidí jinak.
(Já měl svýho času problém s protivnou očařkou, co mě nechtěla pustit, i když do zákona jsem se ještě vešel, byť na hranici. Tak jsem to zkusil po čase u jiný a naprosto bez problémů.)
Středa, 17. ledna 2018 - 07:56:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8451
Registrován: 4-2003
Doktor:Do doby, než si brýle rozbije či ztratí ;-)

Jenže bez brýlatých strojvedoucích by nevyjela tak třetina vlaků. A to ještě neuvažuji ty, co mají brýle na blízko - to je případ většiny starších strojvedoucích. Přičemž mnohým z nich už nestačí délka ruky na to, aby si byli schopni přečíst rozkaz, či se koukli do SJŘ a bez brýlí jsou fakt v háji.

Není to tak jednoduché, obzvlášť ne v době nedostatku lidí [nene].
Středa, 17. ledna 2018 - 08:22:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 310
Registrován: 12-2007
Doktor: Do doby, než si brýle rozbije či ztratí ;-)
Vzhledem k tomu, že brýle nosím už 40 let a k tomu, kolik jsem jich za tu dobu rozbil nebo ztratil, by to ospravedlňovalo i mimořádné zastavení vlaku v případě rozbití nebo ztráty brýlí. [happy]
Středa, 17. ledna 2018 - 08:26:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2546
Registrován: 7-2012
Perpetum mobile zkutečně funguje? http://zdopravy.cz/eurovia-poslala-stavbu-ctvrteho-koridoru-v-pra ze-podruhe-k-antimonopolnimu-uradu-6708/
Středa, 17. ledna 2018 - 08:29:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4458
Registrován: 7-2011
Tak na jednu stranu ty brejle, resp. omezení chápu, přecijen je potřeba např. vidět návěsti "včas", zvlášť za vyšší rychlosti, na druhou stranu z toho taky trčí alibismus, bo max 1,5 dioptrie pro nástup a max 3 pro periodu na dálku - ono kolem tří dioptrií bez brejlí už na dálku vidíš prd. Na druhou stranu rozumnej člověk tahá náhradní, bo "co kdyby".
Středa, 17. ledna 2018 - 08:57:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8452
Registrován: 4-2003
Bobik:Tak na jednu stranu ty brejle, resp. omezení chápu, přecijen je potřeba např. vidět návěsti "včas", zvlášť za vyšší rychlosti, na druhou stranu z toho taky trčí alibismus, bo max 1,5 dioptrie pro nástup a max 3 pro periodu na dálku - ono kolem tří dioptrií bez brejlí už na dálku vidíš prd. Na druhou stranu rozumnej člověk tahá náhradní, bo "co kdyby".


Neblbni, ty to strojvedoucím zhoršuješ [coze]. Radši to už nedělej horší [wink].

Na vstupní prohlídce zajišťuje nezpůsobilost: snížení zrakové ostrosti pod 5/5 nebo 6/6 každým okem zvlášť, s korekcí větší než minus 2 Dsf,

Na periodickzajišťuje nezpůsobilost: snížení zrakové ostrosti pod 5/15 nebo 6/18 každým okem zvlášť, s korekcí větší než minus 5 Dsf/plus 4 Dsf, astigmatická složka, plně započítávaná do povolené korekce, vyšší než plus/minus 2 Dcyl,


Zkopíroval jsem to rovnou z vyhlášky Ministerstva dopravy č. 101 [wink].
Středa, 17. ledna 2018 - 10:06:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7758
Registrován: 4-2003
Na druhou stranu rozumnej člověk tahá náhradní, bo "co kdyby".

I kdyby je neměl, tak snad nebude řídit = nezpůsobilost k výkonu práce na straně zamce, ne?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 17. ledna 2018 - 10:57:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3670
Registrován: 3-2010
Doktor Socialistickou osvětou k lepším zítřkům! Doktor jako Dr. nejsem, graduoval jsem jako Mgr. o fous vedle - farmacie.

=========================
Doktore, vždyť ty se tady pořád jen ztrapňuješ. Napsat , že nejsi doktor jako Dr, ale o fous vedle, magistr farmacie, to je síla. Kdybys napsal, že nejsi MuDr, tedy mediciane universae doctor, pochopil bych příbuznost oboru , byť velmi velmi vzdálenou . Ale titul Dr? Těch znám asi tak dvacet, od čestného po faráře.
Středa, 17. ledna 2018 - 11:48:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7759
Registrován: 4-2003
"Doktor" je třeba i ten fousatej pán tady v tom filmu.

Člověk s IQ > tykve chápe, že je to nick či přezdívka, hlupák se rozčiluje, co to ti doktoři dneska dělaj.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 17. ledna 2018 - 13:01:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15560
Registrován: 5-2002
JxL: Napsat, že nejsi doktor jako Dr, ale o fous vedle, magistr farmacie, to je síla.
To máš tak. Ještě za mě byli magistři farmacie (PhMr.), ale později se to přejmenovalo na PharmDr.
Mezi námi, speciálně ve věci léků ti magistři museli vědět setsakramentsky víc, než doktoři.

Ale titul Dr? Těch znám asi tak dvacet, od čestného po faráře.
Přičemž některé se dostávají po "první" vejšce a některé po postgraduálu, tak si vyber...

Asi největší titulománii jsem viděl v ÚSOLu - tam se striktně rozlišovalo, kdo je MUDr., kdo RNDr., kdo PhMr. a kdo "jen" Ing. - ten už byl jen o fous nad laboranty s maturitou...
Středa, 17. ledna 2018 - 13:38:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3671
Registrován: 3-2010
Haj Mezi námi, speciálně ve věci léků ti magistři museli vědět setsakramentsky víc, než doktoři.
======================
No, zase bych to nebral paušálně. Nakonec, v každém balení léku je návod k použití. A i když se říká, že apendix ti vyndá ve špitále i vrátný, ti opravdoví "mudři" mají moji úctu. A řeknu ti, když vidím, co umí třeba na kardiocentru, kde pracuje manželka, sedám před nimi na [zadnice].
Středa, 17. ledna 2018 - 15:58:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15566
Registrován: 5-2002
JxL: Nakonec, v každém balení léku je návod k použití.
Ta pravá sranda pro magistra nastává, když pacient přinese štos receptů od různejch doktorů, kteří o sobě zhusta nevědí, a měl by přijít na to, co se vzájemně tluče...
Středa, 17. ledna 2018 - 16:18:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3673
Registrován: 3-2010
Zrovna teď je v TV reklama, že ti zkontrolují, jestli se prášky, co bereš, mezi sebou nemlátí. Tak si myslím, že lékárníci nebudou v tomhle pozadu...
Středa, 17. ledna 2018 - 18:05:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4141
Registrován: 4-2003
Jirkaxxxl:
"Napsat , že nejsi doktor jako Dr, ale o fous vedle, magistr farmacie, to je síla. Kdybys napsal, že nejsi MuDr, tedy mediciane universae doctor, pochopil bych příbuznost oboru , byť velmi velmi vzdálenou . Ale titul Dr? Těch znám asi tak dvacet, od čestného po faráře."
Výrok zapadá do určitého kontextu a v daném kontextu je napsán - slovo od slova - zcela správně a smysluplně. Jinak, MuDr a malým "u"? To jako vážně? Jirkoxxxl, vždyť ty se tady pořád jen ztrapňuješ.

Jirkaxxxl:
"Nakonec, v každém balení léku je návod k použití."
Budu parafrázovat - nakonec, každý umí hýbat kontrolérem doleva doprava, resp. nahoru dolů. Možná ti ta analogie napoví, že jsi napsal nesmysl. Nebo taky nenapoví.

--- --- ---
Hajnej, Bram, Igor: Jen bych poukázal na patřičný emotikon na konci mé věty o brýlích.

--- --- ---
Hajnej:
"Ještě za mě byli magistři farmacie (PhMr.), ale později se to přejmenovalo na PharmDr. "
Ano, zpočátku měli magistři farmacie titul PhMr., no tento titul byl nahrazen dnes používaným Mgr. Titul PharmDr. (tzv. malý doktorát) se uděluje po dodatečném rigorózním řízení a úspěšném složení rigorózní zkoušky. Z hlediska kompetencí neopravňuje nositele k ničemu navíc, kompetence magistra i doktora jsou totožné. V dřívějších dobách se místo PharmDr. uděloval titul RNDr., neboť farmacie byla pod přírodními vědami.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 17. ledna 2018 - 18:48:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2385
Registrován: 3-2006
Pikehead:
"Tak znovu: PROČ potřebujete jako diabetik pracovat v rizikové profesi, která je rizikem i pro Vás samotného? Za co nebo proti komu vedete tenhle boj "proti systému"? Chybí vám, že nemůžete jezdit na mašince?"

Pokud to bylo na mne, tak bych rád, aby někdo nedopadl jako já. Dráha způsobila, to, že jsem se musel vyučit elektro bez maturity (Otce vyhodnotila komise pracovníků ČSD jako člověka nesouhlasícího se vstupem vojsk) On byl přesunut jako výpravčí do stanice nejnižší třídy na 17 let. Já jen musel udělat dálkově maturitu, takže cca +1,5 roku. Pak jsem šel na dopravku do Pardubic (zase při zaměstnání, oboje u ČSD. rok a půl před koncem studia, již ČD prakticky zrušila pracoviště kde jsem pracoval, no zkusil jsem abych mohl dělat jinde na ČD, jenže problém, všude chtěli plný vstup do kolejiště. No tak jsem našel současné místo (díky svému výučáku) a vzhledem k tomu, že jsem studoval něco co nepotřebovali, tak jsem z platu 16 tísís šel na plat 4 tisíce. Ale VŠ jsem dorazil, takže když se objeví někdo kdo chce jít ke dráze snažím se ho varovat, že je to nejhorší instituce co může být. Bohužel jsem železničářem ve třetí generaci a dopravákem se můžete narodit, ale nikdo vám nezakáže jim být. A léčit se to také nedá [proud]

Ale k veselejší věcem
Doktor:
"
Mořepetr:
"Ke kontrolám dnes slouží dlouhodobé senzory (cca 10 dní) a hodnoty glykovaného hemoglobinu (tam ovšem pro kontrolu střední hodnoty glykémie a zjištění hyperglykemií)."No vida, díky za rozšíření obzorů. Přeci jen, s diabetiky a terapií diabetu se, logicky, nesetkávám. Dlouhodobým sledováním by se dala vypozorovat náchylnost k výkyvům hladiny glykémie. No s jistotou nelze nikdy říci, že se hypoglykémie nedostaví. Po dobu sledovaných cca deseti dnů jsou cíleně vyvolávány mimořádné situace typu vyšší dávka inzulínu, porušení diety či zvýšená fyzická aktivita? Tedy činnosti, které obvykle stojí n počátku hypoglykémie. Nebo se "jede" ve standardním kontrolovaném režimu?"

Dnes je nárok od VZP na čtyři tyto senzory za rok.Záleží kdy na vás vyjde vyhodnocovací jednotka. Existuje jak se zobrazováním anebo slepá. U zobrazovací (je to prakticky mobil s displejem) můžete upravovat režim. U slepého jedině změřit glukometrem. U obojího se vede deníček co se dělá. Pro zajímavost při minulém měření jsem měl najednou skok nahoru na nějakých 11 mmol při fyzické aktivitě, kdy by čistě teoreticky měl jít cukr dolů. Diabetoložka se ptala zda jsem se při tom zapotil, ono totiž pokud je to náhlá aerobní práce, tak tělo doplní cukr z buněk (nejsem doktor, tak nevím zda jsem si to dobře zapamatoval). Takže tělo funguje zajímavě. Dnes už se blíží doba, kdy budeme mít takové senzory v sobě a asi se budeme dost divit. Otázka je jak nastavit hranice, třeba způsobilosti k podpisu při nějakých hodnotách, nebo řízení (naštvaný řidič je nebezpečnější než klidný) [happy]

A abychom tu jen nekecali tak zimní idylka od elektrárny [fotic]



Ta budova dopadla[sad]
Středa, 17. ledna 2018 - 19:22:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1282
Registrován: 11-2005
Nové informace pro nejinteligentnější, vysoce vzdělané diskutéry na Káčku....já, nevzdělaný, zaostalý venkovan to už dávno vím[proud][biggrin]
Zednáři
A ještě taková zajímavost, v případě Zemana by jistě byla zprávou dne [happy]:
Paňáca v Třinci
No a protože to je tady "železniční diskuze", tak do Bohumína jel Drahoš opravdu Leoexpresem[proud][wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration