Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 08. 07. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 08. 07. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pikehead
Sobota, 07. července 2018 - 10:16:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4244
Registrován: 3-2007
Naprostý souhlas s Koniášem. Na SŽDC je teď nový šéf, co třeba iniciovat výměnu vedení toho notmotvorného odboru? Paní gestorku D1 posunout do konzultační role (podobné procesně orientované báby nemůžou nic vést, ale jsou občas užitečné pohledem, který nikoho jiného nenapadne).

V první fázi (=v řádu nízkých měsíců) aspoň vyjasnit základní definice a postupy, klidně v souladu s aktuálně chápanou praxí tak, aby bylo jasné, že třeba omalovánky ze školení ČD jsou zcela odpovídající textaci D1 a ne jeden z výkladů Písma, proboha...
Pružinskij
Sobota, 07. července 2018 - 10:17:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2641
Registrován: 4-2015
kteří jsou schopni a ochotni vždy něco najít na těch lidech z provozu.
Tak především si to ti lidé nesmí nechal líbit - to je jejich život a jejich boj.

Pikehead: To je celé umělá diskuze, holt se někdo potřebuje vykecat.

což samozřejmě odmítám.
No tak to odmítejte a příště tak pošlou někoho jinýho, kdo je schopnej to zapřáhnout a dovézt.
West code was broken.

Sobota, 07. července 2018 - 10:22:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 112
Registrován: 12-2010
T.H. a jakou zkoušku brzdy na TRATI by jste zvolil Vy? Pokud by jste někde na trati uvízl Vy,a mne pro Vás poslali,tak věřte,že žádnou ZKOUŠKU brzdy s Váma dělat nebudu.
Sobota, 07. července 2018 - 10:35:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8296
Registrován: 5-2002
A Vy verte, ze ja bez JZB proste nepojedu.
Sobota, 07. července 2018 - 10:54:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 517
Registrován: 6-2017
Jíra_hk:
"T.H. a jakou zkoušku brzdy na TRATI by jste zvolil Vy? Pokud by jste někde na trati uvízl Vy,a mne pro Vás poslali,tak věřte,že žádnou ZKOUŠKU brzdy s Váma dělat nebudu."

Nevím jestli jste či nejste znalý předpisů, ale i v tomto případě, by jste zkoušku měl udělat, kterou to nechám na vás. [vypravci][masinka]
Sobota, 07. července 2018 - 10:58:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9211
Registrován: 4-2003
Petr Šimral:A Vy verte, ze ja bez JZB proste nepojedu.

Já také ne a proto Jíra hk mne docela děsí.

Dále mne děsí mne Practicus, když tu píše toto:neboť na širé trati se zkouška brzdy nevykonává

Vlak ještě žádný papír nezabrzdil a jednoduchou zkoušku brzdy udělám proto, abych neudělal žádný průser. A když mám pochybnosti, udělám radši zkoušku v rozsahu UZB.

Lidi, prosím používejte prosím zdravý selský rozum. Díky [wink].
Keram
Sobota, 07. července 2018 - 11:00:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 79
Registrován: 4-2017
T.H.: To, že se nedělá zkouška brzdy na trati neznamená, že to nesvěsím na průběžné hadice.
Prostě předpisem je to dáno, že když jedu mimořádně pro něco na trať (jako PMD), tak skutečně to "zapřáhnu a jedu", respektive udělám pouze ověření činnosti brzdy pro PMD. Žádná zkouška brzdy se nevykonává. Ta se vykoná při příjezdu do první stanice. Pak je tady ještě "lidský" pohled na věc - a to je ten, že když jsem pro něco jel, tu brzdu jsem si prostě udělal. [happy]


(Příspěvek byl editován uživatelem Keram.)
Sobota, 07. července 2018 - 11:07:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 518
Registrován: 6-2017
Keram:
"T.H.: To, že se nedělá zkouška brzdy na trati neznamená, že to nesvěsím na průběžné hadice. [wink]
Prostě předpisem je to dáno, že když jedu mimořádně pro něco na trať (jako PMD), tak skutečně to "pouze zapřáhnu a jedu". Žádná zkouška brzdy se nevykonává. Ta se vykoná při příjezdu do první stanice. Pak je tady ještě "lidský" pohled na věc - a to je ten, že když jsem pro něco jel, tu brzdu jsem si prostě udělal. [happy]"

I pro PMD platí jistá pravidla a to i pro zkoušku brzdy, pokud se nepletu. A jak už je tu psáno, pro svoji vlastní ochranu, si tu JZB klidně udělám, to nemluvím o jiných náležitostech vlaku, které bych měl znát, když už něco táhnu z trati. [vypravci][masinka]
Keram
Sobota, 07. července 2018 - 11:19:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 80
Registrován: 4-2017
Ano, samozřejmě, má jistá pravidla, jako všechno. Ale je rozdíl, mezi ověřením činnosti brzdy pro: .... příslušnou specifikaci, a zkouškou brzdy. [happy]

Tím největším rozdílem je to, že o zkoušce brzdy musím mít nějaký doklad (v podobě Zprávy o brzdění), který musí mít taky nějaké náležitosti. [happy] Což po "pouhém" ověření činnosti brzdy (posunového dílu, PMD, ovládání, ovladatelnosti,.....) nemám. [vypravci][wink]
Sobota, 07. července 2018 - 11:25:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 113
Registrován: 12-2010
Bram: jen velmi nerad jsem Vás vyděsil,ale u PMD bych opravdu zkoušku nedělal.Zkusil bych ověření činnosti brzd PMD.Vím ,je to jen slovíčkaření...
Sobota, 07. července 2018 - 11:29:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 519
Registrován: 6-2017
Keram:
"Ano, samozřejmě, má jistá pravidla, jako všechno. Ale je rozdíl, mezi ověřením činnosti brzdy pro: .... příslušnou specifikaci, a zkouškou brzdy. [happy]

Tím největším rozdílem je to, že o zkoušce brzdy musím mít nějaký doklad (v podobě Zprávy o brzdění), který musí mít taky nějaké náležitosti. [happy] Což po "pouhém" ověření činnosti brzdy (posunového dílu, PMD, ovládání, ovladatelnosti,.....) nemám. [vypravci][wink]"

Tak jistě, jenže tohle slovíčkaření mě děsně baví, protože i to ověření činnosti brzdy (posunového dílu, PMD, ovládání, ovladatelnosti ) je do jisté míry zkouška brzdy. Prvotně nikdo neříkal nic o jakou zkoušku brzdy by se mělo jednat, jen tu někdo psal, že zapřáhne a jede. Ono čistě teoreticky když pojedeš pro vlak, který bude mít 2000 t a on ti z rozličných důvodů nebude brzdit, jsem zvědav jak si s tím pak poradíš, když už pojedeš. Ale to asi tobě nemusím vykládat, předpokládám že si znalý a rozumný. [wink][vypravci][masinka]
Sobota, 07. července 2018 - 12:40:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8490
Registrován: 8-2012
jakou zkoušku brzdy na TRATI by jste zvolil Vy?
JZB minimálně v rozsahu zkoušky brzdového spojení (nastupoval-li bych na "přípřež") nebo zkoušky průchodnosti (nastupoval-li bych na "postrk").
Pokud by jste někde na trati uvízl Vy,a mne pro Vás poslali,tak věřte,že žádnou ZKOUŠKU brzdy s Váma dělat nebudu
Důvod odmítnutí udělat zkoušku brzdy podle výše uvedeného?
Pokud byste na trati uvízl vy a poslali pro vás mě, tak věřte, že neuděláte-li se mnou zkoušku brzdy podle výše uvedeného, tak vás tam prostě nechám a oznámím, že máte závadu na brzdovém systému, pro který nebylo možné vykonat zkoušku brzdového spojení/zkoušku průchodnosti, a ať si pro vás pošlou "porodní bábu".
Zkusil bych ověření činnosti brzd
Tak to je slušná zatáčka ke strašidlu - jak se to liší od zkoušky brzdového spojení/zkoušky průchodnosti? Že na to v rámci modrogumárny nesepisujete papír, který je pro vás důležitější než to, jestli to reálně brzdí? [uhoh]

EDIT: Vím ,je to jen slovíčkaření
Slovíčkaření a předpisovou dokonalost si v takové situaci, kdy byste měl být rád a spolupracovat, zkoušejte na své modrogumní kolegy, třeba vám ještě zatleskají. Pokud přijede pomocný stroj od nějaké normální firmy a vy na jeho strojvedoucího začnete zkoušet gumárnu, že žádná zkouška brzdy se dělat nebude, ale milostivě s ním teda provedete ověření činnosti brzd, tak se nedivte, že dostanete přes držku takovou, až se skutálíte z náspu...

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 07. července 2018 - 13:15:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2890
Registrován: 2-2010
knihomil_Koniáš:
"Zaměstnavatel to musí určit, ne "moudrá rada" od někoho neznámého na netu - jak víte kdo jí psal? Že to náhodou nebyl nudící se blb, který nedokáže domyslet důsledky a dělá si nejapnou legraci?"
Tak samozřejmě, že zaměstnavatel určuje. Mohu ale přeci v diskusi uvést, jak vidím vztah jednotlivých konkrétních článků, na které odkazuji a proto také píši, proč a jak bych jednala já. To přece není a nemůže být žádný výklad, kterým by se měl někdo řídit. Každý má svoji hlavu, vědomosti a hlavně odpovědnost. Tak se neděste.
Pikehead:
"V první fázi (=v řádu nízkých měsíců) aspoň vyjasnit základní definice a postupy, klidně v souladu s aktuálně chápanou praxí tak, aby bylo jasné, že třeba omalovánky ze školení ČD jsou zcela odpovídající textaci D1 a ne jeden z výkladů Písma, proboha..."
Presentace DVI k odjezdu vlaku ze zastávky v obvodu stanice, kterou do vlákna Předpisy dal p.Teloc, mohla být aktuální v době, kdy byla vytvořena-v době, kdy platil D1 před 3.změnou a D2 beze změny. A tedy podle postupu v presentaci uvedeném, bych tehdy jednala. Dnes už ne. A důvody proč ne, tam píši. Ať si každý vybere, jak mu rozum velí.
Sobota, 07. července 2018 - 14:43:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 114
Registrován: 12-2010
T.H. ,zdá se ,že se v tom pěkně motáte.Pokud chcete,udělám Vám v tom jasno.Pro začátek...kolik a jaké máme ZKOUŠKY brzd?
A jezdil jsem i u soukromníků,tak se prosím vyvarujte nějakých modrogumních urážek.
Je to prostě tak ,jak to je.Kdokoliv z nás,kdo by si pletl zkoušky a ověření,by byl u zkoušek a přezkoušek bez milosti vyhozen.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jíra_HK.)
Sobota, 07. července 2018 - 15:15:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 252
Registrován: 8-2017
Pánové, ale o tom tam píši - předpis nic takového neříká, a jak uděláte alespoň tu JZB na trati, aby Vám to neujelo?

- proto jsem tam napsal, že dělat JZB s mašinou a 4. vozy je něco jinýho, než mašina a 2000t - to Vám už na spádu při odbrždění ujede a na mašinách zarážky nejsou (aspoň u nás ne)

ano, papír to nezastaví, ale je to dokument, ve kterém je napsáno, že jste tu zkoušku brzdy provedli, kolik to brzdí, a jaká je rychlost...... ono pak při případném průseru říkat, "já jsem myslel" - nemyslete, Vy musíte vědět.......
Sobota, 07. července 2018 - 15:17:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8494
Registrován: 8-2012
Kdokoliv z nás,kdo by si pletl zkoušky a ověření,by byl u zkoušek a přezkoušek bez milosti vyhozen
Tak ještě jednou, modrá gumo co jezdila i u soukromníků: kdo bude dopravcem PMD, kterým se stahuje vaše neschopenka z trati? Kdo tam velí a kdo poslouchá (slovíčkaření, pokud si ho nemůže odpustit, má teda v ceně)? Čí brzdový předpis tam bude platit?
Až si na tyhle otázky odpovíte, tak si uvědomte, že machry o vyhazování od zkoušek můžete zkoušet až na své kolegy na raportce, ale ne v okamžiku, kdy potřebujete, aby vás někdo zachránil.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 07. července 2018 - 15:19:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8495
Registrován: 8-2012
jak uděláte alespoň tu JZB na trati, aby Vám to neujelo?
Vy nejste schopen udělat zkoušku brzdového spojení / zkoušku průchodnosti, aniž by vám to ujelo?
Jak to děláte ve stanicích s kolejemi ve spádu?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
djst
Sobota, 07. července 2018 - 16:19:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 823
Registrován: 8-2014
- proto jsem tam napsal, že dělat JZB s mašinou a 4. vozy je něco jinýho, než mašina a 2000t - to Vám už na spádu při odbrždění ujede a na mašinách zarážky nejsou (aspoň u nás ne)
A nemáte takhle náhodou při provádění zkoušky brzdy zajistit soupravu proti ujetí? Když nemáte zarážky, jistě máte vozy s ruční brzdou.
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Keram
Sobota, 07. července 2018 - 16:26:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 81
Registrován: 4-2017
T.H.: Co furt kafráte o "modrogumách"?
Když pro zdechlého Elfa přijel týpek a mašinou AWT, je**ali jsme se tam s pomocným spřáhlem, nakonec jsme ho nasadili, spojili, a......: najednou se zjistilo, že AWT nemá licenci pro jízdu s cestujícími, a bylo vytelefonováno asi přes 800 lidí, vedoucích, ředitelů a menedžerů, aby to mohl svézt z trati do první stanice? [uhoh] A trvalo to asi dvě hodiny? Nemodrogumovatý mudrlante.

O každé zkoušce brzdy musí být proveden zápis. Nebo snad jste takový frajer (ale z pracovního hlediska tímto neprofesionálním přístupem naprostý amatér), že jezdíte bez zprávy o brzdění??? [uhoh][crazy]

A bohužel, celá dráha je o slovíčkaření. Ono si stačí přečíst předpisy provozovatele dráhy, což by měli znát všichni zaměstnanci dopravce, kteří s tímto můžou přijít do styku. To ale bohužel občas není pravda.

Že na to v rámci modrogumárny nesepisujete papír, který je pro vás důležitější než to, jestli to reálně brzdí?
Nevím, jak to děláte na té Vaši dřevěné dráze v obýváku, ale běžně se to dělá tak, že nejdříve je skutečnost (brzda OK ve všech vyzkoušených režimech brzdění, plus ty další věci...), a potom je o tom dokument který nejeden zaměstnanec stvrzuje svými podpisy. To je prostě jeden z nejdůležitějších papírů, bez kterého nejedu. Kromě předpisem dovolených situací (viz PMD). [vypravci][crazy]
Sobota, 07. července 2018 - 16:53:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 253
Registrován: 8-2017
T_._H_. - Je vidět, že nevíte o dráze ani ty základy, jen že je to velký, jezdí to po kolejích a dělá to húúúú
Něco z předpisu V15
112.
Zaměstnanec odpovědný za vykonání ÚZB nebo JZB je vždy před jejím zahájením povinen se přesvědčit, zda je podle Staničního řádu dovoleno odbrzdit průběžnou a ruční brzdu. Stojí-li vlak na sklonu, lze jej spolehlivě zajistit proti ujetí zabrzděním přímočinné (přídavné) brzdy hnacího vozidla, není-li tento sklon v promilích větší než 180 x hmotnost spočívající na dvojkolích zabrzděných přímočinnou brzdou / celková hmotnost vlaku.
Současně musí být zaručeno doplňování ztrát vzduchu v brzdových válcích hnacího vozidla. Nestačí-li přímočinná (přídavná) brzda hnací ho vozidla na zajištění stojícího vlaku (posunujícího dílu) proti ujetí, je nutno zajistit jej před vykonáním zkoušky brzdy potřebným počtem zarážek, popř. přistavením další zajišťovací lokomotivy (podrobnosti stanoví TPÚ).

113.
Na širé trati se zásadně ÚZB a ani JZB nevykonává a vlak dojede do nejbližší stanice (jde-li o jízdu po selhání průběžné brzdy, postupuje se podle čl.382). V této stanici se pak příslušná zkouška brzdy vykoná.
Při návratu vlaku z tratě si strojvedoucí nového vedoucího hnacího vozidla vyzkouší ovládání průběžné brzdy před odjezdem z tratě pomocí manometru hlavního potrubí a ověří účinnost brzdy ještě před dosažením rychlosti 30 km/h.

Já říkám, že ten předpis neřeší jak zajistit (třeba při odtahu), aby ta souprava neujela a zastavila tam kde má - jenom propojení hadic nestačí - budou ucpaný (už se to několikrát stalo) a Vy nezastavíte, musíte udělat min. tu JZB aspoň přes ty manometry, ovšem, když povolíte průběžnou brzdu u soupravy vážící 2000t na 20 promile, tak Vám to ujede - předpis to neřeší, a Vy nemáte k dispozici ani ty zarážky, páč na mašinách nejsou, aby to člověk udělal aspoň podle selskýho rozumu.
Navíc jet jako vlak, který nemá provedenou zkoušlu brzdy a zápis o ní.... Vždy se můžete vracet jen a pouze jako PMD, třeba i po částech, protože vlak musí mít určité náležitosti a jedny z nich jsou bržděnka, kde je napsáno, že ta souprava má provedenou a platnou ÚZB (platí 24 hodin) a provedenou a platnou JZB.

Takže, jak to milý pane T.H. uděláte, abyste dodržel předpisová ustanovení (za který jste placen) a nikoho u toho nezabil?
Sobota, 07. července 2018 - 17:07:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 254
Registrován: 8-2017
djst - ruční brzdy mě napadly taky, ovšem, jak zjistíte, že ta ruční brzda je upotřebitelná a funkční - opět ji někdo někde musí vyzkoušet....

takže relativně nejspolehlivějším zajištěním proti ujetí jsou zarážky
Sobota, 07. července 2018 - 17:31:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2892
Registrován: 2-2010
Pane Practicusi, prosím podívejte se do V15, čl.501-502. Skutečnost, že provedení OČBPMD nikam psát nemusíte nevadí. To, že jste ji udělal, bude jistě vidno v el. rychloměru (tlak v HP). Tak bych to viděla já, pokud bych s HV ČD odvážela uvázlý vlak (i jiného dopravce=2000t) z trati jako PMD. A dostatečný počet vyzkoušených r.b. má vlakový v ZOB, aby bylo možno jimi i na nejnepříznivějším spádu zajistit vlak proti ujetí, proto se s ním domluvím. Vidím-li to špatně, opravte mě.
Sobota, 07. července 2018 - 17:35:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 255
Registrován: 8-2017
Haan - stále můžete jen jako PMD, ne jako vlak
Sobota, 07. července 2018 - 17:48:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 115
Registrován: 12-2010
T_._H_.:
" machry o vyhazování od zkoušek můžete zkoušet až na své kolegy na raportce, ale ne v okamžiku, kdy potřebujete, aby vás někdo zachránil."
Nevím,proč já bych měl někoho vyhazovat od zkoušek.Na zachraňování máme jednotky IZS,na plovárně pak plavčíky a u moře pobřežní hlídku.
Tak se pane T.H. pořád nerozčilujte,nepište bláboly a zdar modré armádě [wink]
Sobota, 07. července 2018 - 17:49:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 256
Registrován: 8-2017
a protože jsem se řádně nedíval, opisoval jsem z předpisu V15, který již neplatí (2002)
Sobota, 07. července 2018 - 17:58:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 257
Registrován: 8-2017
článek 112 je teď čl. 435 a 436
Sobota, 07. července 2018 - 18:07:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8497
Registrován: 8-2012
Něco z předpisu V15
Co to je, předpis V15? [happy]
(Kdybyste věděl něco o železnici a ne jen o Dráze, tak byste věděl, že styčnou normou mezi dopravci je vyhláška 173/1995 a předpis SŽDC D1. Takže se laskavě rozhodněte, jestli se hodláte bavit na profesionální úrovni nebo dál akorát pojedete modrogumní vysírky o tom, jak někoho vyhodíte od zkoušek, což je zřejmě stav nejvyšší nirvány u Dráhy.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 07. července 2018 - 18:20:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 258
Registrován: 8-2017
T.H. 173/95
(9) Činnost průběžné brzdy musí být ověřována zkouškou brzdy prováděnou osobou odborně způsobilou.
Zkouška brzdy se provádí před odjezdem vlaku z výchozí dopravny.
Zkouška brzdy se vykoná též i v jiné dopravně
a) dojde-li ke změně stanoviště, ze kterého se vlak řídí, s výjimkou vlaků provozovaných jako ucelená samostatná jednotka,
b) byl-li vlak rozpojen, s výjimkou odvěšení vozidel na konci vlaku, nebo
c) bylo-li na vlak přivěšeno další drážní vozidlo s propojeným průběžným potrubím.


(10)
O provedené zkoušce brzdy u vlaků uvedených v § 22 odst. 2 písm. b), c), d), e) a f) a u soupravových vlaků se provede zápis.
Zápis obsahuje
a) číslo vlaku a název dopravny, kde byla zkouška provedena, a datum provedení zkoušky,
b) režim brzdění,
c) hmotnost, brzdicí váhu a počet náprav nebo délku vlaku,
d) počet a druh zapojených brzd ve vlaku,
e) požadovaná brzdicí procenta,
f) skutečná brzdicí procenta,
g) podpisy odborně způsobilých osob, které zkoušku provedly, u ručně zpracovaného zápisu.

(11) Způsoby a postupy pro zajištění vlaku v případě poruchy průběžné brzdy tak, aby mohl být vlak spolehlivě zajištěn proti ujetí na nejnepříznivějším spádu pojížděného traťového
úseku, stanoví dopravce vnitřním předpisem.
Sobota, 07. července 2018 - 18:46:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8498
Registrován: 8-2012
Copypastováním vyhlášky se mi snažíte sdělit co? Že nějakou vlastní definicí "ověření činnosti brzd" dle V15 namísto provedení zkoušky brzdy (bylo přivěšeno další drážní vozidlo s propojeným průběžným potrubím!) obchází Dopravce její literu i ducha? Abyste nakonec nepopřel sám sebe, vy Praktiku [happy]
Uvědomují si přítomní modrogumídci zásadní bod problému, totiž že dopravce XYDráha není vázán nějakým předpisem V15 dopravce ČD (KsBfLmPsVz ČDC) a tudíž na žádné "ověřování" prostě nemusí přistoupit, ale naopak vy budete tancovat, jak on píská, protože on je v tu chvíli dopravcem "záchranného PMD"?

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 07. července 2018 - 18:52:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 521
Registrován: 6-2017
Practicus:
"T.H. 173/95
(9) Činnost průběžné brzdy musí být ověřována zkouškou brzdy prováděnou osobou odborně způsobilou.
Zkouška brzdy se provádí před odjezdem vlaku z výchozí dopravny.
Zkouška brzdy se vykoná též i v jiné dopravně
a) dojde-li ke změně stanoviště, ze kterého se vlak řídí, s výjimkou vlaků provozovaných jako ucelená samostatná jednotka,
b) byl-li vlak rozpojen, s výjimkou odvěšení vozidel na konci vlaku, nebo
c) bylo-li na vlak přivěšeno další drážní vozidlo s propojeným průběžným potrubím.


(10)
O provedené zkoušce brzdy u vlaků uvedených v § 22 odst. 2 písm. b), c), d), e) a f) a u soupravových vlaků se provede zápis.
Zápis obsahuje
a) číslo vlaku a název dopravny, kde byla zkouška provedena, a datum provedení zkoušky,
b) režim brzdění,
c) hmotnost, brzdicí váhu a počet náprav nebo délku vlaku,
d) počet a druh zapojených brzd ve vlaku,
e) požadovaná brzdicí procenta,
f) skutečná brzdicí procenta,
g) podpisy odborně způsobilých osob, které zkoušku provedly, u ručně zpracovaného zápisu.

(11) Způsoby a postupy pro zajištění vlaku v případě poruchy průběžné brzdy tak, aby mohl být vlak spolehlivě zajištěn proti ujetí na nejnepříznivějším spádu pojížděného traťového
úseku, stanoví dopravce vnitřním předpisem."

Z toho tedy plyne, že po uváznutí vlaku na trati a připojení další vyprošťovací lokomotivy na průběžné potrubí, musí být provedena zkouška brzdy vždy. Nebavíme se jak a která. [wink]
Sobota, 07. července 2018 - 18:58:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 988
Registrován: 9-2013
https://youtu.be/XwM3crMV0HE

Úzkokolejka Mariazellerbahn, horská dráha Semmering a úzkokolejná trať na Sneeberg.
Sobota, 07. července 2018 - 19:08:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 259
Registrován: 8-2017
T_._H_. - tím jenom říkám, že každý dopravce musí mít svůj vlastní předpis o brzdách ( nařízeno zákonem a vyhláškou), že dle předpisu ČD se nemohu s uvázlou soupravou vracet ze širé trati jako vlak, ale jen jako PMD do nejbližší stanice a vyvracím vaše tvrzení, že propojím jenom hadice, že na provádění ZB jsou stanovená místa, což širá trať není

ale naopak vy budete tancovat, jak on píská, protože on je v tu chvíli dopravcem "záchranného PMD"? to je největší kravina, kterou jste tu zatím napsal, protože já jako zaměstnanec jiné dopravní společnosti nemám povinnost znát předpisy další společnosti, naopak, v ten moment, kdy jsem přivěšen k soupravě a povedu ji, stávám se velitelem já a přebírám za ní zodpovědnost,(a můžete se stavět na hlavu) tudíž budu postupovat dle platných předpisů SVÉ společnosti, neboť za to jsem placen - popř. poučím ostatní zaměstnance dané společnosti co a jak, a ti po té budou plnit mé rozkazy, neboť strojvedoucí je na daném vlaku nevyšším činitelem (pokud je přítomen kontrolor vozby, který vykonává kontrolní činnost, pak je nejvyšším činitelem on), ale nikdo jiný
Keram
Sobota, 07. července 2018 - 19:14:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 82
Registrován: 4-2017
Toff: Ne, neplyne. [happy] Širá trať není dopravnou.

T.H.: A kde obchází dopravce literu paragrafu???
A jsme si toho vědomi, že předpis (konkrétně V15) je předpisem dopravce, tak samo jako AWT a dalších jsou jiné platné předpisy apod... A taktéž můžu zítra na směně jet s mašinou ČD pro nějakého zdechlého awatara.
A já jakožto zaměstnanec jedné firmy nemám znalost předpisů jiné firmy. Tak samo to respektuji i naopak, že jiný strojvedoucí nemá ve znalosti předpisy, co mám ve znalosti já.

Ale holt - co není po tvém, je automaticky špatně.
Takového blba bych skutečně chtěl v provoze potkat. [happy][crazy][vypravci]
Sobota, 07. července 2018 - 19:19:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 260
Registrován: 8-2017
Keram - naštěstí maže jen panty a zámky návěstidel, takže moc škody v provozu udělat nemůže
Sobota, 07. července 2018 - 19:29:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 522
Registrován: 6-2017
Keram:
"Toff: Ne, neplyne. [happy] Širá trať není dopravnou.

T.H.: A kde obchází dopravce literu paragrafu???
A jsme si toho vědomi, že předpis (konkrétně V15) je předpisem dopravce, tak samo jako AWT a dalších jsou jiné platné předpisy apod... A taktéž můžu zítra na směně jet s mašinou ČD pro nějakého zdechlého awatara.
A já jakožto zaměstnanec jedné firmy nemám znalost předpisů jiné firmy. Tak samo to respektuji i naopak, že jiný strojvedoucí nemá ve znalosti předpisy, co mám ve znalosti já.

Ale holt - co není po tvém, je automaticky špatně.
Takového blba bych skutečně chtěl v provoze potkat. [happy][crazy][vypravci]"

Sorry neplyne, jsem to blbě napsal, situaci uvázlého vlaku a zkoušky brzdy na trati vyhláška prostě neřeší, to by měl řešit vnitřní předpis dopravce. Který většinou bývá věrnou kopií V15 s větší či menší úpravou.[vypravci]

(Příspěvek byl editován uživatelem Toff.)
Sobota, 07. července 2018 - 19:49:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2992
Registrován: 7-2006
se nemohu s uvázlou soupravou vracet ze širé trati jako vlak, ale jen jako PMD do nejbližší stanice

Což není pravda .. v některých situacích pojede jako vlak,v jiných jako PMD .. [vypravci]
Zklamání změní člověka k nepoznání ..
Sobota, 07. července 2018 - 20:27:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8500
Registrován: 8-2012
dle předpisu ČD se nemohu s uvázlou soupravou vracet ze širé trati jako vlak, ale jen jako PMD
Opravdu naposled, budu šetřit hrachem: když vás pojedu zachraňovat neschopného (o čemž tu od začátku mluvím přes zuřivé pokusy to točit jinam a obracet), tak se další jízda (já jako "zachránce" a vy jako "zachraňovaný") rozhodně nebude řídit podle předpisu V15 ČD, takže tu zkoušku brzdy (zkoušku brzdového spojení nebo zkoušku průchodnosti) prostě na můj pokyn uděláte a můžete se u toho postavit na hlavu. Já nemám znalost nějakého V15, kterým se tu někdo snažil argumentovat, takže podle něj se tancovat nebude.
Neuděláte - nejede se.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pružinskij
Sobota, 07. července 2018 - 20:30:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2644
Registrován: 4-2015
. v některých situacích pojede jako vlak,v jiných jako PMD ..
Kdepak, Practicundus se postaví na uši a bude chtít jen a jen jako PMD do zadní stanice, i když za ním budou další vlaky na trati. Asi lepší oddíl ...[crazy][crazy][crazy]
West code was broken.

Sobota, 07. července 2018 - 20:47:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8501
Registrován: 8-2012
situaci uvázlého vlaku a zkoušky brzdy na trati vyhláška prostě neřeší
To ale ještě neznamená, že je zakázána. Pak je třeba šetřit onoho ducha vyhlášky (tak si jen zákonodárce neuvědomil, že k připojení dalšího vozidla může dojít i jinde...).
Proč se dělá v takovém případě zkouška brzdy v dopravně, resp. proč by se v takovém případě měla dělat jen v dopravně? Ta situace je "na trati" v něčem výrazně odlišná, aby bylo odlišné její řešení?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 07. července 2018 - 21:02:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 261
Registrován: 8-2017
Láďa - jenže vlak musí mít nějaké náležitosti a jedna z nich je zpráva o brždění, když pojedu jako PMD pro uváznutý vlak, tak se zas jako PMD musím vracet, neboť nemám zprávu o brždění, která mi říká, kolik je skutečných % a jak rychle můžu jet.
Nebo snad s nedostatečně bržděným vlakem můžete jet maximální rychlostí, podle jeho TJŘ? asi ne, protože přivěšením dalšího hnacího vozidla se mění sestava vlaku a tím i jeho brzdící procento, (většinou k horšímu) a jinak to nezjistím, než sepsáním nové zprávy o brždění, což se ale na širé trati nedělá..... resp. sepíše se jen V-rozkaz pro PMD. Nebo snad běžně jezdíte bez bržděnky?
Pružinskij
Sobota, 07. července 2018 - 21:11:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2645
Registrován: 4-2015
což se ale na širé trati nedělá
Což je zjevně problém pouze vašeho dopravce a to ještě jen některých lidí. Dobré si to pamatovat, klidně vám tu pakárnu zařídíme, i když bude mnohem jednodušší to vyřešit běžným ukončením PMD v km konce či začátku uvázlého vlaku.
Jen tak dál a za chvíli se fakt nehne ani kolo. [angry][angry][angry][ko]
West code was broken.

Sobota, 07. července 2018 - 21:31:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2993
Registrován: 7-2006
když pojedu jako PMD pro uváznutý vlak, tak se zas jako PMD musím vracet,

Seš jak malej Radovan,kterýmu rozšlapali hračku ..

Uvázlý vlak pokračuje v jízdě v původním směru:
Výpravčí sjedná jízdu PMD z vlastní stanice na širou trať (kilometrická poloha čela, popř.
konce uvázlého vlaku), kde PMD ukončí jízdu.
Písemný rozkaz k jízdě PMD výpravčí doplní v části „Jiné příkazy“ pokynem např.:
„Pojedete pro uvázlý vlak č. 866. Po spojení pokračujte jako vlak 866 do stanice Pečky.“


[vypravci]
Zklamání změní člověka k nepoznání ..
Sobota, 07. července 2018 - 22:13:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 262
Registrován: 8-2017
Pružinskij - jezděte si klidně bez bržděnky, ale počítejte s tím, že pokud vyšetřovatel při případné MU zjistí, že jste jel bez bržděnky rychlostí a způsobem, kterým jste neměl, tak Vám to napočítaj i s chlupama

tzn. na trati uvázne vlak, vy vyjedete s pomocnou lok. jako PMD pro něj, podle platných ustanovení (je-li známa poloha uváznutého vlaku, jedete poslední kilometr před místem uváznutí max 20 km/h, není-li známa poloha, jedete 20 km/h už od vjezdového návěstidla pro opačný směr a samozřejmě podle rozhledu).
Po zastavení před uváznutým vlakem dohodnete se strojvedoucím uváznutého vlaku postup, přičemž z jeho bržděnky zjistíte, kolik mu to váží a připočtete váhu svého vozidla.
Po najetí a spojení s uváznutým vlakem provedete zkoušku brzdy, přičemž, pokud vaše hnací vozidlo není schopno soupravu zajistit proti ujetí, musíte ji zajistit dálším způsobem (ruční brzdy, zarážky).
Po provedení zkoušky brzdy alespoň u tolika vozidel, aby součet hotnot brzdících vah dosáhl stanovené hodnoty určené TTP pro hmotnost celé soupravy PMD (tabulky jsou na každým stanovišti vylepeny a pokud má uváznutá souprava platnou zprávu o brždění bude stačit JZB přes manometry) a výsledek se zapíše do V-rozkazu.

Ovšem protože došlo ke změně sestavy vlaku musí být vyhotovena nová zpráva o brždění a ta se na širé trati nesepisuje, takže když se vydá číslo PMD tak musí být do kilometru a zpět, pokud se PMD vrací, a nebo ze stanice do stanice a ne, že do km xzy jedete jako PMD a z km xyz jede jako vlak - NELZE (nebo snad lze vypravit vlak na širé trati?)
Po té se případně zabrzdí provozně a odstraní zajišťovací prostředky a uvede se souprava do pohybu do sjednané stanice.

PS.: když se v žst přidá přípřež, vždy se musí sepsat nová zpráva o brždění, protože se mění sestava vlaku, totéž se děje i na té trati s tím uváznutým vlakem
Sobota, 07. července 2018 - 22:29:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 263
Registrován: 8-2017
Láďa - „Pojedete pro uvázlý vlak č. 866. Po spojení pokračujte jako vlak 866 do stanice Pečky.“

jenže to je přesně to, co předpis nedovoluje, neboť se změnila sestava vlaku a tím i jeho br.% a to vyžaduje novou zprávu o brždění, protože může dojít k tomu, že ten nově sestavenej vlak nebude mít dostatek brzdících % na jeho stanovenou rychlost - tohle všechno právě zjistíte z bržděnky

dám jinej příklad: na trati zdechne 362 se soupravou 2xBdmtee+sysel. Tato souprava má 98br.% a pro vlak 4640 je uvedeno potřebných 96%, vy pro něj pojedete další 362 jako PMD a po spojení se budete vracet jako vlak 4640, tzn. potřebná brzdící % jsou stále 96 (2x362+2xBdmtee+sysel) - ale takto nově vzniklá souprava NEMÁ 96 br.% ani omylem, pojedete stále 140, či nikoliv? je to souprava bez platné zprávy o brždění, takže jedině a pouze jako PMD.

(Příspěvek byl editován uživatelem Practicus.)
Pružinskij
Sobota, 07. července 2018 - 22:32:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2646
Registrován: 4-2015
na trati uvázne vlak, vy vyjedete s pomocnou lok. jako PMD pro něj,
Už v tom máte sám chaos - takhle asi dost těžko. Vy totiž, podle těch vašich úžasných interních předpisů dopravce, odmítnete ten V PMD od "Ládi" převzít, protože vám interní předpisy tento postup neumožňují. No, a "Láďa" se už zařídí jinak, aby se s tím příště nemusela s....[ko] (páč jsou jí nějaký předpisy ČD zcela logicky u zadele).

ta se na širé trati nesepisuje, takže když se vydá číslo PMD tak musí být do kilometru a zpět, pokud se PMD vrací, a nebo ze stanice do stanice a ne, že do km xzy jedete jako PMD a z km xyz jede jako vlak - NELZE
Pochopil jste, co Vám TH psal před pár hodinama, nebo jen slabomyslnost předstíráte?
West code was broken.

Sobota, 07. července 2018 - 22:37:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 264
Registrován: 8-2017
Pružinskij - a já Vám neustále a pořád dokola opakuji, že vlak bez zprávy o brždění nesmí vyjet
Pružinskij
Sobota, 07. července 2018 - 22:40:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2647
Registrován: 4-2015
Tvrdí nějaký interní předpis o brzdách, který má každý dopravce jiný, provozovatel dráhy ho rozhodně nezná, takže se vám na něj vydefekuje. Ale klidně brzděte provoz dál, co já vím, třeba je to symbol punku...
West code was broken.

Pružinskij
Sobota, 07. července 2018 - 22:44:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2648
Registrován: 4-2015
nebo snad lze vypravit vlak na širé trati?
Už teď vím, že mi budou od úterý do čtvrtka začínat vlaky na nákladišti (ano, to je širá trať) a nikdo je vypravovat nebude. A pojedou v přidělených trasách. Divné, že? Nesmíte tu déjedničku zase žrát tak moc! [proud]
West code was broken.

Sobota, 07. července 2018 - 23:20:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8502
Registrován: 8-2012
Po najetí a spojení s uváznutým vlakem provedete zkoušku brzdy, přičemž, pokud vaše hnací vozidlo není schopno soupravu zajistit proti ujetí, musíte ji zajistit dálším způsobem (ruční brzdy, zarážky).
Po provedení zkoušky brzdy alespoň u tolika vozidel, aby součet hotnot brzdících vah dosáhl stanovené hodnoty určené TTP pro hmotnost celé soupravy PMD (tabulky jsou na každým stanovišti vylepeny a pokud má uváznutá souprava platnou zprávu o brždění bude stačit JZB přes manometry) a výsledek se zapíše do V-rozkazu.


A ten samý Practicus tu před pár hodinami napsal:
"neboť na širé trati se zkouška brzdy nevykonává"
"na provádění ZB jsou stanovená místa, což širá trať není"

To nemá cenu - i když se s blbostí má bojovat, tak já si radši skočím do zdi.
OFF.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 07. července 2018 - 23:43:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 524
Registrován: 6-2017
T_._H_.:
"Po najetí a spojení s uváznutým vlakem provedete zkoušku brzdy, přičemž, pokud vaše hnací vozidlo není schopno soupravu zajistit proti ujetí, musíte ji zajistit dálším způsobem (ruční brzdy, zarážky).
Po provedení zkoušky brzdy alespoň u tolika vozidel, aby součet hotnot brzdících vah dosáhl stanovené hodnoty určené TTP pro hmotnost celé soupravy PMD (tabulky jsou na každým stanovišti vylepeny a pokud má uváznutá souprava platnou zprávu o brždění bude stačit JZB přes manometry) a výsledek se zapíše do V-rozkazu.

A ten samý Practicus tu před pár hodinami napsal:
"neboť na širé trati se zkouška brzdy nevykonává"
"na provádění ZB jsou stanovená místa, což širá trať není"

To nemá cenu - i když se s blbostí má bojovat, tak já si radši skočím do zdi.
OFF."

Taky sis toho všiml a já myslel, že se mi to jen zdálo, má v tom kluk už nějaký bordel. [rofl][rofl].
Neděle, 08. července 2018 - 00:48:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 265
Registrován: 8-2017
pánové, jaký je rozdíl mezi V-rozkazem (v tomto případě nahrazující V-PMD) a zprávou o brždění?

jak se provádí zkouška brzdy u vlaku a jak u PMD?

(Příspěvek byl editován uživatelem Practicus.)
Neděle, 08. července 2018 - 01:21:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 266
Registrován: 8-2017
Pružinskij - Tvrdí nějaký interní předpis o brzdách, který má každý dopravce jiný, provozovatel dráhy ho rozhodně nezná, takže se vám na něj vydefekuje.

takže provozovatel dráhy nemá povinnost znát vyhlášku 173, zde konkrétně § 37
Brzdění a rychlost jízdy vlaku?

zajímavé
Neděle, 08. července 2018 - 01:32:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 267
Registrován: 8-2017
takže ještě jednou

na trati z důvodu neschopnosti HDV zůstane stát souprava vlaku 4640 složená z 362+2xBdmtee+sysel
Vlak 4640 má v tabelárním jízdním řádu stanovenou rychlost 140 km/h a potřebná brzdící procenta 137/94

hmotnost lok. 362 je 87t, brzdící váha v P 44t, hmotnost vozu Bdmtee je 48t, brzdící váha v R 59t, hmotnost sysla je 47t, brzdící váha v R 65t, tedy celková hmotnost soupravy je 230t, brzdící váha je 227t, brzdící procento je tedy 98

je pro něj vyslán PMD lok ř. 362
po spojení vytvoří soupravu 2x362+2xBdmtee+sysel

jak jej dostanete do stanice - souprava bude tažena

(Příspěvek byl editován uživatelem Practicus.)
Keram
Neděle, 08. července 2018 - 03:41:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 83
Registrován: 4-2017
Pružinskij - a já Vám neustále a pořád dokola opakuji, že vlak bez zprávy o brždění nesmí vyjet.
Tvrdí nějaký interní předpis o brzdách, který má každý dopravce jiný, provozovatel dráhy ho rozhodně nezná, takže se vám na něj vydefekuje.


A co na to článek 2317, předpisu SŽDC D1? [happy] Tato kapitola pojednává o vlaku, nikoliv např. o PMD (aby se zase o to někdo neopíral). [happy]


"2317. Činnost průběžné brzdy musí být ověřována zkouškou brzdy, kterou provede odborně
způsobilý zaměstnanec dopravce.
O výsledku zkoušky brzdy musí dopravce pro každý vlak sepsat zápis o jejím provedení.
Určení druhu zkoušky brzdy, vzor zápisu zprávy o brzdění a způsob jeho vyplňování stanoví dopravce
vnitřním předpisem."
Neděle, 08. července 2018 - 08:38:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8504
Registrován: 8-2012
Prostě předpisem je to dáno, že když jedu mimořádně pro něco na trať (jako PMD), tak skutečně to "zapřáhnu a jedu", respektive udělám pouze ověření činnosti brzdy pro PMD. Žádná zkouška brzdy se nevykonává. Ta se vykoná při příjezdu do první stanice.

A co na to článek 2317, předpisu SŽDC D1? ... 2317. Činnost průběžné brzdy musí být ověřována zkouškou brzdy, kterou provede odborně způsobilý zaměstnanec dopravce.


Je hezké, jak nejvýstavnější modré gumy nakonec usvědčují samy sebe, že ve "společných" normách není nic o "ověření činnosti brzd" prováděném místo zkoušky brzdy. (Že se to týká "jen" vlaku a ne PMD přitom není pravda - vyhláška 173/1995 Sb. nic takového jako PMD nezná, takže se podmínky pro vlak vztahují i na něj.)

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 08. července 2018 - 09:02:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 116
Registrován: 12-2010
Je to marný,je to marný a ještě jednou...je to marný.
Neděle, 08. července 2018 - 09:33:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 989
Registrován: 9-2013
Dovolím si zdejší diskuzi přerušit, a vložit zde odkaz na video ze včerejší jízdy Papouška na Pacifiku.

https://youtu.be/1kqeANiI_T0
djst
Neděle, 08. července 2018 - 12:46:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 826
Registrován: 8-2014
Practicus:
"takže ještě jednou

na trati z důvodu neschopnosti HDV zůstane stát souprava vlaku 4640 složená z 362+2xBdmtee+sysel
Vlak 4640 má v tabelárním jízdním řádu stanovenou rychlost 140 km/h a potřebná brzdící procenta 137/94

hmotnost lok. 362 je 87t, brzdící váha v P 44t, hmotnost vozu Bdmtee je 48t, brzdící váha v R 59t, hmotnost sysla je 47t, brzdící váha v R 65t, tedy celková hmotnost soupravy je 230t, brzdící váha je 227t, brzdící procento je tedy 98

je pro něj vyslán PMD lok ř. 362
po spojení vytvoří soupravu 2x362+2xBdmtee+sysel

jak jej dostanete do stanice - souprava bude tažena

(Příspěvek byl editován uživatelem Practicus.)"

Nuže, přijedu spojím hlavní potrubí, podívám se do TTP 320A-01, kde zjistím, že rozhodný spád je 5 ‰ a ZV je 1000 m. Podívám se do D1, příl. 8. Tam si najdu tabulku pro I. způsob brzdění a ZV 1000 m. Rychlost PMD je vždy max. 40 km/h, takže koukám hned do 2. sloupce, že potřebuji 12 brzdících procent. Spočítám si celkovou hmotnost nové soupravy: 230 t + 87 t = 317 t. Vynásobím potřebným brzdícím procentem a vyjde mi potřebná brzdící váha 39 t. Hurá, to má moje pomocná lokomotiva samotná - odbrzdím a jedu. Po rozjezdu samozřejmě vyzkouším účinek brzdy.
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Neděle, 08. července 2018 - 13:08:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2994
Registrován: 7-2006
djst : díky ..[ok] Když to řeknu velmi zjednodušeně,po dopravní stránce je to naše .. to ostatní je věc dopravce .. [vypravci]
Zklamání změní člověka k nepoznání ..
Neděle, 08. července 2018 - 13:21:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5900
Registrován: 7-2007
Vy jste se snad všichni už z těch článků zbláznili..
Zajedu , uvázlý přivěsí, řekne co to hmotní a brzdí ev jaká že to porucha vlastně je.., udělám si ovladatelnost (kdyby náhodou někdo opoměl zavřít brzdič)a JZB dle manometrů uvázlého. Po dohodě s uvázlým vyrazím. Jedu tak abych vždy zastavil...třeba krokem...A je úplně jedno, jaký je kdo dopravce. Jediný rozdíl je, když to bude uvázlý Os a je na cestě mezi čelem a žst je zastávka. V tom případě strojvedoucí z Os bude u mě na stanovišti a dávat pokyny - nelze -li aby byl na st, tak zpět jako PMD bez zastavení na zastávce. Nic jiného B2 nesmí. Je to docela obsáhlé téma, pod každou větičkou výše se najde dost věcí, ale s jednoznačným řešením.
Uvolnit trať musí každý dopravce, pokračovat dál... už musí být další věci...