Diskuse » Archiv 2017 » Automobily, lodě a letadla » Historická vozidla » Archiv diskuse Historická vozidla do 24. 03. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Historická vozidla do 24. 03. 2017

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 28. února 2017 - 10:52:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6764
Registrován: 12-2005
Jo některý pojišťovny na auta určitýho věku dávaj nízkou pojistku bez testace.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Smrq
Úterý, 28. února 2017 - 15:23:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 72
Registrován: 5-2011
Ano, některé pojišťovny umí pojistit veterána jako veterána i bez testace. Je to omezené roky, tuším že to mají od 40ti let stáří, dokladovat nic víc kromě běžných věcí netřeba. Pojistka platí jako každá jiná, dokonce lze vybrat i výši krytí. Ptal jsem se na to, jestli platí v zahraničí – prý platí. Mám takto pojištěné Škodu 1000MB a Škodu 100 za cca 300-400Kč na rok (za auto).

Ono to podle mého není proti ničemu. Co taková 50 let stará plechovka ujede? Já osobně s 1000vkou docela jezdím (o víkendech, sem tam do práce, když je hezky), ale i tak nenajedu víc než 1500km za sezónu. No a 100vka ujela loni necelých 100km.
Úterý, 28. února 2017 - 17:41:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3852
Registrován: 11-2006
A můžete někdo prozradit, u jaké pojištovny s tím máte zkušenost? já měl vždy auto u ČSOB, vždycky mně to tu ženská spočítala nejlíp, tak tam schválně zkusím zajít, jestli to mají taky, i když mám pocit, že ty to právě nemají.
Úterý, 28. února 2017 - 18:30:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 48
Registrován: 1-2015
Ahoj,mám na Moskviče papír na historické vozidlo ,u ČSOB platím pojistku 170 Kč ročně.
Úterý, 28. února 2017 - 18:38:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4487
Registrován: 12-2007
Já mám Trabanta u ČPP a tam to takhle mají.
Úterý, 28. února 2017 - 18:52:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 448
Registrován: 10-2014
Já mám Kachnu u ČPP...historickou testaci nemám...pohodička[happy]

Smrq
Úterý, 28. února 2017 - 19:40:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73
Registrován: 5-2011
Já to mám bez testace u České podnikatelské. U ČSOB se můžeš zeptat, třeba to umí. ČPP mi to taky nenabídla automaticky, musel jsem se zeptat...
Úterý, 28. února 2017 - 19:54:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 141
Registrován: 10-2014
Já mám všecko u ČPP,platím 1/12,doporučuji ale klubovou testaci,páč když tě někdo nedejbóže trefí,je auto posuzováno jako veterán,kdežto bez testace pouze jako staré vozidlo s defacto nulovou hodnotou.Do testací zas tak moc nevidím,ale myslím že výměna karoserie není překážkou.Dle FIVA Fiat spadá v nejhorším případě do kategorie 4...Takže bych nepropadal panice[lol]klubovou testaci za účelem zbavení ekopoplatku bych udělal rozhodně,pořád je levnější než desítka ekovýpalnýho[satan]
Sobota, 04. března 2017 - 22:20:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3854
Registrován: 11-2006
Tak akce "kulový blesk" (nebo spíše polský blesk?) se celkem povedla. Auto je v garáži a můžu začít pronikat do tajů italských a polských konstruktérů s příměsí české lidové tvořivosti. Škatulata hejbejte se bude ještě jednou, protože budu muset na evidenčku a tak doufám, že třeba do té doby něco rozhejbu a eventuelně bych udělal rovnou STK. Bohužel, auto dost není v origo stavu. Byla měněná kastle za modelový rok 74 (auto je r.v.69), navíc tam bylo dosazeno zadní čelo se světly z modelu 75 a mladší. Koroze tam samozřejmě je, hlavně jsou prasklinky v laku, kde to rezne (viz.místo na blatníku), ale na hadry to nikde shnilé není. Tak uvidíme, co z toho bude a nebo nebude [happy].

Ale zájem to budí velký, jak na STK, kde jsme dělali jakousi evidenčku kvůli vydání duplikátu TP, tak i na benzínce, kde jsme foukali kola. Všude se seběhli lidi a vzpomínali [happy]. Překvapil mě přístup na STK, byť na autě úplně něco nesedí, byli velice nápomocní a ještě poradili.






(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Slim
Neděle, 05. března 2017 - 01:32:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5628
Registrován: 2-2005
Mirous:
Myslíš piorun okrągły? ;-)))
Jinak taky gratuluju, super auto v provozním stavu s dobovými úpravami...prostě takhle to jezdívalo, je to dokument doby...
George
Neděle, 05. března 2017 - 08:50:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1303
Registrován: 5-2002
Mirousi kdyby Ti jeden popelník vzadu chyběl tak ho mám. Ten mi zbyl z návštěvy vrakoviště Motol[happy]
Jinak velká gratulace.
Pajzák
Neděle, 05. března 2017 - 09:38:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 621
Registrován: 6-2015
Překvapil mě přístup na STK, byť na autě úplně něco nesedí, byli velice nápomocní a ještě poradili.

Neni mozna. Vzdyt zamestnanci STK jsou prece nejhorsi svoloc srovnatelna s vrahem Mrazkem, ktera se jen ukaji na nevinnych motoristech, jejichz milackum chybi treba jen jeden brzdovy kotouc ci predni svetlo...
Slim
Neděle, 05. března 2017 - 09:51:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5629
Registrován: 2-2005
...a jistě taky chrápou,velebnosti...
Neděle, 05. března 2017 - 10:11:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3855
Registrován: 11-2006
Pajzák: vloni jsem jel na STK s Feldou. Nedá se říci, že bych měl šrot, ba naopak. Ještě, než jsem vjel do haly měl hubu plnou keců,že Felicie určitě neprojde a že pod naleštěnou kastlí to bude bída. Nejdřív mě vyprudil,že mi netěsní olejová vana. Dobře, moje chyba, ale rozhodně na věk auta to nebylo nic strašného. Pak mi dával čouda za přídavný dálkový světla, která jsou ovšem homologovaná a umístěna dle předpisů a na STK prošla již 4x, stejně jako u kontrol PČR. Teď jsem je musel odpojit a demontovat a nebo zakrýt.
Před deseti lety si mě třikrát přehazovala STK a úřad kvuli evidenčce na vozejk, kterej neměl vyražený číslo. Z úřadu jsem měl i prohlášení,že být nemusí. Stejně mě 2x vyhodili,než jim kupodivu ochotný úředník zavolal a vysvětlil, jak mají dělat svou práci. Takze odtud pramení má skepse. Je jasné,že nebrzdící auta a šroty vyhazují právem, kolikrá se naopak divím,jak některá auta tu STK můžou mít.
Neděle, 05. března 2017 - 11:19:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1700
Registrován: 10-2007
Mirous: blahopřeju ke krásnému autu, těší mě, že jsi našel toho svého, ať Ti dělá radost.

Pajzák: já stále trvám na tom, že dělat technika na STK vyžaduje charakterovou vadu a to se do té pseudoslužby zákonitě promítá. Neumím si jinak vysvětlit, proč někdo má zájem dělat někde, kde se nedělá nic jiného, než že se vyhazuje či milostivě pouští, celé je to prolezlé korupcí (což spolu jistě velmi souvisí), chodí mu tam lidi, kteří jsou otrávení už jen z toho, že tam musí, a navíc se pracuje pod neustálým sledováním a číhá se na kdejakou chybu. V době, kdy je zoufalý nedostatek lidí pro výrobu a služby všeho druhu (kde se nedělá pod kamerama a zákazník ocení výsledek) a nezaměstnanost je na minimu neobstojí ani, že nějak se živit musí.
Neděle, 05. března 2017 - 22:05:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 431
Registrován: 8-2012
Mirousi teoreticky by měly jít ty dráty nastrkat nazpět do spínačky podle jiného fiata. Pokud by se to podařilo odfotit na jiným autě, tak to podle toho nasázet zpátky. Při výměně spínačky u Feldy jsem to tak udělal a nebyl problém. Barvy by měly být stejné i u jiných Poláků.
Neděle, 05. března 2017 - 22:13:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3857
Registrován: 11-2006
Děkuji [happy].

Dneska bylo krásně a tak jsem se zavřel do garáže a začal rozebírat interiér. Bál jsem se, jakou škodu napáchala zateklá voda, koberce byly úplně nasáklé, ale naštěstí se žádný pohroma nekoná. Podlaha je důkladně natřena nějakou hustou černou barvou a po korozi žádná známka. Ve všech dutinách kam dohlídnu leží vrstva vosku. Akorát pán si asi potrpil na noviny, cokoliv v autě od náhradních žárovek až po šroubečky je zabaleno v novinách, stejně tak jimi byla vystlaná celá podlaha. A první vrstva je přilepená k barvě, takže noviny tam už asi budou navždy.

P.S.: tímto vyhlašuji konkurz na nový, hnědý koberec, ten původní je již na prach.

No ale každá strana má dvě mince, jedno auto šlo dovnitř a bohužel to, které u mě stejně vždy bude na prvním místě, šlo zatím ven [sad].


Každopádně se ukazuje, že jsem mladší ročník. Poláka jsme měli, když jsem byl malý, ale moc si toho již nepamatuju a tak jsem včera celý den přemýšlel, k čemu je sakra ten železný oblouk mezi předními sedadly. Moje teorie byla, že je to nějaká samo-domo příprava na loketní opěrku, až mi táta musel říct, že se do toho zacvakávají pásy [happy]. Takže jsem si trapně protočil očima, jaký to jsem blbec [happy].

Mimochodem, dotaz na mítní veteránisty. Překvapilo mě, že to auto nemá ani vpředu, ani vzadu tažné oko. Jak se tohle sakra kdysi řešilo? za co pak auto tahalo a jak roztahovalo jiné, pokud tohle nemá tažný? Co pamatuju, tak stopětka už tažné oko měla.

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Smrq
Pondělí, 06. března 2017 - 08:26:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 74
Registrován: 5-2011
Tažná oka. Stará auta tažná oka neměla, první v ČSR byla Š105/120 a to až ve variantě M. Jak se to řeší? V návodu k obsluze [happy] je kapitola tažení/vlečení, kde je popsáno, za kterou část podvozku je vhodné přivázat lano.
Jinak obecně – v přední části auta se lano obvykle přiváže k nějaké části přední nápravy a to tak, aby lano nepřišlo do kolize s nějakou částí karosérie, kterou by mohlo poškodit. Škodovky 1000/100/105/120 oko vpředu sice nemají, ale mají plechový výlisek na držáku stabilizátoru, do kterého se prostrčí šroub a přiváže se lano.
Vzadu - pravděpodobně bude u většiny aut vhodné místo někde v místě uchycení zadní nápravy, ale např.: u Škodovek se lano váže k příčnému nosníku, který drží motor.
Ještě starší auta měla rám, takže tam se lano přivázalo k rámu.
Pondělí, 06. března 2017 - 19:14:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 142
Registrován: 10-2014
Anebo nejsou uzpůsobena k tažení vozidel,jak je doslova psáno v návodu k obsluze např.ŠKODA 1203,FORD CORTINA[wink]ale když je nouze, tak se něco dycinky vymyslí[ok]
Pajzák
Pondělí, 06. března 2017 - 19:23:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 631
Registrován: 6-2015
Vzadu - pravděpodobně bude u většiny aut vhodné místo někde v místě uchycení zadní nápravy, ale např.: u Škodovek se lano váže k příčnému nosníku, který drží motor.

Minimalne zjistis, jestli mas zdravy spodek. Pripadne, ze jsi jej nemel.[happy]
Pondělí, 06. března 2017 - 21:52:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3858
Registrován: 11-2006
No to bych zjištovat nechtěl :D

Auto mělo vytrhanou elektriku od spínačky, asi se to někdo snažil ukrást. Dneska jsem si po rozluštění polského schématu hrál a nakonec alespoň napojil přívod. Bohužel, zatím mi nefungujou světla, blinkry, větrání, stěrače. Jen vnitřní osvětlení a klakson. Takže musím zkoumat dál. Ale dneska jsem poprvé zkusil nastartovat a auto na podruhé po pěti letech nečinnosti chytlo a kdybych se nezačal v garáži dusit, tak by asi i motor normálně šel. Zítra zkusím alespoň před garáž vyjet a doufám, že si nějak pohraju s tou elektrikou. Polské schéma počítá s jinou barvou drátků. To bude ještě peklo, jsou tam asi tři vypínače, které vůbec nevím k čemu jsou, nějaké další dva skryté vypínače kdo ví čeho. Pán byl elktrotechnik a tak si trochu hrál..

Mimochodem, návod nemám a v knížce o údržbě se o vlečení nic nepíše [sad]
Úterý, 07. března 2017 - 00:01:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 310
Registrován: 4-2007
Mirouši, vepředu se tahal tuším provlečením lana za lyžiny chránící olejovou vanu (ne za stabilizátor!!!) a vzadu za kouli, kterou nemáš a nebo za zadní úchyt listového pera, ještě ti doporučuju, pokud to máš takhle vykuchané, najít zespodu na podlaze v plechu vyražené zakulacené "véčka", které jsou zvrchu zalepené ipou a otevřít je směrem dolů a vylámat v těch místech zvrchu asfalt, co ti do auta zateče, tak ti přes ně vyteče a neboj, nebude ti foukat na nohy, všechny 3 naše fiaty to měly zalepené asi original, jeden vyvařovaný to měl dokonce zavařené...
J.R16
Úterý, 07. března 2017 - 10:09:26  
Neregistrovaný host
89.177.44.121
Ahoj Mirousi, vlečné lano se upevňuje, ke dvěma tyčím chránící olejovou vanu, nebo k těm dvěma otvorům, záleží co máš.
Úterý, 07. března 2017 - 16:15:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 957
Registrován: 3-2011
Mirous: všimol som si, že tam máš dorábané vyhrievanie zadného okna a zadnú hmlovku. To sú dva spínače z tej množiny neznámych.
Inak gratulujem k prírastku, nakoniec to dopadlo dobre.
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Úterý, 07. března 2017 - 20:51:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3859
Registrován: 11-2006
Tak jsem to tipnul správně, za ty lyžiny na olejové vaně jsem to tahal na plaťák.
Dneska jsem zprovoznil elektriku, jen ta zadní mlhovka a vyhřívání nejde :D. Resp.vyhřívání má přerušené obvody, taže ani nepůjde, ale mlhovka je mi zatím záhadou. Ale tak to už je prkotina.

V horším stavu je převodovka, resp.řazení. Dneska mi trvalo dvě hodiny, než jsem tam našel zpátečku. Vyjel jsem z garáže, ale zpět už jsem nezacouval. Tak jsem to nějak pošteloval, nakonec se to povedlo, ale jde to špatně. Prý to dělají nějaké vyběhané silentbloky, tak uvidím. Jinak se zdá, že vše funguje. Dokonce to i brzdí a to prý Fiati nebrzdily ani jako nový :D.
Středa, 08. března 2017 - 03:24:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 432
Registrován: 8-2012
Ty obvody na skle se dají obnovit vodivým lakem, nebo samolepicí kovovou páskou. Bohužel si nepamatuju jak se to jmenuje. Jinak s tím řazením mi to samý dělala oktávka a po pár km to začalo normálně řadit. Buďto máš chycený synchrony- s tím se dá jezdit akorát dvakrát vymáčkni spojku. Poprvé když vyřazuješ a pak hned v neutrálu před zařazením dalšího kvaltu. Jeď to projet a za chvíli se s tím sžiješ. Dlouho to stálo a olej v převodovce stekl z míst kde má bejt a proto to může zlobit. Až to rozhýbeš tak by to mělo normálně fungovat. Vydrž a trénuj.
Středa, 08. března 2017 - 11:38:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 498
Registrován: 10-2007
To řazení může být všelicos. Olej, synchrony, kulisa (můj tip), rozštelovaná táhla. Silentbloky by taky přicházely v úvahu. Pokud jsou vytahané, může se změnit úhel motoru a převodovky vůči řadičce a už to zlobí. To je vždycky archeologie, tohleto :-)

Jinak taková blbost na okraj bez sebemenšího osobního záměru, spíš pro zajímavost: Ližina se píše s měkkým i, páč je odvozená od slova líhat (= lehat), a ne lyže. A ano, blbě to leckdy píšou i učitelé :-)
http://bit.ly/2mAmuKS

Středa, 08. března 2017 - 11:52:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3861
Registrován: 11-2006
Co jsem včera pročítal, má to úplně stupidně řešenou převodovku oproti žigulíku. Žigulík měl řadící páku vlastně přímo do převodovky, ale tohle je v nějakém gumovém kloubu a ještě je na to napojená přes takové oko stáhnuté šrouby řadící tyč, vedoucí do převodovky. Prý to nebylo dobré řešení. Doku to bylo nový, řadilo to prý krásně, později vznikaly problémy. Tohle asi budu muset k němu dát, protože s tím si neporadím. Ale jelikož jsem včera ženě šlápnul na kabelku, ve které měla čtečku knížek a ta udělal "křup", tak bude muset převodovka počkat [angry]. Hlavně, že jsem nakonec tu zpátečku našel, na STK to snad bude stačit :D

Vidíš, celý život píšu "lyžiny" a nepřišlo mi to divné a to mám mámu češtinářku :D.
Středa, 08. března 2017 - 15:19:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6780
Registrován: 12-2005
Gratuluju ke koupi. Vypadá to parádně. Ty mouchy ber jako bonus aby ses stim autem moh líp sžít. Přecijen jen sednout a drandit by byla nuda [wink]

Hele a tu čtečku ti poradim ryze ženskej postup. "Tak se to tam nemá válet!" A máš to vyřízený [wink]
Přesně takhle řeší ženský cokoli ti rozbijou....
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Středa, 08. března 2017 - 21:44:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3864
Registrován: 11-2006
Přesně to jsem jí řekl :D no...odpoledne jsem běžel koupit novou [crazy], stála mě nový koberec do Fiata :D

Dneska jsem konečně dodělal elektriku, už všechno funguje. Teď jen vyměnit náplně a nechat seštelovat motor,časem asi budu muset řešit to řazení a další prkotiny. Zatím tedy čudí jak Trabant, ale to je asi po pěti letech nečinnosti normální.
Důležité je,že jsem dneska důkladně prolezl auto od shora až dolů a fakt není nikde shnilé.

A dotaz na Vás, co máte podobně staré krabice. Pro Fiata je předepsán benzín super, stačí ho nahradit naturalem a přilít aditiva nahrazujici olovo? Mimochodem, do Fáčka jsem lil special, ale super už jako řidič nepamatuji, jaký byl mezi specialem a suprem rozdíl?
Peta303
Středa, 08. března 2017 - 22:44:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2497
Registrován: 6-2005
oktany (special jen 91)
cynický škarohlíd
Neděle, 12. března 2017 - 21:10:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6782
Registrován: 12-2005
normální naturálek s opičíma kapkama a bude to v lati [wink]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pajzák
Úterý, 14. března 2017 - 09:13:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 644
Registrován: 6-2015
http://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1309616

Tak buď to uhlí ještě nesložil, nebo to má snad na kšeft. Dnes jsem ji potkal plně naloženou tamtéž.
Úterý, 14. března 2017 - 13:36:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6785
Registrován: 12-2005
Tak topná sezona ještě nekončí [satan] takže bych to viděl na vlastní spotřebu.
Když jsem jeden čas bydlel s jednou takovou v baráčku tak taky nebyly prachy na fůru uhlí tak sem po každý vejplatě zapřáh fúrik za fíkuse a jel pro hromádku uhlí aby na ten měsíc vystačila a něco zbylo.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
353 v práci
Středa, 15. března 2017 - 12:58:47  
Neregistrovaný host
77.236.207.16
Mirous - no vida, můžeme časem udělat sraz (dvou) polských fiatů [happy]
Jinak ten můj dostal včera olej do motory i do skrzynie biegów a hlavně jsem konečně rozchodil spínač zpátečky. Takový malý tip - odstavuj to právě se zařazenou zpátečkou, bo ve všech jiných polohách je spínač (přesněji rozpínač) na převodovce stlačený a časem se v něm vytahá pružinka natolik, že už to nemá sílu se sepnout. Ale v PL se dá sehnat nový - http://sklep.regmot.com.pl/wylacznik-swiatel-cofania-fso-fiat-125 p-oe-56211,3,15776,1965
353 v práci
Středa, 15. března 2017 - 13:01:41  
Neregistrovaný host
77.236.207.16
Jo a ještě něco - do všeho (moskviče, dacia, fiat) leju Natural 95 bez dalších přísad. Ty opravdu vyžadují z tohohle "segmentu" jen starý škodovky.
Středa, 15. března 2017 - 14:02:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3873
Registrován: 11-2006
353: tak kde hledat spínač zpátečky netuším, tak daleko ještě nejsem, ale evidentně funguje. Když se mi podaří zařadit zpátečku, tak couvačka svítí. Taky jsem včera měnil olej motoru. Vzduchový filtr tam byl ještě Made in Yugoslavia. Nový filtr tam zase nepasuje úplně přesně, je vyšší a nejde úplně dovřít víko filtrboxu.
Nevím, jestli se nějak liší převodovky podle roku výroby či motorizace, ale taky musíš olej napouštět bočním otvorem na převodovce? Furt přemýšlím, jak to tam nalít. Připavil jsem si hadičku, tak to zkusím dotlačit hadičkou.
Já teď musím udělat brzdy, ty jsou zatuhlé a všechna kola jsou přibržděná, písty ve třmenech nejdou ani vyndat, takže to musím někam k němu donést aby to asi nahřál autogenem. Doufám, že neodešel brzdový válec. No pak ještě poštelovat motor, ten blbě chytá a má takový nepravidelný chod.
Jinak díky za tip na polský obchod. Zdá se, že mají normální ceny, narozdíl od Allegra či Automedicu.
Středa, 15. března 2017 - 20:27:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 146
Registrován: 10-2014
Neblázni na brzdy používat autogen!!!Pokud se jen trochu hýbou,jdou vytlačit přes pedál nebo kompresorem,pokud máš brzdiče vytahlý z auta dá se to napojit na tecalemitku,a vytlačit to vazelínou,Autogenem rozhodně ee[nene]Hlavně si nesnaž přidržovat pístky prstama,pokud naráz povolí,tak se ti bude blbě do konce života počítat do pěti[wink]
Středa, 15. března 2017 - 20:45:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1567
Registrován: 12-2006
Nevím, jestli není převodovka podobná jak na žigulu, tam se napouští stříkačkou, stejně tak do difu. V tom bych taky doporučil vyměnit olej.
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Středa, 15. března 2017 - 22:12:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3874
Registrován: 11-2006
Sběratel: no vidíš, mně to řekli dva mechoši [crazy] Tak jsem jim věřil, protože po dvouhodinovém úsilí pístky ne a ne vyklouznout. No a na pedál neragují, jen jedno kolo trochu přibržďuje.



Vodis: co vím, liší se tím, že u žigulu je řadící páka přímo na převodovce, je tedy přesnější, ale dále od ruky. A na Fiatu

353 v práci
Čtvrtek, 16. března 2017 - 08:38:45  
Neregistrovaný host
77.236.207.16
Brzdy na polákovi běžně přituhnou i po půl roce stání. Až je rozchodíš, tak to chce chodit to i během zimní pauzy občas rozhejbávat.

Plnění oleje do špajzky je možné i hadicí, ale ve dvou lidech - motorovým prostorem prostrčíš hadici s nálevkou dolů a jeden ji dole drží u díry a druhý vrchem dolejvá.

Pokud jde o tu převodovku, to bude kus od kusu. Já měl na obou autech řazení úplně přesné. A spínač couvačky je na převodovce vzadu nad příčkou co převodovku drží.

Když jsi měnil olej - máš tam plnoprůtokový filtr nebo ještě vložku? Pokud plnoprůtokový, tak tam má být dlouhý a nikoliv krátký jako u žigula.

Jinak polský obchod vypadá fakt slušně, platil jsem PayPalem a už mám něco od nich na cestě.
Čtvrtek, 16. března 2017 - 09:39:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1704
Registrován: 10-2007
Možná by pomohly nerezové pístky. Tímto problémem trpí i přes zimu stojící šestsettřináctky a škodovky se čtyřpístkovými třmeny. Dokud se ta auta provozovala běžně, tak to nevadilo, ale ve veteránském režimu je to problém. Skoro bych si mysle, že poláci už na to přišli taky (mazaní jsou na to dost a jak jsem pochopil, je to tam teď populární veterán) a nerezové pístky někde nabízí. Jen najít ten vhodný sklep.
Čtvrtek, 16. března 2017 - 19:54:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 147
Registrován: 10-2014
Já jsem zatuhovací brzdy na Cortině vyřešil silikonovou brzdovkou DOT 5.1,do té doby jsem musel jednou za měsíc sednout do auta a šlapat po brzdě,protože když jsem auto někdy v listopadu odstavil a v dubnu vyjel bez "šlapací procedury"předek vždy přibržďoval i s novou klasickou brzdovkou.Teď už je tam třetí rok silikonovka a nevím co to jsou zatuhlé brzdy[wink]Nerezové pístky jsem někde viděl,ale pamatuji si to jen proto že byly strašne mizerně opracovány-byly vidět drážky po noži.Ale pokud by byly neodfláknuté tak by to mohlo taky pomoci. Jinak pro demontáž pístku bych do drážky mezi brzdičem a pístkem nastříkal MD speciál nebo nějaký jiný kvalitní povolovač rzi nechal to chvíli trucovat a pak zkusit vytlačit tlakem na pedál,postupně po kousku,zas nastříkat třeba i zatlačit zpět např stolařskou svěrkou a ono to nakonec půjde,protože musí[proud] Akorát nevím jak je to u zadní brzdy,tam je na to vázaná brzda ruční,ale to ti určitě poradí nějaký zdejší fiatář(353)[wink]
Diferák
Čtvrtek, 16. března 2017 - 21:10:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 220
Registrován: 12-2012
Pajzák (644): Nebyla by prosím nějaká indicie? (RZ, ulice) [happy]
ŠKODA OSTROV s.r.o
Dolní Žďár 43
363 29 OSTROV
Česká Republika
Pajzák
Čtvrtek, 16. března 2017 - 21:45:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 652
Registrován: 6-2015
Myslíš tu Tatrovku? Potkal jsem se s ní na křižovatce uprostřed VelMezu. Jel jsem od Jihlavy a tatřička přijižděla od raritních Penny u bus nádrů.
Diferák
Čtvrtek, 16. března 2017 - 21:58:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 221
Registrován: 12-2012
Jo, tu. Náhodou, značka ZR, TR či euroformát? [happy] Předem díky!
ŠKODA OSTROV s.r.o
Dolní Žďár 43
363 29 OSTROV
Česká Republika
Pajzák
Čtvrtek, 16. března 2017 - 22:02:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 653
Registrován: 6-2015
ZRA xx-xx, víc jsem nestihl.
Čtvrtek, 16. března 2017 - 22:21:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3877
Registrován: 11-2006
No už nevytlačím nic, protože dneska jsem urval brzdovou trubku. Šroub na třmenu nešel povolit a omylem sem ukroutil kovovou část trubky co vede z válce. Teď doufám, že seženu novou. Zatím marně.
Zadních třmenů se trochu bojím, ty bych nerad zlikvidoval, protože to by bylo sakra drahý. Ono i po té, co jsem urval tu trubku a mačkal pedál moc brzdovky neteklo, takže je otázka, jak funguje brzdový válec.

Sběratel: a nevadí dát jinou brzdovku než tu, která byla předepsaná?
Čtvrtek, 16. března 2017 - 23:01:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3878
Registrován: 11-2006
Tak ono to s tím sháněním brzdových trubek nebylo tak hrozný a ještě to má výhodu, že se člověk naučí další cizí jazyk a to polštinu :D. Paradoxně bylo snažší sehnat brzdové trubky na auto z roku 69 než originál na Felici s ABS.
Sobota, 18. března 2017 - 13:40:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 148
Registrován: 10-2014
Pokud dáváš nové gumičky a celou soustavu propláchneš tak nevadí,ale asi bych tam nedával červenou,je sice méně hygroskopická,ale má nižší bod varu...
Sobota, 18. března 2017 - 14:27:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 149
Registrován: 10-2014
Pajzák,Diferák-Jestli je to ona,tak s uhlím jsem ji potkal několikrát, je to focené ve V.M. firma autocolor Šoukal.
Sobota, 18. března 2017 - 18:31:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3882
Registrován: 11-2006
Sběratel: dávám celou novou soustavu, brzdový válec, měděné trubky i gumové hadice, asi i pístky. Zůstanou jen třmeny, takže pak je to asi cajk. Díky

Sběratel: kdysi sem tuhle Tatru už určitě někdo dával, ale je to už třeba 5 let.
Pajzák
Sobota, 18. března 2017 - 20:16:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 661
Registrován: 6-2015
Ano, to je ona.
Sobota, 18. března 2017 - 20:29:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 150
Registrován: 10-2014
OPRAVA-silikonová brzdovka je DOT 5 NIKOLI DOT 5.1!!! Děkuji.
Neděle, 19. března 2017 - 00:51:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 311
Registrován: 4-2007
Mirouši, třmen postav a zalej mezi pístek a hliník brzdovku a nechej do druhého dne, pak chytni do svěráku a sikovkama rozhýbej postupně ven za to menší osazení, málokdy byly vyrezlé, zadní pístky se šroubujou tuším a když jsme dávali měděné trubky, tak poláci už nepočítali s omezovačem brzdného tlaku, který akorát vždy tekl, tak aby ses nedivil, že ti něco chybí a něco je moc dlouhé :-)
Neděle, 19. března 2017 - 10:11:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3883
Registrován: 11-2006
Hřib: tomu uplně nerozumim [happy] jak to myslis s tim omezovacem? Jako ze polaco pri vyrobe novych trubek na neho zapomneli a udelali o to delsi trubky?
PI
Neděle, 19. března 2017 - 16:56:50  
Neregistrovaný host
81.90.173.55
Rád bych na tomto místě moc poděkoval Jožinovi z bažin za super pokec, nálož do sbírky a možnost projet se jeho Kačenou, byl to pro mne opravdu zážitek, na který jen tak nezapomenu, stal jsem se na chvíli středem pozornosti všech účastníků provozu. [happy] Ještě vyladit to řazení a můžu si taky jednu pořídit [lol]
Pondělí, 20. března 2017 - 06:58:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 450
Registrován: 10-2014
Jj, bylo to fajn setkání. Díky..[happy]
Středa, 22. března 2017 - 15:13:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1076
Registrován: 1-2013
Myslím,že to
1961 Ferrari 250 GT SWB Berlinetta
mělo být, jako jeden z mezníků automobilové historie ,spíše zde

Pátek, 24. března 2017 - 12:02:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 1-2013
Na návštěvě u Lamborghini

Lamborghini Countach, jeden z převratných modelů historie

i tohle je lambo. Tradiční účastník Gumball Rallye, ukrytý bednami před veřejností.