Diskuse » Archiv 2017 » Automobily, lodě a letadla » Historická vozidla » Archiv diskuse Historická vozidla do 26. 04. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Historická vozidla do 26. 04. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 24. března 2017 - 19:07:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1081
Registrován: 1-2013
Samozřejmě jsem se nejvíc těšil při loňském Gumballu v Praze na tuhle příšeru.
Nakonec jsem uvěřil hlasům odborné mládeže,která sledovala vozy přes GPS,že už všechno přijelo a půl 24 to zabalil. Ti opravdu skalní se pak dočkali v 0.30.

Pár fotek z ročníku 2016 z oficiálních stránek Gumball3000.com
Pátek, 24. března 2017 - 19:23:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1082
Registrován: 1-2013
I v Praze to byla velká sláva. Ale na Václavák (jak si přáli organizátoři) je pí Krnáčová a p.Dolínek nepustili.

To v cíli v Bukurešti končili před tím slavným Čaučeskovým palácem
č.2.: pro nezasvěcené-to není požár ale požrání vlastních gum během nemnoha minut
Pondělí, 27. března 2017 - 14:29:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1085
Registrován: 1-2013

I na otrlého fanouška zvyklého na koncerty a jiné vřavy,to bylo-
příliš hustý.
Pondělí, 27. března 2017 - 19:35:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3891
Registrován: 11-2006
To není moc historických vozů. Každopádně ze všech těch super aut, je nejlepší ten Countach [ok]. Beru ho jako takového průkopníka v "placatých" autech a navíc měl ještě skvělé mrkačky.
Úterý, 28. března 2017 - 13:14:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1086
Registrován: 1-2013
Máš pravdu. Pokud to bereš čistě letopočtem. Ale ten aventador už je dnes historickým vozem. Bude jednou vzpomínán jako poslední nehybridní neturbový atd. zběsilý vůz jaký se vyráběl.
S countachem máš pravdu-chyběla jen miura. Clarkson v jedné knize říká. Když už se jmenujete Feruccio Lamborghini nezbývá vám nic jiného než se stát konstruktérem supersporťáků.

Ve CH rušili muzeum Monteverdi, tak ten nový majitel vystavil pár vozů na autosalonu. SUV je Safari 1976.
A historické auto par excelence Ford GT 40,postavili v 60. letech ,aby přerušilo nekonečnou serii vítězství ferrari v Le Mans.
Povedlo se. Hned 4x za sebou.
P.S.: Jo,ten batmobil je pravda trochu osobně zvýrazněný. Oni tam totiž nevzali k němu ani výpravu Lamborghini Praha,která tam byla 14 dní přede mnou.

(Příspěvek byl editován uživatelem mardob.)
Úterý, 28. března 2017 - 13:26:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4616
Registrován: 10-2008
mardob: Ve CH rušili muzeum Monteverdi...
Tak to by som necakal [coze]
Vie sa, aky osud postihne auta z muzea? Idu do aukcie, alebo ich zastresia ine muzea?
Úterý, 28. března 2017 - 13:37:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1087
Registrován: 1-2013
Dosud bylo muzeum Monteverdi v Binningen BL a po tahanicích ,které jsou dost složité na pochopení, se exponáty cestou do nového působiště v Verkehrhaus v Luzernu zastavily v Ženevě.
Verkehrhaus v Luzernu se bude otvírat 12.4. a vypadá to,že bude našláplý nádhernýma dopr. prostředkama.
Úterý, 28. března 2017 - 20:24:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3893
Registrován: 11-2006
Koukám, že Monteverdi Safari má blinkry a pozičky z Fiata 125. Na tu dobu je to moc hezké auto.
Středa, 29. března 2017 - 11:05:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4583
Registrován: 5-2005
Zdravím páni, vidím, že sa tu riešili brzdy na poľskom fiate. Pri tej príležitosti ma napadlo, či nemá niekto skúsenosť so zatuhnutými brzdami na škodovke konkrétne škoda 100. O necelé dva mesiace budem musieť absolvovať TK a chcel by som dať do poriadku brzdy, ešte som ich nemal rozobraté ale určite tu má niekto s týmto skúsenosť a mohol by mi poradiť na čo sa prípadne pripraviť resp. dať si pozor. Je to auto po dedovi, doteraz chodilo pravidelne na STK, vždy prešlo, no zadné brzdy už ostávajú visieť a celkovo pedál treba dosť silno stláčať aby to brzdilo. Ďakujem za prípadne rady.
Karosa ŠL 11 1312 - 1974
e-mail: peto5220@centrum.sk
www.eselka.unas.cz
Středa, 29. března 2017 - 16:02:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3894
Registrován: 11-2006
Já měl zatuhlé komplet všechny pístky. Brzdilo jen jedno zadní kolo a to jen trošku. Budoucí švagr mi je dostal ven pomocí nějaké hydraulické pumpy a kromě jednoho jsou všechny pístky naprosto netknutý, chyba tedy bude spíše na guferu a nebo v brzdovém válci. Jelikož ty díly ale stojí pakatel, tak už mám 4 dny objednávku v Polsku na komplet nový brzdový systém, jen posilovač jsem nebral, ten se zdá, že funguje. Ale poláci maji evidentně na vyřízení objednávky času dost :D.

Peto v tvém případě bych určitě vyměnil brzdovou kapalinu, to se asi dlouho nedělalo že? při tom odvzdušníš brzdy. Pokud je v provozu, tak pístky zatuhlé být nemusí, ale můžeš mít třeba jen již horší destičky. Nevím, jaký mechanismus je na Škodovce, ale pokud je tam nějaký pístek (podobný jak u novějších škodovek), tak ten bude chtít promazat.

Já nejsem automechoš, takže sice jsem si dělal brzdy na Feldě, ale tohle je zase trošku jiné. Mechoš by asi automaticky věděl, kam šáhnout. Já to nevím, ale velmi mně pomohla knížka Opravy automobilu Fiat 125p, je to psáno docela blbuvzdorně, u Škodovky bude publikace také a určitě by Ti také pomohla. Navíc máš výhodu, že o škodovkách je toho v češtině napsáno mraky na forech, já musím vše překládat z polštiny :D.

Edit: a vždyť jsem blbej. Teď jsem si uvědomil, že na stovce máš určitě vzadu bubnové brzdy. Takže tam můžou jenom téct prasástka, být už horší obložení. Já mám vzadu kotouče s docela zajímavě (rozuměj složite) řešenou ruční brzdou.



(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Středa, 29. března 2017 - 16:39:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 152
Registrován: 10-2014
Zadní válečky na stovce nejsou nijak specifické,akorát musíš mít stahovák na buben,jinak se na ně ani nepodíváš.pokud bude nejhůř,budou vyrezlé,ale většinou stačí rozborka,vyčištění,výměna pryž.manžet a gumiček.To, že se nevrací bývá většinou způsobené přirezlým pístkem,ale pokud to nezasahuje do činné plochy gumičky,stačí toto vyčistit a chodí jako nové.Nové válečky se dají použít ze škodovek řady 105/120,ale mám pocit,že modely z posilovačem mají menší průměr.Gumičky buďto v autodílech,nebo Rubena Náchod.
Středa, 29. března 2017 - 18:51:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1088
Registrován: 1-2013
Countach a jeho nástupce aventador se projevují v první řadě tím,že chtějí svého řidiče zabít.
Plivou plameny a burácí,že všichni psi po při průjezdu omdlí.

Nejlepší je ovšem jak se holky snaží při vystupování z aventadoru,aby jim nebyly vidět kalhotky. Vystupuje se pěkně nohama vzhůru.
Za volantem syn slavného otce.
Čtvrtek, 30. března 2017 - 12:54:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1090
Registrován: 1-2013
Napadlo mě,že jsem neosvětlil,jak je to burácení vůbec možné?
Tak výrobci těchto supersportů přišli velmi brzo na to,že bruselští normalizátoři měří intenzitu hluku při 3000 otáčkách. Takže máte hladinu jak Škoda Fabia.
Ale ve 3001 se otvírají klapky a propuká...
Pátek, 31. března 2017 - 09:37:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1707
Registrován: 10-2007
Je to skutečně ošklivé, co dělají ti bruselští normalizátoři. Kdybychom si o tom rozhodovali sami, jistě bychom byli moudřejší a měli bychom pochopení pro burácející auta (v celém spektru otáček). Jen si to vezměte - někdo si chce udělat dobře tím, že si bude burácet pro potěšení. My samozřejmě ctíme jeho svobodu, takže ho nebudeme v jeho potěšení omezovat kvůli nějakým nepřejícím lidem, kteří jsou třeba nemocní nebo unavení, zpozdile by chtěli klid a mají tu arogantní drzost bydlet kolem silnice, postavené pro potěšení jezdců na countaších a aventádorech. Bylo by nelidské jim nedovolit burácet. Toto musí pochopit i mimino, které právě usíná po prořvané noci s bolestí břicha. Jenže neusne - nedovolíme mu omezovat pána, co potřebuje hluk, aby se cítil jako frajer. Takže hned, jak se zbavíme bruselských normalizátorů, zavládne zdravý rozum - to vidí každý.
Pátek, 31. března 2017 - 14:02:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1560
Registrován: 3-2010
Kamarád byl včera na návštěvě muzea Porsche a Audi v Německu







Pátek, 31. března 2017 - 14:33:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6809
Registrován: 12-2005
Toto musí pochopit i mimino, které právě usíná po prořvané noci s bolestí břicha. Jenže neusne
To je v pořádku kvůli tomu mimunu zas třeba nespala celou noc půlka bytovky tak teď se pro změnu nevyspí mimino .... prostě boží mlejny melou pomalu ale zato furt [satan][satan][satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pátek, 31. března 2017 - 18:02:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1708
Registrován: 10-2007
Tak Martine díky za odvahu, žes postavil toho strejdu s lambem na mentální a morální úroveň mimina. Já jsem si to netroufal napsat tak na plnou hubu, aby mě místní fandové spalovacích motorů nenařkli, že mu to snad závidím..
Pajzák
Pátek, 31. března 2017 - 18:14:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 678
Registrován: 6-2015
[proud][biggrin]
Pátek, 31. března 2017 - 22:50:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3897
Registrován: 11-2006
[lol][lol][lol] Tomu se říká stěr :D
Na druhou stranu Risane, nediv se označení "normalizátoři", když místo řešení skutečných problému řeší soudruzi v EU zákaz žárovek a výkonných vysavačů [happy].
Sobota, 01. dubna 2017 - 12:25:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1091
Registrován: 1-2013
a) aventadorů je v naší zemi asi tak 5. Takže pokud nebydlíte na Pařížské je možnost ho potkat opravdu malá
b) příspěvek není na stránkách str. zelených nebo svazu zahrádkářů. Ale fandů aut
c) v centru Prahy bych nechtěl bydlet ani zadarmo. Ne kvůli dvoum průjezdům aventadorů denně. Ale kvůli celonoční prezentaci mládeže z tzv. vyspělých západních demokracií.To hluk auta je proti tomu rajská hudba. Posprejované,poblité,poch...atd. historické centrum je jen smutným hmatatelným dokladem.
Neděle, 02. dubna 2017 - 11:13:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1709
Registrován: 10-2007
Mirousi, já nechtěl ani tak Martina setřít, já ho chápu, když mě po náročném dni probudí řvoucí mimino nebo když mě probudí řvoucí lambo, jsem probuzený úplně stejně. Ale když se uklidním, vidím, že mimino řve, protože je zoufalé, neví, co má dělat, neví, co se s ním děje, jen cítí, že je něco špatně. Neví, že řevem probudí mnohem víc lidí, než potřebuje. Chlápek s lambem to ale dělá z plezíru. Doba je holt taková, že kdo má peníze, nemusí být ještě gentleman. Možná je dokonce doba taková, že rychle vydělat velké peníze vyžaduje odhodit ohledy na druhé. Nechtěl jsem obhajovat ony pověstné nesmyslné bruselské regulace. Chtěl jsem původně jen ukázat, že to asi nebude Bruselem, že zřejmě takovou regulaci bude obsahovat i jen čistě národní legislativa.

Mardob: bod a) moc nechápu, auto snad je provozovatelné všude, může se s ním jezdit ve dne i v noci, po obytných zónách, lázněmi a kolem nemocnic. Majitel je může dovézt komukoliv až pod nos a nikdo před níím neuteče. K bodu b) snad jen, že i fanda aut nemusí být nahluchlý a může být ohleduplný. Já mám pět aut, některá mají osm velkých válců, některá žádný. Ale hluk k jízdě nepotřebuju, poznám, že jedu, i bez rámusu. A už vůbec nemám pocit, že bych pro svoji zábavu mohl otravovat druhé. Ano, tlumení hluku něco stojí, ale rozdíl pár kW nikdo nepozná a chci-li žít mezi ostatními lidmi, musím něco obětovat. Chápal bych to, kdyby šlo o závody a já potřebuju každý kW, ale v běžném provozu? Randál je jen šidítko, slouží k ošálení smyslů bléhového šoféra.
Neděle, 02. dubna 2017 - 12:39:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3901
Registrován: 11-2006
No ne, já s Tebou tentokrát souhlasím. Já mám rád sportovní zvuk starých, klasických sporťáků, ale to neznamená, že ho musí slyšet celé město. Kromě toho,kamarád měl vytuněné auto s tradiční trubkou od lešení místo výfuku, ale kvůli, prý hezkému zvuku, jsem v tom nevydržel sedět déle, než pět minut. I závodní auta mají sportovní zvuk a pár decibelů navíc, ale furt je to snesitelné. Obávám se, že zvuk toho lamba bude čisto čistě produkovaný jen z okázalosti.
Mimochodem, docela jsi mi nasadil brouka do hlavy, jak můžeš mít auto bez válců, než mi to seplo :D
Neděle, 02. dubna 2017 - 22:16:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6813
Registrován: 12-2005
Bez válců... snadno... dokonce je tu několik alternativ.
1. system flinstounovi
2. eletromobil
3. wankel
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pondělí, 03. dubna 2017 - 13:23:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1095
Registrován: 1-2013
S decentním zabrumláním se s přicházejícím večerem na chvíli zastavila 190 SL

Pondělí, 03. dubna 2017 - 13:36:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1096
Registrován: 1-2013
Tak to jsem hrubě nedocenil:
Mercedes-Benz 190SL

Mileage: 10\i
Transmission: Manual
Condition: Mint
Exterior: Black
Interior: Ivory Leather
Price: $160,000 firm}
Úterý, 04. dubna 2017 - 12:50:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1097
Registrován: 1-2013
Snad jen pro ty ,co neměli Miuru nebo Countache jako plakát nad postelí a v krabici angličáků hned nahoře...
Ferrucio Lamborghini byl úspěšný výrobce traktorů a později i klimatizací. Auta si jezdil z Agaty Bolognese kupovat do nedalekého Maranella k Enzo Ferrarimu. Ten mu kdysi v 60.letech prodal ne zcela dokonalý vůz. L. mu ho přijel reklamovat,což Commendatoreho nesmírně rozčílilo a urazilo. Ferrari v té době už získalo pro Itálli mnoho vítězství a on byl už Pan Nedotknutelný. (Později si to troufl už jen Nicki Lauda,ale že to jsou krámy sdělil pouze šéfovi týmu-ten mu s hrůzou odvětil : "To nesmíš říkat,to je Ferrari!"). Oba měli pravdu. Lamborghini si auto rozebral ve své továrně na traktory,Laudovi provedli úpravy mechanici. Ovšem Lamborghini si uvědomil,že už si u Ferrari nebude moci kupovat auta-což byl asi hlavní důvod,že si je začal stavět sám.

Clarkson se v jedné knize zmiňuje:"Vždycky jsem si myslel,že největší šok automobilovému světu uštědřil Countach. Když vám v roce 1972 stálo tohle auto před barákem,muselo to být jako kdybyste dneska měli na příjezdové cestě F22 Raptor."
Z následovníků: Diablo a Murcielago
P.S.:


(Příspěvek byl editován uživatelem mardob.)
-OndraS
Úterý, 04. dubna 2017 - 22:00:29  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Jinak ale ten Countach je podle všeho strašnej klump. Půlka věcí je vyrobených jak v dopravním podniku ve svěráku pomocí sikovek a kladívka, a druhá půlka je vyrobená dobře, ale vyžaduje údržbu á 1000 km [proud]. To auto je víc hezký než funkční.

Mě osobně se víc než Countach dycky líbil Vector V8 Twin Turbo, zvlášť v černé barvě. Nicméně i Vector je takovej "kolenní". Asi jako ten Zimmer co máme v garáži.
-OndraS
Úterý, 04. dubna 2017 - 22:03:27  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Například tady to vypadá spíš jak v dvanáctsettrojce co míval soused :

http://auta5p.eu/vystavy/motosport_2006/ms_33.php
Středa, 05. dubna 2017 - 09:47:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1712
Registrován: 10-2007
Ten interiér bych mu zrovna nevyčítal, je to prostě stroj na ježdění po silnici a ne obýváček pro buzny. Potřebuješ v tom sedět a ovládat všechny ty systémy, které na autě jsou. Ve vedlejší diskusi je povyk kolem toho, že by nám zlí globalisti chtěli sebrat radost z toho, že neustále lehtáme káru taháním za nějaké páčky a kolečka, aby jela. Tady to máš prostě naservírované ve velmi jednoduchém obalu. Kdepak rafinované halení do krásných šatů. Auto je mašinka, které ven trčí kolečka a dovnitř trčí pedály, páky, volant a ukazatele. Už mnoho desítek let se to takto nahlas neříká, ale lidem se tlačí do hlavy, že je to strojek na zážitky a pocity. No a tahle marketingová lež občas narazí na realitu. Velmi mě baví, jak zrovna zde na k-reportu to současně vytrysklo ve dvou zcela rozdílných podobách.
Středa, 05. dubna 2017 - 10:16:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3299
Registrován: 9-2006
-OndraS: Například tady to vypadá spíš jak v dvanáctsettrojce co míval soused:

No, to je hnus fialovej ... [ko][lame][crazy].
.
S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Středa, 05. dubna 2017 - 12:48:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1098
Registrován: 1-2013
Až najdu Clarksonův test Countache -tak ho sem dám nezkrácený. Co si vybavuju nešlo nastupovat,nemělo to klima ,radio,nic. Nebyl vidět ani jeden roh karoserie. Ale pak tam byla taky ta pointa,proč nejen mě tak fascinuje.
Ale tohle...
Nedávno jsem byl svědkem debaty o britské automobilce TVR. Několikrát v poslední době zanikla a znovu se oživila. Jednu krátkou éru měli i ruští majitelé. Jaký je stav aktuálně nevím.
Ale v roce 2014 jsem poprvé a naposled TVR viděl. A teď sem dám údaj z GB Wikipedie.
TVR Typhon 2004–2006 Speed Six 3996 cc 3
Ta 3 je počet vyrobených kusů.


Takže tady je na jednom místě na Smíchově kompletní produkce.
Ale stejně Countach ,to je víc než auto...
Středa, 05. dubna 2017 - 12:58:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1099
Registrován: 1-2013
Nepatří to sem ,ale zapadá do diskuze.
Dnes na D dálnici skončilo jedno lambo.

A to se jednalo o poslední model Huracan, o kterém Clarkson napsal,že je až příliš zcivilizované.
foto: focus.de
-OndraS
Středa, 05. dubna 2017 - 16:42:04  
Neregistrovaný host
78.102.210.20
Risan [happy] no jo, o tom já nepolemizuju, mě nešlo o počet přístrojů a jejich určení, proti tomu nemám vůbec nic, ostatně v amerikách se kterejma jezdím, je taky jenom pár životně důležitých budíků, vypínač na světla, a rádio na kazety. Šlo o zpracování.
Neděle, 09. dubna 2017 - 22:29:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3059
Registrován: 8-2010
Dobrý večer, chtěl jsem se zeptat zdali někdo z vás nemá zkušenost s http://www.veteranarena.cz/cs/ Mám to blízko a chtěl bych tam vzít kamaráda jako překvapení který miluje veterány (já jsem spíše na [masinka], ale proti veteránům rozhodně nic nemám [proud]). Stojí to za to je to tam pěkné nebo je to ztráta času? [wink]
Praha-Ruzyně, Olomouc
Pajzák
Pondělí, 10. dubna 2017 - 06:33:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 692
Registrován: 6-2015
Je to velmi pěkné, především sbírka Wikovek je parádní.
Pondělí, 10. dubna 2017 - 19:13:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 158
Registrován: 10-2014
Souhlas.[ok]
transit01
Pondělí, 10. dubna 2017 - 21:36:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2124
Registrován: 9-2012
Historické vozidlo.

IQ+Love= Škoda Auto [auto] [ok] Scania R 620 [ok]
Citroen Xantia 1995 1.8i 16V [satan]
" You just hurt my god damn feeling. And that was the last one i had - Eminem"
Pondělí, 10. dubna 2017 - 22:10:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3062
Registrován: 8-2010
Pajzák: [ok] Díky
Praha-Ruzyně, Olomouc
Kejvačka
Úterý, 11. dubna 2017 - 02:51:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1827
Registrován: 10-2004
V Pchjongjangu byla 10. dubna otevřena výstava známek ke 105. výročí narození prezidenta Kim Ir Sena. Jedna z vystavených známek zobrazuje Kim Ir Senovy automobily.


http://www.kcna.kp, http://www.kldr.info
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Úterý, 11. dubna 2017 - 13:35:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 511
Registrován: 10-2007
Vůdcovy automobily na známkách. To je slušnej bizár…
Úterý, 11. dubna 2017 - 13:36:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4631
Registrován: 10-2008
Kejvačka: Ked si je jedno prasiatko rovnejsie, nez tie, ktorym slubuju beztriednu spolocnost.
Středa, 12. dubna 2017 - 23:26:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 225
Registrován: 2-2009
Jaké papíry/formuláře/doklady potřebuji a na kolik mě vyjde přepis auta ze zahraničí, konkrétně ze Slovenska? Má někdo zkušenosti s přepisem z SK? Jednalo by se o Škodu 100. Díky
http://marek275.rajce.idnes.cz/
Čtvrtek, 13. dubna 2017 - 10:11:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4635
Registrován: 10-2008
Bagr_poclain: Mrkni na stranku ministerstva vnutra SR - Odhlásenie vozidla do cudziny
Čtvrtek, 13. dubna 2017 - 20:23:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6938
Registrován: 9-2003
https://stroje.bazos.cz/inzerat/73716212/Torzo-RND.php

Nestála by za záchranu?Na facebooku předevčírem kdosi psal,že chce dát dokupy hasičskou verzi - ze dvou aut jedno..třeba by se něco dalo použít..kdyžtak se pokusím dohledat a dát to sem..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Pátek, 14. dubna 2017 - 18:38:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1358
Registrován: 8-2006
Podpořte prosím i vy trolejbus 353 v burze filantropie!
Hlasovat můžete na níže uvedeném odkazu - z každé e-mailové adresy lze odeslat jeden hlas.
Šiřte dál.
Děkujeme!!!
odkaz
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
Neděle, 16. dubna 2017 - 18:57:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3447
Registrován: 9-2005
Vůdcovy automobily na známkách. To je slušnej bizár…

To byly svýho času jediný čtyři automobily v KLDR, ne? Pro každý byla postavena jedna dálnice. Pak se nedivte, že je mají na známkách [wink]
Pár obrázků ode mne...
Pondělí, 17. dubna 2017 - 07:19:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 544
Registrován: 8-2015
Asi Lobodice u Kojetína 2017-04-16 Skoda Popular Foceno z vlaku [happy] Měl ještě pravostranné řízení.
Dotaz: Z neověřených zdrojů jsem slyšel, že motory a převodovky jsou záměnné od Populara až po Škodu 1500? Je tato informace pravdivá? Kamarád opravoval Stejšna motorem Š 1203 Díky Kwasi
Úterý, 18. dubna 2017 - 13:52:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 512
Registrován: 10-2007
Kwasi: Úplně stejné a záměnné nejsou, ale je fakt, že jde o jednu koncepci a postupně vyvíjenou řadu od začátku 30. let, kdy Škodovka, vedená tehdy Karlem Hrdličkou, přišla s modely s páteřovým rámem. Dočetl jsem se dokonce, že šlo tenkrát o licenční výrobu italského motoru původně určeného pro Fiat Balilla. Ale v tomhle se informace z různých knížek rozcházejí a zas tak moc mě to nezajímá, abych šel do archivu zkoumat přímo prameny. Tahle technika se pak od Popularů a Rapidů dál dědila na Tudory, Sedany, Stejšny, Spartaky, Oktávky, Felicie a nakonec opravdu až k 1203 a TAZ. A dnes Ocelot :-) Ale jak říkám, úplně záměnné to bez úprav není, třeba troska měla na kardanu hardy spojku, takže musíš mít i unašeč apod. Víc se dočteš v odpovídající literatuře. Já to kdysi četl, ale už jsem zase leccos zapomněl. Znalejší prosím o případné doplnění. Jo a ohledně (poválečných) škodovek klasické koncepce budou hodně vědět tady.
Sobota, 22. dubna 2017 - 20:53:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 552
Registrován: 8-2015
Zlín Příluky technická kontrola veteránů 2017-04-22:



Sobota, 22. dubna 2017 - 20:55:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 553
Registrován: 8-2015
Druhá část:

Neděle, 23. dubna 2017 - 13:48:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 457
Registrován: 10-2014
Dnes jsem narazil při brouzdání netem na tuto krásnou šestsettrojku v kombíku...to muselo být místa![happy]

-OndraS
Neděle, 23. dubna 2017 - 15:22:20  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Ve fotošopu je místa dycky dost [happy] nehledě na to, že přidáním kombi části by žádný extra super místo nevzniklo, maximálně hodně dlouhý zadní plato na vajíčka a klobouk.
Neděle, 23. dubna 2017 - 23:07:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6852
Registrován: 12-2005
Je pod tim podepsanej Olda .... jetli je to ten Olda co si pamatuju z ranných dob liaz truck fora tak to je fotošopovej démon co se takových "přestaveb" týká [satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
-OndraS
Neděle, 23. dubna 2017 - 23:18:08  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
No hezký to má, ale na první pohled je divný to pozadí, jak na sebe nenavazuje. Taky nesouhlasí perspektiva D sloupků, a za C sloupkem by soudruzi určitě nechali střešní linii "padat" se stejným zakřivením a ne s hrbem.
No a hlavně je to technicky podobná kravina jako kombíkový eMBéčko [happy]
Pondělí, 24. dubna 2017 - 01:42:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 518
Registrován: 10-2007
Kombíkový eMBéčko, alias Hajaja, mělo za cíl dohnat a předehnat, ale boxer vzducháč je holt v těchhle věcech trochu jiná liga…
Pondělí, 24. dubna 2017 - 16:54:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4584
Registrován: 5-2005
Ďakujem všetkým ktorí reagovali na môj dotaz ohľadom bŕzd na škode 100, medzičasom som ich rozobral, požičal som si originálny sťahovák a po chvíľke zápasenia sa mi podarilo brzdy rozobrať, nebolo to až také hrozné ako som čakal. Lanko ručnej brzdy chodí a aj čeľuste sa pekne hýbu. Valčeky boli úplne suché takže predpokladám, že problém bude v zavzdušnení. Navyše problém robí iba pravá strana, valček nie je stiahnutý natoľko ako na ľavej strane. Nezvýšil mi už čas a nemal som pri sebe ani kvapalinu na odvzdušnenie takže to urobím nabudúce, išlo mi hlavne o rozbor v akom stave sa brzdy nachádzajú aby som prípadne vedel nakúpiť potrebné súčiastky pred TK. [vypravci] [auto]

<font color="ff0000"> Karosa ŠL 11 1312 - 1974

</font>
<font color="ff0000"> www.eselka.unas.cz </font>
Úterý, 25. dubna 2017 - 18:39:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 650
Registrován: 1-2012
Po České Lípě občas jezdí jedna pořádná Oktávka.
Úterý, 25. dubna 2017 - 20:31:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 163
Registrován: 10-2014
Kdopak pozná co to je???
[wink]
Úterý, 25. dubna 2017 - 20:46:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 177
Registrován: 11-2014
Škoda 1202 Kamyonetleri (turecká karoserie na podvozku Škody 1202)

(Příspěvek byl editován uživatelem PAZ_672M.)
Pajzák
Středa, 26. dubna 2017 - 05:19:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 736
Registrován: 6-2015
O víkendu byla k vidění v Brně na DOD TMB.