Diskuse » Archiv 2017 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 02. 05. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 02. 05. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 12. dubna 2017 - 14:14:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6200
Registrován: 6-2004
Stanley: Protože naše auta nemají na to dosáhnout té rychlosti která je maximální [biggrin][biggrin]
Středa, 12. dubna 2017 - 14:17:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5788
Registrován: 2-2005
Martin_100:
"No jo tak my ani nevíme jak má vypadat sportovní volant ..... [satan]"

No tak hlavně, že ještě poznáš pohlednici od balíku. [lame]


9001:
"Stanley: Protože naše auta nemají na to dosáhnout té rychlosti která je maximální [biggrin][biggrin]"

To se třeba pojišťovně docela blbě vysvětluje. [kladivo]
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Středa, 12. dubna 2017 - 15:46:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6841
Registrován: 12-2005
Je to postavený na hlavu. Způsobíš nehodu v 50km/h ale pojišťovna se po tobě sveze za gumy s indexem jen 180 když auto má předepsanej index 190. [crazy]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Středa, 12. dubna 2017 - 20:11:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6201
Registrován: 6-2004
Stanley:Voly z nás dělat nemusíš;-) Kůn chtěl dát VYŠŠÍ;-),takže je to ok.
Peta303
Středa, 12. dubna 2017 - 20:44:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2520
Registrován: 6-2005
Mirous - pro feldu typický rozměr 165/70 R13 má obvykle hmotnostní index 79, v TP bych nečekal nic jiného (už se podívat nemůžu).

Vyšší rychlostní index, pokud jej nevyžaduje max. rychlost auta nebo prostě jen TP, je zbytečný, někdy i kontraproduktivní - třeba v 15" u fabie je u stejných gum vyšší index - V vs. H - znát větším valivým odporem (línější a vyšší spotřeba), i když T vs. H tak znatelné asi nebude. A ten rozdíl ani není tak velký jako mezi různými pneu (jen výměna Bridgestone za Goodyear znamenala litr dolů a pokropení živou vodou).

(Příspěvek byl editován uživatelem Peta303.)
cynický škarohlíd
Středa, 12. dubna 2017 - 21:09:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3917
Registrován: 11-2006
V TP je uvedeno 79T, ale rychlostní index tam není.
Středa, 12. dubna 2017 - 21:27:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1608
Registrován: 4-2014
Mirousi, T je ten rychlostní index...

Pokud mi teda něco neuteklo a ty to myslíš ironicky [rofl]

(Příspěvek byl editován uživatelem bobesh.)
Středa, 12. dubna 2017 - 21:32:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5790
Registrován: 2-2005
9001:
"Stanley:Voly z nás dělat nemusíš;-) Kůn chtěl dát VYŠŠÍ;-),takže je to ok."

Tak jste mu to měli napsat hned a ne samý "co by kdyby". [wink] Už tam Kůň mále nazul podkovy. [biggrin]
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Čtvrtek, 13. dubna 2017 - 18:24:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1104
Registrován: 1-2013
Ferrari 70


Pavel2
Sobota, 15. dubna 2017 - 10:32:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15046
Registrován: 8-2002
bylo nebylo, projíždím jižní Čechy a v jedný vesnici stála amerika. takovej úkaz nešlo nevyfotit [happy]

našel jsem že je to Imperial LeBaron z let 1966 - 68, motor 7.2 l, 3stupňovej automat, váha nejmíň 2.200 kg.
Sobota, 15. dubna 2017 - 10:46:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1806
Registrován: 8-2013
Niečo podobne som včera [fotic] na Slovensku



Vie niekto čo to je za model?
www.autoskodaklub.sk
-OndraS
Sobota, 15. dubna 2017 - 11:56:54  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Je to Lincoln Continental Mark IV, rok tak 75 nebo 76.
Neděle, 16. dubna 2017 - 13:05:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3921
Registrován: 11-2006
Ty starý ameriky se mi začínají líbit čím dál více..zvlášť když si člověk vezme, že ze stejného roku je třeba právě můj polák. To jsou dva jiné světy.
-OndraS
Neděle, 16. dubna 2017 - 17:39:19  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
No, jsou. I co do oprav. Řekl bych že to je možná míň problematičtější než ten Polski Fiat, jak to tak čtu [happy]
Úterý, 18. dubna 2017 - 15:20:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1611
Registrován: 4-2014
Sběratel dálničních známek...
Středa, 19. dubna 2017 - 21:40:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4641
Registrován: 10-2008
Bobesh: Mozno to dobre nevidiet, ale nasledujuci majitel to zberatelstvo povysil na vyssiu uroven a z nalepiek si postupom casu spravil slnecnu clonu. [rofl]

20 rokov vydávania slovenských EČV 1.4.1997 - 1.4.2017
Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá RZ - maximá
Pátek, 21. dubna 2017 - 22:02:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 506
Registrován: 7-2014
elektroopel....neviem čo je to presne za značku ale je to Opel
Pátek, 21. dubna 2017 - 23:19:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1814
Registrován: 8-2013
voloda je to Opel Ampera Hybrid
www.autoskodaklub.sk
Pondělí, 24. dubna 2017 - 12:58:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1110
Registrován: 1-2013
Hezké,tiché a klidné nedělní odpoledne v historickém centru

Ti nejortodoxňejší fanoušci si brali směsici asfaltu a pneumatik domů jak popel nějaké rokové hvězdy
Pondělí, 24. dubna 2017 - 14:19:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6856
Registrován: 12-2005
Co to bylo? Sraz čuráků s potřebou chlubit se prachama? Když vidim jak je ten miník nahozenej tak je mi jasný že krom gumových špon ho jistě nahodil nejeden kamínek. To laku prospívá. Bejt to moje tak by řidič odešel s přeraženym nosem/čelistí a zjistilo by se jak moc je ten jeho milionovej krám nehořlavej. [angry]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
-OndraS
Pondělí, 24. dubna 2017 - 16:53:51  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Vypadnou s kvílením gum z křižovatky, to beru, ale tady to debilní pálení gum až do tohodle extrému fakt nechápu. A u zaparkovaných aut to udělá fakt jenom totální debil. Souhlasím.
Pondělí, 24. dubna 2017 - 19:06:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1112
Registrován: 1-2013
Tak jsem se na něj šel podívat a kupodivu kromě gumy na něm žádné škody vidět nejsou. Ty kamínky z asfaltu létaly asi obalené gumou. On začal driftovat ve správném postavení,ale nějak se to svezlo. Jinak třeba proti kreténům,kteří dovedou posprejovat celou novou fasádu,je to opravdu nevinná zábava. Ti by nepotřebovali lékaře,ale...

Tohle ovšem samozřejmě byla nekontroverznější záležitost. Ale jsou lidé,kterým vadí auta i takováto.
Pondělí, 24. dubna 2017 - 19:57:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 971
Registrován: 3-2011
Mardob: jak ty to robíš, že sa vždy nachomejtneš hádam ku každej automobilovej akcii, alebo aspoň ja mám z toho taký pocit
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Pondělí, 24. dubna 2017 - 21:48:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3944
Registrován: 4-2003
mardob:
"Jinak třeba proti kreténům,kteří dovedou posprejovat celou novou fasádu,je to opravdu nevinná zábava."
A vy zase bijete černochy... Tak do očí bijící úhybný manévr, že jen silně naivní člověk by si mohl myslet, že zůstane neodhalen. Ne, mardobe, skutečně to není nevinná zábava, ani v porovnání se sprejery. Naopak, mentální úroveň těchto skupin bude tak nějak na stejné úrovni. S myšlením provozovatelů oněch aut se míjím, dvakrát tolik se míjím s myšlením okolo slintajícího plebsu. Jo, a barva z fasády jde přeci omýt stejně jako opálená pneumatika z laku, ne?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pondělí, 24. dubna 2017 - 22:35:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3935
Registrován: 11-2006
Souhlasím, taková akce určitě bude organizována vysoce inteligentními bytostmi. I když třeba jim křivdím. Podle aut umí vydělat více peněz, než já, takže třeba prázdno v hlavě nemají. Já sice nemám taková fára, ale zase se nechovám jako idiot. Otázka je (kterou nastínil již Doktor), jestli jsou větší idioti ti za volantem a nebo ti kolem.

mardob: přesně jak píše Fero, to jsi napíchlý na kamerový systém Prahy ne? :D.
Pavel2
Úterý, 25. dubna 2017 - 05:44:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15090
Registrován: 8-2002
to ohozený Mini bych viděl jako pojistnou událost... jestli to půjde umýt/očistit tak dobře jako silničářská údajně voudou ředitelná "emulze", tak hodně štěstí při odstraňování. ta jde mýt buď benzínem nebo drahou chemií, cca litrová flaška zhruba za pětibábu.

mě se podařilo projet emulzi na silnici asi na kilometrovým úseku (stavba za provozu), měl jsem na bílý dodávce ohozenej celej bok. když jsem pak dohnal silničáře, řekli mi, že to odstranění bude stát tak 2-2,5 litru [biggrin]
nakonec chemie a ruční myčka pomohla a účet proplatili. ale kdybych se neozval tak si to cáluju sám...

blbečka s nabušeným autem najít a donutit vysolit za takovou prasárnu prachy.
Úterý, 25. dubna 2017 - 10:18:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1721
Registrován: 10-2007
Mirousi, ono jde asi o úhel pohledu na to, jaké projevy člověka hodnotit jako vysoce inteligentní. Jestli jde o to, donutit přírodu, aby udělala, co chci (vědec, lékař atd.), i když to není snadné, nebo donutit lidi, aby dělali, co chci, i když to není snadné. Ta první skupina bude zábavou uvedenou výše zřejmě pohrdat, protože jim přijde málo sofistikovaná a v podstatě bezobsažná. V té druhé skupině jsou v zásadě dvě křídla. Jedni mají vysokou sociální inteligenci, ti budou výše uvedenou zábavou taky pohrdat, protože je jaksi v kolizi s jejich přístupem ke světu. No a to druhé křídlo jsou naopak takoví tupani v oblasti sociální inteligence, že se nestydí nakládat s ostatními lidmi jako hovado. Tím lze taky vydělat hodně peněz. Hledal bych proto spíše zde. Mimo to existuje kategorie "povolání-syn," tam nelze předpokládat cokoliv, takoví lidé většinou nemají šanci na normální vývoj.
Úterý, 25. dubna 2017 - 14:21:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6857
Registrován: 12-2005
Mardob - Koukam že si vyfotil i spanilku vzducháčů jedoucí z modřan do troji. Byl ses podívat i v modřanech na sprinty? Zrovna ten bydlík na fotce bylo moc zajímavý sledovat na trati sprintu. [biggrin]
My to zabalili hned po tom co poslední z naší bandy ve sprintech propad a mazali jsme do Hýskova na stejk. Přecijen počas nebyl úplně ideální vzhledem k tomu že se v naší bandě začali vyskytovat i členové ve věku 7 měsíců ale taky -4 měsíce tak bylo žádoucí zmizet do sucha a tepla. [biggrin][biggrin][biggrin]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Středa, 26. dubna 2017 - 06:18:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15095
Registrován: 8-2002
Risan:
děkujeme za krátkou exkurzi do světa psychlogie, asi na tom něco bude [happy]
btw ty máš tenhle obor vystudovanej?
Středa, 26. dubna 2017 - 09:09:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1722
Registrován: 10-2007
Pavel2: ucelené formální vzdělání s diplomem v této oblasti nemám, když pomineme pár předmětů v nějakých postgraduálech, co jsem kdy dělal, ale pracuju taky s lidma, něco si rád přečtu, dívám se kolem sebe a srovnávám si to. Nedělám si nároky na úplnost a dokonalost toho, co jsem napsal, prostě jsem napsal to, co mě momentálně napadlo v souvislosti s prezentovanou akcí a reakcemi. Klidně doplňte nebo oponujte.
Středa, 26. dubna 2017 - 13:02:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1113
Registrován: 1-2013
Fero,Mirous,Martin 100...
no když už mám stránky na které chodí lidé z celého světa,tak se trochu snažím,aby tam něco zajímavého bylo.
Hlavně,co nemá nikdo jiný. Na tu odpolední týpkovskou jízdu přišel i fotograf idnes a vůbec nevěděl o takových 2-3 akcích ,které proběhnou v následujících týdnech.
Ale tu VW jízdu jsem natrefil náhodou. Dokonce jeli před a za nima Polís a semafory měly nastavené na zelenou. Což v mých očích akci trochu degradovalo. Ale VW busy mám odjakživa rád,tak tři z daleka...


Peta303
Středa, 26. dubna 2017 - 21:42:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2532
Registrován: 6-2005
Risan - popsal jsi mimochodem mezi řádky i dnes módní přístup "co nevadí mně, nesmí vadit ani tobě" (který je přinejmenším na pár facek)... Tam je ovšem selhání primárně rodiny, sekundárně společnosti, která hodně poklesla.

A na to není potřeba vzdělání v oblasti psychologie (ostatně z vlastní zkušenosti mohu říci, že ucelenou odpověď ani nedá a problémy se nikdy nepovedlo vyřešit mluvením).
cynický škarohlíd
Středa, 26. dubna 2017 - 21:55:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3938
Registrován: 11-2006
mardob: to první je Írán?

Risan: neoponuji, protože souhlasím. Přesně tak to nějak bude. Tahle skvadra lidí opravdu nemá zábrany chovat se jako dobytek, což bohužel, dneska nese peníze.
Kejvačka
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 00:29:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1839
Registrován: 10-2004
Kam s tím? Třeba sem:
Pchjongjang, 14. - 19. dubna:




Starší Mercedesy jsou jako nové. Na poslední fotce je vidět Žiguli, jediný vůz z ex-sovětského bloku, který jsem viděl za osm dní pobytu v Pchjongjangu.
Zdá se, že v posledních letech provoz IAD dost posílil, na některých hlavních ulicích už je běžné, že před signálem SSZ nebo příslušníka na "jeď" stojí vozy v řadě ve třech pruzích vedle sebe. Některým řidičům IAD a mikrobusů zjevně dělá dříve nezvyklá intenzita provozu problém, takže určitě má svůj smysl, že je nyní nově malováno nebo obnovováno vodorovné dopravní značení. Celkově je ale oproti našim poměrům aut stále naštěstí velmi málo.
Dost křižovatek už je řízeno SSZ, ale semafory jsou umístěny až za hranou křižovatky, nikoli před ní, a existuje velký počet vozidel, která nemusejí SSZ ani jiné předpisy respektovat, aniž by přitom používala majáky (vojenské a VIP vozy včetně VIP taxíků a autobusů). Oproti minulosti, kdy byly terčem posměchu návštěvníků prázdné křižovatky řízené příslušníkem (většinou příslušnicí), nyní už příslušník dopravní policie nestává uprostřed křižovatky, ale na jejím okraji a na provoz jen dohlíží, případně jej začne řídit tehdy, je-li toho zapotřebí. Oproti minulosti mají příslušníci při snížené viditelnosti reflexní vesty s blikajícími diodami.
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Kejvačka
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 01:59:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1842
Registrován: 10-2004
Ještě jedna auta z Pchjongjangu. Zajímavá je RZ s rudou hvězdou.

Obrázek se odmítá otočit.
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 06:14:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2032
Registrován: 9-2005
Ano, to obnovování vodorovného značení se nedá přehlédnout:

Mimo město je to obnovování vodorovného značení už horší, tam se půl obvyvatelstva venkova snaží obnovovat alespoň vodorovnou nivelitu silnice:

No a krom vodorovného značení se provádí i udržování trávníků přilehlých k silnici...

Na konci letošního září s námi můžeš vyrazit na tématickou výpravu po MHD v Makedonii a přilehlých oblastí. Bližší informace pod nickem
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 10:17:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3939
Registrován: 11-2006
Kejvačka a Houmr: oba jste tam byli? neplánujete napsat nějakou krátkou reportáž či stručný cestopis? protože zrovna z KLDR by mě převelice zajímalo nějaké neutrální povídání. Co Vás napadlo, vycestovat zrovna do KLDR a jak je vlastně složité se tam dostat a pohybovat se tam? Když teď nechám stranou politku, tak jednu dobu jsem si o této zemi docela četl. Svou architekturou, prázdnými dálnicemi působí ta země strašně zvláštně. Nejvíce jsem se zajímal v souvisloti právě s dobpravou, kdy tam jezdí naše či od nás okopírované tramvaje, lokomotivy i autobusy/trolejbusy.

Ale překvapuje mě ten nárůst aut. Co jsem četl nějaké starší cestopisy, tak potkat soukromé auto byl pomalu zázrak.
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 10:20:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1723
Registrován: 10-2007
Peta303: díky za zpětnou vazbu, ale nesouhlasím úplně s tím selháním rodiny. Má fungující rodina preferovat zájem cizích lidí nad zájmem vlastního člena? Je rodina skupinou, která vznikla k ochraně zájmů spoleečnosti nebo ochraně zájmů členů rodiny? Ono to často funguje v souladu, tak se začalo říkat, že rodina formuje společnost a že kdyby to tam fungovalo správně, společnost by byla zdravá. Ale není to dnes tak klasická záměna příčiny a následku? Rodina je dnes v naší společnosti velmi slabá. Pravidla "hry" se určují na úplně jiné úrovni a jsou tlačena a vymáhána silami, kterým běžná rodina absolutně nemůže vzdorovat. Rodiny jsou tvořeny lidmi slabými a nedokonaými, formovanými těmi vnějšími velkými silami. Vinit je z toho, že připravují další generaci v souladu s vlastní zkušeností, je sice krásně současné, ale řešení v tom ukryto není.
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 10:58:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2036
Registrován: 9-2005
Pokud se spokojíš s tím "standartem" co jsou oni zvyklí ukazovat, pak je to velice snadné, i nějaké české cestovky tam pořádají zájezdy. Pokud se chceš na něco specializovat a vidět i něco navíc, tak už je to složitější, ale přes německou cestovku lze ledacos, samozřejmě za tučné příplatky a pokud to není něco, co by nechtěli ukazovat (železnice, armáda, auta na dřevoplyn, chudoba, zaostalost...).
Zapomeň na volný pohyb, vše jen s průvodkyní a dohledem. Focení je možné, ale s dozorem co fotíš, při přesunech mimo město počítej s častými "no foto please" zónami a s tím, že tvé fotky bývají průvodkyní lustrovány a selektovány s častým komentářem "please delete it" (spokojí se s přesunutím do koše, bez jeho následného vysypání).
Co se týká financí, za některé atrakce, které jsou na programu a mají být zdarma bude průvodkyně chtít bakšiš.
Hlady se tam už asi neumírá, ale život mimo Pchojngjang je velmi náročný a tvrdý. Všude, i tam, kde je do nejbližší civilizace mnoho km, se pohybují lidé pěšky, na kolech, s nákladem. Za lijáku nevyjímaje. Silnice kolem Pchojngjangu obvykle betonové nebo asfaltové, jediná dálnice vede k "muzeu darů" ale i ta má do stavu naší D1 daleko. Zejména mosty jsou v katastrofálním stavu. Jinde jsou cesty bahnité, za mokra půl obyvatel venkova stojí na jejich krajnicích a za autem nahrnují hlínu zpět. (místo aby dovezli štěrk z nedalekého lomu...).

Např. dodnes mi naskakuje husí kůže, když si vzpomenu, jak jsme míjeli paní spadlou z kola (možná jí někdo srazil), která měla hlavu zabořenou v bahně a nikdo z projíždějících (řidič našeho autobusu nevyjímaje) u ní nezastavil. Nebo jinou paní, jak nese cca 6-leté bezvládné dítě, přičemž od nejbližší civilizace to už několik km bylo a do města ještě tak 5km přes kopec...
Na konci letošního září s námi můžeš vyrazit na tématickou výpravu po MHD v Makedonii a přilehlých oblastí. Bližší informace pod nickem
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 12:25:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1114
Registrován: 1-2013
Mirous
jo Irán. Ty nejhezčí,jako tato, mají pod mezinárodní ještě tu národní.
Jinak idnes dnes slavnostně oznamuje novou ladu
Legenda je zpět. Lada pro 21. století přijela
26. dubna 2017 18:31

Lada, to už nejsou automobilové fosilie starší než dnešní Rusko. Postarší modely sice najdeme v nabídce AvtoVAZU stále, ale nový management uvádí značku do 21. století. Jedním z nejdůležitějších modelů je Vesta. Pohledný sedan si na autosalonu v Bratislavě odbývá slovenskou premiéru. Podívejte se na ni zblízka. celý článek
A mi už jsme si ji zde prohlédli 11.ledna.


Vůbec to RUS jezdí z neuvěřitelné dálky. Bez žádných expedičních zviditelňování. Včera třeba Jakutsko,Dálný Východ
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 14:03:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 973
Registrován: 3-2011
Můj Seat Cordoba dnes odvezl mosaz do sběrny a pak jsem zastavil vedle jiného Seatu Cordoba.[happy] Humenné 2017-04-27

E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 14:32:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1291
Registrován: 1-2013
Fero? [proud] tady to silně zavání Kwasi stylem [lol]
Kejvačka
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 19:23:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1845
Registrován: 10-2004
Mirous: Já jsem tam byl osm dní. Nějaké informace z cesty a vůbec spousta informací o KLDR je umístěna na http://www.kldr.info/. V případě angažovanosti v česko-korejském přátelství a účasti v oficiální delegaci je možné poznat podstatně více, než se podaří běžným komerčním turistům. Sledování vojenské přehlídky a asi milionové manifestace pracujících naživo z tribuny je samozřejmě mnohem větším zážitkem než na internetu (https://www.youtube.com/watch?v=mYeBVIZ4IFU). Nebo tamtéž masové taneční oslavy s asi 50 tisíci tančícími. Ta atmosféra kolektivního masového nadšení a štěstí je nepopsatelná, z pohledu českého konzumního maloměšťáka možná nepochopitelná, nicméně hrdinný pracující lid KLDR je vychováván v posilování lidově demokratické diktatury již po tři generace, od r. 1948. Vůbec se to nedá srovnávat s bývalou ČSSR, prolezlou revizionismem, kapitulantstvím a konzumerismem. Žije zde 25 milionů lidí, proti kterým jsou namířeny zbraně hromadného ničení z okupované jižní Koreje, z Japonska a sousedních moří a ostrovů, plných okupačních vojsk USA, a neustále vyhrožují mírumilovnému lidu KLDR vojenskou agresí a vyhlazením. V takové situaci není jiné volby než legendární heslo "socialismus nebo smrt".
Občanů bývalého Československa, kteří měli tu čest osobně vidět váženého nejvyššího vůdce soudruha maršála Kim Čong Una, je patrně jen jednociferný počet. A občané bývalé ČSSR, kteří měli tu nesmírnou čest vidět současně i věčné vůdce generalissima Kim Ir Sena a generalissima Kim Čong Ila v mauzoleu v Paláci Slunce Kumsusan, jsou pravděpodobně jen tři - členové naší delegace.
A aby to nebylo úplně "OT", v Paláci Slunce Kumsusan stojí i poslední služební osobní vozy, používané prezidentem Kim Ir Senem a vůdcem Kim Čong Ilem. Fotografovat tam samozřejmě není možné.
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 19:31:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1116
Registrován: 1-2013
Doporučuju přečíst si na Wikipedie o tom Jakutsku alias Sache

Sacha neboli také Jakutsko je největší z republik Ruské federace. Leží ve východní části země, na Sibiři a je součástí Dálněvýchodního federálního okruhu.

Na východě sousedí s Čukotským autonomním okruhem, Magadanskou oblastí, Chabarovským krajem; na jihu s Amurskou oblastí, Zabajkalským krajem, Irkutskou oblastí; a na západě s Krasnojarským krajem. Jeho severní břehy omývá Severní ledový oceán.

Jakutsko je největší státoid (nižší správní jednotka) na světě.


Mají hustotu 0.3 člověka na km2 a drží taky rekord v mrazu: -71.
Kejvačka
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 19:43:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1846
Registrován: 10-2004
Zmíněný služební vůz generalissima Kim Čong Ila v Paláci Slunce Kumsusan je vidět zde:


https://www.youtube.com/watch?v=rBZbSBvQ-SQ
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Pátek, 28. dubna 2017 - 10:17:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4646
Registrován: 10-2008
Mirous: Ohladom aktualneho stavu v KLDR odporucam pozriet si na youtube kanal uzivatela Jaka Parker, ktory tam ma zachytenne denno denne situacie z Pyongyangu z pohladu zahranicneho rezidenta. [coze]
Aby sme ostali v mantineloch tohto vlakna, tak viac krat je tam k videniu spominana doprava (vidiet tam narast automobilizmu), tak isto ako to vyzera na cerpacej stanici, atd.
Co je aspon z mojho pohladu vynimocna zalezitost, lebo tak ako spominal Houmr bezny turista ma nalinajkovany program.
Oni sa to snazia postavit do roviny, ze si ako "statna navsteva" a robia ti program. [proud]

Akurat v najnovsiom videjku sa riesi ako je to s povinnym zmluvnym poistenim v KLDR. [kladivo]

(Příspěvek byl editován uživatelem šmolko.)
20 rokov vydávania slovenských EČV 1.4.1997 - 1.4.2017
Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá RZ - maximá
Pátek, 28. dubna 2017 - 11:52:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1117
Registrován: 1-2013
Před pár dny jsem zachytil tohle. Až teď přiznala škoda,že chystá nástupce yeti Karoq. Po řadě hezkých jmen je to už druhé příšerné. To je po tom fotbalovém komentátorovi Karochovi?

A tým pana Kellnera. Tak jsem čekal na foto muže bez tváře. Po 10 min. se uvolnilo místo,tak si přeparkovali. Asi po 10ti dalších se jeden vydal sprintem k mercedesu o 3 místa vepředu. druhý se vzpřímil u zadních dvířek a já mezi chodci pořád neviděl toho muže na kterého čekám. Až jedna sympatická tmavovláska s poděkováním vklouzla do vozu, černý mercedes se přilepil za bentley a zmizely.
Takže ani paní Kellnerovou ukázat nemohu. Ale popravdě už dopředu mi něco říkalo,že to nevyjde. Lidi zkrátka neumím.
Pátek, 28. dubna 2017 - 12:25:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2038
Registrován: 9-2005
masové taneční oslavy s asi 50 tisíci tančícími¨
Těch jsme se také účastnili, dokonce jsme se pak viděli i v místní TV. Musím říct, že to patřilo k těm hezčím zážitkům. Trochu to kalil ale fakt, že to to byla tak trochu potěmkinova vesnice. Z TV zpráv jsem pochopil, že to tančení o svátku bylo "celorepublikové" ale taneční vystoupení v Pchjongajngu bylo JEN pro turisty, místní lidé mezi diváky nesměli.
Další tanečky typu hudební vystoupení družstevnic z místního podniku, kde jste předtím absolvovali exkurzi, nebo návštěvy jazykových škol, kde si můžete popovídat s dětmi (úsměvné bylo např. to, že v každé lavici měli nezapojenou webkameru, při dotazu na ní ale nevěděli co to je, při výuce to prý nikdy nepoužívají...) Nebo malebná besídka v místní mateřské školce - to jsou pro každý truistický zájezd povinností, ale nemůžu říct, že by nebyly hezké, jen byly povinné a zabíraly příliš času na úkor toho co bychom vidět chtěli především (např. MHD).

Na konci letošního září s námi můžeš vyrazit na tématickou výpravu po MHD v Makedonii a přilehlých oblastí. Bližší informace pod nickem
Pátek, 28. dubna 2017 - 15:25:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3944
Registrován: 11-2006
Mně abych pravdu řekl překvapuje, kolik tam jezdí turistů. Každopádně jste psali, že neukážou to, co nechtějí, typu chudoba atd. A tuším v autobusovém vlákně si Houmře dával fotku z nějakého zapadákova, kde jezdil kravský povoz a silnice vypadala hůř než moje příjezdovka k baráku. Takže si se asi dostal i mimo ty turistické atrakce? A tys to měl tématicky zaměřené na MHD? Proč třeba nikde nejsou fotky metra či železnice, tam nepouštěj?

Kejvačka: a tys tam byl ne jako turista, ale jako člen nějaké delegace, že jsi viděl Kima?

šmolko: díky, mám po večerech co dělat :D

Když píšete, že se tam rozvinul poměrně dost automobilismus, čím to? resp.kdo ta auta provozuje, protože pokud vím, tak soukromá osoba vlastnit vozidlo nesmí ne? nehlědě na fakt, že na něho asi ani nemá...
Někde jsem četl článek o hokejové reprezentaci KLDR, jak se s nima novinář snažil navázat a kontakt (bez úspěchu). Je neuvěřitelné, jak jsou ti lidé "vycepovaní". Ta země je až zarážející skanzen ve Světě, už jen to jejich oblečení...
Pátek, 28. dubna 2017 - 16:31:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 520
Registrován: 10-2007
Po řadě hezkých jmen je to už druhé příšerné.

Ale ale! Já bych naopak řekl, že Škoda Kokodák konečně uvedla v soulad jméno vozu a logo automobilky ;-) Po Škodě Henlein další úspěch ;-)
Kejvačka
Pátek, 28. dubna 2017 - 21:37:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1848
Registrován: 10-2004
Mirous: Jo, jako člen delegace, viz http://www.kldr.info. Ulic a silnic v Pchjongjangu jsem viděl dost a jsou zhruba v podobném stavu jako v ČR, tzn. některé úseky jsou nové nebo jako nové, jiné už dost záplatované a s různými výtluky, ale sjízdné. Horší ulice a silnice jsem tedy viděl v Praze.
Houmr: Jak to, že taneční oslavy nebyly pro místní? Většina lidu na fotce je evidentně Korejců. (Že nejsou žádní korejští diváci? Však od toho to jsou taneční oslavy, aby se tam tančilo, ne čumělo.) Tebou zachycená oslava však není na Kim Ir Senově náměstí a určitě tam není 50 tisíc lidí. Ale na záběrech z přehlídky a manifestace pracujících jsme taky vidět[wink]
Na Kim Ir Senově náměstí byl vstup na tribuny po kontrole vstupenek, pasů a přes bezpečnostní rámy. Pak bylo možné z tribuny sejít dolů mezi tančící, ale třeba ze 30. řady to bylo vzhledem k davu dost obtížné uskutečnit. Tribuny na náměstí jsou mým odhadem alespoň tak pro 7 tisíc lidí. Jakým způsobem se dostavují Korejci dolů na náměstí, samozřejmě nevím, ale je to pečlivě organizováno, přicházejí i odcházejí v útvarech (jinak by se ušlapali, zvlášť při milionové manifestaci).
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Sobota, 29. dubna 2017 - 13:09:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 974
Registrován: 3-2011
Z vyhlášky 100/1975, §12 Rýchlosť jazdy:

E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Sobota, 29. dubna 2017 - 18:20:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2039
Registrován: 9-2005
Jak to, že taneční oslavy nebyly pro místní
Třeba proto, že všichni tancující byli studenti a v normální společnosti by se určitě našlo nemálo rodičů, kteří by se chtěli na své potomky v tak slavnostní chvilce podívat. Leč nesměli, přístup na plac byl ostře střežen...
Auta jsou převážně majetkem armády (černé SPZ), podniků, taxislužby nebo půjčoven. Dále si musíme uvědomit, že bydlet v Pchojongjangu nemůže každý, takže jde v podstatě převážně o zasloužilé soudruhy. Na venkové krom těch s černou začkou jsou již vidět převážně jen traktory a náklaďáky.
To že jsme viděli i něco víc bylo dáno jednak tím, že jsme tam byli 14 dní a zároveň jsme požadovali vidět i nějaký provoz mimo hlavní město. A další bylo dílem náhody, třeba když zavřeli dálnici pro nějakou vojenskou havárii a museli nás zpět do Pchjongjangu dovézt po staré silnici. A tam jsme viděli opravdový stav věci. Např. město, kde domy nemají okna, děti tam běhají v roztrhaných hadrech v blátě nebo rovnou s mámou v dešti táhnou vozejk, kravské potahy, auta na dřevoplyn apod. To že jsme nesměli fotit nemusím vysvětlovat. Ten kdo byl přesto přistižen, jak jsem psal výše, jeho foťák pak prošel lustrací.

Ale abych se nějak vrátil k automobilové diskuzi. Fotka sice špatná, ale s obsahem jediné 613-ky co jsme potkali, a tu oktávku už možná taky znáte.



A jedna jak z rádia Jerevan: Není pravda, že by v Severní Koreji nebylo jídlo - na výstavách jsme ho viděli dost... A i toaletní papír umí vyrobit. [proud]

Na konci letošního září s námi můžeš vyrazit na tématickou výpravu po MHD v Makedonii a přilehlých oblastí. Bližší informace pod nickem
Kejvačka
Neděle, 30. dubna 2017 - 18:43:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1851
Registrován: 10-2004
Houmr: Tatra na fotce má žlutou SPZ, to není běžné. Jediný mnou viděný vůz původem z ex-sovětského bloku, Žiguli VAZ 1500, měl také žlutou SPZ. Ale běžné civilní vozy mají zjevně SPZ modré. Paradoxně na Tvých fotkách mají značky bílé, včetně autobusů. Zřejmě mezitím proběhla nějaká větší výměna bílých značek za modré (modrá je dobrá, už je to tak...). Odpověď na otázku, jaké vozy jsou čí, jsem nedostal a stačilo mi naznačit, abych se o tom dále nebavil. Nicméně dle oficiálního zdroje se městský dopravce jmenuje "DP hl. m. Pchjongjangu", ale dopravce na vozidlech zpravidla není uveden a nebylo možné zjistit, zda pod DP patří i příměstské, zájezdové a zvláštní (VIP) autobusy.
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Pondělí, 01. května 2017 - 13:10:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4647
Registrován: 10-2008
Mirous: Vzostup automobilizmu v KLDR resp primarne v hlavnom meste si vsimli aj zahranicne media. Precital som viacero clankov, ale nejaky konkretny dovod som nikde nevycital.
Mozno by som to pripisal spolupraci s Cinou, ked obchody s cinskymi sudruhmi zabezpecili prilev kapitalu.
Potom by som povedal, ze vidime len nejake dozvuky.
Aktualne sa ich vztahy dost ochladili ci uz na politickej urovni, alebo obchodnej - vid z korejskej strany nedokonceny novy most cez rieku Jalu

Navyse ten rezim si zabezpecuje prijmi dost nestandardnymi sposobmi...
20 rokov vydávania slovenských EČV 1.4.1997 - 1.4.2017
Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá RZ - maximá
Pondělí, 01. května 2017 - 20:18:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6252
Registrován: 6-2004
šmolko: Problém je, že do toho až tolik nevidíme... Ve výsledku to může být jako vztah EU/Rusko. Politicky nic moc, ale bussines jede.

Vojenské řešení taky moc nehrozí, pač si odpovědní moc dobře uvědomují 50.léta...

Navíc nikdo moc neví co s těma 25 miliony korejců co tam žijí... To nebude jako východní a západní Německo...
Úterý, 02. května 2017 - 09:11:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4649
Registrován: 10-2008
9001: Problém je, že do toho až tolik nevidíme... Ve výsledku to může být jako vztah EU/Rusko. Politicky nic moc, ale bussines jede.
Trafil si klinec po hlavicke. Ja som to mohol tiez napisat jednoduchsie. [wink]

Nemyslim si, ze by politici nejak extra bazili po pripadnom zjednoteni.
Co sa tyka juhokorejcanov - tak zjednotenie uplne nezatracuju (hoci podporara tejto myslienky klesla pod 50%), no hlavne mlada generacia si uvedomuje, ze by to aktualne prinieslo obrovske socialno-ekonomicke problemy a severokorejcanov uz skor vnimaju ako uplne inu kulturu/mentalitu.

Nejdem dalej filozofovat...

20 rokov vydávania slovenských EČV 1.4.1997 - 1.4.2017
Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá RZ - maximá
Úterý, 02. května 2017 - 10:14:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 828
Registrován: 2-2006
<ot>
Ve výsledku to může být jako vztah EU/Rusko. Politicky nic moc, ale bussines jede.
Obrat zahraničního obchodu:
Období	Stat. hodnota [mld CZK] 
2009 152,2
2010 197,5
2011 235,6
2012 272,9
2013 268,3
2014 242,5
2015 182,5
2016 159,0

Někam to teda nepochybně jede, ale...
</ot>
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Úterý, 02. května 2017 - 10:36:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1724
Registrován: 10-2007
Šestsettřináctek do Koreje šlo přes 200 kusů, což je po SSSR a nástupnických státech (necelých 600 aut) druhý největší export těchto vozů. Mimochodem, exportovalo se celkem asi do jednoho tisíce těchto aut, 90% výroby šestsettřináctek pohltil tuzemský trh (a tuzemská koroze). Původní objednávka z Koreje byla vyšší, ale nakonec k vývozu všech (zřejmě díky poněkud divokému způsobu podnikání prostředníka) nedošlo a docela dost rozpracovaných vozů zůstalo krátce po revoluci Tatrovce "na krku." Potom tyhle "korejky" ještě dlouho vyprodávali se slevou a přelakovávali na veselejší barvy, protože černé po revoluci nechtěl už vůbec nikdo. Ještě hodně "korejek" dnes u nás jezdí, i když to na první pohled moc není poznat.

Jako bonus jeden z dobových inzerátů: odkaz
Úterý, 02. května 2017 - 11:42:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1626
Registrován: 4-2014
Jaký byl teda rozdíl mezi těma našima a těma "Korejkama"? Ta z té Houmrovy fotky mi přijde, že má nějak moc zaražená kola...