Diskuse » Archiv 2017 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 03. 04. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 03. 04. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 13. března 2017 - 14:19:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 505
Registrován: 10-2007
Kurňa, Ford Crown Victoria Police Interceptor je takový můj tajný sen :-) Poslední opravdové auto s rámem. To by byla zase sranda na cestách :-) A servisovat bych jezdil k Ondrovi_S [auto][ok][satan]
Úterý, 14. března 2017 - 13:32:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6784
Registrován: 12-2005
Ano ano crown vic to je taky moje taková menší srdcovka... to bych chtěl na běžný ježdění [jidlo] To auto je nezničitelný a při troše údržby bude jezdit do skonání věků.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Středa, 15. března 2017 - 19:13:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3187
Registrován: 3-2005
Nerad tu ruším zdejší uzavřenou diskuzi, ale třeba by mohlo někoho zaujmout, čeho jsou schopni někteří uživatelé automobilů. Předpokládám, že pro Martina je to ještě v poho. Fotky jsou pár hodin mladé, za svůj palec na poslední se omlouvám.

Pajzák
Středa, 15. března 2017 - 19:26:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 647
Registrován: 6-2015
Jen mi to stocte, to jeste vydrzi...
Mauricio
Středa, 15. března 2017 - 21:25:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8907
Registrován: 4-2005
Má smysl to ještě komentovat?


Středa, 15. března 2017 - 22:18:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5782
Registrován: 2-2005
Je někde aspoň náznak šaliny? Z fotek ji nevidím, takže za mě OK. [ok]
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Středa, 15. března 2017 - 22:27:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6792
Registrován: 12-2005
Swe pokud někdo sjede takhle kotouče tak je čurák... ale jo je to v pohodě já nikomu neupíram právo se zabít [satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Mauricio
Středa, 15. března 2017 - 23:33:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8908
Registrován: 4-2005
Z fotek ji nevidím, takže za mě OK.
A za mne ne. Zrovna tady ty šaliny jezdí tak často, že bych si asi dvakrát rozmyslel, kde budu čekat. Navíc je tam šipka (ačkoliv teď si nevybavuju, zda registruje i auta), takže nevidím důvod stát na kolejích... Proč se o to pokouší i 80% autobusáků, je mi už úplnou záhadou (na autobusy ta šipka reaguje zcela bez problémů).

(Příspěvek byl editován uživatelem Mauricio.)
Čtvrtek, 16. března 2017 - 09:20:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1703
Registrován: 10-2007
Jestli on ty kotouče někdo netunil, aby byly co nejlehčí.Ty kulaté díry by tam možná taky být neměly?
Čtvrtek, 16. března 2017 - 13:49:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1066
Registrován: 1-2013

Clarkson v jedné své knize říká:" S těmito auty jezdí týpci,které byste si jinak rozhodně blíž než na půl km ke svému obydlí nepustili."...
Čtvrtek, 16. března 2017 - 14:11:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3876
Registrován: 11-2006
ale jo je to v pohodě já nikomu neupíram právo se zabít

Co když to ale našije do někoho jiného? Takovej magor by vůbec neměl co dělat na silnici. To je fakt neskutečná prasárna.
Čtvrtek, 16. března 2017 - 19:13:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1705
Registrován: 10-2007
Takovej magor by vůbec neměl co dělat na silnici. To je fakt neskutečná prasárna.

Já mám návrh. Je potřeba zpřísnit STK. Prohlídka každého půl roku a důkladnější - tak na dvě hodiny za 3 000,-. No a každý policista by měl mít právo na místě vyřadit definitivně auto z evidence pro špatný technický stav. Heslo: slušní lidé se nemají čeho bát.
Pajzák
Čtvrtek, 16. března 2017 - 19:46:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 649
Registrován: 6-2015
Mrak, Stanley: Tam by hodně pomohla jedna z následujících variant.

1) Upozornění, že když řidiči zůstanou před stopčárou, dostanou zelenou šipku a projednou nejen oni, ale i 5 dalších aut.
2) Zrušit ta čidla a nechat vyklizovací šipku v každém intervalu. Nepamatuju, že by tam někdy někdo neodbočoval.
Pátek, 17. března 2017 - 14:08:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 507
Registrován: 10-2007
Mně ty kotouče přijdou dobré. Ještě chvilku a může si na ně vypálit musiku. Přehravač nic nepozná :-D
Pátek, 17. března 2017 - 15:33:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3879
Registrován: 11-2006
Risan: ročně najezdím cca 30 tisíc. Jezdím poměrně ostře a občas dost ostře na brzdy. Kotouče jsem měnil tuším dvakrát. Od STK k STK je to 60 tisíc km, na stále stejných kotoučích, které rozhodně ani zdaleka nikdy nevypadaly takhle. To se dřív zvlněj. Takže STK každé dva roky stačí, ale nedokážu si vysvětlit, co s tím dotyčný dělal, aby to takhle za ty dva roky odrovnal. A pokud na tom jezdí dýl, tak nechci vědět, jakým stylet to prošlo přes STK.
Já mám na STK svůj názor, mnohdy tam bazírují na nesmyslech, které nemají ani oporu v zákoně. Ale zrovna u brzdy bych byl nekompromisní. A když mě technik vyrazil se špatně bzdící zadní bubnovkou, ještě jsem mu poděkoval, protože jsem to vůbec netušil.
Pátek, 17. března 2017 - 15:40:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6107
Registrován: 6-2004
Mauricio: Taky v tom upřímně problém nevidím...Kdyby na fotce stála šalina, tak to chápu, ale tam opravdu žádná v dohledu není...

Že tam jezdí často? Tak to možná je spíš otázka na magistrát, aby tam dal pro odbočení vlastní fázi na světlech[happy]
Pátek, 17. března 2017 - 18:36:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1069
Registrován: 1-2013
Před dvěma lety jsem měl příležitost podívat se na Ženevský autosalón jak vypadá večer před zítřejší odbornou a novinářskou premiérou.

Letos se podívám,co se bude dít s těmi 900 vozy po skončení.

Pavel2
Sobota, 18. března 2017 - 12:57:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14925
Registrován: 8-2002
mardob:
můžeš sem sázet i víc fotek než jen občas něco málo. zákulisí by třeba mě zajímalo, tam se jen tak někdo nedostane. přece jen tu naleštěnou výstavní parádu si může přijet okouknout defacto kdokoli, ale i příprava a organizace toho všeho bude stát za to a před očima běžnýho návštěvníka je to skrytý.
Sobota, 18. března 2017 - 14:03:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9134
Registrován: 9-2004
Mauricio - Navíc je tam šipka (ačkoliv teď si nevybavuju, zda registruje i auta)

Šipka registruje větší auta, busy stopro. Ale obyč osobáky prej ne.
Pondělí, 20. března 2017 - 01:00:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1071
Registrován: 1-2013
Pavel 2- jo pred chvili to skoncilo.

Bylo to docela dojemny. Kluci a holky z kazde automobilky ,zde od skodovky, si pripravili na zaver nejake to vystoupeni -do te hudby a vseobecneho troubeni.

Kdyz WRC Skoda,tak i jeji konkurenti. Toyota Yaris primo z vitezne Svedske rallye a stale se lepsici Hyunday. Odvezt 1500 PS Pagani Zondu vybrali tuhle holku. Ale musela byt vystridana.
Středa, 22. března 2017 - 14:46:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1074
Registrován: 1-2013
Pavle,řekl si to hezky. Mě vždy zajímalo víc to pozadí věcí. Tak takhle vypadal autosalon v neděli v 19 ,kdy za mohutného troubeni skončil. Další je ca. 21 a poslední 22. Ovšem ještě následujícího dne večer,když jsem jel kolem, se mohutně bouralo a odváželo. Ty nemotorické věci. Přijeli dokonce likvidátoři i CZ. Jinak makali hlavně PL. Zaplatit CH,by asi bylo nerentabilní.

Nevím jak vybrali tu slečnu do Pagani Zonda (asi dcera Horacia Pagani) ,ale brzy ji museli vyměnit. Je to jedno z nejsilnějších a nejdražších aut na světě. Jednu má v garáži v hotelu naproti svému MC bytu Lewis Hamilton. Právě v této barvě. Zde bylo celou dobu kolem ní neprůstřelné,tak 3cm sklo.

Celý transport ke kamionu trval asi půl hodiny.

Ženeva se probudila do poautosalonového rána.
Pátek, 24. března 2017 - 11:50:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1077
Registrován: 1-2013
O škodovku byl značný zájem z celého světa

S odvozem speciálů si nejlépe poradilo Lamborghini. Vysokozdvižný vozík nabral aventadora i s řidičem ,nadzvedl nad veškeré okolí a bravurně s ním prokličkoval až do kamionu Squadra Corse.

Pozn.: Velká světla po 19. hod. zhasla. Takže tohle přítmí a pohyb ubohému mobilu nesvědčilo. Zase jsou to jediné fotky naproti milionu těch,kdy auta stála za sklem bez pohybu, a co jsem slyšel,vyfotit kvůli davům bylo skoro nemožné.
Pavel2
Pátek, 24. března 2017 - 12:12:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14951
Registrován: 8-2002
geniální věci jsou prostě úplně jednoduchý. vezmeš plošinu, na ní postavíš auto i s řidičem, plošinu napíchneš na vidle ještěrky a tradá [happy] [ok]
a vlastně nic superspeciálního na zakázku krom tý plošiny nepotřebuješ. vůbec bych se nedivil, kdyby ty plošiny používala řada fabrik už hromadu let při výrobě nebo přesunu speciálních aut po fabrice...
Pátek, 24. března 2017 - 12:59:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1079
Registrován: 1-2013
Vidíš a ty to bereš jako samozřejmost. A tady sousedé profíci ,tovární jezdci,co lítají s Porsche po celé zeměkouli ,pozorovali s němým zájmem italské řešení.Až když mě jeden zmerkl,snažil se to zlehčit.


Ovšem děsivý trapas postihl konkurenta Pagani-Koenigsegg,v tom segmentu nad lambem a ferrari,nenastartovai ani jeden vůz,ale i k jejich úžasu, nešli ani tlačit. Tak trávili hodiny voláním p. Koenigseggovi do Švédska a hraním si s napíchlým notebookem. Jestli pro ně nepřijel jeřáb ,stojí tam doteď.
Pavel2
Pátek, 24. března 2017 - 14:25:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14953
Registrován: 8-2002
no vidíš, někdo není schopen novej exponát rozpohybovat vlastní silou, takže jakýpak sraní, postaví se to na plošinu která jde odvézt ještěrkou. než se patlat s nějakýma jeřábama v interiéru nebo drahým vzácným autem někde manipulovat s rizikem poškození, případně i překonávat schody nebo jiný záludnosti, tohle je prostě bezbolestný.

asi jiný fabriky zaměstnávají v logistice máča, tuto přeci vymyslí každej šikovnější skladník [proud]
jo ale říká se, že i třeba Němci na nás Češích obdivujou schopnost improvizace. jinej holt když na to nemá postup tak řekne NEJDE TO a je vymalováno [lol]
Pátek, 24. března 2017 - 14:42:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1080
Registrován: 1-2013
Na improvizaci jsme skvělý.To máš pravdu. Jen ta čistota je trochu horší. Ale okresní města jsou docela čistá-na rozdíl od Prahy.
V Londýně jezdí u zachránky , zde je používá ženevská policie-Škoda.

Jinak audiny,klouzaly do chlíva jak...pravda stánek měly hned u vrat,tak měly výhodu.
Pátek, 24. března 2017 - 18:32:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 519
Registrován: 8-2015
Mazda se slabým motorem Renault: http://www.autoforum.cz/zajimavosti/nejhorsi-vymena-motoru-v-deji nach-co-ma-tato-rx-7-misto-wankelu-nepochopite/ ;

Ahoj, originalisté sice zuří, ale já jsem rád, že auto dál jezdí [happy] Zachránil vozidlo se složitým motorem montáží jednoduchého motoru [happy]
Pavel2
Neděle, 26. března 2017 - 12:11:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14961
Registrován: 8-2002


US army projela po českých dálnicích do Polska. pilotovat vozy s otevřenou kabinou asi bude standardní zkouška odolnosti vojáků, já bych v tomhle cestovat nechtěl. přikurtovat na podval, zapřáhnout koníka a jedem. doprovod zajišťovala Vojenská policie i PČR.



Neděle, 26. března 2017 - 21:43:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6799
Registrován: 12-2005
Divadýlko pro dementy a Pája se nám chytil .... [crazy]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Neděle, 26. března 2017 - 22:48:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14967
Registrován: 8-2002
nojo. když už tady ty fotky ale jsou, taxe na ně taky koukneš, viď? [wink]
ono to středem mediálního zájmu zase tolik nebylo, ale abysme ve zprávách nečuměli do zdi, tak tam něco dát musí. takže se TV zmínily i o tutom. a mě zajímalo především jestli něco neukáže naše armáda. a na druhou stranu pořád lepší když se přes naše území přesouvají amíci než kdyby to byli rusové.
Pondělí, 27. března 2017 - 09:46:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6152
Registrován: 6-2004
Martin_100 : Já jsem je potkal úplně náhodou na Černém mostě a zajímavé vidět vojenského Hummera naživo[happy]

Jinak souhlas s divadélkem...

Pavel2: Ve výsledku to vyjde nastejno[satan]... Osobně sdílím názor jako byl v Šílené smutné princezně... Generály naházet do rybníka a tam si můžou manévrovat do aleluje... Já chci klidný život bez válek...
Pondělí, 27. března 2017 - 10:27:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3888
Registrován: 11-2006
9001: [ok] pod to bych se mohl podepsat. Já jsem zásadně proti takovýmhle manévrům, který mají za úkol jen masírovat lidi a provokovat. A je úplně jedno, jestli jsou ruské, americké či německé. Z našeho pohledu je Rusko to zlé vzhledem k době nedávno minulé, z globálního hlediska kam šlápne Američan a nebo Rus, tam tráva sto let neroste, takže to vyjde na stejno. Myslím, že zrovna tyhle dva státy si nemají moc co vyčítat, jak z pohledu vojenských operací (alepsoň co vypozoruji jako laik), tak z pohledu civilního života.
Dneska je to samý konvoj, přesuny, zbrojení. Proč? kam až to povede? Kvůli show pro pár omezenců, kteří slunčenou neděli postávali s vlaječkami u silnice místo aby vzali třeba děti do ZOO to asi dělat nebudou.
Neber si to osobně Pavle, u Tebe předokládám spíše zájem o techniku, což je něco jiného....
Pondělí, 27. března 2017 - 10:35:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6801
Registrován: 12-2005
Pavle už se snad nemusím vyjadřovat.. 9001 a Mirous to vystihli přesně.
Armádní technika se vždy přesouvala po železnici a tuto je jen divadlo a provokace.
Ani by mě nenapadlo ty fotky rozkliknout. Mě je u prdele veškerá vojenská technika. Nemam rád armádu a je mi jedno z jaký je země. Zelený mozky jsou banda čuráků.

Ä jestli chceš vytahnout Bahna tak bych tě rát zabrzdil v rozletu. Jistě sis všim že jsem tam jezdil jen v době kdy jsme tam vozili Aro a dva sudy piva. Projet se v terénu a popít u vohně to mě tam zajímalo a ne nějaký nakrucování zelených kokotů.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Pondělí, 27. března 2017 - 10:50:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14972
Registrován: 8-2002
m_100: s tebou je stejně prdel [lol]

asi spousta lidí by radši byla bez armády, ale bohužel v lidským plemeni vždycky bude pár pitomců co prostě musí dělat bordel. viz aktuálně třeba ty islámský teroristi. a armády slouží k tomu, aby se tihle pablbové drželi aspoň trochu pod krkem.

historie ukazuje, že ve světě musí být rovnováha. když dáš volnou ruku Rusovi, zotročí tě nebo vyhubí. když Američanovi, vydrancuje tě a vnutí svůj způsob života nezávisle na tvojí vůli. pokud se tyhle síly drží navzájem v šachu, my ostatní máme klid na práci, život, zábavu.

dřív jsem taky armádu odmítal, dneska vidím, že to bez ní bohužel prostě nejde.

na techniku se vždycky rád podívám, lhostejno jestli je to Hummer nebo KRaZ, Tatra nebo třeba severokorejskej vynález.
Pondělí, 27. března 2017 - 12:27:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6802
Registrován: 12-2005
... no otázkou je proč bych se na takovou techniku měl dívat na silnici [satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pondělí, 27. března 2017 - 14:17:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1084
Registrován: 1-2013
Je čas na cigárko?

Revoluce je tu. Japonci vynalezli pro Philip Morris za 2 mld dolarů nehořlavou cigaretu. Tím pádem se z ní neplatí ani tabáková daň a státy brzo zkrachují. V J už se prodává, a v pár zemí světa už též. Může se "kouřit" všude protože to není hořící cigareta. Byť tak vypadá. Bohužel už jsem vše věnoval a nenapadlo mě při fotce ji položit vedle krabičky. Vypadá jako normální krátká cigareta. V podstatě se dá říct,že z ní jde vše ,co z normální cigarety,jen čistě.
Tak jsem si tady v týmu Liberty Walk při čekání než vyjedou lehce užíval.
Pondělí, 27. března 2017 - 15:32:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3889
Registrován: 11-2006
viz aktuálně třeba ty islámský teroristi. a armády slouží k tomu, aby se tihle pablbové drželi aspoň trochu pod krkem

A to je přesně ono. To je skutečné nebezpečí. Takže opravdu nechápu, proč Amerika ukazuje svojí "sílu" nějakým konvojem přes ČR, místo toho aby jeli vybojovat pořádek tam, kde ho narušili. Raději dělají s Ruskem na sebe "bububu" zatímco se nám do Evropy valí nekontrolovatelně hordy neandrtálců s drátkama v batohu..teda pardon..oni jsou to všechno inženýři a doktoři.

A jak říká Martin, na přesuny armády sloužila vždy železnice. Zrovna teď probíhalo vojenské cvičení naší armády a přesunovali se..Světe div se...po železnici. Také mohli udělat vítězoslavný konvoj. Já se třeba na vojenskou techniku i rád podívám, tedy na auta a náklaďáky, tanky mě neberou, ale když to chci vidět, zajedu si na Bahna. Popř.se stačí projet po D1, není den, aby tam nějaký konvoj české armády nejel. Naopak si říkám, kam se neustále přesouvají.
Pavel2
Úterý, 28. března 2017 - 03:13:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14976
Registrován: 8-2002
na přesuny armády sloužila vždy železnice.

neznám detaily, třeba se Amíkům nelíbí rychlost našich drah nebo by ty svoje vehikly na naše vagóny neuměli naložit a museli by dovalit vagóny vlastní, který třeba nemají papír aby mohly na naše nebo polský koleje. vařím z vody, fakt nevím. pokud se někomu nelíbí, že překáží na dálnici, a proč to celý divadlo kolem, má možnost se optat na ministerstvu obrany, případně se obrátit přímo na US army.

Američani svýma přesunama po našem území dávají na vědomí ruskýmu mevědovi, že tady je jejich/NATO území, a o ruský způsoby nemáme zájem. podle mě je to jen nejlehčí forma bububu.

kdybysme byli v pozici Polska/Litvy/Lotyšska/Estonska, třeba byste byli rádi, že je ruskej medvěd zalezlej na svým území a nevystrkuje drápy.
Úterý, 28. března 2017 - 11:42:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6159
Registrován: 6-2004
Pavel2: Bud realista... Opravdu si myslíš, že při opravdovém průseru nám někdo přijde na pomoc? Je úplně jedno kdo sedí v Bílém domě, ale dokud by Rus nenapadl Německo, tak se nic nestane... Nebo si snad myslíš, že bude NATO riskovat jadernou válku kvůli pár státům, které mají v součtu jako New York? (Pobaltí).

I u nás tomu nevěřím, že by si někdo pálil ruce... Pošle se nóta, ruský velvyslanec skočí na kafe a tím to skončí...

Historie mluví celkem jasně...

(Příspěvek byl editován uživatelem 9001.)
Úterý, 28. března 2017 - 13:30:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 509
Registrován: 10-2007
K té historii: Když holt Masaryk neviděl nebo nechtěl vidět, co sedmdesát let před ním viděl Palacký (ve zhuštěné podobě např. zde), tak se to od té doby musí řešit tu nefunkčními, tu nevýhodnými smlouvami a sem tam se přijede ukázat nějaký ten „ochránce“ nebo okupant. Blbý, no. Ale to se tak nějak vědělo.
Úterý, 28. března 2017 - 13:56:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3929
Registrován: 4-2003
Jen pár poznámek:

Demonstrace síly je zcela standardní akt provozovaný všemi a všude. Vnímání aktuálních hrozeb je individuální a jak někteří za skutečné nebezpečí považují tzv. islámský terorizmus, pro jiné jím může být Rusko, jako například pro pobaltské státy, které svoji historickou zkušenost s východním impériem již mají.

Vojenské transporty po silnici jsou běžné, jak naší armády, tak armád cizích, jen se jim nyní věnuje mediální pozornost. Zvláštní, že doposud, když se o nich nemluvilo v médiích, tak po nich neštěkl ani pes.

Pokud bychom byli v případě napadení ponecháni na holičkách, pak by se jednalo o porušení článku 5 Washingtonské smlouvy, což by ve svém důsledku byl konec Severoatlantické aliance, neboť právě vzájemná pomoc je jedním z jejich pilířů. Nehledě k tomu, že úkolová uskupení jsou stavěna na mnohonárodnostní bázi, tudíž "obětování" jednoho státu je tak obtížnější a mělo by to dopad i na ostatní státy.

A představa světa zcela bez válek a ozbrojených konfliktů svědčí jen o neskutečné míře naivity.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
PI
Úterý, 28. března 2017 - 14:32:56  
Neregistrovaný host
81.90.173.55
Pokud bychom byli v případě napadení ponecháni na holičkách, pak by se jednalo o porušení článku 5 Washingtonské smlouvy, což by ve svém důsledku byl konec Severoatlantické aliance, neboť právě vzájemná pomoc je jedním z jejich pilířů. Nehledě k tomu, že úkolová uskupení jsou stavěna na mnohonárodnostní bázi, tudíž "obětování" jednoho státu je tak obtížnější a mělo by to dopad i na ostatní státy.

V globálu s Tvým příspěvkem souhlasím, nicméně k tomu porušení Washingtonské smlouvy - věděli jste, že finanční pomoc Řecku proběhla na základě pomoci v případě přírodní katastrofy? Protože finanční injekce do hroutící se ekonomiky jsou tabu již podle zakládacích smluv EU. To jenom tak pro představu, jak se tyhle "pilíře" dodržují.
Úterý, 28. března 2017 - 15:58:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6804
Registrován: 12-2005
Mě na tom celym sere jen hloupost některých lidí co si vezmou vlaječky a jdou mávat na mosty jak dementi. Ale vlastně proč se divím tady se vždycky mávalo cizím armádám ... ať to byl Wehrmacht nebo nebo spřátelená vojska v "šedesátom osmom když nás rus osvobodil po svom".... A kdyby sem vtrhli muslimáci jistě se najde kvanta debilů co vytahnou černý vlajky a budou radostně mávat na Hiluxy naložený mašinkvérem a výbušninama [angry]
Chlapcí pojďme pryč od politiky ... k Pavlovi2 cítím jistou schovívavost neb mu semeno už leta tlačí na mozek [satan]

Co mě třeba poslední dobou překvapilo na silnicích je zánovní ferarri s maďarskou převozní značkou co se hnalo po D1 ze západu k východu. A pak na té samé autostrádě starší ferarri podle vrstvy prachu vytažený ze stodoly na polskym plaťáku rovněž opuštějící západ.
Jsem zvyklej v těchto situacích potkávat různý passaty, bmw ale i třeba francouzský vozy ale přecijen supersport mířící po ose do hungárie mě docela překvapil.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Úterý, 28. března 2017 - 16:54:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3931
Registrován: 4-2003
P.S. Pošťáci jsou banda čuráků.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pavel2
Úterý, 28. března 2017 - 19:34:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14987
Registrován: 8-2002
...sice neříkám že apriori všichni, ale právě jsme se přesvědčili [wink]
Slim
Středa, 29. března 2017 - 00:35:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5647
Registrován: 2-2005
tady se vždycky mávalo cizím armádám ... ať to byl Wehrmacht nebo nebo spřátelená vojska v "šedesátom osmom když nás rus osvobodil po svom"

Docela bych uvítal nějakou lekci z historie, jak tady lidi mávali v osmašedesátým kolonám ruských okupantů. Kromě teda zmrdů typu Biľaka, Indry, Hofmanna a Šalgoviče...a mávání zkrvavenejma vlajkama a molotovama se nepočítá.

Aneb čím větší hovno o něčem vím, tím neochvějnější je moje jistota ve vyslovování kategorických soudů.
Středa, 29. března 2017 - 19:01:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1089
Registrován: 1-2013
Británie se s náma loučila...

Stejně je to úžasná země. Tolik slavných lidí vyprodukovala,že to zbytek Evropy nedá dohromady ani náhodou.
Hrdá,slavná země. Ať se daří!
Vojtik
Středa, 29. března 2017 - 20:14:50  
Moderátor
Číslo příspěvku: 6058
Registrován: 2-2007
Pánové, já vím, že politika k životu patří, ale zkusme diskusi udržet u těch aut - ať se to tady zbytečně nezvrhne. Děkuji předem.
Pátek, 31. března 2017 - 09:25:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6172
Registrován: 6-2004
Vojtík: Ok [biggrin]

Jak moc velký průser vidíte Megana/Scenica r.v. 2004-2006 s benzinem 1,6 16V[satan] Sháním něco do 50-60 000 pro manželku, ale protože začíná nechci kupovat nic extra drahého...
Pátek, 31. března 2017 - 13:09:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 815
Registrován: 2-2006
Renaultí 1.6 mají notorické potíže s přesuvníkem vačkové hřídele. Mezi p.t. obecenstvem proslavený proces výměny žárovek hlavních světlometů podběhem paní stejně asi sama absolvovat nebude. [happy]
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Pátek, 31. března 2017 - 22:54:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3898
Registrován: 11-2006
9001: na to Ti řeknu jen jedno (a nebude to odborná rada). 50% lidí Ti řekne, ber Renaulta, druhých 50% lidí Ti řeknu, že jsou to největší šroty. A k těm se přikláním i já. Jednoho Renaulta jsme měli, dva byly v blízkém okolí. Všechny tři byly neskutečný krumply, který jak mohly, tak se rozbily. Co naplat, že jeden byl na svou dobu opravdu luxusně vybaven s komfortem panského kočáru. Když ale nefugoval ani blbej centrál, tak to bylo o nervy. Nemluvě o Laguně, která majiteli zamkla volant v zatáčce (mělo to elektronickou kartu místo klíčku).
-OndraS
Pátek, 31. března 2017 - 23:38:12  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Mě teda stačilo, když jsem teď v mém spřáteleném autoservisu náhodně měl možnost vidět, kde se na Espacu nachází ventilátor topení [happy]
PI
Neděle, 02. dubna 2017 - 11:03:59  
Neregistrovaný host
81.90.173.55
Jak moc velký průser vidíte Megana/Scenica r.v. 2004-2006 s benzinem 1,6 16V

Velký. Kamarád ho má. To auto sice jede víceméně furt, ale samo se odemyká/zamyká, občas nesvítí mlhovka, a to jsme zkoušeli leccos, momentálně mu to chcípá na volnoběh, prostě to spadne asi na tisíc otáček a zdechne to, i když to může bejt nějaká blbost. A hledání kvaltů je tam o zlatýho bludišťáka.
Neděle, 02. dubna 2017 - 21:30:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 680
Registrován: 11-2005
9001 Kup jí Punto, nebo Pandu 1.2 a nebudeš mít problém. To je nezničitelný motor a jednoduché autíčko.
Neděle, 02. dubna 2017 - 22:12:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6812
Registrován: 12-2005
Kup jí pandu nebo punto a dej se do holportu s dobrym autoelektrikářem a nějakej šikovnej svářeč se ti v partě taky bude hodit. Ty auta hnijou zákeřně zevnitř. Kolik už sem jich viděl na pohled krásných pak se objevil puchejř. Tak že se opraví a byly z toho vždy komplet prahy a kusy podlah či podběhů na výměnu...
Ale jinak souhlas 1,2 ze série FIRE má základ už v dávnym Unu a mechanicky je takřka beze změn používaná i v nový 500.... jenže co je ti platnej supr motor když brzo vypadne z kastle nějakou dírou kterou tam ital původně nenakreslil [biggrin]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pondělí, 03. dubna 2017 - 11:20:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1324
Registrován: 5-2009
Punto ano, to můžete po zimě zamést lopatkou, ale Pandu jsme měli doma a nikdy s ní nebyl zásadní problém (jen jednou za těch 5 let startovací cívka), ani nehnila, za sebe můžu jen doporučit [ok]
Suzuki Swift Sedan 1.6 16V (1994)

Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se tedy rozhodl přestat číst. (W. Churchill)
Pondělí, 03. dubna 2017 - 11:27:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 817
Registrován: 2-2006
Akorát je ta Pandice o dvě třídy menší. [happy]

Jinak před nějakými třemi roky za podobné peníze pořizoval otloukánka do rodiny kamarád, bylo to Clio II 1.4 a nějaké výraznější potíže s tím nebyly. Akorát pak došlo k naplnění funkce vozidla, když bylo roztříštěno (podotýkám, že nikoliv vinou řidičky).

Ale v téhle cenové relaci je to prostě vždycky sázka do loterie.
(Astru bez isofixu asi nechce, co? [biggrin])
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Pondělí, 03. dubna 2017 - 13:02:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1094
Registrován: 1-2013
Jak na přehlídce policejní techniky.

Pondělí, 03. dubna 2017 - 13:17:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6815
Registrován: 12-2005
Jo clio II nebo stejněgenerační thálie jsou dobrý nenáročný vozy..... taky sem je měl v hledáčku než zvítěžila C2. Thalie má velikou výhodu že jí většina lidí nechce a tim pádem se dá pár let stará s malym nájezdem sehnat za směšnej důchod. táta mojí drahý polovičky jí má s 1,4 a má už nakrouceno 270 tisíc... krom běžnýho spotřebáku (oleje, filtry, brzdy, spojka) na to nebylo třeba sáhnout. A na rozdíl od fijatů to v podstatě nehnije.
Ostatně ty vozy se vyrábí turecku na turecký silnice a tureckou péči.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Quex
Pondělí, 03. dubna 2017 - 23:06:13  
Administrátor
Číslo příspěvku: 7621
Registrován: 5-2002
Netuší někdo, k čemu by mohlo být to zařízení ve tvaru kbelíku na střeše? Poměrně rychle se to pořád otáčelo kolem své osy. Auto má zkušební značku, takže to asi zkouší něco, netuším co...[blush]

"...bude třeba zvládnout zákony po našem..."