Diskuse » Archiv 2017 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 24. 02. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 24. 02. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pajzák
Neděle, 05. února 2017 - 17:23:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 577
Registrován: 6-2015
Spočítej si náklady na výrobu a distribuci. A taky mysli, když na 10 dní je za 310, tak na jeden den, tedy desetinu toho, nebude stát patnáctinu...
Pavel2
Neděle, 05. února 2017 - 17:27:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14809
Registrován: 8-2002
dálniční známka za 20 kč? a kde jsou náklady na předtiskovou přípravu, tisk & materiál a distribuci? to by pak ta "dvacetikorunová" známka musela stát aspoň 50 kč a to už bys řval že je to drahý. se podívej kolik máš na tý dálniční známce ochranných prvků a zkus ji nějak věrně okopírovat [wink]

na kolika místech po republice ti tu známku prodají? myslíš si, že zajistit rozvoz na několik tisíc prodejních míst je za facku? přemýšlej hlavou...

edit: taxem byl pomalej:-)

(Příspěvek byl editován uživatelem pavel2.)
Neděle, 05. února 2017 - 18:23:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6728
Registrován: 12-2005
Šmolko ty světla namontuju dopředu ... zas tak často necouvam takže se předek jeví jako jasná volba [lol]
Chlap v C3 haluz - no hele kolega v práci si c3 pořídil na dojíždění aby nemusel na ten kousek tahat c5. Mě se c3 docela líbí ale problém je že nemam rád malý auta s tolika dveřma. To je vyslovedě na houby. Ty dveře jsou prostě malý a blbě se do toho nastupuje. Kamarádka měla cordobu a když sem lez dopředu tak sem si pravidelně vrazil protikus zámku do je na sloupku do [zadnice] a když sem lez dozadu taks em si zas otloukal kolena o sloupek. prostě malý auto má bejt 2-3 dvéřový. Pokud někdo argumentuje přístupem na zadní sedačky tak ať si nekupuje malý auto. Nehledě na to že většina menších aut v 5 dvéřovym provedení vypadá divně.
Třeba c3 nebo fóbie byly od počátku konstruovaný jako 5 dvéřáky. Ale třeba fiat stilo nebo honda civic g7 to sou auta který od počátku byly 3 dvéřový a vypadaj dobře. Pak je tu 5 dvéřová kastle která ovšem zepředu má původní design a pokračuje naroubovanym "autobusem" a zadkem z úplně jinýho auta.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pondělí, 06. února 2017 - 07:26:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2015
Registrován: 9-2005
Divím se, že žádného politika nenapadlo vymyslet jednodenní dálniční známku pro osobní auta
Až doženeme východní Evropu a systém lepících známek nahradíme čtečkami SPZ, pak by i jednodenní známka mohla být reálnou. Nicméně nevím o tom, že by se někde používala. To už bych viděl reálnější a spravedlivější platit od kilometru.
Uprostřed letošního července s námi můžeš vyrazit na tématickou výpravu po slovenských MHD. Bližší informace pod nickem
Pondělí, 06. února 2017 - 13:57:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6729
Registrován: 12-2005
No infrastruktura tu je tak proč neoužít stejný krabičky jako pro nákldaní dopravu i pro osobáky? Pak by se platilo buď od kilometru nebo časově. To by šlo jednoduše realizovat. Prostě kdo jezdí hodně předplatil by si normální roční "známku" a jezdil by jak potřebuje. A kdo vyjede na dálnici párkrát do roka by si předplatil nějakej kredit a z něj by se mu odečítalo za ujetý kilometry. Nemusely by se vymejšlet žádný nový čtěčky značek, žádný softwarový chujoviny. Prostě by to jelo na stávajícím systému a nazdar. Levný rychlý vyzkoušený.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Úterý, 07. února 2017 - 14:29:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 435
Registrován: 10-2014
Hoši,mohu vás poprosit o radu? Chci bráchovi sehnat Sharana (nebo Alhambru) a moje představa je motorizace 1,9 TDI 96kw, jelikož jí sám mám ve svém pašíkovi během 10 let jsem neměl žádný problém. Co si myslíte o motorech 2,0TDI 103 kw? Neserou se? Díky JZB.[happy]
Martinmarilynmanson
Úterý, 07. února 2017 - 16:45:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10268
Registrován: 12-2007
Měl bych dotaz - mám Fabii II combi, dnes jsem poprvé zpozoroval, že mi při přejezdu nerovností vrže auto. Vychází to od levého předního kola. O víkendu ještě nic, od té doby jsem žádnou hroznou díru nevzal... netuší někdo, co to může být?
Be clever - use public transport!
PI
Úterý, 07. února 2017 - 17:35:50  
Neregistrovaný host
81.90.173.55
MMM: Mně tohle dělala u OII prasklá pružina. Prostě nic a najednou to začalo.
Úterý, 07. února 2017 - 19:51:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1552
Registrován: 4-2014
Na tohle docela trpí i Passaty, či Sharan. Ono už to vrzalo dřív, akurát si to z auta neslyšel. Vždycky v létě se na to přišlo dřív, když se jezdí se staženými okny. Prasklou pružinou to naštěstí nebylo nikdy. Vždy stačilo poměnit čepy a byl zas klid.
Peta303
Úterý, 07. února 2017 - 19:51:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2484
Registrován: 6-2005
Jinak kromě obligátních podvozkových dílů umí vrzat i gumové dorazy kapoty... Stačí se projet mimo provoz místem, kde to vrže a pak znovu s otevřenou a víš.

(Příspěvek byl editován uživatelem Peta303.)
cynický škarohlíd
Pajzák
Úterý, 07. února 2017 - 20:06:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 579
Registrován: 6-2015
Mne u Fabie I vrzala predni naprava, bylo to nejakymi silentbloky.
Úterý, 07. února 2017 - 20:26:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1550
Registrován: 12-2006
Mně u Rapida nejdřív namazali uložení tlumičů, to nepomohlo, takže jejich výměna a i výměna jednoho silenbloku na stabilizátoru. Auto má najeto teprve 61tkm. [uhoh]
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Pajzák
Středa, 08. února 2017 - 14:53:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 580
Registrován: 6-2015
Slepice breclavska. Zaparkuje metr od kraje, vyleze a telefonuje, cimz zabere dobre dva metry vozovky. Nasledovalo preparkovani o 20 metru dale vlevo vedle cerne audiny zakoncene najetim na obrubnik a narazem do dopravni znacky...
Středa, 08. února 2017 - 18:50:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6734
Registrován: 12-2005
Kdo zná Simons cat ten pochopí... [biggrin]

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Peta303
Středa, 08. února 2017 - 21:19:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2487
Registrován: 6-2005
Stylovější by byla výměna hladového oka i se zvukem... [wink]

Pajzák - podobný umělec ve čtvrtek úřadoval na K+R na Kačerově po vystoupení své spolucestující... Zastaví za ním natěsno dvě auta (málo místa, tak aby nezasahovala do jízdního pruhu, kterým přijíždí busy a kam přes zatáčku není vidět) a ten expert vystoupí, zamkne a odejde. Že se kvůli němu bude nebezpečně couvat, naprostý nezájem...
cynický škarohlíd
Pavel2
Čtvrtek, 09. února 2017 - 07:27:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14821
Registrován: 8-2002
některý lidi jsou prostě jak praštěný. v úterý večer mě na firemním vyhrazeným místě s uvedenou RZ na veřejným parkovišti v centru města zaparkovala jakási neznámá slepička s A4 avant. přijedu, chci odstavit auto na našem místě a ono to nejde. cedulka za stěrač, s tou si akorát vytře řiť, takže po zvážení možností skončila s dvouma vypuštěnýma kolama a nazdar [biggrin]

mě by teda parkovat na cizím místě nenapadlo [blush] příště si to snad rozmyslí. kolegyně prej nedávno na tom samým místě měla výstup s jinou krávou, která se obhajovala tím, že má v autě malý dítě...
PI
Čtvrtek, 09. února 2017 - 08:14:44  
Neregistrovaný host
81.90.173.55
Máme tu pod barákem fitcentrum. Zatímco normální člověk jde radši na procházku s přítelkyní/přítelem/psem/jen tak, tito buzerantíci v oplých tílečcích a vyschlé čubky, které už mají svá nejlepší léta za sebou, raději vytáhnou svá přerostlá SUV a jedou do fitcentra, aby tu za těžký prachy vykonali to, co by mohli jen tak, v přírodě. Bydlíme v obytný zóně, takže parkovat mimo vyhrazená místa se nesmí. To je těmto kriplům ovšem úplně jedno (takže zatímco oni se fotí v zrcadle šatny fitcentra, přes jejich zbytečně velká auta se sem nemohou dostat hasiči, případně záchranka - několikrát se tak stalo). Pohár ovšem přetekl, když začali parkovat na našem pozemku (i přes ceduli zákaz vjezdu). To jsem jim svým autem zablokoval výjezd a z balkónu se bavil tím, jak jsou bezradní oni i městská policie, protože zatímco já si na svém pozemku mohu parkovat jak chci a kde chci, oni tam nesmějí ani vjet.
Pavel2
Čtvrtek, 09. února 2017 - 08:29:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14822
Registrován: 8-2002
MP jsem taky zkusmo zavolal. ale hned jsem řekl, že místo je na soukromým pozemku. kolega na druhým konci drátu se bavil normálně (i tam jsou různí) a poradil přivolat odtah, zaplatit a částku vymáhat po majiteli toho odstavenýho auta [lol]

to je rada nad zlato, ale něco takovýho jsem čekal, takže mě to nepřekvapilo [happy]

jó fitcentrum... známe [biggrin]
Čtvrtek, 09. února 2017 - 09:23:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6735
Registrován: 12-2005
s jinou krávou, která se obhajovala tím, že má v autě malý dítě...
Ano to je muj velmi oblíbenej druh podčlověka "já jsem matka kdo je víc" [angry]
Co je mi kurva do toho že si nedala pozor a nechala si naštěkat do boudy? To že vyprdne parazita nikomu snad ještě nedává nějaký privilegia.

poradil přivolat odtah, zaplatit a částku vymáhat po majiteli toho odstavenýho auta
Což neni blbej nápad... nechal bych to odtahnout do TSR tam maj velký lisy. Vyfotil bych tam to auto s otevřenym drapákem nakladače těsně nad střechou. Připojil částku a hodinu kdy bude auto zkomprimovaný a šel počkat na svoje vyhrazený místo až se majitel vrátí. Fér hra, zaplať tolik a tolik a máš na to tolik času pak si bez auta. [ok]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Čtvrtek, 09. února 2017 - 11:06:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1693
Registrován: 10-2007
Martine, takže vlastnické právo k autu zaniká tím, že ho někdo odstaví na cizí soukromý pozemek a může s ním disponovat majitel pozemku?
Pavel2
Čtvrtek, 09. února 2017 - 12:00:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14825
Registrován: 8-2002
m_100: nemám ve zvyku lidi hned na první dobrou takhle příkře soudit. (kolegyně taky má dvě děti). ale argumentace malým dítětem je hloupá. kdyby řekla že je líná a nechce se jí udělat krok navíc, nadto teď přes ty blátivý louže na place s nezpevněným povrchem, tak to i vezmu jako uvěřitelnou věc.
Čtvrtek, 09. února 2017 - 14:42:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6739
Registrován: 12-2005
Risane co je na mym jasně definovanym (např. plotem nebo cedulema) pozemku to je moje... a je mi fuk jestli jsou to jabka co padají ze sousedovo jabloně a nebo odstavený auto. [wink]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pajzák
Čtvrtek, 09. února 2017 - 15:39:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 582
Registrován: 6-2015
Takže když zaparkuješ na ulici, patří auto městu?
Čtvrtek, 09. února 2017 - 16:27:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6740
Registrován: 12-2005
Samozřejmě ...město hned vezme odtahovku a odveze si ho do vohrady [wink]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Čtvrtek, 09. února 2017 - 16:29:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1930
Registrován: 12-2006
Myslím si, že je rozdíl, jestli je na pozemek povolen vjezd nebo parkování, či je to zakázáno. Nemohu vědět, čí je pozemek, na kterém parkuji. Nevím, jestli ten pozemek, kde parkuji před domem momentálně patří městu, kraji, státu, či jestli ho náhodou nekoupil nějaký soukromý vlastník.
Nicméně pozemek je stále veřejným prostranstvím, zákaz vjezdu či parkování tam není, tak tam mohu parkovat, jak uznám za vhodné.
Jasně, pokud si pozemek oplotím či na něj dám zákaz vjezdu, tak už je situace jiná.
Svého času jsme u novin řešili, když na nás vyběhla ochranka jednoho nákupního centra, že fotíme na jejich parkovišti a nemáme na to právo.
A protože platí, že na veřejném prostranství si pro zpravodajské účely mohu fotit, tak měli smůlu.
Něco jiného je, pokud by tento pozemek byl oplocen a na něm cedule "zákaz fotografování".
Pak je otázkou, jaký je právní výklad v případě, že můj soukromý pozemek není oplocen. Jako třeba u naší chaty.
Mohu na něj vstoupit či nikoliv?
To že toho cikána, co tak učinil jsem prohnal lopatou je věc druhá. Tady jsem trochu uplatnil jižanské právo.[biggrin]
Čtvrtek, 09. února 2017 - 20:23:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1948
Registrován: 8-2008
Tak už se objemy motorů snižovat nebudou [proud][proud][proud] Ekoteroristi přišli na to, že když honím nadopovaný litr na max, je víc emisí [proud][proud]

Dnes večer v TN na Nově.
Jsme jen lidi...
Pavel2
Čtvrtek, 09. února 2017 - 20:44:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14827
Registrován: 8-2002
mihyl: no konečně [happy] [auto]
a kdy začnou zkoumat metodiku měření emisí a praxi na STK v různých evropských státech? [proud]
Čtvrtek, 09. února 2017 - 20:52:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1949
Registrován: 8-2008
No ono to s tím souvisí, i o té metodice tam byla zmínka. Mě do toho dcerka začla zpívat, tak jsem ji okřikl a něco mi uteklo.
Praxi neřeším.. [proud][proud][proud]
Jsme jen lidi...
Pavel2
Pátek, 10. února 2017 - 01:39:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14828
Registrován: 8-2002
kdo to dřív najde v archivu, ten sem dá link [happy]
já si k tomu sednu nejdřív zejtra večer...
Pátek, 10. února 2017 - 10:10:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1694
Registrován: 10-2007
No, já jsem to viděl a divím se, že tomu věříte, když víte, že ti lidi tam ničemu nerozumí a ještě dělají propagandu. Reportéři byli veškerými informacemi vyzbrojeni z koncernu VW (což tam zaznělo). A podle mého soudu je to takto: http://dfens-cz.com/miller-fur-massen/.

Cituji z odkazovaného článku: Zvýšení zdvihového objemu na 1,5 litru není příznakem konce downsizingu, jak někteří dovozují, ale důsledkem toho, že si VW udělal prostor na popsanou realizaci asymetrického čtyřdobého cyklu.

Automobilky nejsou firmy na přinášení potěšení řidičům, ale fungují za účelem dosažení zisku. Vyrábějí věci, podléhající silné regulaci ze strany státu (což není divu, protože ty věci si nenosíme domů, ale strkáme je ostatním pod nos, je dokonce možné je umisťovat i na soukromý pozemek Martina 100) a aby to lidi i přes ty regulace kupovali a měli pocit, že jim to přináší zábavu a potěšení (to dnes musí každý produkt, i hajzlpapír), je třeba jim vkládat do hlav příslušná sdělení. Včerejší mediální práce koncernu VW v televizi je toho příkladem.
Martinmarilynmanson
Pátek, 10. února 2017 - 19:30:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10269
Registrován: 12-2007
Pánové, díky za rady, půjde to do servisu a uvidí se, co to bylo.
Be clever - use public transport!
Slim
Sobota, 11. února 2017 - 08:09:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5624
Registrován: 2-2005
Co je mi kurva do toho že si nedala pozor a nechala si naštěkat do boudy? To že vyprdne parazita

Jistě. To i máma každého z nás si nechala naštěkat a vyprdla. Vítejte v klubu, parazité.
Nevím, proč mi zrovna vytanul na mysli krásný výrok jednoročního dobrovolníka Marka "Jeví se v tom jistě Vaše veliká duševní vyspělost a neobyčejná delikátnost."
PI
Sobota, 11. února 2017 - 19:14:48  
Neregistrovaný host
81.90.173.55
Já bych řekl, že Martin to myslel poněkud jinak (ačkoli to formuloval stylem sobě vlastním) - zatímco normální žena na mateřské se prostě normálně stará o dítě a občas poprosí blízkostojícího muže, aby jí pomohl s kočárkem do tramvaje, existují i typy žen, které žijí v představě, že mateřství z nich vytvořilo jakéhosi übermensche, kterému patří všechno (od chodníku až po parkoviště, od Šnékope až po Jilemnitz), který smí všechno (například přecházet s kočárkem bez rozhlížení přímo pod auto) a kterému každý musí sloužit.
Neděle, 12. února 2017 - 14:00:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3183
Registrován: 3-2005
PI: pozor, já mám celé jedno dítě, poserte se ze mě všichni! [biggrin]
Neděle, 12. února 2017 - 14:36:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6022
Registrován: 6-2004
Jedna otázka k Dieselgate[happy]. Když mě čeká STK a ještě nemám přehraný soft v autě. Projdu neprojdu?
Neděle, 12. února 2017 - 17:07:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1934
Registrován: 12-2006
Ad 9001: Auto projde. Mně prošlo v listopadu a byl jsem ujištěn v servisu, kam jedu na přehrání ve středu, že by procházelo i nadále.
-OndraS
Neděle, 12. února 2017 - 20:26:44  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Já mám dvě děcka a k tomu máme dvě rodinný auta - Tigru a Camaro [happy]

Jinak ale Martinovi rozumím. Některý zasloužilý matky jsou na zabití. Jenom to nemusel psát tak vulgárně, stačilo napsat, že jsou to krávy [happy]
Neděle, 12. února 2017 - 22:32:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5777
Registrován: 2-2005
No, já hlavně myslím, že ať užmu někdo rozumí nebo ne, názor si tu na něj stihl udělat každý. A kde nic není... [kladivo]
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Pondělí, 13. února 2017 - 18:46:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6743
Registrován: 12-2005
Věř že mi vždy bylo, je a bude naprosto u prdele kdo na mě má jakej názor [wink]
Jsem totiž sobeckej sebestřednej zmrd, jsem na to hrdej a jsem se sebou naprosto spokojenej [satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pondělí, 13. února 2017 - 20:55:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5778
Registrován: 2-2005
Věřím a souhlasím. [kladivo]

A za tuhle reakci máš u mě malé a bezvýznamné plus. [wink][biggrin]
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Peta303
Pondělí, 13. února 2017 - 20:56:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2489
Registrován: 6-2005
A pokud neprojde, nebude to kvůli dieselgate, ale protože musíme být bruselštější než Brusel...

(kdy administrativa a readiness kód je důležitější, než co leze z výfuku)
cynický škarohlíd
353 v práci
Pondělí, 13. února 2017 - 22:39:31  
Neregistrovaný host
77.236.207.16
Dneska jsem kvůli vyhlášení smogové situace nejel do práce autem, kterého by se mohlo týkat zlé a nepěkné falšování měření emisí a raději jsem využil stroj, který si svou euronulu vždycky poctivě obhájí [happy].

Úterý, 14. února 2017 - 13:43:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1563
Registrován: 4-2014
Jééééé...Moskvič.... Tuhle palubku jsem dlouho neviděl....
Středa, 15. února 2017 - 21:29:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8828
Registrován: 5-2002
Auta se dělí na ta, která opravujeme, myjeme a leštíme a na ta, které jezdí...


Slim
Středa, 15. února 2017 - 23:12:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5627
Registrován: 2-2005
Vlastimil_L: Něco jiného je, pokud by tento pozemek byl oplocen a na něm cedule "zákaz fotografování".
Pak je otázkou, jaký je právní výklad v případě, že můj soukromý pozemek


Já si teda myslím, že Vaše práva k Vašemu pozemku nejsou nijak zásadně dotčena tím,že ho máte či nemáte oplocený. Když jsem měl na zahradě zloděje, poliš sice měřil výšku plotu s tím, že pod 180 cm by se to nepočítalo jako překonání překážky, ale to má vliv jen na kvalifikaci jejich činu, není tím dotčeno,že tam nemá co dělat. Samozřejmě lze složitě dokazovat, že vědel a mohl/musel vědět...

Ondra S: Některý zasloužilý matky jsou na zabití.
Jistě. Ale to platí obecně nejen o některých zasloužilých matkách. Poslední dobou mi přijde, že na silnici jsou nejvíc na zabití řidiči dodávek rozvážejících léky a České pošty, ti druzí více. A to říkám i neříkám kvůli Martinovi, neříkám proto, že by se to na něj vztahovalo (resp.nevím), říkám proto, aby viděl, jak je snadné být hozen do nějaké skupiny na základě vnějších znaků (kočárek, barva a polep auta), přičemž pošťák a lékárník by na rozdíl od matky neměl mít rozhozenou hladinu hormonů.
Čtvrtek, 16. února 2017 - 09:55:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3836
Registrován: 11-2006
Slim: obecně rozvozáci, u nás tedy ještě horší než pošta jsou PPLka, DHLka, Geisy a podobný. Pošta má alespon nový auta a předpokládám, že poštáci nejsou placení za množství, které odvezou. Oni to prostě musí odvézt vše. Ale u PPLka mám pocit, že se řídí heslem "rychlejší vyhrává" a kdo má více vrakoidní dodávku, ten je více IN.

Co se pozemků týká, neumím si představit, že u nás na horách, kde má každý louku a les, nejmenší pozemky kolem hektaru, by se měly oplocovat. To by ani snad kvůli zvěři nešlo. Takže by mě docela zejímalo, jak se posuzuje vniknutí na oplocený vs.neoplocený pozemek. Tam se přes cizí pozemky běžně chodí (i když hospodáři to kvůli trávě nemůžou rozdýchat, sami se však nebojí vám jet přes loukou traktorem) a nějak se to moc neřeší.
Čtvrtek, 16. února 2017 - 10:19:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1697
Registrován: 10-2007
Mirousi, to právě je tak, že les oplotit nesmíš a cizí lidi v něm strpět musíš. Pokud bys ho chtěl oplotit, musel bys mu odejmout plnění funkce lesa (za což se státu tučně platí) a pak bys stejně řešil, jaké jsou další regulativy na daném území (územní plán atd.), zda vůbec můžeš stavět plot, protože plot je stavba a tu Ti musí povolit. Dnes už dávno neplatí, že se svým pozemkem si můžeš dělat, co chceš. Zájem veřejnosti je dávno nadřazen zájmům vlastníka pozemku. Zrovna onehdy mi takovou lekci z neomarxismu dal jeden mladý architekt, profesionálně se živící požizovánim územních plánů pro různá území. Oplotit si tak můžeš ještě zahradu v zastavěné části obce, ale to jen proto, že od revoluce je to teprv 27 let.
Čtvrtek, 16. února 2017 - 11:09:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6745
Registrován: 12-2005
No je fakt že jsem tu na tom ještě dobře... Kamarádka mi vyprávěla kterak tu měla známý z anglie. vzala je ne čundr po vlastech českých. A voni měli voči na vrch hlavy že prostě šli do lesa tam bylo ohniště tak si udělali ohýnek upekli na něm buřty, uvařili čaj a šli spát pod širák. Ovšem nejvíc je udivilo že kamarádka nedokázala odpovědět na jejich dotaz komu ten les patří. V anglii prej je všechno soukromý všude zákaz vstupu a nazdar. Tam je prej nemyslitelný se jen tak toulat přírodou..... natož tam někde přespat. Jo prostě z hrdýho albionu nikdy mekka čundráků nebude [uhoh]


Jinak k poštovním dodávkám ... hmmm vzhledem k tomu že v něčem takovym sedim maximálně jednou za tejden a to ještě v časech kdy všichni spokojeně chrupkáte tak nevim jak moc se výše zmiňované jevy na mě vztahujou [satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Čtvrtek, 16. února 2017 - 13:48:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 490
Registrován: 10-2007
S Británií je to trochu složitější. Za prvé jinou legislativu má Anglie, jinou Wales, jinou Skotsko atd. Za druhé různé zákony platí i pro různá území (např. Dartmoor to má jinak než zbytek Anglie apod.) A za třetí ano, soukromé pozemky se tam ctí a vlastníci si je oplocují. Vedle toho je ale Anglie (aspoň tedy jižní Anglie, kterou znám) protkaná sítí veřejných pěšin (public footpath), kde královna garantuje volný průchod. Soukromí vlastníci mohou podle svého uvážení na svém pozemku rovněž vyznačit veřejně přístupnou cestu (permissive path) a mnozí to dělají. S turistickou mapou se (jižní) Anglií chodí velice dobře. Dotrampovali jsme takhle z Londýna do Cornwallu a přes Exmoor zase zpět. Je to jiné než u nás, je to historicky podmíněné, ale funguje jim to dobře. Více zde.

Jinak tedy subjektivně mi jižní Anglie se svou sítí veřejných a soukromých cest pro pěší (a jezdce na koních) přišla prostupnější než zkolektivisované lány bez cest v zemích Koruny české…
Čtvrtek, 16. února 2017 - 14:19:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 793
Registrován: 2-2006
Tyhle neomarxistické královny každého jenom otravují. [proud]
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Čtvrtek, 16. února 2017 - 15:30:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1698
Registrován: 10-2007
To bude asi nedorozumění, v husitských, masarykovských a komunistických zemích bohužel běžné. (Neo)marxistické je, pokud soukromé vlastnictví ve prospěch lidu omezuje nějaký odborník bez odpovědnosti. Mezi královnou a expertem najatým úředníky jsou nějaké principielní rozdíly.
Pátek, 17. února 2017 - 08:35:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 795
Registrován: 2-2006
Šmankote neberte to vážně, já tu jen dělám (blbé) humory.
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Neděle, 19. února 2017 - 11:03:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1564
Registrován: 4-2014
Fiat Seicento s motorem V8 [lol]
František Josef I.
Čtvrtek, 23. února 2017 - 13:33:34  
Neregistrovaný host
89.248.243.218
Risan:
"Mirousi, to právě je tak, že les oplotit nesmíš a cizí lidi v něm strpět musíš. Pokud bys ho chtěl oplotit, musel bys mu odejmout plnění funkce lesa (za což se státu tučně platí) a pak bys stejně řešil, jaké jsou další regulativy na daném území (územní plán atd.), zda vůbec můžeš stavět plot, protože plot je stavba a tu Ti musí povolit. Dnes už dávno neplatí, že se svým pozemkem si můžeš dělat, co chceš. Zájem veřejnosti je dávno nadřazen zájmům vlastníka pozemku. Zrovna onehdy mi takovou lekci z neomarxismu dal jeden mladý architekt, profesionálně se živící požizovánim územních plánů pro různá území. Oplotit si tak můžeš ještě zahradu v zastavěné části obce, ale to jen proto, že od revoluce je to teprv 27 let."

Takže já jsem byl neomarxista, hmm, čeho se ještě nedočkám...

Z mého patentu lze výkladem z opaku zjevně dovoditi, že za mých časů mohlo se do lesa volně vstupovati, avšak nemohlo se škoditi... Zřízencové lesní, úředně pod přísahu vzati, povinni jsou, vyhostiti každého z lesa, kohož by tam mimo cestu veřejnou zastihli, kdyžby bylo příčiny, obávati se, že by tam byl na ujmu bezpečnosti veřejné nebo že by byl nebezpečný majetnosti lesní.

A územní plán v extravilánu, hmmm...

Aneb, jak vznikají fámy, nepravdy, fake news a jiné pojmy s dojmy[happy]
Nic ve zlém.
Čtvrtek, 23. února 2017 - 14:07:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1567
Registrován: 4-2014
Na téma MACHO PARKING tady dlouho nic nebylo.

Ačkoli na první pohled to vypadá, že stříbrná Fabie na místo teprve zajíždí, ve skutečnosti už je definitivně zaparkovaná a stála takto téměř hodinu.
Čtvrtek, 23. února 2017 - 16:34:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1699
Registrován: 10-2007
Franto, a můj příspěvek č. 1698 ignoruješ proč? Protože kdybys ho vzal na vědomí, neměl bys na co reagovat a nebylo by možné anonymně dělat frajera?
Peta303
Čtvrtek, 23. února 2017 - 18:50:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2492
Registrován: 6-2005
Na takové parkování jsou bohužel expertky ženy (macho-parkeři nejezdí fabií)...

Krásný příklad - sousedka s malým Káčkem, která kdykoli je volné, zazdí místo pro dvě octavie na délku (přitom je-li je jedno místo obsazeno, umí zaparkovat na to druhé).

...a že se Martin MM neozval po návratu ze servisu?

(Příspěvek byl editován uživatelem Peta303.)
cynický škarohlíd
Pátek, 24. února 2017 - 07:57:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 799
Registrován: 2-2006
Slušný výkon. (Není tam malej kopeček? Že by nezabržděná popojela?)
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Pátek, 24. února 2017 - 18:29:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 443
Registrován: 10-2014
Mě to také připadá, že holčina v pořádku zaparčila, ale na ručku jaksi pozapomněla..[happy]
Tohle se mi také několikrát stalo..jednou jsem u kachny zapomněl zaručkovat a našel jsem jí o 3podélná parkovací místa dál obloženou cihlama, jak se jí někdo snažil ukočírovat..[happy]
Pátek, 24. února 2017 - 19:19:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1571
Registrován: 4-2014
Ten taxík na první fotce za Fábií je můj, viděl jsem to z první ruky, čekal jsem tam, az se uvolní štafl. Prijeli s tím důchodci do Kauflandu, bylo tam málo místa, tak to prostě nechali tak. Když pak odjely auta, která jim zavazela, tak se ukázalo jak blbě stojí. V tomhle místě banda stojí často blbě, natlačí se tam, i když uz tam není místo, ale tohle je absolutní top.