Diskuse » Archiv 2017 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 01. 04. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 01. 04. 2017

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 28. března 2017 - 13:00:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6160
Registrován: 6-2004
Demon: Pouze píšu tvými slovy co si tu o cestujících mnohokrát napsal[wink]

Uctění pana Kardause T3 z roku 85 je asi jako kdyby si vývojářům ve Škodovce dával z 80. let za čest Škodu 120...

ffff: Jenom si pak všimnout, jestli to má panely a nebo ne :D Aby místo retro nejel M-DVC[biggrin]
JanT.
Úterý, 28. března 2017 - 13:09:22  
Neregistrovaný host
109.107.211.244
9001: ta včerejší reakce byla na Jardu Černého, to jsem si spletl.

Lidí je dost, někteří poznají ceduli, někteří i detaily, a pak je tu i pár kteří se jali nastupovat do okružní vyhlídkové jízdy Měsíčka a divili se že má něco platit [happy] Řekl bych, že těch, kteří rozdíly poznají je dost pro využití 23. O víkendu se přijeli podívat i fandové z Německa, zájem byl velký.

Intervaly a provoz linky se dají ještě doladit, kupříkladu nechápu ranní nájezd na Malovanku, lepší by bylo začínat na Zvonařce, nebo rovnou najet od I.P.Pavlova. A díky pěknému počasí byly davy turistů již teď, sezona už začala, více spojů by se uplatnilo i v sobotu. Skupiny jedoucí k hradu jsou sice nárazové, občas by chtělo klidně 2x22 za sebou, posílení ve formě 23 je aspoň něco. Možná by to chtělo doladit ty proklady, ale až si průvodci zvyknou na novou linku, tak to snad využijí lépe. V pracovní dny naopak stačí tři soupravy na ten půlhodinový interval.


DVC jsou nyní uklizeny na východ za Balabenku, takže na dva týdny jsou laminátové sedačky kolem centra opravdu jen v 23 [happy]


Ještě přidám video sobotního provozu 41:
https://www.youtube.com/watch?v=w-vSnVkEz9M
a 23:
https://www.youtube.com/watch?v=BwZO3pf9TTU
Úterý, 28. března 2017 - 15:27:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7093
Registrován: 2-2006
9001: Jen se vykrucuješ. Napsal-li jsem to, cituj. Máš v tom naprostej zmatek.
I kdyby tam nakrásně jelo DVC, změní se něco ? Bude ta cesta kvůli tomu horší ? Nesplní to snad účel ?
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Úterý, 28. března 2017 - 16:07:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5160
Registrován: 2-2004
Jackub: Nostalgická linka opravdu nemusí jezdit celý rok. Akorát ty vozy tu celý rok být musí a je zbytečné je nechat stát ve vozovně. I třeba muzejní vozy typu KT8 mají problém, když občas nevyjedou. Původní návrh byl jen víkendový a sezónní provoz, ale pak kvůli těm víkendům v sezóně má stát 10 souprav dalšího půlku roku někde ve vozovně a zabírat místo? I ty dvě soupravy za hodinu v trase dvaadvacítky v pracovní dny vždycky nějaký význam mají a pokud tu ty vozy jsou, tak proč by neměly jezdit? Víkendy jsou naplánované od května do října v intervalu 15 minut do prokladu vždy ob jednu dvaadvacítku. A po víkendu se ukázalo, že to do května takto být nemůže a 15 minut dostane 23 už o velikonocích, protože na 22 to vypadá fakt hrozně. A obáváme se toho, že 23 bude brzy na 7,5 minuty.

Těch 9,9 milionu by se hradilo stejně, respektive posila 22 na 6 minut by při rozpadu prokladů na koncích a polovině nevytížené trasy stála téměř dvojnásobek této částky.

T3 v nějaké původní formě už v Praze nejsou a z klonů jednou původní T3 dělat nebude. Ano dneska je to nelogické to vydávat za něco zcela unikátního, ale za nejmenších nákladů se dalo zavést něco, co tu bude i v době, kdy ani žádné klony T3 nebudou. I v tom Londýně se to zavádělo s předstihem před tím, než Routemastery dojezdily.

9001: O víkendu se jezdí poměrně velmi přesně a největší problém je o víkendu, tam moc nerozumím, co preferencí získáme. Místo, kde objektivně o víkendech spoje nepobírají je Klárov a přijde mi logické, že turistické spojení zajistí něco, co je symbolem Prahy 55 let.

Pokud jde o posily linek 5, 6, 7, 15 a celkově o víkendy, tam se nebavíme o 10 milionech Kč ročně, ale od 250 milionů výše a tam je o hodně složitější takový objem prostředků získat. Na Ropidu nemůžeme zavést nic, co si město neobjedná a neuhradí, i kdybychom se stavěli na hlavu a kopali nožičkama. Zájem města o 23 vyplynul z diskusí o starém logu metra a dalších znacích, které vedení města chtělo prezentovat a navázat na turistický ruch.

23 nám přijde jako logické řešení dopravního problému v nějakém okamžiku. Ostatně zachování těch vozů se ukazuje spíš jako nutnost, protože v souvislosti s přerušením dodávek 15T po velkou část tohoto roku bude vypravení náročné.
Úterý, 28. března 2017 - 17:58:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 801
Registrován: 10-2012
Původní T3 sice byly možná hezčí ale některé T3 doplňky možná zmizely i kvůli poznatkům a problémům v samotném provozu. Voda z lišty umístěné pod čelní orientací kropila cestující na prvních schodech , navíc se možná pod takovými lištami dařilo rezu. Na modernizovaných ruských vozech metra boční lišty již také nejsou.
Ve změnách vzhledu T3 je škoda na tramvaji s oblými tvary zakulacených rohů nad dveřmi , nahrazených pravým úhlem,přestože se kulaté rohy naopak objevily trochu rušivě např. na hranatých KT8D5 , důvod této změny netuším. Novější typ dveří k t3 také moc nesedí , původní dveře s okýnky blíže k sobě a panty zvenku T3 oživovaly , ale možná nebyly moc kvalitní a byl tam problém s vodící lištou, která byla později nakloněna vůči podélné boční ose vozidla ,nejspíš kvůli původnímu zasekávání dveří v souměrné liště.. Možná je těch důvodů změn kvůli údržbě víc ,ale nic moc mě už nenapadá..
Slova, ne činy!
Úterý, 28. března 2017 - 18:17:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7052
Registrován: 8-2003
večerní [fotic] d-23 [proud] aneb kdo to nestihnul první den tak hold bude muset počkat na podzim [proud]


World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Boris
Úterý, 28. března 2017 - 18:52:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3151
Registrován: 6-2002
JardaČerný: Laminát pod lištou nad čelním oknem není samopal vz. 24 ponechaný na větru a dešti, aby zrezavěl, ale co hlavně, no korodoval, vy tupci.
Olištování karoserie mělo jednak estetický účinek a druhým důvodem bylo například zakrytí spoje mezi paždíky oken a bočním oplechováním, kde bylo u starších sérií nevzhledné překrytí. Později byl spoj řešen jinak a olištování již nebylo třeba. U některých vozů např. na export byly i okapové žlábky z ocelového profilu, protože původní řešení, tedy opět hliníkový profil zakrývající překrytí plechů, podporoval korozi. S potřebou vyrábět v čím dál větší kadenci a čím dál levněji bylo vše nepotřebné postupně ve výrobě ubíráno a změn nedoznala jen "bižuterie", ale i funkčně podstatné části. Od počátků výroby T3 do vyrobení posledních vozů T3SUCS se změnilo mnoho i po elektrické stránce, ať už jde o ovládací prvky a řídicí obvody, tak i v samotné trakční výzbroji, takže i jízdní vlastnosti SUCS nebyly zdaleka stejné jako u starých T3, paradoxně však nebyly lepší. Troufám si ale tvrdit, že jak šla doba kupředu, zjednodušené linie T3 zbavené vnějších ozdob nijak eleganci tohoto vozidla neubraly, neboť jednoduché linie byly v 80. letech poměrně charakteristickým designovým rysem.
Zaoblené rohy dveřních otvorů u KT8, T6 apod. nejsou estetickou záležitostí, ale jde o prvek funkční. Konstruktéři si byli vědomi rizika únavy materiálu skříně a z toho plynoucí možnosti vzniku trhlin a proto jsou v horních rozích dveřních otvorů zaoblené výztuhy kryté zaobleným oplechováním.

(Příspěvek byl editován uživatelem boris.)

(Příspěvek byl editován uživatelem boris.)
Úterý, 28. března 2017 - 18:56:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 802
Registrován: 10-2012
Boris - dík,super.
Slova, ne činy!
Úterý, 28. března 2017 - 19:06:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 617
Registrován: 6-2011
Nin: Aspoň třeba na podzim už nebudou přetékat ty koše [biggrin]
Úterý, 28. března 2017 - 19:39:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 803
Registrován: 10-2012
To jsem zvědav, kdy si turisti začnou stěžovat na DP, že se posádka na 23 neusmívá jak Kim Čong un a že maj' tím pádek zkažený zážitek..
Slova, ne činy!
Úterý, 28. března 2017 - 20:32:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1561
Registrován: 12-2007
JardaČerný: Hm, já jel dnes dvacettrojkou z Malovanky na Královský letohrádek, a ta vystoupil tatínek se synem tak osmiletým, a syn mával na řidiče a ten mu kynul na zastávce rukou a usmíval se.[happy] Takže s tou linkou jezdí asi vybraní tramvajáci.[wink]
Úterý, 28. března 2017 - 20:38:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3650
Registrován: 7-2011
Wagon:
"Takže s tou linkou jezdí asi vybraní tramvajáci.[wink]"
Zatím je to natolik čerstvý, že si to nestačili užít (či zažít) všichni šotouši z řad řidičů.[proud] Uvidíme za rok, jestli to dostane i nějakej klasickej "švec", to pak uvidíš třeba i kyselej xicht*. [biggrin]
Ale myslím, že na tuhle linku bude nadšenců z řad řidičů vždycky dost, bo na ní se může dostat opravdu "každej", na rozdíl od 91 (nově 41), netřeba speciálních papírů na dvounápravový vozy.

Edit: * Ale vzhledem k tomu, že tahle nostalgická linka má evokovat přelom 80/90 let, pak i ten "nasranej tramvaják" vepředu bude vlastně dobovej a stylovej...[rofl]

(Příspěvek byl editován uživatelem Bobik.)
Úterý, 28. března 2017 - 20:45:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 5-2012
A to by se třeba pro těch pár DVC nenašel nějaký východní kupec? Protože takhle to opravdu nedává smysl, aby vedle sebe jezdila historická linka a na běžných spojích v podstatě identické vozy (tam rozdíl už nepozná fakt nikdo). I s těma R.P je to hooodně na pováženou.
Úterý, 28. března 2017 - 20:46:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1719
Registrován: 12-2007
Wagon:
"JardaČerný: Hm, já jel dnes dvacettrojkou z Malovanky na Královský letohrádek, a ta vystoupil tatínek se synem tak osmiletým, a syn mával na řidiče a ten mu kynul na zastávce rukou a usmíval se.[happy] Takže s tou linkou jezdí asi vybraní tramvajáci.[wink]"

To přeci nemusí nic znamenat. Pokud na mne někde nějaký špunt mává, tak mu také zamávám ať už sedím ve voze svých snů či nikoliv.

Ale pokud budou mít plánovači možnost tam dávat jen ty, kteří s tím jezdit chtějí, tak je to jedině dobře.
Emil Švec
Úterý, 28. března 2017 - 21:09:37  
Neregistrovaný host
84.246.166.34
Na lince 41 by měla být obsluha, která umí alespoň základy angličtiny. Vzhledem k tomu, jak lidé čtou, tak o zvláštním tarifu velmi stručně informuje malá tabulka. Jel jsem s tím loni na podzim a bylo mi celkem stydno, jak se k turistům obsluha chovala, protože pro ně to jezdí. Nakonec jsme se o domluvu většinou starali my cestující. To je jediná vada na kráse, myšlenka pěkná
Úterý, 28. března 2017 - 21:39:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2451
Registrován: 8-2008
ev.č.5521

.....13.3.2006


Fotogalerie lokomotiv: http://krumpolc.rajce.idnes.cz/


Fotogalerie pohraničního opevnění z let 1936 - 1938: http://ropiky1938.rajce.idnes.cz/

..............................................................
anonymní fanda
Úterý, 28. března 2017 - 21:49:06  
Neregistrovaný host
37.48.44.112
Jedna výluková tyristorka
Jarmil
Úterý, 28. března 2017 - 22:31:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 280
Registrován: 6-2013
Proč má ta 8085 vepředu oválné oranžové blinkry, když vepředu bývaly bílé? Pamatuju se, že ty bílé vždy svítily jako obrysová světla a když byly zapnuté blinkry, tak ty bílé blikaly tím způsobem, že se měnilo plné prosvícení s polovičním, tj. nezhasínaly úplně a plnily tak i při blikání funkci obrysových světel.
parrot
Středa, 29. března 2017 - 00:30:42  
Neregistrovaný host
62.24.79.178
Wagon a Bobik: 23 dostávají všichni. Já jsem se do žádnýho pořadníku, nebo seznamu přání o směnu na lince (v legraci - ani nevím jestli nějaký takový je) a dostal jsem ji na pátek[happy]
Středa, 29. března 2017 - 04:43:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4874
Registrován: 11-2007
Jarmil: Ono totiž před mnoha a mnoha lety došlo ke změně předpisů. Takže znamení o změně směru jízdy musí svítit oranžově a brzdová i koncová světla červeně. Jiná barva by znamenala technicky nezpůsobilý vůz, který by vám vyřadil první dopravní policajt, který by si toho všimnul. Samozřejmě s pokutou na místě.
Malý_fotograf
Středa, 29. března 2017 - 08:59:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6216
Registrován: 5-2002
Rudolf_33: Tak teoreticky by snad šel bílej kryt s oranžovou žárovkou uvnitř (jak tomu je u většiny automobilů).

Včera jsem se byl svézt retro linkou a pro mě docela zklamání. Asi tím, že se dělalo mnoho povyku, jsem čekal víc... Třeba že vozy budou alespoň umyté od čmáranic (přetrvávající škrábanice na sklech bych chápal), že v nich budou odstraněny některé samolepky (jako např. PČR krádeže, nebo jiné moderní vymoženosti). Plochá kola taky moc velký dojem neudělala, ale to se holt v provozu stává... [happy] Naopak chválím boxy na letáky s informacemi pro místní i turisty.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Středa, 29. března 2017 - 15:19:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4875
Registrován: 11-2007
Malý fotograf: "Tak teoreticky by snad šel bílej kryt s oranžovou žárovkou"

Samozřejmě. Proto jsem napsal, že toto světlo musí svítit oranžově, o technickém provedení jsem se nezmiňoval. Byť víme, že vámi navrhované řešení je jedním z nejčastějších příčin neúspěchu vozidel u STK, když se nátěr žárovky oloupe a z oranžové se stane spíše bílá. On ten probarvený kryt je prostě barevně stálejší...
Petr_k
Středa, 29. března 2017 - 15:34:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11881
Registrován: 4-2003
MF - většina automobilů to má řešeno tak, že pod "bílým" (bezbarevným) krytem je další kryt s oranžovou rozptylkou. Má to tak třeba moje volvo 855 v předních blinkrech. Ale takhle jsou řešené i přední lampy Hella na SORrech - žárovky předních blinkrů jsou čiré
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Mír není zárukou ničeho.
Válka je zárukou práce.
(Pán Well)
Boris
Středa, 29. března 2017 - 15:58:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3152
Registrován: 6-2002
Akorát je pak blbé, když obrysovka svítí oranžově...
vždy
Středa, 29. března 2017 - 18:38:09  
Neregistrovaný host
94.113.221.6
Jarmile, Jarmile - ukaž alespoň dvě fotky pražských T3M s bílými obrysovkami a druhý den je 8085 bude mít.
Garfield
Středa, 29. března 2017 - 21:46:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12185
Registrován: 10-2004
Dneska ráno jsem si myslel, že ROPID po 23 zavedl další atrakci, kdy každý cestující může řídit svoji tramvaj. [happy]
yardam
Středa, 29. března 2017 - 22:56:14  
Neregistrovaný host
94.112.210.105
To se stává. Nevím, co všechno z toho za běžného provozu funguje, ale ten veliký červený knoflík musí svádět každého. Je na místě dojít za řidičem a takovou skutečnost mu oznámit.
Garfield
Středa, 29. března 2017 - 23:25:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12187
Registrován: 10-2004
Zvonek nefungoval, vic jsem nezkoušel. [proud]
Čtvrtek, 30. března 2017 - 02:37:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1390
Registrován: 10-2010
Dokud se panel zadního pojezdu neaktivuje spínačem v kabině, nemělo by fungovat nic, alespoň u nás to tak je.
Čtvrtek, 30. března 2017 - 05:58:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3651
Registrován: 7-2011
Jo, dokud se nepřehodí reverz v kabině, nefunguje vzadu v krabičce nic. Vyzkoušeno [satan] Občas se stane, že šroubek na zámku se uvolní, packa zámku spadne a pokud to tam celý nedrží "na fest", tak se to vyklepe a samovolně otevře.
Čtvrtek, 30. března 2017 - 09:09:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6165
Registrován: 6-2004
Bobik: Nic nefunguje, vyjma 14T[wink]. Tam myslím něco funguje, ale zase je pravda, že tam nehrozí samovolné otevření už jenom kvůli umístění.

A otázka do pléna :-). Jak se staví odbory DPP ke stávce řidičů busů? Bude se v Praze taky stávkovat a nebo se připojí jenom podporou?

(Příspěvek byl editován uživatelem 9001.)
Čtvrtek, 30. března 2017 - 09:25:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3652
Registrován: 7-2011
Ve 14T nevim, ovšem tam je víčko jednak trošku jinak dělaný a jednak na perko, který to pořád přitlačuje, takže samovolný vyklepání nehrozí a hlavně je tam signalizace, takže na panelu řidiče se objeví nápis "otevřený kryt pomocného stanoviště".Nebo tak něco, přesný znění si nepamatuju. (15T má to samý)
Čtvrtek, 30. března 2017 - 09:51:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 805
Registrován: 10-2012
9001: Praha se zatím nerozhoupala a stávka snad jen někde ,občas..,jako vždy
Slova, ne činy!
Čtvrtek, 30. března 2017 - 10:03:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 340
Registrován: 8-2002
Nefunguje tam nic? Jsem měl za to že nouzová brzda by měla fungovat pořád.
Čtvrtek, 30. března 2017 - 11:19:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6168
Registrován: 6-2004
K_k: Záchranná brzda je běžně i v salonu pro cestující. Navíc počítám, že vůz do brzdy půjde i když někdo otevře nouzově dveře[happy]
Čtvrtek, 30. března 2017 - 11:38:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 341
Registrován: 8-2002
V salonu je ale pod sklem, v otevřeném panelu je jednoduše přístupná, a přijde mi divný že by nebyla funkční pořád..
Čtvrtek, 30. března 2017 - 11:42:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7096
Registrován: 2-2006
Není důvod aby tam byla funkční pořád.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Čtvrtek, 30. března 2017 - 17:21:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 707
Registrován: 4-2006
Ale co by mne zajímalo - omezovač rychlosti na zadním panelu byl/je vždy nebo třeba stará T3 šla "rozjet naplno"
Boris
Čtvrtek, 30. března 2017 - 19:21:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3153
Registrován: 6-2002
Zrychlovač se rozjede úplně.
JanT.
Čtvrtek, 30. března 2017 - 23:18:18  
Neregistrovaný host
94.230.156.13
Už mám zpracováno video z poslední jízdy 24: https://www.youtube.com/watch?v=q2baPFE18t4
Pak krátké dřívější 2: https://www.youtube.com/watch?v=Abuvs2hdCRc
A 2 s 9 večer: https://www.youtube.com/watch?v=zq_14lQpWDM

Dnes jsem jel KT a po zabrždění sebou dost trhla a s tím se ozvala pěkná rána. Je to špatným řízením nebo je něco blbě s vozem?
https://www.youtube.com/watch?v=UHZcEAGRsL8
Pátek, 31. března 2017 - 01:59:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 103
Registrován: 9-2012
Hm, máte tady výživnou flame o třiadvacítce. [rofl]

Já už dění v Praze moc nesleduju, ale to, že Kotasova urážka slova vkus byla pokřtěná po Kardausovi, je zpráva, která se svou nechutností plně vyrovná zprávám o vlastizrádci z Pražského hradu a jeho ovčím fellatorovi.

Buddha učí, že vztek je jediný luxus, který si v životě nesmíme dovolit, vzteku je třeba se za každou cenu bránit a člověk se neustále musí učit vzteku vyhýbat. Zamyslete se nad sebou, vztek vám opravdu škodí. [lame]

Jo a někdo se tady zmiňoval o tom BoJo (Boris Johnson). Ten člověk se sám chlubí, že za svůj největší úspěch za deset let starostování Londýnu bylo vymýcení nenáviděných kloubových autobusů. Pokud člověk porovná nápravové tlaky, spotřebu, kapacitu, pořizovací cenu a cestovní rychlost kloubusu a doubledeckeru, tak se začne velmi podivovat nad mentalitou národa, který boj proti kloubusům považuje za bezmála hrdinský čin. Něco takového bych si v prostředí více myslících lidí za vzor opravdu nebral. Obzvláště, když za deset let jeho starostování se vpravdě nedá najít nic dalšího, co by snad BoJo pro město udělal. [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem Martyk.)
Komu tykám? Zpravidla všem. Buď se s tím vyrovnej a tykej mi taky nebo se jdi třeba zabít.
Pátek, 31. března 2017 - 06:09:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3653
Registrován: 7-2011
9001:
"Navíc počítám, že vůz do brzdy půjde i když někdo otevře nouzově dveře."
I když je roztrhne (i blokovaný jak maj R.P se dost velkou silou roztrhnout daj), to pak spadne bezpečák (magnety, zvonek).

Fricoolinek:
"omezovač rychlosti na zadním panelu byl/je vždy nebo třeba stará T3 šla "rozjet naplno"..."
Kromě zrychlu, kterej rozjedeš naplno, má nějakou formu "omezovače" všechno (akorát u T3M si nejsem jist, ta myslím taky nemá nic). Ať už se jedná o klasický omezení max. rychlosti (14T,15T), nebo alespoň "proudový" omezení u zbytku (rozjede se to nejvíc na nějakej 3. stupeň).
Vyjímkou je samozřejmě KT, to má jaksi "plnohodnotnej zadní panel", takže tam omezení netřeba... [biggrin]
Pátek, 31. března 2017 - 09:00:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6170
Registrován: 6-2004
Martyk: On Londýn si volí do čela samé borce... Vyjádření současného starosty, že ve smyslu, že terorismus k velkému městu patří a tak si zvykejte je taky síla...
Petr_k
Pátek, 31. března 2017 - 11:15:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11887
Registrován: 4-2003
Martyk - ono když si londýnský "národ" vyfabuloval, že bendybusy byly pomstou Němců za neúspěch ve druhý světový (co na tom, že všechny Mercedesy fakticky vyráběli Francouzi 60 km od Nancy), tak se s tím pracovalo snadno i takovýmu troubovi, jako byl BoJo.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Mír není zárukou ničeho.
Válka je zárukou práce.
(Pán Well)
Emil Švec
Pátek, 31. března 2017 - 20:52:12  
Neregistrovaný host
84.246.166.50
Jak se staví odbory DPP ke stávce řidičů busů? Bude se v Praze taky stávkovat a nebo se připojí jenom podporou?

Já doufám, že všichni řidiči v krajích, které dostaly rozum ,zasedly a zaplatily, nebudou stávkovat. Stávkovat ano, ale jen tam, kde je problém, proč trestat úplně všechny? To potom nemusel nikdo jednat, když chtějí stávkovat všichni. Podle mě by taková stávka neměla mít oporu v zákoně, protože v některých částech republiky řidičům vyhověli. Tak proč odboráři chtějí stávkovat plošně?
anonymní fanda
Pátek, 31. března 2017 - 20:54:45  
Neregistrovaný host
37.48.42.20
to je pohodové cestování když témeř každá druhá tramvaj jede s laminátovými pohodlnými sedačky. Doufám, že nepůjdou na Ukrajinu jako šli SUCS.
yardam
Sobota, 01. dubna 2017 - 01:41:50  
Neregistrovaný host
94.112.210.105
Fanoušku, už se ani neobtěžuj chlubit se tady nebo vlastně kdekoliv jinde svýma fotkama. Tedy, jsou-li ty fotky vůbec tvoje. Ne, že by nebyly povedené, ale při takové velikosti a ještě s tím rušivým a hnusným vodoznakem si je vážně strč někam. S tím nikoho neohromíš.

Ono by bylo lepší, kdybys sem vůbec přestal lézt. Myslím, že ze způsobu tvého projevu, třebaže psaného, je každému bystřejšímu jasné, že ti nemůže být víc než 15 (když budu štědrý ve svém odhadu).
Sobota, 01. dubna 2017 - 03:26:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 104
Registrován: 9-2012
Terorizmus sem nepatří, imperiální kocovina Angličanů taky ne, já jenom poukázal na to, že BoJo je ve skutečnosti destruktor a že ohánění se jeho jménem spíše škodí, než prospívá.

Dobrá zpráva je , že žudra jsou už jenom pojízdný skanzen.

Nemůžu se nepřipojit k sedačkové flame. Laminátové pisoáry nejsou Kardausova práce, vznikly až ve druhé polovině 60. let jako nepříliš zdařilá napodobenina 10 – 15 let starých designových trendů. Sedačky, které navrhoval Kardaus, byly pouze v Ječmínku a nikterak dlouho. Nezanedbatelné množství T3 (já myslím, že více, než třetina), bylo dodáno s koženkovými sedačkami a ty byly opravdu pohodlné. Kdykoli jsem zamlada cestoval z hospy v kožence, tak mě řidič na konečné budil. Pisoáry nijak pohodlné nebyly, na usnutí v tom jsem musel být opravdu extrémně moc. To, že pisoáry jsou pohodlnější, než Fainsa a Kotas-parody-to-design, svědčí o totálním designérském selhání, nikoli o nějaké vysoké kvalitě designérů někdejšího Vertexu.
Komu tykám? Zpravidla všem. Buď se s tím vyrovnej a tykej mi taky nebo se jdi třeba zabít.
Sobota, 01. dubna 2017 - 08:31:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6174
Registrován: 6-2004
Martyk: Zrovna Fainsy mě přijdou úplně v pohodě. Osobně se mi na nich sedí dobře a provozně mi přijdou taky šikovné, díky možnosti vyměnit nejvíce opotřebovné části.
Sobota, 01. dubna 2017 - 10:21:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3656
Registrován: 7-2011
9001 - nojo, to bude tím, že nic lepšího, než vajíčka a teď Fainsy jsme holt nezažili. Ale na koženkový židle v busech jistě vzpomeneš a proti těm dnešním byly zlatý.
Sobota, 01. dubna 2017 - 10:39:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6175
Registrován: 6-2004
Bobik: No jasně. B731 na 188 [proud], ale taky si pamatuji jak vypadaly... Slepované atd.
ffff
Sobota, 01. dubna 2017 - 14:35:10  
Neregistrovaný host
141.0.14.163
tak jsem se tou 23 dnes svezl. Zatím z mi mám dojem, že se jedna o dobrý způsob, jak si zaručit, že i bez problémů sednu. Mam takový pocit, jako by turisté nevěděli, jestli není na tuto linku nějaký extra tarif.
ffff
Sobota, 01. dubna 2017 - 14:39:55  
Neregistrovaný host
141.0.14.163
snad, aby to psaní o existenci této nostalgické linky a o tom, že je možné použít normální lístky, bylo jen Anglicky a umístěno zpředu označniku zastávky.
Sobota, 01. dubna 2017 - 15:14:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10952
Registrován: 5-2004
Kozenky byly do nejakyho cisla 329 nebo tak, tedy neco pres 200 ks. A kdovi jestli vsechny - dost vozu z tech serii melo pozdejc laminaty. Nevim zda (cast) z vyroby nebo vymeny v provozu, spis ale to druhy neb to byly "nahodny cisla".

Fakt je ze rozrezanou kozenku pamatuju casto zatimco laminat byl dokonalej antivandal.
Sobota, 01. dubna 2017 - 15:21:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3039
Registrován: 8-2010
fff: Mám stejný dojem. Zatímco ostatní tramvaje v centru narvané ve 23 si šlo i na Národní v pohodě sednout [happy] Turisté raději čekají na 22 a i ostatní cestující raději čekají na další [tramvaj] Bude to chtít čas a propagaci u turistů.
Praha-Ruzyně, Olomouc
Jeho Vysost
Sobota, 01. dubna 2017 - 16:10:31  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Na Narodni nie je problem najst aspon jedno miesto ani v spicke v 22, pretoze z oboch smerov je tam celkom solidny vystup cestujucich. Pokial idu 22 tesne za sebou, sadnut si v druhej 22 nie je ani na IPP
yardam
Sobota, 01. dubna 2017 - 16:12:59  
Neregistrovaný host
94.112.210.105
Nevím, jak to vnímají jiní (asi moc ne), ale já si jízdu soupravou 8085+8013 užil náramně. Už jen proto, že přední vůz má otevřenou kabinu, což tu nebylo už velmi dlouhou dobu - tedy co já vím, opravte mne někdo, mýlím-li se. Tramvaj byla celkem dobře obsazená v téměř celé své trase. Pár lidí si všimlo letáků nad okny, ostatním to bylo jedno. Trochu jsem se bál toho mužského hlasu, ale zas tak hrozný to nebylo, ba naopak mě to až mile překvapilo. Až v budoucnu vyvstane potřeba vyměnit legendární Dagmar za někoho jiného, proti tomuhle chlapovi bych nic moc nenamítal, jen by nemusel tolik drmolit.

Pořezanou koženku si už nedokážu vybavit, ale vzpomínám si na koženku popraskanou (v autobusech). Takovým typickým znakem devadesátých let včetně období krátce po miléniu jsou pak pro mě osahané tyče bez laku.

Od koženek v T3 se, počítám, upustilo společně se všemi těmi okrasnými i užitečnými lištičkami, o kterých tu už byla řeč. Laminát je prostě mnohem jednodušší na údržbu a patrně i na výrobu.
Sobota, 01. dubna 2017 - 16:31:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3040
Registrován: 8-2010
Jeho Vysost: Sednout si na Národní možná není takový problém, ale ve 23 si může člověk i vybrat [biggrin]
Praha-Ruzyně, Olomouc
Sobota, 01. dubna 2017 - 18:01:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7097
Registrován: 2-2006
Bobik: Zlatý jo ? Já si pamatuju ty slaný fleky na nich v létě, pamatuju si jak byly rozdrbaný a rozpáraný, jak se zespodu kradly ty cvočky, co se s nima pak zdobily džísky. Pamatuju i ten černej tvrzenej molitan, kterej se s koženkama střídal a jak byl taky krásně rozdrolenej.
Za mě rozhodně zlatá Fainsa.

Ad 23: Když jsem jí měl, tak dokonce kolega posílal turisty na 22, že pojede rozhodně dřív, ale nechtěli, že to neni historie a klidně si na ní těch 20 minut počkali, takže ty informace asi maj. Jinak jsem s ní jel ve čtvrtek a 10 lidí už ze Zvonařky, na Pavláku dobíhající urvali už jen místa k stání a to jsme se zařadili do vláčku, takže propadák to fakt neni a já bych tomu dal čas.
Už teď se opatrně mluví, že by měla jít o víkendu i na míň než 15 minut...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Sobota, 01. dubna 2017 - 18:40:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6176
Registrován: 6-2004
Demon: A ty si jim neřekl, že v papírech je to R.P co přijelo na 22 výrazně starší než většina vozového parku 23? [biggrin] Takovou škodolibost bych od tebe nečekal.[biggrin].

Ale vážně.
Když klesne interval vyjezdí se to se současnou sestavou a nebo by se musely přidělat vozy?

O penězích se radši nebavím... Po zrušení pásma do Motola je kasa města opravdu bezedná[satan]