Diskuse » Archiv 2017 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 08. 01. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 08. 01. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 04. ledna 2017 - 08:03:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6858
Registrován: 8-2003
31.12.2016 -> [fotic] 9093..



World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Bkp
Čtvrtek, 05. ledna 2017 - 09:53:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7665
Registrován: 8-2003
Tak to vypadá, že tramvaj do Libuše zvládla další fázi přípravy.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Čtvrtek, 05. ledna 2017 - 12:16:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7590
Registrován: 5-2002
Jojo
hodnocení vlivů na soustavu Natura 2000
jojo
dotčené ptačí oblasti

V Česku se už nikdy nic nepostaví a když tak na zkušební provoz bez kolaudace. Jde to jedině pod zem, tam ptáci nebudou. Ani šťouraví lidi.
Bkp
Čtvrtek, 05. ledna 2017 - 13:41:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7666
Registrován: 8-2003
"Nepodléhá dalšímu posuzování"
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Pátek, 06. ledna 2017 - 08:17:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7592
Registrován: 5-2002
Takže přece jen především šotolinka pro šotouše

Právo: ...Pojede ve směru z Malovanky, nepojede přes Pohořelec, ale přes zastávku Hládkov, což je taková jednokolejná spojka, po níž se normálně nejezdí. Na některých zastávkách, které se běžně nevyužívají, by měly být dobové zastávkové označníky, aby to opravdu připomínalo dobu, kdy T3 bylo nejvíc...
jentak
Pátek, 06. ledna 2017 - 09:30:51  
Neregistrovaný host
78.102.222.16
Takže přece jen především šotolinka pro šotouše

A?

Jenom bacha, aby jsi z toho zdrcujícího objevu neměl další díru od[tramvaj] ve svém [auto].[biggrin]
Pátek, 06. ledna 2017 - 10:37:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5892
Registrován: 6-2004
jentak: Pokud má být pro turisty, tak je logičtější, aby jezdila po "hlavní"... Navíc když z Malovánky tím nikdo kromě šotoušů stejně nepojede...
gagarin z mobilu
Pátek, 06. ledna 2017 - 10:39:48  
Neregistrovaný host
37.188.140.74
Neslo by nejak nakazat tem nekolika dementnim ridicum tramvaji, ze kdyz venku mrzne až praští, nelze pouzivat otevírání všech dveří centralne? Fakt nechapu, ze nekoho napadne čekat na cas odjezdu v pet rano a dve minuty vetrat. A poddotaz: proc se tolik řidičů brani pouzivani samozaviraciho automatu? Pokud je to "nezvyk" cestujících, tak podotykam, ze az to budou par týdnů používat všechny tramvaje, ktere to umi, lidi si na to taky zvyknou.
Pátek, 06. ledna 2017 - 10:57:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5893
Registrován: 6-2004
gagarin z mobilu: A za řidičem si došel? [proud].

K automatu. Jak se to vezme. Mě jako cestujícího z toho po pár zastávkách třeští hlava, když jede výstraha v kuse skoro celý pobyt v zastávce...
jentak
Pátek, 06. ledna 2017 - 11:21:22  
Neregistrovaný host
78.102.222.16
No vono de voto, eště v jaký tramvaji mobil seděl. T3SU fakt automat nemají.[biggrin]

Ano, bylo by logičtější aby jela přes Pohořelec.

... Navíc když z Malovánky tím nikdo kromě šotoušů stejně nepojede... ale tadle věta v diskuzi jako vyjadřuje co?
Že na Malovance žijí jenom šotouši, nebo prostě zase jenom plácání sračiček protože mýtus 9001
Pátek, 06. ledna 2017 - 11:46:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3666
Registrován: 5-2003
jentak: No asi to, že šotouši na tu Malovanku přijedou z opačného směru, přejdou z výstupní na nástupní (mezitím udělají pár fotek ve smyčce) a pojedou zpátky.[biggrin] A místní mezitím odjedou z Malovanky 22...
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou?

P. Dobeš: Calvera

yardam
Pátek, 06. ledna 2017 - 12:31:41  
Neregistrovaný host
78.45.47.207
Automat by mohla být i dobrá věc, ale ta signalizace u 15T (snad ještě otravnější než u 14T a T6) ho zabíjí. Fakt ohavnej zvuk, co je slyšet na zbytečně velkou vzdálenost, především v noci (já to slyším až do postele, i když bydlím 200 metrů od zastávky.

On teda ani ten vysokofrekvenční zvuk, který 15T vydává za jízdy, není žádná lahoda pro uši.
Pátek, 06. ledna 2017 - 14:46:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19210
Registrován: 8-2005
ad 23: Takže Pohořelec, zastávku kde je 50% cizinců (pro který údajně je) a 50% gympláků mine? Tak to by ani nemusela jezdit na Málovánku a točit se po tom spojovacim oblouku před Málovánkou. Panebože, za co jsme trestáni. [tramvaj]
[tramvaj][blesk][new] ZIMNÍ SRAZ OPTIMALIZAČNÍ A PRAŽSKÉ TRAMVAJOVÉ SEKCE K-R: 25/1/2017 OD 19 HOD. VALCHA HOLEŠOVICE (Tř.Dukelských hrdinů, u podjezdu na Výstaviště Holešovice). [jidlo][fotic]
Pátek, 06. ledna 2017 - 15:01:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7594
Registrován: 5-2002
Výstupní na Pohořelci, kde vystupují ti turisti, co nevystoupí u Hradu naštěstí minout nejde. Ale někam ten retrosloupek dát přece museli.
Fkam
Pátek, 06. ledna 2017 - 15:06:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2600
Registrován: 3-2011
gagarin z mobilu - v Lazarské se dokonce větrá i 7 minut. A co ? Pořád lepší čerstvý vzduch než vydýchaný a smrad.
Automat na 15T jsem použil jednou a myslím, že jsem si poslechl dost. [biggrin]
Navíc to (můj pocit) protahuje samotné stanicování v zastávce.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Mladějov
Pátek, 06. ledna 2017 - 15:20:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9364
Registrován: 3-2007
Káeme, předběhl jsi mne.
Krásně se potvrzují má slova, že 23 je hračka za naše peníze pro šotouše, a ne nějaké řešení přeplněnosti 22.
Trasou, intervaly a dorazí to šotosmyčkou [biggrin]

Mmch kdyby 23 točila až na Malovance, tak obslouží zastávky Malovanka a vytvoří možný přestup na 25.

No ale když sotouši chtěj fotky cedulových 23 na jednokolejce..och jak romantické...co na tom, že tím nikdo nepojede.
Pátek, 06. ledna 2017 - 15:24:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19211
Registrován: 8-2005
a ty cedule budou přikurtovaný zámečkama, jakosemto viděl dneska na 16. Vostuda. [uhoh] DPP říká - naši klienti jsou zloději. Pěkně hovoří o klientech. [kladivo]
[tramvaj][blesk][new] ZIMNÍ SRAZ OPTIMALIZAČNÍ A PRAŽSKÉ TRAMVAJOVÉ SEKCE K-R: 25/1/2017 OD 19 HOD. VALCHA HOLEŠOVICE (Tř.Dukelských hrdinů, u podjezdu na Výstaviště Holešovice). [jidlo][fotic]
Fkam
Pátek, 06. ledna 2017 - 15:53:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2601
Registrován: 3-2011
A není to snad pravda ? O pár zlodějích se ví, stejně jako se ví o třech "osobách", co sprejují tramvaje. A v poslední době se jim bohužel "daří".
Jenom já měl tři posprejované tramvaje za prosinec. Řádí na Výstavišti, v Ďáblicích, na Barrandově, v Modřanech.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
jentak
Pátek, 06. ledna 2017 - 16:18:34  
Neregistrovaný host
78.102.222.16
Klíííd, byl ježíšek - obvykle jim ty plechofky kolem 20.ledna dojdou.

Mladějov - co takhle zkusit silnější dioptrie. Až potom zase plácat další sračičky.[zadnice]
Pojede ve směru z Malovanky, nepojede přes Pohořelec, ale přes zastávku Hládkov,
obslouží zastávky Malovanka a vytvoří možný přestup na 25.

KM
DPP říká - naši klienti jsou zloději. Pěkně hovoří o klientech. DPP ne, pojišťovna - opětovnými dotazy co udělal DPP, aby ty cedule nešly svévolně ukrást. Tedy aby mohlo být naplněno pojistné plnění.

To by si KM mohl znát, i v tý bance bylo ladascos pod zámkem
Pátek, 06. ledna 2017 - 16:33:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19212
Registrován: 8-2005
Fkam: Asi by se vám mělo zavést obcházení kolem vozu při nočních pauzách. Při tý dýlce, jakou ty noční pauzy maj, bych tu tramvaj pomaloval i vodovkama. Kdybyste tam nestáli hodinu, nedělo by se to. [lame]
jentak - no se mi nezdá, že by pojišťovna řešila něco v ceně 50,- CZK. Zajímavý že cedule na 1 nebo 9 přizámkovaný nejsou, ale jen ty šotozajímavý na linkách, kde už ceduláky vůbec neměly bejt. Viz 21,15,2. Dovedete si představit ten titulek v nějakém blesku? DOPRAVNÍ PODNIK MÁ SVOJE ZÁKAZNÍKY ZA ZLODĚJE A ZAMYKÁ PŘED NIMI INFORMAČNÍ MATERIÁLY. To by Štábl radost neměl. [kecal]
[tramvaj][blesk][new] ZIMNÍ SRAZ OPTIMALIZAČNÍ A PRAŽSKÉ TRAMVAJOVÉ SEKCE K-R: 25/1/2017 OD 19 HOD. VALCHA HOLEŠOVICE (Tř.Dukelských hrdinů, u podjezdu na Výstaviště Holešovice). [jidlo][fotic]
Fkam
Pátek, 06. ledna 2017 - 16:47:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2602
Registrován: 3-2011
Představ si, že se to děje i za bílého dne [wink]
A vůz jsem měl počmáraný i zevnitř. Takže co dělali ostatní kaštani ? [lol]

Byl i případ, že kolega šel na WC a než se vrátil (max 5 minut) tak vůz byl barevný

A jednou jsem už jednu ceduli kolegovi zachránil během stanicování na Korunovační. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
dg
Pátek, 06. ledna 2017 - 17:46:48  
Neregistrovaný host
89.177.119.99
Cedule jsou samozřejmě pod zámkem i na lince 1, na linku 9 už zrychlovače pár týdnů nejsou vypravovány, na linky 2 a 21 už několik let [vypravci] [kladivo]
Pátek, 06. ledna 2017 - 17:53:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6965
Registrován: 2-2006
Káeme v čem jedeš ?
Linková orientace není informační materiál, ten se vydává v infocentrech a před zloději celkem opodstatněně zamykáme i hasičáky, kabiny druhých vozů atd, přičemž to nikoho ale vůbec NIKOHO nepohoršuje, tak si prosím najdi jinou zábavu.
Vsadil bych se, že i ty si svůj majetek chráníš...
Mimochodem, na 9 zamčený cedule nejsou, jelikož tam Sučka nejezdí.
Jelikož je zastávka Hládkov asi 50 metrů od Pohořelce a jelikož turisti v drtivé většině využívají výhradně zastávku Pohořelec ZC, přes kterou linka 23 normálně pojede, tak přichází o pointu i tvá druhá dnešní historka.
I když narozdíl od jiných zdejších prostoduchých jedinců kvituju, že aspoň umíš číst a nepohoršuješ se tak nad chimérami...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
yardam
Pátek, 06. ledna 2017 - 18:01:03  
Neregistrovaný host
78.45.47.207
Poslední fakt těžké šoťárny byly linky 27 (1/2016) a 28 (3-4/2016). Na Linkách 2 a 21 nebyly cedule už pěkně dlouho, protože to jezdí jenom vozovny 3, 4, 5 a 7 a Hloubětín má na dvojce dva noční přejezdy, kam sem tam pošle T3M2-DVC, což jak známo cedulák není a je to relativně nový, tak proč ne. Ceduláky se teď pouštějí na linky 1, 6, 9, 11, 13, 15, 16 a 24. A to bohužel tak, že díry na zámky jsou všude, ale zámky nikde. A taky to podle toho vypadá. Za mě se to mělo začít zamykat nejpozději před dvěma třemi lety, jestli ne dřív. A já to jako žádnou urážku národa či občanů nebo zákazníků neberu - krade se tu? Krade. A jak. Normální člověk si svůj majetek hlídá, i když to jsou „jen“ plastový cedule. Proč se na ty zámky teď s odpuštěním sere opravdu netuším.

Tuhle u vozovny Žižkov na lince 1 přišel pracovník s náhradními cedulemi a rozsázel je do zadního vozu, který byl komplet očesaný. Jo, kdyby to bylo zamčený...
Pátek, 06. ledna 2017 - 18:12:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19213
Registrován: 8-2005
D3: Jedu v tom, že není nutné vynakládat zbytečné výdaje na tisk cedulí, když je dostatek vozů s digitální orientací, nebo dostatek linek, kde cedule není sběratelským artefaktem. Kdysi mě tu kdosi přesvědčoval, že to "nic nestojí" - tak proč se to ted zamyká? (o hasičáku a lékárničce nikdo nic takového neřekl). Ono to samozřejmě stojí, papír, tisk, a práce člověka s vystrojením vozu. Ohledně Pohořelce hovoříme o směru dc, kde se 23 elegantně vynoří zpoza Hládkova a ujede.
yardam: Na 6,13,15,24 cedule vůbec nemusej bejt. Dvojka s cedulí přes celý město už tušim byla.
[tramvaj][blesk][new] ZIMNÍ SRAZ OPTIMALIZAČNÍ A PRAŽSKÉ TRAMVAJOVÉ SEKCE K-R: 25/1/2017 OD 19 HOD. VALCHA HOLEŠOVICE (Tř.Dukelských hrdinů, u podjezdu na Výstaviště Holešovice). [jidlo][fotic]
yardam
Pátek, 06. ledna 2017 - 19:02:17  
Neregistrovaný host
78.45.47.207
Cedulová dvojka (Petřiny-Podbaba nebo jak) mohla bejt naposledy na začátku roku 2015, než bylo otevřeno metro do Motola a dokud ještě Vokovice disponovaly několika posledními vozy. Poslední cedulová dvou dvojka (22) byla snad 1.7.2016 s vozy 7087+7224. A dosud není problém tam nějakou tu ceduli poslat, stačí dát Žižkovu jedno pořadí. Žádný zbytečný blbiny typu garantovaná NP nebo garantované automaty na lístky ve voze (obojí jako na lince 18) se na dvaadvacítce naštěstí (zatím) nepraktikují.

Opakovaně kroutím hlavou nad tím, co na cedulích a cedulácích komu vadí. Jezdí to, zvoní to, světla a stěrače to taky má, pro běžné kaštanstvo je to prakticky nerozeznatelné od rekonstruovaných vozů či dokonce od Wan. Že to nemá pestrobarevné diody ze všech stran navenek i zevnitř, že to nemá poptávku či komunikátor s řidičem, že to dnem i nocí funí, pánové nezlobte se, to nikoho kromě vás a pár dalších fanatiků opravdu netrápí. Prostě musíte dávat pozor a poslouchat hlášení, abyste věděli, kde jste a kde za chvíli budete. Kdo nevnímá nebo nerozumí holt použije ústa a zeptá se - líná huba je holý neštěstí. Komu vadí to funění, vleze si úplně dozadu nebo dopředu, prostě dál od motorventilátoru, ale většinou to nikomu nevadí. Stejně jako lidi běžně lezou do Karosy dozadu a pak do telefonu přeřvávají motor. COS TO ŘÍKAL? JÁ TĚ NESLYŠÍM! JSEM LÍNEJ ZVEDNOUT PRDEL A PŘESEDNOUT SI DÁL OD ZDROJE HLUKU, PROTOŽE STEJNĚ UŽ ZA PŮL HODINY VYSTUPUJU!
Pátek, 06. ledna 2017 - 20:38:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6966
Registrován: 2-2006
Káem: Tak ještě jednou, cedule se nekradou protože si nějakej šotouš dělá sbírku, ale protože je prostě in něco zničit, někomu způsobit škodu. To je stejný jako stříkání klikyháků na fasády, tramvaje a podobně.
Lékárnička stojí stejně jako cedule a taky se zamyká, takže na zamykání fakt nic divnýho neni, je to prostě ochrana majetku, nic víc za tim nikdo gramotnej nehledá.
Neni tak absolutně žádnej důvod nevypravovat cedule na linky, kde neni výskyt zrychlů nežádoucí.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pátek, 06. ledna 2017 - 21:00:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5895
Registrován: 6-2004
Demon: Když si nakousnul ty lékarničky. Proč vlastně se do vozů dávají? Před pár lety se to řešilo v ostravské diskuzi, že vozy MHD se stejně pohybují ve velmi dobrém dosahu RZS a tak podle zákona vybaveny být nemusí.
nereg.pozorovatel
Pátek, 06. ledna 2017 - 21:02:09  
Neregistrovaný host
94.112.206.233
yardam: ano ano [ok]
Prostě tady je hrstka šotoušů (kteří o sobě navíc tvrdí, že šotouši nejsou....), kteří mají komplexy pořád z něčeho. Vysvětlení může být různé. Ale tak mne napadá, že to mohou být "nedocenění myslitelé", kteří by chtěli rozhodovat o linkovém vedení/cedulích/ostatním a holt se jim to nesplnilo, tak je všechno špatně. Nebo mají komplexy, jako spousty lidí, že musíme být světoví. A co to vlastně znamená, to nikdo neví. Chce to trochu procestovat svět a zjistíme, jak je tady nádherně, ČR je ráj na zemi.
Jinak pozor, linka 2 byla téměř celá cedulová (kromě 8259 a 8260) v létě 2015 v dislokované trase Červený Vrch resp. Nádraží Veleslavín - Divoká Šárka :-).
A když už jsme u těch zajímavých cedulí :-)) [proud]

Petřiny
Pátek, 06. ledna 2017 - 21:07:52  
Neregistrovaný host
46.135.110.249
9001: A co by si v případě poskytování první pomoci měl řidič navléknout na ruce například? Škrtidlo nebo obvaz se taky hodí...
yardam
Pátek, 06. ledna 2017 - 21:59:18  
Neregistrovaný host
78.45.47.207
S tou „světovostí“ je to jako s „pražskou kavárnou“, potažmo „sluníčkáři“. Všichni o tom mluví, někdo se k tomu hlásí, někdo to zatracuje, ale nikdo to na vlastní oči nikdy neviděl, nikdy tam nebyl, nikdo s tím nehovořil.

O té dočasné dvojce vím, ale ve svých dřívějších záznamech mám akorát dvě jízdy z Veleslavína do Šárky, jednou koncem června a jednou začátkem srpna, obojí vozem 8259 (poř. 701). Prostě jsem měl smůlu a doteď jsem ani nevěděl, že tam ceduláky lítaly. Mimochodem, na kterou kolej vlastně v Šárce zajížděla? Na vnitřní nebo vnější?
nereg.pozorovatel
Pátek, 06. ledna 2017 - 22:30:04  
Neregistrovaný host
94.112.206.233
yardam: ano ano, plně souhlasím [happy] [happy] [happy] [ok].
Jak na Šárce, tak na "Červeňáku" to lítalo všude možně. Červeňák byly přestávky (dokonce se dalo chytit až 3 ceduláky najednou ve smyčce) a na DŠ se to, jestli si dobře vzpomínám, též občas točilo (vnitřní x vnější). Fotil jsem určitě na vnitřní, vnější ale též myslím, že byla [happy]
Pátek, 06. ledna 2017 - 22:54:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 522
Registrován: 3-2009
První dva vozy KT4DC po generální opravě přijely včera večer z Prahy do Potsdami:




K diskuzi o používání či nepoužívání dveřního automatu v Praze:
Nedivím se, že se to v Praze nepoužívá. Nervovalo by to mě jako řidiče stejně tak jako by to nervovalo cestující. V Praze to nad těmi dveřmi řve nejen když dveře zavírá řidič, ale i když se dveře zavírají samy, bez zásahu řidiče, když nějakou nastavenou dobu nikdo neprošel fotobuňkou. Lidé vidí, že se dveře zavírají, že to nad nimi píská, a nadávají na řidiče, proč dává výstrahu a zavírá dveře, když ještě lidi nenastoupili.

V Potsdami (a mnohde jinde) dveře pískají, pouze pokud je zavírá řidič. Zavírají-li se automaticky, jsou zticha. Všichni vědí, že když se před nimi takto začnou zavírat dveře bez výstrahy, že se zavírají automaticky, protože jimi nějakou dobu nikdo neprošel, a vědí, že není třeba panikařit, že stačí zmáčknout tlačítko či do těch dveří vejít a začnou se zase samy otvírat. Cestující tak nejsou obtěžováni zbytečným pískáním a vědí, že jakmile slyší pískání (na některých vozech gong), že teprve pak do těch dveří už nemají vstupovat, protože je zavírá řidič, aby odjel. Kdyby to bylo jako v Praze, tak by na déle trvajících přestupech (jako např. 2 minuty na Hauptbahnhof) z toho lidi za chvíli bolela hlava.

Takové řešení, jaké jsem popsal na potsdamských tramvajích, by se hodilo i u vás na Lazarské. Ve vašich tramvajích se buď 5 minut větrá nebo, pokud byste na noční linky nasazovali 14T a 15T s pískacím automatem, by vás neměli rádi obyvatelé přilehlých domů.

Jak se dveře zavírají bez výstrahy samy je vidět např. na tomto VIDEU od času 3:45 (video není moje). Poté, co se dveře samy zavřely bez rámusu, tlačítko na dveřích stále svítí a je možno je znovu otevřít.
Videa z let 1998-2003: www.youtube.com/strassenbahnfahrer1
Sobota, 07. ledna 2017 - 01:56:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 602
Registrován: 6-2011
yardam: V obratišti Divoká Šárka zajížděla dočasná linka 2 na vnější kolej s výjimkou jediného garantovaně nízkopodlažního pořadí, které zajíždělo trvale na vnitřní kolej, aby nízkopodlažní dveře byly blíž obrubníku.
Jenki
Sobota, 07. ledna 2017 - 07:48:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4990
Registrován: 5-2002
Jak má fungovat zvukové výstražné znamení nade dveřmi určuje ČSN 28 1300. Zhruba je to tak, že to musí řvát vždy před zavřením a po celou jeho dobu. Kombinacemi s nějakými EN (a judikáty z případů, kdy tramvaj někoho přivřela do dveří -> potáhla -> zranila nebo zabila) se dospělo k momentálně vyžadované hodnotě bzučet a červeně svítit / blikat 2s před zavřením a dále furth po celou dobu než se dveře úplně uzavřou.

V Potsdami to upravuje asi nějaká DIN nebo spíš BOStrab a budou tam jiné požadavky.
yardam
Sobota, 07. ledna 2017 - 08:40:04  
Neregistrovaný host
78.45.47.207
No dobře, ale nemusí ten zvuk být tak uchorvoucí a nervydrásající. Autobusové a erpéčkové „lilililili“ je mnohem snesitelnější. I když je pravda, že u některých R.P je ta výstraha zase naopak tak tichá, že není téměř slyšet z vozu.

Celá ta norma mi ale přijde zbytečná, vzhledem k tomu, že otevřené/nedovřené dveře blokují rozjezd i v těch nejstarších vozech.
jentak
Sobota, 07. ledna 2017 - 09:02:21  
Neregistrovaný host
78.102.222.16
Musí, 100% právních zástupců uvláčených, přivřených tvrdí, že žádné světýlka ani výstražné bzučáky jejich klienti neslyšeli ani neviděli. I to i v případě, že to jejich klient nepřežil - tedy nemohl učinit výpověď.

Myslím, že už jsem přebili i to pověstné "neslouží k sušení koček".
netak
Sobota, 07. ledna 2017 - 09:11:23  
Neregistrovaný host
78.102.222.16
KM:
těch cedulí cestující za posledních 5 let ukradli asi 4 300 kusů v průměrné hodnotě 400kč. Nejvíce bylo ukradeno 1,9 a 22 (80% ze všech). Ostatní škoda spojená s vykrádáním cedulí u uzamčených stanovišť se vyšplhala na cca milion.
Zámečky se asi neosazují od té doby, co se pojišťovně naúčtovali i ukradené celé držáky a zadní tyče (včetně těch zámečků). Prý to nezamčené je levnější (řekla pojišťovna).
Sobota, 07. ledna 2017 - 10:43:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6967
Registrován: 2-2006
Straßenbahnfahrer: "Lidé vidí, že se dveře zavírají, že to nad nimi píská, a nadávají na řidiče, proč dává výstrahu a zavírá dveře, když ještě lidi nenastoupili."

Lidi, teda ti svéprávní, nemůžou nadávat na řidiče, že lidi ještě nenastoupili, protože to začne pískat cca 5 vteřin po tom, co dveřma nikdo neprojde a za další 3 vteřiny se dveře začnou zavírat.
Z toho vyplývá, že lidi už nastoupili - 8 vteřin nenastoupila ani noha.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Sobota, 07. ledna 2017 - 11:08:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1664
Registrován: 12-2007
A to bohužel tak, že díry na zámky jsou všude, ale zámky nikde. A taky to podle toho vypadá. Za mě se to mělo začít zamykat nejpozději před dvěma třemi lety, jestli ne dřív. A já to jako žádnou urážku národa či občanů nebo zákazníků neberu - krade se tu? Krade. A jak.

Zámečky se asi neosazují od té doby, co se pojišťovně naúčtovali i ukradené celé držáky a zadní tyče (včetně těch zámečků). Prý to nezamčené je levnější (řekla pojišťovna).


Musím říct, že jsem tuhle viděl jednu soupravu bez zámečků a nelenil jsem a optal se, zda vozovna nezapomněla.
Odpověď shodující se tím uvedeným výše mne fakt šokovala.
Sobota, 07. ledna 2017 - 12:17:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1226
Registrován: 12-2007
sníh a ledovka U Plynárny a v okolí

http://kasme.rajce.idnes.cz/170107/
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz
Sobota, 07. ledna 2017 - 12:36:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6969
Registrován: 2-2006
"Odpověď shodující se tím uvedeným výše mne fakt šokovala."

Čímž se jen potvrzuje, že nejde o "sběratelství", ale pouhej vandalizmus.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Sobota, 07. ledna 2017 - 17:52:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1678
Registrován: 9-2007
ad Netak - dobré a teď ještě tu o Křemílkovi prosím[biggrin]

Ne vážně, nedovedu si dost dobře představit, jak někdo kvůli zámečku odšroubovává celé madlo nebo přinýtovaný držák.

Stejně tak si nedovedu představit, jak pojišťovna řeší tu tabulku, kousek plastu s nalepeným papírem. Každá pojistná smlouva mívá také nějakou spoluúčast, kterou těžko může cedulka přesáhnout.
Ovšem v případě, že DPP dokáže vyčíslit tak vysokou hodnotu obyčejné tabulky, že mu ji pojišťovna platí, pak to musí být velice lukrativní příjem a takový zloděj je vlastně vážený obchodní partner, který ve finále přináší podniku zisky z pojistného plnění[rofl]
netak
Sobota, 07. ledna 2017 - 18:07:28  
Neregistrovaný host
78.102.222.16
Ne vážně, nedovedu si dost dobře představit, jak někdo kvůli zámečku odšroubovává celé madlo nebo přinýtovaný držák.
To si ve vozovnách HL a ŽI taky nemysleli, než tyto věci museli začít znovu vyrábět či objednávat na komerčním trhu.[biggrin]
Asi ta pojistka existuje, když se volá policie. Stejně jako na posprejované a jinak vandalsky poškozené vozy.Asi největší perla je, když někdo musí vlastnit kus kabiny se samolepkovým inventárním číslem. [biggrin]
Nebo je libo i tu o Vochomůrkovi?
Sobota, 07. ledna 2017 - 18:55:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1665
Registrován: 12-2007
666:
"ad Netak - dobré a teď ještě tu o Křemílkovi prosím[biggrin]

Ne vážně, nedovedu si dost dobře představit, jak někdo kvůli zámečku odšroubovává celé madlo nebo přinýtovaný držák.

Stejně tak si nedovedu představit, jak pojišťovna řeší tu tabulku, kousek plastu s nalepeným papírem. Každá pojistná smlouva mívá také nějakou spoluúčast, kterou těžko může cedulka přesáhnout.
Ovšem v případě, že DPP dokáže vyčíslit tak vysokou hodnotu obyčejné tabulky, že mu ji pojišťovna platí, pak to musí být velice lukrativní příjem a takový zloděj je vlastně vážený obchodní partner, který ve finále přináší podniku zisky z pojistného plnění[rofl]"

Takových, co si to nedokážou některé věci představit, bude asi více.

Cena jedné tabulky není vysoká. Ovšem v době, kdy Žižkov kromě T6 neměl nic jiného než ceduláky, tak se ztrácely v průměru tři tabulky denně. Spočítejte si kolik to "nic" vyjde za měsíc, za rok... Je to jako s tím vtipem: Kolik stojí kapka benzínu? Nic. Tak mi prosím nakapejte plnou nádrž.

Jednou jsem přišel na odpolední směnu a zjistil, že zadní vůz nemá vůbec žádnou tabulku - ani tu nad kabinou řidiče. Nejprve jsem si myslel, že zadní vůz připojili k přednímu teprve ten den a zapomněli tam ty tabulky dát a kolega to ráno nějak nezaregistroval. Leč souprava v tomhle spojení a na té lince jezdila už asi měsíc. Vysvětlení bylo prosté - zloději. Kabina zadního vozu měla vysazené plexi, aby se k té tehdy jediné zamčené tabuli dostali.

Je to smutné, ale drzost těhle zlodějosběratelů se stále zvyšuje. Možná zjistili, že jim doma k těm tabulkám chybí držáky a tak zamčení tabulek bylo jen dalším impulzem...
Sobota, 07. ledna 2017 - 19:49:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1679
Registrován: 9-2007
Součet je jasný, ale z hlediska pojišťovny se vždy musela každá krádež řešit extra, tedy 1 tabulka, maximálně 3 za 1 vůz = jedna krádež = 1 spoluúčast, proto jsem se podivoval té pojišťovně, pokud se jedná ještě o jiné poškození vozu, tam je to jasné.

No nedovedu si představit, jak se demontuje za provozu zábradlí nebo odsekává držák, to mi hlava nebere, pokud to není vyloženě rozjařená banda opilců, které by se bál kdokoliv co říct.
A pokud jsem se někdy projížděl v Praze tramkou, tak to už muselo jo být, že jsem třeba 1 stanici před konečnou zůstal ve voze sám, ale to se snad ani nemůže dát stihnout.

Nicméně je-li to tak, tak za chvilku vám začnou demontovat Busepanely.
netak
Sobota, 07. ledna 2017 - 20:28:27  
Neregistrovaný host
78.102.222.16
Nejedná se o opilce, i když posílení alkoholem tam je (tedy 2L pivy většinou značky od jedné maxi konečné).
Jedná se o jednu velice specifickou skupinu lidí, kteří se vyžívají v tom něco ukrást a to přímo DPP a přímo z tramvají. Proto se i dopředu vědělo co bude následovat po osazení zámečků.
..................a to doslova podle připraveného scénáře.
Sobota, 07. ledna 2017 - 22:34:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3466
Registrován: 7-2011
666:
"No nedovedu si představit, jak se demontuje za provozu zábradlí nebo odsekává držák, to mi hlava nebere, pokud to není vyloženě rozjařená banda opilců, které by se bál kdokoliv co říct.
A pokud jsem se někdy projížděl v Praze tramkou, tak to už muselo jo být, že jsem třeba 1 stanici před konečnou zůstal ve voze sám, ale to se snad ani nemůže dát stihnout. "
Nevím jestli to byla ta samá, nebo podobná partička, ale před pár lety, když ještě Vokovice měly ceduláky, se zaměřovali na zatahující tram. S oblibou třeba na trase Petřiny-Střešovice vylamovali kabiny zadních vozů a kradli čelní cedule. Vím že takhle za jeden večer očesali asi 5 souprav, běželo kvůli tomu i hlásání po vysílačce a projížděli tam policajti.

Edit - mimoto, když se takovýhle výrostci projdou po tramvaji a začnou ji očesávat či něco páčit, kolik myslíš že ostatních cestujících proti nim zakročí a kolik bude raději čumět jinam?

(Příspěvek byl editován uživatelem Bobik.)
Breník J.
Neděle, 08. ledna 2017 - 02:24:44  
Neregistrovaný host
89.103.252.174
V sobotu odpoledne vyjížděla ze smyčky Smíchovské nádraží na Sídliště Barrandov na zkušební jízdu 15T4 č. 9397.
Jirka_E
Neděle, 08. ledna 2017 - 14:57:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 567
Registrován: 6-2015
Přiznejte se, kdo dneska fotil na Krejcárku a kdo na Palmovce? [satan][proud] Až jsem se divil, kolik fotografů bylo s foťákem u trati. [wink][fotic]
Vítejte v DOBĚ INTERNETOVÉ.
Neděle, 08. ledna 2017 - 17:45:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19214
Registrován: 8-2005
Ne přátelé, melete alibistické nesmysly. Nemizej cedule z linek, který už šotouši maj doma a který jezděj s cedulema desítky let (9). Mizej cedule z linek, který desítky let nejezdily a náhle se objevily (13,15,27,28). A někdo úmyslně vypravuje ceduláky na takovéto linky aby bylo co fotit. Pojišťovna se takovejhlema věcma vůbec nezabejvá. Pokud se cedule navíc zamkne, vzniká logicky škoda větší. Cedulák kamkoliv by měl být v posledních dvou letech vypraven jen když budou všechny vozy s digitální orientací venku a pak jen na linku, kde je tradiční. Tomu se říká prevence škod a ta u DP nefunguje.
[tramvaj][blesk][new] ZIMNÍ SRAZ OPTIMALIZAČNÍ A PRAŽSKÉ TRAMVAJOVÉ SEKCE K-R: 25/1/2017 OD 19 HOD. VALCHA HOLEŠOVICE (Tř.Dukelských hrdinů, u podjezdu na Výstaviště Holešovice). [jidlo][fotic]
Neděle, 08. ledna 2017 - 17:46:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2017
Jirka_E: sněžné fotky a T3M pluhy venku, to přitáhlo leckoho [fotic] [ok] I já si zmáčkl [tramvaj] 5419 ve Vršovicích.
Neděle, 08. ledna 2017 - 17:49:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19215
Registrován: 8-2005
nereg.pozorovatel- váš text o světovosti se přesně hodí na organizátory linky 23. radši si 2x rozmyslete, než něco napíšete [biggrin]
[tramvaj][blesk][new] ZIMNÍ SRAZ OPTIMALIZAČNÍ A PRAŽSKÉ TRAMVAJOVÉ SEKCE K-R: 25/1/2017 OD 19 HOD. VALCHA HOLEŠOVICE (Tř.Dukelských hrdinů, u podjezdu na Výstaviště Holešovice). [jidlo][fotic]
Polaanek
Neděle, 08. ledna 2017 - 18:04:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 568
Registrován: 10-2004
Jasně. A Káem má samozřejmě lepší a přesnější info než lidi z DPP [crazy]
netak
Neděle, 08. ledna 2017 - 18:10:49  
Neregistrovaný host
78.102.222.16
Kaeme, ty si taky pořiď naslouchátko, nebo něco proti demenci.
Nejvíc se ztratilo 1,9 a 22 a to takové množství, že se několikrát dokupovalo. Současné omezení na 9, je dané tím, že prostě zadní devítky už došly, kdežto 6,15 a 24 jsou stovky. Takže je logicky levnější nechat rozkrást něco co mám (a už stejně proto nebudu mít využití), než něco co bych nejdřív musel nakoupit.
Ale todle vás v bance taky museli učit.[biggrin]
Neděle, 08. ledna 2017 - 18:12:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 1-2017
Léta bylo v módě otáčet zadní cedule 9 na 6 - teď nás možná čekají 6 otáčené na 9 [crazy]
Garfield
Neděle, 08. ledna 2017 - 18:30:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12043
Registrován: 10-2004
Na 15 dneska jezdí komplet očesaná 7174.
Neděle, 08. ledna 2017 - 18:46:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5897
Registrován: 6-2004
dg42: Asi jsem moc mladej[biggrin] Já si pamatuji ořezané cedule 6 otočené na 9 z dílny DP[happy]
netak
Neděle, 08. ledna 2017 - 18:47:36  
Neregistrovaný host
78.102.222.16
otočit 6 a 9 nejde, teda pokud ji mám správně zasunout do držáku, bo ten centimetrový rantl na horním okraji cedule.
Rostislav Adam
Neděle, 08. ledna 2017 - 18:58:37  
Neregistrovaný host
185.112.167.104
Tak jestli jsem to správně pochopil, tak od jara 2017 bude krádežím těch cedulí konec. Pár jich sice bude ukradeno na 23, ale jak se zajezdí, tak zájem opadne.