Diskuse » Archiv 2017 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 14. 11. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 14. 11. 2017

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 11. listopadu 2017 - 22:45:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1466
Registrován: 9-2005
LvP: Nové dvory a Chýnovskou obsluhuje 904, která jede prakticky ve stejné poloze.
No, já myslel spíš Cílkovou a Lhotecký les. Když už se ta 913 tak všelijak motá, mohla to brát ještě o fous větším závlekem právě tudy. Pravda, stálo by to trochu víc.
Ale je trochu s podivem, že kdejaká díra už má noční spoj, ale tady je dvacetitisícový sídliště, odkud se na nejbližší noční spoje musí docházet poměrně štreka.

Jinak včera jsem využil 907 ze Zbraslavi, a zaujalo mě její trasování na několika místech. Proč ten bus ve směru od Smícháče nejede přímo po Nádražní a nestaví u Anděla tamtéž, ale bere to oklikou za žen.domovama, aby k Andělu přijel Plzeňskou?
Vtipný je taky objíždění bloku na IPP, který se dá pochopit. Ale už míň se dá pochopit, proč to nezastavuje i u lékařskýho domu. Pro přestup na linky směr jih Prahy je tak potřeba si dvakrát přeběhnout magistrálu, přitom by to šlo hrana-hrana.
Neděle, 12. listopadu 2017 - 08:55:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13758
Registrován: 10-2004
U noční dopravy nemůžete počítat s tím, že noční doprava bude v každý ulici, kde jezdí denní linky.
Jinak noční doprava potřebuje významnou změnu. Je zřejmé, že víkendový provoz stále sílí, že je k pracovnímu dni spíš 2:1, možná i víc, ne 1,5:1. A hlavně jsou místa, kde je noční doprava taková lepenina a kde stále chybí.
Fkam
Neděle, 12. listopadu 2017 - 09:04:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3036
Registrován: 3-2011
Řekl bych že, kromě peněz na nějaké posilování noční dopravy chybí i docela další důležitá věc - řidiči.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Neděle, 12. listopadu 2017 - 09:37:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13759
Registrován: 10-2004
Fkam: Kapacitní problém noční dopravy je hlavně v centru a ten je relativně snadno řešitelný nasazením souprav. Dokonce návrat k půlhodinovému intervalu na tramvajích a nasazení souprav by vedl k tomu, že se zvýší nabídka o třetinu, ale ušetří se polovina řidičů tramvají. Posílení tramvají soupravami ve 20 minutovém intervalu znamená posílení o 100% bez potřeby jediného řidiče navíc. Pokud se posílí tramvaje, bude možné částečně redukovat autobusovou dopravu v centru a navázat ji na tramvaje dále od centra a tím ušetřit řidiče na zavedení linek do míst, kam by jezdit měly. U autobusové dopravy jsou navíc na řadě míst zejména na koncích tras vidět zbytečně naddimenzované nabídky, se kterými lze pracovat (například vhodným větvením linek). Myslím si, že noční doprava lze řešit, co se týká řidíčů, podstatně efektivněji, než řešená je.
Fkam
Neděle, 12. listopadu 2017 - 10:21:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3037
Registrován: 3-2011
Na noční tramvajové linky nelze nasadit soupravy kvůli Lazarské. A není třeba všechno tahat přes centrum, taková noční 26 nebo 10 by se jistě hodila.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Martin
Neděle, 12. listopadu 2017 - 10:32:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10286
Registrován: 5-2002
913 přes Chýnovskou:
Za tuto chybu se omlouváme. Víme o ni a pracujeme na její nápravě. Bohužel se jedná o změnu licence, proto se změna bude realizovat až v lednu.

907 na letiště:
Podnětů na noční spojení z hlavního nádraží na letiště je více než dost. Prodloužení 907 považuji za určitou možnost.

Orky:
Abych se zbytečně nerozepisoval:
https://pid.cz/wp-content/uploads/ke-stazeni/casopid/DL_Casopid_0 9_2017.pdf

Dokonce návrat k půlhodinovému intervalu na tramvajích a nasazení souprav
Již jsme spolu dokonce my dva osobně rozebírali a také jsi došel k názoru, že to řešení není. Toto řešení má několik vad:
1. stojí podstatně více
2. nevejdeš se do uzlu Lazarská, a to ani za předpokladu, že by do dvojic šly pouze linky 91, 92, 94 a 97
3. budeš vozit úplný vzduch na koncových úsecích
4. proklad 97 2T a 99 1T nebude fungovat (přihodit do dvojic ještě 98 a 99, tak se pohybuješ v takových sumách, které ti teď nikdo nedá)
5. bereš na sebe odpovědnost, že tímto rozhodnutím způsobíš obrovské škody plynoucí z vandalismu na B vozech

Pokud se posílí tramvaje, bude možné částečně redukovat autobusovou dopravu v centru a navázat ji na tramvaje dále od centra
Poprosím o seznam autobusových linek, případně úseků, které bys tímto opatřením zrušil/zkrátil? Obávám se, že kromě nově propojených linek 907+915 a prodloužené 909 moc možností nenajdeš. A spojení linek 907+915 bylo oproti soupravám na tramvajích za 5-8% nákladů. Koněvovu jsi potřeboval posílit tak jako tak a o prodloužené 909 jsem přesvědčený, že z nejzatíženější 91 odsaje přesně tu skupinu, která kapacitně tramvajový tah Dlouhá třída - Dejvice přetěžuje nejvíc.

Sám jsme s tebou konzultoval posílení noční dopravy a došli jsme k názoru, že dvojice na tramvajích a vložené spoje do intervalu 15 minut na linkách 904, 905, 910 a 911 stojí podstatně víc než současný stav a z důvodu uzlu Lazarské ho ani není možné lehce realizovat. Noční doprava chce buď úplnou změnu (opuštění přestupního uzlu Lazarská, zavedení tangenciálních linek atd.) nebo nechat být, protože funguje velmi dobře. Sám se přikláním k druhému názoru už jen z toho důvodu, že velká změna není politicky ani finančně v blízké době přijatelná. Sám bych asi nesebral odvahu zrušit přestupní uzel Lazarská, kde přestupuje plná třetina všech cestujících.
Dost často se setkávám s názorem, že noční dopravě odlehčí tangenty. Na zkoušku jsme zavedli první tangentu 913 v té nejsilnější možné variantně (po denní 136). Čísla, která se ke mně dostala zatím nepotvrzují nějaký enormní zájem. Lidi to má, ale na nějaké plošné zavádění nočních tangent to zatím nevidím. Třeba čas ukáže, že to potřeba bude. Já si ale myslím, že noc se bude i v budoucnu chovat z 95% čistě radiálně.
Petr_k
Neděle, 12. listopadu 2017 - 11:29:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12152
Registrován: 4-2003
Orky - ono to spíš dopadne tak, že dělat noční dopravu pro jednotlivce nebude brzy vůbec politicky průchozí (ale řekne se to natvrdo až po volbách), protože noční od posílení kanibalizují řidiče z denních. Takže se prodlouží polonoce (dlouhé odpolední) o jedno noční kolo kolem jedné - půldruhé ráno a zbytek bude bez náhrady odstřelen.

A později takhle bude okrájen i večerní provoz. V pátek jsem nějakým omylem obdržel ze zálohy 123 a od devíti večer co spoj, tak sedačky vůči obsazení hrály těžkou přesilovku + minimálně dvakrát jsem jel od Na Sklonku sám nahoru (dolů kromě dvou spojů á +1 osoba pokaždé, ale to u odvratnýho směru nepřekvapí). A kolega vozící protispoje na tom byl úplně stejně.

Zajímavý bude konec příštího týdne, očekává se poměrně značné nevypravení kvůli NAD za M-C.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Sporilovak
Neděle, 12. listopadu 2017 - 12:25:15  
Neregistrovaný host
46.135.22.104
Petr_k: Kolik z vašich předpovědí zde zveřejněných o nevypravení se naplnilo? [happy]
Neděle, 12. listopadu 2017 - 12:32:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13760
Registrován: 10-2004
Martin: Nastínil jsem princip možnosti řešení zaměřeného na počet řidičů. To, že to má teď úskalí, je jasné a s tím, jak jsme to řešili, stále souhlasím. Změny, které nastaly teď v řijnu, řeší situaci, když to přeženu, v řádech měsíců (a krátkých let) a za chvíli jsou tu problémy znova. Posílení propojením autobusů bude mít na tramvajích velmi malý vliv (v řádech jednotek procent). Nemusí to trvat tak dlouho a nasazení souprav (nebo významné rozšiřování sólo linek) na některé vytíženější linky stejně nevyhneš. Ničení druhých vozů pak může řešit nasazení článkových tramvají. A tak za několik let dojde k tomu, že se opět bude muset posilovat, zase se budou řešit soupravy, vandalové v nich a uzel Lazarská.
Kapacita uzlu Lazarská pro soupravy vyžaduje úpravy, ale to rozhodně není neřešitelné. Stejně tak je kapacita uzlu Lazarská řešitelná provozně. V pracovní dny ve špičkách tamtudy jezdí spoje v následných intervalech v řádech desítek vteřin, co by se tam nevešla celá tramvajová noc bez ohledu na to, jestli tam budou sóla nebo soupravy. Celé je to o zvolené dopravní technologii.

A co se týká vzduchu na koncích při nasazení souprav: Ano, to v řadě případů hrozí, ale že by šlo o něj významně dramatické peníze, zvlášť když jde o 2 dny v týdnů 4 hodiny denně, se mi nezdá. Upřímně, když srovnám s úplně zbytečnou 14 ve Vysočanech, což je nějakých 150000 vlakkm/rok, což je 300000 vozokm/rok, což je 3000 vozokm/víkendovou noc, což zhruba odpovídá výkonu noční tramvajové dopravy v pracovní den.
Shrnu-li to: Úprava noční tramvajové dopravy tak, že by byl CD/CT stejný jízdní řád s tím, že by se o víkendu jezdilo v soupravách nepřesáhne 10 milionů korun (já odhaduji 8 milionů, ale velmi pravděpodobně mnohem méně, protože v dané úpravě nejsou zahrnuty úspory za řidiče), nabídka se zvýší (holt v celé trase všech linek) o 33%, uspořím 50% řidičů tramvají. To rozhodně není horentní suma, obvlášť když to srovnám se zrušením pásma do Motola za podobnou cenu, nebo prodloužení linky 113 na Točnou za 5 milionů. A protože se určitě shodneme, že jsou linky, které jsou schopny po půlhodině jezdit i o víkendu bez souprav, paradoxně se můžeme na tramvajích přiblížit nule (i bez zásahu do linky 14).

(Příspěvek byl editován uživatelem orky.)
čítatel
Neděle, 12. listopadu 2017 - 12:43:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 157
Registrován: 4-2012
Martin - noční uzel Lazarská:

Teď tam tedy jezdí bus, ale neuvažovalo se pro přestup i o využití zastávek Myslíkova? Buď tamtudy táhnout třeba 92 a 94 nebo nějakou třeba novou linku?

obecně k nočním tramvajím: pravda poslední rok jezdím výrazně méně, takže ztrácím přehled jak to aktuálně vypadá, ale přišel by mi ideální model celotýdenně zpět 30 minut a pátek/sobota sobota/neděle vložené spoje na potřebných linkách po 15. Ty by ani nemuseli celou trasu, prostě podle potřeby (nemám data vytíženosti).

Místo na Lazarské by se dalo částečně získat tím přesunem 92 a 94 do Myslíkové, v hlavě jsem měl měl i nápad na linku 50 (po novu 90) RADLICKÁ - Anděl - MYSLÍKOVA - I.P.Pavlova - Náměstí Míru - FLORA kde mi docela vycházely i proklady. S novými JŘ co se jezdí po 20 jsem si to neprocházel.
Fkam
Neděle, 12. listopadu 2017 - 13:25:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3038
Registrován: 3-2011
Spousta tram linek vozí na koncích vzduch po celý týden. A článkové tramvaje nevylučují vandalismus.A taky by to chtělo trochu udělat reálnější jízdní doby.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Neděle, 12. listopadu 2017 - 15:29:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4219
Registrován: 7-2011
Orky - zrušení přestupu na Lazarský jsem Martinovi navrhoval taky. Ale prostě to je politicky neprůchodný. Nicméně bez zrušení Lazarský jiná možnost, než současná dvacetiminuta zkrátka není. Ač se mi taky nelíbí a ač jsem se snažil vymyslet něco jiného, s Lazarskou to prostě nejde, stejně skončíš u tý dvacetiminuty coby "nejrozumnější" a nakonec jediný možný možnosti. A překopání Lazarský, aby se tam vešlo víc dlouhejch tramvají je úplný sci-fi. Předělávala se nedávno a na možný problémy se upozorňovalo, bo se o nich vědělo. Přesto se postavil ten paskvil, co tam je. A prakticky "novou" zastávku nikdo překopávat nebude.
Neděle, 12. listopadu 2017 - 16:49:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13761
Registrován: 10-2004
Bobik: Lazarská je zásadní problém noční dopravy. A druhý problém noční dopravy je nedostatek řidičů. A obojí je dohledné době řešitelné těžko. Vymyslet novou Lazarskou tak, že tam je pouze 10 slotů na noční dopravu byla zásadní chyba. Myslíkova by mohla trochu pomoci, ale přiznejme si, že je od Lazarské 200 m, což jako přestupní vzdálenost, pro kterou by se měly hlídat vazby, není zrovna málo. Ale i s ní by bylo těch slotů 14, což je pro víkendový provoz při sjezdu po 15 minutách málo. No málo, teď by to zřejmě hraničně stačilo, ale ve výhledu je to zoufale málo. Proto je celotýdenní návrat vazeb po 15 minutách vyloučen a je potřeba hledat systém jiný. V současné době je to po 15 minutách v pracovní dny a po 10 o víkendech, ale myslím si, že v relativně blízké době i to bude málo.
Já jsem jako možnost zkapacitnění Lazarské uvažoval o možnosti udělat rozjezdy každých 7,5 minuty s tím, že v 08,23,38,53 by CD/CT jezdila linka 9 v celodenním provozu v pracovní dny v sólech a o víkendu v soupravách bez čekaček a zbytek nočních linek by zůstal 00,15,30,45 s čekačkami na Lazarské s tím, že by se do poloh k lince 9 o víkendu přidala jedna z nočních linek, nebo se zavedla posilová linka jedoucí jen pá/so a so/ne a volných slotů by se využilo k posílení linek dalších (buď interval 15 minut, nebo soupravy).
Neděle, 12. listopadu 2017 - 16:55:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2151
Registrován: 12-2007
Podle mne by bylo ideální, kdyby začaly opět jezdit tramvaje na horní části Václavského náměstí, kde by sice byl přestup, ale nebyl by garantovaný jako v Lazarské. Potom by přestup byl v relativním středu Prahy. Také by bylo vhodné, kdyby potom byl přestup i na jiných zastávkách, např. Jindřišská, Muzeum, Vodičkova a Lazarská pro různé dvojice linek.
Neděle, 12. listopadu 2017 - 18:25:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4220
Registrován: 7-2011
Orky:
"Já jsem jako možnost zkapacitnění Lazarské uvažoval o možnosti udělat rozjezdy každých 7,5 minuty..."
Provozně nemožné. Už teď, při desetiminutě se motaj dva rozjezdy do sebe. 10min mezi rozjezdy je minimum, míň nejde, prostě tam ty tramvaje na jeden rozjezd nedokážeš dostat včas. Jedna tam čeká 7 min., druhá je ráda, když se jí podaří dojet 2 min. před rozjezdem. A zdržet první, resp. urychlit druhou moc nejde, bo ostatní návaznosti - např. 97/98 DC musí být na Újezdu dostatečně brzo, aby se dalo přestoupit na 97/98 ZC, bo vazba ve směru Smíchov-Malostranská a opačně. Jenže pak ta 97/98 DC na Lazarské čeká 7minut. Zatímco od Karláku je poslední tramvaj daného rozjezdu ráda, když se jí podaří proskákat světla a doject na přestup 2min. před rozjezdem.
Emil Švec
Neděle, 12. listopadu 2017 - 18:30:26  
Neregistrovaný host
84.246.166.7
Mám dotaz na rozúčtování peněz z příměsta. Na vyúčtování dostupných ze stránek obce jsem si našel, že DPP i Arriva přes Ropid shodně účtují 40,3 Kč. Možná je ta desetinka rozdíl. Ale co vím, tak Arriva dostává něco kolem 36-37 Kč/km. Kam jdou ty ostatní peníze, nebo případně jestli je moje informace správná. Vyjezditelné náklady na vozokm jsou z důvěryhodného zdroje okolo 29 Kč. Ale je to bez přiměřeného zisku, jen náklady
Neděle, 12. listopadu 2017 - 18:34:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 663
Registrován: 1-2007
Už dlouho v případě nočních linek nikdo nevytasil to, že každou půlhodinu resp. každou dvacetiminutu je volné ještě jedno místo pro tramvaj na Lazarské. Teď jde o to, jak jej efektivně na nějakou zajímavou linku.

Pro posílení dopravy v centru by se dal použít úsek denní linky 207 STAROMĚSTSKÁ - Nemocnice na Františku - Florenc - (směr východ), který by mohl částečně odlehčit dopravu v centru).

Trochu mi uniká proč linka 913 mine areál Depo Kačerov resp. Garáže Kačerov. Část cestujících nočních linek tvoří zaměstnanci DP jedoucí do/z práce. Vedení linky po Jižní Spojce postrádá logiku. Linka mohla být vedena přes Starý Spořilov resp. přes Severozápadní a Depo Kačerov.
Neděle, 12. listopadu 2017 - 18:58:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4221
Registrován: 7-2011
Paes:
"Už dlouho v případě nočních linek nikdo nevytasil to, že každou půlhodinu resp. každou dvacetiminutu je volné ještě jedno místo pro tramvaj na Lazarské."
Je a není. Od Karláku ano, to tam stojí akorát 91 a 92, od Václaváku pouze v případě, že je 98 načas* a uhne za roh.

*98 od Žižkova je často pozdě a to, že na Senovážným 91 s 92 čeká, je pouze "dobrý zvyk", nikde to psaný nemaj, že musí 98 pustit. Navíc čekaj jen do určitý doby (taky maj svůj JŘ a nemůžou se tam zapikolovat, neví jestli se 98 "jenom" někde sekla, nebo má větší problém) a buď to 98 stihne, nebo ne.
Martin
Neděle, 12. listopadu 2017 - 19:02:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10288
Registrován: 5-2002
orky:
Kapacita uzlu Lazarská pro soupravy vyžaduje úpravy, ale to rozhodně není neřešitelné. Stejně tak je kapacita uzlu Lazarská řešitelná provozně. V pracovní dny ve špičkách tamtudy jezdí spoje v následných intervalech v řádech desítek vteřin, co by se tam nevešla celá tramvajová noc bez ohledu na to, jestli tam budou sóla nebo soupravy. Celé je to o zvolené dopravní technologii.
Nejde o propustnost, ale o délky hran, které nevyhovují a vyhovovat nebudou, pokud neprovedeš přestavbu celého uzlu. Jen připomenu, že rekonstrukce v této zastávce proběhla před několika málo roky a Ropid vážně není ten, kdo si něco usmyslí a všichni kolem budou skákat, jak my budeme pískat. Předpokládám, že zrovna toto tobě vysvětlovat nemusím.

čítatel:
Teď tam tedy jezdí bus, ale neuvažovalo se pro přestup i o využití zastávek Myslíkova?
Uvažovalo a stejně to nedopadlo buď na seskládání nebo na financích.

Bobik:
Nicméně bez zrušení Lazarský jiná možnost, než současná dvacetiminuta zkrátka není. Ač se mi taky nelíbí a ač jsem se snažil vymyslet něco jiného, s Lazarskou to prostě nejde, stejně skončíš u tý dvacetiminuty coby "nejrozumnější" a nakonec jediný možný možnosti
[ok]

Orky:
zkapacitnění Lazarské uvažoval o možnosti udělat rozjezdy každých 7,5 minuty
Provozně nemožné. Jak píše Bobik, minimum je desetiminuta nebo zrušení Lazarské.

Paes:
každou dvacetiminutu je volné ještě jedno místo pro tramvaj na Lazarské. Teď jde o to, jak jej efektivně na nějakou zajímavou linku.
Teď jde o to, jak nějakou takovou linku někdo zaplatí. Již dlouhodobě tvrdíme, že další peníze do veřejné dopravy musí jít na posílení víkendového metra. Bohužel i tato položka byla pro příští rok v návrhu rozpočtu vyškrtnuta. Zpět k noční dopravě. Vážně je noční doprava tak špatná, že se musí měnit? Já si to osobně nemyslím. Jestli mi něco na noční dopravě vadí, pak je to její všeobecná průměrná rychlost. Uberem se 3 studenti z Dlouhé třídy do Suchdola dostanou za 50 korun/osobu za pár minut. Zavedení tramvajové linky 90 do Podbaby je sice lákavé, ale jízdní dobou Dlouhá třída - Kamýcká může lince 909 jen stěží konkurovat. Dá se vůbec noční tramvajová doprava zrychlit? Do toho zaváděné noční zóny "40" a hygienické limity, které kolejové dopravě jen hážou klacky pod nohy.
Neděle, 12. listopadu 2017 - 19:51:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13762
Registrován: 10-2004
Bobik/Martin: Pokud se nedá nedá najít způsob, ještě zkrátit sjezdy na Lazarské s čekačkami, pak nezbývá nic jiného, než se začít chystat na jejich zrušení.

Martin: Eventuelní zavedení nové noční linky, která by řešila přetížení jiné, je tak malá položka, že pokud to bude potřeba, tak je snadné ty peníze najít. Ostatně podobně je to s víkednovým céčkem - prodloužení intervalu 6 minut o 3 hodiny jsou drobné (do 5 milionů určitě). Takových peněz se válí ve zbytečných spojích a linkách. Potíž je v tom, že i tohle musí schválit politik. Bohužel znova musím zopakovat svojí oblíbenou větu, že "Praha dává do dopravy peněz dost, jen se s nimi neumí zacházet." Posílit víkendové metro je snadné, stačí politický souhlas vzít si je v rámci dotací na provoz odjinud.
Neděle, 12. listopadu 2017 - 20:55:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4222
Registrován: 7-2011
Orky:
"Pokud se nedá nedá najít způsob, ještě zkrátit sjezdy na Lazarské s čekačkami..."
Jistěže se najít dá. Ale - chceš optimální, nebo politicky průchodné řešení?
Politicky průchodné řešení neexistuje. To je jak s těmi tvými penězi na dopravu - ano, máš pravdu, ale přesto se jich nedostává. Stejně jako tebou navrhovaná řešení - ano, máš pravdu, ale je to naprosto neprůchozí. Takže si s tou tvojí pravdou můžeš tak akorát víšco. Bohužel.
Neděle, 12. listopadu 2017 - 20:56:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1841
Registrován: 12-2007
Sporilovak:
"Petr_k: Kolik z vašich předpovědí zde zveřejněných o nevypravení se naplnilo? [happy]"

Naštěstí se ještě nevyplnily. Nicméně obava z možného nevypravení tu opravdu je. Celkem logicky: čeká nás prodloužený víkend (pátek 17.11. je svátek = jediný den, kdy snad bude trochu klid), k tomu zvýšené vypravení kvůli NAD za metro plus vlaky ČD a ještě hokej (bez posílení dopravy, ale jsme přeci sportovci, ne?) . Prostě kombinace, která vede k tomu, že sehnat potřebný počet řidičů bude nadlidský výkon (nezkoušejte triky s brigádníky; ti chodí jezdit i v ostatních dnech neb jsou potřeba v PO, ÚT, ST, ČT, PÁ, SO, NE - ještě že není nějaký osmý den, jinak by byly potřeba i tam).

Martin:
"5. bereš na sebe odpovědnost, že tímto rozhodnutím způsobíš obrovské škody plynoucí z vandalismu na B vozech "

To lze řešit kamerovým systémem. U nočních spojů by měl být povinně ve všech vozech. Nezabrání to sice všem škodám, ale zčásti by se jistě omezily neb nikdo neví, kdo se zrovna na tu kameru kouká.

Petr_k:
"Orky - ono to spíš dopadne tak, že dělat noční dopravu pro jednotlivce nebude brzy vůbec politicky průchozí (ale řekne se to natvrdo až po volbách), protože noční od posílení kanibalizují řidiče z denních. Takže se prodlouží polonoce (dlouhé odpolední) o jedno noční kolo kolem jedné - půldruhé ráno a zbytek bude bez náhrady odstřelen."

Dlouhodobě je otázkou zda by ve slabých směrech neměla být noční doprava řešena smluvním TAXI s tarifem PID. Prostě se mi zdá, že každou ulicí kde se jezdí přes den nemusí jezdit nutně pravidelná nočka. To nemluvím o takových periferiích jako je třeba Točná (ano vím, bus by čekal v Písnici, ale možná by nemusel ani tam).

Orky:
"Upřímně, když srovnám s úplně zbytečnou 14 ve Vysočanech, což je nějakých 150000 vlakkm/rok, což je 300000 vozokm/rok, což je 3000 vozokm/víkendovou noc, což zhruba odpovídá výkonu noční tramvajové dopravy v pracovní den."

Upřímně, spousta lidí je ráda za tu denní 14 a klidně by oželeli celou noční dopravu.
Neděle, 12. listopadu 2017 - 21:07:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6748
Registrován: 6-2004
Martin: Vandalismus v B vozech? Pokud tam bude řidič typu Fkam, tak mu klidně vymlátí (možná i zápálí) i solo a dokud to pojede, tak si ničeho nevšimne ...

Ti všimavější možná zavolají MP, ale tím to skončí...

Celkově bycb byl v klidu... Než se někdo k nečemu odhodlá, tak přijde krize a vyřeší se to samo...
Fkam
Neděle, 12. listopadu 2017 - 21:17:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3039
Registrován: 3-2011
9001 - možná ti to někdo ještě neřekl, ale řidič má řídit a ne se nutně věnovat potencionálnímu vandalismu. Navíc řidič nemá jinou možnost než volat MP, která vzhledem k nedostatku lidí taky nepřijede hned. Čili chycení vandalů se stejně blíží k nule. To by vyřešila jedině hlídka revizorů (dvě mouchy zabijeme jednou ranou). Třikrát jsem se konfrontoval s vandaly a nakonec mé zkušenosti z Prahy jsou takové, že zdraví mám jedno a ať si tam dělají co chtějí. [nene]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Neděle, 12. listopadu 2017 - 21:34:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 665
Registrován: 1-2007
Pozn. Tak ona se v poslední době zpomaluje i ta denní doprava. Viz trasa 150 z Modřan na Kačerov.
Dříve byly ulice Čs. exilu a Lhotecká rychlé komunikace, nyní je každých pár metrů semafor, přechod pro chodce nebo odbočka. Podobných míst bude asi více. Např. výstavba retardérů, která bohužel zpomaluje i MHD.

Martine - můžu mít jenom na tebe dotaz. Nevím, jakým způsobem je ROPID nyní propojený s jeho zřizovatelem (magistrátem). Ale nemá vedení ROPIDu nějakou snahu, aby její zástupce byl např. v zastupitelstvu hl.m. Prahy a tím se třeba i změnila role ROPIDu vůči magistrátu ať už z hlediska tarifu nebo tvorby linkového vedení. Snad nenapíšu nějakou blbost ale: Tvrdíš, že funkci ROPIDu je plnit požadavky magistrátu a městských částí na linkové vedení, které si dopravu platí, místo toho aby se balík peněz na dopravu efektivněji využil. Tedy došlo ke snížení přepravní nabídky, kde autobusy jezdí nevytížené ve prospěch metra. Též by neškodilo připomenout, že se pořizují nová vozidla, rekonstruují se stanice metra, ale naopak se jezdí za 300 korun měsíčně, do toho jízdné zdarma pro děti apod.. Přijde mi, že v zahraničí mají dopravní svazy na veřejnou hromadnou dopravu větší vliv než u nás.
Neděle, 12. listopadu 2017 - 22:52:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 950
Registrován: 1-2012
Zastupitelstvo tvoří zvolení zastupitelé. Radu tvoří zastupitelstevem zvolení členové zastupitelstva. Jak by tam mohl být zástupcer ROPIDu, aniž by tam kandidoval ve volbách?

(To je jako chtít, aby ministerstvo mělo své zástupce ve Sněmovně ... vyloučeno už z principu.)
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Neděle, 12. listopadu 2017 - 23:53:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6749
Registrován: 6-2004
vizionář: Spíš se naráží na větu Martinů, že jsou vlastně jenom úřednici co tupě dělají co si řekne politik a že odbornost jde totálně stranou.

Takže možná myšlenka Pease byla taková, že by ROPID to řekl Dolínkovi a ten by to prezentoval dál....
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 02:25:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 951
Registrován: 1-2012
No, martinové by potřebovali trochu vyškolit od Sira Humphreyho ... úředníkovou rolí je podat svá doporučení politikům tak, aby politik byl přesvědčen, že to byl jeho nápad ... resp. podávat mu věci tak, aby se k žádoucímu řešení dobral sám.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 08:24:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 666
Registrován: 1-2007
Vizionář - já jsem zvědavý na to, zda a jak se k tomu vyjádří někdo z Martinů. Ale co čtu příspěvky od nich, tak tvrdí, že by ROPID dokázal peníze na linkové MHD využít efektivněji, ale bohužel má svázané ruce. Že neustále musí odpovídat na bláznivé požadavky městských částí. Možná, že by zástupce ROPIDu na magistrátu mohl pomoci.

Dolínek, jak všichni víme sedí nyní v parlamentu, tak jsem zvědavý jako moc se bude Praze věnovat.
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 08:54:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 412
Registrován: 9-2016
Ono je cestujícímu úplně jedno, kdo to má na starosti. Zda DPP, ROPID, Magistrát nebo Ufouni. V sobotu a neděli jsem se dost pohyboval po Praze. Ve výsledku doprava má mínus. Na IPP (příjezd i odjezd) 22 i 16 těžce přeplněná. To samé 9 přes centrum. (asi někdo zapomněl, že se v tomto ročním období nejezdí mimo Prahu, ale po Praze). Metro na stojáka už z Čerňáku (dlouhý interval). 136 od Černínový (minimálně) až skoro do Čakovic na stojáka (opět dlouhý interval). Řidič odjede ze stanice, i když vidí na 10 metrů vzdáleném semaforu právě padající červenou. Na křižovatce 30 sec. čekání (mohl klidně čekat v zastávce, určitě by někdo přistoupil). Navíc jízda brzda - plyn (nekonfort). Zastávka na znamení - u všech dveří požadavek na výstup (zbytečně na znamení, stejně na ní stojí každý bus, co tam jede). Korunu tomu nasadila dnešní 207. Autobus AKA (tedy někdy z roku 1999) při stání střídavě klepal, vyl a občas sebou škubl. Řidič, který zásadně staví skoro půl metru od chodníku (i na Ohradě, kde mu nic nebrání být od něho 5 cm).
Stále slyším nejsou peníze, nejsou řidiči. Tak ať DRMU (aneb DPP, ROPID, Magistrát či Ufouni) se pochlapí a řekne: "nezvládli jsme to, balíme to" nebo ať sežene peníze a řidiče. A jak říkala moje babička: "všechno jde, jen se musí chtít".

Jo a MP je dost. Často jejich dvojice v autě hlídají opuštěné lesy nebo zákoutí na okrajích Prahy...
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 08:58:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 413
Registrován: 9-2016
Stále mi ani Martin ani nikdo jiný neodpověděl na otázku která městská část požaduje přímé spojení Jižního města s Čakovicemi (linka 136). A dokud to nenapíše, tak jsou to jen výmluvy, že to městské části chtějí tak a tak.
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 09:58:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2153
Registrován: 12-2007
Makus: Myslím, že určitý problém v pražské MHD je spojen s populismem, na jedné straně politici nechtějí zvyšovat cenu jízdného, na straně druhé asi nemají moc peněz na to, aby posílili spoje. Ke zkvalitnění pražské dopravy by to vyžadovalo rychlejší obměnu vozového parku (po skončení dodávek tramvají 15 T není zatím připraven projekt, který by v dohledné době (do 10 let) nahradil zbývající tramvaje T 3 a obousměrné tramvaje s výjimkou wanů, které bych zachoval pouze pro noční provoz). Z různých důvodů, zejména s ohledem na nepružné stavební předpisy se v současné době nebuduje žádná nová infrastruktura pro MHD, snad kromě krátkého úseku trolejí na Prosecké. Myslím, že snad na její vybudování, např. nových tramvajových tratí, by bylo možné použít třeba finanční prostředky ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Podle mne na Magistrátu chybí tzv. tah na bránu, který byl např. za působení Paroubka nebo Béma, přičemž se domnívám, že tzv. Trojkoalice také moc velký tlak nevyvíjí, i když by rozvoj veřejné hromadné dopravy měl být její prioritou. No doufám, že po příštích komunálních volbách se dočkáme určitého zlepšení.
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 10:28:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6750
Registrován: 6-2004
Wagon: Ono stačilo nezlevňovat ;-)
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 10:28:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 414
Registrován: 9-2016
Ad Wagon: Souhlas. I když tramvaje mi přijdou docela v pořádku. Trochu mi vadí Porsche, ale to je bumerang, který se vrací, pak nemám rád KT8, neboť polovina sedadel je proti směru jízdy - jejich nasazení beru tam, kde je potřeba jejich oboustranná fce, jinak nejezdit. Horší to je s busy. Staré Karosy (vysoké) mají již odslouženo a podle toho se v nich jezdí, nové SORy (zejména 12 m) mají jen pár normálních sedadel. Zbytek jsou nouzovky. Mají hodně dveří, takže se hodí na krátké linky s velkou obměnou cestujících. Ale ne na dlouhé trasy.
Spíš už mne nebaví fňukání DRMU, že to nejde, nejde, nejde. Zavádí se poněkud divné linky typu 23, 913, elektrobus, ale nejsou (prý) peníze na posílení linek, které nestíhají. Kolik asi stálo vybudování napájecí troleje na Želivského, ale elektrobus jsem již dlouho neviděl. A nevím, jestli jich jezdilo někdy víc než jeden.
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 10:29:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 353
Registrován: 1-2015
Fkam:
"Spousta tram linek vozí na koncích vzduch po celý týden. A článkové tramvaje nevylučují vandalismus.A taky by to chtělo trochu udělat reálnější jízdní doby."
Ono by to chtělo, abyste jezdili včas, pak se to dá vyjet. Ale jsou faktory, které neovlivní řidič, například ucpaná Karmelitská nebo Smetanovo nábřeží.
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 10:49:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13763
Registrován: 10-2004
Pánové, jestli si myslíte, že vám tady někdo bude dopodrobna vyprávět, jak funguje vztah mezi ROPIDem a magistrátem, tak si to myslíte špatně. Jde o vztah mezi zřizovatelem (Praha) a jeho servisní organizací (ROPID), která je mu podřízená. A konkrétní věci jsou interní záležitostí. A tahle Praha přiděluje peníze do hromádek podle trakcí a s nimi si pak ROPID musí poradit s tím, že musí respektovat nařízení svého zřizovatele.
A co se týká financí, tak si zapište tuhle větu, ať ji nemusím pořád opakovat: "Praha dává do dopravy peněz dost, jen se s nimi neumí zacházet". Je potřeba přestat dotovat linky a spoje, které jsou málo využité a ty přesunout na potřebné. A to je recept na posílení metra, jenže Praha zase musí odhlasovat přesun mezi hromádkami, což se evidentně nechce.
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 11:08:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6751
Registrován: 6-2004
Orky: Tohle už tu bylo napsáno mnohokrát, ale chápu, že za PRŮMĚRNOU mzdu 60 000 Kč v organizaci na pracovníka bych to asi taky zkousnul [satan].

Vizionář to napsal správně... Potom jsou pánové na ROPIDu přeplacené sekretářky...
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 11:26:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2754
Registrován: 3-2004
Pepan.1981: No ale to je právě ono. Proč jezdí tramvaje o víkendu a mimo špičku včas, zatímco ve špičce ne? Rozhodnutím řidiče to v drtivé většině nebude. [nene] Trochu rozvolnit jízdní doby a přidat ve špičce vatu by opravdu nebylo od věci, víme, jak to vypadá s IAD, navíc stačí malá nepravidelnost a tramvaje už se blokují navzájem s tím, že zpoždění nadále narůstají. Navíc je opravdu naprosté minimum linek, které by na své trase neměly nějaké z tradičních "ucpávacích" míst. Jen z těch linek, na kterých se vyskytuju pravidelně:

2 - Při omezeném provozu v tunelovém komplexu Badeniho DC (IAD v profilu), Staroměstská DC (IAD v profilu, nepobírající zastávka pro pouze 2T), Smetanovo nábřeží většinou spíše jde, zdržuje, ale většinou ne zásadně, ovšem další minuty se naberou v centru, protože moc tramvají a IAD tam, kde nemá co dělat, samozřejmě Palačák. A to jde o spíše klidnější linku, když se vše sejde, může to klapnout na jízdu relativně v čase.
3 - Palačák, přehuštěný uzel v centru, okolí Bílé labutě DC, naprosto marná Zenklova DC. Ve směru z Kobylis je ve špičce jízda v čase s tolerancí tří minut prakticky bez šance.
4 - Francouzská, uzel IPP a Karlák, Palačák a přilehlý most. Ale se štěstím se to občas vyjet dá.
5 - Tu mám rád, pěkná, dlouhá linka, relativně se dá vyjet, problém samozřejmě na mostě, Palackého nám. se většinou daří projet relativně dobře, Myslíkova bývá v klidu, takže když se to nekousne kolem Václaváku, jezdí se dobře.
6 - Antipreference ve Vršovicích, Bělehradská, kompletní průjezd centrem, když se to sejde, tak je vozák dobrou fikcí.
7 - Auta v profilu na Braunově DC, pak naprostá šílenost u Ženských domovů, už to kolikrát stačí. Dále Palačák, vršovická antipreference, ve špičce se vyjet absolutně nedá.
11 - NBS DC, Bělehradská DC, před IPP DC, Vinohradská komplet, U Plynárny ZC. Zatím jsem nerozklíčoval, jakým způsobem to funguje, protože se v jednom z deseti případů rozestoupí nebesa a i ve špičce se to projede, ale většinou je to spíše tak akorát na to, aby řidič jak na Spojovací, tak ve Spořilově ve špičce projel smyčku a jel zpět.
13 - Francouzská, pravé odbočení na IPP DC, Vinohradská. Ale výjimečně se to dá, lepší je to ve směru na Černokosteleckou.
14 - U Plynárny ZC, NBS DC, Bělehradská DC, uzel IPP, komplet centrum, Bílá labuť, ve špičce se vyjet prakticky nedá.
17 - Další má oblíbená, ze jmenovaných se při troše štěstí dá vyjet nejlépe, stále tam ale má Palačák, Smetanovo nábřeží, Staroměstskou DC.
18 - Kombinace výše jmenovaného plus Táborská DC a auta v profilu.
21 - Pouze most DC, ale je to taková srandalinka, však ona tu dlouho nebude. [happy]
22 - No ta hovoří sama za sebe.

Tolik tedy můj pohled z Pankráce. Jak vidno, několik linek nejde vyjet ve špičce vůbec, a to téměř za žádných podmínek. Většina se vyjet dá za kombinace podmínek rovnajících se výhře v loterii. Jedna až dvě linky se jakž takž dají dát celkem pravidelně, ty taky problém nemívají. Řidič je ve většině případů schopen ovlivnit naprosté minimum. Spíše o víkendu se mi stane, že vyrobím botu, kterou jsem schopen nějakého kolegu reálně o nějakou tu minutu odrbat. Ale to se ve špičce nestane, protože popojíždí tak nějak všechno.

Takže nějak nevím, jak si to "abyste jezdili včas" mám vyložit, resp. co pro to mám udělat. Já bych rád, ale ono to prostě většinou nejde. [wink] Jinak je ubíjející, že tak v polovině případů mě zdržují zbytečnosti systémově poměrně jednoduše řešitelné, případně s odpuštěním dokurvené v relativně nedávné době. Zoufale chybí rozumně navržená a podporovaná koncepce preferování veřejné dopravy. Čímž nemyslím nějaké náhodné malování pruhů po silnicích, ale skutečně cílenou práci v celopražském kontextu. To ale, jak víme, zatím absolutně nehrozí, a tak jezdíme pozdě, budeme jezdit pozdě a vyhlídky na zlepšení jsou mizerné. Škoda, že není víkend častěji v týdnu, to si pak můžu představovat, jak by to taky mohlo vypadat. Samozřejmě pokud zrovna neobcuji se sólem po centru. [ko]
Slovan!
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 11:43:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 741
Registrován: 4-2006
9001:
"ale chápu, že za PRŮMĚRNOU mzdu 60 000 Kč v organizaci na pracovníka bych to asi taky zkousnul [satan]"

To si z vás někdo udělal [zadnice]. Jestli tomu věříte, tak to dokládá vaši už tak chabou soudnost.
I am the passenger, and I ride and I ride...
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 11:44:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2154
Registrován: 12-2007
Makus: Oboustranné tramvaje by měly být nasazeny především tam, kde se provádí oprava tramvajové trati, ale je vhodné, aby na určitém úseku zůstal tramvajový provoz zachován. Kolik by jich celkem Praha potřebovala, to nevím.
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 12:21:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 415
Registrován: 9-2016
Ad Ústečák: Zrovna tu Táborskou moc nechápu (tedy proč se tam stojí na kolejích). Je dost široká na to, aby se auta vešla na svůj pruh. DC vůbec není potřeba aby auta postávala po kolejích. ZC se nově smí stát před školou. To nebylo, jinde auta nepřekáží. Takže tam by stačilo dát zvýšené oddělovače (to mezi TT a jízdním pruhem) a mohlo by to jet. Dále by stačilo, aby Nuselská od Vladimírovy (Táborské) po NBS byl zákaz zastavení a oddělit TT od IAD (bývalo). Ale hlavně to kontrolovat.
V Michly výjezd od Kauflandu na U Plynárny by měl být pouze doprava (směrem ke křižovatce). Tam to jinak způsobuje zmatek a kolony.

Nevím, kolik v Praze je skutečně inteligentních křižovatek, které by uměly směr zastavit, když nic (tram ani auto) z něho nejede. Kolikrát je z jednoho směru volno a z kolmého kolona. Křižovatka Florenc - pro tramvaj OK, ale busy ZC (pokud nejede tramvaj po Sokolovské) tam čekají dlouho. I když Ke štvanici je prázdná.
Spíš ale přibývá křižovatek, které způsobují zdržení. Co tak pozoruji, tak nově jsou problémy: Bohdalec ZC - takové kolony nebývaly, Spořilov - nebývalo, aby tram ZC čekala na signál, nově ano. Ono je to pár sekund, ale na dlouhé trase je to několik minut.
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 12:23:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 416
Registrován: 9-2016
Ad Wagon -oboustranné tramvaje: No to jsem myslel, možná jsem se špatně vyjádřil. A ten počet - dejme tomu na dvě linky.
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 14:22:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6753
Registrován: 6-2004
Mouser: Vycházím z oficiální dat ROPIDu. Mzdové náklady na rok 2016 / 51 zaměstnanců a vyšlo mi cca 60 000 hrubého průměr na zaměstnance.
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 14:52:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13764
Registrován: 10-2004
9001: Tak máš někde chybu. Dle scháleného rozpočtu na platy pro ROPID je 33,531 milonu a toho času má 70 zaměstnanců. To vychází na 479 tisíc superhrubého za rok, což vychází na průměr 30000 hrubého. A to jsou jenom stálí zaměstnanci, ale předpokládám, že tam mají sem tam nějakého brigádníka třeba na průzkumy apod. A když si vemeš, že pan ředitel rozhodně nemá pod 30000 a stejně tak vedoucí zaměstnanci mají určitě nějaké příplatky za vedení, reálný plat běžného dopravního referenta tam bude o dost nižší.
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 14:53:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 776
Registrován: 3-2007
Nejsme tak boahtej podnik, aby mohlo jen tak stát 50 NP tramvají jen protože se někomu nelíbí sesle protisměru a moc dveří [ko]
22.11.1962 - 19.12.2011

Vokovice!

Anvilia *2007
Petr_k
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 15:03:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12153
Registrován: 4-2003
9001 - do mzdových nákladů se počítají i část sociálního+zdravotního placená zaměstnavatelem, takže superhrubého.

5735 - s obdobou německého AST by to nepochybně mohlo fungovat daleko lépe a efektivněji. Že se to tady nikdy takhle nedělalo, snad nehodlá nikdo vytahovat, na podobném principu funguje už dlouhé roky doprava tělesně postižených od Society a Handicap Transportu.

A k vypravování - nevím jak u vás, ale u nás běžně ráno (a dost často i odpoledne) drží zálohu pánové od operativky, která pak chybí při výpadcích v ranní špičce. Což se zrovna v pátek povedlo na 123...
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 15:17:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6754
Registrován: 6-2004
Petr_k: Na to mají extra kolonku ;-). Takže jsme u nějakých 35-40 hrubého.

Orky: Pokud vycházím z rozpočtu 2016, tak na sociální a zdravotní mají extra řádek. Ale taky to neřešíme kvůli řadovému referentovi ;-).
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 15:48:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13765
Registrován: 10-2004
9001: Já vycházím z rozpočtu Prahy, kde je pouze jedna kolonka s popisem "platy", tedy je v tom všechno.
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 19:06:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8007
Registrován: 5-2002
Orky: hmm proč rejpat do Ropidu, je tu ještě lepší společmost Operátor Lítačka, tam jsou skutečně exlusive platy, protože ta slupka má jen ředitele a vedoucí. Tedy pardon, oddělení Lítačka má i řadové zaměstnance, ale to je výjimka a sráží to ty průměrné platy dolů, ale zase občas nepotřebují ani toho dobře placeného vedoucího. Šetřit se musí.
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 20:15:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6755
Registrován: 6-2004
Borovička: Já pořád říkám, že pomníčkem Krnáčové bude SmartCity... Za dva roky se tam utopí 600 mega + něco už zkousla příprava, takže už se blížíme k Bémově OC za jednu mld. CZK...
A to nemluvím o Lítačce...
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 20:22:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2353
Registrován: 12-2007
Nejsme tak bohatej podnik, aby mohlo jen tak stát 50 NP tramvají jen protože se někomu nelíbí sesle protisměru a moc dveří

Ne? A co poršata 14 T? Uz jste ty křápy prodali, nebo pořád ještě hnijí na Hloubětíně nebo kde vlastně jsou... [wink][satan]
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 20:35:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7374
Registrován: 2-2006
Antar: Bohužel. Nikdo to nechce... [kladivo]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 22:43:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1843
Registrován: 12-2007
Petr_k:
"A k vypravování - nevím jak u vás, ale u nás běžně ráno (a dost často i odpoledne) drží zálohu pánové od operativky, která pak chybí při výpadcích v ranní špičce. Což se zrovna v pátek povedlo na 123..."

OZ není garáže. O jejím použití rozhoduje dispečink. Ale pochopitelně se snaží vyjít vstříc garáži, která má problém. Takže ano, stalo se to už na všech garážích, že řidič z OZ jezdil nějakou jinou linku a OZ pak nebyla či vyjela později. Ale rozhodně to není o tom, že by běžně pánové z OZ seděli na garáži a drželi zálohu pro potřebu garáže a to ani na Mírově.
Úterý, 14. listopadu 2017 - 06:39:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4223
Registrován: 7-2011
Antar:
"A co poršata 14T?..."
V tom případě větu doplním/pozměním - Nejsme tak bohatej podnik, abychom si mohli dovolit provozovat 14T. [satan]
Úterý, 14. listopadu 2017 - 08:28:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 417
Registrován: 9-2016
Zxs91:
"Nejsme tak boahtej podnik, aby mohlo jen tak stát 50 NP tramvají jen protože se někomu nelíbí sesle protisměru a moc dveří"
Takže kolik je jich potřeba, pokud TT končí bez smyčky. Podle mne tak 20, ale mohu se mýlit. Ale rozhodně ne 50. Kolik jich DPP měl, než je od někoho dokoupil koupil (pokud vím, tak nedávno byla informace, že Praha nakoupila nějaké ojeté)? Pokud je potřeba menší než stav, tak proč se jich tolik kupovalo?
A teď k jejich oblíbenosti u cestujících. Co já vím, moc velká není. Takže shrnuto: Někdo nakoupí u cestujících neoblíbené tramvaje nad potřebný počet a nutí jimy cestující jezdit.
Úterý, 14. listopadu 2017 - 08:52:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1158
Registrován: 2-2011
Makusi, Makusi, jaktože tohleto jako šotouš nevíš? Kačen bylo původně skoro 50, od roku 2004 byly přistavovány na GO s výměnou středního článku, čímž vznikly v podstatě první NP tramvaje v Praze. To je dost oprávnný důvod pro to, aby se GO udělala na všech. I dnes jsou kačeny podstatnou částí NP vozového parku. Dalších až 10 kačen původem z jiných měst je postupně rekonstruováno od minulého roku, to není nijak závratné číslo.
Na vypravení jedné linky potřebuješ 15-35 tramvají (podle délky a intervalu).
A to, že letos nebyly kachny potřeba na žádnou výluku (snad se nemejlím) neznamená, že by to byly tramvaje zbytečné. Vždyť jenom za těch 7 let, co jsem šotošem, byly kaliforňany snad na trase každé linky v Praze. A dokonce se loni nebo předloni zkoušely eRPéčka v uspořádání PX pro případ nedostatku obousměrných tramvají.
Úterý, 14. listopadu 2017 - 08:54:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6756
Registrován: 6-2004
Makus: Co se psalo před lety tak z původního počtu 47 lze počítat v provozu s 36, protože nehody, opravy atd. A svého času mývala 9 i 36. pořadí ;-).
Úterý, 14. listopadu 2017 - 11:57:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7375
Registrován: 2-2006
Ještě doplním drobný detail - jelikož se plánují v dohledné době nové konečné bez smyčky, potřeba obousměrných tramvají ještě vzroste. [satan]
A v případě kačen jde jednoznačně o vozy cestujícími oblíbené. [wink]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Mladějov
Úterý, 14. listopadu 2017 - 12:36:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11377
Registrován: 3-2007
Plánovat nové konečné bez smyčky je akorát krátkozraká debilita.

Mmch jsem si vzpmněl, Démone, jak jsi se tady se mnou sekal kvůli 14T, jak jsou fajn a jakej jsem zpátečník, že se mi nelíběj.
Koukám obrtlík je proti tobě pomalej [biggrin]

Ale zas to máš jednoduchý : Co tvůj zaměstnavatel činí, dobře činí - takové zaměstnance maj nahoře rádi [wink].
Zastávka MHD
Úterý, 14. listopadu 2017 - 12:54:50  
Neregistrovaný host
85.161.149.154
KT8 je jedna z nejhorších tramvají. Pouze pět dveří, z čehož 2 úzké... Nízkopodlažní je cca 15 procent podlahy, jedny dveře a pouze 6 sedaček. Cesta s více než dvěma kočárky zároveň bez překážení.

Ale je to šoto, tak se líbí! Viďte?