Diskuse » Archiv 2017 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 11. 11. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 11. 11. 2017

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 02. listopadu 2017 - 21:56:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 440
Registrován: 6-2004
Vjezd do tunelů brzděj hlavně proto, že se to zahlcuje v Troji. Tak aby se to zasíralo rovnoměrněji po trase tunelu.
čítatel
Čtvrtek, 02. listopadu 2017 - 22:20:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 155
Registrován: 4-2012
ABCDEF:
Platí to co píše Thriller a co stejně sleduju i já - doprava je opravdu každý den do určité míry "náhodně" jiná a co se jednou ještě v 7.45 projede na pohodu je jindy zdržení deset minut. A to platí pro jakýkoli čas. Já mám nacvičeno, že když vyjedu tak, abych nejpozději kolem 7:25 vjížděl do Mrázovky tak jedu až do práce v pohodě. Po půl provoz houstne ale jde to, před celou u Mrázovky už je moje cesta na[zadnice] a časově začíná vyhrávat MHD.

Jinak také souhlas s tím, že řízený může být jen jeden směr tunelů. Já to pozoruju cestou z práce, kdy trio Blanka - Strahov - Mrázovka mám v mém směru na pohodu, ale když vyjedu na Smíchově tak celá Dobříšská stojí až někam ke Zlíchovskému tunelu a semafor dávkuje.
Čtvrtek, 02. listopadu 2017 - 22:20:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4183
Registrován: 7-2011
čítatel:
"Pokud tedy někdo chce zavádět tunelbus, opravdu nemusí v tunelech vyhrazovat BUS pruh (to doufám opravdu nikdo kompetentní ani nezvažuje), ale stačí BUS pruh před vjezdy (za podmínky, že bude "navíc" - na tram tělese, na krajnici, ne na úkor aut). "
Fajn, tak si otevři fotomapu v malování a ty vjezdový buspruhy vyšvihni. Jako počáteční nástřel do další diskuse. Ale tak jak píšeš - aby to nebylo na úkor aut. A pak ještě prosím popiš opatření jak zařídit, aby těmi vjezdovými buspruhy mohl vjíždět pouze bus a nemohlo mu tam překážet nic jiného.
Dokonce ti tentokrát odpustím i to, že ty buspruhy chceš i na úkor něčeho jiného - tramvaje a ani nebudu chtít vysvětlení, proč kvůli tomu kurvit jízdu i tomu něčemu jinému - tramvaji a co ti ta tramvaj udělala, že se jí takhle mstíš. [proud]
čítatel:
"...na Prašném mostě kde je semafor zapnutý vždy, jestli pouští auta z tunelu podle potřeby nevím, nepřijde mi, aut se před světly naštosuje za sebou vždy 10 - 15 v každém pruhu, víc jen výjimečně."
Ano, pouští. Všecky výjezdy z tunelů jsou naprogramovaný tak, aby se kolony na výjezdech netvořily příliš dlouhé.

Orky:
"Tak MHD v zácpách stojí už prakticky všude a odmítat linku jenom proto, že by zase stála v zácpách, mi nepřijde jako až tak pádný důvod."
Tak mě to teda přijde jako velmi pádný důvod. Pravda, nežijem v ideálním světě, ale logicky by se nejdřím mělo zapracovat na zmírnění/odstranění těch zácp a teprve poté se dá zavádět něco dalšího. Další linka "do zácpy" je totiž k ničemu, bo ztrácí důvod ji používat.
Čtvrtek, 02. listopadu 2017 - 22:54:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 653
Registrován: 1-2007
Jen taková poznámka. Ten "debilní přestup" na strahově částečně zůstal. O víkendu jsem koukal, že autobus z linky 176 pokračuje ze Strahova jako linka 143 byť s malou přestávkou a naopak. Znalí možná budou vědět, zda se jedná o jeden až dva spoje nebo zda se tak jezdí celý víkend. Přitom by klidně mohlo dojít k tomu, že by o víkendu jezdily přímé spoje Dejvická - Stadion Strahov - Karlovo náměstí .
watslaw
Pátek, 03. listopadu 2017 - 00:42:12  
Neregistrovaný host
89.103.88.62
Makus:
"Watslaw: Víte vůbec na co jsem reagoval? Reagoval jsem na to, že u části spojů v jízdním řádu bude napsáno: "jezdí jen za pěkného počasí"!"
Ok, pokud tedy nemáte nic proti systému kostra v JŘ a (dispečersky řízené) spoje navíc dle poptávky, tak se omlouvám.

Objednávání: když ten dispečer bude z ROPIDu, tak jeho pokyn bude zároveň objednávka. V čem je problém? A vykazovat to snad v době dnešní techniky není problém, stačí primitivní aplikace pro tablet.

Nejistota s předpovědí počasí - v úplně nejhorším případě se budou platit všichni řidiči, ale někteří budou jen čekat v Holešovicích a aspoň se ušetří za tu naftu.
Pátek, 03. listopadu 2017 - 08:01:24  
Neregistrovaný host
195.113.80.194
Pavhob:
Pokud nenajdou práci pojedou sami domů (za rodinou, kterou živili prací u nás, postavit / opravit si dům, na který si u nás vydělali...).
Pokud práci najdou (protože se mj. naučí jazyk), zůstanou a budou snižovat přirozený úbytek obyvatelstva / dělat práce, které nikdo nechce.


[lol][lol][lol]
Jeďte se někdy podívat do Francie. Tam si také v době naléhavé potřeby dovezli pracovníky z ciziny - dokonce uměli jazyk, byli z jejich kolonií, nyní Frankofonie.

Zavedly se a stále se rozšiřují parkovací zóny (mimo jiné právě v Dejvicích a na Smíchově), roste ekonomika a tak lidi více cestují za prací i za zábavou a to i z větších dálek.
Ekonomika neporoste věčně.
To jako myslíte, že někdo zaparkuje v zóně na Smíchově a pojede tunelbusem do Dejvic a vice versa? [proud]
Mám pocit, že ty zóny jsou právě k tomu, aby ty "z větších dálek dojíždějící" vytlačily někam (kam to neví ani Ťululínek) ze Smíchova a Dejvic.

Tunelbus je prostě takové šoto - ještě šotouštější než jsou nápady Šotopedu. Tam občas mají vnitřní zábrany.

A co se 125 týká. Přijďte si někdy stoupnout po ránu, nejlépe za deště, na zastávku do Petrovic a čekejte a čekejte ... někde na Jižní spojce se srazila auta a o deset kilometrů dál máte problém se dostat k metru. Směrem na C vypadávají lidé z 240 a směrem na A můžete dojít kamsi na Hornoměcholupskou a absolvovat okružní cestu 175 na Skalku.
čítatel
Pátek, 03. listopadu 2017 - 10:17:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 156
Registrován: 4-2012
Bobik:
Já nic nikam kreslit opravdu nebudu, celé je to podle mě totiž blbost [wink] já jen psal těm, co tunelem jedou jednou za půl roku o víkendu, ale už tu v nich plánují BUS pruh, jak to funguje normálně, v dobře kdy lidi jezdí do práce [lame]

Pokud mám tedy říct co si o tunelbusu myslím, tak:
1) v současnosti, kdy neni kým to jezdit je to blbost,
2) až jednou bude kým to jezdit, busy budou muset být v koloně před tunelem i s auty, nebo budou muset proběhnout STAVEBNÍ ÚPRAVY. Namalováním BUSpruhů na "současný asfalt" to opravdu nepujde.
ABCDEF
Pátek, 03. listopadu 2017 - 10:36:37  
Neregistrovaný host
94.142.238.167
čítatel: "busy budou muset být v koloně před tunelem i s auty, nebo budou muset proběhnout STAVEBNÍ ÚPRAVY. Namalováním BUSpruhů na "současný asfalt" to opravdu nepujde"

Je třeba neposuzovat věc paušálním, zjednodušujícím způsobem. Každý vjezd do tunelu je technicky trochu jiný, příjezdové komunikace se liší ještě víc. Je nutné řešit každý jednotlivý příjezd individuálně. Někde by asi byly třeba stavební úpravy, někde ne. Vždycky je třeba posoudit variantu v mezích současného stavebního řešení, a případně ji porovnat s variantou stavebních úprav. Hlavně je třeba pokud možno co nejlépe odhadnout, jak by jednotlivé úpravy zafungovaly na celkovou dopravní situaci v daném místě a jak na projektované autobusové linky. A podle toho rozhodnout jestli do toho vůbec jít. Na druhou stranu, je třeba se tím zabývat. Je špatně, když se dá mezi jednotlivými okraji města jet buď nacpaným metrem s přestupy přes centrum, nebo pomalu a s přestupy tramvajemi a autobusy, nebo daleko rychleji autem. I když se ve špičce čeká na vjezd do tunelu běžně 5-10 minut, občas 15-20 minut, tak pořád to autem bývá daleko rychlejší než MHD. MHD by neměla být tak jednostranně orientovaná jen na cesty do centra a na úsekovou frekvenci, měla by počítat i s delšími cestami přes celé město.
Pátek, 03. listopadu 2017 - 15:17:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 375
Registrován: 11-2008
Bus bude čekat na vjezd / výjezd do/z tunelu max. 2x 5 minut (dvoje světla).
Na Smíchově vjezd bude čekat pouze mezi Plzeňskou a Kartouzskou, výjezd za prvními světly je stejný jako 167
V Dejvicích pojede oběma směry jako 143 / 180 (částečně po tram pásu). Uvedené linky se zde také více nezpožďují. Jediná odlišnost jsou světla na výjezdu z tunelu.
PS: výjezdy z tunelu jsou z 95% na první až druhý cyklus.

Vykysnutí na zastávkách je způsobeno délkou linek (125, 136, 177, 197....) Plánovaná 126 nic jiného negativně neovlivní (nesmí být varianta tunelbusu Lipence - Výhledy).

Cizinci z Evropy jsou něco jiného než černosti z Afriky (kulturně, historicky ...), Když vidím, kdo dělá již nyní pečovatele v nemocnicích, tak se možná brzy ani těm černochům nevyhneme. U personálu nemocnic byla podobná personální krize již cca před 5 lety, tak se tam běžte podívat....
Sobota, 04. listopadu 2017 - 06:29:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4188
Registrován: 7-2011
čítatel, ABCDEF: Tak to pánové nejsme vepři. [proud] Souhlasím.
Sobota, 04. listopadu 2017 - 22:28:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2129
Registrován: 12-2007
Projíždě NAD: Nezapomínejte, že příští rok na podzim budou komunální volby, takže v roce 2019 může být všechno zase jinak (a i "expodržtaška" Dolínek už si pojistil další kariéru křeslem v parlamentu) - a hlavně ty vize o zdánlivě jednoduše vybudovatelném železničním tunelu pod Střešovicemi mají dost velké trhliny v dalších konsekvencích, takže kromě výrazně vyšší ceny (proti původním odhadům) lze i jen zahájení takové stavby očekávat nejdříve někdy za 10 roků a její dokončení o nejméně 5 roků později (v průběhu kteréžto doby proběhnou ještě /nejméně/ 3 další volební cykly). Co tedy chcete dělat do té doby - nic, a jen se dívat na to, do jaké řiti to nakonec dospěje? Pokud tam ponecháte současný stav (který nejen zatím, ale i výhledově na dalších 5 - 10 roků ve skutečnosti naprosto postačuje), pak tím jen potvrdíte pravdivost tvrzení, že k letišti vlastně žádná "drážní" doprava potřebná není, a odporem k "drážní nekolejové" (tedy trolejbusové) dopravě se navíc připravíte i o možné aspoň malé urychlení předstihovým vybudováním aspoň části i posléze využitelné energetické složky infrastruktury.
Píši-li cokoli o trolejbusech, předpokládám samozřejmě především "parciální trolejbusy" se spolehlivým dojezdem na alternativní zdroj elektřiny bez nutnosti dobíjení minimálně 2 x 10 km, nikoli pouhé něco jako "ACUMARIO" (při vší úctě k němu) - samozřejmě s tím, že po "zadrátované" trase by mohly jezdit i posilové linky v podobě vozidel s pouze "pomocným pohonem" či dokonce zcela "čistých trolejbusů" (i když těch asi bude výhledově spíše ubývat ve prospěch vozidel s pomocnými pohony): to by bylo výborně využitelné třeba právě v případě Suchdola, kde by v obdobích špičkové frekvence k ČZU mohla dobře fungovat posilová "studentská" linka a k obsluze ostatních ("vzdálenějších) částí obce by stačily "obojživelné" linky provozovatelné v delších intervalech a klidně i jen menšími vozidly.
Shodou okolností jsem se včera potkal s (nejen) jedním z těch, kdo zkušební provoz trolejbusů v Praze "způsobili", a tak jsem mu připomněl jeho asi 3 roky starý nápad, že by na Suchdol mohly být zavedeny trolejbusy právě jako "1. etapa prodloužení tramvaje", a že IPR začíná s tím tramvajovým nesmyslem "vyšilovat" - odpovědí bylo, že by trolejbus na Suchdol ("oficiálně" ve smyslu toho jeho nápadu) byl samozřejmě jednoznačně prioritní, ale že tam po prodeji dejvických garáží není žádná přijatelná možnost "ustájení vozidel" (což je ovšem ostatně i problém autobusů dojíždějících na suchdolské linky až z Řep ...). Když vezmu v úvahu, že náklady na prodloužení tramvajové trati z Podbaby na Výhledy byly už před cca 2 roky odhadovány na minimálně 4,5 miliardy Kč, pak v případě výstavby pouhé trolejbusové trasy by z takové sumy zbylo dost i na novostavbu trolejbusových garáží (jako použitelná lokalita mě napadá třeba Papírenská ulice v sousedství "sračkárny"), a na možná i na "zadrátování" trasy stávající autobusové linky č. 131 (aspoň z Hradčanské k Matěji)...

Jak známo, pomalu všechny dopravní projekty trvají ne dva tři roky než jsou schváleny, ale klidně 8 - 10 let. Jak známo SŽDC snad se už připravuje na výstavbu dvoukolejné elektrizované železnice do Kladna a na letiště, připravuje se výstavba parkovacího domu na Dědině, který umožní tramvajovou tra´t do této lokality a nedávno se na Suchdole jednalo o tramvaji do této městské čtvrti, tzn. že akce jsou v určité fázi rozpracování. Pokud se týká trolejbusové dopravy ten kousek v Prosecké ulici je taková první vlaštovka, která jak známo jaro nedělá. Pokud bude zkušební provoz úspěšný, možná dojde k rozšíření trolejbusového provozu v Praze, ale Praha 6 rozhodně nebude na první místě. Lze předpokládat, že konkrétní rozšíření trolejbusových tratí v Praze 6 by mohlo být za zhruba 20 let, zatímco u tramvajových tratí a železnice do Kladna a na letiště lze předpokládat první kopnutí do země do 10 let. Takže by se klidně vše zdrželo o 10 let. A jinak se vůbec nejedná o pana Dolínka, ale o stanovisko politických klubů na Praze 6. A lze předpokládat, že po příštích komunálních volbách se počet stran v Praze 6 maximálně obohatí o Piráty, ale jinak nepředpokládám změnu postoje radnice. Není možné, aby po volbách vždy docházelo ke změnám dopravní politiky radnice, protože potom by se nikdy žádné dopravní stavby neuskutečnily.
Neděle, 05. listopadu 2017 - 07:28:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8002
Registrován: 5-2002
Lze předpokládat, že konkrétní rozšíření trolejbusových tratí v Praze 6 by mohlo být za zhruba 20 let, zatímco u tramvajových tratí a železnice do Kladna a na letiště lze předpokládat první kopnutí do země do 10 let. Takže by se klidně vše zdrželo o 10 let. - hmm koukám pan odborník. Až na to, že trolejbus/elektrobus jezdí po už vybudovaných komunikacích a zbývá natáhnout jen dráty a zajistit do nich šťávu. Nemusí se sahat do územního plánu a překonávat tolik mnohdy byrokratických překážek. Tu elektřinu musíte dobudovat i k tramvaji.
Neděle, 05. listopadu 2017 - 09:07:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2130
Registrován: 12-2007
Borovička: Nejde jenom o natažení drátů, ale nevím do jaké míry trolejbusové tratě vyžadují stavební povolení. Kromě toho je zapotřebí mít měnírny, vozový park i peníze na tuto výstavbu. A já se myslím docela oprávněně domnívám, že Praha 6 nebude patřit mezi prioritní oblasti Prahy v oblasti trolejbusové dopravy. Vždy bude tendence vybudovat trolejbusovou dopravu komplexně v nějaké oblasti, např. v Praze 9, zvláště tam, kde překonávají autobusy velké převýšení, anebo na Praze 5 ve směru na Strahov apod.
Neděle, 05. listopadu 2017 - 09:35:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13749
Registrován: 10-2004
Wagon: Já si myslím, že v Praze bude tendence trolejbusovou dopravu nebudovat. To, co je v Prosecké, je velmi pravděpodobně hračka Šurovského, ostatně náklady šly plně za DPP.
Neděle, 05. listopadu 2017 - 10:04:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13750
Registrován: 10-2004
Na nových parkovištích P+R stojí jen auta správců, řidiči o nich nevědí
I kdyby věděli, kolik řidičů by zaparkovalo před Sapou a pak se kodrcali 113, která stojí ve stejných kolonách?
Neděle, 05. listopadu 2017 - 11:30:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11381
Registrován: 5-2004
To je o celkovy nechuti pouzivat povrchovku. Neb ridic co zaparkuje u metra do nej vleze a vi kam ho to doveze. U povrchovky musi vzdy nastudovat co a kam ho zrovna ten tejden doveze.
Sapa je uplne mimo realitu, to uz je lepsi spojeni z rican nebo revnic.
Svehlova krom toho ze neni u zadny prijezdovky do prahy a je nutno tam proskakat via uhrineves nebo sterboholskou (a kdyz se proskace tohle uz neni pak moc problem) ma sice casty ale neskutecne zdlouhavy spojeni do centra 22 nebo 26. To uz by se snad nasel plac nekde u mycky aby to bylo aspon na metru...

Jeste tak ta kotlarka, kdyby ovsem byl na andelu prestup na metro a ne zavrenej vestibul...
Neděle, 05. listopadu 2017 - 14:02:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 351
Registrován: 1-2015
Petr_vlček: To spíš bych preferoval 26, která tě aspoň doveze na Strašnickou, kde může člověk krásně přeskočit na metro. 22 je moc pomalá.
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Neděle, 05. listopadu 2017 - 14:06:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 261
Registrován: 7-2010
Libuš, Zahradní Město – jsou ty parkoviště alespoň na místech, kde bude metro, respektive stanice železnice? Jestli ano, tak výborně. Dočasně nepoužitelné, ale alespoň už to tam je. Jestli ne, tak je to poněkud hloupé.
Neděle, 05. listopadu 2017 - 16:08:24  
Neregistrovaný host
94.112.180.38
Ale klid, tahle "P+R" zase v tichosti po Novém roce zmizí. To byl jeden ze zoufalých a chaotických pokusů Ťululínka získat nějaké hlasy před volbami. Tak jako návrh na zvláštní příplatky pro státní zaměstnace v Praze etc.
Alex7
Neděle, 05. listopadu 2017 - 16:23:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 129
Registrován: 6-2016
Kotlářka a Zahradní Město nejsou špatně položená parkoviště. Z Kotlářky či Poštovky jede ve špičce každé 2 minuty tramvaj na Anděl po vlastním tělese, to je skoro to samé, co metro. Ze Zahradního Města to jsou 2 zastávky autobusem do stanice metra Skalka. Linky 138, 175, 177, 195 tam jedou se souhrnným špičkovým intervalem 2,5 minuty. Kotlářka se nachází na Plzeňské radiále, Zahradní Město přímo pod městským okruhem. Teoreticky by obě parkoviště měla být pro řidiče přívětivá, minimálně jako záloha pro plné P+R na Zličíně/Skalce. Obě parkoviště bych nechal otevřené v pracovní dny, o víkendech stačí parkování u metra (aktuálně jsou dle TSK všechna P+R volná) nebo v oranžových zónách.

Libuš je beznadějná, tu bych okamžitě zavřel.
Neděle, 05. listopadu 2017 - 17:53:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6732
Registrován: 6-2004
Svobodnik18: Nechci ti brát iluze, ale P+R Zahradní město je v místě tramvajové smyčky[satan]
Neděle, 05. listopadu 2017 - 20:03:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8003
Registrován: 5-2002
Já si myslím, že v Praze bude tendence trolejbusovou dopravu nebudovat. - Orky zdůvodni. Tendence je mít v Praze dopravu bez spalovacích motorů (nekomentuji) a reálná vize je, že bez drátů to toho času v kopci nepůjde. Ale určitě to nejsou komplikace, jako když místo troleje chci stavět nové těleso pro tramvaj. Ano měnírny jsou problém, ale stejné pro tu tramvaj.
Neděle, 05. listopadu 2017 - 20:38:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6733
Registrován: 6-2004
Borovička: Orky to popsal správně... Šurovského hračka... nic víc to není.

Tendence Prahy jsou poměrně relativní... Dokud bude trolejbus stát co 2 klasické autobusy, tak si o tom asi budeme moci nechat zdát ;-). Navíc elektřina taky není zadarmo...
Neděle, 05. listopadu 2017 - 22:22:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13751
Registrován: 10-2004
Borovička: Poslední větší snaha zavést v Praze trolejbusy byla před více než 20 lety, kdy reálně existovaly plány. Od té doby z politických kruhů nikdy nevyšel výraznější hlas pro obnovu trolejbusů a nejinak tomu je i teď. Mám dojem, že dokonce nedávno sám Dolínek prohlásil něco ve smyslu, že o obnově trolejbusů se neuvažuje. Navíc když bylo slavnostní uvedení tratě v Prosecké do provozu, tak jsem nezaregistroval jediného politika, který by si tam chtěl přihřát polívčičku.
Za další proti trolejbusům mluví legislativa, jelikož přebírají nevýhody silniční i drážní dopravy, je s tím víc práce. Podobně ekonomicky. Na internetu lze najít řadu studií. Z žádné, které jsem objevil, nevyšel trolejbus ekonomicky jako vítěz, vždy byly poraženy elektrobusy. Nevím to jistě, ale někde jsem slyšel něco o tom, že na trolejbusovou dopravu je náročnější získat evropské dotace. A do třetice, je zde evidentní politická snaha nacpat všude, kde to jde, tramvaje (viz 30 tratí do budoucna). A upřímně, pokud se realizuje výhled metra, který je v územním plánu, nebo se o něm alespoň trochu mluví a postaví se tramvajové tratě, které ještě mají smysl v silných směrech, tak těch silných gumokolních směrů zas moc nezbyde a vůbec se rozpadne na několik ostrůvků.
Neděle, 05. listopadu 2017 - 22:27:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 218
Registrován: 12-2006
http://www.cs-dopravak.cz/zpravy/2016/1/18/dokonal-nmeck-elektrob us-trolejbus
Pondělí, 06. listopadu 2017 - 00:23:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6735
Registrován: 6-2004
Orky: O dotacích jsem také někde četl,že to je větší problém než na ebusy, ale místo reálných podkladů jsem dostal odpověď že mám myšlenku, že EU je zlo vše zel...

Elektrobusy - Za mě je to moda dnešní doby a dají se na tom podojit dotace = spokojenost od výrobce po politiky... Osobně si myslím, že to zase upadne v zapomnění jako v 90. letech plyn v busech...

Tramvaje a výstavba [biggrin][biggrin]. Ten papír z doby otevření Modřan se moc nezměnil... Resp. vznikly nové čáry do Suchdola a to je myslím vše... možná Dědina je tam navíc...
Smithers
Pondělí, 06. listopadu 2017 - 06:48:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 546
Registrován: 12-2007
Tak hlavně eurodotace v Praze nešly do vozů (jakýchkoliv) nikdy. A teď už jich bude míň a míň. To nemá cenu řešit.
Jestli to vyjde šul nul s naftou (jak se psalo o ebusu na 207), tak bych to rozvíjel.
Pondělí, 06. listopadu 2017 - 06:51:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4194
Registrován: 7-2011
Alex7:
"...Zahradní Město nejsou špatně položená parkoviště...Zahradní Město přímo pod městským okruhem. "
Jenže Hjůstne, máme problém. Ze Spojky jsou sjezd a nájezd jaxi jen od/na Spořilov, ne od Hostivaře, což je drobet k ničemu. Nejbližší sjezd od východu je na křižovatce s Průmyslovou, nebo to přejet až na sjezd V Korytech a vracet se.
Navíc je tam stejně plánovaná smyčka, která se zatím nestaví kvůli neschopnosti SŽDC pohnout s rekonstrukcí.
Edit: Ona Kotlářka taky není žádná hitparáda, je už moc ve městě.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bobik.)
Pondělí, 06. listopadu 2017 - 14:13:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19379
Registrován: 8-2005
P+R parkoviště má smysl jedině u stanice metra. Nikdo z auta nevleze do pomalé, všude stojící tramvaje. Kotlářka a Zahradní město jsou UPROSTŘED zástavby, to místní obyvatelé udělaji revoluci. Víte jak vyváděj kvůli dvěma linkám příměstskejch busů na Ládví.
Všechno to tady jsou jen šotokecy. [satan]
Autobusy na kulaťáku? Spojit 147+143, 107+180, 116+108(odklon od Bořislavky) a rázem zůstane jen 149,160,340,350,355. [ok]
Pondělí, 06. listopadu 2017 - 15:31:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 402
Registrován: 9-2016
Káem: já bych to trochu poopravil: P+R parkoviště má smysl jedině u stanice metra nebo příměstských vlaků.
Fkam
Pondělí, 06. listopadu 2017 - 16:06:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3031
Registrován: 3-2011
Káem : zažil jsem P+R i autobusů [biggrin] jinak to má smysl kdekoliv, kde je slušná kolejová doprava.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pondělí, 06. listopadu 2017 - 16:15:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7361
Registrován: 2-2006
Proč by to nemělo smysl v místě, odkud jezdí segregovaná kolejová doprava v intervalu 2 minuty a po 6 minutách jízdy jsi v přestupnym bodě do centra, pokud už tím centrem není samo kulturní a obchodní centrum celý levobřežní aglomerace, to ví asi jenom Káem...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pondělí, 06. listopadu 2017 - 16:24:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8004
Registrován: 5-2002
P+R parkoviště má smysl jedině u stanice metra ano jako ho Praha plánuje v té Tobrucké ulici, kde stačí zaparkovat a máte to k metru i tramvaji pěšky 450 až 600 metrů tedy, je to rovnou u metra.
Porschetram
Pondělí, 06. listopadu 2017 - 17:33:46  
Neregistrovaný host
195.113.242.150
Doporučuji si zjistit, kolik lidí nechává své auto podél tramvaje mezi Vodárnou a Modřany a dále pokračuje tramvají. Takhle totiž ukazujete, že aktuálních poznatků o tomhle způsobu cestování moc nemáte [happy]
Pondělí, 06. listopadu 2017 - 18:30:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 656
Registrován: 1-2007
Porschetram: Já s tímhle názorem souhlasím.
Jedno neoficiální parkoviště vzniklo u tramvajové smyčky v Braníku. Na volné ploše, kde dříve stávaly krámy, stojí v poslední době auta. Jedna z místních zastupitelek se angažuje v tom, aby na tomto místě vzniklo vícepatrové parkoviště. Z Braníka je to na Palackého náměstí nějakých 10-12 minut cesty, navíc odtud tramvaj jezdí jednou za necelé minuty
Pondělí, 06. listopadu 2017 - 20:19:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6736
Registrován: 6-2004
Fkam: Jenže to tramvaj mnohdy nesplnuje... Bohužel.

Demon: Tak proč to parkoviště zeje prázdnotou? Že by zklamal marketing? Jezdil jsem tam několik let a vůbec netuším, že tam něco mimo té OMW je... Možná by chtělo i napsat, že to je spíš u Poštovky ne u Kotlářky[wink]

Bohužel Praha P+R totálně zazdila a to bez ohledu kdo na radnici sedí...

Vídeňský model s parkovacím domem u metra s něoklika patry a okolo 1000 míst s tím, že pokud máš kupon máš slevu na používání je podle mě ideální... Tyhle pseudopokusy jsou spíš k smíchu...
Mladějov
Pondělí, 06. listopadu 2017 - 20:22:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11315
Registrován: 3-2007
Bohužel Praha P+R totálně zazdila a to bez ohledu kdo na radnici sedí...

Vídeňský model s parkovacím domem u metra s něoklika patry a okolo 1000 míst s tím, že pokud máš kupon máš slevu na používání je podle mě ideální... Tyhle pseudopokusy jsou spíš k smíchu.


Podpis.
Pondělí, 06. listopadu 2017 - 20:42:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7363
Registrován: 2-2006
9001: "Tak proč to parkoviště zeje prázdnotou?"

Asi tak nějak, nakonec Dolínek sám přiznal, že parkoviště sice vznikla, ale neví o nich vůbec nikdo.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Úterý, 07. listopadu 2017 - 06:16:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4208
Registrován: 7-2011
9001:
"Tak proč to parkoviště zeje prázdnotou?"
Protože je naprosto ghounu. Akorát další číslíčko do statistiky.
9001:
"Jezdil jsem tam několik let a vůbec netuším, že tam něco mimo té OMW je..."
Však ono tam taky dlouhý léta bylo záchytný parkoviště pro odtahy. To se ale zrušilo, bo smyčka, která se ale (zatím) nestaví, bo neschopnost SŽDC. Tak se místo "vhodně" využilo coby P+R. Že je vesměs nepoužitelný, i kdyby se o něm vědělo (třeba na Mapy.cz je vyznačený), je věc druhá. Ovšem ve statistice to vyskočí a to se počítá.
Úterý, 07. listopadu 2017 - 06:22:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7364
Registrován: 2-2006
"Protože je naprosto ghounu. Akorát další číslíčko do statistiky."
To ti budu odporovat - každej plac navíc se dneska hodí, jen ten plac nesmí bejt v myslích lidí zafixovanej jako trvale zapikolovanej a měla by k němu vést aspoň nějaká směrovka, což se tady nestalo. Řeklo se "tam a tam je nový P+R", namaloval se puntík do mapy a tím to zcela haslo.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Úterý, 07. listopadu 2017 - 06:29:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4210
Registrován: 7-2011
Demon3:
"...jen ten plac nesmí bejt v myslích lidí zafixovanej jako trvale zapikolovanej a měla by k němu vést aspoň nějaká směrovka..."
Vždyť mi neodporuješ, vždyť se mnou vlastně souhlasíš. [proud]
Úterý, 07. listopadu 2017 - 11:21:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 352
Registrován: 1-2015
A co se 125 týká. Přijďte si někdy stoupnout po ránu, nejlépe za deště, na zastávku do Petrovic a čekejte a čekejte ... někde na Jižní spojce se srazila auta a o deset kilometrů dál máte problém se dostat k metru. Směrem na C vypadávají lidé z 240 a směrem na A můžete dojít kamsi na Hornoměcholupskou a absolvovat okružní cestu 175 na Skalku.

Vždycky jsem byl odpůrcem spojování linek, prostě tohle je cesta do pekel. Na 125 stačí ťukanec na JS a celá obslužnost JM + Petrovic je totálně v [zadnice]. Nejlepší by bylo, opět rozdělit na dvě zcela nezávislé linky a bylo by po problému.

Asi tak nějak, nakonec Dolínek sám přiznal, že parkoviště sice vznikla, ale neví o nich vůbec nikdo.

A vysvětlí mi někdo, k čemu tam ten Ťululínek je? Odpověď zní: naprosto k hovnu. Udělat slušný marketing není snad, proboha, zase tak velký problém.

P+R Libuš? Sorry jako, ale tady si někdo dělá vyloženě [zadnice]. To mají ti lidé se hrkat autobusem celou věčnost k metru?
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Úterý, 07. listopadu 2017 - 12:09:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 948
Registrován: 2-2006
Řeklo se "tam a tam je nový P+R", namaloval se puntík do mapy a tím to zcela haslo.
Přesně, to je celej problém. Přitom podle mě zrovna ta Kotlářka je umístěná poměrně slušně, akorát o ní prostě nikdo neví.
Očekávám, že do systému TSK se to dostane někdy kolem roku 2021, ale kdyby to přece jen mělo nastat dřív, nebylo by od věci zapojit to do P+R trojcedule na Rozvadovské. https://mapy.cz/s/2bmpb
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
A.Š.
Úterý, 07. listopadu 2017 - 19:00:24  
Neregistrovaný host
77.78.91.23
Dnes jsem jel spojem 138 standardním nízkopodlažním busem. Nějaká změna, nebo jen mimořádnost?
Úterý, 07. listopadu 2017 - 19:56:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 657
Registrován: 1-2007
A.Š. - Pokud jsi jel ve směru od Skalky na Kačerov, tam občas jedou zatahující spoje. Alespoň na těchto stránkách to párkrát tady někdo uvedl.
A.Š.
Úterý, 07. listopadu 2017 - 20:26:31  
Neregistrovaný host
77.78.91.23
Paes: Ne, jel jsem od IKEMu směrem na Skalku.
Sporilovak
Úterý, 07. listopadu 2017 - 22:48:57  
Neregistrovaný host
46.135.18.68
Výjimečně se tam SD bus objeví. Nebo je málo minibusů. Na 913 od 1.11 taky už nejsou minibusy ale SD vozy
Středa, 08. listopadu 2017 - 12:31:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4308
Registrován: 12-2007
Na 130 též SD ...
Středa, 08. listopadu 2017 - 15:52:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2351
Registrován: 12-2007
Orky: Poslední větší snaha zavést v Praze trolejbusy byla před více než 20 lety, kdy reálně existovaly plány. Od té doby z politických kruhů nikdy nevyšel výraznější hlas pro obnovu trolejbusů a nejinak tomu je i teď. Mám dojem, že dokonce nedávno sám Dolínek prohlásil něco ve smyslu, že o obnově trolejbusů se neuvažuje. Navíc když bylo slavnostní uvedení tratě v Prosecké do provozu, tak jsem nezaregistroval jediného politika, který by si tam chtěl přihřát polívčičku.
Za další proti trolejbusům mluví legislativa, jelikož přebírají nevýhody silniční i drážní dopravy, je s tím víc práce. Podobně ekonomicky. Na internetu lze najít řadu studií. Z žádné, které jsem objevil, nevyšel trolejbus ekonomicky jako vítěz, vždy byly poraženy elektrobusy. Nevím to jistě, ale někde jsem slyšel něco o tom, že na trolejbusovou dopravu je náročnější získat evropské dotace. A do třetice, je zde evidentní politická snaha nacpat všude, kde to jde, tramvaje (viz 30 tratí do budoucna). A upřímně, pokud se realizuje výhled metra, který je v územním plánu, nebo se o něm alespoň trochu mluví a postaví se tramvajové tratě, které ještě mají smysl v silných směrech, tak těch silných gumokolních směrů zas moc nezbyde a vůbec se rozpadne na několik ostrůvků.



Pokud jde o trolejbusy v Praze, tak bych rozhodně nesrovnával dobu před nějakými 25-30 lety a dnes. Před těmi dejme tomu 25 lety se o trolejbusech zcela vážně uvažovalo, ale nakonec byla dána přednost pokračování ve výstavbě metra a rekonstrukcím trolejového vedení tramvajových tratí. Vliv měla i politika po převratu v roce 1989, kdy se spousta věcí musela začít dělat jinak. Cena nafty byla taky o dost jinde. Dnes je situace o dost jiná, protože ty snahy o elektrifikaci nekolejové dopravy tady prostě jsou, mj. i kvůli snížení spotřeby fosilních paliv a snížení závislosti na ropě. To, že Dolínek někdy před 2 lety řekl, že o "obnově trolejbusů se neuvažuje", nebude platit věčně. Na zahájení provozu linky 58 pár politiků bylo, např. kromě primátorky např. Petra Kolínská a zástupci Prahy 8. Jenže berme na vědomí, že je to zatím jen experiment, a teprve výsledky zkoušek ukážou, zda trolejbus do Prahy ano nebo ne a pokud ano, tak v jakém optimálním poměru trolej:baterka.

Pokud jde o ty studie trolejbus x elektrobus, zajímalo by mě, odkud víš s takovou jistotou, že trolejbus může být poražen elektrobusem. Vyplývá to s těch studií opravdu, objektivně, nebo se jednalo spíše o studie, které vyprodukovala elektrobusová lobby? Kdyby tomu tak bylo (tj. elektrobus vítězí), tak už by trolejbusové provozy ve velkém zanikaly a byly by nahrazovány elektrobusy. Ovšem to se neděje. A rozhodně to není tím, že by trolejbusoví provozovatelé byli banda šotoušů a nostalgiků milujících trolejbusy. Ono totiž po prvotní euforii z elektrobusů zvolna přichází vystřízlivění jak u výrobců, tak u dopravců. Žádný z těch slavných elektrobusových projektů zatím nepřekročil stín pilotního projektu, a že by někde ve větším městě vznikala ucelená síť MHD provozovaná výhradně pomocí elektrobusů, to taky nepozoruji. Ono by to aspoň teoreticky šlo - ale ono to taky vyžaduje buď rozsáhlou dobíjecí infrastrukturu, nebo celé bateriové hospodářství, které musí podchytit celý cyklus baterií od jejich nákupu přes údržbu až po ekologickou likvidaci. A to je drahé skoro nebo úplně stejně jako ten trolejbus, takže se nelze divit, že je spíše snaha jít cestou parciálního trolejbusu než čistě bateriového elektrobusu.

Politická snaha "nacpat tramvaje všude" už tu byla před několika lety, kdy se Územní plán tramvajovými tratěmi jen modral, jenže se velice rychle ukázalo, že kdyby se měly postavit všechny navržené TT, tak by to Prahu stálo nějakých 300 - 350 miliard a na to Praha prostě neměla a nemá. Zvláště, pokud chce ještě budovat aspoň metro D a dálniční okruhy. No tak se to zase zredukovalo... A to, co tam v ÚP zůstalo, dost ostře kontrastuje s tím, co se od té doby v TRAM síti reálně postavilo - jen velký voči, velký kecy a hovno z toho. Dědina už měla být dávno - není, dumá se léta nad Dvoreckým mostem, tramvaj na Václaváku brzdí už 15 let debilové na Praze 1 a Bohnice jsou kapitola sama pro sebe, stejně jako Suchdol... A stále zůstává hodně směrů, kam prostě tramvaj nedostaneš, ale trolejbus ano. A pokud budeme rozvíjet parciální trolejbusy, třeba v poměru 70:30 (trolej:baterky), tak zřejmě nebude na závadu ani případná ostrůvkovitost trolejbusové sítě. Prostě budou 2-3 "hnízda" linek (Smíchov) nebo dlouhé tangenty (např. 177-195-136) a do vozoven se může v řadě případů zatahovat na baterku.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Středa, 08. listopadu 2017 - 18:57:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8005
Registrován: 5-2002
Antar: Územní plán se rozhodně tramvajovými tratěmi nikdy nemodral. Proto taky existuje materiál Strategie rozvoje tramvajových tratí do roku 2030, kde jsou 3 kategorie právě podle ukotvenosti v územním plánu.

Dálniční okruh (DO) se na rozdíl od městského okruhu nefinacuje z peněz Prahy. A jak se ukazuje u kamionového omezení, dosypává se i na ten městský okruh ze státních peněz.
Středa, 08. listopadu 2017 - 20:42:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2352
Registrován: 12-2007
No... stačí se koknout do územního plánu tak kolem roku 2009, a uvidíš, co tam všechno je. [wink]

A dálniční okruhy ne, ale např. zahloubení Holešoviček nebo Blanka II přes Libeň a Hrdlořezy se z městských peněz stavět bude.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Středa, 08. listopadu 2017 - 20:55:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2136
Registrován: 12-2007
Antar: Já jsem v poslední době změnil svůj přístup k trolejbusům, a to zejména právě kvůli té trati v Prosecké. Ale pokud se týká tramvajových tratí, myslím, že nedávno bylo schváleno, že na stavbu tramvajových tratí může přispět Státní fond dopravní infrastruktury, a možná také Operační program Doprava. Bylo by zapotřebí, aby naše vláda prosadila i po další finanční období Evropské Unie, že program elektrizace dopravy prostřednictvím elektrizace železnic, stavby nových tramvajových a trolejbusových tratí byly do značné míry financováno z operačních programů. Jistě fondy EU budou asi menší než v současné době, ale na elektrizaci železniční a veřejné dopravy by se peníze z EU vždy měly najít i např. s ohledem na snížení emisí. Nicméně je ale nutné, aby jak SŽDC, tak i jednotlivá města v rámci MHD měly připravené projekty včetně např. zajištěného výkupu pozemků pro rozvoj elektrizované dopravy.
Středa, 08. listopadu 2017 - 20:57:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4311
Registrován: 12-2007
Tedy nevím co je větší scifi zda trolejbus na Suchdol, tramvaj na Jižní Město nebo zahloubení Holešoviček.
Blanka II bude po povrchu (s cyklopruhem a stromořadím). :D
Wotan
Pátek, 10. listopadu 2017 - 14:08:54  
Neregistrovaný host
46.13.171.203
Blanka II už v podstatě na povrchu je, od Balabenky až po Spojovací...
Sobota, 11. listopadu 2017 - 09:11:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 313
Registrován: 7-2012
Malostranská - Chotkovy sady - Sparta, Malostranská - Královský letohrádek, Malovanka - Královka, Chotkovy sady - Hradčanská (jen v nočním provozu)
od 25. 11. (0.30 hod.) do 4. 12. (0.30 hod.) - oprava tramvajové trati v Chotkově ulici
2,23 po dobu výluky zrušeny
12 Sídliště Barrandov - ... - Malostranské náměstí - Malostranská (Z) - Malostranská - Čechův most - Nábřeží kapitána Jaroše (Z) - Strossmayerovo náměstí - ... - Výstaviště Holešovice
18 Nádraží Podbaba - ... - Hradčanská - Sparta - Korunovační (Z) - Letenské náměstí - Kamenická - Strossmayerovo náměstí - Nábřeží kapitána Jaroše (T) - Čechův most - Malostranská - ... - Podolská vodárna
20 Sídliště Barrandov - ... - Malostranské náměstí - Malostranská(T)-Právnická Fakulta(T)-Malostranská(T,Letenská ul.)-...-Sídliště Barrandov
22 (Nádraží Hostivař -) Radošovická - ... - Malostranské náměstí - Malostranská(T)-Právnická Fakulta(T)-Malostranská(T,Letenská ul.)-...-Radošovická-(Nádraží Hostivař)

30 Divoká Šárka - ... (po lince 20) ... - Hradčanská - Špejchar (zvláštní tramvajová linka v denním provozu; na linku budou nasazeny sólo vozy)
32 Sídliště Petřiny - ... (po lince 2) ... - Hradčanská - Chotkovy sady (ve směru tam v pravidelné zastávce, ve směru zpět v přesunuté zastávce) - ... (po lince 22) ... - Vypich (zvláštní tramvajová linka v denním provozu; na linku budou nasazeny sólo vozy)
35 Bílá Hora - ... (po lince 22) ... - Hládkov - Vozovna Střešovice - Prašný most - Hradčanská - Špejchar (zvláštní tramvajová linka v denním provozu na linku budou nasazeny soupravy nebo vozy 15T)
97 Bílá Hora - ... - Hradčanská - Sparta - Korunovační (Z) - Letenské náměstí - Kamenická - Strossmayerovo náměstí - Nábřeží kapitána Jaroše (T) - Čechův most - Malostranská - Malostranská (T) - Malostranské náměstí - ... - Lazarská - ... - Nádraží Hostivař
LvP
Sobota, 11. listopadu 2017 - 11:23:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 529
Registrován: 10-2012
Když se tak dívám na 913, proč vlastně nejede přes Chýnovskou a Nové dvory? Časově i kilometricky vyjde nastejno, jestli pojede Durychovou nebo Chýnovskou ulicí.
"Život začíná každé ráno v tramvaji, která je již několikátou generací nikoli dopravním prostředkem, ale jakousi mlýnicí lidstva. Vejdete dovnitř jako slušný, učesaný člověk, a vystoupíte jako vandrák, jenž se právě vyhrabal ze stohu." – František Nepil: Jak se dělá chalupa.
Sobota, 11. listopadu 2017 - 15:57:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1465
Registrován: 9-2005
Asi aby co nejvíc neobsloužila to sídliště, kolem kterýho projíždí, a kam pořád žádná noční linka nevede...
Sobota, 11. listopadu 2017 - 19:06:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 661
Registrován: 1-2007
LvP: Zřejmě aby linka kopírovala trasu linky 113. Já bych si spíše dokázal představit vedení té linky po Vídeňské a Dobronické pro lepší obsluhu okolí IKEMu. Linka 901 a její návaznost v zastávce Zálesí na linky z/do centra, kdy se musí přecházet v rámci zastávky nejsou vůbec inteligentní. Ale třeba se mýlím a lidé si zvykli.
LvP
Sobota, 11. listopadu 2017 - 20:21:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 530
Registrován: 10-2012
Jiří_T: Asi aby co nejvíc neobsloužila to sídliště, kolem kterýho projíždí, a kam pořád žádná noční linka nevede...
Nové dvory a Chýnovskou obsluhuje 904, která jede prakticky ve stejné poloze. Tady jde spíš o možnost nového přímého spojení s nulovými náklady navíc.

Paes: řejmě aby linka kopírovala trasu linky 113.
Jenže 913 jede přes Čechtickou a Novodvorskou. Spíš si myslím, že si při plánování někdo nevšiml, že Chýnovská ulice je bez problému průjezdná pro autobusy.

Já bych si spíše dokázal představit vedení té linky po Vídeňské a Dobronické pro lepší obsluhu okolí IKEMu.
Pro Kunratice jsem kdysi zamýšlel dvojlinku 916/956 v trase Dvorce – Dobeška – Na Strži – Budějovická – Kačerov – IKEM – Šeberák/Jílové u Prahy. Šeberov by potom mohla obsloužit 913 odkloněná někde od Spořilova přes Chodov. Na Točnou by mohla jezdit 901 v trase Anděl – Novodvorská – Sídliště Lhotka – Nové dvory – Libuš – Sídliště Písnice – Točná.
Ještě jsem se pořádně nezabýval návaznostmi. Jen mi snad vycházely dobře pro 916/956 v zastávce Na Strži z/na 904 a zároveň z/na 905 na Budějovické.

Docela bych uvítal i obsluhu Klánovic. To by šlo buď s návazností z/na 909 v Újezdu nad Lesy (kde se to už jednou zkoušelo) nebo několika přečíslovanými spoji 912 přes Šestajovice.
"Život začíná každé ráno v tramvaji, která je již několikátou generací nikoli dopravním prostředkem, ale jakousi mlýnicí lidstva. Vejdete dovnitř jako slušný, učesaný člověk, a vystoupíte jako vandrák, jenž se právě vyhrabal ze stohu." – František Nepil: Jak se dělá chalupa.
Sobota, 11. listopadu 2017 - 21:55:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 662
Registrován: 1-2007
LVP: toho jsem si nevšiml.


Pozn. - noční dopravu nemají mj. Hodkovičky (sídliště u zastávky Na Lysinách - nejblíže Černý kůň, Jílovská a Lhotka) nebo Šmukýřka (nejblíže od Kavalírka). Řešila se i obsluha kolem Sídliště Zličín, kde se motají linky 952 a 957. Možná by se našly i další místa. Rozdělit by se dala linka 910 (polovina spojů do Komořan) a 912 (polovina spojů po lince 223 na Ratibořickou). Možná o to ale dotčené městské části nestojí a stávající vedení nočních linek v Modřanech resp. Horních Počernicích jim vyhovuje.

A určitě by stálo za zvážení prodloužení kopaninského spoje až k letišti Ruzyně. Co jsem jezdil v září linkou 910, tak byla poměrně dost využívána cestujícími se zavazadly pokračujícími ranními vlaky z Prahy. Ostatně Martin Fafejta mluvil o tom, že část návrhů obsahovala přímé spojení linky Hlavní nádraží - Letiště Ruzyně i v noci.