Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » „Buštěhradka“ a okolí » Archiv diskuse „Buštěhradka“ a okolí do 08. 11. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse „Buštěhradka“ a okolí do 08. 11. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 20. října 2017 - 15:57:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 42
Registrován: 6-2013
Jiní si to nemyslí a takovéto řešení považují za nedostatečné.

Chápu, tak ale proč ti, kteří nepovažují uspořádání s centrálním přechodem a poloostrovním nástupištěm za dostatečně bezpečné, nevymyslí nějaké lepší a bezpečnější řešení, které ovšem nebude zhoršovat jiné parametry stanice?

Na tom, že plánované řešení Zličína představuje jisté zhoršení pro provoz se snad shodneme. A také mi takové řešení přijde méně předhledné pro cestující, když každý vlak jede od jinud, místo toho aby oba stály u jednoho poloostrova...

Jo a Brandýs mi sem, prosím, nepodsouvejte, bavili jsme se o stanici typu Zličín, ne o několikanosobně více zatížené dvoukolejce...
Pátek, 20. října 2017 - 19:50:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1153
Registrován: 6-2016
Tak jsem si dneska vyzkoušel Bubny - Kladno - Bubny. Příjemné překvapení ohledně cesty z Vltavské na perón, rovněž metro C z hlaváku je paráda. Zato traťové rychlosti a příčné rázy (v obou osách) mě vrátily o 50 let zpět na trať Březnice - Strakonice do M262...
Pátek, 20. října 2017 - 20:09:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6192
Registrován: 8-2007
PeKo: nevymyslí nějaké lepší a bezpečnější řešení, které ovšem nebude zhoršovat jiné parametry stanice?

Takové řešení je dávno vymyšlené.Na nástupiště se chodí podchodem.Nejnověji stanice Chodov.

A také mi takové řešení přijde méně předhledné pro cestující, když každý vlak jede od jinud, místo toho aby oba stály u jednoho poloostrova...

Stanice má první i druhé nástupiště přístupné bezbarierově,bez výtahů,ramp,podchodů a přechodů.Jsou umístěna za sebou vlevo/vpravo a pro cestující naprosto luxusně.Doufám,že takovéto uspořádání bude přibývat v jednoduchých stanicích bez rozvětvení tratí a s nepravidelným křižováním.


Jo a Brandýs mi sem, prosím, nepodsouvejte, bavili jsme se o stanici typu Zličín


Tady není důležitý název stanice,ale přechod přes koleje přístupný cestujícím bez zabezpečení.
Sobota, 21. října 2017 - 00:01:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14740
Registrován: 5-2002
ML: pak to vláčkuje
Dneska jsem viděl na Hroudě tři busy 188 za sebou u jednoho perónu...
Sobota, 21. října 2017 - 07:03:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4155
Registrován: 7-2011
Apollo_17:
"Takové řešení je dávno vymyšlené.Na nástupiště se chodí podchodem."
Nojó, ale když voni ho lidi zhusta odmítaj používat. A donutit je k tomu lze snad akorát žiletkovým drátem pod napětím, kterým budou omotaný všechny ostatní přístupový alternativy.
Vzpomínám třeba na takový Kyje, kde cesta vede rovnou do podchodu a přesto tam byl každou chvíli někdo přejetej a lidi lozili přes koleje věčně (i když nevím jak teď, po modernizaci, když tam jsou relativně vysoký peróny).
Sobota, 21. října 2017 - 11:21:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 346
Registrován: 12-2003
Apollo_17: Tak ona každá mince má dvě strany. Nástupiště mají tyto zásadníní nevýhody vůči úrovňovému přístupu:
1. Ztracený spád - zbytečná chůze dolů a následně opět nahoru, což je pro řadu lidí včetně mě nekomfortní
2. Ztracený čas - násobně se prodlužuje doba docházky
3. Rampy - což je vlastně vyhrocený bod 2, kdy se z důvodu přehnané úspory nedělá výtah ani schodiště
4. Smrad, špína - pokud vím, tak Praha dokonce zamítla projektování nových podchodů jako komplexně nevhodného elementu
5. Zvýšená kriminalita - u části občanů naleznete oprávněný strach z chození podchody, obzvlášť když by měl být do budoucna na každé zapadlé zastávce
6. Náklady - je to věc, která potřebuje (krom stavebních nákladů), údržbu, úklid a energii na světlo a případně provoz výtahů. A při českém vztahu k majetku a údržbě si umíte představit, jak dlouho trvá výměna prasklé zářivky.

A pak se můžete divit, že vám tím lidi stejně odmítají chodit, lezou do kolejí a umírají. A kde je ta vaše bezpečnost? Opravdu si myslíte, že je to řešení do každé dědiny, kde spočítáte cestující na prstech jedné ruky?

(Příspěvek byl editován uživatelem Romanero.)
Sobota, 21. října 2017 - 21:56:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 75
Registrován: 7-2015
Dalších pár fotek z probíhající rekonstrukce Jinonic.

Sobota, 21. října 2017 - 22:51:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 31
Registrován: 2-2017
No ještě, že jsem si to nafotil... tohle je masakr. Y vyhybka na manipační kolej je v ...

(Příspěvek byl editován uživatelem Kapr.)
Sobota, 21. října 2017 - 23:14:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5894
Registrován: 12-2011
Co je na tom za masakr? Že zmizí stanice z časů císaře pána a bude zde dopravna na úrovni 21. století?
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Sobota, 21. října 2017 - 23:22:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 32
Registrován: 2-2017
Jistě... stanice Praha-Braník nebo Rybniště jsou také na úrovni 21. století...
Neděle, 22. října 2017 - 09:10:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7935
Registrován: 4-2003
intelpetr:Co je na tom za masakr? Že zmizí stanice z časů císaře pána a bude zde dopravna na úrovni 21. století?

Jenže tady je to v podstatě zbytečná investice. Tady stačilo pročistit štěrkové lože, dát nové zabezpečovací zařízení a vykašlat se na to. A ani nedělat novou zastávku na zličínském záhlaví.

Když si člověk vezme, že tu převážně jezdí osobní vlaky, které zastavují na znamení a nová zastávka v Jinonicích bude v oblouku, tak ani rovnání tohoto oblouku pro zvýšení rychlosti z padesáti na sedmdesát kilometrů za hodinu nemá cenu - když tam pojedu sedmdesát, tak tu novou zastávku projedu, nebo si lidi dají ve vlaku na kokos.

A nějaký rychlík či spěšňák tu také nikdy jezdit nebude, taktéž nákladní vlaky nevyužijí odstranění propadu rychlosti - bangle či brejlovec s ním tu víc než padesát do kopce nikdy funět nebudou.........

Ale radši budu mlčet, mohlo to tam zůstat na další léta jako je tomu teď - klíčový mechanismus a velká neochota SŽDC stanici občas zprovoznit. Byli (a jsou tu pořád) tu jistí diskutující (zaměstnanci SŽDC), kteří měli ujímání z toho, že se sem bude investovat.
Neděle, 22. října 2017 - 12:34:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7814
Registrován: 6-2006
...na úrovni 21. století - no je pokrok. Zaměstnanci stojí peníze. A ve společnosti je to samý flákající se poberta a vandal.
Mimo velká města, zastávky a staničky na lokálkách bez útulných vyhřátých čekáren, bez výdejen jízdenek, bez pokojových květin, místopisných obrázků na stěnách. "Opožděný" zákazník bez osobního vozu a mobilu, aby čekal na vlak v mrazu a to může mluvit o štěstí, svítili mu tam zářivka. Ještěže máme filmy pro pamětníky. Ale tak je to i za hranicemi.
Neděle, 22. října 2017 - 17:58:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3294
Registrován: 5-2002
Marťo, popisujete stav ze třicátých let? Nevypadala náhodou většina nádraží ještě před 20 lety tak, že tam byla smradlavá špinavá čekárna s napůl uschlým zelencem v květníku, kam se člověk štítil vstoupit? Že se takových nádraží pamatuju víc, než těch s útulnou čekárnou. Jako bonus navíc vyskakování metr vysoko do vozu ze sypaných nástupišť.
Jenže tady je to v podstatě zbytečná investice. Já zas nechápu opravu staniční budovy. Cestující budou mít zastávku vedle, prostory pro ně potřeba nebudou. Předpokládám, že tam bude dálkovina, tedy nebudou potřebaani prostory pro personál, postačí kontejner pro esu. Tak co má SŽDC za plány s tím barákem?
Neděle, 22. října 2017 - 18:53:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7405
Registrován: 4-2003
zastávky a staničky na lokálkách bez útulných vyhřátých čekáren, bez výdejen jízdenek,

To jako že pudu na vlak půlhodiny dopředu a budu se tam vyhřívat? A dtto obráceně.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 22. října 2017 - 19:00:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5897
Registrován: 12-2011
Brr: Rozpadlá barabizna u kolejí nebude vypadat příliš hezky. A když máme ty různé fondy, proč tuto budovu z dob císaře neopravit? Žádná hnusná bolševická kostka to není. Uvnitř bydlí i nájemníci.

Ještěže máme filmy pro pamětníky.

Snad takový stav železnic v těch filmech zůstane, protože na nostalgii doprava nefunguje (a nejen železniční, ale i silniční i letecká).

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pondělí, 23. října 2017 - 18:57:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7815
Registrován: 6-2006
půlhodiny dopředu a budu se tam vyhřívat - no stane se, že někomu něco na místě nevyjde a musí čekat na vlak zpět. A dříve se tolik nespěchalo.
protože na nostalgii doprava nefunguje - nemyslel jsem pochopitelně jen šotoušky vozidla a ZZ, ale ochotu některých zaměstnanců si své pracoviště a prostory pro cestující veřejnost zvelebovat (v současnosti třeba Chrášťany nebo Lašovice).
Cestoval jsem dnes kolem žel. muzea a měl jsem za to, že Sergej, Čmelda, Velký Hektor a Karkule jsou zpět v Chebu, po skončení sezony. Dá se tedy předpokládat, že ony mašiny (stejně jako Brejle 101 do Loun) se vrátí zpět na zazimování až v sobotu 28.10. po návštěvě Šlechtičny? Nebo v neděli. Pokud má někdo známosti, může se optat, kdy vyjedou z Lužné. Dík.
Úterý, 24. října 2017 - 01:06:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6197
Registrován: 8-2007
Marťa rak: ale ochotu některých zaměstnanců si své pracoviště a prostory pro cestující veřejnost zvelebovat

Ale tam žádní zaměstnanci nebudou.[nene]
Tak kdo to bude zvelebovat a vyhřívat?
Mladějov
Úterý, 24. října 2017 - 04:45:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11116
Registrován: 3-2007
,zastávky a staničky na lokálkách bez útulných vyhřátých čekáren, bez výdejen jízdenek,

To jako že pudu na vlak půlhodiny dopředu a budu se tam vyhřívat? A dtto obráceně.


Ne, kdyby ti to ujelo, tak než stihneš vlak zpátky, aby ses tam mohl vyhřívat [biggrin] - to hraničí už s VSP. Zvláště, když dneska přijede 75% denně cestujících lidí k nádraží autem, busem a je přivezen či odvezen domů. M_Rak evidentně řeší akorát sobotní šotoušské výlety.
Já si teda pamatuji ještě z 80. let staničky s čekárnou vytápěnou a s kamny (třeba i Čerčany !) a s WC pro pány se žlábkem a zdí za ním natřeným černým térem (taky Čerčany), často bylo tohle vybavení na lounsku, rakovnicku, na Buštěhradce třeba. To byla "konzervace" té klasické železnice ala cesta ze vsi polní cestou 2 km na nádražíčko v polích a zpátky.

Marťo, vy vůbec nechápete změnu poměrů a velikosti světa - slyšel či četl jste knihu Kája Mařík, situovanou do období první republiky ? Mladý Kája jde do Prahy na gympl a dostane se s obtížemi (drahé, pomalé) domů na vánoce a pak radši nejede na velikonoce (nebo tak nějak) - no a víte, kde ta hájovna, odkoud pochází, leží ? Strašně daleko - v lesích nedaleko Lážova, což je Mníšek pod Brdy, trať 210, odkud je to dneska do Prahy autem po dálnici 20 minut.

Lidi nemaj čas trávit na nádraží celý den, jestli má někdo jezdit denně VHD, tak ta musí navazovat a odsejpat.Jinak se na takové dojíždění vykašlete i s vytápěnou čekárnou [biggrin]
Úterý, 24. října 2017 - 09:00:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11340
Registrován: 5-2004
Tak ono to není až tak o chození napřed ale třeba o čekání na zpožděné vlaky.

No a jak vypadá zastávka v Králováku poté co tam byla zrušena komerční služba (a tím i čekárna, hajzl, světlo v průchodu, okapy "kam jde dosáhnout" etc) je celkem známo. Příští rok to tam zbouraj, zbudujou pochcanej podchod takže se stejně poleze přes koleje (nikdo s pudem sebezáchovy večer do podchodu v tom místě nevleze) a k tomu věčně nefunkční výtah model třeba Hněvice... Nevm co z toho někoho k cestě vlakem naláká.

V Nižboru nebo Hýskově (Lašovicích, Roztokách) je stále ještě "obsazeno", tudíž i uklizeno, osvětleno, v čekárně teplo a okolo kytky. No asi to ale v dnešní době odpuzuje...
Úterý, 24. října 2017 - 10:28:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7818
Registrován: 6-2006
...k nádraží autem, busem a je přivezen či odvezen domů. M_Rak evidentně řeší akorát sobotní šotoušské výlety - mě jde především o lokálky, v mém případě například tratě 161,2 a na opačné straně Středočeského kraje t. 222. Ne všichni lidé vlastní automobil a někde busy nejedou denně vždy a tak často jako os. vlaky.
...na nádraží celý den, jestli má někdo jezdit denně VHD, tak ta musí navazovat a odsejpat - tak to na dráze fakticky stačí, a asi to tak jednou všude bude, jen ty EU požadující bezpečnostní betonová nástupiště se zábradlím. Jako v současné čisté fabrice, rychle a efektivně z tramvaje do busu, z busu do vlaku, odtud do automobilu nebo opačně, atd. A ani ty zbylé čekárny nebo posprejované modré plechové či prosklené boudy s lavičkami nejsou prakticky potřeba. Cestující se na tu minutku schová před nečasem v podchodu.
Úterý, 24. října 2017 - 16:01:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 6-2013
Apollo_17:
"Jsou umístěna za sebou vlevo/vpravo a pro cestující naprosto luxusně."
Až do té chvíle, než cestující zjistí, že je na špatném nástupišti - ať už vlastním omylem, nebo chybou či nefunkčností informačního zařízení - a bude muset běžet na to druhé několik desítek metrů vzdálené... Na poloostrovním nástupišti se stačí "otočit na podpatku".

A ještě mě napadla jedna nevýhoda tohoto upspořádání: při nutnosti opravy koleje (či nástupiště) v tom místě, kde je pouze jedna kolej místo dvou, které by byly na normálním nádraží, dochází prakticky k zastavení provozu. Na nádraží, kde jsou dvě průjezdné koleje s nástupištěm, vždy alespoň jedna kolej zůstává...

A na nakonec, když pořád uvádíte nějaké příklady (Brandýs n O., Chodov) stanic, které mají poněkud jiný charakter, než zde diskutovaný Zličín, Vám dám také jeden příklad, který se Zličínem nemá moc společného:
Přestupní terminál MHD Fügnerova v Liberci. Tramvaje ze tří směrů, bezpočet autobusových linek a mezi tím se neuspořádaně pohybuje několik tisíc lidí denně, a představte si: není tam žádný podchod! A ani nikoho nenapadne ho tam stavět. A i přesto tam nepřejíždějí lidi každý den. Neuvěřitelné, nemyslíte?
Vím, není tam železnice, ale ona ani tramvaj či autobus nezastaví na pětníku. Chtěl jsem jen touto diskuzí o Zličíně upozornit na to, proč se zrovna z železniční stanice musí dělat takový bezpečnostní strašák, proč je nutné mít železnici bezpečnější než bezpečnou? A v konečném důsledku, proč vlastně autoři těchto bezpečnostních opatření dělají z lidí nesvéprávné blbce? To mně, jako jednomu z těch lidí, prostě vadí.
Úterý, 24. října 2017 - 17:11:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 39
Registrován: 8-2017
Fakt je, že zrovna na Zličíně jsem před pár lety byl hodně často ... děti a vlaky, to zabírá spolehlivě:-) ... a tam cokoli v tomto směru vymýšlet jsou fakt vyhozené peníze, s tím jak to tam vypadá a kolik toho tam jezdí ...

A když si vzpomenu na tu hrůzu třeba v Davli .... asi pomalu fakt degenerujeme, když na podobných nádražích nám jde najednou o život.
Úterý, 24. října 2017 - 19:13:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 351
Registrován: 12-2003
A to může jednou přijít nějakej dobrák a vymyslet, že dokud nebudou železniční tratě plně oploceny nebo za PHS, tak z bezpečnostních důvodů v obcích Vmax = 50. A bude..
Úterý, 24. října 2017 - 22:07:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6201
Registrován: 8-2007
Pánové,buďte rádi,že se ve Zličíně něco bude dělat.

V konferenci v Luhačovicích zaznělo od zástupce SŽDC Jiřího Michalicy i něco o budoucnosti tratí:

Zazněla i předpověď, že v budoucnosti se rozhodne o osudu lokálek – ty perspektivní projdou modernizací a budou splňovat interoperabilitu, zbylé zaniknou.[proud]
Úterý, 24. října 2017 - 23:19:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2636
Registrován: 7-2003
Zazněla i předpověď, že v budoucnosti se rozhodne o osudu lokálek – ty perspektivní projdou modernizací a budou splňovat interoperabilitu, zbylé zaniknou.


Záhada lokálek
Středa, 25. října 2017 - 20:08:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7820
Registrován: 6-2006
Když jste u toho Zličína, zaujalo mne, když tam odkrejvali svršek na budoucí nástupiště, že je tam vespod pískový podklad. To je geologicky přirozené všude po okolí a nebo ten písek byl uměle navozen, při nějaké poslední reko kolejiště v minulosti?
Čtvrtek, 26. října 2017 - 06:53:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1222
Registrován: 6-2008
Je něco v plánu v Kamenných Žehrovicích? Nebo proč tam najednou probíhá ta šrotace odstavených vozů?
Čtvrtek, 26. října 2017 - 08:45:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 550
Registrován: 6-2012
Busmat: Spíše bych to viděl jen na výhodné ceny ve výkupnách... [happy]
Čtvrtek, 26. října 2017 - 09:14:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 646
Registrován: 5-2011
Dnes odpoledne vyrazí z Prahy přes Semmering na Kladno 740.898 KDS se třemi vozy zážitkového vlaku [fotic].
Z Hlaváku ve čtyři, na Kladno příjezd v půl šestý.
Kdybyste se někdo vydal fotit a zadařilo se, písněte mi prosím do @.
Předem díky [ok]
Čtvrtek, 26. října 2017 - 11:52:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11348
Registrován: 5-2004
Mám dotaz - teď po 174 jezděj SD pro nějaký vápence nejspíš do čertolomu Velkovy schody[lol]. Do Berouna to ráno jede mezi 7 a 8 - v kolik to jezdí nahoru? Tedy obvykle. Už dopoledne? Jednou jsem to viděl v Berouně stát kolem 15 ale to asi spíš byla výjimka.
Čtvrtek, 26. října 2017 - 12:07:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 296
Registrován: 2-2012
PV: O víkendech jsem je výdával spíš dopoledne, ale myslím, že úplně pravidelné to nemají [proud].

Co se [new] GVD týče, vlak v 21:00 má, soudě dle DB, z Be jezdiz už v 20:40, bude tam vůbec přípoj od Phy? Jestli ne, tak to bude těžká bída [kladivo].
Ferrari [ok][happy]
#KeepFightingMichael[pozor]

Vlákno "Regiojet" je nej.... [ok][biggrin][cunik]
Čtvrtek, 26. října 2017 - 13:35:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11350
Registrován: 5-2004
Jelikož by to mělo přípoj jen v kladiva zato hned dvakrát (spodem i přes Rudnou) tak o víkendu asi pro jistotu přípoj žádnej. Ještě by s tím někdo jezdil. To bude výrazně horší než teď ve 20,21 kdy se v Berouně hnije "jen" čtvrt hodiny bez jakýhokoli přípoje (kdysi to vázalo na posledního březnickýho švejka....).

Ten nepřípoj v Berouně mi byl KU vysvětlován davy co dojížděj na noční do Rakovníka a tudíž nemožností odjet dřív a odstát to v Roztokách na křižování. Chtěl bych ty davy co dojížděj od Berouna po Újezd někdy vidět.
Čtvrtek, 26. října 2017 - 15:05:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7822
Registrován: 6-2006
v kolik to jezdí nahoru - jsem místní, ale tento plný vlak SD na Louny, jsem projíždět skrze Rakovník ještě neviděl, ani neslyšel. Ranní vyrovnávku do Berouna ano, jdouce z noční, ale teď už je tma. Co jsem nedávno viděl ráno naposled, tak také jezdí úvratí přes Lužnou.
Čtvrtek, 26. října 2017 - 16:12:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8465
Registrován: 10-2003
Petr vlček: Ten nepřípoj v Berouně mi byl KU vysvětlován davy co dojížděj na noční do Rakovníka a tudíž nemožností odjet dřív a odstát to v Roztokách na křižování. Chtěl bych ty davy co dojížděj od Berouna po Újezd někdy vidět.

Touhle dobou už tam davy nejezdí ani jedním směrem. Podstatné bylo dostat se do Rakovníka před 22. Ta návaznost je tam holt na osobáky.
Mmch ráno se bude 810 posilovat z Roztok 7715, která tam přijede soupravově z Rakáče.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Flexo
Pátek, 27. října 2017 - 07:05:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 701
Registrován: 7-2005
Petr_vlček:
"Mám dotaz - teď po 174 jezděj SD pro nějaký vápence nejspíš do čertolomu Velkovy schody[lol]. Do Berouna to ráno jede mezi 7 a 8 - v kolik to jezdí nahoru?"

Včera Rakovníkem kolem 10:30.
Pátek, 27. října 2017 - 08:22:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11351
Registrován: 5-2004
"Touhle dobou už tam davy nejezdí ani jedním směrem"

No z Berouna bez použitelných přípojů (půl hodiny od R a 16 od osobáku z Prahy je pro dojíždění z práce dost opruz) tím jede jen ten kdo zrovna náhodou musí.

Dost by mně zajímalo kolik ks jezdí tím posledním ve 22.51 co nemá z Prahy přípoj vůbec... Teda má, ale jen na Silvestra přes Rudnou, to ovšem zas pro změnu nejede.

Je dost zoufalost mít poslední rozumný spojení z Prahy na 174 Mnichovákem v 17.12...
Pátek, 27. října 2017 - 13:05:10  
Moderátor
Číslo příspěvku: 15324
Registrován: 11-2005
P.V.: Ty SD s loženou jezdí z Berouna dopoledne. Mezi 9-11 max
Pátek, 27. října 2017 - 13:59:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7823
Registrován: 6-2006
Nejel a nebo teprve nevyjede soupravový vlak (návoz vozů) z Lužné do Prahy?
Pátek, 27. října 2017 - 14:30:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11353
Registrován: 5-2004
Dik vsem
Pepi
Pátek, 27. října 2017 - 14:56:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 308
Registrován: 8-2008
Proč vozit vozy do Prahy?
Pojedou Baiky a Rybáky, co jsou deponované v Praze.
843.004-3,843.005-0,843.007-6,843.009-2,843.015-9,843.016-7,843.017-5,843.018-3 Apolla z depa Chomutov
Neděle, 29. října 2017 - 09:34:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 299
Registrován: 2-2012
Trať 174 stojí nejspíš taky, 7718 má poslední polohu v Lašovicích, 7716 se ztratil za Roztokama a 7717 za Nižborem.
Ferrari [ok][happy]
#KeepFightingMichael[pozor]

Vlákno "Regiojet" je nej.... [ok][biggrin][cunik]
Neděle, 29. října 2017 - 10:55:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7828
Registrován: 6-2006
A já do 10 hod. naivně čekal na Lenzing.
Další žlutá MUVka vyjela.


(Příspěvek byl editován uživatelem Marťa rak.)
Středa, 01. listopadu 2017 - 07:01:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7829
Registrován: 6-2006
Dva Bizoni s vyrovnávkou vozů od vápence, viděny na příjezdu do Rak. těsně po 6té.
Čtvrtek, 02. listopadu 2017 - 20:28:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7832
Registrován: 6-2006
Existuje návrh vybudovaní podchodu ze stanice metra Hradčanská přímo k nástupišti st. Pha-Dejvice? Kvůli přejezdu. To samé by mohlo být i ve Veleslavíně, když některým jde o vteřiny.
Dnes ráno, dva starší pánové nahlas pindaly, sestupujíce s kufry po schodech k vestibulu metra Vltavská, že "za Husáka by tu byla plošina, hlavně že je tady socha, asi Vltavy".
Mladějov
Čtvrtek, 02. listopadu 2017 - 20:50:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11250
Registrován: 3-2007
>Existuje návrh vybudovaní podchodu ze stanice metra Hradčanská přímo k nástupišti st. Pha-Dejvice?

Existuje nejen návrh, ale přímo stavební a projektová příprava na severní vestibul Dejvické přímo k žst.

>dva starší pánové nahlas pindaly

Koukám za pravopis tak za tři - TI pánové..
Za Husáka se na nějaké plošiny a eskalátory a výtahy a invalidy naprosto sralo..pánové jsou zjevně buď úplní blbci, nebo soudruzi, nebo obojí.
Pátek, 03. listopadu 2017 - 17:27:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 365
Registrován: 12-2003
Mladějov: Severní vestibul Dejvické? I kdyby to byl překlep a měla to být Hradčanská, tak severní vestibul by podle mě vyšel mimo žst., ne?

(Příspěvek byl editován uživatelem romanero.)
Pátek, 03. listopadu 2017 - 18:31:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7833
Registrován: 6-2006
No, uvažoval jsem, že jim prozradím, kdy ta stanice Vltavská vznikla. Jim se nahlas nezdálo už v Lužné, proč ten vlak do Prahy nejede přímo z Chomutova.
Jinak vápenec včera i dnes, z Rakovníka nahoru, za Os v 15:15.
Pátek, 03. listopadu 2017 - 19:10:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1195
Registrován: 6-2016
"ale přímo stavební a projektová příprava na severní vestibul Dejvické "
Koukám na mapu a vychází mi, že by ten vestibul měl být spíš západní, ne?
Pátek, 03. listopadu 2017 - 19:36:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2638
Registrován: 7-2003
Ještě tam máte Blanku a její vjezd/výjezd přes který musíte prokličkovat.
Pátek, 03. listopadu 2017 - 19:52:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1196
Registrován: 6-2016
Wiki praví, že:
" Konstrukce stanice umožňuje dostavbu dalšího vestibulu, směřujícího zhruba k ulici Dejvická (podle plánu z roku 1987 měl být vystavěn někdy v roce 1992). Tento projekt sice byl po roce 1989 zrušen, s vybudováním druhého výstupu se však začalo uvažovat i opět poté, co se začal zvažovat systém rychlodráhy na pražské letiště. Právě Hradčanská by totiž mohla být významným přestupním bodem mezi oběma druhy dopravy."

Takže zbývá definovat pojem "zhruba"[biggrin]
Pátek, 03. listopadu 2017 - 22:39:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2639
Registrován: 7-2003
Nesupluje teď přestup žst. Dejvice - Hradčanská už stanice Nádraží Veleslavín?
Sobota, 04. listopadu 2017 - 22:14:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 76
Registrován: 7-2015
Opět pár fotek z pokračující rekonstrukce Semmeringu.



Neděle, 05. listopadu 2017 - 00:07:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14833
Registrován: 5-2002
Vrbam: Nesupluje teď přestup žst. Dejvice - Hradčanská už stanice Nádraží Veleslavín?
Supluje a mohla by suplovat ještě líp, kdyby ten slepej podchod vedl až na vlakový nádraží...
Neděle, 05. listopadu 2017 - 19:31:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 657
Registrován: 6-2010
Převoz parní lokomotivy 556.0506 v úseku Lužná u Rakovníka - Praha https://youtu.be/9AWrpLt8TMw


Úterý, 07. listopadu 2017 - 07:06:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1224
Registrován: 6-2008
Už se ví kdo vyhrál výběrové řízení na nové motoráky pro trať Praha-Kladno?
viz.
https://ekonomika.idnes.cz/drahy-chteji-koupit-lepsi-vlaky-pro-tr at-praha-kladno-pdm-/eko-doprava.aspx?c=A161212_103833_eko-doprav a_suj
Úterý, 07. listopadu 2017 - 09:12:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 986
Registrován: 7-2007
Dnes ráno v Hostivici spatřeno krom třech dopravních kolejí plně obsazených autama z Jenče + vyrovnávkou vápence také u remízy místní TD nějaká hypermoderní podbíječka (teda aspoň na Buštěhradku hypermoderní :-), technologické vozy STRABAG a několik vozů Raj - rovněž STRABAG. A několik plošinových vozů s fungl novými pražci a částmi výhybek z Prostějova. To vše je určené do Zličína?
Úterý, 07. listopadu 2017 - 09:18:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1038
Registrován: 8-2007
Jarda_kučera: Nějakou žlutou obludu jsem viděl jet před půl osmou u nás na Sadovej směr Zličín.
Úterý, 07. listopadu 2017 - 10:32:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 987
Registrován: 7-2007
Hm, naivně jsem si myslel, že ty výhybky jsou určené k výměně těch vadných na Jenečku :-D
Středa, 08. listopadu 2017 - 09:08:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1039
Registrován: 8-2007
V Hostivicích stála ráno červená zamračená se žlutým proužkem na čelech s jedním zeleným vozem AB. Neví někdo, jestli to jen nocovalo a pojede to dál nebo zda náhodou není jako pracovní vozidlo na výluce na Semmeringu? Včera po páté večer jsem jí možná slyšel brumlat cestou od Zličína (pokud to nebyl hektor RJ).
Středa, 08. listopadu 2017 - 11:11:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7835
Registrován: 6-2006
Včera ve 12.46 v Rakovníku, jsem ve stanici zahlédl fialovou Ponorku KDS. Než jsem stačil k ní doběhnou dostal fíra odjezd. Nevím, zdali na Beroun či Lužnou.
Vápenec projížděl předtím.