Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 20. 05. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 20. 05. 2017

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 14. května 2017 - 09:52:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13466
Registrován: 10-2004
IC540: A co přestat spekulovat a počkat si měsíc na první návrh?
potrp4: A jsou na webu SŽDC nebo ČD?
Neděle, 14. května 2017 - 18:07:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3769
Registrován: 6-2008
Orky : A proč.? [sad]
Od toho Kačko je.
Spousta lidí něco ví. Někdo něco zaslechl.
A mnoho nápadů se tu probralo. I z nábřeží si tady již něco vybrali či spíše inspirovali.
No tak to tedy na měsíc vypneme...[sad]
Neděle, 14. května 2017 - 18:53:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13469
Registrován: 10-2004
Ic540: Možná radši žádné spekulace než pořád cpát noční vozy do Polska na vlak odjíždějící z Prahy ve čtvrt na deset. Hlavně, že je důležité nacpat vozy jediného vlaku ČD z Prahy na Slovensko z Prahy co možná nejpozději, ideálně do polohy bývalého Excelsiora. I když už se spekuluje, bylo by dobré psát v podmiňovacím způsobem, ne že něco pojede, to mě vadí taky. A proto ta reakce.
Jeho Vysost
Neděle, 14. května 2017 - 20:14:39  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
No hlavne Slovakia ide až o 22, čo je celkom ideálny čas pre odchod nočného vlaku smer Poľsko.Podobne nezmysel posúvať vlak na Slovensko, ľudia nastupujú aj v Pardubiciach a Olomouci a pre nich je to neskoro, plus ten nočný vlak bude pokračovať ako REx do Humenneho, takže nemôže ísť neskôr z Prahy ako súčasná Bohemia.
P-P-P
Neděle, 14. května 2017 - 21:59:33  
Neregistrovaný host
178.255.168.42
Nevíte někdo, jestli v sobotu 20.5. budou v Heřmaničkách stavět jen rychlíky nebo i expresy? Vzhledem k ukončení rychlíků 717 a 721 ve Veselí doufám v to druhé (tedy možnost cestovat více spoji bez nutnosti čekání a přestupování)... V idosu nic není a na stránkách ČD jsem to také nenašel.
Pondělí, 15. května 2017 - 00:47:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3770
Registrován: 6-2008
Orky: [ok]
Cpát ve čtvrt na deset...
No ono dle gusta každého soudruha(z filmu). [happy]
Někdo by rád ulehnul před devátou a byl na místě v sedm.
Někomu může vyhovovat dorazit k půlnoci, lehnout a vstávat okolo 10:30.
Na většině destinací výběr není. Vyjma Slovenska.
Tři dopravci a čtyři vlaky (Leo však lůžko nema).

Já jsem jezdil do Karlových Varů lůžkovým. Dokud byl Excel. Teď už prostě nepojedu, abych vystupoval někde k polednímu. Řeším ty 4 návštěvy v roce tam jinak. Většinou odjezdem ráno. Pak program v Praze a na večer dojezd do KV. Do lůžek s dojezdem v 11 hodin a nástupem v Ostravě ve 2:20 mě opravdu nikdo nedostane...

Takže když bych byl od Prahy, tak třeba do Humenneho příjezd v 10:33 bych taky nevítal.
To bych zase psal, že vozy do Humenneho by bylo nejlepší dostat nějak do Žiliny k Zemplinu. Ten je v Humennem v 8 ráno.

Když se vrátím k vozům do Polska. Tak už nevidím rozdíl v odjezdu z Prahy v 21:22 nebo 22:00. To je rozdíl 38 minut. Ne třeba dvě hodiny.
Navíc Chopin bude odjíždět z Bohumína zřejmě podstatně dříve kvůli trase přes Krakov. Třeba ten Ostravan pojede 21:30 a bude rozdíl jen 30 minut.
Když už na to přijde.
Tak vozy by se daly připojit na Chopina i v Přerově.

Teď když se ruší jeden vlak tak už asi budeme těžko něco vymýšlet. Je to tak nějak před určeno...???
Pondělí, 15. května 2017 - 01:09:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3771
Registrován: 6-2008
Jeho vysost : [ok]
A z toho co popisujete vyplývá, že všechno je tak nějak na dvě věci...

Vy jste popsal Pardubice a Olomouc. Já dodal Ostravu. Když k tomu přidám dovětek o Humennem. Je to jasné od kdy do kdy cca musí tedy jet...

Humenné. Kdo je tedy více spokojený by mě zajímalo.
Ti od Bratislavy že jsou tam v cca osm ráno.?
Nebo od Prahy, že jsou tam v v cca 10:30.?
Za sebe bych byl raději. Bratislavčan. A bol som im naozaj. [crazy]
Za komančů jsem tam ve Vajnorech vojákoval. Prvních půl roku v Michalovcích...
nocni spoje
Pondělí, 15. května 2017 - 07:34:45  
Neregistrovaný host
93.153.29.181
Excelsior jezdil z Košic v 18h a taky byl využíván - zejména pro cesty na západ. Navíc v zimě je to ideál kdo cestuje z Popradu.
Stejně jako dnes by kurzy na Cheb měly jezdit přes Bratislavu a Metropolem - např.IC z Košic 17:15.
Jeho Vysost
Pondělí, 15. května 2017 - 09:25:03  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
IC vlaky určite voziť lôžka nebudú [crazy]
Pondělí, 15. května 2017 - 10:23:29  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72354
Registrován: 4-2003
P-P-P:
http://praha-prcice.cz/download/jizdni_rad_2017.pdf
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
nocni spoje
Úterý, 16. května 2017 - 07:02:51  
Neregistrovaný host
93.153.29.181
Někteří tvrdí, že by se Excelsior obnovit měl, jiní zase ne. Pravdou je ale to, že to byl ideální spoj na západ. Příjezd do Tater byl v rozumnou dobu (i v zimě) a odjezd to samé.


Odjezd z Prahy v 22:00 h do Košic/Humenného a 0:00 do Popradu by bylo ideální. Autovozy do Popradu využité jsou, takže by ten R nejezdil určitě prázdný.
Jeho Vysost
Úterý, 16. května 2017 - 19:00:55  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Ukončiť vlak v Poprade je nezmysel, podobne najneskorsi príchod do KE okolo 9 tzn o 7:30 ráno v Poprade, to je ideálny čas na štart túry v Tatrách. Treba si uvedomiť, že ten turistický potenciál dokáže naplniť vlak len pár dní v roku, ostatné dni je potrebné pridať aj dochádzajúcich či iných cestovateľov.
Úterý, 16. května 2017 - 20:21:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5125
Registrován: 6-2010
7:30 v Popradě v létě OK, ale co v zimě? Osobně bych takto nejel, ale je možné, že to někomu nevadí. Z Prahy jede před 22 h Regiojet.
Úterý, 16. května 2017 - 22:30:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3773
Registrován: 6-2008
Tom754: Nic proti vaší namítce o 7:30 v zimě v Popradě...
Ale v rámci Tater se potřebujete někam posunout...
Byť jen na tramvajku, která někam pojede...

To chcete, aby jediný vlak do Tater(prý dle návrhu JŘ 2017) přijížděl po každé jinak podle předpovědi počasí...........
Jeho Výsost
Úterý, 16. května 2017 - 23:36:06  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Keďže Tatry sú na východe, aj slnko tam vychádza skôr ako v Čechách alebo na Morave, fakt tých 7:30 nie je tak hrozných ani v zime. Časový rozdiel východu slnka medzi Prahou a Kosicami je 30 minút.
Nesni
Úterý, 16. května 2017 - 23:43:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1418
Registrován: 6-2014
Jeho Vysost/Jeho Výsost:
fakt tých 7:30 nie je tak hrozných ani v zime
A proč je teda potom podle tebe nesmysl ukončit ten vlak v Popradu?

Jeho Vysost/Jeho Výsost
Proč sis změnil přezdívku? Myslíš, že jsme tě nepoznali?[biggrin]
Jeho Vysost
Středa, 17. května 2017 - 00:22:25  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Ako píšem vyššie, tých turistov len do Tatier nie je toľko, aby sa oplatilo viesť len do Popradu, veľa ľudí vystupuje aj v Spišskej smer Slovenský raj, Kysak smer Prešov Bardejov alebo Košice a ďalej. Navyše neviem ako sa sú na tom s kolajami v Poprade, či by súpravu mali vôbec kam supnut v Poprade.
K druhej otázke, autocorect na mobile, za svojimi príspevkami si stojím
Koala_81
Čtvrtek, 18. května 2017 - 17:18:09  
Neregistrovaný host
193.86.186.18
Co se týče nočních spojů, Excelsior byl ideální (ideálnější než časy současné Slovakie). Člověk jedoucí ze západu na východ republiky se i mohl vyspat[happy]) A posilový EC Roháče. Větší logiku by mělo ho na Svinově rozdělit a jednu část vlaku vést na Slovensko (jako dosud) a druhou do Beskyd (tzn. do stanic Ostrava Vítkovice, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí) namísto Opavy, kam již jezdí IC Opava. To rozdělení by navíc bylo ve Svinově rychlejší, protože přední část vlaku by mohla hned pokračovat na Košice a druhá strana by jela v opačném směru do Beskyd.
Čtvrtek, 18. května 2017 - 18:05:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3779
Registrován: 6-2008
Koala_81 : [ok]
To by byl určitě dobrý nápad vést vlak i do té části Beskyd.
Ale to by se opravy takových Frydlantů nad Ostravicí či Ostravice musely dělat tak, aby se tam něco takového po rekonstrukci vlezlo. I když ve Frýdlantu asi jo. V Ostravici těžko. Když už tak až ve Frenštátě pod Radhoštěm...
Nebo ještě kdyby se to tak po hodině vracelo zpět...

Excelsior, k tomu není co dodat... [ok]
Čtvrtek, 18. května 2017 - 18:44:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13478
Registrován: 10-2004
Akorát se vlaky nemají dělat podle toho, jak vyhovují Koale_81 a Ic540. A podle délky vlaků z posledních JŘ a časů odjezdů je zřejmé, že lidem spíše vyhovují odjezd z Prahy po 22 hodině a přijezdy do Prahy kolem 7 hodiny. A proto je současný stav takový, jaký je.
Čtvrtek, 18. května 2017 - 19:19:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3780
Registrován: 6-2008
Orky : [happy]
No když už zůstává jen jeden pár, tedy zřejmě.
Tak je jasné. Že pojede v cca 22/23 a dorazí v 7...

Ono se totiž třeba jako teď na iDNES.cz píše, že o cestování nočními vlaky je nižší zájem a spekuluje se o případném dotovaní. Což by zase třeba jiní jak je v diskuzi pod článkem cítit nemohou pochopit.
Ale psát by se nemuselo kdyby byla adekvátní nabídka. Ta se scvrkla tam kde je a zůstali ti Orky a spol co jim to vyhovuje jak je Tebou uvedeno...
Je to asi nejsilnější skupina. Ale ti ostatní ubývají protože jim ten čas je k ničemu... [wink]
Čtvrtek, 18. května 2017 - 19:44:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13479
Registrován: 10-2004
Ic540: Cestující v noci dost rychle ubývají skoro všude v Evropě, nejen v ČR. Je to dáno především levnými letenkami a zrychlováním tratí, čímž se výrazně zkracuje čas cestování, která je pro stále víc lidí realizovatelná podstatně levněji ve dne. Je tedy zřejmé, že když klesá poptávka po nočních spojeních, že prioritně budou zachována spojení špičková (= z největší poptávkou). Ale tohle je asi marné vysvětlovat, protože mám pocit, že by většina zdejších diskutujících radši viděla, když už má zůstat jen jeden celoroční vlak, aby jel v poloze Ekcelsiora. A upřímně, noční spojení v relaci Česko - Slovensko v relaci Praha - Košice a ideální poloha by měla být vzhledem k těmto dvou městům. A to je.
Nesni
Čtvrtek, 18. května 2017 - 20:29:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1421
Registrován: 6-2014
je pro stále víc lidí realizovatelná podstatně levněji ve dne
Ale v okrajové části dne. Spojení nočním vlakem má ekvivalent v brzkém ranním nebo pozdě večerním letu. A let v 6 nebo 7 ráno znamená vstávat ve 3 nebo ve 4 hodiny ráno. Nevím, pro koho může být tohle pohodlné. Cenou to asi nebude, i na tu část noci musíte v hotelu zaplatit za celou noc a ještě přijdete o snídani. A včas koupená jízdenka může stát podobně jako včas koupená letenka.

aby jel v poloze Ekcelsiora
Tato poloha je výhodná pro české turisty na Liptov i do Tater. V 8 ráno (červen, sobota) se v Liptovském Mikuláši vyvalil ven dav lidí. Dřívější polohy (současné vlaky) jsou výhodné pro cizince jedoucí domů, kteří klidně vystoupí někde v 5 ráno a jdou se domů dospat. Ale začínat prodloužený víkend na horách v 5 ráno na studeném nádraží? Na to moc přítelkyň/manželek neukecáte.[happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Nesni.)
Čtvrtek, 18. května 2017 - 20:32:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3781
Registrován: 6-2008
Orky: [ok]
To všechno se ví co se píše.
Jen zrovna na to Slovensko se to moc výrazně nezkracuje.
Ani tam nevede VRT. Ani se extrémně nelétá.
Tady ten potenciál paradoxně je.
Bohemia Slovakia Jančura i Leoš jedou. A nikdo to nemá prázdné.

Ani určitě mě či dalším nejde o to, aby když má jet jeden vlak, aby jel v čase Excelsioru. Ten zbývající je určen pro Prahu versus Slovensko. A tedy časy co uvádíš.
Ale ten zbytek byl vyhnán. Nám třeba nedali náhradu v úseku Ostrava Žilina Košice.
Třeba i posunem lůžkových na Plzeň Ústí Cheb. Přijet do Varů na oběd?
A další nevypisuji neboť je to zbytečné.

Teď jedou tři vlaky během cca hodiny se spacími vozy.
Teď pojedou během hodiny dva. Tak zase ubude cestujících.
A zřejmě se proškrtáme do doby, kdy se to začne dotovat a určí se třeba i čas. 20,22,24 Odjezdy. 4,6,8 příjezdy. Ale to se nestane... [happy]

Obecně se lidi zatím z vlaku vyhání. Ne že by nikdo spacími nechtěl jet.
A navíc teď se ještě přidává hodně návazností na Ukrajinu. Anebo je snaha v některých stanicích navázat autobusové přípoje. Atd...

Uváděl jsi mnohokrát proč tomu tak je. Konkurence, každý chce jet ve 22. V lukrativní čas. To všechno jsme probrali. Jen zůstanu u tvrzení, že lidi nejezdí kvůli výše popisovanému a mnohokrát omílanému. Ale nejezdí proto, že zůstalo torzo a obecně se zhoršila nabídka pro všechny, kteří by chtěli jen o něco jinak časově.
Čtvrtek, 18. května 2017 - 20:37:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3782
Registrován: 6-2008
Nesni : Souhlas. [ok]
Já osobně nechápu, že když už si Slováci nechali ekvivalent Excelsioru v podobě Cassovie a nějaké plynu RWE či co to je.
Že to nevedou z a do Bratislavy celotýdenně.
Začali už tedy ve vybrané dny nyní.
No jako okrajové spojení by to bylo do té Blavy víc využité...

Je to jako bychom nechali ukončit vlak z Košic v Pardubicích ve 23:15 s myšlenkou, že by do Prahy už nikdo nechtěl jet. Protože by do ní dorazil v 0:15...

(Příspěvek byl editován uživatelem Ic540 .)
Nesni
Čtvrtek, 18. května 2017 - 21:01:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1422
Registrován: 6-2014
s myšlenkou, že by do Prahy už nikdo nechtěl jet. Protože by do ní dorazil v 0:15
Tohle uvažování naneštěstí funguje z Brna do Prahy. Vlak EC 270 je ve 21:36 ukončen v Brně, protože přece přijet do Prahy v 0:09 nikdo nepotřebuje... Naštěstí to autobusoví dopravci vidí jinak, takže spojení existuje.
Čtvrtek, 18. května 2017 - 21:36:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13481
Registrován: 10-2004
A ve které dny je turistická špička? Fakticky jeden den v týdnu (dle směru) a ještě když je použitelné počasí.
Vytížení vlaku z příjezdem v 0:09 by bylo velmi nízké, ostatně řada takových vlaků kvůli mizivé obsazenosti padla. Autobusy přežily i díky tomu, že jde o mezinárodní linky a nabízejí oproti vlaku zlomek míst.
Čtvrtek, 18. května 2017 - 21:51:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3196
Registrován: 5-2002
A let v 6 nebo 7 ráno znamená vstávat ve 3 nebo ve 4 hodiny ráno. Nevím, pro koho může být tohle pohodlné. I tak to může být pro leckoho pohodlnější, než se celou noc hrkat ve vlaku.
K tomu může přistupovat to, že v tom hotelu je člověk už pár dní rozkrámovaný, zatímco pro cestu vlakem to znamená navíc jedno sbalení a rozbalování, byť jen na jednu noc. A další věc, pokud si člověk nekoupí single, příp. nejede s rodinou, tak je ubytovací vlak srovnatelný ne s hotelem, ale s hostelem: ne každému se chce trávit noc s cizími lidmi. Co já si pamatuju, tak třeba jednou spolucestující chrápal, až se klepala skla v oknech, natož aby to nějak utlumily špunty; jindy jsem jel v kupé s pánem a jeho postiženým synem, který vydával takové divné zvuky; jednou jsme se nemohli shodnout se spolucestujícím, jestli otevřít okno, nebo ne - mně vadil průvan a kravál, jemu bylo vedro...
Srovnejte s cestou letadlem do Paříže: vstal jsem ve čtyři, o půl páté jsem startoval auto, po prázdné dálnici jsem byl v šest na Ruzyni na parkovišti, se zařízeným on-line checkinem byl nástup fofrem, v 7.15 už jsme letěli, po desáté jsem už byl u Seiny. Zpátky nějak asi o půl osmé večer z Paříže, na Ruzyni asi v jedenáct, krátce po půlnoci už jsem byl doma (v Benešově). Pohoda.
Nesni
Čtvrtek, 18. května 2017 - 22:15:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1423
Registrován: 6-2014
Orky:
ve které dny je turistická špička? Fakticky jeden den v týdnu (dle směru
Ano, ale jaký je tam rozdíl oproti vlakům pro cizince vracející se domů? Taky je špička jeden den v týdnu. V době turistické sezóny (letní i zimní) by byl Excelsior naplněn úplně stejně jako jiné noční vlaky.

Brr:
pokud si člověk nekoupí single, příp. nejede s rodinou
To je samozřejmě pravda, my vždycky jeli buď jako rodina nebo jsem si koupil single (to pak stojí jako hotel).

vstal jsem ve čtyři, o půl páté jsem startoval auto ... Pohoda.
Takhle bych to nikdy nespojil.[biggrin] Pro mě by to znamenalo letět tam o den dřív, tj. zaplatit za hotel a nejspíš drahou letenku v podvečer. Každý to máme jinak, no. Očividně těch ochotných vstávat ve 4 a řídit ještě v 11 večer je víc. Jeden známý se taky vracel z Paříže prvním letem v 6 ráno a pak šel do práce. Jet lůžkem přes Berlín (tehdy ještě jezdilo) mu připadalo divné. A taky by přišel o den dovolené.
Pátek, 19. května 2017 - 07:49:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13482
Registrován: 10-2004
Nesni: A co se na to podívat trochu jiným okem než okem českého turisty? Říkám znova: Otevřete si stará řazení, a podívejte se, kolik který vlak kam vezl jakých přímých vozů. Kdyby ten vlak byl celotýdenně využitý, nikdo by ho nerušil.
Pátek, 19. května 2017 - 08:08:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6145
Registrován: 5-2002
Srovnejte s cestou letadlem do Paříže: vstal jsem ve čtyři, o půl páté jsem startoval auto, po prázdné dálnici jsem byl v šest na Ruzyni na parkovišti, se zařízeným on-line checkinem byl nástup fofrem, v 7.15 už jsme letěli, po desáté jsem už byl u Seiny. Zpátky nějak asi o půl osmé večer z Paříže, na Ruzyni asi v jedenáct, krátce po půlnoci už jsem byl doma (v Benešově). Pohoda.

Tady si právě myslím že se spousta lidí zabije na dálnici tím, že v té půl dvanácté za volantem už konečně usne, nebo nemá reakční dobu na srnku takovou jako při normálním dni... V práci to řešíme taxíkem, sice to stojí dost peněz (z Plzně), ale zase člověk usnout může doopravdy, když už někdo tyhle 20h cykly dobrovolně dává...
Pružinskij
Pátek, 19. května 2017 - 08:43:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1580
Registrován: 4-2015
když už někdo tyhle 20h cykly dobrovolně dává...
Tak buď bydlí v Benešově a nedělá to pravidelně nebo je cvok.
Ono to totiž už prakticky nejde třeba ze Žatce, Žlutic, Vejprt nebo Chebu...Natož v únoru, kdy se stav silnic v noci odhaduje dost blbě. Já už z toho skoro vyrostl.
West code was broken.

Pátek, 19. května 2017 - 11:35:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5005
Registrován: 8-2012
psát by se nemuselo kdyby byla adekvátní nabídka. Ta se scvrkla tam kde je
A že by třeba mohl být problém na straně POPTÁVKY, to nejste schopen připustit? Prostě už není potřeba X čtrnáctivozových nočních vlaků, protože se to tu od osmdesátých let trochu změnilo (internet, auta, letadla...) a jet ubytovacím vlakem holt v našem prostoru už tolik netáhne? Opravdu to nevidíte? No jo, tak se to zadotuje, že (samozřejmě jen tomu Jedinému Správnému a hlavně kvůli sociálnímu smíru)...

protože přece přijet do Prahy v 0:09 nikdo nepotřebuje
Tak někdo asi jo... ale ono se tomu říká HROMADNÁ doprava. No a ten autobus potřebuje 40-50 takových, ne 200.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 19. května 2017 - 12:25:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1151
Registrován: 5-2014
T_._H_.: Proč když už máte i někdy rozumný komentář, tak vždy musíte do toho tahat svoji ideologii "všichni soudruzi jsou proti Jančurovi". A přitom by se s Vámi občas dalo i o něčem bavit (i když o politice těžko) :'o)
Pátek, 19. května 2017 - 13:20:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3197
Registrován: 5-2002
když už někdo tyhle 20h cykly dobrovolně dává... Jo pardon, já jsem zapomněl napsat, že mezi odletem a příletem uplynul týden.[wink]
Pro mě by to znamenalo letět tam o den dřív, Je zajímavé, že vstávání ve čtyři ráno na letadlo je problém, ale na druhou stranu se tady děsně brečelo kvůli Beskydu, co v ty čtyři odjížděl, takže se na něj muselo vstávat před třetí. A psalo se tu, jak je výhodný pro cesty na jednání do Ostravy.
Mimochodem, spousta lidí vstává ve čtyři ráno běžně.
Pátek, 19. května 2017 - 13:41:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5006
Registrován: 8-2012
vždy musíte do toho tahat svoji ideologii "všichni soudruzi jsou proti Jančurovi"
Spíš v tom, při své posedlosti Jančurou, vidíte něco, co tam není. Protože tam žádnej Jančura není.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 19. května 2017 - 13:56:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1152
Registrován: 5-2014
T_._H_.: Máte pravdu, v tomto případě je to jen patologická nenávist vůči ČD. Přeformuluji tedy Vaši ideologii na tvar "všichni jste soudruzi, milujete zlé ČD a nesnášíte skvělé soukromníky". Je pravda, že Vy nastavujete řiť všem soukromníkům, nejen Jančurovi [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Pátek, 19. května 2017 - 14:14:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5007
Registrován: 8-2012
Přeformuluji tedy Vaši ideologii
Tak hlavně když jste si udělal dobře, pořád lepší než někde v křoví prznit malý holčičky.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 19. května 2017 - 14:20:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1153
Registrován: 5-2014
T_._H_.: Vaše úchylná povaha (Vy budete asi dobrý případ psychopata) se opět ukazuje ve své "kráse".
Pátek, 19. května 2017 - 14:29:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1085
Registrován: 4-2004
Dovolím si přerušit proud fekálií upozorněním, že na stránkách ČD jsou JŘ platné od červnové změny. Rychlým pohledem jsem tam viděl např. zavedení přípojného Os Broumov – Meziměstí a zpět k pražskému R, drobné úpravy hlavně ve východních Čechách, zastavování R v Křižanově, Fibich jako Ex, u Rx tu přidání minibaru, tu odebrání, a pak třeba přejmenování Dolan (090) na Dolany nad Vltavou.
Pátek, 19. května 2017 - 15:13:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5008
Registrován: 8-2012
Vy budete asi dobrý případ psychopata
České přísloví: "Nezlob se na zrcadlo, když máš křivou hubu".
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
ARRIVA VLAKY 170611
Pátek, 19. května 2017 - 16:23:17  
Neregistrovaný host
82.208.5.170
Nevíte prosím někdo, proč v KJŘ od 11.6.2017 nefigurují spoje společnosti ARRIVA VLAKY?
Pátek, 19. května 2017 - 17:15:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3784
Registrován: 6-2008
TH: Ona ta nabídka je. Jste mě možná nepochopil. Ale ve špatném čase. Tři vlaky za sebou...
Ještě jede i Leoš.
Jenom nešťastně zvolené časy spojů s ubytovacimi vozy. Tři během cca hodiny. Nic víc nic míň za tím nehledejte. I ta poptávka je koneckonců. Vlaky totiž jezdí. Slovakia s Bohemkou jsou i dlouhé. Regiojet taky. Jen Leo se vymyká. A že by na to Slovensko se ve velkém létalo. O tom nevím. Cesta autem tam pohodlná není ani z Ostravy natož Prahy.
A já o dotacích nepíšu že bych si je přál...
Anonym123
Pátek, 19. května 2017 - 17:37:04  
Neregistrovaný host
77.48.59.150
ARRIVA VLAKY 170611:
"Nevíte prosím někdo, proč v KJŘ od 11.6.2017 nefigurují spoje společnosti ARRIVA VLAKY?"
V jízdním řádu Českých drah nejsou uvedeny spoje soukromých dopravců.
Dle JŘ u SŽDC Arriva omezuje spoje u ranního spoje do Nitry a odpoledního zpět, v létě nepojedou denně. Do Nitry pojede celoročně jen v pátek a sobotu, zpět do Prahy v sobotu a v neděli. U odpoledního do Nitry a ranního do Prahy zůstává beze změn, tedy pojedou denně.
Pátek, 19. května 2017 - 20:54:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1236
Registrován: 7-2010
Řešilo se tady někde provázání R větví od prosince Č. Budějovice - Praha - Děčín? Věděl by k tomu někdo něco, zda se toto dostalo do pokročilejší fáze příprav nového JŘ?
Pátek, 19. května 2017 - 21:19:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3198
Registrován: 5-2002
K čemu by to bylo? Aby se o každé výluce u Veselí vědělo i okolo Ústí?
Pátek, 19. května 2017 - 21:21:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1155
Registrován: 5-2014
T_._H_.: Hele, už mě to nebaví. Vím, že jako nedostudovaný si potřebuješ léčit komplex tím, že se pořád musíš předvádět, ale na to prostě nemáš. Pokud napíšeš něco o prznění holčiček, tak je celkem směšné mě obviňovat z křivé huby u zrcadla. Když si nebudeš všímat mě, už na žádný tvůj příspěvek, ať bude sebehloupější, tak reagovat nebudu. A možná i když budeš, tak na tebe stejně už reagovat nebudu, protože vím, jaký jsi neskutečný ubožák a na rozdíl od tebe si nepotřebuji si nic dokazovat (stejně z tebe vypadne vždy 90 % sra... a o těch zbylých 10 % nemá smysl se s tebou debatovat), jen jsem si chtěl do tebe trochu zarýpat, protože jsi jak v čertík v krabičce. Ale i taková hračka za chvíli omrzí. Takže se měj a hodně trpělivosti všem, co s tebou přijdou do styku [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Nesni
Pátek, 19. května 2017 - 22:56:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1425
Registrován: 6-2014
Orky:
A co se na to podívat trochu jiným okem než okem českého turisty?
Ale proč? Jezdí tady soukromé spoje, které vycházejí vstříc potřebám cizinců, no tak z jakého důvodu by ten jediný spoj Českých drah nemohl jet v poloze výhodnější pro turisty z ČR? Navíc ŽSSK spoj v podobné poloze už provozuje.
A pokud jde o spaní, tak bych rád připomenul jednu vychytávku, kterou měl Excelsior. Pokud někomu z jakéhokoliv důvodu nevyhovovalo jít spát až kolem 0:30, stačilo nastoupit na Smíchově nebo v Holešovicích o cca 1,5 hodiny dříve.

Ic540:
Cesta autem tam pohodlná není ani z Ostravy natož Prahy.
Z Prahy přes Starý Hrozenkov do Liptovského Mikuláše mi vyhledávač tras ukazuje 501 km, z toho 321 po dálnici. Mezi Brnem a Uherským Brodem o obec prakticky nezavadíte, byť to není dálnice. Čas jízdy 6h 20min. Železniční spojení vychází s těsným přestupem o pár minut delší. Při započítání pauz během jízdy a cesty MHD na/z nádraží to vychází časově cca stejně.
Pátek, 19. května 2017 - 23:14:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1237
Registrován: 7-2010
Brr: Spojení ramen kvůli nemožnosti zajíždění R od Děčína na Masaryčku a eliminace spojů jedoucích na hl. n. kvůli vyčerpané kapacitě.
Pátek, 19. května 2017 - 23:18:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5012
Registrován: 8-2012
Ale ve špatném čase
Aha, ono nejde až tak o noční "ubytovací" vlak, ale zase o chronický a špatně skrývaný problém s Excelsiorem [rofl].
Podle mě ale sázíte na špatného koně - lůžkové a lehátkové vlaky (se kterými by se kdyžtak svezlo pár "sedaček" pro lidi z Ostravska, že?) prostě odcházejí do minulosti. Vyžaduje to speciální vozy, které lze navíc využít jen po část dne, extra logistiku, lidi, všechno je to drahý - a pak přijde substrát a chce nějakou lacinou jízdenku. Čili své úsilí spíš směřujte na nějaký "prodloužený" osobák s návaznostmi v Čadci.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
M250.0
Pátek, 19. května 2017 - 23:32:15  
Neregistrovaný host
213.220.216.197
R_206: eliminace spojů jedoucích na hl. n. kvůli vyčerpané kapacitě.

Takže přes Malešice a Libeň? V Libni přepřah? [biggrin]
Jeho Vysost
Pátek, 19. května 2017 - 23:57:29  
Neregistrovaný host
88.212.36.7
Aj pokiaľ by sa podarilo vyriešiť časovú polohu, ostáva ešte druhý problém a tým je cena. Buď si kúpim sparnight alebo zaplatím veľa, lenže dieťa ochorie či sa zranim a bum storno 10€ minimálne.
Sobota, 20. května 2017 - 07:51:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3199
Registrován: 5-2002
Takže přes Malešice a Libeň? V Libni přepřah? Spíš snaha vrátit děčínské R na hlavní nádraží, aniž by tam bylo nutné zavést další vlak. K tomu pokus zlikvidovat jízdy prázdných R do Holešovic, možná i snaha odlehčit Masně, když je před rekonstrukcí.
Výsledkem ale bude akorát přenášení zpoždění z jihu na sever a opačně. Obzvlášť pokud se bude na Wilsonu přepřahat.
Sobota, 20. května 2017 - 08:11:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4332
Registrován: 12-2004
http://ekonomika.idnes.cz/dotace-vlaky-ceske-drahy-zeleznice-dtj- /eko-doprava.aspx?c=A170519_2326790_eko-doprava_rts

Kolik toho ČD opravdu MUSÍ držet, resp. na základě čeho konkrétně jsou povinnovaní a zaúkolovaní ??
(Vím např. o záloze pro IDS JMK, ale tam to mají zaplaceno.)
Předem díky za odpověď.
Sobota, 20. května 2017 - 08:29:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5797
Registrován: 8-2006
O víkendech jezdí na děčínských R ešusy, takže víkendy a svátky padají. A je fakt, že na Balabence těch křížení hlavák - Holešovice vs. Vysočany - Masna je už nyní dost.[uhoh] Takže buď děčínské R z Masny na Holešovice[coze], ale to nevím, jestli to pro oblast Balabenky nebude spíš zhoršení ohledně kapacity. Nebo ty budějické R/Ex končit na hlaváku. Pokud budou děčínské R kvůli Negrelláku přetrasovány na hlavák.
Bobmaster
Sobota, 20. května 2017 - 09:29:07  
Neregistrovaný host
217.196.116.97
Nepíše takové články j. Sůra naschvál ? Tuhle část peněz snad můžu rozpustit v celkové částce peněz na ZDO, a když dojde na VŘ tak se bude porovnávat zcela jasně: tenhle nabízí za X Kč tohle a tohle, tenhle za Y Kč jenom tohle, další za Z Kč tohle + tohle + tohle..., a pak se vybere. Akorát budou muset vlakové čety všech barev přestat blábolit ty svoje kydy ve smyslu: Před námi žlutý strhnul trolej, čekáme na volnou kolej po modrém, podívejte se vedle že tam to taky nesvedou a podobně.

Až je mi toho Honzy někdy líto, pořád takhle vyrábět z komárů velbloudy [sad]
Sobota, 20. května 2017 - 09:56:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4333
Registrován: 12-2004
Bombaster: Taky si myslím, že by se ve smlouvách měly tyto věci řešit...
Na druhou stranu, není to reakce na další "nové prozření" ze strany ČD, kde je jim všude ubližováno?
Sobota, 20. května 2017 - 11:31:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5013
Registrován: 8-2012
Tuhle část peněz snad můžu rozpustit v celkové částce peněz na ZDO
O to přece nejde. Smyslem je (postupně) vytahovat jednotlivé "důkazy", jak jsou modré gumy diskriminované, a tím co nejdéle bojkotovat soutěže. Což je od Dráhy legitimní postup, kopat kolem sebe, problém je, že je ministerstvo nezpacifikuje (ale i to má logiku, penězovody do stranických pokladen můžou fungovat jen v neprůhledném účetnictví s "ničími" penězi).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 20. května 2017 - 12:03:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1238
Registrován: 7-2010
Kvůli rekonstrukci Negrelláku se na Masnu jezdit nedá, takže odklony na hl. n. přijdou co nevidět. Největší masakr to asi bude od září, kdy vybrané Os od Kralup pojedou Holešovice - Libeň - hlavní. R z Děčína pojedou jako Sv do Vršovic, některé až do Hostivaře. Takže udělat místo osobákům, které už se na Balabenku nevejdou, mi přijde jako vcelku rozumný nápad.

Počkejme si tedy na nějaký návrh, zda se toto řešení nakonec uchytí. Nicméně nápad je takový, že by se tato ramena spojila nastálo.
Sobota, 20. května 2017 - 12:51:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5014
Registrován: 8-2012
vybrané Os od Kralup pojedou Holešovice - Libeň - hlavní
Modré gumy si ještě nevšimly, že mezi Holešovicemi a hlavním lze cestovat během pár minut metrem místo vyhlídkové "soupravové" jízdy po Praze?
Nebo je to příprava na další zahlcení pražských spojek ZDO, aby se vytlačila jiná doprava s nižší prioritou?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.