Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Železnice bývalého SSSR » Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 05. 11. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 05. 11. 2017

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 05. října 2017 - 08:29:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2050
Registrován: 10-2008
Netuší prosím někdo, jestli v neděli 8.10. jede rychlík 213/253 z Mukačeva do Čopu? V jízdních řádech je, ale v rezervačním systému UŽ ne.
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Pátek, 06. října 2017 - 01:57:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1097
Registrován: 4-2004
Из Одессы запустят новые пассажирские поезда в Карпаты, Харьков и Лисичанск — o několika chystaných nových dálkových trasách UZ: Oděsa – Rachiv, Oděsa – Charkov, Oděsa – Lysyčansk, Charkov – Kovel s přestupem na spoj do Chełmu.
Pátek, 06. října 2017 - 18:06:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 471
Registrován: 3-2009
a taky mj. nové spojení: Užhorod-Lysyčansk, Ivano Frankovsk-Konstantinivka, Kyjev-Solotvino, Černihiv-Ivano Frankovsk...
Hranice na Moravě
Sobota, 07. října 2017 - 03:56:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1098
Registrován: 4-2004
Když už je řeč o Oděse, mám několik postřehů ze začátku září.

— V Oděse dosud desetivozové soupravy "električek". Električkovou trasu Oděsa – Bilhorod-Dnistrovskyj vřele doporučuju; pokud se nepletu, je to jediný úsek na Ukrajině, kde vede trať přímo po pláži, a k tomu zvedací most přes liman Dněstru.



— Za Bilhorodem dál na jih po Budžaku čili jižní Besarábii jezdí jediný spoj Kyjev – Izmajil plus 2x týdně Oděsa – Izmajil s ramenem Arcyz – Berezyne, couráky žádné. Zato maršrutek spousta, většinou z autobusáku u oděského hl. n. (ty ale míjejí Bilhorod, zato většinou jedou přes cíp Moldavska).

— Jedna z tras do Moldavska mimo Podněstří vede i z Izmajilu (ranní maršrutka na Kišiněv), resp. odpoledne z Bolhradu. Kontrola na hranicích důkladná, ale korektní. V gagauzském Ceadîr-Lunga spatřena trať Basarabeasca – Reni, na první pohled v dobrém stavu, ale bez osobní dopravy.

— Osobní doprava byla ostatně na jih od Kišiněva zrušena komplet. Z Kišiněva tak odjíždí max. 10 vlaků denně: 3 do Moskvy, 1 do SPB, 1 do Oděsy, 1 do Bukurešti; couráky: 1 do Benderů před "hranici", 1 do Revaky na okraji Kišiněva a 2 do Ungheni. Většina ale nejezdí denně.

— Spoj Kišiněv – Tiraspol – Oděsa byl v podobě ČMElák plus 4 klasické vozy ve velkoprostorové úpravě s dřevěnými sedačkami, cestujících bylo navzdory velmi nízkému jízdnému jen pár desítek, do Tiraspolu jen několik jednotek "západních zvědavců". Železniční most přes Dněstr dostal nátěr v podněsterských a ruských barvách. Mimochodem, dobře funguje trolejbus Tiraspol – Bendery i trolejbusy v Kišiněvě.



— Spoj Kišiněv – Iași-Socola: modernizovaná jednotka D1M, o něco plnější. Kontrola během dlouhého stání v Ungheni.

Cogwheel
Pondělí, 09. října 2017 - 10:28:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5058
Registrován: 1-2012
Vzpomněl jsem si na romány Ilfa a Petrova, viz např.: http://www.cesky-jazyk.cz/ctenarsky-denik/jevgenij-petrov/zlate-t ele.html#axzz4uztDyCSE A napadlo mě, že ta stanice "Bendery" mohla být pojmenována na počest na Ukrajině velmi populární literární postavy "Velkého kombinátora" Ostapa Bendera. [lol]
Pondělí, 09. října 2017 - 10:49:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2215
Registrován: 9-2003
Ozubené kolo: Napadlo mě to taky (taky si na Ostapa vždycky vzpomenu, když slyším Melitopoľ nebo Bobrujsk [proud] ) ale ve skutečnosti je to prý z turečtiny a znamená to "přístavní město".

(Příspěvek byl editován uživatelem S4991023.)
ANNUAL TRANSYLVANIAN CONVENTION
Čtvrtek, 12. října 2017 - 07:56:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3517
Registrován: 9-2005
Osobní doprava byla ostatně na jih od Kišiněva zrušena komplet. Z Kišiněva tak odjíždí max. 10 vlaků denně: 3 do Moskvy, 1 do SPB, 1 do Oděsy, 1 do Bukurešti; couráky: 1 do Benderů před "hranici", 1 do Revaky na okraji Kišiněva a 2 do Ungheni. Většina ale nejezdí denně

Kišiněv - Besarabeska už nejezdí? Letos v dubnu, když jsem se tam potuloval, tak to ještě jezdilo...
Pár obrázků ode mne...
Čtvrtek, 12. října 2017 - 17:44:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1099
Registrován: 4-2004
Pepa l: bohužel... asi to bude čerstvé, v jízdním řádu Basarabeasca byla (na webu i na kišiněvském nádraží), ale s poznámkou, že nejezdí.

Pružinskij
Čtvrtek, 12. října 2017 - 19:50:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1908
Registrován: 4-2015
Ano, několik týdnů. CFM jsou "na pokraji" bankrotu, což tedy není divu.
Ona ta Basarabeasca stejně neměla valný význam, až tamtudy pojede R do Oděsy (přes Berezyne), tak ano.
West code was broken.

Sobota, 14. října 2017 - 17:12:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3519
Registrován: 9-2005
Namouduši, je tomu tak. Je pravda že neměla valný význam a honit tam na noc mašinu, dva vozy, strojvedoucího, pomocníka, náčelníka pojezdu a dvě děžurné bylo vcelku zbytečné, i když doslova pár lidí přeci jen se našlo.



Apropo, když už jsme u toho rušení, tak dle jízdního řádu na stránkách arménských železnic zařízla JKŽD s koncem letní sezony nejenom vlaky do Šorže u Sevanu, což se dělo každým rokem, ale rovnou i vlaky Almast - Hrazdan. No ještě že jsem si to nedávno znovuprojel se starým známým strojvedoucím na stanovišti [masinka]. Snad alespoň rozjezdili ten pár nákladů denně co vozí zlatou rudu ze Sotku (Zodu) do Araratu, který dle sesuvu dlohodobě nejezdí.



(Příspěvek byl editován uživatelem Pepa_L.)
Pár obrázků ode mne...
Cogwheel
Pondělí, 16. října 2017 - 10:40:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5082
Registrován: 1-2012
Před několika lety tam slibovali, že JKŽD (za kterou stojí ruský kapitál) úroveň arménských železnic pozvedne... [nene]
Pondělí, 16. října 2017 - 14:18:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3520
Registrován: 9-2005
Cogwheel. To bylo v roce 2008, kdy JKŽD jako dceřinka RŽD vznikla. Ovšem jedna věc je jistá, kdyby rublů nebylo, tak stávající tristní stav je ještě daleko horší. Plánovaný rozvoj je třeba o proti takovému Ázerbájdžánu skutečně asi v nedohlednu. To i v Grzuii se investuje, třeba v horách mezi Zestafoni a Chašuri se akuálně budují nové přeložky a tunely...
Pár obrázků ode mne...
Pružinskij
Pondělí, 16. října 2017 - 19:27:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1915
Registrován: 4-2015
Ovšem jedna věc je jistá, kdyby rublů nebylo, tak stávající tristní stav je ještě daleko horší.
A je někde v Arménii konkrétně vidět, kam Rusáci ty ruble dali?

Gruzie staví fakticky novostavbu Zestafoni - Chašuri, ale je velkou otázkou, zda by někdy někdo něco podobného zainvestoval v Arménii. Myslím, že ne, ropa proudí jinudy.

Má být obnovena osobní doprava do Husjatyna, někdejší nejvýchodnější stanice mocnářství.
Vypadá to, že jezdí skutečně dva páry týdně (náhradou za Ivane Pusté). Nicméně z Husjatyna do Jarmolinců nejspíš vůbec nic (alespoň se mi nepodařilo najít, že by tamtudy projížděl nějaký dálkový rychlík a prigorodné v sousední žel. správě momentálně nelze dohledat, nějak jim nejde web). Za 14 dní se tam budu vyskytovat, tak jsem sám zvědavý.
West code was broken.

Cogwheel
Úterý, 17. října 2017 - 09:49:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5086
Registrován: 1-2012
Tak to pozdravujte v Husjatynu (možná tam ještě přežívá pohanství [happy]). V řece Zbruč, která tvořila hranici rakousko-uherského mocnářství, byl roku 1848 nalezen svržený předkřesťanský idol - velmi slavný archeologický nález: https://cs.wikipedia.org/wiki/Zbru%C4%8Dsk%C3%BD_idol
Cogwheel
Úterý, 17. října 2017 - 10:09:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5087
Registrován: 1-2012
Ještě k Arménii (hovořím z vlastní zkušenosti tamních dlouhodobějších pracovních pobytů): Arménie je stát zkorumpovaný odshora dolů. I kdyby tam investoval kdovíjaký superboháč, na zlepšení stavu infrastruktury, společenských poměrech a kvalitě života obyčejných lidí se to neprojeví - tak je ta země korupcí prorostlá. Výsledek je ten, že většina (zejména chytřejších) Arménů žije v cizině – dvakrát, až třikrát více než ve vlastní zemi. Arménská inteligence se často a ráda pyšní flexibilitou, přizpůsobivostí a adaptabilitou Arménů v práci a podnikání všemožně ve světě. Není ale důvodu se tou emigrací chlubit, neboť masový odchod lidí z vlastní země je důsledkem špatného fungování té země, je důsledkem její nemoci, prohnilosti, nefunkčnosti.
Pružinskij
Úterý, 17. října 2017 - 10:45:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1919
Registrován: 4-2015
Právě proto by mě zajímalo, jak to ruské rubly zachraňují... Já tam byl ještě za čistě státních arménských železnic a to už je řadu let.
West code was broken.

Úterý, 17. října 2017 - 12:46:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3521
Registrován: 9-2005
Právě proto by mě zajímalo, jak to ruské rubly zachraňují...

Už třeba jen tak, že v Arménii ještě nějaké vlaky jezdí. Měl jsem nejen na tohle téma zajímavý rozhovor při družbě s nějakým vysoce postaveným generálem ve výslužbě (neprozradil jak vysoce) a ředitelem arménského železničního muzea (ano Arménie má železniční muzeum - jak jsem říkal nejenom v celosíťové venkovní expozici) a ten mě právě vyvedli z omylu, že ruble nejsou jenom v současné opravě budovy jerevanského nádraží a železničního muzea, nebo v plakátech lákajících na dovolenou na Krym [wink] Nějak jsem u nejedné sklenky koňaku neviděl důvod jim nevěřit i když já jsem nějaké ty hmatatelné investice letos viděl opravdu snad jenom v elektronických dopravních denících a nových radiostanicích. To tam před třemi lety ještě nebylo...

(Příspěvek byl editován uživatelem Pepa_L.)
Pár obrázků ode mne...
Cogwheel
Úterý, 17. října 2017 - 13:30:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5090
Registrován: 1-2012
Muzeum Arménských železnic na hlavním nádraží v Jerevanu zhruba před 10 lety sestávalo z pomníku [masinka] řady E. Za ní stál starý vagon, uvnitř s expozicí, sestávající z několika ušmudlaných fotek, komunistických diplomů a podobných cetek z dob SSSR. Průvodcoval tam a hlídal to nějaký děda - pamětník [masinka], který zejména loudil šotosuvenýry od zahraničních návštěvníků (zmiňoval, co mu všechno přinesli, ale neměl nic, co by vážnějším zájemcům mohl nabídnout). Já tam bohužel s sebou neměl ani časopis Dráha či ŽM, ani nějaké české žel. pohlednice - takže jsem mu nic nedal. Vypadalo to tam asi takhle: http://www.topcardkiado.hu/images/3662.jpg
Úterý, 17. října 2017 - 15:35:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1611
Registrován: 12-2006
Přímák z Vídně odjezd 16:42, z Budapešti 19:40, ve Lvově 10:10 a dojezd do Kyjeva 17:11. Zpátky 14:07 z Kyjeva, Lvov v devět večer, Budapešť 8:20 a Vídeň dojezd 11:21.
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Jenki
Středa, 18. října 2017 - 12:16:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5152
Registrován: 5-2002
Poslední dobou se docela často vyskytuji v Tallinnu. Může mi někdo poradit kde se v Estonsku vyskytuje nějaká nákladní železniční doprava? Furt vidím akorát Stadlery a 1x denně MOCKBY, jinak nic...
Středa, 18. října 2017 - 12:56:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3290
Registrován: 5-2002
Ona se v Estonsku nevyskytuje nákladní doprava? [coze] Před deseti lety jsem tam strávil skoro rok a měl jsem pocit, že to pro šotouše mého ražení bylo požehnání.[biggrin]
Hodně nákladních vlaků odbočovalo před Tallinnem k přístavu. Jedno šotomísto (železniční most přes silnici do Narvy) se nacházelo přímo na okraji Tallinnu, jelo se tam autobusem z centra skrz nekonečná sídliště až na konečnou, pak se prošlo sídlištěm a přeskákala tahle hlavní silnice a bylo. Nijak dlouho se na nákladní vlak čekat nemuselo.
Slabá nákladní doprava byla i na trati do Paldiski.
Nákladová nádraží Kopli(za osobním nádražím) a Ülemiste (u letiště) už nefungují?

Americká návěstidla s pohyblivou clonkou ve stanici Pääsküla (nebo tak nějak) už asi neexistují, že?
Edit: pravopis

(Příspěvek byl editován uživatelem BrR.)
Středa, 18. října 2017 - 13:17:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5926
Registrován: 8-2012
Tak pokud tam vůbec nějaká ještě je, tak musí VŽDYCKY projet třeba takovou Tapou [happy]
A v Tallinu nelze koukat jen na Balti Jaam, odbočka do přístavu je už někde v Lagedi (a dál na západ se už asi fakt nejezdí, trať do Haapsalu je už dokonce zrušená).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 18. října 2017 - 13:17:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 101
Registrován: 7-2017
Ukraińskie Koleje uruchomią codzienny pociąg Przemyśl – Odessa

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/ukrainskie-koleje-uruchom ia-codzienny-pociag-przemysl--odessa-83996.html
Jenki
Středa, 18. října 2017 - 16:00:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5153
Registrován: 5-2002
Brr + T.H. : dík za rady, asi půjdu o víkendu na procházku. Teda pokud nebude pro změnu zase chcát. V místech kde se vyskytuji je totiž k vidění opravdu jenom osobka, taxemse prostě jen zeptal znalejších.

P.S. ale jednou jsem měl štěstí a při focení tramvají do Kopli se na souběžné vlečce do loděnice o106 čmelilo, taxemsi počíhal [happy]




P.S.2. a ještě něco z Balti Jaam, na tom čmeláku zaujala hlavně tabulka přepsaná do latinky "ČME-3" včetně háčku nad Č.

Středa, 18. října 2017 - 18:33:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3291
Registrován: 5-2002
Ještě bych dodal, že v době, kdy jsem tam byl, byla intenzita nákladní dopravy silně závislá na momentálních vztazích Estonska a Ruska. Když se jejich vlády poškorpily, tak Rusové odklonili náklady přes Lotyšsko. Došlo to tak daleko, že estonští odboráři (údajně z velké části etničtí Rusové) psali supliku na vládu, aby se to uklidnilo. Tak jestli mají zase nějaký tyjátr, tak je možné, že toho jezdí míň.

Ten čmelák Edelaraudtee má za celý den na práci, tak jako před 10 lety, odtáhnout soupravu od moskevského rychlíku a pak se uklidit, večer pak přistavit tuhle soupravu a zase se uklidit a to je vše nebo se doba přece jen změnila?

Háčky v Pobaltí by mě tak nepřekvapovaly, Lotyši a Litevci je převzali od nás a od nich zřejmě Edelaraudtee.
Jenki
Středa, 18. října 2017 - 19:32:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5155
Registrován: 5-2002
Čmelák od Edeltraudy má stále stejnou náplň práce, tj. MOCKBA a jinak nic. Ani na odtahování zdechlých mrkví* se nehodí (bo nemá štadleří kupl), to je jednodušší sehnat jinou mrkev*. Dokonce už jsem viděl (zdálky z trolejbusu) jak si MOCKBY k perónu hrnul TEP70 sám, asi měl zrovna čmelák své dny.

Na nákladovém nádraží Kopli stojí tak akorát nějaké mechanizmy od traťoffky a pár náhodných zetek. To co jezdí z / do loděnice dá tak s .bídou jednu směsku denně a tu hromadí úplně na kraji jak je křížení s tramvají, zbytek kolejiště je zjevně nepoužívaný. Po samotném poloostrově Kopli sice čmelák čmelí furth, ale spíš vozí různé polotovary mezi jednotlivými závody.

Na nádraží Ülemiste stojí prd, akorát tam je nová zastáffka pro mrkve* a tramvajový tunel pod ní aby se dalo dojet CAFem** na letiště.

* mrkev se říká všem Stadlerům (motorowym i elektrycznym) protože oranžový nátěr
** tramvaj na letiště (linka 4) začala jezdit 1.9.2017 a měly tam jezdit jen nové nízkopodlažky od CAFu. To se plnilo protože volby. Ty byly teď o víkendu a proto hned od pondělí dvě trhačky na 4ce jezdí KT4 ex Erfurt.
Pružinskij
Čtvrtek, 19. října 2017 - 18:45:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1926
Registrován: 4-2015
Nazavedli UZ nějaký noční klidy/ticho v nočních spojích?
Na R 129 Užhorod - Kyjev mi e-shop neumožní prodej jízdenky do Ternopilu (výstup v pět ráno), jen do Chmelnického (což je o pár hodin déle, ale především do toho Husjatynu se musí přes Ternopil, když už z Jarmolinců nic nejezdí...).
West code was broken.

Neděle, 22. října 2017 - 11:45:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 402
Registrován: 7-2007
Ruské peníze v Arménii jsou vidět třeba zde:

http://www.ukzhd.am/news/press-centre/press_2069.html
Neděle, 22. října 2017 - 19:14:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3791
Registrován: 4-2006
Jenki: Většina nákladní dopravy v Estonsku směřuje do přístavu Muuga, takže z hlavní trati od ruských hranic do Tallinnu odbočují nákladní vlaky ve stanici Lagedi. Už jsem tam delší dobu nebyl, takže vůbec netuším, jaká je aktuální hustota nákladního provozu.
Pružinskij
Neděle, 22. října 2017 - 21:35:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1932
Registrován: 4-2015
Už to jde:
Before 2013, crossing the border between Russia and Azerbaijan was not possible for foreigners. Restrictions have been lifted since, and train travel through Dagestan no longer poses any problems to foreigners.
!![happy][ok]
West code was broken.

Úterý, 24. října 2017 - 14:32:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 403
Registrován: 7-2007
dle MZV stále ne,takže toť otázka
Úterý, 24. října 2017 - 20:43:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3002
Registrován: 9-2007
MZV jsem tu řešil už dříve a publikují mylné informace. Dle jejich webu nejde cestovat do Moskvy přes Bělorusko, ale ambasády obou zemí mi potvrdily, že cesta Vltavou možná je bez jakýchkoliv restrikcí. [crazy]
Mladějov
Středa, 25. října 2017 - 09:37:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11117
Registrován: 3-2007
>ambasády obou zemí mi potvrdily, že cesta Vltavou možná je bez jakýchkoliv restrikcí.

..což vůbec neznamená, že vás do toho Ruska tudy fakt pustěj.
ale třeba jo, což jsou pěkně postsovětské státy jako vymalované.
Pružinskij
Středa, 25. října 2017 - 10:48:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1934
Registrován: 4-2015
No tak myslím, že dostatečný důkaz sporem je už v tom, že tam projeli lidi normálně po silnici, i když i v tom modu může být výjimka, to pochopitelně ano...
Horší je, že R z Moskvy jede jen jednou za týden a Charkiv až do konce GVD jen velmi málo. A ještě horší je, že všechny spoje jedou přes hranici v noci nebo večer téměř za tmy. Vyžaduje to nocleh v prvním větším městě v AZ a pak prvním ranním spojem z Jalamy do Baku - aby člověk taky něco z vlaku viděl.
West code was broken.

Mladějov
Středa, 25. října 2017 - 11:03:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11122
Registrován: 3-2007
Nevím, jen jsem lehce uvažoval návštěvu Misku a když se letí letadlem, tak víza být nemusí, 20E tranzit ještě snesu, ale 60E, s tím ať jdou soudruzi do [zadnice].
Ano, blbý jsou tam ty časy - a "systém povinné místenky + děžurnaja" .

Ono to není takovej zázrak - a Ukrajina je typisky postovětský skanzen taky a dá se tam dostat (a bez víz !) nepoměrně snadněji a levněji.

Ovšem koukám jim to v Minsku asi pomalu dochází, že se k nim při takových restrikcích a tradiční buzeraci dolárky a eura od evropských turistů moc nepohrnou.
Středa, 25. října 2017 - 15:14:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6000
Registrován: 8-2012
v Minsku asi pomalu dochází, že se k nim při takových restrikcích a tradiční buzeraci dolárky a eura od evropských turistů moc nepohrnou
...jenže čím víc se budou otevírat na Západ, tím víc se před nimi bude zavírat Rusko (viz ta Ukrajina) - no a když to západní směrování přeženou, tak si je Rusáci vezmou zpátky (viz ta Ukrajina [happy] ). No a Lukašenko je furt spíš orientální samoděržava než západoevropský politik...
(Jinak ani ten bezvízový styk není úplně zadarmo - je potřeba prokázat zdravotní pojištění platné v Bělorusku a na Augustowský kanál ještě nějaké formální povolení přes cestovku za zhruba 250 korun. Prostě nějaký vejvar z toho musí být.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Mladějov
Středa, 25. října 2017 - 18:34:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11131
Registrován: 3-2007
jenže čím víc se budou otevírat na Západ, tím víc se před nimi bude zavírat Rusko (viz ta Ukrajina) - no a když to západní směrování přeženou, tak si je Rusáci vezmou zpátky (viz ta Ukrajina [happy]

...načež bych to uzavřel konstatací, že zaplaťbůh z tohoto tancování mezi vejcijsme (jako republika) venku..díky vstupu do NATO a patřilo by se každé výročí (tiše) oslavit třeba lahví dobrého vína..rozhodně víc, než halasná výročí vstupu do EU.

Ovšem zkurwit se dá všechno, jistě. ČR ovšem nemá velikost a váhu třeba (tradičně lavírující) Francie. Nějak bych se nerad dožil, aby sem přijeli Rusové potřetí.



(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Čtvrtek, 26. října 2017 - 17:03:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1679
Registrován: 11-2012
Rusové sem přijet nemohou, jelikož jejich tanky nesplňujou normu EURO 5...[biggrin]
Klidně zaprodám svou duši peklu, pokud budu moct do konce života dělat jen na Kocourech a Škodovkách II. generace. To jsou mašiny, pro které se do práce těším.
Okolí neustále prudím tím, že mluvím pravdu, ale jinak su moc hodný...
Pružinskij
Čtvrtek, 26. října 2017 - 17:55:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1936
Registrován: 4-2015
je potřeba prokázat zdravotní pojištění platné v Bělorusku
Předloni jim stačily papíry od Generali, uzavřeno v ČR, 3 dny tuším za nějakých 47 Kč...
West code was broken.

Pátek, 27. října 2017 - 16:23:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7759
Registrován: 10-2004
No, tak české pojištění od Allianz jim tento týden nestačilo a od pasovky obratem všechny posílali zpět k pultům místní pojišťovny, šikovně umístěným poblíž. Takže pojištění doporučuji buď vyřídit až na místě (ceny podobné jako u nás), nebo v případě uzavření v ČR vytisknout plné znění smlouvy, kde bude explicitně uveden limit plnění (ideálně v eurech) a Bělorusko jakožto cílová země.
Čtvrtek, 02. listopadu 2017 - 09:34:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 115
Registrován: 7-2017
Zdá se že začaly tát "železniční ledy" v Pobaltí:

http://www.litrail.lt/-/%E2%80%9Elietuvos-gelezinkeliai-naujuoju- marsrutu-ruosiasi-sujungti-kauna-su-varsuva
Hlavní informace:
- vlakem Kaunas-Warszawa za 6,5 hodiny (zprvu zřejmě s přestupem v Bialystoku, aspoň tak to chápu dle strejdy googla, ale i tak je to pokrok)
- obnovení osobních vlaků mezi Litvou a Lotyšskem - pojedou přímé vlaky Vilnius-Daugavpils (protáhnou se stávající vlaky z Turmantasu do Daugavpilsu)
Sobota, 04. listopadu 2017 - 06:03:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 884
Registrován: 2-2005
Mladějov:
"jenže čím víc se budou otevírat na Západ, tím víc se před nimi bude zavírat Rusko (viz ta Ukrajina) - no a když to západní směrování přeženou, tak si je Rusáci vezmou zpátky (viz ta Ukrajina [happy]

...načež bych to uzavřel konstatací, že zaplaťbůh z tohoto tancování mezi vejcijsme (jako republika) venku..díky vstupu do NATO a patřilo by se každé výročí (tiše) oslavit třeba lahví dobrého vína..rozhodně víc, než halasná výročí vstupu do EU.

Ovšem zkurwit se dá všechno, jistě. ČR ovšem nemá velikost a váhu třeba (tradičně lavírující) Francie. Nějak bych se nerad dožil, aby sem přijeli Rusové potřetí.



(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)"

Do severoatlantického paktu jsme byli vstoupeni 14 dní před tím, než tento po válce toužící spolek vysloužilých idiotů podnikl nálety na suverénní stát. Tato organizace pozbyla smyslu zánikem varšavské smlouvy a spolu s ní měla být rovněž rozpuštěna.
Sobota, 04. listopadu 2017 - 09:17:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6101
Registrován: 8-2012
spolu s ní měla být rovněž rozpuštěna ... což by bylo splněním vlhkého snu všech kremlobotů, aby "sovětské" aktivitě čelil každý evropský stát samostatně. Takže se to nestane, vy "pozbylý smysle" [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 04. listopadu 2017 - 10:17:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8011
Registrován: 4-2003
Huples:Tato organizace pozbyla smyslu zánikem varšavské smlouvy a spolu s ní měla být rovněž rozpuštěna.

A v dvatisícom osmom by nás Rus podruhé osvobodil posvom. Děkuji, nechci [nene].

Jedině to, že jsme součást organizace NATO a částečně i EU, je jakási záruka, že sem Rus nikdy vojensky nevstoupí. Konfliktem s NATO by Rus získal málo (pokud vůbec něco) a ztratil by toho až moc - Rusko by se po takovém konfliktu akorát hospodářsky úplně sesypalo. Oni to v Moskvě dobře vědí a na pobaltské republiky budou i nadále jen cenit zuby. Bez toho, aniž by tyto země byly v NATO a v EU, tak by už i zde byl uplatněn osvědčený krymský scénář......
Sobota, 04. listopadu 2017 - 10:39:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 886
Registrován: 2-2005
Bram:
"Huples:Tato organizace pozbyla smyslu zánikem varšavské smlouvy a spolu s ní měla být rovněž rozpuštěna.

A v dvatisícom osmom by nás Rus podruhé osvobodil posvom. Děkuji, nechci [nene].

Jedině to, že jsme součást organizace NATO a částečně i EU, je jakási záruka, že sem Rus nikdy vojensky nevstoupí. Konfliktem s NATO by Rus získal málo (pokud vůbec něco) a ztratil by toho až moc - Rusko by se po takovém konfliktu akorát hospodářsky úplně sesypalo. Oni to v Moskvě dobře vědí a na pobaltské republiky budou i nadále jen cenit zuby. Bez toho, aniž by tyto země byly v NATO a v EU, tak by už i zde byl uplatněn osvědčený krymský scénář......"

Krymský scénář? Nikoli, jedná se o kosovský scénář zosnovaný právě severoatlantickým paktem. EU je něco zcela jiného a sttále snad i reformovatelného, což bych s několika fanatickými blbečky hrajícími si na vojáčky vůbec nespojoval. Viz. třeba sousední Rakousko
Mladějov
Sobota, 04. listopadu 2017 - 10:43:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11261
Registrován: 3-2007
Tak mně stačí označení "severoatlantický pakt" a "varšavská smlouva" a je mi jasný, s kým mám tu čest. Ani nemusel přidávat "spolek vysloužilých idiotů" - samozřejmě jen na straně toho "paktu".

Ach jo.

Jestli won ten Vašek Havlů nakonec fakt nebyl komunistickým agentem, když chtěl zrušit VS i NATO [biggrin][biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Priapos
Sobota, 04. listopadu 2017 - 10:57:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1359
Registrován: 10-2012
Mladějov:
"Jestli won ten Vašek Havlů nakonec fakt nebyl komunistickým agentem, když chtěl zrušit VS i NATO "


Richard Sacher zajistil, že se to už nikdy nezjistí. A nejen u něho.
Sobota, 04. listopadu 2017 - 11:02:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 889
Registrován: 2-2005
Mladějov:
"Tak mně stačí označení "severoatlantický pakt a "varšavská smlouva a je mi jasný, s kým mám tu čest. Ani nemusel přidávat "spolek vysloužilých idiotů" - samozřejmě jen na straně toho "paktu".

Ach jo.

"
Ano, měl jsem napsat varšavský pakt, souhlasím. Označení severoatlantický pakt jsem začal používat právě po 24. 3. 1999, kdy tento údajně "čistě obranný" spolek napadl suverénní stát bez mandátu OSN.
Sobota, 04. listopadu 2017 - 11:18:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6106
Registrován: 8-2012
To jste tu kremelskou věrouku studoval velmi povrchně: NATO přece napadlo ubližovaného Miloševiće bez rezoluce OSN už v roce 1995 údery proti pozicím srbské armády v Bosně (operace Deliberate Force), kterou tím pádem chudák Mladić nedokázal už etnicky řádně vyčistit (Srebrenica, Markale)... [uhoh]

Debil, no.

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 04. listopadu 2017 - 11:40:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1161
Registrován: 11-2005
Mladějove, zadejte si "Severoatlantický pakt" do google a zjistíte, že toto označení aliance, předtím Bruselského paktu, se používá i "prozápadně"...[wink]
Pane T.H., setkal jste se s krvavou Madlou osobně? Jakou právě měla brož???[proud]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Sobota, 04. listopadu 2017 - 11:49:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 892
Registrován: 2-2005
T_._H_.:
"Debil, no.

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)"
TO, ŽE SE S TEBOU NEDÁ KLOUDNĚ DISKUTOVAT MÁM-LI JINÝ NÁZOR NEŽ TY TVOJE VĚČNĚ DOKOLA OMÍLANÉ NESMYSLY JSEM SI ZVYKL UŽ DÁVNO, ALE URÁŽKY NESTRPÍM TAKŽE ZA TOHO DEBILA SE BUĎ OMLUV NEBO NA TEBE PŘESTANU JAKKOLI REAGOVAT [pozor] Svou neskutečnou ubohost jsi právě předved dokonale.

(Příspěvek byl editován uživatelem Huples.)
Sobota, 04. listopadu 2017 - 11:51:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6108
Registrován: 8-2012
Já se ti, když už si tykáme, omlouvám za toho debila - ten za sníženou schopnost rozpoznávání nemůže, ale ty budeš spíš taková klasická česká svině, co tu propagandu nepapouškuje z hlouposti.
Do smrti dobrý, jo?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 04. listopadu 2017 - 11:58:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 893
Registrován: 2-2005
T_._H_.:
"Já se ti, když už si tykáme, omlouvám za toho debila - ten za sníženou schopnost rozpoznávání nemůže, ale ty budeš spíš taková klasická česká svině, co tu propagandu nepapouškuje z hlouposti.
Do smrti dobrý, jo?"

Omluvu příjmám, na tu demagogii jsem od vás zvyklý, takže zbytek nekomentuji.
Sobota, 04. listopadu 2017 - 12:01:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6109
Registrován: 8-2012
Zas na druhou stranu, kdybys na mě přestal reagovat, tak by to taky nebylo špatný [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Mladějov
Sobota, 04. listopadu 2017 - 12:03:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11269
Registrován: 3-2007
>Mladějove, zadejte si "Severoatlantický pakt" do google a zjistíte, že toto označení aliance, předtím Bruselského paktu, se používá i "prozápadně"...[wink]

No v kontextu, v jakém to použil bojovník proti zlému kapitalismu Huples, to velmi vypovídá - ač si to třeba sám neuvědomuje (natož vy).

Jinak děkuju za vaše poučení.

Huples : Omílá se píše měkké "i". Jen technická poznámka (která zase pomůže k vašemu správnému zařazení).
Sobota, 04. listopadu 2017 - 12:04:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2528
Registrován: 1-2006
NEBO NA TEBE PŘESTANU JAKKOLI REAGOVAT

Buďte tak hodný a svou výhružku splňte.
Sobota, 04. listopadu 2017 - 12:15:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 894
Registrován: 2-2005
Hungry_bear:
"NEBO NA TEBE PŘESTANU JAKKOLI REAGOVAT

Buďte tak hodný a svou výhružku splňte."
Na železniční tématiku se s ním diskutovat dá, ba co víc, má větší přehled než mám já, ale urážet se pro nic za nic nenechám. Každopádně se mi omluvil, což jsem akceptoval a tím bych celou tuto záležitost uzavřel a pokud uznají admini za vhodné, ať to klidně smáznou.
Sobota, 04. listopadu 2017 - 12:43:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6110
Registrován: 8-2012
No tak já jsem tu určitě neměl potřebu ventilovat "spolek vysloužilých idiotů", to prostě jen svini zablikalo červené světýlko, že se prezentují nesprávné názory na jejího miláška.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Alex7
Neděle, 05. listopadu 2017 - 05:25:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 128
Registrován: 6-2016
Zajímavý článek na Technetu.

Ruská armáda se neobejde bez dostatečně dimenzované železniční sítě
Neděle, 05. listopadu 2017 - 13:14:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 689
Registrován: 1-2012
https://www.novinky.cz/cestovani/453469-hrbitov-jako-zadny-jiny-u -ruske-vesnice-odpocivaji-zrezle-parni-lokomotivy.html