Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Železnice bývalého SSSR » Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 08. 02. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 08. 02. 2017

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 01. ledna 2017 - 19:14:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6666
Registrován: 4-2003
ivy:cen zlata prodala téměř celé zlaté rezervy České republiky a která dnes naprosto nesmyslně zdražuje svojí měnovou politikou veškeré inovace, dovozy technologií atd. a zadržuje Českou republiku na pozici levné montovny

- Jste vážně hoden tohoto vysírání ad personam? Řekl bych že nikoliv, po racionální a odborné stánce jsou to naprosté bludy, resp. obyčejný bulvár. Reagovat na to opravdu nehodlám, a to nejenom protože je mi takové jednání zapovězeno příslušnou přílohou pracovního řádu.

- Proč by se dneska mladej člověk (cca 10-25 let, tj, to co za 5-15 let "vpluje" do pracovního procesu) let měl učit rusky? To je z jeho pohledu naprosto iracionální investice s pochybným výnosem.

- Taky mě fascinují představy, že se lze za měsíc naučit cizí jazyk. [coze]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Nesni
Neděle, 01. ledna 2017 - 20:53:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1224
Registrován: 6-2014
Ohledně učení se ruštině je ještě dobré připomenout, že zde žije řada rodilých mluvčích a jejich děti budou umět stejně dobře česky i rusky. A ty se nejspíš budou věnovat i nějaké odbornosti, takže bude relativně hodně mluvčích s perfektní ruštinou včetně odborného názvosloví.

RadekŠ:
Opravdu je v rozporu s vaší pracovní smlouvou sem napsat vysvětlení, že prodej zlatých rezerv v roce 1997 byl vyvolán nedostatkem deviz kvůli probíhajícím devizovým intervencím, který musela ČNB řešit přednostně před spekulací o růstu hodnoty zlata do budoucnosti?
Sorry za OT.
Pondělí, 02. ledna 2017 - 08:26:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6667
Registrován: 4-2003
Nesni:
-Už jsme se vyjádřil jasně.
-To k čemu jsem se NEvyjádřil: Vyvracet někomu Chemtrails a podobně opravdu nehodlám a chovám hlubokou skepsi k účinnosti takovéto činnosti.
-Nepatří to sem.

jejich děti budou umět stejně dobře česky i rusky.

A budou "celí žhaví" se vracet tam odkud oni a nebo jejich rodiče pláchli.[uhoh]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Priapos
Pondělí, 02. ledna 2017 - 11:09:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1168
Registrován: 10-2012
Nesni:
"Opravdu je v rozporu s vaší pracovní smlouvou sem napsat vysvětlení, že prodej zlatých rezerv v roce 1997 byl vyvolán nedostatkem deviz kvůli probíhajícím devizovým intervencím, který musela ČNB řešit přednostně před spekulací o růstu hodnoty zlata do budoucnosti?
Sorry za OT."


I kdyby se k tomu mohl vyjádřit, tak to zkrátka udělat nemůže, protože rozumné a obhajitelné vysvětlení pro tehdejší rozhodnutí neexistuje. Podobně jako už zbytečně dlouhé udržování kurzu na 27 Kč. Bohužel v tomto je Rusnok vázán předchozími vyjádřeními jeho předchůdce a musí proto s ukončením intervencí ještě počkat.
Pondělí, 02. ledna 2017 - 11:46:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6671
Registrován: 4-2003
Již jsem se vyjádřil v druhé odrážce a i kdyby ne - za vhodnější činnost považuji třeba nákup 1 kg Pisum sativum a jeho následné házení na zeď. [wink]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 02. ledna 2017 - 20:15:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10732
Registrován: 5-2004
Je zajimavy jak ten kurs drzej na vexlackym kuru kcs z roku 89 "aneb za 27 let ani o fous neposilit". Tehdy se dm vexlovala v horackovskym kurzu 1 dm =18 kcs, 1 e bylo 1,5 dm neboli 1 e = 27 kcs 1989, tez 27 kc 2017...
Pondělí, 02. ledna 2017 - 21:07:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3978
Registrován: 8-2012
neboli 1 e = 27 kcs 1989, tez 27 kc 2017
...a průměr 1989 = 3170 KSČ, průměr 3.Q 2016 = 27220 Kč. V roce 1989 za průměr 117,40 €, třetí kvartál 2016 za průměr 1008,15 €. Reálně skoro devítinásobný posílení (a to strukturálně, nikoli v kurzovém poměru), když nejsem debil s mantrou "dřív bylo líp".
Taky dneska jezdím do Německa normálně na nákup, nemusím se žinýrovat dát si tam bratwurst, ubytovat se v penziónu.
Ano, můžete spustit tradiční filipiku "průměr nemá každý", "peníze nejsou všechno" a "stojí to za hovno" [happy] Smutnej život, bejt neustále sžíranej nenávistí k dnešku.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 02. ledna 2017 - 21:44:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6672
Registrován: 4-2003
- Numerologie opravdu není věda a nominální měnový kurz je jen poměrové číslo, nic víc. nemá smysl mu přisuzovat jakékoliv emoce či konotace.
- Převodní nominální kurz DEM/EUR byl k 1.1. 1999 stanoven na 1.9558 a nikoliv na 1.5.
- Každá věc má svou cenu (kurz), ale taky kvantitu (množství). Průměrný vovčan za osminu až devítinu dnešního nominálního příjmu před tím Tuzexem hodně vyměnil a na počátku roku 1990 dosáhl vexlácký kurz hodnot okolo 40 Kčs/USD.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 02. ledna 2017 - 22:16:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 506
Registrován: 10-2006
Ufff.
To mi odlehlo.
Teď už vím, že žiji v nejlepší možné době.
Děkuji všem angažovaným...za osvětu.
Na internetu tykám každému, starému či mladému.
Stejně nechť každý chová se ke mně samému.
Pondělí, 02. ledna 2017 - 23:29:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6674
Registrován: 4-2003
Příště budeme psát sem[biggrin]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 03. ledna 2017 - 08:12:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3980
Registrován: 8-2012
Teď už vím, že žiji v nejlepší možné době
To jste doteď nevěděl? Žijete.
Není to doba dokonalá, ale jsou to nejlepší roky této země.
Teda ta doba pomalu končí s tím, jak se komouši, estébáci a spol. vrací na své pozice, jak se rozmáhá buzerace, šmírování, okrajování svobod. Ale byly to nejlepší roky v historii, jakkoli to někdo bude kvůli svým osobním defektům ironizovat a popisovat hrůzy veksláckých kurzů.
A jestli mohla být i lepší? Vždyť to vidíte, s tímhle národem sotva.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 03. ledna 2017 - 11:41:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 373
Registrován: 3-2005
Halt musíte zvolit jiný národ :-)
Úterý, 03. ledna 2017 - 12:09:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3984
Registrován: 8-2012
Jak se volí národ? [happy]
Hele, tu neustálou sodomu-gomoru, konec světa a dřívbylolíp tu vidí jiní, já naopak tvrdím, že prožíváme nejlepší dobu této země... vidíte u mě někde potřebu měnit národ? Prostě si to jen nedokážete odpustit, že.
(Rozhodně bych v tomto srovnání neměnil za jakýkoli "bývalý SSSR" národ, i když i s tím se tu můžete setkat, jak je to tam skvělý a žádaná ruština a zaplať za takovou mentalitu et cetera...)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 03. ledna 2017 - 21:56:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 374
Registrován: 3-2005
Bajo, nemoh jsem si to odpustit, vzhledem k vašemu negativistickému výlevu, který se mě vůbec nelíbil...... Taky si myslím,že prožíváme nejlepší dobu. Hlavně vzhledem k tomu ,že opět budujeme soustátí, ještě větší než za dlouholetého mocnáře :-) Ale vůbec to není ironie..
Neděle, 08. ledna 2017 - 02:39:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2853
Registrován: 9-2007
Zdravím, dá se cestovat vlakem 74 (Lvov - Moskva) pouze v trase Lvov - Kyjev? Rád bych si do mapy zakreslil i trať ze Lvova do Kyjeva přes Ternopil, ale do jediného denního vlaku nejdou koupit jízdenky pro vnitrostátní cestu. Jde sice koupit jízdenka např. v trase Lvov - Konotop, ale nevím, jak by se děžurná tvářila, kdybych s touhle jízdenkou chtěl vystupovat v Kyjevě.
NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
Neděle, 08. ledna 2017 - 12:18:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4021
Registrován: 8-2012
Tak si kupte jízdenku do Konotopu, děžurné to bude úplně jedno. Krom toho to není jediný denní vlak, ale přes Ternopil jede ve dne třeba Interciti+, když už si potřebujete zakreslit další nudnou ukrajinskou trať do mapy [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 09. ledna 2017 - 00:32:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2855
Registrován: 9-2007
Díky, tím jsem právě ze Lvova do Kyjeva cestoval, avšak přes Korosten. [biggrin]

Jak to vlastně vypadá s vízovou povinností do Kazachstánu? Někde jsem zaregistroval, že by od 1.1.2017 měla padnout, avšak na stránkách MZV o tom není ani slovo. Naopak zmínka o uzavření hranice Ázerbajdžán-Rusko občany jiných, než těch dvou zemí, tam visí pořád. [uhoh] Je vůbec nějaká šance, že se tohle změní? Zaregistroval jsem vlak Charkov - Baku, který mě v kombinaci s vlakem Baku - Tbilisi - Batumi, nějakým taxíkem na turecké hranice a vlakem Kars - Istanbul - Sofia - Bukurešť - Budapešť - Praha láká jako minimálně zajímavý cestovatelský zážitek, jen nebýt té uzavřené hranice. [proud]
NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
Halbstadt
Pondělí, 09. ledna 2017 - 16:29:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1427
Registrován: 9-2006
Do Baku jsou levný letenky z Budapešti.
Pondělí, 09. ledna 2017 - 22:36:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4050
Registrován: 8-2012
http://president.gov.by/ru/news_ru/view/belarus-vvodit-pjatidnevn yj-bezvizovyj-rezhim-dlja-grazhdan-80-stran-15342/
Bělorusko ruší vízovou povinnost na 5 dní (120 hodin?) pro všechny občany 80 zemí světa (včetně celého "Evrosojuzu"), kteří přiletí na MSQ (Nacional´nyj Aeroport Minsk), s výjimkou příletů z Ruska (a plánovaných odletů do Ruska). O typu výstupu z Běloruska tu nic není, takže šotouši můžou klidně vlakem (asi zas mimo vlaky z/do Ruska).
Nutností je mít cestovní (zdravotní) pojištění platné v Bělorusku na nejméně 10 tisíc éček.
Nařízení vstoupí v platnost měsíc po zveřejnění.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Jenki
Úterý, 10. ledna 2017 - 08:02:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4993
Registrován: 5-2002
Zrovna jsem to tu chtěl taky vložit [happy]

Bohužel tam zatím nelítá žádný lowcost a Belavia za 80-120USD one way z PRG nebo VIE mně moc nebere, LOT z WaVy plus mínus to samé, ale do léta je času dost [happy]
Úterý, 10. ledna 2017 - 08:38:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4052
Registrován: 8-2012
Nejlevnější jsem našel lety s Belavií z Vilniusu, zhruba 40 éček OW, což je už levnější než to vízum. A ono to asi časem praskne i po zemi přes Grodno, i tam a do bělověžského pralesa je už teď zvláštní režim (bez víza na pár dní, pokud si člověk koupí turistický voucher od tamního operátora - stal se z toho podobný fake byznys jako z pozvání do Ruska).
Akorát nevím, jak to bude s tou medstrachovkou - od nás když jeli služebně do Brestu, tak nestačilo udělat cestovní pojištění přes web (páč to není "originál"), ale byl to děsnej ouřad s papírama v běloruštině a s pořádnou porcí razítek... ale oni ho jistě za příslušný bakšiš (pár euro, to každej obětuje a malý peníze dělají velký peníze) budou "prodávat" na letišti hned u vokýnka pasové kontroly [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pružinskij
Úterý, 10. ledna 2017 - 09:22:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1334
Registrován: 4-2015
Belavia za 80-120USD one way
No, to rozhodně není špatné, když si uvědomíte, že odpadá pakárna s různýma agenturama a vízy obecně...
Schválně, jak dlouho bude trvat, než Kreml vymyslí nějakou úžasně vtipnou reakci typu dalšího omezení na RF-BY přechodech...
West code was broken.

Bobo
Úterý, 10. ledna 2017 - 15:30:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13393
Registrován: 5-2002
by mohli zavést taky bezvízum pro ty, co přiletí ne z BY[proud]
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Statistik
Středa, 11. ledna 2017 - 13:05:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5216
Registrován: 6-2004
Medstrachovku v BY jsem kupoval naprosto bez potíží normálně na čáře během obvyklých procedur. Na letišti to byla "jen" otázka peněz, anžto děžurná pro západoevropské cizince strachóvku automaticky předkládala již vyhotovenou a vyžadovala za ni jen povinný bakšiš. Stálo to tuším 3 éčka (je to už pár let zpátky), platilo se to tedy ve tvrdejch. Zaplatils - šels dál (s pocitem, že nad Tebou bdí pevná ruka Lukášova zdravotnického molochu). Varianta "nezaplatím" neexistovala.

Víc chození sem-tam a papírování s tímtéž bylo jen na přechodu PL-BY při jízdě autem (shodou okolností ten Brest). Ale nic dramaticky složitého. Cena tuším stejná, platba opět v Eurech. Větší stres jsem měl při povinném nákupu BelTollu, tedy při pořizování bonzovací krabičky mýtného dálničního systému a při vkládání kreditu v běloruských "zajčikách" naň. Potíž byla totiž v tom, že množství krabiček bylo nižší, než počet zájemců o ně ve frontě. Ale na mě se naštěstí dostalo. A "Nikita" za přepážkou to okamžitým telefonátem na centrálu do Minsku s neskrývaným zoufalstvím jistě bravurně dopředu vyřešila i pro ostatní [happy] Ale to jsem odbočil od tématu, jen mi to tak vytanulo na mysli. Dneska už se tomu člověk zasměje.
Z F J
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 19:19:34  
Neregistrovaný host
109.80.18.6
Kampak ti naši vojáčci pojedou ? Do Kovna po Rail Baltice ?

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/vojaci-z-bucovic-nakladaji-na-vl ak-techniku-odjedou-do-litvy/1435108

Vojáci z Bučovic nakládají na vlak techniku, odjedou do Litvy
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 19:48:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4103
Registrován: 8-2012
Kampak ti naši vojáčci pojedou ?
"Do Litvy, kde se bude cvičit v okolí přístavního města Klaipeda" - vy neumíte číst?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Z F J
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 21:09:41  
Neregistrovaný host
62.141.0.146
T_._H_.: ale umím, jen jsem si říkal zda budou u toho vlaku měnit podvozky nebo zda to v Kovně převagónujou[happy]
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 21:33:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4108
Registrován: 8-2012
Si říkejte co chcete.
Vojáci na vlaku dojedou do Šeštokai a pak po ose do Klaipedy. Dělá se to tak pokaždé *), proč by to mělo být jinak.

*) ono je to de iure cvičení, reálně ale jde o rotaci neoficiální "základny" NATO, která je tam kvůli Rusákům...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 16. ledna 2017 - 21:30:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 117
Registrován: 8-2012
Zdravím, nevíte někdo, jestli se dá použít jízdenka OSŽD pouze samotně cestujícím rodinným příslušníkem?
Btw. někdy na konci na května bych chtěl jet vlakem z Helsinek do Alma-Aty, kdyby se někdo chtěl třeba přidat, může mi klidně dát vědět [happy]
Pružinský
Úterý, 17. ledna 2017 - 06:09:44  
Neregistrovaný host
176.12.115.253
Ano, dá. Přeji hodně trpělivosti při nákupu rezervací na dálkové spoje (bez dobré znalosti ruštiny to pravděpodobně vůbec nepůjde). [proud]
A nezapomeňte, že máte nárok jen na jednu zemi za rok, čili jen na slevu např. na RŽD nebo KZT, nikoliv na celou trasu.
Mladějov
Úterý, 17. ledna 2017 - 10:27:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9426
Registrován: 3-2007
>máte nárok jen na jednu zemi za rok,

RP nebo i zamec ? Odkdy to ?

Díky, nechce se mi to hledat.
Pružinskij
Úterý, 17. ledna 2017 - 19:06:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1352
Registrován: 4-2015
Všichni jen jednu.
West code was broken.

Pružinskij
Čtvrtek, 19. ledna 2017 - 16:36:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1355
Registrován: 4-2015
Tak do Běloruska od 12. února bez víza. Jdu koupit letenku, sergeje na sněhu za to stojí...
http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/belorusko/cest ovani/visa.html
West code was broken.

Čtvrtek, 19. ledna 2017 - 18:20:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 213
Registrován: 1-2006
Pět dní a jenom letecky, to není zrovna můj oblíbený způsob cestování. Ale pokrok to je, o tom žádná :-)
Pátek, 20. ledna 2017 - 20:10:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4214
Registrován: 8-2012
do Běloruska od 12. února bez víza
Ale Mlho, vždyť tu o tom hovoříme už od 9. ledna [happy]
Minsk ovšem na objevení nějakými aeroliniemi s rozumnými cenami zatím čeká (není tam open-sky), navíc bacha na klasické scamy vysokonákladových společností - jednosměrná letenka dražší než zpáteční a tak.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 27. ledna 2017 - 12:42:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1545
Registrován: 12-2006
Kyjev - Přemyšl.

http://www.uz.gov.ua/press_center/up_to_date_topic/444011/
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Neděle, 29. ledna 2017 - 19:38:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 5-2004
Zdravím,

Před létem se chystám an prodloužený víkend na Ukrajinu a mám par dotázů na znalé.
1. Jak je to s otvíratelností oken v ingotech?? Mám v plánu jet hlavně ve WL 36, tak jestli si otevřu na chodbě okno a budu čučet ven a nebo budu mít jen nalepenou hlavu na okně zevnitř. Na youtube jsem viděl hodně videí kde byli lidi vyklonění z okna, ale mám také neblahou zkušenost z Rumunska, kde bylo mělo klasické Béčko všechny okna v pytli a nešlo normálně otevřít ani jedno. Respektive jsem viděl i modernizované ingoty, které měli jen malé vyklápěčky.
2. Jak je to s lístkama, chápu dobře, že jde koupit po netu a na Ukrajině jen tisk v kase vyměním za lístek, nebo budu moct do vlaku přímo z tiskem lístku?? Ještě jedna věc k lístku - nezdá se mi cena - když si na webu http://booking.uz.gov.ua/en/ dám hledat trasu Chop - Odesa tak mi to ukáže jen 254,90 UAH (ve 4 místném kupé lůžka) - to je jen lůžkový příplatek nebo zrovna cena?? Možná se blbě ptám, ale ta cena mě přijde příliš nízká na to aby to bylo i přepravné.
3. Jak dlouho trvá odbavení na hranici?? Mám v plánu přijet vnitrem do Čopu a pak pokračovat osobákem do Čierné, nebo Záhoně tak jak dlouho mě budou lustrovat.

Moc děkuji za odpovědi
Neděle, 29. ledna 2017 - 19:53:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1546
Registrován: 12-2006
Zaručené otevírání je u malého okna proti WC vedle představku, kde se kouří. Ovšem místní neradi vidí otevřená okna, neboť proťah. Jinak je otevírání dost sázka do loterie. No a modernizovaní ingoti jsou bez stahovacích oken, jen vyklápěčky, ale ty bývají zakličkované, protože kondicioněr.

Dá se koupit rovnou lístek a není potřeba chodit k pokladně, stačí mít vytištěnou jízdenku s sebou. Ceny jsou uváděné jízné + rezervace.

Odbavení na hranici v Čopu je na pár minut, zhruba 20 minut před odjezdem otevřou dveře z haly do odbavovací místnosti a jde se dovnitř, nejdřív ukázat bágly a pak k okýnku s pasem.
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Neděle, 29. ledna 2017 - 20:10:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1770
Registrován: 7-2002
Pro přejezd hranice na Slovensko doporučuji koupit jízdenku na Slovensku za 2E. K ní si v Chopu musíš koupit v mezinárodní kase odbaveni za 12,5 UAH.
Pondělí, 30. ledna 2017 - 01:30:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3192
Registrován: 3-2006
Kulica:
1. Každé třetí až každé čtvrté okno se dá otevřít o cca 20 cm. Ruka s foťákem protáhnout jde, ale hlava většinou ne.
Modernizované vozy viz Vodis.
2. Pokud z e-shopu vyjede банк замовленя, tak jdete do kasy (ne do jakékoliv, jenom některé, označené).
Chop neznám, ale z Čopu do Oděsy to bude za těch 254 konečná cena. Pokud by to bylo drahé, můžete jet ještě za 141 plackartou.
Jo, nejhorší je se dostat za čáru, pak už je cestování za hubičku.
3. Jak dlouho chtějí. Už se mi stalo, že pasovačka odběhla s mým pasem za načálnikem asi na 10 minut. Ale neujede vám to, dokud se lustrují lidi, tak jsou zamčené dveře na peron. Teprve až všechny zkontrolují, tak pustí všechny najednou do vlaku.

O cestování do Oděsy je pěkná reportáž tady.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pružinskij
Pondělí, 30. ledna 2017 - 08:00:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1368
Registrován: 4-2015
Chop neznám
Zkrácenej Chopok. [lol]

pasovačka odběhla s mým pasem za načálnikem asi na 10 minut.
Nebo taky hodiny. A velmi výživné jsou hranice UA/BY, kde jsou Ganzy narvaný až po střechu bábuškama a každá se musí odbavit, v první běloruský vesnici udělat kšefty a stihnout obrat zpět dom. Kdo neviděl, neuvěří. Nebo Taškent pár hodin před odjezdem dálkového spoje do Kazachstánu a Ruska.
West code was broken.

Neděle, 05. února 2017 - 22:54:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4355
Registrován: 8-2012
Wizzair doplňuje ve Wroclawi již fungující rotaci do Kyjeva o dvakrát týdně (úterý + sobota) obrat do Lvova (Wroclaw 12:00, zpět Lvov 14:45), počínaje 13.4.2017 (jo, inaugurační let je ve čtvrtek [happy]). Ceny jednosměrně od 99 Zl.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 06. února 2017 - 06:28:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 484
Registrován: 8-2015
Jeden z mých oblíbených vláčků ve městě [happy] Batumi: http://kykyryzo.ru/%D0%BF%D0%BE%D0%B5%D0%B7%D0%B4-%D0%B2-%D0%B3%D 0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B5-%D0%B1%D0%B0%D1%82%D1%83%D0%BC%D0%B8 -1985/
Automatický překlad: Vlak do města. Batumi 1985


05.09.2015 - měst a zemí , tajemství minulosti - 1 Komentář - Zobrazení - 2335


V Batumi před železnice se konala z větší části města. Fotografie VL8-1480 vlak přijel na nádraží. Stanice 4 se nachází ve vozidle, vzhledem k délce vlaku, vlak hlava byla pod okny domů, což bylo normální těchto míst. Položte fotografie na Chavchavadze ulice mezi křižovatkami s ulicemi 26. května a Melikishvili. V roce 1996, je tato část železnice byla uzavřena a rozebrán během několika let. Fotograf N. Pytel.
Z F J
Pondělí, 06. února 2017 - 09:26:31  
Neregistrovaný host
62.141.0.146
Pružinskij: Ano. A stupňuje se to Chop - Chopok - Chopček [biggrin]
Pondělí, 06. února 2017 - 10:57:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10843
Registrován: 5-2004
To snad radsi zadnej preklad,tohle je jak blabol v totalni vopici. Dyt to vubec nedava smysl - zo je jak knihy na marxak ze kterejch jsme kdys meli tvorit referaty:-P
Úterý, 07. února 2017 - 12:34:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2874
Registrován: 9-2007
Zdravím z Kyjeva. Rychlík 13 je pěkný podvod - čekal jsem, podle čísla vlaku, nějaké rekostodoly a místo toho opět Ammendorfy v původním provedení. [lol]

Jak je to vlastně s bezpečností v SV vozech? Tříhran tu má určitě leckdo a mám odzkoušeno, že lůžko se nadzvednout dá ve dvou lidech a trochu se obávám, že by mě takový pohyb neprobudil (když jsem dokázal usnout na nějakých podemletých výhybkách, kde se stodola řádně rozhoupala). Podle recenzí na internetu jsem se dočetl něco o pomalu "absolutní bezpečnosti", ale podle místních tomu tak není.


Pad
Úterý, 07. února 2017 - 15:36:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 254
Registrován: 4-2003
Absolutní bezpečnost asi není nikde, okrást tě můžou všude. Nějak si ale nedokážu představit, že by mě nadzvedli i s lehátkem tak, aby vytáhli bágl a abych si toho nevšiml...
Ammendorfy v původním provedení mají na dveřích ještě navíc takovou vyklápěcí zarážku, která brání úplnému otveření (i když i to jde vhodným nástrojem překonat, ale je to další překážka).

Rychlík 13/14 je trochu anomálie, točí se tam dvě soupravy, z nichž jedna je firemní, druhá nefiremní. Liší se i v eshopu cenou, firemní to bývá o něco dražší. Jestli si jel z Užhorodu včera, tak to měla být zrovna ta nefiremní.
Kdybys dělal řazení nejen 6xx, tak bys to věděl [satan]

Jinak lepší vozy by namátkou měly být na těchto firm. vlacích, přičemž top mezi nimi jsou 51/52 Kyjev - Záporoží, 63/64 Kyjev - Charkov, 101/102 Kyjev - Cherson, 105/106 Kyjev - Oděsa, 113/114 Užhorod - Charkov a 115/116 Charkov - Černovci.
Úterý, 07. února 2017 - 17:42:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3196
Registrován: 3-2006
101/102 Kyjev - Cherson
Tak na tomhle vlaku lepší vozy nejsou, zbytek neznám.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Úterý, 07. února 2017 - 17:49:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2875
Registrován: 9-2007
Mikulda: Tak to jste mě nepotěšil, zrovna dnes s ním pokračuji. [uhoh]

Pad: Sakra, to je guláš. [proud] na 99/100 i 81/82 jezdí lepší vozy, tak jsem to čekal i tady. Do toho se teď zavedly nějaké další nové rychlíky (namátkou 129/130) a tam už vůbec nevím. Na Ukrajině jsem už popáté a doposud jsem nejel ničím, co vzniklo či prošlo nějakou zásadnější opravou po roce 1990.
Pad
Úterý, 07. února 2017 - 18:25:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 255
Registrován: 4-2003
Mikulda: pravda, 101/102 se mi tam dostal omylem, ten je firemní 2. třídy, ale těch 5 ostatních jsou firemní 1. třídy.

Vantju: jednou budeš na Ammendorfy ještě vzpomínat [proud]
Úterý, 07. února 2017 - 18:27:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3197
Registrován: 3-2006
Já jel novostavbou v roce 2012 lety na rychlíku Kyjiu-Ľviu. Ale je fakt, že UZ jich moc nemají, tak je dost výhra v loterii. Jinak platí, že lepší vozy se dávají na vlaky mezi velkými městy a do ukrutných řití jezdí největší šroty.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Úterý, 07. února 2017 - 18:29:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1548
Registrován: 12-2006
Vantju: Já už teda chytil vozy po reko několikrát, loni právě na zmiňovaném 105/106. No a tento týden si jdu užít aspoň přímé lůžko z Prahy do Lvova. [kladivo]
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Pad
Úterý, 07. února 2017 - 18:46:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 256
Registrován: 4-2003
Úplně nový vůz by měl být teď čerstvě k vidění na 149/150 Ivano-Frankovsk - Kyjev, říkají tomu "transformer"
Úterý, 07. února 2017 - 18:58:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1549
Registrován: 12-2006
A nebo takto v pohybu:

https://www.youtube.com/watch?v=hM6vwwjlTQo
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Úterý, 07. února 2017 - 20:42:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2876
Registrován: 9-2007
Tak do Chersonu jedou (a nejspíš tedy jezdí) stodoly po mírné reko - nová okna, nová podlaha, ale jinak koženka.

Jako šotouš-projížděč pro další cestu volím rychlík Cherson - Lvov s poměrně brzkým odjezdem, avšak mj. i s barovým vozem. Ví se, co mají v nabídce? Stojí to za návštěvu?

Pad: To nepochybně, ale stejně bych teď rád alespoň jednou chtěl jet za tu směšně nízkou cenu i něčím lepším, když ty možnosti existují. [biggrin]

Mikulda: Dík za fotky! Docela se tam těším, obzvlášť na absenci drátů. [jidlo] Jen škoda, že mnohem zajímavější MHD jezdí v nedalekém Nikolaevě.

Vodis: Tak to závidím. [happy] Já byl ve Lvovu zatím třikrát a z měst, kde jsem zatím obecně v rámci svého šotoušení byl, se právě tam vracím nejraději. Jednou jsem tam byl týden a bylo to málo... teď tam budu sotva dvě hodiny a pak až někdy v dubnu. [uhoh]


Úterý, 07. února 2017 - 22:26:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3198
Registrován: 3-2006
Jen škoda, že mnohem zajímavější MHD jezdí v nedalekém Nikolaevě.
To jo, kam se hrabe Plzeň nebo Brno [wink]


Maršrutka z Chersonu tam jezdí každou chvíli za 45 UAH.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Středa, 08. února 2017 - 10:51:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3412
Registrován: 9-2005
Jednou budeš na Ammendorfy ještě vzpomínat

To už sem dojatě vzpomínal loni v Kazachstánu. Neříkám, že jsem příznivec zašlé špíny starých vozů, ovšem když tam na vás v rekonstrukci či v novostavbě pouští-nepouští klimatizaci a venku je „padesát ve stínu”, tak je to fakt chuťovka. Zvlášť na horních lehátkách to znamená ručník na krk a pod deku. To samé v Talgu, které na tamější poměry není jaksi... (slušně řečeno zrovna appetitlich). Za mě spíše přirozeně větratelný vůz, stáří nerozhoduje, pokud možno čistý a mohu-li si vybrat, pak kvůli své přečnívající délce (i na štorc) preferuji kupé. Sem už přeci jen pohodlnější [wink]
Pár obrázků ode mne...
Statistik
Středa, 08. února 2017 - 11:16:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5296
Registrován: 6-2004
Vantju: nic proti, trošku si rýpnu, ale jestli máte strach s UZ cestovat (notabene na poměry dost civilizovaným spojem) a ptáte se tu na bezpečnost, pak se nabízí otázka, proč do něčeho takového vůbec jdete? Že by kombinace režimka + nuda na českých kolejích? Takové tou rádoby exotikou opředené "must see" z východu či Balkánu? Upřímně, větší strach bych měl někde v Berlíně nebo v Drážďanech na place, než v nějaké stodole na UZ (a to jsem cestoval v ruském kupé s přivožralým rusem s kinžálem v ruce, co ho přivezla policejní eskorta, několikrát mě v Rusku vyslýchala FSB kvůli píčovinám, naháněly mě různé pologramotné polooficiální složky ruské policie či modroarmádních gumových osožáků...). Oproti tomu je rychlík UZ asi jen otázka boje s nekonečným cestováním na pryčně v přetopeným a lehce zasmrádlým vahónu.

Takže šťastnou cestu a berte to trošku s nadhledem. Nehledejte problémy, kde nejsou. S takovou byste ani nesměl vylézt z domu na ulici, aby Vás někdo nepřepad nebo nepřejel. [wink]
Středa, 08. února 2017 - 12:20:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2877
Registrován: 9-2007
Statistik: Právě kvůli takovým zážitkům sem jezdím, jen jsem si chvíli před spaním vzpomněl na vyprávění jednoho Ukrajince o tom, jak ho ve vlaku okradli, když spal a přiznám se, že jsem o horní zarážce nevěděl. Cestou do Chersonu už jsem měl se západkou mnohem lepší pocit a teď se mnou cestuje v plackartě nějaká parta vojáků, takže tady ani nejde mít nějské obavy. [lol] Jen mě zajímalo, zda se tu krade a jak. Třeba v takovém Česku to je katastrofa, v Rumunsku naopak těžká pohoda.

Jinak díky! [wink]


Středa, 08. února 2017 - 13:16:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4358
Registrován: 8-2012
větší strach bych měl někde v Berlíně nebo v Drážďanech na place, než v nějaké stodole na UZ
Z čeho máš strach v Berlíně nebo Drážďanech "na place"? (Z mediálních bubáků, řekl bych. No a asi podobně mediálně vybubákován je Vantju z Ukrajiny, to je celé.)
P.S. Mě očórovali v Curychu, mám kvůli tomu strašit Švýcarskem?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.