Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 15. 08. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 15. 08. 2017

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 20. července 2017 - 14:36:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5433
Registrován: 8-2012
Normálně se dá dojít z Masaryčky na hl.n. pěšky teď to nejde
Přísahám, že to jde. Předevčírem jsem to šel (z hl.n. do Dlážděné, tam vyřízeno potřebné, dál z Dlážděné na Masnu). Že by se nedalo normálně dojít z Masaryčky na hl.n. jsem si fakt nevšiml.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Nesni
Čtvrtek, 20. července 2017 - 14:48:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1483
Registrován: 6-2014
Honza7887:
tak je požadavek platnosti těchto jízdenek ČD v metru naprosto logický
To si nemyslím. Logické je požadovat platnost jízdenek v úseku, který tato NAD nahrazuje, tj. metrem Vltavská-Florenc-Náměstí Republiky. Na Hlavní nádraží skutečně jen v době jízdy půlnočáku. Od ČD (nebo SŽDC, nevím) se jedná o vstřícný krok vůči cestujícím. Z Masaryčky byste si to správně na Hlavák měl dojít pěšky nebo si zaplatit jízdenku ze svého, tak jako při bezvýlukovém stavu.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 14:52:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3240
Registrován: 8-2010
TH: Proč to vytrháváte z kontextu? Týká se to jen cestujících z Kladenska u kterých to teď nejde. Leda dojet na tu Masaryčku metrem a pak pěšky což je oproti přímé cestě metrem C pakárna. A je tedy fajn, že jízdenky ČD jsou v úseku Vltavská-hl.n. uznávány.
Praha-Ruzyně, Olomouc
Čtvrtek, 20. července 2017 - 15:31:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5435
Registrován: 8-2012
je tedy fajn, že jízdenky ČD jsou v úseku Vltavská-hl.n. uznávány
Ale já to taky shledávám "fajn". Je to rozhodně nadstandard, takže bych byl rád místo pičování, že to nejde i z Veleslavína.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Babilon
Čtvrtek, 20. července 2017 - 16:41:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3560
Registrován: 12-2007
Logické je požadovat platnost jízdenek v úseku, který tato NAD nahrazuje
Jasně, výluku je potřeba cestujícím pořádně opepřit, přidat několik přestupů, zrušit přípoje, apod.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 17:23:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3951
Registrován: 7-2011
T_._H_.:
"Je to rozhodně nadstandard...."
To si nemyslím. Vzhledem k tomu, že Masaryčka/Hlavák je jeden tarifní uzel, mi to přijde normální. Nadstandard by to byl třeba do Holešovic, nebo na ten Veleslavín či Dejvice.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 18:13:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5440
Registrován: 8-2012
Masaryčka/Hlavák je jeden tarifní uzel, mi to přijde normální
Pokud by to bylo "normální" jen s ohledem na tarifní uzel, měla by jízdenka ČD platit v metru i za bezvýlukového stavu, a to až do Holešovic. Tak to přece není, tarifnost uzlu neznamená povinnost dopravce přesouvat cestující mezi stanicemi uzlu, a ten vlak taky dojede jen do jedné z nich.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 19:01:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11159
Registrován: 5-2004
Tady jde o to ze vlak do tarifniho uzlu nedojede a nad jen na masnu je z vltavsky jaksi o dost delsi nez vlak z bubnu za 5 minut. Tudiz by to znamenalo likvidaci rady existujicich pripoju.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 19:07:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5446
Registrován: 8-2012
Speciálně pro vlčka: JE FAJN, ŽE JSOU NÁHRADNÍ JÍZDENKY ČD UZNÁVÁNY I V ÚSEKU VLTAVSKÁ - HL.N.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Nesni
Čtvrtek, 20. července 2017 - 23:46:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1484
Registrován: 6-2014
Babilon:
výluku je potřeba cestujícím pořádně opepřit
???

Já se jenom zdráhám označit platnost jízdenek NAD až na Hlavák za samozřejmou a logickou. Při bezvýlukovém stavu taky dochází ke zpožděním vlaků a možnému rozvázání přípojů na druhém nádraží, a přesto jízdenka ČD neopravňuje k použití MHD. Proto si myslím, že jde o benefit pro cestující. A nad požadavky, že by jízdenka ČD měla platit až na Staromák, už jenom nevěřícně kroutím hlavou.
Pátek, 21. července 2017 - 06:45:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3953
Registrován: 7-2011
T.H. - Dobře, vyjádřím se přesněji - Protože Masna/Váguson je jeden tar. uzel a MHD coby NAD je to z Bubnů na Váguson jednodušší (a rychlejší) než na Masnu (kam by za bezvýlukovýho stavu ten vlak dojel), přijde mi logické uznávat jízdenky ČD jak mezi Bubny-Masna, tak i mezi Bubny-Hlavák. Navíc ČD na tom nijak netratí, protože je úplně jedno a za stejný peníze, jestli kaštan jede na výlukovou jízdenku z Vltavský čtrnáctkou na Masnu (resp Jindřišskou) a zbytek dojde, nebo jestli jede krtkem rovnou na Hlavák. Ale hlavně je to "uživatelsky přívětivější", takže ČD můžou jedině "vydělat" na slušný PR, jak se o kaštánky hezky staraj, co pro ně všechno neudělaj a jak jim jdou pěkně na ruku.
Pátek, 21. července 2017 - 08:22:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2450
Registrován: 1-2006
přijde mi logické uznávat jízdenky ČD jak mezi Bubny-Masna, tak i mezi Bubny-Hlavák. Navíc ČD na tom nijak netratí, protože je úplně jedno a za stejný peníze, ...

Jenže ekonomicky taky dost záleží na úhradě, kterou chce DP po ČD za tyto cesty. Protože se na 99,9999% nejedná o částku "počet vydaných výlukových jízdenek krát 24,- Kč", tak je dost dobře možné, že při rozšíření uznávaných stanic MHD bude i požadovaný "balík peněz" vyšší.
Čímž jde veškerá zvenku nazíraná "logičnost" do [zadnice]
Pátek, 21. července 2017 - 22:42:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8406
Registrován: 10-2003
Si tak pořád říkám, jestli by se neměla přehodnotit ta rychlá vrstva na Plzeň po 170/171. Když vidím co se tam teď děje, tak mi není jasné proč do toho bordelu na 171 cpát ještě další vlaky. Určitě současné výluky skončí, ale pochybuju, že se nevyskytne zase nějaký další problém, protože ta trať je pořád nezrekonstruovaná. Nálada mezi lidma není fakt dobrá. Dnešní závada na troleji tomu také nepřidala a to už se stalo v úseku kde se měnily izolátory.[ko] Každý den něco.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Sobota, 22. července 2017 - 10:07:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11160
Registrován: 5-2004
Mimoto az se zacne delat kralovak a spol tak to bude jeden pruser za druhym. Vcerejsi prekoplej kabel byl jen trenink na tamni jednokolejku do zdic. A kdyz se tam jeste nekoplo tak dost pochybuju ze bude do prosince hotovo.

Na 171 probiha flikovacka druhej rok bez vysledku. Opravi se mustek v revnicich a shnije tentyz v chuchli...
Sobota, 22. července 2017 - 13:53:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 902
Registrován: 6-2016
"shnije tentyz v chuchli"
Po včerejším projetí mám silný pocit, že už shnil... Na kole pod ním jezdit nebudu.
Pondělí, 24. července 2017 - 11:36:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2047
Registrován: 9-2003
honzaklonfar: Otázka off topic: Nemáte něco společného s Řevnicemi? Včera jsem tam v hotelu Grand na zahrádce požíral pozdní oběd a vevnitř se ne nejtišeji bavily nějaké starší oschlé dámy, prřičemž pro upřesnění časové polohy diskutované problematiky jedna najednou zařvala: ...ale to bylo ještě ZA KLONFARA![biggrin]
ANNUAL TRANSYLVANIAN CONVENTION
Úterý, 25. července 2017 - 07:34:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14140
Registrován: 5-2002
Bobik: Protože Masna/Váguson je jeden tar. uzel ...
...což v praxi neznamená nic víc, než "my Dráha nebudeme za Libní řešit, do které z těchto stanic máš jízdenku".

přijde mi logické uznávat jízdenky ČD jak mezi Bubny-Masna, tak i mezi Bubny-Hlavák
Mně to též přijde logické, ale nikoliv proto, že se bez výluky dalo z Masaryčky dojít na hlavák, ale naopak proto, že se dá ve výluce dojít z hlaváku na Masnu (míněno pro směr Kladno - Praha). [wink]

TH: Přísahám, že to jde. Předevčírem jsem to šel (z hl.n. do Dlážděné, tam vyřízeno potřebné, dál z Dlážděné na Masnu).
Tak vidíš, že to "nejde" - nešels to Opletalkou a "musels" to vzít přes Dlážděnou. [biggrin]
Úterý, 25. července 2017 - 07:44:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 913
Registrován: 6-2016
S4991023: Něco málo ano, ale vzhledem ke "starším oschlým dámám" to nebudu konkretizovat [biggrin]. Navíc nelze vyloučit, že se bavily absolventky PřFUK, kde můj táta léta učil tělocvik. V tom případě by jistá "oschlost" byla na místě, táta zemřel 1995.
Pondělí, 31. července 2017 - 16:33:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3354
Registrován: 3-2010
Od 31 7. do 11. 8 je na trati Havl. Brod - Humpolec nepřetržitá výluka. Osobní doprava je nahrazena NAD. Ani na jedné zastávce a dopravně není o tom informace pro cestující. Co na to plus minus cihla Horáková, co na to Fiala? Děláte si z cestujících [zadnice]? Za tohle bych vás do té [zadnice] s chutí nakopal. Dvaaosmdesátiletá babička , která chtěla jet k vnučce na návštěvu, čekala ve Slavníči dvě hodiny na vlak, který už nejel , protože vy lemplové z RCOD jste nezajistili informovanost cestujících o NAD. Mít tu pravomoc, vykopu vás někam ke krumpáči, protože jste úplně na ho.vno. Plný barák lemplů, nic víc, to je Jihlavské RCOD.
Babilon
Pondělí, 31. července 2017 - 18:14:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3568
Registrován: 12-2007
Zajímavé, že ČD (resp. Chaps) mají ve vyhledávači náhradní tramvajovou dopravu Vltavská-Masaryčka, ale už ne metro Vltavská-hlavní nádraží. Takže když mám dost času, nabídne mi to "pěší" přesun Vltavská-hlavní nádraží za 30 minut a když těch 30 minut nemám, tak mě to pošle tramvají na Masaryčku a odsud pěšky na hlavní.[crazy]
Pondělí, 31. července 2017 - 18:56:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 996
Registrován: 12-2007
Jirkaxxxl: Nemá náhodou vylepování JŘ na zastávkách na starost SŽDC?
jkl
Pondělí, 31. července 2017 - 21:10:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 7-2017
JŘ ano, ale o výlukách přece informuje dopravce..
Úterý, 01. srpna 2017 - 11:38:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3359
Registrován: 3-2010
Martin
Nevím, kdo za co odpovídá, vím, že zásadní informace chybí. To ať už si kancelářští povaleči vyřeší mezi sebou. Odborů pro péči o cestující je jak nas.ráno a co tam ti lepáci dělají? Asi hov.no. Nás šmírují různí povaleči z GŘ a DI, mnozí ve stylu Haškova tajného fízla Bretschneidera koukají kterak co a jak děláme a pak své fízlování , aniž by na cestující sraly mouchy jako na císařpána, píší dalekosáhlá hlášení, že jsme neměli cedulku "pověřená osoba" Tak jako stálo Rakousko - Uhersko na klystýru, stojí dráha na kravinách. Zásadní věci se neřeší, za ty zodpovídají kancelářští flákači. ČEST

PS: Přednosto, za výpověď dohodou nabízím, že sem přestanu psát.
363084
Úterý, 01. srpna 2017 - 19:32:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 535
Registrován: 1-2010
Martin b: jak píše jkl, SŽDC vylepuje výlukové JŘ. Toto je práce jihlavského "KCOD" a ti opakovaně prokazují, že "umí"..Ostatně při loňské letní výluce to bylo úplně stejné. Informování cestujících je pro tyto mocipány zbytečností.
Čtvrtek, 10. srpna 2017 - 19:57:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 177
Registrován: 12-2007
Jeden z dneška. Průvodčí se v panťáku linky S1 zeptala na celý salón, jestli teplota vyhovuje nebo už je překlimatizováno. Co to dnes dělá u ČD za lidi... [wink]
Jirka_E
Čtvrtek, 10. srpna 2017 - 21:30:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 703
Registrován: 6-2015
Pražáku, čím Vás ta průvodčí tak pohoršila? Tím, že se cestujících otázala, zda jim vyhovuje klimatizování salónu?
Vítejte v DOBĚ INTERNETOVÉ.
Čtvrtek, 10. srpna 2017 - 21:37:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 618
Registrován: 9-2013
Pražák: Zeptat je slušnost a to, že se průvodčí zeptala, je důkaz toho, že minimálně jí záleží na tom, aby se cestující cítili dobře. Takže si paní průvodčí naopak zaslouží pochvalu za snahu. [ok][happy]
Čtvrtek, 10. srpna 2017 - 23:19:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 179
Registrován: 12-2007
To vás, pánové, fakt ani ten smajlík nekopnul, jak to je myšlené? [kladivo]
Pátek, 11. srpna 2017 - 10:49:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 620
Registrován: 9-2013
Pražák: No jo, dobrá, stalo se. Někdy to člověku chvíli trvá, než mu to dojde a hlavně, u některých lidí člověk neví, co má čekat, smajlík, nesmajlík. [happy]
Neděle, 13. srpna 2017 - 16:40:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 7-2017
Zážitek nikoli nejotřesnější, zato však bohužel symptomatický. Vlak do Rožmitálu.

Věděl jsem, že vlak bude mít určitě zpoždění. To už ani jinak nejde, s Černou Dírou. A také že ano. Stanovený odjezd z výchozí stanice Hlavní nádraží byl ve 14.16, a ještě ve 14.10 nebylo na nástupišti po vlaku ani vidu, ani slechu. Potom konečně přitáhli nějaké vagóny, a lidé nastupovali. Seděl jsem v prvním vagónu. Asi ve 14.20 přišel k lokomotivě výpravčí a křičel na strojvůdce: Nikam se nejede, šprajclo se to! Přišel tam i Tonda koloťuk a výpravčí mu vysvětloval, že u posledního vagónu nefunguje automatické zavírání dveří a že se kvůli tomu zasekly brzdy (?) v celém vlaku. Výpravčí prosil Tondu koloťuka, aby to zkusil spravit, ale Tonda to měl vcelku na háku, protože on má na starost jenom kontrolu kol, to už provedl a teď může jít na svačinu! Nakonec ho výpravčí nějak uprosil a Tonda se vypravil spravit závadu: šel podél vlaku a každými dveřmi několikrát opravdu pořádně třískl. Kupodivu se tím nespravilo nic, a tak naštvaný Tonda koloťuk odešel na sváču. Mezitím přišla paní průvodčí, která na dotazy cestujících odpovídala: No nedivte se, je to šprajclý! [coze] Byl to vlak do Františkových Lázní a nějaká stará paní zoufale plakala, že se musí do šesti ubytovat v lázních, jinak až ráno… Pak ale vystrčil z lokotky hlavu strojvůdce a křičel: Zapnul jsem Há-patnáctku a už to nesvítí! Výpravčí na perónu popadl vysílačku a povídal: Prosímtě hned to ohlaš, teď je to chvíli dobrý. Zvedl plácačku, vlak se rozjel, a do toho znělo z ampliónu: Vyzýváme cestující, aby ukončili nástup na druhém nástupišti…
Neděle, 13. srpna 2017 - 16:50:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 8-2017
Avia_Furgon - dejte si to do archivu, a za 5 let porovnejte se soukromými dopravci - to budete čubrnět
Neděle, 13. srpna 2017 - 17:53:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 7-2017
Avia Furgon: právě jsem dočetl Černé barony. Tebe je pro Káčko škoda, neuvažovals o kariéře spisovatele ? Máš styl skoro jako Švandrlík, takže ještě pár cest vlakem a můžeš to začít vydávat knižně [happy] dokonce i ty pseudonymy jako by vypadly z jeho knihy.
Neděle, 13. srpna 2017 - 20:44:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 7-2017
Bobmaster: Děkuji - pokud to tedy nebylo myšleno ironicky. [crazy] Psaní mě baví, len ta téma chýba, len ta téma...

Tuto máš ještě jeden zápis o výletu železným šnekem.

Chtěl jsem ujet na kole 120 km. Zvažoval jsem, zda jet i s kolem autem do jižních Čech a tam si udělat větší kolečko, nebo zda se na jih dopravit vlakem a vracet se na kole do Prahy. BUĎME EKO! Takže jsem chtěl vlakem dojet do Blatné a mezi tamějšími známými rybníky nabrat kurs na Prahu. Jenže jenže. Na trati byla jakási výluka a vlaky jezdily jen do Březnice, což jsem naštěstí zjistil ještě před výletem. No dobrá, tak aspoň do Březnice.
Nejsem tak naivní, abych od České Drahé čekal kvalitní službu. Minimálně vyrobí zpoždění jako dosud vždy, když jsem za posledních 10 let neuváženě vlezl do vlaku. A moje očekávání se naplnilo.
Ráno chvátám na Hlavní nádraží, vlak má odjíždět v 7:34. Nádražní hala se přestavuje, zjišťuji, že z každého nástupiště odjíždí dva vlaky, každý z jiného konce, a nástupiště jsou proto značena na část Jih a část Sever. Informační tabule v hale praví, že vlak na Březnici jede z 5 S. Na pátém severním samozřejmě v 7:05 po vlaku ani vidu ani slechu. To je mrzuté, chtěl jsem si vybrat hezké místečko. Čekám tedy.
V 7:22 už jsem hodně nervózní, vždyť to má jet skoro za deset minut. Letím zpátky do haly, a hle: infotabule se změnila, a vlak na Březnici nyní prý jede ze 3 J. Debilové! Kreténi! Kdybych nešel znovu do té haly, tak bych místo výletu mohl stát na 5 S dodnes. Debilové, kreténi.
Na 3 J stojí tři vagóny bez lokomotivy, ale podstatné je, že zdejší tabule a dokonce i cedulky na vagónech hlásají Březnici. Potřebuji si naložit kolo do zavazadlového vozu, a tak vytahuji z kapes vytištěný papír s nákresem řazení vlaku, jak jsem jej stáhl ze stránek ČD. Papír ale hned zase zahazuji, protože vagóny jsou samozřejmě poskládané úplně jinak, a zavazadlový vůz je namísto za lokomotivou uprostřed vlaku. Pochopil bych, že se s tím nechtěli namáhat a vagóny rozřazovat, proč to ale potom inzerují na svých stránkách?!
Takže v 7:34 lezu do vagónu. Odjezd se jaksi nekoná, protože vlak je stále bez lokomotivy. Tu přistavují asi za pět minut. Lokotka si s vagónky vesele hraje na berany-berany-duc, asi aby se tou cukaturou vzbudili ve vagónech případní zapomenutí bezdomovci. Ze stanice vyjíždíme v 7:44. Ta netáhla nedokáží ani z pražského Hlavního nádraží vlak vypravit včas podle VLASTNÍHO jízdního řádu!
V Březnici se stádo nebohých cestujících zmateně přemísťuje z vlaku do přistavených letitých Karos, průvodčí volá na řidiče Počkej na mě, mám tu ještě balíky a dvě kola a řidič huláká Já jedu, ať počká Franta. Franta je zřejmě ten pán, co s další Karosou cudně postává o nějakých 50 metrů dále, asi aby mu tam nelezli lidi. Výpravčí poklidně zalévá kytičky na peróně, zatímco motorák na Rožmitál na třetí koleji vztekle houká. Jsem ze srdce rád, že zde v Březnici s Čekej Dlouho končím. Squadra Azura, tahle Česká Drahá.
Leinad
Neděle, 13. srpna 2017 - 21:02:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 745
Registrován: 8-2009
Zajímavé, že ČD (resp. Chaps) mají ve vyhledávači náhradní tramvajovou dopravu Vltavská-Masaryčka, ale už ne metro Vltavská-hlavní nádraží. - v bezvýlukovém stavu pěší přesun Masaryčka-Hlavák, ND místo Kladenských vlaků jenom tam kam jedou bezvýlukově. [kladivo][auto]
Osobně jsem pro regulaci prodeje pajízdenek dopravce na spoje v IDS. Pokladny ČD by měly prodávat PID.
BmbČ
Neděle, 13. srpna 2017 - 21:26:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7507
Registrován: 1-2007
Avia_Furgon: Parádně napsáno. [ok]
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Pondělí, 14. srpna 2017 - 06:16:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 7-2017
Pondělí, 14. srpna 2017 - 06:41:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6753
Registrován: 1-2007
Avia Furgon: Ta plachta běžně dává tam, kde stává zpravidla 810... Má už svoje léta...
Pondělí, 14. srpna 2017 - 07:25:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 7-2017
Mouka: Hm. To mě se Avie také "trochu" rosí, a to je na rozdíl od toho vlaku stará pouze 20 let. Ale jsem přesvědčený, že u mě by to spravila výměna těsnění hadic serva a těsnění vany a tak..., což je u mě - snad na rozdíl od ČD - tak trochu otázka financí. Vždyť ty nové 810 také nekapaly, tak proč si dráha dělá úplně zbytečnou ostudu? Výměna těsnění liazáckého motoru a případně těsnění převodovky může být za kolik peněz? Běžný cestující, za kterého se s dovolením považuji, si obrázek o solidnosti firmy dělá mimo jiné i z těchto "drobností".
Já měl jako kluk vlaky moc rád! (Až tak, že jsme s kamarádem v 16 letech jeli 6x na nákladním vlaku, na který jsme naskakovali za jízdy, ke kteréžto bejkárně nás přivedla četba knihy Jacka Londona Cesta - knihu doporučuji.)
No ale kurňa, když vlezu na nádraží, kde mě pošlou na špatné nástupiště, vlak naschvál seřadí jinak, než avizují, s vlakem vyjedou pozdě, různými kartami a slevami mi signalizují, že mě jako občasného kolouška nestydatě odřou na základním jízdném a ještě mi dají vyblemcaným olejem na odiv, s jakým jezdí střepem - to si vážně myslí, že k nim ještě někdy dobrovolně vlezu?
Je to ztracený, je to ztracený, je to dávno ztracený.
Před 15 lety jsem četl hezký článek o dráze od Karla Steigerwalda. Je zde: http://www.ivo.cz/karel.htm . Smutné je, že za těch 15 let jaksi nevidím posun k lepšímu v těch základních aspektech dráhy.

PS: právě jsem zjistil na mapách, že z Chlumu u Třeboně je dnes Majdalena? Kostel, pošta a obecní ouřad je přeci v Majdaleně, co je z ní dnes ZASTÁVKA... Proč se mění léta letoucí zažitý název? Stá a první drobnost, kterou mě dráhy programově nasírají.
Pondělí, 14. srpna 2017 - 08:25:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 946
Registrován: 6-2016
Avia_Furgon: Nechci se nikterak národního dopravce zastávat (sám jsem Švejky přestal pro kolovýlety na jih používat již dávno), ale doporučil bych při hledání nástupiště konkrétního vlaku zapojit i sluch[biggrin] Ušetří to minimálně kroky a trochu i nervy...
Ohledně "kapavky" řady 810 asi tolik, že je to stejné jako u většiny autobusů. Např. příměstské linky a jejich konečné. Musí se šetřit!!! Když jsem v PARSu viděl odstrojené 810/010 (určené k přestavbě na 814/814/014), tak jsem tiše vzpomenul na svoji první Š100 a její shnilé podběhy[sad]
Závěrem jen tolik, že fírové, průvodčí a osazenstvo stanic je v tom z velké části nevinně. Nadarmo se "dráze" neříkalo modra armáda...
Pondělí, 14. srpna 2017 - 08:42:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 8-2017
Avia Furgon:
Ale jo, za těch 15 let se to u Drah objektivně fakt zlepšilo, což ale neznamená, že člověk občas nevychází z údivu. Třeba když minulou sobotu na "steigerwaldovské" nádraží v Brně Židenicích přijelo na Ex574 Zdeněk Fibich jako první třída toto:

Vevnitř ten vagón neumí nic (wifi, klimatizace, zásuvky...), jet může jen 140 ( a to kdoví jestli...), zato se ale může přepravovat na trajektu, jak hrdě hlásá symbol kotvičky[happy] Mezi Břeclaví a Prahou velmi praktické, zvlášť až bude vybudován kanál Dunaj-Odra-Labe!
Pondělí, 14. srpna 2017 - 09:11:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11217
Registrován: 5-2004
"Ohledně "kapavky" řady 810 asi tolik, že je to stejné jako u většiny autobusů."

A u podstatné části aut jak po tom svědčí "pocintaný" parkoviště.

Jinak je zvláštní kolik problémů si dokáže z prstu vycucat kdejaký pisatel. Zajímalo by mně, při kolika cestách je zaznamenal. Protože to popisované nezažívám ani při cestách obden a to po takových průserštrekách jako je 171 nebo 231. U leckoho asi je dnes tedy i problém v tom, že potřebují vše dodat až "pod hubu". Sic disponujou chytrým telefonem leč ten musí umět i jeho majitel ovládat a hlavně využívat...
Mladějov
Pondělí, 14. srpna 2017 - 09:32:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10693
Registrován: 3-2007
>Jinak je zvláštní kolik problémů si dokáže z prstu vycucat kdejaký pisatel.

No ono to prostě některé lidi baví, psát, jací jsou (samozřejmě ti druzí) blbci a netáhla. Ani nemusím jmenovat a na tři zdejší si vzpomenu hned.
Pondělí, 14. srpna 2017 - 09:48:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6083
Registrován: 8-2007
Mladějov: jací jsou (samozřejmě ti druzí) blbci a netáhla.

Přesně tak.Avia Furgon má Avii,která také "trochu" rosí.Jenže " jsem přesvědčený, že u mě by to spravila výměna těsnění hadic serva a těsnění vany a tak..., což je u mě - snad na rozdíl od ČD - tak trochu otázka financí."

Furgon by na to potřeboval peníze,narozdíl od ČD.[lol]
Pondělí, 14. srpna 2017 - 12:05:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 175
Registrován: 5-2013
Dal jsem auto do servisu a jel domů autobusem. Na druhou zastávku (cca 2 km) přijel o 7 min. později. Prostě- nevybereš si. Možná že i kapal.
Pondělí, 14. srpna 2017 - 13:07:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7709
Registrován: 5-2007
Avia_Furgon: Ona sa kedysi Majdalena volala Chlum u Třeboně? [coze][coze][coze] Tak to potom dobre, že to premenovali, veď Chlum je odtiaľ ešte aspoň 5km cez ďalšiu dedinu, také pomenovanie dnes už nemá nič spoločné s orientáciou. A kór v kraji s turistickým ruchom.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Pondělí, 14. srpna 2017 - 16:21:58  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72543
Registrován: 4-2003
Není to až tak dlouho - do 11. prosince 2005 se jmenovala Chlum u Třeboně. Na budově je delší (a snad i německý) nápis ještě vidět. A pokud vím, přejmenování se konají na žádost místních samospráv (min. v Praze-Zličíně tomu tak snad bylo).
Jinak by mne teda docela zajímalo, kdy jezdil Švejk v 7:34 s hytlákem (nebo čím) uprostřed.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pondělí, 14. srpna 2017 - 16:39:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11222
Registrován: 5-2004
No jednu krátce předhydrickou dobu se ráno (jestli to kdy bylo přesně 7.34 už netuším) o víkendu (kladiva točil od březnickýho na Smíchu) soupravy B+BDs+B vyskytovaly stejně jako BDs+2B...
Pondělí, 14. srpna 2017 - 17:22:42  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72545
Registrován: 4-2003
Jo, při provozu klasik jezdil budějckej bordel - jak to vyšlo. V té době to ale snad ani nebylo celé v rezervačním systému a odjezd 7:34 mi dost nesedí (tomu odpovíhající odjezdy Plzní v XX:04).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pondělí, 14. srpna 2017 - 17:50:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8416
Registrován: 10-2003
Mz: Jinak by mne teda docela zajímalo, kdy jezdil Švejk v 7:34 s hytlákem (nebo čím) uprostřed.

Ono je to vůbec takové prapodivné. Spíš hádám, že Furgon si našel vlak na Budějky, jen jaksi "Budějky" a "Budějky" nejsou to samé. Ten desetiminutový rozdíl je tam totiž celkem vidět, pominu-li dvouminutové nepřesnosti.
Mě spíš dostává tohle Na pátém severním samozřejmě v 7:05 po vlaku ani vidu ani slechu. To je mrzuté, chtěl jsem si vybrat hezké místečko. Čekám tedy.
Kdyby každý výchozí rychlík měl stát v Praze u nástupiště minimálně půlhodiny předem, tak to tam můžeme rovnou zavřít.

Možná je to čtivé, ale jestli se to aspoň z poloviny zakládá na pravdě, tak to si dovolím pochybovat.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Pondělí, 14. srpna 2017 - 17:56:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 496
Registrován: 1-2007
Je taky otázka, kde končí literární přehánění a začíná obyčejné lhaní a plivání jedovatých slin. Viz Steigerwaldův styl.
Pondělí, 14. srpna 2017 - 20:59:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 7-2017
honzaklonfar: Nevím, co to je na železnici "Švejk"?

Petr_vlček: "Jinak je zvláštní kolik problémů si dokáže z prstu vycucat kdejaký pisatel." Úplná slabota proti tomu, kolik jich dokáže vyrobit Česká drahá. [rofl] Prolistuj si pár starších stránek této diskuse a nevyjdeš z údivu.

"Zajímalo by mně, při kolika cestách je zaznamenal." Ročně jedu vlakem asi tak 6x - 10x. Ihned po příjezdu se jmu cucat problémy [jidlo], bo mě prostě baví pomlouvat ČD. [wink] <-- tento smajlík naznačuje nadsázku.

"U leckoho asi je dnes tedy i problém v tom, že potřebují vše dodat až pod hubu". Bať! Když napíšou 5 S, nastane u mě problém v tom, že vlak chci až pod hubu na 5 S. Hrůza, takový substrát bez iphónu. [auto]

Apollo_17: "Přesně tak.Avia Furgon má Avii,která také "trochu" rosí. Furgon by na to potřeboval peníze, narozdíl od ČD." Avia_Furgon se svým rosícím se verkem neposkytuje přepravní služby za úplatu, na rozdíl od ČD... [vypravci] To, čím se Avia_Furgon živí, dělá pořádně, na rozdíl od ČD.

Martin_zlivský: "Jinak by mne teda docela zajímalo, kdy jezdil Švejk v 7:34 s hytlákem (nebo čím) uprostřed." 29. 5. 2010. [andel]

(Příspěvek byl editován uživatelem Avia_Furgon.)
Pondělí, 14. srpna 2017 - 21:17:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11223
Registrován: 5-2004
Kdyz napisu 5s tak nejspis kecam neb ne ze by se obcas nemenil peron ale pochybuju ze by byl vyhozen takovrj odkud nejde na smichof odjet...
Pondělí, 14. srpna 2017 - 21:50:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8417
Registrován: 10-2003
Avia Furgon: .....29. 5. 2010.
Aha, takže tu řešíme 7 let starou záležitost? [crazy] Nepřijdete náhodou také s tím, že jste se na dráze v roce 1972 umazal od sazí? [biggrin]
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Pondělí, 14. srpna 2017 - 22:18:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5904
Registrován: 8-2006
Taky se divím, psát o 7 let staré události.[crazy]
Pondělí, 14. srpna 2017 - 23:43:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6084
Registrován: 8-2007
AF:Avia_Furgon se svým rosícím se verkem neposkytuje přepravní služby za úplatu, na rozdíl od ČD...

Tak Avia Furgon si může rosit olej "za své",takže je to v pořádku.A proč s tím Furgonem jezdíš?
To zadarno poskytuješ přepravní službu sobě s tím,že budeš ze svého Furgonu znečišťovat olejem "naše " silnice? FUJ.
Úterý, 15. srpna 2017 - 06:47:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 949
Registrován: 6-2016
Avia_Furgon: Jedná se o motorový rychlík Praha - Č. Budějovice, jedoucí přes Beroun, Zdice, Příbram, Březnici, Písek a PUTIM (dále Protivín)! Tedy cca ve stopách Josefa Švejka, infanteristy 91. pěšího regimentu (dle díla J. Haška). Jezdí to již drahná léta od doby velkých rekonstrukcí na trati 220.
Název NENÍ OFICIÁLNÍ, nicméně se velmi vžil[biggrin]. Např. pro aktuální R1250.
Úterý, 15. srpna 2017 - 08:22:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11226
Registrován: 5-2004
Zapa: 7 let starou a dle reálií naznačující že autor je trouba co si splet vlaky a po dnešním způsobu se snaží zjistit kdo za to může[proud]

Kol půl osmý jezdily, díky kvedlání vždy o pár minut jinak, dva rychlíky do Budějic. Ten táborskej moh klidně jet i z toho 5S, zatímco ten Píseckej švejk ze 3J. No a pokud někdo vyrazil na ten peron kde byly "ty první Budějice", tak po zjištění že jde o blbej vlak mu změna nástupiště zajisté nastala[rofl]
Úterý, 15. srpna 2017 - 10:28:05  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72547
Registrován: 4-2003
Táborský v tý době ještě jezdily kolem čtvrt, tj. ne půl hodiny před Švejkem, kterej ze začátku skutečně jezdil už po půli kvůli výlukám na plzeňský. Nicméně ani tak se mi nechce moc věřit, že by byl vypsanej na 5. peron, kam v naprostý většině případů nejezdí ani při odklonech přes Krč.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Úterý, 15. srpna 2017 - 14:09:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 8-2017
Švejkova anabáze: Tábor (odveden z vlaku k přednostovi) - Milevsko - Vráž - Malčice - Čížová - Sedlice - Horažďovice - Radomyšl - Putim - Strakonice - Volyně - Dub - Vodňany - Protivín - Putim - Písek (eskorta) - České Budějovice.

V jižních Čechách by se "Švejk" mohla jmenovat polovina vlaků.
Grzegorz.
Mladějov
Úterý, 15. srpna 2017 - 16:44:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10702
Registrován: 3-2007
>V jižních Čechách by se "Švejk" mohla jmenovat polovina vlaků.

No to by mohla, ale přesto se tak říká R Praha-Písek-Budějovice.