Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 20. 07. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 20. 07. 2017

dolů
   autor příspěvek
Majkl007
Pondělí, 10. července 2017 - 09:26:03  
Neregistrovaný host
78.102.81.100
"přitom nevěřím, že by se v Bohumíně dva tři kopřiváky nenašly... když se v neděli z Bohumína posiluje jak Landek tak Moravica..."
Možná jste si odpověděl sám [wink]. Posilují se i další vlaky, např. rychlíky do Brna, a posilové vozy v Bohumíně jen tak na stromech nerostou. Takže je dost dobře možné, že na Bezruče už opravdu žádné další nezbyly.
Pondělí, 10. července 2017 - 14:33:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 228
Registrován: 7-2014
Majkl007: Já si samozřejmě nemyslím, že se mávnutím kouzelného proutku objeví v Bohumíně deset vozů navíc [happy] Jen jsem přemýšlel nad tím, že když mi eshop asi dvanáct hodin před odjezdem psal, že nelze zajistit místenku, protože služba vyprodána, tak mohl dopravce operativně rozhodnout o přerozdělení těch vozů mezi těmi třemi odpoledními Ex/EC...ale neberte mě úplně za slovo, chápu, že to je v současných podmínkách spíše teorie (garance řazení a podobně), navíc netuším jestli Landek s Moravicou nevypadaly dost podobně i při vyšším počtu vozů...
Ostrava/Pardubice/Praha
čekej dlouho
Pondělí, 10. července 2017 - 15:42:28  
Neregistrovaný host
89.233.153.123
Os 9129 nepojízdnej vrak
Pátek, 14. července 2017 - 13:54:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 53
Registrován: 11-2014
odkaz

Neschopnost ČD dosahuje obludných rozměrů...prodat jízdenku na neexistující vlak, to je vrchol ignorantství.
Pátek, 14. července 2017 - 14:36:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1157
Registrován: 6-2002
No, podle některých modrých gum, za vše může novinář, neboť píše o neexistujícím vlaku, což není pravda... [biggrin][biggrin][biggrin]
Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizardnějšího a nevysvětlitelnějšího.

Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se stalo.
Babilon
Pátek, 14. července 2017 - 15:17:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3550
Registrován: 12-2007
Neschopnost ČD dosahuje obludných rozměrů...prodat jízdenku na neexistující vlak, to je vrchol ignorantství.
Překlep v datu výluky, je to sice nepříjemné, ale stane se (jak často? jednou za 10 let?), navíc tu chybu udělal dodavatel dat Chaps, nikoliv přímo ČD. S ignorantstvím to nemá nic společného. Vy jste se nikdy v životě nespletl?
Pátek, 14. července 2017 - 15:28:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 54
Registrován: 11-2014
Jenom to dokazuje chaos, který na dráze vládne...a výmluvy na subdodavatele jsou trapné. Cestující má smlouvu s ČD, ne se subdodavatelem.
[happy])
Pátek, 14. července 2017 - 15:40:51  
Neregistrovaný host
37.188.229.8
Herolde: $koč si do xichtu a dej si pár pohlafků.troubo 😂
Pátek, 14. července 2017 - 18:05:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 117
Registrován: 11-2012
Smajlík: A v čem nemá Herold pravdu? [wink]
Pátek, 14. července 2017 - 19:20:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3922
Registrován: 7-2011
Jackub - není podstatné, zda Herold má, nebo nemá pravdu. Podstatné je, že si dovolil říct slovo proti Dráze Svaté a proto by měl být pro výstrahu zastřelen za nejbližším depem. [biggrin]
Pátek, 14. července 2017 - 21:40:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7637
Registrován: 5-2007
Herold: Keď sa to isté pár mesiacov stalo to isté inému dopravcovi (chvalabohu opačným smerom, t.j. RS tvrdil, že vlak ide o pol hodinu skôr), tak tu nikto o ignorantstve nehovoril.
Sobota, 15. července 2017 - 09:18:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5879
Registrován: 8-2006
Podle téhle logiky tedy spoje S4/R4 NEEXISTUJÍ, protože odjíždějí z Masaryčky dříve?[coze][crazy] A třeba spoje S5/R5 taky NEEXISTUJÍ, když z Masaryčky nejezdí vůbec?
Sobota, 15. července 2017 - 09:56:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2439
Registrován: 1-2006
Není čistě náhodou podstata článku v něčem úplně jiném, než v jednom slově?
djst
Sobota, 15. července 2017 - 09:57:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 649
Registrován: 8-2014
čelakovičan:
"A třeba spoje S5/R5 taky NEEXISTUJÍ, když z Masaryčky nejezdí vůbec?"
Spoje R5 z Masaryčky nejezdí pravidelně už od změny GVD, co se ona linka pro usnadnění orientace cestujících rozdělila a přečíslovala na R24 a R45 [happy]

Podle jedné zaměstnankyně informací (u níž se byla pokladní zeptat, jak mi má vydat jízdenku na náhradní dopravu MHD) v Praze hl. n. zase neexistuje nic, čemu by se říkalo tarifní uzel. A ač to má explicitně napsané v ROV a VJŘ, který drží v ruce, tak přeci neexistuje možnost použít náhradní dopravu z hl. n. na Bubny-Vltavskou, protože výluka je přeci v úseku Masna-Bubny a ne hl.n.-Bubny. Nakonec jsem to z ní vyrazil, byť tak pozdě, že mi již ujelo metro a návazný vlak. Prostě služby cestujícím.
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Sobota, 15. července 2017 - 10:22:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5350
Registrován: 8-2012
Nakonec jsem to z ní vyrazil, byť tak pozdě, že mi již ujelo metro a návazný vlak
Nechám si ujet vlak jen abych někomu dokázal, že mám pravdu... fascinující.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 15. července 2017 - 10:28:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7144
Registrován: 4-2003
neexistuje možnost použít náhradní dopravu z hl. n. na Bubny-Vltavskou

??? K čemu by to bylo dobrý??

byť tak pozdě, že mi již ujelo metro a návazný vlak

Darwin.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

djst
Sobota, 15. července 2017 - 10:43:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 650
Registrován: 8-2014
Nechám si ujet vlak jen abych někomu dokázal, že mám pravdu... fascinující.
Nechám si ujet vlak jen, abych nejel metrem jako černý pasažér...

??? K čemu by to bylo dobrý??
Například abych se dostal ze směru od Benešova/Kolína do Kladna v časech, kdy nelze vhodně použít linku S65 (pominu-li to, že trasa přes trať 122 je o několik km delší).


pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Leinad
Sobota, 15. července 2017 - 11:09:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 738
Registrován: 8-2009
Prodat místenku na neexistující spoj (=i na spoj, který ze stanice odjede dříve, než dopravce tvrdí), je podle mě tak trochu prasárna.

Podle téhle logiky tedy spoje S4/R4 NEEXISTUJÍ, protože odjíždějí z Masaryčky dříve? - ano, pokud bys měl místenku s časem odjezdu, tak můžeš říct, že v ten čas nic neodjíždí.
Sobota, 15. července 2017 - 11:10:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5352
Registrován: 8-2012
Nechám si ujet vlak jen, abych nejel metrem jako černý pasažér...
Nějaký osobnostní rys vám zabraňuje si koupit si normálně jízdenku PID? (P.S. vzhledem k té poznámce o "několik km delší" alternativě asi tuším který.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 15. července 2017 - 12:10:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11152
Registrován: 5-2004
Treba proto ze nez by vystal frontu u automatu u metra by mu to ujelo taky?

A dobry to je k tomu ze jaksi neni pesi prestup hl-masna na kladno a to z jakykoliv dalkovky. A fakt netusim proc by mel nekdo za to ze je vyluka platit v nahradni doprave vypalny dle mistniho tarifu. To asi jako kdyby v nad z rychnova do turnova zkasli cestujici krom vlakovy jizdenky za listek idolu...
Sobota, 15. července 2017 - 12:25:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5355
Registrován: 8-2012
Jak se potrefený kolenovrt hnedka rozkejhal[lol]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 15. července 2017 - 12:36:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2440
Registrován: 1-2006
to T.H.:
Co máš proti tomu, když si někdo hodinu svého života cení na méně než 24,- Kč?
[happy]
Sobota, 15. července 2017 - 12:46:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5357
Registrován: 8-2012
Nic, takové lidi samozřejmě společnost taky potřebuje. Jen mě to prostě fascinuje, no [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 15. července 2017 - 13:41:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2441
Registrován: 1-2006
Jen jsem si vzpomněl na debatu o cestování z Pardubic tak před cca 15 lety [biggrin]
Sobota, 15. července 2017 - 13:57:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11154
Registrován: 5-2004
Inu taky způsob jak vyhánět lidi z VHD. Ono dvojí placení téhož vadí hodně lidem a těch co to činí radostně a myslí si že je to IN je opravdu menšina.
Mladějov
Sobota, 15. července 2017 - 14:06:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10589
Registrován: 3-2007
He ???
Konkrétně : jízdenku vám vydá i pokladna, kde nastupujete, pokud je stanice v PID, průvodčí ve vlaku, v pokladně kde přestupujete, no a pokud fakt pospíchám a všechno selhalo, tak nemusím "stát frontu před automatem", ale použiju SMS jízdenku za 24.- SMS jízdenku umí i ten nejobyčejnější mobil - cihlička [wink]. Jo ale stojí to víc o cenu SMS [proud].

Proč z toho tady děláte takové drama ?
Sobota, 15. července 2017 - 14:15:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11155
Registrován: 5-2004
Hele, to ale musíš, pokud nejezdíš pravidelně, taky nejdřív někde zjistit, kama v jakým tvaru to SMS poslat...

"Co máš proti tomu, když si někdo hodinu svého života cení na méně než 24,- Kč?"

Kdysi v pravěku kdy mu to ještě šlo měl Hutka půvabnou písničku "Šetři a buduj". Na tytrubce bývyla leč teď mi to psalo "video nedostupné". Já ji mám zdigitalizovanou leč z bídný kopie kolujících kazet... Tak si ji zkuste sehnat někde jinde. Skutečně poučná, a dokonce od toho správnýho bojovníka za moderno[biggrin]

PS: z tý doby pocházej třeba i Církevní tatíci - no a když si to člověk poslechne tak chápe že musí mít mindrák jak T_H z toho že už v půli sedmdesátek psal o dnešku[lol]
Mladějov
Sobota, 15. července 2017 - 14:18:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10590
Registrován: 3-2007
>to ale musíš, pokud nejezdíš pravidelně, taky nejdřív někde zjistit, kama v jakým tvaru to SMS poslat...

Nojo, no. Tak to máš v tomhle moderním světě blbý, no, zvlášť s chytrým mobilem [wink].

Zkus DPT 24 na 90206, je vidět, žes to ještě v životě nepoužil [biggrin]

Jinak to je na každé zastávce MHD a metra - je vidět, že pražskou MHD kromě vlaku vůbec nejezdíš.



(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Sobota, 15. července 2017 - 14:19:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5360
Registrován: 8-2012
Hungry bear: Nerozumím (ale zas nemusím rozumět všemu).
vlček: Jojo, vyhánění lidí z VHD, to bude ono. (Ovšem ten PID se dá koupit až na Kladno a nejspíš levněji než ČD-výpalné, takže se problém vyhánění omezuje akorát na chudáky polorežisty).
Mladějov: 90210? To je spíš na městskou v Beverly Hills [happy] (A samozřejmě, že vlček najde deset důvodů, proč to "nejde" - technické provedení není ten problém.)

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Mladějov
Sobota, 15. července 2017 - 14:23:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10591
Registrován: 3-2007
Jo, sry, Beverly Hills, napadlo mne to hned po odeslání taky a a už opraveno [biggrin]
Sobota, 15. července 2017 - 14:27:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2442
Registrován: 1-2006
to ale musíš, pokud nejezdíš pravidelně, taky nejdřív někde zjistit, kama v jakým tvaru to SMS poslat...

NEMUSÍM - na ploše mobilu mám apku, ve které si ťuknutím do seznamu vyberu město, otevře se nabídka druhů SMS-jízdenek pro něj a z té si zase ťuknutím vyberu přesně tu, kterou chci koupit - toť vše.
Sobota, 15. července 2017 - 14:38:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5361
Registrován: 8-2012
Jenže vlček nemá appku, nemá peníze v appce, nemá "chytrý" telefon, nemá data, nemá vůbec telefon, není povinen mít telefon, musí počkat jánevímkolik minut a mezitím mu vlak ujede... desítku důvodů bychom asi dohromady dali, ne? [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 15. července 2017 - 15:21:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11156
Registrován: 5-2004
Nemam. K cemu taky. Mhd se snazim vyhybat. Studovat tarif pred cestou a pak platit pres 10 kc/km mi proste prijde zbytecny. Lec jeste od ledna mam ve srajtofli listek za 24 z prahy, treba ho nekdy v zime vyuziju.

V lete to prejedu na kole a to zpravidla rychlejc nez metrem. Mimo spicku prakticky vzdy.
Sobota, 15. července 2017 - 16:01:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7303
Registrován: 4-2003
PV:Nemam. K cemu taky. Mhd se snazim vyhybat. Studovat tarif pred cestou a pak platit pres 10 kc/km mi proste prijde zbytecny. Lec jeste od ledna mam ve srajtofli listek za 24 z prahy, treba ho nekdy v zime vyuziju.

V lete to prejedu na kole a to zpravidla rychlejc nez metrem. Mimo spicku prakticky vzdy.


Tak proč nás tady všechny otravuješ svými nesmyslnými příspěvky, když MHD ze zásady jako správný kolenovrt nevyužíváš, neb si vystačíš s kolem a vlakem ČD, na který jsi si koupil IN GOLD?
Sobota, 15. července 2017 - 16:03:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3229
Registrován: 8-2010
T_._H_.:
"(Ovšem ten PID se dá koupit až na Kladno a nejspíš levněji než ČD-výpalné, takže se problém vyhánění omezuje akorát na chudáky polorežisty)"

Nemáte pravdu. Pokud člověk nepotřebuje dále jezdit po Praze MHD (vzhledem k tomu, že Masaryčka má výhodnou polohu v centru tak to není ojedinělý případ) tak se vyplatí z/na Kladno koupit obyčejnou jízdenku ČD za 49 Kč. Pokud člověk má IN25 tak jízdenka je za 37 Kč. Rozdíl oproti jízdence za 54 Kč PID ve druhém případě celkem znatelný. Ale po integraci busů na Kladně se snad PID už konečně vyplatí.
Praha-Ruzyně, Olomouc
Sobota, 15. července 2017 - 16:26:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5363
Registrován: 8-2012
Nemáte pravdu. Pokud člověk nepotřebuje dále jezdit po Praze MHD
A pokud člověk potřebuje dále/předtím jezdit po Praze MHD (to není ojedinělý případ), popř. jede od Benešova/Kladna (jak píše předřečník)?
Pokud člověk má IN25
A pokud ji nemá?
Nezdá se vám, že jste na důkaz "nemám pravdu" udělal už docela malou výseč celku? [crazy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 15. července 2017 - 17:46:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3928
Registrován: 7-2011
Mladějov:
"Proč z toho tady děláte takové drama ?"
Jestli tomu rozumím správně, nejde tady hlavně o princip, proč za něco platit dvakrát? (bez ohledu na to, jestli je to 24,- ,2400,- nebo 3,60?)
Nebo v případě "malých" částek je to "nepodstatný problém", a řešit se to má až od vyšších?
Leinad
Sobota, 15. července 2017 - 20:14:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 739
Registrován: 8-2009
Nápad, že ČD prodávají svoje jízdné, které pak neplatí na celou trasu, by skutečně zasloužil nakopat. Pokud chci Čerčany-Kladno, má mi ČD buď prodat jízdné PID, nebo jinak zařídit přestup Hlavní-Vltavská(v bezvýlukovém stavu Hlavní-Masarykovo se dá pěšky).
Jedna věc je, jak bych se zachoval prakticky(stejně jako u RJ Plzeň-Liberec bych jel metrem), druhá věc jsou podmínky(RJ netvrdí, že jízdenku vydají na pokladně, aby pak pokladní cetujícímu tvrdila opak, taky RJ netvrdí že metro je náhradní doprava po dobu výluky.)
Babilon
Sobota, 15. července 2017 - 20:25:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3552
Registrován: 12-2007
T.H.: Ovšem ten PID se dá koupit až na Kladno
H.B.: NEMUSÍM - na ploše mobilu mám apku


Nečekal bych, že lidi jako TH budou omlouvat šlendrián ČD návrhy, které jsou pro konkrétního cestujícího nepoužitelné.
Sobota, 15. července 2017 - 20:39:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5368
Registrován: 8-2012
nejde tady hlavně o princip
Jde tady hlavně o lakotu jako charakterový rys (ve vlčkově případě zcela jasně, neoddiskutovatelně a dlouhodobě).
Nebo v případě "malých" částek je to "nepodstatný problém", a řešit se to má až od vyšších?
Přesně tak. Já bych teda neřekl, že vedu bůhvíjak rozmařilý život (ono poplatit potřeby čtyřčlenné rodiny k rozmařilosti moc nevede), ale nějaký spodní limit určitě mám a 24 korun do něj patří.

lidi jako TH budou omlouvat šlendrián ČD návrhy
Šlendrián ČD to určitě je a neomlouvám ho (ale dobrý pokus o podsun), dotyčnou pokladní bych asi připravil o nějakou tu kačku následnou stížností. Ale že bych si kvůli tomu musel nechat ujet vlak a strávit tak dobrovolně v železničním prostředí zbytečně o hodinu nebo dvě víc? (OK, já jako šotouš třeba jo, berme to obecně [happy] .) To bych se ausgrechnecht v případě Národního dopravce mohl na to nádraží odstěhovat.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Nesni
Sobota, 15. července 2017 - 21:25:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1475
Registrován: 6-2014
strávit tak dobrovolně v železničním prostředí zbytečně o hodinu nebo dvě víc?
Záleží na době a cíli cesty. Pokud to bylo odpoledne v kladiva do Kladna, tak to mohlo být jen 27 minut. A třeba v případě 4členné rodiny by zbytečně ztracená částka mohla být 72 Kč. To už možná u leckoho bude nad limit. Mně připadá nejhorší, že 10 dní po zahájení výluky o ní zaměstnanci ČD nevědí základní informace.[crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Nesni.)
Sobota, 15. července 2017 - 22:24:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2443
Registrován: 1-2006
Nedošlo náhodou nepřestoupením už na nejbližší navazující spoj směr Kladno k nedovolenému přerušení jízdy v Praze a tedy k cestě z Buben dál již bez platné jízdenky?
[happy]
djst
Neděle, 16. července 2017 - 09:44:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 651
Registrován: 8-2014
Hungry_bear:
"Nedošlo náhodou nepřestoupením už na nejbližší navazující spoj směr Kladno k nedovolenému přerušení jízdy v Praze a tedy k cestě z Buben dál již bez platné jízdenky?"

Ne tak docela. Článek 85.2. SPPO praví:
Za přerušení jízdy se nepovažuje, pokud cestující:
d) přestupuje mezi stanicemi, ležícími na různých tratích, vyjmenovanými v tarifu TR 10, čl. 25.4.1.

pominu-li, že žádný článek 25.4.1. v TR 10 není, tak čl. 25.1. TR 10 říká, že mezi takové případy se řadí i přestup mezi Prahou hl. n. a Masarykovým nádražím. [happy] V případě, že jsem přijel do Prahy po tratích 010/011, 231 a 090 (velmi diskutabilně by sem šla zařadit i trať 120, neb tam také jezdí vlaky od Kralup), tak jde zároveň o tarifní uzel, pro nějž platí obdobná pravidla.
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Neděle, 16. července 2017 - 11:11:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2444
Registrován: 1-2006
No právě - přestupuje. Za což se považuje odjezd nejbližším navazujícím vlakem, nikoli libovolným pozdějším dle vlastního výběru.
[wink]
djst
Neděle, 16. července 2017 - 18:01:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 653
Registrován: 8-2014
Hungry_bear:
"No právě - přestupuje. Za což se považuje odjezd nejbližším navazujícím vlakem, nikoli libovolným pozdějším dle vlastního výběru."

Podívejme se na to:



Vy tvrdíte, že se uplatňuje článek 85. 1. b). Já tvrdím, že by se uplatnil, ale článek 85. 2. c)/d), který je méně obecný, jeho uplatnění neumožňuje. To je jako, když budete mít v jízdním řádu napsáno "jede od 1. 7. do 31. 8.; nejede 5. 7.". Pátého července to prostě nejede.
Nebo se na to podívejme jinak. Pokud by žádná výluka nebyla a méně pohyblivý cestující (tím vážně nemám na mysli vozíčkáře, ale například objemnější dámu středního věku), který přijel na hlavní vlakem v 13:18 a nestihl se přesunout na Masnu do odjezdu vlaku v 13:30 (TR 10 proklamuje dobu potřebnou na přesun 11 minut), taky by mu jízdenka přestala platit? Vždyť je to přece nesmysl i logicky.

A vůbec, v popisovaném případě přeci byla překážka další jízdy na straně ČD!
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Pondělí, 17. července 2017 - 08:00:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7148
Registrován: 4-2003
A třeba v případě 4členné rodiny by zbytečně ztracená částka mohla být 72 Kč. To už možná u leckoho bude nad limit.

Pokud se rodina pohybuje někde v sociálním suterénu a krom toho netuší, že děti jezdí po Praze zadara, tak nepochybně ano.

Mně připadá nejhorší, že 10 dní po zahájení výluky o ní zaměstnanci ČD nevědí základní informace.

Ano.

(Příspěvek byl editován uživatelem RadekŠ.)
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 17. července 2017 - 08:15:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3940
Registrován: 7-2011
RadekŠ:
"...děti jezdí po Praze zadara..."
Ne tak docela. Úplně zadara jezdí jen děti do 6 let. Děti od 6 do 15, cituji: kteří jsou držiteli „Dokladu o nároku na zvláštní ceny jízdného“ (cena elektronického dokladu 120 Kč, cena papírového dokladu 20 Kč), je cena jízdného pro cesty po Praze (tarifní pásma P, 0 a B) 0 Kč.
Jinak platí 16,-/90min, resp. 12,-/30min.
Pondělí, 17. července 2017 - 10:33:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8397
Registrován: 10-2003
Bobik: Od 6 do 10 let se však můžou prokázat jakýmkoliv "oficiálním" průkazem s fotkou a datem narození. Není nutné nic platit.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Babilon
Pondělí, 17. července 2017 - 10:56:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3553
Registrován: 12-2007
Podívejme se na to:
No vida, toho jsem si nevšiml, že v tarifním uzlu si mohu udělat prohlídku města na půl dne a nebude to přerušení jízdy.
Pondělí, 17. července 2017 - 16:31:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3942
Registrován: 7-2011
Zapa - jistě, to můžou. Ovšem předpokládám, že se to týká zejména mimopražskejch, který jednak nemaj onen "doklad" a jednak je asi nenapadne sebou děcku tahat nějakou "průkazku do knihovny", co kdyby se hodila.
Středa, 19. července 2017 - 12:48:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6698
Registrován: 1-2007
Otázkou je, jestli by nebylo účelné umožnit přepravu cestujících i metrem A z Hradčanské/Veleslavína do centra.
Středa, 19. července 2017 - 13:02:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5402
Registrován: 8-2012
jestli by nebylo účelné umožnit přepravu cestujících i metrem A z Hradčanské/Veleslavína do centra
On jim to někdo znemožňuje?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 19. července 2017 - 13:49:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6699
Registrován: 1-2007
T.H.: Mám na mysli na jízdenky ČD. Při některých dřívejších výlukách to tak bylo, byť uznávám, že tehdy vlaky končily v Dejvicích a nikoliv v Bubnech.
Středa, 19. července 2017 - 14:09:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5407
Registrován: 8-2012
Mám na mysli na jízdenky ČD
Tak zkuste nemyslet jen na jízdenky ČD, protože minimálně polovina lidí má lístek, se kterým na tom Velekravíně do metra může i bez Drážní byrokracie.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Babilon
Středa, 19. července 2017 - 15:39:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3557
Registrován: 12-2007
Otázkou je, jestli by nebylo účelné umožnit přepravu cestujících i metrem A z Hradčanské/Veleslavína do centra.

Myslíte, že je v zájmu ČD zjednodušovat cestujícím život postižených výlukou?
"Náhradní doprava je zásadně koncipována tak, aby nahrazovala vyloučený úsek, v tomto případě Praha-Bubny (Vltavská) - Praha Masarykovo nádraží." - toto je oficiální odpověď ČD.
Za zázrak považuji, že se povedlo protlačit NMD Vltavská-Hlavní n., v původních výlukových opatřeních toto nebylo.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 09:13:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6700
Registrován: 1-2007
Myslíte, že je v zájmu ČD zjednodušovat cestujícím život postižených výlukou?

Zjednoduš (čit "zaplať") si sám, kaštane!
Čtvrtek, 20. července 2017 - 09:31:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5427
Registrován: 8-2012
Zjednoduš (čit "zaplať") si sám, kaštane!
Ale já v tom opravdu nevidím problém: náhradní dopravu máte zajištěnou (Vltavská - Náměstí Republiky + Hlavní nádraží), většina cestujících s nějakou verzí PIDijízdenky může na Velekravíně do metra taky, za peníze i ti další (např. jedoucí metrem stejně někam dál), takže zbývají akorát kolenovrti, co by chtěli kvůli vyloučení jednoho mezistaničního úseku zadarmo metro v půlce města.
Tak si místo ČD lístku kupte PID a máte vyřešeno (o.c. problém pro "přirozené jízdní doklady").
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 13:37:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7166
Registrován: 4-2003
Ovšem předpokládám, že se to týká zejména mimopražskejch, který jednak nemaj onen "doklad" a jednak je asi nenapadne sebou děcku tahat nějakou "průkazku do knihovny", co kdyby se hodila.

Hm, to jsme v tom případě rodina podivínů.[uhoh][uhoh][biggrin]

Na druhou stranu chápu, že takovej Laco Drotár... ale kolik takových je.

Zjednoduš (čit "zaplať") si sám, kaštane!

Přiznám se, že mi docela hodně dlouho trvalo pochopit, proč někdo požaduje náhradní dopravu metrem z Hlavního Nádraží do Buben, když tudy koleje nevedou a ani žádný vlak (vyjma nějaký úchylný úvraťující půlnoční šukafonie, pokud to ještě takhle jezdí...) nejede. Asi mi vážně chybí správnej "vidiák do kolene" a krom toho mám Lítačku.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 20. července 2017 - 13:47:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8405
Registrován: 10-2003
RakekŠ: Přiznám se, že mi docela hodně dlouho trvalo pochopit, proč někdo požaduje náhradní dopravu metrem z Hlavního Nádraží do Buben, když tudy koleje nevedou a ani žádný vlak (vyjma nějaký úchylný úvraťující půlnoční šukafonie, pokud to ještě takhle jezdí...) nejede. Asi mi vážně chybí správnej "vidiák do kolene" a krom toho mám Lítačku.

Je trochu rozdíl přecházet Šervůdem z Hlaváku na Masnu , nebo jít pěšky až do Buben. Kombinace pěší chůze na Nám.Republiky (MB) + přestup potom na MC a jízda na Vltavskou by byla asi fakt dost šílená. A pro rejpaly předem upozorňuju, že tohle spojení sám nevyužívám.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Čtvrtek, 20. července 2017 - 14:03:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3239
Registrován: 8-2010
RadekŠ:
"Přiznám se, že mi docela hodně dlouho trvalo pochopit, proč někdo požaduje náhradní dopravu metrem z Hlavního Nádraží do Buben, když tudy koleje nevedou a ani žádný vlak (vyjma nějaký úchylný úvraťující půlnoční šukafonie, pokud to ještě takhle jezdí...) nejede. Asi mi vážně chybí správnej "vidiák do kolene" a krom toho mám Lítačku."

Protože oni Kladeňáci kupodivu nejezdí jen do Prahy, ale třeba i na Moravu nebo jinam skrz Prahu. Dokonce se dají koupit z Kladna včasné jízdenky třeba do Pardubic. A takový člověk třeba lítačku vůbec nemá. Normálně se dá dojít z Masaryčky na hl.n. pěšky teď to nejde tak je požadavek platnosti těchto jízdenek ČD v metru naprosto logický.
Praha-Ruzyně, Olomouc