Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » „Vlára“ a okolí » Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 13. 07. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 13. 07. 2017

dolů
   autor příspěvek
znalec poměrů
Pondělí, 19. června 2017 - 16:10:39  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Zdravím. . . . .Nedalo mi to , abych se nevrátil na "místo činu", tedy k vykolejeným vozům v B.n/Vl.Předem musím říct, že za své dvacetiosmileté kariréry fíry jsem neměl v lásce kontrolní ,a už vůbec ne vyšetřující orgány.
Byl jsem účastníkem několika nehod a jak se na Slovensku říká "nepodarkov". Nikdy jsem se ale nevytáčel a nesvaloval vinu na druhé a kupodivu zpravidla všechny ty mé události se uzavřely na "prevádzkové riziko" . Nakonec dost takových svých zážitků jsem zde popsal před nedávnem.
Dnes před obědem ,jako penzista jsem pracoval na hřbitůvku nad Divnicemi, ze kterého je vidět jak na vlaky přijíždějící od zářezu v km.142 nad Slavičínem až po jeho průjezd Divnicemi a za pár minut se objeví v Bohuslavicích n/Vl. Tu podívanou jsem si jako bývalý fíra odpustit nemohl. Manipulák jsem sledoval až po zastavení u odj. náv směr Bylnice. Potom, protože jsem předpokládal, že bude asi křižovat s os. vl. jsem se věnoval své nedokončené práci.
Asi za deset ,dvanáct minut jsem od Bohuslavic uslyšel poměrně velký rachot. První co mě napadlo bylo, že opět něco v tamních skladech letí do luftu ? Když jsem se ale podíval na bohuslavické zhlaví vznášel se tam nad vozy oblak prachu.
No nebudu to protahovat. Manipulák po vytažení nad od. zhlaví odstavoval na manipulační kolej 4 "Eas" vozy. Vlakvedoucí sice odemkl výkolejku, ale tu nesklopil. Vylezl na první sunutý vůz a po návěsti začali tlačit vozy na manipulační kolej. První dva sunuté vozy na výkolejce vyskočily .
Na celé věci není nic zvláštního, jedno nejjednodušší opomenutí a hned je problém.
Co je ale udivujícící ? Vlaková četa (dá se to tak vůbec nazvat ? )1/0 ! ! !
Proč jsem se tam ale vrátil zpět ? Zajímalo mě jaká "sestava" se bude podílet na vyšetřování této běžné nehodové události a nezklamal jsem se. Krom 10 hasičů se kolem vykolejených vozů porůznu pohybovalo 12 ! "dědů vševědů" v oranžových vestách .
12! a vlaková četa 1/0 ! ! ! Co k tomu dodat ? Raději nic, ale jedno přece.Pokud se sečtou všechny náklady s touto událostí, zcela jistě by to uhradilo vl.četu 1/1!
Přidávám pár aktuálních fotek, za jejich kvalitu se omlouvám, nemohl jsem se přiblížit více, neměl jsem oranžovou vestu.
Mějte se hezky . . . . . . . . . [masinka]

Pondělí, 19. června 2017 - 23:08:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1633
Registrován: 4-2006
Znalec: já tedy znalec nejsem, co je 1/1 a 1/0 jen tuším, ale netuším, jaký by to mělo mít vliv na výsledek. Odemknu, sklopím. Nesklopil jsem? Hromada. Zapomenout přece může každý, jak byste to chtěl řešit? Jeden odemykač, jeden sklápěč a jeden, co to zapisuje do lejstra?
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
znalec poměrů
Úterý, 20. června 2017 - 07:26:00  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Zlámalík. . . . . No a navalit povinnosti které jsou při posunu Mn.vl ve stanicích včetně papírování na jednoho zaměstnance se Vám zdá v pohodě ? . . . . . . . . . . [masinka]
jagg
Úterý, 20. června 2017 - 09:54:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 433
Registrován: 5-2012
Jak to tam pokračuje?
Úterý, 20. června 2017 - 10:30:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1445
Registrován: 10-2009
Ono je to možná spíš tak, že čím víc pastýřů, tím hůř pasou.
To, co je na šlaktrafenie, to je procedůra vyšetřování. Stala se banální věc, viník je patrně jasný.
Škodu dostane k náhradě. Přesto se to vyšetřuje, jako by šlo o útok na jadernou elektrárnu.
Kousek od Brna měl před pár lety kolega případ projetého návěstidla. Ani výhybku nepořezal, zastavil před ní. Přesto i sem přijela kromě vyšetřovatelů ode všud dvě auta hasičů.
Tady se pak opravdu nabízí otázka, zda jeden posunovač nebo průvodčí je příliš drahý. Přesto, že by to i s ním mohlo dopadnout stejně.
Čili šetřit se musí, aby se jinde mohlo rozhazovat. A pozdrav Znalci poměrů. Na mé začátky v depu Trenčianska Teplá vzpomínám stále a rád. P.
KPKV_Brno
Úterý, 20. června 2017 - 11:41:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 2-2017
Vážení přátelé 

Foto-vlaky na Koryčance (Nemotice - Koryčany) 25.06.2017

První vlak bude tvořen z vozidel: ČKD 1435 BS 200 s 3xEs + Daa-k

Druhý smíšený foto-vlak, bude složen z vozidel: M240.0113 a 1xEs

Třetí foto-vlak bude složen z vozidel: 720 113 (bez tlumiče výfuku) +3xEs+Daa-k

Cena za tyto tři foto-vlaky byla stanovena na 950kč.

Přesné informace ohledně akce Vám poskytneme na emailu kotasjiri@email.cz . Začátek akce bude v dopoledních hodinách. Číslo účtu pro zaslání účastnického poplatku je 279278586/0300 a jako variabilní symbol napište 25062017. Do poznámek k vložení dodejte pro jistotu své jméno, popř jména.

Těšíme se na Vás. Team KPKV Brno 

Úterý, 20. června 2017 - 18:36:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8792
Registrován: 6-2004
znalec poměrů:

ano, přesně vám rozumím; domnívám se, že naše generace těmto "novotám" jaksi moc "nefandí"...

Když jsem dělal v provozu (do r. 1992), tak u Mn vlaků jezdil (někdy na mašině s fírou, někdy s chlapama v hytláku) vlakvedoucí + četa ve složení 2 průvodčí... Čili 1+2
Tak mě zajímá, kdy se toto začalo postupně redukovat? Přemýšlím, co zmůže jeden sám posunovač?

(Příspěvek byl editován uživatelem Fany.)
Úterý, 20. června 2017 - 19:14:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4201
Registrován: 5-2002
KPKV: Vždyť to bude jen staniční posun [fotic] .
Starý Hanák
Úterý, 20. června 2017 - 19:36:42  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
S tím, že vyšetřování je krajně předimenzované, souhlas. Ale jinak: ČDC mohlo taky přepravu jednotlivek úplně zabalit, kdyby chtělo. A oni to "zatím" neudělali. Takže buďme rádi, že Mn ještě jezdí a úspory jsou tím pádem nutné. A myslím, že rezervy jsou, když Mn dojíždí do Veselí stabilně s náskokem...
znalec poměrů
Středa, 21. června 2017 - 21:27:31  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Starý Hanák. . . . . .S náskokem se jezdilo i za komárů a to i přesto, že tehdy většinou Mn.vl. jezdily stanici od stanice "vybalené" na normu a mnohdy i nad ni. Jízda s náskokem záležela za a)Jaký byl na mašině fíra, b)Jakou měl vlak.četu, c)Jaké vztahy měla četa s výpravčími jednotlivých a hlavně s výpravčím v cílové stanici.
V turnuse jsme měli Mn.vl 82420(ten jsem doslova miloval, byl denní, za dva dny na něm bylo 28hod.výkonu) do Topolčian s odj.z T.Teplé po devátě hodině , příjezd do Topolčian byl ve 22.40 hod, kde se do rána spalo, poté se vykonala obsluha směrem na Prievidzu.
Bylo pro mně ctí přijet s manipulákem ne ve 22.40 hod. tedy na čas, ale s takovým náskokem , abych stihl v Topolčianech kino, které začínalo ve 20 hod. Mohu říct, že se nikdy nestalo, že bych ho nestihl.
S mým kolegou, též firou (on to měl na vložák) jsme měli jednou Pn.vl.62680/62681 do Topolčian a zpět. Odjezd z Teplé byl v 01.00 hod v noci a návrat zpět byl okolo 13.30hod. "Díky" kolegově výřečnosti a též shodě náhod , přesto že tam i zpět jsme byli plně vytíženi (1000t.) jsme se do T.Teplé přihnali okolo půl desáté ráno, tedy se čtyř hodinovým náskokem . Po příjezdu do depa se nás strojmistr celkem nechápavě otázal od jakého vlaku jsme vlastně došli. Když mu to kolega oznámil jen obrátil oči v sloup. Domů nás ale pustil (též se čtyřhodinovým náskokem) s tím , že jsme si svůj vlak "predsa odviezli".
Často se mi stávalo,že jsem novozámeckým rychlíkem přijel ze šichty domů do Slavičína ve 20 hod, ale vykon mi "šel" ještě dvě tři hodiny. Jo bejvávalo.
Nakonec jednu malou perličku. Můj bývalý kolega na stroji "Štokru" 556 041, vznesl na vedení depa požadavek, a to takový, aby ovládání šnekového přikladače uhlí i obsluha levého napáječe na tomto stroji byly přeinstalovány na stranu strojvedoucího, prý se tak obejde bez pomocníka strojvedoucího. Tehdy to myslel naprosto vážně a dost dlouho se s tím zabýval. Takže byl prvním průkopníkem který se snažil o zavedení jednočlenné obsluhy lokomotivy.
Mimochodem. před měsícem jsem se s ním po dvaceti létech setkal při nostalgické jízdě "električky" do T.Teplic, nic se nezměnilo,takovými nápady hýří neustále, i když už v jiné trakci . . . . .[masinka]
hezky_se_ctete
Středa, 21. června 2017 - 22:19:57  
Neregistrovaný host
89.102.100.228
znalec poměrů: Moc Vám děkuji za vaše super vzpomínky !!!
znalec poměrů
Čtvrtek, 22. června 2017 - 07:17:29  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Jízdy s náskokem . . . . . Ty se v topolčanské stanici tolerovaly dost dlouho, až do doby kdy jedna topolčanská vlaková četa náskoku a času ušetřeného dřívějším příjezdem do cílové stanice využila k návštěvě nepříliš vzdálené krčmy, kterou po požití většího množství lihových nápojů po nějakém konfliktu s ostatními hosty vybílila.
Následující den náměstek stanice jakékoli jízdy s náskokem zakázal, ale jeho nařízení stěží přežilo týden, po té době se pokračovalo dále v zajetých kolejích . . . . . . .[masinka]
Čtvrtek, 22. června 2017 - 10:00:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2279
Registrován: 5-2008
znalec poměrů : to v Kunovicách si prácu "šetřili" , noční " Brod" měl nástup v 18.00 , napřed se jelo do "Hradišťa" kolem 18.45 hotovo , ti co byli z Hradišťa šli dom , po deváté se vrátili a před desátou zpátky do Kunovic a za hodku do Brodu. Na denní vozili pár bumláků Veselí -Kunovice a zpátky . Nástup byl o půl šesté v Ostrohu do Kunovic se dojelo před obědem , rozházel se vlak , šlo se na oběd a po obědě z pátky do Veselí a konec o půl šesté ve Veselí a reži dom
znalec pomě
Čtvrtek, 22. června 2017 - 20:03:57  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Parmezano. . . . .Do Veselí jsem s manipuláky pár let v turnusu jezdil. Nakonec dost mých příběhů právě z této tratě jsem zde uveřejnil. Na rozdíl od topolčanské štreky, se zde ale celkem dodržovaly pobyty ve stanicích, takže o nějakých příjezdech s náskokem do cílové stanice nemohla být řeč. Ale konce služeb mi pasovaly s odjezdy vlaků domů, takže to bylo v pohodě.
Jinak Kunovice byla kapitola sama pro sebe. Zvláště jeden "vlakvedoucí & vozový tranzitér" bydlištěm na popovické zastávce. . . . . . . [masinka]
dotaz
Pátek, 23. června 2017 - 17:02:44  
Neregistrovaný host
178.72.247.178
znalec poměrů: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je pravda, že se v 80.letech uvažovalo o stavbě více kolejí v Blatnici? - prý mělo sloužit jako odlehčení Veselí nad Maravou v nákladní dopravě....
znalec poměrů
Pátek, 23. června 2017 - 20:16:21  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
dotaz. . . .Tak na toto neodpovím. Veselí - N.M.n/V. nebylo naše vozební rameno. Ale za komárů tam byl neskutečný provoz nákl.přeprav. Kupodivu na to, že ta trať oplývá velkým množstvím tunelů a mostů (i kuriózních, jako je ten pár set metrů za myjavskou stanicí)uskutečňovaly se tam převozy nadrozměrných nákladů jako nádob jaderných reaktorů a pod. Možné to je , ale na to určitě odpoví někdo z té štreky , či z Veselí . . . . . . .[masinka]
Pátek, 23. června 2017 - 20:40:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8802
Registrován: 6-2004
Ano, krásná trať, tři tunely, 5 viaduktů a snad jen jeden přejezd na celém dlouhém 67kilometrovém úseku... Dnes neprávem opomenutá, byť spojení se loni či předloni vylepšilo (+IDS JMK až na Myjavu)

Více např. zde:
http://vlaky.net/servis/trat.asp?id=10
Pátek, 23. června 2017 - 21:12:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5680
Registrován: 12-2011
Dnešní beznajgrcová návštěva, 754.043 [ok]

"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Sobota, 24. června 2017 - 16:05:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 9-2016
Housenka1:
"Jehla: já nevím, ale podle tohoto výřezu ze zadávací dokumentace bude mít 1. nástupiště 225m, 2. nástupiště dokonce 240m a 3. nástupiště 170m.
"
To je finální verze, já jsem měl na mysli původní návrh projektantů.
Sobota, 24. června 2017 - 16:25:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 9-2016
Priapos:
"Jehla:
"Zajímavé bude zpoždění při nemožných současných vjezdech (jiný vlak křížem). Díky významnému posunu vjezdových návěstidel přijede čekající vlak podstatně později + předzváněcí doba přejezdů za vjezdovými návěstidly."

To mě tedy enormně zajímá, jak často tento jev ve Veselí nastává resp. bude nastávat. Prosím specifikujte."
Nevím jak často bude nastávat, teď je to několikrát denně (např.2741 14:04 od Strážnice na vůz, obrat 4166 odj.14:25, koliduje s 4117 př.14:05). Abych předešel dalším teoriím, ano jde to udělat i jinak např. vjet na obsazenou za 2715 a přestavit. Nakonec při nedávných víkendových výlukách byly na 4 vlaky pouhé 2 nástupištní hrany. Ale jestliže začneme vést debatu tímto směrem, jsou tam tím pádem zbytečné i ty výhybky a v mnoha stanicích by postačila jedna nástupištní hrana [wink]
David 814-047
Sobota, 24. června 2017 - 22:53:52  
Neregistrovaný host
37.188.176.255
Na trati Veselí n.M. - Nové Mesto n.V. je krásně vidět, jak se za necelých 100 let posunulo vnímání důležitosti tratě. Ta trať sloužila jako strategická a na tehdejší poměry výkonná spojnice Moravy a Slovenska "uprostřed republiky", t.j. daleko od tehdejších státních hranic. Vede pěkným, ale poměrně chudým krajem. A je trasována tak, aby se nevytrácela pracně nastoupaná výška a trať pozvolna stoupala v souladu s možnostmi tehdejších lokomotiv. Jenomže co bylo perfektní řešení před 85-lety, je dnes zabiják této trati - tehdy obyvatelsko nemělo jiné rychlé možnosti dopravy, takže cesta do kopce na nádraží třeba ve Velké n.M. byla jediným řešením dostat se "do světa" rychle a pohodlně vlakem. V dnešní pohodlné době cesta do kopce na vlak = vlakem jede jenm ten, kdo musí. Původní strategický vojenský zájem je pryč, silná nákladní doprava taky - a pro sobku je tohle trasování mor.
znalec poměrů
Neděle, 25. června 2017 - 20:38:14  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Zdravím . . . . . Dnes jsem se vydal na "lov" Arrivy, jako vždy a tradičně jsem dopadl jako hubkař v tom letošním suchu. Přesto, že jsem poobědě na Arrivu směr Trenčín číhal 5 min. před pravidelným příjezdem nepodařilo se mi ji "odchytit" . Nejela zase nějakým odklonem ? Zpáteční už jela se čtyřmi minutami načas . Čekal jsem na ni nad Kolelačem v km.142, ale zase se mi pro svou délku nevešla do záběru, no nemám já smůlu? Přikládám alespoň foto dnešní ranní Arrivy na své pouti do Prahy pod Divnicemi a jedno nepříliš zdařilé foto motoráčku nad Slavičínem(jehož přezdívka mi není známa). . . . Snad to příště už konečně vyjde ? ! . . . . . . . . . . . [masinka]
Starý Hanák
Neděle, 25. června 2017 - 20:55:58  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
znalec poměrů: Zde je vidět, jak skvělé je ve veřejné dopravě spoléhat na služby komerčních dopravců. Denně již jezdí jen jeden pár, druhý jen 5,6/6,7. Dopravce jezdící na své obchodní riziko nevýnosné spoje prostě zruší... Nelze mu to mít za zlé, chová se obchodně. Jen by to mělo být poučením těm, kdo si myslí, že dopravci mohou zajistit dopravní obsluhu jen na své obchodní riziko. Asi jako se v Havířově domnívají, že jsou v dálkovce za vodou, protože jim tam jezdí RJ, nebo v Přerově, protože tam jezdí LEO, zatímco ČD, resp. MD, potichu vyklízejí pozice. Viz další omezování nočních spojů a ranních spojů o víkendech, projíždějící Chopin, atd.
Neděle, 25. června 2017 - 21:12:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5684
Registrován: 12-2011
No a přes průsmyk na Slovensko byla pozice vyklizena více než solidně. Ani na služby v ZDO se nelze na 100% spolehnout [lol] Navíc v kombinaci s ideálním jízdním řádem, který tu před omezením byl...
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
znalec poměrů
Neděle, 25. června 2017 - 21:17:58  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
A ještě jedna ne velmi zajímavá , ale aktuální návštěva mého nedávného pracoviště voj.vlečky č.30 B.n/Vl. Není tomu tak dávno , kdy na ní panoval celkem čilý provoz, Dnes jsem se na ni byl ze zvědavosti podívat . . . . . Stalo se z ní "šípkové království". Spí a nebo už je opravdu určena ke zkáze a zániku jako její "siamské dvojče" vlečka do Areálu Vlárských strojíren ?
Ještě před nedávnem se proslýchalo i objevilo v tisku, že o tuto kol. vlečku vlečku mají zájem minimálně dvě instituce . Jméno první vynechám , tou druhou mělo být "Povodí Moravy" v souvislosti s chystanou výstavbou obří přehrady nad Vlachovicemi vzdálené 2km , ale jak se zdá "zdechl pes ".
Kol. vlečka, ač se to nezdá je stále v dobré kondici, ale takových už bylo, že, a kde jsou ? Posílám jednu fotku dnešního aktuální stavu a pár fotek z doby nedávné z jedné kuriozní návštěvy na vlečce . . . . . . . [masinka]
Pondělí, 26. června 2017 - 07:42:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 6-2017
znalec pomeru: ja na odchyt pouzivam GRAPP http://provoz.szdc.cz/grappnv/ . motoracek nad Slavicinem - myslite prezdivku "Kockopes"?
František_plášek
Pondělí, 26. června 2017 - 10:43:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1403
Registrován: 9-2006
intelpetr ...s panem SH nemá moc cenu diskutovat.... :-)
KPKV_Brno
Pondělí, 26. června 2017 - 16:40:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 2-2017
Malá ochutnávka z Koryčanky[fotic][vypravci]


znalec poměrů
Pondělí, 26. června 2017 - 20:37:20  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
"Jadris" . . . . . .Dík [ok]. . . . . . . Vzpomínka na voj. kol. vlečku nebyla náhoda, byl jsem svědkem i účastníkem zániku rozlehlé kolejové vlečky do "Vlárských strojíren" , nyní zřejmě čeká tentýž osud i voj.vlečku č.30 B.n/Vl.. . . Zase jsem u toho . Za mého příchodu na voj.vlečku jsme tam měli stroje T.334 623-(ta byla později nahrazena T.211-kou). Dále T.466 529 a nakonec zde byla deponovaná "ponorka" 730.
S tou 211-kou byla sranda, byla odstavená v překladišti vagonů, nátěr "khaki" byl zašlý a z větší části oloupaný i s tmelem. "Prasátka" nám bylo líto. Jednou se nám ale naskytla příležitost stav změnit. Automechanik vyfasoval 10 kg modrého laku na přípravu "Avie" na techn. prohlídku. Jeden z nás ho zabavil a druhý pikslu z lakem "potáhl" . "Prasátko" jsme přesunuli do depa a poctivě na něm 14 dní makali. Poté jsme ho vystavili ve šturcu před depem. Automechanik se na mašinku díval všelijak ale ponechal to bez komentáře. Zanedlouho ale odešlo (po zdemontování kardanů) do další služby do VÚ Ústí n/Orlicí. Zde pobylo až donedávna, kdy bylo opět přesunuto do voj. Muzea v Lešanech , stalo se tuším jedním z tamních exponátů . No a ještě jsem si vzpomenul, že jsme tam měli motorovou drezínu , měla benzínový ležatý motor . . . . Ta byla nějakým podivným způsobem přesunuta do muzea či muzejní kolejovou vlečku někam na Vysočinu, její foto se ale bohužel nedochovalo . . . . .Vše je "v tahu" i s vlečkou [sad]. . . . . . . . . . . .[masinka]

Úterý, 27. června 2017 - 07:22:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4209
Registrován: 5-2002
znalec poměrů: Aspoň zůstaly pěkné vzpomínky [happy] . Mám dojem, že "prase" z Ústí nad Orlicí šlo k NTM.
Čtvrtek, 29. června 2017 - 21:13:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2500
Registrován: 2-2007
znalec pomeru:

smel bych se zeptat, jaky problem je 12 : 1/0 ?
vy tu pisete hezke vzpominky, ale v dnesni dobe, a ta trva uz delsi dobu, je pocet zamestnancu : poctu darmozroutu a darmoslapu (=1:10) uplne normalni.

zastavate-li nazor, ze 1/1 je pri napr. 12ti vozech (kolik jich vlaky vozily driv? =3x vic)adekvatnejsi pocet, tak jeden bude z ulice a udela takovy kopanec na prvni sichte, a druhy bude sice telem i dusi nadrazak, ale este nepochopil, ze se uz na draze nechlasta, a udela to zitra. krom toho ackoliv je nam tlucena do hlav prevence vselijakeho druhu, konecny stav je proste pruser = vyhazov.

pocet oranzovych je bezpredmetne vyhodnocovat, obzvlast ve srovnani s pred napr. 30ti lety, protoze to nikdo z nas radovych lidi neovlivni.

ja delam 20 let a pamatuju, ze se po stretu s cyklistou jezdilo za hodinu a na misto prijela 2 auta. dnes se zacne jezdit za 3 hodiny a mezi tim se tam prijede podivat = zdrzovat lidi 20 ze vsech moznych slozek a zkuste jim rict "pohnete." nejhorsi je, ze doba za kterou se zacne jezdit, je mnohdy soucet tech jejich podivani, ktera jsou kolem a kolem naprosto zbytecna.

takze si pujcim jedny ruky, usi a usta, tri sluzebni mobily (protoze kazdy vola do dopravy, prestoze se vsechno uz davno vi) a az to vsem vic ci min dulezitym (budu slusny) "spolupracovnikum" potricate odpapouskuju, co se stalo atd., nohy na stul a ja to neplatim.

prispivam jen jednou desetimiliontinou na tento bordel coz me musi nechat klidnym. socialismus uz nemame a v boji proti soucasnosti bych se zblaznil driv, nez by se museli vsichni zodpovedni pred celym narodem obesit.
FEDERACE ZLÍNSKÝCH FOTIČŮ

znalec poměrů
Čtvrtek, 29. června 2017 - 21:25:57  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
"754 037" . . . . . . Nebudu to už rozvádět. Chci mít klidnou noc a Vy určitě též. Ve svých příhodách jsem popsal i takové události a je jich tam dost.Stačí si je v archívu dohledat Nebylo to ale nic příjemného, prostě tak to bylo.
12-1/0. . . . . . Mluvil jsem s ním krátce po tom, co se to stalo, nechtěl bych být v jeho kůži a pokud bych byl tak co nejdřív sbalím "švestky" a mějte mě rádi i s vaší štrekou. . . . . . . [masinka]
Pátek, 30. června 2017 - 20:08:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13990
Registrován: 5-2002
Jehla: Díky významnému posunu vjezdových návěstidel přijede čekající vlak podstatně později + předzváněcí doba přejezdů za vjezdovými návěstidly.
Ve Veselí bude fyzikálně nemožné zavřít si přejezd předem, aby předzváněčka uběhla akorát v době, kdy už půjde postavit...?
znalec poměrů
Pátek, 30. června 2017 - 22:09:38  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Zdravím. . . . . Posílám jednu historickou fotku , kterou mi zaslal kamarád fíra Bajza z T.Teplé. To foto má 45 let. Je na ní stroj M240 048, tehdy byl letmo(dnes už je ale tento stroj v železničním nebi) . Na fotce mě ale zaujala ta koncovka. Tehdy se totiž červené el. světla zřejmě jako návěst "konec vlaku" nepoužívaly ? Pamatuji se ale na dobu, kdy se koncovky pomocí tyče věšely na držáky umístěné na hraně střechy vagonu či mot. vozu. Později, kvůli blízkosti troleje a manipulace v její blízkosti byly tyto držáky odstraněny. No a lampárna byla dříve ve všech stanicích jejich nedílnou a důležitou součástí. Dokonce pokud měl někdo nějaký "nebetyčný problém" byl zpravidla odeslán " na lampárnu" která jeho potíže obratem vyřešila.. . . . . . . . .Těch dvou pózujících osob si ale všímat nemusíte . . . . . . . [masinka]
}
Sobota, 01. července 2017 - 08:25:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 9-2016
Hajnej: Předpokládám, že manuální uzavření půjde, nicméně se jedná o nouzové postupy. Ruční uzavírání PZZ je vyjma přesně specifikovaných důvodů zpravidla ZDD zakázáno. Pokud budeme akceptovat improvizaci ze strany dispečera, může si např. soupravu potáhnout po krajní výhybku a vjet do stanice posunem atd. Ovšem jde o dopraváckou prasárnu, která v žádném případě nenajde podporu jak u strojvedoucích, tak u kontrolních orgánů. V původním příspěvku mi šlo jen o to, že se posunutím vjezdových návěstidel podstatně prodlouží doba při nedovolených současných vjezdech. Abych nebyl tedy negativní, PZZ bude krytý vjezdovým návěstidlem, čímž může při poruše PZZ eliminovat střet na přejezdu. [happy]
jagg
Sobota, 01. července 2017 - 13:11:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 440
Registrován: 5-2012
znalec poměrů: když už jsme u toho, přidám dva linky související sice ne přímo s Vlárou, ale s aktuálním předmětem diskuze a s některými významnými diskutujícími ;-)

Lampy koncovky
Trenčín - Chynorany 1
Trenčín - Chynorany 2

Stačí jen klikat na šipky (u nepřihlášených na FB nejdřív na větší fotku a pak na šipky). Předem díky za jakékoliv související komentáře.

(Příspěvek byl editován uživatelem jagg.)
znalec poměrů
Sobota, 01. července 2017 - 16:21:18  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
"jagg" . . . . . .Dík. . . . Pozdější akumulátorové koncovky "E-2", které nahradily předchozí "petrolejky" neměly dlouhého trvání, kradly se z konců vlaků ve "velkém stylu". Byly problémem nejen v tom, že pokud vlak někde (zpravidla u vjezdu) zastavil přišel o ně a muselo se zjišťovat jestli je vlak celý. Navíc s nimi měly trápení i lok. čety, protože pokud přijely někam "Lv" bez těchto koncovek byla lokomotiva označená jako neschopná služby.
Později zavedené "Viaflexy" čekal podobný osud, dokonce se šířilo, že někteří nenechavci si s nimi doma po rozmontování obkládají koupelny, Postupem času a zavedením koncovek vyrobených z plechu a polepených jen odraznou fólií se situace z koncovkami zklidnila. . . . . . . . . .[masinka]
balik
Sobota, 01. července 2017 - 22:36:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2327
Registrován: 11-2002
Jehla:
...manuální uzavření půjde, nicméně se jedná o nouzové postupy...

Manuálním uzavřením se dnes při následných vjezdech a při křižování myslí funkce PUP (zadává se na symbolu přejezdu, přímo v políčku křížení příslušné koleje s pozem. komunikací), což je normální obsluha.
(PUP slouží k předběžnému uzavření otevřeného přejezdu s možností automatického otevření po průjezdu vlaku nebo v případě již uzavřeného přejezdu slouží k jeho přidržení v uzavřeném stavu i v případě, že pominuly původní podmínky pro jeho uzavření; k ukončení výstrahy nedojde jízdou aktuálního vlaku, ale až jízdou následného).
Ale ono za normální obsluhu se pokládá i přidržení funkcí UZ, zatím jsem se nesetkal ani s jedinou ZDD, která by její použití omezovala nebo dokonce vylučovala.
"Opačné" funkce ZUZ (zrušení uzavření) a RPUP (rušení předběžného uzavření) jsou samozřejmě povinně dokumentované úkony (po uzavření UZ vždy otvíráte povinně dokumentovaným ZUZ, zatímco po přidržení PUP se otevře samo, přičemž RPUP využijete pouze v raritních případech; a v tom je právě to ulehčení).
Bebop
Neděle, 02. července 2017 - 11:52:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 364
Registrován: 10-2005
Směr Velká nad Veličkou a Slovensko jede LTE ze Slavkova, teď průjezd Nemotice.
Luboš_3.21
Čtvrtek, 06. července 2017 - 12:05:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1089
Registrován: 4-2014
Zdravím. Nemá někdo prosím fotku ovládacího panelu TEST 24, který se nachází v dopravní kanceláři u výpravčího v Žst. Kyjov, ze kterého se ovládá Nemotické zhlaví stanice. Díky.
754 067
Čtvrtek, 06. července 2017 - 14:56:06  
Neregistrovaný host
89.203.246.55
Mohl by mi prosím někdo napsat časy příjezdů a odjezdů nákladních vlaků ve Veselí? A uvést případně směr, kam jezdí a odkud do Veselí přijíždí.
Čtvrtek, 06. července 2017 - 19:03:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 85
Registrován: 2-2013
754 067: Tady je hodne věcí http://gvd.cz/cz/, možná hledáš toto, ale musíš se tím prokousat... http://gvd.cz/cz/data/sjr-nk.html
Čtvrtek, 06. července 2017 - 19:13:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 236
Registrován: 3-2006
Luboš_3.21:
Luboš_3.21
Čtvrtek, 06. července 2017 - 19:43:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1092
Registrován: 4-2014
Zv94 - vřelé díky
Boj
Čtvrtek, 06. července 2017 - 23:27:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28
Registrován: 2-2014
Nevíte náhodou, jaká přeložka byla navrhována v místech Bojkovice - Bylnice? Viz http://patrioti.ub.cz/?page_id=149 - Rolenc Rudolf.
Pátek, 07. července 2017 - 08:50:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 390
Registrován: 1-2014
Boj:
"Nevíte náhodou, jaká přeložka byla navrhována v místech Bojkovice - Bylnice? Viz http://patrioti.ub.cz/?page_id=149 - Rolenc Rudolf."

Slyšel jsem něco o přeložce z 60.let, která měla přiblížit trať ke Slavičínu.
Z Hrádku obloukem vpravo k městu a od Slavičína obloukem vlevo směr Hostětín.

Osobně mně přijde škoda, trať nevede od Divnic rovně podél potoka, kolem kravína a výletiště s vyústěním v prostoru dnešní cyklostezky (u květinářství), kde už by to bylo pro slavičínské o dost blíž, navíc je po ruce nákupní centrum i sídliště.
znalec poměrů
Pátek, 07. července 2017 - 21:44:39  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Portáš. . . . . . . Pokud si pamatuji ještě něco ze školní docházky z r.1956-1965, v hodíně občanské nauky nám učitel řekl, že původně měla trať už při její výstavbě vést z Kolelače obloukem vlevo. Žel.St. Slavičín měla stát někde v místech bývalých uhelných skladů (nyní stavebnin) ve Slavičíně, poté měla pokračovat údolím do Bohuslavic n./Vl. Majitelé dotyčných pozemků se údajně proti takovému záměru vzbouřili a proto trať vedla hranicemi mezi pozemky.
Celkem bych tomu i věřil, za mé kariéry na Slovensku mi nešlo do hlavy, proč trať na rovině z Bošian nevede přímkou do Topolčian ale nelogicky velkým obloukem. Od staršího vlakvedoucího se mi dostalo stejné informace , jako od učitele "ON". . . .Neměli to zřejmě tehdejší stavitelé lehké, a to ještě tehdy nebyly různé "ochranářské" organizace . Někdy ve vzpomínaných 60-ých letech se ale plánovala kolejová vlečka z Žst. Slavičín do nedalekého podniku "Zemědělský výkup". Z tohoto záměru ale později sešlo. . . . . . . [masinka]
Sobota, 08. července 2017 - 09:46:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 6-2017
OS 4307 nechal řídicí vůz v Bojkovicích pokračuje 842 sama, ale má technické problémy.. hulí bílým dýmem
Sobota, 08. července 2017 - 15:07:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 391
Registrován: 1-2014
znalec poměrů:
"původně měla trať už při její výstavbě vést z Kolelače obloukem vlevo. Žel.St. Slavičín měla stát někde v místech bývalých uhelných skladů (nyní stavebnin) ve Slavičíně, poté měla pokračovat údolím do Bohuslavic n./Vl. Majitelé dotyčných pozemků se údajně proti takovému záměru vzbouřili a proto trať vedla hranicemi mezi pozemky. "

Tak to je veliká škoda, že to takto dopadlo. Vesměs jsou zastávky od Hostětína dál zbytečně daleko od center obcí kromě Slavičína to jsou Bohuslavice a Bylnice.

Chybí zastávka ve Štítné, kterou by využilo mnohem více cestujících než v odřezaném Popově. Také je zde nepoměrně vyšší možnost přestupu z vlaku na bus, i kdyby bus nezajížděl až na "Dolní konec" k lávce přes Vláru.

Tato zastávka se měla dělat na konci 80.let, ale s posunutím nesouhlasili popovští, kteří hrozili odtržením od Štítné, takže tím pádem další hřebík do rakve této trati[sad]
Neděle, 09. července 2017 - 12:17:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 366
Registrován: 3-2017
Dobrý den co je pravdy na tom, že elektrizace 340 asi padá?
Mám prostě od Pánbíčka boky jako skříň, jako skříň, co naplat, když k_tomu ráda jím, ráda jím, co naplat, o liposukci vím, dobře vím, však za plat si život osladím, osladím.
Neděle, 09. července 2017 - 12:33:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1543
Registrován: 2-2009
jitachru: Už od osmdesátých let to stojí a padá. Nechme se překvapit.
Nejkrásnější pohled na svět je ze sedla jízdního kola
Rx trasa
Pondělí, 10. července 2017 - 23:28:13  
Neregistrovaný host
89.102.100.228
Pánové, není škoda že současný Šohaj tzn. RX 893 končí ve Starém Městě? Přijde mi docela brzo 18:15 stopnout tento vlak ve Staráku. Možná by stálo za pokus ho protáhnout dál - Uh.Hradiště, Uh. Brod, Bojkovice? Lidí jezdí celkem dost a všichni musí přestupovat...vycházelo by to v poloze dnešního os 4343... (ostatně mohla by to vést lokomotiva od vlaku 1731, která by soupravu nechala ve Starém Městě a ráno, když by Rx 896 (moravan) dovezla z Bojkovic, opět soupravu vezme a jela do Brna jako 1720 ze Starého Města......Něco by samozřejmě muselo odvést současný vlak 1720 v úseku Bojkovice-Uh.Hradiště.....Utopie?
Úterý, 11. července 2017 - 07:40:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 380
Registrován: 3-2017
Nejsem odtamtud ale zní to logicky
Mám prostě od Pánbíčka boky jako skříň, jako skříň, co naplat, když k_tomu ráda jím, ráda jím, co naplat, o liposukci vím, dobře vím, však za plat si život osladím, osladím.
Martek
Úterý, 11. července 2017 - 09:10:52  
Neregistrovaný host
78.157.167.99
POZOR!!!

Dne 22.7.2017 se uskuteční bitva o Valašské Klobouky! Vypraven bude zvláštní parní vlak z ValMezu do Bylnice a zpět. Ve Valašských Kloboukách pak proběhne bitva o tento vlak. Mimo jiné bude připraven i bohatý doprovodný program jak pro děti, tak dospělé. Nenechte si tuto akci ujít! Bude to stát za to.
Klamavá reklama
Úterý, 11. července 2017 - 09:21:40  
Neregistrovaný host
89.177.242.3
Bude to stát za to.
No jasně, zlatým hřebem bude parní vlak v čele s 710.090. Velkolepá podívaná jak sviň! [rofl][rofl][rofl]
Starý Hanák
Úterý, 11. července 2017 - 22:11:43  
Neregistrovaný host
178.255.168.112
Rx: Souprava přechází na 896. Vést klasiku denně po 3. ráno z Bojkovic, to opravdu asi ne. Zkuste poslat návrh na ministerstvo... Logičtější by bylo prohodit trasy do Veselí a jet do Veselí ze SM už dříve, jako to bylo kdysi. Zatím tomu však brání oběhy souprav.
Prohození
Úterý, 11. července 2017 - 23:28:50  
Neregistrovaný host
90.177.95.193
Vedení soupravy po 3 tí z Bojkovic by byla asi jediná nevýhoda

Výhody: - Přímé večerní spojeni Pha, ...- Uh.Hradiste, Uh.Brod
- Ráno by vsechny spoje jeli od Brodu do Uh. Hradiste , dnes musi drtivá většina z sp 1720 přestupovat v Kunovicich
- nárůst kilometru klasické soupravy/ lok/ nákladů by nebyl - jen by se prohodil cas rano - místo v 5 rano z Bojkovic nove po 3-ti rano.... večerní vlak po 19hod v Bojkovicich i tak jezdi klasika ( os 4343) nove by to jel Rx z Prahy
prime spoje
Středa, 12. července 2017 - 06:14:16  
Neregistrovaný host
37.188.231.235
Tak to napište na ministerstvo a na kraj. Zdejší tlachání nepomůže. Dotyčný se zde pak může podělit s odpovědí.
obluda zelená
Středa, 12. července 2017 - 09:22:49  
Neregistrovaný host
46.135.241.253
Takže super. Místo relativně použitelného času bude do Veselí z Prahy jezdit vlak příliš brzy.Jen ať to zůstane tak, jak je. Ten váš nápad se mi nezdá šťastný. Nutno ještě podotknout, že dříve tomu tak bylo a vlak (dnešní Šohaj)jezdil v tom čase až do Veselí. Potom zavedli Ex, který právě jezdil později, z čehož vychází i dnešní časová poloha rychlíku do Veselí (i tak je to ale oproti Ex docela brzo).
Martek
Čtvrtek, 13. července 2017 - 12:40:19  
Neregistrovaný host
78.157.167.99
Včerejší Luhačovice