Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Trať Bohumín - Čadca a okolí » Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 14. 02. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 14. 02. 2017

dolů
   autor příspěvek
Garfield
Středa, 25. ledna 2017 - 17:13:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12065
Registrován: 10-2004
V sobotu 18.2. se bude konat jízda po vlečkách OKD, více informací v přiloženém letáku.
application/pdf
18_02_2017.pdf (140.2 k)
Středa, 25. ledna 2017 - 18:57:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2852
Registrován: 2-2007
Modrý elefant dnes na lince S1, Ostrava-Kunčice před vlakem 2856 ve výtažné koleji:
Středa, 25. ledna 2017 - 23:18:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8684
Registrován: 12-2009
centrum přešadkove- maká se i v mrazech.


Maká se i kousek odsud, ale tady se u práce zahřejí.
Čtvrtek, 26. ledna 2017 - 06:18:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1100
Registrován: 6-2009
ROP na S1 i dnes a do Petrovic jezdí 460...
AAVD
Pátek, 27. ledna 2017 - 10:57:13  
Neregistrovaný host
178.143.12.130
uff,
tak od 26.02. pre všetky R 34x platí povinná rezervácia miest v medzištátnej preprave
Garfield
Pátek, 27. ledna 2017 - 11:24:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12066
Registrován: 10-2004
[crazy][crazy]

Už tak nejezdí moc plné...
Pátek, 27. ledna 2017 - 13:40:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1101
Registrován: 6-2009
Super. Zdupaný JŘ, jezdí to prázdnější, než původní Ex1, cestující řvou, soupravy humus hadra a ještě zavedeme místenky. Jediné pozitivum je fakt, že tam platí MPS. No, pěkný způsob jak odepsat dalkovinu na 320. Bylo skutečně bláhové si myslet, že ty rychlíky někoho prilákají. Na Prahu pár vlaků denně. Jak si někdo mohl myslet, že více lidí jezdí na Žilinu a dál v porovnáním s proudem směr Praha, to nepochopím.
Sobota, 28. ledna 2017 - 10:27:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3617
Registrován: 6-2008
Zprasené je jedině to, že v tom dráhy nemají systém.
Chtějí urvat v boji o zákazníky co nejvíce a zničí co se dá...

Nejdříve totiž byli vyhnání cestující na Slovensko odsud z Moravy.
Bez přípoje v Žilině to bylo o ničem.
A Žilina 13 párů nepotřebovala.

Teď zas to mají hot a čehý. Tři páry tak a čtyři tak...
Ale do Žiliny první příjezd od Ostravy až v 8:35.
Tedy pro koho. Ani pro turisty, ani pro školáky.
I když nevím na kolik se na VŠ nastupuje.
To nám možná někdo zdejší dojíždějící odpoví.
Že by samotná Žilina tolik cestujících generovala nevěřím.

Já tedy využiji přepravu bez přestupu do Turčianek a odpadne hodina čekání v Žilině.(tedy pokud seženu mistenky) [crazy].
Opravdu co kdo nedokáže vymyslet.
Na straně jedné to zlevníme díky mps.
Na straně druhé to zmastíme místenkou.
No neskutečné...

Oživil by cestování po 320 ranní vlak z Ostravy do Košic a večer zpět...
Zbytek by měl jezdit Ostrava Bystrica ve dvouhodině.
Ne že jako dnes. Trochu z toho(EX1), zbytek ad hoc doplněný někde i do hodiny soukromníky. A jinde je po jedné tří hodinové díře...

ČD do poslední chvíle s něčím či o něčem spekuluje a dopadne to katastroficky.
Například si usmysleli Ostravan(nejede přitom denně) ve 21:22 z Prahy.
Na kraji vydyndali posun osobáky, že z Ostravy na Frýdek a Havířov o 40 minut později.
Osobáky tak v okrajovém čase na sebe v našem kraji nenavazují a je to ničem...
Poslední že Svinova na Havířov ve 22:20 pak až 0:40...
Opravdu neskutečný stav po Česko Dražsku..............
Ještě aspoň na Frýdek jim to do oběhu vyšlo. Že jede i 23:30 z Hlavního...
Uf.
Sobota, 28. ledna 2017 - 11:28:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 291
Registrován: 8-2009
Spoje Ostrava - Banská Bystrica opravdu nemají příliš význam. Nejlepší řešení by bylo vézt takovýto spoj pouze ráno tam a večer zpět, jako náhrada za původní R Excelsior. V Žilině by byl v obou směrech zajištěn přestup do RR Cassovia. Případně by Cassovia mohla začínat v Ostravě a přestup by byl na Banskou Bystricu. Turisticky by se tím hodně zpřístupnila oblast Vysokých i Nízkých Tater a v pracovní dny by takovýto spoj jistě využili i dojíždějící studenti do Žiliny. Jinak by bylo ale raději lepší vrátit se k původní Ex1, byť to také není optimální z důvodu nutnosti odebírat /přidávat vozy v Bohumíně, neboť tahat přes kopec víc jak 4 vozové soupravy je taky zbytečné. Nicméně z oblasti Jablunkovska, Třinecka, Těšínska se jistě najde více cestujících směr Praha než někam do Banské Bystrice. Stejně z vlastní zkušenosti vím, že u vlaků R 34x dochází k téměř kompletní výměně cestujících v Žilině. Vznikne sice problém s hodinovým čekáním v Žilině na přestup na vlaky směr Banská Bystrica a Košice, ale je třeba uznat, že mimo ranní a večerní vlaky zde stejně skoro nikdo nepřestupuje. A ten by byl pokryt návratem k původnímu R Excelsior.
http://www.train-traveling.nafoceno.cz

Marek Gajdács.
Sobota, 28. ledna 2017 - 12:04:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 796
Registrován: 6-2008
A nebylo by lepší ukončit linku Ex1 v Bohumíně (Polsku) a do Žiliny natáhnout současnou SC linku? Přípoje by to mělo, spojení s Prahou by taky bylo. Určitě by seděly lépe oběhy apod...

A za mě raději 2h tak R 34x než ten divný proklad s Ex1.
Sobota, 28. ledna 2017 - 13:16:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3619
Registrován: 6-2008
Gajdma: [ok]
Nikdo nepřestupuje, protože nikdo nechce přestupovat by se dalo napsat i.
Tedy pokud vyloženě nemusí samozřejmě.
To jsou jenom představy některých se zde i vyskytujících jedinců, kteří rádi přestupují, chválí si Hranečnik a podobně, tak zvaných šotoušů. Byť jsem asi taky.

Pokud by existovaly pravidelné přímé vlaky Ostrava Bystrica tak nejen že bude přestup na rychlík v Žilině i regionální osobní vlaky, ale především zde by odpadnul přestup i lidem z Čadci, KnM, kteří jedou zkrz Žilinu.
Lidi z Čadce navíc R či EX samozřejmě využívají tyto vlaky jako rychlé spojení do pro ně spádové Žiliny.
Tedy i té Žilině je vždy velký obrat cestujících...

Návrat k EX1 by vyhovoval jedině ČD.
Dobře zaplaceno za úsek Ostrava Žilina.
Výměna souprav v Žilině s EX2 atd. S prominutím nasrat.
To připojování a odpojování v Bohumíně je samozřejmě nutnost.

Cestující z Jablunkovska, Třinecka i Těšínska je samozřejmě více do ČR než SR, to je logické.

Souhlasím s Benpatem. EX1 směřovat na Polsko.
Případně i prodloužit a mít rameno Bohumín Plzeň skrz Prahu.
Samozřejmě jak to půjde z důvodů stavebních na 170.
I oběhy souprav by se zlepšily než s tím zajíždět hned na ONJ.

Vím, že propojení ramen s jinými státy je problém domluvit. No už se hnutí ledy a věřím, že Ostrava se ve směru Slovensko dočká dvouhodina od cca 5 ráno,

Vytvoření takového ramene není problém jak je vidět.
I vlak Bohumín Brno pokračuje do Prahy po 250.
Když vznikne problém. Jede souprava z Brna.
Žilina by v případě takového problému byla jako Brno v obězích souprav.
V případě Bohumín Plzeň by tuto roli plnila Praha.

Zda by do Žiliny mělo jezdit pendolino, které by tam mělo přípoj je otázka.
Neboť by téměř současně jezdily dva vlaky současně z Prahy do Žiliny. SC a EX2.
Možností jak to řešit je více.
Třeba to časem rozhodně nějaký avizovaný regulátor. Ho tak nazvu. [crazy]

V každém případě Excelsior chybí...... [happy]
Sobota, 28. ledna 2017 - 13:34:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1102
Registrován: 6-2009
Souhlas s Gajdma. Jděte se někdy podívat na vytíženost těch vlaků. Fakt by úplně stačily ranní vlaky na přestup v Žilině a pak už klasicky Ex1. Vzhledem k provozu linky Ex1 do Polska dám příklad. Jely by v 4,6,8 z Ostravy rychlíky směr BB, 11, 13, 15, 19 směr Žilina Ex1. Vlak v 17 by holt nejel, protože jede do Polska a tahat vlak z Ostravy v tomto duchu mi přijde celkem zbytečné. A kdyby uz teda byla nutnost, aby jel, nemusel by jet jeden rano, ktery, to uz by byla otázka nejake polemiky. Stejně po 18. hodině jede 1011, který bude od konce února jezdit až do Košic. Zpět z Žiliny v 6, 10, 12, 14 Ex1, v 17, 19, 21 R do Ostravy, nelíbí se mi ale úplně díra mezi 6 a 10 ráno, ovšem opět se mi to zdá lepší řešení, než současný stav.

A ukončit Ex1 v Bohumíně prostě vzhledem k mnohem vyšší poptávce směrem na Prahu z oblasti celé t320 prostě nejde. Když lidi chtějí cestovat směr Praha, proč jim nutit nějakou Banskou Bystricu? Opravdu ocení cestující z poloviny MSK 7 rychliků z Ostravy do Žiliny a na Prahu, pokud nebudou chtít jezdit Pendolinem, 50 minut čekání od osobního na Prahu? A argumentace soukromníky není prostě správná, jede tam pár vlaků za den.
Sobota, 28. ledna 2017 - 13:45:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1103
Registrován: 6-2009
Ic540: jenom by mě zajímalo, kdy naposledy se v Žilině točily soupravy mezi Ex1 a Ex2. A jinak za linku do BB mají dráhy úplně stejně zaplaceno, jako za linku Ex1.

Současná doprava je prostě paskvil.. Já si to od těch lidí vyslechl a stále to poslouchám. Nejsou prostě nadšení z přestupů v Ostravě. A fakt se těším na to, az jim budu prodavat k MPS mistenku a vysvetlovat jim to.
Pezos
Sobota, 28. ledna 2017 - 14:16:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 453
Registrován: 4-2014
Bude komu prodávat ty místenky? Pokud chtějí náho..., ehm, národní dopravci vyhnat i ten zbytek cestujících přes čáru, místenka dražší než jízdenka je ideální.
Sobota, 28. ledna 2017 - 15:00:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3620
Registrován: 6-2008
Pezos :[ok]
Přesně. Už zbývá jen zbytek.

Protože Banáne byli vyhnáni.
Šílenou cenou. Přeshraniční poplatek...
Ne přestupní vazbou...
O kolik jich od Prahy ubylo o tolik jich v EX2 přibylo. Protože věřím, že jezdí i nadále mezi Prahou Hranicemi a Žilinou. Jen mají na výběr místo cca 13 párů cca 9? párů...
Ano pravdu máš a já i píšu, že Těšínsko, Třinecko i Jablunkovsko víc lidí jezdí směrem do ČR a do Ostravy. Jako Čadcani do Žiliny...

O zbytek jsme přišli v současném JŘ a až prvním příjezdem do Žiliny v 8:35...
O zbytek z toho zbytku přijdeme jak píše Pezos díky místence dražší jak jízdence...

Díky za ty dary. Opravdu.

Chtěl jsem že pojedu do Turčianek tím prvním ranním s přestupem v Těšíně.
Ale pojedu Regiojetem a přestoupím ve Vrutkách na bus...
I když nerad cestuji uprostřed dne. Upřednostňuji okrajové spoje.
Ty zrušené. Zbytek se likviduje.

Banan151: Napiš radši bližší informace o zastávce Havířov Střed. Prý to brzo vypukne. 15.3.?
Raději dávám otazník, bo člověk nikdy neví zda desítky let plánovaná stavba opravdu začne. [happy]
Já to mám co by kamenem dohodil... [ok]
Sobota, 28. ledna 2017 - 16:07:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8685
Registrován: 12-2009
EX1 směřovat na Polsko.
Nesmysl. Vlaky mají jezdit tam, kde je poptávka a ne podle šotoušských map. A poptávka je směr Těšín a Slovensko, nikoliv do Katowic.

do Žiliny natáhnout současnou SC linku
Nesmysl. Bez zastavování v menších sídlech by vozila vzduch. Nehledě k tomu, že za tunelem stejně naklápět nemůže.

Ano, současný grafikon s R z Ostravy do BB zatím moc lidí nepřilákal, i když na první pohled rychlý přípoj na SC do/z Prahy nemusí být špatný. Jenže záleží na ceně.
Jak už se tu psalo, děs je také v tom, co tu začalo jezdit za hnusy špinavé počmárané. Po letech, kdy lidi kolem 320 zapomněli, jak vypadá B, natož špinavý vlak- to se musel někdo zbláznit nebo schválně se takto pokouší tyto vlaky zlikvidovat kvůli "nezájmu". Dorazit to ještě místenkou, to je esence kreténismu.
Sobota, 28. ledna 2017 - 16:16:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8686
Registrován: 12-2009
Chtěl jsem že pojedu do Turčianek tím prvním ranním s přestupem v Těšíně.
Ale pojedu Regiojetem a přestoupím ve Vrutkách na bus...

18:25 z Havířova?[proud]
Sobota, 28. ledna 2017 - 17:17:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 292
Registrován: 8-2009
EX1 směřovat na Polsko.
Není to dobré řešení. Se zkušenostmi s přeshraničním provozem do Polska vím, že vlak se vyprazdňuje po Bohumín a následně se naplňuje po cestě (Rybnik/Tychy, Katowice, Sosnowiec, ...). Neříkám, že přímé spojení Prahy s Polskem není potřeba (ono pár Poláků cestujících do Prahy a zpět se vždycky najde), ale co 2 hodiny to taky jezdit nemusí.

Jinak můj návrh koncepce dálkoviny je takový, R do BB by stačil v 5 a 7 hodin ráno z Ostravy, pak v 9 z Ostravy R pouze po Žilinu (točil by ve 12 hodin ze Žiliny až do Prahy), a pak už Ex1 ve 12, 14, 16, 18, 20. Zpět pak Ex1 ze Žiliny v 6, 10, 12, 14, 16, 18. V 19 a 21 hodin potom přímák z Bystrice. Ten spoj Ex1 navíc by se vyřešil právě rychlíkem vedeným v české soupravě ráno z Ostravy do Žiliny. Ranní spoje v 6 a 10 hodin ze Žiliny by pak točily od večerních vlaků v 18 a 20 hodin z Bohumína. Dopolední díra by myslím nikomu nevadila.

Pokud jde o EC Praha - Polsko. Stačilo by ráno současné EC 113 (tam by ani nebyly potřeba přímé vozy). U odpoledního EC Praha by byl zajištěn přestup v Bohumíně od spoje Ex1 a EC Praha by tak jezdil jen v trase Bohumín - Warszawa s tím, že by měl dejme tomu 3 přímé vozy od vlaku linky Ex1 (tedy přímé vozy Praha - Warszawa). Zbytek vozů do Warszawy by pobral z Bohumína. Z Varšavy pak přímo naopak pouze EC Praha a EC Porta Moravica s přímými vozy na vlak linky Ex1. A to vzhledem k tomu, že v časech jízdy těchto vlaků se využije na Ex1 dlouhá souprava spojená s vozy ze Žiliny i z Varšavy.

Nevýhodou by tak byla pouze díra mezi 6. a 10. hodinou ze Žiliny (tam bych ovšem nějaký nával nečekal), v opačném směru by pak byla 3 hodinová díra mezi 9. a 12. hodinou (ovšem taky bych nečekal moc nával).
http://www.train-traveling.nafoceno.cz

Marek Gajdács.
Sobota, 28. ledna 2017 - 18:48:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3621
Registrován: 6-2008
Ohl: [ok] V 11:25 z Havířova To stihnu i s ubytováním. Pak taneční večer v hotelu Velká Fatra. Druhý den nějaká masáž a vodní relax v bazénech. Pozdní oběd a zpět pak na ten 19:25 co jede ze Žiliny...
Tentokrát jen jedna noc bo hodně práce a málo volna.
Asi by to bylo lepší autem když jsme dva páry. No snad to klapne a ve vlaku bude sranda. Známí jeli naposledy vlakem jako děti před cca 40 lety. Slíbil jsem zaplatit objednávku v Regiojetu... [crazy]

Gajdma :Já bych to Polsko nepodceňoval...
Zvlášť když je snaha to vést. A zvlášť ještě tou trasou. Léta to všechno bylo zapovězeno...

Ale jinak pokud by to bylo jak navrhuješ, tak beru všemi deseti... [ok]
Bych se zase díky okrajovým spojům mohl po Fatře potulovat každý třetí víkend. [happy]
Teď jedině autem. Ke kterému je potřeba se vrátit nebo nechat dovézt. Nebo nocovat. Snad se toho dočkám... [ok]
A tu díru by mohl doplnit soukromník nebo třeba všechny vlaky by nemusely být pod záštitou ČD/ZSSK.
Ale chápu, že by jsi chtěl jezdit zadara když to jde. Tedy vlastně s místenkou jen zaplacenou...
Sobota, 28. ledna 2017 - 19:42:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2865
Registrován: 8-2010
ad povinné místenky: Mě by zajímalo jestli to byl výmysl ČD nebo ZSSK nebo obou.

ČD oficiálně na jakékoliv žádosti o zavedení povinných místenek odpovídaji tak, že Ministerstvo dopravy i oni jsou proti povinným místenkám a tak se jejich zavedení ani neplánuje.

Možná má ZSSK nebo MD SK jiný názor. Je to každopádně podraz a pokud to byl i výmysl ČD tak dvojnásobný [ko]
Praha-Ruzyně, Olomouc
Sobota, 28. ledna 2017 - 20:12:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3622
Registrován: 6-2008
Honza7887: To by mě taky zajímalo kdo má furt zájem to tady zlikvidovat a doslova do země zahrabat.
To už je do nebe volající. [uhoh]
Ještě že se to nedá hodit na Jančury. Jak bývá někdy zvykem. [crazy]
Jeho Vysost
Sobota, 28. ledna 2017 - 20:32:38  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Nezmysel, povinné miestenky CD presadzujú už dlhšie, hlavne na spojoch cez hranice. 444/445 Slovakia mala povinné miesta na sedenie už niekedy v roku 2012, potom sa tam sedačky zrušili a ďalší GVD vrátili, ale opäť povinnou rezerváciou miesta na sedenie. Podobne dlhšie to má aj Metropol, Bohemia myslim, že nie, ale tu preklasifikovali na EN takže žiadny MPS.
Jeho Vysost
Sobota, 28. ledna 2017 - 20:34:08  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
V kuloároch sa šuškalo, že to malo byť kvôli bezpečnosti cestujúcich vo vlakoch cez hranice.
Sobota, 28. ledna 2017 - 21:00:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3624
Registrován: 6-2008
Jeho vysost : [ok]
V té Slovákům i Bohemii to chápu.
Ale ve smradlavem béčka kde si mnozí raději nesedají to nechápu.
To co tu jezdí. Už i nádražní pracovníci kroutí nechápavě hlavou.
Doufám že jak se budu vracet z těch Turčianek nepojedeme až do Těšína v nějakém hnoji. To už ty známé podruhé na nějaké dobrodružství asi nenalákám...[crazy]
Sobota, 28. ledna 2017 - 21:07:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2853
Registrován: 2-2007
V kuloároch sa šuškalo, že to malo byť kvôli bezpečnosti cestujúcich vo vlakoch cez hranice.

Jak se zvýší bezpečnost cestujícího s místenkou proti cestujícímu bez místenky? [proud]

Zavedení místenek je zbytečná šaškárna, dalo by se to pochopit u pravidelně přeplněných vlaků, ale ne u vlaků, které mají ke 100% obsazenosti dost daleko.
I u těch nočních EN spojů jsou ty místenky naprosto zbytečné....

Souhlasím s Benpatem. EX1 směřovat na Polsko.

Tak se zajděte někdy podívat do Bohumína, kolik těch cestujících do/z Polska jezdí. Já nedávno z Polska napočítal 5 lidí na celém vlaku.... A v rámci možností se na ty počty dál zaměřím [wink].

Návrat k EX1 by vyhovoval jedině ČD.

Podle negativních ohlasů několika pravidelně dojíždějících z Prahy do Třince a okolí, moc nadšením neoplývají z přestupu a čekání v Bohumíně na přípojný osobní vlak 3/4 hodiny....[angry]
A ten rozdrbaný takt na Žilinu, kdy to někdy jede co hodinu a pak je díra další tři hodiny je fakt úžasný....[cunik]
Jeho Vysost
Sobota, 28. ledna 2017 - 21:33:26  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
IC540, no veľmi by som sa nespoliehal, Žilina určite nejaké pekné posprejované Bdt nájde a pošle do Ostravy 😁 v denných vlakoch najskôr tá miestenka nebude mať zmysel, ale v noci to nemusí platiť. Hlavne cez prázdniny a okolo sviatkov bývajú nočné vlaky plne a ani zďaleka nie je jednoduché kúpiť si listok. Povinné miestenky v nočných vlakoch, stávalo sa, že niekto pristúpil za Ostravou a potom okrádal cestujúcich, zatiahol záchrannú brzdu a zdrhol. Slovakia má myslím len dve sedacky a pokial si tam len miestenky,ľahšie sa taký vozeň stráži.
Sobota, 28. ledna 2017 - 23:36:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8687
Registrován: 12-2009
Ano, příště si koupím místenku a půjdu v noci v Ostravě na Jirskou. Nic se mi nemůže stát.[proud]

se budu vracet z těch Turčianek nepojedeme až do Těšína v nějakém hnoji
Určitě ne, ZSSK vypraví vesele pomalované vozy, které potěší duši každého cestovatele.

Vždycky jsi chtěl přímé vlaky, co se s nimi dá jet na jeden den. Když je máš, tak se ti nelíbí a chceš přestupovat na bus a s ubytováním?[nene]

zajděte někdy podívat do Bohumína, kolik těch cestujících do/z Polska jezdí
Taky doporučuji, na vyhnání nesmyslů z hlavy.[wink]}

(Příspěvek byl editován uživatelem ohl.)
Neděle, 29. ledna 2017 - 00:17:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3625
Registrován: 6-2008
Ohl: Však s ním v jednom směru pojedeme... [happy]
A chybí mi ty které nezavedli. [wink]
Neděle, 29. ledna 2017 - 06:40:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3626
Registrován: 6-2008
Ohl: Opravdu se dá na jeden den? Jedině do Žiliny/Rajeckých...

Rumek :[ok]
My píšeme každý o něčem jiném. Já nerozporuji že by někdo z Třince neměl mít možnost jet na Prahu nebo, že by dokonce ze samotného Třince nebylo víc cestujících jak z Rybnika.
Já kvituji obnovení přeshraniční dopravy a to do nedávno zapovězeného Polska. Dlouho potrvá než počty cestujících se stabilizují. A proto jsem rád že četnost vlaků na relaci ČR Polsko se zvyšuje. A to nejen v dálkové, ale i regionální dopravě.
Třinec má pořád vlaků dost a může se vybrat z několika dopravců. I když člověk když potřebuje jet třeba v devět ráno. Tak si nevybírá, ale jede tím co jede.

Jeho Výsost : Ano. Já to s mistenkami v nočních vlacích ohledně nerozporuji. Já bych v noci raději taky s jistotou, že si sednu a nikdo mi nebude viset nad hlavou...
Neděle, 29. ledna 2017 - 07:11:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3627
Registrován: 6-2008
Rumek :
Třinec má od půlnoci do 15:17 14 vlaků přímých do Prahy. Na následující pendolino z Košic si pravda musí přestoupit v Těšíně. A na vlak/vlaky jedoucí z Ostravy kolem dvacáté hodiny bohužel musí do té Ostravy. To si myslím, že není špatné. Výběr ze tří dopravců. Nechápu na co si kdo mohl stěžovat. Leda by měl režijku a nechtěl jen ráno žlutým, ale pendolino z Ovy. Tak pak je to jasné...

Zmíním ještě Havířov. Deset spojů od dvou v noci do osmnácti večera. Kdo chce pendolinem musí na Svinov. Byla stížnost vím. Že odklonili Hutnik a zrušili posilové pendolino. Já občas využívám pendolino z Popradu. Nyní i když už dokonce přes Havířov jede. Přestupuje se v Těšíně...

I tak Havířov může být/je spokojen. Nárůst dálkovky ve stovkách procent...
Neděle, 29. ledna 2017 - 08:32:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8688
Registrován: 12-2009
Opravdu se dá na jeden den? Jedině do Žiliny/Rajeckých...
Já bych řekl, že se dá třeba na lyže na Malino Brdo. A kdyby měli na sjezdovkách v Jasné a Solisku rozumné odpolední ceny, dalo by se i to.

A hlavně nevím, proč chceš přestupovat ve Vrútkách z RJ1003 na bus s dalším přestupem v Martině, když z Vrútek jede za čtvrt hodiny rychlík do Turčianek.[wink][proud]

Leda by měl režijku a nechtěl jen ráno žlutým, ale pendolino z Ovy. Tak pak je to jasné...
Co když má odisku? Musí jet žlutým? [wink]
Pezos
Neděle, 29. ledna 2017 - 09:32:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 455
Registrován: 4-2014
Najdi jeden rozdíl.
Neděle, 29. ledna 2017 - 10:15:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1960
Registrován: 12-2007
Ad místenky - tak v tom případě prosím zodpovědné kravaťáky, ať se postaví před kamery celostátních médií a cestujícímu plebsu šetrně vysvětlí, že to přece skoro nic rozdílného není zaplatit k lístku za 80 korun (ó děkujeme za ty dary MPS) další 2 Eura za to privilegium sednout si na krásnou voňavou a vyhřívanou sedačku v barevném vláčku. Předpokládám, že ty peníze za místenky půjdou na účet znovuobnovených IC B.-K., ať ty čísílka pupkáčům co nejdříve vycházejí. [angry]
Garfield
Neděle, 29. ledna 2017 - 16:01:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12071
Registrován: 10-2004
Už jsem to tu psal několikrát, že letošní grafikon je na [zadnice], většina lidí by upřednostnila Ex2 v podobě rok nebo 2 zpátky. Do Polska rozhodně taková poptávka není a nebude, radši do té Žiliny. A na obsazenosti současných R 34x jsou taky preference lidí docela hezky vidět, obávám se, že ty povinné místenky budou pro tyhle vlaky osudové.


Něco z příhraničí - chystají se nové cyklotrasy kolem Godowa a Jastrzebie, částečně po zrušených štrekách.

(Příspěvek byl editován uživatelem garfield.)
Neděle, 29. ledna 2017 - 17:52:43  
Neregistrovaný host
78.102.216.198
Ic540: O tom projíždění Pendolina Havířovem raději ani nepiště[wink]...To mě dovede vždy pořádně vytočit...
Annonymm
Neděle, 29. ledna 2017 - 18:57:43  
Neregistrovaný host
91.187.38.202
Zdravím, od 1.2. do 22.2 od 7:00 do 15:00 a v noci má být napěťovka v Dětmarovicích, budou dieselové přetahy Bohumín - Karviná/Petrovice nebo jen průjezdy Ex a Pn a výsuny Os?
Neděle, 29. ledna 2017 - 22:20:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 264
Registrován: 1-2006
Jeden všední podvečer v Karviné na peróně - pro někoho snad i relax
video
Pondělí, 30. ledna 2017 - 09:31:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2854
Registrován: 2-2007
Annonymm: jestli má být nějaká napěťovka v Dětmarovicích tak dlouho, asi to bude jen na jedné části stanice, protože žádné výlukové opatření (přetahy, výsuny) jsem nezaregistroval.

Výsuny budou v Karviné 5.2. od 7.20 do 14.50 [wink]
Garfield
Pondělí, 30. ledna 2017 - 10:52:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12073
Registrován: 10-2004
A od 1.do 5.2. mají být i denní výluky traťové koleje Karviná - Dětmarovice. Každý den od 7:20 do 15:50.
ferova_konkurence
Pondělí, 30. ledna 2017 - 17:28:12  
Neregistrovaný host
89.29.114.202
Rumek:
Těžko to teď zaregistruješ, když pracuješ pod nejlepším depem - DKV Olomouc a jeho gubernii PJ Bohumín.
Jako obvykle si toho soudruzi vedoucí a grafikonisti všimnou, předpokládám nejdříve třetí den výluky nebo až jim to nahlásí strojmistři.
Tak jako s napěťovou výlukou v žst. Bohumín.
Výluka vesele běžela, ale výlukový rozkaz se objevil zčistajasna až po týdnu....
Pondělí, 30. ledna 2017 - 19:56:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6246
Registrován: 2-2006
Z Polska k nám bude možná jezdit polské pendolino[proud]:
Poláci chtějí s novým pendolinem do Prahy, nestíhají ale zkušební jízdy
Valdav
Pondělí, 30. ledna 2017 - 20:39:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1605
Registrován: 1-2009
Ic540:
"I když nevím na kolik se na VŠ nastupuje. To nám možná někdo zdejší dojíždějící odpoví."
Nastupuje se různě, od 7.00 klidně až po 14.00, prostě skoro kdykoliv. Samozřejmě nejsem denně dojíždějící, ale takový první příjezd z ČR v 8.35 může taky znamenat nutnost přijet na kolej místo v pondělí ráno už v neděli večer. Protože při začátku výuky v 9.00 nelze přijet v 8.35 a následně přes celé město trolejbusem na univerzitu.

Když se dívám na ten paskvil, co tento GVD vznikl, tak si taky říkám, že mnohem lepší byla původní Ex1 v podobě loňského GVD. Teď vlaky jezdí v šílených (ne)prokladech, vznikly i 3 - 4 hodinové díry a kultura cestování ve vlacích se propadla do doby před 30 lety. ZSSK se neštítí nasazovat na mezistátní rychlíky nejhorší koženkové nádhery a objevily se už i soupravy bez první třídy. Povinným místenkováním se úplně pohřbí smysl těchto vlaků.

Zapomínat by se nemělo ani na to, že odkloněné Ex do Varšavy jsou den co den předávány z Polska se zpožděním a manipulace v Bohumíně tomu dávají korunu. K tradičně problémovému EC 112 se tak přidal i EC 116. Tolik k těm natolik propagovaným vlakům do Polska.
Nechápu, jak tohle může někomu vyhovovat. Zlatá původní Ex1. [crazy]
Možná, že neznamenáš nic pro svět, ale pro někoho můžeš znamenat celý svět...
Nasazení CityElefantů a RegioPanterů v TS 441, 442, 443, 641 PJ Bohumín
Majkl007
Pondělí, 30. ledna 2017 - 20:48:46  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
"Povinným místenkováním se úplně pohřbí smysl těchto vlaků."
Třeba je to účel... [wink]

"Zapomínat by se nemělo ani na to, že odkloněné Ex do Varšavy jsou den co den předávány z Polska se zpožděním a manipulace v Bohumíně tomu dávají korunu. K tradičně problémovému EC 112 se tak přidal i EC 116. Tolik k těm natolik propagovaným vlakům do Polska."
[ok] Přesně tak. Víc vlaků z Polska fakt nebrat! [nene]
Úterý, 31. ledna 2017 - 10:46:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3628
Registrován: 6-2008
Valdav : [ok]
Tak to je blbý zbytečně nocovat v Žilině...
Ostatně díky úspěšnému ořezávání okrajových spojů tomu tak není jen v Žilině, ale těch míst přibývá. [sad]

Tommik22 : [ok]
Jojo. Já zrovna včera přestup v Těšíně...

Ohl: [ok]
Neuvědomil jsem si, že od 1003 přípoj busem nemá, tak samozřejmě využijeme vlak ZSSK.
Jeli bychom jako vždy už normálně ráno z Těšína, ale v ten termín to zrovna pracovně nevychází, tak proto odjezd až v poledne bez přestupu v Těšíně...
Včera jsme byli na Malino Brdu na lyže. Protože nám vypadl minibus nasmlouvaný. Část lidí nejela, ale zbylých osm jsme jeli noční Bohemií a zpět SC. Vstávat brzo ráno mi nevadí jako kdysi často na Excelsior. Ale uprostřed noci na noční vlak. Měl jsem večer toho dost.
Tak jak jsi psal, že by se dalo jet na Brdo tím co je v Žilině 8:35. To sice dalo. Při použití taxi z nádraží ke sjezdovce by vyšel i čtyř hodinový skipas a ještě pivko. Ale je to na těsno. A při nějakém zpoždění jedeš místo na lyže tak jenom na oběd. [happy]
Zítra Wisla. Baby, děcka koupání v Golembiewskim. Chlopi večerní lyžování. Autama samozřejmě. [happy]
Neboj. Jablunkovsko nevynecham v sezóně a pivko ještě dáme. [wink]

AD JŘ a vlaky na Polsko:
Já to chápu, že se Vám to poloviční řešení nelíbí. To ani mě ne.
Jsem zvědav jak to dopadne v příštím GVD.
Třeba to už bude úplně jinak, odpadne tří hodinová mezera, ale pojede tam víc soukromých dopravců.
Sice rozumím, že by jste chtěli mít dvou hodinu ČD s případným občasným soukromým dopravcem doplněnou nebo vůbec zadnym...

Ale tak jak je spojení Vídeň Varšava (Polonia, Sobieski) plus noční.
Tak ať jsou i dvě denní spojení Praha Varšava plus noční.
A že zavedli Ostrava Varšava a zpět je určitě dobře.
Stejně jako Bohumín Vídeň.
Teď ještě okrajové spojení Ostrava Košice. (Excel) [crazy]
Myslím si, že je to ku prospěchu ty mezinárodní spojení.
Buďme rádi, že je ochota to provozovat.
Nepojede hned v prvních dnech všechno vyprodané.
V úseku Rybnik Bohumín to však bude vždycky slabší stejně jako třeba Návsí Čadca...

Někteří už tady prezentovali své návrhy jak by to mohlo vypadat.
Tak přidejte další. Třeba se nějakého rozumného řešení chytnou pánové z nábřeží. [happy]

Jak tady psal tuším Banán151.
Placené jsou jak vlaky Praha Žilina v úseku Ostrava státní hranice.
Tak i vlaky Ostrava Ostrava Bystrica v úseku Ostrava státní hranice.
Třeba vznikne EX1 (Návsí)-Bohumín-Praha-(Plzeň). Placený úsek Ostrava Návsí.
Třeba se vrátí aspoň z Prahy Excelsior.
Třeba bude Excelsior výchozí jen z Ostravy na Košice nebo Žilinu.
Třeba pak bude dvouhodina Ostrava Bystrica. Placený úsek Ostrava státní hranice.
Možností je více.

Uvidíme na čem se MD ČR a SR domluví. [happy]
Uvidíme jak moc ČD/ZSSK zalobují na svých MD. Tedy kolik toho bude po 320 jezdit. [happy]
Uvidíme, třeba na 320 budou jezdit jen soukromí dopravci. Ve dvouhodině. [happy]
Uvidíme na čem jsou schopni se domluvit. [happy]

Třeba na 320 přibude ještě dálkových vlaků a bude se jezdit po hodině.
Ale my se stejně nikam nedostaneme neboť.
První ranní vlak je v Žilině až 8:35.
A poslední večerní jede už 19:25.
Samozřejmě v uvozovkách se nikam nedostaneme...
Úterý, 31. ledna 2017 - 18:09:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8695
Registrován: 12-2009
Já vím, že když jezdí v Havířově jen žlutý, chceš,aby jezdil bez konkurence všude.[proud]
Třeba vznikne EX1 (Návsí)-Bohumín-Praha-(Plzeň).
To by byla kravina. Z jakého důvodu by mělo MD platit prázdné vlaky? Koukni do těch žlutých, co takto jezdí. Frekvence na mikrobus... Buď až na Slovensko nebo přípoje v Bohumíně. Výjimka je ranní Ostravan, co má přípoj od Čadce. Ten se docela zaplní.

na Brdo tím co je v Žilině 8:35. To sice dalo. Při použití taxi z nádraží ke sjezdovce by vyšel i čtyř hodinový skipas a ještě pivko.
Nikoliv, skibus. Vychází to akorát.
Úterý, 31. ledna 2017 - 21:39:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8697
Registrován: 12-2009
Cieszyn - Uniwersytet w ramach projektowanej rewitalizacji linii kolejowej nr 190.
http://gazetacodzienna.pl/artykul/gospodarka/co-z-przystankiem-ci eszyn-uniwersytet
Středa, 01. února 2017 - 03:35:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3629
Registrován: 6-2008
Ohl:[ok]
Tak to mě nenapadlo, že když žlutý v Havířově jen. Tak všude...[ok][lol]

Tak asi určitě mezi Prahou a Plzní bude více lidí než Ostravou a Návsím...
Od toho, ale ramena bývají, že se někde více vyprazdnují či méně naplňují...

Koukni do těch žlutých: No je to radost pohledět kolikrát............
Škoda že zatím jezdí tak málo. Či mnoho...?

Já navrhnl alespoň něco. Jiní nic. Dráhy to měly bídné až špatné či strašné...

Ale další rok se to posune dál...........................................

Jó. Já z Ružomberoku mám jen taxika už léta. Skibus opravdu jezdí taky léta.
Taky mě v letní sezóny vozí podle potřeby zvláště do Valasskej Dubovej.
To toho miesta, kde stará báchorka so svojou cérou Žofou....
Více detailů...
No snad někteří znáte ten příběh. Aneb kde chytili Jánošíka..............................[ok][wink]
Prostě na Velký Choč. A zněj se nejlépe uchýlit se do Lúček.................
Ale zde nic proti gestu každého soudruha...[lol]
Středa, 01. února 2017 - 09:09:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8698
Registrován: 12-2009
Koukni do těch žlutých: No je to radost pohledět kolikrát............
Škoda že zatím jezdí tak málo. Či mnoho...?

Do či z Návsí jezdí se žlutým do 5 lidí. Nemá smysl tam ukončovat vlaky. Pokud je to bráno jako Smíchov, tak samozřejmě OK, je to věc dopravce, když na to má.
Ukončovat tam všechny Ex znamená je do roka zrušit z Návsí do Bohumína z důvodu nevytíženosti.
Čtvrtek, 02. února 2017 - 15:44:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 82
Registrován: 4-2011
Slíbil jsem kamarádovi, že mu přivezu auto z Prahy do Třince s tím, že zpět pojedu vlakem... Když vidím, jak to tam s jízdním řádem vypadá, musel jsem to odvolat. MHD v Třinci jezdí jen k osobákům, jeden čas by se mi hodil, ale znamená to čekat hodinu někde v Ostravě... Rychlík, myslím Ex 140 jede v neděli jen jeden, Regiojety z Ovy a Havířova vyprodány... Tři roky zpět jsem jezdil vlakem pravidelně ale to co je na severu teď je ještě horší než předtím. Takže na kamaráda kašlu a jedu do Třince na otočku svým autem... Vítejte ve 21. století :-)
Čtvrtek, 02. února 2017 - 18:34:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8702
Registrován: 12-2009
Nebude to spíš tím, že se neumí hledat v JŘ nebo použít IDOS? V 21.století? [wink]
Třinecké MHD nejezdí k ničemu, to, že se občas trefí a vypadá to jako přípoj, je náhoda.

To nějak nechápu. Když se má přivézt auto, tak s ním nelze zas jet do Prahy. Uvažuju nedvacátoprvňostoletně?
Priapos
Čtvrtek, 02. února 2017 - 23:40:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1196
Registrován: 10-2012
Ohl:
"To nějak nechápu. Když se má přivézt auto, tak s ním nelze zas jet do Prahy. Uvažuju nedvacátoprvňostoletně?"


Nevím jak uvažujete, ale hlavně špatně čtete.
Sobota, 04. února 2017 - 18:50:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 182
Registrován: 7-2008
Občas tady padne zmínka o koupání v termálu Turčianske Teplice, tak jen připomenu, že stále platí 10% sleva na vstup po předložení IN-karty a myslím, že i jen jízdenky(tohle neověřeno).
ex fíra
Neděle, 05. února 2017 - 03:39:04  
Neregistrovaný host
89.29.9.122
http://safeshare.tv/w/DYEsPODBwX U nás by se už určirě nejezdilo
Pondělí, 06. února 2017 - 19:07:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8716
Registrován: 12-2009
V Těšíně už asi měsíc neteče voda do podchodu ze spoje starý-nový podchod. Příroda problém vyřešila nebo se zase objeví po větší oblevě?,
Majkl007
Pondělí, 06. února 2017 - 20:56:21  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
Ohl: Tipuji, že pramen je v současnosti jen zamrzlý, takže bych se nebál, na jaře studánka zase bude fungovat... [biggrin]
Garfield
Středa, 08. února 2017 - 18:51:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12093
Registrován: 10-2004
Trať 321 | Opava - Ostrava - Havířov - Český Těšín, Ostrava-Svinov - Ostrava-Kunčice (a zpět)
Úsek: Havířov - Ostrava-Bartovice
Kraj: Moravskoslezský kraj
Počátek: 08.02.2017 18:10 Příčina: následky srážky vlaku s osobou
Plánovaný konec: 08.02.2017 20:30 Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě:

Provoz ve stanici Havířov je veden pouze po jedné staniční koleji.
Za místem omezení lze očekávat navýšení zpoždění vlaků cca o 5 - 10 minut.

Vlak R 1133 bude v úseku Opava východ - Ostrava Svinov zastavovat místo odřeknutého vlaku Os 3431.

Opatření v regionální dopravě:

Poznámka:
Cestující mohou použít mimořádně zastavující vlak R 1133.

Odřeknuté spoje Odřeknutí vlaku

Vlaky Os 3430 budou v úseku Havířov - Opava východ z důvodu mimořádnosti odřeknuty.

Poznámka:
Cestující mohou použít následného vlaku Sp 1614, který bude zastavovat jako Os.

Poznámka:
Srážka vlaku Os 3430 s osobou, pohybující se v kolejišti.
Probíhá vyšetřování mimořádné události.
Čtvrtek, 09. února 2017 - 22:10:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8724
Registrován: 12-2009
Už to funguje.
A potom přijedou k nám a diví se, když vlak přijede do pár vteřin...
...czas oczekiwania może wynieść nawet od pięciu do sześciu minut,...
Zgodnie z przepisami, gdy rogatki obsługiwane są przez dróżników szlabany były podnoszone zaraz po przejechaniu pociągów. Teraz ten proces znacznie się wydłużył. Jest to możliwe dopiero po około minucie, gdy pociąg wjedzie na peron w Cieszynie. Podobnie jest również w sytuacji gdy pociąg jedzie w drugim kierunku.

http://gazetacodzienna.pl/artykul/gospodarka/bezobslugowy-przejaz d-i-niecierpliwi-kierowcy
Neděle, 12. února 2017 - 16:20:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1111
Registrován: 6-2009
Dnes v Šenově na EC 242 150.209.[satan]
Neděle, 12. února 2017 - 16:51:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2913
Registrován: 8-2010
Tak za povinné místenky v přeshraniční dopravě v R můžete poděkovat ZSSK viz GVD platný a připravovaný. Jak jsem si myslel, je to výmysl ZSSK nikoliv ČD.
Praha-Ruzyně, Olomouc
Úterý, 14. února 2017 - 23:04:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8728
Registrován: 12-2009
Rychlíky Svinov -BB a něco k tomu.
Když jedou B.
[cunik]
Do kopců s pěti


zpátky bez vozů z Harmance v Uľance

sem tam na denním světle