Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » LEO Express » Archiv diskuse LEO Express do 14. 10. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse LEO Express do 14. 10. 2017

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 31. srpna 2017 - 21:49:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 119
Registrován: 7-2011
Včera při čekání na vlak do Prahy, jsme v Pardubicích nevěřícně koukal na protijedoucí vlak LE do Košic. Plný snad do posledního místa, vše nasvícené, prosvícené jak Hradčana v 10h večer, laptopy, sluchátka v uších. To opravdu ti lidé cestují takto celou noc? Jak ovce na porážku? Co za tím vězí? Stádovitost, či pro korunu si nechám vyvrtat koleno? To i v pradávných dobách před rokem ´89, jsme při cestách na východz, na Šíravu, si mohli vypnout světlo v kupé.[proud]
Garfield
Čtvrtek, 31. srpna 2017 - 22:02:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12371
Registrován: 10-2004
Monin:
V nočním LE z/do funguje i noční režim. Nevím, jestli pokaždé začíná stejně nebo se to nějak odvíjí podle roční doby, ale když jsem s ním jel na jaře, tak noční režim byl někde od Zábřeha.
Pátek, 01. září 2017 - 21:06:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 309
Registrován: 1-2016
Ta Leošova inzerovaná dodávka jako odvoz z Přerova směr Zlín či naopak k vlaku, to je něco za příplatek pro vyšší třídy nebo to jezdí místo těch autobusů Přerov - Zlín? Co pro ně jezdil myslím Vsetín?
Čtvrtek, 07. září 2017 - 16:33:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 7-2017
Aj v hen tom Německu je bijú:

http://zdopravy.cz/vozmistr-deutsche-bahn-zarizl-dva-spoje-locomo ru-1439/
Pátek, 08. září 2017 - 09:07:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5025
Registrován: 9-2011
Hm, ten vozmistr je asi pravidelným čtenářem Káčka a inspiroval se "hrdinstvím" některých zdejších diskutérů, kteří, kdyby byli např. zaměstnanci ČD jakožto obsluha myčky, by taky "z vnitřního přesvědčení" sabotovali umývání žlutých vozů.
No, hoši, myslím, že můžete založit sbírku na příspěvek v nezaměstnanosti pro toho "hrdinu".
Pátek, 08. září 2017 - 13:40:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2189
Registrován: 9-2003
Tka když si bude Locomore stěžovat u BNA (Bundesnetzagentur), že byl diskriminován, tak ty prachy z nich lehce dostane, protže BNA jede po DB jak po uzeném. Jinak se mi nezdá, že by DB Fernverkehr měla ve tři ráno ve Stuttgartu jen jednoho vozmistra - ale stejně bych šel s poptávkou po vozmistrovi spíše za méně konkurující DB Regio. U nákladních dopravců asi většima vozmistrů nebude mít kvalifikaci "Wagenmeister P".
ANNUAL TRANSYLVANIAN CONVENTION
Sobota, 09. září 2017 - 22:57:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 7-2017
Monin: V nočním LE z/do Košic je normální noční režim - tma. Zhasínání probíhalo v době kdy jsem naposledy jel, za Pardubicemi (ale to byl loňský GVD, letos vlak jede o něco dříve, tak se možná zhasíná později). Vlak je v Pardubicích ve 21.08, není to tak dávno, kdy v tu dobu bylo ještě denní světlo, takže údiv moc nechápu.

Horší je jet nočním vozem Bdpee které září do okolí a klimatizuje na plné pecky (bohužel standardně a bez možnosti domluvy).
Mladějov
Neděle, 10. září 2017 - 09:23:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10826
Registrován: 3-2007
>Horší je jet nočním vozem Bdpee které září do okolí

No to je taky na pendrek, ovšem můžu si jít sednout do jiného vozu, což u povinně místenkového vlaku jde jen někdy.
Jinak ať jezdí každý tím, co mu vyhovuje, trvalý údiv nad tím , jak někdo může jezdit s Leošem, Jančurou, nebo s ČD je docela [crazy]
Špáňa
Neděle, 10. září 2017 - 17:43:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4787
Registrován: 9-2007
Já jel Praha-Košice a z5 všemi dopravci několikrát a vždy to bylo lepší než autobus. Jen s RJ-Lowcost bych asi jet nechtěl, ale zase pravda, že lidi co skutečně nemají moc peněz, tak za cca pětikilo mají příležitost navštívit příbuzné na druhé straně československa, což dříve moc nešlo.
Úterý, 12. září 2017 - 20:13:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 46
Registrován: 7-2017
No to je taky na pendrek, ovšem můžu si jít sednout do jiného vozu, což u povinně místenkového vlaku jde jen někdy.

Ono to u těch EN vlaků taky ne vždy jde. Nevím, jak to je letos, ale loni mě párkrát čekal Metropol a zářící openspace byl bezpečnější než klimbavé Bmz se spolucestujícími-podivíny. Já tím jen chtěl říct, že obyčejné ztlumení světla by stačilo. V LE to ale tak jde.
Úterý, 12. září 2017 - 21:04:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 48
Registrován: 7-2017
EN sú povinne miestenkove cez hranice, takže ťažko si sadnem inam, možno v posilách končiacich v Brne, ale inak sprievodca zásadne trvá na obsadení miesta na rezervácií.
Mladějov
Úterý, 12. září 2017 - 21:08:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10900
Registrován: 3-2007
No to je zajímavé - u mne nikoliv.
Asi jste mooc velký kritik všeho a je to na vás vidět [wink]. Já to prostě slušně průvodčímu oznámím a vybavené.
České přísloví praví : Líná huba holé neštěstí a Se slušností nejdál dojdeš.
Úterý, 12. září 2017 - 22:10:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7796
Registrován: 5-2007
To ja keď som tým Metropolom išiel posledne, tak som miestenku ani nemal (počítal som s tým, že si zaplatím úhradu vo vlaku) a nikto po mne nič nechcel, nieto ešte aby tam niekoho presadzoval.

Či on si to Veľký šéf neprimyslel aby mohol tvrdiť akí sú národní dopravcovia fujfuj.
Úterý, 12. září 2017 - 22:34:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 49
Registrován: 7-2017
No fuj fuj sú už len preto, že niečo také požadujú a potom im to je jedno, či si to človek zakúpi resp cez internet mi to rovno miestenku vnuti aj keď ju nechcem. Ja keď som chcel lístok do vypredaneho Metropolu do Bratislavy z Breclavi, tak mi lístok odmietli predať, že nie je miesto až ráno na Os. Druhýkrát dom šiel toto leto a vtedy všetkých posadil na správne miesta, lebo ľudia stáli a turisti mali batohy po sedackach.
Pondělí, 25. září 2017 - 09:55:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 54
Registrován: 7-2017
Ať je Honza Sůra kdekoliv a může uškodit modrému jakkoliv, vždy to rád udělá. I kdyby měl pro změnu zase jednou psát dobře o černém [crazy]

http://zdopravy.cz/leo-express-po-mesici-provozu-v-nemecku-jsme-p lni-z-80-chceme-praha-berlin-2182/
Honzalb
Pondělí, 25. září 2017 - 12:07:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1189
Registrován: 11-2010
Bobmaster: určitě mi vysvětlíte, jak konkrétně tento text škodí ČD. Chtěly rozjet linku Berlín - Stuttgart? Nebo snad MD odebere Ex3 ze závazku, kdy to neudělala ani v případě nástupu RegioJetu? Nebo jste jen opět zapomněl prášek?
Pondělí, 25. září 2017 - 12:33:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7753
Registrován: 4-2003
Honzalb: Nebo jste jen opět zapomněl prášek?


Mám obavy, že s vyšilováním u Bobmastera to bude doopravdy tak, že si občas nevezme pilulku [crazy].
Pondělí, 25. září 2017 - 14:28:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 29
Registrován: 8-2017
„Cestující mezi Prahou a Berlínem si zaslouží jiný standard, než jim v současné době platí stát."

Vždyť tam jezdí nejlepší klasické soupravy co ČD mají i s restauračním vozem na všech spojích, včasné jízdenky jsou též v nabídce, to si myslím že je docela slušný standard a do Drážďan se dá osobákem velmi levně na Labe-Elbe tiket. Nerozumím tomu co by chtěl LE nabídnout převratného, humanizované Bimzy a noviny zdarma za nějakých 22 až 30 EUR? To by ten ČD "mizerný" standard hodně rozsekal na maděru... [crazy][crazy][crazy]
Pondělí, 25. září 2017 - 14:40:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7755
Registrován: 4-2003
749.258: Nerozumím tomu co by chtěl LE nabídnout převratného

Převratné by už bylo pouhé samotné zahuštění provozu mezi Berlínem a Drážďanami - dvouhodinový takt, který tam nabízejí DB, není nic převratného. Skoro bych řekl, že spojení mezi takto velkými městy je velmi mírně řečeno společností DB těžce přehlíženo. A ta Praha už se sveze s tím také. Ostatně pouze dvouhodinový takt rychlých vlaků mezi Děčínem a Prahou také někomu přijde asi jako málo........
Honzalb
Pondělí, 25. září 2017 - 14:56:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1190
Registrován: 11-2010
749.258 https://byznys.lidovky.cz/nemci-trestaji-ceske-drahy-vagony-pro-l ukrativni-linku-jsou-zpozdene-a-poruchove-gi4-/doprava.aspx?c=A17 0609_152558_ln-doprava_pave
Pondělí, 25. září 2017 - 15:40:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3720
Registrován: 7-2004
ad Bram: Tak bylo by tomu tak, pokud by Leo chtěl vložit vlaky po hodině, což ovšem dle mého z textu nevyplývá. Naopak si myslím že jediná jeho snaha by byla vystrnadit ČD. Takže by v taktu dvou hodin nebylo nic nového. No a pokud by se mu tedy úspěšně u Dana Mimoně podařilo uspět, což do voleb stejně nemá cenu řešit a DB by se "svého" slotu nevzdala, musel by jezdit v protihodině a tím rozbít linku Praha - UNl - Cheb, to by byla také pro české cestující výhra. Navíc již dnes jsou vlaky na hraně v jarním - letním období, takže více cestujících bez navýšení kapacity by vlastně znamenalo vyšachování vnitro frekvence.
Pondělí, 25. září 2017 - 15:48:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7759
Registrován: 4-2003
753006:Naopak si myslím že jediná jeho snaha by byla vystrnadit ČD.

To reálně nejde provést (což asi u LEO vědí a proto jen prskají) a bylo by to hlavně krajně nežádoucí.


No a pokud by se mu tedy úspěšně u Dana Mimoně podařilo uspět, což do voleb stejně nemá cenu řešit a DB by se "svého" slotu nevzdala, musel by jezdit v protihodině a tím rozbít linku Praha - UNl - Cheb, to by byla také pro české cestující výhra.


Viz výše, nežádoucí a hlavně reálně neproveditelné. Vždyť by to byla Ťokova politická sebevražda, čímž by zároveň nahnal voliče k ČSSD a to mu Babiška nedovolí [nene].
Pondělí, 25. září 2017 - 15:53:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 55
Registrován: 7-2017
Jasně, ten prášek, to bude ten zatracený prášek...

Já po přečtení výše uvedeného článku nabyl dojmu, že LEO Express v Německu objevil zlatý důl (který LOCOMORE bůhví proč nedokázal vytěžit a zkrachoval) a tím se stal druhou nejlepší věcí na světě hned po krájeném chlebu. Ba co víc, už má v hledáčku další podobný provar, pro změnu Ex3, tam nejspíš jezdí Béčka třikrát za den a pouze za plnou cenu, navíc s nerudnýma štíplístkama. Ještě že tady toho LEOše máme (jakou že to teda zajistil náhradu za tu nabouranou jednotku ? Jo aha..., tak snad se nic takového hned tak nebude opakovat), další spasitel ve VHD, to je přesně to co potřebujeme.

Jako klidně mi můžete nadávat, nejste první ani poslední, akorát si neuvědomujete že já psal takové články taky, a dodnes se za to trochu stydím. Takže chápu že hlavní je tepat do DB/ČD za každou cenu, i kdyby se jezdilo těžce podnákladově (obsazenost XX% a stále stoupá, od roku 2011 nic nového).

(Příspěvek byl editován uživatelem bobmaster.)

(Příspěvek byl editován uživatelem bobmaster.)
Babilon
Pondělí, 25. září 2017 - 16:09:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3620
Registrován: 12-2007
Takže by v taktu dvou hodin nebylo nic nového.
Nebylo by to nic nového pro lidi zatížené jednou barvou. Ostatní by získali spojení každou hodinu.
Honzalb
Pondělí, 25. září 2017 - 17:49:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1191
Registrován: 11-2010
Bobmaster:: za vaše dojmy nemohu. Je mi úplně jedno, co jste psal, pro mě jste jen dál jeden ze srabů, co je internetovým hrdinou schovaným za anonymním nickem[happy] Btw, minule jste psal, že jste dělal něco jiného, ale chápu, že jsou různé fáze nemoce.
Bkp
Pondělí, 25. září 2017 - 19:51:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7857
Registrován: 8-2003
749.258-0:
"Nerozumím tomu co by chtěl LE nabídnout převratného, humanizované Bimzy a noviny zdarma za nějakých 22 až 30 EUR? To by ten ČD "mizerný" standard hodně rozsekal na maděru... [crazy][crazy][crazy]"

To já zase rozumím - konec nesmyslu zvaného TCV tarif, jeden dopravce v celém úseku Praha - Berlín a konec přístupu typu "problém vznikl mimo území ČR a tudíž nás nezajímá"... Mám pokračovat?
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Pondělí, 25. září 2017 - 21:18:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 597
Registrován: 10-2011
Bkp: On někdo jezdí z Prahy do Berlína (kromě Metropolu, ale ten je přece je specifická kategorie) v TCV tarifu? Tedy nějaký relevantní počet cestujících, nemyslím pár Japonců, které nikdo neinstruoval, co stojí normálně vlaková jízdenka v ČR.
Nesni
Pondělí, 25. září 2017 - 21:30:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1567
Registrován: 6-2014
749.258-0:
Vždyť tam jezdí nejlepší klasické soupravy co ČD mají i s restauračním vozem na všech spojích
Přesto nedokážou nabídnout cestujícím v 1. třídě výběr mezi velkoprostorem a oddíly. Ve 2. třídě je počet míst ve velkoprostoru velmi nízký. Jídelní vůz je dobrý pro šotouše, ale běžní cestující chtějí obsluhu na místo, nemají zájem opouštět svá zavazadla a někam chodit.

do Drážďan se dá osobákem velmi levně na Labe-Elbe tiket
Ano, to je opravdu vrchol kvality cestování. Cesta trvající přes 3 hodiny a 2 přestupy spojené s běháním po schodech v Děčíně, protože na prázdném nádraží prostě nelze zařídit přestup hrana-hrana.[ko] V Bad Schandau taky vlaky nezastaví proti sobě (přitom před příchodem linky Děčín-Rumburk to šlo). Poslední vlak zpátky jede už krátce před 18. hodinou, potom už je potřeba si připlatit za EC nebo EN.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nesni.)
Bkp
Pondělí, 25. září 2017 - 21:53:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7858
Registrován: 8-2003
Kotec:
Špatná otázka. Správná je, kolik by jezdilo bez TCV tarifu a jaké tržby dopravci by to přineslo.
Podotýkám, že před pár roky na trase Praha - Drážďany - Berlín nejezdily prakticky žádné autobusy a dneska...
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Pondělí, 25. září 2017 - 22:15:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 172
Registrován: 9-2007
Před dvěma týdny jsem absolvoval služebku ÚNL - Hamburk a zpět přičemž jsem využil EC tam a DB IC zpět do DD s přestupem na Metropol. na to že to bylo během týdne byly oba spoje plný. Na českém EC navíc nejel jídelák (na jehož návštěvu jsem spoléhal) a jen jeden vůz první třídy - už tři dny před odjezdem téměř vyprodaný (chytil jsem předposlední místo). Takhle natřískaným vlakem (zejména mezi DD a Berlínem) jsem už teda pěkně dlouho nejel.
A "nejlepší" byly pokusy koupit lístek na Metropol z Drážďan do Ústí přes net. To prostě nejde, takže pěkně k okýnku.
Takže buď bude nutný aby ČD v dalších letech posílily soupravy nebo povinně místenkový EC nebo další dopravce kterej aspoň nabídne další alternativu.
Pondělí, 25. září 2017 - 22:21:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 173
Registrován: 9-2007
Bkp - to ano, jenže za první pololetí 2017 v dálkové dopravě v D na železnici nárůst o 2,4%, dálková doprava bus pokles o 0,5%.
Přes nástup autobusů trošku překvapivě dálkové železniční dopravě cestující neubývají.
Úterý, 26. září 2017 - 00:32:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 52
Registrován: 7-2017
Ono ten TCV taríf by mal zmysel, ak by drahy garantovali Max 15 minút meškanie, 1.triedu a lounge v nástupnej stanici, potom by cena 50€ odpovedala poskytnutym službám. V D ľudia môžu uprednostniť vlak, pravda je však taká ,že CD by zlepšili marketing o 200% nastavením ceny na akční jizdenku, pričom by šlo ísť hociakym vlakom a kúpiť by to šlo rovno v pokladni aj v deň odchodu. Ďalších 100% by bolo zníženie poruchovosti a odstránenie prepravu, ďalšie veci už boli spomenuté. Bohužiaľ dnes je to tak, že každý vidí v cezhraničnom cestujucom dojnu kravu, ktorú treba podojit, aby sa mohli chudáci viezť do Chebu cez UnL, prestup v UnL by ich nezabil, jazdí tam aj Os a dnes sa peniaze z TCv aj tak preleju do tých stratovych liniek a ľudia na Berlín sa vozia v pokazených vagónoch či degradovanych súpravách nehodnych EC
Úterý, 26. září 2017 - 08:17:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7764
Registrován: 4-2003
Bkp:Podotýkám, že před pár roky na trase Praha - Drážďany - Berlín nejezdily prakticky žádné autobusy a dneska...

Pokud by byla nabídka ČD a DB adekvátní situaci na trhu, tak by nejspíš do autobusu nikdo nevlezl a autobusy mezi Prahou a Berlínem by nejspíš nejezdily. Jednou jsem autobusem z Prahy do Berlína jel, přežít se to dalo, ale do pohodlí vlaku to má hodně daleko.....
Úterý, 26. září 2017 - 09:01:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 8-2017
Jen pro info, mezi Drazdany a Berlinem bude od prosince 2019 hodinovy takt. Vlaky Hamburk-Berlin-Praha budou prolozeny linkou Drazdany - Warnemünde (jezdit na tom budou patraky od Bombardieru).

Ad pokles dalkove autobusove dopravy - to je dane predevsim tim, ze FB po ovladnuti trhu zrusil cca tretinu spoju. Holt i hodny autobusovy dopravce musi investorum vydelat prachy.

Ad stav vozu, pokud Vam vadi Siemens vozy CD, tak se zkuste svezt tim, co jezdi mezi Berlinem a Varsavou, proti tomu jsou CD vozy jeste o dve generace napred.
Babilon
Úterý, 26. září 2017 - 09:43:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3621
Registrován: 12-2007
Nerozumím tomu co by chtěl LE nabídnout převratného
Zrovna se na FB objevil příspěvek "We booked 2nd class tickets, but the experience was 3rd world." Chyběly dva vozy a jelo se v narvaném vlaku na stojáka.
Ono možná ani není potřeba nic převratného, stačil by slušný standard, na který se dá spolehnout.
Úterý, 26. září 2017 - 09:53:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7767
Registrován: 4-2003
Nocni spoje:Jen pro info, mezi Drazdany a Berlinem bude od prosince 2019 hodinovy takt.

To jsou ale ty DB hodné, že se slitovaly. Už těch autobusů jezdilo mezi Berlínem a Drážďanami nějak hodně, tak se po několika letech konečně rozhoupaly. Nebýt autobusů, stačil by tu dle DB určitě dvouhodinový takt i do příštích let [rofl].

A pročpak hodinový takt nejde zavést už od letošní změny GVD? Argumenty typu jednokolejná odklonová trať nelze uznat, neb i na ní jsou stanice pro možnost křižování [wink].
Úterý, 26. září 2017 - 10:08:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 8-2017
Ono možná ani není potřeba nic převratného, stačil by slušný standard, na který se dá spolehnout.

Myslíš něco jako - rozstřelili jsme jednotku o zarážedlo, tak jsme všem stornovali jízdenky bez náhrady a těm co měli zpáteční jsme pro jistotu stornovali i druhý směr byť daný spoj normálně jede? [crazy]
Úterý, 26. září 2017 - 11:34:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 8-2017
Ad Bram: Treba proto, ze se jednotky v depu sami nerozmnozuji? Ono je vse totiz v realu trochu slozitejsi nez od klavesnice. A DB v dalkovce si na vsechno musi vydelat, nema zadny dosyp na lepsi takt.
Úterý, 26. září 2017 - 12:05:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7768
Registrován: 4-2003
Nocni spoje:Treba proto, ze se jednotky v depu sami nerozmnozuji? Ono je vse totiz v realu trochu slozitejsi nez od klavesnice.

No jistě, nejspíš nevím, že jednotky se musí několik let před jejich použitím objednat a zaplatit [proud].


Ono je vse totiz v realu trochu slozitejsi nez od klavesnice.

Tady někdo ve své prostotě a nevědomosti dělá někomu zbytečně advokáta. Přitom DB byly dlouhodobě bez konkurence v podobě autobusové dopravy [crazy].

Různé nízkonákladové letecké společnosti také nemají na svůj život žádné dotace a žijí. Sice některé čas od času pojdou, ale to nevadí, trh se alespoň pročistí. Tak proč dělat chudáčkům DB, které byly donedávna bez konkurence, advokáta. Ale modrému způsobu života a uvažování to tak evidentně vyhovuje [biggrin]
Bkp
Středa, 27. září 2017 - 09:57:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7861
Registrován: 8-2003
Bavíme se o trati Praha - Berlín, o tom jestli si cestující vybere vlak nebo auto, nebo vlak nebo autobus. Celkový vývoj v Německu je vedlejší, situace na lince z Berlína do Varšavy v podstatě bezpředmětná.
Velky sef ma pravdu, že dráhy vidí v mezistátních cestujících dojnou krávu, jenže pořád nějak pozapomínají, že to jde i jinak, než vlakem. Zatímco do Děčína do je obětování se veřejnosti, tak přes čáru je to skoro jak za trest. No nic, pokud by to byl čistě komerční produkt, no budiš, ale linka Ex3 je dost štědře dotovaná, tak se spíš objevují dotazy, kam všechny ty peníze směřují...
Dráhy si musejí uvědomit, že doba se změnila a nejde všechno dostat do jednoho mustru - to je jak s těma akčníma (či jakejma) jízdenkama - to ta cena musí být prakticky vždycky baťovská - 19 EUR, 29 EUR? To to nemůže být třeba 22, protože situace na lince, na té konkrétní lince, si to vyžaduje? To musí být limitovaný třídenním předprodejem? To není možné mít podle vývoje situace něco k dispozici třeba i 20 minut před odjezdem? No jde to, jak dokazuje případ dopravce z tohoto vlákna, takže pokud volám po jeho příchodu i na berlínskou linku, tak toto je jeden z důvodů.
Když už jsme u té rigidnosti národního dopravce - před pár roky uzavřel dlouhodobou smlouvu s DB, které mj. řeší rozsah provozu na nějakých deset let dopředu. Dvouhodinový interval a stávající soupravy, ke kterým se už moc vozů přidávat nedá (pokud nemá jít dynamika do ...). Co když dojde k nárůstu počtu cestujících, když už mnohé soupravy nyní sotva stačí a to jízdní doba je více než čtyřhodinová, pokud v horizontu dvou tří let po modernizaci trati (což je teda kapitola sama pro sebe) spadne někam na tři a půl hodiny, pravděpodobně dojde nárůstu zájmu cestujících a ty odveze kdo? Nebude se opakovat vídeňský případ, kdy s Railjety došlo k nárůstu počtu cestujících a přeplněnosti některých vlaků, která po dvou letech bude nakonec mít žluté řešení?
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Středa, 27. září 2017 - 16:37:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1650
Registrován: 11-2012
S tou dynamikou mě napadlo jedno řešení šité přímo na míru naší partě [biggrin]:
Na řadě 371 udělat komplet ochrany v elektronice a vyvést spolu s ovládáním ven na kabel a máme krásnou dvojičku 371+371.
Prosím nebrat vážně, ale já jen, že na Bastardech jsem ještě nikdy nebyl...xD
Klidně zaprodám svou duši peklu, pokud budu moct do konce života dělat jen na Kocourech a Škodovkách II. generace. To jsou mašiny, pro které se do práce těším.
Okolí neustále prudím tím, že mluvím pravdu, ale jinak su moc hodný...
Středa, 27. září 2017 - 16:48:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 103
Registrován: 8-2017
Nezajistí dostatečnou dynamiku už jen náhrada třímegawattové lokomotivy šestimegovou?
Středa, 27. září 2017 - 17:03:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 32
Registrován: 8-2017
Jelikož z Prahy do Berlína je to téměř rovina, tak zcela nepochybně. Také vozy Bmz zbytečně zabíjí kapacitu, při rekontrukci na velkoprostor by se získalo dalších 10-14 míst k sezení.
Bkp
Středa, 27. září 2017 - 17:14:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7864
Registrován: 8-2003
Dostatečnou dynamiku i v rychlosti 200 km/h? Nebo pro cimbuří okolo Roudnice nad Labem?
Dávno jsou pryč časy, kdy nevadilo motorákem předjíždět dvanáctivozový expres.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Středa, 27. září 2017 - 17:49:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3721
Registrován: 7-2004
ad Nesni: Tak v případě Děčína nemáš pravdu, naopak tam je přestup od R hrana - hrana na Os do Rumburku přes Jedlovou, který odjíždí dříve než Bad Schandau, takže hrana musí být pro něj, stejně jako pro Os Liberec - běžně se využívá 6. kolej a i b takže na jednom Rumburk a na druhém Liberec a Praha jezdí na 4.kolej. Stejně je to i v obráceném gardu. Navíc Rumburk i Liberec musí odjíždět z nástupiště č 3 nebo 4, takže Praha ani na hranu jinam jet nemůže. Přestup na Bad Schandau tedy musí být na 2. nástupiště.
Nesni
Středa, 27. září 2017 - 19:46:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1568
Registrován: 6-2014
753006:
Vlak z Bad Schandau přijede na 2. nástupiště. Protější kolej je prázdná. Rychlík stojí na 3. nástupišti, i tam je protější kolej prázdná. Osobák stojí na 1. nástupišti. Jen ať se cestující proběhnou. Směrem TAM by taky byl problém dát 2 vlaky za sebou k jedné hraně?
Čtvrtek, 28. září 2017 - 09:14:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3722
Registrován: 7-2004
ad Nesni: Opakuji že R stojí na 3. nástupišti na 4. koleji a na vedlejší (6. kolej) přijíždí Os od Č.Lípy v X:14 a od Rumburku v X:20. Takže tyto vlaky mají přestup hrana-hrana. Za sebe ty vlaky stavět nejde, bo vjezd na obsazenou kolej, která se má používat pouze v nutných (spojování) a mimořádných případech. Jinak ji SŽDC nedovoluje. Bohužel při rekonstrukci stanice mohl někdo vymyslet "cesťáky" a pak by to i šlo. Osobák na 1. nástupišti je požadavek kraje.
Úterý, 03. října 2017 - 07:38:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35
Registrován: 8-2017
–364 tisíc každý den. Leo Express za pololetí zdvojnásobil svoji ztrátu.
Pátek, 06. října 2017 - 22:11:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1041
Registrován: 5-2009
Za sebe ty vlaky stavět nejde, bo vjezd na obsazenou kolej, která se má používat pouze v nutných (spojování) a mimořádných případech. Jinak ji SŽDC nedovoluje.
Ale nás cestující tyhle pseudodůvody, proč něco opět nejde, nezajímají. Nám stojí před barákem auto a přemýšlíme, jestli pojedeme 55 minut do Drážďan bez přestupu autem nebo 2 h a 10 min. s 2 otravnými přestupy.
Kdyby to aspoň stálo vedle sebe, tak tolik nevyvádím, ale opravdu je to zhoršení, které mi v mém věku sice až tak velké problémy nedělá, ale po 40 minutách pořád někam přelézat je prostě pruda. Jsme v Schengenu od roku 2007 a na železnici prostě S Bahny nemohou dojet v klidu do Děčína, protože jiná trakce.

Rychlíková/Sp vrstva z Ústí do Drážďan taky "nejde". Tak holt navzdory existenci slušného železničního spojení (kolejí) jezdí z Drážďan do severních Čech tak akorát šotouši. A to, že to dřív bylo ještě horší, není argument. Po silnici to taky bylo horší a teď je to lepší. Adekvátní reakci drah nevidím.
Čtvrtek, 12. října 2017 - 19:21:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 67
Registrován: 7-2017
LE zahájil prodej jízdenek na nový GVD, ale bez spojů LE 1354/1355/1364/1365, takže s nasazením poškozené jednotky zatím nepočítá.
Pátek, 13. října 2017 - 00:14:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9178
Registrován: 12-2009
Po silnici to taky bylo horší a teď je to lepší. Adekvátní reakci drah nevidím
Jo takhle to je. Silničáři nebo kamioňáci neměli co dělat, nebyli líní, tak postavili dálnici do Němec.
A dráhy -přesný opak.
Pátek, 13. října 2017 - 13:14:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 617
Registrován: 6-2002
LEO dostal od UTK povolení k přístupu na PLK
Pátek, 13. října 2017 - 15:43:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5858
Registrován: 8-2012
A dráhy -přesný opak
Smyslem Dráhy (s velkým D v její trojjedinosti - ČD, ČDC, SŽDC) bohužel není hledat způsoby, jak by to šlo, ale důvody, proč to nejde. Výjimky jsou z pohledu Drážního organismu přitom "zhoubným bujením", které se snaží zničit nebo vypudit.
Platí trvale, bez ohledu na qedlice v organizační struktuře.

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 13. října 2017 - 21:17:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9181
Registrován: 12-2009
Á, další co si myslí, že rozkaz a peníze ke stavbě dálnice i železnice dává jejich ředitel.[proud]
Pátek, 13. října 2017 - 21:20:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68
Registrován: 7-2017
Mimochodem. Jízdní řád vydaný Leoexpressem neodpovídá konečnému návrhu GVD vydaném SŽDC.
Vlak LE 1352 je podle LE vedený ze Starého Města (6.14 z Přerova), podle SŽDC z Bohumína. V úseku SM-Přerov nahrazuje vlak LE 1340.
Vlaky LE 1341, 1342, 1343 jsou zrušeny.

Podle článků by se případné prodloužení do Krakowa týkalo spojů 1356 (8.12 z Bohumína) a 1361 (16.10 z Prahy).

Nabízí se tedy otázka, jestli dopravce vůbec s nasazením poškozené jednotky v příštím roce počítá, a pokud ano, jestli překope jízdní řád (vrátí přípojné spoje Přerov-SM) nebo nějak jinak vyřeší situaci, kdy má kapacitu pro vlak v 7.14 z Přerova do Prahy, ale ne z Bohumína do Přerova.
Pátek, 13. října 2017 - 23:41:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1835
Registrován: 8-2010
ad Ernie:
Nabízí se tedy otázka, jestli dopravce vůbec s nasazením poškozené jednotky v příštím roce počítá...
LEO Expres odhaduje, že poškozená jednotka bude opravena a schválena do provozu (cituji)...nejspíše někdy koncem roku 2018 (10/2018) - odhad.. Dále v souvislosti s dopravcem vypsaném výběrovém řízení na dodávku mobilní části ETCS do všech jednotek (otevírání obálek má proběhnout 02.11.2017) uvádí zároveň tuto informaci.... (zase cituji)...Vzhledem k tomu, že jedna z jednotek je aktuálně umístěna v Polsku ve městě Siedlce, kde bude dlouhodobě odstavena, je možné provést prototypování na této jednotce přímo na tomto místě.
Zdroj: https://www.profilzadavatele.cz/profil-zadavatele/leo-express-a-s _1509/
Sobota, 14. října 2017 - 08:26:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7833
Registrován: 5-2007
Hlavne, že keď takto stál rok panter, tak sa tu na ČD a Škodovku znášali hromy-blesky.
Sobota, 14. října 2017 - 10:24:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1554
Registrován: 12-2007
Asdf: A bylo poškození onoho Pantera srovnatelné s tímto Flirtem?
Sobota, 14. října 2017 - 13:04:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6292
Registrován: 5-2002
Spíš je smutné že si LE ani neshání náhradu, třeba na Staré Město (bez úvrati po cestě) nějakou loko a pár vozů... Nebo jí nepoptá u Arrivy nebo GW třeba... I když bude mít jednotek zase někdy v budoucnu pět, tak jestli se chytne Polsko, tak budou mít dost práce tam, + Košice...
Nesni
Sobota, 14. října 2017 - 13:26:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1575
Registrován: 6-2014
Ohl:
nebyli líní, tak postavili dálnici do Němec
Ano, dřív měla navrch železnice, protože po silnici bylo nutné šplhat do hor. Za těch dobrých 20 let, kdy spojení Praha-Drážďany na Labe-Elbe-Ticket (a jeho předchůdce) existuje, se nezměnilo nic. Přes čáru se stále musí jet těch pár kilometrů zvláštním vlakem. Přestup hrana-hrana prostě nejde, byť by spojení mělo být určeno pro nakupující, a tak ať se s taškama proběhnou. Kdyby někdo náhodou chtěl mít v Děčíně víc času na přestup a jel EC, byla vymyšlena obstrukce, že Labe-Elbe-Ticket v EC vlacích přestal platit. Od nového GVD zanikne možnost vrátit se z Drážďan ve 20:00, protože MD zaplatí rychlík z Děčína jen v neděli, což je asi nejméně vhodný den pro pozdní návrat z výletu. Železnice měla 20 let na to, aby se našlo nějaké rozumné řešení, např. v rámci rekonstrukce se mohly udělat podmínky pro zajíždění S-Bahnu do Děčína, stejně jako se z Vídně jezdí přímo do Znojma. Jízdenka pro jednodenní výlet na přímé EC, rozdělená na hranicích, stojí 587 Kč/1 směr, autobus nebo auto něco přes 300 Kč. Prostor pro zlepšení a nového železničního dopravce je tady značný.