Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 12. 01. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 12. 01. 2017

dolů
   autor příspěvek
Bobmaster
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 00:56:39  
Neregistrovaný host
141.0.15.126
T.H.
K snídani párky a dvanáctku
[ok] [biggrin]
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 01:05:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2820
Registrován: 8-2010
TH: To je snad moje věc co snídám? A i kdyby tak jsou tam levnější věci vhodné ke snídani než za 70 Kč. Jeho Vysost prostě lže. O žádném Ex Ressel nebyla řeč já jsem reagoval na tuhle větu: Inak pri cene okolo 70Kc za raňajky v jidelaku CD sa vitaniu RJ na trase Pha Brno nedá veľmi udivovať.

Tak to zas nepřekrucujte někam jinam....
Praha-Ruzyně, Olomouc
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 08:51:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10780
Registrován: 5-2004
Tak nevim co delaj anglani blbe ze snidaj mj k dalsimu parky.
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 08:57:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 950
Registrován: 5-2014
Majkl007: No právě že ne. Poukazuje na výhody i nevýhody jednotlivých dopravců (i když celkové vyznění je spíše pro RJ, ale to je OK). Článek dotyčných študáků je naprosto řiťolezecký a s tím mám já problém [happy]

A co se týče kompenzací, nemá stát nařizovat dopravcům slevy v komerčních vlacích, ale zároveň je nemá ani kompenzovat.

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Jeho Vysost
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 10:19:05  
Neregistrovaný host
94.230.152.11



Takže mimo 1 jedla sú ostatné drahšie ako 70 kč takže aj v priemere to vyjde viac ako 70kc, takže Honza7887 zavádza.
Jeho Vysost
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 10:20:02  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Pardon 2 jedál samozrejme, ale inak to sedí.
Z F J
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 10:59:10  
Neregistrovaný host
62.141.0.146
www.seznam.cz
Policie našla vyděrače: Policie vypátrala v Hondurasu muže, který údajně organizoval oznamování bomb ve vlacích RegioJetu a vydírání majitele firmy. Hrozí mu osmiletý trest.
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 11:27:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10785
Registrován: 5-2004
A není to tím že jídelák v EC není studentská menza? Ty ceny jsou málem stejný jako nabízej hospody a různý kavárny v Praze a to zdaleka ne jen v centru. Jen kafe u kafostánků se pohybuje kolem dvacky a víc.

Pokud chtěj fakt se lacino nadlábnout tak si můžou na nádraží u bejkra koupit v akci 4+1 5 koblih za 24[lol]
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 11:35:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4089
Registrován: 8-2012
To je snad moje věc co snídám?
Takže nesnídáte párky? Tak proč to považujete za snídani pro "studentku", jen proto, že je to nejlevnější? Považujete to za férovou argumentaci?
Kromě dvou párků dostanete tři kusy chleba, máslo, marmeládu, jednu světlou a tmavou housku, hořčici, kečup
To není pravda - nedostanete to k těm párkům za 45, ale musíte si připlatit +11 za máslo, +11 za marmeládu a +15 za "ošatku pečiva" (dva chleby a dvě bagetky) a najednou jsme na 82 korunách... (Ale byla to šikovná lež, málem jsem vám na to skočil, než jsem se podíval do jídeláku JLV).

co delaj anglani blbe ze snidaj mj k dalsimu parky
Nevím, co dělají Angláni blbě. V jižní Asii třeba snídají pražené larvy bource morušového, co dělají blbě? Diskuze je o spojení Praha - Brno, co v tom pokusu o zatáčku děláte blbě?
Ale hezký je, jak kolenovrt Vlček (viz obvyklé výroky o cenách potravin i služeb) najednou dělá advokáta JLV, protože musí být proti Regiojetu [biggrin]

co se týče kompenzací, nemá stát nařizovat dopravcům slevy v komerčních vlacích, ale zároveň je nemá ani kompenzovat
Dokázal byste v této větě škrtnout slovo "komerčních", nebo jste obdivovatelem severobalkánského dvojího metru?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
nenidulezite
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 11:54:51  
Neregistrovaný host
141.0.15.126
Náhodou Vlčka si dokážu představit, jak do sebe cpe nechutný párky a zalejvá to lahváčem. Ale dle jeho příspěvků to nebude JLV, ale vlastní donáška z Penny nebo Lidlu [jidlo]
Jeho Vysost
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 12:03:04  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Bez ohľadu na cenu tam chýba niečo na štýl ovocný šalát prip jogurt s musli, čo sú celkom bežné raňajky pre ženy ale napr aj pre starších ľudí, ktorí už nemajú takú energetickú potrebu. A to sú presne tie detaily, ktoré môžu ľudí presvedčiť.
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 12:21:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2821
Registrován: 8-2010
T_._H_.:
"To není pravda - nedostanete to k těm párkům za 45, ale musíte si připlatit +11 za máslo, +11 za marmeládu a +15 za "ošatku pečiva" (dva chleby a dvě bagetky) a najednou jsme na 82 korunách... (Ale byla to šikovná lež, málem jsem vám na to skočil, než jsem se podíval do jídeláku JLV)."

Tak já jsem posledně v EC 113 nic nepřiplácel. Asi nějaká chyba v Matrixu [happy]


T_._H_.:
"Takže nesnídáte párky? Tak proč to považujete za snídani pro "studentku", jen proto, že je to nejlevnější? Považujete to za férovou argumentaci? "

A kde jsem psal, že nesnídám párky [crazy] ? Občas ano, protože jsem v Anglii žil a tak jsem si tento zvyk oblíbil [wink]


Jeho Vysost:
"Takže mimo 1 jedla sú ostatné drahšie ako 70 kč takže aj v priemere to vyjde viac ako 70kc, takže Honza7887 zavádza."

Já mám asi špatný zrak, ale vidím tam jídla dvě (párky+sázená vejce). Navíc se jako snídaně dá použít i kuřecí tortila nebo sendvič (který jste jako obrázek sem pro jistotu ani nedával).

Takže opět uvádíte jen to co se Vám hodí [happy]
Praha-Ruzyně, Olomouc
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 12:25:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 111
Registrován: 1-2016
Nevím, zda teda zdražili, ale naposled jsem měl v ranním EC do Prahy tu snídani (právě ty párky a ostatní) za cca 50 Kč a nic jsem nedoplácel. Resp. jsem si k tomu koupil kafe tak jsem platil necelou stovku. Což je cena, za kterou se běžně prodává snídaně v kavárnách v Brně a ještě je toho v té kavárně míň, ale zase kvalitnější kafe. A proti takové ceně ve vlaku absolutně nic nemám, podobně jako nabídka jídel. Bývaly ceny daleko vyšší, ostatně stačí se podívat do rakouských railjetů, tam myslím pod stovku je akorát kafe :-)))
Nehledě na to, že pokud vím, bývají u JLV sezónní nabídky a rozhodně to není jen o párcích. Zrovna za ty jídeláky a jejich nabídku bych modré rozhodně nekritizoval, ač jistě je stále co zlepšovat (a to jsem zde zařazen jako extrémní žlutoobhájce u některých :-D )

Jinak jsem zvědav, minule tu někteří nejmenovaní žlutí andělé skákali do stropu, když jančura říkal něco o vrahovi na slovensku, když teď lapli toho vyděrače. On si jistě najde něco, proč je to zase špatně a že vyhrožovat Regiojetu je vlastně v pořádku. Kdo ví, jestli to nebyl on :-D

(Příspěvek byl editován uživatelem TN26.)
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 12:28:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2822
Registrován: 8-2010
TN26: [ok]
Praha-Ruzyně, Olomouc
Jeho Vysost
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 13:05:59  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Opravil som sa, že sú dve no a tortilla nie je práve raňajkové jedlo, to som tu mohol hodiť aj guláš, ten sa na raňajky niekde podáva tiež, ale rozhodne to nie je niečo, čo si väčšina ľudí predstaví pod raňajkami. V článku sa vypichlo, že mladá slečna nevidí pre seba žiadnu ponuku u JLV na raňajky a má pravdu, ta cena je už len poukázanie na to, že za tú sumu si človek u RJ môže dopriať viac a určite si to nájde svoju cieľovú skupinu. A pri rakúskych platoch sa cenám v railjetovh nečudujem.
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 13:45:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4091
Registrován: 8-2012
Tak abych to shrnul: snídat v Regiojetu je špatně, protože to je na Čecháčky platící výkrm, je to moc laciný (narozdíl od pražskokavárenských cen v JLV, jejichž je speciálním znalcem vlček...), nejsou to párky, které přece snídá každý, a kritizujou se tu chudáci modří (kteří sem přitom párkovou snídani zavlekli jako jejich argument). Ještě něco?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Jeho Vysost
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 14:18:39  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Áno, priaznivci zdravej výživy či strážiaci si kalórie sú povinní kontrolovať ponuku JLV, či môžu ísť vlakom CD a dať si raňajky.
parek
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 14:19:19  
Neregistrovaný host
80.188.122.74
tak je fakt, že většina lidí v této době asi párky nesnídá[happy]musím souhlasit s tím, že tam chybí nějaké musli,jogurty,mléko,kakao a něco sladkého[uhoh]
Pružinský
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 14:25:13  
Neregistrovaný host
176.12.115.253
Nechápu co je divného na tom snídat párky nebo co je vůbec na párcích divného. Loni jsme je měli v lázních k snídani obden a to byla lázeňská strava! (provincie Severní Haluškistán). Ve 4* hotelích snídám běžně omeletu/vejce/párky/klobásy... normální jídlo. Je dobré se ráno pořádně nažrat!
Naopak - po chemických müsli bych se poblil [crazy][cunik]
Nechic
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 14:25:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1947
Registrován: 4-2010
Vždyť se dá snídat v obojím. V Regiojetu mi chutná ten plněný Croissant a v ČD zas ta sazená vejce s parmezánem. Regiojet má docela dost sladkých věcí v nabídce, ze slaných má leda ten Croissant a Sushi. ČD zas sladkýho moc nemá, zas má třeba ty párky a dá se tam pořídit plnohodnotný oběd za docela rozumnou cenu. Několikrát jsem si tam vyloženě pochutnal.
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 14:31:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2824
Registrován: 8-2010
TH: Koukám, že máte problém s chápáním psaného textu, tak ještě jednou pro Vás. Já jsem reagoval na tuhle větu od uživatele Jeho Vysost: Inak pri cene okolo 70Kc za raňajky v jidelaku CD sa vitaniu RJ na trase Pha Brno nedá veľmi udivovať.

U JLV je možnost dát si snídani i za nižší cenu než 70 Kč takže tahle věta je lež. Nikde o RegioJetu nic nepíši ani to, že je špatně si dát ve žlutém vlaku snídani. Takže mi nevkládejte do pusy něco co jsem neřekl. Buďte tak laskav.

parek:
"musím souhlasit s tím, že tam chybí nějaké musli,jogurty,mléko,kakao a něco sladkého[uhoh]"

Ano, s tím souhlasím. Aby bylo jasno vůbec netvrdím, že JLV jsou super a bez chyby a nabídka občerstvení v RJ špatná. To jen někteří to tady zase chtějí překroutit, aby se jim to hodilo do jejich barevné ideologie [crazy]
Praha-Ruzyně, Olomouc
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 14:36:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 951
Registrován: 5-2014
RJ má v tomto navrch díky tomu, že v ceně jízdenky má občerstvení zdarma. Je zbytečné se o tom dohadovat, protože to je voda na mlýn mago... typu TH, kteří při tom mají namazáno [happy]

Co se týče sortimentu, pěkně to vystihl Nechic

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 14:39:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 952
Registrován: 5-2014
Honza7887: Podívejte, s některými lidmi se nemá smysl trápit. Pro TH budete Jančurobijec a modrá guma jen proto, že jste to Vy a Vysost Vás utluče bagetou zdarma a cukrovatou zdravou výživou RJ. Nemá to smysl, vážně [happy]
Jeho Vysost
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 14:48:41  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
A v com je teda to klamstvo, keď tam sú len parky a vajíčka s parmezánom pod 70? Navyše píšem okolo 70 takže tie parky za 50 do tej skupiny môžem pridať tiež, keď je väčšina jedál okolo 90kc. Takže zase zbytočná reakcia zo strany Honzu a ešte zahrá martýra, že sa mu ubližuje. Info regio má aj quiche, takže tam je tá ponúka lepšie vyvážená aj podľa chutí aj podľa cien. A mimo kávy a fľaše vody sú ostatné veci tiež za poplatok, takže ani BoH nemá pravdu.
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 14:59:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4093
Registrován: 8-2012
U JLV je možnost dát si snídani i za nižší cenu než 70 Kč takže tahle věta je lež, protože si "studentka" může dát párky za pětačtyřicet (všichni snídají párky a není na tom nic divného, jak se dále dočteme)... dobrý, no. Navíc na tom ranním vlaku žádný jídelák JLV dřív nejezdil, takže co bylo za možnost dát si tam za snídani?
Vy jste totiž hlavně nepochopil ten zbytek věty: "sa vitaniu RJ na trase Pha Brno nedá veľmi udivovať" a potřebujete to utočit na tom, že nějaké pilinové babišáky jsou za pětačtyřicet.

ze slaných má leda ten Croissant a Sushi
...quiche, caesar salát, nějaký ovocný salát... pro ženský jak dělaný. Mně spíš chybí něco teplého na oběd, i ten LEO umí aspoň ohřát letecký catering (jenže už jsem taky urval indické kuře úplně poslední a všechno ostatní od Hamé baget po wrapy je naopak totální junk-food).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 15:10:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4095
Registrován: 8-2012
Chytili Bevela? [rofl]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 15:11:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 954
Registrován: 5-2014
Jeho Vysost: Koukám, že Vy také nebude spokojen, dokud člověk nenapíše, že RJ je neúžasnější dopravce na celičkém světě. Ceny má má nastaveny úplně dokonale a výběr sortimentu uspokojí každého člověka. [happy] Udělal jsem Vám alespoň tentokrát radost? [happy]
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 15:23:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4526
Registrován: 9-2011
po chemických müsli bych se poblil
Zato takovej párek, to je 110% masa a zbytek zase jen maso [crazy].
Jeho Vysost
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 15:33:27  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
BoH, ja som len poukázal na fakt, ktorý je aj v článku vypichnuty a pridal som k tomu aj cenovú stránku veci. Hned som bol napadnutý, pričom sa nenapísal niečo, čo by nebola pravda. A keď už sa ohanate cukrom, on je v tom ovocí obsiahnutý prirodzene a je rýchlym zdrojom energie. Tie parky sú zase problematické, dnes sú na trhu od 90+% masa po 50% mäsa, takže sa im dosť ľudí snaží vyhnúť. Inak ja len vypichnuty realitu, že v niektorých veciach ťahá JLV/CD za kratší koniec nie je moja chyba
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 15:38:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 91
Registrován: 7-2011
Neměl jsem ještě to štěstí cestovat s rj, díky kolu a díky přestupům - tak mě napadlo, když už je tu o tom řeč, jak se vlastně u rj cestující stravují? Tedy myslím kde. Mají tam nějaké vyhražené zóny, nebo prostory? Či ty dobroty o kterých tu píše jeho výsost, smlsnou vždy jen v rámci svého místa?
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 15:41:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2825
Registrován: 8-2010
Jeho Vysost:
"Hned som bol napadnutý, pričom sa nenapísal niečo, čo by nebola pravda."

Ale ona to pravda opravdu není, protože dvě snídaňové položky u JLV stojí méně než 70 Kč [crazy] Je opravdu tak těžké si připustit, že jste se spletl?
Praha-Ruzyně, Olomouc
Ernie
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 15:45:17  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Párkovou snídani RJ svého času v nabídce měl, pak z ní vypadla (asi kvůli úpravě zastudena). Co se týče cen, srovnávat dnešní ceny u JLV s cenami u JLV před nástupem RJ, jejichž radikální snížení absolutně nesouvisí s příchodem RJ na koleje, by bylo asi jen píchnutí do vosího hnízda, co?
Nechic
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 15:52:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1948
Registrován: 4-2010
Monin rj nebo RJ? RJ - na svém místě, rj - v jídeláku (a snad nosí do jedničky)

TH: Jo ty saláty to je tak pro tu ženskou. A není nad to sedět v kupé a mít z jedné strany aroma zálivky salátu, z druhé sushi a naproti ještě nějaké silné kafe. To pak ta klima nestíhá i když funguje. Co se týče LE, tak aspoň něco, ale třeba to jejich panini co jsem naposledy měl bylo 70% délky jen pečivo a někde kolem prostředku pár kousků.
Jeho Vysost
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 16:02:47  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Honza7887 napísal som OKOLO 70kc, sú tam veci za 99 aj 45, takže som sa nesplietol, navyše väčšina vecí je tam drahšia, takže chybu sú urobil ty, je to ťažké priznať?
Nevidím problém v konzumácii jedla na mieste, keďže väčšina z nich nie je teplá, tak to nepôsobí tak aromaticky.}
Jeho Vysost
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 16:07:13  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Ernie, no vypichovat, že JLV zlacneli pred 5 rokmi je už trochu mimo, možno ak by práve ponúkli sortiment pre všetkých za prijateľné ceny, tak by sa to mohlo napísať, aká cesta sa ušla za tých 6 rokov. Ale JLV sú stále na ceste, takže nie je najskôr veľmi o čom písať.
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 16:07:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2235
Registrován: 9-2006
Honza 7887: Ale ona to pravda opravdu není, protože dvě snídaňové položky u JLV stojí méně než 70 Kč [crazy]. Je opravdu tak těžké si připustit, že jste se spletl?

http://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3682004
http://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3682006

První příspěvek JV opravil svým druhým za necelou minutu.
Je tak těžké si připustit, že neumíš číst a budeš s tím prudit i nadále?
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 16:14:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2826
Registrován: 8-2010
Topič: Dobře, přiznám se že to okolo jsem skutečně přehlédl. Stejně si myslím, že je docela rozdíl mezi 70 Kč a 45 Kč, ale fakt se nechci hádat. V tom případě se omlouvám.
Praha-Ruzyně, Olomouc
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 16:24:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 955
Registrován: 5-2014
Jeho Vysost: Já pouze hodnotím Vaši starost o zdravě stravující se jedince [happy]
Jeho Vysost
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 16:37:46  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Honza, prijíma sa.
BoH, v dnešnej dobe sa na to zameriava stále viac ľudí, už to nie je len o ženách, ale aj mnohí muži si dávajú pozor na zloženie svojej stravy a toto už reflektujú aj mnohé reštaurácie či jedálne v Brne či Prahe, preto ma prekvapuje, že na to JLV nereaguje, aspoň v SC nejake mušlí a myslím aj šalát majú.
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 16:52:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10788
Registrován: 5-2004
Tak "mysli" by mělo dost lidí konzumovat povinně[biggrin]

No a ty párky - aspoň je u nás můžou i vegetariáni aneb "jak myslíme na menšiny"[proud]
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 16:56:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4096
Registrován: 8-2012
mít z jedné strany aroma zálivky salátu, z druhé sushi a naproti ještě nějaké silné kafe
Nepřestanu vycházet z údivu, jaké ulítlé argumenty na doklad "špatnosti" žlutozlého konceptu jsou tu schopni vymyslet. Co když si to kafe přinese do kupé v termosce z domova? To je veřejná doprava - lidi smrděj, táhne jim z pusy, žerou smradlavý potraviny, nosej' zatuchlý hadry... neměl byste spíš zvážit vy její nepoužívání pro přecitlivělost?

P.S. suši (nebo jak vy bůhvíproč píšete "sushi") nezapáchá (teda nemělo by, prostě není to aromatická záležitost, jak chcete naznačit).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Babilon
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 17:04:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3324
Registrován: 12-2007
Mimochodem, jak to děláte se svými věcmi, když jdete do jídelňáku?
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 17:04:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2828
Registrován: 8-2010
Jeho vysost: Ta moje neschopnost pořádně číst už bude defekt ze zkouškového [proud]

Babilon: Já většinou beru všechny své věci s sebou. Nemám odvahu nechávat je bez dozoru [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza7887.)
Praha-Ruzyně, Olomouc
dvx
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 17:32:16  
Neregistrovaný host
194.228.169.254
P.S. suši (nebo jak vy bůhvíproč píšete "sushi") nezapáchá (teda nemělo by, prostě není to aromatická záležitost, jak chcete naznačit).

Věřím, že u Jančury jistý odér mít bude, hlavně v létě. Suši je hlavně o čerstvosti surovin. Ve vlaku bych si ho rozhodně nedal a je jedno, jestli by byl žlutý, černý nebo modrý.
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 17:38:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 92
Registrován: 7-2011
Babilon:
"Mimochodem, jak to děláte se svými věcmi, když jdete do jídelňáku?"
Normálně. Kolo nechám viset na háku a jdu.
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 17:41:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4097
Registrován: 8-2012
dvx: Já bych si ho v jakémkoli vlaku taky nedal, o tom vůbec není řeči (já si dávám suši jen v Japonsku anebo u Japonců [jidlo]). Proč by ale řádně skladováno mělo mít odér? Nečerstvé suši poznáte spíš tak, že vám nori řasa začne "pouštět" na rýži.
P.S. Tvrdíte, že "je jedno" barva, ale odér bude mít jen u Jančury? [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
dvx
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 18:05:47  
Neregistrovaný host
194.228.169.254
T_._H_. Právě tak jsem to myslel, nečerstvá nori dokáže pěkně "zavonět". A o řádném skladování, zejména v létě, při občasných výpadcích CZE si nedělám iluze. Proč asi ČD zatím nenabízejí chlazené produkty v kuchyňkách pro minibar v Bmz, byť to původně zamýšlely..
ad. P.S.: To bude asi tím, že ho jiný dopravce nanabízí[wink]
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 18:41:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4098
Registrován: 8-2012
Honza7887: Tak já jsem posledně v EC 113 nic nepřiplácel. Asi nějaká chyba v Matrixu
V menu JLV jsou dvě položky s párkama: jednak "lahůdkové párky 2ks s hořčicí a kečupem, chléb" za 45, jednak "snídaně EURO" (lahůdkové párky, hořčice, kečup, máslo, marmeláda, pečivo, teplý nápoj dle výběru) za 99 Kč.
Takže vám buďto účtovali špatnou cenu (ve svůj neprospěch), nebo jste se nás normálně pokusil obelhat.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pružinskij
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 18:59:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1347
Registrován: 4-2015
to je 110% masa a zbytek zase jen maso
120 % [proud] Já to taky běžně nejím, akorát podotýkám, že je to běžně v nabídce řadu hotelů...

Normálně. Kolo nechám viset na háku a jdu.
Tak to rozhodně nezkoušejte např. na R5 nebo Vám ho někde mezi Teplicema a Mostem hodně rychle očesají.
West code was broken.

Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 19:00:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4099
Registrován: 8-2012
nečerstvá nori dokáže pěkně "zavonět"
Je rozdíl mezi čerstvostí (toho ve vlaku fakt nejde docílit, pokud s sebou nevozíte kuchaře na suši - leda ráno po závozu, ale krom párků nesnídám ani suši) a špatným skladováním (toho docílit jde a zatím všechny jančurobijecké fotky špatného skladování se ukázaly jako lži *) ). Ale při vaší hysterii z dalších pachů (kafe, zálivka) je to detail, problém je spíš na vaší straně.
To bude asi tím, že ho jiný dopravce nanabízí
JLV ve vlacích ČD jeden čas (dogma "musíme vše okopírovat od Jančury") suši nabízely. Nevím, jestli tak ještě činí, nezajímá mě to až tak hluboce.

*) řekněme polopravdy v nesprávných souvislostech, kdy za "zavážené" jídlo bylo vydáváno jídlo naopak likvidované a podobně; k čachrům s jídlem teda dochází všude, tak tady určitě taky, ale suši ve vlaku mě fakt nezajímá
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
stroj času
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 19:47:41  
Neregistrovaný host
104.131.133.68
JLV ve vlacích ČD jeden čas (dogma "musíme vše okopírovat od Jančury") suši nabízely.

To je fakt, ČD to už v roce 2009 okopírovaly od Jančury, který s tím přišel dřív - v roce 2011. [proud]

odkaz

zatím všechny jančurobijecké fotky špatného skladování se ukázaly jako lži

Přesně, ten teploměr je dodělaný ve Photoshopu. [crazy]

Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 20:22:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2829
Registrován: 8-2010
T_._H_.:
"nebo jste se nás normálně pokusil obelhat."

Tož to ani náhodou. Proč bych to měl dělat?

stroj času: Ano, rok 2011 byl před rokem 2009 [biggrin] Co se tady člověk nedozví [rofl]
Praha-Ruzyně, Olomouc
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 20:25:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4105
Registrován: 8-2012
Ciwe, to byly časy, když "akční jízdenka SC" stála 450 korun... kolik stála neakční?

ČD to už v roce 2009 okopírovaly od Jančury
Ne, já nemyslím rozdat pár zbytků z předchozího večera jako promo, ale normálně menu ve špajzáku JLV... ale dík za nasměrování - jídelní lístek je sice z webu už smazanej, ale tisková zpráva zůstala:



http://www.jlv.cz/files/20120710_NG2012_LETNI_%20SEZONA.pdf
(Červenec 2012 - Regiojet začal jezdit 26. září 2011.)

P.S. A teď už je mi jasný, kde šotouši přišli na anglicismus "sushi" [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
stroj času
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 20:34:10  
Neregistrovaný host
80.188.30.112
Takže místo uznání vlastní chyby si najdeme něco jiného kvůli čemu můžeme do ČD kopnout [proud]

Stejně to nic nemění na tom, že suši nabízeli JLV dávno před Jančurou takže pokud někdo kopíroval tak to byl Jančura [biggrin]
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 20:52:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 170
Registrován: 12-2014
Vážený pane stroj času, pan Jančura od ČD nic neokopíroval, pan Jančura totiž suši vynalezl.
Rád bych také podotkl, že nejlepší gastronomické služby samozřejmně nabízí společnost Regiojet. Jídelní vozy společnosti Regiojet byly ovjenčeny několika mišelinskími hvězdami a těšit se v nich můžete na jídlo připravované špičkovími kuchaři jako jsou například Láďa Hruška, Jirka Babica, či několik účřastníků soutěže Prostřeno.
Křivi
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 20:55:43  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
T.H.: "...šotouši přišli na anglicismus "sushi"
modré gumy to mají od JLV - to jsou ale blbci, že?
žluté gumy od Jančury - to jsou ale blbci, že? (Podívejte se na sushi do jeho palubního servisu)
ostatní to mají z 99% sušibárů a jídelních lístků, kde se obvykle užívá anglická transkripce. Já bych byl taky spíš pro tu českou, ale bohužel se moc neujala. Dopuručuji Vaší puristické pozornosti třeba transkripci Tokio/Tokyo. Ta se - na rozdíl od suši - opravdu vymyká logice.
A obojí to patří do této diskuse asi tak stejně.
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 20:56:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4106
Registrován: 8-2012
O žádnou chybu se nejedná, opravdu jsem neměl na mysli promo přebytků ze "Sushi Point" v 1. třídě, kde JLV vůbec nefiguruje. Červenec 2012, kdy je to u jaláků "trendy novinka", je zhruba třičtvrtě roku po září 2011 - i když to budete pokládat za "kopání", nic na tom nezměníte.
Každopádně tohle suši, totiž sushi, nikdy odér mít nemohlo [biggrin]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Bobmaster
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 21:01:19  
Neregistrovaný host
37.188.145.216
Babilon: moje cesty za jídlem:

Když mám bundu, nechám ji na místě. Když ne, risknu to a jdu baštit v příhodnou dobu (obvykle za Libní).

Taška s počítačem a dalším: vždycky s sebou.

Případná další taška navíc: nechám na místě, cennosti jsou vždy na jednom místě u počítače.

Jinak když už tu hodnotíme gastro na kolejích:

ČD - spokojenost, vždycky si vyberu, ceny respektuju. Jak už někdo psal není to menza.
RJ - dobré (a malé) dortíky, jinak jsem nic neměl.
LEO - nepoužívám.

Nehodnotím nápoje. Celkově vnímám propastný rozdíl mezi ČD/JLV které považuju za špičku (vločky baštím jenom doma), baštu v RJ beru jako doplňkovou, cena odpovídá kvalitě. LEO nemůžu hodnotit.

Jako naprostou raritu bych zmínil příspěvky na FB typu: Měli jsme dneska 40 minut zpoždění ale dal jsem si čtyři dortíky za deset, takže jsme si kvit, nebo frajera co si vezme pět boxů se suši, jeden sní a zbytek si nechá na pak (neděle večer směr Praha, vypadal jako student).
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 21:14:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4107
Registrován: 8-2012
modré gumy to mají od JLV - to jsou ale blbci, že?
žluté gumy od Jančury - to jsou ale blbci, že?

Pane mluvčí ČSD, já to narozdíl od vás fakt nepotřebuju škatulkovat podle barev. Jsou to blbci všichni (více to chápu v těch menu, která se mohou dostat do ruky inostránci, než v tiskových zprávách pro české uživatele).

P.S. Tokio/Tokjo/Tokyo je poněkud složitější záležitost než suši, nerad bych unavoval ostatní; potřebujete-li to vysvětlit, ozvěte se mi na mail.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
mamláskovi
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 21:40:39  
Neregistrovaný host
104.131.133.68
O žádnou chybu se nejedná, opravdu jsem neměl na mysli promo přebytků ze "Sushi Point" v 1. třídě, kde JLV vůbec nefiguruje.

Kolik cestujících rozlišuje jestli to mají od JLV, nebo Franty Vomáčky? Prostě můžeš se rozkrájet jak chceš, ale ČD měly sushi ve vlacích první. Můžeš kolem sebe kopat, ale to je tak jediné co můžeš v rámci svého modrobijectví dělat. [wink]