Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 12. 01. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 12. 01. 2017

dolů
   autor příspěvek
Babilon
Pondělí, 09. ledna 2017 - 22:38:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3316
Registrován: 12-2007
Takové existují?
Ano, existují, říká se jim SuperAkční.
Vysost
Pondělí, 09. ledna 2017 - 22:40:15  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Tak nech je rovno s miestenkou a viac ich nebude resp má aj tak u imatny kód, tak ak má skontrolujú, tak cajk.
Jajdulak
Pondělí, 09. ledna 2017 - 22:49:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 454
Registrován: 12-2007
Vysost: Souhlas u Swiss Travel Passu, ale lístky z Vídně do Curychu nebyly ničím zvláštní, koupené jako běžný lupen na webu OeBB, žádná speciální nabídka pro ne-rakušáky.
Nicméně otočme list, vám to vadí, holt vám nezbyde než cestovat s ReJe nebo Leošem, případně kupovat lístky osobně až na kase.
Výsrost
Pondělí, 09. ledna 2017 - 22:56:32  
Neregistrovaný host
46.135.239.2
Výsost: Nenapadlo tě, že jsou naopak lidé co jim povinná místenka nevyhovuje? Pokud je pro tebe problém podat lístek nebo nadiktovat kód usměvavé průvodčí tak si jezdi s RJ nebo Leoškem. Nikdo tě nenutí jet vlakem ČD.
dvx
Úterý, 10. ledna 2017 - 07:23:11  
Neregistrovaný host
86.61.211.193
cestující modrým: A co včasná jízdenka vázaná na spoj, proč tam musím v eshop zadávat číslo a pak ukazovat doklad? Není to buzerace?

Číslo osobního dokladu se snad už nikde nějakou dobu nezadává.
Úterý, 10. ledna 2017 - 08:42:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 945
Registrován: 5-2014
Vysost: Já to nechápu, proč pořád někomu vnucuješ tu svoji pravdu? Jezdi si povinně místenkovým RJ nebo čím chceš, ale proboha nevnucuj zvrácené myšlenky povinných místenek i tam, kde to tak naštěstí nefunguje. Děkuju.
Úterý, 10. ledna 2017 - 09:12:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4054
Registrován: 8-2012
Já vím, že krom idnesu nevěří správně motivovaný jančurobijec ani ihned a jeho uším libě zní akorát smyšlenky anonymů o tom, jak soukromníci chtějí tunelovat ČD a ty to nesmějí dopustit, ale tohle bude realitě rozhodně blíž, jak to je s tím chtěním jednotného tarifu:
http://archiv.ihned.cz/c1-65580010-tok-chce-prosadit-prenosne-jiz denky-na-zeleznicich-ceske-drahy-jsou-proti
(P.S. Zvláštní cenu za mimoňství získává "ředitel Centra pro efektivní dopravu Tomáš Záruba", který prostě nemá v zásobě nic jiného než fráze o Švýcarsku.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
dvx
Úterý, 10. ledna 2017 - 09:45:25  
Neregistrovaný host
86.61.211.193
T_._H_.: Vyjádření ČD k Vámi odkazovanému článku, dále to komentovat nehodlám: http://www.ceskedrahy.cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/-28442/
Úterý, 10. ledna 2017 - 10:02:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4055
Registrován: 8-2012
Jo tak o "ochotě" ČD se zapojovat "jako první" do IDS se dá taky povídat hodně dlouho (např. v Libereckém kraji "nejdou" dodnes integrovat zdejší pseudorychlíky) a stran toho kartelu a dalších "důvodů, proč to v současnosti není možné" pochybuju, že si to novinář vymyslel (škoda, že se ČD zdráhají zveřejnit i tu otázku a odpověď v této reakci, když jinak "žádají otištění celého skutečného stanoviska společnosti k vzájemnému uznávání jízdenek").
Každopádně zdejší anonymní smyšlenky, jak se ČD hlavně musí bránit tunelování ze strany dalších dopravců, bych definitivně považoval za bohapusté žvásty.
Ale ony se vymyslí nové, že.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 10. ledna 2017 - 10:33:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 11-2012
Z pátečního cestování. Jeli jsme ze Studénky R 832, který měl cca 2 minuty zpoždění. Po několika minutách jízdy zastavení na trati, kolem profrčel "žlutý". Do Hranic jsme přijeli už s plus 10 minutami a při čekání na přípoj v nádražní hale si člověk vyslechne, jak pán u okénka pokladny si stěžuje na zpoždění Českých drah a vlivem toho mu ujel Regiojet. Že potřebuje doklad o zpoždění. Takže kvůli tomu, že na trati zpozdila žlutá společnost téměř načas jedoucí rychlík do Brna, si musí lidé vyslechnout své na zpoždění vlaku /dle mého nezaviněné ČD/, zaměstnanci ještě papírovat a vydávat doklady o zpoždění .... Podle mě absurdistán. Nebo při pohledu na barvu jedné společnosti banánová republika, nebo ještě divočejší kapitalismus než na západ od nás? Stalo se to už taky někomu?
Babilon
Úterý, 10. ledna 2017 - 10:53:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3317
Registrován: 12-2007
Přijde mi, že se stále dohromady matlají tři různé věci - vzájemný přeprodej jízdenek, vzájemné uznávání jízdenek a uznávání jízdenek nějaké vyšší autority (IDS), takže těžko poznat, kdo co chce a kdo se čemu brání.

V titulku se píše o tom třetím ("přenosné jízdenky"), v perexu se píše o tom druhém ("vzájemné uznávání"), příklady v textu (Arriva, Leo) se týkají přeprodeje a v reakci ČD se mluví o tom třetím (mnohokrát zmíněný model IDS).
rumunská kvalita
Úterý, 10. ledna 2017 - 11:40:32  
Neregistrovaný host
37.188.190.198
O třídu lepší.

odkaz
Úterý, 10. ledna 2017 - 12:02:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8663
Registrován: 12-2009
o "ochotě" ČD se zapojovat "jako první" do IDS se dá taky povídat hodně dlouho (např. v Libereckém kraji "nejdou" dodnes integrovat zdejší pseudorychlíky
To je ale starost zřizovatelů IDS a jejich ochotě se ne jejich provozu podílet.
Jinde rychlíky integrované jsou.
Úterý, 10. ledna 2017 - 12:38:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4057
Registrován: 8-2012
Po několika minutách jízdy zastavení na trati, kolem profrčel "žlutý". Do Hranic jsme přijeli už s plus 10 minutami
Ten ošklivý "žlutý", co kolem vás profrčel, jel opačným směrem? V pátek byla nějaká výluka jedné koleje Suchdol-Polom, v tom případě mají vlaky IC přednost před vlaky R a na barvě nezáleží.
(Klasické hemzy o "při pohledu na barvu jedné společnosti banánová republika" pomíjím.)

To je ale starost zřizovatelů IDS
Nepopírám; konkrétní problém je neschopnost Libereckého kraje si na modrý gumy pořádně dupnout. Nicméně pak vyznívá chlubení se ČD, v kolika IDS jsou už zapojeny, poněkud ironicky.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 10. ledna 2017 - 13:19:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3010
Registrován: 11-2008
ad T,H. Pán cestoval R 832 do Hranic, kde chtěl přestoupit na RJ 1014. Na který měl jistě koupenou jízdenku. Tak to aspoň chápu já. [andel] Ale protože zřejmě kolegové na CDP Přerov striktně dodržují předpis, tak při té výluce ( o které mluvíte ) "předpisově" předjeli uvedený R 832 vlakem RJ Ic 1014. Tím došlo k "rozvázaní" přípoje v žst Hranice. ... Bohužel k smůle uvedeného cestujícího. Ten si asi "chladil žáhu" na pokladní ČD. Podle předpisu se to vše řešilo správně. RJ si nebude stěžovat, že "řízení provozu" SŽDC nezpozdilo jeho vlak. ( čert vem nějakého státního dopravce).....[andel] Mohu ale říci, že v naší "partě" na CDP Praha, by se toto nestalo. Na uvedené výluce by R 832 jel jako první před RJ 1014, právě proto, aby v Hranicích byla dodržena přestupní vazba. ....[vypravci] ....... Možná, že by fíra od RJ volal provoznímu dispečeru ( jak to s oblibou dělají ) a stěžoval by si, ale přípoj by byl dodržen .......[vypravci] Uvedený cestující asi příště pojede "zlým modrým".....[andel][lol]
Úterý, 10. ledna 2017 - 13:20:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 11-2012
T.H. Co jsem zažil, to popisuji. I kdyby to bylo jinak,není divné, že kvůli zpoždění R 832 jedoucího téměř načas někdo láteří u pokladny ČD a vyžaduje doklad proto, že nestihl Regiojet?. R 832 měl přijet do Hranic 15:18, podle stavu ve Studénce cca 15:21. Regiojet má odjíždět z Hranic 15:26. Je tam tedy prostor několika málo minut. IC má přednost před R - dobrá, ale když ujíždí i potencionálnímu zákazníkovi, je to produktivní systém? Kdo z toho profituje? ČD je tímto poškozeno, zaměstnanec řeší věci navíc, zákazník / i Regiojetu/ stejně nejede. Opravdu skvěle funkční systém ala banánová republika. Hurá na silnice asik.
IDS
Úterý, 10. ledna 2017 - 13:24:07  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
Omlouvám se že toto není k RJ, ale otázka pro T.H. Proč se soukromý dopravce Trillex nepřipojil k IDS ústeckého kraje. Vždyť to přece není modrá guma?.
Úterý, 10. ledna 2017 - 13:56:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4059
Registrován: 8-2012
Výpravčíxy: já se neptám, kam cestoval pán (stejně je to pro vás akorát nějaký omámenec kafem zdarma, ne?), ale kterým směrem jel ten "profrčivší" žlutozláč.

takycestovatel: Co jsem zažil, to popisuji... no a můžete mi teda popsat, jestli ten "žlutý" jel opačným směrem než vy nebo ne? Ono totiž pokud vás předjel (stejným směrem jedoucí) 1014, tak se těžko dá věřit pohádce o ubližované modré "téměř načas" mašince, protože odstup 1014 za 832 ve Studénce je dvanáct minut, takže i "s pěti včas" by to ještě vyšlo. Takže jak to bylo doopravdy?
IC má přednost před R - dobrá, ale když ujíždí i potencionálnímu zákazníkovi, je to produktivní systém?
Kdybych vám měl povídat, kolikrát ujeli mně jako potenciálnímu (ne, potencionálnímu fakt ne, zákazník má potenciál nebo potencionál?) zákazníkovi vlakem ČD od vlaku ČD... to by bylo na dlouho. Dobře to není, ale s barvou soupravy to fakt nesouvisí.

Proč se soukromý dopravce Trillex nepřipojil k IDS ústeckého kraje
Proč bych to měl vědět já? Asi si na něj kraj neumí dupnout.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 10. ledna 2017 - 14:17:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3011
Registrován: 11-2008
ad T.H.: Vy jste ale opravdu "obratný" diskutér. Sám ve své příspěvku říkáte, že byla nějaká výluka a že IC má přednost před R. Proč jste se vůbec ptal na to, kterým směrem "žlutý" profrčel, když z příspěvku "takycestovatele" je jasné o co mu jde ? .............[andel] V tomto případě jde o to, že cestující ( jedno, jestli žlutý, nebo modrý ) ztratil přípoj. Reagujete vůbec na podstatu příspěvku, nebo jen "chytáte za slova" a nejde vám o nějakou diskusi ?
Úterý, 10. ledna 2017 - 14:20:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1630
Registrován: 12-2007
T. H. Hele soudruhu, kolik vám ANOfert platí za propagaci RJ?
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Úterý, 10. ledna 2017 - 14:47:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4060
Registrován: 8-2012
Proč jste se vůbec ptal na to, kterým směrem "žlutý" profrčel, když z příspěvku "takycestovatele" je jasné o co mu jde ?
Jen k věci, ty vaše tradiční vysírky vynechám: ptal jsem se, jestli "profrčel" 1007 (zpožděný) nebo 1014. Protože jestli profrčel (stejným směrem) 1014, tak p. "takycestovatel" lže o výchozím zpoždění 832 "téměř načas" a "2 minuty" (to by nebylo nutné ho předjíždět v Suchdole, kam to mezi 832 a 1014 má stihnout ještě i 3306).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 10. ledna 2017 - 15:03:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3012
Registrován: 11-2008
Vždyť říkám, že rád "chytáte za slovíčka"......[andel][lol][lol] Měl jsem jednu kolegyni výpravčí, která taky uměla ( asi pořád umí )takhle "diskutovat", všechno teoreticky znala, všechno dokázala "vysvětlit", nadřízeného vždycky "převálcovala argumenty" ( aspoň si to myslela ), u zkoušek vždy "bez ztráty desítky". Ale v praxi jako výpravčí - katastrofa ......[lol][lol][lol][vypravci] ...... Mimochodem "skoro včas" nebo 2 minuty zpoždění ? Není to v tomto případě jedno? Něco jiného by bylo "skoro včas" versus 15 minut zpoždění .....[andel]
Úterý, 10. ledna 2017 - 15:13:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4061
Registrován: 8-2012
skoro včas" nebo 2 minuty zpoždění ? Není to v tomto případě jedno?
Zas s dovolením jen k věci (obvykle tak půl řádku ze čtyř...): Nejde o rozdíl "skoro včas" a "2 minuty"; ta 832 musela mít aspoň 7-8, aby jí to (se zastavením v Suchdole) nedalo do Hranic před 1014 (ze Studénky je rozdíl 14:58 vs. 15:10; ještě se tam dokáže vecpat 3306).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 10. ledna 2017 - 15:37:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3013
Registrován: 11-2008
R 832 měl za Studénky + 6 minut ( něco ho předjíždělo ? - nevím ), RJ 1014 včas. Stejná rychlost. I tak by R 832 dojel do Hranic před RJ 1014. Jestli byla ta výluka Polom - Suchdol, jak jste uváděl ( nevím - nemám možnost si to momentálně ověřit ) tak asi jelo něco proti, proto CDP Přerov R 832 v Suchdole vyhnulo a dopředu pustilo RJ 1014 + 0 minut. Kdyby odjel R 832 před RJ 1014 tak by RJ 1014 do Hranic dostal cca max 3 minuty, ale byla by dosažena přestupní vazba ( i když oficiálně žádná není ) a cestující by byl spokojen. [andel] Bohužel mnoho kolegů slouží přesně podle předpisu a pak na to doplácí cestující ( modří i žlutí i černí ) ...[vypravci] Konec !
Úterý, 10. ledna 2017 - 15:53:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4062
Registrován: 8-2012
R 832 měl za Studénky + 6 minut
Ano, myslel jsem si to hned, že p. "takycestovatel" v hodnotě zpoždění lže.
Jestli byla ta výluka Polom - Suchdol, jak jste uváděl ( nevím - nemám možnost si to momentálně ověřit )
Výluka 1.TK Suchdol-Polom podle ROV 23002 L trvala jen do 13:15, dále ji považujme za bezpředmětnou.
Provozní situaci vyřešil DA SŽDC podle předpisu předjetím 832 vlakem 1014 už v Suchdole (popř. Polomi), dopravce Regiojet (onen tzv. "žlutý") pak nenese na "ztrátě přípoje" už vůbec žádnou vinu.

Ostatně stejně tak nebude opačně na zpožděný lichý 10XX v Hranicích čekat 83X jako přípoj do Studénky, koho z toho obvinit pak? (No zase RJ, protože je zpožděný, samozřejmě [happy] .)

Čili původní postulát ("na trati zpozdila žlutá společnost téměř načas jedoucí rychlík do Brna") je opět jen ubohý ideový flusanec.

Tím bych to za sebe uzavřel a dávám prostor tradičním kecům o Žlutozlu i mé osobě.

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 10. ledna 2017 - 16:03:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 11-2012
Děkuji výpravčíxy za osvětlení. Cestoval jsem s děckama a dobrá,nebudu se přít jestli přijel 2 nebo 5 minut, když se objevil v "pendolinové" osudové zatáčce nebo oblouku,než dobrzdil a nastoupili a vystoupili lidi. Ještě jsem povídal děckám, že jedeme takřka načas. Taky jsem to hlídal,protože jsem hlídal čas pro přípoj na Olomouc v Hranicích.
No když jsem zapátral na ČD portálu poloha vlaku, ze Studénky opravdu píšou 6 minut.Suchdol 10 minut a Hranice taky, je to zobrazené v grafu. No je to podobné i v dalších dnech, to je zajímavé.
No mně je to vcelku jedno, jenom mě zarazilo jednání pána ihned po vstupu do nádražní haly, jak u pokladny ČD řeší zpoždění vlaku, ujetí Regiojetu a dožaduje se dokladu o zpoždění. Možná měl ten pán i jiný důvod. Ještě mně zaráží reakce pana T.H. a jeho hodnocení ubližovaní modří apod.
Diskuse je o názorech a o příspěvcích. Děkuji.
Úterý, 10. ledna 2017 - 16:20:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4063
Registrován: 8-2012
Ještě mně zaráží reakce pana T.H.
To je v pořádku, musel bych se nad sebou zamyslet spíše v případě, kdyby vás při vašich žvástech "Nebo při pohledu na barvu jedné společnosti banánová republika, nebo ještě divočejší kapitalismus než na západ od nás?" apod. nezarážela. Jak se do lesa volá...
Hlavně že jsme si udělali jasno v té "diskuzi o názorech" = lhaní o "téměř načas" a "cca 2 minuty zpoždění" (aneb Co jsem zažil, to popisuji a zbytek si vymyslím).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
nenidulezite
Úterý, 10. ledna 2017 - 16:31:43  
Neregistrovaný host
141.0.14.78
Takycestovatel
Pan T.H. jen zjistil, že jste v prvních dvou příspěvcích ohledně zpoždění lhal. Proto tato oprávněná reakce.
Nebo jak má reagovat oponent na vysírky typu "banánová republika" apod. Asi jste jen další z jancurobijcu a přišel jste si kopnout, ale tentokrát do vlastní brány.
Rookie
Úterý, 10. ledna 2017 - 17:08:35  
Neregistrovaný host
77.87.243.48
Off topic a klasická vysírka:

Pan T.H. používá zajímavou logiku, ve slušném počtu příspěvků (záměrně nepíšu přesné číslo, abych mu ušetřil čas jejich přepočítáváním) zmiňuje variace slov "modrý" a "guma", z toho lze usoudit, za co považuje zaměstnance ČD a SŽDC. Pokud ale někdo přijde s podobnou tezí opačného rázu, je označen za jančurobijce, používajícího argumenty ad personam apod. Spousta vašich kolegů v MTR, jak vyplynulo ze zdejších diskusí, přišla od ČD, jsou proto pro vás také modrými gumami? Nebo už jsou gumami správné barvy? A co vy? Jste také ještě trochu guma, nebo nádražník?
Garfield
Úterý, 10. ledna 2017 - 17:18:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12050
Registrován: 10-2004
takycestovatel:
jak u pokladny ČD řeší zpoždění vlaku, ujetí Regiojetu a dožaduje se dokladu o zpoždění. Možná měl ten pán i jiný důvod
Když ti ujede vlak RJ díky zpoždění přípojného vlaku ČD, tak doneseš k pokladně RJ zpožděnku, jízdenku ti stornujou a přebookujou na jiný vlak podle tvého výběru. [wink]
Úterý, 10. ledna 2017 - 17:34:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 946
Registrován: 5-2014
Rookie: Vy jste na diskusi nový, že? Jinak byste odpověď znal (kdo nekope za nás, je modrá guma a jančurobijec) [happy]
Úterý, 10. ledna 2017 - 18:05:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4127
Registrován: 12-2004
BoH: Zrcadlově to tady platí bohužel rovněž[ko]
Úterý, 10. ledna 2017 - 20:04:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 947
Registrován: 5-2014
Zzz: Částečně máte pravda, nicméně schválně jsem se dosti zaměřoval na to, jak se k sobě chovají tábory.

Napsal jsem 2 témata:

1) Liberalizace - proč si myslím, že by měla být provedena. "Modrý" tým mluvil o tom, že bude zpackaná a že to povede ke zhoršení jejich možností. Debata trvala chvilku a byla vedena relativně věcně.

2) Kolik zaplatil stát za dopravu mezi Prahou a Ostravou před 7 lety a nyní - byl jsem označen "žlutými" za jednoduchého a že plácám píčoviny (přitom to byla jen holá fakta bez nějakých dalších teorií).

Proto v současnosti trpím větší averzií ke "žlutému" týmu. Tím nechci říci, že všichni "žlutí" jsou špatní. Ale přijde mi, že je tam v současné chvíli více arogantní a sprostých lidí [happy] Nicméně se slušnými lidmi s opačným nemám problém ani u jednoho z týmů [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Jeho Vysost
Úterý, 10. ledna 2017 - 21:24:59  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
No keď stále tvrdíte, že kompenzácie na Pha Ostrava boli v roku 2010 7 miliónov, pričom to bola strata a kompenzácie CD boli 16 miliónov. Keď som napísal, že to nemá zmysel porovnávať, teraz sa jazdí až do Navsi, plus slovenskí študenti atď, tak som vraj kecal, pričom aj NKU potvrdzuje, že sa v CD podozrivo menia rôzne náklady na rôzne trate viď http://ekonomika.idnes.cz/nku-kritizuje-penize-od-statu-ceskym-dr aham-fz4-/eko-doprava.aspx?c=A160501_001314_eko-doprava_suj
Len pre detail, v roku 2011 dostali CD rovnakú sumu ako v roku 2010, pričom odjazdili o 2 milióny kilometrov menej.
Křivi
Úterý, 10. ledna 2017 - 22:19:50  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
Rookie: S tou Uhříněvsí je to složitější. Jsou tam tzv. bigumní. Logo mají modré a jsou to zpruzení nádražníci, tedy modré gumy. Současně jsou však dynamičtí, pokrokoví, ideologicky vyzrálí a asertivní (dříve se říkalo buranští) jako sám Jančura, jsou tedy zároveň i žluté gumy. Lze si je představit jako 2v1, dvouvrstvý toaletní papír nebo hermafrodity v nejlepřím slova smyslu. Bigumy je třeba brát takové, jaké jsou. Já je tak beru a odměnou za mou empatii je mi dobrá zábava.[happy]
Křivi
Úterý, 10. ledna 2017 - 22:44:39  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
Dobrovolní hubiči Bevela přesídlili na FB. Kdosi tam postnul klasicky firenetní článek o RJ na Slovensku. Zaručeně pravá Silvie Skarková, která nemá žádné příspěvky, přátele, fotky, informace... a za celý svůj dosavadní život sdílela na své prázdné stránce jeden jediný příspěvek, (náhodou o zamrzlých dveřích ve vlaku vyšší kvality ČD), náhle ví, že článek je blábol a že pan Jirásek minule smazal své příspěvky, protože jsou to lži a pomluvy. Ne že by to nebyla pravda, ale od té dobré víly, kterou neznámý básník stvořil z ranní rosy, ten přehled překvapí.
Středa, 11. ledna 2017 - 08:13:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6697
Registrován: 4-2003
Boh: Proto v současnosti trpím větší averzií ke "žlutému" týmu.

Tak si běžte někam léčit (psycholog, milenka, koupě nadupaný káry,..) a neotravujte život těm, co se chtí něco dozvědět o železnici bez ohhledu na barvu. (Nejen) Vaše mindráky (nejen) mě vážně nezajímají.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 11. ledna 2017 - 08:24:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6698
Registrován: 4-2003
Silvie Skarková, která nemá žádné příspěvky, přátele, fotky, informace...a za celý svůj dosavadní život sdílela na své prázdné stránce

Takhle mrzký život... že si to holka nejde nikam hodit.[biggrin]

PS: Představte si tu hrůzu, já na Retardbůku nemám dokonce ani účet[pozor]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 11. ledna 2017 - 09:08:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 948
Registrován: 5-2014
RadekŠ: A mě zase nezajímají tvoje deb.. poznámky. Takže sklapni [happy]

P. S. Z tvého dalšího příspěvku jde vidět, jak schizofrenní je informace o tom, že se chceš něco dozvědět o železnici. Přitom jsi stejný rýpal, jako ostatní. Nic víc, nic míň. Takže než budeš mít příště blbé kecy, tak si rozmysli, co píšeš dále [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Garfield
Středa, 11. ledna 2017 - 10:33:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12051
Registrován: 10-2004
RJ 1004 má 100 minut zpoždění a znovu jenom 5 vozů, asi se zase po cestě odvěšovalo.
Křivi
Středa, 11. ledna 2017 - 11:22:36  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
RadekŠ: "...Takhle mrzký život..."
No vidíte, a najednou prozřela a začala potřebovat k životu fb a sdělovat dokonce ostatním, kdo na fb je a není důvěryhodný.

Asi je to nějaká namachrovaná kráva z banky na rohu Příkopů a Hybernské, která má potřebu všechny poučovat. Divím se s Vámi, "... že si to holka nejde nikam hodit"
Středa, 11. ledna 2017 - 13:38:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 949
Registrován: 5-2014
http://brno.idnes.cz/vlaky-regiojet-hodnoceni-cestujici-d6k-/brno -zpravy.aspx?c=A170111_2298089_brno-zpravy_krut

Poměrně nezaujatý článek o trase Praha - Brno [happy]
Bobmaster
Středa, 11. ledna 2017 - 15:20:27  
Neregistrovaný host
217.196.116.97
Hm, takže klasika, jedu žlutým protože výkrm zdarma, jedu žlutým protože Wi-Fi (tomu se při všech těch kopcích mezi Brnem a Chocní dá jen těžko věřit, špatné zkušenosti z vlaků ČD), jedu žlutým kde mě sice otravují stew ale stejně s ním jedu, protože prostě proto. Takže nic nového.

Já bych 80-letou babičku s ledovým klidem a velmi slušně požádal, aby mi uvolnila místo, a to ve vlaku jakékoliv barvy. Jediná výjimka - přeplněný vlak, pak si to klidně odstojím.
Středa, 11. ledna 2017 - 15:32:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4083
Registrován: 8-2012
Takže klasika, co si to ten substrát dovoluje jet s někým jiným, co si to ten substrát dovoluje koupit si ve vlaku snídani, co si to ten substrát dovoluje používat WiFi připojení. Nejezděte žlutým protože prostě proto. Takže nic nového.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pružinskij
Středa, 11. ledna 2017 - 15:46:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1343
Registrován: 4-2015
No výhody rezervace místa jsou zcela mimo realitu (on snad někdo brání u ČD nákupu místenky?) a vcelku vtipné mi přijde doporučení Ondrůje do velkoprostoru...

Bobmaster: A že těch osmdesátiletých babiček jezdí! Narvaný vlaky! [proud]
West code was broken.

Středa, 11. ledna 2017 - 15:54:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6699
Registrován: 4-2003
a najednou prozřela a začala potřebovat k životu fb

Tak si to řešte na tom RetardFacebůku s "podobně postiženýma" a ne tady[pozor]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 11. ledna 2017 - 17:44:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 95
Registrován: 9-2011
Nákupu místenky u ČD sice nikdo nebrání, ale až na pendolino je stejně sázka do loterie, jestli budu sedět tak jak chci, protože nejsou schopni při prodeji zjistit otočení vozu.

Rád sedím vlevo a ve směru jízdy, případně tak, aby mi celou cestu nesvítilo slunce do xichtu (kde jezdím častěji, vím odkud ve kterou denní dobu svítí).

Občas jede opačně pendo i RJ nebo je řazený jiný vůz, ale pravděpodobnost 50:50 u ČD mě rozhodně neuspokojuje.
Středa, 11. ledna 2017 - 18:17:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10777
Registrován: 5-2004
Bobmaster: wifina v interpanterech má problém i z Chocně ke kolínu zatímco nedávno v Railjetu makala i v Bezpráví a kolem Adamova.
Středa, 11. ledna 2017 - 19:31:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1633
Registrován: 12-2007
soundman: to chce více cest vlakem, pak ty plánky vozů lépe pochopíte[proud]. Jinak článek je tendenční, slabou wifi jsou vozy Jan Čuri proslulé, kdy někdy nechytají ani mezi Libní a Kolínem [biggrin]A vůbec, většina lidí má dnes již v telefonu LTE internet a nějaká wifi je jim docela ukradená.
Výkrm zdarma - Jan Čura ví, na jakou strunu Čecháčkům hrát. A trefil se do černého. A modrobijci mu to žerou tak, že by mu strčili hlavu i do [zadnice].
Že železniční dopravu Jančura křížově financuje nevadí. Tak by bylo správné, aby ji křížově financovat mohl i státní dopravce, ale ten to má zakázané.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Středa, 11. ledna 2017 - 19:57:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 96
Registrován: 9-2011
R_1463Úpa: co na tom mám jako chápat? Když to pojede jedním představkem dopředu, pojedu po směru a když druhým, pojedu proti směru. A já chci jet po směru. Smer jizdy je zobrazen jen u pendolina (a otoceni rj taky znám, ale u klasiky se nezobrazuje).

Co jsem podle vás přehlédl?

(Příspěvek byl editován uživatelem soundman.)
Středa, 11. ledna 2017 - 19:59:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4138
Registrován: 12-2004
BoH:Souhlasím, že článek je poměrně objektivní. Což pro Úpu a spol. nebude žádný, který Regiojet jednoznačně nesejme[crazy]
Majkl007
Středa, 11. ledna 2017 - 20:04:08  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
BoH: Ano, tento článek je stejně objektivní jako nedávný článek od študentíků z Blavy. Souhlasíte, že? [biggrin]
Ale ne, opravdu se mi to líbí, slečna autorka má u mne [ok]. Kdyby takto psali všichni novináři, bylo by to fajn.

A mám taky jeden článek, modří mohou začít slavit! odkaz
Středa, 11. ledna 2017 - 20:20:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4140
Registrován: 12-2004
Majkl007: Osobně si myslím, že měl Regiojet jezdit alespoň do té únorové změny, takhle jejich uraženost odnesou nejspíš cestující.
Tnznam. že bych souhlasil s tím, co se děje u sousedů na východě.

PS:Bevela dnes potáhnou z nějaké knajpy totálně na mol[proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem zzz.)
Středa, 11. ledna 2017 - 20:26:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2805
Registrován: 2-2009
"Z kolika procent vlaky bývají obsazené, však sdělit nedokázal." Proč, vždyť je to přeci tak jednoduché.
Středa, 11. ledna 2017 - 21:04:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 90
Registrován: 7-2011
soundman:
"Nákupu místenky u ČD sice nikdo nebrání, ale až na pendolino je stejně sázka do loterie, jestli budu sedět tak jak chci, protože nejsou schopni při prodeji zjistit otočení vozu.

Rád sedím vlevo a ve směru jízdy, případně tak, aby mi celou cestu nesvítilo slunce do xichtu (kde jezdím častěji, vím odkud ve kterou denní dobu svítí).

Občas jede opačně pendo i RJ nebo je řazený jiný vůz, ale pravděpodobnost 50:50 u ČD mě rozhodně neuspokojuje."
http://pitcha.cz/cs/drevene-bryle/[biggrin]
Jeho Vysost
Středa, 11. ledna 2017 - 22:31:31  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Predpokladám, že nasadenie vozňov na Brno/Ostravu im zarobí viac ako ostávať na trati KE-BA do konca februára aj napriek pokute 9€ za vlak. Inak pri cene okolo 70Kc za raňajky v jidelaku CD sa vitaniu RJ na trase Pha Brno nedá veľmi udivovať.
Středa, 11. ledna 2017 - 22:38:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4086
Registrován: 8-2012
Jan Čura ví, na jakou strunu Čecháčkům hrát
Ten, kdo jede Regiojetem, je "Čecháček"? Čím se vyznačuje?
Tak by bylo správné, aby ji křížově financovat mohl i státní dopravce
A z čeho asi tak, když všechny jeho aktivity jsou imrvére ztrátové? (On teď musí hlavně financovat skladiště v Lovosicích...) Posílal by nádražnice jako aupairky do Británie? [happy]

mám taky jeden článek, modří mohou začít slavit!
Já jsem za to rád, jsem modrý? (Ona je to pro CZ-jančurobijce spíš špatná zpráva, protože se zase natáhnou dnešní šestivozovky.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Nesni
Středa, 11. ledna 2017 - 23:36:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1245
Registrován: 6-2014
Ten doporučovaný článek na idnesu mi nepřipadá moc dobrý. Proč mluvčí Ondrůj doporučuje cestujícím, kteří chtějí spát, aby jezdili v Astře, kde "(n)ový typ servisu umožňuje nerušenou možnost využívat multimediální systém zábavy"?
Středa, 11. ledna 2017 - 23:54:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2819
Registrován: 8-2010
Jeho Vysost:
"Inak pri cene okolo 70Kc za raňajky v jidelaku CD sa vitaniu RJ na trase Pha Brno nedá veľmi udivovať."

To je lež. Párky u JLV stojí 45 Kč. Kromě dvou párků dostanete tři kusy chleba, máslo, marmeládu, jednu světlou a tmavou housku, hořčici, kečup. Ve finále to vychází mnohem lépe než nějaký crossiant u RegioJetu a člověk se z toho nají rozhodně lépe.
Praha-Ruzyně, Olomouc
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 00:45:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4088
Registrován: 8-2012
Párky? Vy snídáte párky? A zarazíte to desítkou nebo dvanáctkou? Nebo máte živou představu, jak "studentka Helena Truchla" ve špajzáku tlačí párky, protože jsou nejlacinější?
Na tom třívozovém "Resselovi" měl jezdit špajzák s párkama? V GVD 2016 tam fungoval akorát catering JLV - Jen se Láduj Vlastním...

(P.S. I když jsem se ani slůvkem nezmínil o kvalitě a cenách nabídky RJ, schválně jak rychle budu obviněn z nadržování Žlutozlu [happy] .)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.