Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 13. 06. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 13. 06. 2017

dolů
   autor příspěvek
Kapacita
Sobota, 10. června 2017 - 19:19:43  
Neregistrovaný host
85.70.254.173
Jančura si to vysoudí v EU [lol][lol]
Sobota, 10. června 2017 - 19:24:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3235
Registrován: 11-2008
ad T.H.: Za to vy víte, že to tak nebude ......[rofl][rofl][rofl]
Sobota, 10. června 2017 - 19:32:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5206
Registrován: 8-2012
Hlavně nevím, že bych někde něco takového napsal. Ale ani to podsouvání není překvapivé...
(Ano, s nástupem konkurence obvykle dochází ke snižování cen, železnice přes vytváření pocitu jakési exkluzivity Jediného Správného Dopravce v tom není výjimkou.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Ernie
Neděle, 11. června 2017 - 00:29:24  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Už to i tak dělal ve vánoční a velikonoční špice, že hodně podražil.
Žádné "hodně podražil" se nedělo. Pouze se špičkový tarif dostal i na běžně nešpičkové spoje, např. v úterý a ve středu. Ale ceny byly stejné, jako v běžnou špičku (pátek/neděle), nevznikla žádná nová cenová hladina nad 1000 Kč.

pochybuju ze SZDC uvolni pro RJ tolik slotu
Ano, ta poznámka o příp.přidělení kapacity dráhy bude rozhodnuto v souladu s platnou legislativou mě pobavila. Asi jsem idiot, když považuju za normální, že se úplně všem spojům v ČR bude přidělovat kapacita v souladu s platnou legislativou, a ne jenom Regiojetu...
Ernie
Neděle, 11. června 2017 - 00:47:32  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
.. a týkalo se to navíc jenom Vánoc, na velikonoční pondělí se dala u RJ sehnat jízdenka pro dospělého z Prahy do Ostravy za 190 Kč i na spoji 1014. To jste si spletl asi dopravce, protože to byly ČD, kdo chtěl za svůj posilový elefant kilometrickou pálku

Mimochodem dnes palec nahoru pro průvodčí ČD, která ve vlaku prodala jízdenku bez přirážky dvěma důchodcům přiběhnuvším z Regiojetu. Oni "my jsme si už nestihli koupit" Ona "vy jste odněkud přijeli?", oni: "Ano, z Prahy", ona: "Regiojetem?", oni "ano", ona "tak já vám to dám bez přirážky když jste přestupovali z vlaku..."
Protože ta paní zjevně chápe to, co zde málokdo. Že jde v první řadě o cestujícího, ve druhé řadě o vlaky a až potom o barvu vlaku.
chudák cestující
Neděle, 11. června 2017 - 01:09:37  
Neregistrovaný host
128.0.179.99
S tím že na ČD koupím jízdenku i před odjezdem, což na některé vlaky RJ už dneska nejde.
Z Ostravy do Prahy to jde dnes u RJ koupit až na 19 hod. večer!!!
Holt národní dopravce si může dovolit delší vlaky než RJ. Však už dávno jistý GŘ označoval třívagonkové vlaky RJ jako žlutý cirkus
Naštěstí národní dopravce má rád lidi nacpané v uličkách a na záchodcích, to ten žlutý ne
254842
Neděle, 11. června 2017 - 02:11:01  
Neregistrovaný host
77.48.106.122
Ernie: Při přestupu z vlaku jiného dopravce se dá jízdenka normálně zakoupit bez přirážky přímo ve vlaku. ČD to mají v přepravních podmínkách a funguje to docela dlouho, využíváno třeba mezi GW a ČD běžně a oboustraně.
Jeho Vysost I
Neděle, 11. června 2017 - 02:27:36  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Keď sa tu poukazuje na sviatky, CD už dlhšie v tych časoch nepredáva akční jizdenky, takže lôžko do Košíc stojí okolo 2400Kc oproti bežným cca 800. RJ mal cez sviatky lôžka za 1000 a v silné dní máva za 800, Takže kritika tu nie je na mieste. A ŽSR snáď budú mať rozum a kapacitu RJ pridelia, chcem vidieť ako z toho súdruha Danka porazí a skončí niekde v sanatóriu Predná hora kam patrí.
paradoxy
Neděle, 11. června 2017 - 08:42:35  
Neregistrovaný host
82.145.211.5
Ernie
Jak už je napsáno výše, přestup RJ/ČD je ve vlaku bez přirážky. Dokonce je na tom zákazník přestupujuci z RJ lépe než z CD, pokud mám akční jízdenku přes internet a potřebuji do cíle dojet vlakem CD, ale přestup nemusí vyjít a já si zajistím jiný odvoz. CD mě nutí jít do pokladny, ať už dopředu nebo v cíli. U RJ prostě vystoupím v Olomouci a když to stihnu, koupím si jízdenku ve vlaku bez přirážky.
Tímto děkuji CD, že poskytují lepší komfort cestujícím konkurence než vlastním cestujícím. [crazy]
Strojvedoucí pro RJ
Neděle, 11. června 2017 - 08:49:01  
Neregistrovaný host
78.2.121.112
Strojvedoucí chybět nebudou. Práce u regiojetu je pro ně prestižní, ještě se o ni budou rvát. Raději budou jezdit s moderní lokomotivou skrz republiku než se kodrcat s nějakým pravěkým verglem ČD v příměstu. Už teď utíkají od ČD strojvedoucí po desítkách, možná po stovkách, tak se jim (ČD) jen problém trochu prohloubí, nic víc se nestane.
Spíš by ČD měly přemýšlet nad tím, co budou dělat s vyprázdněnými railjety a pantery, které masivním nástupem RJ na Brno ztratí využití.
Neděle, 11. června 2017 - 09:34:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1187
Registrován: 5-2014
Strojvedoucí pro RJ: Jasný, každý člověk je úplně nadržený na to, že bude trávit své noci ve všivárně v Košicích [happy]
Neděle, 11. června 2017 - 09:43:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 595
Registrován: 9-2012
Strojvedouci peo RJ: Vite hovno je doba kde se zase lidi k ČD vraceji. Zadny normalni fira ktery tuto praci delal a umi pocitat do deseti do toho nepujde. 40 hodinovy uvazek je za 1) v rozporu ze zakonikem prace, i kdyz Brno tvrdi ze ne. Brzy se dozvi ze se seredne spletli.
Za 2) Na 40 hodinovem tydnu se blbe stavej turnusy a hlavne nikdo ze stavajicich firu jim 40 hodin nepodepise takze mame druhy rozpor se zakonikem a to je ten ze i kdyby se nasel blb ktery prijde do RJ jako novy fira a podepise 40 hodinovy tyden tak mame na pracovisti dva rozdilne hodinove uvazky a to taky ZP zakazuje.
Practicus
Neděle, 11. června 2017 - 12:37:09  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Regiojet_Forever - a kde teda ty peníze vydělává?
pojedu SC
Neděle, 11. června 2017 - 12:52:23  
Neregistrovaný host
128.0.179.99
hlavne nikdo ze stavajicich firu jim 40 hodin nepodepise
od kdy nebuou vlaky jezdit?
Neděle, 11. června 2017 - 12:54:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 186
Registrován: 1-2016
HR_začátečník: takže každá firma, která má brigádníky nebo agentury, není solidní firma? Tak z těch větších firem nebude v ČR solidní snad ani jedna... větší blbost jste fakt vyplodit nemohl...
Practicus
Neděle, 11. června 2017 - 12:58:34  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Strojvedoucí pro RJ - ano, utíkají, ale na náklady, neb je nikdo nebude buzerovat za to, že uhlí dorazilo do cíle o 30 min. dřív, nebo později, za křivej úsměv či límeček, jede si v klidu max. 100, nikdo si na něj neotvírá hubu a pod. a to min. za ty stejný prachy - od nás není nikdo, kdo by šel jezdit k soukromníkovi provozujícího osobní dopravu

http://studentagency.jobs.cz/detail/?id=G2-1198326042-aden_brand0 #fms=1

ovšem neuvádí, za kolik odpracovaných hodin
Practicus
Neděle, 11. června 2017 - 13:01:08  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Mlaďas - hele, za minulej měsíc mám 216 hodin - a to už je opravdu moc (sic výplata pěkná - ale to už je na průser)
Neděle, 11. června 2017 - 13:03:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 187
Registrován: 1-2016
Výpravčí: Nevím kde jsou ty skoro stejné ceny, když jsem kupoval teď víc jak měsíc dopředu lístek do Bratislavy, tak Regiojet "byznys" pro rodinu stojí cca 550 Kč. Zpět ČD, dvojka, bez místenek a vlastně úplně bez čehokoliv, jízdenka vázána taky na jen jeden spoj, stála přes 600. S místenkama skoro tisícovka...
Vídeň podobně, pokud chci víc jak dvě jízdenky, tak prakticky nikdy nemám šanci koupit ty nejlevnější. Chápu, že ČD se snaží trhnout co se dá dokud to jde (a hlavně na turistech či rakušácích do Vídně), ale pak ať nebrečí, že jim hodně cestujících odejde ke konkurenci jakmile to bude možné.
A co se týká toho, že Regijet zdraží - o kolik zdražil třeba autobus Brno - Praha za víc jak 10 let co tam Radim jezdí? Prakticky vůbec, pokud mám kreditovku. Což má skoro každý kdo s nimi jede i jen párkrát do roka. A bez výpalného, které chtějí ČD za Inkartu, abych pak stejně nic neušetřil, protože tam kde mají ČD konkurenci, je In-karta prakticky k ničemu, rozdíl je minimální pokud nejezdím denně.
strojvedoucí
Neděle, 11. června 2017 - 13:12:36  
Neregistrovaný host
85.70.254.173
Proč RJ nepřijímá i strojvedoucí do "zácviku" ? Určitě by se našlo hodně mladých zájemců, kteří by k němu rádi šli pracovat.
slepice
Neděle, 11. června 2017 - 13:23:07  
Neregistrovaný host
193.154.67.181
Pravdu maji obe strany. Zdrhat budou predevsim mladi kluci, co hobluji primesto s reginami a zabaky do Rostok nebo s jednopodvozkovymi slony do Berouna. Jako zdrhli k Metransu, kdyz se rozjizdel Hamburg 2015. To, ze dotycnej podepise normu 40, je ciste jeho zasr vec. Jenze z druhe strany vim, co prace u RJ obnasi. Spousta gangsterovin. Svezeni na modernim stroji ano, ale strojvedouci je i zaroven vozmistr a vozy jsou pruser. Pokud chcete poznat vola byvaleho vypravciho ve vedouci funkci, tak prosim. Pokud ma nekdo v praci rozruch a adrenalin, proc ne. Ja bych do toho nesel. Jestli to neni treba tim, ze nejsem v kategorii 20-30, nybrz 40-50.
nereg. uziv.
Neděle, 11. června 2017 - 13:59:58  
Neregistrovaný host
185.182.81.67
strojvedoucí: do zácviku přijímá taky: http://studentagency.jobs.cz/detail/?id=G2-1205758625-aden_brand0 #fms=1

Jinak to vypadá, jako by několik výše postavených lidí pochopilo, že se řítí do průseru a rozhodli se včas odejít. Jak jinak si vysvětlit tolik volných míst:
Manažer provozu
Vedoucí provozu lokomotiv
Vedoucí střediska oprav
Dispečer vlakové dopravy
Posunovač pro vlaky RegioJet
Kontrolor spojů a posádek vlaků RegioJet
Elektromechanik v RegioJetu
... a další pozice.
Neděle, 11. června 2017 - 14:13:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 596
Registrován: 9-2012
Slepice: Byvaly vypravci je jeste male zlo oproti te sebrance co jsem prisla s AWT a tvari se ze tomu rozumi.
Ano popravde cely RJ se riti do obrovskeho pruseru. Odchazi vsichni dobri co tady byli.
RJ prijima firy do zacviku ale dopadnou spatne. Naslibujou vam 2 mesice na posunu misto toho jsou tady pul roku protoze je nema kdo vystridat. Vymrdavaj s vama jak s placatym sutrem.
Neděle, 11. června 2017 - 14:19:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 597
Registrován: 9-2012
Practicus: Ale to jsi tam musel mit nejake vlozaky ne ?
Neděle, 11. června 2017 - 14:19:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3243
Registrován: 11-2008
S jedním takovým fírou jsem mluvil. Byl u RJ od začátku, ale právě pro tu "spoustu gangsterovin" a dalších "výhod" práce u této společnosti, odešel ( Dnes jezdí u jiného soukromníka ). I když co se týká výplaty, tak ta prý byla docela slušná, avšak dost často snížená za "stížnosti a údajné závady" .....
Neděle, 11. června 2017 - 14:22:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 598
Registrován: 9-2012
Vypravcixy: Pekna byla na zacatku regiojetu. Za tech 6 let se prakticky neznenila. V porovnani s CD je to doslova k smichu. A to ani nemluvim o nejakem prepoctu na km. Vedeni reklo ze zvedne platy ale za 40 hodinovou normu.
Practicus
Neděle, 11. června 2017 - 16:06:12  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Mlaďas - jsem letmo - 56 hodin přesčasu, to už je fakt moc

když je to tak do těch 20-ti hodin, tak v pohodě, 30 hodin, když je potřeba zabrat, ale 56 to tak jednou za život
slepice
Neděle, 11. června 2017 - 16:50:56  
Neregistrovaný host
176.10.43.42
Ano, závady. Přes noc musíš opravit vadnou klimou na voze, protože jsi nejvyšší technický orgán na vlaku, jinak jsi bez prémie.
Bkp
Neděle, 11. června 2017 - 18:06:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7826
Registrován: 8-2003
nereg. uziv.:
"Jak jinak si vysvětlit tolik volných míst: "

No a? Podobně to aktuálně vypadá v polovině podniků v ČR, takže žádné překvapení. No a žádné překpvapení v podniku, který expanduje. To je fakt hledání senzací tam, kde prostě nejsou.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Neděle, 11. června 2017 - 18:29:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1238
Registrován: 5-2010
Podobně to aktuálně vypadá v polovině podniků v ČR, takže žádné překvapení. No a žádné překpvapení v podniku, který expanduje.
No SŽDC teď má také poměrně velkou nabídku pracovních míst.
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Practicus
Neděle, 11. června 2017 - 23:53:12  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
spíš by stálo za zamyšlení, zda firma, která má tolik volných pracovních míst, a nijak extrémě se nerozšiřuje, řádně a kolik platí, jak zachází se svými zaměstnanci a jaké jsou pracovní podmínky
Pondělí, 12. června 2017 - 14:07:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3216
Registrován: 5-2002
Při přestupu z vlaku jiného dopravce se dá jízdenka normálně zakoupit bez přirážky přímo ve vlaku. ČD to mají v přepravních podmínkách a funguje to docela dlouho, využíváno třeba mezi GW a ČD běžně a oboustraně.
Jo? Ptal jsem se na to třech průvodčích v rychlících mezi Plzní a Prahou. Odpovědi:
1) "Ano, jde to, uznáme Vám to."
2) "O tom nic nevím."
3) "No nevím, zeptejte se v pokladně. Na Liberecku u Trilexu to tak funguje, ale tady to může být jinak."
Mně to jako moc "funguje" nepřipadá. Hlavně, co bych měl dělat, kdybych potkal průvodčí(ho) z případu 2), a ten by tvrdil, že mám zaplatit pisné?
Pro zajímavost, podle průvodčí GWTR to u ČD uznávají, ale jen, když je krátká přestupní doba, podle ní je 12 minut mezi příjezdem GW a odjezdem R do Prahy už moc a neuznali by to.
Pružinskij
Pondělí, 12. června 2017 - 14:59:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1624
Registrován: 4-2015
To, ze dotycnej podepise normu 40, je ciste jeho zasr vec.
Tak to samo o sobě není zas tak zásadní, podstatnější je jak jsou šichty rozložený, odpočinky mezi nima, poměr denních/nočních nebo místa nástupů a konců.
West code was broken.

František_plášek
Pondělí, 12. června 2017 - 19:39:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1392
Registrován: 9-2006
Při přestupu z vlaku jiného dopravce se dá jízdenka normálně zakoupit bez přirážky přímo ve vlaku. ČD to mají v přepravních podmínkách a funguje to docela dlouho, využíváno třeba mezi GW a ČD běžně a oboustraně.
Jo? Ptal jsem se na to třech průvodčích v rychlících mezi Plzní a Prahou. Odpovědi:
1) "Ano, jde to, uznáme Vám to."
2) "O tom nic nevím."
3) "No nevím, zeptejte se v pokladně. Na Liberecku u Trilexu to tak funguje, ale tady to může být jinak."
Mně to jako moc "funguje" nepřipadá. Hlavně, co bych měl dělat, kdybych potkal průvodčí(ho) z případu 2), a ten by tvrdil, že mám zaplatit pisné?
Pro zajímavost, podle průvodčí GWTR to u ČD uznávají, ale jen, když je krátká přestupní doba, podle ní je 12 minut mezi příjezdem GW a odjezdem R do Prahy už moc a neuznali by to.


Proto s sebou vozím v mobilu stažené SPPO ČD. Jinak je to čl.76, bod c)...otázka je, co se považuje za přípojný vlak....nechce se mi to hledat, ale řekl bych, že 12 minut je málo.


application/pdfSPPO CD
sppo-zmena-10---final.pdf (1074.7 k)
Pondělí, 12. června 2017 - 19:58:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 300
Registrován: 4-2014
V Trutnově se MUSÍ dávat jízdenka bez přirážky při přestupu GWTR/ČD i při 20 minutách na přestup....
Pondělí, 12. června 2017 - 20:41:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5217
Registrován: 8-2012
Hlavně, co bych měl dělat, kdybych potkal průvodčí(ho) z případu 2), a ten by tvrdil, že mám zaplatit pisné?
Zaplaťte ho (nebo ho neplaťte a nechte si vypsat tzv. "hlášenku") a pak to všechno oskenujte, popište situaci a pošlete v ČD struktuře vejš. Peníze vám budou vráceny ("hlášenka" stornována) a milý modrogum snad přijde minimálně o prémie, aby příště už "věděl".
V drsnějším provedení mu rovnou řekněte "tak mi to naúčtujte, už jsem dlouho nikoho neposlal na přezkoušky" - to už obvykle slabší povahy mizí směrem, kde cítí svůj kutloch [happy]

V Trutnově se MUSÍ dávat jízdenka bez přirážky při přestupu GWTR/ČD i při 20 minutách na přestup
...což je naprosto v pořádku.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 12. června 2017 - 20:43:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 301
Registrován: 4-2014
za 20 minut si nezvládnout koupit jízdenku, přičemž jde cestující kolem kasy je velmi smutné...
Pondělí, 12. června 2017 - 21:03:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5218
Registrován: 8-2012
Ale to není o nezvládání, ani o veselosti, ani o trestném činu útoku na chudáka průvodčího, co musí něco dělat - to je prostě aspoň náhradní řešení §36 odst. 1d) zákona č. 266/1994 Sb. o dráhách: "Každý dopravce, který provozuje veřejnou drážní dopravu, je kromě povinností uvedených v § 35 povinen ... na žádost uzavřít přepravní smlouvu i na úsek dráhy celostátní nebo dráhy regionální provozovaný jiným dopravcem; toto ustanovení se vztahuje na dopravce, kteří provozují veřejnou drážní dopravu na dráze celostátní nebo na dráze regionální".
(Zvlášť důležité v okamžiku, kdy ČD veřejně deklarovaly, že jízdenky na jiné dopravce prodávat v rozporu s tímto ustanovením nebudou.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 12. června 2017 - 21:22:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 302
Registrován: 4-2014
Jen ať štiplístek maká, stejně jsou zadarmo drazí. :D Ale je to prostě lenost si tu jízdenku u kasy nekoupit. GWTR mělo do nedávna taky +40 a nezajímalo je nic :D nějaký přestup, měl ste 20 minut, čau, ahoj
Pondělí, 12. června 2017 - 21:54:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3217
Registrován: 5-2002
Děkuji za odpovědi.
Nejde o to, že bych byl líný si dojít ke kase. Ale stačí, aby přede mnou stálo pár lidí s dotazy na spojení, potvrzování průkazek, kupování místenky a tak a už je čas naknop.
Babilon
Pondělí, 12. června 2017 - 22:33:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3512
Registrován: 12-2007
Ale je to prostě lenost si tu jízdenku u kasy nekoupit.
Když mám na výběr, jestli si doklad koupím u kasy nebo ve vlaku, tak ten výběr nechte prosím na mně a kecy o lenosti si nechte od cesty.
Nejlepší to bylo v době, kdy jsem jezdil na KMB. U kasy mě poslali za průvodčím, protože ten z toho má provizi a průvodčí mi vynadal, proč jsem si to nenechal potvrdit u kasy. Dneska už na KMB nejezdím, ale zbytečné a trapné komentáře si průvodčí neodpustí, když třeba ve vlaku kupuji jízdenku MHD (ó hrůza, on chce po mě nějakou práci).
Pondělí, 12. června 2017 - 22:35:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 303
Registrován: 4-2014
Jako nevadilo mi to v Pardubicích, kde měli lidi na přestup pár minut od Rj nebo v Trutnově mezi GWTR a adršpašskou lokálkou, ale v Tv jedou 2 pokladny a během 20 minut nemít lístek, je dle mě trpný
Pondělí, 12. června 2017 - 23:07:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3156
Registrován: 8-2010
K12V170DR: A že ten vlak může mít zpoždění a místo plánovaných 20 minut na přestup může být třeba 5 minut Vás nenapadlo? Navíc není příjemné ve spěchu hledat pokladnu na neznámém nádraží....
Praha-Ruzyně, Olomouc
Pondělí, 12. června 2017 - 23:23:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 304
Registrován: 4-2014
Jonza7887: GWTR ze Svobody jezdí včas, pač nemá kde vzít zpoždění Doporučuji si nejdřív trochu nastudovat terén, než mlít hovínka
Pondělí, 12. června 2017 - 23:30:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5219
Registrován: 8-2012
Smutný, lenost, tr(a)pný... asi se s tím prostě budete muset smířit a klidně si mezitím zopakujte další hodnotící adjektiva.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 12. června 2017 - 23:37:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 305
Registrován: 4-2014
Mě to je u zadele :D já už u ČD nejsem... ted prudim štiplístky já :D
Úterý, 13. června 2017 - 00:04:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3157
Registrován: 8-2010
K12V170DR: Kdo mluví jen o nějaké Svobodě nad Úpou a Trutnově. Co třeba takový přestup z rychlíků Most-Plzeň v Plzni? A to je docela velké a pro neznalé složité nádraží.

Doporučuji si nejdřív trochu nastudovat terén, než mlít hovínka

No zatím tady hovínka mele někdo jiný [biggrin] Já si terén klidně nastuduji s tím fakt problém nemám, ale ke kase s kufrem fakt běžet nebudu [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza7887.)
Praha-Ruzyně, Olomouc
Svoboda nad Úpou
Úterý, 13. června 2017 - 07:31:37  
Neregistrovaný host
46.135.17.11
K12atd hele ty komediante, proč by nemohl mít zpoždění? Je vidět, že neznáš místní podmínky. Naposled, když sem jel, tak jsme měli 8 minut zpoždění. Čekali jsme na zpožděný bus. Příště radši mlčeti zlato.
Slanour
Úterý, 13. června 2017 - 10:57:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 573
Registrován: 6-2008
Ono totiž existují i jiné možnosti, jak si koupit lístek na přípojný vlak, např v e-shopu, přes aplikaci Můj vlak, v předprodeji apod. A to, že ten průvodčí většinou brble, není ani tak o jeho lenosti, ale o tom, že výmluvu "nestihl jsem si koupit" slyší za ten den minimálně 10x a při tom dotyčného vidí, že čas na to si např zakouřit, má.
Slaňour
nenidulezite... ..
Úterý, 13. června 2017 - 11:18:06  
Neregistrovaný host
82.145.211.26
A proc bych si mel sam neco kupovat kdyz od toho je placeny clovek? Misto nej radeji automat? Mne je naprosto ukradene ze brbla ale pri prestupu z RJ nebo Leo je povinen mi dat jizdenku bez pisneho, od toho tam je.

Prirazka je jen pro dobihajici zakazniky modrych, tak si to narodni dopravce nastavil [biggrin]
Jeho Vysost II
Úterý, 13. června 2017 - 11:40:02  
Neregistrovaný host
194.228.18.230
Kvoli eshopu by som musel hypoteticky mat so sebou aj preukaz, muj vlak-musim mat pripojenie resp telefon, idem okolo pokladne-moze tam byt fronta, nakup priamo vo vlaku je najpohodlnejsi
Úterý, 13. června 2017 - 12:18:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1195
Registrován: 5-2014
Jeho Vysost II: "nakup priamo vo vlaku je najpohodlnejsi" // To je pravda. Není nad to si koupit jízdenku do Standardu za cenu Byznysu. Proti 40 Kč je to výrazný prozákaznický přístup [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Jeho Vysost II
Úterý, 13. června 2017 - 12:54:03  
Neregistrovaný host
194.228.18.230
Plho, ale my sa tu nebavime o prestupe na RJ ale eventualnom prestupe z RJ[bomba]
Úterý, 13. června 2017 - 12:57:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7590
Registrován: 5-2007
BoH: Oni to teraz (konečne) trochu zlacnili (a konečne aj cenník zverejnili). Som po dlhej dobe išiel Regiojetom, keďže som po ránu nejak nestihol Ryxlík, online som už kúpiť nestihol, takže vo vlaku. Na úseku Brno-Třebová som v Lowcoste doplácal "len" dvacku.

Inak cesta základné očakávanie splnila (vo Svitavách sme Ryxlík predbehli a ja som mohol v ČT prestúpiť), inak voda teplá jak čaj a vagón skákal snáď viac než ten Panter. [coze]
Babilon
Úterý, 13. června 2017 - 13:07:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3514
Registrován: 12-2007
A to, že ten průvodčí většinou brble, není ani tak o jeho lenosti, ale o tom, že výmluvu "nestihl jsem si koupit" slyší za ten den minimálně 10x
Tak proč se ptá? Když chci jízdenku, tak mi ji má prodat, a ne se vyptávat, proč jsem si ji nekoupil někde jinde. Nevzpomínám si, že bych podobné chování zažil u nějaké jiné firmy.
Úterý, 13. června 2017 - 13:13:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1196
Registrován: 5-2014
Jeho Vysost II: Áááá najednou se Vám ten nákup jízdenky ve vlaku nehodí. Už to najednou není ten nejpohodlnější způsob [happy]
Úterý, 13. června 2017 - 13:16:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1197
Registrován: 5-2014
Asdf: Super, díky za upřesnění. Tak to moji jízlivou poznámku beru zpět. Ale přesto jsem rád, že jsem si mohl rýpnout do Výsosti [happy] ... Stejně je škoda, že chtějí ČT vyšachovat. No, co se dá dělat. Dokud bude zastavovat rj, tak to není tragédie.
Jeho Vysost II
Úterý, 13. června 2017 - 14:03:36  
Neregistrovaný host
194.228.18.230
Jo no, bavime sa o moznosti nakupu jizdenky vo vlakoch v zavazku (objednavka od kraja/MD) a BoH nam tu streli RJ a komercnu dopravu. Len pre info, vacsina ludi si tu jizdenku kupi len po najblizsiu stanicu a odtial listok online, takze tolko zase nedoplacaju. ALe hlavne som si kopol do Vysosti[crazy]Zasnem, kolko ludi tu ma so mnou problem, jeden si stale registruje moj nick, ini zase maju potrebu len kritizovat mna [biggrin]
Úterý, 13. června 2017 - 14:12:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1200
Registrován: 5-2014
Jeho Vysost II: No ne, už se najednou jedná o vlaky v závazku :D Vy ty dříve nevyřčené pravdy dokážete tak krásně obhajovat [happy] Jako fakt obdivuhodný výkon, tleskám [happy] :D

P. S. Jinak kupovat si jízdenku do další stanice, aby si ji pak člověk koupil online, to je skutečně také uživatelsky velmi přívětivé [happy]. Připomnělo mi to situaci s dělením jízdenek, která je tak trestuhodná (a je pravda, že trestuhodná je [happy])

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Jeho Vysost II
Úterý, 13. června 2017 - 15:00:54  
Neregistrovaný host
194.228.18.230
Takze mozem uz aj za to, ze BoH necita diskusiu[lol] Nevadi... Delenie jizdenek u CD je nutne, pretoze z A do B stoji listok 1200 ale A-B B-C ma stoji 600, tak preco zbytocne platit vypalne.
Úterý, 13. června 2017 - 15:09:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1201
Registrován: 5-2014
Jeho Vysost II: Že, stejně jako kupovat si lístek ve vlaku u RJ za 600 Kč, když to jde za 200 Kč [happy] Proč platit RJ výpalné [happy]

Jinak až mi najdeš v tvém prvním příspěvku info o "závazkových" vlacích, můžeme se bavit dále. Jen připomenu:

Kvoli eshopu by som musel hypoteticky mat so sebou aj preukaz, muj vlak-musim mat pripojenie resp telefon, idem okolo pokladne-moze tam byt fronta, nakup priamo vo vlaku je najpohodlnejsi

P. S. Ano, výpalné u RJ skončilo, pokud jsou zážitky Asdf platné pro všechny tyto případy [happy]


(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)