Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 14. 05. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 14. 05. 2017

dolů
   autor příspěvek
Nesni
Pondělí, 08. května 2017 - 18:31:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1407
Registrován: 6-2014
Nemaj vodu i v tom low-costu, navíc zdarma?
Jen malou lahvičku. Dál můžete pít už jen na záchodě.

U Regiojetu?
Ano, u Regiojetu. Dřív se za možnost objednávky občerstvení nepřiplácelo. Člověk se rozhodl až na místě, jestli si něco dá.
Jeho Vysost
Pondělí, 08. května 2017 - 19:23:05  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
U RJ predsa už pri nákupe lístka dostanem jasný oznam, že dostanem malú fľašu vody- to už skôr by som sa sťažoval na ich busy, kde nie vždy majú ponuku chladených nápojov, hlavne ak ide ich bus na posile z Brna. U CD sa to pri nákupe nedozviem resp musím hľadať piktogramy minibar, ale nikde nie je garantované, že príde alebo bude mať čo chcem. A ľudia sú celkom zvyknutí a mávajú vlastnú vodu so sebou.
Bobmaster
Pondělí, 08. května 2017 - 23:38:32  
Neregistrovaný host
217.196.116.97
Aha, takže se budeme točit na butylce vody. Klasika - vypíchne se něco co se dá napadnout a jde se po tom do detailu, pitvá se v tom, vrtá se v tom, hraje se se slovíčky. Nic nového.

Mě zaráží tohle: v e-shopu žlutého si můžu vybrat několik druhých tříd a zaplatit za rozdílnou úroveň služeb. Pominu věci jako Butylka vody na osobu, Kožené/Látkové sedačky, Klimatizace a zastavím se u Plný servis/Bez servisu. Pokud je tento servis v souladu s inzerovanou nabídkou, je vše v pořádku (zanedbám případný nedostatek zásob). Pokud ovšem poskytován není, je cestujícímu sděleno že jde o nenárokovou položku (neboť nárok má pouze na přepravu z bodu A do bodu B).

Shrnuto: mohu si vybrat a zaplatit něco, co mi nemusí být poskytnuto. Teda jestli takhle hovoří jejich SPP tak to je mazec - jinak řečeno zaplať a doufej že to dostaneš, jinak smolík. Teď už naprosto chápu proč je všude druhá třída, proč bylo těch korunových dluhopisů tolik a jiné souvislosti. Poctivě by se tenhle žlutý cirkus prostě neuživil [kladivo]

Demagogie, možnost volby: píšu svůj názor který jsem si udělal. Pokud s ním nesouhlasíte - můžete mě označit za demagoga, nebo napsat v čem se pletu. Pak už je na mě jak se s tím poperu. Možnost volby je moje posvátné právo a já ho využívám, díky za tu možnost.

Fico - to je nějaký politik na Slovensku, že ? Umí udělat víc kliků za minutu než borci z jejich speciálních jednotek a zařídil cestování zadarmo pro určité lidi. Já neumím ani jedno, takže to srovnání dost pokulhává [uhoh]
Jeho Vysost
Úterý, 09. května 2017 - 00:28:52  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
A čo stane u CD, keď si kúpim lístok na vlak, kde má byť minibar a nebude? Dostanem odškodnenie, veď mal byť? Nedostanem, ale táto úvaha vyššie je úplný nezmysel, pretože predpokladá, že mi stevard povie, že nič nedostanem ani si nič nebudem môcť kúpiť... Prečo by to preboha robil? Navyše sa na neho hneď môžem sťažovať, takže z toho môže mať problémy... Proste úplná somarina
27
Úterý, 09. května 2017 - 00:34:55  
Neregistrovaný host
193.179.13.239
Jeho Vysost: Jenže u ČD neplatím za možnost toho, že si vůbec budu moci něco koupit ( [pozor] ) [crazy]
Jeho Vysost
Úterý, 09. května 2017 - 00:45:08  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Ja platím napríklad za to, že sa prekračuje virtuálna ciara, pretože vlak je cez hranice povinné miestenkovy, ale vnútro nie... Toto je čistý nezmysel kde za nič platím. Jidelna na stojáka je tiež lacnejsia ako reštauracia s obsluhou. RJ má prehľadné popísané, čo ktorá tarifna trieda znamená a tot vsio
pro 27
Úterý, 09. května 2017 - 08:47:21  
Neregistrovaný host
128.0.179.99
u ČD neplatím za možnost toho, že si vůbec budu moci něco koupit
a také u ČD neplatíte za neustálé obtěžování stewardy!! Není to lepší argument?
Bobmaster
Úterý, 09. května 2017 - 10:37:48  
Neregistrovaný host
217.196.116.97
Vaše Výsosti, prosím už se nerozmnožujte po rodové linii, působí to degenerativně na vaše myšlení a logické myšlenkové pochody [crazy]

Já si ve vlaku CD zaplatím za přepravu z bodu A do bodu B podle mnou zvolené vozové třídy a případnou doplňkovou službu (místenku). V mobilní aplikaci zjistím co a jak mi který vlak nabízí a podle toho se zařídím. Služba minibaru - kterou uvádíte - NEMÁ VLIV na cenu jízdního dokladu a je započtena v ceně sortimentu který si mohu, ale nemusím zakoupit. A jestli tam je nebo není, to už je druhá věc. Já třeba už dlouho nepamatuju že bych ho nepotkal tam kde měl být.

Naopak u Regiojetu se cena lístku liší podle úrovně služeb (technické vybavení vozu bych do toho nezatahoval, když teď RJ rozšiřuje flotilu a investuje do ní tak jak vidíme se na kolejích objevuje ledacos) a podle toho si zaplatím, ale vlastně na to nemám nárok. Takhle se dělá byznys na kolejích [jidlo]

Jenom pro zajímavost, u modrého mě štve podobná komedie s R a Rx, ale tam stojí lístek nezávisle na tom čím pak pojedu. Takže to beru spíš jako snahu hrát si na hogo-fogo, i když zadek je ještě v Bautzenu. U žlutého mám naopak pocit že dochází ke klamavé reklamě a cílenému okrádání zákazníků.
Úterý, 09. května 2017 - 11:11:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 2-2017
Bobmaster:"ale tam stojí lístek nezávisle na tom čím pak pojedu". Ovšem toto neplatí při koupi Superakční jízdenky přes e-shop, ta je vázaná na konkrétní spoj a osobu, což je to samé jako lístek/místenka u RJ nebo LE.
Navíc, jak již bylo několikrát řečeno, prioritou je přeprava z bodu A do bodu B, vše ostatní je doplňková služba. Ovšem to, že stevardi nestíhají, nebo nejsou vůbec, protože jich je málo, to je věc jiná. Očividně si Jančura neváží lidí, kteří pro něj pracují, a bere je jako stádo ovcí, pak se nemůže divit, že lidi utíkají pryč. Podobný přístup má mnoho podnikatelů, nevím jak je to u LE, ale jak se říká, všude je něco.
Babilon
Úterý, 09. května 2017 - 11:13:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3480
Registrován: 12-2007
Naopak u Regiojetu se cena lístku liší podle úrovně služeb
To je ale pouze vaše představa. Pak se nedivte, že to v reálu tak není.
Jaké služby navíc dostávám u ČD v jedničce?
Bobmaster
Úterý, 09. května 2017 - 15:04:17  
Neregistrovaný host
217.196.116.97
Pedris2: máte pravdu, tyhle nabídky jsem opomenul. Nestíhání stewardů neberu jako jejich chybu ale systémové selhání. Když někdo slíbí člověka v každém voze a pak Sorry jako, nebo dokonce zavede Bez obsluhy (a oslavného článku na Idnesu), nemohu brát jeho vyjádření vážně.

Babilon: uznávám že máte částečně pravdu. Služby v jedničce (větší butylka vody a noviny) není oproti nabídce v Regiojetu (ve druhé třídě) nic moc. Mě jde o to jak se který dopravce staví ke svému konceptu nabízené služby. Oba ho totiž mají velmi podobný, regionální (u nás zatím neexistuje, použiju ten na Slovensku) - hodně lidí na jedné noze a už to frčí, ČD přidaly možnost 1. třídy. Dálková doprava - u modrých 2 třídy, kdo nechce spoléhat na místenku doplatí si (a tam kde má dostane něco navíc), nebo v nouzi riskuje na stojáka, servis v ceně toho co si koupí. U žlutých - několik podtříd jedné třídy, ale všichni jsou GOGO, teda druzí, akorát když si připlatím za víc (2S, 2R nebo 2B) tak nemám nárok na nic víc než v 2LC. A poraď si s tím jak chceš. A to mi vadí, teda kromě jiného (nepřenosnost potravin v rámci vlaku, prodej na příděl).

Ještě můžu připustit že ve vyšší třídě u obou nedostanu jenom občerstvení. To je pravda, jsou tam lepší sedačky, míň lidí, menší šance potkat smraďochy a studenty. Ale proč je tedy slibován Plný servis ? Když mi místo kupé pro 4 lidi přistaví Bmz, dostanu část ceny zpět protože nebyl dodržen standard. Pokud je servis inzerován jako nadstandard (a výhoda oproti konkurenci), proč při jeho nedodržení nedostanu nic kromě omluvy vygenerované nějakým strojem Vašek, Katarína a ostatní z týmu Regiojet ? Na mě to prostě působí stylem Připlať si a doufej že někdo přijde a něco nabídce, jinak smůla.
Ernie
Úterý, 09. května 2017 - 15:23:05  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
V rezervačním systému se u lowcostu již konečně objevila poznámka "Možnost převozu kola při rezervaci." - nic bližšího k tomu RJ ale zatím neuvádí.
Kola se budou přepravovat zdarma, to informoval už dříve, ale ve voze jsou stojany jen na tři.
Úterý, 09. května 2017 - 15:49:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7000
Registrován: 4-2003
míň lidí, menší šance potkat smraďochy a studenty.

To mátě nějaký mindrák vůči studentům?

btw: Jak poznáte, kdo je student?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Babilon
Úterý, 09. května 2017 - 16:19:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3481
Registrován: 12-2007
"Možnost převozu kola při rezervaci."
Na FB říkají už dost dlouho, že si klidně můžete vzít kolo s sebou. Ale jak by se řešila situace, kdyby přijela 4 kola najednou, to zatím nikdo nenapsal.
Babilon
Úterý, 09. května 2017 - 16:27:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3482
Registrován: 12-2007
Služby v jedničce (větší butylka vody a noviny) není oproti nabídce v Regiojetu (ve druhé třídě) nic moc.
Nevšiml jsem si, že by se z Prahy do Rakovníka v jedničce něco rozdávalo.

jsou tam lepší sedačky, míň lidí, menší šance potkat smraďochy a studenty.
A to se vám zdá málo? To je přece to podstatné, za co si připlácíte. Rozdíl mezi Standardem a Relaxem je jen a pouze v tomto, stejně jako na většině relací u ČD mezi 1. a 2.
Garfield
Úterý, 09. května 2017 - 23:10:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12243
Registrován: 10-2004
Na kolo v RJ jsem narazil už 23.4., takže to zřejmě někdo zkusil ještě před oficiálním zahájením, přepravu kol RJ nabízí od začátku května.
Středa, 10. května 2017 - 23:44:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 177
Registrován: 1-2016
Slim: já ale nikoho neomlouvám, pouze popisuju realitu, kterou zná velká část firem spolupracující se studenty formou brigád. Už před lety, vždycky jak se blížil květen, tak byl nastávaly problémy a sháněli se brigádnice hůř nebo za sebe různě zaskakovaly, pravda po přechodu na agenturu to člověk neřešil a snažila se agentura pod hrozbou pokuty, pokud někdo nepřišel. A to jsme jim platili slušně a přesto stejně se to řešilo rok co rok. Že ty tam vidíš zase něco, jako omluvu žlutého, což jsem nenapsal, není můj problém. Naopak, pokud by se problém se servisem vyskytoval pravidelně, tak mě to bude vadit.
-----
Ale dobrá komedie jsou ty kecy typu "připlácím si za to že si můžu něco koupit", hlavně že ti samí pak vykládají že si přece máme nakoupit před jízdou, že ve vlaku to není potřeba. Ale jakmile je možnost se takto opřít do nepřítele špatné barvy, tak toho hned zneužijí a hýkají tu něco o příplatcích... Jaký je prosím příplatek za "možnost si něco koupit", když Lowcost není za ceny dřívějšího standardu, ba spíš naopak, standard, kde si "můžu koupit" a je servis, stojí většinou méně, než když žádný lowcost ještě u Jančury nebyl? Prostě nechceš servis, máš slevu. A vyřešil bych to být Jančurou automatem na občerstvení do Lowcostu a hotovo, tak jako to má ČD v rychlíku "vyšší kvality".
Jinak je úplně jedno, jestli je "byznys" u Jančury jednička nebo dvojka označením. Důležité je, kolik stojí lístek a v kolik jede vlak a že Jančurova nejlepší "dvojka" mě vyjde výrazně levněji i ve špičce než ČD "jednička" (s menším rozsahem služeb navíc - v podstatě není nějaký extra důvod si kupovat u ČD jedničku za ty peníze).
Nakonec, až mu ty stewardi dojdou úplně, tak může ze všeho udělat "lowcost" nebo nechat stewardy a prodej jen ve Relaxu/Byznysu a uvidí se, jestli to cestující akceptují. A bude to na stejné úrovni jako ČD.
Slim
Středa, 10. května 2017 - 23:56:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5679
Registrován: 2-2005
prioritou je přeprava z bodu A do bodu B, vše ostatní je doplňková služba
No nevím, jeden před pěti lety vyřvával,že naučí cestující ve vlaku žrát...

Tn26:já ale nikoho neomlouvám, pouze popisuju realitu
Ten by dobrej..;-))) Takže realita je, že něco nejde, a tím je to vysvětleno, potažmo tedy vyřešeno a omluveno. Zajímavý, že stejný metr neuplatníte na prudila průvodčího u ČD, béčko místo lepšího vozu (jinej vůz nebyl, ten slíbený se posral, to není omluva, jen popis stavu, tak je to v pořádku, ne?)
Jako cestujícímu s RJ by mi bylo úplně, ale úplně u prdele, proč tam steward není, ale štvalo by mě, že tam není, když mi ho slíbili. Za komoušů taky nebyl asi deset let hajzlpapír, protože někdo zapomněl naplánovat fabriku. Pokud vím, nikomu to vysvětlení prdel neutřelo. V podobném duchu je zde vedena většina výpadů proti ČD, páč jakýkoli bordel u kteréhokoli dopravce má nějaký popis reality, díky které k němu došlo...

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Jeho Vysost
Čtvrtek, 11. května 2017 - 08:21:23  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Nejak ten sľub nemôžem nájsť v prepravných podmienkach a pri nákupe je uvedené, že je to s klasickým servisom, ale nie je tam uvedené, že stevard bude v každom vozni. Pokiaľ to bolo na začiatku provozu, tak je jasné, že so zvýšeným objemom vlakov časom nevyjde stevard na každý vozeň, to ale neznamená, že sa v kupé s ponukou nezastaví. Opäť je to len humorné kopanie do RJ. V prípade, že ide iný vozeň u CD to ale často problém býva, keďže viacero ľudí si vyberá vlak aj podľa radenia súpravy a keď práve ten jeden lepší vozeň nejde, tak ich to naštve, pretože často náhrada znamená pokles úrovne.
Čtvrtek, 11. května 2017 - 08:56:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1146
Registrován: 5-2014
Jeho Vysost: Víte, problém je v tom, že když se porouchá vůz RJ, tak většinou náhrada žádná nejede (nebo už má vozů na rozdávání)? Pak nastává otázka, jestli je lepší pokles úrovně a nebo necestovat (případně si koupit jízdenku do jiného vozu, pokud je místo). Pak je otázka, kdo do koho kope, že [happy]
Jeho Vysost
Čtvrtek, 11. května 2017 - 18:49:59  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
A koľkokrát sa to za rok stane, že vyradia vozeň a nemajú voľné miesta? Pokiaľ sa pokazí vozeň CD a nie je nutné ho vyradiť, tiež pošlú cestujúcich vedľa. Opäť samé výhovorky
Babilon
Čtvrtek, 11. května 2017 - 19:36:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3488
Registrován: 12-2007
Nyní už je možné si rezervovat místo pro kolo v rezervačním systému.
Ernie
Čtvrtek, 11. května 2017 - 19:44:04  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Vectron 193.227 ve službách RJ (dosud zelenobílý ELL) má nějaký nový lak, nevíte někdo?
výmluvy
Čtvrtek, 11. května 2017 - 20:16:20  
Neregistrovaný host
37.188.135.120
A koľkokrát sa to za rok stane, že vyradia vozeň a nemajú voľné miesta?

Tak u RJ zrovna moc často ne. Oni totiž nechají třeba vůz bez funkční klimatizace/topení jezdit klidně celý týden a jen se vymlouvají na "extrémní" mrazy či horko...
Čtvrtek, 11. května 2017 - 20:24:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1147
Registrován: 5-2014
Jeho Vysost: No ale začal jste mít problémy Vy, ne já. Stejně tak lze mluvit o tom, že když ČD pošlou za náhradu kopřiváka, není téměř nikdy problém si sednout do vedlejšího lepšího vozu. Takže Vaše argumenty ("výhovorky") nejsou o nic lepší.

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Čtvrtek, 11. května 2017 - 22:07:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 589
Registrován: 9-2012
Ernie: Ma reklamni polem na dovolena.cz.
Čtvrtek, 11. května 2017 - 23:28:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 306
Registrován: 1-2014
Tak když tady mluvíte o vypravenosti vozů, tak ČD je nejstabilnější dopravce, protože když jim vynechá spoj (třeba mě minulý týden zrušili spoj Rx895 co projel návěstidlo stůj), tak další den ten spoj jede, sice nemusí být dodržené řazení, ale jede. u RJ se vysrala lokomotiva v Otrokovicích a tvalo 4 hodiny, ne ju Arrivácká bobča odtáhla i se soupravou (a to jsem ten den jel v 8 do Brna a Bobča stála ve Staráku) Vím jen 1-2 byli vynechávány spoje RJ. U Leoše ani nemluvím, ale toto není jeho vlákno.
Slim
Pátek, 12. května 2017 - 00:23:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5680
Registrován: 2-2005
Výsost:
nie je tam uvedené, že stevard bude v každom vozni. Pokiaľ to bolo na začiatku provozu, tak je jasné, že so zvýšeným objemom vlakov časom nevyjde stevard na každý vozeň

Čili jste sám napsal, že to Jančura nezvládá,není chopen dodržet, na co lidi nalákal, tedy sliby chyby, ale protože je žlutej, budete vymýšlet podobně dementní výmluvy a omluvy či vysvětlení situace. Vaše argumenty jsou tak debilní, že snesou srovnání s Burešovými vysvětleními odposlechů a daňových úniků. Naštěstí Vám se stačí jen vysmát.

Můžeme to chápat taky tak, že až jednou Jančura ČD cclý rozstřílí a zprivatizuje, můžeme se těšit na daleko horší hnusárny a prasárny, páč, jak jste sám řekl, čím větší rozsah dopravy, tím míň se bude dařit udržovat nastavenou úroveň. Vaším stylem myšlení - jsou velký, tak holt co chcete, to nemůžou stíhat. Mohl byste to laskavě aplikovat třeba na ČD, abyste si uvědomil jakou kravinu blejte? ČD jsou velký...
Jeho Vysost
Pátek, 12. května 2017 - 01:04:45  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Na CD to aplikovať nejde, pretože u nich snáď mimo SC neexistuje štandard, ktorý by sa dal nejak dlhodobo sledovať. Stále sa tu píše, že stevardi údajne nestíhajú, ale osobne som túto skutočnosť nezaregistroval a logicky už nemôžu byť stevardi v každom vozni, keď máme lowcost či Astru, napokon si to aj veľa ľudí prialo, aby bola možnosť cestovať bez stevardov, takže RJ urobil prozakaznicky krok, ktorým dokázal skryť to, ze mal nedostatok stevardov. Inak mimo liniek DB som nezaregistroval, žeby hľadali stevardov, takže asi majú dostatočne plný stav.
Pátek, 12. května 2017 - 07:11:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1148
Registrován: 5-2014
Jeho Vysost: S Vámi vážně nemá smysl debatovat. Vždy zatáhnete debatu úplně mimo původní téma, jen abyste mohl velebit žlutého. Takže já budu také hrát na zaseknutou desku. Když se u ČD porouchá vůz, jede místo něj horší náhrada (jak jinak, přeci nenechají stát lepší vozy jen proto, že se může někde jinde nějaký pokazit). Když se porouchá u RJ, tak prostě vůz nejede. Co je lepší? Hádejte. A jak správně poznamenal Jiri - pokud je někde na železnici nějaký průser (nebo se pokazí mašina), tak u ČD je celkem pravděpodobné, že vytáhnou nějaké kopřiváky na obrat a jedete. Pokud se to stane u RJ, tak si pěkně pár hodin počkáte, než se souprava uráčí dojet.
Pátek, 12. května 2017 - 07:59:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 106
Registrován: 7-2011
Mlaďas:
"Ernie: Ma reklamni polem na dovolena.cz.
"
Ztratil ten člověk soudnost úplně, stejně jako AB?
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3857106
Mladějov
Pátek, 12. května 2017 - 08:11:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10292
Registrován: 3-2007
Hm, fakt síla, rozhodně to stojí za poslech. Já to slyšel předevčírem naživo a dost jsem koukal. I obhajoba korunových dluhopisů tam je.

Monin : Holt vazby, no. AB momentálně potřebuje podporu a RJ si myslí, že mu takhle pomůže.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pátek, 12. května 2017 - 08:55:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 107
Registrován: 7-2011
Mladějov: já jsem se zděsil..
"Až se dá republika do pořádku, tak bych trochu té demokracie do politiky dal.."
To jsou opravdu děsivá slova a děsivé výroky z úst RJ, a poslouchat toto, skoro 30 let po tom, kdy nám bylo cca dvacet a jezdili jsme v listopadu 89 několikrát vlakem z Pardubic do Prahy na Václavák, plni euforie, nejen ze třech, čtyřech piv, ale hlavně z toho, že to svinstvo které jsme tu tenkrát měli, možná skončí, tak to je pak něco, co v člověku opravdu vyvolává chvilkové zděšení. O železnici se zajímám jen pohledem z "okna rychlíku", vnímám zdejší diskuze o tom, co je větší zlo, zda to modré, žluté, či černé, ale jelikož neznám a nemám možnost nakouknout pod "pokličku", nijak se jich nezúčastňuji, občas zde obhájím servis, ochotu, čistotu, design těch modrých, ale jedno mi je jasné, posledně při čekání na Portu Moravicu v Pardubicích, se mi při pohledu na příjezd žlutého vlaku od Prahy, toho který chce dávat tuto republiku do pořádku, chtělo začít zvracet. Naštěstí ten žlutý vlak rychle odjel a já se nepozvracel.
Bobmaster
Pátek, 12. května 2017 - 09:03:20  
Neregistrovaný host
141.0.14.85
Monin
A v čem byl problém se žlutým pro příjezdu v Pardubicích? Hodně vagónů? Málo cestujících? Zajímá mne to.
Pátek, 12. května 2017 - 09:15:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 7-2011
Bobmaster :
"Monin
A v čem byl problém se žlutým pro příjezdu v Pardubicích? Hodně vagónů? Málo cestujících? Zajímá mne to.
"
Tak z mého příspěvku je to snad patrné v čem mám problém, ale pro někoho kdo až tak úplně nevnímá co se okolo něj děje, a vidí jen nějaké vagóny, tak zopakuji, že mám dost velký problém s těmito výroky tohoto člověka: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3857106
Mladějov
Pátek, 12. května 2017 - 09:15:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10295
Registrován: 3-2007
>"Až se dá republika do pořádku, tak bych trochu té demokracie do politiky dal.."

Ano, tedy jinak řečeno vyřadit kontrolní mechanismy (které ve své podstatě holt také vždycky přibrzďují) a udělat autokracii..aby se daly líp přiohnout věci, které nemůže zlomit. Vybudovat firemní impérium a pak teda, milostivě, nechat lidi, ať si to řešej, jak chtěj..
O té vnitrostranické demokracii taky mooc pěkné, aneb nutné zlo. Putinovi by se, myslím, tenhle rozhovor taky moc líbil..

poslouchat toto, skoro 30 let po tom, kdy nám bylo cca dvacet a jezdili jsme v listopadu 89 (..) že to svinstvo které jsme tu tenkrát měli, možná skončí, tak to je pak něco, co v člověku opravdu vyvolává chvilkové zděšení.

Jj. Unterschrift.

Mají k sobě RJ a AB myšlenkově a hodnotově velmi blízko, pozoruji, a hodně tím RJ u mně klesl. No alespoň se něco do voleb dozvíme.
Jinak (státní) monopol Č(S)D samozřejmě potřeboval konkurenci jako [cunik] drbání, ovšem fascinuje mne, jak tu svojí bezskrupulóznost pánové AB+RJ ventilují jako vlastně potřebnou, ba nezbytnou.
Doufám, že to pomůže probrat aspoň některé z těch, co je mají za polobohy. Některé ovšem nikdy [proud], ba ani nepochopí, "wo co go".

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Ernie
Pátek, 12. května 2017 - 09:39:42  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Tak když tady mluvíte o vypravenosti vozů, tak ČD je nejstabilnější dopravce, protože když jim vynechá spoj (třeba mě minulý týden zrušili spoj Rx895 co projel návěstidlo stůj), tak další den ten spoj jede, sice nemusí být dodržené řazení, ale jede. u RJ se vysrala lokomotiva v Otrokovicích a tvalo 4 hodiny, ne ju Arrivácká bobča odtáhla i se soupravou (a to jsem ten den jel v 8 do Brna a Bobča stála ve Staráku) Vím jen 1-2 byli vynechávány spoje RJ. U Leoše ani nemluvím, ale toto není jeho vlákno.

Možná jen nechápu tento češtin, ale když RJ z Otrokovic onehda táhla Bobina se zpožděním, tak další den ten spoj jede taky. Dokonce už obrat večer jel normálně, nevím jaké spoje RJ by měly být vynechány, pokud má zpoždění spoj ze Staráku, má RJ k dispozici minimálně 13 volných vozů z RJ 1030 a 1032 + může použít i soupravu z 1004 a to všechno do 11.44 (řádný obrat 1002 ze SM) stihne.
Pátek, 12. května 2017 - 09:46:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1149
Registrován: 5-2014
Monin: Babiš hadr [happy]

Ale alespoň se celkem odkopal. Vždy tvrdí, jak mu nejde o peníze, že chce hlavní jsou zákazníci a tady jasně řekl, že mu jde o zlepšení jeho byznysu, nikoliv transparentního politicko-ekonomického prostředí [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Jeho Vysost
Pátek, 12. května 2017 - 10:15:12  
Neregistrovaný host
88.103.215.230
Tak CSFR sa rozdelila, aby par zlodejov mohlo rozkradnut obe republiky. Ked sa pozrieme na zeleznicu, tak tu mame presne dva extremy, ktore vzajomne bojuju a prehrava zdravy rozum. Keby sa normalne spravili koncesie a nastavili by sa jasne pravidla, tak by sa tu vobec nemuseli riesit hluposti. Lenze to by nevyhovalo RJ ani socialistom v CD, obe skupiny maju rovnake maslo na hlave, takze tu v konecnom dosledku mame bordel. CD v strate 600 milionov a s dlhom 33 miliard, pricom vyhliadka na jeho znizenie nulova a na druhej strane tu mame RJ, ktory ma viacere predpisy hlboko v [zadnice]. Cele to ale sposobuje absencia zdraveho rozumu a populizmus, vid Bohus, kupi byt za nahrady, OKD, Lidovy dum a kritizuje AB za korunove dlhopisy a Agrofert[crazy]
Majkl007
Pátek, 12. května 2017 - 10:56:03  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
Jeho Vysost: [ok] Pošetilost mocných, co jiného k tomu dodat. Ta postihuje všechny, kteří mají nějaké pravomoce a mohou něco řídit a ovládat, a mají přitom možnost si patřičně nahrabat. Je to typická lidská vlastnost, známá už odnepaměti... [crazy]
Pátek, 12. května 2017 - 11:44:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6135
Registrován: 5-2002
Vždy tvrdí, jak mu nejde o peníze, že chce hlavní jsou zákazníci a tady jasně řekl, že mu jde o zlepšení jeho byznysu, nikoliv transparentního politicko-ekonomického prostředí

Já jsem v téhle terminologii novej - ale není to normální? Lidi spolu od nemapěti obchodují - obě strany potom z toho mají prospěch, jedna peníze, druhá třeba službu, zde dopravu... Proč by komukoliv mělo jít "o lidi"?

Samozřejmě patří k normální terminologii podnikatelů - že jim jakoby jde o nás - že majiteli McDonalda jde o to nás nakrmit.... Ale to je nám snad všem jasný, jak se věci mají, netřeba to uvideně objevovat...
Mladějov
Pátek, 12. května 2017 - 11:48:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10298
Registrován: 3-2007
>Ale to je nám snad všem jasný,

No zjevně všem nikoli [wink].
Pátek, 12. května 2017 - 12:23:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1150
Registrován: 5-2014
H_k: Normální to je, dokud nezačne tvrdit, že mu vůbec nejde o zisk [happy] Pak se snaží hrát na spasitele.
Pátek, 12. května 2017 - 12:27:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 218
Registrován: 12-2014
Vážený pane H k, pan Jančura takový není. Pan Jančura provozuje společnost Regiojet pro blaho pracujícího lidu ČR a proto cestujícím za dopravu platí.
Jeho Vysost
Pátek, 12. května 2017 - 12:37:53  
Neregistrovaný host
88.103.215.230
No pri mojej poslednej ceste RJ doslova [biggrin]
Pátek, 12. května 2017 - 13:07:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 2-2017
Monin: Rozhovor jsem slyšel a řekl bych, že pokud jde o dluhopisy, tam nevidím problém, jako podnikatel tam nebylo nic nelegálního. Jančura jistě není sám, kdo využil této možnosti jak legálně ulehčit svému podnikání na daních, díky Kalouskovi. V čem měl naprostou pravdu, je to, že naprostá většina politiků nikdy pořádně nepracovala. "Až se dá republika do pořádku, tak bych trochu té demokracie do politiky dal.." Ale on měl namysli vnitrostranickou demokracii jednotlivých politických stran, to je něco jiného, než myslíte. Pokud jde o obhajobu Babiše, ta také není zcela jasná a byly tam také pochyby.
Pátek, 12. května 2017 - 13:23:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1221
Registrován: 5-2010
RegioJet převlékne stevardy ve vlacích do plavek
A když bude ráno zima, tak i tak budou muset stevardi ven z vlaku v plavkách [biggrin]? No potěš koště...[satan]
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Slim
Pátek, 12. května 2017 - 14:45:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5681
Registrován: 2-2005
V čem měl naprostou pravdu, je to, že naprostá většina politiků nikdy pořádně nepracovala.
Ano, to je Burešova mantra..vono je někde napsaný, že politik, který předtím pracoval, bude lepší politik? To je podmínka pro dobrýho politika? Byl tady nedávno jistej Vlček předsedou parlamentu, to byl původní profesí traktorista, čili pracoval, dokonce byl dělnického původu. Byl to debil, jakých tam bylo málo. Současný venezuelský prezident je původní profesí autobusák, možná byl dokonce šotouš..;-))) Má to nějaký pozitivní dopad na jeho práci? To, že někde nikdy nehákoval v kolbence, ho nediskvalifikuje apriori pro to, aby mohl být dobrým politikem. Pokud je někdo debil, je debil jako politik i jako pracující. Doktor Rath taky docela pracoval a pracuje ještě teď. Byl to lepší politik než Benda nebo Bohouš? Jaké profese se počítají pro výkon politiky jako práce a jaké už ne? Myloš pracoval jako referent ve Sportpropagu, byl to dělník? Nebo pracující inteligent?

Projděte si seznam firem, který dnes vlastní to estébácký hovado, a zakřížkujte si ty, které tady nebyly už dávno před revolucí nebo předtím, než je koupil. Zbyde Vám Profrost a pár bezvýznamnýcn čuček. Vono kradení firem je svýho druhu taky práce, že jo? Uvědomte si, prosím, že ten člověk nic nevybudoval, nic neprodukuje, on jen ukradl, překlopil, odklonil atd. stávající a fungující fabriky za pomocí peněz nejasného původu a pochybných finančních operací. A když vezmete zisky z dvouset firem a hodíte je na jednu hromadu, hodí to miliardový sumy, ale ty firmy podobný zisky produkovaly i před ním, jen si je holt nikdo nenosil domů v jedný kapse...i ty daně a pojištění z nich před ním padaly zhruba stejný (tedy kromě těch, co přefiltroval přes korunový dluhopisy)

Když ukradnete ziskovou firmu, znamená to, že jste něco vybudovali? To ten Jančura při vší nelásce k němu, který jsem schopen, skutečně něco vybudoval, byť nemusím souhlasit se způsoby, jakými se dostal tam, kde je. Ale kdo z Vás si dle jeho veřejných výblitků myslí, že by to byl dobrý politik? Ať nechodiíme pro příklad daleko...
Bobmaster
Pátek, 12. května 2017 - 16:16:07  
Neregistrovaný host
141.0.14.175
Tak jeho zákazníkům je to evidentně jedno, vlaky má plný pořád stejně.
Ernie
Pátek, 12. května 2017 - 17:42:05  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Máte někdo přehled, jestli se v poslední době nějak měnil počet vozů Bp, které jsou v provozu v režimu lowcost?
Dnes na RJ1033 tento vůz řazen 2x, nicméně na obratu 1003/1020 není stále žádný, a domníval jsem se, že chybí ještě v jedné soupravě.
Mirek Zv. mob
Sobota, 13. května 2017 - 00:06:05  
Neregistrovaný host
188.252.224.166
>> Peron v Pardubicich
No jo, tak kdyz nejste schopen ani zaznamenat, natoz pochopit pomerne jednoduchou myslenku, ze nedostatek skutecnych straniku umoznuje snadnou infiltraci strany, ktera je u lizu nebo se k nemu pravdepodobne muze dostat, lobistickou mafianskou skupinou, a ze by bylo treba tenhle Augiasuv chlev vymest, a pak teprve by (snad) skutecna demokracie mohla vzniknout, tak se klidne poblejte. Ale prosim ne v Pardubicich na peronu.
A nekdy se trochu zamyslete, pro koho asi je vyvolani hysterickeho povyku lidi, jako jste Vy, uzitecne. V 50 letech uz by Vam mohly nektere souvislosti dochazet a od 1989 uz jste snad mohl videt par pripadu, kdo a jakym zpusobem byl politicky likvidovan.
Slim
Sobota, 13. května 2017 - 00:25:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5683
Registrován: 2-2005
by bylo treba tenhle Augiasuv chlev vymest, a pak teprve by (snad) skutecna demokracie mohla vzniknout,
To jako že ten chlév tady byl před Burešem a von ho chce vymést? Kameňák měsíce...[rofl][rofl][rofl]
Hroch. R420...
Sobota, 13. května 2017 - 08:18:19  
Neregistrovaný host
77.242.90.142
Ad Slim 5681:Ač se to stane málokdy, tak tady s vámi musím na sto procent souhlasit...[ok]
Garfield
Sobota, 13. května 2017 - 22:05:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12247
Registrován: 10-2004
Zítra RJ 1014 a 1018 mají v řazení 11 vozů. [ok]
Bobmaster
Neděle, 14. května 2017 - 00:10:53  
Neregistrovaný host
141.0.15.134
Garfield
V poslední době běžný stav v pátek a neděli.
Neděle, 14. května 2017 - 01:08:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3767
Registrován: 6-2008
Kdyby tak ještě protáhnul alespoň jeden z vlaků končících v Návsí do Žiliny/Martina.
Cca kolem 22-23 v Žilině/Martině.

Nemusel by tam tahat ani vždy deset/jedenáct vagónů. Třeba jen pět.
Ale to by musel mít asi někde.
Buď v Havířově nebo Návsí něco na rozpojování či spojování.
Nebo si tu službu koupit u ČD cargo.
V Havířově bývá po ruce dízl co obsluhuje metrans a jezdí se i na zónu Dukla i do Prostřední Suché na vlečky... [happy]

Také by ráno pak mohlo zbývajících pět vagónů z Havířova popojet do Svinova.
Jako přípoj k vlaku Regiojet z Opavy o kterém se píše že pojede.
A odtud jet jako nějaký ranní spoj z Ostravy do Žiliny či Martina.
A zpět už třeba jako ucelený vlak na Prahu... [vypravci]

Možností je více.
A díry v jízdním řádu směr Slovensko stále jsou.
Příjezd do Žiliny buď v 5 ráno Bohemii a pak až 8:35 rychlík na Bystrici...
seno sláma
Neděle, 14. května 2017 - 09:32:12  
Neregistrovaný host
212.79.110.53
Spíš by to chtělo vymést ten Augijášův chlejv z trasy Praha-Wien. Sorry jako, ale odmítám platit jízdenku za 800 Kč koupenou 4 dny dopředu u ČD, byť to nejde z mého. Posledně jsem jel za 384 Kč Wien-Brno plus 179 Kč Brno-Praha, s přestupem v Břeclavi a komfortem na úrovni Low Costu RJ.
Neděle, 14. května 2017 - 11:02:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 282
Registrován: 3-2009
seno sláma a jemu podobní: Za: a) Vy a další vám podobní,nechtěli by jste to nejlépe zadarmo? b) Srovnáváte nesrovnatelné c) Nojo,potřeboval jste si kopnout a poplivat kvalitnější a daleko systematičtější služby!! Příště si jeďte třeba stopem ... [auto][crazy]
konečněnáhrada
Neděle, 14. května 2017 - 11:06:50  
Neregistrovaný host
128.0.179.99
V poslední době běžný stav v pátek a neděli.
Víte, problém je v tom, že když se porouchá vůz RJ, tak většinou náhrada žádná nejede

A proč si vozí sebou vozí náhradní vozy jenom u 2 vlaků v pátek a v neděli????
Neděle, 14. května 2017 - 11:37:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 110
Registrován: 7-2011
Mirek Zv. mob:
">> Peron v Pardubicich
No jo, tak kdyz nejste schopen ani zaznamenat, natoz pochopit pomerne jednoduchou myslenku, ze nedostatek skutecnych straniku umoznuje snadnou infiltraci strany, ktera je u lizu nebo se k nemu pravdepodobne muze dostat, lobistickou mafianskou skupinou, a ze by bylo treba tenhle Augiasuv chlev vymest, a pak teprve by (snad) skutecna demokracie mohla vzniknout, tak se klidne poblejte. Ale prosim ne v Pardubicich na peronu.
A nekdy se trochu zamyslete, pro koho asi je vyvolani hysterickeho povyku lidi, jako jste Vy, uzitecne. V 50 letech uz by Vam mohly nektere souvislosti dochazet a od 1989 uz jste snad mohl videt par pripadu, kdo a jakym zpusobem byl politicky likvidovan.
Tak za prvé[biggrin] to co budu dělat já, to prosím ještě laskavě nechte na mně, i když chápu, že v rámci toho vašeho zametání Augiášova chléva, je třeba tvrdá a direktivní ruka, žádná selanková a trapná demokracie. A za druhé to nebyla samozřejmě žádná hysterie, ale jen obyčejné konstatování člověka, který některé věci viděl na tom perónu v Pardubicích v reálu, už v roce 1987 a vidí tam reálně mnoho věcí i dnes, v roce 2017..neměl by jste vše okolo sebe soudit jen podle sebe.."