Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 07. 04. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 07. 04. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 29. března 2017 - 11:16:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 2-2017
Oponent: O jaký průser? Zřejmě se dohodnout nešlo, tak to bylo vyřešeno takto. Více takových a nejen u RJ, nicméně, tady je vidět výhoda vícečlenné posádky oproti, vesměs jednomu průvodčímu.
Středa, 29. března 2017 - 12:04:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8319
Registrován: 10-2003
Oponent: Inu, co čekat od žlutých amatérů?

Náhodou to udělal dobře.[ok] Do toho bych barvu fakt netahal.[ko]
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Středa, 29. března 2017 - 13:38:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 72
Registrován: 10-2011
Oponent: Když se něco na vlaku děje a nějaký takový magor ničí věci a ohrožuje cestující, tak se pak stane to, že si to ti ostatní slušní zapamatují a vlakem příště nejedou, protože mají strach. Určitě je potěšilo, že takového blbce někdo vyvedl. Neházel bych to na žluté amatéry, protože kdybyste měl strach, tak budete taky rád, když někdo zasáhne, a za takové amatéry budete vděčný.

(Příspěvek byl editován uživatelem Strojvudce88.)
Středa, 29. března 2017 - 14:28:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7102
Registrován: 4-2003
Jen je při takových akcích mít velmi dobrý odhad na eventuální nebezpečnost takového individua - nějakej zfetovanej neplatící blbec může vytáhnout kudlu, kterou pak budete lovit v břiše.

Tady se to naštěstí povedlo na výbornou a je dobře, že kvůli takovému pitomci nemusel mít vlak zpoždění klidně i půl hodiny, než by zaúřadovala policie.

Už jsem také pár jedinců z vlaku vyvedl, moc rád to nedělám, ale na základě určitých zkušeností upozorňuji na možná rizika [wink].
jarosmichal
Středa, 29. března 2017 - 18:32:13  
Neregistrovaný host
46.135.161.6
Já musím pány stevardy za tento přístup pochválit. Nedávno jsem cestoval rj 78 z Vídně do Prahy. Ve Vídni nastoupil smradlavý ožralý agresivní bezdomovec, vlaková četa ve složení 1+0 (vlakvedoucí) nebyla schopna problém vyřešit, takže toto individum obtěžovalo cestující až do Břeclavi, asi hodinu. Cestující se cítili v nebezpečí, protože pán je chtěl objímat.
Reakce vlakvedoucího - to počká do Břeclavi.
Jaký přístup je lepší pro běžné cestující?
Bobmaster
Středa, 29. března 2017 - 21:27:32  
Neregistrovaný host
37.188.238.252
Video pasant ven z vlaku:

Klasika. Obsluha vyhodí šmejda z vlaku, ten zkusí skopnout obsluhu a ještě vrazí pracku do dveří aby nemohli odjet. Už jsem pár takových pomáhal vysazovat, vždycky mě popadne doslova rapl (proč by se takový ksindl měl vozit na úkor ostatních zdarma, ať si táhne po svých) a řeším to tak nějak... po svém [satan] rád taky chodím jako svědek k soudům s tímhle odpadem, neskutečně mě baví jejich přidělení právníci kteří nedají dohromady kloudný dotaz a když už, v klidu si promyslím odpověď a pak není co dodat [lol] takže za mě obsluze palec nahoru a barvu do toho netahat. Už jsem zažil dost případů kdy na to obsluha dlabe a já platící zákazník si připadám jako blbec [angry]
Practicus
Středa, 29. března 2017 - 21:50:30  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Oponent - v zemi, kde kdejakej ožrala (a nedej bože ještě barenvej bo "rasYzmus" ) má víc práv, než policajt, tak se zachovali přímo špičkově a jen tak dál, na takový bezohledný narcisty nic jinýho neplatí
jarosmichal
Středa, 29. března 2017 - 22:56:03  
Neregistrovaný host
85.71.134.203
Přesně tak. Já hodnotím přístup stevardů jako adekvátní situaci. Razantní, ale adekvátní. Cestující neměl jízdenku, zjevně byl arogantní a agresivní. Chyba je jen a jen na jeho straně. Nechápu názory některých diskutujících, že reakce stevardů byla přehnaná. Jaká by měla být? Čekání 20 minut na PČR, přičemž další stovky cestujících budou naštvaní ze zpoždění vlaku, a agresivní cestující bude po celou tu dobu nadále obtěžovat cestující ve vlaku? Rozhodně ne. Palec nahoru, pánové.
co k tomu
Středa, 29. března 2017 - 23:35:43  
Neregistrovaný host
128.0.179.99
dobrý den,
nakonec vše "dobře" dopadlo (pro personál). Co by se ale dělo, kdyby ten člověk pod vlivem třeba vytáhl kudlu, anebo ho vlak strhl do kolejiště.
Kámoši mají zkušenosti třeba, když přejeli chlapa pod vlivem, který na červenou vstoupil na přechod, anebo když vjeli do cesty motocyklistovi, který se vyřítil ze zatáčky obrovskou rychlostí, a kterého absolutně nemohli vidět.
Petr_hradecký
Čtvrtek, 30. března 2017 - 00:31:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 750
Registrován: 4-2015
Tady je popis události včetně videa. Mně to tedy zní zcela korektně. Dělal bordel, nechtěl zaplatit, tak byl vyveden. odkaz

Jen ten autor, že se příhodně vyskytl na tom správným nástupišti pardubického nádraží?

Ale steward dostává [ok] za rychlé a elegantní řešení situace.

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_hradecký.)
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Wilhelm
Čtvrtek, 30. března 2017 - 15:32:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 289
Registrován: 1-2007
Udělal to jak nejlépe mohl. Já bych ho ještě vylískal.
"Všeliké toť kvaltování toliko pro hovado dobré jest." J. A. Komenský
StarMaster
Čtvrtek, 30. března 2017 - 21:57:14  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Co se děje s kvalitou Pendolin?

Já ním nejel 3 roky (kolenovrt) a dneska jeli 2 známí do Ostravy Leošem (ráno cca 8:13), zpátky Pendolinem (cca 17:20 zpět), vlakem jinak nejezdí, takže neřeší boj žlutých a modrých, jen chtěli jet něčím jiným než klasickými vozy, mít zážitek po letech při jízdě vlakem. Takže jsem jim to koupil takto, ať si zkusí obojí a čekal jsem, že si večer poslechnu chválu na ČD a ono ne.

A po návratu si stěžují, že Pendolinem už nikdy, že to tak drnčelo s nima, že už nikdy. (Leoše nekomentují, ani nekomentují palubní služby, ty tedy asi byly okej, jen na mě vyhrkli, že to drnčí, psát při tom nic nešlo, spát nešlo a tak)

Upozorňuji, fakt nejde o lidi zaujaté vůči ČD, to vím, takže jejich referenční hodnota je vysoká. Pendolino jim vyloženě nesedlo a naklápění to dělat nemohlo, to na trati do Ostravy skoro není a nechová se jako drnčení.

Ví někdo něco víc? To šla kvalita Pendolin tak brutálně dolů v posledních 3 letech?
Čtvrtek, 30. března 2017 - 22:11:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3034
Registrován: 8-2010
StarMaster: viz vlákno 680 tam se to řeší a dozvíte se proč to drnčí.....
Praha-Ruzyně, Olomouc
StarMaster
Čtvrtek, 30. března 2017 - 23:31:07  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Honza7887: Díky, takže oni nepřeháněli, ona je to pravda... [sad] To sem to teda načasoval jim ty lístky, v jejích očích je teď Pendolino totální antiprodukt i vedle Leošovy tramvaje. [angry]

Tohle se ČD teda nepovedlo, že dopustili, aby to opotřebení došlo tak daleko, že kdokoli teď náhodně zkusí Pendolino, začně mít pocit, že to byla klamavá reklama. První dojem na holku i gumokolistu uděláš jen jednou. A tohle prostě mají ČD [ko].
Pátek, 31. března 2017 - 11:12:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7465
Registrován: 5-2007
StarMaster: Náhradná súprava by urobila dojem lepší?
Pátek, 31. března 2017 - 11:31:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4774
Registrován: 9-2011
No kdyby to byl Railjet, tak určitě [wink]
Babilon
Pátek, 31. března 2017 - 13:14:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3441
Registrován: 12-2007
Co se děje s kvalitou Pendolin?
To jsem psal před dvěma měsíci, když s ním jela spousta lidí místo zrušeného RJ, že jsem si připadal jak na oraništi a že si moc dobrou vizitku neudělalo. Překvapuje mě, že ani po dvou měsících žádná změna.
Jinak včera jsem jako správný kolenovrt jel půlku trasy pendolinem (oproti RJ v celé trase úspora 120 Kč). Obojí v pohodě.
PPP
Pátek, 31. března 2017 - 19:30:23  
Neregistrovaný host
109.81.215.17
Dle vyjádření na FB jsou jídeláky skutečně na prodej.
Sobota, 01. dubna 2017 - 09:30:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3684
Registrován: 6-2008
PPP: Já slyšel, že budou jezdit Praha Žilina / Košice...
Praha Žilina přes Vsetín...
Ale máme toho 1.4. Že jo... [wink]
Info
Sobota, 01. dubna 2017 - 14:51:54  
Neregistrovaný host
85.13.100.93
Pendolino v naprosté pohodě,jel jsem s ním do Ovy a zpět,nyní do Plzně a zpět a nebyl jediný problém,a že to občas někde zadrnčí,to asi všude,plasty,kovy,holt to všechno pracuje,jinak kvalita stále výborná včetně naprosto profesionálního personálu,za mě podtržená jednička.
Sobota, 01. dubna 2017 - 14:59:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3686
Registrován: 6-2008
I já bych se přidal k oznámení od Info.
Předposlední jízda Svinov Praha a zpět. I poslední Ružomberok Těšín také bez zvláštních potíží a s profesionálním personálem...

PS : Nedá někdo nějaký ryze aprílovy příspěvek ať víme kam až se ubírají myšlenkové pochody některých zdejších přispivatelů... [happy]
Třeba Regiojet Forever... [wink]
Sobota, 01. dubna 2017 - 15:07:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 205
Registrován: 12-2014
Vážený pane Ic540, vlaky společnosti Regiojet na trase Praha - Vsetín - Žilina již nějaký čas jezdí a to v půlhodinovém taktu od 4 do 22 hodin a v hodinovém taktu ve zbytek dne.
Bobmaster
Neděle, 02. dubna 2017 - 20:12:17  
Neregistrovaný host
82.202.112.231
Dneska SŽDC opět boduje - modrý vlak 112 se vleče za žlutým 1018, který (na rozdíl od celé soupravy 112) opravdu nemůže víc než 140 km/h a na rozdíl od modrého jede na čas. A to nezmiňuju dvakrát tak dlouho trvající výměnu cestujících u žlutých - neřeším motání kaštanů po úzkém nástupišti a hledání správného vozu, ale Pac a pusu v otevřených dveřích a ignoraci personálu, který by je rád zavřel a odjel [crazy] modří zákazníci tohle všechno zvládají pod minutu [ok]
Neděle, 02. dubna 2017 - 20:50:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 207
Registrován: 12-2014
Vážený pane Bobmaster, vlaky společnosti Regiojet jsou těmi nejdůležitějšími na českých kolejích a proto mají přednost před naprosto všemy vlaky, natož před nějakým vlakem 112, kterým stejně nikdo nejezdí. Lžete též, co se maximální rychlosti vlaku 1018 týče, vlak 1018 měl rozhodně maximální rychlost vyšší, než vlak 112. Vaše stížnosti na pomalost výměny cestujících u vlaku 1018 jsou naprosto absurudní. Musíte si uvědomit, že u sedumdesátivozového vlaku, nástup cestujících trvá o pár vteřinek déle, než u jednovozových souprav společnosti ČD. Zkrátka, je vidět, že se stále vyřazujete ze společnosti slušných lidí, směrem k teroristům z antijančurovského spikleneckého centra.
Bobmaster
Neděle, 02. dubna 2017 - 21:21:13  
Neregistrovaný host
82.202.112.231
No, naštěstí to není tak úplně pravda, aspoň od České Třebové [happy] a přitom stačilo tak málo...
Babilon
Pondělí, 03. dubna 2017 - 00:02:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3442
Registrován: 12-2007
v jejích očích je teď Pendolino totální antiprodukt
jsem si připadal jak na oraništi
Pendolino v naprosté pohodě
bez zvláštních potíží

Jestli to nebude tím, že jich je šest a každý jsme jeli s jiným kusem.
Practicus
Pondělí, 03. dubna 2017 - 00:29:54  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
víte co znamená zkratka SŽD(C)? - Služba Žlutému Ďáblu
Úterý, 04. dubna 2017 - 07:42:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 209
Registrován: 1-2006
ja bych chtel moc podekovat regiojetovemu mluvcimu Regiojet_Forever, kterehoz posty me vzdy ujisti, ze na svete je krasne. dekuji mockrat.
Peršing 2808
Úterý, 04. dubna 2017 - 10:46:21  
Neregistrovaný host
82.202.112.230
Practicus: Ale ale nějakej zaujatej proti bývalému chlebodárci.
Bobmaster
Úterý, 04. dubna 2017 - 12:37:27  
Neregistrovaný host
37.188.226.80
http://spz.logout.cz/novinky/novinky.php?poradi=1671

Marná snaha, žlutý bude expandovat dál, ať si my posměváčci říkáme co chceme.
Ghost
Středa, 05. dubna 2017 - 10:56:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1730
Registrován: 1-2011
Výměna hektora za průmyslového kocoura je nějaký boom nebo co? [uhoh]
Practicus
Středa, 05. dubna 2017 - 14:53:23  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Peršing 2808 - jakej bejvalej chlebodárce? sami zaměstnanci sždc to o této zkratce prohlašují
Bobmaster
Středa, 05. dubna 2017 - 17:59:48  
Neregistrovaný host
217.196.116.97
Ghost: ve společnosti velikosti Regiojetu ano - když občas sleduju to jejich bastlení souprav na Společném tak jsem rád že letenky jenom přeprodávají...

A další perla z úst mocného:

https://www.novinky.cz/domaci/434058-jancura-chysta-pred-volbami- antikampan-proti-poslancum-ti-hovori-o-vydirani.html

Jak mu poradilo pár lidí v diskusích - místo do kampaní by měl dát peníze do údržby WC, to by byla lepší reklama [kladivo]
Jáchymek
Středa, 05. dubna 2017 - 19:06:09  
Neregistrovaný host
80.250.18.54
Dobrý den, nemá někdo bližší informace k tomu, proč jsou všechny vozy regiojetu z venku označeny jako 2. třída, přesto že jde o 4 "třídy"? Na fb se na to už někdo ptal a na otázku nikdo z RJ neodpověděl.
Pak jsem také slyšel, že to je kvůli kompenzacím, které se proplácí pouze za cestu ve 2. třídě..
Nevím co je na tom pravdy, takže děkuji, pokud má někdo bližší informace [happy]
kompenzace
Středa, 05. dubna 2017 - 19:22:43  
Neregistrovaný host
141.0.15.130
A není to jeho věc, že má vše druhou třídu? Tady je vidět, jak jsou neschopní na M(Č)D. Vymýšlejí kraviny s kompenzacema jen v první třídě a přitom nikde nedefinovali co je vlastně první třída. Vůbec se tedy žlutému nedivím, že nepristoupil na tento cirkus. Než začnete hejtovat, zkuste se zamyslet, jaký je velký rozdíl v první třídě u národního dopravce, kdy dvojka je často kvalitativně výše než první třída. Ale zlý je samozřejmě žlutý, který tuto hru odmítl hrát.
Jáchymek
Středa, 05. dubna 2017 - 20:24:08  
Neregistrovaný host
80.250.18.54
kompenzace: Neříkám že žlutý je zlý, to ať si každý rozhodne sám, co se týče vozového parku tak je rozdíl mít cca 100 vozů nebo cca 3 000 vozů, a pan majitel, který vidí vše špatné na druhých, ale sám si nevidí na špičku nosu ať si také dělá co chce. Já se jen ptal jestli někdo nezná důvod toho označení 2. třída. [happy]
kompenzace
Středa, 05. dubna 2017 - 21:05:20  
Neregistrovaný host
141.0.15.130
Vždyť jsem ten důvod napsal dost jasně. Kompenzace. Ale pokud chceme někomu něco vyčítat tak je to MD a jeho totální neschopnost s tím něco udělat. Ať se přestanou srát do toho co je a není první třída. Ani dráhy v tom nemají jasno, tak nechte laskavě na dopravci jak si obchodně označí své produkty. Na tom je krásně vidět, že kam strčí úředník rypák tam vznikne problém nebo právní vakuum.
4 kompenzace
Středa, 05. dubna 2017 - 22:29:08  
Neregistrovaný host
43.251.157.162
Ať se přestanou srát do toho co je a není první třída.

A proč teda v ČR je Relax a Business dle RJ druhá třída a na slovensku třída první dle jejich SPPO? Předpokládám, že s kompenzacemi za studentské jízdné to nijak "nesouvisí" a Jančura tím nijak nechce ohýbat pravidla ve svůj finanční prospěch...[wink]
Jeho Vysost
Středa, 05. dubna 2017 - 23:38:23  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Cesky stat s radosti kompenzuje RJ studenty, protoze se jim zluty libi nejvic a vsichni mu hrozne fandi.[vypravci]
Slim
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 00:22:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5648
Registrován: 2-2005
Kompenzace:

Jáchymek se ptá: nemá někdo bližší informace k tomu, proč jsou všechny vozy regiojetu z venku označeny jako 2. třída, přesto že jde o 4 "třídy"?

Vy odpovídáte: Tady je vidět, jak jsou neschopní na M(Č)D

Jáchymek reaguje: Já se jen ptal jestli někdo nezná důvod toho označení 2. třída.

Vy odpovídáte: pokud chceme někomu něco vyčítat tak je to MD a jeho totální neschopnost s tím něco udělat. Ať se přestanou srát do toho co je a není první třída. Ani dráhy v tom nemají jasno, tak nechte laskavě na dopravci jak si obchodně označí své produkty. Na tom je krásně vidět, že kam strčí úředník rypák tam vznikne problém nebo právní vakuum.

Dalšího komentáře netřeba. Jednoroční dobrovolník Marek by řekl "toť jen malá ukázka,jaká hovada rodí se pod sluncem." T.H. by jistě nedodal nic o žlutých frustrátech.
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 08:30:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1101
Registrován: 5-2014
kompenzace: Naopak by se stát měl začít sakra "srát" do toho, co je jaké třída. Kompenzace za studenty je sociální sleva, aby si mohli dovolit "ti nejchudší". Pokud má někdo na dražší lístek, než na ten nejlevnější, nemá mít nárok na jakoukoliv podporu od státu. Jedná se o jasné obcházení zákona, tedy podvod a nechápu, jak může být stát tak neschopný zastavit okrádání sebe.

P. S. Je úplně irelevantní, jestli to nazveme druhá třída, low-cast nebo sockovagón. Ať si to dopravce pojmenuje jak chce. Ale kompenzace má dostat pouze za nejlevnější nabízené lístky.

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Jeho Vysost
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 08:50:03  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
CD bezpecne sype aj miliardy do CD bez toho, aby nejak skumal realne naklady. Tam sa tuneluju miliardy a statu je to jedno, nejake kompenzace su len odrobinky. [crazy]
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 08:55:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8323
Registrován: 10-2003
Jeho Vysost: nejake kompenzace su len odrobinky

Takže přiznáváte, že se "krade"? [uhoh]
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Jeho Vysost
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 09:05:39  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Nejake problemy mali mensi sukromni bus dopravcovia s kompenzaciami, ale sukromnici na zeleznici su pod takym dohladom, ze tam k nicomu nedochadza. Skor u CD je to mozne, lebo ta sa vela veci nekontroluje.
Kompenzace
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 09:25:47  
Neregistrovaný host
37.188.137.190
Začneme tedy u národního dopravce. Jaký je rozdíl u první třídy pendolina a tichého vozu. V tom, že první třída je průchozí?

Proč národní dopravce toto léta neřešil a najednou to vadí, protože žlutý?

Ale špatný je samozřejmě žlutý. Jste opravdu směšní. Znova opakuji, stěžuje si u ministerských pijavic.
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 09:30:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4813
Registrován: 9-2011
Ale kompenzace má dostat pouze za nejlevnější nabízené lístky.
Fajn, to by ČD s jejich "akčními nabídkami" (což je teda to "nejlevnější jízdné") brzy skočily. Aneb pokud si studenti nestačí koupit lístek z omezeného kontingentu přinejmenším týden předem, tak na kompenzaci nemá dopravce nárok. [proud]
Mladějov
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 09:37:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10027
Registrován: 3-2007
No ono by to šlo celé vyřešit jednou provždy velmi elegantně a totiž určitou paušální částkou na dopravu přímo studentovi..akorát by to mělo efekt pro šotoobec velmi nepříjemný a to, že by jich ve vlacích obecně zbylo tak 10-20%.
Ale tyhle různý křivárny (a bacha nehodnotím koho či kdo víc) by rázem splaskly.

Jste pro, Výsosti ?

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 09:45:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1102
Registrován: 5-2014
Kompenzace: Směšný jsi akorát ty, protože je úplně irelevantní, jaký je rozdíl mezi jednotlivýma třídami. To ať posoudí zákazníci. Tady jde o to, že pokud máme lístek za 100 Kč a lístek za 130 Kč, tak kompenzace se má vztahovat pouze na ten lístek za 100 Kč. A jak jsem již napsal. Může se to jmenovat, druhá třída, low-cast, červí díra, nevím, jakkoliv. Tady jde o cenu lístku, nikoliv o to, co za tu cenu dostane zákazník.

Aleš_Liesk.: Nikoliv. Vždy se jedná o nejlevnější variantu v dané chvíli. Je jedno, jestli je to v jednu chvíli 100 Kč, v jinou chvíli 1000 Kč. Prostě je to lístek do "základní" třídy. Nevidím v tom jediný problém

P. S. Pro jistotu ještě vysvětlím. Chci lístek z místa A do místa B ve dni X. Ceny: 100 Kč, 150 Kč, 200 Kč. Kompenzace (25 %) platí pouze za lístek 100 Kč (tedy dopravce dostane za studenta 25 Kč). Stejná cesta, den Y, ceny: 200 Kč, 220 Kč, 300 Kč. Kompenzace dostane dopravce za lístek za 200 Kč (50 Kč). A takto můžeme postupovat pro každý konkrétní den. Prostě dopravce by měl dostat 25 % z ceny nejlevnějšího lístku. Je úplně jedno, jestli je to akční, superakční nebo jaká jízdenka. Prostě nejlevnější jízdenku, kterou nabízel, byla za Z Kč a z té ceny by měl dostat 25 %.

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Jeho Vysost
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 09:49:07  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Taky system tu uz bol a evidentne sa neosvedcil, inak by fungoval nadalej. Ako by sa taka pausalna ciastka pocitala, ked ceny su rozne pocas roznych dni u vsetkych dopravcov?
MD
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 11:55:29  
Neregistrovaný host
37.48.49.186
Opet opakuji,ze v pomernem poctu cestujicich byl RJ na samem vrcholu nesrovnalosti tykajicich se proplaceni studentskych slev.bohuzel,stat je v tomto slepy a netresta to
Jeho Vysost
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 13:58:33  
Neregistrovaný host
88.103.215.230
Skor boli na samom vrchole, pretoze RJ+SA su najpopularnejsi medzi studentami a jazdili s nimi najviac, tak logicky maju aj najviac naslednych kompenzacii.
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 15:49:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6099
Registrován: 5-2002
akorát by to mělo efekt pro šotoobec velmi nepříjemný a to, že by jich ve vlacích obecně zbylo tak 10-20%.

Nezbylo, ten systém už platil, a přechod na současný rozhodně nezpůsobil nával studentů to veřejné dopravy. Obecně se hodně rušily různé ISIC slevy, nebo snižovaly...


Aleš_Liesk.: Nikoliv. Vždy se jedná o nejlevnější variantu v dané chvíli. Je jedno, jestli je to v jednu chvíli 100 Kč, v jinou chvíli 1000 Kč. Prostě je to lístek do "základní" třídy. Nevidím v tom jediný problém

Chápeme - takže pendolíno má lístky za 450, na ty Velikonoce, tak tam bude kompenzace hodně, za celý vlak. Ale protože RJ prodával jeden vagón za 259, tak by dostal kompenzace jako by býval prodával celý vlak za 259... Jen tak, prostě... Jasně. [happy] Nazvěme to třeba daní za levné lístky - slevíš, nedostaneš. [happy]
Mladějov
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 16:03:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10048
Registrován: 3-2007
No tak když nezbylo, tak tím líp.
V kterém období tedy bylo zrušeno studentské jízdné ? Já o tzom nevím.
Ernie
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 20:22:15  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Pak jsem také slyšel, že to je kvůli kompenzacím, které se proplácí pouze za cestu ve 2. třídě..
Jako druhá třída je označen i vůz s byznys třídou, na kterou se kompenzace neuplatňují. Nějaká specifikace tohoto proběhla tuším v roce 2014, krátce poté, co RJ zavedl tři tarifní pásma a zpočátku v business třídě sociální slevy nabízel.

Je úplně irelevantní, jestli to nazveme druhá třída, low-cast nebo sockovagón. Ať si to dopravce pojmenuje jak chce. Ale kompenzace má dostat pouze za nejlevnější nabízené lístky.

Toto nebude fungovat. Pokud bych já byl dopravce a stát by mi tady toto nařídil, zachoval bych se stejně jako ČD s Pendoliny - jednoduše bych sjednotil všechny ceny jízdenek na úroveň standardu a do vozů Ampz bych zavedl povinné místenky v cenové hladině dorovnávající rozdíl mezi dnešní cenou relaxu-byznysu a standardu. Tj. systém, kterým ČD vytáhly z cestujících víc peněz, aniž by někoho napadlo s tím mít problém.
A takto by se dalo "očůrat" každé takové nařízení a omezení, proto je daleko jednodušší (pro stát) nastavit nějaké pravidla se kterými souhlasí stát i dopravci.
Ernie
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 20:24:22  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
... anebo další cesta jak toto obejít by byla sjednotit ceny na vyšší hladině (třeba tarifu Relax) a všem cestujícím ve standardu a lowcostu obratem po projetí vrátit část ceny jako "bonus" - stejně jako to dnes dělají LE a ČD. Opět by se ten návrh tímto obešel.
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 21:12:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1103
Registrován: 5-2014
Ernie: Proč by to nemělo fungovat? Fajn, ať oba lístky stojí 100 Kč, do jednoho je místenka 0 Kč, do druhého je místenka 100 Kč. Pokud přijde student, koupí si lístek za 75 Kč nebo za 175 Kč. V obou případech dostane dopravce 25 Kč. To mi přijde pořád fér. Horší by bylo, tak jak to funguje u RJ, že student může zaplatit 75 Kč (tedy dopravce dostane kompenzaci 25 Kč) a nebo 150 Kč (dopravce dostane kompenzaci 50 Kč).
Ernie
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 22:10:29  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
A jak tedy vyřešíte flexibilní tarif, který využívají všichni tři dopravci? Bude se tedy sleva počítat podle ceny jízdenky určené pro poslední večerní spoj z ostravy v úterý večer koupený měsíc dopředu?
Nebo se bude uplatňovat pravidlo nejnižší ceny, takže v úterý bude studentská sleva uznána pouze v Regiojetu (je nejlevnější ze všech dopravců a pro stát je nejvýhodnější , aby každý student jel právě RJ), a v pátek zase naopak jenom u ČD?

Definice první a druhé třídy je podle vás jaká? Když se bavíme o studentských slevách, NAJEDNOU je relax třída u Regiojetu považována za luxus. Když se porovnává kvalita dvou dopravců, je druhá třída pendolina v uspořádání 2+1 luxus, u RJ je druhá třída v totožném uspořádání příšerná, sedačky nejde polohovat, WC nefunguje, zásuvky nejsou u každého sedadla, některé sedadla nejsou u oken. Proč tedy tato kvalitativně horší třída u RJ má být první třídou, zatímco v kvalitativně lepší sedadlo v Pendolinu je už třída první? Co když pár minut od sebe jedou SC/Ex a SC je dražší než Ex? Bude na toto dražší pendolino akceptována sleva?

Stát si vymyslel nějaký nedokonalý systém a ten provozuje. Buď bude s dopravci nějak spolupracovat a snažit se vše udržet pod kontrolou (aktuální stav - kromě originálního označení vozu není Relax RJ nijak výjimečný proti jiným druhým třídám, a cenou se nijak nevymyká nějakým běžným kilometrickým cenám, tak proč by tam sleva neměla platit), nebo se snažit dopravce a cestující buzerovat, podporovat obcházení příkazů a zákazů různými zpětnými slevami, ČD Body atp., a celou situaci ještě více komplikovat.

V obou případech dostane dopravce 25 Kč.
Tak ať stát určí fixní kompenzaci třeba podle kilometrů, a student nechť slevu aplikuje třeba do premium třídy u LE. Přepraví se tak jako tak, a sleva bude stejná. Nejsem proti.
Babilon
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 23:42:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3448
Registrován: 12-2007
Tak ať stát určí fixní kompenzaci třeba podle kilometrů
Abyste pak nebyl překvapen záporným jízdným pro studenty.[proud]
Slim
Pátek, 07. dubna 2017 - 00:53:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5650
Registrován: 2-2005
Kompenzace:
Začneme tedy u národního dopravce. Jaký je rozdíl u první třídy pendolina a tichého vozu. V tom, že první třída je průchozí?
Proč národní dopravce toto léta neřešil a najednou to vadí, protože žlutý?
Ale špatný je samozřejmě žlutý. Jste opravdu směšní. Znova opakuji, stěžuje si u ministerských pijavic.


Jako odpověď na původní dotaz nemá někdo bližší informace k tomu, proč jsou všechny vozy regiojetu z venku označeny jako 2. třída, přesto že jde o 4 "třídy"?je Váš blábol jen důkaz fatálního žlutýho frustrátství, jaký tady snad nepředvádí ani jeho Výsost nebo onoho času Budulínek. Nemáte stejný PR poradce jako Babiš s obvyklou reakcí na cokoliv "Kalouseeeeeeeek?"
Practicus
Pátek, 07. dubna 2017 - 01:35:06  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
já bych všechny tydle kompenzace a dotace zrušil, akorát je to další možnost, jak okrádat stát, tedy jak Vás, tak i mě, neb platíme daně