Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 07. 03. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 07. 03. 2017

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 05. března 2017 - 19:19:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 516
Registrován: 10-2006
Nechápu, jak jsi došel k názoru, že bych snad mohl dělat ve firmě, kde je běžné ponižování od nějakých psychopatů a ještě svým zaměstnancům platí směšné částky.

A těch pár výchovných se samozřejmě odehrává beze svědků.

Hm, naši (nebo raději moji) předkové tuto problematiku evidentně řešili:
Na hrubý pytel hrubá záplata.
Boží mlýny melou pomalu, ale jistě.
Kdo chce kam, pomozme mu tam.
Tak dlouho se chodí se džbánem pro vod(k)u, až se...
Jak se do lesa volá...
Co nejde po dobrým, to půjde po zlým.
Chytrému napověz, hloupého trkni (kopni).
Jak si kdo ustele, tak si lehne.

Ale může to mít i kladné stránky:
Nakřápnutý hrnec nejdéle vydrží.
Co tě nezabije, to tě posílí.

[wink]
Na internetu tykám každému, starému či mladému.
Stejně nechť každý chová se ke mně samému.
Neděle, 05. března 2017 - 19:50:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 224
Registrován: 2-2010
Nesni
Neděle, 05. března 2017 - 20:22:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1299
Registrován: 6-2014
Výpravčíxy:
Na příkladu toho strojvedoucího je například vidět, že "za každou cenu" si musel něco najít, aniž si asi neuvědomil, že v očích toho fíry je , díky neznalosti dopravních předpisů ( ty k podnikání nepotřebuje, na to by měl mít své lidi ) pěkný pako
Můžu se zeptat, jestli vy jste vždy měl nadřízeného, který se choval korektně a nedokazoval si na vás, že on/ona je tady šéf? Jestli váš šéf byl(a) vždy odborně alespoň na stejné výši jako vy a zároveň měl(a) manažerské schopnosti, aby zvládal(a) práci šéfa?

nelichotivé info:
Řeší úplné kraviny jako na kolik cm musí trčet ubrousky
Nechci se Jančury zastávat, ale co přesně by měl řešit se stewardy? Expanzi na nové linky, parametry nových vozů, cenovou politiku? Řeší s nimi náplň jejich práce. Student Agency vyrostla na tom, že nabízela lepší služby než konkurence, no tak majitel logicky chce, aby služby byly lepší i teď a v každém detailu. Jestliže se u ČD vkládají ubrousky tak, že po vyndání jednoho zbytek vypadne na podlahu, tak to prostě Jančura chce pro své cestující jinak. Nemám rád Jančuru, ale tahle kritika jeho osoby, nezlobte se, mi připadá nemístná. Nadávat by lidem neměl, ale práci po nich chtít může.
Bobmaster
Neděle, 05. března 2017 - 22:41:54  
Neregistrovaný host
37.188.159.243
Nesni: pokud po nich sprostě řve, tak to asi nebude korektní vyžadování práce, co myslíš ?

Bohužel přesně tohle jsem slyšel od své ex-partnerky. Práce dost rasovina (i jeden blbec umí pokazit celý den), ale dalo se. Dokud nepřišel někdo shora - a pak to začalo. Dotazy na naprosté kokotiny (Proč se neusmíváte už při odjezdu ze Společného ?), výhružky (Jestli na vás přijde stížnost, tak jste bez prémií) a urážky (Tuhle práci by zvládnul každý líp než vy, za plotem čeká deset dalších) a podobně. Celkem v dobrém vzpomínala akorát na Aleše Petrovského, prý měl snahu je aspoň dobře připravit a když byl problém tak neměl kecy o lemplech a podobně. S Radimem se viděla snad třikrát, z toho jednou kvůli údajnému porušení pracovní kázně (tehdy byl dost nepříjemný, ale nakonec uznal že to mohlo být i jinak) a dvakrát když mělo jet nějaké VIP a dostávali školení před cestou ve stylu: Koukejte aby jízda probíhala bez problémů, splňte co jim na očích uvidíte, hlavně žádné stížnosti atd. Takže tak.

Nakonec jak říká Mladějov, nevolnictví bylo zrušeno, takže jak to šlo udělala žlutým pápá [andel] a dodnes té zkušenosti nelituje.
Pondělí, 06. března 2017 - 07:54:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 916
Registrován: 6-2002
Jena:

On měl ten salát jízdenku ? [nene]
Pondělí, 06. března 2017 - 08:14:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1748
Registrován: 12-2007
TH:Že už by po šesti nebo kolika letech to jančurobijectví stačilo. Já chápu, že modrogumy sere, jak donutil Čudnou Dráhu aspoň někde ukončit smrádek a teploučko, nechovat se k cestujícím jako k substrátu a taky si přestat hrát na hogofogo kolem pendolína, ale už je to dost nuda.
No ale vy to asi potřebujete, tak to tu budeme číst furt dokola.


Naučte se laskavě číst. Diskuse zde neprobíhá nad tím, jak donutil Jančura pracovat konkurenci, ale nad tím, že se chová jako vykořisťovatel ke svým zaměstnancům.
Hlavně, že jste si neodpustil upustit žluč ze své shnilé existence [lol][lol][lol][lol]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Pondělí, 06. března 2017 - 08:27:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1028
Registrován: 5-2014
Hurá, konečně jsem dostal vyzkoušet všemi opěvovaný Regiojet. A musím uznat, že chápu, že ho cestující mají rádi. Tedy někteří. ... Servis samozřejmě výborný. Sice jsem jel Astrou, ale služby na úrovni první třídy ČD. Interiér Astry je opravdu moc pěkný. Zábavní portál je také dobře návyková záležitost a i když je to relativně pitomost, tak to rozhodně potěší (cesta utekla neskutečně rychle). Oblíbené téma záchody - tak nějak napůl. Jeden fungoval, jeden ne. Technický stav Astry je poměrně mizerný. Hluk v interiéru byl na takový vůz opravdu velký. Navíc vše divně vrzalo, až jsem se bál, aby se vůz nerozpadl. Trochu takové zlaté pozlátko.
Co mě ale nejvíce naštvalo, tak byl přístup RJ ohledně přestupů. Jelikož bylo v Břeclavi 5 minut na přestup, tak jsem je požádal, jestli by mohli na nás počkat v případě, že osobní vlak ČD dorazí do stanice času pravidelného odjezdu RJ (tedy abychom přeběhli a nezavřeli nám před nosem). Odpověď byla sorry, nečekáme, přejeme vám, ať to stihnete.

Jinými slovy - chápu opěvování RJ těmi, kdo potřebují se pohybovat mezi stanicemi, kde RJ zastavuje. Ale pro ty, co musí přestupovat, to není dobrá volba.
Pondělí, 06. března 2017 - 10:20:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4585
Registrován: 8-2012
Diskuse zde neprobíhá nad tím, jak donutil Jančura pracovat konkurenci, ale nad tím, že se chová jako vykořisťovatel ke svým zaměstnancům
No právě... nechápu, kde vlastně berete energii pro čerpadlo z té bezedné studnice nenávisti, které už víc jak šest let jede naplno. Na druhé straně chápu, že prohřešky Žlutozla jsou vám rajskou hudbou, protože si při své bezvýznamnosti můžete plivnout na někoho úspěšného, ale tohle neustálé řešení "problému někoho jiného" už pomalu zavání psychiatrickou diagnózou... nebudíte se v noci zbrocen potem poté, co jste byl donucen jet Žlutozlem, kde vám násilím lili kafe do krku, nutili přes zjevný handicap číst noviny a ještě na vás křičel Jančura vulgarismy?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 06. března 2017 - 10:35:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 148
Registrován: 9-2015
Sláva Regiojetu, Jančurovi a jeho lidem!
Sice nevím, jak to dokázal, že opět smí brát cestující z Krumlova do Budějc. Ale jestli to souvisí s prodloužením linky přes Černou v Pošumaví do Lipna, tak dokázali spojit 2 geniální věci najednou. Hurá, už se těším, až s nimi pojedu na Šumavu.
Takové dobré zprávy, to je pro mě nejlepší dárek k dnešnímu svátku. A všichni bolševici ať se závistí třeba zadusí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mirek_Zv..)
Pondělí, 06. března 2017 - 11:01:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 149
Registrován: 9-2015
Navíc s výraznou slevou [happy])
Pondělí, 06. března 2017 - 11:06:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 150
Registrován: 9-2015
Hm, už jsem trochu vychladnul, když jsem si našel časy, kdy jede do Černé v Pošumaví [sad]
Pondělí, 06. března 2017 - 11:47:21  
Neregistrovaný host
46.135.48.255
Tak až tam v roli prudivého opilce model předvánoční Kladno pojedeš, nenablij stew do klína[bomba]
Pondělí, 06. března 2017 - 12:05:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4588
Registrován: 8-2012
Odpověď byla sorry, nečekáme, přejeme vám, ať to stihnete
Taky má v jízdním řádu v hlavičce "kolečko s tečkou" (tak jako desítky a stovky jiných vlaků). V čem je problém?

Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Babilon
Pondělí, 06. března 2017 - 12:24:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3378
Registrován: 12-2007
Taky má v jízdním řádu v hlavičce "kolečko s tečkou" (tak jako desítky a stovky jiných vlaků). V čem je problém?
Problém je v tom, že mi (na rozdíl od nečekání u ČD) propadne jízdenka, tak si musím o to víc rozmyslet, jestli mi to riziko za to stojí. Já osobně to řeším rozdělením jízdenky RJ na dvě.
Pondělí, 06. března 2017 - 12:25:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1750
Registrován: 12-2007
TH: nechápu, kde vlastně berete energii pro čerpadlo z té bezedné studnice nenávisti, které už víc jak šest let jede naplno

Zase mluvíte o sobě?

A jak to zapadá do témátu zaměstnaneckých poměrů u RJ?

(Příspěvek byl editován uživatelem R 1463Úpa.)
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Pondělí, 06. března 2017 - 12:32:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2963
Registrován: 8-2010
Kladno-Praha: [ok][biggrin]
Praha-Ruzyně, Olomouc
Pondělí, 06. března 2017 - 12:43:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1029
Registrován: 5-2014
T_._H_.: V tom že to není prozákaznický přístup, kterým se tak RJ chlubí. Nic víc, nic míň. Škoda, možná bych RJ jezdil i častěji, protože když se na to podívám jen ze zákaznického pohledu, tak skutečně bylo málo co vytknout. Ale s tímto přístupem? Bohužel...

Ironií osudu bylo i to, že jsme v RJ dostali Mladou frontu, ve které psali, jak RJ kašle na vozíčkáře, protože na ně nemá čas (maximalizace rychlosti). Pak se nedivím, že kašlou i na další své zákazníky [happy]
Mladějov
Pondělí, 06. března 2017 - 12:51:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9761
Registrován: 3-2007
>V tom že to není prozákaznický přístup, kterým se tak RJ chlubí. Nic víc, nic míň

No ono je to, jako většina věcí, v úhlu pohledu. Když pojedu třeba z Prahy do Bratislavy, tak mne čekání v Pardubicích na zpožděný R od Liberce, v Brně odjinud a v Břeclavi na to, jestli to BoHům vyjde, spíš odradí. A v Bratislavě přijdu pozdě, nebo mi ujede jiný přípoj.

RJ preferuje nečekání a včasnost..ono je to jednodušší a také lépe vysvětlitelné, než věčné zpožďování kvůli tomuhle a tamtomu důvodu. Podívejte se na nesystémové čekání třeba u ČD. Nadávají nakonec všichni.
Opravdu nejde vyhovět všem.

A vozíčkáři ? Zase spolehlivý zdroj zpoždění. Takže zase hřebík do rakve vlaku (třeba proti busu nebo IAD). A náklady na výtahy, vozy..tak Jančura to udělal jednoduše..těch pár neodvezených vozíčkářů, na tom nezchudne, ba naopak.

Já teda ho v jeho pragmatismu docela chápu i jako cestující [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pondělí, 06. března 2017 - 12:54:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1030
Registrován: 5-2014
Mladějov: Vždyť jsem to napsal. Pokud jde o cestující, kteří se potřebují dostat z bodu A do bodu B a oba tyto body obsluhuje vlak RJ, je to pohoda a nevidím důvod si stěžovat. Pro ostatní, co potřebují přestupovat, je to poměrně zbytečný risk. Bohužel jsem se jejich neochotu dozvěděl až po zakoupení jízdenek. Jinak bych s nimi ani nejel. Ale pak ať se nikdo nediví, že tady na ně budu prostě nadávat, protože jsou mi nesympatičtí [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Mladějov
Pondělí, 06. března 2017 - 13:02:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9762
Registrován: 3-2007
>ať se nikdo nediví, že tady na ně budu prostě nadávat, protože jsou mi nesympatičtí

Hm, tak jestli si tvoříte názor na dopravce podle toho, jestli v xy bude zdržovat 600 nebo víc lidí kvůli jednomu (dvěma, pěti) přestupujícím, tak teda je mi vás trochu líto, ať už jde o žlutýho, ČD nebo třeba SBB.

Rozumný člověk chápe, že na dvou židlích se současně sedět nedá a že se vždycky musí vybrat menší zlo.
Ach ten cestující
Pondělí, 06. března 2017 - 13:07:01  
Neregistrovaný host
85.70.254.173
Včera v RJ 1033 v Pardubicích vystoupil cestující a ve vlaku zapomenul dítě. Dítě vysazeno v Ústí nad Orlicí. Na návrh provozního dispečera SŽDC "předáno" personálu vlaku RJ 1016 (mimořádně zastaven v Ústí) a dopraveno do Pardubic. Předevčírem v Záboří nad Labem mimořádně zastavil RJ 1005 z důvodu "vyloučení" jednoho cestujícího z přepravy. Dle sdělení strojvedoucího byl "usazen do trávy", aby si "odpočinul".
Pondělí, 06. března 2017 - 13:07:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2241
Registrován: 9-2006
BoH: A proč ses jako kovanej káčkovej šotouš, co se ve všem vyzná, nepodíval do JŘ předtím, než sis koupil žlutou jízdenku?
Mladějov
Pondělí, 06. března 2017 - 13:09:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9763
Registrován: 3-2007
Protože si myslel, že se to přece dá po česku "ukecat" ?
Pondělí, 06. března 2017 - 13:27:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4591
Registrován: 8-2012
V tom že to není prozákaznický přístup ... subjektivně vůči vám. Ale na druhé straně to je zase prozákaznické pro ty, kteří chtějí z toho RJ přestoupit po včasném příjezdu někde jinde. Nebo oni si snad mají "domluvit" čekačku třeba v Pardubicích na ministerský rychlík do Liberce a dopravce má povinnost jim vyhovět, jinak na něj budete nadávat?
P.S. nadával jste předtím (aniž byste věděl na co), budete nadávat dál. To je prostě taková povaha, Žlutozlo je jen její ventil.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Mladějov
Pondělí, 06. března 2017 - 13:44:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9765
Registrován: 3-2007
No mne tady na K-R vždycky dost dojímaj takové ty dotazy typu : Jedu
do Istnbulu a v Dolnem Vakufu vychází pětiminutový přípoj. Myslíte, že to stihnem ??
Pondělí, 06. března 2017 - 13:48:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1031
Registrován: 5-2014
Mladějov: Já si vytvářím názor podle toho, jak mi dopravce vyhovuje. Budu k Vám upřímný. Vy a další místní diskutéři jsou mi naprosto ukradení [happy] Jestli Vám vyhovuje, je to Váš názor. Nebudu ho s Vámi sdílet, pokud se s ním neztotožňuji [happy]
Pondělí, 06. března 2017 - 13:49:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1032
Registrován: 5-2014
Topič: Protože nejsem žádný šotouš. Toto označení mě uráží. Jsem "obyčejný cestující" [happy]
Pondělí, 06. března 2017 - 13:49:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1033
Registrován: 5-2014
T_._H_.: Bla bla bla ... máte v zásobě další sračky?
Pondělí, 06. března 2017 - 13:52:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1034
Registrován: 5-2014
Mladějov: Jo a mimochodem. Vůbec jsem nechtěl, aby na vlak čekali. Chtěl jsem, aby v případě, že vlak dorazil do stanice, tak aby počkali, než se dobelháme. To není zase tak velký požadavek, nemyslíte :'o)
Pondělí, 06. března 2017 - 14:06:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4592
Registrován: 8-2012
T_._H_.: Bla bla bla ... máte v zásobě další sračky?
Očekával jsem, že mně budete taky nadávat úplně stejně, děkuji [happy]
To není zase tak velký požadavek, nemyslíte
Zhruba pět minut zpoždění. No a pak by záleželo, jak by to dopadlo s těmahle minutama za Třebovou (viz tradiční řev, jak zpožděné Žlutozlo obtěžuje vlak XY).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
ke smazání
Pondělí, 06. března 2017 - 14:08:15  
Neregistrovaný host
141.0.15.105
BoH
Já to tušil, že budete nějaký ten ZTP, ovšem netušil jsem, že na hlavu. Příště jeďte rovnou modrým a ušetříme si čtení těch sraček,co z vás lezou.
Pondělí, 06. března 2017 - 14:08:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1035
Registrován: 5-2014
T_._H_.: Sklapni frustráte. Kdybys nebyl žlutý onanista, tak bys viděl, že moje "recenze" byla spíše pochvalná a jediné, na co jsem si více stěžoval, tak byl přístup RJ. Dále nehodlám s takovým zakomplexovaným magorem jako jsi ty ztrácet čas [happy] Hezký den.
Pondělí, 06. března 2017 - 14:09:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1036
Registrován: 5-2014
ke smazání: Taková p... mi ani nestojí za komentář [happy]
Pondělí, 06. března 2017 - 14:19:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1752
Registrován: 12-2007
BoH: Nepochopil jste, že RJ je bezchybný produkt? A že objektivní i subjektivní názor na RJ je projevem modré frustrace? Pokud ne, vítejte ve světě TH. Správný je jen názor, který má TH nebo co řekne Radim Jančura.
Mimochodem, zítra jede od nás pár lidí na pracovní cestu do Brna, produkt RJ je jim velmi sympatický, na kafé jsou zavislí, ale Jančurou obejdnané články v Rude frontě dnes v kolezích natolik oživily vzpomínky před rok 89, že pojedou o chvíli později modrým.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Pondělí, 06. března 2017 - 14:25:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3102
Registrován: 11-2008
ad R1463Úpa: Bacha na to, od dneška po dobu výluk kolem Brandýsa, jedou některé "Brněnské" RJ přes Havl. Brod .....[andel]
Pondělí, 06. března 2017 - 14:45:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4253
Registrován: 12-2004
Na zítřejší ranní Brno - Praha u vlaků (Regiojet) volných z Brna ještě skoro 600 míst. Nevím, kolik z těch zadaných míst blokují lidi od ČT směrem do Prahy. Vyloženě Brno - Praha to bude asi naprostý minimum. Přitom taková 6:00 bus se ukazuje jako vyprodaná. Tím zrušením busu v 6:30 možná pomůžou s obsazeností Krodosu a ČD víc než sobě.
Ale třeba to na rozdíl od žlutých vlaků do Ostravy nebo St.Mě. není propadák a je to jen můj dojem...

(Příspěvek byl editován uživatelem zzz.)
proč asi...
Pondělí, 06. března 2017 - 14:50:30  
Neregistrovaný host
141.0.15.105
Zzz
A komu by se jako chtělo do Brna přes HB? To raději autobusem
Pondělí, 06. března 2017 - 14:54:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4254
Registrován: 12-2004
proč asi: Já myslel, že jej ráno pouští přes Pardubice i přes tu výluku(?)

(Příspěvek byl editován uživatelem zzz.)
Pondělí, 06. března 2017 - 14:55:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4690
Registrován: 9-2011
na co jsem si více stěžoval, tak byl přístup RJ.
Jenže ten přístup byl zcela ve shodě s kolečkem s tečkou v JŘ.
Myslíte, že kdybyste oslovil ČD, aby na vás počkal modrej vlak, který má v JŘ taky kolečko s tečkou, že by odpověď byla jiná?
(Možná by formálně začínala ve stylu "Dle SPPO článek XY je cestující POVINEN...", ale obsah by byl stejný.)
Pondělí, 06. března 2017 - 15:12:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1037
Registrován: 5-2014
Aleš_Liesk.: Já jsem nenapsal, že to není ve shodě. Jen, že mě mrzí, že když cestující dá dopředu vědět, nejsou ochotni ani počkat v případě, že vlak již dorazil do stanice (tedy se mohu zpozdit maximálně 1-2 minuty). Vůbec ale netvrdím, že to je proti pravidlům. Jen mě to mrzí a poměrně komplikuje možnosti jezdit s touto společností. A jak jsem napsal, poměrně mě to i mrzí, protože jinak to nebylo vůbec špatné svezení :/
Pondělí, 06. března 2017 - 15:17:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1753
Registrován: 12-2007
Proč asi: Protože z Prahy do Brna jezdí busem jen masochisti [cunik][cunik]Bez ohledu na HavlBrod.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Jeho Vysost
Pondělí, 06. března 2017 - 15:20:38  
Neregistrovaný host
88.212.36.7
Dnes nie je istý pripoj ani medzi väčšinou autobusov a vlakmi, takže mnohí cestujúci radšej idú skorším spojom,aby v prípade meškania stihli ďalší spoj. Dobiehajucich zvykol RJ počkať, bežne sa za 3 minúty dalo z metra stihnúť RJ1021 a dobiehajucich nechali nastúpiť. Inak RJ na rôzne pripoje na svoje autobusy, takže nejaké meškania potom môžu negatívne ovplyvniť aj týchto cestujúcich. SC vlaky to majú podobné a pokiaľ by nečakali ani EC, možno by sa ľudia nemuseli toľko sťažovať na prestupy v Bratislave.
Pondělí, 06. března 2017 - 15:22:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1038
Registrován: 5-2014
R_1463Úpa: Já ho již řešit nebudu. Opravdu na to nemám chuť, ani sílu.

Abych řekl pravdu, mým cílem je dostat se ze Šumperka do Brna. Jaké mám možnosti:

Šumperk - Brno přímý vlak ČD. Pomalík s postkomunistickými vozy. Beru pouze v případě nouze.

Šumperk - Brno přes Třebovou vlakem ČD. V současné době nejlepší varianta, protože je to nejlevnější a nejpohodlnější. Bohužel občas musí člověk trávit dosti času v Zábřeze přestupem.

Zábřeh - Brno přes Třebovou vlakem RJ. Na přestup je bohužel necelých 10 minut a RJ ani nenabízí přímý lístek jeho vlaky.

Zábřeh - Brno přes Olomouc vlakem a autobusem RJ. Jedná se o poměrně drahou variantu (v časy, kdy potřebuji jet, tak od 150 Kč) a navíc představa přestupování na autobus není až tak lákavá. No a samozřejmě je tady hrozba, že nestihnu dojet do Zábřeha včas.

Sečteno a podtrženo, cestující na této relaci nemají moc na výběr (tedy ne mezi dopravci). A jak jsem napsal, mrzí mě to, ale chápu, že tato relace není dostatečně lukrativní.
Pondělí, 06. března 2017 - 18:41:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4594
Registrován: 8-2012
jediné, na co jsem si více stěžoval, tak byl přístup RJ ... kdy odmítnul čekat na přípoj s vlakem, který má v hlavičce "nečeká na žádné přípoje". Prostě nějaký důvod k "stížnosti" následované sračkami, frustrátem a žlutým onanistou se najít musel...
(HlÚpa přitom na tenhle "startovací" příspěvek čeká celý den [happy] )
Jen mě to mrzí a poměrně komplikuje možnosti jezdit s touto společností
A u které jiné společnosti vám vlak o pět minut zpozdili? (S tímhle přístupem asi nebudete za chvíli mít s kým jezdit.)
mým cílem je dostat se ze Šumperka do Brna ... a protože Regiojet cesty z Prdelákovů neřeší (nikdo mu je totiž nedotuje cca dvojnásobným příplatkem k tomu, co zaplatí cestující), tak je Jančura zlo [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Babilon
Pondělí, 06. března 2017 - 19:03:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3379
Registrován: 12-2007
nejsou ochotni ani počkat v případě, že vlak již dorazil do stanice (tedy se mohu zpozdit maximálně 1-2 minuty)
A když váš vlak bude opožděn 5,5 minuty a RJ ujede, tak to už vám propadnutí jízdenky vadit nebude?
Garfield
Úterý, 07. března 2017 - 08:58:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12137
Registrován: 10-2004
RJ 1030 dneska přijel do Kolína podle grappu v 8:35, takže jízda odklonem přes HavlBrod jenom +22 minut proti jízdě přes Třebovou. [ok]
Úterý, 07. března 2017 - 09:59:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1039
Registrován: 5-2014
T_._H_.: Ty vážně nevíš, kdy sklapnout. Jančura není zlo, jen ty jsi debil.
Úterý, 07. března 2017 - 10:01:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1040
Registrován: 5-2014
Babilon: Tak vadit mi to bude, ale jak pi... T.H. pořád jak kolovrátek tvrdí, tak vlak nečeká na přípoje. OK, beru to (i když se mi to nelíbí). Ale jednu drobnou blbou prosbu by bylo fajn, kdyby akceptovali (především ve chvíli, kdy vědí, že tam skutečně někdo přestupuje a nebudou tedy čekat zbytečně).
M_g
Úterý, 07. března 2017 - 10:10:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 748
Registrován: 6-2006
Umanutej, jak malý děcko.
Ta značka je dávána do JŘ proto, aby cestující věděli, že se v dané stanici skutečně nečeká, a ne proto, aby se domluvil větší počet cestujících, pokud chtějí přestoupit a v takovém případě počkají.

Používá se už hooodně dlouho...
Úterý, 07. března 2017 - 10:25:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1041
Registrován: 5-2014
M_g: Já to vzdávám. Tady na diskusi jsou samí robotičtí byrokrati :/
Úterý, 07. března 2017 - 10:33:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4610
Registrován: 8-2012
Ta značka je dávána do JŘ proto, aby cestující věděli, že se v dané stanici skutečně nečeká
On by BoHoušův přístup měl být opačný: kdyby slíbili počkání *), tak má poděkovat (protože nadávat kvůli čekání na někoho bude zas jindy). Sotva ale může někomu nadávat za to, že nevyhověl "jedné drobné blbé prosbě" (a zrovna té jeho), protože taková jsou pravidla moštárny...

*) nějak mi není jasná logistika toho, jak to zařídit - domluvit to s konkrétní četou? to už je přece zbytečné, když jsem v místě domlouvání už přítomen; domluvit to někde v pokladně? jak se to dostane k té konkrétní četě a bude takový "slib" akceptovat?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 07. března 2017 - 10:42:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1042
Registrován: 5-2014
Tupé_Hovado: Já bych poděkoval, kdyby mi to přislíbili, to je jednoduché [happy] A to si piš, že můžu nadávat a taky pekelně budu nadávat, protože je to jediný způsob, aby se tento debilní systém změnil [happy] Hezký den [happy]

P. S. Že tvá logika to nedokáže zpracovat, to už je tvůj problém [happy]
Bobmaster
Úterý, 07. března 2017 - 10:50:05  
Neregistrovaný host
217.196.116.97
Ještě by cestující mohli založit Svaz cestujících ve vlaku vyžadující čekání přípoje v XYZ a zkusit to kolečko s tečkou přehlasovat [lol][lol][lol] neskutečné co se tady člověk nedočte. Nebo zkuste vyžadovat přípoj v rámci PIDu mezi dálkovým vlakem a příměstskou linkou, to uslyšíte odpovědi že budete zírat (Ne, opravdu nás nezajímá že přijedete ve stejný čas jako odjíždí váš spoj a stihnete přestup za minutu, hezky si počkáte na další vlak který bude čekat na jiné přípoje a ten předchozí se pro změnu povleče jako šnek, protože modernizace ještě nezačala). Přípojové vazby jsou jednou z mých nejčastějších důvodů nenávisti v rámci hromadné dopravy, ale co můžu dělat...

Na závěr odkaz pro fajnšmekry co mají FB - jak si člověk představuje maršutku v podání Regiojetu: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=271101356661862&set=gm.10 154747094779930&type=3&theater
Mladějov
Úterý, 07. března 2017 - 10:50:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9782
Registrován: 3-2007
můžu nadávat a taky pekelně budu nadávat, protože je to jediný způsob, aby se tento debilní systém změnil

Ale prosím u Jančury, a ne s tím týden prudit tady.

Děkujeme.
Úterý, 07. března 2017 - 10:56:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1043
Registrován: 5-2014
Mladějov: Za to snad mohu já? Já jsem napsal jeden příspěvek. Kdyby se někteří jedinci neroztočili do ohromných obrátek, nemusel bych se tady týden obhajovat (ne, že by mě to tak bavilo, ale nemám rád nevyřízené účty). Napište Tupému_Hovadu, ať sklapne, bude tady klid a já nebudu mít potřebu toto tady řešit. Děkuji za pochopení [happy]

P. S. Samozřejmě řvu i u Jančury, to se nebojte [happy]
Mladějov
Úterý, 07. března 2017 - 10:59:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9783
Registrován: 3-2007
Čekat, že pochopíte, co vám tady asi pět lidí včetně mne úplně jasně napsalo, je asi příliš optimistické ?
Úterý, 07. března 2017 - 11:02:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1044
Registrován: 5-2014
Mladějov: Chcete taky hrát na kolovrátek?

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Úterý, 07. března 2017 - 11:17:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 100
Registrován: 8-2008
Ach ten cestující:
"Předevčírem v Záboří nad Labem mimořádně zastavil RJ 1005 z důvodu "vyloučení" jednoho cestujícího z přepravy. Dle sdělení strojvedoucího byl "usazen do trávy", aby si "odpočinul"."
Zastavit zpožděný vlak na 4 minuty v Záboří, aby vysadili cestujícího, to jim problém nedělá, ale počkat minutu na přestupujícího cestujícího, to by byla tragédie.
Babilon
Úterý, 07. března 2017 - 11:21:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3380
Registrován: 12-2007
budu nadávat, protože je to jediný způsob, aby se tento debilní systém změnil
Systém, kdy vlaky jezdí včas, je debilní? Systém, kdy se čekalo na kdekoho, už jsme tady měli a výsledkem bylo, že zpožděné byly všechny vlaky a stejně to ujíždělo.

Ale prosím u Jančury, a ne s tím týden prudit tady.
Proč u Jančury? Zpožděný byl přece vlak od ČD.
Úterý, 07. března 2017 - 11:32:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4693
Registrován: 9-2011
BoH: kolovrátkujete tu jen vy. Normální člověk by už pochopil, že když je v JŘ kolečko s tečkou, tak můžete prosit jak chcete.
Zkusil jste už oslovit ČD, jestli by nepočkali třeba s railjetem?

Hele, ale konstruktivní rada na závěr: zkuste si příště to čekání objednat a zaplatit. U ČD si můžete objednat (a zaplatit) zastavení krychlíku v jakýkoliv UP, dokonce na to byl ceník. Nevím, jestli RJ má podobné služby, tak udělejte průzkum bojem a pak nás informujte, jestli vám RJ vyšel vstříc anebo ne. Předem ale říkám, že (z pohledu mého a mnoha dalších) může být výsledek jen kladný či nulový (dohodnete se = vyšlo se vám vstříc / nedohodnete se = stávající stav, platí kolečko s tečkou), záporný výsledek (zhoršení oproti stávajícímu stavu) je asi nereálný (to by byla situace "máme sice v ceníku zastavení v UP, ale BoHovi ho najust nepovolíme").