Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 26. 01. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 26. 01. 2017

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 22. ledna 2017 - 21:50:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4251
Registrován: 8-2012
můj příspěvek přejdete buď ignorem či pokusem mě dehonestovat
Anonymní hrdinné kádrováky vždy ignore. Dehonestují se sami [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
StarMaster
Neděle, 22. ledna 2017 - 22:44:48  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Regiojet_Forever: [rofl][ok]

Tak tím je vše vysvětleno a omlouvám se panu T.H., že jsem nechápal, jaký formát ve skutečnosti je. Odteď si ho začínám mnohem více vážit. Víc takových jako on, pro lepší svět.
Bobmaster
Pondělí, 23. ledna 2017 - 00:12:27  
Neregistrovaný host
37.188.176.242
StarMaster: víc takových jako je T.H. ? I přesto že vám úmyslně zkomolil přezdívku ? Zkuste to udělat vy jemu, to si počtete [lol] raději snad méně takových jako je Tomáš Hádek. Podobného chytrolína se svým jediný správným názorem a bez smyslu pro humor už jsme měli jako prezidenta a děkuji, stačilo. Bedýnky mu jdou, ale že by jsme jich museli mít víc... [nene]
StarMaster
Pondělí, 23. ledna 2017 - 01:31:52  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Velký Forever změnil můj názor... [biggrin]
Majkl007
Pondělí, 23. ledna 2017 - 08:36:35  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
StarMaster neděle, 22. ledna 2017 - 20:25:36 [ok][ok][ok]
Ano, člověk mající potřebu všechny jen urážet, nesmyslně nálepkovat a zesměšňovat, trávící kvůli tomu dny i noci na diskusním fóru psaním desítek nenávistných příspěvků denně, opravdu nemůže být normální. A to může být inteligentní jak chce, zde se ovšem chová jako nervově labilní patnáctiletý uhrovitý puberťák.

Ale to jen tak na okraj, že jsem si to tu náhodou přečetl a nedalo mi to nezareagovat. Jinak tu přece vůbec nejsem... [andel][biggrin]
doktor Vypich
Pondělí, 23. ledna 2017 - 11:32:00  
Neregistrovaný host
90.179.198.1
Á, Jirka Karásek! Chyběls nám tu, chlapče zvědavá. [biggrin]
Pondělí, 23. ledna 2017 - 12:36:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4559
Registrován: 9-2011
No tady je zase nablito...
Bať bať

byly zvenku velmi špinavé vozy
Možná jste si nevšiml, ale venku už delší dobu fest mrzne.

nádražák:
Můžu se zeptat, kde jste přišel k takové informaci?
Pokud máte žaludeční problémy, tak já vím příčinu. Naviják. [proud]

Petr Hradecký:
Několik odkazů:
Tak dávat odkaz na Ohňosíť, to je jako odkázat zájemce o historii vzniku NATO na stránky KSČ(M).
Poslední odkaz - anketa: i vaše břišní problémy mají stejnou příčinu.

Nutno uznat, že RFE (ne ty, co sídlej na Hagiboru [wink]) tou anketou trefil do modrého!
lump
Pondělí, 23. ledna 2017 - 14:03:41  
Neregistrovaný host
89.102.10.219
Ta petice, na kterou upozornil Petr Hradecký mne fakt pobavila. Byla podepsána Charta 77, Anticharta a v době, kdy člověk má možnost vyjádřit svůj názor, tak je tu žádost o cenzuru tohoto práva. Nebudu popichovat dotyčného, kdo ji podal a kdo podepsal. Že?
Co dodat. Je pravda, že člověk má prostor vyjádřit svůj názor, ale také by se měl zamyslet, jak tento názor napsat.
Myslím, že obě strany dopravců, soukromý i státní, se mají v čem poučit od druhé strany. Každý má své chyby i klady.
Státní třeba v přístupu k cestujícím a když si zakoupí jízdenku, tak by měli mít právo na kvalitní místo k sezení, aby nestáli v uličce.
A soukromý? Už jen třeba tím, že by měl zpřístupnit místa k cestování i pro vozíčkáře (jsou to právoplatní cestující) a poučit se i z negativních komentářů a nemazat je, když se objeví a tvářit se, že je vše růžové (nebo v tomto případě žluté nebo modré).
Když je potřeba, tak využívám služby všech dopravců, bez ohledu na barvu. Tak vím, co každý nabízí.
Sám jsem byl před rokem svědkem v České Třebové honu na neplatící cestující u vlaku Regiojetu, jedoucího z Košic. Byla vyhozena od jednoho vozu, zkoušela to v jiném. Neplatila, tak jsem to chápal. Ale mrzelo mne, že s ní byl vyhozen i další starší cestující, který se snažil prokázat jízdenkou Regiojetu. Měl ošoupané oblečení, kostkovanou tašku od Vietnamců a tak se ho "teamleader" rozhodl hrubým způsobem vyloučit z přepravy. Donutil ho vystoupit, vyhodil mu tašku na nástupiště a ještě na něj křičel, ať si prý stěžuje v lampárně na hlavním nádraží. Co dodat?
Pondělí, 23. ledna 2017 - 14:29:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 176
Registrován: 12-2014
Vážený pane lump, opatření k vyloučení nežádoucích elementů ze zdejší diskuze je skutečně na místě. Je očividné, že modří frustráti a jančurobijci zneužívají možnost vyjádřit svůj názor, k rozvracení zdejší diskuze. Proto byla vytvořena tato petice https://www.petice24.com/petice_za_vyloueni_vech_neadoucich_eleme nt_z_diskuze_regiojet
Dále bych Vás opravil v tom, že společnost Regiojet se má v něčem poučit od ČD. Je to nesmysl. Společnost Regiojet je neomylná a dělá vše nejlépe. Proto je také, Vámi popsaný incident v posledním odstavci nesmyslný, nestydím se i říci vylhaný.
Pondělí, 23. ledna 2017 - 16:56:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 177
Registrován: 12-2014
Vážení dikutující, petice byl heknuta antijančurovským spikleneckým centrem a proto těch 30 000 podpisů, co tam ještě v poledne bylo, zmizelo a zůstali tam pouze tři.
lump
Pondělí, 23. ledna 2017 - 17:20:49  
Neregistrovaný host
89.102.10.219
To Regiojet forever...

Pokud vám přijde můj výrok vylhaný, tak není o čem diskutovat. Já ho zažil... a lhát nikdy nebudu.
Stejně jako jsem zažil další věci, o kterých tu nemá cenu diskutovat, protože mám pocit, jako bych osobně mluvil s panem Jančurou, jako tenkrát...
(co říkam já je pravda... a co ne, je bohapustá lež...)
lump
Pondělí, 23. ledna 2017 - 17:31:31  
Neregistrovaný host
89.102.10.219
Nemáte také ten pocit, že slova Regiojet Forevera jsou taková, jak jsem napsal v závorce?
Nechte ho být... nepruďte... nechte mu zde jeho one man show, on se utluče sám...
Practicus
Pondělí, 23. ledna 2017 - 17:58:14  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
lump - nevím, proč se hádáte, když je to jasná čistá ironie
lump
Pondělí, 23. ledna 2017 - 18:16:39  
Neregistrovaný host
89.102.10.219
Practicus:

Chtěl jsem zklidnit diskuzi, nic víc. Ale tady to nemá cenu.
Křivi
Pondělí, 23. ledna 2017 - 19:55:17  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
Stojí za přečtení - názory zaměstnanců RJ na FB "Železnice a vlaky" dne 22.1.

Honza H: Jo za ty dva a pul roku v regiojetu jsem to zjistil a musím říct co se týká cestujících tak hnus mě přišlo že ty největší zmrdy kreteny a další " omyly téhle přírody " jsme vezli jenom my

Honza H: Já jsem jeden z nich tyhle zmrdy bych preventivně liskal už při nástupu do vlaku neumí to pořádně ani pozdravit a pak je máš s úsměvem obsluhovat. No nasrat. A úplně miluji kancelářské krysy a namyšlené paničky co si sednou do businessu a chovají jak kdyby jim patřil celý vlak.

Lucie J: Věřte, že stew o tom jistě věděli, ale ono možná ani nebylo možné ten úklid zajistit. Pokud na spoji chybí více, než 1 stevard, jde práce pomaleji. A pokud si každý dá dortíka za 10,-Kč (0,40€) a k tomu kafe zadara, zapije 0,3 deci vody? Tak máte hned bordel hotovej a stew se může posrat, aby naházel bábám kufry do vlaku, nosil nenažrancům a kafechlemtačům objednané "delikatesy" a v mezičase ještě splachoval záchody, aby po něm náhodou nějaký debil neřval

Honza H: Doufám že jsi se aspoň z toho udělal že jsi to sem hodil :D takové kreteny a zakomplexovane čuraky co jim dělá i problém že mají i na stolečku pouze míchatko jsem v tom vlaku přímo miloval oni nejsou úklidová četa aby po vás prasatech uklízeli jestli bydlíte v bordelu doma to jsou potom vaše sračky ale to ještě neznamená že ten bordel musíte dělat někde jinde a hlavně ve vlaku kde jezdí cestující každého věku a stewardi tam nejsou od toho aby po vás uklízeli vás bordel oni jsou tam od toho aby vás dostali z bodu A do bodu B to co oni tam poskytují navíc to je nenároková služba a to že jste nastoupil do kupé kde je voda rajec použitá a hned brečí že tam je bordel tak příště můžete jít pěšky nebo využít jiného dopravce máte hned na výběr ze tří dopravců


Lucie J: Věřte tomu, že my moc dobře víme, že v očích JanČuráka jsme póvl a ti nejspodnější, všichni z jeho úhlu pohledu plně nahraditelní a úplně blbí (...)

Lucie J: Můžu Vám říct, že tohle se nestane. Romové, i když často nemytí, nejsou na vlaku konfliktní a chápou autoritu stevarda. Místo toho muž střední třídy nad 40 je ten člověk, který po mě bude ve vlaku řvát, že mu okamžitě musím zprovoznit záchody, jinak se mi ve voze vychčije do uličky

Lucie J: Za a) ujasněte si pojmy. B) až začnete dělat s lidma, zjistíte, že existují kreténi, které po třech pivech vysazujete v Bezpráví (...)


Jsou to výňatky z delší diskuze, přišlo mi škoda, aby to zapadlo. Proč to sem dávám? Není to nic proti RJ, spíš mám pro ty růžové průvodčí pochopení. Sám jsem na studiích i později průvodčího ČSD brigádně dělal a po 12 hodinách na nohou to stojí hodně úsilí zachovávat vůči některým typům cestujících dekórum. Není to o konkrétním dopravci, ale o psychické odolnosti jednotlivců.

Svět není tak růžový, jako Jančurovy košile.
Křivimu
Pondělí, 23. ledna 2017 - 20:11:36  
Neregistrovaný host
37.188.138.43
Já tam nic takového nenašel. Že by to už mázli? Nebo musím být členem, abych viděl vše?
Křivi
Pondělí, 23. ledna 2017 - 20:36:29  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
Křivimu: Nemázli. 21.1. ve 21.52 je fotka neuklizeného stolku (nic moc) a pod ní košatá dvoudenní diskuze. Těch perel je tam hodně. [happy]
Petr_hradecký
Pondělí, 23. ledna 2017 - 21:34:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 609
Registrován: 4-2015
No jo, tu Ohňosíť jsem odkazovat nemusel. V krátkodobém zmatení jsem nějak pozapomněl, že je to domácí plácek pana "Bevela" [blush]...
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pondělí, 23. ledna 2017 - 22:32:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4260
Registrován: 8-2012
Nemáte také ten pocit, že slova Regiojet Forevera jsou taková, jak jsem napsal v závorce?
Už zase máte pocit, že je potřeba vyhrát mistrovství K-reportu ve skoku na trolla?
(Ciwe, nevidět to na vlastní oči, fakt bych nevěřil tomu, že někdo může být tak blbej a brát ty očividně přehnaný reakce a fake petice vážně. Lidská hloupost je ovšem nekonečná... ledaže je to trolling na druhou?)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Petr_hradecký
Úterý, 24. ledna 2017 - 09:40:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 610
Registrován: 4-2015
My níže podepsaní slušní lidé, důrazně žádáme o zamezení přístupu všem šotouškům, režistům, modrým frustrátům a ostatním jančurobijcům do tématu Regiojet na serveru K-report. Věříme, že zabanováním lháře Blevela byl nastolen správný trend který bude pokračovat zamezením přítupu dalším zkrachovalcům a zaprodancům spolčeným s antijančurovským spikleneckým centrem, jenž chtějí pouze rozvracet slušnou a odbornou diskuzi o dopravci Regiojet.
Toto opravdu nelze brát vážně [biggrin]. Slyšel Regiojet Forever někdy o svobodě slova a vyjádření? A toto fórum, včetně sekce Regiojet, opravdu nepatří Regiojetu(Forever)...
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Křivi
Úterý, 24. ledna 2017 - 10:56:30  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
Na iDnes se občas objevují v nabídce staré články, občas i zajímavé.

Z článku J. Sůry o startu AUTOBUSOVÉ linky Ostrava - Praha v roce 2006:

" Letos začal jezdit nově z Ostravy do Prahy, kde začal konkurovat hlavně Českým drahám. Nástup se mu navíc povedl načasovat na dobu, kdy dráhy sklízejí posměch kvůli problémům s pendolinem."

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/sef-student-agency-do-tri-let-chci-mit- svuj-vlak-fru-/ekonomika.aspx?c=416955

Dávám to jen jako zajímavost ze starých časů, není to nic proti nikomu[happy]
Úterý, 24. ledna 2017 - 12:55:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 472
Registrován: 1-2013
Autobusová linka Ostrava - Praha (ještě ze starších časů):

matně pamatuji, jak někdy (198?) jezdila autobusová linka Praha - Ostrava, z Prahy bus vyjel ve 13:30 a v Ostravě byl v 19:30. Řidič ČSAD Smíchov tam měl pauzu až do druhého dne odpoledne, kdy se vracel do Prahy.
dohlib
Úterý, 24. ledna 2017 - 13:05:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 312
Registrován: 8-2014
Jezdil i přímý bus Opava-Praha a zpět. Nejel po D1, ale severní cestou. Vyjížděl před půlnocí cca 23 hodin, někde měl i přestávku a ráno kolem šesté byl v Praze. Spaní v buse ale asi šlo jen v sedě, pokud se nelehlo na zadní pětku...
dohlib
Úterý, 24. ledna 2017 - 13:10:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 313
Registrován: 8-2014
I dnes jezdí přímý bus FlixBus z Ostravy do Prahy.

Ostrava main station (hl.n.) 0:25 0:30 Koupit jízdenku Autobus 184 Wi-Fi
Prague (ÚAN Florenc bus station) 5:20 5:30

Celkový čas 4 hod 50 min

Tübingen - Prag - Krakow a zpět
MeinFernbus FlixBus; +49 (0)30 300 137 300
jede do 3.IV. v Pondělí,Sobota,Neděle,nejede 26.,27.III.
OblastStřelaProVůbec
Úterý, 24. ledna 2017 - 14:28:03  
Neregistrovaný host
89.176.84.99
V jednom vedlejším vlákně se diskutuje o Óóóóhromné Smyčce (angl. Hyper Loop). Tiskové oddělení je splnomocněno vyhlásit, že firma Regiojet se k této technologii aktivně hlásí. Z tiskového prohlášení fy Regiojet vybíráme:

RJ dělá vše pro spokojenost svých zákazníků, proto bude jako první na světě nabízet spojení spoji Óóóóhromné Smyčky (dále jen ÓS). Spojení bude mezi Prahou (Praha Smníchov, spol. n., nástupiště ÓS) a vybranými destinacemi na celém světě. Namátkou plánujeme spoje do Brna, Vídně, Vyšné Myšle (protože tam pan Jančura jednou píchl kolo a místní mu ochotně pomohli), Mešků (dědinka kousek - na ruské poměry - od Moskvy, jejíž název se překládá jako "Koule", ale nikoliv ty geometrické, ale ty, jimiž se tu ohánějí politici, aniž by je ukázali - p. Jančura tuto dědinku zakoupil a zastávkou ÓS chce místním vykompenzovat jejich mnoho generací trvající ponižování. Zároveň pak p. Jančura oficiálně prohlašuje, že on Koule má a každému je může ukázat na 56°11'23"N a 32°25'08"E) a dalších míst po celém světě. Jediné místo, kde ÓS rozhodně stavět nebude, je Česká Třebová. Aby se ale Třebováci necítili diskriminovaní, bude zřízena zastávka ve Finské Třebové přímo na pobřeží Nádražního zálivu (Asemanlahti).
Firma RJ již pro jistotu odeslala na SÓSDC (byť tento úřad ještě ani nebyl zřízen) žádost o přidělení kapacity ÓS, aby předešla případným sporům s jinými dopravci.
Dále se firma RJ aktivně hlásí ke spolupráci na tvorbě infrastruktury. Firma navrhuje nemalou část tratí vést nikoliv po obludných betonových estakádách, ale v tunelech. A aby pan Jančura dokázal, že mezi ním a šéfem konkurenčních ČD nejsou osobní spory, navrhuje post generálního managera pro vrtání tunelů obsadit právě současným GŘ ČD.
Firma RJ chce přispět i k moderní technologii systému ÓS, a tak navrhuje očekávané problémy s vakuovými pumpami řešit extenzivní cestou - mnohonásobnou zálohou. Na serveru Aliexpres je v současné době k mání vakuová pumpa za velice příznivou cenu. Pan Jančura může z osobní zkušenosti potvrdit její vynikající kvality. Navrhuje proto zakoupit několi desítek tisíc těchto pump a jejich paralelním provozem zajišťovat požadované vakuum při velice nízkých investičních i provozních nákladech.
Ohledně budoucích vozidel firma RJ uvádí, že to nebudou žádné ojetiny, ale výlučně nová vozidla. Jako perspektivní dodavatel se jeví již osvědčená firma Astra, resp. její pobočka Astra o mare buclă călători Ararat. RJ zároveň oprašuje původní koncepci s 9 vozovými třídami. (Tuto větu však je nutno korigovat v tom smyslu, že při oprašování byl p. Jančura na trenažeru ÓS právě v horní pozici a tedy hlavou dolů, a tudíž šestku mylně přečetl jako devítku - správné znění tedy je "koncepci s 6 vozovými třídami" - pozn. Tisk. odd.)
Na závěr fa RJ vyhlašuje, že vydrží nejen do švestek, ale i do Vánoc, přežije jaro i léto, a vůbec.

Děkujeme za pozornost.
Úterý, 24. ledna 2017 - 14:59:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1337
Registrován: 10-2009
O.S.P.V. [ok]
Křivi, tohle najít jako debatu vlakových čet ČD, to by bylo maso!!!
kpt.Hejl
Úterý, 24. ledna 2017 - 15:06:59  
Neregistrovaný host
79.127.245.180
Abďafň gtrdes juhexguf bflm prrrd.
Xyzym respurt frtem crk,sebr tramta ra blf.
Krtpum xaqe,trtum waqe![bomba]
Úterý, 24. ledna 2017 - 15:10:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4265
Registrován: 8-2012
Toto opravdu nelze brát vážně [biggrin]. Slyšel Regiojet Forever někdy o svobodě slova a vyjádření?
Tak hlavně že to vážně berete a ještě s tím polemizujete.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 24. ledna 2017 - 15:11:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10812
Registrován: 5-2004
Jezdil i nocnikobus z frydku do prahy pres mohelnici a hk. Prechcavku zo melo psanou nejak v 1 v noci u zlaty krepelky u olomouce. Ta opava mela prechcavku v zabrehu u nadrazi a zajimavy je ze uz tehdy by vyslo rychlejc ze zabreha do prahy pokracovat vlakem:-)
podroužkovi
Úterý, 24. ledna 2017 - 19:57:34  
Neregistrovaný host
37.188.151.238
To by si tu Thiery Henry a další ojížděči modrých vzali dvě noční po sobě a osrali by se až nad obočí.
Úterý, 24. ledna 2017 - 20:55:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 178
Registrován: 12-2014
Vážený pane Petr_hradecký, v případě těchto rozvracečů a sabotérů musí jít svoboda slova stranou. Máte pravdu, že mě sice toto forum nepatří, ale již brzy bude patřit panu Jančurovi. Pan Jančura nemůže přihlížet, jaké tu o něm jančurobijci šíří nepravdy a proto toto forum kupuje.
Bobmaster
Úterý, 24. ledna 2017 - 23:41:51  
Neregistrovaný host
37.188.228.218
Zdá se že na Slovensku přituhuje - že by R. Jančura narazil na sobě drobného ?

https://www.aktuality.sk/clanok/409530/sns-ziada-preverit-pridelo vanie-dotacii-na-trati-regiojetu/
jk
Středa, 25. ledna 2017 - 07:30:49  
Neregistrovaný host
195.113.171.206
Bobmaster: Jančuru s jeho mánií zveřejňování čísel nechám stranou, ale kapitán Danko je opravdu jiný level, na západ od Váhu pravděpodobně případ pro psychiatra.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/427034-z-fica-podplukovn ik-slovensti-politici-si-udeluji-vysoke-armadni-hodnosti-vojaky-t o-stve.html
Středa, 25. ledna 2017 - 08:48:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3117
Registrován: 5-2002
Konečně zmizely žluté vlaky
Středa, 25. ledna 2017 - 09:22:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1662
Registrován: 12-2007
k článku výše: Až na to, že Jančura tam skončil především proto, aby měl vozy na novou linku Praha-Brno-Bratislava a nemusel jezdit s 5vz soupravami na Ostravu. Ale proč svou neschopnost (nedostatek vozů) nepřetavit v P.R., které budou méně důvtipní jedinci typu T . H . žrát i s navijákem.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Petr_hradecký
Středa, 25. ledna 2017 - 10:29:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 611
Registrován: 4-2015
RJF : k tomu jen tohle: [rofl]
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Středa, 25. ledna 2017 - 10:32:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 975
Registrován: 5-2014
R_1463Úpa: Berte to s klidem. Je to politik s odlišným názorem. A každý politik to bude prezentovat tak, aby se mu to hodilo. SaS jsou pravice a nechtějí sociální stát a proto "to správné řešení" je zrušit bezplatné cestování pro některé skupiny a pokud možno maximalizovat privatizovaci státního majetku.

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Středa, 25. ledna 2017 - 12:29:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4271
Registrován: 8-2012
Úpa: Děkuji důvtipnému jedinci, že mi to ideologicky správně objasnil a nenechal mě tápat v nevědomosti! [biggrin]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 25. ledna 2017 - 12:54:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4272
Registrován: 8-2012
ale kapitán Danko je opravdu jiný level, na západ od Váhu pravděpodobně případ pro psychiatra
Uvedomil som si strašnú vec. Sme lampasáci NATO! [lol]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 25. ledna 2017 - 13:12:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6837
Registrován: 4-2003
jk.:ale kapitán Danko je opravdu jiný level, na západ od Váhu pravděpodobně případ pro psychiatra.

Danko je jasný případ, ale horší je, že se najde na Slovensku dost pitomců, co mu ještě zatleskají. Bohužel, i u nás se najdou ti, co Dankovu olizování se s novou hodností, budou tleskat také. Určitě se najdou i tady na k-reportu [crazy].
Cogwheel
Středa, 25. ledna 2017 - 13:12:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4463
Registrován: 1-2012
Soudruh Danko - to byl přeci někdy před 55-65 lety strojvedoucí-úderník na [masinka]. Při "těžkotonážních jízdách" vozil s kremákem či štokrem 3000-5000 tun bez postrku apod. Není nynější Danko nějaký jeho potomek? [biggrin]
Středa, 25. ledna 2017 - 15:12:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3029
Registrován: 11-2008
ad Cogwheel: Vozil, ale za "zvláštních podmínek".[andel] Jinak v běžném provozu dokázal i s rychlíkem uváznout třeba v Chocni u vjezdu ....[lol]. [vypravci]
Dan38
Středa, 25. ledna 2017 - 15:31:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 321
Registrován: 4-2006
Skandál! Už i IDOS je ovlivněn Janřurou... [crazy]
Středa, 25. ledna 2017 - 15:35:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 801
Registrován: 9-2011
Jančura v rozhovore prekvapil vyjadrením, že si "niekto objednal jeho vraždu."Len vďaka tomu, že ten, kto ma mal zavraždiť, bol zabitý v septembri, sa to nepodarilo. Ja nemám strach zo smrti, ale nepridá vám na pohode, že kvôli biznisu v doprave sa môžu ľudia strieľať," R. Jančura, zdroj https://tv.hnonline.sk/ekonomika/886341-jancura-v-hntelevizii-nie kto-si-objednal-moju-vrazdu

"Spojenia možného z nemožného, pomaly ma zodpovedného za každého," A. Danko

[biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin]
Bobmaster
Středa, 25. ledna 2017 - 15:52:40  
Neregistrovaný host
37.188.232.253
Kdyby Radim Jančura neexistoval, museli by jsme si ho vymyslet. Stejně jako američtí demokraté Putina a Rusko [kladivo]

Tak mu aspoň posílám hezkou písničku: https://www.youtube.com/watch?v=iwyhwLgztZo
Středa, 25. ledna 2017 - 17:19:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4162
Registrován: 12-2004
Dan38: Škoda, že tam takových článků není ještě víc[sad].
Na pobavení a relax jsou opravdu výborné[ok]
Jeho Vysost
Středa, 25. ledna 2017 - 18:40:27  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Smutné je, že oni to myslia vážne viď pujcovna, Brno, chcelo by im to tie škody dať zaplatiť, potom by ich prešli blbé nápady a mudrovali by pri pive v hospode..
Středa, 25. ledna 2017 - 19:11:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3119
Registrován: 5-2002
Zzz: Tak rozhovor s M. Zikmundem je taky zábavný: mělo se udělat a koupit tohle a tamto (15ks pendolin, 50 380tek, přestavět v 90. letech nepotřebné 163 na 363,...)[crazy]
Mladějov
Středa, 25. ledna 2017 - 19:42:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9460
Registrován: 3-2007
Zábavný..tak ono některé myšlenky jsou zajímavé, jiné zase ne, on především ignoruje ekonomiku, politiku a tehdejší i dnešní společenské nálady, tehdejší politiky, lidi na ministerstvech, na vedení ČSD, MD..

Ono to fakt není tak jednoduché koupit 50x něco, 100x tohle..i když je pravda, že ta malosériovost a roztříštěnost řad hodně zvyšuje náklady a generuje řadu problémů.

Já teda nejsem RadekŠ, ale nechat se vyfotit do časopisu v teplákové bundě..i když jako důchodce..

Každopádně ty příčiny, proč šel vývoj tak, jak šel, jsou komplikované a nedá se to od politiky ani od řízení oddělit.
Středa, 25. ledna 2017 - 19:54:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 976
Registrován: 5-2014
Dan38: Tak toto mě pěkně naštvali :/ Ale nepřekvapuje mě to. KIDSOK je ukázka toho, jak se doprava řídit nemá. Když mohou, tak lidem rozmrví. Nebál bych se napsat, že se jedná o dopravní záškodníky. A navíc lidem permanentně lžou. Osobáky přijíždějí XX:47. Ze Zábřeha na Prahu to vždy odjíždí XX:43. Jančura jede XX:19 a Leoš XX:35 (tady snad jedině mluví pravdu).
Bobmaster
Středa, 25. ledna 2017 - 21:35:15  
Neregistrovaný host
37.188.231.248
Vtipné články umí psát nejen OSŽ, ale i žlutá strana mince [rofl]

https://www.studentagency.cz/o-nas/pro-media/2017/2017_01_25_Stan ovisko_RegioJetu_k_predrazenemu_obstaravaniu_WiFi_ZSSK.html
Středa, 25. ledna 2017 - 21:52:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 94
Registrován: 7-2011
Mladějov:
"Já teda nejsem RadekŠ, ale nechat se vyfotit do časopisu v teplákové bundě..i když jako důchodce.."
A kdo je to RadekŠ?[biggrin]
Priapos
Středa, 25. ledna 2017 - 22:09:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1185
Registrován: 10-2012
R_1463Úpa:
"Až na to, že Jančura tam skončil především proto, aby měl vozy na novou linku Praha-Brno-Bratislava a nemusel jezdit s 5vz soupravami na Ostravu. Ale proč svou neschopnost (nedostatek vozů) nepřetavit v P.R., které budou méně důvtipní jedinci typu T . H . žrát i s navijákem."



Mně bylo hned zpočátku jasné, že Jančura přecenil potenciál tratě Bratislava - Košice, to zkrátka není Praha - Ostrava. Odhadoval jsem, že vydrží déle, ale vzhledem k pokračující expanzi potřeboval nutně ty vozy. Musel jenom vyřešit, jak z toho elegantně vycouvat, což se stalo. Ovšem panu T . H . bylo toto také zřejmé, o tom vůbec ani na vteřinu nepochybujte. A Jančurovi určitě nic nežere, sám totiž tyto sofistikované metody v diskuzích používá minimálně stejně mistrně.
Čtvrtek, 26. ledna 2017 - 00:35:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 123
Registrován: 1-2016
Bolo nám s vami dobre – ďakujeme za Vašu priazeň

Milí cestujúci,

dovoľte mi, aby som vám predovšetkým poďakoval za to, že ste na trase Bratislava – Košice a späť využívali služby vlakov RegioJet. Verím, že ste s nami boli spokojní a ostanete nám verní aj naďalej pri cestách vlakom i autobusom.

Dlžím vám vysvetlenie, prečo sme nútení odísť zo zmienenej trasy Bratislava–Košice.

Prapôvodnú príčinu je treba hľadať v tzv. „Ficových“ zľavách pre sociálne skupiny. Tieto zľavy rozdelili Slovákov na tých šťastných, ktorý bývajú pri železnici a tých, ktorí majú smolu, pretože musia chodiť do školy autobusom a cestovné si platiť zo svojho. Áno, väčšina stredoškolských študentov chodí do školy autobusom, nie vlakom. Vlak prevažuje len na dlhších tratiach, napríklad pri cestách na vysokú školu. Politik, ktorému ide o skutočnú pomoc a nie populizmus, by to urobil inak: Navýšil by dôchodky pre tých, ktorí to potrebujú najviac, a zvýšil by rodičovský príspevok, aby sa mohol každý slobodne rozhodnúť, či si kúpi lístok na vlak, alebo chleba.

„Ficove“ zľavy sú teda geograficky diskriminačné. Na najdôležitejšej trati z Košíc do Bratislavy tieto zľavy rozdelili vlaky na spoje „pre chudobných a pre bohatých“. Prečo by študent alebo senior nemal mať právo ísť z Košíc do Bratislavy expresným vlakom IC RegioJet alebo IC ZSSK? Táto vláda klame, keď hovorí, že štát musel navýšiť dotácie. Právo cestovať aj rýchlymi vlakmi IC by nestálo ani euro navyše!

Pamätáte si slovné úlohy zo základnej školy? Tu je jedna jednoduchá, ktorá jasne ukazuje, že nediskriminačné zľavy by naozaj neznamenali vyššie náklady pre štát. Naopak.



Test: Ste múdrejší než slovenskí politici?

Predstavme si, že v rýchliku R 602 Marlenka (ide o 6.08 z Košíc) cestuje plný vagón študentov, detí a seniorov, ktorí idú úplne zadarmo. Tržby sú tu teda 0 eur, celkové náklady na tento vozeň na jednu jazdu z Košíc do Bratislavy sú napr. 400 eur.

ZSSK na tomto vagóne je teda v strate 400 eur a podľa zmluvy so štátom dostane stratu 400 eur zaplatenú formou dotácie.

Teraz si predstavte, že tento vozeň odpojíme od rýchlika Marlenka a pripojíme k novému vlaku IC ZSSK 510 (ide o niečo neskôr – o 7.31 z Košíc). Týmto vagónom pôjdu zadarmo tí istí cestujúci, t. j. študenti, deti a seniori.

Otázky:
1) Aké náklady má tento vagón pripojený k vlaku IC ZSSK na rovnakej trase Košice – Bratislava? Zanedbajme cenu vody, ktorá je max. 15 centov.
2) Aké by mal mať tento vagón dotácie od štátu, ak cestovné všetkých cestujúcich bolo 0 eur?
3) Aký je vplyv na štátny rozpočet, ak bolo umožnené cestovať seniorom, študentom a deťom aj v rýchlych vlakoch IC?
4) Aký by to malo vplyv na študentov a seniorov?

Odpovede:
1) Ten istý vagón má stále rovnaké náklady. Je jedno, či ho z Košíc do Bratislavy vezie rýchlik, alebo vlak IC ZSSK, náklady sú teda 400 eur.
2) Dotácie = náklady mínus tržby = 400 € - 0 € = 400 €
3) Vplyv na štátny rozpočet – žiadny. Ak by sa skrátili 10 – 13-vozňové rýchliky a o rovnaký počet vagónov by sa predĺžili 5-vozňové vlaky IC ZSSK, vplyv na štátny rozpočet by bol nulový.
4) Študenti a seniori ušetria viac ako hodinu cesty. Aj ich čas je cenný. Už by neexistovali vlaky pre chudobných a bohatých, ale len pomalé a expresné vlaky.



Samozrejme, táto slovná úloha platí aj pre prípad, keď by vagón so študentmi a seniormi viezol IC RegioJet, ktorý ma navyše nižšie náklady (!!!).

Rozumeli ste tomuto testu? Ak áno, potom ste múdrejší než politici, ktorí riadia Slovensko a mali by ste ísť do politiky :-). Slováci by sa mali určite lepšie.

Základná úloha štátu je zaistiť spravodlivé podmienky nielen pre podnikateľov, ale aj pre svojich občanov. A to je dôvod, prečo sme sa rozhodli odísť z tejto trate. Nie je možné ekonomicky dlhodobo koexistovať pri štátnom dopravcovi, ktorý má politickú úlohu prevádzkovať niečo, čo bude navždy stratové. Vlaky IC ZSSK boli v strate 22 rokov, a to aj v čase, keď neexistoval ani RegioJet, ani „Ficove“ zľavy.

Bolo nám s vami dobre. Slovenská vláda sa zubami-nechtami bráni súťažiť prevádzkovanie dotovaných vlakov na ostatných tratiach. Európska únia trvá na súťažiach, ktoré sú povinné, pretože sú prospešné hlavne pre zákazníkov a daňových poplatníkov. Vďaka súťažiam sa znížia potreby financovania zo strany štátu o 20 – 30 % a zvýši sa kvalita. Táto vláda ako jeden muž chce chrániť monopol ZSSK, pretože je to ideálna firma, v ktorej si politici môžu robiť svoje kšefty. Pre štát nevýhodná zmluva garantuje ZSSK, že jej bude zo štátnych peňazí zaplatená akákoľvek strata, ktorú ZSSK a politici, ktorí ju úkolujú, vygenerujú. Je to viac ako 250 miliónov eur a každým rokom táto suma rastie.

Milí cestujúci, ďakujem vám za vašu priazeň. RegioJet bude aj naďalej prevádzkovať vlaky z Košíc do Prahy (už čoskoro pridáme aj tretí pár spojov) a z Bratislavy do Prahy. Nezabudnite aj na autobusy na vnútroštátnych linkách, ale aj do Viedne a celej Európy.

Nedostali sme od štátu jediné euro, naopak, každý rok sme odviedli do štátnej pokladnice 7 miliónov eur na poplatkoch a daniach. Zamestnávame stovky Slovákov a v roku 2016 s nami na Slovensku cestovalo viac ako 4 milióny cestujúcich. Boli sme pre Slovensko prínosom. Neboli sme vždy ideálnym dopravcom, ale verím, že naše služby boli lepšie, a že vám čas na našej palube utekal rýchlejšie a príjemnejšie.

Ak budete mať čokoľvek na srdci, neváhajte a pošlite mi SMS na môj mobilný telefón: (+420) 603 446 680.

Ak sa vám nepáči predvolebná veta Andreja Danka: „Žlté vlaky a autobusy musia preč“, neváhajte, napíšte mu tiež, čo si o tom myslíte. Pána Danka si platíte zo svojich daní, je to de facto váš zamestnanec, je morálnou povinnosťou vami plateného politika na vašu slušnú SMS odpovedať. Jeho mobilný telefón je: 0903 246 446. V parlamente má na odpovede času dosť.

Ďakujem vám ešte raz a ostávam s pozdravom

Radim Jančura, majiteľ RegioJet a STUDENT AGENCY
StarMaster
Čtvrtek, 26. ledna 2017 - 02:08:18  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Všichni kradnu a jsou na něj zlý... podrobnější verze [biggrin]
co k tomu
Čtvrtek, 26. ledna 2017 - 05:18:37  
Neregistrovaný host
77.93.192.42
zby­lých 9 by­lo „ita­li­zo­vá­no“. Pak je zpět od­kou­pil pan Janču­ra. Teh­dy jsem na­vr­ho­val: kup­te „slo­ven­ské“ lo­ko­mo­ti­vy a nech­te je pře­dě­lat na „mod­ré“. Kdy­by se tak uči­ni­lo, pan Janču­ra by ni­kdy ne­měl mož­nost ty­to lo­ko­mo­ti­vy kou­pit z Itá­lie zpát­ky.
"Syn slavného cestovatele" je jistě dostačující kvalifikace pro hodnocení národního dopravce. Avšak je neomalenost kritizovat národního dopravce za to, že nepředvídal, že za 10 let přijde nějaký picmuchta z nemanic, který ani zbla neví o tom, jak se správně provozují vlaky, koupí italský šrot a totálně rozvrátí fungující a bezchybný systém národního dopravce.
tryzna
Čtvrtek, 26. ledna 2017 - 07:59:36  
Neregistrovaný host
80.188.122.74
ad TN26: Co mi to jen připomíná?Že by slavnou písničku od Vladka Mečiara[proud]. Oooo,jak dojemné, žlutý ným odchází z trati Bratislava-Košice, brečte, truchlete[crazy]
Prostě jen něco odešlo, přijde nové. Takovej podniků, restaurací, obchodů, dopravců končí ale nikdo z toho nedělá takovou drámu jako ten žlutej klaun[crazy]
Tak žlutá úderko, kde necháte udělat pomníček aby jste tam mohli nosit květiny, zapalovat svíčky a upřímně truchlit?[proud]V Košicích, v Bratislavě?[wink]
Čtvrtek, 26. ledna 2017 - 09:16:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 802
Registrován: 9-2011
Každý si na tom (aj) teraz robí svoje populistické Pí Ár... Ako Jančura, tak aj naši súdruhovia politici. Zabúdajú však na to, že každý je nahraditeľný... [andel]
c
Čtvrtek, 26. ledna 2017 - 09:19:10  
Neregistrovaný host
185.32.64.92
Vážený pane StarMaster!
Obdivuji Vaši obětavost, kdy nasazujete noci, abyste téměř v každém vlákně uváděl polopravdy na pravou míru. Držím Vám palce ve Vašem úsilí, aby se zase vrátil ten pořádek a řád, který tady byl před nástupem lakotných kapitalistů.
Čtvrtek, 26. ledna 2017 - 10:10:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 977
Registrován: 5-2014
Přestože nejsem fanda "vlaků zdarma pro někoho" a s části s Jančurou souhlasím, tak rozhodně nemohu souhlasit na jeho pláčem, že ZSSK všechno dostanou.

Student/Senior může jet pomalíkem a zdarma.

Student/Senior může jet IC, ale zaplatí minimálně (Bratislava - Košice) 19 EUR.

Takže přímý konkurent vlaku RJ není zdarma, takže je zbytečné brečet nad tím, že má nyní přímou konkurenci. Chápu, že se špatně bojuje i proti pomalíkům zdarma, ale když to zvládal do teď... A ZSSK IC přeci nikdo cestovat nebude, protože mají slabé služby a drahé jízdné [happy]

P. S. Ještě se dívám, že ani vlaky IC nejsou pro RJ žádnou přímou konkurencí, protože jezdí v naprosto odlišné časy. Skutečně mu tedy nevyšel podnikatelský záměr, ale nebyl by to on, kdyby neodcouval s pompézností.

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)