Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 19. 06. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 19. 06. 2017

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 17. června 2017 - 16:36:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 604
Registrován: 11-2012
FiJi:A ty spěcháš sem mezi nás nebo k těm druhým?

PS:stále mi chybí od tebe mail.
Sobota, 17. června 2017 - 16:37:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1437
Registrován: 10-2009
Agresivní lidé jsou přitahováni ještě agresivnějšími. Proto cestují vlakem. Jdou cestou svůj k svému, nebo jsme je vytvořili my, agresivní modrogumáci?
Practicus
Sobota, 17. června 2017 - 17:10:21  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
FiJi - jedinej nechápavej jste tu Vy, zákon a na něj navazující vyhlášky a předpisy něco nařizují - udělejte si papíry a ukažte nám, jak je to správně - myslím si, že budete jeden z prvních, kdo bude za katrem pro nedbalost
FiJi
Sobota, 17. června 2017 - 18:41:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 41
Registrován: 1-2017
Practicus:
"zákon a na něj navazující vyhlášky a předpisy něco nařizují"
Už vám tu několik lidí vysvětlovalo, že „je oprávněn“ není nařízení.
Practicus
Sobota, 17. června 2017 - 18:47:24  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
FiJi - je oprávněn udělovat pokyny k zajištění bezpečnosti, protože zákon mu nařizuje, že provozování drážní dopravy musí být bezpečné, už to chápete?
Practicus
Sobota, 17. června 2017 - 18:48:05  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
pardon - ...provozování dráhy musí být bezpečné
Priapos
Sobota, 17. června 2017 - 21:07:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1293
Registrován: 10-2012
FiJi:
"Snažili se toho využít, nebo se jim to podařilo?"


Po zavedení upozorňujícího hlášení už nikoliv. Více podrobností nelze sdělit.
Sobota, 17. června 2017 - 22:08:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 127
Registrován: 4-2017
Martyss: Tam naposledy, nehodlám plevelit vlákno o železnici neplodnou debatou s někým, kdo si myslí, že je mistr světa. Až se mnou pojedete, tak budete mít právo moji jízdu zhodnotit. Do té doby máte pouze právo sklapnout a odebrat se tam, kde se mluví o sinicích a ježdění na nich. Kapišto, hloupý provokatére?
Miroslav_ Zikmund
Neděle, 18. června 2017 - 00:53:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 422
Registrován: 2-2016
ad Podroužek : a v ČT tomu číslování dali "korunu", u každého peronu je kolej číslo 1 a 2 ... zatímco "od Olomouce" se většinou jezdí na 16 a předjíždí se po 14 ...

Před časem mne oslovil jeden známý s tím, že mudrcové na nábřeží hledají způsob jak sjednotit číslování nástupišť / kolejí (sami neví co chtějí), aby bylo srozumitelné pro "obecního blba" ... zatím nic nevymysleli ...
V daném případě mi jako nejsrozumitelnější připadá systém německý, kde se "číslují" koleje a nástupiště se pomíjí ...
Nicméně v "dokonalosti" jsou na tom asi nejlíp Italové, kteří dokáží mít totéž číslo koleje i 3x. Jednou průběžná kolej, podruhé TRONCO na "severu / východě", potřetí na "jihu / západě" (nebo v kombinaci).
Švýcaři v Aarau mají kolej 0, celkem logicky neboť číselná řada začíná nulou ...

To, že stádo po hlášení "Nevstupujte do kolejiště před zastavením vlaku" naběhne na perony je buď dáno tím, že "TO" neposlouchají, ale čertovská otázka - je ta betonová deska tvořící nástupní hranu z hlediska "nepoučeného" cestujícího kolejištěm tak jak ho definuje předpis Bp1 ... z hlediska cestujících zcela jistě nikoli ...
Mladějov
Neděle, 18. června 2017 - 01:10:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10448
Registrován: 3-2007
>čertovská otázka - je ta betonová deska tvořící nástupní hranu z hlediska "nepoučeného" cestujícího kolejištěm tak jak ho definuje předpis Bp1

Ježíšmarjá !!!!!! Vy se vemte s některými podobnými za ruce a škoďte někde jinde, než na železnici !!!

Ne, já s vámi rád pokecám třeba o železničním cestování, ale tenhle způsob uvažování na způsob středověkých disputací "kolik se vejde andělů na špičku jehly" - takové fakt dle svobodníka Halíka nejlíp do Mišelinky a tahat gumy !!

Svou snahou o to, mít všechno popsané a vydefinované, se speciálně česká dráha dostala do stasvu, kdy nic nejde, a ještě živí spoustu darmožroutů, co si myslí, jak jsou kdovíjak chytří, když jsou schopni hodiny diskutovat o takovýchto věcech

(já beru, že jste to myslel snad jako žert, ale jinak temhle !syndrom některých předpisářů, některých školařů JE HROZNÝ !!,
nevím, jestli si to uvědomujete, ale tohle je podniku snad nejhorší reklama).

Metrák alibistů vytváří cestující a zaměstnance obtěžující nesmysly a další (třeba vy), místo, abyste proti tomu jako dlouholetý železničář a srdcař něco dělal, tak se v tom ještě rejpete a přispíváte k tomu, že z dráhy a předpisů děláte nefunkční totálně zazmrdovanou organizaci, kde se s oblibou bazíruje na takovýchle peachovinách, místo, aby se řešily potřebné věci.

(Píšu to zcela střízliv, ale tohle už se opravdu nedá číst bez reakce).
Neděle, 18. června 2017 - 08:12:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5265
Registrován: 8-2012
Spolupodepisuju, tohle alibistické vyrypování a rozmontovávání předpisu do posledního písmenka je šílená mentalita, zejména u Haan a Podroužka (který bude vysírat čety kvůli souhlasu s odjezdem, ale hned poté předvede zásadní neznalost při jízdách objízdnou trasou). Ale další se taky povedli. Jen by mě zajímalo, jestli Dráha přitahuje takové lidi z podstaty, nebo jestli se něco v mozku mění až dlouhodobou expozicí...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pružinskij
Neděle, 18. června 2017 - 08:14:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1635
Registrován: 4-2015
en by mě zajímalo, jestli Dráha přitahuje takové lidi z podstaty,
Zjevně ano, vždyť taky děláte na Dráze. [lol] Nebo jste něco víc? [lol]
West code was broken.

Neděle, 18. června 2017 - 08:27:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 605
Registrován: 11-2012
Practicus: FiJi - jedinej nechápavej jste tu Vy, zákon a na něj navazující vyhlášky a předpisy něco nařizují - udělejte si papíry a ukažte nám, jak je to správně - myslím si, že budete jeden z prvních, kdo bude za katrem pro nedbalost

Nechtěj po něm aby něco ukázal že umí.

Před rokem tu psal že jsou špatně navržené chodníky, podchody atd. Psal že se mají stavět podle potřeb lidí (chodců) a nikoliv aby se chodci přizpůsobovali chodníkům. To není uplně špatná myšlenka (jsou místa, určitě jsi to viděl, kde lidé chodí po trávě, přesto že je někde poblíž cesta). Jenže v mnoha případech je potřeba to řešit s místní samosprávou, nebo přímo se SŽDC, případně dalšími orgány. Psaní na K-R to opravdu nevyřeší.

Nabídnul jsem mu že si uděláme výlet, najdeme nebezpečná místa a začneme to řešit. Já myslím že je pochopitelné že sám do toho nejdu, ale ve dvou, ve třech? Osobně jsem dával návrh na zrušení přejezdu ve Valtrovce v Praze a nahrazení přechodem s kříži. Situace je tam taková, že jsou břevna od PZM trvale uzavřená (a tím zakazují vstup na koleje), přesto místním nezbývá, než projít přes ty zavřené závory. Tím jednoznačně porušují, ale v tom místě to jinak nejde. Podchod je dost daleko. To je prostě špatné místo a špatný přejezd.

Napsal jsem FiJimu i mail, aby se ozval. Ale ono nic. Jen tady píše, píše, píše ale udělat něco pro to to ne. Je to holt pro něj problém, jít příkladem a něco udělat. Nebo zakázat (to je dnes na současné politické scéně moderní, zakazovat, zakazovat, zakazovat).

FiJi: Od té doby co jsem tě k tomu vyzval, jsem nasbíral hodně fotomateriálu, kde lidi přechází přes koleje a přitom vedle mají podchod, nebo nadchod. Nebo konkrétně zastávka Černošice, dali se tam cedule varující před přecházením kolejí, protože ve druhé koleji muže jet vlak. Nepomohlo. Dali se tam žlutá kmitavá světla. Nepomohlo. Dali se takové hroty vedle místa pro přecházení. Nepomohlo. Těch lidí co tam chodí při zavřených závorách je hafo.

A tak opět otázka na tebe, pokud teda máš zájem vést diskuzi (poučoval jsi tu dost). Kde je chyba? Můžeš buď obecně, nebo konkrétně o těch Černošicích. Opravdu je to chyba na straně dráhy? Opravdu jsme agresivní modrogumáci?

(Příspěvek byl editován uživatelem Persink163054.)
Mladějov
Neděle, 18. června 2017 - 08:28:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10449
Registrován: 3-2007
To není věc jen železnice. To vzniká v každé příliš velké organizaci. Dělají si pakárnu sami sobě, ke své škodě (podniku), protože už dávno nevidí primární cíl podnikání (i železničního) : Poskytovat někomu službu a snažit se vydělávat. Že jsou tu (mají být) pro lidi, pro zákazníky.

To věděl už starej Roubíček, co měl koloniál.
Neděle, 18. června 2017 - 08:28:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3259
Registrován: 11-2008
k těm peronům versus kolejištím: Co mám zkušenosti, tak široká veřejnost jako kolejiště docela brala "šotolinou vysypané perony". Ale po jejich "modernizaci" , kdy se trochu zvedla a položila se na ně "betonová deska", tak ji považují za nástupiště. [andel]. Dost častá argumentace od cestujících, když jsem je "vyháněl" z kolejiště, bylo to, že "přece jsem na nástupišti, tady přece můžu být". A vůbec ho nezajímá, že těsně kolem nich projíždí Ec 160 km/h .......[andel][vypravci]
Neděle, 18. června 2017 - 08:33:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5266
Registrován: 8-2012
Pružinskij: Já přece dělám u té špatné dráhy s malým d (tzv. příštipkáři, garážovka), jsem tedy daleko míň.
Navíc si dovoluju používat vágní termíny jako "zdravý rozum", "nejlepší vědomí a svědomí", "odborná péče", aniž bych je na třech stranách do puntíku definoval...
Vysírka mimo terč.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 18. června 2017 - 08:36:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7254
Registrován: 4-2003
Pružinskij:Zjevně ano, vždyť taky děláte na Dráze. Nebo jste něco víc?

Ne že by pan T. H. potřeboval advokáta, ale zde jde o obecný problém. Ten, kdo je motivován k činnosti spolehlivostí, minimem finanční náročnosti celé akce a potřebou uspět v tvrdé konkurenci, přistupuje k řešení problému zcela jinak než ten, který ničím takovým motivován není.

Například pan Pružinský by nám udělal z tříkolejného úseku odbočka Zlatníky - Bílina úsek dvoukolejný, přičemž tu argumentoval tím, že by na to po většinu roku by dvě koleje stačily. Jenže stačí nějaká výluka a hned se to tam hroutí, nedej bože když by se k tomu přidala pak ještě výluka v elbtálu. Koncového zákazníka absolutně nezajímá, že si nádražníci udělali výluku, aniž by si uvědomili, co tím způsobí. Zákazník se poohlédne po jiném druhu dopravy.

A s předpisy je to to samé - orientace na nějaký prapodivný proces, ve kterém se není vůbec snadné zorientovat a výsledek tohoto prapodivného procesu může být odlišný, právě podle toho, jak si kdo předpis zrovna vykládá, čili zcela nežádoucí stav. Předpis má být jednoduchý, srozumitelný a hlavně s jednoznačným výsledkem, na který nejsou potřeba žádné gestorské výklady. K čemu je vlastně předpis, který potřebuje gestorský výklad? Je vůbec gestorský výklad právně závazný? Proč je vůbec vydáván gestorský výklad a nedojde naopak ke změně předpisu tak, aby žádný gestorský výklad nebyl potřeba?
znehucený
Neděle, 18. června 2017 - 09:01:52  
Neregistrovaný host
89.203.212.124
Hele chlapy, nechcete se na tuto debatu o ničem vybodnout, dát si sraz a probrat to u piva ?? Hodně lidí je už z Vás otrávených.........
Neděle, 18. června 2017 - 09:05:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 606
Registrován: 11-2012
Já jsem pro, sejít se u piva a případně to probrat.
Mladějov
Neděle, 18. června 2017 - 09:19:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10450
Registrován: 3-2007
No ono to rozhodně není debata o ničem, na rozdíl od toho, koho kde a na kolik kusů přejeli, ale přesuňme se do předpisů (já tedy zřejmě nejdřív večer).
To se tady akorát pokouší pár lidí analyzovat příčiny těch nehod a průserů, jestli vám to nedošlo, ale Ok, ve šptné rubrice.
Že to je na někoho moc složité, OK, jdeme jinam.
FiJi
Neděle, 18. června 2017 - 09:40:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 42
Registrován: 1-2017
Persink163054:
"Kde je chyba? Můžeš buď obecně, nebo konkrétně o těch Černošicích. Opravdu je to chyba na straně dráhy? Opravdu jsme agresivní modrogumáci?"
Myslím, že už jsem to tu psal několikrát, ale budiž. Ty přejezdy/přechody nejsou žádná specialita dráhy, úplně stejné chyby se objevují všude ve veřejném prostoru v ČR (a nejspíš i dál na východ) – třeba v pražském metru by se na tohle téma mohly pořádat exkurze.

Lidský mozek funguje nějakým způsobem, je za účelem takového fungování „vytvořen“, a je potřeba to brát jako přírodní zákon. Stejně, jako musíme počítat s tím, že rozjetý vlak má nějakou brzdnou dráhu, protože to určují fyzikální zákony, měli bychom počítat i s chováním lidí, které je určené přírodními zákony – protože obejít ten zákon nelze. Jediný rozdíl je v tom, že u těch fyzikálních zákonů nám to připadá samozřejmé, u těch zákonitostí lidského chování máme občas problém určit, co je takový zákona co se dá změnit.

Tou zákonitostí, o které teď píšu, je způsob, jakým člověk řeší problémy. Má nějaký cíl, kterého chce dosáhnout, promyslí si jednotlivé kroky, jak to asi udělat, a začne řešit první krok. Když se objeví nějaký problém, snaží se ho vyřešit a přitom neustále sleduje tu původní cestu, kterou si vytyčil. A to je velmi podstatné. Viděno s odstupem je často zřejmé, že problémy na zvolené cestě jsou tak velké, že by se vyplatilo vrátit se zpět na začátek a zvolit jinou cestu k původnímu cíli. Jenže s tím mají problém i analytici, kteří jsou školení v takovémhle uvažování – natož aby to udělal člověk, který jen jde do práce, na úřad, domů, na návštěvu…

Pro takového člověka, který jde do práce, na úřad atd. je přechod kolejí jenom jedním dílčím problémem na jeho cestě – nemá za cíl přejít železniční přejezd. Jediné, co ho v tu chvíli zajímá, je to, jak dosáhne svého cíle – takže pokud ho chcete nějak ovlivnit nebo nasměrovat, musíte mu pomoci ve splnění jeho cíle. Varovné cedule, žlutá kmitavá světla ani hroty člověku nijak nepomáhají dobrat se stanoveného cíle, takže je logické, že moc nefungují. Stejně tak nadchody nebo podchody, které nejsou ve směru, kterým se dotyčný chce dostat, ale jsou někde bokem.

Jak už jsem psal, člověk při té cestě překonává nějaké překážky. Pokud mu do cesty postavíte sklopené závory, všude kolem bude plot, je dost možné, že pro něj nejjednodušším způsobem překonání té překážky bude počkat, až se závory zvednou. Ale pořád je to tak, že mu musíte do cesty postavit natolik velkou překážku, aby jí nedokázal překonat jiným způsobem (třeba že závory obejde). Pak je to ale pořád přetahovaná, kdo s koho, jestli vy uděláte větší překážku nebo dotyčný bude mít větší motivaci ji obejít. Existuje ale i druhá možnost, kde se s tím člověkem nemusíte nijak přetahovat, on nebude překonávat vaše překážky, ale bude dělat přesně to, co chcete. „Stačí“ k tomu akorát nabídnout mu způsob, jak se snadno dostane ke svému cíli. Protože jak už jsem psal na začátku, ten člověk nechce překonávat překážky, nechce lézt přes koleje, on se chce jen dostat ke svému cíli, dojít na místo, kam se potřebuje dostat.

Někdy je řešení jednoduché, stačilo by třeba vyměnit značku se zákazem vstupu směrovkou, kudy má člověk jít. Někdy, jako asi v těch Černošicích, je to složitější, protože byste musel zjistit, kam, kdy, jak a proč lidé chodí, a podle toho by se musela přizpůsobit architektura zastávky a okolí.

Ovšem na začátku toho všeho je nutné si uvědomit, že bezpečnost lidí nelze zajistit zákazy a příkazy, čím více tím lépe. Bezpečnost lidí zajistíte jedině tak, že bezpečná cesta bude zároveň ta, která je nejjednodušší cestou k jejich cíli. Třeba až bude jednou konečně prodloužen v Praze na hlaváku podchod až na Žižkov, nikdo nebude vylézat z podchodu na nástupiště jenom proto, aby mohl nebezpečně přecházet přes koleje, ale bude pokračovat tím podchodem. Ne kvůli zákazům, ale proto, že ten podchod bude nejkratší cesta tam, kam se dotyčný potřebuje dostat (pro ty, kteří to tam znají), nebo to bude podle směrovek cesta tam, kam se potřebují dostat, na rozdíl od směrovek vedoucích na nástupiště (pro ty, kteří to tam neznají a budou spoléhat na orientační cedule).
Neděle, 18. června 2017 - 10:46:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 607
Registrován: 11-2012
FiJi:Je to sice hezký co jsi napsal. Ale před rokem jsi psal že víš jak to udělat lépe, kam zajít, kam se obrátit na projektanta a pod.

A já jsem ti řekl aby jsme šli oba dva příkladem a šli s tím něco udělat.

A celý rok jsi se nenamáhal s tím něco dělat, kromě psaní na K-R.
FiJi
Neděle, 18. června 2017 - 11:14:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 1-2017
Persink163054:
"Je to sice hezký co jsi napsal. Ale před rokem jsi psal že víš jak to udělat lépe, kam zajít, kam se obrátit na projektanta a pod. "
Nepsal.

Persink163054:
"A celý rok jsi se nenamáhal s tím něco dělat, kromě psaní na K-R."
Na to jste přišel jak?

Pokud na to budete chtít reagovat, tak raději v železničních přejezdech.
Neděle, 18. června 2017 - 12:48:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 608
Registrován: 11-2012
FiJi: Nepsal.

Psal, je to v hlubokém archivu diskuze. Jinak bych ti to každou chvíli nepřipomínal.

Na to jste přišel jak?

Kde mám ten mail od tebe? Nikde jsem nic nenašel.
Neděle, 18. června 2017 - 13:17:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2753
Registrován: 2-2005
Nevíte někdo číslo mašiny z předverejšího Sládkovičova? Díky za info.
Neděle, 18. června 2017 - 14:05:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1089
Registrován: 10-2007
Až se mnou pojedete,
budete mít právo moji jízdu zhodnotit.
Naprosto stačilo, jak jste zde svojí jízdu popsal. Z toho jsem zhodnotil, že dokud nezačnete dodržovat předpisy, tak rozhodně nemám zájem s vámi jezdit.
Neděle, 18. června 2017 - 14:44:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4751
Registrován: 9-2005
V Černošicích je potřeba především nadělat bezbariérové podchody (tedy i podjezdy pro cyklisty a kočáristy) co 500 metrů. K tomu musí mít ale vedení SŽDC chuť to řešit. A ne, že jako obvykle nelegální přechody zaděláme a pěšáku polib si, nebo město zaplať. Průchody tam byly (propustky) a ty byly přetvořeny zazděním trubky.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Neděle, 18. června 2017 - 14:51:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1084
Registrován: 11-2005
Promiňte že se takhle hloupě ptám, ale v plodné diskuzi se poněkud ztratily události - už se vědí nějaké dohady a možné příčiny, co se stalo 2x v Českém Brodě a 1x v Hodnoníně (či kde to bylo)? Mám na mysli "skoro srážky" vlaků na koridorových tratích... Díky za shrnutí [happy]
Neděle, 18. června 2017 - 15:03:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3265
Registrován: 11-2008
ad Libcha: Oficiálně to bude tak za rok. DI si dává čas. Ale neoficiálně to byla v tom ČB jednou vinna pracovníka řízení sledu na výluce, ta druhá je na výpravčím - špatně postavená vlaková cesta při jízdě na PN a ta třetí, někde na ostravsku bylo "nepozornost strojvedoucího" při odjezdu ze stanice projel návěst "Stůj". [vypravci]
antiiseminátor
Neděle, 18. června 2017 - 17:06:09  
Neregistrovaný host
93.143.118.164
Koukám, jak se tady

cenzor činí, ubožák...to už i přiblblé káčko koupil estébák Babiš?
Neděle, 18. června 2017 - 18:46:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 9-2016
Duš-něco málo máš tu- http://www.vlaky.net/online/diskusia/tema.asp?id=230438
Bobmaster
Neděle, 18. června 2017 - 20:34:45  
Neregistrovaný host
37.188.158.158
Qěcy: možná by stačilo kbyby lidi v Černošicích začali víc respektovat výstražná zařízení na přejezdech a ti co toho nejsou duševně schopni (nebo prostě mají slabší chvilku) a přežijí by platili jak mourovatí. Docela mě zaujalo to blikátko s nápisem VLAK V SOUSEDNÍ KOLEJI, to je nějaká žhavá novinka ? Ani netuším jak taková věc funguje, pochybuju o nějaké vazbě do TZZ.
Neděle, 18. června 2017 - 20:57:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7260
Registrován: 4-2003
Bobmaster:Ani netuším jak taková věc funguje, pochybuju o nějaké vazbě do TZZ.

Tohle vysvětlí jiní, já si jen dovolím odhad: Je to zapojeno na PZS a v případě, že se v protisměru vyskytuje v přibližovacím úseku vlak, tak jsou lidi upozorněni, aby za vlakem, který stojí na zastávce za přejezdem, NELEZLI do kolejí. Jinak [smrt].
Neděle, 18. června 2017 - 22:08:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 131
Registrován: 4-2017
Martyss
Neděle, 18. června 2017 - 14:05:49
Číslo příspěvku: 1089
====
Nehodnoťte to, do čeho vám nic není a hlavně neopruzujte svými nesmysly o způsobu jízdy s autem po silnici ve vláknu, které se zabývá železnicí. To je tak těžké pochopit, že to sem nepatří? Asi ano, už se opakujete během 24 hodin víckrát.
FiJi
Neděle, 18. června 2017 - 22:45:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 1-2017
Bobmaster :
" možná by stačilo kbyby lidi v Černošicích začali víc respektovat výstražná zařízení na přejezdech a ti co toho nejsou duševně schopni (nebo prostě mají slabší chvilku) a přežijí by platili jak mourovatí"
To je pořád dokola jak u … na dvorečku. Taky by stačilo, kdyby se lidi naučili teleportovat, byli nesmrtelní nebo uměli bez ztráty integrity prostoupit hmotou vlaku a na druhém konci zase vystoupit. Všechno je to stejně reálné, jako ten váš návrh.

Nechte si to patentovat, hrozně ušetříme, že není potřeba žádné ETCS, dokonce ani VZ nebo přenos návěstí na stanoviště – úplně by stačilo, kdyby strojvedoucí respektovali návěsti. A máte to, od zítřka bude nehodovost na českých železnicích nulová, vyřešil jste to, co nikdo před vámi – a přitom je to tak jednoduché. [crazy]
Neděle, 18. června 2017 - 22:55:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 132
Registrován: 4-2017
FiJi: Chápete rozdíl mezi dvěma nohama chodce (hmotnost max 150 kg), pohybujícího se rychlostí max. 10 km/h, schopnými zastavit za sekundu, a vlakem o hmotnosti několika set tun, pohybujícího se rychlostí řádově vyšší? Kde je větší možnost selhání, špatného odhadu, omylu při čtení barevných světel na vzdálenost desítek metrů? A o tom to je.
Neděle, 18. června 2017 - 22:55:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 611
Registrován: 11-2012
FiJi:To je pořád dokola jak u … na dvorečku. Taky by stačilo, kdyby se lidi naučili teleportovat, byli nesmrtelní nebo uměli bez ztráty integrity prostoupit hmotou vlaku a na druhém konci zase vystoupit. Všechno je to stejně reálné, jako ten váš návrh.

Nechte si to patentovat, hrozně ušetříme, že není potřeba žádné ETCS, dokonce ani VZ nebo přenos návěstí na stanoviště – úplně by stačilo, kdyby strojvedoucí respektovali návěsti. A máte to, od zítřka bude nehodovost na českých železnicích nulová, vyřešil jste to, co nikdo před vámi – a přitom je to tak jednoduché.

OK. Jako před rokem možná déle.

Přejezd v Černošicích je teda podle tebe blbě. Dráha to má špatně. Jak bys ten přejezd tedy vyřešil ty???
Neděle, 18. června 2017 - 22:58:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 612
Registrován: 11-2012
milý Qěci:V Černošicích je potřeba především nadělat bezbariérové podchody (tedy i podjezdy pro cyklisty a kočáristy) co 500 metrů. K tomu musí mít ale vedení SŽDC chuť to řešit. A ne, že jako obvykle nelegální přechody zaděláme a pěšáku polib si, nebo město zaplať. Průchody tam byly (propustky) a ty byly přetvořeny zazděním trubky.

Já to nerozporuji, že mimoúrovňové je lepší. Ale proč mám ve svém bohatém archivu, lidi co lezou přes koleje, když ty podchody a nadchody jsou od nich pár metrů?

Namátkou Praha-Radotín (podchod v půlce peronu), Praha-Uhříněves (podchod v půlce peronu), Praha-Strašnice (nadchod), Uhersko (nadchod), Praha-Libeň (podchody), Praha-Vysočany (na zhlaví podjezdy pro auta a podchody, v prostřed stanice průchod pod nádražím).

Já nepopírám že jsou stanice kde ty mimourovňové podchody a nadchody jsou potřeba. Ale že zrovna tam kde jsou, je nikdo nepoužívá?

(Příspěvek byl editován uživatelem Persink163054.)
FiJi
Neděle, 18. června 2017 - 23:23:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 46
Registrován: 1-2017
Starý_Vlk:
"Chápete rozdíl mezi dvěma nohama chodce (hmotnost max 150 kg), pohybujícího se rychlostí max. 10 km/h, schopnými zastavit za sekundu, a vlakem o hmotnosti několika set tun, pohybujícího se rychlostí řádově vyšší? Kde je větší možnost selhání, špatného odhadu, omylu při čtení barevných světel na vzdálenost desítek metrů? A o tom to je."
Možnost selhání je v obou případech stejná, protože neselhávají nohy nebo vlak, ale lidský mozek, který je v obou případech stejný. Možnost špatného odhadu je větší u civilisty, protože je to prostě jakýkoli člověk, který se vyskytne u kolejí. Naproti tomu na lokomotivě by měl být zkušený profesionál, který je v tom odhadu trénovaný. Omyl při čtení barevných světel se pěšího týká úplně stejně, jako strojvedoucího, akorát že pěší nemá předvěsti a opakovač, a na to, aby si uvědomil omyl a zabránil nejhoršímu má pěší tak vteřinu dvě, strojvedoucí na to má minimálně ty vaše desítky metrů. Takže o tom to není. Je to o tom, že lidský mozek holt není 100% bezpečný ani pro vedení vlaku ani pro přecházení železničního přechodu, proto je rozumné v obou případech vytvářet takové pomůcky, které tomu lidskému mozku pomohou.
FiJi
Neděle, 18. června 2017 - 23:28:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 1-2017
Persink163054:
"Já nepopírám že jsou stanice kde ty mimourovňové podchody a nadchody jsou potřeba. Ale že zrovna tam kde jsou, je nikdo nepoužívá? "
Protože to funguje opačně, než vy si asi myslíte. Vaše představa zřejmě je, že člověk vidí podchod, tak si říká: „Hele, podchod, tím já půjdu. Kam pak bych asi tak mohl jít, aby má cesta vedla podchodem?“ Ve skutečnosti má člověk někam namířeno a tam jde – a pokud ten podchod není na jeho cestě, ale někde bokem, tak ten podchod prostě nevyužije. Což není chyba toho chodce, ale toho, kdo ten podchod umístil někam, kudy lidi nechodí.
Practicus
Neděle, 18. června 2017 - 23:30:36  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
FiJi - i kdyby tam byl těžkej kulomet, a každýho, kdo tam neoprávněně vleze by hned sejmuli, tak bude mít kulometčík doživotní práci zajištěnou
Neděle, 18. června 2017 - 23:46:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13880
Registrován: 5-2002
Pract: ovšem zákon nařizuje, tak se plní
Zákon právěže žádnou takovou debilitu nenařizuje, to si jen něco sugerujete.

je oprávněn udělovat pokyny k zajištění bezpečnosti
"Je oprávněn" neznamená "je povinen hlásit vaginálie". Pokyny lze udělovat i méně dementním způsobem.

Honzabalak: můžu poprosit o bližší info o změně číslování kolejí pro cestující?
Číslování pro cestující zůstane, mění se číslování služební:
* postaru 8-6-4-2-1-3-5
* ponovu nic-2-0-1-ostrov-3-nic
(neboli 3. kolej zůstane zhruba ve stejném místě)

ML 10448: kde se to dá podepsat...?
Taky si připadám jako v tom vtipu o křestanským pekle: "Voni to tak chtěj"... [crazy]

To věděl už starej Roubíček, co měl koloniál.
Myslíš ten koloniál, co si u něj Kohn letos něco koupil a Roubíček mu k tomu dává i EET "babišenku"...?
- K: to si nechaj, to nechci.
- R: no ne, Kohn, to si musej vzít.
- K: vždyť mi to k ničemu nebude.
- R: ale na to je přece novej zákon!
- K: voni jsou fakt mešuge, od kdy se my Židi řídíme Novým zákonem...?!?

Pershink: Namátkou Praha-Radotín (podchod v půlce peronu), Praha-Uhříněves (podchod v půlce peronu), Praha-Strašnice (nadchod), Uhersko (nadchod), Praha-Libeň (podchody), Praha-Vysočany (na zhlaví podjezdy pro auta a podchody, v prostřed stanice průchod pod nádražím).
V Radotíně chodí k přejezdu často ti, kdo jdou na západní stranu, tedy opačnou, než je staniční budova a než ústí podchod. Dtto v Libni - napadlo Tě někdy zamyslet se nad tím, jak vypadá oficiální cesta na jižní stranu ulice k Žižkovu...?
Potíž nadchodů nad zadrátovanou tratí by měl odhalit i průměrně cvičenej jezevčík: obrovitá výška. Speciálně ty Strašnice jsou vůči okolí tak trochu na kopci.

Ale že zrovna tam kde jsou, je nikdo nepoužívá?
V přinejmenším polovině vyjmenovaných míst je toto tvrzení lež jako věž.
Pondělí, 19. června 2017 - 00:07:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 613
Registrován: 11-2012
FiJi: Protože to funguje opačně, než vy si asi myslíte. Vaše představa zřejmě je, že člověk vidí podchod, tak si říká: „Hele, podchod, tím já půjdu. Kam pak bych asi tak mohl jít, aby má cesta vedla podchodem?“ Ve skutečnosti má člověk někam namířeno a tam jde – a pokud ten podchod není na jeho cestě, ale někde bokem, tak ten podchod prostě nevyužije. Což není chyba toho chodce, ale toho, kdo ten podchod umístil někam, kudy lidi nechodí.

Opět jako před rokem, jako s blbečkem (s tebou) na dvorečku. A já prostě nedám a nedám pokoj. Hrozný se mnou. To říkal i Doktor.

Takže máme podchod třeba v Radotíně. Kde by podle tebe měl bejt umístěn, aby byl správně?

Takže máme podchod třeba v Uhříněvsi. Kde by podle tebe měl bejt umístěn, aby byl správně?

Takže máme nadchod třeba v Uhersku. Kde by podle tebe měl bejt umístěn, aby byl správně?

Mám pokračovat? Asi ne. Takže, je na nich něco špatně. A já chci jasně a konrétně vědět jak to má být správně a jak bys tyto konkrétní řešil.
Pondělí, 19. června 2017 - 00:10:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7783
Registrován: 5-2002
ad podchod žst. Praha Uhřiněves:

To je naprosto normální pěší cesta pro znalé.
Ono jich totiž opravdu moc není. Stanice i tratě okolo jsou sevřené zástavbou a hlavně protihlukovými zdmi a pokud někdo zná přístupy k prolukám, pak to stůně na malé používání a neprošlapanost.

V Uhři máme od Říčan:
a) Benický přejezd
b) podchod ulic K dálnici / Salačova 638 metrů
c) podjezd ulice K dálnici 284 metrů
d) podchod skrz žst. Uhřiněves 518 metrů
e) myší díra (v části fakt 1,3 metru šířka) 507 metrů
f) podjezd ulice Podleská 137 metrů
g) nadjezd ulice K Měcholupům 1916 metrů

Ještě se divíte počtu přejetých v tomto prostoru?

Není měsíc, aby zde někdo nezemřel [angry]
Practicus
Pondělí, 19. června 2017 - 00:16:19  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Hajnej - už jsem to tu psal, zákon nařizuje provozovat dráhu a drážní dopravu bezpečně - motající se lidi v kolejišti má do bezpečného provozování dráhy a drážní dopravy daleko
Pondělí, 19. června 2017 - 00:17:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 614
Registrován: 11-2012
Hajnej:Tak aby bylo jasno, mám nick PERSINK163054, souvisí s lokomotivou, nikoliv raketou MGM 31 PERSHING. Nauč se číst, psát a nekomolit můj nick. Díky.

V Radotíně chodí k přejezdu často ti, kdo jdou na západní stranu, tedy opačnou, než je staniční budova a než ústí podchod.

-Já tam chodím do Alberta. A umím tím podchodem jít. Ovšem já nehovořil o chůzi lidí k přejezdu, ale o tom že v urovni podchodu, to lidi vezmou do kolejí.

Potíž nadchodů nad zadrátovanou tratí by měl odhalit i průměrně cvičenej jezevčík: obrovitá výška. Speciálně ty Strašnice jsou vůči okolí tak trochu na kopci.
-Jak bys je tedy řešil?

Ale že zrovna tam kde jsou, je nikdo nepoužívá?
V přinejmenším polovině vyjmenovaných míst je toto tvrzení lež jako věž.
-Rád se seznámím s tou druhou polovinou, která je využívána. Pokud můžeš, tak mi napiš na geforce6166bx@gmail.com
Pondělí, 19. června 2017 - 03:33:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3868
Registrován: 7-2011
FiJi:
" – a pokud ten podchod není na jeho cestě, ale někde bokem, tak ten podchod prostě nevyužije."
No já nevím, třeba tady maj ten podchod přímo u čumáku a na cestě. Přesto se tak půlka lidí vrhá do kolejí (a jen část čeká, než tram odjede). Evidentně lenost courat nahoru a dolů (a o pár metrů delší cestou), co na tom, že je to bezpečnější.
FiJi
Pondělí, 19. června 2017 - 07:21:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 48
Registrován: 1-2017
Persink163054:
"Kde by podle tebe měl bejt umístěn, aby byl správně? "
Nevím, jak jste přišel na to, že podchod, navíc jeden jediný, je vždycky to správné řešení – a ještě sám o sobě.
Bobik:
"No já nevím, třeba tady maj ten podchod přímo u čumáku a na cestě. Přesto se tak půlka lidí vrhá do kolejí (a jen část čeká, než tram odjede). Evidentně lenost courat nahoru a dolů (a o pár metrů delší cestou), co na tom, že je to bezpečnější."
Odpověděl jste si sám. To, že dělají neradi zbytečné věci, platí nejen pro lidi, ale i pro zvířata. To těžko nějak překonáte. Zvlášť když přecházení tramvajové trati je ve městě úplně běžná věc, takže není jasné, proč by to tady najednou mělo být nějak extra nebezpečné.
Pondělí, 19. června 2017 - 09:05:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7068
Registrován: 4-2003
To, že dělají neradi zbytečné věci, platí nejen pro lidi, ale i pro zvířata. To těžko nějak překonáte. Zvlášť když přecházení tramvajové trati je ve městě úplně běžná věc

Nehledě nato, že se v tom podchodu dost lidí bojí.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 19. června 2017 - 09:27:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 133
Registrován: 4-2017
FiJi 46: Ale takhle to není. Mozek sice funguje stejně, jenže "pohybové ústrojí" nikoli. Takže člověk, pohybující se pomalu a s "brzdnou dráhou" jednoho metru má a)více času na možnost vyhodnotit situaci a rozhodnout se, b) možnost svoje rozhodnutí vykonat okamžitě. A je úplně jedno, zda je dotyčný profesionál či nikoli. Proto se pro chodce dá použít výstražný nápis, pro strojvedoucího vlaku je to málo. A případný omyl či chybu chodec napravuje daleko snadněji, než strojvedoucí vlaku. Jemu jsou totiž ty desítky metrů sakra krátkou vzdáleností, kdežto sekunda pro chodce je dost dlouhá doba na to, aby oba svůj záměr zastavit uskutečnili. A o tomhle to je, ne o představách jak je strojvedoucí lempl a chodec diskriminovaný chudáček.
Pondělí, 19. června 2017 - 09:53:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13882
Registrován: 5-2002
Pract: už jsem to tu psal, zákon nařizuje provozovat dráhu a drážní dopravu bezpečně
I kdybys mi to zopakoval 510krát, tak mě nepřesvědčíš, že nařizuje hlásit takový blbosti, jako se teď hlásí.
Zato jsi mě přesvědčil o jednom: už nikdy nebudu psát žádnej uživatelskej návod pro fíry napřímo, protože se pak mezi nima najde pár tydýtů, kteří (nejen) mě budou přesvědčovat, že se tam píše něco úplně jinýho.

163054: Tak aby bylo jasno, mám nick PERSINK163054, souvisí s lokomotivou, nikoliv raketou MGM 31 PERSHING.
No a ta lokomotiva se jmenuje po tý rachejtli, překvápko, co...?

Nauč se číst, psát a nekomolit můj nick.
Když se někdo zaregistruje ani Pershing (origo pravopis), ani Peršink (fonetický přepis), ale někde na půl cesty, a ještě k tomu přidá šest číslic bez oddělení, tak se nesmí divit, že ho lidi komolej. A co jako, vyleješ mi do klávesnice kýbl vody...?

Takže máme podchod třeba v Radotíně. Kde by podle tebe měl bejt umístěn, aby byl správně?
Měl by bejt skrz.

Takže máme nadchod třeba v Uhersku. Kde by podle tebe měl bejt umístěn, aby byl správně?
Nikde. Měl by tam bejt podchod (= ani ne poloviční ztracená vejška a neprší tam).

SV: Takže člověk, pohybující se pomalu a s "brzdnou dráhou" jednoho metru
Koukám, že kromě práva máte "tmu" i v dynamice...
Ono totiž k té brzdné dráze musíte přičíst ještě reakční dobu, takže ten 1 metr je v případě spěchajícího člověka jdoucího rychlostí 100-120 m/min docela málo.
Mladějov
Pondělí, 19. června 2017 - 09:58:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10457
Registrován: 3-2007
>je úplně jedno, zda je dotyčný profesionál či nikoli.

Ne, to není. Profesionál je školen, jsou u něj cíleně vytvářeny určité reakce, návyky, postupy.

Jinak grafoman FiJi se tady už asi dva roky, poté, co ho vyhodili z metroweb-diskuse pro trolling, snaží poukazovat na stránku psychologickou, ale ono je samozřejmě součástí nějakého systému nejen přístupné řešení, ale i ta osvěta, výchova a .. i represe.

Takže mimoúrovňové přechody (třeba v Černošicích)- jistě. příjemné, pohodné, bez zacházky - jistě.
Ale taky pár pokut těm, co nerespektováním zákazů ohrožují nejen sebe, ale i ostatní. I to musí být součást systému.

(Osobně moc nerozumím tomu, o čem chcete FiJiho, Martysse a další přesvědčit, a zdali to má smysl, ale vaše věc).
Pondělí, 19. června 2017 - 09:59:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 191
Registrován: 9-2016
Ad přechod, podchod, nadchod: Přechod je více méně nejpohodlnější - jdete po rovině, žádné schody nebo rampa nahoru a dolu. Zároveň je také nejméně bezpečný. Podchod je výhodnější než nadchod, protože délka schodů / rampy je mnohem kratší. Problém je, že velmi často bývá smradlavý a mnozí se do něho bojí jít. Nadchod má velké převýšení, tudíž odrazuje od používání. Je ale nejbezpečnější. Jelikož lidé se více bojí přepadení než přejetí. Řeknou si: "Dám si pozor, když nic nepojede, tak to přeběhnu." A rychlost přiblížení vlaku již nedokážou vyhodnotit. Proto je nejvýhodnější podchod, který má dostatečnou šířku, žádná temná zákoutí, pozvolné nájezdy a vyskytují se tam lidé. Toto nejlépe splňuje podchod kombinovaný s podjezdem pro auta nebo podchod, ve kterém jsou obchody. Pokud projektant nebude stavět nadchod nebo podchod podle zásad chování lidí, bude vždy boj tam lidi dostat.
Pondělí, 19. června 2017 - 10:15:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11082
Registrován: 5-2004
No jsem zvědavej jak využívanej bude takovej podchod v Králově Dvoře.

Prdel světa pro otrlý už dnes. Jen je to teď bezbariérově přístupný.
Pondělí, 19. června 2017 - 10:18:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 192
Registrován: 9-2016
Ad Mladějov: Na škole mne docela zajímal předmět týkající se staveb a psychologie. A musím konstatovat, že to co napsal FiJi ve svém sáhodlouhém popisu je více méně pravda. Lidské chování je dáno psychologii. Ta má i složky výchova (osvěta) a represe.
V části výchova mají největší váhu vlastní zkušenosti. Viz ta hláška, "neolizujte zábradlí". Dokavaď se člověk nepřesvědčí, moc té výchově nevěří.
A represe - když se odečtou ti, co plní sebeblbější zákon a ti, co jej ignorují (skoro) vždy, tak se dostaneme asi na 90% populace. A zde hraje roli poměr "můj prospěch (tím může být i ušetřené kroky po schodech) : trest" A podle toho, jak velké je nebezpečí trestu, tak lidi zákony dodržují.
Opravdu nejlepším řešením je, nabídnout lidem takovou alternativu, která bude pro maximum z nich zajímavá. A to mají v rukách projektanti a investoři.
Mladějov
Pondělí, 19. června 2017 - 10:18:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10459
Registrován: 3-2007
No a jak bys to v KD řešil ty coby projektant (kterej je vázanej haldou předpisů, jak jistě víš) ?
Mladějov
Pondělí, 19. června 2017 - 10:24:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10460
Registrován: 3-2007
A musím konstatovat, že to co napsal FiJi ve svém sáhodlouhém popisu je více méně pravda.

No dobře, ale věrozvěsti, co omílaj obecnou pravdu, aniž by jinak sebeméně navrhli nějaké konkrétní řešení a zůstavaj pořád jen u těch obecných plků a akademické kritiky všeho a každého, jsou dost k ..ničemu a diskusi to neposune, spíš mi připadá, že tak akorát exhibují. }
Pondělí, 19. června 2017 - 10:39:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 193
Registrován: 9-2016
Ad Mladějov: Předpokládám, že KD je Králův Dvůr. Tak to se omlouvám, tam to vůbec neznám. Jinak některé předpisy jsou skutečně proti zdravému rozumu a jsou dosti svazující. Ale i tak se s tím dá rozumně vypořádat. V té chvíli je to většinou dražší, takže je nutno přesvědčit investory, aby do toho šli. Státní investoři by měli v tomto jít příkladem. Radši dražší a využívanější podchod než levný, do kterého nikdo nevleze.
Mladějov
Pondělí, 19. června 2017 - 10:45:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10463
Registrován: 3-2007
Makus - no já se ptal Petra Vlčka, ten to tam naopak velmi dobře zná.

Rozumně vypořádat..přesvědčit..měli jít příkladem..radši dražší a využívanější..dyť to jsou pořád ty obecné pravdy, to všichni víme, poraďte jak ten současný systém staveb, norem, EU, změnit - a o to přece jde.
Psát sem pořád dokola nějaké obecné floskule "mělo by se" nemá ani cenu papíru, na kterém jsou napsány, nezlobte se.
Pondělí, 19. června 2017 - 10:53:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 194
Registrován: 9-2016
Ad Mladějov: Souhlas, ale pak ani nemá cenu psát, že lidi jsou ... a dělaj to a to.