Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 06. 05. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 06. 05. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 05. května 2017 - 09:44:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 653
Registrován: 6-2016
T_._H_.: Mně EZŠ nepřipadá jako sypání písku do fuseklí...
Jinak 110% souhlas s popisem čerpání dotací.
22michal
Pátek, 05. května 2017 - 09:45:59  
Neregistrovaný host
85.93.96.34
Pokud jsme tomu dobře rozumněl, tak nerušení přejezdů v ČR ani tak moc nevisí na modrogumnosti SŽDC, ale spíš na legislativě, kdy si kdejaký kolchoz jednoduše vyřve nezrušení přejezdu na polňačce, po které dvakrát týdně projede traktor s fekálem.
Vzhledem k tomu, jak se lidem ve vedení SŽDC "chce" (cokoliv), tak by pro ně vymýcení několika set přejezdů byla spíš spása.
Pátek, 05. května 2017 - 09:49:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7545
Registrován: 5-2007
Desiro:
Dokázal by ste niekde zistiť, koľko KO bolo novo zriadených po roku 2005? Predpokladám, že možnosti máte v Nemecku lepšie. Mne sa podarilo dohľadať len pár stavadiel, kde sa FTG-S ponechali z dôb releovky (ale nemenili sa za nové). TCM 100 (nástupca FTG-S) podľa mňa referenciu z DB Netz ešte vôbec nemá.

T_._H_.:
V Recklinghausenu byla reléovka Sp-Dr-60 (Spurplan 60).
Z Vášho pôvodného príspevku som nadobudol dojem, že sa snažíte povedať, že "nemeckým obdobám ESA" by sa to nestalo, čo nie je pravda.

Nevím, na LZB se normálně kolejové obvody používají
Áno, ale z toho čo viem, tak sa až možno na nejaké výnimky novo nezriaďujú a zrejme ani neobnovujú, viď odpoveď pre Desiro.

přijmout systémové řešení místo roubování všelijakých rovnáků na vohejbáky
No podľa mňa to riešenie je celkom ekvivalentné. To Nemecké nevyžaduje úpravu zariadenia, to naše spoluprácu s dopravcom. Naše riešenie je o zrejme drahšie. Nemecké riešenie nerieši poruchu pieskovacieho zariadenia ani prípadné nabehnutie druhého vlaku na zapieskovaný úsek (to bol myslím ten Hodonín). Prehodenie problému zo ZZ na obsluhu jak prehodenie problému zo ZZ na obsluhu. O nakoľajovaní dvojcestných vozidiel nebola vôbec reč.

neudělali VŮBEC NIC
O pár riadkov vyššie predsa sám píšete o "potichu" dopĺňaných funkciách. Mne sa síce nepáčia, ale nepríde mi to ani horšie ako riešenie DB, ani to, že by sa neurobilo vôbec nič.
Pátek, 05. května 2017 - 09:53:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7546
Registrován: 5-2007
22michal: On je problém v tom, že pre SŽDC neexistuje skoro žiadne politické krytie, takže tam vznikla mentalita, že externým pripomienkam (Jaspers, obce, spolky) neodporuje až do okamihu, kedy znamenajú potopenie celej stavby.
Pátek, 05. května 2017 - 10:05:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4879
Registrován: 9-2011
CDP a spol: fakt si myslíte, že Mikulda tím "zastavím u návěstidla, nechá si potvrdit, že stojím, návěstidlo spadne na Stůj a do pár vteřin se točí výhybky ..." popisoval situaci v Česku?
Kolikrát jste dispečerovi potvrzovali, že jste před návěstidlem opravdu zastavili?

Martys:
se závory na vícekolejné trati nezačnou vracet a dokončí se sekvence zvedání.
To se tu řešilo už aspoň 100x.
Jít to jde, ale za cenu prodloužení přibližováku, což se - zvlášť u pomalejších vlaků - setká s ohromným nadšením čekajících řidičů.

Dále garance doby uzavření přejezdu.
Jakože garantovat, že přejezd určitě nebude uzavřen "déle než"?
Co když tam bude pomalá a pojede 2000 tun Wapek, to jako po X sekundách přejezd vždycky otevřeme, i když vlak bude teprve v půlce?

TH "2-Züge-Anzeige"
To je hezký (tuším v zemi CocaColy, bezpráví a bití černochů jsem - teda na obrázku, samozřejmě - viděl, že u přejezdu svítí šipka / šipky, odkud ten vlak přijede).
Ale když si vzpomenu, jak se u nás bojovalo o pozitivku, která prý není v souladu s Vídeňskou úmluvou, tak nevím, jestli takováhle signalizace s ní v souladu je. Ordnung muss sein! [proud]
Pátek, 05. května 2017 - 10:06:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4922
Registrován: 8-2012
Mně EZŠ nepřipadá jako sypání písku do fuseklí
Nevkládejte do toho EZŠ (mj. není na reléovkách), diskuze byla o vztahu strojvedoucí-výpravčí, kde se Němcům vysmíváme za opatření "zavolá a zkontroluje", zatímco u nás taková komunikace neběží vůbec a kontrola použití písku se omezuje jen na test "hmotnost za čas" v depu (proto ta fusekle), jestli teda ten výnos už není zrušený úplně...

nerušení přejezdů v ČR ani tak moc nevisí na modrogumnosti SŽDC, ale spíš na legislativě, kdy si kdejaký kolchoz jednoduše vyřve
Jste schopen dodat čísla, kolik je u nás ročně návrhů na zrušení přejezdu (o.c. včetně souvisejících "stavebně-technických opatření", obvykle to totiž nejde bez náhrady, že) a kolik jich je zamítnuto kvůli řevu kolchozu?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 05. května 2017 - 10:21:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1048
Registrován: 10-2007
ít to jde, ale za cenu prodloužení přibližováku, což se - zvlášť u pomalejších vlaků - setká s ohromným nadšením čekajících řidičů.
Já plně chápu, že současné varianta je pro SŽDC daleko pohodlnější, levnější a ještě může dělat kampaně o pirátech... Jak jsem psal v předchodím příspěvku, holt by se muselo postavit mimoúrovňové křížení....

Jakože garantovat, že přejezd určitě nebude uzavřen "déle než"?
Co když tam bude pomalá a pojede 2000 tun Wapek, to jako po X sekundách přejezd vždycky otevřeme, i když vlak bude teprve v půlce?

Omlouvám se, asi jsem to popsal špatně. Bylo myšlení uzavření během dne. Ne na jednotlivý vlak.
Pátek, 05. května 2017 - 10:41:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 655
Registrován: 6-2016
"zatímco my (CZ) jsme proti tomu neudělali VŮBEC NIC (když nepočítám sypání písku do fusekle na čas a jeho vážení... radši ani nechci vědět jak)"

Chtělo by to trochu konzistence, není-liž pravda? Kdyby někdo zaplatil VELKÝ PENÍZE na EZŠ do stávajících reléovek (např. AŽD 71), tak by se to jistě dalo udělat. Ale byla by to hovadina, že?
Pátek, 05. května 2017 - 11:01:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 4-2017
Martyss: Já jsem o dálnici nezačal, asi neumíte číst. Já jsem přirovnal chování cestujícího, pohybujícího se na zastávce a chodce, pohybujícího se na okraji dálnice.

A strojvedoucí, platící ze svých daní výstavbu a provoz divadel (do nichž nechodí) či sportovišť (která nenavštěvuje) je co? Daň se platí státu a jeho politická reprezentace rozhodne, na co výnos daně použije. Plátci daně to musí být jedno.

Zákazník je ten, kdo si koupí a zaplatí zboží nebo službu. A to tedy pro železnici řidič na přejezdu určitě není.

Jinak mimoúrovňové křížení, nahrazující PZZ, není prvotně určeno pro zlepšení provozu železnice, ale pro umožnění jízdy silničním vozidlům tak, aby nemusela dávat přednost v jízdě.
Pátek, 05. května 2017 - 11:07:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4923
Registrován: 8-2012
Plátci daně to musí být jedno
Teda vy jste ideální ovčan... jednou za čtyři roky to hodit Burešovi, popř. ještě Ožralovi, a pak vám jejich činy "musí být jedno"? Svatá prostoto.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 05. května 2017 - 11:10:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1050
Registrován: 10-2007
Já jsem o dálnici nezačal
Máte pravdu...je to moje chyba[biggrin] - http://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3740328

A strojvedoucí, platící ze svých daní výstavbu a provoz divadel (do nichž nechodí) či sportovišť (která nenavštěvuje) je co?
No vidíte..a řidič přes prejezdy jezdí. To bude asi ten rozdíl.
Pátek, 05. května 2017 - 11:23:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 4-2017
Martyss: Já zase chodím na svoji zahrádku lesem. Jsem zákazníkem lesní správy? Podle vás ano, podle rozumu ne.
Zákazník je ten kdo kupuje a tudíž platí. Pokud bude chtít řidič, jezdící přes přejezd tento nahradit mimoúrovňovým křížením, ať si je zaplatí, je-li to proveditelné, jistě se najde firma, která to udělá.

Já potřebuji jíst, tak platím obchodníkovi za jídlo, totéž elektřina a většina věcí, pro život potřebných, jsem jejich zákazník a mohu si nárokovat třeba garanci dodávky či ceny.

Pokud něco používám bezplatně, musím to dělat tak, jak to majitel nastavil, neboť nejsem zákazník-třeba ten průchod lesem. Nemohu si nárokovat na lesní správě, aby tam postavila chodník, ale musím se vyhýbat stromům.
Pátek, 05. května 2017 - 11:49:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3256
Registrován: 3-2010
Pokud bude chtít řidič, jezdící přes přejezd tento nahradit mimoúrovňovým křížením, ať si je zaplatí,
=================
Panenko skákavá, více než polovinu ceny pohonných hmot tvoří DPH a spotřební daň. Myslím, že si řidiči zaplatili nejen slušné silnice, ale i mimoúrovňové křížení ...
Mladějov
Pátek, 05. května 2017 - 11:55:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10249
Registrován: 3-2007
Nikde není nařízeno, že vybrané DPH z PHM MUSÍ jít na silniční infrastrukturu. Jde třeba na (brzo i váš) důchod(y), pokud je momentálně průběžný systém v deficitu, na školky, školy, divadla, knihovny, i třeba na provozní dotace SŽDC a ČD.

Mně tedy připadá tohle řvaní "Já platím daně, tak jsem si to (co zrovna chci) dávno zaplatil", jako takové dost jednoduché. Jiní chtějí třeba VRT do Jihlavy [biggrin], "protože platěj daně" přece.

Otázkou je nastavit pořadí těch priorit a utrácení, jistě.
Pátek, 05. května 2017 - 11:56:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 48
Registrován: 4-2017
Jirkaxxxl: To je rozšířený mylný názor. Daně jsou příjmem státu, jak jsem už zde psal a jeho politická reprezentace rozhodne, na co se výnos použije, jestli za ně vylepší silnice nebo letiště, či se použije na integraci neintegrovatelných. Můžeme o správnosti tohoto diskutovat, ale to je tak asi všechno.
Pátek, 05. května 2017 - 12:06:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3257
Registrován: 3-2010
Ml, SV, psal jsem o daních z PHM, ne o daních obecně. Čím víc se jezdí, tím víc stát inkasuje, ale také se tím víc poškozují komunikace, tudíž je třeba do nich investovat. Takže když natankuji plnou, cca 750 korun z toho jde státu. Tankuji zhruba třikrát za měsíc, tedy jen na mě stát vydělá měsíčně přes 2000 korun. Je těžké to pochopit?
Mladějov
Pátek, 05. května 2017 - 12:08:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10253
Registrován: 3-2007
Tak když ani napodruhé nechápete, že ani u daní z PHM není tzv. rozpočtové určení, tak vám není holt pomoci.
Pátek, 05. května 2017 - 13:15:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6997
Registrován: 4-2003
Jakože garantovat, že přejezd určitě nebude uzavřen "déle než"?

Taková garance existovala na jedné vlečce jedné chemičky.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 05. května 2017 - 14:00:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6998
Registrován: 4-2003
Jirkaxxxxxl: psal jsem o daních z PHM, ne o daních obecně.

Toje úplně jedno, protože oboje je daň.

Základní vlastností daní je princip neekvivalence = neexistuje žádná vazba (protiplnění) mezi plátcem daně a příjemcem daňovýchch příjmů.

Kdyby to fungovalo tak, že platíte za ošupné silnic, kteréžto se použije na jejich opravu, tak to bude jiná ekonomická kategorie: cena.

------------
Ve svém volném čase se věnujte raději zdokonalování při řízení motorových vozů ve vaší PJ pod vedením Ing. Petra Bajzy, kterého tímto ode mne pozdravujte.[proud]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 05. května 2017 - 14:41:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 373
Registrován: 9-2002
Základní vlastností daní je princip neekvivalence

To není univerzální vlastnost. Třeba v šotouši opěvovaném Švýcarsku mají zweckgebundene Steuern, kam mimo jiné patří i diskutovaná Mineralölsteuer.

(Příspěvek byl editován uživatelem vytrezvitel.)
P_v
Pátek, 05. května 2017 - 16:01:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1784
Registrován: 5-2002
To se tu řešilo už aspoň 100x.
Jít to jde, ale za cenu prodloužení přibližováku

No a přibližně 75x se dospělo k tomu, že když už by se do toho hrabalo, tak by to šlo vyřešit "předpřibližovákem" bez prodloužení zdržení.
Pátek, 05. května 2017 - 16:14:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7548
Registrován: 5-2007
P_v: Dlžno povedať, že je to zasa riešenie výrazne drahšie. Stavebné náklady, ďalší stav koľajového úseku = výrazné zozložitenie projekcie aj skúšania a k tomu ďalších až 2n čidiel pre n-koľajné priecestie. Cena PZZ s predpribližovákmi môže byť aj o 50% vyššia, než cena PZZ bez nich.
Pátek, 05. května 2017 - 17:13:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6587
Registrován: 1-2007
CDP: návěstidlo spadne na stůj... po pár vteřinách se znovu rozsvítí.
Teď jsem zrovna mimo republiku, takže se k "bibli" dostanu až v úterý, ale mám za to, že pokud jsou splněny podmínky pro postavení cesty, tak to jít dokonce musí (pokud není řeč o odjezdových cestách na trať s nějakým HPB či RPB).


Mám pocit, že na ESe je doba 5 sekund, pokud je kolej před návěstidlem volná.
Pátek, 05. května 2017 - 18:40:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13599
Registrován: 5-2002
Mss: Třeba to, že se závory na vícekolejné trati nezačnou vracet a dokončí se sekvence zvedání.
Dlužno konstatovat, že tam, kde je to možné, se tak už nějaký ten pátek běžně děje. Přičemž možné je to zpravidla tam, kde se používá odložení výstrahy - pokud někde to odložení běží a doběhne za méně než ***náct sekund (přesnou hodnotu si nepamatuju), tak se při anulaci z jiné koleje nedá povel k otevření.
Má to drobnou vadu na kráse plynoucí z toho odložení výstrahy - tam, kde je velký rozdíl mezi rychlými a pomalými vlaky, vychází při jízdě pomalého vlaku neúměrná doba zavření.

Bohužel je to řešení z toho druhu, že má-li být přejezd bezpečný vůči blbcům, pak to odnáší i neblbci, a to zbytečným zdržováním.
balik
Pátek, 05. května 2017 - 19:06:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2313
Registrován: 11-2002
Mouka a spol.:
Mikulda to jistě uvede na pravou míru lépe, ale hovořil-li (jako fíra) o své rutinní zkušenosti z DB-Netz takto...

Docela mě dostalo, když jsem prvně obdržel rozkaz na přejezd na zhlaví ve stanici, jedna závora dole, jedna nahoře, sepsali jsme rozkaz, načež se na návěstidle (závislém na tom přejezdu) rozsvítilo Volno.
Nebo když postaví cestu blbě, zastavím u návěstidla, nechá si potvrdit, že stojím, návěstidlo spadne na Stůj a do pár vteřin se točí výhybky ...


... tak tím měl nepochybně na mysli, že se sousedi někdy kupodivu obejdou bez bezpečnějšího technického ošetření mimořádných obsluh. Výslovně popisuje situaci, kdy kolej před návěstidlem není volná, stojí tam on se svým vlakem, rozpad cesty je podmíněn jen administrativním opatřením (potvrdí, že stojí) a neuplatní se žádná obdoba našeho tříminutového souboru (reléovky nebo ESy, to je jedno), resp. ve druhé popisované situaci absentuje obdoba naší přivolávačky / nemožnost jízdy na barvu při poruchovém stavu přejezdu ve vlakové cestě.
Pátek, 05. května 2017 - 19:12:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 49
Registrován: 4-2017
Hajnej
Číslo příspěvku: 13599

"Bohužel je to řešení z toho druhu, že má-li být přejezd bezpečný vůči blbcům, pak to odnáší i neblbci, a to zbytečným zdržováním".

Prosím o dovolení toto Vaše prohlášení použít jako citát tam, kde je to nejvýše žádoucí-to jest tam, kde se vyskytují nechápaví diskutující. Děkuji předem.
P_v
Pátek, 05. května 2017 - 19:36:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1785
Registrován: 5-2002
Asdf: Dražší o 50% bude možná ten první. Pak už to bude odzkoušené typizované řešení, dražší jen o ty počítače náprav navíc a kus kabelu.

Hajnej: No a nebude-li přejezd odolný proto blbcům, zase to odnesou neblbci, tentokrát ve vlaku. Občas i hůř než jen zdržením.

(Příspěvek byl editován uživatelem P_V.)
Pátek, 05. května 2017 - 19:51:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3256
Registrován: 3-2006
Balik: Ano, Němci neznají tříminutový rozpad cesty. Shození na Stůj je jeden krok, rozpad cesty druhý. Cesta se rozpadne hned jak má výpravčí potvrzeno, že vlak zastavil. Výpravčí prostě nezmáčkne to tlačítko, pokud to potvrzeno nemá.
No a taky má extra tlačítko (BÜHFT, s počitadlem), kterým může rozsvítit volnoznak přes přejezd v poruše (zruší závislost návěstidla na přejezdu). Ono se to hodí třeba v případě, že je přejezd v poruše delší dobu a nastoupil tam závorář.
A zase tam mají i jiné věci: Pokud je ve stanici vícekolejný přejezd, tak je stavědlo umístěno u něj (nebo je na přejezdu kamera a na stavědle monitor), výpravčí musí extra tlačítkem (BÜFT) potvrdit vyklizení přejezdu a tím rozsvítí volnoznak.
Anebo kamera na zhlaví + halogen na kontrolu konců ...
Prostě spousta věcí, které u nás nejdou, protože co kdyby.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pátek, 05. května 2017 - 21:24:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 810
Registrován: 9-2014
Mikulda: U nás v staniciach so stavadlami boli /sú otočné reflektory, ktorým si signalista presvieti námedzníky. Pravda, záleží aj na tom v akom sú stave.
Pátek, 05. května 2017 - 22:26:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2253
Registrován: 5-2008
K tomu " rozpadu cesty" , někde jsem zahlédl , že původní "ruský reléovky " tohle uměly. Zrušilo se to prý po nehodě v Bratislavě , kdy výpravčí zhodil vlaku před nosem vjezd. náv. Vlak , tu červenou projel a výpravčímu se podařilo ten vlak podhodit.
Klasik
Pátek, 05. května 2017 - 23:10:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 7-2014
No a taky má extra tlačítko (BÜHFT, s počitadlem), kterým může rozsvítit volnoznak přes přejezd v poruše (zruší závislost návěstidla na přejezdu).

Tohle je ale možné i u nás.
Pátek, 05. května 2017 - 23:48:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7549
Registrován: 5-2007
P_v: O nákladoch na typové skúšky som sa vôbec nebavil, resp. sú malou časťou z tej sumy. Bavil som sa o zložitosti naprojektovania už typovo schváleného zariadenia (zvlášť ak zasahuje do stanice) a o predpísanom preskúšaní, ktoré je nutné urobiť pri každej inštalácii zariadenia.

Mikulda:
Shození na Stůj je jeden krok, rozpad cesty druhý.
U nás bolo rozhodnuté, že sa podobný prístup uplatňovať nebude. Je to o.i. z dôvodu, že nefunkčnosť spojenia medzi výpravcom a fírom sa stále pozerá ako na bežnú záležitosť.

No a taky má extra tlačítko (BÜHFT, s počitadlem), kterým může rozsvítit volnoznak přes přejezd v poruše
To sa cez povel NOT (prípadne v určených prípadoch DK) dá dosiahnuť aj u nás.

musí extra tlačítkem (BÜFT)
To ale znamená vždy zatvárať priecestie so stavaním cesty. Bez ohľadu na polohu vlaku}
Pátek, 05. května 2017 - 23:49:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7550
Registrován: 5-2007
Mikulda: Anebo kamera na zhlaví + halogen na kontrolu konců ...
Jo a ešte toto. To je jediná vec, ktorej odmietanie mi tu príde naozaj kontraproduktívne. Je to technické zariadenie a nemyslím si, že by DB vystavovali všetkých do rizika
Sobota, 06. května 2017 - 00:33:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3257
Registrován: 3-2006
Tohle je ale možné i u nás.
Aha, to je pro mě novinka. Zatím jsem si nikde takového tlačítka nevšiml. (ve žlutém poli vpravo nahoře)


To je jediná vec, ktorej odmietanie mi tu príde naozaj kontraproduktívne. Je to technické zariadenie a nemyslím si, že by DB vystavovali všetkých do rizika
Ono to má hlavně tu výhodu, že monitor může být na centrále.
Vždycky si vzpomenu na úsek Cheb - Schirnding, kde v Chebu byl modrý človíček, který vylezl z boudičky, okoukl konce, zalezl do boudičky a zatelefonoval na "věž". V Schirndingu byl výpravčí sám a měl tam kameru ...
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pružinskij
Sobota, 06. května 2017 - 06:58:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1563
Registrován: 4-2015
Vždycky si vzpomenu na úsek Cheb - Schirnding, kde v Chebu byl modrý človíček, který vylezl z boudičky, okoukl konce, zalezl do boudičky a zatelefonoval na "věž". V Schirndingu byl výpravčí sám a měl tam kameru ...
Ve Vojtanově je to už pár let v běžném provozu (kamery na zjištění konců), tak nevím co řešíš. Až budeme taky bohatý jako sousedi, tak to může být taky leckde (= není to zadarmo, něco to stojí a nejdřív se na to musí vydělat).
West code was broken.

Sobota, 06. května 2017 - 07:58:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3258
Registrován: 3-2010
Ve svém volném čase se věnujte raději zdokonalování při řízení motorových vozů ve vaší PJ pod vedením Ing. Petra Bajzy, kterého tímto ode mne pozdravujte
================
Ve svém volném čase mám zcela jiné zájmy, než ČD. Je si občas odskočím pobavit se u počítadla všeznalými Šnóbly, Mladějovy a podobnými génii a nechám se jimi "poučit"[lol][biggrin]
Sobota, 06. května 2017 - 08:06:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3190
Registrován: 11-2008
Ty kamery jsou nejen o penězích ( i když zase tak drahé to být nemůže ), ale hlavně o ochotě nadřízených takové "novoty" zavádět. Když přednosta je ze staré školy a zaběhlé věci nerad mění a nové zavádět se mu už vůbec nechce, tak je to problém. A "předpisáři" ( KD a jiní kontroloři ) se k novým věcem už vůbec staví odmítavě. Vše se snaží řešit podle předpisu, který ale většinou z novou technikou nepočítá. A tak se stává, že se na nejmodernější technice slouží podle předpisu, který v době svého vzniku vůbec nepočítal s tím, že ta nová technika vůbec bude. [andel][lol][biggrin][biggrin] .... Například na koridoru máme hafo kamer, ale skoro žádná není umístěna tak, aby se případně s její pomocí dal zjistit konec vlaku, nebo volnost "námezníků", nebo výhybky. .... Krásný příklad je z jedné nácestné stanice na jednokolejce, kde je SZZ JOP, ale DK je umístěna blíže k jednomu zhlaví a tak při křižování musí vlak zbytečně zastavit, aby se pohledem mohl zjistit konec protijedoucího vlaku, který už ale ve stanici stál. A když tam jezdí odklony z hlavní tratě, tak skoro každý rychlík tam dostane navíc 3 - 5 minut zpoždění .......[vypravci]
Sobota, 06. května 2017 - 08:27:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1051
Registrován: 10-2007
Základní vlastností daní je princip neekvivalence = neexistuje žádná vazba (protiplnění) mezi plátcem daně a příjemcem daňovýchch příjmů
Vysvětlím vám to naprosto jednoduše. Já a moje okolí máme pozice, které se často charakterizují slovy "vysoká přidaná hodnota", "aplikační potenciál" a podobné PR řeči. Naše mzdy nejsou sice závratné, ale různých výších naprůměrné a tomu platíme odpovídající daně. Nemálá část mých prátel/spolužáků byla místní situací znechucena, odešla na západ a platí daně tam. Položím myšlenkovou otázku...Pokud se všichni sebereme, odejdeme pryč a zástanou vám tady převážně zaměstnanci motoven......jaký bude kurva Halík výběr daní a prostředky pro investice do vláčků?

Dlužno konstatovat, že tam, kde je to možné, se tak už nějaký ten pátek běžně děje.
Nelze než pochválit a pozitivní posun vpřed.

Má to drobnou vadu na kráse plynoucí z toho odložení výstrahy - tam, kde je velký rozdíl mezi rychlými a pomalými vlaky, vychází při jízdě pomalého vlaku neúměrná doba zavření.
Nezlob se, ale se vší pokorou, je to věc dráhy, že tady často jezdí nevykonné či málo obržděné, případně nedostatečně napájené muzeum.

Bohužel je to řešení z toho druhu, že má-li být přejezd bezpečný vůči blbcům, pak to odnáší i neblbci, a to zbytečným zdržováním.
Řeknu to takhle. Pokud bych vedl diplomanta nebo PhD studenta, který by měl navrhnout technologii pro veřejnost či prostý neprofesionální lid, a neudělal to blbuvzdorné, tak bych v tom viděl životní nezkušenosti či prostor k profesnímu dozrání.

V zásadě vztekat se na výskytem blbců v běžné populaci je něco jako se rozčílovat se na tím, že venku prší. Je to běžná součást přírody.
Sobota, 06. května 2017 - 08:31:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1052
Registrován: 10-2007
Cena PZZ s predpribližovákmi môže byť aj o 50% vyššia, než cena PZZ bez nich.
Na druhou stranu nechat to blbě zabezpečené a dát tam kameru s automatickým odesíláním přestupků a pokut dává obchodní potenciál, že?
Sobota, 06. května 2017 - 10:03:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 51
Registrován: 4-2017
Martyss 1051: "Položím myšlenkovou otázku...Pokud se všichni sebereme, odejdeme pryč a zástanou vám tady převážně zaměstnanci motoven......jaký bude kurva Halík výběr daní a prostředky pro investice do vláčků"?
====
Seber se a jdi první. Poradíme si i bez tebe (vás), tak jako jsme si poradili vždycky, když bylo zle. Šťastnou cestu.
Sobota, 06. května 2017 - 10:37:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1053
Registrován: 10-2007
Poradíme si i bez tebe (vás)
V kontextu současného fňukání, že "nejsou lidi", si to trošku protiřečí, nemyslíte?
Sobota, 06. května 2017 - 11:27:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 52
Registrován: 4-2017
Martyss: Poradili jsme si jako národ po válce, a to bylo daleko horší. Chlubily, kteří si myslí, že jsou nepostradatelní, zas tak moc k životu nepotřebujeme. Každý je nahraditelný.
Sobota, 06. května 2017 - 11:47:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1055
Registrován: 10-2007
zas tak moc k životu nepotřebujeme.

Předpokládám, mluvíte pouze za sebe....Co by taky člověk v důchodu potřeboval, že?
Sobota, 06. května 2017 - 13:47:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13603
Registrován: 5-2002
Mss: Nezlob se, ale se vší pokorou, je to věc dráhy, že tady často jezdí nevykonné či málo obržděné, případně nedostatečně napájené muzeum.
Velkej rozdíl rychlosti je i 140-160 km/h rychlík a 80-100 km/h náklad (neřku-li sebedynamičtější osobák, co má v přibližováku zastávku, kterážto pravděpodobnost roste s délkou přibližováku a ta zas s rychlostí toho rychlíku).
Jestli tohle byla vší pokora, tak potěš koště... Nebo snad mělo to "vší" být od slova "veš"...?
Sobota, 06. května 2017 - 14:42:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3258
Registrován: 3-2006
Ve Vojtanově je to už pár let v běžném provozu (kamery na zjištění konců), tak nevím co řešíš.
V tom Schirndingu to taky pár let bude, reléovka je z roku 1973.
není to zadarmo, něco to stojí a nejdřív se na to musí vydělat
Kdežto ten človíček v Chebu prostě byl.
Nebo výpravčí zamkl DK a odebral se pěšky na zhlaví okouknout konce a za 15 minut byl zpátky a postavil pro protijedoucí vlak, to vlastně taky nic nestojí.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Sobota, 06. května 2017 - 17:03:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1056
Registrován: 10-2007
Velkej rozdíl rychlosti je i 140-160 km/h rychlík a 80-100 km/h náklad
Pokud si trať na 160 km/h zabezpečí přejezdem, tak to jistě bude vznikat. Jsem rád, že taky Vlk otevřel srovnání s dálnicemi....
Sobota, 06. května 2017 - 18:00:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3736
Registrován: 7-2011
Starý_Vlk:
"Seber se a jdi první. Poradíme si i bez tebe (vás), tak jako jsme si poradili vždycky, když bylo zle. Šťastnou cestu."
Starý_Vlk:
" Poradili jsme si jako národ po válce, a to bylo daleko horší. Chlubily, kteří si myslí, že jsou nepostradatelní, zas tak moc k životu nepotřebujeme. Každý je nahraditelný."
Jo, poradily. Elitu a inteligenci(a že to tenkrát elita a inteligence skutečně byla), která tady zůstala, jsme si pozavírali a povraždili sami. Pak se v tom marasmu dalších 40 let plácali a samozřejmě si mysleli, jak nejsme světoví...[crazy]
Pokřivení duší a charakterů trvá dodnes a ještě několik generací trvat bude.[sad]
Sobota, 06. května 2017 - 18:49:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 53
Registrován: 4-2017
Bobik: Já jsem v té době žil a něco o tom vím. Vy také?
Sobota, 06. května 2017 - 18:59:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 54
Registrován: 4-2017
Martyss 1055:
Ploditele hloupých plků já osobně opravdu nepotřebuji a znám mnoho lidí-i ne důchodců-kteří se s mnou ztotožňují. Jako důchodce potřebuji někoho, kdo mne v průběžném systému aspoň minimálně zajistí a protože jsem zdráv a schopen tak ještě na zkrácený úvazek jezdím jako strojvedoucí, za což pobírám adekvátní plat. Takže nejvíce potřebuji zdraví a to mi ploditelé hloupých plků opravdu nezajistí. At jdou třeba do USA, tam se blbě podívají na policistu, neuposlechnou jeho pokynu a už jim pendrek tancuje na zádech, nebo jim rovnou profukuje hlavou. Také dost výživná by mohla být nějaká islamizující se země a její no-go zóny, tam se hloupé plky řeší uříznutím hlavy. Šťastnou cestu.
Sobota, 06. května 2017 - 19:16:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1057
Registrován: 10-2007
Bobik: Já jsem v té době žil a něco o tom vím. Vy také?
A rudou knížkou jste disponoval?
Sobota, 06. května 2017 - 19:57:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3975
Registrován: 4-2003
Starý_Vlk:
"At jdou třeba do USA, tam se blbě podívají na policistu, neuposlechnou jeho pokynu a už jim pendrek tancuje na zádech, nebo jim rovnou profukuje hlavou."
Vy jste tam žil, že o tom něco víte?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Sobota, 06. května 2017 - 20:31:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 55
Registrován: 4-2017
Martyss: Nedisponoval jsem rudou knížkou, narodil jsem se v prvním poválečném roce a smyslem mého života byla odbornost a snaha si vlastní pílí vybudovat hezký život. Podařilo se, nikdy jsem se o politiku moc nezajímal, vychoval jsem syna, který je také strojvedoucí, což pokládám za úspěch. A šlo to i bez rudé knížky, buď jsem měl štěstí nebo jsem se prostě po odborné stránce a svého nasazení snažil a bylo to oceněno. Vidím to na to druhé.
Sobota, 06. května 2017 - 20:43:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4934
Registrován: 8-2012
USA, tam se blbě podívají na policistu, neuposlechnou jeho pokynu a už jim pendrek tancuje na zádech
Vy jste v USA byl nebo jste to jen viděl v nějakém večerníčku pro policajty typu "Kriminálka XYZ"?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
P_v
Sobota, 06. května 2017 - 20:44:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1786
Registrován: 5-2002
Ty zastávky v přibližovacím úseku, šly by řešit postavením cesty pro osobní vlak jen do té zastávky? Teprve příjezdem do zastávky by se spustil automat, který ji s vhodným načasováním začne stavět dál přes přejezd. Zbývá dořešit jak poznat, že jede Os.
(pozor laická úvaha...)
Sobota, 06. května 2017 - 20:53:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13605
Registrován: 5-2002
P_v: Ty zastávky v přibližovacím úseku, šly by řešit postavením cesty pro osobní vlak jen do té zastávky?
Jistěže šly, třeba v Plavech to tak pokud se nemýlím ponovu je (byť primárně je tam to návěstidlo nejspíš kvůli úvraťovým jízdám "na hranici divočiny").
Ovšem na autobloku by to už asi nemohl být normální autoblok, ale nějaký "cesťákový autoblok" (uvážíme-li ale, kde se autoblok obvykle zřizuje, tak tam už by byl na místě spíš ten nadjezd nebo zrušení bez náhrady).
Sobota, 06. května 2017 - 22:00:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 56
Registrován: 4-2017
Ad T.H.:
Nebyl. Ale pan Google mi na dotaz odpověděl tohle: (je to trochu delší, není to z večerníku, ale z Ministerstva zahraničí).
http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/severni_amerika/usa/c estovani/other.html
Policie v USA, vzhledem k vysoké zločinnosti a častému ohrožení policistů, používá všeobecně tvrdších metod. Oproti evropským zvyklostem používá policie k zastavení vozidla světelnou signalizaci či amplion, přičemž policejní vozidlo jede za zastavovaným vozidlem. Na základě výzvy je nezbytné neprodleně zastavit. Po zastavení zůstává policejní vůz za zadrženým vozidlem. Je nutné, bez jakýchkoliv známek odporu, přesně provést to, co policista vyžaduje. Zůstat sedět a ponechat obě ruce na volantu tak, aby je policista dobře viděl, jsou důležitým předpokladem klidného průběhu kontroly. Hledání dokladů v náprsní kapse či příruční schránce vozu může policista pokládat za hledání zbraně. Jakýkoliv odpor i verbální, může být považován za maření úředního úkonu a výsledkem může být pokuta nebo i zajištění podezřelé osoby. Všeobecně používaná zásada je, podrobit se bez odporu zákroku policisty a až poté si případně stěžovat. Při kladení odporu není výjimkou použití slzného plynu, nasazení pout a uvěznění. Obecně se uplatňuje postup, že osoba podezřelá z nezákonné činnosti je zadržena a o vině či nevině rozhoduje až následně soudce.
Sobota, 06. května 2017 - 22:09:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4936
Registrován: 8-2012
A kde tam je to o blbém podívání a pendreku na zádech?

Představte si třeba tu pro českého vovčana (hyperznalce amerických reálií z googlu) hrůzu, že policajt v USA nemůže zastavit auto na preventivní "silniční kontrolu" a buzerovat kvůli expiraci lékárničky...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 06. května 2017 - 22:22:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 57
Registrován: 4-2017
T_._H_. s vámi nemá cenu diskutovat. Pendrek na zádech a slzný plyn v obličeji s následným nasazením pout, obé od policisty, kterému se nelíbí chování kontrolovaného, je prakticky stejné. Ovšem tchyně musí mít poslední slovo, ale já nejsem tchyně a o mně to neplatí. Chodím sem diskutovat, ne hledat ...oviny.
Sobota, 06. května 2017 - 22:48:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1058
Registrován: 10-2007
At jdou třeba do USA, tam se blbě podívají na policistu, neuposlechnou jeho pokynu a už jim pendrek tancuje na zádech

No být vámi začal bych dodržovat předpisy, které porušujete...

http://pardubice.idnes.cz/policista-srazil-k-zemi-muze-prechazeji ciho-na-cevrenou-p2x-/pardubice-zpravy.aspx?c=A150414_161128_pard ubice-zpravy_msv

Takže nejvíce potřebuji zdraví a to mi ploditelé hloupých plků opravdu nezajistí.
Doufejte, že bude sloužit, protože až jednou přestane, budou se vám daně od těchto ploditelů hodit..
Sobota, 06. května 2017 - 23:10:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3976
Registrován: 4-2003
Starý Vlku, a to vám imponuje - neomezená a lehce zneužitelná moc vložená do rukou policistů? Nemožnost vyslovení nesouhlasu s policistou a povinnost podrobit se bez jakéhokoliv odporu čemukoliv, co se policistovi zrovna v hlavě urodí? Berte v potaz mentální úroveň běžných policistů řídících se "mozkovým myšlením" a jejich neznalost, případně ohýbání zákonů. Ale ano, já jsem všemi deseti pro. A pak budu zvědavý, jak budete mluvit, až vám bude pendrek tancovat na zádech. Řeči o tom, že by se vám to stát nemohlo, protože dodržujete všechny zákony, jsou liché. Stačí, aby si policista myslel, že jste něco spáchal, případně si to rovnou vymyslel. Nebo jste natolik submisivní, že se policistovi bez námitek podvolíte i s vědomím, že jste nic neprovedl a jste v právu? Řekl bych, že jste jen stvrdil Bobikova slova o pokřivení duší a charakterů.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org