Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 13. 05. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 13. 05. 2017

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 06. května 2017 - 23:52:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4939
Registrován: 8-2012
s vámi nemá cenu diskutovat
Speciálně když vás opustily (vůbec nedorazily) racionální argumenty a nahrazujete to kecy o tchyních [happy].
Pendrek na zádech a slzný plyn v obličeji s následným nasazením pout
A kde by tam jako vzal běžný uliční "soft hat" policajt slzák?
P.S. Docela mám pocit, že ty pendreky a pouta obdivujete... nicméně buďte v klidu - i kdybyste snad nějakým omylem přece jen do USA zavítal, tak budete mít ten pocit z amerických seriálů, že se za prvním rohem začne střílet a po prvních kilometrech vás šerif vytáhne z auta a začne citovat Mirandu, jen cca půl dne až den, a pak se to poddá.
Rozhodně není průměrný americký policista tak charakterově pokřivený zoufalec jako český.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 07. května 2017 - 00:10:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 4-2017
Martyss:
Nebudou. Já totiž vím, z jakých zdrojů se platí léčba a případná sociální péče. Je to zdravotní a sociální pojištění, které platí všichni, kdo mohou a já je platil celý život v aktivní službě v plné výši a nyní je také platím, podle příjmu za práci na kratší úvazek. A z toho příjmu platím i daně, nedělám na černo.

Za druhé, já na červenou nechodím, jak mi podsouváte a to ani do 15.4.2015 (novinka, co?), ani po tomto datu. A v Pardubicích ve městě jsem byl naposledy, když mi bylo šestnáct. Být vámi, tak bych si útoky na někoho, o kterém víte velké kulové, nechal od cesty.
Neděle, 07. května 2017 - 00:17:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 59
Registrován: 4-2017
T_._H_.
"A kde by tam jako vzal běžný uliční "soft hat" policajt slzák"?
Na to se ovšem neptejte na K reportu, ale na Ministerstvu zahraničních věcí ČR, z jeho veřejného webu jsem svůj příspěvek získal

Jakýkoliv odpor i verbální, může být považován za maření úředního úkonu a výsledkem může být pokuta nebo i zajištění podezřelé osoby. Všeobecně používaná zásada je, podrobit se bez odporu zákroku policisty a až poté si případně stěžovat. Při kladení odporu není výjimkou použití slzného plynu, nasazení pout a uvěznění. Obecně se uplatňuje postup, že osoba podezřelá z nezákonné činnosti je zadržena a o vině či nevině rozhoduje až následně soudce.
I toto je z veřejného webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.
Neděle, 07. května 2017 - 00:32:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3193
Registrován: 11-2008
Ad Starý Vlk: někteří lidé mají jen a jen svoji pravdu. Přiznat , že má pravdu taky někdo jiný , to je pro ně problém. A nebo zkouší jak dlouho to druhý vydrží, mu oponovat. [lol]
Neděle, 07. května 2017 - 06:01:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3738
Registrován: 7-2011
Starý_Vlk:
"Já jsem v té době žil a něco o tom vím. Vy také?"
Ale samozřejmě. Dokonce jako dítko s patřičně vymytým mozkem jsem byl hrdej na to, že jsem pionýr.
Než jsem kolem puberty začal brát trošku rozumu (jiný by asi řekli začal bejt pěknej sígr [proud]), instinktivně se některejm věcem bránil, načež mě z pionýra "za trest" vyhodili. [biggrin]
Neděle, 07. května 2017 - 07:53:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1059
Registrován: 10-2007

Za druhé, já na červenou nechodím


To jistě ne, ale přiměřenou rychlost na dálnici porušujete....
Neděle, 07. května 2017 - 08:06:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8984
Registrován: 5-2002
Jen taková poznámka k tomu nahrazování lidí technikou (kamera na konce atd.). Setrvačnost lidského myšlení a konání je obrovská a to nejen na dráze. Zažil jsem i hodně "dynamického manažera", kterému trvalo opravdu hodně dlouho než pochopil že automatická závora, očipování podnikových aut a kamera s přenosem obrazu k sekretářce sice stojí jednorázově relativně velké peníze, ale ten vrátný co tam byl předtím je stojí pořád a pořád. Ale prostě "na vrátnici vždycky někdo seděl"...
042
Neděle, 07. května 2017 - 08:46:20  
Neregistrovaný host
188.175.206.147
353 ten vrátný co tam byl předtím je stojí pořád a pořád. Ale prostě "na vrátnici vždycky někdo seděl"..
Argument, že vždycky se to tak dělalo je oblíbeným rčením i nejvyšších pracovníků SŽDC ve vztahu ke Směrnici č. 75 a psychologickým vyšetřením a to přesto, že tato vyšetření jsou v rozporu se zákonem o drahách a Vyhláškou č. 101/1995 Sb. Směrnice č. 75 slouží pouze k šikaně zaměstnanců, kdy, dle ustanovení této vyhlášky může nadřízený na vyšetření poslat nepohodlného zaměstnance i v případě, kdyse zaměstnanec "odmítá družit".Ale: psychologické vyšetření má tradici.....
Neděle, 07. května 2017 - 09:23:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 60
Registrován: 4-2017
Martyss: Vy jste policista, který mne při tom přistihl, nebo je to jen vaše hloupé kolovrátkování? . A dálnice do tohoto fóra netahejte, když to vyčítáte druhým. A to ten druhý je použil ve vztahu k železnici (o níž je toto fórum) přirovnáním k pohybu blízko JAKÉKOLI dopravní cesty, po níž se pohybují JAKÁKOLI vozidla vyšší rychlostí. Už mne to nebaví, diskutovat s někým, který nemá o věci ani ty základní znalosti.
Neděle, 07. května 2017 - 09:27:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1060
Registrován: 10-2007
Vy jste policista, který mne při tom přistihl, nebo je to jen vaše hloupé kolovrátkování? .
Sám jste se přiznal, že porušujete rozhodnutí rozhodnutí soudu o přiměřené rychlosti na dálnici v noci. Obojí lze snadno dohledat ve zdejší historii.
Neděle, 07. května 2017 - 09:31:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 61
Registrován: 4-2017
Bobik: I já byl do puberty v Pionýru, pak jsem nastoupil do učení a tam pionýrská organizace nebyla. Ten čas, který mi zbýval, jsem místo sígrování věnoval získávání odborných znalostí a dovedností nad rámec výuky. Vyplatilo se mi to.
Neděle, 07. května 2017 - 09:36:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4940
Registrován: 8-2012
z jeho veřejného webu jsem svůj příspěvek získal
A jste si jist, že MZV píše o běžném "blbém podívání se", nebo je to jen vaše zaťatost? (Výpravčíxy v tom samozřejmě jako vždy odhalil můj "problém", ale to je kvůli douhodobému mindráku.) Když teda pominu fakt samotné uhlířské víry v text na webu státního úřadu a neschopnost na jeho základě přijmout (nepohodlnou) realitu, což mě přiznávám argumentačně odzbrojilo...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 07. května 2017 - 11:24:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13613
Registrován: 5-2002
TH: Když teda pominu fakt samotné uhlířské víry v text na webu státního úřadu
Možná by stačilo ocitovat nějaký text "z druhé strany", který se cizinec dočte v průvodci o Česku (v Praze kapsář kam se podíváš a tak)... [wink]
Priapos
Neděle, 07. května 2017 - 15:17:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1263
Registrován: 10-2012
Hajnej:
"TH: Když teda pominu fakt samotné uhlířské víry v text na webu státního úřadu
Možná by stačilo ocitovat nějaký text "z druhé strany", který se cizinec dočte v průvodci o Česku "


Nemohu se pasovat na znalce poměrů v USA, strávili jsme tam při jediné návštěvě spolu s otcem oba pouhé čtyři měsíce. Ale od příbuzných babičky, u kterých jsem bydleli, hned první obdržené rady a pokyny naprosto korelovaly s tím, co uvádí ten text MZV a co T . H . zpochybňuje. Jednou jsme byli náhodnými svědky, naštěstí z uctivé vzdálenosti, zásahu „průměrných amerických, charakterově nepokřivených policistů" a stačilo.
prag
Neděle, 07. května 2017 - 15:30:23  
Neregistrovaný host
95.80.224.126
Jo jo. První rada od šváry, když jsme tam přijeli před dvacíti lety, hlavně nešahej do kapsy pro doklady, nebo jseš mrtvej. Jinej svět, jiný zvyky, ani bych to nesrovnával. To radši pudu vytahnout tu lékárničku :-)
Neděle, 07. května 2017 - 15:50:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4945
Registrován: 8-2012
hlavně nešahej do kapsy pro doklady, nebo jseš mrtvej
Ano, to (s trochou nadsázky) platí (ale až v okamžiku nějakého důvodného podezření!).
Jen nevím, jestli tím chcete obhájit původní tezi "tam se blbě podívají na policistu, neuposlechnou jeho pokynu a už jim pendrek tancuje na zádech"?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 07. května 2017 - 16:33:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3194
Registrován: 11-2008
ad 042: V čem jsou například v rozporu ? Můžete uvést nějaký příklad ? Děkuji.
Neděle, 07. května 2017 - 20:10:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3770
Registrován: 4-2006
Kamera pro zjišťování konců taky byla nebo stále je na dálkově ovládané Odb. Rychvald.
042
Neděle, 07. května 2017 - 22:48:38  
Neregistrovaný host
188.175.206.147
Výpravčíxy: Je třeba přečíst Směrnici a Vyhlášku. Najdete uvedené a rozšíříte si znalosti. Takové malé Sudoku. Výsledek se může hodit.
22michal
Pondělí, 08. května 2017 - 00:36:31  
Neregistrovaný host
82.117.159.151
Přidám svůj malý OT příspěvek k tematu- můj strýc žije už víc jak 30 let v Kanadě. Kousek od Niagara Falls, takže do USA to nemá vůbec daleko. Ale v tomto ohledu je Kanada ještě (údajně. ještě jsem tam nikdy nebyl) relativně podobná Evropě.
Když jsme před pár lety seděli u vína, tak se řeč stočila i na rozdíly v různých zemích. A můžu říct, že dokud jsme se nepobavili o tom, že v chování policajtů je nějaký rozdíl, tak jsme rozdíly neviděli. Strýc byl překvapen tím, jak jsou dnes v ČR policajti tolerantní. Ano, v USA údajně nemají hlídky "za bukem", ale policajtů je v ulicích hodně (že by policejní stát?), za nedání blinkru nebo nesvítící světlo umějí být dost nepříjemní.
Necítím se na to, abych tyhle rozdíly dokázal porovnat, případně říct, kde je to lepší...
Pondělí, 08. května 2017 - 01:08:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7742
Registrován: 5-2002
za nedání blinkru nebo nesvítící světlo umějí být dost nepříjemní.

Já se jim vůbec nedivím.

V těchto případech je v ČR jak vysoký výskyt? 30 - 50 %?
Pondělí, 08. května 2017 - 05:15:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3740
Registrován: 7-2011
Petr_Šimral:
"V těchto případech je v ČR jak vysoký výskyt? 30 - 50 %?"
Nevím jak kde jinde, beru jen co znám, ale v Praze bych to viděl tak na 50-70% těch, co se s nějakým blinkrem nezdržujou.
Hajnej:
"Možná by stačilo ocitovat nějaký text "z druhé strany", který se cizinec dočte v průvodci o Česku (v Praze kapsář kam se podíváš a tak)... [wink]"

Jenže ono bohužel zrovna takovejhle text má dost pravdu. V jistým směru, samozřejmě, běžnýho obyvatele někde v Chabrech, nebo na Proseku kapsáři s největší pravděpodobností neoberou, jenže v Chabrech nebo na Proseku se zase moc nevyskytujou cizinci. A v místech, kde se cizinci vyskytujou, to fakt bohužel je "kapsář kam se podíváš".

(Příspěvek byl editován uživatelem Bobik.)
Pondělí, 08. května 2017 - 08:04:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13622
Registrován: 5-2002
PŠ: Já se jim vůbec nedivím.
Já taky ne. To se snad nedá spočítat, kolik lidí zbytečně pročekalo kolik času, protože nějakej hejhula nedal blinkr. Přímo ukázkové je téčko na výjezdu z provizorního zakončení D11 u Hradce, to dokáže vyrobit úplně zbytečnou kolonu.
Pružinský
Pondělí, 08. května 2017 - 08:58:55  
Neregistrovaný host
176.12.115.253
V tom Schirndingu to taky pár let bude, reléovka je z roku 1973.
Výborné srovnání - to jsme u nás zrovna zprovozňovali první RZZ na Buštěhradce, v krámech nebyl hajzlpapír a základní potraviny se musely shánět objížděním obchodů po celém městě. Zato Západní Německo zažívalo blahobyt a hospodářský zázrak, ale pro srovnání se to hodí asi vždycky.
Kdežto ten človíček v Chebu prostě byl.
Lidí byl v provozních profesích na ČSD nedostatek téměř furt (nejspíš hlavně proto, že se tam, narozdíl od přednosty někde na lokálce, muselo makat a většina na tom nechala zdraví), ovšem ty nejsi tak hloupý, abys nevěděl, že cena té lidské práce byla jiná v roce 1973 nebo 1994 nebo 2015 (pro začátek si zkus dohledat, proč se nerealizují některé navržené DOZ, nebo kdy se zaplatí doztka do haše) a dostupnost technologií, institucionální prostředí atd. atd.
Asi je to fakt divné, ale bohaté společnosti si mohou dovolit větší luxus, než naopak chudé (těm méně bohatým to občas někdo může pomoci zatáhnout, jako třeba v posledních letech nám Brusel).
Aha, to je pro mě novinka. Zatím jsem si nikde takového tlačítka nevšiml.
Buď rád.
Prostě spousta věcí, které u nás nejdou, protože co kdyby.
To co jsi popsal, máme tady zabezpečené lépe. To, že nemají časový soubory na rozpad jízdních cest je jako výhoda? Tak takové tedy nechci.
Ono se to hodí třeba v případě, že je přejezd v poruše delší dobu a nastoupil tam závorář.
Zatímco u nás osadíme přenosné přejezdníky (+ ten volnoznak tam ve většině případů stejně nepůjde a IMHO je to OK).
To mi připadá jako stejný kvičení, že nepotřebují například RPN. A v okamžiku, kdy RPN zrušíme, nastane hromadné kvičení, že zpomalujeme dopravu nebo cokoliv jiného vhodného.
Pondělí, 08. května 2017 - 11:00:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1063
Registrován: 10-2007

Já taky ne. To se snad nedá spočítat, kolik lidí zbytečně pročekalo kolik času, protože nějakej hejhula nedal blinkr. Přímo ukázkové je téčko na výjezdu z provizorního zakončení D11 u Hradce, to dokáže vyrobit úplně zbytečnou kolonu.


Na druhou stranu lze diskutovat, jestli je to o blinkrech nebo o lidech z ŘSD a z vlády, kteří se nedokázali mnoho let odhodnout s Havránkovou...
Pondělí, 08. května 2017 - 11:18:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13624
Registrován: 5-2002
Mss: Na druhou stranu lze diskutovat, jestli je to o blinkrech nebo o lidech z ŘSD a z vlády, kteří se nedokázali mnoho let odhodnout s Havránkovou...
Diskutovat by se jistě dalo o lecčems, ale ignoranti, co nedávají blinkry, pořád ignoranty zůstanou - mučedníky volantu to z nich fakt neudělá.
Nehledě na to, že v kauze Havránková bych to neviděl ani na ŘSD, ani na vládu, ale na nějakého vychcánka z pozemkového fondu nebo nějaké podobné instituce, co se na ní chtěl nakapsovat na všimném za lepší pozemek na výměnu...
2002
Pondělí, 08. května 2017 - 11:32:36  
Neregistrovaný host
88.101.2.250
I když mě to také hodně štve a občas si říkám, jestli se toho dokončení D 11 aspoň po Jaroměř dožiju, tak se jednání paní Havránkové vůbec nedivím. Vaše domněnky o vinících jsou však úplně mimo mísu.
FiJi
Pondělí, 08. května 2017 - 12:43:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 1-2017
Pružinský:
"Asi je to fakt divné, ale bohaté společnosti si mohou dovolit větší luxus, než naopak chudé"
Jestli ono to nebude naopak – že bohaté společnosti jsou bohaté právě proto, že neplatí několik let člověka, když to samé může zastat kamera s pořizovacími náklady ve výši tříměsíčních nákladů na toho člověka.

Ano, pokud někdo žije na hranici chudoby, nemůže si kvůli cash-flow dovolit investovat ani do něčeho, co by mu velmi rychle přineslo úsporu – ale to přeci jen není případ ČR.
Pondělí, 08. května 2017 - 13:22:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1064
Registrován: 10-2007
ignoranti, co nedávají blinkry, pořád ignoranty zůstanou
Souhlasím, také bych preferoval přesun kampaní ohledně bezpečnosti od hypnotizování tachometru k podobným nešvarů či ke stavu silnic, kvalitě značení....


ale to přeci jen není případ ČR.
No nevím, třeba u přejezdu ve Studénce a obecně přejezdech na koridorech se argumentuje "nejsou peníze"
Pondělí, 08. května 2017 - 13:35:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3260
Registrován: 3-2006
cena té lidské práce byla jiná v roce 1973 nebo 1994 nebo 2015
Tak schválně, z kolika výplat hlídače konců by se to zaplatilo v roce 1994? Nebo v roce 2004?

Zatímco u nás osadíme přenosné přejezdníky
A propustnost trati jde do kopru.

A příště, prosím, ze svého registrovaného, teď mám pocit, že se bavím s někým jiným.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pružinskij
Pondělí, 08. května 2017 - 19:45:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1565
Registrován: 4-2015
Tak schválně, z kolika výplat hlídače konců by se to zaplatilo v roce 1994? Nebo v roce 2004?
Slabší diskuzní faul - ty jsi psal jako první o tom, že by to bylo dávno zaplacené a já mám dokazovat opak, he? Když to tak dobře víš, tak to máš určitě dobře vypočítané, znáš přesné náklady rozložené v čase na lidi, včetně podílu z jejich celkové práce na tom zjišťování konců atd.
Já tady nic kategoricky netvrdím, ani nic počítat nemusím (schválně by mne zajímalo, jak bys dopočítával poměrné náklady na funkci ZZ "vlak vjel celý". Nedávno totiž takhle musel můj chlebodárce na něco velmi podobného odpovídat oficiálně a výstup zněl, že se to vyčíslit přesně nedá).
Představ si, jak blbý jsou Britové - ti dodnes jezdí třeba u Liverpoolu zcela běžně rutinně na TZZ "žezlo + chlap ve službě" - a přitom by stačilo nalejt Network Railu pár desítek mega liber a to by bylo, aby se na tom něco neušetřilo! Jenže oni jsou bohatý mmj. i proto, že umí s prachama líp než my (abychom nešli daleko od infra, tak si taky zapomněli zadrátovat většinu sítě).

A propustnost trati jde do kopru.
Za cenu vyšší bezpečnosti (páč furt platí, že běžně do toho nepostavíš).

A příště, prosím, ze svého registrovaného, teď mám pocit, že se bavím s někým jiným.
To máš blbý.

Jestli ono to nebude naopak – že bohaté společnosti jsou bohaté právě proto, že neplatí několik let člověka, když to samé může zastat kamera s pořizovacími náklady ve výši tříměsíčních nákladů na toho člověka.
Nevím jestli GB je chudá moc nebo málo, ale přestože jsou tam kamery pomalu na každých dveřích a rohu, tak zrovna k tomuto se zjevně masově nevyužívají.
West code was broken.

Pondělí, 08. května 2017 - 19:56:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13628
Registrován: 5-2002
Pruž: abychom nešli daleko od infra, tak si taky zapomněli zadrátovat většinu sítě
Díky čemuž nemusejí řešit přechod od stejnosměrné nafty ke střídavé... [wink]
Arctia
Pondělí, 08. května 2017 - 21:48:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1093
Registrován: 6-2010
Kdyz uz je rec o kamerach, jak si predstavujete zabezpeceni, aby misto dalsiho "PANORAMAtickeho" atomoveho vybuchu nenastal nejaky realny pru... svih? A tim nemyslim to vyse zminene risske: "To je prece nedovolena manipulace." :-)
Utúlien aurë...
Pondělí, 08. května 2017 - 22:47:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3261
Registrován: 3-2006
ty jsi psal jako první o tom, že by to bylo dávno zaplacené a já mám dokazovat opak, he?
Já jsem psal, že v Chebu ten človíček prostě byl.
Když to tak dobře víš, tak to máš určitě dobře vypočítané, znáš přesné náklady rozložené v čase na lidi, včetně podílu z jejich celkové práce na tom zjišťování konců atd.
Stejnej človíček byl třeba v České Kubici, tam bych si ten podíl práce troufl odhadnout. (po zrušení elmech do aktivace traťoviny s kontrolou volnosti, to se taky asi nemohlo udělat najednou)
bys dopočítával poměrné náklady na funkci ZZ "vlak vjel celý"
Nevím proč funkce ZZ, kamera není součástí ZZ, nemusí být bezpečná, takže by vyšla lépe.

Za cenu vyšší bezpečnosti (páč furt platí, že běžně do toho nepostavíš).
Jízda na Op (nebo plechový přejezdník, ten je v noci krásně vidět) je bezpečnější, než závorář?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Jeffer
Pondělí, 08. května 2017 - 23:08:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 765
Registrován: 1-2005
Arctia Klepnúť chlapa po hlave kusom dreva a zmačknúť tlačítko „vlak je celý“ (alebo to ohlásiť telefónom) je jednoduchšie, rýchlejšie a vyžaduje to menej špeciálnych znalostí a vybavenia, než napichnúť VPN s kamerami. To v prípade, že sa jedná o cielený útok. Na blbnutie (typu atómovka v panoráme) je klepnutie chlapa po hlave drevom trochu silné kafe (i keď možno nie je ďaleko doba, keď to niekto v rámci nejakej „performance“ urobí…).

Kamery sa dajú zabezpečiť. Stojí to prachy. Stojí to veľké prachy. Stojí to tak veľké prachy a naviac priebežne (cena za IT služby), že pokiaľ sa bavíme o jednotkách kusov (ak pre ne nemáme dedikovanú infraštruktúru úplne oddelenú od verejných sietí), je lacnejšie tam platiť tie „lopaty“. Ale pri nejakom množstve nahrádzaných ľudí sa to zlomí (alebo ak tých ajťákov už aj tak mám a bude to pre nich kvapka v mori).

Apropó: napichol už niekto nejakú diaľkovinu? Napichnúť systém stavadla dáva ďaleko väčšie možnosti (akési Die Hard 2), než napichnúť len kamery. Ale ono to bude o tom, že to nie je webkamera od mimozemšťana za tisícovku zavesená niekam na UPC a s rýchlou inštaláciou Mirai v cene.
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Úterý, 09. května 2017 - 00:30:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7552
Registrován: 5-2007
Jeffer: Ono tie kamery hlavne treba zabezpečiť proti ich vlastným chybám. Napr. také zaseknutie (časti) obrazu. Takže dedikovaná infraštruktúra určite áno, a najskôr aj analógový prenos, alebo nejaký vhodný kodek. Hackeri až potom.

Mikulda: Ja osobne si myslím, že kamera, na základe ktorej sa dáva odhláška by mala byť bezpečnostne relevantným zariadením, páč čiastoč e nahrádza prácu človeka. A určité funkcie by mali byť z pohľadu 50128 a 50129 analyzované.
Úterý, 09. května 2017 - 08:22:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6999
Registrován: 4-2003
Jenže oni jsou bohatý mmj. i proto, že umí s prachama líp než my

Ale houby. Důvody jsou samozřejmě stejný jako leckde jinde... pofiderní udržení zaměstnanosti a nedostatek peněz.

Ono tie kamery hlavne treba zabezpečiť proti ich vlastným chybám.

Jako že se kamera zasekne a vlak na obrazu pojede dál a v reálu uvolní úsek, zatímco na obrazovce bude furt obsazený?[proud].Přeci výpravčí musí vidět konec pohybujícího se vlaku.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Vojta S
Úterý, 09. května 2017 - 13:00:37  
Neregistrovaný host
46.135.94.248
"Jako že se kamera zasekne.." Zasekne se než vlak přijede a odsekne se až po průjezdu takže výpravčí ví stejné prdlajs jako kdyby tam nebyla.
Úterý, 09. května 2017 - 13:25:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7553
Registrován: 5-2007
RadekŠ: No jo, ale môže to byť koniec vlaku, ktorý šiel pred 15 minútami, ale ktorý tam bol niekde nabufferovaný.
Úterý, 09. května 2017 - 13:32:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4891
Registrován: 9-2011
Wono asi výpravčího trkne, že se ten vobrázek nehejbá.
Nebo že se mu tam opakuje furt stejná několikasekundová sekvence [wink].
Určitě to půjde ošetřit předpisově ("Výpravčí zřetelně vidí POHYBUJÍCÍ SE vlak...")
Úterý, 09. května 2017 - 14:06:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 779
Registrován: 5-2002
Hajnej:
"To se snad nedá spočítat, kolik lidí zbytečně pročekalo kolik času, protože nějakej hejhula nedal blinkr. Přímo ukázkové je téčko na výjezdu z provizorního zakončení D11 u Hradce, to dokáže vyrobit úplně zbytečnou kolonu."
No jo, ale co když takovej hejhula, jedoucí od Hradce, ten blinkr doprava sice dá, ale pak pojede rovně a ty ho naboříš, vjeda do křižovatky v dobré víře, že odbočuje? On tu páčku srovná do základní polohy a ty budeš zoufale shánět svědky...
Úterý, 09. května 2017 - 14:21:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3264
Registrován: 3-2006
RadekŠ: No jo, ale môže to byť koniec vlaku, ktorý šiel pred 15 minútami, ale ktorý tam bol niekde nabufferovaný.

A výpravčí se celých 15 minut na kameru nepodíval a když se teď dívá na konec vlaku, tak mu vůbec není divné, že vlak na kameře stojí, ale úseky se obsazují a uvolňují.
Neměly by se zrušit kamery v metru? Co když obrázek soupravy, do které nikdo nenastupuje, je obrázek minulého vlaku?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Úterý, 09. května 2017 - 15:10:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 374
Registrován: 9-2002
No on je asi neřešitelný problém, aby v obrazu byl i viditelný údaj o čase. Nehybná vteřinovka napoví, že se obraz přestal obnovovat.
Úterý, 09. května 2017 - 15:27:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3202
Registrován: 5-2004
Asdf:
"RadekŠ: No jo, ale môže to byť koniec vlaku, ktorý šiel pred 15 minútami, ale ktorý tam bol niekde nabufferovaný."
Tak nejspolehlivější by asi bylo nechat kameru posílat i čas, aby bylo jasné, jestli se aktuálně video přenáší a ze kdy je. Kdyby se ty timestampy posílaly bočním kanálem a v absolutní hodnotě, ani by se nic za standardní situace nemuselo výpravčím zobrazovat.

Jeffer:
"Kamery sa dajú zabezpečiť. Stojí to prachy. Stojí to veľké prachy. Stojí to tak veľké prachy a naviac priebežne (cena za IT služby), že pokiaľ sa bavíme o jednotkách kusov (ak pre ne nemáme dedikovanú infraštruktúru úplne oddelenú od verejných sietí), je lacnejšie tam platiť tie „lopaty“."
To je snad ale jen proto, že se výrobci zařízení ještě nenaučili používat aspoň trochu správně TLS a PKI.

Mimochodem co říkáte na používání vysílaček bez ověření identity, nebo obyčejných mobilů stále spoléhajících na prolomenou A5/1? Není to totéž?
Úterý, 09. května 2017 - 15:52:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4892
Registrován: 9-2011
Jednodušší by bylo dát do záběru kamery žárovku ovládanou výpravčím přes tlačítko a on by si tam něco naklepal, načež by totéž musel vidět v obraze.
(Tohle mne napadlo před asi 40 lety při sledování jakési detektiffky, kdy lotři napíchli přenos od trezoru k hlídačovi a pustili mu tam nekonečnou smyčku záběru na trezor. Říkal jsem si, že by stačilo, kdyby hlídač mohl ovládat osvětlení v místnosti u trezoru - zhasnu si, a hele - na obraŽoffce se furt svítí, něco není v pořádku)
Pružinský
Úterý, 09. května 2017 - 19:00:47  
Neregistrovaný host
176.12.115.253
Já jsem psal, že v Chebu ten človíček prostě byl.
Prostě byl, zatímco v Schirndingu byla RZZ už od roku 1973 + kamery. Když tedy abstrahuji od toho srovnání k SRN, které mi přijde zcela mimo realitu (už vidím jak se za tuhé normalizace prosazuje v největší PPS s nepřátelským státem něco jako kamerový systém...[crazy][crazy][crazy]), tak si tedy FAKT nemyslím, že tam byla speciální budka pro člověka ve funkci zjišťovač a hlásič konců, ale že měl taky jiný pracovní povinnosti a ty mohly zabrat i většinu jeho náplně práce.

Stejnej človíček byl třeba v České Kubici, tam bych si ten podíl práce troufl odhadnout. (po zrušení elmech do aktivace traťoviny s kontrolou volnosti, to se taky asi nemohlo udělat najednou)
Já tedy ne a to ani hrubým odhadem. Jak to nějak podílově rozdělíš? Těch vynaložených 200 milionů můžeš rozpoložkovat různě a stejně ti z toho vyleze nějaký hausnumero přespalcovou metodou s nulovou vypovídající hodnotou. No a bez nějaký kvantifikace nákladů to chceš srovnávat jak? Nebo třeba u bývalé Aše?

Nevím proč funkce ZZ, kamera není součástí ZZ, nemusí být bezpečná, takže by vyšla lépe.
Aha. A podepíše to Mikulda a až druhý Mikulda se v práci s něčím srazí, tak jen konstatujeme, že kamera přece nemusí být bezpečná? Teď už tvému náhledu na věc nebo popisu nerozumím vůbec. Pokud to nebude schválené zařízení, tak to bude jen jako pomůcka a furt tam bude muset někdo chodit? Tím se asi mnoho nevyřeší (analogie třeba furt s tím Network Railem - ani oni nemají na vyhazování z okna).
Prostě a jednoduše - nelíbí se mi rychlé a značně zjednodušené soudy.
Zde úplně typické - nejsou na to prachy - no a kdyby to bylo s návratností tak vysokých investic tak jednoduchý, tak by to dávno celosvětově vyřešily komerční úvěry a my bychom o tom psali jen v minulém čase, ne?

Jízda na Op (nebo plechový přejezdník, ten je v noci krásně vidět) je bezpečnější, než závorář?
Řeč byla o tom, jak to mají helmuti hezky vymyšlený překlenovacím tlačítkem. To tedy já osobně chápu tak, že to vidíš jako lepší řešení. Já to naopak vidím jako elegantní způsob, jak něco prosrat lidskou chybou. A to, že při zavedení DKNP nelze stavět cesty do dotčených úseků považuji za výhodu a ne za nevýhodu.
Úterý, 09. května 2017 - 19:30:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3265
Registrován: 3-2006
už vidím jak se za tuhé normalizace prosazuje v největší PPS s nepřátelským státem něco jako kamerový systém
Reléovka v Chebu je z roku 1992, do té doby tam byly stavědla.

Ke zbytku stačilo napsat, že to prostě nejde a v Německu nevědí, že to nejde a tak to u nich jde.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pružinský
Úterý, 09. května 2017 - 19:41:17  
Neregistrovaný host
176.12.115.253
A to, že místo RZZ tam byla armáda výhybkářů a signalistů na podstatě věci mění co?
Ten dotčený zaměstnanec mimo jiné zjišťoval konec vjížděcích vlaků. To určitě dělalo nějaké to % z jeho celkové činnosti, ale FAKT se nedal nahradit pouze kamerou a muselo se vymyslet, prosadit a zaplatit podstatně dražší ZZ.

Ke zbytku stačilo napsat, že to prostě nejde a v Německu nevědí, že to nejde a tak to u nich jde.
A je to tedy lepší nebo horší řešení zabezpečení? Jinak je to jen floskule.
Úterý, 09. května 2017 - 20:04:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3266
Registrován: 3-2006
Ten dotčený zaměstnanec mimo jiné zjišťoval konec vjížděcích vlaků.
To jiné na té Kubici by mě fakt zajímalo, když v jiných stanicích (Blížejov) výpravčí zamkne kancl a dá si pochodové cvičení sám.
A je to tedy lepší nebo horší řešení zabezpečení? Jinak je to jen floskule.
Kamera? Kamera je pomůcka. Přeber si to, jak chceš.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pružinský
Úterý, 09. května 2017 - 20:31:27  
Neregistrovaný host
176.12.115.253
Vlakové cesty snad stavěl signalista, ne? Výhybky taky asi musel přehodit apod. Blížejov neznám a de facto mezi [vypravci] a vektrem v tomhle smyslu nevidím rozdíl - ta Čubice přece normálně plnila a plní funkci normální plnohodnotný stanice...?? I kdyby tam například to stavědlo na německé straně nebylo vůbec a při každém křižování vyběhl [vypravci] poklusem směr konec vlaku a zpět, tak to na podstatě nic nemění (furt nevím jak ho rychle a lacino a bezpečně nahradit kamerovým systémem, než klasickou DOZkizací).

Ne kamera, to tlačítko na zrušení závislostí PZZ na SZZ.
Arctia
Středa, 10. května 2017 - 02:15:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1094
Registrován: 6-2010
Jeffer:
Kus polena je jednodussi, ale neni to zrovna nenapadna metoda. :-)
A hlavne vzit nekoho po hlave uz je trosku jinej level nez: "Pustime tam vypravcimu porno, bude sranda." :-)
Nez o napichnuti mi slo prave o ty zminene zavady primo na kamere a prenosu a o zamysleni se nad tim, protoze mam dojem, ze nekteri "zabezpecovaci amateri" tady (ted samozrejme nemyslim pany, kteri se tim skutecne zivi!) maji utkvelou predstavu, ze se u zelenyho zmetka koupi bakelitova krabka za ...set, natahnou se dva draty (u zvonku to tak prece fungovalo) a uz to usetri ...set tisic na "dotacich".

AL:
No jo, to by ale spousta filmu skoncila po prvnich deseti minutach. :-) BTW ve kterym to bylo, jak prepoji kameru namirenou na fotku zavrenyho trezoru a ta se jim na konci v rohu odlepi? :-)
Utúlien aurë...
Hlavní tah kiksl
Středa, 10. května 2017 - 18:34:01  
Neregistrovaný host
89.203.212.124
V Pardubicích spadla trolej, šotoušové, všechno jezdí přes Hav. Brod.[zadnice][zadnice]
Čtvrtek, 11. května 2017 - 01:52:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3269
Registrován: 3-2006
Ne kamera, to tlačítko na zrušení závislostí PZZ na SZZ.

To je samozřejmě horší zabezpečení.
Dneska jsem dostal v Hněvicích rozkaz na pět přejezdů a pustili mě ven na Volno. Na zpáteční cestě jsem dostal rozkaz na těch samých pět přejezdů a pustili mě na PN, to jsem si připadal mnohem bezpečněji.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Čtvrtek, 11. května 2017 - 23:08:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1229
Registrován: 5-2007
Docela zajímavá reakce, se divím že to stihli (a že vůbec měli odvahu) - bude tam poblíž nějaká zastávka?? Jinak by tam ten vlak byl určitě rychlejc...
Video je v článku.
https://www.novinky.cz/krimi/437531-na-prejezdu-v-krupce-uvazl-ba gr-lide-ho-sami-odtlacili-z-koleji.html
Čtvrtek, 11. května 2017 - 23:18:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3273
Registrován: 3-2006
Jarda krapas: Je to tento přejezd, vlak jel zprava.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Čtvrtek, 11. května 2017 - 23:49:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3951
Registrován: 5-2009
Jarda_krapas: Vlaky tam jezdí 80km/h. Těm co pomáhali patří velký dík, hlavně zachovali chladnou hlavu a duchapřítomnost. Ten panter co je vidět na videu odjížděl ze stanice Bohosudov. Na přejezd je vidět, stihl by zastavit. Horší by to bylo ze směru od Teplic, tam je to z oblouku a na poslední chvíli....
dohlib
Pátek, 12. května 2017 - 09:13:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 341
Registrován: 8-2014
Video z Krupky již nepřístupné....zase asi úřední šiml zapracoval...
dohlib
Pátek, 12. května 2017 - 11:42:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 342
Registrován: 8-2014
Naštěstí se to dá najít i jinde :
http://teplicky.denik.cz/nehody/uvizly-bagr-na-prejezdu-v-krupce- vytlacili-rukama-riskujici-ridici-20170511.html

http://tn.nova.cz/clanek/drama-na-video-bagrista-uvizl-na-prejezd u-ritil-se-na-nej-vlak.html

https://www.youtube.com/watch?v=j3SVl2POtu4
Pátek, 12. května 2017 - 21:35:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1980
Registrován: 8-2008
https://www.pozary.cz/clanek/162457-u-pozaru-lokomotivy-v-kurimi- na-brnensku-zasahuje-pet-jednotek/

Která to odnesla dnes ?
Jsme jen lidi...
Sobota, 13. května 2017 - 21:12:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7007
Registrován: 4-2003
https://twitter.com/theJeremyVine/status/862762058550583296?s=09
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."