Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 13. 01. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 13. 01. 2017

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 10. ledna 2017 - 20:55:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2890
Registrován: 7-2006
radši smrdět, jak jézeďák a umět si poradit,

To není míněno vážně,že ne ..?? [blush]

[vypravci]
Zklamání změní člověka k nepoznání ..
Practicus
Úterý, 10. ledna 2017 - 20:57:46  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Láďa - pokud si mám vybrat z těchto dvou možností, tak ta první vyhrává na plný čáře
Starý Vlk
Úterý, 10. ledna 2017 - 21:05:26  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
SŽ: Všechno, co se zde popisuje, záleží především na přístupu jednotlivce, v tomto případě strojvedoucího. Ve většině mimořádných případů-v tomto případě poruch a také provozních věcí, kde je možnost se umazat-se dá řešit obléknutím pracovního oděvu a po zprovoznění stoje opětným převléknutím. A pak jsou extrémy: buď se nechci umazat a tak opravovat nebudu (se všemi důsledky, jako je velké zpoždění či odřeknutí vlaku) nebo si poruchu opravím, je-li to možné a o svůj vzhled se přestanu starat nejen v okamžiku, kdy to už zase jede, ale i při další své službě a dokonce i v dalších směnách. Zcela zvláštní je celkový nezájem o svůj vzhled a s tím související i mimozrakové projevy. Ale i takoví lidé existují, a to téměř ve všech oborech. Přesto si myslím, že jich zase tolik není a že nějaký rozumný kompromis existuje, jen chtít.
Mladějov
Úterý, 10. ledna 2017 - 21:08:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9391
Registrován: 3-2007
Tak samozřejmě, že existuje.¨Většina lidí vhodný kompromis dokáže vybrat sama, těm hloupějším se holt musí nařizovat, vyžadovat, buzerovat.
Blbý je, že to tahle druhá skupina dělá nesnesitelné i pro ty první, jen to nechápe.
Úterý, 10. ledna 2017 - 21:36:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2002
Registrován: 7-2012
šikovný strojmistr sežene starší pračku pro všechny. Fírové si o pohotovosti stačí vyprat. jenom se nesmí najít škodolibec který někomu prádlo sebere když je na mašině.
Practicus
Úterý, 10. ledna 2017 - 21:41:51  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Marcel_Štancl - proč by měl strojmistr shánět někomu pračku?
Majkl007
Úterý, 10. ledna 2017 - 21:44:37  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
M. Štancl: [rofl][rofl][rofl] Nojo, živě si dokážu představit, jak nějaký strojmistr shání do depa pračku a fírové si v ní "o pohotovosti" perou. [ok] To je myšlenka dne!
Teda Vy fakt dokážete pobavit. Škoda že jsem s Vámi nebyl na Silvestra, musíme se domluvit na příští rok! [lol]
Úterý, 10. ledna 2017 - 21:48:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2891
Registrován: 7-2006
pokud si mám vybrat z těchto dvou možností, tak ta první vyhrává na plný čáře

No potěš koště ..[ko]


P.S. Babi dělala skoro celej život v kravíně totiž,tak vím ..... jen těm rohatejm holkám to jaxi nevadilo ... [sad]
Zklamání změní člověka k nepoznání ..
Mladějov
Úterý, 10. ledna 2017 - 21:49:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9392
Registrován: 3-2007
"fírové si o pohotovosti stačí vyprat" -
Marceli, držte se svého kopyta, možná to tak máte ve vaší profesi vy, ale představa, že si "fíra o pohotovosti vypere" je z vaší planety, Marsu, a ne ze skutečnosti.

Vy jste fakt totálně mimo..snad ve všem. A nikdo není takový chudák, aby to oblečení nemohl nechat doma vyprat.
pára nad hrncem
Úterý, 10. ledna 2017 - 21:49:32  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
Rypáčku, stopmagnety a relátka se podkládaly , každý kdo jezdil na dieselech nosil v tašce kolíček. A koště? Říkali jsme tomu G3, když ti mašinka mazala a tlakáč nesepnul. Také jsme koštětem šuntovali. Ale to tobě asi nic neříká, na brejlovcích "zatepla" utahovat výfuky, když tam ještě nebyly vlnovce. Pak jsi byl jak když vylezeš ze sprchy, jenže mokrý potem a špinavý olejem. Jenže, měli jsme na to čas a mašinku stálou, turnusovou. Ty tvoje drzé kecy si říkají od starých kozlů "opřeshubu". Chtěl bych tě vidět na páře ladit kytaru. Vyprdnul bys duši.
Úterý, 10. ledna 2017 - 22:34:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1703
Registrován: 12-2009
pára nad hrncem:
"Ty tvoje drzé kecy si říkají od starých kozlů "opřeshubu"."

Také se tak domnívám!!!!


pára nad hrncem:
"Chtěl bych tě vidět na páře ladit kytaru. Vyprdnul bys duši."

Prosím, prosím vysvětlit, nevím, co konkrétně se na parní mašince označovalo jako kytara a jak se to ladilo....
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
básník Hýl
Úterý, 10. ledna 2017 - 23:03:26  
Neregistrovaný host
95.80.224.126
kytara koště tlakáč vyprdnout duši vlnovec starý kozlové, to je dobrý dada. Můžu volně asociovat? Tak třeba chlívek smrádek teploučko přísný kecy na netu shrbený záda u vrchnostenskýho okýnka
Elektrojelito
Úterý, 10. ledna 2017 - 23:28:07  
Neregistrovaný host
199.233.246.25
Páro nad hrncem, v dnešním hustém a rychlém provozu není nikdo zvědav na Telematické kmety před smrtí blokující každou druhou stanici utahováním vejfucků. Vo "stykači" G3 ví dnes každá guma procházející kurzem na traktory...

Staří mazáci by se měli místo nadávání na mladé soustředit (kromě svého odéru) přes svou stařeckou demenci na své další vzdělávání, protože od toho navoněného frajírka s iPhonem v ruce rozhodně nebudete mít telefonát co má jako s tou elektronickou sr_čkou dělat, že mu zhasla jedna vobrazofka, tady mu blikaj dvě světýlka, hlásí to poruchu nějaký interfejz a komjůnikace a kde se to jako restartuje a zda-li to pomůže... Ale tak hlavně že umíme utáhnout vejfucky na brejlofci, seřídit kytáru na čmoudě, to nám bude na IP, Vectronu a pětiEsu fakt platný...
Bobmaster
Středa, 11. ledna 2017 - 00:34:53  
Neregistrovaný host
217.196.116.97
Marcel Štancl: a co žehlení ? Někteří kolegové si potrpí na čistý a upravený vzhled, takže k pračce ještě žehličku, prkno, na aviváž se mohou skládat, mohou si přeprat i ručníky a ponožky, prostě idylka...

A ještě by mohli mít před fírcimrou záhonek se šnytlíkem [crazy] že já tehdy nešel dělat strojvedoucího, mohli jsme se mít jako prasata v žitě.
Středa, 11. ledna 2017 - 00:59:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3087
Registrován: 3-2010
Honnzok, kytara byla lopata a ladila se tak, žes musel za šichtu naházet ručně do pece podle výkonu třeba šedesát metráků uhlí. Třeba na kremláku, ř.534,jsi stál za jízdy jednou nohou na mašince a druhou na tendru, takže to chtělo trochu cviku. Já jsem topil jen chvilku před vojnou, takže se nevydávám za žádného extra zkušeného topiče, ale vím, že za dob páry byl strojvedoucí a topič opravdu "černá šlechta", ne jako teď, když si tady třeba puberťák jako Elektrojelito( který maskuje svoji pologramotnost przněním mateřštiny) utahuje z těch, kteří museli něco umět a všechno jim nehlídaly počítače, které můžou leda tak restartovat a čekat, co to udělá...pára nebyla Pendolino, s tím může jezdit i cvičená opice...
Mladějov
Středa, 11. ledna 2017 - 01:04:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9404
Registrován: 3-2007
No já když si poslechnu z dob vrcholné páry něco třeba o tom, jak (někteří) strojvedoucí buzerovali i úplně zbytečně své topiče..prostě o ne dobrých vztazích, což připomíná více lidí..

Můžou nám tady něco o tom pamětníci něco blíž napsat- a s datováním (kdy to asi tak bylo - padesátá, šedesátá, sedmdesátá).. ?
Díky.

(nebo třeba v diskusi Parní lokomotivy).

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Practicus
Středa, 11. ledna 2017 - 02:33:46  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Láďa - tak já to teda přeložím (i pro ostatní) - špínu lze umýt kdykoliv, hloupost a neznalost nikoliv
Mladějov
Středa, 11. ledna 2017 - 02:36:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9408
Registrován: 3-2007
P.-a proč pořád špinavý kompetentní zaměstnanec a čistý blbec ?

Nechápu tohle zjednodušení.
Středa, 11. ledna 2017 - 02:39:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 117
Registrován: 7-2014
SŽ S tím řezníkem jste mne připoměl nákup v masně tuším Penny v Praze na Zahradním městě. dáma u uzenin bez rukavic s špínou za nehty že pod bílým lakem byla vidět černá mne natolik znechutila, že jsem snídani nechal v koši u východu z krámu. Nejsem citlivka, ale představa jak ten salám dávám do pusy udělala své.
Středa, 11. ledna 2017 - 02:52:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 118
Registrován: 7-2014
rejpálku nechápu proč se tedy živíte prací strojvedoucího. Kupte si pořádný auto a jezděte jako taxikář. Možná by to bylo i lepší. Protože s Vaším názorem od toho je dílna se já osobně neztotožňuju. Jen upřesním na dráze dávno nepracuji, ale pár let jsem se pro dráhu učil. Takže u drobností na první dobrou jste tam od toho vy. Teda mne to tak aspoň učili a také proto byli učební obory 3 roky mechanik opravář kolejových vozidel ten řešil motory a s zkouškama pak z nás mohli být fírové na motorech nebo na 4 roky s maturitou elektromechanik a ti zase mohli na elektrickou trakci. Věřím, že s tím to co jste napsal od toho je dílna by se mnoho těchto mechaniků - strojvedoucích neztotožnilo. Občas jde opravdu o prkotiny které zvládne takto vyučený strojvedoucí sám. Jenže bohužel jak tu někdo napsal rychlokvaška toto neřeší a průser je ten, že takto se vychovají strojvedoucí kterým dílenský budou muset jezdit cvakat i jističema, protože proč by to pan strojvedoucí dělal, že.
Středa, 11. ledna 2017 - 03:00:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 119
Registrován: 7-2014
elektrojelito: Tak to byl fakt blbej příklad. A dík za urážku je mne 45 let takže jako mám bejt vůl jo? Na co mne je platný, že se dneska živím jako IT správce sítě k tomu když se mne podělá auto a nepoznal bych výfuk od hadice klimačky? Nebo obráceně stavíme stožáry a stále si pamatuji z mechaniky takový blbosti jako střih u šroubů a podobně. Upřímně při stavbě stožárů mne je to víc platný než to, že jsem IT. A hlavně když mne tam mladý jelita co umí koukat do obrazovek začnou dávat šrouby typu, že bych se to bál dát jako distančku k tištěnýmu spoji na stožár o váze několik desítek kg. Tak k čemu přesně je v tu chvíli ta IT průprava.
Středa, 11. ledna 2017 - 03:04:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 120
Registrován: 7-2014
Elektrojelito: Nejsi náhodou ten co tuším v Ostravě cukal vlakem s zamrzlejma brzdama [lol][lol][lol] Ono by to i odpovídalo. Protože přesně tento typ člověka jako je elektrojelito možná zvládne zrestartovat půlku Vectrona (otázka je jestli v jím popsaným případech to pomůže) , ale když přijde na mechanickou praxi tak se ztratí jak data v zatuhlým switchi.
Středa, 11. ledna 2017 - 04:17:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2892
Registrován: 7-2006
Practicus

Jo jó to se ví .. [andel] Jen .. jedno souvisí druhým ..[vypravci]
Zklamání změní člověka k nepoznání ..
Středa, 11. ledna 2017 - 04:21:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2816
Registrován: 6-2007
Mladějov: Jednu pěknou historku mám od dědy. Bylo to někdy v 60. letech na řadě 464.0 ve Val.Meziříčí. Děda tehdy jezdil jako topič. Připravoval se na směnu, ale strojvedoucí nikde. Ten došel až těsně před výjezdem z depa a došel přímo z hospody, ožralý. Vydrápal se na mašinu, poblul se a svalil do rohu. Děda teda sám topil i jel, do Kojetína, pak do Ostravy, tam připravil mašinu na cesti domů, a nakonec do ValMezu. Cestou zpátky se ožrala probudil, sprostě dědovi vynadal a zbytek odřídil sám. Ještě mu pak vyhrožoval, aby se o tom nikde nezmiňoval. Byl to totiž tvrdý bolševik a zasloužilý straník. Ale boží mlýny prý mlely spravedlivě a brzy. A takových případů bylo...
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Středa, 11. ledna 2017 - 05:12:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7460
Registrován: 5-2002
No já když si poslechnu z dob vrcholné páry něco třeba o tom, jak (někteří) strojvedoucí buzerovali i úplně zbytečně své topiče..prostě o ne dobrých vztazích, což připomíná více lidí..

Základní heslo znělo: "Mašina je ze železa a topič není člověk" [biggrin]

Když jsem v roce 1986 vlezl poprvé na fírcimru, tak jsem taky poslouchal, jak my mladý nic neumíme, s kytárou bychom si neporadili atd., atd...

A je to o dvě generace dál a je to přesně to samé...

No nic. Místo počítačového TRAXXe si jdu sednout na Bangli, kolíček v kapse připraven [biggrin]
Cogwheel
Středa, 11. ledna 2017 - 08:59:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4430
Registrován: 1-2012
Vojtag: Krásná dobová vzpomínka dědy. [ok] Pro odlehčení snímek stylového pracovního oděvu budovatele komunismu někdy z doby zhruba před 40-45 lety:

Akorát to vypadá, že ten pracovník asi bůhvíjakým géniem nebyl. [biggrin]
Středa, 11. ledna 2017 - 09:36:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2254
Registrován: 1-2006
z doby zhruba před 40-45 lety
Jedno se nezměnilo - takto si stále politici představují ideálního voliče [biggrin]
(pravda, někteří si tu půlku chleba přemalovali na koblihu)
Středa, 11. ledna 2017 - 09:56:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6742
Registrován: 4-2003
Hungry bear:Jedno se nezměnilo - takto si stále politici představují ideálního voliče

Jojo, takový volič je naprosto ideální. Zajímá se akorát o to, jak si naplnit pupek, k tomu nějakého pivsona, večer po práci v přetopeném ušmudlaném bytě si kecnout v trenýrkách a tílku k televizi, nohy ve smradlavých fuseklích dát na štokrle, vyvalit řádně naplněný pupek a postupně si otevřít další pivsony, koukat na hokej či fotbal. Přitom je potřeba si při občasném sledování Televizních novin pěkně zanadávat na politiky, ale pak zase ty samé u voleb zvolit, protože pupek mu vždy naplnili a na pivsony jsou peníze také, což jsou ty JISTOTY. Občas obsouložit manželku, která mu ty pivsony k televizi donese z kuchyně, kde se dívá na nějakou pěknou telenovelu, respektive na její pěti stý devadesátý osmý díl, přičemž je jedno, že jich teď několik kvůli odpolední směně neviděla [biggrin].
Středa, 11. ledna 2017 - 09:58:50  
Moderátor
Číslo příspěvku: 14973
Registrován: 11-2005
PŠ: Jsem myslel, že mistr již otěže netahá...[andel]
Elektrojelito
Středa, 11. ledna 2017 - 11:04:10  
Neregistrovaný host
199.233.246.25
Nj, mazácká demence cloumá majestátem o stošest. Někteří holt nemohou překousnost, že se mezi "mladými rychlokvaškami" najdou strojvedoucí, kteří zvládají na starých mašinách to co staří mazáci, navíc rozumí moderním mašináma a dokonce se to všechno naučili za 1/5 času! No považte, f tom bude nějaká křivárna, vždyť my mazáci se to učili léééta a my jsme ti nejchytřejší, nikdo to nemůže zvládnout rychleji, to je podvod! A ještě nesmrděj jako správnej chlap připomínající váguse!
Už zbývá jen buzerace od kádrováků, kdo nemá bundu od kolomazi, ten je línej a nic nedělá, protože poctivý pracovník se vždy umaže! A tak je to správně a tak to má být.
Nj, kdyby hloupost nadnášela, dráha je již v oblacích.

KareF - obdivuji věštecké schopnosti, Jolanda by záviděla. Jenom netuším, jak souvisí můj příspěvek s nějakejma přimzlejma zdržema v kraji razovitem. Doporučuji místo IT uplatnění spíše u Policie ČR, tam jsou lidé s podobným "mozkovým myšlením" vítáni.
rejpálek
Středa, 11. ledna 2017 - 12:17:50  
Neregistrovaný host
165.225.72.101
Tak já bych chtěl debatu o tom, jak krásné a zodpovědné profesi strojvedoucího vrátit ztracenou společenskou prestiž... A začal jsem třeba tím, jestli by si strojvedoucí na osobce nezasloužili lepší uniformy.

Namísto toho jsem se na veřejném fóru od starejch zkušenejch kolegů zhruba dozvěděl, že pendolíno uřídí cvičená opice a dneska může dělat mašinfíru každej fouňa.

Pánové starý zkušený mašinfírové, nestydíte se ani trochu, takhle si srát do vlastního hnízda jen kvůli svý uražený ješitnosti?

(Mimochodem, 28 let je mi leda tak hexadecimálně a mám za sebou určitý pracovní zkušenosti - velký stroje jsem řídil i opravoval, po světě jsem chodil v montérkách i v obleku. Práce strojvedoucího pro mne není alternativou ani k úřadu práce ani k řízení taxíku. Je to splněnej klukovskej sen, nic víc, nic míň. Takže bych si invektivy vyprosil.)
Středa, 11. ledna 2017 - 12:40:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3476
Registrován: 7-2011
Cogwheel:
"Akorát to vypadá, že ten pracovník asi bůhvíjakým géniem nebyl."
Však taky dle toho nápisu za ním žádní géniové na pořadu dne nejsou.[biggrin]
Jinak dokonalá fotka!!![ok]
Středa, 11. ledna 2017 - 12:50:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1327
Registrován: 3-2006
Bobik - to jo, pěkná, navíc je to dobrej dvojsmysl [wink]
Středa, 11. ledna 2017 - 13:37:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 121
Registrován: 7-2014
Elektrojelito tak ted jste mne fakt pobavil. Vzhledem k mému velmi "kladnému vztahu" k Policii a na plnou hubu se nestydíc ji kritizovat za to jak se někteří Policjati dokáží chovat tak to by fakt klapalo. Každýho Policajta co mne potkal by jeblo a mne potom selhala služební zbraň. Takže jako vtip fakt dobrý.Jinak rejpale elektrojelito jak rejpáte do druhých tak já do Vás to je celý. Je to jen můj názor a rozhodně nejsem žádná konzerva lpící na předešlých tradicích. Jen mne spíše Vaše řeči přišli vůči těm starším kolegům celkem nemístné, ale to je Váš boj. A rejpale jestli myslíš, že od všeho je dílna tak si to mysli dál. Oni tě za to budou mít časem všichni z té dílny rádi. Za názorem, že s tímto přístupem pak technici budou jezdit i na spadlý jistič si stojím. Protože tímto názorem to začíná a za deset let, až budeš někoho školit tak to postoupí o další level výše. Osobně nemám nic proti tomu si loko klidně spustit přes bluetooth z mobilu když to výrobce zmákne a diagnostiku před startem zvládnout taktéž stejným způsobem. Jízdu bych klidně plánoval obdobně jako let dronů podle gps a nasatvení dle místenkového systému podle obsazenosti vlaku nebo přímo podle kolejových vah. Blbostí se dá najít mraky jak by to mohlo vypadat, ale fakt je jeden, že dle mne na to, aby člověk mohl jezdit s loko pár měsíční kurs nestačí a může být fanda jaký chce. Určité znalosti a průprava elementárními věcmi mne přijde nezbytná. To že povolanějším ne je věc druhá. Pak ovšem vyrobí řidiče nikoliv strojvedoucího. Otázka je co je lepší mít jen řidiče nebo strojvedoucí. Takže závěr je, že staří mázové jsou přínosnější, že někteří ví a umí víc, protože k tomu byli vedeni a školeni. Mladí mázové toho tolik neví praxe a jsou vedeni k méně znalostem. To je celé konstatování věci a ted hurá do mně.
Středa, 11. ledna 2017 - 14:04:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3089
Registrován: 3-2010
Elektrické Jelito, už máš hotové domácí úkoly a podepsanou žákajdu? Ne? Tak koukej honem mazat za maminkou, ať tě zítra paní učitelka nehubuje..


Rejpálku, tobě přeji, aby ti ten splněný sen vydržel a abys se co nejdéle neprobudil do reality.
Elektrojelito
Středa, 11. ledna 2017 - 14:46:02  
Neregistrovaný host
199.233.246.25
Jiříku, teď jsi mě setřel jak utěrka Horsta Fukse. Jsem rád, že se toho zhostila taková mozková kapacita z PJ Chvojkovice Brod, jako jsi ty.
Starý Vlk
Středa, 11. ledna 2017 - 17:00:02  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Pánové, tak nějak mi stále více připadá, že se zde začíná vést místy nechutný boj "mladí vs. staří". Jenže to jednak není nic hezkého a pak to ani nemá opodstatnění-z příspěvku max. několika lidí provést odsouzení či naopak adoraci jisté skupiny prostě není možné. Strojvedoucím se dnes může stát ten, kdo splní vstupní podmínky a projde výcvikem. Ovšem to ještě neznamená, že je automaticky mistr světa, ale ani to, že někdo jezdí desítky let rovněž neznamená mistrovství. Něco je nadání a jakýsi vrozený talent-bez velkého hudebního nadání těžko může existovat sólový virtuóz, ale zpěvák ve sboru ano. Ohromný vliv hraje zájem o profesi a chuť se zdokonalovat. Ovšem-aniž bych se chtěl někoho dotknout-provozní praxe je opravdu důležitá, to je stejné jako u řidičů aut. Jsou dokonce obory, kde provozní praxe je nedílnou součástí kvalifikace-namátkou elektrotechnika. A jaká kritéria použít pro určení, že ten nebo onen je dobrý strojvedoucí? Subjektivní hodnocení kontrolních orgánů, nebo ohlasy na jeho výkony mezi kolegy, ještě subjektivnější? Frekvence opakování přestupků, vyřešených v rámci služebny (pozdní nástup, překročení rychlosti a pod)? Nebo to, co prosazují odbory-doba, uplynuvší od složení první zákonité zkoušky? Vztah k lokomotivě, platný v době mé aktivní služby, ztratil v dnešní době význam, snad jen vyšší frekvence chyb, majících za následek vliv na dopravu či stav vozidla? A kdo to dokáže odpovědně posoudit?

Pane rejpálek, nevím kde jste získal informace o tom, že zde někdo napsal o možnosti řídit Pendolino cvičenou opicí. Už jenom proto, že Pendolino řídí málo kolegů, tak to pokládám za jistou nadsázku a o jejich kvalitách nepochybuji.
K oblečení-můj názor je takový, že by se tohle mělo nechat na každém jednotlivci a stanovit mantinely, doporučené oblečení pak poskytovat zaměstnavatelem. Pochopitelně vyjma kolegů, kteří provádějí odbavení cestujících, tam je to o něčem jiném, ti by měli mít stejné oblečení, jako mají průvodčí.
Středa, 11. ledna 2017 - 17:34:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3090
Registrován: 3-2010
No, už jsem toho chtěl nechat, ale promiňte mi poslední poznámku k "tématu". Nejsem žádný znalec ani borec, nemám ani chytrý telefon a počítač umím jen zapnout a vypnout. Když mi blokem vykoukla ojnice nebo mi vytekla voda z motoru prasklou propojkou u oběhového čerpadla, odtáhli mě. Ale neschopnost kvůli upadlému palci u relátka, přetrženému lanku k čerpadlu, zavzdušněnému palivovému okruhu , sepnutému či nesepnutému EPventilu, vadnému spouštěči kompresoru, nefunkčnímu přesuvníku vstřiku nebo "nedržícímu" stopmagnetu či přeběhlému regulátoru a při dalších banalitách jsem nikdy neudělal. A mám radši modráky než sako a trocha šmíru mi nevadí... fandím mladým, kteří mají o tuhle práci opravdový zájem přeji jim, aby jim to jezdilo a neměli problémy se směrem otáčení při povolení ruční brzdy[lol]jako jeden čerstvý kolega předevčírem....
Středa, 11. ledna 2017 - 18:19:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12741
Registrován: 5-2002
SV: bez velkého hudebního nadání těžko může existovat sólový virtuóz, ale zpěvák ve sboru ano
Abyste se nedivil - domnívat se, že se něco ve sboru "ztratí", je celkem mimo. Navíc se v tom sboru jeden mnohem hůř slyší a "pletou" ho ostatní hlasy...
Starý Vlk
Středa, 11. ledna 2017 - 18:45:21  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Hajnej: Uvedl jsem to jako příklad v diskuzi. Nejsem zpěvák a pokud jsem si vybral špatný příklad, potrefeným se omlouvám a zkusím něco jiného: bez velkého nadání a závodnického ducha nemůže nikdo vyhrávat automobilové závody. Ale může jezdit bez větších problémů v běžném provozu. Je to lepší?
Practicus
Středa, 11. ledna 2017 - 19:15:05  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/11924537_1067490316 609043_3536654651320100668_n.jpg?oh=cd82306480a378a4f765880e2f7ca 5fe&oe=58DF59AD
Practicus
Středa, 11. ledna 2017 - 19:16:17  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
k předchozímu odkazu:

Mladík a senior...

Velkolepý moment seniora!
veledůležitý mladík jdoucí po pláži sám od sebe začne vysvětlovat staršímu
občanovi odpočívajícímu na schodech,
proč nedokáže starší generace pochopit mladou:
"Vy jste vyrostli v jiném světě, všeobecně vzato,
ve velmi primitivním světě",
řekl mladík dost nahlas, aby ho všichni okolo slyšeli.
"Mladí lidé dnes vyrostli s televizí, tryskáčema, cestováním ve vesmíru,
člověkem chodícím po Měsíci.
My máme atomovou energii, lodě, mobily, počítače s rychlostí světla... a
mnohé další.

Po chvíli ticha starý občan odpověděl takto:
"Máš pravdu synu. My jsme neměli tyto věci,
když jsme byli mladí... tak jsme je vymysleli".
No, a teď ty arogantní malé hovado řekni, "
co ty děláš pro následující generaci ?"
Fotka uživatele Reditel Zemekoule.
Středa, 11. ledna 2017 - 19:55:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12742
Registrován: 5-2002
Practicus: zajímavý příběh... Ovšem nestačí ho jen tak odvyprávět, je potřeba sám sobě položit - a taky zodpovědět - tu finální otázku.
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 06:51:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3092
Registrován: 3-2010
Practicus
Tak tak. Užívat výdobytků, které vymysleli ti před námi a naučit se je používat, na tom není nic záslužného. Slušnost je si těch, kteří nás posunuli dále, alespoň vážit. Obzvlášť, když sami jsme jen těmi uživateli neschopnými nic nového vytvořit..,.
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 07:44:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6755
Registrován: 4-2003
Jirkaxxxl:Obzvlášť, když sami jsme jen těmi uživateli neschopnými nic nového vytvořit..,.

Každý by měl ale hovořit akorát za sebe [wink].
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 08:56:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1541
Registrován: 12-2006
Bram: [biggrin][kladivo]
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 08:58:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3093
Registrován: 3-2010
Bram
Jirkaxxxl:Obzvlášť, když sami jsme jen těmi uživateli neschopnými nic nového vytvořit..,.

Každý by měl ale hovořit akorát za sebe .
==================
Máš problém s chápáním psaného textu? Já nemluvím za nikoho druhého. Jen za sebe. No a co nového jsi tedy vymyslel pro současnost či budoucnost ty? Děkuji za odpověď, jsem na to zvědav...[biggrin]
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 17:01:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12747
Registrován: 5-2002
JxL: Máš problém s chápáním psaného textu?
Spíš má životní zkušenost, že podobnými hláškami se nejčastěji ohánějí ti, kteří toho až zas tolik nevymysleli. Podobně se při MS v hokeji nejvíc ohánějí českou vlajkou ti, kteří jinak pro naši zemi nenajdou kloudného slova...
BmbČ
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 17:58:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7293
Registrován: 1-2007
Já vám tedy nevím, ale všichni lidé na planetě jsou každý den tvůrci něčeho nového. Ti se zácpou tvoří trochu míň. No... [wink]
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 18:35:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 921
Registrován: 8-2011
Když jsem v roce 1986 vlezl poprvé na fírcimru, tak jsem taky poslouchal, jak my mladý nic neumíme, s kytárou bychom si neporadili atd., atd...
Koukám,že to je všude stejný,jedno jestli na dráze nabo za volantem. Staří autobusáci nadávají na ty mladý,že hovno umí,že dnešní autobusy jsou sráče a dali by jim do ruky starou Karosu,staří kamioňáci nadávaj na mladý,že hovno umí a že kdo nejezdil s Liazkou nebo Tatrou hovno umí. K tomu ještě přihodí oblíbenou Čsad'áckou historku,jak si každej musel vytáhnout po nástupu do ČSAD autobus nebo náklad'ák z kopřiv,na dílně si ho poskládat a tam se ukázalo kdo co umí. A ty mladý dneska nic neuměj,všechno v automatu,samá elektronika,to za nás nebylo![biggrin]

No považte, f tom bude nějaká křivárna, vždyť my mazáci se to učili léééta a my jsme ti nejchytřejší, nikdo to nemůže zvládnout rychleji, to je podvod!

Jojo,my se přece nebudeme učit nějakej digitální tachograf,at' s tim jdou do prdele,my jsme to nikdy nepotřebovali. (místo tachografu lze doplnit cokoliv jiného,automatickou převodovku,elektronické systémy,zabezpečení nákladu,apod).

Je to splněnej klukovskej sen, nic víc, nic míň.

Tak takoví jsou nejvíc podezřelí,většinou se dozví jak jsou naivní a že je to rychle přejde[wink]

Takže závěr je, že staří mázové jsou přínosnější, že někteří ví a umí víc, protože k tomu byli vedeni a školeni. Mladí mázové toho tolik neví praxe a jsou vedeni k méně znalostem.

Dovolím si nesouhlasit,vždy je to o konkrétním člověku...
Vikijous
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 18:38:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 4-2003
Jirkaxxxl: Slušnost je si těch, kteří nás posunuli dále, alespoň vážit. Obzvlášť, když sami jsme jen těmi uživateli neschopnými nic nového vytvořit..,.
Pěkně napsané. Tak doufám, že tu pány z AŽD nebude přespříliš adorovat...[wink][lol]
Majkl007
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 19:49:14  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
"Staří fírové/autobusáci/kamioňáci nadávají na ty mladý,že hovno umí"
A přitom by ti staří mazáci měli spíš být rádi, že ještě jsou nějací mladí, kteří tu jejich práci v tom dnešním bordelu co na železnici i silnicích vládne, vysoké míry zodpovědnosti a k tomu mizernému platovému ohodnocení vůbec chtějí dělat (teď mám samozřejmě na mysli ty, jejichž zájem o takovou práci je skutečný a upřímný). Jenže ta ješitnost, to je hrozný svinstvo... [crazy]
rejpálek
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 20:26:20  
Neregistrovaný host
165.225.72.101
Staří versus mladí, modří proti žlutým, zkušení kontra rychlokvašky.

Aneb příběh o tom, jak si sami kolegové můžou navzájem v práci udělat peklo.

To mi mimochodem připomnělo nezapomenutelné nekonečné diskuse na fírcimře slzavého údolí o tom, jak řádně zasolit Jančurovi. :-) Přiznám se, že mi dodnes není jasné, jak prostému strojvůdci škodí širší nabídka zaměstnavatelů.
Starý Vlk
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 22:53:36  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
rejpálek,Přiznám se, že mi dodnes není jasné, jak prostému strojvůdci škodí širší nabídka zaměstnavatelů.
====
Zkusím vám to vysvětlit: protože ti, kterým to vadí, velkou část života prožili v nějakém kolektivu, i když strojvedoucí je ze své podstaty individualista. Další je otázka jízdních výhod-není zanedbatelná. Ale hlavně ona "širší nabídka zaměstnavatelů" bere práci tomu zavedenému, či jak se říká národnímu dopravci. A prostě mnozí strojvedoucí jsou u něj spokojení a nechtějí zaměstnavatele měnit. Souvisí to s mentalitou, tak trochu závislou na věku a délce služby: mnozí strojvedoucí nejsou typickým produktem doby-dnes železnice, zítra Kaufland a za týden námořnictvo (kde to nese nejvíc). Prostě jsou-přes všechny výhrady-u svého zaměstnavatele spokojeni a obávají se, že právě oni budou těmi, kteří budou po předání výkonů oné širší nabídce donuceni odejít, přičemž se jim odcházet nechce, viz výše. Nebo si širší nabídka vyzobe rozinky v podobě lukrativních, zajímavých a prestižních výkonů a na ně zbyde to horší.
Pátek, 13. ledna 2017 - 00:18:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1545
Registrován: 4-2006
Starý Vlk:
"... a obávají se, že právě oni budou těmi, kteří budou po předání výkonů oné širší nabídce donuceni odejít..."
Tedy jsme uzavřeli kruh, neboť pro zamezení výše uvedeného někdy stačí vzít si čistý oděv a tím si zajistit přízeň obecenstva...
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Pátek, 13. ledna 2017 - 01:09:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 122
Registrován: 7-2014
Po přečtení příspěvků ostatních bych asi doplnil své příspěvky o toto. Nešlo mne o to kdo je lepší nebo horší a jestli mazáci nebo mladí. Šlo spíše o to, že dříve byla průprava delší a dnešní průprava mne přijde dost krátká na to, aby se nabralo dost znalosti. Svými příspěvky jsem chtěl říci pouze to, že dnešním mladým by neškodilo znát více jako se učili ti starší a od toho se odvíjí i to další.
Pátek, 13. ledna 2017 - 01:33:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 123
Registrován: 7-2014
Měl bych nyní dotaz. Mohl by mne někdo říci jaký je důvod pro to, že EN 445 a EN 443 jezdí z Pražského hlavního nádraží přes Vršovice a nikoliv přes Libeň? Za vysvětlení děkuji.
Pátek, 13. ledna 2017 - 05:05:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4835
Registrován: 11-2007
KarelF: Že by proto, aby se souprava nemusela otáčet posunem jejích dílů?
Pátek, 13. ledna 2017 - 06:30:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3479
Registrován: 7-2011
Zlámalík:
"Tedy jsme uzavřeli kruh, neboť pro zamezení výše uvedeného někdy stačí vzít si čistý oděv a tím si zajistit přízeň obecenstva..."
Obávám se, že jsme neuzavřeli nic, bo realita je taková, že nějaký sváteční montérky zaměstnavatele nezajímaj. Když někoho vyhodit, vyhodí "starýho dědka", bo je pro něj "neperspektivní", bez ohledu na to, zdali je šmudla, nebo má vyžehlený puky a kravatu. Na druhou stranu k zamezení vyhození jsou jiné věci než čistý oděv, např. rektální alpinismus, bonzáctví a podobně. To se bohužel nemění.
Pátek, 13. ledna 2017 - 07:47:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 124
Registrován: 7-2014
Rudolf33. Tak se přiznám, že nerozumím.