Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 10. 01. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 10. 01. 2017

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 07. ledna 2017 - 09:20:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3084
Registrován: 3-2010
Hajnej, neber to tak osobně , nikdo není dokonalý[zadnice]
Sobota, 07. ledna 2017 - 09:45:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1536
Registrován: 12-2006
Practicus: Jak souvisí plnění povinností s tím, že je někdo založením šmudla? Myslel jsem to tak, že vymlouvat se na pracovní činnost je zbytečný, protože někdo je prostě šmudla a někdo se prostě stará o to, aby nesmrděl i z fotky.
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Sobota, 07. ledna 2017 - 09:47:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12716
Registrován: 5-2002
MŠ: Swietelsky Rail prostě není Čech a nemá za povinnost zaplatit v Čechách daně za stavbu na které se napakuje ani zaměstnávat Čechy.
Tak si už šotouši kurva ujasněte, co je dobře a co je špatně. Když to vyhraje tuzemská firma, tak je to špatně, protože je to určitě kartel "kluků, co spolu chodí", když zahraniční, tak zas tady neodvádí daně.
Pikantní je to zrovna v tomhle případě, kdy je v konsorciu s tuzemským Metrostavem, to jsou zřejmě špatně oba (i když by podle stejné logiky měli být zároveň oba dobře - viz dále).

Chládek - Tintěra v Čechách staví kvalitně
No jo, ale kterej Ch&T? Není jich náhodou nějak víc...?

zaměstnává naše lidi a platí Babišovi daně ...
Asi sis nevšiml, že ve druhé soutěži byl ve sdružení s rakouským Habau. Jaktože je v tomhle případě tuzemsko-cizozemské konsorcium dobře a v předešlém špatně?
A jak to bylo při první soutěži? Pokud to bylo stejně, tak v tom není žádný rozdíl, a pokud byl tehdy Ch&T sám, tak tím, že se teď sdružil, de facto potvrdil oprávněnost zrušení minulé soutěže. Na takhle velkou akci je totiž potřeba silná firma, která má v případě nastalých komplikací (a že jich uvnitř Prahy určitě pár vyplave) kam šáhnout, místo aby od toho dala ruce pryč se slovy "no to ale v zadání nebylo".

Jak jsi si všiml, Babiš zavedl své slavné ee, aby vyrazil daně za každý půllitr z posledního hospodského.
No a? Já taky musím odvést daň za každou korunu, kterou vydělám, Ty zrovna tak. Dokonce i v Polsku mi už někdy předloni cpali EET-účtenku za kebab nebo za zmrzlinu.
Kolegův známej hospodskej si naopak pochvaluje, že na tom vydělá - daně platil už předtím, internet měl taky dřív na wifinu pro hosty a náklady na vlastní provoz EET mu bohatě vynahradí snížená sazba DPH.
Sobota, 07. ledna 2017 - 09:50:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12717
Registrován: 5-2002
Vodis: někdo je prostě šmudla a někdo se prostě stará o to, aby nesmrděl i z fotky
Asi tak. Ono je fakt úžasný, když člověk vleze na mašinu a smrdí to tam jak na geriatrii (naštěstí se to moc často nestává).
Starý Vlk
Sobota, 07. ledna 2017 - 10:05:16  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Něco k oblečení a čistotě: už to zde zaznělo, rozhodující je přístup jednotlivce. Vlastní zkušenost-nikdy jsem si jako strojvedoucí např. nevzal do služby krátké kalhoty, a to ani v nákladní dopravě, nebo i nyní, když jezdím na stavbách. Pokud to bylo možné a únosné, používal jsem oděvní součástky, poskytnuté zaměstnavatelem, když to možné nebylo, tak co nejpodobnější-viz p. Podroužek. Pokud jsem dělal nějakou "špinavou práci", převlékal jsem se a pak se v rámci možnosti umyl a převlékl zpět. Někdy to mělo za následek mírné navýšení zpoždění, ale to bych si vždy zdůvodnil. Ovšem pohled na kolegu, který měl ve službě krátké kaloty s každou nohavicí jiné barvy a na tričku nápis, že hlad je převlečená žízeň, vše doplněno žabkami a pestrobarevnou ledvinkou mi dokázal vyrazit dech. Na druhou stranu mi nijak nevadilo, že bere za stejnou práci (řízení motorového vozu) stejnou mzdu jako já, vždy oblečený v dlouhých kalhotách, jednobarevné košili či triku bez jakýchkoli nápisů.
Němec_z_ova
Sobota, 07. ledna 2017 - 10:05:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3498
Registrován: 4-2009
Někdo je prostě šmudla a někdo se prostě stará o to, aby nesmrděl i z fotky.

To je pravda[wink]
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Sobota, 07. ledna 2017 - 12:49:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1537
Registrován: 12-2006
Němec_z_ova: Na dílně patří nepromokavý modráky ke koloritu. [proud]
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
dohlib
Sobota, 07. ledna 2017 - 13:07:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 304
Registrován: 8-2014
Holt při samotném řízení strojvedoucí může mít když ne uniformu, tak slušně oblečen. Na výkony kde je možno se umazat, si prostě vezme třeba montérky či v zimě vatový kabát, pracovní rukavice atd.
Kvůli tomu, že občas musí něco spravovat, spojovat, nemusí být pořád oblečen v tom nejhorším...
Sobota, 07. ledna 2017 - 13:25:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2245
Registrován: 1-2006
Po desítky let platilo, že "špína k Dráze prostě patří" a vy to teď chcete měnit?
[coze]
Sobota, 07. ledna 2017 - 14:23:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 373
Registrován: 6-2016
dohlib: "Na výkony kde je možno se umazat, si prostě vezme třeba montérky či v zimě vatový kabát, pracovní rukavice atd. "
Ani topmanager by to líp nenapsal...
přál bych Ti, abys musel teď někde v lese měnit kolo na autě. Montérky a rukavice jistě vozíš v kufru, převlékneš se venku (už tolik nemrzne)[biggrin]Do čeho to ten nahoře duši dal???
Sobota, 07. ledna 2017 - 16:02:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3401
Registrován: 9-2005
Po desítky let platilo, že "špína k Dráze prostě patří" a vy to teď chcete měnit?

Taky pár desítek let nosili strojvedoucí na parních lokomotivách pod pracovním pláštěm (v zimě třeba kožichem) i košili s kravatou. Ale chápu, že některým nahání tato představa na zádech husinu, neb vázanka je málo dělnická [wink]
Pár obrázků ode mne...
Sobota, 07. ledna 2017 - 16:05:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2246
Registrován: 1-2006
No nevím, kolo už jsem na autě měnil, ba i někde v lese - ale že bych kvůli tomu autem jezdil výhradně ve špinavých montérkách a vytahaném triku, to tedy opravdu ne.

Mmch, "montérky" se dělají i v provedení, které si člověk nasadí přes stávající oděv, takže převlékání netřeba.
Mmch2, pracovní rukavice si v autě vozím zcela samozřejmě.
Starý Vlk
Sobota, 07. ledna 2017 - 16:31:14  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Pepa_l: Kravatu jsem na parní lokomotivu nenosil. Ale kupoval jsem si tmavomodré či černé montérkové kombinézy a "fasované´" montérky jsem si vozil na špinavou práci-třeba regulaci kluznicových klínů. Na ježdění byla kombinéza nejlepší-nefoukalo na záda, nikde se nic nezachytávalo, dělal jsem to tak i na dieselech. Nezažil jsem dnešní "akční oděvy", ale kombinéza by asi byla lepší.
Practicus
Sobota, 07. ledna 2017 - 17:31:58  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
no, pánové, vy fakt chcete, aby to nejezdilo, takže, když se něco vysype třeba na spodku vozu, tak abych byl cool a in se nejdříve převlíknu a po té budu řešit závadu?, nebo se na nějakou závadu vykašlu, protože na to nejsem oblečen a protože bych mohl zamazat reprezentativní oděv, tak tam ani nepolezu?
popř. už teď mám 2 kabele, to mám kvůli dalším zbytečnostem tahat další kabelu?

kdy si uvědomíte, že strojvedoucí není čistá práce - to může být tak max. řidič
Sobota, 07. ledna 2017 - 17:48:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2248
Registrován: 1-2006
Tož zajeďte železničním dopravcům do Německa, Rakouska, Švýcarska, Itálie, ..., ... vysvětlit, že "to nejde".
Neb všude tam si to zcela zjevně dosud neuvědomili.
Sobota, 07. ledna 2017 - 17:51:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 375
Registrován: 6-2016
Hungry_bear: Kdybys četl pořádně, tak bys nevynechal slovo "teď"! Taky už jsem pár kol vyměnil, ale dneska bych to nechtěl dělat ani v montérkách.
Praktická otázka závěrem - kde bude mít fíra např. na Regíně ty "špinavé montérky v záloze"?
Sobota, 07. ledna 2017 - 18:01:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2807
Registrován: 6-2007
Mě teda nepřijde nějaký problém vypadat jako strojvedoucí trochu slušně. Kvalita a vzhled akčních oděvů je mnohdy rozporuplná, ale když si člověk umí vyprat (a převléká se častěji než jednou za dva týdny a používá nějaký deodorant/parfém), a doplní si to třeba vlastníma riflema, nebo botama, tak je to v pohodě. Já se oblékám většinou podle toho na co jdu, jestli na čistou 844, na špinavou 742, nebo na směnu kde se budu neustále někde svěšovat/vyvěšovat. Montérkovou blůzu mám s oranžovou vestou a rukavicema pro případ špinavé práce smotanou v ruksaku, kam se mi vleze všechno potřebné i s velkou svačinou [proud] [ok]
Děda jezdil roky jako topič, později jako pomocník a vždycky si zakládal na čistém oblečení a čistém stanovišti (a to i v provozu na parních lokomotivách) a když vidí jak to mnohdy vypadá dneska, tak jen kroutí hlavou.
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Sobota, 07. ledna 2017 - 18:02:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1538
Registrován: 12-2006
Můj táta teda nejezdil na regině, ale na 810 a složený montérky si vozil v igelitce ve fasovaný brašně.
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Practicus
Sobota, 07. ledna 2017 - 18:05:07  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Hungry_bear - jenže TAM je strojvedoucí už jen řidič, když se něco vysype, odstaví to, zavolá si taxi a na náklady zaměstnavatele jede dom, a dál ho to nezajímá, TAM nikde neleze, nic neodstavuje, nic nesvěšuje

už Vás vidím, jak chápavě příjmete fakt, že je na vlaku závada a strojvedoucí si zbalí sakypaky a nechá na štrece celou soupravu jenom proto, že má nasobě nóbl vohoz
Pezos
Sobota, 07. ledna 2017 - 18:12:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 432
Registrován: 4-2014
A nebude to tím, že tam jaksi většinou jezdí lokomotivy, u kterých se na trati stejně nedá nic opravit? Přesně ty, na které čeští nádražáci tak strašně pyskují, bo na opravu nestačí kladivo?
Sobota, 07. ledna 2017 - 18:22:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2250
Registrován: 1-2006
TAM nikde neleze, nic neodstavuje, nic nesvěšuje

Tož tohle jim tam nezapomeňte říci též - neb podle viděných činnosti to tam fírové také ještě nevědí.
Practicus
Sobota, 07. ledna 2017 - 18:34:12  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Pezos - tak když je podle Vás cílem nejezdit kvůli každý kravině, tak pak nenadávejte, že nic nejezdí
Sobota, 07. ledna 2017 - 18:45:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1979
Registrován: 7-2012
Za jak dlouho se stačíte převléknout do montérek když v mrazu nedochází výměna? zkuste si seřídit kontroly pravítek na přestavníku a pak mi ukažte čisté montérky.
Pezos
Sobota, 07. ledna 2017 - 18:58:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 433
Registrován: 4-2014
Practicus: konkrétně co by opravil český fíra TRAXXu na trati v montérkách a co bez nich? Na německého se ptát nebudu, ten je jen "řidič".

(Příspěvek byl editován uživatelem pezos.)
Sobota, 07. ledna 2017 - 19:04:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 376
Registrován: 6-2016
Tak jsem se podíval na svoje "zimní montérky", primárně určené na výměnu pneumatik letní/zimní a z5. Mají náplety na rukávech i nohavicích, takže bych se kvůli oblékání musel zout/obout a to 2x, že?
Končím otázkou - bude soustružník s kravatou soustružit líp? Ti, kteří někdy soustružili to vědí...
Sobota, 07. ledna 2017 - 19:10:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 814
Registrován: 9-2008
bude soustružník s kravatou soustružit líp?

Jestli líp, to záleží na konkrétním člověku, ale bude soustružit jen do té doby, než ho to za tu kravatu namotá. [kladivo][proud]
Sobota, 07. ledna 2017 - 19:35:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1539
Registrován: 12-2006
Von taky ten, co točí soustruh, je většinou míň na očích, než fíra. Takže si míň lidí řekne, že je uzenej a smradlavej. Ale jako pokud je správný bejt špindíra, tak proč ne.
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Practicus
Sobota, 07. ledna 2017 - 20:01:33  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Pezos - co taková výměna gumičky na hadici? nebo dotažení konektoru na snímači na nápravě? nebo jenom odvěsit mašinu? - to se vždy o něco otřete ani nevíte jak

už jenom když vemete za kliku u vstupních dveří, tak jste špinaví, protože když mrzne, tak se kastle neumývá
Practicus
Sobota, 07. ledna 2017 - 20:18:48  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
a nebo když lezete do mašiny a u dveří je židle, to pak veškerej bordel, co je na dveřích máte v ten moment na zádech

každej si to totiž představuje jak Hurvínek válku
Sobota, 07. ledna 2017 - 20:21:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 378
Registrován: 6-2016
Bllizzard: Ano, to je správná odpověď! A on fíra v polobotkách (ladících s barvou obleku a kravaty), lezoucí v tomhle počasí po schůdcích z mašiny je na úraz taky jako dělanej.

Vodis: Nikde jsem nepsal, že fíra v montérkách má smrdět (i když různá maziva, ulpělá na oděvu a obuvi, voní jen někomu). Jen chci ukázat, že oblek s kravatou a polobotky jsou pro toto povolání VĚTŠINOVĚ na škodu. Fírové z Pindolína jsou samozřejmě výjimkou. Posloužím paralelou z jiného segmentu dopravy - pilot B 737 je oblečen a obut zcela podle požadavku některých zde diskutujících. Jeho kolega od Agroletu je EVIDENTNĚ oblečen jinak, protože jeho letadlo i náplň práce jsou DIAMETRÁLNĚ ODLIŠNÉ!
Majkl007
Sobota, 07. ledna 2017 - 20:25:38  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
Správnej chlap má bejt špinavej a má smrdět! Nebo ne? [uhoh]...[biggrin]
Sobota, 07. ledna 2017 - 20:34:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1540
Registrován: 12-2006
honzaklonfar: Oblek s kravatou nejsou myslím potřeba, ale čistý kalhoty a tričko/košile snad není nic nedosažitelnýho. Když to někteří fírové v práci dokážou nejen na Pendolinu, tak to snad není nadlidský úkol.
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Sobota, 07. ledna 2017 - 20:49:14  
Neregistrovaný host
94.112.180.38
honzaklonfar: A on tady někdo srovnává strojvedoucího od ČD (B 737) a od Carga (Agrolet)? Diskuse jde o strojvedoucích od osobky....
Dohlib mohil
Sobota, 07. ledna 2017 - 22:51:22  
Neregistrovaný host
62.84.150.104
Jsou zde dve skupiny. Jedna hleda,jak to s odevem delay lze, a ta druha, jak to nelze.
morava
Sobota, 07. ledna 2017 - 23:45:09  
Neregistrovaný host
188.175.206.147
Dohlib mohil Jsou zde dve skupiny. Jedna hleda,jak to s oděvem delat lze, a ta druha, jak to nelze.

Většinou jsou dvě skupiny,důležité, která má rozhodovací pravomoc.Bohužel za poslední roky je to skupina odborářů, která ze strojvedoucích dělá pasáky krav či zlatokopy- viz rifle. Místo prosazení řádné údržby mašin a tím možnosti slušných oděvů přistoupí na akční igelitové oděvy,kdy po směně máte zapařenou zadnici...
Neděle, 08. ledna 2017 - 01:40:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1985
Registrován: 7-2012
Páno vé je to o tom jak sehnat paragon na ledničku a místo ní koupit pračku. Tohle sice není jen o strojvedoucích a všeobecně o nádražácích ledničku lze proplatit ta se zdůvodní, pračka nikoliv.
Practicus
Neděle, 08. ledna 2017 - 02:10:36  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Dohlib mohil - mě zajímá, jak mi to sedí, jestli to má kapsy na osobní věci (doklady, klíče, baterka, telefon, atp...), jestli se v tom neuvařím/nezmrznu a jestli to vydrží

to, jestli to vypadá jak kombinéza ze startreku, nebo nóbl vohoz na půlnoční bál, je mi šumafuk
zvíře
Neděle, 08. ledna 2017 - 19:07:12  
Neregistrovaný host
109.71.213.35
Upřímně - je mi úplně jedno, co má na sobě strojvedoucí a pilot. Ať mají na sobě třeba pytel od brambor, nebo papundeklovou krabici, je mi to šumák, podstatné je a vyžaduji od nich, aby pokud možno bezchybně provedli svojí práci.
Zapadocech
Pondělí, 09. ledna 2017 - 16:48:24  
Neregistrovaný host
37.48.49.4
Zdravim, teto skupiny jsem si vsiml az po vlozeni otazky do skupiny Luzkovych vozu. Zde by vsak mohlo byt vice zasvecenych a tak si dovolim dotaz vlozit i sem. >>>>> Dobry den,sluzby luz.vozu rad vyuzivam. Mj.jezdim/e pravidelne do Popradu. Jsem zapadocech a rad sem jezdil na luzku Cheb-Poprad(-Kosice). Bylo s ceskou obsluhou a vzdy dobrym servisem. Behem lonskeho roku tam diky zmene jezdi pruvodci slovensti a na nas dotaz proc, jen stroha odpoved, ze to je slovensky vuz..Letos poprve diky bydlisti (Stribro) nam prisla lepsi casova varianta na jizdu Plzen-Poprad a k tomu dle infa s ceskym luzkem. Protoze s nim jezdime i jinam,teseni bylo velke. A k nasemu prekvapeni byt prijel cesky vuz, vystoupil slovensky mluvici muz s logem jejich firmy. Nevim kde se dopidit pravdive odpovedi a napadl me tento web, protoze uroven obsluhy je opravdu velika (ironicky).. :-( Otazka zni, proc slovenske luzko= slovenska obsluha, ale cesky vagon= slovenska obsluha i sluzby? Rad sdelim blizsi zazitky,byt o ne nyni nejde. Dekuji
Pondělí, 09. ledna 2017 - 17:21:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1806
Registrován: 3-2006
AD Zapadocech: Záleží kdo zajišťuje servis pro majitele vozu. Pokud jde o lůžko na Rx767 tak je to WAGON SLOVAKIA KOŠICE, a.s., stačí se vždy mrknout do řazení, najetím myší na vůz se zobrazí servisní firma. odkaz
Strojvedocí
Pondělí, 09. ledna 2017 - 21:27:43  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
Pánové, on je strojvedoucí a strojvedoucí. Ne všude ho přivěsí a odvěsí a když na to někde má i s objetím, dofoukáním a zkouškou brzdy pár minut , nemá kdy se převléknout, aby se nezamazal. Ne každý si holt jako pan Podroužek bude na každou směnu brát čerstvě vypraný oděv, navíc proti ústrojové kázni, to je nesmysl[cunik].
Starý Vlk
Pondělí, 09. ledna 2017 - 22:33:15  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Strojvedocí: Ještě v aktivní službě na 810 jsem se přivěšoval i odvěšoval sám, pokud i jen část směny byla bez vl.čety, nosil jsem přidělenou uniformu. Nepoužíval jsem sako, ale svetr, nebo v létě jen košili.Na manipulaci jsem si oblékal montérkovou bundu a rukavice. Na rozdíl od dnešní doby jsem drtivou většinu výkonů odjezdil na turnusovém motoráku kde jsem tohle všechno měl. Když směna byla celá s četou, jezdil jsem v modré kombinéze a v létě v montérkových kalhotách a modrém triku (vše koupené za vlastní peníz), v zimě pak v předchozím příspěvku vysmívané riflové bundě a vždycky jsem to stihl včetně oblečení a sundání montérkové blůzy a pracovních rukavic. Kombinézu i uniformu jsem si doma pral-svetr i kabát to snese-v automatce to byla brnkačka. Nedělal jsem to po každé směně, ale nejezdil jsem ve špinavém. A na nutné práce, kde hrozilo umazání, jsem měl montérky s ČD na zádech, ale také jsem je měl na svém voze. A tam, kde byli cestující jsem měl na hlavě stejnokrojovou čepici-což dnes již asi vzbudí úsměv. Neubylo mne a dělal jsem to rád.
rejpálek
Úterý, 10. ledna 2017 - 08:48:34  
Neregistrovaný host
165.225.72.101
Pane Podroužku, zácvik mám za sebou a jezdím. Ze státního slzavého údolí jsem se poctivě vyplatil a jezdím u soukromníka. Nemůžu si stěžovat, neměnil bych.

K oblečení. Když se někdo obléká jako šmucka, vypadá jako šmucka a chová se jako šmucka, pak se k němu jako ke šmucce bude chovat jak okolí, tak i nadřízení. A stokrát můžeme psát v Pláči strojvůdce o upadající prestiži téhle krásné a zodpovědné profese.

P.S.: Kabát od montérek se do tašky vejde a navlíknu si ho za 20 vteřin. Prasklý hadičky a zaseklý regulátory hydrostatu pod vozem má opravovat údržba. Luninské metody jsme už opustili.
Úterý, 10. ledna 2017 - 08:56:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1308
Registrován: 10-2009
Starý Vlku a rejpálku,
vidím to tak nějak stejně. Přitom ovšem uznávám, že i kdyby si někdo před každou šichtou leštil zlatý knoflíky na uniformě, ještě to nemusí být schopný strojvedoucí. A taky platí, že i mezi těmi, co na svůj zjev serou, se najdou znalci. Jen mi tak nějak přijde, že je to škoda. P.
Voňavka
Úterý, 10. ledna 2017 - 09:29:36  
Neregistrovaný host
37.188.137.69
Practiku - jsem rád, že tady dikutuješ k tomuto tématu, který zrovna tobě nastavuje zrcadlo. Opravdu se nestydíš? Mladý kluk a smrdíš jak jezeďák, člověk aby po tobě na stanovišti nejdřív půl hodiny větral, aby mu nebylo na zvracení. Podívej se někdy do zrcadla a očuchej ten modrý igelitový pytel, ve kterém chodíš i do kostela a zkus provést nápravu.

Tvoji vděční kolegové.
Starý Vlk
Úterý, 10. ledna 2017 - 09:37:18  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
rejpálek: Nemohu s vámi souhlasit, kolego. Narážky na Federaci strojvůdců jsou sice u některých kolegů běžné, ale zpravidla jsou osobní. Časopis Zájmy strojvůdce má svoji tradici a kdo chce, tak se v něm dozví mnoho zajímavého, zesměšňovat jej pokládám za trapné a strojvedoucího nedůstojné (u jakéhokoli dopravce).
Až se octnete v situaci, která se zas tak zřídka nestává-něco se na stroji, který není vůči poruchám imunní(to není žádný složitější stroj) porouchá, tak si s názorem, že to má opravovat údržba buď vystačíte a necháte se odtáhnout, nebo si to opravíte, pokud je to možné. A že to leckdy možné je, zná mnoho kolegů z vlastní zkušenosti. Někdo je schopen a ochoten opravit mnoho věcí, někdo jen něco, ale názor "mne to nezajímá, to má dělat někdo jiný" za správný nepokládám. Už jen proto, že ten někdo bývá často dost daleko.
Úterý, 10. ledna 2017 - 10:10:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3085
Registrován: 3-2010
Rejpálek
Furt lepší "šmucka", která vlak doveze do cíle, než navoněný frajírek, který zůstane kvůli prkotině stát na trati.
Mi
Úterý, 10. ledna 2017 - 10:53:22  
Neregistrovaný host
188.95.124.10
(Voňavky..) Drsně napsáno. Ale jestli dotyčný není fiktivní osoba, tak bych ho chtěl povzbudit, že tohle zřejmě bylo napsáno a sděleno velmi dobře, a je vidět, že kolegům o dotyčného jde. Tuhle roli obvykle zastane partnerka, která si dotyčného srovná (možná až příliš), ale když zrovna partnerka není po ruce, je lepší, když to někdo nějak sdělí, než aby dotyčného nechali v tom stavu dalších 20 let (kdy se pak zvolna promění na nenapravitelnou trosku). Skoro nic se nestalo, žádná ostuda to není (nikdo ani nezná zúčastněné) - takžeL: jen je třeba využít příležitost, neurazit se, a prát častěji - využít tu informaci pro změnu a osobní obohacení! a za půl roku se tomu srdečně zasmát.
Úterý, 10. ledna 2017 - 12:34:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2252
Registrován: 1-2006
No jo, no - kalhotky dělaj s nápisy "pondělí", "úterý", ..., slipy s "leden", "únor", ... [wink]

A jaké překvapení je pro někoho objev, že koupat se dá i jindy, než v létě v rybníku [biggrin]
Úterý, 10. ledna 2017 - 12:46:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6736
Registrován: 4-2003
Ne nadarmo kdosi upravil text vánoční písničky Janka Ledeckého na: ......slipy se maj měnit aspoň o vánocích [biggrin][rofl][proud]
Úterý, 10. ledna 2017 - 12:51:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12735
Registrován: 5-2002
HB: kalhotky dělaj s nápisy "pondělí", "úterý", ..., slipy s "leden", "únor",
Nějak jsi zaspal dobu - už i slipy jsou "denní"... [wink]
rejpálek
Úterý, 10. ledna 2017 - 13:12:08  
Neregistrovaný host
165.225.72.101
Jak pravil jeden z klasiků tohodle fóra: problém je, že pračka se nedá koupit z fondu FKSP. :-)

Gardový strojvůdče Jirko. Borce, kteří "podkládali" stopmagnet a klemovali snímač tlaku oleje, ty jsem v zácviku viděl taky. (Osobně bych jim dal zadřený motor k úhradě, aby je to příště přešlo.) O hrdinech, co šťouchali koštětem do hlavního automatu, o těch jsem naštěstí jen slyšel. Co chcete opravovat na moderní mašině na trati, že na to potřebujete mastnej akční oděv, to teda netuším.

Chodit takhle oblečenej do práce, uráželo by to velmi vaši mužnost?

odkaz
Ex527
Úterý, 10. ledna 2017 - 15:26:41  
Neregistrovaný host
195.146.112.110
Na Panteru nebo Ešusu nepotrebuji ani ty rukavice(šprcku jsem předevčírem bez nich taky nasadil), protože téměř vše se opravuje "špinavým" prstem na displeji. Takže chodím čistě ustrojen. Ovšem to zvyšující se % Voňavek a Rejpálků, kteří zůstanou na trati jenom "protože údržba...co já s tím", to mě v klidu nenechává! Jejich heslo je mimo jiné: ČERVENÁ NENÍ ZEĎ!
Jirka_E
Úterý, 10. ledna 2017 - 15:29:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 571
Registrován: 6-2015
Jirkaxxxl: To, aby strojvedoucí jezdil slušně oblečen a dovezl vlak do cíle, se přeci nevylučuje, ne?

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirka_E.)
Vítejte v DOBĚ INTERNETOVÉ.
Starý Vlk
Úterý, 10. ledna 2017 - 17:11:17  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
rejpálek: Brzděte, kolego. To, že někdy je nutné třeba i ten stopmagnet podložit a propojit svorky tlakového spínače na lokomotivách, možná pamatujících vaše první krůčky v miminkovské ohrádce, je holý fakt. Ovšem je třeba vědět, kdy to lze udělat bez nebezpečí a kdy to smrdí průserem, což se ovšem v rychlokurzu nevyučuje. Tím nechci říci, že je nutné být vždy oblečen na to, abyste mohl cokoli opravit. A na to, abyste mohl někomu něco dávat k úhradě si asi dlouho počkáte a zřejmě to bude k prospěchu věci. Také moderní mašina má mnohdy "staré" spojky hlavního a napájecího potrubí a další zařízení, které je třeba obsluhovat a někdy také opravovat. A prohlašovat-já nikdy nic opravovat nebudu, já jsem strojvedoucí na moderních strojích - není dobrá cesta. Ono stačí hodně málo, a člověk vezme zavděk i starou 720 na stavebním vlaku, je to pořád mnohem lepší než fronta na Úřadu práce. Přeji vám, abyste to nikdy nezažil, kdo nemá strojvůdcovské řemeslo opravdu v krvi to nese dost těžce.
Practicus
Úterý, 10. ledna 2017 - 19:29:31  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Starý Vlk - svým způsobem mám taky raději starší stroje, neboť upadenej drát na nich se hledá mnohem snáz, než na supermoderních strojích hledat studený spoje, kdy dílně to jede, ale strojvedoucímu na druhý straně republiky po 300km už ne
Practicus
Úterý, 10. ledna 2017 - 19:49:32  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
rejpálek - tak v tom případě to jsou buď řidiči a nebo piloti, neboť ta kravata je velice nebezpečná a snadno se na ní oběsíte - prostě bezpečnost práce Vám nic neříká a jste nebezpečný nejen sobě, ale především svému okolí

já ze své vlastní zkušenosti jsem nemálo hader roztrhal a to jen při průchodu samotnou strojovnou, natož při nějaký činnosti u běžících strojů, kde opatrnosti není nazbyt
Úterý, 10. ledna 2017 - 19:50:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12736
Registrován: 5-2002
Ex527: Ovšem to zvyšující se % Voňavek a Rejpálků, kteří zůstanou na trati jenom "protože údržba...co já s tím", to mě v klidu nenechává! Jejich heslo je mimo jiné: ČERVENÁ NENÍ ZEĎ!
A to druhé plyne z toho prvního jak...?
Practicus
Úterý, 10. ledna 2017 - 20:05:47  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Voňavka - radši smrdět, jak jézeďák a umět si poradit, než navoněná fiflena hodící se max. jako dekorace
Úterý, 10. ledna 2017 - 20:43:41  
Neregistrovaný host
94.112.180.38
Jak spolu souvisí to, že se někdo umaže od šmíru při přivěšování mašiny k vlaku s tím, že se nemyje a smrdí jak [cunik]?
Maso od řezníka, který si před měsícem umazal mundúr krví při zabijačce a ještě si ani ruce neumyl byste si také koupil?