Diskuse » Archiv 2017 » Autobusy a trolejbusy » Student Agency » Archiv diskuse Student Agency do 25. 09. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Student Agency do 25. 09. 2017

dolů
   autor příspěvek
Fkam
Čtvrtek, 07. září 2017 - 16:20:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2970
Registrován: 3-2011
Podle nových jízdních řádů na podzim to vypadá na omezení spojů do Švýcarska, linka do Ženevy přes Mnichov zkrácena do Curychu a definitivně se ruší Janov, linka zkrácena do Milána.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Čtvrtek, 07. září 2017 - 17:09:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4531
Registrován: 12-2004
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/zelene-autobusy-proti-zlutym -otestovali-jsme-ceho-se-boji-ja/r~226c8af8931711e79e4a0025900fea 04/

Prozatím nejpodrobnější srovnání Flixu s ČD a Regiojetem.

O Flixbusu se mluví i celkem pozitivně. Překvapilo mě, že se při tolika testovacích jízdách nesetkali s větším zpožděním, i to, že na ČK se nabízí občerstvení.

Jinak mi přijde i v patrácích rozhodně více místa na nohy, než v Regiojetu, nežli zmiňované 2-3 cenťáky. Obzvláště new Irizar je celkem na kosočtverec pro vyšší lidi.
Čtvrtek, 07. září 2017 - 18:27:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 317
Registrován: 1-2016
Tak uvidíme, jestli bude stížností na velká zpoždění ubývat. Sedačky v novém Irizaru se mi taky nelíbí, více mi vyhovují ty dřívější, vysoké. Stejně tak u Arrivy, tam se nemůžu nějak pohodlně do té sedačky poskládat, nevím proč...
Matěj H.
Čtvrtek, 07. září 2017 - 19:32:14  
Neregistrovaný host
193.85.240.190
Zzz:
"Překvapilo mě, že se při tolika testovacích jízdách nesetkali s větším zpožděním"

Tak ono se na Plzeň-Praha nebo Praha-Liberec snad opravdu ani nedá co zkazit.. kdyby první dny nezvládly vstup i na tyhle linky, tak to asi můžou rovnou zabalit [happy] Překvapily mne ty prázdné autobusy. Řeč je přitom pořád o jízdenkách za 25 Kč. Jinak z toho porovnání teda vychází Flixbus dost slabě i bez zpoždění [happy]
Úterý, 12. září 2017 - 09:39:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 323
Registrován: 1-2016
Praha - Brno Flixbus za 129 Kč.
Slim
Úterý, 12. září 2017 - 11:02:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5744
Registrován: 2-2005
Michal 7"
Ano, o tom jsem psal, já to mám nastaveno nějak a nikomu do toho nic není, stejně jako mně není nic do toho, že někdo to má nastaveno úplně opačně. Je zbytečné o tomhle diskutovat a přesvědčovat se navzájem, že ten druhý by to měl mít jinak. Když nebudu jezdit s někým jen proto, že jeho řidiči smrdí z huby nebo proto, že majitel je ulhanej demagog, je do toho každému kulový.

K těm podpásovkám - jsou podpásovky, které neporušují zákon a tam nelze nic, maxinálně to může být pro někoho ten důvod, proč s podpásovým nepojede. Pak jsou podpásovky, kde je zákon porušen, a tam to ocení soud nebo ÚOHS, pokud je žalobce.

Co se týká dluhopisů - ano, Jančura s Burešem určitě nebyli jediní, kdo jich využili, ale jsou jediní (aspoň pokud je mi známo), kteří to udělali přesto, že mají úplně nejvíc ze všech plný držky morálky, poctivosti, boje proti levárnám a férovosti, a z křivosti a leváren obviňují na písknutí kdekoho kolem sebe.

TN 26: taky bych raději investoval do svého podnikání než do státu

To každej, Karle, to každej...akorát že ten stát z těch daní zajišťuje podmínky pro to Vaše podnikání. Staví silnice, v zimě je protahuje, občas posype, značí, rekonstruuje dálnice a koleje, platím jim policii...to abych zůstal u dopravy. To, co platí dopravci formou poplatků za jejich užívání, k tomu určitě nestačí.

Takže ten stát stanovil pravidla, co si ze svých tržeb nechat můžete a co jim musíte odvést. A ty korunové dluhopisy tahle pravidla jednoznačně obcházejí. Což je pikantní zejména v souvislosti s tím, co píšu v předchozím odstavci. A navíc to samozřejmě zvýhodňuje proti konkurenci, která to nepraktikuje.
Žluťásek
Úterý, 12. září 2017 - 13:20:23  
Neregistrovaný host
77.242.90.225
Hezká fotka.
Středa, 13. září 2017 - 17:38:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4555
Registrován: 12-2004
http://zdopravy.cz/flixbus-v-cesku-dal-zlevnuje-praha-brno-jezdi- uz-jen-za-119-korun-1686/
Čtvrtek, 14. září 2017 - 14:32:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 326
Registrován: 1-2016
Rozhovor z Aktuálně s RJ:

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/jancura-vytahuje-dalsi-zbran -proti-konkurenci-takovy-predato/r~0cfffafa96dd11e7a7160025900fea 04/?_ga=2.211688981.1416728615.1505391701-1406971271.1466783061
Nesni
Čtvrtek, 14. září 2017 - 23:07:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1549
Registrován: 6-2014
k odkazovanému článku - Jančura říká: "Lidé využívající veřejnou dopravu se tu (myšleno v ČR) rozdělili podle toho, zda jim víc vyhovují vlaky, nebo autobusy." A po pár dalších otázkách: "Budeme to ještě detailně plánovat, ale klidně (ubereme) postupně i polovinu autobusů." Mám tomu rozumět tak, že cestující v autobusech jsou pro něj nedůležití? Dobré taky je, jak o Student Agency mluví jako o rodinném byznysu. Kolik rodinných byznysů vydalo korunové dluhopisy? A po všem tom brekotu, jak ho Flixbus přišel vymazat z mapy, přichází odzbrojující odpověď na otázku, jestli přidá autobusy na Liberec, aby lidi nemuseli Flixbusem: "Jen ať tam konkurence jezdí, aspoň už tam nebudeme jediní."[blush]
Pátek, 15. září 2017 - 09:14:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 327
Registrován: 1-2016
Mě tam zaujala zmínka o 10% povoleného zisku? Na komerční by to mělo být jedno ne?
Pátek, 15. září 2017 - 14:32:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 881
Registrován: 2-2005

Ten Jančurův tah s těmi kompenzacemi za zpoždění je naprosto geniální. A přitom to není žádná podpásovka, jen využil jedno z nejslabších míst zelených mozků.
Pajzák
Pátek, 15. září 2017 - 14:53:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1110
Registrován: 6-2015
A ono tomu doted bylo jinak? Minimalne na 721309 se jizdne vraci pravidelne, a pochybuju, ze ty melouny v kamionu pred mesicem zapalil sam Jancura...
Nesni
Pátek, 15. září 2017 - 20:13:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1550
Registrován: 6-2014
Jančurův tah s těmi kompenzacemi za zpoždění je naprosto geniální
Mně to tak nepřijde.
- V našich autobusech dáváme kávu zdarma.
- To je skvělé, bez kofeinu nefunguju.
- Můžete v nich sledovat zdarma filmy.
- Báječné, dívání se z okna po dobu cesty je pro mne noční můra.
- Při zpoždění autobusu vždy dostanete kompenzaci.
- Vaše autobusy jezdí zpožděné?[crazy]

využil jedno z nejslabších míst zelených
Podle ohlasů na internetu mi ale zájem o cestování Flixbusem nepřipadá dostatečně velký na to, aby si Žlutý musel takto zásadním způsobem snižovat tržby.
Pátek, 15. září 2017 - 22:03:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 328
Registrován: 1-2016
S tím snížením tržeb je to otázka. Ono je tam taky napsané, že se to netýká případů, kdy bude cestující před pravidelným odjezdem spoje o zpoždění informován. Čili přijde mi sms, kompenzace se nekoná, když se bus zasekl někde po cestě (u linky s více zastávkami třeba). Ale pokud nasednu včas třeba v Olomouci a po cestě to zase nějaký ukrajinec v polském kamionu vyválí na D1 v obou směrech jako v týdnu u Holubic, budeme tam někde trčet dvě hodiny - pak kompenzace bude. Nejvíc asi riskuje u vlaků, tak když se zadaří, tak bude vracet hodně....
Nesni
Pátek, 15. září 2017 - 23:09:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1552
Registrován: 6-2014
TN26:
Díky za upřesnění. Trochu to mění situaci, ale nechat si z vlaku jen tržbu za servis, který se ještě kevšemu razantně omezuje?
Připadá mi to jako hurá reakce na situaci, kterou patrně nečekal. Když se podíváte na rozhovory po nástupu Flixbusu, tak uzříte silně poraženecká slova o konci Regiojetu, který to teda ještě půjde trošku zkomplikovat zeleným do Německa. Slyšeli jste někdy předtím mluvit p. Jančuru o konci Regiojetu? Já teda ne. Neuplynul ani měsíc a cestující zůstali žlutým věrni. Připadá mi, že v Regiojetu tento vývoj nečekali, možná až ukvapeně reagovali hned ze začátku například slibem o přestavbě sedaček v autobusech. Jenže Flixbus to pochopitelně po prvních problémech nezabalil, rozjel nové linky a Regiojet usilovně hledal, co nabídnout dál. A vymyslel tuhle věc s návratkem jízdného.
Slim
Sobota, 16. září 2017 - 08:02:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5745
Registrován: 2-2005
TB 26: Mě tam zaujala zmínka o 10% povoleného zisku? Na komerční by to mělo být jedno ne?

Přesně, to je jen jedna z dalších jeho lží. Jediné, co je stanoveno, je přiměřený zisk, ale výhradně u dotované dopravy, a ten je 5%.
Sobota, 16. září 2017 - 08:23:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4441
Registrován: 4-2003
Nesni:
"Slyšeli jste někdy předtím mluvit p. Jančuru o konci Regiojetu?"

Ano, slyšeli - když rozjížděl vlaky, a tedy cenovou válku s ČD. To taky říkal, jak ho státní dopravce potopí a jak je to strašně nefér...

Jinak od Flixu po tom nepovedeném nástupu očekávám, že půjde do sebe a pokusí se udělat něco, čím zákazníky přitáhne. Takže legrace ještě bude.
Fkam
Sobota, 16. září 2017 - 08:26:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2972
Registrován: 3-2011
Flixbus v Česku moc šancí pro vnitrostátní linky nemá. Všiml jsem si, že i v Německu v poslední době dost linek proškrtal, zkrátil, ubral spoje. Asi to ekonomicky dlouhodobě nejde utáhnout.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Sobota, 16. září 2017 - 13:30:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 330
Registrován: 1-2016
Trochu mimo téma (jen že to opravdu nebyl jen Babiš a Jančura):

Finanční správa prověřuje kvůli kauze takzvaných korunových dluhopisů 1 526 firem a lidí. Zatím provedla 757 místních šetření a získala 34 dodatečných daňových přiznání.


Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/korunove-dluhopisy-financni-sprava-kon trola-faj-/ekonomika.aspx?c=A170915_141826_ekonomika_ane


Nesni: Souhlasím, ty kompenzace mi přijdou unáhlené, ale uvidí se v praxi, jak to bude fungovat. Je tam víc věcí, u kterých jsem přemýšlel, jak se to bude řešit...
Sobota, 16. září 2017 - 13:41:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 331
Registrován: 1-2016

Jinak od Flixu po tom nepovedeném nástupu očekávám, že půjde do sebe a pokusí se udělat něco, čím zákazníky přitáhne. Takže legrace ještě bude.


To každopádně bude ještě zajímavé. Je ovšem otázka, zda se dá ještě vůbec něco vymyslet (kromě vození cestujících za nesmyslné ceny nebo rozdávání třeba jízdenek na další jízdu zdarma apod.), co by ve velkém ty cestující mohlo k Flixu přetáhnout. Upřímně nevím, co by ještě se dalo udělat v autobusech na českém trhu. Rychleji se už jezdit nedá, rezervační systém asi o moc lepší vymyslet taky moc nejde, intervaly spojů jsou dostatečné nebereme-li možná nějaký okrajový čas, který stejně neřeší celou linku... služby na palubě? To už je spíš otázka nabídky, kdy třeba u Regiojetu se to občas měnilo (Pepsi vs Kofola apod.), ale to už jsou detaily a nevěřím, že Flix půjde touto cestou. Maximálně by tam mohli to těch patráků dát nějaké automaty se širší nabídkou (řekněme něco jako má Arriva, ale širší nabídka na delší linky, hlavně Brno - Praha).

Ono je to vidět i na Regiojetu, že hlavní trasy jsou dávno obsazeny a v autobusech nemá kam expandovat na vnitru, maximálně poladit stávající linky nebo zkusit trasování jinudy, jak teď vrtal třeba do Brno - Budějovice apod.

Podle mě je problém Flixu v tom, že přišel na těžší trh (to sami přiznali) a přišel pozdě. Navíc zde není problém s vysokými cenami jízdenek, jako když v Německu šli proti vlakům. Myslím že velké části cestujících je docela jedno, jestli lístek stojí 149 nebo 129. Možná pro nějaké hodně časté cestování by se úspora projevila, ale to se dá zase na mnoha trasách řešit zase třeba i vlakem za jiné ceny pro ty opravdu pravidelné cestující...
Sobota, 16. září 2017 - 21:59:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1505
Registrován: 4-2011
Stejně je zvláštní, že se ve všední den odpoledne přirozeně nesejde cca 120 lidí, kteří by chtěli jet z Prahy do Brna ve stejnou dobu a za tyto ceny a služby obsadili jak RJ, tak FB vyjíždějící skoro souběžně. Jelikož je to nonstop z centra do centra, po té samé věčně opravované dálnici, tak bych - asi naivně - čekal, že Flixbus přitáhne pár lidí, kteří by jinak jeli vlastním autem a museli sledovat provoz před sebou na 300 procent a poskakovali v kolonách. Takhle by si aspoň otevřeli ten noťas nebo noviny v (zatím?) skoro prázdném busu.

Neberu v úvahy arogantní "spěchámvícnežostatní" manažery, kteří poskakování v koloně kompenzují rychlostí 180 km/h, pokud to zrovna jde.

EDIT: No neříkejte mi, že pro Flixbus a jeho spoj například v 14:15 z Florence je cílovou skupinou těch 63 lidí z RJ, co jede ve 14:00. Pro něj je cílovka těch iks dalších, co jeli jinak. Ale jak, a kde jsou? V Krodosu, ČSAD UH?

(Příspěvek byl editován uživatelem Focus1976.)
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Pajzák
Neděle, 17. září 2017 - 05:40:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1113
Registrován: 6-2015
Jiste, s Krodosem, co jede o hodinu pozdeji, nebo s CSAD UH, co jeli naposledy pred cca rokem...
Neděle, 17. září 2017 - 13:33:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 334
Registrován: 1-2016
Možná jsou ve vlaku. Ty se taky hodně zlepšily a cena byla podobná autobusu, teď samozřejmě za 129 to není většinou.
Neděle, 17. září 2017 - 19:14:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4560
Registrován: 12-2004
Dnes mě překvapil v Brně HF Tour s obsazeností do Prahy. Jsem myslel, že s tím skoro nikdo nejezdí.
Předpokládám, že to nebyli cestující z Brna.
To samé ČSAD Vsetín, tam jsem je viděl vícekrát poslední dobou hodně obsazený do Práglu(v Praze).
Pajzák
Neděle, 17. září 2017 - 20:41:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1115
Registrován: 6-2015
HF jsem potkal 3. 9., jelo v tom na Prahu asi 30 lidí. A Vsetín ve stejný den z Práglu kolem 20.
Neděle, 17. září 2017 - 21:22:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4562
Registrován: 12-2004
Pajzák: Těch 30 tam dnes u HF mohlo být. Takže do Brna možná o něco víc. Z Brna do Prahy by si je vybral asi jen nějaký nahodilý cestující, nechápající "nutnost" hlasovat koupením jízdenky pouze U Regiojetu, ČD nebo Flixbusu.[happy]
Pondělí, 18. září 2017 - 08:48:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1506
Registrován: 4-2011
Jiste, s Krodosem, co jede o hodinu pozdeji, nebo s CSAD UH, co jeli naposledy pred cca rokem...

No jo, já to použil jako příklad / střelu od boku bez ověření v JŘ, tak jsem si naběhl. [lol] Tak kde tedy jsou?
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Pondělí, 18. září 2017 - 09:39:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4442
Registrován: 4-2003
Ostatní (nežlutí, nezelení) dopravci mají na trase Praha-Brno zanedbatelný podíl...

Cílovou skupinou Flixbusu je část cestujících RJ - ti, co s RJ jezdili jen "z donucení", protože žádný jiný dopravce s kloudnou nabídkou spojů před nástupem Flixu neexistoval. Tito lidé palubní servis nevyžadují, ba naopak mají radši během cesty klid, a nechají se oslovit nižší cenou jízdenky. Další věc, kterou tito lidé "nemusí", je rezervační systém RJ - nejradši by přišli na poslední chvíli, koupili jízdenku u řidiče a hned jeli. To u Flixu sice jde, ale cena jízdenky asi bude v takovém případě nevýhodná. Šponování vybraných cen do nesmyslných výšek je podle mě velká chyba, kterou Flix dělá. Cestující, kterému takovou částku řeknou, se nejenže otočí a jde na vlak, ale ještě si to bude pamatovat a příště už ani nepřijde.

Další část klientely, kterou Flix chce přitáhnout, jsou nepochybně lidé z aut. To se podařilo už RJ a pokud díky Flixu průměrné ceny jízdenek znatelně poklesnou, postupem času tito lidé přijdou.

Další šancí Flixu je přechod RJ na dráhu - RJ se netají tím, že po navýšení počtu vlaků do Brna hodlá autobusy významně seškrtat. Ale je tu část klientely, která má prostě autobus radši a oproti seškrtanému JŘ Regiojetu pro ně najednou bude atraktivnější Flix.
Nesni
Pondělí, 18. září 2017 - 22:58:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1560
Registrován: 6-2014
Jančuru jsme zničit nepřišli, tvrdí šéf FlixBusu

český trh je enormně vyspělý
český trh si drží vysokou úroveň služeb již dlouhá léta

Asi myslel, že český trh je už vyzobnutý.[biggrin][sad]

Měsíc od spuštění linek se situace výrazně zlepšila a s těmito problémy se naštěstí potýkat nemusíme.
Potenciální zákazníci se vrátili k Regiojetu, čímž se problémy vyřešily.[biggrin]


Jenda_z_hk:
část klientely, kterou Flix chce přitáhnout, jsou nepochybně lidé z aut
Je reálné v to doufat? Jak se má motorista dozvědět, že nyní může jet autobusem pohodlnějším než u Regiojetu a nebude ho rušit stewardka? Mně připadá, že tento zdroj cestujících je už vyčerpán.
Úterý, 19. září 2017 - 08:54:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1507
Registrován: 4-2011
Jak se má motorista dozvědět, že nyní může jet autobusem pohodlnějším než u Regiojetu a nebude ho rušit stewardka?

Třeba z Aktuálně, iDNESu a všech jiných médií, kde se to probírá už týdny. Nebo od známých, nebo když stojí na dálnici v koloně za Flixbusem v [auto] [biggrin]
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Úterý, 19. září 2017 - 18:00:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1884
Registrován: 1-2009
Ad Nesni: nějak jsem si nevšiml na základě sledování toků kastanstva mezi KV - Prahou,že by nějak výrazně ubylo cestujících zlutemu (melounove oranzovemu).

Maximalne ve špičkových časech,což paradoxně může pomoci zlepšit ekonomiku zlutemu v rámci úspor za platby "pulplonkovych" posil.
Úterý, 19. září 2017 - 20:18:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 336
Registrován: 1-2016
Jsi mi s tou melounově oranžovou připoměl Orange Ways - ti to definivně zabalili (naposled jsem tu někde četl že snad jezdili jen velmi omezeně nějakým starším autobusem snad jednu linku) nebo se taky přetvořili na Flixbus?

U těch KV jsem předpokládal, že bude částečnou výhodou vynechání letiště, že lidi co jedou přímo by mohli přesedat na zelenou, čili se tak asi moc nestalo zatím?
Úterý, 19. září 2017 - 20:58:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6271
Registrován: 5-2002
Já párkrát viděl v Plzni prázdného Flixe... Na ten nedělní jediný odpolední spoj z Plzně do Prahy vypravil patrák a z auta tam bylo vidět - jestli přeháním tak 20 lidí, spíš míň... A potom pozdější večerní mezinárodní, co v Plzni staví, směr Praha, tak zase asi o 12 minut nadjetý... A na FB nasraný příspěvky jak na něj někdo čekal na CANu a nic... (V Plzni na CANu mají všechny mezinárodky perón 1 a ostatní linky jsou různě jinde, takže Flix na Prahu staví na dvou různých místech a těm lidem to samozřejmě ujelo )

Tohle je prostě v klidu, nakráčet na trh s tím že poskytnu horší služby a nezvládám elementární věci - to nefunguje evidentně... [happy]
Honzalb
Úterý, 19. září 2017 - 21:27:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1186
Registrován: 11-2010
Slim:
"Přesně, to je jen jedna z dalších jeho lží. Jediné, co je stanoveno, je přiměřený zisk, ale výhradně u dotované dopravy, a ten je 5%.
"
Malá opravna vědomostí pana Hubeného.
.
www.mfcr.cz/assets/cs/media/Cenovy-vestnik_2016-c-12.pdf
strana 16
Veřejná linková osobní vnitrostátní pravidelná silniční doprava
(dále jen „linková doprava“) kromě městské hromadné dopravy
a veřejné linkové dopravy vnitrostátní provozované v rámci
integrovaných veřejných služeb podle jiného právního
předpisu10) se stanovenými maximálními cenami podle části
I. oddílu B položky č. 2
Takže je to typická lež Jančury nebo typická nevědomost a zaslepenost pana Hubeného?
Úterý, 19. září 2017 - 21:53:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 337
Registrován: 1-2016
Tohle je prostě v klidu, nakráčet na trh s tím že poskytnu horší služby a nezvládám elementární věci

No mně ale hlavně přijde, že to absolutně nikoho u zelených netankuje. Zákaznická "podpora" už to má na háku, pořád kopírují naučené odpovědi, "manažer" z blablacaru pořád někde blábolí to stejné dokola, stížností je pořád stejně, cestujících taky (co jsem viděl za posledních pár dní u Grandu a po Brně, tak těch lidí uvnitř je fakt pár) a v rádiu reklama "že kdo jednou jede zeleným, nechce už jinak".... budka jsem si ani nevšiml, jestli u Grandu je v provozu nebo tam pořád jen tak překáží než se (někdy možná) dořeší papírování. Jako beru, je to zatím jenom měsíc co začali ten velký vstup na vnitro, ale za tu dobu jediný, u koho vypadá, že řeší Flixbus, je Jančura... viz ubírání sedaček, vratky za zpoždění, změna cen atd.
Úterý, 19. září 2017 - 22:01:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6272
Registrován: 5-2002
Jo, to je pravda... Trochu to připomíná začátky Leo Expresu - ovšem jeden zásadní rozdíl je ten, že pan "manažer" zelených provařuje cizí miliony... U Leoše to furt byly peníze z rodiny, takže po prvním obr-provaru přece jenom pohnul prdelí a začal se starat o lepší občerstvení, kafe, v jeho vlacích jde dokonce jíst, rozvozy lidí taxíkem... V nějaké ztrátě je pořád, pravda, ale rozhodně aspoň ve špičkách vozí lidi, a není to taková díra na peníze jako tohle. Kdyby se kávě u konkurence pořád jenom "divil" a "nedokázal jí pochopit", tak kam by asi došel, že jo... Popravdě Leo i RJ kdyby se vrhli víc na německý trh, tak by zeleným mohly začít špatné časy i tam....

(Viz RJ a jeho vnitro podíl Drážďany - Berlín)

Nemluvě samozřejmě o spoustě zemí i na východě, kde by současný koncept RJ místo maršrutek a chaosu taky mohl vést k solidnímu úspěchu...
Nesni
Úterý, 19. září 2017 - 22:27:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1561
Registrován: 6-2014
kdyby se vrhli víc na německý trh, tak by zeleným mohly začít špatné časy i tam
Leo ale s Flixbusem spolupracuje na vlacích Locomore: Vlaky LOCOMORE provozované společností LEO Express ve spolupráci s dopravcem FlixBus. Docela se divím, že Jančura do toho Německa nejde, ale asi fakt má jako prioritu dráhu a přetahování se s ČD.

Focus1976:
se to probírá už týdny
Měl jsem na mysli tu pozitivní část informace - pohodlnější autobusy než u Regiojetu a nevyrušování při cestě. Na základě článků spíš někdo naopak do toho auta mohl přesednout.[sad]

Honzalb:
Domníváte se, že by nějaký zpravodajský server s informacemi z dopravy mohl v blízké době nabídnout (on-line) chat s p. Jančurou nebo jinými osobnostmi světa dopravy?
Honzalb
Úterý, 19. září 2017 - 22:44:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1187
Registrován: 11-2010
Nesni:
"

Honzalb:
Domníváte se, že by nějaký zpravodajský server s informacemi z dopravy mohl v blízké době nabídnout (on-line) chat s p. Jančurou nebo jinými osobnostmi světa dopravy?"
to se zeptejte těch zpravodajských serverů. Zdopravy.cz o tom aktuálně neuvažuje, protože tento formát osobně i po dlouholetých zkušenostech z iDnes.cz považuje trošku za přežitek.
Úterý, 19. září 2017 - 23:29:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1508
Registrován: 4-2011
Nesni:
Měl jsem na mysli tu pozitivní část informace - pohodlnější autobusy než u Regiojetu a nevyrušování při cestě. Na základě článků spíš někdo naopak do toho auta mohl přesednout

A jo, já jsem si z toho vzal to méně podstatné, tak to pak jo...
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Středa, 20. září 2017 - 21:44:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1885
Registrován: 1-2009
Ad TN26: na KV rozhodně odliv cestujících není poznatelny.

- brynda z kafomatu,daily press,sluchátka,občerstvení a hlavně možnost skrytého bonzactvi na personál je dostatečně silné lákadlo pro kastanstvo
Čtvrtek, 21. září 2017 - 12:07:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4577
Registrován: 12-2004
Zítra je u Regiojetu z Brna do Prahy zatím 9 posil(celkem srovnatelné s nedávnou minulostí). Obsazenost spojů navíc vypadá, jakoby žádný Flixbus v této relaci ani nejezdil(Stejně tak dnes od cca 11 do 18:30).
Takže, pokud pojede nějaký Deštník dobře obsazen, budou to lidi z vlaku, aut, nebo odkud?
Slim
Čtvrtek, 21. září 2017 - 14:52:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5754
Registrován: 2-2005
Chudáčeklb: Hele, Ty blbečku, kterej zřejmě ejakuluješ z toho, že můžeš při všech možných a nemožných příležitostech plácat moje jméno, řeknu Ti to asi takhle:

Použil jsem informaci, která platila v době, kdy jsem, se tím živil. OK, asi to je už jinak, beru.

Ale Tebe jako objektivního a totálně nestrannýho špičkovýho žurnalistiu by mělo daleko víc než příspěvek laika na káčku iritovat, že a guru všech podnikatelů v dopravě a ochránce spravedlnosti a férovosti všehomíra evidentně lhal v médiu určeném pro širokou veřejnost. Nebo snad platí, že v jeho činnosti je 10% povoleného zisku, o kterým tam blábolí?

A jestli Tě tohle nechává v klidu a umíš vystříknout jedině nad mojí chybou, je to daleko víc obrázek o Tvý duševní nahotě než o mý zastaralý a neplatný informaci. Zase někdy se můžeš vybrečet v médiích, že odněkud musíš odejít, páč z něčí morálky bleješ, křiváku ubohej.

Pro admina před případným zásahem - zde uvedené výrazy jsou mimo jiné reakcí na to, že toho kripla donekonečna necháváte uvádět moje jméno, aniž byste zasáhli, ačkoli jsem Vás o to několikrát žádal.
Fkam
Čtvrtek, 21. září 2017 - 16:12:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2977
Registrován: 3-2011
Od listopadu omezení linky do Hamburku, nově jenom jednou týdně.
Škoda, přitom německý trh, podle mě má pro RJ velký potenciál.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Honzalb
Čtvrtek, 21. září 2017 - 23:11:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1188
Registrován: 11-2010
Pane Hubený, opravdu se bavím:-)jen tak dál, kázejte prosím o morálce, zejména tímto stylem. Škoda, že se tak stydíte za své jméno. Já ho budu dál uvádět. Slim = Petr Hubený, RTO Klub. Jinak čekám, že se osobně omluvíte Jančurovi.
zvonařka
Čtvrtek, 21. září 2017 - 23:26:31  
Neregistrovaný host
91.218.190.228
A odborník na přejezdy s kukuřicí promluvil.
Jestli se zrzku omluví Jančurovi Slim, osobně mu půjdu jednu vrazit.
Nejdřív by měl Jančura vysvětlit dluhopisy.
Jinak si duševní chudák a žoldák.
Pátek, 22. září 2017 - 00:49:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 338
Registrován: 1-2016
Myslíš že řekne něco jiného než už ohledně dluhopisů řekl (že to bylo na financování expanze ve vlacích)?

https://www.irozhlas.cz/ekonomika/korunove-dluhopisy-od-sve-firmy -nakoupil-take-jancura-operace-existuje-zrejme_1704181641_sam

Jinak jistě uplatňuješ a zajímáš se i o všechny ostatní firmy (tehdy 440 firem včetně státních podniků) - nyní se píše o více jak 1500 firem/jednotlivců a od všech požaduješ vysvětlení.

PS: Boblick nebo kterej ty jsi?
Zvonařka
Pátek, 22. září 2017 - 14:17:29  
Neregistrovaný host
46.135.89.210
TN 26 Co je ti do toho, zda jsem nějaký Boblick. Jména tady zveřejňuje pouze krypl Zrzek.
Ostatní podnikatelé mě tady nezajímají, neb to je diskuse o podnikání Jančury.
Až sem příště půjdeš podívej se na název komory, ať zas nevypadá, že neumíš číst.
Pátek, 22. září 2017 - 16:23:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 339
Registrován: 1-2016
Chápu, ono se nehodí do krámu, že korunové dluhopisy jsou záležitostí stovek firem a lidí a není to jeden zlej Jančura (a k tomu Babiš, na kterého se to vyhrabalo asi jako na prvního). Ono to totiž pak už nevypadá tak bombasticky, že Jančura optimalizuje a využívá něčí neschopnosti nebo záměru při psaní zákona, ať už to psal Boblick nebo ten druhej, kterého opravdu nechci přivolávat, bez jeho žlučových výlevů a urážek je to tu aspoň normální diskuze (tedy kromě tebe).

A jinak, samozřejmě, to vysvětlil. Že to někomu nestačí, je problém toho člověka či Tebe. Jestli tomu někdo věří nebo nevěří, jestli to tak bylo nebo ne, to už ať si každý taky přebere sám. Já si taky myslím, že primárně za tím byla daňová optimalizace jako u většiny z těch stovek firem. Na druhou stranu, víc mu zbude, víc mohl strčit i do těch vlaků, ty peníze nezmizely někam pryč jako v jiných případech.

Víc na Tebe nehodlám reagovat, protože to je pořád dokola to stejný.
Zvonařka
Pátek, 22. září 2017 - 17:55:58  
Neregistrovaný host
46.135.89.210
Nesouhlasím s jakýmkoliv korunovým dluhopisem. Bohužel zjevně nechápeš, že ta diskuse zde je o Jančurovi.
Chápu, že se ti to nelíbí. Jančurovi olizuješ [zadnice] tak chápu, že tě to štve.
Honzablb
Pátek, 22. září 2017 - 20:27:27  
Neregistrovaný host
46.135.13.26
Honzablb: Neříkal jste nedávno, že už na K-Report nic psát nebudete? Škoda, takový klid tu bez Vás byl. Bohužel se opět chováte jako omezený pitomec který jen provokuje.
Nesni
Sobota, 23. září 2017 - 18:57:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1562
Registrován: 6-2014
Autobusy z dálnice D1 nahradíme vlaky, říká Jančura. Míří i do Německa
Zajímavé body z rozhovoru:
- bude jezdit vnitrostátní linky v Německu
- roste mu počet cestujících na linkách, kam přišel Flixbus
- celkový počet lidí jezdících autobusem se příliš nemění, tj. s Flixbusem a dalšími dopravci bojuje o víceméně stejné lidi
- nechává manažery, aby řídili firmu.
Neděle, 24. září 2017 - 18:50:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 340
Registrován: 1-2016
Zv: Tahle diskuze díky vulgárním hovadům jako ty už roky není jen o Jančurovi. Minulý nick máš bloknutý za ty dřívější výlevy?

Nesni: Rozhovor zajímavý, uvidíme jak to bude s těmi vlaky v reálu, zda pokryje všechno jak mají schváleno, zatím ty tři vlaky na Brno jezdí víceméně spolehlivě, ze servisem problém není. Spíš jsem zvědavý, jak se mu podaří lidi dostat do vlaku z autobusu (teď chápu, že kdo chce jet s ním vlakem, tak má poměrně omezenou časovou nabídku, třeba ten poslední vlak po 17h z Prahy je zbytečně brzo na návrat z celodenního výletu) aniž by ty lidi, když nebude autobusový spoj Regiojetu, přešli k Flixbusu, když jim doteď autobus vyhovuje i přes kvalitní nabídků vlaků ČD i RJ na Brnu.
Neděle, 24. září 2017 - 20:47:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4580
Registrován: 12-2004
Dnes u Deštníků v 15:45 z Práglu do Brna 45 - 50 lidí.
Odbavovala nějaká sympatická děvenka.
Odjezd zpožděn cca 3min. u Grandu přesně dle JŘ.
Čekal jsem, jak půjde wifina při tolika lidech. Za Prahou se tomu nechtělo, dál od odbočky do Benešova už bez problémů. Pro mě zatím nejlepší zkušenost s touto firmou.

U Grandu ovšem info oničem, spíš tedy dál žádný. Stánek je na tom pořád stejně, jen je uvnitř zelená bunda[crazy]
Zase tam zavazelo několik busů cestovek, jakoby ty .undy musely jezdit zrovna odtama[ko]
Odpadků na zemi tolik, že by se za to nemuseli stydět ani v Tunisku....
Nesni
Neděle, 24. září 2017 - 22:09:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1565
Registrován: 6-2014
když nebude autobusový spoj Regiojetu
Hm, další z jeho "přínosů" autobusové dopravě v ČR. Proč vyháněl z linky jiné dopravce, když ji chce zrušit?[crazy] Nezbývá než doufat, že tradici tohoto spojení udrží alespoň Flixbus, případně někdo nový (Arriva Express?). Objektivně si myslím, že cestující do vlaku nepřejdou. Nanejvýš přetáhne nějaké od ČD a taky určitou část cestovatelů do Vídně, poněvadž ČD tam účtují dost vysokou cenu.
Neděle, 24. září 2017 - 22:48:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 341
Registrován: 1-2016
Zrušit asi ne (minimálně dokud je bude mít vytížené), spíš tam budou větší intervaly než dneska (po hodině někde říkal myslím). A než čekat hodinu na další Regiojet, tak pojedu někým jiným třeba za půl hodiny (Flix, možná Eurolines?). Arriva si myslím, že do toho nepůjde. Můj tip je, že zůstanou spoje přes Jihlavu a budou doplněny "přímými" mezinárodními spoji a možná zůstane otočka nějaký 1-2 přímé jen PR-BR na den.

Ono jen na tu Vídeň to jezdí zhruba co 2 hodiny bus a tam si myslím, že to víceméně zůstane, navíc to jezdí až na letiště, vlak ne. U Bratislavy zase busy pokračují do Maďarska, sice je tam víc konkurence než na Vídni, ale pokud se mu to zaplní, tak to asi zůstane (tím pádem i Praha - Brno) i když tam budou asi skrz rezervační systém omezovat místa ve prospěch delších tras. Ostatně jako teď.

Viděl bych to prostě podle vývoje trhu a obsazenosti. Jinak souhlasím s tím, že jen z autobusů vlaky nezaplní a dost lidí do vlaku nepůjde. I když, taky byly časy, kdy jsem jezdil zásadně autobusem a vlakem ne. Stačilo troška konkurence "jen" na dálnici, která srazila i ceny u ČD, nasazovali se lepší vagony a klidně vlakem, pak přišly Railjety, teď konkurence a busem jsem na Prahu nejel už hodně dlouho...
Neděle, 24. září 2017 - 22:51:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 342
Registrován: 1-2016
Zzz: začíná semestr, už od minulého týdne se nedá v Brně hnout a často doslova ;-) Tak asi to pomůže i Flixbusu, pokud to nebyl náhodný výstřel.

Jinak bordel je u Grandu zase velký, chvíli to vypadalo, že se to daří udržovat aspoň trochu slušně, ale už je to zase zpátky. A nejen tam, i u hlavního nádraží vedle, kde se radnice tak pořád dušuje, jak je to tam po "jejich" zásazích a úklidu krásné a sluníčkové. V reálu úplně stejný bordel a každý normální člověk se odtamtud snaží co nejrychleji zmizet. O zájezdech raději nemluvě.
Nesni
Neděle, 24. září 2017 - 23:53:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1566
Registrován: 6-2014
TN26:
Vídeň to jezdí zhruba co 2 hodiny bus a tam si myslím, že to víceméně zůstane, navíc to jezdí až na letiště, vlak ne
Obávám se, že skutečnost bude jiná. Autobusy na letiště Vídeň by mohl zkrátit do trasy Brno-Vídeň, do Prahy nechá jezdit jen spoje v okrajových časech. Dva argumenty, které to podporují:
1) s příchodem Flixbusu zlevnil, takže i při plných autobusech vydělává méně. Jestli má opravdu tak malou marži, jak tvrdí, zisk mu citelně klesnul. Říká, že autobusy má na úvěr, musí mu tedy vydělávat.
2) pro rozjetí nějaké smysluplné sítě linek v Německu bude potřebovat dost autobusů, zvlášť pokud to má být jako na jeho linkách v ČR - celodenní hustý takt. Potřebuje jich proto hodně vyvázat z vnitrostátních linek. Tím se vysvětluje i jeho nadšení z příchodu Flixbusu na libereckou linku - proškrtá ji podle mého názoru taky.

budou asi skrz rezervační systém omezovat místa
Nedivil bych se, kdyby nenabízeli žádné místo v čase, kdy pojede vlak Regiojetu. Vlaky mají u něj jednoznačnou prioritu, viz připravované bezplatné parkoviště pro cestující v Židenicích. Nevím, kolik je tam prostoru, ale třeba by si tam mohl udělat i konečnou linky na letiště Vídeň.
Pondělí, 25. září 2017 - 08:32:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1510
Registrován: 4-2011
Jinak bordel je u Grandu zase velký, chvíli to vypadalo, že se to daří udržovat aspoň trochu slušně, ale už je to zase zpátky. A nejen tam, i u hlavního nádraží vedle, kde se radnice tak pořád dušuje, jak je to tam po "jejich" zásazích a úklidu krásné a sluníčkové.

Na Grandu bývaly velké černé kontejnery, které to většinou pobíraly, i když bordel tam byl taky. Teď tam jsou jen klasické koše a mám dojem, že je občas použije i stew na pytle odpadků sesbírané z busu. A u nádraží jsou po vydláždění opět poblité fleky kolem laviček, jak si tam sedají ožralové čekající na rozjezd...
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Pondělí, 25. září 2017 - 16:37:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 343
Registrován: 1-2016
To Brno Vídeň zkrácení jsem zapomněl (to už myslím jednou měli nebo chystali, jak loni(?) vrtali do té Vídně a byly i ty "expres" spoje z Prahy jedoucí směr Znojmo). To by asi taky dávalo částečně smysl. To už asi záleží na jejich číslech prodaných jízdenek, kolik lidí jede celou trasu Praha - Vídeň resp. letiště. Do toho už my nevidíme. V Židenicích těžko říct, je tam malej terminál pro MHD/IDS, na naložení vyložení lidí by to asi stačilo, ale místo tam není (a i to parkoviště nebude asi extra moc velké co si to tam tak vybavuju). Spíš ho ovšem, vzhledem k lokalitě bude muset mít slušně hlídané/zabezpečené...