Diskuse » Archiv 2017 » Autobusy a trolejbusy » Student Agency » Archiv diskuse Student Agency do 06. 09. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Student Agency do 06. 09. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 25. srpna 2017 - 16:32:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6231
Registrován: 5-2002
Škoda že RJ spojuje dohromady existenci stevardky s dostupností kafe, kdyby na ty linky daly nějakej automat na nápoje / vodu aspoň...
Pátek, 25. srpna 2017 - 16:47:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6232
Registrován: 5-2002
Jinak Klatovák mívá plné pátky / neděle v rezervacích, a jinak vypadá bídně... Škoda že jak se zkrátí na jedné straně na Zličín, tak že na druhé straně tu půlhodinu nevyužije třeba na zajetí do Rudy, aspoň na jednom páru, to by bylo bezkonkurenční spojení (rychlostí)... A ještě v Plzni stavět u Olympie...
Pátek, 25. srpna 2017 - 18:46:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1493
Registrován: 4-2011
Škoda že RJ spojuje dohromady existenci stevardky s dostupností kafe, kdyby na ty linky daly nějakej automat na nápoje

Kdyby to tak bylo, lidi by courali celou cestu, jak by se jim zrovna zachtělo (kávy), nosili by to v rukách, další by museli kvůli nim vstávat, a jelikož má bus 63 míst, dělaly by se fronty. Toho bych se fakt dožít nechtěl. Už tak se řeší, že courá stew (a ta nosí 4 nápoje najednou) a občas někdo na záchod, a ještě tohle... Tím spíš, že by tuhle anarchii (nápoje ano, stew ne) neměl kdo řešit. Řidič může být rád, že si mu lidi sednou, připoutají a sedí a jedou... Arriva sice nějaký ten automat má, ale to není tekoucí horká voda, jestli se nepletu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Focus1976.)
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Pružinskij
Pátek, 25. srpna 2017 - 21:45:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1807
Registrován: 4-2015
H_k:
"Ad Flix - jj, pokud vnitro nebude takový masakr jako mezinárodka, tak jim to třeba poběží, na Varech měli vyprodané spoje i v neděli. Jeden jsem viděl přijíždět a opravdu z toho lezlo hafo lidí, tak to není fake rezervačního systému... "

Jsem v KV podstatně častěji než ty a zelený busy vídám prakticky pořád prázdný (při pohledu z auta, zespoda - nula až jednotky hlaviček pax).
West code was broken.

Sobota, 26. srpna 2017 - 08:32:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4492
Registrován: 12-2004
Pružinskij: Já si taky myslel u Grandu, že jim z Budapešti přijíždí prázdný bus...
Takže "sorryjako", ale takový počítání lidí je na p.ču...
Sobota, 26. srpna 2017 - 09:54:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6234
Registrován: 5-2002
Nj, některý spoje maj prázdný, některý plný, jako všichni. [happy]

RJ měl na Varech dlouhodobě poddimenzovaný návoz jednodenních turistů do Varů, a to má Flix plné. Flix naopak počítal s výraznou dojížďkou z Varů do Prahy, ta sice existuje, ale tam moc lidí zatím nepřebral...

Já osobně ho zkusím z Plzně, až bude, zvědavost bude velet to vyzkoušet - ale jinak si asi rád v RJ booknu konkrétní místo, než mít nějakou loterii s místama...
Dan38
Sobota, 26. srpna 2017 - 13:49:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 332
Registrován: 4-2006
Jeden "nezaujatý" komentář FlixBus drtí RegioJet. Pošlu všechny své autobusy do Německa, vyhrožuje Jančura.
Nesni
Sobota, 26. srpna 2017 - 14:52:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1525
Registrován: 6-2014
zvědavost bude velet to vyzkoušet
Mě děsí ta popisovaná nespolehlivost. Na cestu Plzeň-Praha si to chce vyčlenit celé odpoledne.[happy]

si asi rád v RJ booknu konkrétní místo, než mít nějakou loterii s místama
A tady je důležitá otázka - co když všechna místa, která chcete, jsou již obsazena? Je lepší jet s RJ s jistotou na horším místě nebo zkusit Flixbus a mít šanci na parádní místo?
Sobota, 26. srpna 2017 - 15:32:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4494
Registrován: 12-2004
Dan38: Pan Bevelo opět ouřaduje[crazy][ko]
Sobota, 26. srpna 2017 - 15:33:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 299
Registrován: 1-2016
Jirásek v akci :-D Jinak bych si to i rád přečetl celé, takto na pobavení při víkendovém odpoledni, ale kvůli jeho 1,50 z reklamy fakt adblock vypínat nebudu, je to šašek.

Nevím, zda ty prázdné autobusy někoho "drtí". Spíš si škrábou hlavu, jak přitáhnout lidi, když ani 25 Kč moc nepomáhá a 9 z 10 zkušeností je negativních.
cestujíci do písku
Sobota, 26. srpna 2017 - 15:50:13  
Neregistrovaný host
109.81.208.196
Jestli se ve všech autobusech Flixbusu bude sedět tak nemožně, jako se sedělo v tom, v kterým jsem jel z Prahy do Písku, tak bych se zase tolik o Regiojet nebál. Nemožným sezením myslím to, že jsem měl neustále pocit, že je opěradlo sedačky vyboulené v tom místě, kde se o něj člověk nejvíce opírá. Jednodušeji psáno, prostě při normálním sezení jsem vystoupil po hodině cesty s bolestí zad. Toto se mi v Regiojetu nikdy nestalo.
Sobota, 26. srpna 2017 - 18:18:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 957
Registrován: 8-2011
Hroch.R420: jak jezdí plnej klatovák?
Jel jsem vždy ráno do Prahy a odpol z Prahy a řekl bych tak 80% zaplněno,ale přesně nevím,nepočítal jsem kusy.

Škoda že RJ spojuje dohromady existenci stevardky s dostupností kafe, kdyby na ty linky daly nějakej automat na nápoje / vodu aspoň...

No pokud budou i přesto jezdit lidi,tak to rozmetá jančurobijecký úderce jejich teorii,že se žlutým se jezdí výhradně kvůli kafi zdarma [biggrin]
Sobota, 26. srpna 2017 - 19:07:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4496
Registrován: 12-2004
cestující do Písku: Mě se v patráku do Brna sedělo dobře, ale uvítal bych vyšší opěrku.
Pondělí, 28. srpna 2017 - 10:42:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 243
Registrován: 3-2012
Recenze na Flixbus jsou v tomto vlákně, takže i já přispěju se svou troškou do mlýna:

Nědělní výlet Vary - Praha - Vary. Někdo upozorňoval na lístky za 25 Kč, tak proč toho nevyužít, že. Ve Varech se odjíždí z nástupiště číslo 16, ne z dvojky, jak je psáno na jízdence. Autobus jak ze škatulky, řidič usměvavý a příjemný se slušivou kravatou. Celkem se nás sešlo 8 (z toho naše grupa jela v pěti lidech). Do Lubence jsme se vyloženě courali, příjezd na Florenc cca -10. To bylo od dob StudentAgency poprvé, co mi cesta busem do Prahy trvala míň jak dvě hodiny.

Zpět se jezdí z dvanáctky a překvapilo mě, jak moc Florenc zezelenal. Vezl nás ten samý řidič, pamatoval si nás z rána a říkal, že asi poveze jen nás. Nakonec přišli ještě dva kaštani, co si kupovali lístek u řidiče. Odjezd načas, zastávka cca 7 minut na Jesenický kvůli tankování, pak v Lubenci (čekání na čas odjezdu) a do Varů příjezd načas (od Bochova se před námi plazil někdo v Hjondé).

Místo na nohy je luxusní, oproti RJ cca 5 cm navíc a je to znát. Vysunutí sedačky do uličky jsem si vyzkoušel, na dlouhý cesty se to určitě bude hodit. Sedačky nebyly v kůži, ale hadrový - nemám nic proti žádné z těchto variant. Wifina wifinovala, klimatizace klimila, za mě je ale největší plus, že se nekoná závlek na PRG a dle JŘ ušetřím já osobně půl hoďky na točce KV-Praha-KV.
Obdivuji osobní statečnost řidičů linky 294 [ok]
Pondělí, 28. srpna 2017 - 17:49:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4499
Registrován: 12-2004
Dnes jsem využil možnost zhlédnout odjezd 15:55 do Prahy od Grandu v podání Zelenozla. Bohužel autobus opět nepřijel ani do 16:15, tak jsem pokračoval. Jen mě zarazilo, že pořád nemají vyvěšen JŘ, pouze nějaký souhrn odjezdů dřívějších linek na malém papírku.
Rovněž předprodejní nebo informační stánek je stále ve fázi "stavby".
Od firmy z Německa, která chce dále expandovat, jsem čekal hoddně odlišný přístup.[ko]
Jen tak mmch. Žlutozlo v 16:00 odjelo přesně načas.

Už se těším na nedělní odjezd z Prahy, abych na vlastní oči viděl, jak se tato společnost začla zlepšovat.
Pondělí, 28. srpna 2017 - 18:11:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 302
Registrován: 1-2016
Džejár: Díky za recenzi, konečně také i něco pozitivního mezi všemi těmi ostatními zkušenostmi, co jsem zatím četl. Osobně si myslím, že lístky za 25 budou muset pokračovat, asi dlouhodobě vozit téměř prázdný autobus se nebude chtít ani Flixbusu s kapitálem v zádech. Jinak u KV právě to vynechání letiště jsem si myslel, že by mohlo pro přímé cestující být výhodou. Ono třeba i u Regiojetu netrvá "závlek" na Jihlavu nějak extra dlouho, ale taky raději volím spoje, co tam nezajíždí, když to jde.
Pondělí, 28. srpna 2017 - 19:12:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 166
Registrován: 9-2007
Já bych tomu dal čas. Žádný dopravce ze začátku není dokonalý, kor když začíná na jiném tržním prostředí. Uvidíme v říjnu to začnou jezdit vysokoškoláci.
Nesni
Pondělí, 28. srpna 2017 - 21:42:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1527
Registrován: 6-2014
v podání Zelenozla
Kde vidíte ve Flixbusu nějaké zlo? Zatím přinesl řadu nových spojení do zahraničí a jestli se potvrdí slova jeho ředitele, že chce v rámci ČR expandovat i do menších měst, tak snad se konečně začnou vracet dálkové linky do míst, odkud je vyhnali vyzobávači.

Žádný dopravce ze začátku není dokonalý
Podle zkušeností popisovaných v různých diskusích je ale chaos běžný i na zavedených linkách zeleného dopravce.
Pondělí, 28. srpna 2017 - 22:34:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4429
Registrován: 4-2003
Nesni:
"Zatím přinesl řadu nových spojení do zahraničí a jestli se potvrdí slova jeho ředitele, že chce v rámci ČR expandovat i do menších měst, tak snad se konečně začnou vracet dálkové linky do míst, odkud je vyhnali vyzobávači."

Tak to je dost naivní představa... On Flixbus snad není vyzobávač? V mezinárodní dopravě a v německém vnitru je jeho hlavní výhodou výrazně nižší jízdné oproti hlavnímu konkurentovi, kterým jsou DB. Díky tomu může i na relativně slabých relacích přitáhnout dost cestujících. Resp. většina z takových "slabých" tras spojuje poměrně velká města, takže je jasné, že tam pro veřejnou dopravu potenciál je, akorát byl dosud přidušen cenovou politikou DB.

Na českém vnitru je situace jiná - vlak je cenově dostupný, nabídka spojů a teď už i úroveň vozového parku relativně slušná. Když proti tomuto přijde autobusový konkurent, tak sice nějaké klienty přitáhne, ale zdaleka to nebude takový zázrak jako v Německu. Zde totiž hraje roli rozsah nabídky spojů. Náhodný výstřel přestává být pro klientelu atraktivním a častěji jezdící linku v komerčním režimu zase tyto "slabší" trasy neuživí. Podle mě situace spěje k tomu, že z komerčních bus linek v dlouhodobém horizontu zůstanou jen hlavní trasy mezi velkými městy a vše ostatní bude obsluhováno jen návaznými regionálními spoji.
Pondělí, 28. srpna 2017 - 23:40:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 303
Registrován: 1-2016
Co se týká "vyzobávání" (což v podstatě dělají všichni dopravci co nemají "jistou" v ZDO), tak si myslím právě zelená nemá co vyčítat se žlutým, na kterého předpokládám je to mířeno. A některé spoje Flixu jsou v tomto úplně ukázkové.

Jinak třeba u mě je to tak, že spoje v režimu "náhodný výstřel" v podstatě neregistruju pokud na trase je nějaký stálý "celodenní" dopravce (za příklad budiž třeba Leo expres bus na OL) - tyhle spoje (dopravce) řeším až v situaci, kdy není volno u "celodenního" RJ nebo Arrivy na Olomouc (což se asi ani nestalo), případně neexistuje jiná alternativa ani ve vlaku.

Třeba kdysi jsem chtěl využít náhodný výstřel tímto směrem v podobě Tišnova a vysloveně jsem z té cesty na kratším úseku měl pocit, že řidiče obtěžujeme, že nás vůbec musí odbavit a svézt. Ještě jsme ho museli nahánět na nádraží, protože zajel na nějaké nepoužívané nástupiště. Podobně to na mě působí i u Flixbusu (před nástupem Umbrelly), který tu spojoval města "až" 2x denně, že si tu přihříval marketing, že je jako nový dopravce i na vnitru a přitom šlo o mezinárodní linky, kdy je lepší se jim vyhnout když je jiná alternativa (z důvodu ceny i možného většího zpoždění, podobně to měl i Leo, že pak přijel nějaký autobus ukrajinců a ještě se sekyrou či kdo to pro ně tenkrát jezdil).
Úterý, 29. srpna 2017 - 08:24:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4501
Registrován: 12-2004
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/sef-firmy-ktera-chce-porazit -jancuru-flixbus-vic-prizpusobim/r~e5a3280e8c2a11e7867b002590604f 2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=ed itor1-static&utm_term=position-0&redirected=1503987383
Pajzák
Úterý, 29. srpna 2017 - 13:51:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1056
Registrován: 6-2015
cestujíci do písku:
"Jestli se ve všech autobusech Flixbusu bude sedět tak nemožně, jako se sedělo v tom, v kterým jsem jel z Prahy do Písku, tak bych se zase tolik o Regiojet nebál. Nemožným sezením myslím to, že jsem měl neustále pocit, že je opěradlo sedačky vyboulené v tom místě, kde se o něj člověk nejvíce opírá."
Ono je vhodne si vysunout hlavovou operku. Prave jsem tak ucinil a sedi se mi skvele.
Úterý, 29. srpna 2017 - 14:13:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 304
Registrován: 1-2016
Chceme udělat takovou nabídku, která je dlouhodobě udržitelná. Jak se ukazuje, u konkurence to dlouhodobě udržitelné asi nebude.

Tohle bych potřeboval přeložit, jak to myslel (že Jančura nemůže jezdit dlouhodobě za podmínek/cen jako oni, kteří odvádí 30% pryč, zatímco Jančura tvrdí že má zisk cca 5% při stejných cenách?).

Jinak oceňuji, že chyby a problémy víceméně přiznává a pravděpodobně to hodlají řešit. Narážka na kafe nesmí ale chybět [happy] Taky tu 100% obsazenost ve špičkách mu trochu nevěřím, ale to je asi jedno.

Celkově mi z toho vyznívá, že si mysleli, že se cestující posadí před zelenou na zadek a ono se tak nestalo (protože tu "lepší" autobusovou dopravu tu už delší dobu někdo provozuje, ne jako jinde jak zmiňuje).
Pajzák
Úterý, 29. srpna 2017 - 14:52:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1057
Registrován: 6-2015
Ne, mysleno je, ze nabidka RJ byla udrzitelna bez konkurence. Kdyz tato prisla, zacalo se hybat s cenami, planuje se snizovani kapacity vozidel pro zvyseni komfortu apod.
Úterý, 29. srpna 2017 - 16:26:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6242
Registrován: 5-2002
Celkově mi z toho vyznívá, že si mysleli, že se cestující posadí před zelenou na zadek a ono se tak nestalo (protože tu "lepší" autobusovou dopravu tu už delší dobu někdo provozuje, ne jako jinde jak zmiňuje).

Jj, podle mě se RJ v evropském měřítku nemá za co stydět, možná si občas zbytečně berou k srdci kvičení šotoušů o tom jak je stevardka "obtěžuje" a podobně... Kdyby ve svém stylu zkusili nějaké německé vnitro, tak by se možná divili jak by to fungovalo...
Úterý, 29. srpna 2017 - 20:52:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1831
Registrován: 9-2005
Taky si müím, že přirovnání RJ ke švédské přesile byly velkýma očima nedůvodného strachu. V po jsem jel v 7 ráno ze šalingradu do cajzlova, žluťák skoro plný a zelený měl tak 8 lidí.
Rybák
Úterý, 29. srpna 2017 - 21:37:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1077
Registrován: 5-2008
Třeba na lince Londýn-Praha už vloni zelený prohrál a nepomohla ani cena 35€ až do odjezdu ani nácestné zastávky v Německu...
Středa, 30. srpna 2017 - 08:24:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 7-2017
Od lonského léta jezdim často nočním Praha-Mnichov airport, RJ 23,00, Flix 23,55. Dokud jezdil Flix Berlin-Praha-Mnichov bylo často zpoždění, nicméně mám v Mnichově čas do odbavení přes 4 hodiny, takže volim spíše podle ceny ač nerad. Flix občas levnější skoro o 450 Kč. Neexistence místenek u Flixu je dost problém,protože měl 1.zastávku v Praze na hl.n. přijížděl na Florenc z poloviny obsazen, další místa na Florenci cestující bez zavazadel,velká většina Pakistánci,Indové a přilehlé lokality, takže dvě volná místa vedle sebe problém. Celou noc zářivky v patře naplno, místa na nohy nic moc, halekání jak na trhu. Takže v tomto dost minus. Nicméně zase žádná katastrofa to neni, dá se to. Pokud je cena stejná pak volíme RJ, což je minimálně o třídu výše, spaní v pohodě,klid. Ted jsem zjistil že v 02.00 jezdí do Mnichova Eurolines ze Zličína, sice ne na letiště ale časově je to pro nás výhodnější, zkusime. Prostě Flixbus je jiná kategorie, zavilí kritici RJ můžou srovnávat. Ale konkurence nikdy neškodí. Jako normální cestující volim vždy čas/cena. Vlastníci společnosti a jejich politické a ekonomické chování jsou pro mě nepodstatné.
Středa, 30. srpna 2017 - 16:03:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4506
Registrován: 12-2004
https://zpravy.aktualne.cz/finance/revoluce-u-ceskych-drah-jizden ku-uz-vratite-snadneji-pribude/r~4f31c9fe8d5e11e7a5d50025900fea04 /
Pátek, 01. září 2017 - 09:52:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1905
Registrován: 12-2007
Vlastníci společnosti a jejich politické a ekonomické chování jsou pro mě nepodstatné.

To bylo hezký přiznání
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Pátek, 01. září 2017 - 11:05:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 307
Registrován: 1-2016
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/stanek-pro-flixbus-stoji-n acerno-brno-stred-zahaji-rizeni-o-odstraneni-stavby-20170831.html
Pátek, 01. září 2017 - 12:59:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 7-2017
R_1463Úpa: jaké přiznání, to máte asi problém s chápáním,co? Prostě na rozdíl od některých zde mě nezajímá cokoliv spojené se subjektem, který mě dopravuje. Pouze cena a čas. Takže chápu Vaši reakci jako spíš pindání za každou cenu.
bbflix
Pátek, 01. září 2017 - 20:03:24  
Neregistrovaný host
109.81.211.15
Dnes ve 14.00 Flix z Prahy do Brna 16 lidí. To je to 100% vytížení ve špičce..
Nesni
Pátek, 01. září 2017 - 20:18:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1530
Registrován: 6-2014
Místo stevardů dáme cestujícím víc místa a kvalitní wi-fi, říká ředitel FlixBusu pro Česko a Slovensko Pavel Prouza
zdroj: https://archiv.ihned.cz/c1-65864450-berlin-je-pro-autobus-idealni
z obsahu článku:
... Pavel Prouza je už od dětství vášnivým fanouškem i hráčem počítačových her, ačkoliv tak vůbec nevypadá − nemá na sobě ani mikinu s kapucí, ani nepůsobí dojmem introverta.
"Začínal jsem jako novinář a psal jsem právě o PC hrách, z nichž jsem plynule přešel k sociálním sítím, které tady tehdy byly ještě v plenkách." Následně v tomto oboru vyzkoušel marketing, ve kterém se docela našel, a zakotvil ve společnosti Socialbakers.

"Později mě oslovilo BlaBlaCar, kde jsem přičichl k sektoru dopravy na pozici country managera pro Českou republiku a Slovensko. Nevyšel ale plánovaný twist byznysmodelu na předplacené služby a nenaplnil se cíl, se kterým jsem do toho šel," vypráví. Začátkem tohoto roku se proto s BlaBlaCar rozloučil a nastoupil na pozici ředitele české a slovenské divize německé společnosti FlixBus.

Hlavním partnerem FlixBusu v Česku je společnost Umbrella, která současně vlastní všechny zelené autobusy. Donedávna fungovaly pouze mezistátní spoje, ve čtvrtek 17. srpna se ale zelené linky rozjely také mezi českými městy.

Zatímco si pochutnáváme na lákavě naaranžovaném i vonícím hlavním chodu, Pavel Prouza mi vysvětluje rozdíly mezi českým a německým autobusovým světem. "S trochou nadsázky lze říct, že u nás jsme o několik světelných let před nimi. V Německu byl donedávna autobus vnímán jako poměrně nepohodlný a levný dopravní prostředek pro chudé. Tady je situace odlišná, máme několik soukromých dopravců, z nichž největší je RegioJet, který tu nastavil určitý standard. Ten nemáme v plánu překonávat, ale chceme ho nabídnout racionálnější a udržitelnější."

Když se zeptám, jak takové cestování vypadá, ihned upřesňuje: "Například místo stevardů a horkých nápojů zdarma, které obzvlášť nechápu, dáme cestujícím to, co opravdu potřebují: víc místa na nohy, kvalitní 4G wi-fi a palubní zábavní systém ve formě přímého streamu do telefonů a tabletů."

Autobusem Pavel Prouza jezdí rád, není prý ale věrný žádnému dopravnímu prostředku. "Na konkrétní typy cest volím auto, na jiné vlak, létám…, řídím se kombinací času, komfortu a ceny. Jsou lidé, kterým je to jedno, ale já mám své oblíbené trasy. Třeba do Bratislavy se krásně jede po kolejích, pro autobus je ideální Berlín a Mnichov," doporučuje na závěr.
Pátek, 01. září 2017 - 20:57:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 308
Registrován: 1-2016
Ono zjevně v Blabla caru toho nechápal on či další mnohem víc. Aneb jak zlikvidovat původní docela dobrou službu prodejem "velké" firmě...

Jinak pokud nechápe ty horké nápoje, tak mu napovím. Jednak je to pro cestujícího víceméně zdarma, to je jedna věc. Nejsou ani extra špatné, takže než si kupovat někde na nádraží za dvacku v automatu to stejné, tak si to dám raději v pohodlné sedačce, mnohdy jedu ráno, tak k tomu zakousnu něco zakoupeného v oblíbené pekárně u nádraží. Jel bych i bez toho, ale je to prostě dobře trefený bonus (a pro někoho i lákadlo) zákazníkům. Nic víc nic míň. K tomu něco na čtení, co víc na ukrácení cesty chtít. No možná ještě ráno čerstvou snídani :-))))

Navíc dneska to možná už tolik smysl nemá, když na každém rohu pomalu je slušná kavárna s kvalitní "opravdovou" kávou, ale když se tento koncept rozjížděl, tak maximum v dosahu většiny nádraží byl buď drahý automat dovezený kdo ví odkud nebo nějaký bar, kde uměli udělat tak maximálně hnusného turka nebo v "lepším případě" nějaké automatové tchibo apod. za cenu někalika desítek Kč.

Ale ať se sveze některým "svým" spojem, co při cestě stojí někde na benzince - co si ti lidi jdou koupit většinou - vodu a kafe, sem tam něco k jídlu do ruky. Možná v tom má odpověď. Mimochodem, někdo mi někde jinde odepisoval, že prý Flixbus má nějaké automaty v busech? Může to někdo potvrdit nebo to mají jen někde? Nebo kecal?

Je třeba zajímavé, že když jedu s Arrivou, tak (pokud má automat zapnutý/funkční), že snad ještě nikdy si tam to kafe nikdo koupit nešel. A když jsem ho chtěl vyzkoušet, tak to zrovna řidič měl vypnuté nebo se to tenkrát teprve chystalo.

No a já bych se ho zase mohl zeptat, k čemu potřebuje v buse wi-fi. Bez té se zase dokážu obejít já, ale přesto nebudu vykřikovat něco o "hnusném wifi" jako to dělají flixbusáci s tím kafem. Holt ji někdy využiju, někdy ne. Stejně většina těch, co nutně "potřebuje" wi-fi, tak je tak maximálně na facebooku a messengeru. Ale vyhovuje jim to, tak proč ne. Stejně jako někomu vyhovuje to kafe - na rozdíl od blabla flixbusáka to nebudu hanět.


(Příspěvek byl editován uživatelem TN26.)
Nesni
Pátek, 01. září 2017 - 21:43:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1531
Registrován: 6-2014
jak zlikvidovat původní docela dobrou službu prodejem
Tak třeba se mu podaří zlikvidovat český Flixbus prodejem Regiojetu.[biggrin][biggrin]

Jinak ohledně budoucnosti Regiojetu už su klidný.[happy] Takto zkazit nástup na trh považuji za diletantismus, ze kterého se firma bude jen těžko dostávat. To není jako v počítačové hře, kde prostě kliknete na "New Game".[nene] Zvlášť pikantní je, když pan ředitel poučuje redaktorku o tom, jak je český trh vyspělý. To nevěděl 16. srpna?[blush]

k čemu potřebuje v buse wi-fi. Bez té se zase dokážu obejít já, ale přesto nebudu vykřikovat
Vaše vyjádření je ještě docela smířlivé, jiní diskutující na Káčku vůbec nechápou, že když se oni chtějí cestou dívat z okna, tak to ale nemusí být universálně přijímaná náplň cesty pro každého. Lidi dnes obecně hodně šetří svým časem a chtějí ho využít například čtením Facebooku, zpráv nebo třeba Káčka. V neposlední řadě je možné si na Google mapách prohlížet nadcházející část cesty ohledně možného zdržení v kolonách.
Sobota, 02. září 2017 - 00:18:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1496
Registrován: 4-2011
Dnes ve 14.00 Flix z Prahy do Brna 16 lidí. To je to 100% vytížení ve špičce...
Minulý čtvrtek nás tímto spojem jelo osm, to je 100% nárůst. [lol][lol]

dáme cestujícím to, co opravdu potřebují: víc místa na nohy, kvalitní 4G wi-fi a palubní zábavní systém ve formě přímého streamu do telefonů a tabletů
Takže cestující si "potřebují" vybíjet dvě a půl hodiny vlastní telefony a tablety a dívat se na ně se skloněnou hlavou, místo aby se dívali na filmy/seriály na větší obrazovce před sebou, která je napájená z busu... nebo jak to mám pochopit?


(Příspěvek byl editován uživatelem Focus1976.)
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Pajzák
Sobota, 02. září 2017 - 00:56:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1071
Registrován: 6-2015
Proc by si je vybijeli? Existuje i neco jako zasuvky nebo USB pripojky.
Sobota, 02. září 2017 - 11:13:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 310
Registrován: 1-2016
Grand / Zvonařka: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/cesta-autobusem-z-brna-zvo narka-ma-rezervy-grand-je-pretizeny-20170902.html
Sobota, 02. září 2017 - 12:45:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6247
Registrován: 5-2002
Jj, Prouza je bohužel těžce mimo a podle toho Flix tady asi dopadne... Ale třeba ho bude centrála dotovat dlouho a trpělivě... Každopádně blbé vedení může potopit jakoukoliv firmu. [happy]

Když nastupoval Leo tak bylo zajímavé sledovat občas naivní představy a vyjádření majitele... Ale brzo se vzpamatoval a tak se v černých vlacích dá kafe koupit, a v autobusech dokonce kapslové a případně mají instantní jako zálohu, jel jsem s nima do Mnichova a dostal jsem to obyč kafe s omlouvou že nefunguje lepší kávovar...

Ale u Flixe to ještě dlouho nebudou chápat... [proud][proud]
Sobota, 02. září 2017 - 18:31:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1497
Registrován: 4-2011
Proc by si je vybijeli? Existuje i neco jako zasuvky nebo USB pripojky.

Jel jsem dvěma různými busy Flixbusu a ani v jednom zásuvky/přípojky nebyly.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Pajzák
Sobota, 02. září 2017 - 18:51:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1075
Registrován: 6-2015
Ja jsem jel tremi a ve dvou byly. Treti byla zajezdova zalozka bez wifiny. Navic se maji busy dovybavovat, coz by korespondovalo se zjistenim, ze zasuvky jsou v novych vozech, zatimco v 1-2 roky starych strojich ne.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pajzák.)
Neděle, 03. září 2017 - 23:29:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 511
Registrován: 7-2009
Konkurenční boj zelený vs. žlutý - http://www.tisen.tv/2017/08/nemecke-autobusy-maji-problem-se-veji t-na-ceska-nastupiste-na-knizeci-se-ridic-vyhybal-sve-konkurenci- a-naboural/#prettyPhoto
Středa, 06. září 2017 - 00:15:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 312
Registrován: 1-2016
Něco nového na čtení.

http://ekonomika.idnes.cz/flixbus-autobus-doprava-test-djh-/test. aspx?c=A170904_124021_domaci_lre

No, i když, nového....

Zaujala mě zmínka o občerstvení, to asi záleží na konkrétním dopravci či typu busu nebo to mají všude (pokud tedy je přítomen druhý řidič)?
Středa, 06. září 2017 - 09:05:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 7-2017
On tady FlixBus nejezdí týden.Ti kteří ho používali i v minulých letech vědí své. Jenže na těch mezinárodních linkách které i v minulosti projížděli Prahou to nebylo tak markantně vidět jako dnes při nárůstu vnitra. Vše je o lidech ale taky o kvalitním managmentu.Třeba si to časem sedne, nicméně ideální ,co by reklama to zrovna není.Ale konkurence je třeba, o tom žádná. Jen mě tak napadlo, kam zmizeli ti věční žlutobijci,nespokojeni s otravováním stewardů, blbým výběrem filmů, vysokými sedadly a podobné ptákoviny. Třeba vymýšlejí novou konkurenci, která to těm dnešním natře. Pro normálního cestujícího by to bylo jen a jen dobře.
Středa, 06. září 2017 - 09:44:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 313
Registrován: 1-2016
Žlutobijci mají pohotovost pod tím idnes článkem. Kromě tradičních jmen mě tam pobavil jeden, co píše, že ten autobus zpět z Olomouce měl být ten stejný, kterým recenzentka přijela a proto ho nestihla.

Ve své vtipnosti, jak je chytrý, mu však nedošlo, že to byl mezinárodní spoj někam do Polska, takže těžko mohl jet ihned zpět z Olomouce do Brna (takovou linku ostatně Flix ani neprovozuje Brno - OL)... Jediné co bych věřil, že ta podpora, která tvrdila, že autobus odjel 13.36, mluvila o autobusu, kterým se přijelo a pokračoval dál, čili podala špatnou informaci. To je tím že sedí kdo ví kde v Evropě a nějaké místní podmínky nezná... jestli bus jede na Ostravu nebo Brna :-)
Středa, 06. září 2017 - 09:53:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1299
Registrován: 5-2010
Už by to asi chtělo založit vlákno o FlixBusu [happy]
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Středa, 06. září 2017 - 11:52:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 878
Registrován: 2-2005
Michal7, TN26: Pokud považujete za žlutobijce i mne, tak po zralé úvaze a zkušenostech jsem se v tomto žlutozeleném boji rozhodl jednoznačně podporovat Jančuru.
Ml636
Středa, 06. září 2017 - 13:13:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5807
Registrován: 11-2006
Naopak, já Flixbusu dost fandím a přál bych si, aby zkušenosti s ním byly jen ty nejlepší, a aby se zvedl, páč oplácí Jančurovi stejnou nótou, jakou on likviduje za účelem svého nechutného monopolu pestrý výběr jiných dopravců. Cokoliv proti Jančurovi, jen dobře.
Rebel Yell
Středa, 06. září 2017 - 13:15:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 7-2017
Huples: ale ne, každý at se vyjádří podle své nátury. Jen já osobně nikoho nepodporuju, u mě platí, čas,cena,kvalita a spolehlivost a někdy také ne vše najednou. Jak kdy.
Středa, 06. září 2017 - 13:27:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 7-2017
Já myslel, že v dopravě, resp.podnikání rozhodujou jiné aspekty než fandovství. Pokud někdo v tomto oboru podniká a Jančura ho likviduje, pak chyba bude asi v tom likvidovaném. Spíše určitě. Podnikání ve všech oborech je také otázkou schopnosti a neschopnosti. Jestli k tomu někdo použije podpásovky či podvody, na to jsou placené instituce z daní všech, tak at tyhle instituce pracují jak mají.
Slim
Středa, 06. září 2017 - 13:38:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5743
Registrován: 2-2005
Aspekty, které rozhodují při podnikání, jsou úplně jiné než aspekty, které rozhodují u zákazníka. Zákazník klidně může fandovství uplatnit a nic s tím nikdo nenadělá. Klidně ho může štvát stewardka, kterou ostatní zbožňují. Například. Nebo ho můžeš štvát Jančura a nepojede s ním z principu, pokud má volbu.

A k tomu podnikání - pokud někdo podniká a Jančura ho likviduje, naprosto nelze říct, že chyba je v tom likvidovaném. Od toho ty podpásovky a podvody oddělit nelze a zrovna Jančura je tím proslulý. Notabene mít ročně výnos z nezdaněných korunových dluhopisů, který můžu klidně nasypat do potlačení konkurence, to je taky podpásovka a svého druhu podvod.
Středa, 06. září 2017 - 14:07:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 7-2017
Slim:je taky podpásovka a svého druhu podvod.
V zásadě máte sice pravdu, je-li to ovšem posvěceno zákonem, pak marná snaha, tak to chodí. Podnikatel využije všech legálních možností pokud zákon nepřekročí. Tady se na etiku v rámci zákona nehraje. Zákon je možná špatnej ale existuje a zatim platí. Ovšem pokud stejným způsobem jedná politik a poslanec, který podobné zákony schvaluje, tam bych takové jednání odsuzoval.
Jinak moc nerozumim, že někdo s někym nejede z principu, nebo ho štve stewardka, nebo ji zbožnuje, či že mě stve majitel společnosti. Třeba to máte jinak nastavený a je to Vaše věc. Pro mě jako cestujícího z bodu A do B jsou fakt jiné priority.
Fkam
Středa, 06. září 2017 - 14:21:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2968
Registrován: 3-2011
Minulý týden jsem chtěl využít Flixbus z Heidelbergu do Frankfurtu a samozřejmě autobus nepřijel. Na první pokus na infolince mi bylo řečeno, že autobus by měl dorazit do deseti minut. Za třicet minut samozřejmě nic a podruhé mi oznámili, že autobus v Heidelbergu stavěl. Tak si říkám, že buď mají zmatek a nevědí na infolince skutečný stav nebo stavěl jinde než je psáno. Oboje špatné.
Takže to není jenom v Česku. Kdyby místo expanze se soustředili na kvalitu služeb, tak by to bylo mnohem lepší. Výhoda Flixbusu je, že má někdy fakt skvělé ceny oproti DB a taky, že spousta spojů jezdí poloprázdná, takže si mohu vybírat sedačku dle libosti. [biggrin]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Středa, 06. září 2017 - 14:40:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 314
Registrován: 1-2016
Huples: nemyslel jsem to nijak konkrétně, spíše obecně na takové ty co sem chodí se stále stejnými pseudoargumenty a splácnou dohromady hromadu věcí, které spolu ani nesouvisí. Jinak i já, ač Regiojetu fandím, jsem mnohokrát psal i kritiku na ně, co se mi nelíbilo. A stejně jsem to měl s Flixbusem, byl jsem rád, že je tu konkurence, která má potenciál konkurovat skutečně ve velkém. Bohužel, přijde mi, že je toho moc a proto jsem přestal Flixbusu fandit (což neznamená, že se s nimi třeba nesvezu, když budou mít lepší nabídku, čas atd.). Ale musí nejprve začít fungovat v nějakém rozumném režimu. Každý pochopí zpozdění vinou nehody atd. Ale pokud pošlu autobusy do oběhů tak, že předem lze docela dobře předpokládat, že se to mnohdy stíhat nebude a pak bude cestující čekat za zpožděný bus a až se ho dočká, tak ještě mu Flixbus nadělí větší zpoždění kvůli tomu, že to má prostě blbě postavený, tak sice 100x můžu chápat, že ta povinná přestávka je samozřejmě nutná a pro cestujícího v konečném důsledku taky příznivá, ale když se to stává pořád, tak je to spíš o blbé organizaci spojů. Proč třeba v Praze není schopen Flixbus přistavit autobus jiný (nebo zajistit střídajícího řidiče) v případě problémů, kdy cestující dle jejich FB čekala na bus snad 3 hodiny, když ten 19.45 nepřijel. A ještě nikdo nic neví, neinformuje. Prostě to nezvládli a zatím to vypadá, že integrovat pod jednu značku x dopravců obsluhujících jednu trasu (část trasy) taky nedělá zrovna dobrotu. Cestující nebude řešit že (příklad) pozdě přijede zelený polák, že najednou spoj na stejné trase stojí 4x víc, že mu řidič nerozumí protože je to cizinec, když se Flixbus prezentuje jako jedna firma a jedna značka. Cestující neřeší (kromě nás pár jedinců), že je nějaká Umbrella na vnitro, že je Umbrella na dálkovou a do toho ještě dalších x dopravců jedoucích jako Flixbus část trasy. A takových věcí (jak už jsem nejen já psal) je prostě moc. U Jančury je to aspoň všechno v jednom provázaném systému a člověk většinou ví, co se děje. Občas samozřejmě taky se podaří, hlavně u těch vlaků.

ad poznámka (asi Slim) ohledně korunových dluhopisů (a rovnou říkám, že se mi využívání korunových dluhopisů taky nelíbí, jak se dělo) - ale když se (nejprve) řešily dluhopisy u Agrofertu, tak z toho bylo haló (pochopitelně). Pak jsem z několika zdrojů četl, že těch firem které to využilo stejným způsobem, bylo několik stovek, snad okolo 1500 (bez záruky)... takže je sice hezké, že nadáváme zde na Jančuru či Babiše (a toho fakt nemusím), ale stejnou možnost mělo a jak je vidět, využilo násobně víc firem. Proč se psalo jen o Agrofertu a pak Jančurovi (v podstatě), je věc druhá. Každá z těchto stovek firem tím něco "ušetřila" na daních a mohla to použít v rozvoji firmy (i proti konkurenci). Na druhou stranu, nevidím na tom až tak nic špatného, taky bych raději investoval do svého podnikání než do státu (zvláště v případě Jančury, myslím že nikdo nemůže zpochybnit, jak (ne)fungují výběrová řízení v dopravě, zejména železniční).
Středa, 06. září 2017 - 14:55:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 315
Registrován: 1-2016
Slim: a když se nad tím zamyslíš, tak jaké podpásovky v likvidaci konkurence?

Co se týká (oblíbeného)"dumpingu" na Liberci a jízdenky za 1 Kč, tak to byla kauza ohledně nádraží a pokud vím, vina nebyla na straně SA, nakonec pokutu nedostal.

Kde ji dostal, byl spor ohledně Asiany na Brnu, kde se stejně čekalo, jak posoudí soud, kdo je dominantem na trase, zda se tam počítají ČD atd. Ano, podpásovka (resp. blbost žlutého) byla, že ty levné jízdenky za 50 nasadil jen proti konkrétním spojům konkurenta. Kdyby to udělal plošně, troufám si říct, že to projde. Spíš než "podpásovka" to byl boj dvou kohoutů, majitelů firem a výsledek pár let předchozích sporů ohledně letenkového byznysu. Ale OK, rozhodnutí bylo jaké bylo, takže tuhle kauzu beru, že ji můžeme připsat na konto SA/RJ. Na druhou stranu, co si Litvin myslel, že se stane, když přijde na Brno, kde si postupně vylamovaly zuby i jiní dopravci. Zkrachoval by tam tak jako tak, možná by to zabalil o něco později. Spíš na to doplatili jiní dopravci, jako Eurolines apod., kteří do toho šli s Asianou ve spojení proti Jančurovi (slavný projekt Megabus nebo jak, určitě lze dohledat). Trošku mi to připomíná dneska situaci Flixbusu akorát že ty autobusy byly namalovaný každý jinak.

Kde jinde dělal v autobusech podpásovky a likvidoval nějak ve velkém a nízkými cenami konkurenci? Většinou to bylo tak, že jízdenky byly zhruba srovnatelné cenově nebo o něco málo nižší na kreditovku. A sorry jako, když mi třeba Vsetín nasadí na spoj obstarožní Karosu (tenkrát když třeba jezdil Jančura Zlín poprvé) a vedle toho je SA za stejnou cenu, co si asi většina cestujících vybere, kolikrát není ani nutné se tou cenou extra podbízet, když původní služby stály sami o sobě víceméně za houby...

Kde jinde byly nějaké ty podpásovky? A nemyslím to ironicky, fakt mě nic až tak nenapadá (pokud budu počítat vlaky, ano, taky se mi množství výroků majitele SA/RJ nelíbilo a značně to podle mě přeháněl).

Snad jediného dopravce, u kterého jsem považoval za škodu, že skončil, byla ta firma, co jezdila busy Praha - Ostrava snad jako jediná vícekrát denně a prostě to neustála, ti jezdili solidními autobusy, v podstatě expresní linka to byla se zastávkami ve větších městech. Ale na název si nevzpomenu. Prostě bylo málo cestujících na dva kohouty...
Středa, 06. září 2017 - 15:32:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1973
Registrován: 1-2005
Snad jediného dopravce, u kterého jsem považoval za škodu, že skončil, byla ta firma, co jezdila busy Praha - Ostrava

Capital Express
"MHD zdarma" ve Frýdku-Místku ... a okolí.
Středa, 06. září 2017 - 16:24:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1499
Registrován: 4-2011
Citace z receze na iDNESU: "Zpět do Brna jsem jela autobusem ČSAD".

To nějak nechápu. Nejbližší následující odjezd po tom "chybějícím" Flixu je RJ a pak Arriva. Luxusní Arriva, která je lepší než Flixbus a která by si možná v tom článku zasloužila "zmínku" typu "existuje alternativa", ale kolegyně-kráva napíše "autobusem ČSAD". [crazy][crazy]
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Středa, 06. září 2017 - 17:45:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 316
Registrován: 1-2016
Capital Express, ano - díky za připomenutí.
Středa, 06. září 2017 - 18:35:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4526
Registrován: 12-2004
Focus 1976: Arriva Ex je horší proti Flixu tím, že nemá dost místa na nohy a větší lidi si ani neopřou hlavu. Ale jinak souhlas.

O to větší bylo moje překvapení, když dojel v sobotu v 9:00 z Pastvin do HK Crossway, či co (asi E6), kde bylo místa na nohy i na opření až až. Řidič jel výborně. Jediný kaz na cestě byli přistupující cestující za Žamberkem, kteří obsadili zbytek volných sedaček a člověk se nemohl sám rozvalovat.[happy]