Diskuse » Archiv 2017 » Autobusy a trolejbusy » Doprava ve středních Čechách » Archiv diskuse Doprava ve středních Čechách do 03. 03. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava ve středních Čechách do 03. 03. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 06. února 2017 - 12:09:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 450
Registrován: 11-2011
Dnes žel ani velká část nastupujícího kaštanstva nezdraví, dokonce ani neodpoví, když řidič pozdraví jako první.

A další část cestujících jen natáhne ruku s penězi a ani nedokáže říct kam chce, případně jaký lístek chce. Když dají rovných 12 Kč, tak to řidič pochopí, ale pokud dají 50 Kč, řidič musí začít vyzvídat kam že se to cestující chce vlastně dopravit.

...jsou samozřejmě řidiči, kteří zapomněli, že ve 21. století se vozí klienti-cestující a nikoliv zjednodušeně řečeno dobytek...

Což krásně dokládá skutečnost, kdy mi cestující v autobusu překročí 2 rohožky a našlapou na uklizenou podlahu, nezapomenou hodit pod sedadla lístky a sem tam třeba i plechovky.

Viribus Unitis
Pondělí, 06. února 2017 - 16:37:10  
Neregistrovaný host
85.207.18.54
Ale chlapci. Prostě u bývalých ČSAD platí jak se do lesa volá (řidič nevrlý - páč zrovna ten polostát - a obvykle přistavení, kdy již je pomalu odjezd, že.) Tak samozřejmě "substrát" odpoví po svém: nic takovému individuu nezjednoduší. A pozdravení? No, promiňte, ale řidič má pozdravit první, protože VÍTÁ zákazníka.

Je zajímavé, že já osobně žádné negativní zkušenosti ani s mládeží při odbavování nemám. Přiznávám, že odbavuji jen o víkendech a většinou při zácviku jiných.
ALE! Nařizuji řidičům přistavovat alespoň 15min před odjezdem s vytopeným busem. S lidmi raději vtipkovat. Když přijde prudič, tak zkusit nejprve vtípek a teprve když to individuum nepochopí, tak ho - nejlépe vtipně - před ostatními pěkně "shodit". Nejlépe tato praxe platí právě na puberťáky.

Holt je to o tom pochopit, že cestující je zákazník a ne obtížný substrát. Ale to většina řidičů pod ZVS prostě nepochopí - a vedení je to šumák, páč příjem jistý.
EveryNight
Pondělí, 06. února 2017 - 16:58:20  
Neregistrovaný host
85.71.204.66
Což puberťáci, ti jsou zvyklí, že jim neustále někdo říká zdravte, zdravte. Sranda je když přijde třeba důchodec, nebo normální pracující a chceš ho přimět aby pozdravil, to je keců [rofl]
Pondělí, 06. února 2017 - 17:23:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10444
Registrován: 4-2006
Virajbusi vyrajbusi. Problém je že tě tady známe. Pochopitelně že nemáš problém se zdravením když těma tvejma linkama nikdo nejezdí. S tebou jedou jen kaskadéři nevážící si života.
Já nevím jak vy ale já zdravím každého řidiče a také on zdraví mě. Já s tím problém nemám. A to mám autobusem naježděno víc než většina z vás. Člověk si musí ten respekt sam vydobýt. Tvrdit že v různých Čsad jsou nevychovaní řidiči to je vyrajbusi na pár přes hubu. Zkus to některym říct do očí. Na to už koule nemáš.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Viribus Unitis
Pondělí, 06. února 2017 - 18:02:44  
Neregistrovaný host
85.207.18.54
Milý ovčane, přestaň konečně závidět (všechny tvé předpovědi skončily obráceně [rofl]). Zkus nakouknout třeba na současný poměr místenek na 350501 a 690800 oproti těm Osnadům nebo ještě hůře ČSAD StČ [lol].
A co se týká dementů řidičů pod ZVS, klidně jim to vpálím do ksichtu. Poznal šofer důchodce Arrivy Morava ze Slatinic na lince 890709. Nepozdravil. Nevěděl přestupní tarif. Do očí jsem mu řekl, že "je kretén, který na lince dávno nemá co pohledávat." Nějak to nechtěl skousnout a měl kecy ještě na další lidi. A tak než dojel do toho Olomouce, tak už to věděl místní šéf koordinátorů - a zpáteční spoj už jel někdo jiný.
[cunik] Tvého typu je třeba cvičit, cvičit a občas úředně podříznout[jidlo].
Pajzák
Pondělí, 06. února 2017 - 18:23:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 578
Registrován: 6-2015
kretén, který na lince dávno nemá co pohledávat

Tohle je podle tebe zkusit nejprve vtípek a teprve když to individuum nepochopí, tak ho - nejlépe vtipně - před ostatními pěkně "shodit" Potěš koště.
Viribus Unitis
Pondělí, 06. února 2017 - 18:40:16  
Neregistrovaný host
85.207.18.54
Pajzák:
Čteš, nebo taky jen sereš? Nepozdravil na pozdrav, na žádost o vydání jízdenky podle tarifu mimo jeho linku, ale přímou návaznost, řekl, že nic takového nezná. Ostatní řidiči to tam prostě umí, stejně jako třeba pod PID vydat delší jízdenku, než jen na svoji linku. A stejně se choval k ostatním cestujícím. Vzhledem k tomu, že obvykle sedám z profesního zájmu na 03, tak jsem to měl z první ruky.
Mimochodem, co je špatného na tom, že kretén skončil?[satan]
Pondělí, 06. února 2017 - 19:04:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10445
Registrován: 4-2006
Ale Ale vyrajbusi která linka že to je tak výdělečná? Myslíš tu do Špindlu,Brna či jinam?
No oni ti dopravci na tebe vzpomínají v dobrém? Já vím že kdyby tě potkali tak ti natlučou čumák.
Protože jsi je přivedl na buben.
A mě bude kázat člověk který má dluhy a neplatí je? Takový odpad? Já narozdíl od tebe dluhy nemám.
Takový plevel jako ty patří do Valdic.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Viribus Unitis
Pondělí, 06. února 2017 - 20:19:28  
Neregistrovaný host
85.207.18.54
Ajajaj, ovčánku.
Co takhle neplést jablka z hruškami? Ale to děláš schválně, že. Myslíš, že nikdo nebude zjišťovat, že linky 350501 a 690800 jezdí do Pece pod Sněžkou, že. Tam už je na zimu rozhodnuto: základ odveze H.F.Tour. Osnado a ČSAD StČ ostrouhaly. Zjevně, stačí kouknout na místenky.

Aj a ajaj pro ovčánka: já nehodlám žít podle pravidel ovčánků. Se zmrdským státem rád vymrdám, včetně těch exekutorů (víš o jediném případě, kdy ze mě něco dostali? [lol]).
Co já vím - a taky umím zveřejnit - tak taky máš problémy. Chceš poradit, jak si s problémemy vytřít [zadnice] ?

Ale znamená to přestat být blbým ovčánkem - a se státem začít jednat, jak si zaslouží: ojebat vždy a všude. Mám obavu, že u Tebe to nehrozí.
Pondělí, 06. února 2017 - 20:50:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10446
Registrován: 4-2006
Tak si říkám zda máš vůbec v té hlavě aspoň nasráno.
"základ odveze H.F.Tour. Osnado a ČSAD StČ ostrouhaly."
sice jedeš v této době jedním spojem v prac. dny. A ještě v době kdy jezdí tak vzduch.
A všichni jedou s tebou. To jedeš 15 busy.
Problém je že lžeš ani poledne nedržíš. Zkraje roku jsem byl v Trutnově a v Osnadu se stálo z Prahy.
Bože ty to vidíš a dopustíš aby se tohle pohybovalo po planetě?
P.s. neplatící dlužník patří do báně, protože na takový šmejdy jako ty pracujeme.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pondělí, 06. února 2017 - 22:10:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 86
Registrován: 7-2015
Zajímavé. Já při cestách busem většinou potkávám spíš řidiče frajery, kteří jsou slušní a rádi si s cestujícími pokecají. Ono je to asi taky o úhlu pohledu.
Nesni
Pondělí, 06. února 2017 - 22:15:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1278
Registrován: 6-2014
velká část nastupujícího kaštanstva nezdraví, dokonce ani neodpoví, když řidič pozdraví jako první
Na příměstě (s ČSAD StČ jezdím ale minimálně) jsem se snad ještě nesetkal se situací, že by řidič pozdravil jako první. Jako první pozdravím vždy já. Odpovědi se taky nedočkám. Řidič se tváří nervózně, formality ho pravděpodobně jen zdržují.

Svým řidičům bych rozhodně nezakomponoval do turnusů "šejdry"
To je, obávám se, vlastnost hromadné dopravy, že má přes den dvě špičky. Zvlášť v Praze i ranní špička odeznívá až po 9. hodině.

Dlouho jsem mlčel a četl pomocí baterky.
Zkuste audioknihy.

LáďaH:
nezapomenou hodit pod sedadla lístky
Asi by to vyřešila revize jízdenek v okamžiku výstupu z autobusu. V praxi ovšem těžko proveditelné.
Úterý, 07. února 2017 - 06:17:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 666
Registrován: 5-2003
Aresi takový ubožáky jako je Viribus Unitis by ve Valdicích ani nechtěli. Pro jízdenku sem potřebuješ alespoň úkladnou vraždu.
www.busline.ic.cz stránky o dopravci BusLine
Úterý, 07. února 2017 - 11:15:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10731
Registrován: 3-2005
" tak už to věděl místní šéf koordinátorů " - kdypak to bylo?
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Úterý, 07. února 2017 - 16:43:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10447
Registrován: 4-2006
Vyrajbusi klidně ty problémy zveřejni. Na to nemáš koule co?
Já mám půjčku u banky a každý měsíc ji poctivě splácím. V registru dlužníků mě nenajdeš.
Na mě nemáš chlapečku co najít. Jseš na to moc malej a krátkej.
Tak šup do toho.[biggrin]}

Jo pravda do Valdic berou lidi s koulema a to ty nemáš.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Úterý, 07. února 2017 - 22:58:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35
Registrován: 7-2009
Tak změním trochu debatu. Nějak nechápu, proč ve schématu PID pro vlaky jsou linky U21, U22 a S42 s červenými tečkami, což značí, že nelze žádným způsobem označit jízdenku. Já ale minulou středu ty označovače zahlédl v Roudnici na nádraží a myslím, že už tam byly vloni, možná i předloni nainstalovány. Ty motorové jednotky totiž využívají v celé oblasti jako S44, S43, S42, U21, U22. Takž nevím, proč některé linky jsou s modrými tečkami a jiné s červenými.




(Příspěvek byl editován uživatelem Lisec.)
tomrobek
Středa, 08. února 2017 - 07:50:01  
Neregistrovaný host
37.48.4.202
Označovače slouží k označení jízdenek ČD při samoobslužném způsobu odbavení.Dle vyjádření strojvedoucího nelze označovače na Vámi zmíněných tratích použít,protože tam není nahrán příslušný software.Nejsem odborník na čísla a kódy,které tiskne označovač na jízdenku,ale pokud je tam třeba kód trati na které došlo k označení,tak ho tyto tratě v rámci PID třeba nemají.To třeba bude někdo znalejší vědět.Každopádně se mi od strojvedoucího dostalo této odpovědi.
Středa, 08. února 2017 - 09:28:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2131
Registrován: 9-2008
Lisec, tomrobek: Označovače PID a označovače v samoobslužných vlacích ČD jsou stejného typu i vzhledu, ale jde o dva nepropojené systémy. Jízdenka ČD má třeba taky jiný formát než jízdenky PID, tudíž to je taky zádrhel. Díra je prostě jinak velká.
Je pravda, že to může vést ke zmatkům, zatím to ale asi nikoho nenapadlo řešit.
Asi by to chtělo se vůbec důkladně zamyslet nad odbavovacím systémem ve vlacích PID - je jasné, že často jezdící příměstská linka musí mít označovače na nástupištích podobně jako metro, naopak v případě venkovského motoráčku to tak může být jen stěží. Stavět označovače na zastávkách typu Klínec nebo Bahno je nesmysl, a jakmile na jediné zastávce na trati označovač chybí, stejně musí existovat možnost označit si jízdenku jinak, tj. ve vlaku (označovačem, průvodčím, strojvedoucím). A teď aby se v tom cestující vyznali.
Možná by bylo možné zvolit třeba dvě různá písmenná označení:
a) linky S ponechat pro hlavní tratě s povinností vstoupit do vozu již s označenou jízdenkou (z automatu na nástupišti nebo z jiného dopravního prostředku) s tím, že na nástupiště budou umisťovány automaty nejen označovací, ale i prodejní (v každém voze by pak mohl být jeden automat s označovačem pro případ poruchy těch venkovních, a to u výrazně označených dveří, a cestující bez jízdenky by měl povinnost nastoupit jen a pouze tudy a jízdenku si okamžitě zakoupit)
b) linky označené dejme tomu Z pro vedlejší tratě s prodejním automatem a označovačem uvnitř s povinností zakoupit nebo označit si jízdenku bezprostředně po nástupu
Lc_736__c_954
Středa, 08. února 2017 - 12:55:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5994
Registrován: 6-2006
Označovače ČD v rámci specifického způsobu odbavení natisknou na jízdenku číslo vlaku, nástupní stanici a datum.
KarosaPower
Pátek, 10. února 2017 - 16:20:02  
Neregistrovaný host
78.45.251.61
Kdyby se chtěl někdo svézt na městské lince 478 v Brandejse (Brandýs nad Labem), tak v So a Ne jí jezdím od cca 6h do 18h. Bus je Karosa C 954 E SPZ 15-60. Šotouši vítáni a pokec vyžadován [wink]
M250.0
Pátek, 10. února 2017 - 23:08:14  
Neregistrovaný host
213.220.216.197
Mašotouš: Označovače PID a označovače v samoobslužných vlacích ČD jsou stejného typu i vzhledu, ale jde o dva nepropojené systémy.
Ale na tratích s modrými tečkami (110, 111, 092, 074) jezdí ty samé motoráky, ve kterých si cestující označují jízdenky PID v těch samých označovačích, ne? Tak proč je to pod Řípem problém?
Karosapower
Sobota, 11. února 2017 - 08:41:37  
Neregistrovaný host
78.45.251.61
KarosaPower:
"Kdyby se chtěl někdo svézt na městské lince 478 v Brandejse (Brandýs nad Labem), tak v So a Ne jí jezdím od cca 6h do 18h. Bus je Karosa C 954 E SPZ 15-60. Šotouši vítáni a pokec vyžadován [wink]

Tak to za mne jezdí kolega oba dva dny, omarodil jsem pěkně, takže snad příště"
Sobota, 11. února 2017 - 20:58:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2132
Registrován: 9-2008
M250.0: Máte pravdu, to jsem si neuvědomil (a přehlédl jsem to už v Liscově příspěvku). V takovém případě tedy přiznávám, že netuším, proč to na jedné trati nejde a na druhé jde.

EDIT: Prostudoval jsem příslušnou sekci webu ROPIDu, plné znění Tarifu PID včetně příslušné přílohy č. 8 a nikde jsem nenalezl nic, co by problém vysvětlovalo.
Tzn. buďto např. na S44 postačuje jen označení z označovače ČD, a pak není důvod, aby totéž nefungovalo i na U21; nebo toto označení pro PID nedostačuje, ale pak příliš nechápu, jak to teda na té S44 dělají.
Leda že by v tom vlaku byly dva různé označovače. Tomu odpovídá i leták k S11, kde byly od 1. 10. 2016 vlaky vybaveny označovači jízdenek PID. Přitom ta trať má specifický způsob odbavení už dlouho, takže tam označovače jízdenek ČD musely být už předtím, tudíž nově jsou tam asi dva zároveň (?).
Doplnění od někoho znalejšího vítáno.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)
F.v.
Sobota, 11. února 2017 - 21:34:08  
Neregistrovaný host
141.0.12.132
Na S11 prodává jízdenky ČD přímo strojvedoucí.Jinak jízdenky PID se do označovačů ve voze vkládají až pravému okraji otvoru.
M250.0
Sobota, 11. února 2017 - 21:55:12  
Neregistrovaný host
213.220.216.197
Vlaky na tratích 110, 111, 092 a 074 jsou vedeny těmi samými vozy (nejen stejným typem, ale přímo stejnými kusy), jako vlaky na 094, 095 a 096. Viz přehled výkonů TS890 a jejich skutečné nasazení, takže to buď jde nebo nejde na všech těchto výkonech. Aspoň fyzicky, papírově to dost možná bude jinak, ale pak nechápu proč.
Pondělí, 13. února 2017 - 12:58:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 36
Registrován: 7-2009
Takže je to fakt zapeklité, ale přesně, jak jsem říkal. Vlaky se používají všude v regionu a pokud se lístky vkládají v pravé straně, tak to znamená, že by tedy to mělo jít označit buď všude a nebo nikde. Možná vznést otázku na facebook Ropidu do sekce poradíme nebo přímo na fb.
Jinak už spustili na Ropidu sekci o integracích Nymburska a Benešovska. Nevíte, k čemu jsou ty sdílená pásma? Myslím si, že asi pro ty, kteří dojíždí třeba do školy, aby dětem stačila jednopásmová jízdenka, pokud má spád obec na více směrů.
Pondělí, 13. února 2017 - 15:05:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 117
Registrován: 2-2015
Lisec: Ano, překryvy pásem jsou třeba pro případ, že z obce cca stejně lidí spáduje do dvou místních "center" nebo pokud je potřebné mít na nějaké konkrétní relaci nižší cenu.
Denně aktualizované stránky o dění ve veřejné dopravě v Praze a ve středních Čechách.
TRAM-BUS.CZ
PID
Čtvrtek, 16. února 2017 - 12:02:35  
Neregistrovaný host
151.249.106.140
Další obce Středočeského kraje budou od dubna zařazeny do PID
Neděle, 19. února 2017 - 19:42:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 118
Registrován: 2-2015
Tak od března se nám mění trasa linek 416 a 417.

http://www.tram-bus.cz/mhd-praha/prazska-integrovana-doprava/trva le-zmeny/trvale-zmeny-2017/zmeny-v-breznu-2017/
Denně aktualizované stránky o dění ve veřejné dopravě v Praze a ve středních Čechách.
TRAM-BUS.CZ
Nechic
Úterý, 21. února 2017 - 10:06:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1984
Registrován: 4-2010
Nevím kam napsat, tak zkusím tady. Uvažoval jsem o tom dojet na Cukrák a pak tam někde udělat kolečko a jet zpět, ale trochu mě zaráží jedna věc. Zastávky MHD cukrák jsou logicky každá na jiné straně I/4, ale je tam někde podchod? Nemůžu ho na panoramě nebo street view najít.
Úterý, 21. února 2017 - 12:35:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 367
Registrován: 12-2007
Podchod je až v Jílovišti.
Nechic
Úterý, 21. února 2017 - 13:18:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1985
Registrován: 4-2010
Takže se běhá přes silnici? Geniální teda
F.v.
Úterý, 21. února 2017 - 13:27:11  
Neregistrovaný host
82.145.219.120
Podchod je hned u zastávky směrem od Prahy.
Nechic
Úterý, 21. února 2017 - 15:31:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1986
Registrován: 4-2010
Tak buď je nový nebo jsem slepý, protože na street view ho nemůžu najít
Úterý, 21. února 2017 - 17:11:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4359
Registrován: 4-2003
Já tedy mám za to, že na Cukráku žádný podchod není a v podstatě nikdo ho tam ani nepotřebuje, protože zastávka slouží výhradně pro přestup mezi linkami 317/321 a 318 vždy v témže směru... Kdo se chce dostat na druhou stranu silnice a nemá sebevražedné sklony, musí na Jíloviště. Ale ona to taková strašná dálka není - pokud tam hodláte provozovat turistiku, tak těch pár set metrů navíc Vás snad nezničí [happy]
Úterý, 21. února 2017 - 17:34:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10866
Registrován: 5-2004
Spíš je otázka k čemu vůbec je zastávka směrem do Prahy když se na ní dá dostat akorát z lesa nebo odstavným pruhem. Zejména pak to nejde z jediného místního cíle v podobě vysílače, z druhý strany tam nevede ani futuristická značka.

Nejspíš to je relikt z doby kdy to byla ještě normální silnice kterou šlo i přejít...
Úterý, 21. února 2017 - 21:06:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4360
Registrován: 4-2003
Petr_vlček: Jak píšu o kousek výše, zastávka funguje jako přestupní bod, konkrétně směr do Prahy následovně :
- z linek od Mníšku se tam dá přeskočit na 318 na Zbraslav
- kdo jede 318 z Jíloviště, může tam přestoupit do busu, který míjí Zbraslav a být na Smíchově rychleji
Busy tam na sebe čekají, takže ty přestupy fungují a jsou využívány. Zdrojová a cílová frekvence je tam prakticky nulová.
Úterý, 21. února 2017 - 22:40:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10869
Registrován: 5-2004
A to by neslo na jiovisti? O kolik by se zpomalil bus co by mistopo dalnici projel jiloviste a pak nestal v lese?
Úterý, 21. února 2017 - 23:15:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4361
Registrován: 4-2003
Petr Vlček: Tak ono to, že tam na sebe busy čekají, neznamená, že by se nějak výrazně vzájemně zdržovaly... Největším zdrojem zpoždění tam je Strakonická směrem zc, a pokud je kolona tam, oba busy jsou zpožděné zhruba stejně. V opačném směru z Jíloviště, kde drtivá většina spojů 318 začíná, se autobus cestou na Cukrák nemá kde zdržet, takže tam taky nehrozí, že by na něj rychlá linka od Mníšku musela kdovíjak dlouho vyčkávat. A přeskočení cestujících na zastávce v lese je otázka chvilky - jízdenky mají všichni koupené/zkontrolované z předchozího spoje, takže se tam běžně nastupuje i zadem, aby to cestující přestupující ze zadního vozu do předního měli blíž. Tam to funguje fakt dobře a nevidím důvod na tom cokoliv měnit. Zajížďka přes Jíloviště by sice vzala pouhé cca 3 minuty na jízdní době (pomalejší jízda v obci, příčné prahy), ale další 1-2 na odbavení tamní frekvence, takže ve výsledku by to bylo citelné zhoršení pro frekvenci ze vzdálenějších zastávek...
Úterý, 21. února 2017 - 23:44:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2133
Registrován: 9-2008
Ad Cukrák: Jak píše Jenda z hk, princip přestupu je pro cestující ideální a funguje dobře - jiný problém ovšem je, že stavebně ta zastávka (ať už nástupiště nebo její vyznačení na vozovce) původně nebyla pro takový přestup vůbec konstruovaná, natož pro kloubové autobusy, takže autobusy se tam naskládají jak to vyjde (zcela mimo povrchové značení, do něhož se nemohou vejít) a cestující přebíhají nikoli po nástupišti, ale po odstavném pruhu dálnice... Ono to zařazení autobusu přímo ze stání v zastávce do dálničního pruhu bez jakéhokoli připojovacího pruhu, v němž by autobus nabral rychlost, je dost rizikové. Z nulové rychlosti se rozjíždí rovnou do pruhu, v němž se sviští stovkou...
(Jeden čas se mluvilo o tom, že při přeznačení rychlostních silnici na dálnice budou muset všechny zastávky na dobříšské a lounské dálnici úplně zmizet - nevím, jestli se jen čeká na finance pro jiné řešení nebo jestli dostaly trvalou výjimku, rizikové je to ale pořád. Cukrák je v tomto ohledu speciální, protože oficiálně D4 začíná až v Jílovišti, a proto taky ta zastávka vypadá nejhůř ze všech - záliv není od jízdního pruhu oddělen ani šrafováním, jako třeba v Klínci, a to tam ještě musí busy po pravé straně nechat místo pro přestupující, takže stojí svou levou stranou těsně u čáry, v níž začíná pruh, kde jezdí třeba kamiony maximální rychlostí - vážně se divím, že tam ještě k ničemu nedošlo.)
Takže ono k tomu zajíždění přes Jíloviště nakonec může dojít.
P11
Středa, 22. února 2017 - 13:39:49  
Neregistrovaný host
86.49.28.242
Na Cukráku je možno navázat na turistickou značku z obou zastávek.
Na jedné straně vede žlutá Jíloviště - Černošice a na druhé straně červená Jíloviště - Baně.
Turisté nebo i houbaři tam občas opravdu vystupují. Ve směru od Prhy je vedle zastávky i oblíbený moto-bufet.

Přejít I/4 lze opravdu pouze přes svodidla, což je velice riskantní.
Čtvrtek, 23. února 2017 - 21:32:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 956
Registrován: 5-2007
Radši tady o tom Cukráku moc nepište, nebo se toho nějaký odborník chytne a "vylepší" dopravu tak, že zlikviduje perfektně fungující přestupní zastávku.
Pátek, 24. února 2017 - 14:07:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 37
Registrován: 7-2009
K označovačům na Podřipsku a Mělnicku:
Vyjádření pana Drápala, co mi poslal.
"Motorové vozy řady 809, které zajišťují provoz na linkách U21 a U22, jsou skutečně vybaveny označovači jízdenek, které technicky umožňují též označení jednotlivé jízdenky PID. Důvodem proč jsou tato vozidla označovači vybavena, je skutečnost, že jsou zařazena do stejného oběhu jako vozidla, která jezdí na linkách S40 a S44, kde je označování jízdenek umožněno. Na linkách U21 a U22 prozatím jízdní doklady pro jednotlivou jízdu nelze označit z důvodu nutnosti postupného umožňování označování jízdenek po logických celcích, aby nevznikaly samostatné malé úseky s různými podmínkami pro využívání jízdenek. V současné době je dočasně umožněno označení jízdních dokladů PID v železničních stanicích na železniční trati č. 090 Praha – Kralupy nad Vltavou – Ústí nad Labem – Děčín pouze v úseku Praha – Kralupy nad Vltavou, pokračuje však proces dovybavování označovačů v navazujícím úseku do Vraňan (v současné době probíhá schvalovací proces se Správou železniční dopravní cesty, spuštění provozu označovačů předpokládáme v první polovině letošního roku), v úseku do Roudnice nad Labem je již provedeno místní šetření a zpracovávají se projekty přípojek označovačů pro jednotlivé stanice. V době, kdy bude tento proces ukončen, tedy budou instalovány označovače ve všech vytipovaných stanicích a zastávkách s adekvátní frekvencí cestujících, bude umožněno označování jednotlivých jízdenek též na linkách U21 a U22.

S ohledem na výše uvedené bychom Vás rádi informovali, že informační materiály, které jsou k dispozici pod Vámi uváděným odkazem, nejsou chybné, k jejich aktualizaci dojde s datem, kdy bude označování jízdenek ve zmíněných vozidlech umožněno, tedy společně s instalací označovačů na železniční trati č. 090 až do Roudnice nad Labem."

Našel jsem i článek Jízdenky pražské dopravy si na nádraží nekoupíte


A co se týče integrace Kladenska, dnes jsem měl možnost vidět Plánek oblasti integrace (mapka linek). Stav je podobný současnému, včetně 2 linek Slaný - Praha (nově čísla 388, 389). Regionální linky budou skutečně 6xx. Nechci více prozrazovat, neboť první oficiální jednání je až 2.3. na Kladně. Až pak budou věci jasnější, neboť ani obce nevědí, jak to bude, někteří ani nerozumí tarifu PID. Takže vše teprve začne příští týden.
Sobota, 25. února 2017 - 20:02:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 474
Registrován: 1-2007
Na internetu lze najít obrázky ze zkušební jízdy midibusu v Libčicích nad Vltavou z letošního ledna. Znamená to, že dojde k obnovení autobusové dopravy do Libčic?
Nesni
Sobota, 25. února 2017 - 20:48:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1286
Registrován: 6-2014
Lisec:
integrace Kladenska
Klíčové bude, jestli do PID přejdou i rychlíkové linky nebo alespoň A56 (nebo podobná jiného dopravce). O MHD Kladno se psalo, že nakonec se dohodli na zaintegrování. Nechci z vás mámit žádné informace, píšu jenom svůj názor. Pokud rychlíkové linky zůstanou komerční, čekal bych větší zájem o vlakové spojení do Prahy (MHD Kladno k vlaku už bude v ceně).
Neděle, 26. února 2017 - 00:22:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2089
Registrován: 12-2008
Nesni: Koukněte na facebookovou stránku SPVHD & tram-bus.cz. Linka A 56 zřejmě bude přečíslována na 300.
Neděle, 26. února 2017 - 13:01:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 38
Registrován: 7-2009
Tak něco přece jen dodám navíc [happy]. Stejně jako na Tram-busu jsem ten návrh, co je zakrytý v Časopidu viděl na měú Slaný. Je to z konce listopadu. Linky na Kladno jsem podrobněji nestudoval, ale počítají např. se stejným číslováním mezi Kladno-Slaný, co je podle mhd Kladno, ale ty budou vyjmuty a dána před ně 6xx. Tedy 9 = 609, 12 = 612. Oblast je vymezená Praha - Kladno - Slaný - Velvary - Kralupy. U Velvar je to jen směr na Kladno, jinak nic a Slaný se řeší také jen ve směru na Prahu a Kladno. Bude se domlouvat i začlenění MHD Slaný, ale tam je problém tarif, který je za 7 Kč a podle PID je min 12 Kč. S tím Slaný nesouhlasí a bude chtít domluvit výjimku podobně jako v Kralupech nebo Nymburku, kde se uznávají oba tarify.

Vím to, jelikož si mě ze Slaného pozvali na konzultaci, abych jim vysvětlil, jak vypadá jízdné PID. Oni dosud nemají s PID žádné zkušenosti. Velkým problémem je tamní ČSAD Slaný (ICOM), které na rozdíl od ČSAD Kladno dodnes nemá žádné elektronické prvky, které jsou v PID standardem.
Příští týden ve čtvrtek je opravdu teprve první jednání s obcemi. Takže ty věci, co jsou nyní se možná budou dost měnit podle toho, kolik obce přispějí.

Městu Slaný jsem to snad vysvětlil, čeho se mají na jednání držet, hlavně jaké tarifní pásmo mají Slaňáci požadovat, aby to bylo spravedlivé, protože od toho se vše odvíjí.
MartinNovak
Pondělí, 27. února 2017 - 15:52:04  
Neregistrovaný host
46.135.3.20
Tak Cyklohráček v tarifu PID jezdí do Slaného už tušim 2 roky. Slaný je pásmo 5. Co tam tedy chcete řešit?
tomrobek
Úterý, 28. února 2017 - 08:04:01  
Neregistrovaný host
37.48.40.217
Zdravím,

tak jsem se nakonec odhodlal a s problémy ohledně kvality poskytování služeb ČSAD Střední Čechy (viz starší debata) a ještě několika dalšími návrhy obrátil na Ropid.Nakonec jsme se sešli dokonce osobně a musím říct,že mne přijali velmi vřele a ochota řešit problémy byla příkladná.Nicmnéně jsem se dozvěděl,že systematická kontrola na regionálních linkách 4XX v podstatě neexistuje a ta nahodilá je velmi sporadická.Ovšem bylo mi přislíbeno,že i k nám do Dolního Povltaví se pracovníci Ropidu podívají.To jen jako řekněmě dokončení toho co jsem předtím nakousl.

Střípky z dnešního provozu: první ranní 466 ve Veltrusích opět zastavila u špatného označníku (naštěstí pár minut po ní jede na Kralupy 370,čili pravidelní cestující se asi i tak dostali) a 458 v zast.Nelahozeves,u kaštanu nadjeta -3,tedy stejně jako včera.U toho zastavování bych se ještě i tak jednou zastavil:dalším nešvarem,který jsem vypozoroval: linky 458 a 466 mají ze zast.Nová Ves,Miřejovice,most podobný čas odjezdu,466-5:37 a 458-5:39.Bohužel se už 2x (co jsem viděl) stalo,že pokud v zastávce odbavuje linka 466 řidič linky 458 už nezastavuje.Jistě,oba mají stejnou konečnou,jenže 466 jezdí přes Veltrusy (přestup na 370 směr Praha),kam 458 nezajíždí,ale ta v Kralupech zase zajíždí k Tescu,kam nejede 466.Opravdu mne nenapadlo,že toto se ještě dnes může stát.

U nádraží v Kralupech vyrostl nový označník (vlastně byl obnoven),pro linky 466,496 a A50 SID.Pominu to,že oba označníky (tento a pro zbylé linky),jsou každý jiného typu a vypadá to jako opičárna,ale pokud tedy je už označník osazen,tak jak má,proč u něho tedy linky nezastavují a odjíždějí od toho starého?Kde už tyto linky ani nejsou uvedeny.Proč?A ten označník tam instalovali ČSAD SČ,takže o jeho existenci snad svým šoférům řekli,ne?Zajímavé je,že ČSAD Kladno,tam normálně odjíždí jak má,ale tady je zase problém.

A jako poslední-ředitel ČSAD SČ slíbil po ukončení provozu informační kanceláře instalaci info panelu s odjezdy autobusů jako náhradu a to do konce roku 2016-zase nic a ticho po pěšině.

Nemám v úmyslu,zde brečet,ale poraďte jak dál?To si mám jako STBák někde zapisovat kdy,kde,co a pak to někam hlásit?Já chci jen do pr**** dojet jako normální člověk do práce a domů.
Pavel2
Úterý, 28. února 2017 - 10:12:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14881
Registrován: 8-2002
tomrobek:
myslím že už teď máš druhý zaměstnání. zkus se domluvit s ropidem nebo krajem, aby ti za systematický a konkrétní hlášení nedostatků přispěli nějakým bakšišem, když sami jsou neschopní to kontrolovat a dopravci a řidiči, včetně ředitelů, si pravidla přiohýbají podle momentální potřeby.

příspěvek na tvojí činnost je možný okamžitě ukončit ve chvíli, kdy to začne fungovat [wink]
držím palce.

jinak mi to v česku-plesku přijde bohužel jako normální stav - vymyslí se pravidla, ale spoléhá se na to, že je nikdo nebude ojebávat. takže to nikdo nekontroluje, neexistuje sankce a podle toho to potom vypadá... je přece zájmem kraje, aby lidi využívali hromadnou dopravu a nebyly furt ucpaný silnice tisícema osobáků.
MartinNovak
Středa, 01. března 2017 - 10:35:26  
Neregistrovaný host
78.45.41.20
No to já také můžu přidat jednu k lepšímu [happy]. Jel jsem se špatně pohyblivou babičkou k Tescu v Kralupech. Našel jsem tedy spoj s přestupem v Kralupy nad Vltavou, Kaučuk na bezbariérovou 457, která odtud jede přímo před Tesco. Ta tam sice přijela, ale i přes naše mávání se nenamáhal řidič zastavit, udělal s prázdným! autobusem kolečko a ještě jednou kolem nás projel v protisměru. Takže jsem babičku 10 minut táhnul, podchodem, do schodů...no super...a přitom stačilo jenom zastavit, otevřít dveře, zavřít dveře a odvést nás tu jednu zastávku. Ale to se asi řidiči zdálo jako zbytečnost. Milé ČSAD, tak ten autobus můžeme ukončit už u Kaučuku, když se s tím dál stejně nikdo nesveze, že [crazy]
PIDu zdar [proud]
tomrobek
Středa, 01. března 2017 - 16:15:58  
Neregistrovaný host
109.81.209.56
MartinNovak: určitě si to nenechávejte pro sebe!Napiště e-mail s popsáním situace na MěÚ Kralupy a Ropid.Na MěÚ Kralupy proto,aby kdyžtak mohl někdo dupat po Ropidu,když se to zamete pod koberec a zároveň proto,aby město mělo přehled.To totiž vybírá dopravce MHD (linka 457).Těch problémů kolem AD dopravy je mnoho a čím více lidí si bude stěžovat,tím větší je možnost,že to začne město zajímat.

Sice tedy neočekávejte,že se něco stane-město nebo Ropid předá Vaší případnou stížnost dopravci a ten Vám odpoví ve stylu,že ridič popsal,že na zastávce nikdo nestál.A basta-tyto situace jsou nedokázatelné a řidiči to vědí.Čím více lidí však bude nedostatky v AD hlásit a především na příslušné obecní nebo městské úřady,tím dřív se situace zlepší.Pokud si bude stěžovat obec má to rozhodně větší váhu.A tímto směrem bychom měli jít-obce na dopravu doplácí a pokud na ni budou stížnosti,mohou obce začít odmítat finance na dopravu dávat.A pak se to začne teprve opravdu řešit.
PID
Středa, 01. března 2017 - 17:34:56  
Neregistrovaný host
80.243.97.187
MartinNovak: Určitě napište na Ropid! PIDové autobusy jsou sledovány GPS, takže dokázat projetí zastávky nebude problém. A protože Kaučuk je zastávka stálá, technicky vzato by tam měl zastavit vždycky. Takže výmluva na to, že tam nikoho neviděl, řidiči nepomůže [wink]
Středa, 01. března 2017 - 23:35:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 39
Registrován: 7-2009
MartinNovak:
S těmi řidiči je všude něco. Kupříkladu dnes na Palmovce v uvedený čas vůbec nevyjel a při odjezdu dalšího spoje tam přijeli dva najednou. Přitom to bylo na konečné.

Další věc je kvalita a standarty PID. Jsem zvědavý, jak třeba ČSAD Slaný bude tyto kritéria dohánět. Mají dodnes jen papírové cedulky, o nějakých info systémech si můžeme nechat jen zdát. Navíc ani nevím, jak by to tam instalovali, protože třeba hodiny, které bývají za řidičem tam nejdou dát, když tam není stěna. Mají ty Mercedesy a Setry, ale v holoverzích. Asi si budou muset půjčit třeba z Benešova jiné, protože ty v SID alespoň mají ten el. panel.

A co se týče tarifních pásem na Kladensku, tak Kladno je jasné- 3. pásmo, ale Slaný v 5. pásmu, tak s tím zásadně nesouhlasím a dělám vše pro to, aby bylo zařazeno do 4. pásma. Jinak by došlo ke zdražení jízdného, neboť v trase Dědina-Slaný se platí 37 Kč a podle PID je pro 5 pásem 40 Kč. Jinde všude vždy zlevnilo cestování. Navíc by Slaný bylo nejbližším městem od Prahy, které v 5. pásmu by bylo (tedy stejně jako Benešov, Nymburk, které jsou ale od Prahy dále). Naopak Mělník, Milovice, tam stačí jen čtyři pásma, přitom jsou dále než Slaný.
Tedy Ropid bude muset toto přehodnotit, podle vlaku to určovat nelze, neboť jezdí delší trasu.
Čtvrtek, 02. března 2017 - 15:13:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 354
Registrován: 2-2014
Náhodou ty dodávané od roku 2016 už zas takové socky nejsou. A nevidím jediný důvod, proč by tam neměli jít ty panely připojit
SWAGER
MartinNovak
Čtvrtek, 02. března 2017 - 23:07:48  
Neregistrovaný host
213.220.194.25
No ,,reklamovat,, už to bohužel nepůjde, stalo se to někdy před Vánoci, a já už opravdu nevím, co to bylo za den. Vzpomněl jsem si na to při pročítání této diskuze. Tak třeba příště, ale moc si přeji, abych to nemusel řešit, tak snad půjdou páni řidiči do sebe.
MartinNovak
Čtvrtek, 02. března 2017 - 23:15:17  
Neregistrovaný host
213.220.194.25
Lisec: Já nevím kolik je to do Slaného busem, jsem z Prahy a autobusem jsem tam nikdy nejel. Ale vlakem to v tarifu PID bylo podstatně levnější než jízdné ČD (přes Hostivice) - takže mě ani nenapadlo, že by to šlo ještě levněji. Každopádně bude to oříšek, protože pásma budou muset být stejná jak u autobusu, tak linek S - takže vlaky ještě více zlevní oproti tarifu ČD - no nevím, necháme se překvapit. Jistěže jsem pro tu levnější variantu, zvláště argument s kilometrickou vzdáleností od Prahy ve srovnání Mělník x Milovice je rozumný a na to by měl Ropid doufejme kývnout.
Pátek, 03. března 2017 - 12:45:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1137
Registrován: 6-2002
Pro vlak necháme Podlešín v pětce a Slaný mrsknem do čtyřky. Vlk se nažere...[proud][proud]
Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizardnějšího a nevysvětlitelnějšího.

Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se stalo.
Pátek, 03. března 2017 - 17:16:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4250
Registrován: 12-2004
Taky by bylo záhodno upravit a zpřehlednit autobusák ve Slaným, to je něco strašnýho. Tam kde vládne ICOM, je to většinou děs. Ještě ta Jihlava celkem jde.

(Příspěvek byl editován uživatelem zzz.)
číslovač
Pátek, 03. března 2017 - 19:39:20  
Neregistrovaný host
94.142.238.167
Lisec: Digitální orientace jako základ standardu kvality? To snad ne. Kvalitu si představuju úplně jinak.
Jízda převážně v sedě, pohodlné sedačky, nade mnou se netísní desítky stojících, nestaví se na každé mezi a nefrcá teplo neustále otevřenými dveřmi, nejezdí se po kilometricky kratší trase pomalou silnicí, to je kvalita.
Sorry, PID i se všemi digitálními orientacemi, hlásiči a označovači je z hlediska kvality hluboký podstandard, spíš bych řekl úplný propadák.